LOTION MALWIDA 31 DAMIAATJES c Rechtsbijstand Roman van Else Wernecke Nadruk verboden 'Ze is begonnen met een hoogte- zon en een transformator uit de practijk van haar overleden echtgenoot. Een vrouw, die elke andere vrouw maar tersluiks be hoeft aan te kijken, om te_weten: dat en dat type moet er zoo en zoo uitzien,'Mat en dat ontbreekt haar klaar!" „Schitterend!" „Ja, schitterend! Maar daarbij een vrouw, die geen onderscheid kent tusschen links en rechts in het kasboek, die niet weet. waar een bankbiljet van honderd mark blijft, die alles vergeet, geen idéé heeft van tijd en als een kind haar handen ineen slaat: wat gaat die zaak toch goed! Maar wat een zaak eigenlijk is, dat zal ze nooit, maar dan ook nooit in haar heele leven leeren begrijpen! U kunt me gerust gelooven: m'n haren zijn eerst grijs geworden en daarna uitgevallen, geen haar meer op m'n hoofd! Zóó is deze vrouw!" „Is dat niet schitterend?" „Ja", bromt meneer Koekoek, „ze is schitterend in den kring van haar cljën- tèle, als ze glimlacht en overigens heelemaal niets doet. Ze is schitterend, als ze een paar kruiden en dingetjes bij elkaar giet en zoo een wonderbrouwsel als „Malwida 31" (e voorschijn toovert. Ze is schitterend in de groote gezelschappen, waarin ze optreedt. Maar ze is niet schitterend voor den be drijfsleider, die zich groen en blauw ergert, als hij de filialen in heel Duitschland en bovendien nog de drie in Kopenhagen, Boe dapest en Rome controleert en steeds maar weer den steen den berg op moet sleepen, dien mevrouw dr. Scheele met een kinder lijk minzaam lachje en fluweelen pootjes direct daarop weer omlaag laat rollen. Ar geloos. zonder eenig begrip,..." Juffrouw Faüst luistert aandachtig en zwijgt. „Nu weet u dus, wat ik van u verlang?" gaat meneer Koekoek streng voort. Juffrouw Faust knikt ernstig met een doodeerlijken blik achter haar zwartom- ranie brilleglazen. Meneer Koekoek ontwerpt een werkplan voor juffrouw Faust zeer zakelijk, zeer kort en zeer dictatoriaal. „Voor zoover dat met een collegiale hou ding tegenover de beide andere dames in overeenstemming is te brengen", meent juffrouw Faust aarzelend te moeten tegen werpen, hóewei de verheugende vooruit zichten haar een blos op de wangen hebben gejaagd. „Collegialiteit! Dacht u, dat die twee gan zen ook maar een greintje belangstelling voor de zaak hebben? Die kunnen net zoo goed garnalen verkoopen of zure ballen; het eenige is, dat ze haar handen liever niet vuil maken. Maai- wat ze-in haar hoofd heb ben als er tenminste wat in is! is al lesbehalve het instituut van mevrouw Scheele, En u behoeft dan ook niets anders te doen dan de zaken in orde te houden, mevrouw Scheele een beetje op haar vin gers te kijken, kortom mijn verbindingsman metliet filiaal hier te zijn, U bent kalm en doelbewust. U zult dat wel zonder al te veel herrie klaar spelen". De vraag, waarom meneer Koekoek, die welbeschouwd toch ook slechts onderge schikte is, zich met zooveel ambitie en toe wijding aan de zaak geeft, deze vraag komt by juffrouw Faust in het geheel niet op. Eigenlijk heeft hij haar zelf ook reeds be antwoord, een variant op zijn oordeel: als je zoö klein bent als ik en er zóó uitziet, moet je eenvoudig flink zijn, dat is een natuurwet! Ze verdiepen zich nog in eenige details van het werk. Ergens slaat een klokelf maal. „En nu moet u naar bed", besluit meneer Koekoek. „Het was een vermoeiende dag en voor zoover ik u ken, staat u morgenochtend klokslag negen uur weer in de zaak. Ge lukkig maar, want de beide andere dames kunnen nog steeds niet goed op de klok kijken, behalve wanneer ze 's avonds naar huis moeten". Juffrouw Faust legt haar handschoenen en taschje gereed, maar maakt toch nog geen aanstalten om weg te gaan. Ze schijnt nog iets op het hart te hebbèn. Meneer Koekoek laat haar tijd. „U hebt me in zoo ruime mate uw ver trouwen geschonken", zegt ze dan zacht, met neergeslagen oogleden, „het is