REX Om zestigduizend gulden! Ik Cescüutdi? Nieuws uit IJmuiden, Velsen, Beverwijk en Omstreken Teraardebestelling K. Luyting. Bij de teraardebestelling van het stoffe lijk overschot van den heer K. Luyting. op- perbrandmeester van de afdeeling Velsen- Noord, welke plechtigheid Woensdagmiddag op de begraafplaats „Westerveld" plaat- had. is duidelijk tot uiting gekomen in welke mate deze een goede bekendheid ge noot. Niet slechts in de kringen van het ge meentelijk brandweerwezen, ook in die waarmede hy in het zakenleven in relatie stond. Bij het vertrek van het sterfhuis aan deft Wijkerstraatweg hadden de in uniform ge stoken brandweerlieden van Velsen-Noorö onder leiding van brandmeester Jac. Schilp zich tijdens het uitdragen van hun verschei den chef in haag opgesteld om op deze wijze de laatste eer te doen bewijzen. Bij de plechtigheid op „Westerveld' merkten wij onder meer op de heeren E. W. de Boer, gemeente-secretaris én vertegen woordiger van het gemeentebestuur; A. de Wit en J. G. Koning, commandant en plaats vervangend commandant van de gemeente lijke brandweer. Voorts gaven nog vele per sonen uit de aannemers- en bouwerskringen van hun belangstelling blijk. Het brandweercorps had ook in de aula de cerewacht bij de baar betrokken. Hier werd het eerst gesproken door den heer Prins, welke namens den Bond van Handelaren in Bouwmaterialen hartelijke woorden van dank lot den verscheiden be stuurder richtte. Veel heeft deze voor den Bond gedaan en wel in belangrijke mate voor de afdeeling Noord-Holland, waarvan de heer Luyting 15 jaren het secretariaat heeft waargenomen. Zich in bijzondere waardeering uitend zeide spr., dat de Bond de adviezen, welke den ontslapene steeds kenmerkten en buitengewone waardeering vonden, noode zullen worden gemist. De voorzitter der Vereeniging voor Be hartiging en Samenwerking m Noord-Hol land. de heer G. Jongejans, getuigde van hel vele en onvermoeibare werk, niet alleen aan den opbouw van de eigen zaak, maar ook voor die van collega s. Vervolgens wendde deze sprekqr zich tot de nabestaan den. waarbij hij liet uitkomen, dat het hun een troost kon zijn, waar hun man en vader' allerwegen ajie waardeering vond, die hem ongetwijfeld ook toekwam. De vertegenwoordiger van de Commissie voor Schadeloosstelling spoorde den opvol-j ger van wijlen den heer Luyting aan de zaak, met energie en moeite opgebouwd, op dezelfde voortvarende wijze voort te zetten en zich volkomen daaraan te geven Tenslotte sprak nog dr. Alb. Vis, predi kant der Doopsgezinde Gemeente te Bever wijk, en richtte zich voorts met woorden van bemoediging tot de nabestaanden. De daarop volgende teraardebestelling geschiedde op één der mooiste gedeelten van de begraafplaats*Nadat het stoffelijk overschot aan den schoot der aarde was toe vertrouwd, dankte de schoonzoon, de heer De Winter, voor de vele blijken van mede leven en welgemeende woorden in de aula gesproken. j Poloavond in De Heerenduinen Spannende eerste klasse wedstrijd venvacht. Zooals wij reeds meldden," zal er hedenavond ln De Heerenduinen een 7.eat belangrijke polo wedstrijd worden gespeeld n.l. de beslissings wedstrijd om het kampioenschap der eerste klasse tusschen H. P. C. I (Heemstede) en Y I (Amster dam), welke om acht uur begint. In de wedstrij den der Velser Zwemvereeniging, welke tevens plaats hebben zijn eenlge wijzigingen gekomen. Het programma luidt nu als volgt: V.Z.V. 3— Watertrappers I om 7.15 uur. H. P. C. I—Y I 8 uur' en daarna een vriendschappelijke wedstrijd tus schen V. Z. V. I—Nereus I. Dat het een aantrekkelijke avond wordt ls teker. Stormvogels-Junioren komen in actie. D. W. V.