mé :v Nieuws uit IJmuiden, Velsen, Beverwijk en Omstreken j P Mte Het Mid-Kenuemerland- tournooi. Interessante ontmoetingen (Van onzen voetbalmedewerker) Zondag neemt het Mid-Kennemerland- tournooi een aanvang. Een viertal interes sante ontmoetingen staan op 't programma, n.l. TerrasvogelsSantpoort (2 uur), Kin- heimAlkm. Boys (3.10 uur), Beverwijk-- Stormvogels (4.20 uur) en Kennemers— D. E. M. (5.30 uur). Hieruit blijkt, dat er al direct een tweetal plaatselijke ontmoetingen de aandacht zal vragen, waarin de 2e klassers moeten toonen, dat zij inderdaad sterker zijn dan hun zustervereeniging uit de 3e klasse. Dan zullen natuurlijk velen nieuwsgierig zijn, hoe Beverwijk zich zal houden tegen den IJmuider eerste-klasser. Een overwin ning voor de Vogels ligt natuurlijk het meest voor de hand, maar je kan 't nooit weten, want wees er van verzekerd, dat Maennout c.s. hun huid duur zullen ver- koopen Tenslotte speelt Kinheim met een sterk fewijzigd elftal tegen de Boys uit Alkmaar, ie het vorige seizoen nog juist de degrada tie-dans ontsprongen zijn. De elftallen der verschillende clubs zijn: Stormvogels: Kraak; Visser, Schipper* Ja cobs, Schoorl, Goedhart: Van Pol, v. d. Kuyl Hamers, Opbergen, Ninaber. In vrijwel deze opstelling speelde Stormvogels ook haar jubileumweastrijd tegen het Haarlemsch Elftal. Alleen speelt op de plaats van Haak Jr. Visser, speler van net tweede elftal, 't Is te hopen, dat de Beverwijkers Kraak veel te doen geven, want dan kunnen de bezoe kers genieten van fraai doelmanswerk, daar de IJmuider doelman zonder twijfel de beste doelman van 't tournooi is. Kennemers komt uit met: Van Urk; v. d. Putten, Reinders; Six, Koldewijn, Steeman; Verbeek, Van Luin, v. d. Bos, Alberts, Blee- ker. Hierbij zal de deskundige lezer tal van bekende namen aantreffen. Zelfs de naam Koldewijn zal hem niet vreemd in de ooren klinken, zij 't dan ook, dat men dezen speler nog niet als Kennemer-, doch als Heracles-speler kent. We hopen voor de rood-zwarten, dat deze Oostelijke voetballer aanstonds zal toonen. dat hij een flinke versterking voor hun ploeg beteekent. Beverwijk brengt de volgende ploeg in 't veld: Hoogerwerf;N. N., Vessies; Hoortman, Bennink, A. v. Lent; H. v. Lent, Maenhout, v. d. Steen, v. d. Stroom, Hohman. Enkele oud-gedienden ontbreken hier op 't appèl. Nieuwelingen zijn Bennink, H. v. Lent en Van der Stroom. Santpoort komt uit met: Nijssen Jr.; Kuy. pers, Maarschalk; Nijssen Sr., Tromp, Meyer Gerrits, Tromp, Bakkum, Kaldenbach, Wij- ker. Zooals uit deze opstelling blijkt, is Bakkum ditmaal van de partij. Voor de competitie zal hij echter vermoedelijk dik wijls verstek moeten laten gaan. Op Kal denbach, die zich reeds voor de „veteranen- ploeg" had opgegevep, is weer een beroep gedaan en niet tevergeefs. De rechtsback plaats wordt bezet door den ex-Kinheim- speler Kuypers. Terrasvogels beschikt waarschijnlijk over: Bouma; Bunschoten, Kraak; De Ruyter, Dortmund, Van Leen; IJzerloo, Van Gelder Jr., De Jonge, Röbken Jr., v. Gelder Sr. Dit is dus goeddeels de ploeg, die Terras- vogels naar de 3e klas hielp. Alleen Kraak en IJzerloo waren toen niet van de partij. De kans bestaat echter, dat Röbken en Van Gelder Sr. verhinderd zijn. In dat ge val wordt hun plaats ingenomen door Zaal, Schoon en Klumper. Alkmaarsche Boys zendt het volgende elftal naar Beverwijk: Kramer; Pater, Radsma; Schenke, Bockweg, Pater; Gouds blom, Bart, Untied, Appel, De Grand. Zoo als velen zullen weten, wordt de ploeg der Alkmaarders getraind door Jan Thijssen, den bekenden IJmuider oefenmeester. Het elftal van Kinheim publiceerden wij reeds eerder. Uitreiking distributie bescheiden In de periode van Maandag 17 Augustus tot en met Zaterdag 5 September zullen de levensmiddelenkaarten voor de komende 10e periode worden uitgereikt. Tegelijk worden nieuwe aardappelen-, tabaks-, si