werke lijk een heele eer voor me en ik betreur het daarom te meer, dat ik niet heelemaal oprecht tegenover u geweest ben. Ik heb niet de volle waarheid gezegd en ik zou graag „U hebt me een beetje voorgejokt, ja, dat weet ik". v „Hoe wèet u dat? Bent u. „Nee, ik ben geen detective. Het gaat al les met eerlijke middelen toe. Ik heb al leen mevrouw Scheele op de trap getrof fen. Maar wat zegt uw broer er wel van, dat u zich zelfstandig hebt gemaakt, zoo' als ondergeschikte bij ons?" „Daar weet hij immers niets van!" zegt juffrouw Faust haastig, in een snel opko pende vrees, dat de zoo begeerde betrek king bij het instituut van mevrouw dr. Scheele haar nu toch nog zou kunnen ont gaan, (Wordt vervolgd). Van links naar rechts: In het gebouw van den Nederlandschen Landstand tc Alkmaar worden wekelijks spin-cursussen gegeven door mevr. Tholen van Sanden, een Drent- sche boerin, die echter reeds 45 jaar in Amsterdam woont. Tijdens een der lessen. welke ook donr een vertegenwoordiger van het sterke geslacht worden bijgewoond. (Pqlygoon Kuiper Pax Holland c) - De overtocht over den Don. Duitsclie storm- pioniers dragen de stormbooten uit hun stellingen naar den oever van den Don. (Orbis Holland SS p.k. Kollik Pax Holland-c) Van links naar rechts: In de raadszaal van het Leidsche stadhuis worden thans de door den Nederlandschen kunstwever E. de Cneudt vervaardigde gobelins opgehangen. (V.N.P. Bruséé Pax Holland-c) - Duitsche jongens bij het zweefvliegen. De zweef vlieger is volgens voorschrift geland. Het toestel wordt gekeerd, om weer op de helling te worden gesleept. (Transatlantic Recla Pax Holland-c) - Bunkers en versterkings- werken flankeerden letterlijk Iedere straatkruising in Rostof. Ook zij vielen reeds bU de eerste energieke aanvallen der Duitsche soldaten. (Deutscher Verlag-Recla p.k. Raible Pax Holland-c) AALSMEER LEGITIMATIE-BEWIJZEN L. B. D. De burgemeester van Aalsmeer vestigt er met nadruk de aandacht vaiyde belanghebbenden op. dat als legitimatie-bewijzen van den Luchtbe schermingsdienst uitsluitend geldig zijn de gele legitimatiebewijzen ter grootte van pl.m. 10 bij 13 cm., waarop onder andere voorkomen het num mer van het persoonsbewijs en de handteekening van den belanghebbende. Alle vroeger uitgereikte bewijzen (o. a. de groene kaarten met foto) zijn vervallen en moe ten binnen acht dagen ingeleverd worden ter ge meente-secretarie, afdeeling no. 2. DE NA-UITREIKING. De burgemeester van Aalsmeer maakt bekend, dat de na-uitreiking vap de bonkaarten voor voedingsmiddelen, voor de negende periode 1942. de nieuwe aardappelkaarten en de puntenkaar- ten EV voor serviesgoed zal plaats hebben uit sluitend op Vrijdag 14 Augustus van halftièn tot halfeen. GEMEENTESUBSIDIE AA1*J V. V. V. Krachtens besluit van den burgemeester is»aan de plaatselijke vereetiiging voor Vreemdelingen verkeer over 1942 een subsidie uit de gemeente kas verleend, groot f250. DE AARDAPPELKAARTEN. De burgemeester van Aalsmeeer deelt mede, dat uitsluitend, die gezinnen bij de uitreiking van de bonkaarten voor de tiende periode in aan merking komen voor de aardappelkaarten, die kunnen verklaren op den dag van den aanvang De formulieren zijn verkrijgbaar op het kan toor van den DistribuUediensi op Vrijdag H Augustus a.s. des voormiddags tusschen half tien en twaalf uur aan de loketten no. 1, no. 2 en no. 3. HAARLEMMERMEER CENTRALE KEUKEN. Houders van vetkaarten in de gemeente Haar lemmermeer kunnen eten betrekken uit de Cen trale Keuken te Aalsmeer tegen den vermin derden prijs van f 0,10 per portie. Formulieren voor deelname aan de Centrale Keuken kunnen worden aangevraagd bij het Bureau van den Ned. Volksdienst te Aalsmeer. ALLOUEZ KAMPIOEN VAN ZUID-HOLLAND. Dinsdagmiddag j.l. -zijn aan de Meerlaan te Leidschendam draverijen op de korte baan ge organiseerd door de harddraverijvereeniging Nooit Gedacht. Van de 25 ingeschreven paaiden verschenen er 16 aan den