TREKKERS Bakker MEYER LOTION MALW1DA 31 Actief Agent Prima kuiper c.f 't Opklapbeddenpaleis Inmaakvaatjes C. de Jager Zn. KOMT VOOR MEUBELEN BIOSCOOP ,J)e Rout" 2 meisjes en één man THALIA THEATER R00DE ORCHIDEEëN leeraar in Boekhouden Gevr. fl. bankethakker Motor-carrier ék kan alléén Meyer's brood Schilderstukken - Pastels - Lijsten Har Scli^celen liet is weer BEUNDER MADEN HAZEVOET Adverteert FEUILLETON Roman van Else Wernecke Nadruk verboden 8 Ze is begonnen met een hoogte- zon en een transformator uit de practijk van haar overleden echtgenoot. Een vrouw, die elke andere vrouw maar tersluiks be hoeft aan te kijken, om te weten: dat en dat type *ioet er zoo en zoo uitzien, dat en dat ontbreekt haar klaar!" „Schitterend!" ..Ja. schitterend! Maar daarbij een vrouw, die geen onderscheid kent tusschen links en rechts in het kasboek, die niet weet. waar een bankbiljet'van honderd mark bliift. die alles vergeet, geen idee heeft van tijd en als een kind haar handen ineen slaat: wat gaat die zaak toch «oed! Maar vat een zaak eigenlijk is, dat zal ze nooit, maör dan ook nooit in haar heele leven leeren begrijpen! U kunt me gerust gelooven: m'n haren zijn eerst grijs geworden en daarna uitgevallen, geen haar meer op m'n hoofd! Zóó is deze vrouw!" „Is dat niet schitterend?" ,,Ja", bromt meneer Koekoek, „ze is schitterend in den kring van haar clien tèle, als ze glimlacht en overigens heelemaal niets doet. Ze is schitterend, als ze een paar kruiden en dingetjes bij elkaar giet en zoo een wonderbrouwsel als „Malwida 31" te voorschijn toovert. Ze is schitterend in de groote gezelschappen, waarin ze optreedt. Maar ze is niet schitterend voor den be drijfsleider, die zich groen en blauw ergert, als hij de filialen in heel Duitschland en bovendien nog de drie in Kopenhagen, Boe dapest en Rome controleert en steeds maar weer den steen den berg op moet sleepen. dien mevrouw dr. Scheele met een kinder lijk minzaam lachje en fluweelen pootjes direct daarop weer omlaag laat rollen. Ar geloos. zonder eenig begrip...." Juffrouw Faust luistert aandachtig en zwijgt. „Nu weet u dus. wat ik van u verlang' gaat meneer Koekoek streng voort. Juffrouw Faust knikt ernstig met een doodeerlijken blik achter haar zwartom- rande brilleglazen. "Meneer Koekoek ontwerpt een werkplan voor juffrouw Faust zeer zakelijk, zeer kort en zeer dictatoriaal. „Voor zoover dat met een collegiale hou ding tegenover de beide andere dames in overeenstemming is te brengen", meent juffrouw Faust aarzelend te moeten tegen werpen. hoewel de verheugende vooruit zichten haar een blos op de wangen hebben gejaagd. „Collegialiteit! Dacht u. dat die twee gan zen ook maar een greintje belangstelling voor de zaak hebben? Die kunnen net zoo goed garnalen verkoopen of zure ballen: het eenige is. dat ze haar handen liever niet vuil maken. Maar wat ze in haar hoofd heb ben als er tenminste wat in is! is al lesbehalve het instituut van mevrouw Scheele. En u behoeft dan ook niets anders te doen dan de zaken in orde te houden, mevrouw Scheele een beetje op haar vin gers te kijken, kortom mijn verbindingsman met het filiaal hier te zijn, U bent kalm en doelbewust. U zult dat wel zonder al te veel herrie klaar spelen". De vraag, waarom meneer Koekoek, die welbeschouwd toch ook slechts onderge schikte is, zich met zooveel ambitie en toe wijding aan de zaak geeft. de!ze vraag komt bij juffrouw Faust in het geheel niet op. Eigenlijk heeft hij haar zelf ook reeds be antwoord, een variant op zijn oordeel: als je zoo klein bent als ik en er zóó uitziet, moet je eenvoudig flink zijn, dat is een natuurwet! Ze verdiepen zich nog'in eenige details van het werk. Ergens slaat een klok elf