Nieuws uit IJmuiden, Velsen, Beverwijk en Omstreken Duiker moet lange buitenboordplaten bergen BUBBELTJE EN KNOR Om het Waterpolo- kampioenschap eersté klas. Belangrijke wedstrijd in „De Heerenduinen" Y I—H. P. C. I Waterpolo-enthousiasten zullen zeker niet verzuimen Donderdagavond naar De Heeren- duineft te gaan waar een zeer belangrijke wedstrijd zal worden gespeeld. H.P.C. I te Heemstede en. het IJ I te Am sterdam zijn deze competitie gelijk op de eerste plaats geëindigd en wel met twaalf punten uit acht wedstrijden. De beslissings wedstrijd moet op onzijdig terrein worden gespeeld, waarvoor de polo-commissie van den N.Z.R.B. „De Heerenduinen" heeft uit gekozen. Deze begint om acht uur. Dat het niet aan spanning zal ontbreken behoeft geen betoog. Het belooft een strijd op hoèg peil te worden. Intusschen doet de polo-leiding van de Velser Zwemvereeniging haar best er een aantrckkelijken polo-avond van te maken. Zoo tracht men de competitie wedstrijden H.V.G.B 2V.Z.V. 2 en Water trappers IV.Z.V. 3, welke beiden feitelijk „uit" moeten worden gespeeld in De Heeren duinen te doen plaats hebben. Vooral laatst genoemde strijd is voor V/£.V. van belang, daar een gelijk spel voor onze plaatsgenooten reeds voldoende is voor het kampioenschap 1ste klasse kring HaaPlem, waarna zij .het volgende jaar aan de bondscompetitie zullen kunnen deelnemen. Voorts stelt men pogingen In het werk V.Z.V. I tegen het Haarlemsch Jeugdzevental te laten uitkomen. Zooals wij reeds 'zeiden, wordt over de V.Z.V.-wedstrijden nog onderhandeld. De groote belangstelling zal evenwel uitgaan naar H.P.C. I—IJ I. De beste krachten van beide ploegen komen tegenover elkaar te liggen. Zoo zien we H.P.C. met een zeer goeden mid denvoor de Geest, het IJ met een gerouti- neerden middenachter Kohier; H.P.C. met sterke vleugelachterspelers Groningen en Braam; het IJ met zeer snelle vleugelvoor spelers Maier en Rootselaar, allen bekend van het onlangs gehouden vijf kringen tour- nooi. Dat uit Amsterdam en Heemstede vel^ supporters zullen komen "is zeer waarschijn lijk en ook onze plaatselijke polo-liefhebbers lullen stellig niet ontbreken. Stormvogels komen in actie. Junioren-tournooi D.W.V. Bti de officieuze opening van het voetbalsei zoen 1Ï42—1943 komen de .Stormvogels-junioren als direct in actie. Op verzoek namelijk van de tweede klasser D. W. V. te Amsterdam nemen ze Zondag deel aan een door bovengenoemde vereeniging uitgeschreven Junioren-tournooi. Acht vercenigingen zullen den strijd aanbinden en zijn in twee afdeelingen gegroepeerd. In de afdeeling van Stormvogels zijn mede geplaatst de junioren van Z. F. C., Ajax en Blauw Wit. Voorts spelen in de tweede afdeeling R. C. H., Volewijckers, D. W. V. en O. S. V. Stormvogel koml om kwart'voor elf het eerst uit tegen Z. ;F. C., waarna om kwart over twaalf tegen Blauw Wit en om kwart vooiQwee tegen Ajax. De kampioen hiervan speelt de finale tegen de kampioen, van de andere afdeeling, terwijl de genen die op de tweede plaats van beide groe pen uitkomen elkaar om den derden prijs zullen bekampen. Een dergelijk voetbalevenement vormt een goed begin en stellig zullen de spelers eveneens het uitstapje op prijs weten te stellen. Het is evenwel voor de jeugdcomissie een vi van gemakelijkè taak om .een behoorlijk elftal te vormen. Men dient er namelijk rekening mede te houden, dat de deelnemers nog geen achttien jaar mogen zi]n. Stellig zal een en ander voor de' Jongelui een prikkel zijn om met meer enthou siasme aan de training deel te nemen, welke Iedere Donderdagavond om half zeven en half acht plaats heeft. Slechts na een grondige serieuze voorbereiding, zal het jnogelijk zijn een goede kans te maken. Tenslotte kan nog worden medegedeeld, dat men per trein om vijf- minuten 'over negen van het station IJmuiden vertrekt. Met belangstelling zien vele voetballiefhebbe! reeds thans de prestaties der IJmuidensche Stormvogels- Juniorentegemoet. Door hartverlamming overleden. Tijdens het lossen van wagons nabij - de ivoormalige P.E.N.