garetten- en versnaperingskaarten verstrekt Mannelijke personen, die op 6 September den leeftijd van achttien jaren of ouder hebben bereikt, kunnen naar verkiezing een tabaks- of versnaperingskaart bekomen. Indien de dames 6 September den leeftijd van vijf en twintig jaar of ouder hebben bereikt, kunnen zij naar verkiezing een ver- snaperings- of sigarettenkaart afhalen. Het uitreiken der kaarten zal geschieden op de data, welke op de bonkaarten der 9e periode werden aangegeven. De bewoners van IJmuiden-Oost kunnen van 17 tot emmet 22 Augustus in het Pa tronaatsgebouw hun distributiebescheiden afhalen. Van 24 tot en met 27 Augustus worden de bewoners van Oud-IJmuiden en IJmuiden-West verwacht om dc documen ten in het Patronaatsgejbouw aan den Zee weg te IJmuiden-Oost af te halen. Van 28 tot 29 Augustus krijgen de be woners van Velsen-dorp en Driehuis hier toe de gelegenheid in het Patronaatsgebouw te IJmuiden-Oost. In Santpoort-dorp worden de distributie bescheiden van 31 Augustus tot en met 1 September in het Jeugdhuis aan de Burge meester Ensc'nedélaan uitgereikt. Voor de bewoners van Santpoort-station heeft de uitreiking op 2 September in De Toorts aan aen Duinweg plaats. Tenslotte zullen van 3 tot' en met 5 Sep tember in het gebouw van den R.K. Volks bond aan den Wijkerstraatweg de diverse kaarten worden uitgereikt. De lokalen zullen* van negen tot twaalf en van veer lien tot zeventien uur voor dit doel geopend zijn. Dislributiedienst Velsen De leider van den Distributiedienst maakt bekend, dat „Hoofden" van gezinnen, die voor de verlichting van hun woning uitslui tend op het gebruik van petroleum zijn aan gewezen en dus op geen enkele andere wijze hierin kunnen voorzien, zich tot den distri butiedienst moeten wenden met de distri butiestamkaarten van alle gezinsl^ien, op Woensdag 19 en Donderdag 20 Augustus voor het inleveren van een inlichtingen formulier. De invulling mag niet geschieden door hen, die op kamers, in een pension of in een hotel wonen: deze'personen zijn im mers inbegrepen bij de opgave van het Hoofd. Uitreiking* Distributiebescheiden. De bewoners van IJmuiden-Oost kunnen van Maandag 17 Augustus tot en met Zater dag 22 Augustus op de bekende uren in het Patronaatsgebouw aan den Zeeweg hun distributiebescheiden afhalen. Op de bon kaarten der vorige dus 9e periode, staat voor ieder de datum aangegeven. Dienst «Ier apotheken. De dienst der apotheken zal Zondag door de Kennemer Apotheek aan den Wijk aan Zeeerweg worden waargenomen. Van he den tot en met Vrijdag is de inrichting ook met den avond- eh nachtdienst belast. NED. HERVORMDE EVANGELISATIE. Woensdagavond om half acht zal dc heer Luitjes te Oee«:geest een samenkomst der Neder landseh Hervormde Evangelisatie in het gebouw Oranjestraat 8. leiden. DIEFSTAL Ten nadeele van een Inwoner te Velsen werd een rijwiel ontvreemd, hetwelk ongesloten in het rijwielhek van het Antonlus Ziekenhuis was ge plaatst. Verlies geen distributie bescheiden. Bij de politie is opnieuw melding gemaakt van het vinden van een distributiekaart. Nog maals wordt een ieder dan ook met nadruk verzocht, om de waardevolle distributiebe scheiden niet, slordig en roekeloos te "bewa ren. De gfevolgen blijven niet uit en zijn verre van aangenaam. Kroniek der Vergetelheid. Het gebruikelijke overzicht van de Kroniek der Vergetelheid bevat over de periode van 6 tot en met 13 Augustus weer een ruime sor teering van artikelen: een hooivork, een ver gunning A, No. G 11417, voor motorrijtuig A of L 20893, een horloge (zilver, dames), een kinderspeelgoedwagentje, een handschoen (heer, donkerbruin), een kinderschoentje, een distributiekaart, een biljet van f 1, een pr. kleine klompen, een schortje, een dames handschoen, eenige sleutels, een das (heer), een brief, geadresseerd aan den Heer en Me vrouw Jacobs, een kinderkruiwagen, een