maal. „En nu moet u naar bed", besluit meneer Koekoek. „Het was een vermoeiende dag en voor zoover ik u ken, staat u morgenochtend klokslag negen uur weer in de zaak. Ge lukkig maar, want de beide andye dames kunnen nog steeds niet goed op de k.lok kijken, behalve wanneer ze 's avonds naar huis moeten". Juffrouw Faust legt haar handschoenen en taschje gereed, maar maakt toch nog geen aanstalten om weg te gaan. Ze schijnt nog iets op het hart te hebben. Meneer Koekoek laat haar tijd. „U hebt me in zoo ruime mate uw ver trouwen geschonken", zegt ze dan zacht, met neergeslagen oogleden, ..het is werke lijk een heele eer voor me en ik betreur het daarom te meer, dat ik niet heelemaal oprecht tegenover u geweest ben. Ik heb niet de volle waarheid gezegd en ik zou graag „U hebt me een beetje voorgejokt. ja, dat weet ik". „Hoe weet i? dat? Bent u. „Nee, ik ben geen detective. Het gaat al les met eerlijke middelen toe. Ik heb al leen mevrouw Scheele op de trap getrof fen. Maar wat zegt uw broer er wel van, dat u zich zelfstandig hebt gemaakt, zoo als ondergeschikte bij ons?" „Daar weet hij immers niets van!" zegt juffrouw Faust haastig, in een snel opko mende vrees, dat de zoo begeerde betrek king bij het instituut van mevrouw dr. Scheele haar nu toch nog zou kunnen ont gaan. (Wordt vervolgd). WENKEN VOOR ZEEPBESPARING. Zeep en zeeppoeder worden vervaardigd van grondstoffen, die ook andere voor den oorlog belangrijke doeleinden dienen. Daar uit volgt, dat he^ civiele verbruik zich be perkingen moet opleggen. Wij nemen daar om alle middelen te baat, die ons zeep hel pen besparen, zonder dat het waschgoed wordt aangetast. Twee van dergelijke mid delen, die onze grootmoeder reeds hebben geprobeerd en met succes, volgen hier: 1. Wasschen met klimopbladen: 125 gram klimopblaren worden vijf minuten gekookt in twee liter water. Men voegt hieraan zes liter water toe en gebruikt dit waschmid- del koud, voor wollen goederen even lauw. Het is bijzonder ^schikt voor donkere wol len en zijden goederen. 2. Kastanjeloog. Zes kastanje raspen of in kleine stukjes snijden (als de loog voor lichte stoffen wordt gebruikt, de kastanjes van te voren pellen), vier liter zacht water (liefst regenwater) er over gieten en vier uur toegedekt laten staan. Dan de oplossing door een zeef of doek zeven en verwarmen. Zij schuimt en reinigt als goed zeepwater en is bijzonder geschikt voor het wasschen van onze kousen, blouses en andere fijne wasch. Ook bruikbaar voor de reiniging van vloeren en keukenmeubelen. VOEDINGSGEWASSEN IN EIGEN TUIN. BRUINE BOOIfEN. Tengevolge van de ongunstige weersgesteld heid hebben de bruine boonen zich dezen zomer langzamer ontwikkeld dan gewoonlijk. Doch een warme, zonnige Augustus en September kunnen voor dit gewas nog veel goedmaken. Wanneer de boonen volgroeid zijn. de scheeden geel zijn geworden en het loof afsterft, dan is eindelijk het tijdstip «angebroken om de struiken uit den grond te trekken en op het veld te dro gen. Een goede methode ls de struiken, met een touwtje om de wortels, aan elkaar te binden en ze daarin in zon en wint. te drogen te hangen. Dit kan geschiedeiï aan een IJzerdraad, dat tus schen in den grond geslagen paaltjes Js gespan nen. Ook kan men voor dit doel een boenstok gebruiken, die horizontaal tusschen twee andere ls bevestigd Wie een hek. een schutting of een muur aan de zonkant bezit, kan daaraan de struiken drogen. Nadat ze door zon en wind zoo droog zijn get den, dat de dorre bladeren. Kraken en de schee den volkomen droog zijn. haalt men ze in huls, In zakken op een droge luchtige plek opgehan gen of nog beter uitgespreid op een zolder, kan men de struiken of alleen de scheeden