LOTION MALWIDA 31 m(\ v.Empefen Vragen van den ieuwen Ti damiaatjes Roman van Else Wernecke Nadruk verboden 9 „Dus ruzie gehad? Mij goed, maar als hij tr nu eens achter komt? Wat zal hij <3an #ggen, juffrouw Faust?" „Niets. Dan wacht hij af. wat zijn vrouw doet". „Nou, en die?" „Die springt uit haar vel!" Juffrouw Faust schijnt oprecht voldaan. Meneer Koekoek lacht. Zoover schijnt de xaak in orde te zijn. „Nu moet je me toch nog een ding vertellen, beste kind: is dat nu 200 maar eens een wraakneming van een jong meisje en is binnen twee of drie maanden alles weer vergeven en vergeten? Dan behoeven we eigenlijk niet eens te be ginnen". „Neen!" zegt juffrouw Faust gedecideerd. „Het is heilige ernst. Ik heb iets noodig. dat ik kan opbouwen, ik wil zelfstandig zijn. ik moet een levenstaak Rebben. En als ik er mee begin, zet ik het ook door dan wordt het buigen of barsten". Meneer Koekoek is zeer tevreden. „En er kan niets tusschen komen?" vraagt hij. ter wijl hij veebeteekenend op een plaats onder zijn jasje tipt, waar dus blijkbaar zelfs bij hèm een hart moet zitten. „Geen sprake van!" zegt juffrouw Faust snel, maar ze moet toch even naar haar handschoen bukken. ..U behoeft me alleen maar aan te kijken". Eindelijk schijnt meneer Koekoek volko men gerustgesteld..Ze staan op en verlaten het restaurant. Buiten op straat heerscht een Egyptische duisternis. In de groote, zilver grijze limousine, waar meneer Koekoeks wa gentje eerder op den avond rakelings langs is gereden, zit iemand erbarmelijk te ra zen en te tieren. Hii manoeuvreert naar voren en naar achteren, telkens twintig centimeter, de versnelling knarst en zijn tanden knarsen eveneens: „Door die idiote bladluis kom ik er hier niet uit!" Meneer Koekoek grijnst vol leedvermaak en staat op het punt naar den jongeman in de zilvergrijze limousine toe te gaan om belangstellend naar diens moeilijkheden te informeer en. als hij bemerkt, dat juffrouw Faust nog steeds bij den ingang van het restaurant staat, de straat den rug toekeert en hevig aan haar schoen trekt. „Ik o een oogenblikje, ik ben met mijn hak in die ijzeren mat blijven haken". Ze rukt en sjort en van haar hoofd is niets te zien. De zilvergrijze is door een brutalen zwaai vrij gekomen en suist weg. Ook juffrouw Faust richt zich nu pp. Meneer Koekoek kijkt haar scherp en onderzoekend aan. De hak van haar schoen is drie maal zoo breed als de gaten van de ijzeren mat Juffrouw Faust doet ernstig haar best haar verwarring meester te worden en vreigert vriendelijk, maar beslist door me neer Koekoek naar huis te worden gereden. Meneer Koekoek drukt haar de hand en morrelt dan nog wat aan den starter en de versnelling van zijn rood en poppenwagen. In den achteruitkijkspiegel ziet hij. dat juffrouw Faust haastig de tegenovergestelde richting inslaat van die, welke de zilvergrijze nam. Daar is toch iets niet in den haak! En meneer Koekoek haalt zijn notitie boekje te voorschijn en schrijft het nummer van de geheimzinnige auto op. Bij gelegen heid moet hij dat toch eens onderzoeken. „liet kapotte speelgoed interesseert een kind niet meer!" De huisknecht, die Margarete Faust twee dagen later precies om zes uur 's avonds in de hal van de imposante villa -met den grooten tuin laat, heeft haar tamelijk hau tain van het hoofd tot de voeten opgeno men. Hij schijnt niet bepaald enthousiast over „de nieuwe" en brengt haar zwijgend langs de breede trappen naar boven. Het rood lederen koffertje van het instituut houdt ze stevig in haar hand. „Daar!" zegt de Cerberus kort, met een hoofdbeweging op een der wit gelakte deu ren wijzend en verwijdert zich weer. Mar garete Faust klopt. Ze kan zich vergissen, maar het is -net, of-ze daar binnen iemand zachtjes hoorde snikken, alvorens de uit- noodiging om binnen te treden, volgde. „Goed, dat je er bent, beste kind", zegt mevrouw Hofrichter met een beklagens waardige poging Margarete Faust met een glimlachje te verwelkomen. „Ik ik weet net niet, ik voel me lang niet goed en ik ben zoo hopeloos down Margarete Faust schrikt werkelijk, zoo slecht als haar cliënte er uit ziet. Ze maakt den indruk van een opgejaagd dier en de Uidenstrek op haar gezicht openbaart zich ook nu wel heel duidelijk. Maria Hofrichter ziet er oud en afgeleefd uit en heeft iets van een ernstige zieke. Zij schijnt hypernerveus, neemt gedachte loos voorwerpen op. zet ze weer weg en laat zich direct daarop vermoeid op een divan vallen. In de luxueuze vertrekken, die op volmaakte harmonie zijn afgestemd, valt dit onbeheerschte gedrag eens te meer uit den toon. Intusschen vertelt mevrouw Hof richter in afgebroken, onsamenhangende zinnen, dat ze een zeer drukken dag achter oen rug heeft zooveel besognes, bood schappen, ergernissen. Juffrouw Faust schijnt er zich over te verwonderen, dat het de bewoonster van een huis als dit, die bovendien lijdende is. tnet mogelijk zou zijn dergelijke alledaag se dingen aan haar personeel over te laten. (Wordt vervolgd) I luuiaanteq. Xuinondecfiaud Ook in de week uit de stad ra naar Cafe „T SCHUITENGAT" Burg. Engelbertstraat 74, Zandvoort. Groot terras. Vlak aan Zee. Dagelijks middag- en avondconcert. Gezellig borreluur. BOLS EN BOLSLIKEUREN Bloemwerk iel 28080 HEEMSTEDE HAARLEMMERMEER HET DRIJVENDE EILAND. Twee schooljongens waren dezer dagen" gaan varen in de poldervaart en landden tenslotte op een eilandje, zooais er zoo vele zijn in de Kleine Poel. Na enkele oagenbllkken schrokken de jongens toch een beetje, toen zij bemerkten dat zij niet meer bij hun bootje konden komen. Een deel van het eiland was n.l. losgeraakt en daarop dreven de jongens af. Deze gedwongen reis liep echter goed af, daar het drijvende eiland in botsing kwam met een flinken stok. Deze stok als vaarboom gebrui-. kend. brachten zjj het eiland weer naar zijn oor spronkehjke plaats terug, legden het vast en voe ren per schuit huiswaarts. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Johanna Maria, d. v. C. B. P. oBers en T. P. Hogenboom; Trijntje, d. v. D. Stolk en A. van Vliet; Anna Frederika Louisa, d. v. F. W. Spiegelberg en L. van der Woude; Catharina, d. v. J. G. de Winter en J, Kuiper; Wilhelmina Maria Lucia, d. v. G. van Es en G. M. van Steijn; Bernardus ètephanus, z. v. J. J. Dicker en M. E. Bruning; Boudewljn Philip Jo- han. z. v. L. P. Kruijs en C. H. Belmon; Joannes Antonius Maria. z. v. J. L. van Dijk en'H. G. Heemskerk; Petrus Jacobus Antonius, z. v. A. J. Schreurs en D. Roose; Maart je Martina, d. v. H. Horsman en T. van Tol; Maatje Barendina, d. v. C. Hesselius en A. Buis; Bastiaan, z. v. B Bissers en W. van der Heide; Jacomijntje, d. v T. van der Meer en T. Epping; Jan Leendert, z. v. L. C. Colijn en A. Nieuwenhuijse; Pieter, z. v. H. Möhlen en H. Clement. ONDERTROUWD: Karei van der Heïjde. 29 Jaar en Wilhelmina Frederika Maria Goossens, 27 jaar; Johannes van der Lubbe, 25 jaar en Alida Hillegonda Prins. 22 jaar; Hendrik Boersbroek. 26 jaar en Hendrika Waagenaar, 20 jaar. GETROUWD: Gerrit van Staverden, 22 jaar en Maria van Kalkeren, 19 jaar; Jacob Gorter. 34 jaar en Neeltje Hooijberg, 36 jaar. OVERLEDEN: Jonannes Antonius Maria. z. v. J. L. van Dijk en H. G. Heemskerk, 2 dagen. HOOFDDORP 25 JAAR IN GEMEENTEDIENST. Gisteren was de heer W. Meeuwig 25 jaar in dienst van de gemeente Haarlemmermeer. Ja dien tijd slechts enkele malen voor korten tijd onderbroken heeft de heer Meeuwig gewerkt op de afdeeling financiën. Hij staat bij zijn su perieuren hoog aangeschreven. Ook in zijn par ticulier leven heeft de heer Meeuwig, zich mede door zijn hulpvaardigheid, vele vrienden ver- GRANEN EN ZADEN. HOOFDDORP 13 Augustus 1942. Prijslijst B min klasse. B Witte tarwe f 13,99; Roode tarwe f 13,99; Rogge f 13,49; Chevalier gerst f 12,64; Wintergerst f 12,24. Haver f 10,25; Duiveboonen f 15,62; Paardeboo- nen f 15,62; Bfuine boonen f 22,87; Groene erw ten f 15,50; Hale erwten f 19,37; Koolzaad f20,07 Zonder baal. AALSMEER BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Adriana Maria, d. v. A. H Kuipers en A. M. Maas; Anneke, d. v. D. Hepkema en J. de Jonge; Maria Petronella Mathilda, d. v. D. Th Nelten en P. Ch. van Veen; Arnold, z. v. L. F. Parzer en G. van Ham; Aagje, d. v. P. K. Spaar garen en P. Eijk) Gerardus Petrus, z. v. C. Zethof en C. C. Kamper. ONDERTROUWD: K. Eveleens, 21 j. en J. J, Kuin, 19 j.; N. J. Maarsen, 29 j. en L. van Leeu wen, -25 j. i GETROUWD: A. Maarsse, 18 j. en M. Buis, 18 j. OVERLEDEN: E. Bar ten, 83 j., echtgen. van M. Koome. HILLEGOM DIPLOMA ZWEMMEN. In de gemeentelijke zweminrichting werden de proeven afgelegd voor de diploma's A en B. Voor diploma A zijn geslaagd de dames Dini Benkemper, A. Bouckaert, corry van der Drift, P. J. M. v. d. Eerde, J. Elderbroek, mevr. Gabel— Honcoop, L. Groot, A. de Groot, J. de Groot, M. F. de Groot, Ans Heemskerk, M. Houtzager, A. Langeler, L. Lommerse, H. M. Lyeklama, Riekie Mlchon, mevr. Onos—Padding, Riet v. d.Pol, Anneke Schouten, L. Shrier, D. Seller, N. Sis sing, E. Spiering, Til Visser, H. Warmerdam, M:' Warmerdam, Willy Warmerdam, Cbrry Weber en R. v. Zeil en de heereri A. J. Bouokaert, F. J. van Houten en J. F. van Houten. Voor diploma B slaagde mevr. Boerendans- Assen. GESLAAGD. Bij de in de gemeentelijke zweminrichting te Heemstede gehouden proeven slaagde onze plaatsgenoote mej. A. M. Lommerse, hulp bad- meesteres hier ter plaatse voor het diploma A van den Nederl. Bond tot het redden van Dren kelingen. DE HILLEGOMSCHE BEURS. De beurs was Donderdag door 150 personen be zocht. Er was veel vraag naar dikke hyacinther. en tulpen» Rijwieldief gesnapt. Actief optreden van een bestolene. Haarlemmer zijn fiets gezet bij het S en toen hij later terugkeerde, was zijn rijwiel verdwenen. Omstanders gaven hem inlichtingen over den vermoedelijken dader en met die gegevens gewapend trok hij op onderzoek uit. -Na enkele dagen had hij suc ces, want hij zag, dat een jongeman van ruim twintig jaar zich op dezelfde plaats ophield, waar hij kort tevoren zijn fiets had gezet. Daarna moest hij ervaren, dat de jongeman met een fiets te voorschijn kwam en dat was een bewijs, dat hij met een rijwieldief te doen had. Een politïe-agent werd in den arm genomen en het resultaat was. dat de vermoedelijke rijwieldief naar het bureau van politie werd overgebracht. Een onderzoek wees uit, dat een goede vangst was gedaan en dat de „detective" den dief had opgespoord, die zijn fiets ge stolen had. De dader, de twee en twintig jarige los-arbeider S„ had zich wegens dief stal voor de rechtbank te verantwoorden De eïsch luidde een gevangenisstraf van één jaar. Menschlievendheid. D. Is het - zoo schijnt in dezen tijd ge vraagd te moeten worden - gewenscht, dat wanneer veertien