-centrale werd Zondag avond om half tien de acht- en vijftig jarige P. Keemink onwel. Helaas moest men con- stateeren, dat hij tengevolge van een hart verlamming op droevige wijze het leven ver loor. De overledene was baas bij de Vereenigde Steenkolenhandel en vervulde sinds 1910, ge durende een lange reeks van jaren zijn plicht. De teraardebestelling zal plaats hebben Don derdagmiddag om half drie op de Bijzondere Begraafplaats. Erwtendieven gepakt. In den nacht van Zaterdag op Zondag wer den door de politie twee te IJmuiden wonen de broers op heeterdaad betrapt bij het ont vreemden van erwten. Zij moesten hun buit bestaande uit twee gonjezakken met erwten uitleveren. Men heeft de daders op het hoofdbureau in gesloten. Voorloopig zullen de erwtendieven genoodzaakt zijn hun activiteit te staken. De geheimzinnige echtgenoot. In den nacht van Zaterdag op 'Zondag werd de politie opgebeld door een in woonster van IJmuiden, die mededeelde, dat er aan haar woning voortdurend werd gebrid en gerammeld. Het geheele geval vertoonde eenigszins overeenkomst met een spookverhaal, want op haar herhaalde vragen „Wie is erkwam geen enkel antwoord. De geluiden "hielden aan en dus moest de politie dit zonderlinge raadsel ontzenuwen. Weldra verscheen zij en kon wellicht met eenige verbazing constateeren, dat de echtgenoot van de bewuste dame dezp nachtelijke demonstratie organiseerde. De mystieke held kreeg evenwel een proces-verbaal te incasseeren, daar hij zich tijdens verboden tijd op den open baren weg bevond. Hiermede was dit nachtelijk avontuur op zakelijke wijze beëindigd. Omtrent de beweggredenen van dit bel- en rammel- spel is echter niets vernomen. Het blijft dus een vage duistere geschie denisV Agenda IJmuiden. DINSDAG 11 AUGUSTUS Thalia Theater; De roman van een manne quin, 6,30 en 8.30 uur. Rex Theater: Comedianten, 7.30 uur. Bioscoop De Pont: Een nacht in Mei, 7.30 u. WOENSDAG 12 AUGUSTUS. Thalia Theater: De roman van een manne quin, 8 uur. Rex Theater: Comedianten, 7.30 uur. Bioscoop De Pont: Een nacht in Mei, 7.30 u. DIENST APOTHEKEN. Dag- en nachtdienst IJmuider Apotheek. Kennemerpleïn. BELANGRIJKE TELEFOONNUMMERS. Politie, hoofdbureau 5178 4377 5555 Politie, Willemsplein 5400 Brandweer 5242 E. H. B. O., A. P Bakker5455 E- H. B. O.. Velsen4989 Luchtbescherming, hoofdpost 4145 Ahtonius Ziekenhuis 4444 JJmuider Aootheek 4229 Eennemer Apotheek 4204 De herinnering aan een ongeluk. Ternauwernood nog boven gekomen „Naar Rotterdam!" Jan van Drimmeler. had de opdracht niet verwacht en toch ver baasde zij hem niet. Hij was er aan gewend plotseling een karweitje te moeten opknap pen en daarvoor een lange reis te maken. Hij moest den jongeman, die van hem het duiken had geleerd, mee nemen. - Tevens dienden er een bergings-vaartuig en duikersmate riaal aan te pas te komen. Vooruit begreep hij dus, dat het ge#i gemakkelijk werkje zou zijn. Maar desondanks zag hij er niet tegenop. Het bleek, dat er een groote tjalk was gezonken, die met lange ijzeren buiten boordplaten was geladen. Het was een, kost bare vracht, zoodat alles in het werk zbu worden gesteld om haar te bergen. Het was „hartje winter" en vroor, dat het kraakte. Het was dus niet bepaald een genoegen on der water aan den slag te zijn. Toen Oome Jan poolshoogte had genomen, wist hij, dat er heel wat van hem en zijn maat zou worden gevergd. Het was tijd om te beginnen. Van Drim- melen ging naar beneden. Hij sloeg een plaat aan, die behendig werd opgeheschen en over het bergingsvaartuig Heen in de daarnaast liggende tialk werd neergelaten. Het was een omslachtige geschiedenis,waar bij oppassen de boodschap was. Onder water zette Oome Jan een klem, waarop een staaldraad Was geschroefd, op de plaat vast. Vervolgens werd deze met stoom opgehaald. Was deze goed en wel in de tjalk dan kreeg de duiker een signaal, dat alles in orde was en een andere plaat kon worden aangeslagen. Zoo was hij al eenigen tijd in het donker bezig. Hij paste de noodige voorzichtigheid toe, aangezien de platen wel twintig meter lang waren en de kleinste onoplettendheid ernstige gevol gen kon hebben. Daar voelde hij twee pla ten, die óp elkander lagen, met de uiteinden gelijk. „Die zal ik allebei maar tegelijk op geven, dan schieten we tenminste op", .dacht hij. Hij maakte ze in den klem vast en het had hem zijn leven kunnen kosten Wanneer hij „op!" had geseind, kroop hij geregeld onder het gangenboord van de ge zonken tjalk Als er dan iets met de op geheschen oplaat gebeurde, zou hij haar in ieder geval niet op zich krijggn. Het was geregeld goed gegaan, hij kreeg elke maal een signaal, dat alles in orde was en werkte daarna kalm verder. Hij had ditmaal al een poosje onder het gangenboord gestaan, maar nog steeds geen sein gekregen. Nog wachtte hij even; maar toen was hij van meening, dat de platen wel weggewei'kt zouden zijn. Hij begaf zich daarom naar het midden van de tjalk. Een ontzettende angst vervulde hem: hij hoorde een geweldig lawaai. Het leek of het donderde. Bliksies Wat 'gebeurde er Later vernam hij, dat de platen nog maar even boven waren, toen de klem eenigszins los ging. En voor de menschen goed en wel begrepen wat er aan de