nv*t de boonen erin bewaren. In den loop van het najaar of in den winter gaat men ze pellen of dorschen. Dit geschiedt in een zak. die volgestoot wordt met de gedroogde struiken. Indien men er flink met een stevige stok op blijft slaan, gaan de scheeden open. Voor de verwijdering van de kaf- en stofdeeltjes laat men de boonen van een hoogte van 75 a 100 cm. in den wind in een teil of emmer vallen. De onzuiverheden blaast de wind weg. Tenslotte resteert het uit zoeken van de slechte en gave boontjes. Bescherming van den oogstarbeid. Waarschuwing aan «Werkgevers. De geregelde gang der oogstwerkzaanv heden ondervindt den laatsten tijd ernstige belemmering doordat landarbeiders, aan gelokt door een hooger loon <n gunstiger arbeidsvoorwaarden, hun dienstbetrekking verlaten om bij een anderen werkgever in dienst te treden. De aandacht wordt er echter op geves tigd. dat werkgevers, die deze hoogere loo- nen of gunstiger arbeidsvoorwaarden aan bieden, zich schuldig maken aan een over treding van het derde uitvoeringsbesluit van dén secretaris-generaal van het depar tement van sociale zaken, ingevolge de ver ordening no. 217/1940 en daarmede een strafbaar feit begaan. Het spreekt vanzelf, dat speciaal in de zen tijd. nu voor de voedselvoorziening van- het grootste belang is. dat de oogst- werkzaamheden een regelmatig verloop hebben, handelingen, als hierboven om schreven. niet kunnen worden geduld. De directeur-generaal van den arbeid heeft dan ook aan de onder hem dienende op sporingsambtenaren last gegeven terzake streng toe te zien en bij vermoedelijke overtreding onmiddellijk proces-verbaal op te maken.* Dezelfde opdracht is verstrekt ten aan zien van het zonder vergunning van het college van rijksbemiddelaars verhoogen der loonen. De werkgever, die, teneinde zijn arbeiders in dienst te houden, zonder vergunning van genoemd college de loonen verhoogt en daardoor eenovertreding van1 het eerste uitvoeringsbesluit van den secre taris-generaal van het departement van sociale zaken, ingevolge de verordening no. 217/.1940 begaat, stelt zich dus'bloot aan een strafvervolging. Daar reeda»ifi verschei dene gevallen tot het opmaken van proces verbaal moest worden overgegaan, wordt bij deze de aandacht van belanghebbenden nog eens op een en ander gevestigd. Het is gebleken, dat voor het *s nachts ver blijven in boerenschuren prijzen worden be rekend. die niet in overeenstemming zijn met hetgeen daarvoor wordt gepresteerd. Voor een dergelijk nachtverblijf -geldt de Prijzenbeschikking 1940 no. 1, zoodat geen hoogere prijzen mogen worden gevraagd dan vóór 9 Mei 1940. Er wordt daarom de aan-; dacht op gevestigd, dat het niet geoorloofd is meer dan f 0.25 par persoon per nacht te berekenen, als de boer alleen een plaats en stroo beschikbaar stelt en meer dan f 0.50. indien meer accomodatie wordt verleend, als een krib en behoorlijke waschgelegenheid. Wie hoogere prijzen vraagt of betaalt, stelt zich aan vervolging bloot. (Onderstaande is reeds in een deel der vorige oplage opgenomen.) De fraude met de suikertoewijzingen. Tegen den P.T.T.-beambte vier jaar tuchthuis geëischt. Het Duitsche Obergericht zette Dinsdagmid- en Woensdagmorgen de zaak tegen 21 Neder landers, die zich hebben schuldig 'gemaakt aan zwendel met suikertoewijzingen, voort. Nadat de metaalbewerker v d. B. uit Den Haag was gehoord, die verklaarde, dat Bra- kus destijds inderdaad 550 gulden' aan Boort- man had gegeven (hetgeen Boortman hard nekkig ontkende), werden achtereenvolgens gehoord Elias Hamme, die samen met zijn familielid H. Hamme een toewijzing had ge kocht en weer verkocht, de Amsterdamsche kleermaker Izaak Theeboom, die als bemid delaar tusschen Hoed