personen er getuige van zijn, dat twee menschen in het water liggen, een poging tot hulpverleening wordt ver richt? In „Volk en Vaderland" lezen wij n.l. het volgende: Op 7 Augustus, in de namiddaguren, maakte het lid der N.S.B. Constabel A. W. Kattenbusch, te Oegstgeest met het Jeugdstorm-lid Agnete Krantz. een zeil tocht op de Kagerplassen. Zij hadden daarbij het ongeluk met hun zeilboot om te slaan. Dit gebeurde ter hoogte van het bekende Café „Het Kompas". Hoewel er veertien menschen aan den kant stonden, die allen hadden kunnen helpen, stak geen der toeschouwers een vinger uit om de drenkelingen te helpen. Onder de oogen -dezer ongetwijfeld „echte" Ne derlanders hebben kameraadske Krantz en kameraad Kattenbusch twee uren in het water gelegen, tot er gelukkig een boot voorbij kwam, waarvan de opvaren den humaner beginselen toegedaan wa ren en medehielpen ce omgeslagen boot overeind te helpen. Ons volk is een volk van redders. Ontroe rende staaltjes daarvan uit onze kustplaatsen zijn ieder bekend. En wanneer in een stads gracht een kat of een hond terecht komt ont breekt het gemeenlijk niet aan hulpvaardige lieden, die al het mogelijke in het werk zul len stellen eën dier uit het gevaar te redden. Met hoeveel te meer ijver zal men toesnellen, wanneer een medemensch in nood verkeert. Aan de Kaag - dat is een oord, waar een over het algemeen zeer behoorlijk slag van Nederlanders een deel van zijn vlijen tijd zoek brengt - maakt men blijkbaar de geringe reserve, dat hulp in nood verleenen den mensch siert, als die hulp maar niet ten be hoeve van een W.A.-man of een üd van den Jeugdstorm moet strekken. Wanneer zoo iemand* in het water terecht komt b'ijft mer met z'n veertienen aan den kant staan en kijkt belangstellend toe. We wisten, dat de jongens van der. Jeugd storm zich op straat en in de tram heel wat liefelijks hooren toefluisteren en hoe de meisjes van den Jeugdstorm vaak een taal te hooren krijgen van de liederlijkste soort, dat de jongeren onder hen in 'de menigte maar niet op een kleine handtastelijkheid moeten letten. Er is nu eenmaal een helden dom in Nederland, dat zich van geen andere argumenten bedient dan het beleedigen van kinderen. Zoo zijn onze manieren. Maar als een W.A.- man en een Jeugdstormster - toch ook een soort medemenschen - nu in lijfsgevaar ko men te verkeeren, is het dan al zoo ver ge komen, dat veertien lieden aan den kant van het water blijven staan en twee uur lang blij ven toekijken, in vrome afwachting of er wellicht nog iets ergers gebeuren zal? 't Is maar een vraag - helaas óók van den nieuwen tijd. Voor den Politierechter. Brandstichting in de Haarlem mermeer Twee landbouwknechts uit Haarlemmer meer en Alkemade "waren op een Zondag avond in September van het vorige jaar in een vroolijke bui en toen zij voorbij een hooi berg liepen werden zij baldadig. Zij haalden lucifers uit hun zak en het gevolg was, dat een begin van brand ontstond. Gelukkig doofde het vuur spoedig, zoodat geen ern stige gevolgen voor de omgeving zijn ont staan. De gevolgen voor de vroolijke jonge mannen zijn echter ernstiger en Vrijdag hadden zij zich voor den Politierechter te Haarlem te verantwoorden. Een van hen deelde mede, dat hij alleen den brand had gesticht en dat het aansteken van een luci fer door zijn vriend geen succes had gehad. De vriend .verklaarde echter verderop ge staan te hebben en dat hij misschien een sigaret had aangestoken. De politierechter achtte het optreden van het tweetal roeke loos en legde een gevangenisstraf van drie maanden op. Vervoerder stal een leeren vest 15 October van het vorig jaar hielp een dertigjarige kok uit Haarlem bij het vervoe ren van kleedingstukken en goederen in Vel- sen. Toen de verhuizing achter den rug was, werd wat vermist en de kok werd verdacht. Hij had echter alleen een leeren vest in zijn bezit. Voor den politierechfcr verklaarde hij. dat hij nog geld van de familie moest hebben en daarom had hij het vest meegenomen. De politierechter zeide dat dit toch geen excuus was en veroordeelde den kok tot een ge vangenisstraf van twee maanden. Veelbelovende knaap Het vorig jaar vervoegde een jeugdige be- „oner uit de Haarlemmermeer zich bij en kele winkels in Hoofddorp en bestelde dan levensmiddelen op naam van een bekende fa milie. Bij een bakker bestelde hij b.v. een half brood en tien vulkoeken en at ze daarna op. Vrijdag stond hij voor den Politierechter, die echter eerst een onderzoek wilde instel len, alvorens vonnis te wijzen. BAKFIETSBANDEN EN EEN RIJWIEL GESTOLEN. De recherche heeft een 46-jarigen chauf feur aangehouden, die tot tweemaal toe van de groentemarkt te Haarlem een bakfiets heeft weggenomen. Hij verwijderde de ban den en verkocht deze. De bakfietsen liet hij ergens onbeheerd achter. Ook had hij een fiets gestolen en deze in Amsterdam 'ver kocht. De bakfietsbanden en het rijwiel konden nog achterhaald worden en zijn in beslag genomen. SPORT EN SPEl WIELRENNEN WEDSTRIJDEN OP DE OLYMPIABAAN. Op de Olympiawielerbaan te Badhoevedorp komt a.s. Zondag Gerard Peters uit in een omnium, bestaande uit een sprint, een klasse- mentrlt. en een achtervolging. Behalve dit num mer bevat het programma een revanche van hei sprintkampioenschap van de amateurs. De Haar lemmer Cor Bijster zal weder den Amsterdammer Van Boheemen. zijn stadgenoot Duijns en voorts Hoek en Persoon ontmoeten. Een uurswedstrij J is het hoofdnummer. Hierin zullen naast ge noemde sprinters o.a. ook Verdonk. V. d. Bosch. Oomen, v. d. Vliet, Floor, Schelfhaut aan den start komen. LANGE AFSTANDSKAMPIOENSCHAP „DE KAMPIOEN". „De Kampioen" hield Donderdagavond het lange-afstandskamptoenschap. Enkele goede krachten zooals Cor de Best. Joop Stet, C. van« Boersma. Paul Duyns en Arie Markesteyn waren echter reeds naar Limburg gereisd waar zij aan enkele ronde's deelnemen. De wedstrijd werd verreden op een mooi parcours in de Haarlem mermeer. De uitslag was: 1. G. Peters, kamp. 1942; 2. T. Ooms: 3. P. Peters: 4. Bijster; 5. Veerman; 6. Gerritsen; 7. Voorting; 8. Droog. 