hand was, vielen dé platen weer naar beneden Als Oome Jan enkele stappen verder had gedaan zou hij de vracht op zich hebben gekregen en het nooit hebben naverteld. Nu 'werd hij maar even geraakt en door de kracht van het water opzij gesmeten. Ter wijl hij stil bleef liggen bemerkte hij, dat een van zijn handen bloedde. „Ik moet er Uit!" wist Oome 'Jan. Hij wilde öpseinen, maar het touw bleek boven niet te worden vastgehouden. Van schrik waren dë mannen waarschijnlijk van hun plaatsen weggeloopen. Hij liet zich niet zoo spoedig uit het veld slaan en probeerde het met zijn luchtslang. Het was maar gelukkig, dat de duikmachïne in het ruim van de boot stond. Daar hadden de menschen die ston den te draaien, hun positieven tenminste weten te bewaren. Verwoed seinde de dui ker: Op! op! Zijn krachten begaven hem bijna;* Éindelijk werd hij aan de luchtslang naar boven gehaald. Zijn handen bloedden. Al zijn vingers waren bevroren. Hij was er slecht aan toe. Toch zag hij nog een lijk lig gen. Het/was een ontzettend gezicht. Later heeft men hem verteld wat er ge beurd was. Toen men met de tegelijk opge heschen platen bezig was, kwam juist de schipper van de gezonken tjalk van den wal, een opgeruimde, gezonde kerel. Hij liep in het gangenboord toen de platen boven hem kwamen. De yracht schoot los. Een ver schrikkelijk lawaai weerklonk. Men kon van schrik niet roepen. De schipper werd aan het hoofd geraakt. Hij was direct dood. Allen, die het zagen waren wit van ont steltenis. Langzamerhand gingen ze ook aan het lot van den duiker denken, die nog onder water'was. Zou hij door de platen getroffen zijn? M.en meende te moeten aan«- nemen, dat dit» het geval was. Oome Jan was toch boven gekomen. Maar hij was half de kluts kwijt. Nog dacht hij bij het zien van het lijk: „Hoe is het mogelijk, hij kwam zoo van den wal en die ijzeren platen doodden hem. En ik daar beneden, die de platen met een donderend geweld naar beneden hoorde komen, had het geluk, dat ze naast me vielen Jan van Drïmmelen moest zich onder, doktersbehandeling stellen. „Drie weken Ongevallenwet" was het gevolg. AvonturenJa, Jan van Drimmelen heeft heel wat meegemaakt. Maar men moet niet denken, dat het onder water nu altijd even gevaarlijk was. Vaker gebeurde het, dat hij betrekkelijk rustig aan den slag kon zijn. Daaruit volgt, dat een duiker niet alleen onverschrokken moet zijn, maar ook van veel handigheid en deskundigheid dient blijk te geven. Zoo dikwijls moet hij een zelfde karwei opknappen. Natuurlijk wordt er ook dan het noodige van hem gevergd, maar in de eerste plaats komt het dan aan op vakmanschap. Men houde alleen maar Voor oogen hoe dikwijls een duiker staaldraden uit schroe ven moet halen. Het is een gewone bezig heid voor hem, dat zegt hij tenminste, maar wanneer men zich de omstandigheden in denkt, begrijpt men, dat het minder een voudig is als men aanvankelijk wel zou denken. Daar kunnen de IJmuidenaren wel van meepraten. Oome Jan heeft staaldraden-uit de tros sen van honderden sleepbooten gehaald. Ook bij vele oorlogschepen is hij op deze wijze bezig gweest. Bovendien heeft hij verscheidene booten onder water onder zocht, zonder dat er een hachelijke situatie voorkwam. Daarbij kon hij eerst recht too- nen waartoe hij in staat was, daarbij werd zijn vakmanschap op den proef gesteld! Oome Jan was nooit bang voor het oordeel van de kapiteins, waneer de schepen een maal in het dok waren opgenomen. Stee vast werd het juiste inzicht van den duiker geroemd. Ja, zegt Van Drimmelen, ik kon hel ook wel 'n op mijn gemak af. Dat was heel wat anders dan bij het werk op de stoom boot bij Terschelling en het zoeken naai den loodsschoener Vertelt u ook daar eens iets van,-Oome Jan! Dat zal de lezers zeker interesseeren. Hij stopt een pijp en steekt de tabak ge- noegelijk blazend in brand. En dan vertelt hijDe tijd vliegt zoo snel om, dat hij er twee avonden voor noodig heeft! v. B. Wie helpt Jan van Drimmelen zoeken? Onze populaire plaatsgenoot Jan van Drimmelen, waarover men reeds zooveel heeft kunnen lezen, had tot voor kort één trouwen metgezel en wel zijn hondje. Het aardige dier is echter zijn baas kwijtge raakt, zoodat Oom Jan peinst, piekert en zoekt waar zijn „Teddy" doolt IJmuiden is groot en daarom stellen we de vraag: „Wie helpt Oome Jan zoeken. De volgende bijzonderheden zijn over het dier, dat luistert naar den naam Teddy, bekend: wit, hoogte ongeveer dertig cen timeter, reu, leeftijd ruim acht jaar. Stellig zal de heer Van Drimmelen in zijn woning De Ruyterstraat 141 met span-» ning de resultaten van deze speurdersactie afwachten