en Brilleslijper, die sa men met Nebig hun toewijzing hadden willen verkoopen (hetgeen niet is gebukt) aan een handelaar in bonnen in Bussum, en Heigmans, huisknecht, Turfrijer, metaalbewerker en Rijn, psfabrikant, welke laatsten allen min of meer betrokken zijn geworden bij het ver handelen van toewijzingen of bonnen. Ten slotte werd nog naar voren geroepen de Jood Italiaander. die geld had aangepakt van Tim merman, als hij zijn mond hield over hetgeen hij wist. Hiermede was een eind gekomen aan het verhoor van de lange rij verdachten. In zijn requisitoir wees de Staatsanwalt er op dat de zaak, welke het Obergericht thans heeft behandeld, voornamelijk beschouwd moet worden uit het oogpunt van Kriegswirt- schaftverbrechen. 4 Wat de hoofdverdachte Monnier heeft ge daan in diensttijd, als ambtenaar van de P.T.T. komt hier op neer, dat hij geprobeerd heeft wat de bonnen betreft is hem dat ook ge lukt om 8500 kg suiker aan 'de distributie te onttrekken. Hiervan hadden 8500 menschen een maand lang een suikerrantsoen moeten ontberen. Dank zij het krachtig optreden van de Duitsche politie ls een en ander nog ver hinderd kunnen worden, doch dat neemt niet weg, dat men met de strafmaat ernstig moet rekening houden met de tendenz. welke ach ter dit geheelc geval zit. Daarom zal Monnier de hoogste straf moeten ontvangen, terwijl daarnaast Boortman en Levi Hoed als de meest ernstige verdachten kunnen worden gebrandmerkt. Nadat de Staatsanwalt op het misdrijf v ieder der verdachten nog had gewezen, eischte hij tegen S. Monnier, ambtenaar P.Y.T., Den Haag, vier jaar tuchthuis J. C. Boortman, zonder beroep. Den Haag. drie jaar en zes maanden tuchthuis. Levi Hoed, bakker, drie jaar tuchthuis. P. L. Geerts. artist. Den Haag, een jaar en drie maanden tuchthuis. C. J. Timmerman, groentehandelaar. Den Haag. een jaar en drie maanden tuchthuis. M. J. C. Huising, koopman. Den Haag, zes maan den gevangenisstraf. J. J Daems, schilder. Den Haag, vier maanden gevangenisstraf. N. Italiaander. chauffeur. Den Haag, zes maan den gevangenisstraf P. J. Brakus, caféhou der, Den Haag, een jaar tuchthuis. J. Noor- dam. kruidenier. Den Haag. negen maanden gevangenisstraf. J. M. Jansen, grondwerker. Den Haag, negen maanden gevangenisstraf. Elias Hamme. bakker, Den Haag, twee jaar tuchthuis. S. Hakker kruidenier. Den Haag, een jaar en negen maanden tuchthuis. H. Hamme, caféhouder, Den Haag, een jaar en zes maanden tuchthuis. Izaak Theeboom. Am sterdam. kleermaker, een jaar en drie maan den tuchthuis. Samuel Brilleslijper, groente boer. Amsterdam, een jaar tuchthuis. J. Bril leslijper. groentehandelaar. Den Haag, een jaar gevangenisstraf M. Nebig groenteboer, Amsterdam, negen maanden gevangenisstraf A. Heigmans, huisknecht, negen maanden ge vangenisstraf. J. Turfrijer. metaalbewerker, Amsterdam, negen maanden gevangenisstraf. D. van Rijn, ijsfabrikant te Hilversum, zes maanden gevangenisstraf allen met aftrr'- van het voorarrest, terwijl de onmiddellijl gevangenneming van de niet-gedetineerden werd bevolen. Engeland heeft helft der vliegkampschepen verloren. Van militaire zijde verneemt het D-N.B., dat de Britsche vloot met de Eagle thans de helft van haar vlieg kampschepen en vliegtuigmoedersche pen neeft verloren. Tot dusverre zijn tot zinken gebracht de vliegkampschepen Courageous (19 Sept. '39), Glorious (9 Juni '40). Ark Royal (15 Nov. '41), Hermes (9 April '42) en Eagle (11 Aug. '42). Voorts is op 23 Dec. '41 het vliegtuignioederschip Unicorn tot zinken gebracht; zoodat de Britsche vloot van haar 9 vliegkampschepen en 3 moeder schepen er 6 verloren heeft. Het verlies van vliegkampschepen is bij den moder nen zee-oorlog een zware slag. De