-Tounnooi. Nader vernemen wij, dat het Junioren-elftal, hetwelk Zondag aan het D. W. V.-tournool te Amsterdam deelneemt.- door de Jeugdcommissie als volgt is samengesteld: P. 'Harriers. J. Plersma, J. Pereé, H. Veldman, S. Bouma, M. Wezelman. Luppens, J. C. Ketting. A. Koepman, F. Venus. J. Blinkhof Jr. Res.: W. Taat, P. Heilig. Op papier geeft de opstelling gen aardigen in- •ruk, doch wijkt heel wat af van h,et Junioren- tlftal van het afgeloopen seizoen. Het is echter jammer, dat de spilplaats niet bezet 1s kunnen tvorden, door een zeer jong speler voortkomende uit de adspiranten; daar deze wegens droe« familieomstandigheden verhinderd is om spelen. Desondanks hoopt de Jeugdcommissie evenals vele andere voetballiefhebbers, dat de Storm vogels-Junioren 7.ich kranig zullen handhaven en den naam van hun club, als waardige vertegen woordigers van de voetballende Velschensche Jongeren hoog zullen houdenI Elftalcommissies V.S.V. e De heeren De Jong, Van de Pieterman en Zuurbier vormen de elftalcommissie van het eerste en tweede elftal der Velseroordr Sportvereeniging. In dé samenstelling van dit bestuur kwam dus geen wijziging, doch voor de overige elftallen werd de commissie met twee personen uitgebreid. Hierin zijn thans vijf personen opgenomen, n.l. de hee ren J. Överzier. J. Smaling. G. Hendriks. L. v. d. Putten en Th. van Eek. Bevolking over Juni. Over de maand Juni vestigden zich in onze gemeente negentig mannen en honderd der tien vrouwen.. Voorts bedroeg het aantal ge boorten twee en zeventig, zoodat de vermeer dering twee honderd vijf en zeventig perso nen omvatte. Er vertrokken 'evenwel in di# tijdvak hon derd twintig mannen en honderd zes en der tig vrouwen. Verder bedroeg hel aantal over- hjdensgevallen zeven en twintig. Naar aan leiding hiervan kan worden opgemerkt, dat de vermindering twee honderd drie en tach tig personen betreft. Het eindresultaat over deze periode komt dus neer op een kleine daling van acht per sonen. De stand der bevolking op 1 Juli was dan ook negen en veertig duizend twee honderd negen en twintig inwoners. VRIJE EVANCEL1SATIE. In het gebouw der Vrije Evangelisatie aan de Willebrordstraat zal de heer J. Peore- boom te Noordwijk aan Zee Zondagmiddag om vier uur den dienst leiden. Van Drimmelen verte t Twee duikers pp honderd voet diepte aan den slag. Het mysterie van de D EST ER O. Aan den Kanaalkant spelen een paar jon- 'gens. Dat moeten ze liever niet doen. want het is gevaarlijk. Maar een rechtgeaarden IJmuidenschen jongen houdt men niet bij het water vandaan, hoe dikwijls en op welke manier men het ook probeert. Een van de jongens is tot aan zijn hoofd onder water. Nieuwsgierig volgen wij zijn'bewegingen. En dan hooren wij iets. dat veelbeteekenend is: „Ik ben Van Drimmelen, nou ga ik het goud zoeken" De artikelen over het leven van Oogje Jan worden wél gelezen. Je hoort er vaak over praten. De een komt tot de aardige ontdekking, dat hij een gebeurtenis, waar van in deze reeks Wordt verhaald, zelf heeft mèegemaakt. Een ander heeft-zijn vader of een kennis wel eens hooren vertellen van een spannende her innering. die Jan van Drimmelen te berde brengt. Weer ande ren begrijpen hoe alles zich onder wa ter afspeelt. En daarom zijn wij steeds weer naar de De Ruyterstraat gegaan. Eerst was het de bedoeling een tiental artikèlen te schriiven, maar Oome'Jan had zooveel te vertellen, dat het werkelijk de moeite waaiti was en de verzoeken van vei'scheidene lezers om de serie niet te stoppen, waren