start. Kampioen van Zuid-Holland v^rd Allouez, 320 meter, eigenaar en berijder j. de Vlieger uit Nieuw-Vennep, 2. baronesse Hollo, 310 meter,, eigenaar en berijder E. G. in 't Veen, Voorburg, 3. Welkom, 315 meter, eigenaar C. van Dam. Amsterdam, berijder K. Bakker, 4. Highwayman, 320 meter, eigenaar P. Albers, Scheveningen, berijder J. Wagenaar, Amsterdam. DE KUNSTMESTTOEWIJZINGEN. Zeer vele eigenaars van land- en tuinbouw bedrijven. en ook vele veehouders blijven in ge breke om aan de oproep, de kunstmestbonnen af te halen, gehoor te geven cn veroorzaken hiermede een onnoodig tijdsverlles en een ver meerdering van de administratieve werkzaam heden. Den verbruikers van kunstmeststoffen wordt derhalve dan ook dringend aangeraden aan het verzoek, vermeld op het toewyzlngsblljet om de bonnen op den aangegeven datum te komen af halen. te voldoen. Alle toewijzingen, die op Zaterdag 15 Augustus a.s. niet in ontvangst genomen zijn worden door den plaatselijken bureauhouder zonder uitzon dering naar het bureau van den provincialen voedselcommissaris te Alkmaar teruggestuurd. Deze toewijzingen zullen eerst herzien moeter l worden alvorens ze weer verzonden kunnen worden, waardoor de betreffende verbruikers de kans zullen loepen, eerst veel later in de gelegen- i heid gesteld te worden om hun bonnen te kunnen j ontvangen. I JEUGDIG INBREKER GEVAT. In den laatsten tijd waren er in de omgeving van den Spaarnwouderweg en den IJ weg te Vijf huizen op klaarlichten dag. meestal des Zondags kleine, doch soms ook wel grootere inbraken ge pleegd. Het waren bijna altijd arbeiderswoningen of boerderijen, die door ongewenscht bezoek verrast werden en telkens was er niet het ge ringste spoor van de daders te ontdekken. Ditmaal was de boerderij van den landbouwer K. aan den IJ weg aan de beurt. De familie was afwezig doch boven lag een huisgenoot van den Jjeer K. ziek te bed. Deze hoorde eenig leven en nieuwsgierig geworden ging hij zien waar dit vandaan kwam. Bij zijn nadering nam een onge veer 12-jarige jongen ijlings de vlucht. Een buur man echter, die iemand hard loopend de boer derij uit zag komen, vertrouwde het niet, temeer omdat hij wist dat de familie niet thuis was. Daarom zette hij een achtervolging in. Het werd een sensationeele wedloop, dwars door het bouw land, over greppels en slooten. Ten slotte smaak te de man het genoegen hel jeugdig inbrekertje te grijpen en hem aan de politie over te leveren. Het bleek, dat de jongen op zeer geraffineerde wijze te werk ging. Hij klopte bij de hulzen aan en vroeg om een sneetje brood, hetgeen hij meestal ook kreeg. Was er echter niemand thuis, dan sloeg hij zijn slag. Verschillende bewoners zijn hiervan de dupe geworden. Bij den heer K. had hij rustig afgewacht tot de familie wegging en had goed toegezien waar zij de sleutel neerhingen. Door het toeval, dat er iemand nog thuis was en dank zij de hardloop capaciteiten van den buurman is het gelukt dit ventje, dat al vroeg het pad der misdaad be wandelde, onschadelijk te maken. yfelJBANKVLEESCH. Indien men voor het koopen van vrijbank- vleesch geen voldoende geldige bons beschikbaar heeft, mag ook het eerstvolgende nummer van de vleeschbons. welke nog niet geldig verklaard zijn, gebruikt worden. GEVONDEN EN VERLOREN. GEVONDEN: 3 zilverbons; een rijwiel; een mes; een sleutel; een tabakskaart en eenige textielpunten; een broche; eed donkeblauw za deldek; een dassenhouder; een vulpotlood: eenige distributiebons; een autoped; een damesarm bandje. VERLOREN: een blauw gebreid wollen dames- vest; een grijze vilten hceienhoed; een versna- peringskaart; een tabakskaart: een zilveren das speld met blauwen steen; een persoonsbewijs: een blauw led. damestaschje met inh.; een bruin led. étui met inh.; een blauw-gryze gabardine regenjas; een zilveren broche met llchtblauwen steen; een zwart klompsokje: een aehtersehut van een auto; een dubb. bruin led. fietstasch met inh.; een