onder gang van de Britsche slagschepen Prince of Wales en Repulse heeft bewezen, dat zware schepen in zeer sterke mate aan vijandelijke aanvallen blootstaan, wanneer zij niet voldoende door vliegtuigen be schermd worden. OFFICIEELE MEDEDEELING. VERGUNNING TOT HET KOOPEN OF VERKOOPEN VAN TE VELDE STAAND RIETGEWAS De ondervakgroep groothandel In riet brfeng' ter kennis van belanghebbenden dat een leder die te velde staand rietgewas van den oogst 1942 wenscht te koopen of te verkoopen."hiervoor voor 20 Augustus a.s. vergunning dient aan te vrage" bij het secretariaat voor de ondervakgroep. Kei zersgracht 517, Amsterdam (C). onder opgave van den omzet in geld en In bossen in de Jaren 1946 er 1941 en met vermelding van wlen het riet werd gekocht, respectievelijk aan wien het werd ver kocht. RECTIFICATIE MAX. GROSSIERS- EN DETAIL- LISTENPRI.JZEN VOOR FRUIT. Bekendmaking no. 26. In de fruitprijzen die d.d. Woensdag 12 Aug j.l. Zijn gepubliceerd is de volgende fout ge slopen. Onder druiven stond: groep 2: grossiersprijs f 34 detaillistenprijs f 1,Dit moet zijn respectieve lijk f89,50 en f 1,07. Onder groep 3 stond respectievelijk 189.50 cn f 1,07, die moet zijn f 84,en f 1. Economische Rechter Gevangenisstraf van één jaar voor slachters. Zware straffen zijn noodig, oordeelt de officier. Tijdens de Woensdagmorgen gehou- den zitting van den Economischen Rechter te Haarlem bleek, dat clan destiene slachters nog druk in de weer zijn. -Terecht stonden bewoners uit Haarletfcmermer van wie er twee ver oordeeld we/den tot een gevangenis straf van één jaar. Begin Februari kon de politie uit de Haarlemmermeer definitief ingrijpen, hoe wel zij geruimen tijd vermoedens had, dat er koeien geslacht werdern In een schuur, niet ver van Bennebroek, was een koe ge slacht en daarbij waren betrokken A. Huur man, B. Huurman en J. P. Prins. Dezen hadden zich te verantwoorden wegens de slachting. De officier van justitie merkte op, dat er zware straffen opgelegd moeten worden aan hen, die zich regelmatig met de praktijken bezig houden. In het bijzon der dient dat het geval te zijn in de om geving van den Hillegommer- en Benne- broekerdijk in de Haarlemmermeer en ver der in Oostzaan en Heemskerk. De ver dachten in deze zaak, in het bijzonder H.. toouden zich langen tijd bezig met het slach ten en bij één beestje is het niet gebleven De straf dient zoo zwaar te zijn, dat de S9hrik er in zit. Tegen A. en H. Huurman eischte de officier van justitie een gevan genisstraf van één jaar en tegen Prins, van wien minder bekend is, een gevangenisstra* van zeven maanden. Overeenkomstig de eischen werden de verdachten veroordeeld. De slager F. J. van Veen had een gedeelte van het vleesch gekocht en tegen inleverfng van bonnen aan klanten verkocht; hij werd veroordeeld tot een geldboete van 200, subs, drie maanden. J. L. van Leeuwen, die het vleesch vervoerd had, werd veroordeeld tot een geldboete van 250.subs, drie maanden hechtenis. 4 GESTOLEN SUIKER CLANDESTIEN VERKOCHT. Drie Haarlemmers hadden suiker ge kocht, welke later bleek gestolen te zijn, zonder dat zij in het bezit waren van bon nen of toewijzingen. Voor dit feit hadden zij. zich vóór den economischen rechter te verantwoorden. A. P. J. de Nijs had drie balen gekocht voor 280 en toen hem bleek, dat de suiker gestolen was, had hij den bestolene nog 37150 betaald. Inmid dels heeft hij ook een veroordeeling van den Inspecteur voor de prijsbeheersching. De Economische rechter hield hiermede reke ning en veroordeelde hem tot een geldboete van 30, subs. 10 dagen hechtenis. L. Serné. die één baal gekocht had, werd veroordeeld tot een boete van 40 en P. M. Zuijderduin, die drie balen gekocht had, tot 80, subs. 20 dagen hechtenis. VLEESCH VERKOCHT IN ZANDVOORT. A. Visser te Zandvoort had een varken van veertig kilogram in huisslachting ge slacht en een gedeelte van het vleesch ver kocht. De rechter legde hem hiervoor een gevangenisstraf van eén maand op. De koo- per van het vleesch, T. van Staveren, die het op zijn beurt verkocht had. werd ver- ipordeeld tot een geldboete van 100, subs, één maand hechtenis. 