Prijzen van zeeviscli geregeld. •Een aanzienlijke verlaging. t Tot regeling van den dringend saneering behoevenden zeevischhandel is een marge beschikking gepubliceerd, waarin voor schriften zijn "gegeven voor reeders. groot- en kleinhandelaren en verwerkers van zee- visch. Dat de zeevischprijzen in dezen tijd* nu de zeevisscherij zooveel rigico met zich mee brengt, hooger zijn dan menige beurs zich kan veroorloven, zal weinig verwondering wekken. Ontoelaatbaar is het evenwel, dat prijzen gevraagd worden, die de laatste weken in den zeevischhandel schering erf inslag waren: ƒ4.voor een gestoomde makreel of 8.voor een kilo schol waren helaas geen zeldzaamheid. Van den ande ren kant is het, juist met het oog op de ge varen voor 'de zeevisscherij in oorlogstijd, ondoenlijk de brijzen van Vóór den oorlog aan te houden, omdat die voor de visschers een groote onbillijkheid zouden beteekenen. Daarom is de noodzakelijke regeling van de zeevischprijzen zoodanig uitgevoerd, dat tus- schen deze twee uitersten een middenweg wordt bewandeld. De gemachtigde voor de prijzen deelt nu mede, dat in de Staatscourant van 10 Augus tus 1942 de zeevischprijzenbeschikking 1942 is afgekondigd, waarin de marges voor reeders en handelaren zijn vastgesteld. -In aansluiting daarop zijn in de bladen van vandaag de maximumprijzen voor zeevisch aan den afslag gepubliceerd, ingaande 18 Augustus a.s., waarop de handelaren hun verkoopprijzen mogen berekenen. Over he' algemeen zijn deze prijzen aangepast aan die van den herfst van het vorige jaar, toen deze, de omstandigheden in aanmerking genomen, zeer loonend mochten worden genoemd. Dit beteekent echter, dat de prij zen. die op het oogenblik worden gevraagd, aanzienlek omlaag zijn gebracht en in de meeste gevallen zelfs tot op 40 pet van het tegenwoordige peil. Knaap aangehouden. In een boomgaard te Velsen-Noord was een veertienjarige knaap Zaterdagmiddag bezig met het .stelen van appelen. Hij werd door dc politie ontdekt en kon in het bureau'zijn daad overpeinzen. De appelen .zijn in beslaggenomen, DE KENNEMER JAGERS. Het bestuur der Wandelsportvereenighig De Ken nemer Jagers heeft het voornemen om nog deze maand voor haar leden 'n uitstapje te organi seeren. Er kan dus geconstateerd worden, dat, alhoewel de moeilijkheden niet gering zijn, men geenszin den moed verliest. In tegendeel, de activiteit ontbreekt niet en steeds worden nieu- ■e plannen voorbereid. MARKTBERICHT IJMUIDEN IJMUIDEN 10 AUGUSTUS 1942 Tong per kg. f 14.60—f 9,50, pufschol le soort f142, 2e soort f87—f85; pufschar le soort f69; 2e soort f 42, kreeft f 12 per stuk Besomming kotter: IJM 224 f2775. VELSEN Drie Jubilarissen gehuldigd. Het was gisteren voor de heeren G. Boots- ma, laboratoriumbediende, J. H. Tekamp, eerste seperateur der Cellulosefabrieken en H. AYnse, concierge van het gebouw „Concor dia" een bijzondere dag, daar deze dertig jaar geleden op 10 Augustus bij de Papier fabrieken der firma Van Gelder Zonen in dienst -kwamen. Dit feit werd des morgens op het directie kantoor in een gecombineerde huldiging her dacht. Hierbij waren aanwezig de heeren ir. A. J. Allan en ir. J. M. de Muinck Keizer, bedrijfs- ingenieurs der Cellulosefabrieken, drs. C. C. J. Vinck Blok, chef van het Laboratorium en P. J. J. Elmers, bedrijfschef van de afdee ling bouwen, terwijl de heer Amse vergezeld was van zijn echtgenoote. De heer J. S/nit, procuratiehouder en lid der fabrieksdirectfe, dankte namens de direc tie der N.V. de jubilarissen voor de plichts getrouwe vervulling der hun opgedragen taak. Spr. betreurde het nu dit voor de jubilaris sen zulk een bijzondere dag van herdenking was, dat de omstandigheden niet anders en beter waren. Hij was ervan overtuigd, dat de jubilarissen er het beste van zouden maken. In hun werkzaamheden is dit duidelijk ge bleken zij doen wat zij doen kunnen. De heer Smit stelde voorts hun goede verdiensten voor het bedrijf in het licht. De tevredenheid van de prachtige samenwerking is van twee zijden gekomen, hetgeen de jubilarissen mede tot uitdrukking brachten. Meer speciaal zich tot den heer Amse en diens echtgenoote richtend, memoreerde spr. de moeilijke omstandigheden waaronder deze hun taak als concierge van „Concordia" heb ben aangevangen om vervolgens te releVeeren aan hetgeen door hem in die jaren is gepres teerd. De vele vereenigingen en clubs, welke het ontspanningsgebouw bevolkten, brachten hun zorgen, doch niets heeft de familie Amse er van weerhouden zich ten volle in hun dienst te stellen. Bij al het omvangrijke werk heeft de badinrichting wel een zeer groote rol ge