bruin zeildoeken tasch inh. een paar regenpijpen; een gouden zegelring met blauwen steen; een zwart turnpakje: een toewijzing voor tarwemeel; een bril; een fototoestel; een gladde gouden ring; een distributiestamkaart een roode granaatsteen; twee distributieinlegvellen; een verchroomd dameshorloge; een zilveren ket- tinkje; een rood gewerkte shawl; een baal lom pen; een donkerbruine snoekhengel; een gouden zegelring met bruinen steen: een "distributie- stamkaart: een bruin led. heerenportefeuille; een rieten koffertje met inh.; een grijs led. dames taschje en een actetasch niét inh. BADHOEVEDORP LEDENVERGADERING V. V. „LIJNDEN". Op de ledenvergadering van voetbalvereni ging „Lijnden", welke onder leiding van den heer H. Jonge Vos gehouden werd in het gebouw „Van Ouds dè Waterwolf", werd het bestuur bij acclamatie herkozen. Een voorstel om de contri butie van de senior- en juniorleden te verhoogen werd met algemeene stemmen aangenomen. Ver der werden de besluiten van het bestuur inzaks het huren van twee voetbalterreinen en het enga- geeren van een trainer en een terrelnknecht bevestigd. De elftalcommissie werd aangevuld met de hee- ren J. Lievaart en A. Huizinga en eventueel nog de heeren J. J. Spierdijk en D. Burgersdijk. Voorts dèelde de voorzitter mede. dat Lijnder het volgende seizoen met vijf senior- en twee adspirantenelftallen In de Zondagcofcipetltie en met één senior- en één adspirantenelftal in de Zaterdagmiddagcompetitie zal uitkomen. Dus te zamen m^t negen elftallen; waarschijnlijk zullen hieraan nog twee elftallen gevoegd kunnen worden. Verder is er een dames-comité opge dicht. dat voor de cantine-exploitatie zal zorg dragen. HILLEGOM PERSONALIA. Te Utrecht slaagde voor het examen Fransch L.O. mej. J. C. M. van Stijn te Hiilegom. (Onderstaande Is reeds in een deel der vorige oplage opgenomen.) De fraude met de suiker toe wijzingen. Tegen den P.T.T.-beambte vier jaar tuchthuis geëischt. Het Duitsche Obergericht zette Dinsdagmld- en Woensdagmorgen d%zaak tegen 21 Neder landers. die zich hebben schuldig gemaakt aan zwendel met suikertoewijzingen, voort. Nadat de metaalbewerker v d. B. uit Den Haag was gehoord, die verklaarde, dat Bra- kus destijds inderdaad 550 gulden aan Boort- man had gegeven (hetgeen Boortman hard nekkig ontkende), werden achtereenvolgens gehoord Elias Hamme, die samen met zijn familielid H. Hamme een toewijzing had ge kocht en weer verkocht, de Amsterdamsche kleermaker Izaak Theeboom, die als bemid delaar tusschen Hoed en Brilleslijper. die sa men met Nebig hun toewijzing hadden willen verkoopen (hetgeen niet is gelukt) aan een handelaar in bonnen in Bussum, en Heigmans, huisknecht, Turfrijer, metaalbewerker en Rijn, ijsfabrlkant, welke laatsten allen min of meer betrokken zijn geworden bij het ver handelen van toewijzingen of bonnen. Ten slotte werd nog naar voren geroepen de Jood Italiaander. die geld had aangepakt van Tim merman, als hij zijn mond hield over hetgeen hij wist. Hiermede was een eind gekomen aan het verhoor van de lange rij verdachten. In zijn requisitoir wees de Staatsanwalt er op dat de zaak, welke het Obergericht thans heeft behandeld, voornamelijk beschouwd moet worden uit het oogpunt van Kriegswirt- schaftverbrechen. Wat de hoofdverdachte Monnier heeft ge daan in diensttijd, als ambtenaar van de P.T.T. komt hier op neer. dat hij geprobeerd heeft wat de bonnen betreft is hem dat ook ge lukt om 8500 kg suiker aan de distributie te onttrekken. Hiervan hadden 8500 menschen een maand lang een suikerrantsoen moeten ontberen. Dank zij het krachtig optreden van •Je Duitsche politie is een en ander nog ver hinderd kunnen worden, doch dat neemt niet weg. dat men met de strafmaat ernstig moet rekening houden met de tendenz, welke ach ter dit geheele geval zit. Daarom zal Monnier de hoogste straf moeten ontvangen, terwijl daarnaast Boortman en Levi Hoed als de meest ernstige verdachten kunnen