autonummerbord G 97465, een autoped, een sleutelring, een portemonnaie, een rozen krans. Inlichtingen hieromtrent worden niet tele fonisch verstrekt, doch uitsluitend aan het Hoofdbureau van politi^, Tiberiusplein. lede ren werkdag kan men Van elf tot twaalf en van vier tot vijf uur terecht, uitgezonderd Zaterdagmiddag. NED. LUTHERSCH GENOOTSCHAP. Ds. J. Manger te Bussum zal Zondagmorgen m half elf voorgaan in de godsdienstoefening an het Nederlandseh Luthersch Genootschap, welke in een der zalen van het Vereenlglngs- gebouw aan de Kalverstraat wordt gehouden. Aardappelen clandestien verhandeld en dus Door de politie werd een jongeman a< gehouden, die aardappelen voor de clande stiene handel vervoerde. Hij moest de min der aangename gevolgen van zijn daad on dergaan en werd gearresteerd. Men heeft de aardappelen in beslag ge nomen. Velsen en Omstreken. Men heeft het voornemen om he{ kan toor van het Algemeen Ziekenfonds Velsen en Omstreken te verplaatsen naar een per ceel aan den Zeeweg. Tot dusver was dit gevestigd aan de Trompstraat, alwaar men echter met diverse moeilijkheden te kampen heeft. Jaap Smit in het huwelijksbootje. De Hoofdklasse damspeler Jaap Smit, welke tevens een goede bekende in voet balkringen is. stapte dezer dagen in het huwelijksbootje met mej. M. Blok. Bij deze gewichtige gebeurtenis bleek duidelijk, dat hij op sportgebied vele vrienden heeft verworven. Vooral bij het stadhuis was de belangstelling groot. Naast tal van bloemstukken, mocht het. bruids paar van diverse voetbalclubs gélukwen- schen ontvangen. Ook D.C.IJ. uitte haar waardeering. Evenals de Nederlandsche Dambond zon den damclubs uit Kennemerland en Am sterdam hun felicitaties. i Dieven verschaften zich toegang door een W.C.-raampje. Door een schoenwinkelier te IJmui den-Oost werd bij de politie aangifte gedaan, dat enkele paren schoenen wer den gestolen. Tijdens afwezigheid der bewoners verschaften de daders zich aan de ach terzijde van het perceel toegang door een W.C.-raampje, waarna zij spoedig in den winkel hun buit konden be machtigen. Vanzelfsprekend stelt de politie een grondig onderzoek in. Moet voortaan elk W.C.-raampje her metisch afgesloten zijn De nieuwe Bioscoopprogram m a's TWEE MEISJES EN EEN MAN. Wanneer je iets hoort over „twee meisjes en één man" dan is het eerste wat -je denkt: dat wordt natuurlijk „hommeles". Zoo erg is het in de film met den gelijkluidenden naam, die in de bioscoop De Pont deze week draait, nu niet, maar niettemin geeft zoo'n driehoeksspelletje complicaties, vooral als die twee meisjes eigenlijk in een enkel pit tig personage vervat zijn: Hilde Krahl. „Das andere Ich" heet de film oorspron kelijk en dit zegt meer dan de Nederland sche titel. Fraulein Menzel trekt naar Berlijn om daar vooruit te komen. Zij krijgt een be trekking op de teekenkamer van een groote machinefaoriek, de Wuelner-Werke. Maar voor het zoover is heeft zij een baantje vaard als magazijn-controleuse in n* nal 4 van dezelfde fabriek. Dit beteekent: overdag op de teekenzaal als Magua ei. 's nachts in het kantoortje van den maga zijnmeester temidden van het oorverdoo- vende lawaai der stoomhamers. Op de teekenzaal werkt quasi-incognito de zoon van den directeur teneinde het be drijf te leeren kennen. Magda is hem te brutaal, maar de meer ingetogen «Lena(„m'n zuster", beweert Magda) trekt hem aan. Fraulein Menzel krijgt nu een goeden kijk op de gevoelens van den iongeman als ze flirt als Magda en mint als Lena. Alleen t is jammer voor hem, dat hij met geen van de twee zusters een afspraakje kan maken. Magda is 's avonds steeds verhin derd en Lena is oVerdag nooit thu'* En in- tusschen valt de vernuftige intrigante om van vermoeidheid door dit duboei-leven. dat slechts veraangenaamd wordt door het dubbelspel van het alterego en het dubbele salaris als het