speeld. Daarom was het den heer Smit een genoe gen jnevrouw Amse, die eigenlijk als „vrouw van den concierge" mee jubileerde en een belangrijke taak in de goede vervulling van het waarnemen der bezigheden in Co-wnr- dia" heeft gehad hartelijk daarvoor te danken. Ten -slotte werd aan de drie jubilarissen als bljjk van waardeering en erkentelijkheid het gebruikelijke geschenk in enveloppe over handigd. De heer Bootsma onderging daarna in het laboratorium, de plaats zijner dagelijksche bezigheden, een huldiging van het personeel dier afdeeling, hetgeen geschiedde bij monde van den heer Vinck Blok. Deze memoreerde hoe de jubilaris in verschillende afdeelingen is werkzaam geweest en zich thans gedurende ongeveer 12 jaar bezig houdt met het bemon steren van de kolen. Na hartelijke gelukwenscnen bood spr. den heer Bootsma een fraaie kleurets van den Wijkertoren aan, alsmede een heerlijke ta^rt. Als oudste van de collega's sprak de heer H. Schut nog woorden van gelukwensch. De familie Amse, d"ie zooveel voor de ver schillende in „Concordia" thuis behoorende vereenigingen in den loop der jaren heeft gedaan, ontving van deze en andere zijde ge- lukwenschen in den vorm van fraaie bloemen, waaronder van het personeel van de teeken kamers floogovens. De heer Tekamp moch eveneens te zijnen huize blijken van belangstelling ontvangen, alsook uitgedrukt in een prachtige bloemen- schat. BEVERWIJK VEREENIGDE VEILINGEN „KENNEMERLAND' EN „VRIJE VEILING". Prijsnoteéring van 10 Augustus 1942. Spinazie per kg. 8—10; Postelein per kg. 14; Natuursla per krop 1 li2; Sla per kg. 7; Andijvie per kg. 8; Raapstelen per kg. 7; Rabarber per kg. 4—5; Selderij per bos 3: Peterselie per bos 3!A; Tomaten 1, 2, 3. 4 per kg. 18; Witte Capucij- ners per kg. 16; Koolrabi per st. 3; Tuinboonen per kg. 6; Komk&mmers l per st. li; Idem 2 per l; Idem 3 per stuk SVi. 490e STAATSLOTERIJ TWEEDE KLASSE EERSTE LIJST Trekking van 10 Augustus 2000 No. 12362. 1500 No. 11283. 1000 No. 8037, 9909. 400 No. 18275, 19637. 200 No. 17513, 21758. 100 No. 112G, 2345, 17433, 21368, 21853. PRIJZEN VAN ƒ30. 1042 1(233 1118 1165 1251 1261 1269 1337 1402 1411 1413 1415 1491 1538 1611 1635 1637 1679 1783 1864 1871 "1879 2035 2049 2060 2065 2095 2129 2140 2154 2158 2164 2203 2263 2271 2273 2279 2294 2302 2321 2451 2506 2523 2528 2567 2594 2602 2650 2652 2704 2710 2713 2786 2808 2828 2919 2942 2954 2981 2986 3022 3042 3056 3112 3143 3212 3285 3286 3305 3317 3343- 3357 3367 3387 3396 3420 3425 3447 3485 3506 3515 3516 3526 3540 3550 3606 3622 3639 37.33 3735 3766 3768 3783 3787 3801 3814 3835 384a 3859 3900 4014 4031 4056 4075 4155 4206 4231 4250 4254 4256 4267 4273 4294 4329 4331 4355 4362 4372 4400 4468 4489 4491 4496 4503 4588 4613 4636 4660 4669 4673 4704 4782 4825 4845 ,4869 4914 4924 4997 4999 5015 5058 5062 5085 5100 5132 5236 5242 5304 5341 5387 5397 5407 5418 5454 5471 5540 5554 5562 5638 •5679 5707 5724 5735 5745 5753 5758 5759 5770 5771 5840 5914 5923 596G 5999 6005 6043 6Ö78 6004 6098 6124 6127 6226 6241 6267 6309 6335 6344 6382 6390 6399 6403 6410 6422 6426 6455 6473 6502 6532 6536 6550 6575 6613 6615 6623 6634 6649 6795 6657 6691 6695 6696 6719 6748 6801 6804 6819 6847 6921 6974 6977 6978 7000 7008 7009 7056 7185 7227 7230 7236 7278 7311 7375 73^1 7429 7466 7496 7512 7527 7528 7530 7531 7608 7613 7636 7653 7667 7717 7849 7852 7873 7889 7893 7912 7928 7939 7956 8026 8030 8107 8132 8238 8280 8286 8325 8399 8406 8421 8438 8439 8549 8584 8618 8632 8650 8690 8789 8826 8877 8898 8905 8917 8920 8966 9050 9068 9123 9135 9160 9199 9240 9329 9358 9439 9441 9442 9445 9453 9490 9494 9503 9517 9579 9596- 9604 9607 9611 9649 9657 9680 9681 9683 9692 9700 9768 9805 9821 9657 9911 9925 10013 10023 10052 10072 10076 10121 10131 10177 10188 102'09 10212 10229 10306 10309 10354 10390 10410 10465 10514 10525 10527 10579 10660 10667 10724 10725 10752 10782 10797 10802 10827 10877 10928 10937 10942 11011 11106 11118 11138 11218 11224 11246 11247 11350 11448 11522 11534 11615 11629 11636 11657 11678 11689 11717 11742 1.1754 11779 11781 11808 11898 11931 11951 12003 12004 12012 12035 12048 12080 12127 12132 12187 12202 12212 12213 12252 12254 12265 12298 12364 12405 12406 12451 12463 12472 12498 12506 12511 12550 12565 12574 12590 12655 12680 12701 12797 12930 12934 13045 13107 13153 13168 13191 13235 13274 13279 13327 13345 13373 13401 13442 13450 13457 13460 13490 13495 13501 13522 13534 13550 13568 13588 13616 13648 13653 13660 13662 13701 13752 13764 13771 13833 13852 13875 13912 13963 13968 13984 14010 14011 14027 14049 14071 14102 14116 14117 14156 14162 14163 14192 14194 