worden gebrandmerkt. Nadat de Staatsanwalt op het misdrijf van ieder der verdachten nog had gewezen, eischte hij tegen S. Monnier, ambtenaar P.T.T., Den Haag, vier jaar tuchthuis J. C. Boortman. zonder beroep. Den Haag. drie jaar en zes maanden tuchthuis. Levi Hoed. bakker, drie jaar tuchthuis. P. L. Geerts. artist. Den Haag. een jaar en drie maanden tuchthuis. C. J. Timmerman, groentehandelaar, Den Haag. een jaar en drie maanden tuchthuis. M. J. C. Huising, koopman, Den Haag, zes maan den gevangenisstraf. J. J. Daems, schilder. Den Haag, vier maanden gevangenisstraf. N. Italiaander. chauffeur, .Den Haag, zes maan den gevangenisstraf P. J. Brakus, caféhou der, Den Haag, een jaar tuchthuis. J. Noor- dam. kruidenier. Den Haag. negen maanden gevangenisstraf. J. M. Jansen, grondwerker, Den Haag, negen maanden gevangenisstraf. Elias Hamme, bakker, Den Haag, twee jaar tuchthuis. S. Hakker, kruidenier, Den Haag, een jaar en negen maanden tuchthuis. H. Hamme. caféhouder, Den Haag, een jaar en zes maanden tuchthuis. Izaak Theeboom, Am sterdam, kleermaker, een jaar en drie maan den tuchthuis. Samuel Brilleslijper, groente boer, Amsterdam, een jaar tuchthuis. J. Bril leslijper, groentehandelaar. Den Haag, een jaar gevangenisstraf. M. Nebig, groenteboer, Amsterdam, negen maanden gevangenisstraf. A. Heigmans, huisknecht, negen maanden ge vangenisstraf. J. Turfrijer. metaalbewerker, Amsterdam, negen maanden gevangenisstraf. D. van Rijn, ijsfabrikant te Hilversum, zes maanden gevangenisstraf allen met aftrek van het voorarrest, terwijl de onmiddellijke gevangenneming van de niet-gedetineerden werd bevolen. Bekendmaking no. 26. In de fruitprijzen die d.d. Woensdag IS Aug. J.l. zijn gepubliceerd is de volgende fout ge slopen. Onder druiven stond: groep 2: grossiersprijs f «4 detalllistenprijs fl,Dit moet zijn respectieve lijk f 89.50 on 11,07. Onder groep 3 stond respectievelijk 189,50 en f 1,07. die moet zijn f 84.— en f l,— 490e STAATSLOTERIJ TWEEDE KLASSB DERDE LU&C Trekking van 12 Augustus 20.000 No. 21476. 200 No. 8645. PRIJZEN VAN ƒ30. 1030* 1150 1354 1771 2025 2370 3107 3651 4748 5207 5355 5574 6202- 6671 6790 7027 7958 8111 8533 8850 9518 10976 11275 11718 12986 12988 12990 13918 14270 14347 14835 14876 14931 1594! 16027 16036 17328 17584 1849! 19982 20111 20213 21695 21977 In de vorige liji 2389 2468 4896 4907 5696 5795 1689 175T 2514 2564 5232 5275 6174 6282 7020 7405 7535 7802 8228 8312 8468 8498 10303 10537 11929 12168 13151 13167 14550 14554 15013 15325 16265 16291 18526 18880 20690 20918 10569 10634 12210 12297 13728 13799 14735 14743 15363 15538 16414 16787 19331 19444 21220 21548 1st staat 12150 mz. 12130. Vraag en Aanbod Vooruitbetaald per m.m- 8 ct. Niet voorultbet. p. m.m. 10 ct Werkzoekenden en aangebo den betrekkingen bij vooruit betaling per m.m6 ct. Niet voorultbet p m.m. 8 ct minimum 6 m.m. line Zakenannonces --fcomstig van handel en be drijf. Voorultbet. p. m.m. 12 ct minimum 6 m.m. max. 30 m.m. Lessen - PIANOLEERAAR gevr. Brie ven met voll. inl. en prijs 9881. - heropening kleuter- klasje. spec, klaarmaken v. 2e M. Lag-, Sch. nog plaats v. eenige lttrl. Cond. n. t. bespr. Br. Kleu terklas, Versprqnckweg 81 rd. - WIE WIL jong meisje, in het hezit van blokfluit, daarop lee ren spelen? Br. met prijsopg. no. 9.883. Personeel gevraagd Voor Huishouding Gevr. NET MEISJE. 8-5 uur. "ent. dag en nacht. Aanmelden 'eenbergstraat 12. - Er wordt gevraagd een net K-K. MEISJE voor dag of dag en #*cht. Mevr. Bar. Pentislaan 2. Aerdenhout. Jonge WERKSTER gevr. Dinsdag en Vrijdag v. 9-3. Prin- •essekade 50. - Gevr. NET MEISJE v. d. en In gezin met 2 kind. Jos. Is- uëlsplein 13, Heemstede. In kl. tandartsengezin wordt direct NET MEISJE gevraagd. 