Nieuws uit Het Midden-Kennemerland tournooi BUBBELTJE EN KNOR IJmuiden, Velsen, Beverwijk en Omstreken VELSEN Hartelijk afscheid Hoofdagent H. Oostindie Na een dienstverband van ruim vier en der tig jaren by het politiewezen in verschillende fpncties te hebben doorgebracht, heeft d< heer II. Oostindie. hoofdagent van ons ge meentelijk politiecorps Zaterdagmiddag we gens het bereiken van den pensioengerechtig den leeftijd afscheid genomen. Hierbij zijn duidelijk tot uiting gekomen de waardeering voor de ondervonden vriend schap. alsmede zijn stimuleercnde eigen schappen met betrekking tot den corpsgcest. Vooral van de ouderen ging deze sympathie uit. maar in het bijzonder van hen. die be- hooren tot de post Velsen-Noord waaT"de heer Oostindie de laatste'12 jaren als postcomman- dant fungeerde. Het afscheid vond plaats ten huize van den scheidenden functionaris aan de Pelsstraat, alwaar een deputatie van alle takken van dienst alsook van verschillende rangen verte genwoordigd was. De heer H. Raeloffs, inspecteur, vertegen- woordigde den waarnemend commissaris, den heer P. IJtsma, die verhinderd was. Voorts waren er de heeren A. Dubbis, hoofdagent, P. J. Maas, brigadier en de be ambten D. v. d. Scheur, J. Bakker, A. de Graaf en W. Bottelman. Inspecteur Roeloffs memoreerde den staat van dienst van den "heer Oostindie in het ge meentelijk politiecorps doorgebracht om daar bij weer te geven, dat de scheidende „majoor" bij de eerste groote uitbreiding van het corps in 1917 te Velsen was gekomen. Voorts her innerde spr. aan de goede verdiensten van den heer Oostindie, welke hun uiting vonden in de verschillende promoties. De vertrekkende functionaris, aldus spr. heeft zich in de af gelegde periode doen kennen als een Ijverig, maar ook humaan politieman. Echter niet zonder daarbij tevens een goed vriend te zijn. Hiervoor had de wnd. commissaris den heer Roeloffs verzocht hartelijken dank te bren gen. Deze dank ging ook uit van het geheele politiecorps, waarin de heer Oostindie door zijn stimuleercnde wijze van werken eigen stempel had gedrukt. De heer Roeloffs wenschte ten slotte, dat de scheidende nog langen tijd van zijn rust mocht genieten. Vervolgens richtte spr. zich tot mevrouw Oostindie, wie hij dank bracht voor den .onontbeerlijken steun, dien haar echtgenoot bij de uitoefening van zijn veelal moeilijke taak heeft ondervonden. Namens het geheele corps overhandigde spr. den heer Oostindie als blijk van erken telijkheid en sympathie een drietal fraaie boekwerken. De huidige postcommandant van Velsen- Noord, de heer A. Dubbis, vertolkte nameni deze afdeeling de gevoelens van dankbaar heid bij dit afscheid. Hij dankte den scheiden de voor diens leiding en bestand in den loop der jaren verleend om vervolgens den wensch te uiten, dat nu de banden met het politie wezen officieel verbroken waren, de vriend schapsbetrekkingen gehandhaafd zouden blij ven. Voor de hartelijke woorden tot hem gericht betuigde de heer Oostindië zijn erkenning. Het prachtige geschemk deed hem een groot genoegen. Wat betreft, de handhaving van de goede vriendschapsbetrekkingen, in de jaren gegroeid, hoopte ook hij dat deze bewaard mochten blijven. P. Verkooyen jubileerde De heer .P. Verkooyen, arbeider in de kook huis der Cellulosefabrieken van dé Papierfa brieken der firma Van Gelder Zonen her dacht Zaterdag zijn dertigjarig jubileum. Zooals gebruikelijk werd de jubilaris 's morgens op he^ kantoor ontvangen, waar hij in tegenwoordigheid van de bedrijfsleiders der Cellulosefabrieken namens de directie i werd toegesproken door den heer J. Smit, procuratiehouder. Deze herinnerde in harte lijke woorden aan den tijd, welke de jubilaris aan het bedrijf had doorgebracht en bijna ge heel in de afdeeling Cellulosefabrieken is werkzaam geweest. Hoewel de heer Ver- koo.