400* STAATSLOTERIJ TW8EDE KLASSE DERDE LIJST Trekking van 12 Augustus 20.000 No. 21476. 200 No'. 8645. PRIJZEN VAN ƒ30. 1030 1150 1354 1377 1436 1689 1757 1771 2025 2370 2389 2468 2514 2364 3107 3651 4748 4896 4907 5232 5275 5297 5355 5574 5696 5795 6174 6282 6292 6671 $790 7020 7405 7535 7802 7927 7958 8111 8228 8312 8468 8498 8533 8850 9518 10303 10537 10569 10634 10976 11275 11718 11929 12168 12210 12297 12986 12988 12990 13151 13167 13728 13799 13918 14270 14347 14550 14554 14735 14743 14835 14876 14931 15013 L5325 15363 15538 15941 16027 16036 16265 16291 16414 16787 17328 17584 18491 18526 18880 19331 19444 19982 20111 20213 20690 20918 21220 21548 21695 21977 In de vorige lijst staat 12150 m z. 12130. Goede Nederlanders weten, dat zij hun volk dienen, door lid te worden van den Nederlandschen Volksdienst. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd. 12 Aug.: J. Bol-en R. Zon neveld; N. P. Doesburg en C. M'. Knape; D. Meier en A. Weij: A. Bruins en M. W. Barn- hoorn; N. C. Besteman en J. A. Woortman; J. P. Lablans en E. van de Graaf; F. A. van Kessel en C. Hoenderdos: J. de Nieuwe en G. Loerakker; F. A. de Nijs en G. J. de Vries; P. S. van Rooij en V. P. Rozenhart; P. Doeven en A. Edam; P. J. J. van der Steen en A. M. Sweijen; J. Koning en A. Leu wener; H. Wriede en H. B. Huigen: H. W. Beumer en P. van Velzen; H. J. Schnei der en F. P. Stroman; P. Q* Cramer en J. Dijkstra; H. J. Metten en P. J. van Triel: H. van Galen en W. H. Somers: H. F. Pals en N. Woltering; P. van Os en J. C. van Deel en; J. Douma en A. o'en Braven; A. F. Horeman en S. C. Rodenburg. GEHUWD 12 Augustus 1942: S. ^van der Ploeg en W. Mone: G. Koning en P. van Dijk M. O. van der Zijl en J. Philips: W. J. van der Paardt en A. van der Veen: C. van den Berg en J. G. van Leeuwen; M. v. d. Burgn en G. Loerakker; H. Zorgdrager en J. G. Hirs P. J. Hulsbergen en E Duijff: T. ,W. Bergman en P. Heesemans; P. Wardenaar en M. Moone; J. Horsten en J. Fortgens; T. A. Apeldoorn en M. S. van der Veldt: L. G. C. Kemper en W. M. Divendal; P. L. Dullaard en B. E. M. van Emmerik; C. L. Krom en J. A. Pelt: A Bronstring en T. C. Ruijgvoorn; D. van der Knaap en M. J. van Es; T. H. Peterzen en C. G. Rubeling; J. Beijer en J. de Vos: A Bloem en J. Bottelier; J. Vuijst en M M. Bijster- Bevallen, 9 Aug.: P. HeeremansDraijer. 10 Aug.: W. E. KuiperLieuwes. d.:,M. van LoenenKroes, d.; J. C. Hilterman Jutjens, d.; 11 Aug.: G. J. van Ruyven Bouman, z.: 12 Aug.: S. G. Niemeijer Rouges, z.: J. SeinenDe Muijnek, d. Overleden, 10 Aug.: C. MöhringerWolfs- hagen. 70 j.. Ged. Oude Gracht: 11 Aug.: I. C. Reiier. 61 j.. Maerten van Heemskerk straat; H. P. la SeurHacken. 78 j., Jans- weg. ?ezoeht dcoi Veizekermgs-Mij voor haar afd. Volks- en Levens verzekering. Rayon: gemeente Velsen. Waarborgsom vereischt. Br. no. 8254 Bur. van dit blad. Voor spoedige indiensttreding gevraagd een voor het onderhoud van houten barrels. Zij die ervaring heb ben in het lasschen van drums, genieten de voorkeur. Sollici taties te richten onder no. 825S bur. van dit blad. Treklfers: voor werkzoeken den en aangeboden betrek kingen I tot 6 m.m. 34 cent. elke m.m. meer 4 cent. Alle andere advertenties van particulieren in de zelfde ru briek: 3 tot 6 m.m. 36 cent, elke m.m. meer 