1 d. of v» d. en n.. netjes kunn •erken en koken, volle kost. Zon- vrij. Mevr. Vos. Verspronck- Gevr. te Heemstede NET MEISJE van 9.30 tot 12 uur in gezin. Adres te vernemen v- d-- blad- - -NETTE WERKSTER gevr v®or Maand, of Dinsd. en Vrijd 6' Zaterdag. Aanm. Caspar Fa- Waan 8, Heemstede. Tel. 1257 - ILK. DAGMEISJE gevr. Aan Schulpweg 25, A'hout. Telef «149. Tegen l Sept. a.s. gevr. een R.K. 2e MEISJE, v.g.g.v. Mevr d. Bergh, Maurltsstr. 5. Hrl Gevr. fl. ongeh. WERKSTER voor Ma., Wo. en Za.-ochtend an 8-12 uur en Dl. en Vr. den geh. dag. Kammeijer, Adr. Pauw laan 29, hk. Heerenweg. H'stede. Gevr. tegen l Sept. in gez. z k. te Heemst, besch. DIENST BODE, ervaren in de huish. ca 30 jaar. intern of hulp In huish. Aanm. Fred. v. Eedenplein 4 2, bij Zandvoortschelaan, H'stede WERKSTER gevr. voor 4 ochtenden p. w. Heerenweg 142 Gevr. gezin v. 2 pers. MEISJE v.g.g.v. 8.30-12.30 u. Aanmelden 7.30-9 n.m. Mevr. Otte, Kemp straat 27. Net jong METS JE gevr. voor halve dagen In gezin z. k. Wa genweg 13 zw., Haarlem. Gevr. een flinke jonge WERK STER voor twee halve dagen p week. Rijksstraatweg 186 rd.. Haarlem-N. Dame alleen, étage bew„ vr. IIUISII. HULP v, 8.30-1 of 3 u. Coornhertstraat 21, Haarlem-C. Gevr. voor terstond een MEIS JE, bekend met verpleging of leerl. verpleegster. Zr. Stam, Pie- ter de Hoogstraat 2. Gevr. Ned. MEISJE In gez. z. van 9-1. Aanm. Westerhout straat 34, '8 av. van 7-8. 1 Sept. of eerder NET MEISJE gevraagd van 8 uur tot half 8 's avonds of voor d. en n. Koken geen vereischte. Flink loon. Z. a m. Wilhelminapark 29. Hrl. Gevr. FLINK MEISJE van 8-5 uur. Zondags vrij. Westerhout- park 30. Gevr. MEISJE voor de mor genuren als hulp le meisje en werkster voor 2 heele dg. of 3 ochtend, p. w. Aanm. Sehopman. Vondelkade 24. bij stat. H'stede. Gevr. v. direct of later in ge zift met 2 kind. NET MEISJE van S tot 7 of v. d. en n. Gewend zelfst. te werken en lief voor kin deren. Op de hoogte van verstel naaien. Aanm. na/8 uur Jan v Goyenstraat 26, huls. H'stede. NET MEISJE gevraagd van 9-5 ln klein gezin. Zondags vrij Mevr. Jolink. Wagenweg 220. NETTE WERKSTER gevr voor Zaterdagmorgen. Mevr. Vis ser. Platanenlaan 9. Bl'daal. Gevr. begin Sept. voor 12 dg FLINKE NOODHULP bij oude hulpbehoevende dame. kl gez. Br met opg. verl. sal. 9S42. Gevr* voor de morgenuren een flink MEISJE, boven 16 jaar. Wagenweg 62. Voor Bedrijf Gevraagd MEISJES VOOR DE MANGEL. Ook geh^jfcle vrouwen oor eenige dagf^F per week. Stoomwasseherij „De Nijverheid'' Amsterdamschevaart 28, Hrl. NAAISTER EN LEERLING gevr. Rozenprieelstr. 56 zw. Gevr. TIMMERM. ook werkl. v. kl. klusjes (centr.), hout aanw. uurl. bill. Br. 57. Voor directe indiensttr. gevr. ervaren AUTOG. LASSOHER. Br. 58. Een FIETSJONGEN gevr., tevens voor alle bijkomende werkzaamheden. N.V. Kantoor boekhandel Anton Bosse, Bartel- jorisstraat 12. Voor dir. JOXGMENSCH gevr. in kantoorboekh. leesbibl. enz. T. Plomp, Zandvoortschelaan 165, Aerdenhout. NETTE JONGEN gevraagd voor de Boekbinderij. Lange Poellaan 34. NETTE JONGEN gevr. Van 't Hoffstraat 109, na 6 uur. LEERLING WINKELJUF FROUW, 17 a 18 jaar gevraagd bij Banketbakkerij Cornegoor, Gr Houtstraat 120A. JONGEN gevraagd 15 jaar. Kleeding Bedr. Perfect. Atjeh- straat 21, Hrl. X. Personeel aangeboden Voor Huishouding Dame 33 jaar b.z.a., v.g.g.v.. in klein MOEDERLOOS GEZIN, liefst daar waar 1 of 2 kleine kin deren zijn en hulp voor ruw werk aanw. Br. 83. B.z.a. JONGE WERKSTER van 1.30 tot 5 uur. f 1.25 per midd. Hrl. Z.W. Br. 76. Net burgermeisje biedt zich aan als HUISHOUDSTER. P.G bij \Heer of Dame. Alleen v.g.g.v Br. 60. B.z.a. nette HUIS- OF KEF- KEXKXÉCHT. v.g.g.v Br. 61 VERSTELNAAISTER vr. werk aan huis. Hrl. N. Br. 62. Biedt zich aan R.K. HUIS HOUDSTER. 