betaaldag is. Toch komt alles uit. Dat kan natuurlijk niet anders, want de oogen der liefde zien scherp. Zoodat Lena en Magda zich in elkaar oplossen en zoowel het eene als het andere ik den beminde in de armen valt. De alleraardigste intrigue is op een speel- sche wijze uitgewerkt, zoodat de ondertoon van lichte scherts steeds voelbaar blijft en sombere of tragische momenten vermeden worden. Hilde Krahl speelt de dubbelrol (waarin de „zusters" slechts in enkele op zichten, en dan nog maar weinig merkbaar, verschillen) pittig en toont zich in het bij zonder als de brutale Magda een speelster van formaat als zij haar alter ego haar be minde poogt af te troggelen. Mathias Wie man is als haar tegenspeler zeer rustig en gereserveerd, wat het contrast nog accen tueert Wolfgang Liebeneiner regisseerde deze vroolijke film, die Marthe Rau een goede montage meegaf. A. J. VAN DER WEIJDEN. Gratia Plato. Geslaagd uitstapje. Onder leiding van hare directrice, mejuffrouw van Osterthun en eenige dames, heeft het be stuur der Gymnastiekvereeniging Olympia voor de jongere leden, welke niet ouder dan tien jaar waren, een uitstapje in onze omgeving georgani seerd. Een groep van vijf en twintig jongelui nam hieraan deel en was. 's morgens om negen uur op het plein bij de R H. B, S. present, al waar de tocht werd aangevangen. Allereerst bezocht men de ruïne van Brederode en na de gebruikelijke interessante rondgang, voldeden velen aan de behoefte een briefkaart naar huis te zenden. De reis ging vervolgens naar de speel tuin Rozenstein, waar de kleuters zich buiten gewoon wisten te vermaken. Na met een glas limonade en eenige versnaperingen verrast te zijn, kon de thuisreis aanvaard worden. Eerst lo den avond werd de tocht beëindigd. Het bestuur heeft dan ook recht op veler waardeering. v>an: dank zij de volharding en voortvarendheid was het uitstapje een groot succes. Er heerschte den geheelen dag een vroolijke stemming onder het jonge volkje en allen hebben een onvergetelijken prettigen dag beleefd. VELSEN Doodelijk ongeval. Door vulbak van lift overreden. De dertigjarige gehuwde K. Kuyer te Beverwijk los arbeider bij de Hoogovens, werd Donderdagmiddag om drie uur tij dens zijn werkzaamheden het slachtoffer van een noodlottig ongeval. K. werd door de vulbakder hellende lift van een der Hoogovens overreden en bekwam ernstige inwendige kneuzingen. Zijn toestand was hoogst ernstig en al dadelijk bleek, dat eerste hulp niet meer mocht baten. Na enkele minuten overleed de getroffene. Vier jongens maken een gratis ritje. Waartoe het stilletjes meerijden op vrachtauto's kan leiden, welk euvel den laatsten tijd en vooral in de huidige va- cantieperiode een groote aantrekkelijkheid voor de opgeschoten jongens schijnt te hebben, is weer eens duidelijk naar voren gekomen in een voorval, waarbij een vier tal van deze knapen uit onze plaats is be trokken. Donderdagavond te ruim acht uur beslo ten de jongelui D.. H.. T. en v. d. B. ge naamd. toen zij zich bij ce ponten ophiel den. om op een auto te klauteren en mee te rijden tot Beverwijk. Dit plan werd uit gevoerd en de jongelui, van welker aan wezigheid de chauffeur geen vermoeden had, reden mee.... maar Beverwijk door en voorbij. De snelheid van de auto belette hun waarschijnlijk de onverwachte reis na deze onaangename gewaarwording te be ëindigen. Bij Alkmaar gekomen vonden D. en H. het welletjes en sprongen van de auto met het gevolg, dat eerstgenoemde, zooals later bleek, zijn sleutelbeen brak. H. kwam er zonder kleerscheuren af. Deze knapen hielden vervolgens een terugkeerende auto aan en reden naar huis terug, waar zij te gen twaalf uur eerst arriveerden. De jon gen D. moest zich wegens zijn blessure on der doktersbehandeling stellen en denkt nu, naar wij vernemen, over zijn onbezonnen daad in het St. Anthoniusziekenhuis na. De vader