9. D' haene; 10. Schenk.' Volgende week Donderdag wordt in de Haar lemmermeer het sprintkampioenschap verre den. De kampioen van Nederland C. Bijster en de derde prijswinnaar Paul Duyns zullen tegen de profs zooals de Best. Peters en Ooms moeten rijden. De wedstrijden beginnen om half acht. HONKBAL TWEE PLAATSELIJKE ONTMOETINGEN. Het programma van de Haarlemsche wed strijden is: Zaterdag: Tweede klasse D: H.H.C. 3—Z.R.C. 3.30 uur. Schoten 2—Watergraafsmeer 5.00 uur Derde klasse: Haarlem 3—Halfweg 3.30 uur. Scho ten 6—Haarlem 4 3.00 uur, T.Y.B.B. 2—Schoten 4 3.30 uur. Zondag: Eerste klasse: Haarlem—E.D.O. 10.00 uur, H.H.C.—Schoten 2.15 uur. Tweede klasse A: T.H.B.—Ajax 2 10.30 uur. 2 C: R.C.H. J4-E.H.S. 10.00 uur. Derde klasse: Spaarnevogels—Haar lem 2 10 uur, Zandvoortmeeuwen—Schoten 5 10 uur. Haarlem 1—Beverwijk 1 10 uur. Scho ten 4—R.C.H. 3 10 uur, E.D.O. 5—Halfweg 10 uur. H.B.C. 1—Beverwijk 2 2.00 uur, H.B.C. 2—H.H.C. 6 12.00 uur, E.D.O.—Havenmeeuwen 10.00 uur. Overgangsklasse: H.C.K.—R.C.H. 10.00 uur. CRICKET NED. ELFTAL 1933—1939 TEGEN REST VAN NEDERLAND. Op het terrein van Rood en Wit zal Zaterdag 29 en Zondag 30 Augustus een wedstrijd worder. gespeeld tusschen het Nederlandsche elftal 1933— 1939 De Rest van Nederland. KANOSPORT Nationale kortebaan- kampioenschappen. Zondag 194 kanovaarders op het Spaarne. De Haarlemsche Kano Vereeniglng organiseert Zondag 16 Augustus nationale kano kortebaan wedstrijden op het Spaarne (Noorder Buiten Spaarne), waarvan de seniorennummers geiden <jm het kampioenschap van Nederland. Vooral van de zijde der deelnemers verheugen deze wedstrijden zich op een buitengewone belang stelling. Er zijn over de verschillende klassen verdeeld niet minder dan 194 inschrijvingen uit alle deelen van het land. haar man buiten zijn politieke bemoeienis gehouden zijn. Wel bleek uit het briefje van den ont voerde. toen'hij tot een geheimzinnige ont moeting met „geestverwanten" was uitge- noodigd. dat hij zelf 'dit niet geheel ver trouwde. Dies alarmeerde hij ziin naaste omgeving voor het geval hij niet tijdig terug zou zijn. Zonder die waarschuwing zouden de schuldigen over meer tijd hebben be schikt om zich met het slachtoffer uit de voeten te maken. Ofschoon dc politie er gauw de lucht van kreeg, lukte het haar niet een draad te grijpen, die haar het hol van Tretsjakow en diens handlangers ge wezen zou hebben. Deze personen hebben hun taak vernuftig volvoerd. Nederlandsch vrachtschip getorpedeerd. Een vroeger Nederlandsch vrachtschip van middelbare tonnage, dat bij het uitbre ken van den oorlog door de Amerikaansche marine wederrechtelijk in beslag genomen en gedwongen was reizen te ondernemen in de gevaarlijke zones, is op 31 Juli aan de Noordkust van Zuid-Amerika door een duikboot der Asmogendheden getorpedeerd en tot zinken gebracht. Een deel der beman ning is inmiddels aan land gekomen. Het schip, dat gebruikt werd voor het vervoer van grondstoffen tusschen de Ver. Staten en het Noordelijke deel van Zuid-Amerika. maakte pas zijn derde reis in Amerikaan- schen dienst. Berlijn paraat. (Onderstaande is reeds ;in een deel van de vorige oplage opgenomen) Ontvoering van Koetepow en gen. Miller opgehelderd. VOLKOMEN ONVERDACHT VRIEND DE SCHULDIGE. Te Parijs is de vroegere tsaristische minis ter Sergius Tretsjakow gearresteerd. Deze arrestatie is naar .de Geneefsche correspon dent van de Essener Nationalztg. meldt, geschiedt op grond van stukken van de Ge- peoe, welke de Duitsche troepen verleden jaar in Minsk hebben gevonden. Te Parijs vermoedde niemand, toen in 1930 de Wit- Russische ge.neraal Koetepow en zeven jaar later ziin opvolger als voorzitter van de wit-Russische frontstriidersorganisatie, ge neraal Miller, spoorloos verdwenen, dat Tretsjakow de voornaamste schuldige was. Hij gold als vriend van de Wit-Russische organisaties en van de verdwenen generaals. Tretsjakow heeft thans bekend, aldus de N.R.C., dat hij reeds in 1920 als leider van de Gepeoe naar Frankrijk is gekomen. Hij woonde in hetzelfde huis waarin ook de Wit-Russische organisatie van frontstrijders was gevestigd. Gelijk men zich zal herinneren, was ge neraal Koetepow, op 27 Januari 1930, op klaarlichten dag tc Parijs, rijdend in een taxi, ovèrvallen. Alle onderzoekingen van de Fransche politie bleven vruchteloos, wat ook het geval was toen generaal Miller op 27 September 1937 verdween. Tretsjakow heeft beide ontvoeringen uitgevoerd in op dracht van het Kreml. Een der grootste raadsels uit de politieke geschiedenis tusschen beide oorlogen is hiermede opgehelderd. Wat dit betreft werd de vermissing van Koetepow door een nog dichteren sluier dan die