3S j. Omgeving Haarlem. Br. 63. VOOR UW DINERS! Biedt zich aan Kookster v. feestjes of verjaardagen, ook v. Zondags Prima get. Br; 64. Biedt zich aan per 1 Sept. beschaafde JONGEDAME voor kinderen en huishoudelijke be zigheden. Liefst 9-3 uur. Br. 65. Voor Bedrijf B.z.a. HUISWERKSTER. On- versch. wat. Br. 84. Beschaafd meisje zoekt plaat sing bij tandarts voor opleiding ASSISTENTE. extern, omtrek Heemstede of In Haarlem. Br. 66. Jongeman, dipl. H.B.S. A ZOEKT PLAATS op kant. of zaak. Genegen als volontair te beginnen. Br. 85. Huizen gevraagd Te koop gevr, een of twee so- liede MIDDENSTANDS- of HEE RENHUIZEN v. belegging. Br no. 9884. Te huur gevr. VRIJ BOVEN HUIS of beneden huls of vrije étage met vrije keuken. Huur tot f 32.50 p. m. Br. 9885. HUIS GEZOCHT, of ongem. gedeelte daarvan door Dame met 1 zoontje. Br. 9886. SPOED. Te huur gevr. huls voor 2 pers. Huur f 4 a 5. Br. no. 9887. Te koop gevr. MODERN HUIS liefst omgeving Kleverpark. Soendaplein. Br. 988S. Te huur gevr VRIJ HUIS. Huurprijs 6 a 6.50, of gedeel telijk. Br. S6. Huizen aangeboden WONIN GR UIL. Inwoner Am sterdam Centrum, niet inwoner Haarlem. Huurprijs f 25-f 35 p. m. Br. 9996. Te huur A'hout t. Oct. ged. gemeub. H. VILLA. bev. 5 gr k„ 3 kl. k., badk., c.v., gar. 125 p. m. Br. 9902. Kamers gevraagd Heemstede. Gevr. door echtp z.k. VRIJE ETAGE of kamers m.et keuken. Br. 9890. In besch. milieu prima TE HUIS gez. voor hulpbeh. dame. Pr. 9891. Jong echtpaar zoekt GED. HEERENHUIS of étage. Br no. 9892. Gep. heer op leeftijd zoekt op gezelligen stand in Haarlem of omgeving zonnige BENEDEN ZIT-SLAAPKAMER of le étage met volledig pension. Br. 9893. M.T.S.'er vraagt KAMER. Br. no. 9889. Heer vraagt ZIT-SLAAPKA MER 2.50 a 3 p w. Br. 9895 Apoth. gezin, drie pers. zoekt VRIJE GEM. ETAGE in Heem stede of Aerdenhout. Br. 'JS94. —Net meisje vr. GESTOFF. KA MER te huur met st. gel., b.b.h.h. Liefst omg. Schoterweg. Marnix- straat. Br. 9S96. Jong echtp. met rljksbetr. vr. gest. Z.-SLAAPKAMER. Br. 9897 Dame vr. OXG. KAMER of 2 kl. k. met stook en kookgcl. Br. no. 9S9S. Jong echtpaar z. k. vraagt GEMEUB. SUITE met keuken, eventueel gebruik van keuken. Br. 9S99. Net Holl. meisje zoekt een SLAAPKAMERTJE. Omgeving Gen. Cronjéstr. Br. 9900. Dame vr. gr. ongem. KAMER met keuken en berging of vr. étage, niej. ver v. station. Br. m. prijsopg. 9997. Jongelui die wenschen te trouwen vr. een GESTOFF. ETAGE, bev. twee k., keuken of gebr. keuken. Br. 399S. Jongelui die gaan trouwen zoeken 2 ongem. KAMERS met k. of beneden woning. Br. 9999 Jongedame vr. gest. ZIT- SLAAPK. met of zonder pens. Omtr, station Haarlem of O'veen Br. no. 1. 2 dames zoeken GEST. KA MERS, één groote o£ twee klei nere. met pension en eenige ver zorging in Haarlem of omgeving (niet Haarlem N.). Ook rusthuis komt in aanmerking, tegen Sept of half Sept. Br. 2e Emmastr. 2S Kamers aangeboden Te huur 1 of 2 gest. KAMERS met of zonder pension. Br. 35 VRIJE GEMEUBILEERDE ETAGE agb. met keuken, alle comfort. Te aanvaarden 1 Octo ber. Br. 9901. Te huur gem /.IT-SLWP- KAMER. zonder pens. Modern' comfort. Duinoordstr. 12. Hrl.-N Tel. 23156. Per 1 Sept. a.s. twee Ineen- loopende KAMERS op g. st. m pr. uitzicht. Ged. gestoff. en ge meub.. str. w. en tel aanw. Huur prijs 40 p. m. Klever laan i?s (Kleverpark). Gem. SL. KAMER te huur. 2 gr.kasten, 3.50 p. w. Gcd. Oude Gracht 119 rood. Te huur aangeboden voor'heer gem. of gest. ZIT EN SL.KAMER w„ z. pens., event, m. ontb. op rnooien stand, 5 min. v. a. station. Br. 9905. Te huur BENEDEN ETAGE, gestoff. of gemeub. Br. 9907. Gem. of gestoff. KAMER te huur m. pension. Lindenlaan. v.h. Jullnnalaan. Tel. 2165S. ZIT- EN SLAAPKAMER agb. met stook- en kookgelegenheid, gel. Rijksstr. weg. Hrl. N. Br. 3. Kost- en Inwoning KOSTHUIS gevraagd. Haarl. West f 10 a f 11. Br. no. 9909 KOSTHUTS agb. bij station. Br. no. 4. KOST EN INWONING agb. Br. no, 99'S8. Huisraad gevraagd Te koop gevr. In goeden etaait HAARDKACHEL en een paar werkschoenen m 43-44. Br. no. 5 Te koop gevr. VULKACHEL mot plaat en pijp en een wandel wagentje. Br. no. 6. Te koop gevr. OVERGOR DIJNEN, sch.kKyper en bedzei! ln g. st., o. k. Br. no. 7 uisraad aangeboden Agb. COMPL. VASTE WASCH- T.YFEL f 30. Le id sch evaa n 29 0 Prachtig SALON AMEUBLE MENT te koop, oude kwatit. Te bezichtigen 's av na 7 uur Kop- pestokstraai 35. Haarlem Te koop DIVAVBED m. kap. matras. 