zoo duide lijk, dat uw verslaggever er wel toe werd gedwongen verder te gaan. Er verschenen vijftien artikelen in de krant, het werden er twintig en nu is het -drie-en-twintigste reeds aan bod. En hiermede is de reeks nog niet afgesloten. We zullen dicht bii de der tig komen, maar dan zal Van Drimmelen toch aan het eind van zijn latijn zijn. Weet u dat nu wel heel zeker? hebben we hem gevraagd. Wis en waarachtig, rei hij. Kijk 'ns. ik wil alleen vertellen wat werkelijk gebeura is. Het heeft me nogal wat moeite gekos- om al die dingen van den ouden tijd weer op te halen. Ik heb een goed geheugen, maai soms moetje wel even zoeken om het wee- duidelijk voor oogen te hebben. En wat krijgen we nu nog. Oome Jan9 Hij neemt een boekje, waarin hij aan teekeningen heeft gemaakt. Van Drimmelen weet het den verslaggever gemakkelijk te maken! We neuzen er in en zien vlugg' krabbels: stoomboot Terschelling, loods- schoener, Junior, het Doodenschip, bottei op de pier in IJmuiden, Haaksgronden LUTTNE. Het laatste woord geeft ons reden voor een vraag: Ook de Lutine nog? Ja, daar heb ik nog wat nieujvs van te vertellen. Maar daarmee zal ik tot het laatsi wachten, dan kunnen we de serie goed be sluiten. a En vanav,*uid«beginnen we met. De stoornooot bij Terschelling. Dat is een aardig verhaal! „Vooruit hond!" Teddy is speelsch en heeft liever, dat de verslaggever met hem stoeit dan met de vulpen van die vrpemde teekentjes gaat maken, waarvan hii toch niets -begrijpt. Maar hij moet oppassen. Jan van Drimmelen heeft zijn pijpje opgesto ken en zit .op zijn praatstoel. Dan wordt de radio uitgeschakeld, dan moet het stil zijn. Een stoomboot had met een schip van hetzelfde type een aanvaring gehad en was bij Terschelling gezonken. Het was de' Destero, die volgeladen was met stukgoed. Het was mooi weer. Vier uur lang was het vaartuig nog blijven drijven. De kapitein had het echter, in plaats van te probeeren het op het strand "te krijgen, nog recht op zee' gezet. Toen had hij naar een andere stoomboot geseind, die in de buurt van het verongelukte schip Avas gestopt. Alle manschappen waren in de sloepen naar de andere boot gegaan. De Destero was daarna nog een' uur drijvende gebleven, toen was het schip in de diepte verdwenen. We hadden bericht gekregen, zoo gaal Oome Jan verder, dat wij daar moesten dui ken. De kapitein had namelijk zestigduizend gulden in zijn brandkast, die achter in de kajuit stond, laten liggen. Met een maat ging ik er heen. Bij het wrak gekomen, peilden we. dat er een kleine honderd voet; water stond. De andere duiker was ouder dan ik, zoodat hij het eerst naar beneden ging. Het water was op die diepte zoo licht als kristal. Geregeld seinde m'n maat maar om meer lucht. Vier mannen stonden aan de duiker machine „vliegend" te draaien, op het laatst zoo snel, dat het eenvoudig niet har der kon. Ik, die bo\'en was gebleven, vroeg me dan ook nieuwsgierig af wat m'n maat straks over zijn wedervaren zou hebben te vertellen. Daar seinde hij: Op! Eenmaal boven op het trapje gekomen, moest hij wel tien mi nuten blijven staan, voordat hij wat kon zeggen. Hij vertelde, na op adem te zijn feekomen. dat hij op de reeling van de verschansing had gestaan, het want van den mast vast houdende. Het was A'reema. want lnj kreeg geen lucht meer. Dat kwam door de diepte, begrijp je. Ze hebben hem uitgekleed en m'n chef zei! „Nou is 't jouw beurt, Jan!" Ik ging onder water en voelde ook. dat de lucht in mijn pak geregeld minder werd. Ik seinde telkens £>m meer, maar hoorde aan de sla- ?en van de pomp, dat