14269 14276 1-4298 14299 14312 14393 14396 14456 14462 14506 14525 14555 14577 14644 14706 14750 14775 14776 14788 14816 14817 14829 14853 14870 14394 14898 14957 14976 15023 15024 15068 15099 15137 15211 15214 15308 15322 15340 15343 1535-1 15373 15387 15423 15499 15590 15612 15632 15653 15659 15668 15687 15703 15721 15722 15729 15860 15880 15894 15904 15916 15950 15995 16005 16021 16032 16095 16131 16175 16249 16271 16283 16331 16339 16358 16361 16381 16398 16412 16472 16525 16533 16539 16576 16589 16605 16612 16639 16655 16690 16702 16737 16761 16772 16809 16854 16863 16876 16978 17003 17036 17040 17050 17071 17079 17131 17160 17169 17170 17196 17269 17300 17353 17381 17421 17511 17539 17546 17568 17586 17611 17627 17636 17661 17711 1775 r 17794 17862 17876 17880 17933 18001 18014 18034 18044 18166 18212 18235 18246 18299 18330 18339 18361 18466 18468 18479 18570 18582 18605 18641 18643 18656 18683 18738 18748 18762 18796 18799 18813 18830 18845 18886 18925 18997 19023 .19066 19068 19115 19122 19160 19267 19269 19334 19367 19390 19399 19402 19410 194J1 19416 19450 19455 19477 19484 19584 19597 19641 19649 19702 19771 19809 19909 19930 19931 19946 19976 19990 20000 20024 20056 20140 20153 20161 20162 20170 20247 20291 20292 20296 20302 20313 20427 20530 20545 20567 20579 20586 20604 20610 20617 20642 20671 20752 20760 20761 20768 20788 20818 20823 20851 20852 20865 20875 2092G 20969 20986 '1021 21025 •21053 21054 21062 21073 21078 21117 21132 21138 21215 21237 21290 21297 21310 21318 21366 21435 21525 21626 21660 21723 21734 21835 21880 21892 2i«oa 21916 21924 21929 21941 21975 Teekening Hessels (Pax Holland m.) EEN VERGELIJKING: Tusschen sportdagen Kennemers en Beverwijk. Een vergelijking van de prestaties van de deelnemers aan de sportdagen van De Ken- nemers en Beverwijk valt zonder twijfel in het voordeel van de roodzwarten uit. De clubkampioen van Kennemers behaalde op 7 nummers 4815 punten en die van 3830 punten, doch vermoedelijk zal de punten toekenning wel iets met elkaar verschillen. Bij Kennemers werd over 100 M. 12.6 sec. geloopen en bij de rood-witten over 80 M. 10.1, welke tijden met gelijken af stand ongeveer wel met elkaar zullen over eenstemmen. Verspringen Kennemers 5.97 M. en bij Beverwijk 5.26 m.; doelschieten 850 punten en bjj Maenhout en c.s. 650 punten: vèr- schieten resp. 54.70 M. en 44.50 M. en bal dribbelen 100 M. resp. 1,8 sec. en 21.3 sec. Een vergelijking met het vèrtrappen is moeilijk te maken, daar bij Kennemers schuin met den wind werd meegeschoten en aan den Aagtendiik misschien wel tegen wind in, maar dat neemt niet weg, dat de prestaties bij de rood-zwarten beter zijn. Dit vindt zijn oorzaak hier wel in, dat Kenne mers reeds voor den zesden keer een sport dag hield en dat het van Beverwijk pas de eerste maal was en pas na een zêer kprte voorbereiding tot stand kwam. De leden van Beverwijk hebben dus zoo goed als niet i kunnen trainen. Bovendien zijn verscheidene leden van De Kennemers lid van specifieke athletiekvereenigingen en nemen dus wekelijks deel aan een speciale athletiektraining en dit is een niet te on derschatten voordeel op de andere deelne mers. Met de jaren zijn ook de verrichtin gen bij Kennemers op den sportdag beter geworden en ongetwijfeld zal dit ook in de toekomst bij Beverwijk het geval zijn. Het algemeen klassement van den sport dag van De Kennemers luidt als volgt: 1 J. Verbeek 4815 punt; 2 M. Berghuis 4565; 3 P Jonker 4507; 4 H Koldewijn 4335; 5 C. Steeman 4299; 6 C. Rijnders 4291; 7 P. Bleeker 4236; 8 A. v. d. Bos 4169: 9 P. Bakker 3949; 10 A. W. Soreman 3869; 11 W. Steeman 3841; 12 D. Hoogland 3829: 13 J. v. Luyn 3807; 14 C. Groot 3729; 15 D v. Weelderen 3653; 16 J. Bosman 3610; 17 M. Hoogestein 3587: 18 P. Six 3517: 19 J. Albers 3493; 20 G. Jonker 3482; 21 J. Jans sen 3410; 22 G. Pa\iw 3288; 23 J. Dubbel man 3246; 24 J. Aardenburg 3218; 25 J. v. d. Sluis 3168; 26 C. Ooyevaar 3122; 27 W. v. Dalen 3118; 28 C. Albers 3074; 29 J. v. d. Waa 3049: 30 J. Noorlman 2961; 31 M. Bfethouwer 2951; 32 P. Bruyns 2873; 33 W. Nijenhuis 2756; 34 J. Prent 2752; 35 H. van Dorp 2693; 36 P. Zoontjes; 3¥ C. van Vliet 2568; 38 A. Nieuwkerk 2536; 39 K Allan 2532; 40 A. Albers 2448; 41 H. Ike 2368: 42 v. Dorp 2355: 43 W. Duivemans 2290; 44 Hoeben 2173; 45 T. Ostendorf 1997; 46 G. Houtkooper 1364; 47 J. van Dorp 1047. In totaal werden 151.536 punten behaald, tegen 148.583 in 1941 en 139.000 in 1940. Wel een bewijs, dat de prestaties ieder jaar beter worden. Een Midzomerfeest van Van Leer% Luisterwedstrijd, touwtrekken, tonnetje rollen enz. Hoewel de