van T. echter heeft den gan- schen avond en ook een deel van den nacht getracht om wat van de .jongens" aan de weet te komen. De doorgestane angst laat zich gemakkelijk begrijpen. Eerst gister morgen kreeg men bericht van het feit. dat T. en v. d. B. zich te Hoorn bevonden, waar de politie zich over de avonturiers had ont fermd. Hedenmorgen zou de heer T. de beide bel hamels gaan ophalen. Voorloopig zullen zij er niet aan denken om zich voor de tweede maal in zulk een gewaagd avontuur te ste ken. Maar met dit al zitten de respectieve lijke ouders met de resultaten. Meisje overreden. Op den Wijkerstraatweg ter hoogte van de Pelsstraat heeft zich gisteren een on- -eval voorgedaan, dat, gezien de omstan digheden, nog betrekkelijk goed is afge- loopen. Het bijna zes-jarig dochtertje T. van den heer H., wonende aan de Corverslaan, was op het trottoir aan het spelen met haar ouderen broer, terwijl de vader zich in een ibijgelegen winkel ophield. Nadat het meisje een auto, komende van de ponten, had laten voorbijgaan, schoot zij van achter een boom vandaan om den rijweg over te steken, met het gevolg, dat zij tegen 'het achterspatbord van een daar opvolgende. luxe auto aanbotste en tegen den grond werd geslagen. Hier bleef net kind enkele oogenblikken buiten bewust zijn liggen, doch spoedig kermde zij van hevige pijnen. Dokter R. W. Fierstra, die bijna onmiddellijk ter plaatse was, liet het meisje door den inmiddels gestopten auto mobilist naar zijn woning vervoeren, waar na onderzoek bleek, dat zij haar linker sleutelbeen gebroken had en ook de rech terpols eenigszins was verwond. De autobestuurder, die volgens den vader, welke alles voor zijn oogen zag afspelen, in het geheel geen schuld had, bracht de kleine vervolgens naar huis. Hieruit blijkt weer eens duidelijk hoe voorzichtigheid bij het oversteken van een "ijweg in acht moet worden genomen, ook u rijden er tegenwoordig maar weinig auto's. GELOOFSGEMEENSCHAP LEGER DES HEILS. In de bovenzaal van het perceel Oranje straat 2 zal de Heiligingsdienst Zondagmor gen om tien uur aanvangen, 's Avonds om half acht komt men bijeen voor de Verlos singssamenkomst. Zooals gewoonlijk blijft Donderdag de Heiligingsdienst normaal ge handhaafd en zal om half acht beginnen. DRIEHUIS Geslaagd. Onze plaatsgenoot de heer J. N. Huyboom slaagde dezer dagen te Aalsmeer voor het diploma bloemschikken en -binden. BEVERWIJK DE KENNEMERS 2—V. V. B. Zondagmorgen speelt V.V.B. een vriend- schappelijken wedstrijd tegen De Kenne mers 2 in het Gemeentelijk Sportpark. De roodzwarten zullen met de volgende opstel ling uitkomen: Brethouwer; Balder en Hoo- gestein; Brethouwer, Hoen en Hoeben; Fer- nee, Jonker, Albers, Duiveman en Ooyevaar. Circus Saltarino een succes. Een uitstekend programma. Goede dressuur en acrobatiek voor een uitverkocht huis. Het Nederlandsche circus Saltarino, dat voor drie dagen zijn tenten aan den Mun- nikenweg heeft opgeslagen, is wel één van de kleinste ondernemingen, welke in den loop der jaren op Beverwijkschen grond een serie voorstellingen heeft gegeven. Niet temin is de directie van „Saltarino" er in geslaagd een programma samen te stellen, dat uitstekend en vol afwisseling is en dat geheel door Nederlandsche artisten verzorgd wordt. Geen van de bezoekers, die de tent tot aan de laatste plaats toe bezetten, za: dan ook teleurgesteld over het gebodene naar huis teruggekeerd zijn. In de eerste plaats valt er in het pro gramma veel te genieten van paardendres- suur. Het is de bekende H. J. Lysen (mr. Henri) uit de paardenwereld en auteur van het „Ruiterboek", die in het hooge-school- rijden met den prachtigen Lippizaner schimmel „Favoriet'' doet wat hij wil. Ook met Maximum en de prachtig geteekende Castor en Pollux en de beide pony's Mini mum en Mikado liet mr. Henri zien, wal met oneindig veel geduld met onze