het niet harder kon. k liet me nog zakken langs den wand var het Avrak en stond eindelijk ook op de ree ling. Maar wat kreeg ik het benauwd! Ik dacht, dat ik zou stikken, als ik er nog vijf minuten bleef. Direct seinde ik dus: Op! En ze haalden me ook meteen naar boven. ïk vertelde mijn wedervaren. „Jan", m'n chef, „we zullen de tweede duiker machine nemen. Misschien is die wek beter". Ik. deed de kap en de kraag van de andere machine op en ging weer naar beneden. Weer daalde ik langs den wand van het wrak en eindelijk stond ik weer op de reeling. Ik hoorde wel. dat de machine niet harder kon. maar had nog geen last van benauwdheid. Het water Avas zoo klaar, dat ik de boot voor mij zag liggen. Ik liet me op het dek zakken en ook dat ging nog foedrïk kroop over het dek heen en kwam >ij een ruim. Het was vol kisten. Ik heb er eqkele opgegeven, maar kon niet lang onder water blijven door den stroom. Den anderen dag volgde mijn maat mijn A'oorbeeld. De chef had echter al begrepen, dat het te lang zou duren om de lading te ber gen. Daarom zei hij tegen den anderen dui ker, dat deze moest probeeren achter in de kajuit te komen. Daar stond de brandkast met zestigduizend gulden! (Wordt vervolgd) v. B.i Marktprijzen. IJMUIDEN 12 Augustus 1942 Tarbot per kg. f 15,40—f 15,30, tong per kg. f 13.40 —f9,50, kleine schol 2e soort f 368—f 330, pufschnl le soort f 256—f 170, 2e soort f 150—f 80, kleine roode poon f 272, pufschar le söort f 114—f 72, 2e soort f 63—f 42, horsmakreel f 148. alles per 50 kg, Besommingen trawlers- VL 80 Gezlna 20 mnd, f 1846, VL 130 Noord-Holland 7 mnd. f513, VL 103 Voorbode 10 mnd. f 874, KW 158 Cornells IJsbrand Willem 15 mnd. f 1503, KW 129 Bali 12 mnd. f 1078, KW 1 Zes Gezusters 12 mnd. f1141, ZK 68 Jo hannes 10 mnd. f 930, SCH 161 Adrtaan van der Zwan 10 mnd. f 991, IJM 86 Rijnstroom 15 mnd, f 1028. Loggers: SCH 30 f2123, SCH 5 f 1574, SCH 243 f 862. SCH 39 f 1100. SCH 402 f 2090, SCH 223 f 1034. SCH 87 f520, KAV 59 f 1795, KW 173 f 1382. KW 97 f 563. Muziek tijdens den arbeid. Naar wij vernemen heeft de Chemi sche Fabriek Rids aan de Zuidzijde een radio-gramofoon-installatie laten aan leggen. Door middel van deze installatie wordt tijdens de werkuren radio- of gramofoonmuziek naar de verschillende werkruimten uitgestuurd. De Mottips en Odots zullen dus voortaan op de mafen van een sleepen- de Wiener wals of van een vroolijke foxtrot gefabriceerd en verpakt wor den, iets -wat de arbeidsvreugde in dit moderne be®rijf zeker ten goede zal komen. Als Avii het wel hebben, is de Rids het eerste bedrijf in onze ge meente, waar de arbeiders tijdens hun arbeid van muziek kunnen genieten.. Van links naar rechts: In het gebouw van den Nederlandschen Landstand te Alkmaar worden wekelijks spin-cursussen gegeven door mevr. Tholen van Sanden, een Drent- schc boerin, die echter reeds 45 jaar in, Amsterdam woont. Tijdens een der lessen. Thalia De nieuwe Bioscoopprogramma's Rootle Orchideeën. Ongetwijfeld zullen de bezoekers van het Thalia Theater in de komende dagen mei spanning de voorstellingen van het film werk Roode Orchideeën gadeslaan. In deze rolprent wordt namelijk een rechtzaak tegen twee inge nieurs behandeld. Wat gebeurde er in den nacht van 14 April op de F. N. G. - Werken Wie pielden hoog verraad en werk- spionnage? Het zijn moeilijke opgaven, waar voor de rechters zich geplaatst zien. Nacht wake*- Bruns heeft evenwel bezwarende verklaringen 'voor de beide beklaagden, zoo dat de hoofdingenieur Nica en zijn assistent Laurenz schuldig bevonden worden. „De doodstraf!" luidt ,het vonnis. Nica vlucht, Laurenz betuigt nogmaals zijn onschuld. De zaak blijft evenwel duis ter en men vraagt zich af: Begaat de justitie een fouf? Slechts één persoon zou opheldering kun nen geven, doch hoofdinspecteur Moras, aan wien Nica over de bewuste nacht alles heeft verteld, blijft zwijgen. Nica's A'erhaal is immers slechts 'te bewijzen door een brief, welke Barones Ogolenska in zijn huis heeft achtergelaten. Dit document is echter an cijferschrift geschréven. Nica rust niet voor hij de code gevonden heeft. ïn de woning van professor Castro wordt door hem een ver A-ertakte organisatie ontdelf en zelfs de code is er.Het ontvr'eemden van dit geschrift gelukt en ook de vlucht heeft aanvankelijk succes. Nu kan Nica zijn on schuld toonen. Bij zijn tocht houdt hij zich echter met de operazangeres Maria Dorando op, verliest zijn,kostbaren tijd en wordt door de handlangers van Castro ingehaald. Ter nauwernood ontkomt hij onder politiegelei- de als autodief, want dit is de eenige mo gelijkheid. Steeds weer poogt profester Castro over zijn slachtoffer te triomfeeren. Als echter de geheime code uit een orchidee verdwe nen is, \yordt de "toestand critiek. Zelfs weet Castro hem (Nica) na verscheidene gebeur tenissen als geheime agent te brandmerken. Zoo volgen de verwikkelingen elkaar in snel tempo op; zoodat men van begin tot eind met ongeduld de uiteindelijke ontknoo ping verbejdtjl Zullen de'listige voorwendsels van pro fessor Castro succes hebben Het schjjnt van wel, Avant zelfs het code-document wordt verbrand; doch gelukkig blijven de verrassingen niet achterwege Over het besluit van deze rolprent laten we onze lezers nog in onzekerheid. In Thalia zal men immers de geheele bewogen ge schiedenis kunnen aanschouwen. De beide ingenieurs Nica en Laurenz wor den weergegeven door Albrecht Schönhals en Fred Döderlein, terwijl Olga Tschechowa als Maria Dorando op het witte doek ver schijnt. In Herbert Hubner ziet men pro fessor Castro, die zich alle moeite getroost om buiten de strafzaak te blijven. Tenslotte dient Camilla Horn vermeld te Avorden, die als Barones Ogolenska haar rol vervult; evenals inspecteur Moras door Walter Jans sen wordt weergegevei H. J. DE VRIES. Rex'Theater In het Rex Theater wordt met ingang van Vrijdag de bekende film „Ik beschuldig" (Ich klage an) A'ertoond. Hierin vertolkt Karl Hartman de rol van prof. Thomas Heyt; Heidemarie- Hartheyer fungeert als Hanna, zijn vrouw. Mathias Wieman geeft dr. Bernhard %-ang weer en voorts treedt Herald Paülsen als Eduard Stretter op, Bioscoop De Pont De directie van bioscoop De Pont heeft voor de komende dagen weer een aantrek kelijke film op haar programma staan. In Twee Meisjes en een man komt vooral hel spel van de actrice Hilde Krahl tot uiting. Excursie naar het crematorium De afdeeling Velsen der Vereeniging voor Facultatieve Lijkverbranding organiseert Woensdag 19 Augustus een avondexcursie naar het crematorium, de colombaria en de urnentuii\en te Westerveld. Om 7.15 uur komt men daartoe bij het hek van Wester veld samen; deelnemers zullen voorname lijk niet-leden zijn. De rondleiding geschiedt onder deskundige leiding. MARKTBERICHT SCHEVENINGEN. SCHEVENINGEN. Met versche visch waren Woensdagochtend aan de markt de motorloggers: SCH 15, H. Plug met f788. SCH 280. H. Messe- rnaker met f 586, de motorschokker SCH 76, W. Rog met f 578 besomming. De prijzen waren: klelnschol 1110—f 135, puf- schol f 96— f 102, belde per kist van 40 kg. Jonker in de finale. Zomertournooi D.C.IJ. Woensdagavond :s de partij T. Dukel tegen Jonker, de