6 cent. Personeel gevraagd meisje gevr. voor heele of halve dagen, van 14-17 jaar. Ble- zenweg 12. Velsen, Rozensteyn. MEISJE gevr. v. 8.30-12 of werkster 3 ochtenden p. w. Kerk- weg 117, Santpoort. Gevr. leerling cn 2e kap ster. Hoog loon. Werktijd tot 6 u. bij Maison Wagner, Terras- weg 14, Santpoort (Dorp). Gevr. net dagmeisje in kl gezin. Hoog loon. Aanm. Fran sen. Marnixlaan 6. Driehuis. Gevr. flink dagmeisje. Kennemerlaan 28 rd., IJmuiden Flinke werkster gevr voor 2 dagen p., week. Marnix laan 2, Driehuis. Diversen Weggel. of meegen. Zaterdag j.l. jong gr. CYPERSCH POESJE Teg, bel. ter. bez. Zuiderkade 1 IJmuiden. Net persoon zoekt NET KOST HUIS (geen beroeps). Liefst om trek IJm. O. Br. no T 494 bur v. d. blad. Net meisje 25 jaar zoekt leuke VRIENDIN. Br. no. T 493 bur blad. Te koop gevraagd Te koop gevr. BABY-BAD TEÜ/TJE. Pr. Hendrikstraat '32 IJnt. Te koop gevraagd" pr. wit sa tijnen SCHOENTJES. 111. 38 Br no. T 492 bur. v. d. blad. Driewielig KINDERFIETSJE of auto te koop gevraagd. Br. no 491 bur. v. d. blad. Te kpo.p gevr. KOFFERGRA- MOFOON m of z. platen. Vel serduinweg 201. IJm. O. Diversen te koop Te koop agb. electr STRIJK IJZER, modern geëm. gas-strijk- ijzer met metalen slang. Flinke koekepan en flinke ijzeren ova le pan. Kerkerinklaan 33. Sant poort. TE KOOP witte trouwjapon 44 en witte trouwschoenen m 3S-39. samen f 27. Eiken ledikam m. spiraal samen 23 en mantel maat 16 voor.35. Appel. Wil- lentbeeksweg 61. IJm. O. TE KOOP tafel m. zink blad h. 83 c.M.. L 122 c.M. b. 57 c.M. Speciaal v. gas- of petroleumstel Eschdoornstraat 25. IJm. O Liefst na 5 uur. n.m. TRAPN VA1 MACHINE en rie ten kinderwieg. beide z.g.a.n. te koop aangeb. Na 7 uur. Burg Rambonnetlaan 24, IJmuiden. Te koop vierdubbel KONIJ NENHOK en radiotoestel Tele funken. Pr. Steynstr. 19, IJm. Te koop BOWLSTEL. 12 deelig met mah. blad. Prijs f 30. Tevens Philips gelijkrichter. Br. no. T 495 bur. v. d. blad. Goed onderhouden KACHE1 te koop. Na 7 uur. Adr. te vern bur. v. d. blad. Eenige mooie DAMESHOE DEN te koop. Adr. te vern. bur blad. Te koop bpvoüwbare KIN DERWAGEN. Bloemstraat 59 rd IJmuiden. Te koop 4 CLUBJES met ronde tafel, oude kw. trijp. IJmuider straatweg 26. IJmuiden. Te koop beste MELlvGEIT en nieuw wandelwagentje. Een- drachtstraat 17. Velsen-Noord. Te koop agb. gedeelte STU DIEBOEKEN 3e KL. H.B.S. Ken- nemerplein 28 rood. IJmuiden. Aangeb. zeer fraai PHILIPS TOESTEL, type 638 A, z. u.k.g., cat. f 198 voor f 140. Tevens z. g a. n. boeken, o.a. Brugmans. Ned in Oorlog 10. Ritter, Donkere Poort, 2 din (Ned. 111 1914-191S) f 12.50. Kerltweg 126. Santpoort uitsl. na 19 uur. Te koop W ASCHM ACHIN F in. g. staat. Tevens postzegelal bum Finland en Denemarken mei zegels. Stephensonstraat 62. IJm ATTENTIE Er wordt beweerd, dat in Nederland geen monumenten van echt mar mer -of graniet me'ef te leveren zijn. Een bezoek aan de firma SWAALF zal van het tegendeel overtuigen grafmonumenten TOONZAAL HAARLEM KLEVERIAAN 58. TEL 10298. 1 OON ZAAL IJMUIOEN: KENNEMERLAAN 3c ELEC. STEENHOUWERIJ: JUDITH LEYSTERS1R 19. 21. 01 GROOTSTE SORTEERING IN DE NIEUWSTE MODELLEN OPKLAPBEDDEN. Alle maten. Alles voorradig. Ook 1- en 2-pers. verticaal. - 40 modellen, ombouwen met boven- en zijkasten. Java kapok bedstellen. dekens, divanbedden, spiraalmatrassen. Grootste keuze Eferste klas Onbeperkte garantie. MONSTERKAMERS ORIONWEG 8. HAARLEM-NOORD bij Zaancnlaan, Telefoon 23932 25 en 50 ponds inhoud Tel. 5557, Trompstr. 66, IJm.