4 stel overgordijnen, 17 mtr. volle, S mtr. weefstof. Na 7 uur Kleverlaan 47. Btoememdaal TE KOOP l pers. ledikant, spiegel, loopers en nog eenige meubelen. Avonds tusschen 7 en 8.30 uur Goudsbloempje in 16 Aerdenhout. NIEUWE KOOKKACHEL te koop. alles brandend, f 30. P. Dammers. Schagchehdraat 42 r. Te koop modern SLAAPKAM.- AMEUBL. (blank eiken met 3 d. bedstel. dekbed, spir.) en haard en neet pannen. K3. Heiligland 74 zwart. Aangeb. prima modern HUIS KAMER \MKUBL., uitsohuifta- fel. dressoir, zes stoelen en tafel kleed f 32 3. Ook eiken thee- meubel f 35. Bezicht. 's av. na 7.30 Pernambucol. 7. O'veen. Geen opk. Ter overname aangeboden een nieuw' 3-DBELIG BEDSTEL Adres te vera. bur. vtui dit blad ELECTR. KROON, kristal te koop f 40, 3 pits; 3-deellg kapok 1-p. bed f 30. laqué hangkast. Kloosterstraat 89 PRACHT HAARDKACHEL In pr. staat, en beste flets z. b. e-gb. Gen. de la Reystraat 113 Te koop EIKEN KAST h. 1 m. br. 1.55 m. Tetterodeat'r. 103 Muziekinstrumenten Aangeb. PRACHTIG RADIO TOESTEL Prijs f 28 5. Ilermes. Karei v. Manderstnaat 59 TROMPET te koop. Pracht verz. instrument, lage atemmfafir. Spotprijs f 50. Adires Rljmatr. 11 tel. 23078 Haarlem N. Te koop in prima staat ver- keerende ALTSAXOFOON met standaard en koffer f 150. Te bevragen Bloemend.weg 93 Bloe men daal. na 6 uur. Te koop een WALDORP RA DIO. laatste tyoe. z. g. a. m: twee zeer fraaie schilderijen van# Jan Jans., tezamen f 800. Aolberts- bergstraat 98 PHILIPS RAD. f 60. Sal.kast m. rad. f 35. Kleverpa.rkweg 27 Te koop ITAL. ACCOJtDRON merk „Marlnucol". 60 bassen, in pa-ima staat, prijs f 200. Nachte gaalstraat 9S. Gevraagd RADIO. Burg. Ram- bonnetiaan 71. IJmuiden ITAL PIAN'OKLAVTBR, 120 bassen. Spaam bovenst raat 62 Te k. g sp. w.str. RADIO f 29.50. Na 6.30. Adres te vern. bur. van dit blad PHILIPS RADIOTOESTEL te k. Prijs f 225. Adres te vern. bu reau van dk bied Rijwielen Auto's Ter ov. gevr. ln g. st. vork. JONGENSFIETS 10 a 12 j. Wei- depia. Tessclscbadol. 6. Heemste- de-Aerdenhout. TANDEM te huur gevr.. 3de week v. Aug. Ruysdaelstr. 7 rd. TANDEM te huur gevr. van 21 t.m. 24 Aug. Stuvesantplein lSzw, Diversen Neem voor uw Bruiloft muziek van de VROOLIJKE JONGENS. Garenkolierskade 9 KUNSTGEBITTEN, overzet tingen, reparaties. Tandtechn. Inr. Leldechevaart 82 r. tel.15634 Bur. KRANF.VELD, Zijl weg 21, (bij Zijlbrug) Behandeling van dagvaardin gen, contracten, schuldregeling, informaties, enz. Kant. 95 uur; 's av. 79 uur. Advies f 1, MODELLEN gevr. voor kap- c on cours. Aanmelden Vrijdag 14 Aug. tusschen 7.30S.30 n.m. C. Bos. Gr. Houtstr. 71 rood. Ingang Ged. Oude Gracht Voor OXDERNEMINGS-. OMZET-. I/OOXBELASTING enz. Bur. v. accountancy, bel.zak.. assur. A. J. de Lint, L. v. Rozen burg 7, Heemstede. Reutel., on- opz. hyp. der H. C. S. T. NIEUW EN VERSTELWERK gevraagd. Br. no. 9929 BEENTJES geeft do hoogste waarde voor: fleaschen, boeken, en kachels. Ban tamst raat 37 TANDTECHNISCHE INRICH TING Tetterodestr. 8. Kunstge bitten. Overzettingen, Reparaties Net meisje. P.G., zoekt dito VRIENDIN, leef tijd ongeveer 20 Jaar. liefst Hri. N. Br. no. 16. Diversen te koop gevr. Te koop gevr. ln goeden stoot zijnde HEERENKOFFER. Br. Zijhveg 14. OUDE BOEKEN, romans, woordenboeken. atlassen er.z, koopt Faber'a Boekhandel en an tiquariaat. Koninginneweg S. K.SCHOENEN m. 26 gevraagd Aanb. v. Nesstraat 79 Hrl. N. Te koop gevr. een HOCKI7Y- STICK. ZandvJaan 339. Bent veld. Te koop gevr. STEL IXRIJ- DEUREN met ko2ijn, br. 2.2s of breeder. Xw. of gebr. Br.' met prijsopg. no. 99 34 Z. g. a. n. D. WOLLEN SPORT.JAS gevr.. m. 40-4 2. Br. S93 Boekh. Veko, Haarlem. Gevraagd KAMPEKRTENT. Br. no. 9936. Gevr. DAMESSCHOENEN mi. 38 (geen platte hak). Br. no. 9937 "AUTOPED en kinderfiets, goed onderho-pden te koop govr. Br. no. 9938. Te koop gevr. TAFELBIL- LVRD, liefst 140 x 70. Compleet. Br. no. 9939 1

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3