beslissende strijd, welke speler zich als vierde in de fir.ale zou plaatsen, fegen aller verwachting :n, met een nederlaag van F. Dukel geëindigd. Bij den afgebroken stand had Jonker be langrijk positievoordeel en terreinwinst. In een moeilijk en zelden voorkomend aantal zetten -verliep het spel. Analystisch moet nog worden uitgemaakt bij welken zet F. Dukel fout heeft gespeeld. Inderdaad, gelukte het Jonker uit de om singeling los te breken en toen zag het er reeds naar uit, dat Dukel het spel niet meer kon houden. Wel brak hij ten koste van veel materiaal door, maar wegens over macht in het eindspel moest Dukel capitu- leeren. Een zeer fraai succes voor Jonker die dit tournooi als tweede» klasser begon, en zich thans met de drie hoofdklassespe- meten in de finale van het D.C.IJ. Zomer tournooi. MARKTBERICHT IJMUIDEN IJMUIDEN 13 Augustus 1942. Kleine schol 2de sorteering f320. pufschol le soort f235. idem 2de soort f 132—f 122, pufschar ie soort f 180, idem 2de soort 140. Besommingen loggers: SCH 332 Wïï. SCH 247 f 657. VELSEN Trialmeet Zaanland-D.E.M Suomi. Aan den Zondag op het sportterrein „Wa tervliet" aan den Koningsweg te houden drie-vereenigingen-kamp, welke georgani seerd wordt door onze plaatselijke athle- tiekvereeniging „Suomi" zullen niet min der dan ruim veertig athleten deelnemen. Met groote activiteit en voortvarendheid heeft „Suomi" deze trial-meet georgani seerd en des te opvallender is het, daar dit voor de eerste maal sinds haar bestaan ge schiedt. Weliswaar had „Suomi" ook des tijds de organisatie van den prachtig ge slaagden Mullier-veldloop in handen, doch thans, nu er \*oor deze ontmoeting veel meer werk van bestuur en leden wordt ge vergd, zal eerst blijken, dat ook een der gelijke organisatie „Suomi" is toevertrouwd. Maar met dit al gaat het tevens om pres taties van de eigen leden. De ontmoeting zal bestaan uit tien ver schillende nummers, waaraan nog worden toegevoegd de estafette 4 x 100 M. en de Olympische estafette. Voor elk te verwerken nummer afzon derlijk zullen 6 athleten uitkomen, twee an elke deelnemende A»ereeniging. De uiteindelijke resultaten Avorden in een puntentelling omgezet, zoodat die vereeni ging. welke het hoogste aantal punten be haalt, dus winnares van de ontmoeting zal zijn. De wedstrijden, die te 2 uur aan\'angen, zullen ongetwijfeld wel de belangstelling van de goede sportliefhebbers trekken. Weenink naar Den Haag. De door de N.A.U. uitgeschreven drie kamp tusschen Noord- en Zuid-Holland en de rest van Nederland Avorden Zondag, 16 Augustus door de A.V. „Vlug en Lenig" op het sportterrein aan de Laan van Poot ge organiseerd. Joop Weenink van „Suomi" is door de N.A. LJ. uitverkoren aan deze wedstrijden deel te nemen. Hij zal uitkomen op de 5000 M. Verwacht mag worden,dat hij op dezen afstand te kampen zal hebben tegen zijn beide rivalen Wim Slijkhuis van „Holland" te Leiden en Plat van „Vitesse" te Leeu warden. SANTPOORT Postzegelvereeuiging Santpoort. Zooals we reeds mededeelden, gorden alle leden der .Postzegelvereniging Sant poort Vrijdagavond om acht uur in het Ver- eenigingsgebouw aan de Burgemeester En- schedélaan verwacht. Er is ook ditmaal zooals gewoonlijk een aantrekkelijke agenda samengesteld, zoodat men geenszins over afwisseling behoeft te klagen. In het vragenuurtje bijvoorbeeld zullen philatelistische onderwerpen Avorden behandeld. Voorts is men in de gelegenheid om door ruil en handel de collecties uit te breiden. - Tenslotte mogen we niet verzuimen om nog even hA kienen te memoreeren. Stellig zullen velen dezen