van zijn opvolger gedekt. Hij is een Zondagochtend in een stille straat, zij het midden in Parijs, door eenige mannen aangesproken, die hij blijk baar als hem sympathiek gezin kende en die hem in een taxi buiten de stad. vermoede lijk naar een boot. voerden, welke hem naar Rusland bracht. De ontvoering van Miller geschiedde in nog dramatischer omstandigheden. Een vriend en naaste medewerker, eveneens oudAoofcofficier uit het tsaristische leger, werd met grond verdacht er de hand in te hebben. Deze man. die aan Miller zijn op komst te danker had. maakte zich den avond, dat de verdwijning bekend werd. uit de voeten. Zijn vrouw, een zangeres, liet hij in zor gelijke omstandigheden achter. Zij werd ge vangen genomen en aan een scherp ver hoor onderworpen, alles tevergeefs. Haar ruimte aan geldelijke middelen, ofschoon ze bijna nooit optrad en het paar geen ver mogen bezat, gaf vooral te denken. Ze zou den door de Gepeoe gesubsidieerd worden. Maar de vrouw ontkende alles en zou door De A.N.P.-correspondent te Berlijn meldt: Onder het motto „zelfverdediging der be volking" zullen krachtens een verordening •■van den politiepresident van Berlijn voortaan alle in de Rijkshoofdstad wonende Duitschers, voorzoover zij niet op grond van hun leeftijd of om andere redenen zijn vrijgesteld, geacht worden opgeroepen te zijn voor den luchtbeschermingsdienst. Alle hiervoor in aanmerking komende personen, zoowel mannen als vrouwen, zul len in zekeren zin beschouwd worden „als reservisten" naast de reeds dienst doende leden van den Reichsluftschutzbund. Zij zullen voorloopïg twee uur door dezen bond onderricht worden in de bestrijding van brandbommen. Tot dezen maatregel is men overgegaan om op luchtaanvallen op de Rijkshoofdstad zoo goed mogelijk voorbereid te zijn. De vijand, aldus de toelichting, zal zich bij eventueele luchtaanvallen geplaatst zien tegenover een gesloten afweerfront der be volking. COMMANDANT ZONDER VAN ZIEK. „De Zwarte Soldaat" meldt, dat de licha melijke inspanning, die vooral de laatste weken van'strijd aan den Wolchow van hem hebben geëischt, de gezondheid van den copimandant der W.A., Mr. A. J. Zon dervan dermate hebben aangetast, dat zijn terugkeer in het midden der W.A. langer zal uitblijven dan verwacht was. Burgerlijke Stand. BEVALLEN: 11 Aug. W. B. M. Bunnik—1 Wiggers, z. 12 Aug. G. M. PotLagerweij, d.; S. van NoodVan Beijeren, z. 13 Aug.: M. C. DekkerOskam, z. OVERLEDEN: 11 Aug.: H. W. Bronswijk, 35 j.. Zijl weg: J. Oudhoff, 24 j., Schrevelius- straat; 12 Aug.: H. Duivesteijn, 73 j„ Haze- paterslaan; C. C. M., 2 m., z. v. H. J. Boeree, Amsterdamstraat: A., 16 m., z. v. J Piet Hazepaterslaan; H. M. VosseKees, 82 j Ged. Voldersgracht. 13 Aug.: J. Oushoorn— Bogaart. 78 j Koolsteeg. ONDERTROUWD: 12 Aug.: C. van Oor schot en C. J. C. Assendelft; A. Schilperoord en J. M. Ravesloot. GEHUWD 13 Aug.: J. A. Bosman en M. C. Backx; J. G. A. Gelsingen M. B. Bou ckaert; C. F. Cramer en H. Brauer; W. Kui pers en C. C. v. d. Kroft; W. H. Poggemcier en H. E. van Joolen. OFFICÏEELE LANDBOUWMEDEDEELINGEN voor 3e Provincie Noord-Holland. HUISSLACHTING VARKENS. Den veehouders, die mestcontracten voor var kens hebben aangevraagd wordt in hun eigen belang aangeraden ten spoedigste deze contrac ten bij hun Plaatselijken Bureauhouder in ont vangst te nemen daar de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat hun geen hulsslachtings-vefgun- ntng voor 1942 zal worden verstrekt, indien het aangevraagde contract niet wordt geaccepteerd Ditzelfde geldt ook voor hen. die inmiddels ïeeas geweigerd hebben hun mestcontracten te onderteekenen. Al deze veehouders lpopen derhalve de kans. voor 1942 in het geheeFgeen huisslachtingsver- gunnmg meer te krijgen. DEN VOEDSELCOMMISSARIS VOOR NOORD-HOLLAND. RICHTLIJNEN VOOR DE VERPLICHTE KOOL-1 ZAADTEELT IN DE PROVINCIE NOORD-HOLLAND. Uit de vele vragen, welke worden gesteld<moel worden opgemaakt dat nog niet iedere lahdge- bruiker voldoende op de hoogte is met de be schikkingen, welke zijn uitgevaardigd met het oog op de uitbreiding van de teelt van winter- koolzaad. Teneinde onnoodige correspondentie te voor komen worden hier nog de volgende punten naar voren gebracht. 1. Iedere gebruiksgerechtigde. welke nog scheurpïicht heeft volgens de verplichting, welke was opgelegd voor 1941—'42 moet het daarvoor aangewezen land in de maand Augustus 1942 ge scheurd en met winterkoolzaad. winterraaozaad of gecontracteerd oliezaad bezaaid hebben. "Het ge contracteerde zaad wordt alleen toegestaan, in dien het betreffende contract voor 10 Augustus 1942 aan mij was opgestuurd ter Inzage. Deze z.g. uitgestelde scheurpïicht kan niet worden over gedragen aan derden en dit is eveneens zoo met de verplichte uitzaai van koolzaad e. d. op deze perceelen. Indiër, op het bedrijf waarop uitgestelde scneurplicht rust tevens tuinbouw wordt ultge oefend op teeltvergunning, waarbij ook de ver bouw van z.g. stullenzaad plaats heeft, kan na schriftelijk gedaan verzoek, worden overwogen den koolzaadverbouw om te zetten in een blaüw- maanzaadverplichting. Indien dit laatste wordt toegestaan blijft echter toch de verplichting van het scheuren in de maand Augustus. 