boottocht van Van Leer's Per- soneelverseniging naar Hoorn bii allen, die hem meemaakten, nog versch in het ge heugen ligt, kpmt het bestuur al weer met nieuwe plannen om de leden een prettigen dag te bezorgen. Want op Zondag 23 Au gustus wordt door de vereeniging op het Beverwijk-terrein aan den St. Aagtendiik een Midzomerfeest georganiseerd, waarvoor een aantrekkelijk programma is samenge steld, dat voor elk wat wils biedt. Het programma ziet er als volgt uit: 121: Hockeywedstrijd van de Bree- sapers; 1 uur: touwtrekken voor dames en heeren; 1.30 uur: koppelloopen voor 'dame en heer en tonnetje rollen; 2 uur: hardloo- pen met hindernissen voor heeren en voor de jeugd een wedstrijd in blokjes rapen; 2.30 uur: kruiwagen-wedstrijd voor paren en geblinddoekt prijsknippen; 3 uur: 100 M. havdloopen om prijzen van 10, 5 en ƒ2.50; 4 uur: stoelendans met muziek van het Rosian dansorkest en voor kinderen hardloopen met hindernissen: 3.40 uur: ringrijderii op fietsen; 5 uur: gecostumeerde voetbalwedstrijd, waarvoor prijzen beschik baar zijn gesteld voor het origineelste en mooiste costuum. In de pauze van het Midzomerfeest wordt een groote luisterwedstrijd gehouden, waar-: aan kosteloos deelgenomen kan worden. Bij den ingang van het terrein zullen biljetjes worden uitgereikt en hierop moeten de ge speelde nummers ingevuld worden. Bij het verlaten van het terrein kunnen zij dan weer ingeleverd worden. De uitslag zal later be kend worden gemaakt. Wie de tegenstander zal zijn in -den hoc keywedstrijd van de Breesapers is nog niet bekend, maar vermoedelijk zal het de Cas- tricumsche Hockeyclub wel zijn. De Bree sapers hebben dan een mooie gelegenheid hun vorderingen aan de Van Leerders te laten zien. Voor het touwtrekken van dames heeren moeten ploegen samengesteld wor den van vijf, die elkaar dan in lijntrekken zullen bekampen. Een gemakkelijke bezig heid. Ook de wedstrijd in het kruien be looft een wedstrijd te worden, waarbij de lachspieren van de bezoekers wel danig op de proef gesteld zullen worden, want de heeren en dames moeten elkaar om beurten in een kruiwagen vervoeren. Tot 20 Augustus kan men zich laten in schrijven bij de heeren H. Rijsenbrij-. J. C Flentge, G. van Dijk, C. Minnes, H. Deern- ter, C. Numan, A. de Vries, C. de Vos en W. Boon. Het is maar een slap. Van aardbeien naar aardbeienblad. Dat in het aardbeienseizoen groote vraag bestond naar het roemrijke product van Ken- nemerland de aardbei is genoegzaam bekend, maar dat na deze periode een groote vraag zou ontstaan naar aardbeienblad is bij velen niet bekend. Kort na het seizoen werd het lof reeds te koop gevraagd voor 5 cent 'per K.G., maar met het grooter worden van de vraag zijn de prijzen gestegen en bedragen nu reeds 15 cent. per K.G De tusschenperso- nen, die voor de verschillende surrogaatfa- brieken het nieuwe product koopen, verlan gen dan echter, dat het blad vrij van vuil en zonder ranken moet zijn. Honderden kilo's t zijn reeds naar de drogerijen, waar het blad de 'eerste bewerking ondergaat, verzonden. Zoo ziet men thans op vele akkers aardbeien de tuinders weer bezig te oogsten, maar nu niet om de vruchten, maar om het blad, Prijsuitreiking van tien Sportdag. Drie jubilarissen. Onder groote belangstelling van de zijde, der leden heeft Maandagavond in Café „Mee- renstein" de feestelijke prijsuitreiking plaats gehad van den Sportdag van De Kennemers welke Zondag in het Sportpark werd gehot»- den. Tevens werd daarbij de gelegenheid aan gegrepen den „Kennemerskampioen 1942", Jan Verbeek, op hartelijke wijze te huldigen. Dit geschiedde bij mohde van den voorzitter, den heer M. Lindner, die in zijn toespraak de hoogtepunten van den sportdag releveerde. Ook herinnerde hij aan de spanning, welke tot het laatste nummer toe heerschte vóór dat de kampioen bekend werd: De kampioen. Jan Verbeek, werd hierna op hartelijke wijze gehuldigd en in het bezit van de door hem zoovele gewonnen prijzen gesteld. .Spr. hoop te. dat hij volgend jaar me t evenveel succes zijn titel zou verdedigen. Hierna reikte hij met een toepasselijk woord de prijzen aan de oVerige winnaars uit. In totaal waren er 60 prijzen, welke hoofdzakelijk uit kunstvoor werpen bestonden. Aan het slot van de uit reiking werd dank gebracht aan dc Commis sie van Vier voor de uitstekende organisatie, de juryleden, de B.G.V. „Turnlust". de schen kers van de prijzen en allen, die maar op eenigerlei wijze aan het slagen van dezen dag hadden meegewerkt. 