-Oost Bezorgen gratis bijtijds Uw keuze maken. Nu hebben wij nog voorraad en... in goede kwaliteit, Zw. Eng., Goth, en Heraldieke HUIS KAMERS. Aparte SALONS met halfronde bank Eng en moderne BANKSTELLEN en SLAAPKAMERS. DIRECT VAN FABRIEK MEUBELTOONKAMERS WESTERHOUTPARK 8 bij den Wagenweg HAARLEM TELEFOON 18840 WIJKERSTRAATWEG VELSEN-NOORD Van Vrijdag 14 Augustus t.e.m. Woensdag 19 Augustus: HILDE KRAHL in een zeer mooie film Zondag 2 voorstellingen 3 uur en 7.30 uur. TOEGANG 18 JAAR (HET THEATER MET DE BESTE FILMS) Vanaf Vrijdag 14 Aug. (Aanvang 7.30 uur) Dinsdag geen voorstelling DE SENSATIONEELE FILM Een film met ongekende sensatie en spanning. (Toegang 18 jaar) Zondagmiddag 3 uur; HARRY PIEL in: MENSCHEN - DIEREN - SENSATIE (Toegang alle leeftijden) Verwacht: DE AVONTUREN VAN DIK TROM. HAARLEM'S TECHNISCHE SCHOOL (H. T. S.) Schouwburgstr. 39( v.h. Wilhelminastr.) Haarlem, Tclef. 15811 vraagt eeiv en een in TECHNISCH TEEKENEN. Leeftijd boven 40 jaar. Voor enkele middaguren per week, op de hoogte met alle voorkomende werkzaamheden, HAZENBERG's 1ste KLAS BANKETBAKKERIJ Kennemerplein 10, IJmuiden, Telefoon 4613. TE KOOP met jresloten bak en op prima banden. Te bez. Snelliusstraat 39 IJmuiden van 8-12 en van 1-5.30 uur. bij goede voedingL Dit geeft Denkt er vooral om, op Uw vacantietocht. onze punt broodjes- mee te nemen. Ze zijn heerlijk. Wijkerstraatweg 16 Velscn-N. Wij ontvingen hierin.weer een keurige sorteering. Komt U zonder verplichting tot koopen eens zien. LOENDERSLOOT'S WARENHUIS Zeeweg 53 Tel. 4654 IJrrr-Oost E.R. Ret. E.R. Ret. E.R. Ret. E.R. Ret. E.R. Ret. E.R. Ret. E.R, Ret. e.r: Ret. E.R. Ret. E.R.' Ret. E.R. Ret. E.R. Ret. E.R. Ret. E.R. Ret. E.R. Ret. ER. Ret. N.V. AUTOBUS-EXPLOITATIE „STORMVOGELS" KALVERSTRAAT 120 - IJMUIDEN-O. TELEF. 4806 AANKONDIGING De Directie der N.V. Autobus Expl. „Stormvogels" bericht hierdoor dat de tarieven op hare autobuslijnen HAARLEMALKMAAR v.v. en HAARLEM—IJMUIDEN v.v. met ingang van Maandag 17 Augustus 1942 zullen worden verhoogd. Deze luiden dan als volgt: Alkmaar 20 25 Heiloo 25 20 35 25 Limmcn 35 25 20 .45 35 25 Castricum 50 40 30 20 70 50 40 25 Noorddorp 35 45 25 35 I Akersloot 50 70 40 50 - 2b 35 Uitgeest 50 70 40 50 30 40 25 35 15 25 Beverwiik Riiksstraatweg 55 80 45 60 35 45 25 35 15 25 15 25 Beverwijk Schans 60 85 50 70 40 50 30 40 20 25 20 15 25 25 Velsen-Noord 65 90 55 80 45 150 35 45 25 35 20 15 15 25 25 25 Velsen Zuid E.R. Ret. 10-ritten ,5-ritten 15 25 1.10 20 25 1.10 25 35 1.60 30 40 1.80 35 45 2.05 40 50 1.30 45 60 1.50 50 70 - 1.65 55 80 1.85 60 85 1.95 65 90 2.10 70 100 z 2.20 75 105 2.30 80 110 2.40 65 60 50 40 25 25 20 15 15 90 85 70 50 35 35 25 25 25 I.fmuidcn-Oost 75 65 55 45 35 30 20 20 20 15 105 90 80 60 45 40 25 25 25 25 IJmuiden 65 60 50 40 25 25 20 15 15 20 20 ,.90 85'- 70 50 35 35 25 25 25 25 25 Driehuis 65 60 50 40 25 25 20 15 15 20 25 90 85 70 50 35 35 25 25 25 25 35 Rozen steiin ]70 65 55 45 30 30 25 20 20 25 30 15 15 100 90 PO 60 40 35 25 75 35 40 25 25 Sa nt.noorl 80 75 65 55 45 40 35 30 30 30 40 25 25 25 110 105 90 80 60 50 45 40 40 40 50 35 3 5 35 Haarl. (Santp.-Maasstr. E.R 15 ct. Ret. 25 ct.» (Goedgekeurd door den Rijksinspecteur van het Verkeer. District Noord-Holland op grond van de beschikking van den Secretaris-Generaal van het Departement van Waterstaat van 2 Mei 1942, No. 0.3 E 514 C. I. Afd. Vervoerwezen. Sectie Tarieven en Prijzen). IJMUIDEN, 12 Augustus 1942. DE DIRECTIE. thans aanwezig, wacht niet tot morgen anders is de koek verdeeld. KLEINE HOUTSTRAAT 41 TELEF. 18920 - HAARLEM Daarom in getale Bij Beunder stelen halen En tevens opgelet Ze worden voor een zacht prijsje ingezet voor H.H. Hengelaan (1EBR. VEENINGA Naturalisten. IACOBIJ NESTRAAT 10-18 <eefi de hoogste waarde voor Uw meubelen, zolderoprui mingen, haarden, kachels enz- KONINGSTRAAT 48, tel. 17308 HAARLEM. >n dit blad

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 4