avond van ,',Elck wat wils" bijwonen en het spreekt als vanzelf dat belangstellenden en begin nelingen welkom zijn. THEATER Vanaf Vrijdag a.s. Tobis (Ich klage an) met Paul Hartmann Heidemarie Hatheyer TOBIS-UFA NIEUWS Toegang 18 jaar Samenkomsten Hervormde Kapel/ Zooals wy reeds mededeelden, zullen op 30 Augustus, 6 Sept. en 13 Sept. a.s. in de Ned. Herv. Kapel bijzondere samenkomsten gehouden worden. In aansluiting hierop kunnen wij nog berichten dat op deze bijeenkomsten door ds. H. J. Drost van Schoten, dr. E. Emmen van Haarlem ec dr. A. H. Edelkoort van Amsterdam zal wor den gesproken, resp. over de volgende on derwerpen: „Wat heeft Christus den mo dernen m§nsch te zeggen?"; „Waarom leven wij?" en.„Wat wij verwachten jnogen." Terrasvogels-Nieuws. De Supportersvereeniglng;. Aan alle leden en donateurs der Sport vereeniging De Terrasvogels heeft men uit- noodigingen verzonden om de oprichtings vergadering der Supportersvereniging, die Vrijdngavond om acht uur in de Viersprong wordt gehouden, bij te wonen. Het spreekt vanzelf, dat belangstellenden van harte welkom zijn. BEVERWIJK Petroleum voor verlichting. „Hoofden" van gezinnen, die %'oor ver lichting van hun woning uitsluitend op het gebruik van petroleum zijn aangewezen en op geen enkele andere wijze hierin kunnen voorzien (door aansluiting op het gas- of elektriciteitsnet, het gebruik van een bron- of butaangasinstallatie, windkracht of op andere wijze), zich tot den distributie- dienst. Kees Delfsweg 1, moeten wenden voor het invullen van een inlichtingen formulier. De invulling mag niet 'geschie den door hen, die op kamers, in een pension of een hotel wonen; deze personen zijn be grepen in de opgave van het „Hoofd". De invulling der formulieren M.D. 73 moet geschieden op Donderdag of Vrijdag (13 en 14 Augustus) 's morgens van 9 tot 13 uur. Men dient alle stamkaarten van de gezinsleden mede te brengen. Zij, die zich op deze dagen niet melden, komen niet meer voor petroleum iri aanmerking. Aanvraagformulieren voor aardappelen. Bij de nieuwe «uitreiking van bonkaarten voor levensmiddelen tiende periode, Avelke zal beginnen op Maandag 17 Augustus, zul len wederom aardappelkaarten worden uit gereikt, echter alleen aan hen, die een aan vraagformulier MD 32 kunnen overleggen. Deze formulieren zijn deze week tusschen Maandag en Donderdag per post aan huls bezorgd, fl-.oodat dus ieder gezin hiervan in het bezit is. Mocht men center gen formu lier hebben ontvangen, dan kan men dit alsnog op Vrijdag 14 Augustus in het ge bouw „De Harmonie" aan de Groenelaan tusschen 9 en 12.30 uur en van 14 tot 16.30 uur afhalen. Tijdens de uitreiking zullen deze formu lieren niet meer worden verstrekt, zoodat degenen, die geen formulier kunnen over leggen. ook geen aardappelkaarten zullen ontvangen. Men dicnc hiervan goede nota tc nemen. Na-uitreiking bonkaarten. De laatste gelegenheid. De leider van den distributiedienst deelt mede, dat aan hen, die verzuimden op tijd hun bonkaarten af te halen, hiervoor alsnog gelegenheid zal worden gegeven op Vrijdag 14 Augustus. Deze na-uitreiking zal gebeu ren in het gebouw „De Harmonie" aan de Groenelaan, van 's morgens 9 tot 12.30 uur en van 14 tot 16.30 uur. JAARVERGADERING DOOPSGEZINDE GEMEENTE. In het kerkgebouw aan de Meerstraat hield de Doopsgezinde Gemeente haar jaar vergadering onder voorzitterschap van den heer T. W. Postema. Blijkens het jaarverslag van den predi kant, dr. Alb. Vis, ontwikkelt het ge meentelever. zich steeds levendiger. Het ledental heeft de 500 bijna bereikt. De commissie voor gemeente-avonden