2. Van het bouwland, dat in 1942 is geïnvenia riseerc moet 3 Vi of 5Vt bezaaid worden met kool zaad. Voor de bedrijven op de zandgronden Is Vcor OVERHEMD - REPARATIES „ficpflfO" Jansweg 42 hoek Parklaan BETER EN VOORDEELIGER! Uw leverancier zal U gaarne inlichten. het verplichte percentage 5, voor alle andere grondsoorten 8 V«. Zonder meeb wordt aangenomen, dat Iedere belanghebbende met deze vorplichting op de hoogte is. 3. Op zandgronden zijn dc bedrijven met min der dan 5 ha. bouwlapd vrijgesteld van don ver plichten kool zaad bouw. Op alle andere grondsoorten ztjn alleen vrijge steld de bedrijven met minder dan 1 ha. bouw land. Nogmaals breng ik onder de aandacht dat het aanbeveling verdient kleine oppervlakten kool zaad zooveel mogelijk tc combineeren tot groo- tere velden. De hiervoor benoodlgdc overdracht wordt dezerzijds verstrekt na ontvangst van een schriftelijk verzoek daartoe. Dit verzoek moet voor 20 Augustus bij mij worden ingediend. 4. Ultzaa: van koolzaad, of wlnterraapzaad op land. dat gescheurd is voor den scheurpïicht 1943 —'43 geeft recht op eer. hoogere scheurpremle. Deze wordt in dit geval 300 gld. 5. Vervanging van koolzaad door andere olie zaden. welke op contract,, zullen worden geteeld is alleen toegestaan, indle'n het contrast aan mij ter inzage is gestuurd voor 10 Augustijs J.l. 6 Op meerdere bedrijven zijn geen goede of voldoende vroegruimende voorvruchten \«or den uitzaai van koolzaad aanwezig. In dit geval kan door mij ontheffing van de koolzaad verplichting worden gegeven Het koolzaad moet dan worden vervangen door blauwma8nzaad en wel over een oppervlakte, welke l'~ maal zoo «root ls als da oorspronkelijke koolzaadoppcrvlaktc. 7. Indien oliezaden op contract worden ver bouwd kan voor een eventueele resteerende op pervlakte eveneens omzetting in verplichte blauwmaanzaadteelt worden toegestaan, zonder areaal vergrooting zooals ls aangegeven ondei punt 7. DE PRODUCTIECOMMISSARIS VOOR NOORD-HOLLAND. Ingeschreven als „Offtclcclc Landbouwmcde- deelingen" No. 29. OFFICÏEELE MEDEDEELIXGEX. PRIJZENBE5CHIKKING 1942 ZEEVISCII. 13 Augustus. De secretaris-generaal van het departement van landbouw en vlsscherij maakt bekend, dat met ingang van U Augustus 1942 dc prtjzcnbe- schikking 1942 zeevisch ln werking i* getreden, die bepaalt, dat de prijzen, tegen welke zecvlsch ten hoogste aan den afslag mag worden ver kocht en afgeleverd nader zullen worden vast gesteld en bekend gemaakt. Voorts zijn dc rcc- ders van vlsschersvaartulgen of vlssehers bij de levering van zecvlsch verplicht aan hun afnemers een overwicht te geven van tenminste 5 voor fijne vlsch en io voor grove vJsch. Zij zijn ver plicht de door hen aangevoerde visch naar do soorten en onderverdeeling van deze soorten, waarvoor maximumprijzen en/of marges zijn vast gesteld, te sorteeren. Indien een partij van een bepaalde vischsoort, waarvoor meer dan een maxlmum-prljs en/of -marge is vastgesteld, niet nader gesorteerd wordt aangevoerd en afgele verd, geldt als maximumprijs voor deze partij de laagste maximumprijs- van de desbetreffende vischsoort. Voor de marges, welke de groot- en kleinhandelaren bij verkoop en aflevering aan hun afnemers ten hoogste mogen berekenen, wordt verwezen naar dc staatscourant van 10 Augustus 1942. De groothandelaren zijn verplicht de zecvlsch. gesorteerd naar de soorten en do onderverdeeling van de soorten, waarvoor maximumprijzen en/of -marges zijn vastgesteld, door te leveren. Zij mogen voor verpakkingen kleiner dan 50 kg. hun maximummarge met ten hoogste f 0,01 per kg. verhoogen. De marges voor de groot- en klein handelaren mogen ten aanzien van een en de zelfde. visch slechts eenmaal worden berekend. Behoudens toestemming van de Nederlandsche Vlsscherij Centrale mag eenzelfde handelaar slechts een maximummarge berekenen. Indien meer dan een groothandelaar is Ingeschakeld, moeten de groothandelaren de maximummarge voor den groothandelaar onderling deelen en wel zoodanig, dat de tweede groothandelaar ten minste f 1,— per 50 kg. ontvangt, De tweede groot handelaar mag de vrachtkosten voor verzending van de vlsch van den eersten groothandelaar naar den kleinhandelaar aan dezen laatsten ln rekening brengen, mits deze kosten afzonderlijk op de verkoopnota voor den kleinhandelaar wor den vermeld. Commisslekoopcrs en zij, die' naar het oordeel van deNederlandsche Vlsscherij Centrale daarmede gelijk 5ljn te stellen, mogen voor hun diensten con vergoeding van ten hoog ste f 0,02 per kg. exclusief vracht, in rekening brengen. De kleinhandelaren zijn verplicht de zeevisch, zen en/of -marges zijn vastgesteld, te verkoopen en af te leveren. Indien zeevisch. i^itdaan van den kop, wordt verkocht en afgeleverd, mogen de maximumprijzen met 1'3 van den maximum prijs voor de reeders von vlsschersvaartuigen of Visschers worden verhoogd. Voor gefileerde zee visch mogen de maximumprijzen met hot twee voud van den maximumprijs voor de reeders van visschersvaartuigen of visschers worden ver hoogd. Voor zeevisch in bevroren toestand mag de maximummarge voor den groothandelaar worden vermeerderd met Invries- en bewaar- kosten van ten hoogste f 1,— per 60 kg. per maand, met een maximum van f 2,50 per 50 kg. Indien kabeljauw of wijting door de groot- of kleinhandelaren wordt gestript of gefileerd, zijn de maximum verkoopprijzen voor de groot- en kleinhandelaren gelijk aan de verkoopprijzen op den afslag van gestripte of gefileerde kabeljauw of wijting, vermeerderd met de