vier voeters te bereiken valt. Het tweede dressuurnummer is dat van den heer Goleman, die kans heeft gezien één aantal katten en twee honden af te richten. De katten nemen hindernissen, springen door een hoepel, beklimmen een trap en gliiden aan den anderen kant weer naar beneaen: terwijl zijn honden als bal lerina's door de piste gaan. Het Holborn-trio is terecht, zooals het programma vermeldt, een combinatie van charme en acrobatiek. Wat later de twee mannelijke leden van het trio met behulp van een ladder lieten zien kan eveneens de toets der critiek ten volle doorstaan. Met de vier Kenton's is het ook beter vechten dan eten, want wat dit viertal laat zien. hangend aan één in den nok van het circus bevestigd scheepsanker, is werkelijk ver bluffend. Kracht, behendigheid en even- wichtskunt werden hierin op hun best ge demonstreerd. Het tjokvolle circus juichte deze krachtmenschen dan ook-langdurig toe. Mede dank zij de geproduceerde klanken van het circus-orkest, was het voor de 6 Brox een klein kunstje, met het populairste instrument van dezen tijd de accordeon het groote gezelschap in een feeststem ming te brengen. Van geheel anderen aard was weer het optreden van den Hollandschen fakir Hata Mara, die zich, met een halter van 100 K.G met daaraan hangend 8 personen, rustig neervlijt op een plank met spijkers. Circus Saltarino zou geen circus zijn, als er niet een ruime plaats was ingeruimd voor de clownummers en aan August Pipo wa? de taak opgedragen om het auditorium te vermaken. Pipo slaagde hierin volkomen en nieuwe vreugde heerschte er toen de eze) Bosco in het licht der schijnwerpers ver scheen en getracht werd hem te berijden. Als „lest-best" dient vermeld het op treden van Lissy, een bekoorlijke jonge dame, want wat zij aan de trapeze m den nok van de tent verricht is bewonderens waardig. Zij stelt met haar gevaarvolle en gedurfde verrichtingen aan de trapeze de zenuwen van de kijkers op de proef. Na haar prachtige toer, waarbij zij, aan haar tanden hangend en steeds sneller draaiend aan de rekstok hing, werd haar een wel verdiende ovatie gebracht. Al met al was het een uitstekend ge slaagde voorstelling, die bij de vele bezoe kers ongetwijfeld zeer in den smaak geval len zal zijn. 'Circus Saltarino is klein, maar wat het brengt is goed en.daarom is een gang naar den Munnikemveg de moeite waard. Zondagavond wordt de laatste voorstel ling gegeven. B. ALS ER ZIEKEN ZIJN. Voor spoedgevallen wordt Zondag a.s. de dienst waargenomen dóór dr. Muys v. d. Moer, Zeestraat 96. Telef. 3450. In de week van 16 tot 23 Augustus zijn de Duinwijk Apotheek, Populierenlaan 44 Telef. 3380; en de apotheek „Velsen-Noord" Wijkerstraatweg 134, Telef. 3030, belast met de waarneming van den Zondags- en nacht dienst. De dienst gaat Zaterdagavond 8 uur in. VEREENIGDE VEILINGEN „KENNEMERLAND' EN „VRIJE VEILING". Spinazie per kg. 810; Natuursla per krop lVj—2; Sla dunsel per kg. 7; Andijvie per kg. 7; Rabarber per kg. 4—5; Selderij per bos 2V4; Pe terselie per bos 3; Tomaten 1, 2, 3. 4 per kg. 17. Tomaten kriel en gescheurd per kg. 7; Bloem kool 1 A per st. 14; Stamboonen z. dr. per kg. 16; Koolrabi 1 per st. 2Vi—3; Bospeen per bos 5; Peen z. lof gew. 1 per k.g. 7; Komkommers 1 per st. 11—13&; Idem 2 per st. 816; Idem 3 per stuk 514. Van links naar rechts; In de rotsholen van het Jaila-gebergte wonen talrijke Tartaren. De bolsjewisten hebben niets gedaan, om aan de menschonwaardige levensomstandig heden van dit volk een einde te maken. Voor den ingang der rotsholeu ligt het huis raad der families opgehoopt bijeen. (P.B.Z.-v. Eijsden pk. Augustin Pax-Holland-c). In een der weinige oude z.g. veldovens (steenbakkerijen) die ons land nog aan de groote rivieren bezit, heerscht thans groote drukte. Na een arbeid van c.a. drie A maanden, n.l. het stapelen en vullen der ovens, waarin ongeveer een millioen steenen gaan en het stoken, dat vijf a zes weken duurt, worden de ovens nu leeggehaald. (V.NJ'.