en -dagen heeft al weer plannen gemaakt voor het naderende winterhalfjaar. Den boekhouder, den heer N. Luyt, werd onder dankzegging décharge verleend. Bij de kerkeraadsverkiezmg werd de heer F. D. Raadman te Velsen-Noord benoemd in de plaats van den heer W, Rensenbrink. die niet voor een hei-benoeming in aanmer king Avenschte 4e komen. De heer Rensenbrink heeft meer dan 40 jaar deel uitgemaakt van den Kerkeraad. De voorzitter sprak een afscheidswoord en wees daarin op het vele TOrk. dat de heer Rensenbrink in 'net belang van de Doops gezinde Gemeente heeft verricht. CASTRICUM IN MEMO RI AM. Onze oud-plaatsgenoot, de WelEerw. Heer Father Th. Schut, missionaris t« Oe ganda Afrika, is in den ouderdom van 49 jaar vrij plotseling overleden. Dat hij ruste in vrede. GEITENTENTOON STELLING. Op de geitententoonstelling, welke is ge houden te Krommenie, behaalden A'erschci- dene inwoners'alhier een aantal prijzen. Hier volgt een eerelijstje: W. Stuifbergen, le prijs afd. oude geiten: 6e pr. afd. één jarige geiten; 3e pr. boklammeren, geboren 1942. P. Groentjes:'3e pr. oude geiten; Jac. Groentjes: 5e pr. twee-jarige geiten; W. Rose: 2e pr. één-jarige geiten: G. Braken hof: 3e pr. geitlammeren, geboren na 15 April 1942. Bovendien behaalde de afdee ling Castricum den eersten prijs met een groep van vijf melkgeiten.. KANTONGERECHT ALKMAAR. De 32-jarige grondwerker J. T. V. be- A-ond zich op 8 Juni 's nachts om cén uur op straat en werd dientengevolge gestraft met 8 boete of 4 dagen hechtenis. Een scholier, J. G. J.. tot 2 boete of een week tuchtschool, daar hij niet in staat was ge weest het persoonsbewijs te toonen. GROENTEHANDELAARS WEGENS PRIJSOPDRIJVING BEKEURD. Weer zijn door de Haarlcmsche politie twee groentehandelaars bekeurd, die hun froenten en fruit tegen te hoogen prijs ver- ochten, n.l. 450 gram pern voor 38 cent, terwijl de maximum vastgestelde prijs voor pern 65 cent per kg. bedraagt en roode kool tegen 16 cent per kg., terwijl de prijs 10 cent per kg. mag zün. 1 AGENDA donderdag 13 augustus Thalia: De roman van een Mannequin, 8 u. Rex: Geen voorstelling. De Pont: Geen voorstelling. vrijdag 14 augustus. Thalia: Roode orchideeën, 6.30 en 8.30 uur. Rex: Ik beschuldig, 7,30 uur. De Pont: Twee meisjes en een man, 7.30 u. dienst apotheken. Avond- en nachtdienst: IJmuider Apotheek, Koningsplein. belangrijke telefoonnummers. Politie, hoofdbureau 5178 4377 5555 Politie, Willemsplein 5400 Brandweer 524.' E. H. B. O., A. P. Bakker5455 E. H. B. O., Velsen 4989 Luchtbescherming, hoofdpost 4145 Antonius Ziekenhuis 4444 wmuider Apotheek 4229 Kenncmer Apotheek 4204 Van links naai rechls: lil de raadszaal van het Leidsche stadhuis worden thans de door den Nederlandsehen kunstAve\'er e. de Cneudt vervaardigde gobelins opgehangen. (V.N.P. Brusse Pax- Holland-c) - Duitsche jongens bij het zweefvliegen. De zweef vlieger is volgens voorschrift geland. Het toestel wordt gekeerd, om weer op de helling te worden gesleept. (Transatlantic Recla Pax Holland-c) - Bunkers en versterkings- werken flankeerden letterlijk iedere straatkruising in Rostof. Ook zij vielen reeds bü de eerste energieke aanvallen der Duitsche soldaten. (Deutscher Verlag-Recla p.k. Raible Pax Holland-c) welke ook door een vertegenwoordiger van het sterke geslacht worden bijgewoond. (Polygoon Kuiper Pax Holland c) - De overtocht over den Don. Duitsche storm- ploniers dragen de stormbooten uit hun stellingen naar den oever van den Don. (Ortïis Holland SS p.k. Kollik Pax Holland-c)

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3