20 Jaar bestuurslid. Daar de huldiging van de drie bestuurs leden, de heeren W. Klaassen, P. v. Essen en H. M. Janssen, die 20 jaa- deel uitmaakten van het bestuur, op de kortgeleden gehouden jaarvergadering door het late uur uitgesteld moest worden, werden nu de drie jubilaris sen gehuldigd. De heer Lindner sprak zijn jubilcerende medebestuurders toe en stelde hun .groote verdiensten voor de vereeniging duidelijk in het licht. De heer Van Essen, die vrijwel al die jaren de financieele touwtjes in handen heeft gehouden en ze goed strak heeft, ont ving als een stoffelijk blijk van waardecring een leeslamp. De heeren Janssen, oud-voor zitter en de laatste jaren de secretaris van Kennemers, en Klaassen ontvingen beiden een huiskamerlamp. De voorzitter sprak tenslotte nog den wensch uit. dat de drie jubilarissen nog vele jaren in het belang van de Kennemers zou den mogen werken en het nog eens zouden beleven, dat de roodzwarten op de hoogste plaats van den sportladder zouden eindigen. Nog geruimen tijd bleef hierna het groote gezelschap bijeen, waarbij het buitengewoon prettig toeging. De Kennemers kunnen met voldoening op den sportdag en prijsuitreiking terugzien. DE HANDEL AAN DE BLOEMENVEILING. De aanvoer aan de bloemenveiling ,,'t Cen trum" bestaat thans hoofdzakelijk uit gladio len en naar de verwachting is, zal het aanbod van deze bloemen in de komende weken nog grooter worden. De prijzen zijn nog steeds zeer bevredigend voor de kweekers, ondanks dat de prijzen voor dit artikel iets zakten. Direct op de gladiolen volgen de lelies, waarvan zeer groote partijen aan do markt komen. Niettemin konden deze bloemen, welke vrjjwel evenals alle andere soorten van uitstekende kwaliteit zijn, zich op het hooge prijspeil handhaven. Ook voor de groot- en kleinbloeralge asters, goudsbloemen en violieren bestond veel be- langstelling.#De eerste Afrikanen gingen voor hooge' prijzen van de hand. PERSONALIA. Te Haarlem Is geslaagd voor het diploma vak bekwaamheid in het schildersbedrijf de heer A, C. M. de Wolf te Beverwijk. Du max i m urn prij zen. Met ingang van heden zijn door de Ned Groenten- en Fruitcentrale de volgende maxi mumprijzen voor binnenlandsch verbruik vastgesteld: koolrabi f 3. kropsla f 2, komkom mw-s f 5.50—-f 13.50, bloemkool f 8f 14 per 10iT stuks; tomaten f 17. roode kool f 4.50. witte kool f 3, spitskool f 3.50, augurken f 3 f 10, peen zonder lof f 3.50f 4.50. boonen (dubbele stam) f 13f 16, meloenen f 22, sa- voye kool f 3.60— f 4.50, Chineesche kool f 2.80—F 3.50, bieten f 3.20- f 4. postelein f 10.40—f 13, spinazie f 7 20—f 8, andijvie f 5.60f 7, stokboonen f 10.40f 22. pronk- boonen f 4.80f 6. doppers f 12.80f 16, aal bessen f 15f 30, frambozen f 35f 50. kruisbessen f 12.80— f16, pruimen f 11.50 f 33, alles per 100 K.G. CIRCUS SALTARÏNO. Het circus Saltarino zal Vrijdag, Zater dag en Zondag tc Beverwijk voorstellingen geven. Het circus zal zijn tenten opslaan aan den Munnikenweg. UITGEEST BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Francisca, dochter van H. J. Kar^ renbeld en A. Dcmmers. ONDERTROUWD: J. Brasser, Beverwijk en E. H. Nijman, alhier. CASTRICUM EXAMEN. Voor het te Haarlem gehouden examen: Corpo ratie voor het huisschilders-ambacht slaagde onze plaatsgenoot, de heer Th. Werda. RAADHUIS GESLOTEN. in verband met den Feestdag van Maria ten Hemelopneming zal het Raadhuis Zaterdag 18 Augustus den geheelen dag gesloten zijn. BOK GESTOLEN. Bij de politie werd door een inwoner van Bakkum aangifte gedaan dat een hem tocbe- hoorende bok welke in de weide graasde, is ontvreemd. Een onderzoek wordt ingesteld. COÖP. TUINBOUWVEREENIGING ONS BELANG. De uitbetaling zal in verband met den feest dag van Maria Hemelvaart niet op Zaterdag 15 Augustus, doch op Vrijdag 14 Augustus plaats hebben voor en na de helling. VERGADERING. Op Woensdag 12 Augustus a.s. zal voor de leden der St. Joseph-Gezellen een ledenver gadering plaats hebben in een der lokalen van het Jeugdhuis aan den Oovertoom. Burgerlijke Stand. HAARLEM. Bevallen: 8 Aug.: H. E. KlaaseBrond- sema, z.; J. H. de Jager—Hire, d.: J. T. M. Pettersson—Konings. z.; H. Loeve—Moie- l2aaïv Aug.: G. Ligthart—Slinger, z.; A. M. van der LindenHeüerman, d.; G. Tigge—Scholten, z.; H. C-. Otto—Eijlers. z.: A. A. G. M. van den HoogenJansen, d.; 10 Aug.: A. Baas—Dekker, z.; G. P. Vene- berg—de Boer,, d.: A. A. C. van Wijk— Onck, d.; P. LindeboomOliemans, z.: M. L. van der WestenRieuwers, z.; M. Freijer—Dijkstra, d.; M. E. Jansen—«Tong, zoon. Overleden; 31 Juli: G. G. van Beek— Flipsen, 77 j., Hof van Egmond; 9 Aug.: D. Nicuwendorp. 80 j.. Mr. Cornelisstraat. Ondertrouwd: 8 Augustus: K. Kots en M. E. van Hem ert»

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3