-Zeylemaker Pax Holland-c). - In het strijdgebied van het Nederlandseh Legioen aan het Iltnenmcer. „Strandbad* Gusi" hebben de vrijwilligers het huis ge noemd, waar zij zich in een groote houten kuip kunnen wasschen. (V.N.P.-Heukels SS Wenniger-Mulder Pax-Holland-c) if' -TE- 1 j JK':'kw Van links naar rechts: Enorme hoeveelheden verzorgingsmateriaal der Engelschen i de infanterist de rivieren, tot aan de hals door het water, wadend, onder vijandelijk werden onbeschadigd op Egyptisch gebied aangetroffen. (Orbis-Luce-Holland Pax vuur oversteken. (Orbis-Holland pk. Langl Pax-Holland-c). - Dc V.V.V. Zandvoort Holland-c). - De strijd in het Koeban-gebied vergt ongehoorde lichamelijke inspan- organiseerde ook dit jaar kinderspelen, ditmaal in het Plan-Noord. De 13-jarige ningeu van de Duitsche soldaten. De meeste bruggen zijn vernield en dikwijls moet 1 Truusje EUemers werd eerste bij het ringsteken per rijwiel. (Stevens-Pax Holland-c) Uitreiking nieuwe distributiebescheiden. In het tijdvak van 17 tot en met 28 Augus tus zullen te Beverwijk de volgende bonkaar ten worden uitgereikt* levensmiddelenbon kaarten 10e periode, aardappelkaarten, toe slag aardappclkaarten voor houders van vet kaarten, tabaks-, sigaretten- en versnape- ringenkaarten. Bij de uitreiking dient men mede te bren gen de stamkaart met inlegvel en als men in aanmerking wenscht te komen voor aardap pelkaarten een formulier M D. 32. Dit formu lier moet behoorlijk ingevuld en ondertee kend aangeboden worden, daar anders geen aardappelkaarten uitgereikt zullen worden. De aandacht wordt er op gevestigd, dat men voor het ontvangen van een tabaks-, sigaret ten- of versnaperingenkaart dezen keer geen bon van de oude kaart behoeft in te leveren. Men is dus vrij in de keuze, welke kaart men wil ontvangen, behoudens de bekende restric ties ten aanzien van leeftijd en geslacht. De datum van afhaling staat op de rug zijde van het inlegvel vermeld. De uitreiking heeft plaats in het gebouw „De Harmonie" aan de Groenelaan, telkens van 9 tot 12.30 uur en van 14 tot 16.30 uur, uitgezonderd op Zaterdagmiddag 22 Augustus. Te Wijk aan Zee heeft de uitreiking plaats op Zaterdag 29 Augustus in een lokaal van de openbare lagere school vap 's morgens 9 tot 13 uur. CASTRICUM UITREIKING DISTRIBUTIEBESCHEIDEN. In het tijdvak van 17 Augustus tot en met 5 September zal de uitreiking plaats vinden van de bonkaarterf voor levensmiddelen voor de 10e periode, alsmede van aardappelkaar ten N.A. geldig voor de 10e periode, bon kaarten voor bijzonderen arbeid, alsmede rook en versnaperingskaarten. De kaarten dienen te worden afgehaald op den datum, welke staat aangegeven op de bonkaarten: A voor zelfverzorgers tusschen 17 en 21 Augus tus en de overige bevolking tusschen 25 Augustus en 5 September. De uitreiking vindt plaats: te Castricum in het nieuwe uitrel- kingslokaal Dorpstraat 72, te Limmen in het Parochiehuis „St. Maarten" te Uitgeest in het Distributiekantoor Bonkenburg te Mar- ken-Binnen in café Nolten. De uren zijn steeds van 9-12 uur en van 13.3016 uur be halve op Vrijdag te Uitgeest, alwaar niet zelfverzorgers qitsluitend vap 9-12 uur de kaarten kunnen afhalen. Voorts kunnen de „Hoofden" van gezinnen, die voor verlichting uitsluitend op petroleum zijn aangewezen, een formulier MD 73 afhalen. Voor gevallen van nieuwe vestiging of gewij zigde omstandigheden moet een formulier H worden ingevuld. De gelegenheid tot aan melding is te Castricum op Maandag en Dinsdag a.s., te Limmen op Maandag 19 Augustus en te Uitgeest op Donderdag 20 Augustus steeds van 9—12 en van 13.3016 uur. GESLAAGD. Voor het examen coupeuse slaagden te Amsterdam de dames Annie Wulp en Corrie Reinders. C.S.V. n KOMT IN ACTIE. Het voetbalprogramma