groothandels- marge, onderscheidenlijk de som van dc groot- en kleinhandelsmarge van kabeljauw of wijting. Indien de kabeljauw door de kleinhandelaren ln mooten wordt verkocht en afgeleverd, mogen dc kleinhandelaren den maximumprijs per kg. van dezen kabeljauw met de helft van den in koopprijs, vermeerderd met f 0.35 per kg., ver hoogen. De kleinhandelaren, niet zijnde venters of marktkooplieden, mogen voor het bezorgen van zeevisch aan hun afnemers geen hoogcren prijs in rekening brengen, dan f0,10 per bezor ging. De bepalingen van het prijzenbeslult 1941 zeevisch zijn met deze beschikking komen to ver vallen. HANDELSVERKEER MET SLOWAKIJE. De centrale dienst voor ln- en uitvoer maakt bekend, dat voor een aantal met name genoem de producten contingenten zijn vastgesteld voor den invoer uit Slowakije. Hiernaast bestaat een beperkte invoermogelijkheld voor andere pro ducten. Het verdient aanbeveling, dat Impor teurs. alvorens zij tot het Indienen van een CL- formuller bij het deviezenlnstituut overgaan, zich wenden tot de bevoegde rijksbureaux resp. monopoliehouders ter verkrijging van een con- tingentstoewijzing. Wat den uitvoer betreft, dienen aanvragen voor lndustrieele producten op de gebruikelijke wijze te worden gericht tot den C. D. I. U., Piel Heinpleln 6, 's Gravenhage, en voor agrarische producten tot de monopoliehouders. Vraag en Aanbod Vooruitbetaald per Niet vooruitbet. p. Werkzoekenden i.m. 8 ct. j.m. 10 ct. aangebo- '".«™c«cnoen en aangeoo- oen betrekkingen bij vooruit Betaling per m.m 6 ct Niet voorultbet. p m.m. 8 ct oinlmum 6 m.m Kleine Zakenannonces A£comstlg van handel en be- WJL Voorultbet. p. m.m. lï ct 6 m.m. max. 10 m_m Lessen -HAARLEM'S INST. TOT OPL. PEDICURES pil VOETKUNDI- dag- en avondcursussen, 'L onder Medische leiding. Inl. •Bopg, Pijnboomstr—6. tel. 24402 -FRANS. ENG., Drv. praktijk- jwmens. Privélea f 5 p. m. J. v. worne. Romeinenstr. 37. H.Nrd. 2 meisjes gez. voor STENO- WXRJE. f 2.50 D. m. Br. 101. Personeel gevraagd Voor Huishouding -Gevr. by heer, 4 5 J.. P.G.. een «nvoudige HUISHOUDSTER. ®r- no. 238 Gevraagd NET DAGMEISJE W-Bi. 16 jaar, van 8.30—2.30 u<u «*ch en Duinploin 12, Bl'daafl NET MEISJE gevraagd voor '•°I.d. en n. Heek. Spaarne 53. *"Gevr. NET MEISJE, zolfst. k. Jwken. v. 9 tot 5 IJ. Lft. 18-20 1. «"itogetraat 37. Gevr. NET MEISJE van 14-16 j. v. lichte huish. bezlgh. v. 8.30- "10 u. Aan>m. KI. Houtweg 77, tusschen 6 en S uur. FLINK MEISJE gevraagd van 94 uur. Aanm. Leidschevaart 550. Haarlem NET MEISJE gevraagd om be geleid te worden in de huishou ding. Br. no. 244 Mevr. peeuwe-nbergOramjepl. 3'. Haarlem, vraagt zoo spoedig mogelijk ZELF ST. KEUKEN MEISJE. Hoog loon. 2de meisje aanwezig. Zich te vervoegen dag. tusschen 12 en 2 uur of 's avonds. NETTE WERKSTER gevr.. 1 dag p. w. v. 93 uur. Bloemveld- laa.n 31 bij Ramplaan. Per 1 Sept. MEISJE gevr. v. d. en n. of alleen v. d. dag. Zelfst. kun®, koken en werken. Hulp v. werkster. Goede kost en goed loon. Mevr. Heybroek. Pernam- bucol. 33. tel. 23539. O verve en. Gevr. NET MEISJE voor de ochtenduren. Mevr. Dekkers. Aelbertsbergstr. 192 Mevr. Volkersz, P. Lastman- kade 5. Amsterdam, zoekt in haar gezin met 4 kind., 3 tot 9 j„ een ervaren DIENSTBODE. Aam- m. tot 17 Aug. bij mevrouw Me- rens. Heemst. Dreef 2 63. H'stede. FUNK MEISJE gevr. voor heele of halve dagen in klein gezin. Duindoornlaan 16. achter Lorentzkade NET MEISJE gevr. In klein, beslist Chr. gezin, v. d. en n. of voor den dag. Goede verzorging en loon. Br. no. 251. Gevraagd een JONG MEISJE voor de huishouding, ven 8.30—2 uur. Gr. Houtetr. 110-rd. Gevraagd HUISKNECHT als dienstbode, v. g. g. v. Br. no. 253 Gevr. NETTE HUISHOUD STER in klein gezin, Godsdienst G. G. of P.G.. 40 tot 50 jaar. Br. no. 252. NET DAGMEISJE gevr.. per 7 Sent. Zondags en één middag p. w. vrij. Goed loon. A. Simons- B erger. A. L. Dyserhvckstr. 21 NET MEISJE GEVRAAGD. Zuiderstraat 33 NET EERLIJK DAGMEISJE gevraagd, van goede getuigen voorzien. Van 8 tot 5 uur of voor den geheelen dag. Goed loon. Persoonlijk aanmelden Klopper singel 133. Gevraagd MEISJE voor dag en nacht. Zondags vrij. Goed loon. Mevr. Hoogeveen. Hooglandspark 36, Haarlem Gevraagd NETTE WERK STER van 9 tot 2.30. Oranje Xassaulaan 109 O verveen. DAGM. gevr.. liefst morgen uren, desnoods tot 3 uur, te Heemstede, v. g. g, v, Br. no. 2"5 In Christel, gezin een FUNK MEISJE gevraagd tot 4 of 5 uur. Hoog loon. Br. 2 76 of tel. 2862 5. DAGMEISJE gevraagd v. S.30 tot 3 uur of ionge werkster. Zijl straat 73. Gevr. eenv. beschaafde JT7F- FR., P.G.. in kl6ïn gezinpl.m. 40 jaar, voor de huishouding, goed kunnende koken en naaien. Hiulp aanwezig. Br. no. 264 NET MEISJE gevr. bij dame adleen v. 9-12 of werkster., M., W. en Zat. Aanm. na 7 uur Prin- sessekade 43. Gevr. HANDIG MEISJE van 8.302.30. Zondags vrij. Twijn- dersiaan S. WERKSTER -gevr. heele of hattve d. Crayenestersingel ?3. Heemstede Voor ddr. gevr. NET MEISJE i® kl. rusth. Raamslnge! 12 Voor Bedrijf .APOTHEKERS-ASSISTENTE gevraagd voor tijdelijkvoor di rect. H. v. d. Kolk. Apotheker. Zeestraat 27. Beverwijk TIMMERLIEDEN en DAK DEKKERS gevraagd by c. M. van der Beek. Aannemer. Rol- landsiaan S9, tel. 14375 Bloemenmagazijn Bekkei* vraagt voor direct een NETTEN LOOPJONGEN. Wagenweg 78 Op advocatenkantoor spoedig TYPISTE gevr. Br. no. 25S Gevr. voor direct een NETTE LOOPJONGEN. 