voor Zondag 16 Augustus luidt als volgt: C.S.V. IIUit geest II. Aanvang half drie op het terrein aan den Zeeweg. CASTRICUMSCHE ORKESTVEREËNIGING. Naar wij vernemen zal het bestuur van bovengenoemde vereeniging op Zondag 23 Augustus zijn leden en donateurs in hotel W. Borst te Bakkum een concert aanbie den, hetwelk uitgevoerd zal worden door de Harmonievereeniging Onderling Oefe ning te Uitgeest. Voor den directeur A. de Vries, zal het, gezien de groote successen en lauweren, welke hij ook dit seizoen op concoursen en concerten behaalde, zeker onnoodig zijn het Castricumsche publiek aan te bevelen om dien Zondagmiddag eens te gaan luisteren naar Onderling Oefening, temeer daar de Harmonie Vereeniging zich zelden laat hooren. Weliswaar zou zoo'n concert in een mooi park of tuin leuker zijn, maar daar hier nog geen dergelijke lelegenheid is, meende het bestuur van 1.0.V. het concert in de groote zaal van den heer Borst te moeten geven. SANTPOORT Oprichting Supportersvereniging tier Terrasvogels. Gisteravond werd de oprichtingsvergadering van de supportersvereniging „De Terrasvo gel" gehouden. Tot bestuursleden werden gekozen de hee- ren: H. J. Klaver (voorzitter), D. Meyer (se cretaris), H. v. Munster (penningmeester), H. Bunschoten en H. Dingerdis, commissarissen. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 16 AUGUSTUS. UML'JDE.V. NED. HEltV. KERK. Nieuwe Kerk, Kanaalstraat. 10: Ds. L. W. Erdman. Bcthlehemkerk, James Wattstraat. 10: H. de Xoo te Velsen. Jeugddienst. 5: Ds. G. F. Cailcnbach. De Goede Herderkerk. Vclscrdulnweg. 10; Ds. G. F. Callenbafcli. 5.30: Ds. G. J. Waar denburg to Haarlem. GEREF. KERK. Gcrcf. Kerk. Noorderkade. Geen opgave. Gerot. Kerk, Burgemeester Rambonnct- laan. Geen opgave. Geref. Kerk, Velserdulnweg. 10 cn 5: Ds. E. G. van Tcijlingen. Chr. Geref. Kerk, Marconistraat. 10 en 5: Ds. A- Zwiep. Oud-Kaiholicko Kerk. Noorderkade. 10: H. Dienst. Doopsgezinde Gemeente, afd. Ned. Prot. Bond: 10.30: Ds. Milatz. Nederlandsclie Lutlierscli Genootschap. Ver. Gebouw, Kalverstraat. 10.30 uur: Ds. J. Manger te Bussum. Geloof «gemeenschap „Het Leger des Hells", Oranjestraat 2. 10: Iielligingsdionst. 7.30: Heiligingsdienst. Vergadering van Geloovigen, Willcms- beekweg 22a. 10: Broodbreken. Evangelisatie „Gemeente God*", Wlllems- beekweg 10. Kleine zaal. 4.30: Samenkomst. Hervormde Evangel La tic. Oranjestraat S. 10 en 5: Leesd lenst. Vrije Evangelisatie. WlUebrordstraat 10. 10: J. Peereboom to Noord wijk. Haptlsten Gemeente, Wlllemsbcckwcg 22. Woensdag 8: Ds. L. de liaan tc Haarlem. Herst. Apost, Zend. Gemeente. Wlllebrord straat. 10: Godsdienstoefening. VELSEN. Ned. Hervormde Kerk, 10: Ds. Joh. Brons geest. Geref. Kerk, Koningsweg. 10 en 5: Cand. C. Moens. DRIEHUIS. V«r. voor Vrijzinnig Hervormden. Ge bouw Tolsduinerlaan. Geen dienst. Geref. Kerk. Gebouw Tolsduinerlaan. 3: Ds. H. J. ten Brink te Santpoort. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. 10: D«. B. J. Arls van Amsterdam. Ned. Hervormde Kapel. 10; M. J. v. d. Meer. Bellingwolde. 4: Dr. E. Emmen, Haarlem. Geref. H. V., Gebouw Bethel, Wüstelaan. 10*. K. v. d. Berg te Santpoort. Geref. Kerk. 10 cn 5.30: Ds. H. J. ten Brink. BEVERWIJK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds J. de Vries. Doopsgcz. Gem. Geen dienst. Vrij/.. Herv. 10: Ds. A- G. van Wijk, uit 's-G raven zan de. Evang. Luth. Gein. 10.30: Ds. G. J. Lln- dever uit Delft. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. M. Feltanta. Vrije Evangelisatie „Marnnatha". Ko ningstraat 41. 9.30: Bidstond. 10.00 J. Pee reboom uit Noordwljk aan Zee. Geen Zang- -ereeniglng. WIJK AAN ZEE EN DUIN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. A. J. Bronk- horst. oreenlglngsgcbouw. 10: W. A. Versteeg, Hulpprediker. 7: Db. A. J. Bronkhorst.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3