14-16 jaar. Bloe_ menhuis „Excelsior", Zijlstr. 67 AANK. OF LEERLING KAP STER gevr. C. H. Lefeimr. v. O. de Bruynstraait 209, tel. 16169 I Voor direct gevraagd NETTE BEDIENDE, engev. 18 jaar. J. Vermeer, Korte Kleverl. 24 Blce- m endaal H.H. KAPPERS. Nette leer ling of aamk. bediende voor I-Iee- rensaJon gevraagd bij J. F. Go- sewehr. v. Ma ramstraat 6, Haarl. KAPSTER gevraagd, werktijd van 9—6 uur. Hamburg. Spaarn- wouderstraat 29. tel. 1 4367 Boekhandel H. H. Lankauiip vraagt voor onmiddellijk VR. JONGSTE BEDIENDE. Br. met uitv. inlichtingen en verlangd sa laris Kruisweg 19, Haarlem Vóór direct gevraagd FLINKE JONGEN, 18-20 jaar. Bar tel jo- '•isstraat 1. h. Smedestraat. Levensmiddelen-bedrijf. Gevr. NET PERSOON of JONGEN, Personeel aangeboden Voor Huishouding R.K. JONGED.. 34 j.. v. goe den huize, zoekt haar passende betrekking in de huish. Uitstek, kunnende koken en van pr. get. voorz. Br.-no. 261 B. z. a. FL. J. WERKSTER, Dinsdag heeie dag. Br. no. 262 B. z. a. WERKSTER v. Di.. Do. Za,. Di. en Do. v. goh. dag. Br. no. 204. NET R.K. MEISJE, v. g. g. v.. 29 j., zoekt nette betrekking, v. d. en n. Br. no. 269 NAAISTER bh-dit zich aan v. Japonnen, klnderkleeding. ver stelwerk, tevens vcranderwerk. Glasblazerstraat 2 C. B. z. a. NETTE JUFFR., m.b. voor lichte bexlgh-den bij da me of heer. Br. no. 281 Voor Bedrijf B. z. a. Ie KAPSTER, Wefst centrum stad. Br. no. 232 Huizen aphgeboden Te koop PRIMA RE LEG- GÏNGSHUIS, goede stand, eigen grond. Br. no. 103 WONINGRUL. Agb. ruime boven-étage. Huur f 22.50 per maa®d. voor vrjj huisje met tuin. HuunprIJs tot f 35 per maand te Heemstede. Br. no. 102 Kamers gevraagd Verpl. vr. In beoch. ome. op goeden st. GR. GEM. ZIT- EN SL.K. of zVt-sl.k. met verw. en telef„ omtrek Gasthuisvest. (Zuid of centrum). Br. no. 108 GEM. ZIT- SLAAPKAMER TJE (kab. of zolder kam.) in cen trum. per 15 Aug. of 1 Sept. gevr. Br. mot prijsopg. mevr. darijs. L. v. Meerderv. 52-G. Den Haag Te huur gevr. 2 KAM m. keu ken en berging. Br. no. 175. Heer. Nederl.. vr. ZIT-SLAAP- K-AM. m. pens., dir. of later. Br. no. 176 Gevraagd floor jongedame, b. b. h. h„ ZIT-SLA APK AIMER m. degelijk, pension, geen beroeps. Br. met prijsopg. r.o. 177 Gcmeub. ZIT-SLAAPKAMER met pension gevraagd. omtrek Zijlweg. Br. met prijsopg. no. 104 HEEMSTEDE. Te huur gevr. bov.- of ben.won. of kamers m. vr. keuken. Br. no. IDs Bej. echtp. zoekt r»er 15 Sept./ 1 Oct. ONGEM. ZIT- EN SLAAPKAMER; gelijkvloers, m. vol], pension, m Haa.rlem. Heem stede, Aerdenhout. Fr, br. m.- pr. KamerlOnnesstr. 25, Haarlem Gevraagd door jonge/lui vrije ZIT- EN SLAAPK. en k. Br. no. 107. Te huur gevr. 3 KAMERS, vrije keuken, ongest. en onge- meub. Haarlem of omgeving. Br. no. 205 Jongeman zoekt INWONING (met pension) bij beschaafde fam. Eventueel met huiselijk verkeer. Br. no. 109 Tegen September gevraagd d. M.T.S.'er ZIT-SLAAPKAMER m. pension, bij voorkeur omgeving M.T.S. Brieven met prijsopg. en verdere bijzonderheden no. 9507 Kamers aangeboden ZTT-SLAAPK. m. p., str. wa ter. Middenweg 97. Te huur MOOIE SUITE, desg. met keuken. 1ste étage. v. dame alleen, aan tram H.N. Br. no. Te huur ZTT-SLAAPK AM str. water, voor heer. b. b. h. h. Adres te vern. bur. van dit blad HEEMSTEDE. Ongem. étage met keuken te huur veor dame alleen. f 20 p. m. Koediefslaa® 40 Aangeboden groote gemeubi leerde ZIT-SL.KAMER met of zonder pension, telefoon, etroa mend water. Kruisweg 21 rood Kost- en Inwoning Een Gep. Burgerheer zoek KOST EN INW. met hulsel, ver keer. bij wed of bejaard echtpaar. Br. no. 178. KOSTHUIS a&ngeb.. huiselijk verkeer. Omtrek Zijlweg. Br. 11-2 Huisraad gevraagd KACHEL OF FORNUIS en opklapbed te koop gevr. Nobel st raat 8 a rood S ALAMA N DERK AC-HEI/TJ E te koop gevr. Br. no. 115. uisraad aangeboden Door omst. t. Ui-TpyfI irfÉ overn. NIEUW AMEUBI, 2-Mlp 4 stoel, f 275. Zware uitschuWaf. f 42.50, salontaf. 40. Singer trapmach. ln salonkast f 245,— Rijksstraatweg 501, H.Nrd. Te koop PR. DIVAN betol. m. cretonne; ka® zonder kleed wor den gebruikt f 35. Zaanenlaan 35 Te koop wegens vertrek ver- sch. HUISRAAD o.a. mooi hand- gew. tafelkleed z. g. a. n„ har- mon.bed, pracht etsen. Ital. va zen. Tel. 27026 Tc koop mooi ruim, goed on der h. KIN DER LEDIKANT (zon der matras). Prijs f 20. Lelie straat 42 boven Te koop OLD FTNLSH SA LON AMEUBLEMENT. oude kw., prys f 325. J. Alkema, Klevitstr. 12, H.N. Agb. KEUKENUITZrET. zee groen. 21-dee!lg. Br. no. 116 Te k. 1 TUINAMEUBLEM., best. u4t 2 fauteuils. 1 tofeü, 2 voetenbankjes. v. Oosten do Bruinstraat 167. Muziekinstrumenten Te koop een VIOOL met kift. Adres Marn-lxstraat 53. H.N. Schitterend RADIOTOESTEL te koo®. Geen ookoopers. Adres te vern. bur. van dit blad Te koop pr. KOFFERGRAMO- FOOX met album en 15 z. g. a. n. rdaten. Bloemend .str.wog 162, Santpoort (St.). Particulier vraagt z. g. a. nwe. RADIO te koop, prijs tot f 200. Br no. 214 PRACIIT RADIO te koop, z. g. a. n. Te bevr. Bailstraat 7 KOFFERGRAMOFOON te koop. PndangtttTQat 17 ELKCTR. PICK UP COMB, m. 80 nra. ln aalo-nkast agb. Rid derstraat 3. Te koop PHILIPS RADIO II Concerto. Oa.sthulflnan 112 Te koop prima Wceneohc CONCERTPIANO. zeer goede klank, prijs f 600. Adr-s te vern. bur. van <Mt blad RADIOTOESTEL TE KOOP. Ilaarl.str. 12, Zandvoort. Te koop in goeden staaf zijnde .STUDIEPIANO, prlje billijk. Poortstraat 11 f

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3