-en op gevorderden leeftijd de dienstbe trekking aanvaardde heeft hij toch ook veel meegemaakt, wat ongetwijfeld gezegd kan worden van de in den loop der jaren ontstane uitbreidingen en verbeteringen. De heer Smit stelde vervolgens de goede verdiensten van den jubilaris voor de fabriek in het licht om hem ten slotte als blijk van waardeering het gebruikelijke geschenk in enveloppe te overhandigen. Nadat nog eenigen tijd oude herinneringen waren opgehaald mocht de jubilaris den extra vrijen dag in den familiekring door brengen. Kranige prestatie van >p Weellink Joop Bij de Zondag te Den Haag door de N.A.U. uitgeschreven athlatiekwedstrijden, welke door de aldaar gevestigde vereeniging „Vlug en Lenig" waren georganiseerd tussehen Noord- en Zuid-Holland en rest van Neder land heeft onze plaatsgenoot Weenink zich kranig geweerd. Joop Weenink. die uitkwam op de 5000 M. eindigde als derde achter Wim Slijkhuis van „Holland" uit Leiden, welke eerste werd en Lataster van AVON uit Heerlen (Limb.) Voetbalplannen. Voor de aanstaande voetbalcompetities hebben nu ook de voetbalvereeniging „Breesaap" en „I.E.V." het aantal deelnemende elftallen be- sendgemaak' „I.E.V." ze' totaal met 9 elftallen uitkomen waarvan 3 s- .en. 3 junioren en 3 adspiranten. In den n. v. 8. wordt met één senioren elftal In de vierde klasse C gespeeld, terwijl do overigen hun krachten zullen beproeven In den h. v. b. ..v. v. B." brengt het komende seizoen vier elftallen in het veld. Eén senioren-elftal komt evenals i. E. v., uit in klasse 4 c van den n. v. b. De andere senlorenploeg zal zijn kunnen in der, h. v. b. toonen, alsook een junioren- en een Mspirantenelftal. Teneinde met eenige vooroefening de compe titie in den N. V. B. te kunnen aanvangen za, het eerste elftal van de „Breesapers" voor dien lijd nog enkele vriendschappelijke ontmoetingen nebben, waarvan de eerste wordt gespeeld in het Beverwijksche Sportpark. In dezen wedstrijd, welke Zondagmorgen io uur plaats heeft, komt v V. B. tegen De Kennemers II uit met: G. Olivier; H. Lantslnk en P. Clots; P. de Greef, J. de Ruyter en K. Bakker; G. Zandbergen, G v- d. Veldt, L. Spruit, M. de Boer en H. Dubbeld. Langoorzorgt voor nieuwe mogelijkheden Niemand zal kunnen ontkennen. dat de vervoersmoeilijkheden nog steeds toenemen Zooals te begrijpen is, kan er dan ook aan de behoefte voor banden en brandstoffen slechts ten deele worden voldaan In verband hiermede verminderde de ver keersdrukte belangrijk en men ziet reeds zonderlinge»vervoerscombinaties. Het paard wordt weer door velen met succes benut. Dc •loude waarheid: Nood maakt vindingrijk J^erd reeds meerdere malen in toepassing ge wacht. Rijwielen met autoped wieltjes in de Voorvork behooren thans geenszins tot de teldzaamheden Zelfs reed men op een rol- tthaatscombinatie; zoodat de belemmering van een bandeloos voorwiel hiermede was Oldervangen. Dezer dagen vertoonde zich echter een «telenwagen tussehen het verkeer. Grauwtje Was voor een lage wagen (een soort handkar- Biodel) gespannen efi stoorde zich niet aan de tatnike verbaasde en nieuwsgierige blikken van het publiek. Het dier scheen zijn laak op jvaardige wijze te vervullen en liet zelfs zijr «aditioneele kuren achterwege. Lustig klonk het belletje tussehen het tui? met voldoening had de voerman zich tlis- •chen dc lading bestaande uit een aantal man- genesteld. Hij toonde zich met de tude Ü)ke oplossing volkomen tevreden Dit i; echter niet te verwonderen, want langoor torgt voor nieuwe mogelijkheden Trial-meet op Watervliet: Athlcten kwamen in actie De goede voorzorgen en organisatie voor de Zondag door de H. A. V. „Snomi" op ..Watervliet'' georganiseerde trial-meet met de A. V. ..Zaanland" en de R.K. Sport vereeniging „D. E. M." ten spijt, leek het alsof de omstandigheden het geheel in het water zouden doen vallen. Toch was dif in zekeren zin hei geval daar het bestuur van D.E.M. vóór de start van de 200 M. pro testeerde tegen de houding van den heer N. Pauw. officieel N. A. U.-starter, het geen door een daaropvolgend conflict tot gevolg had. dat DEM zich verder van deel name onthield. In hoeverre beide partijen gelijk of on gelijk hadden laten wij in het midden, doch de organiseerende vereeniging trof hierin geen enkele schuldRedelijker ware geweest, indien DEM het protest na afloop had ingediend, daar nu de overige athlc ten door het impulsieve besluit in den strijd werden gedupeerd. Overigens bleken een zestal Suomi-leden niet zijn opgekomen waardoor deze club ongetwijfeld een groot nadeel ondervond Ondanks dit alles werd het programma vlot afgewerkt, waartoe de luidsprekers- installatie van ..De Lichthal" het hare bij droeg Het bleek, dat de A. V. „Zaanland" op alle loopnummers de sterkste was. behalve op de 1500 M. waarin Jaap van Wijngaar den „Suomi" de zege bracht, gevolgd door den Zaanlander K. Hulst, die met een ver- cchïl van 8/10 seconde de tweede plaats bezette. J. Burger van DEM wist in de 400 M. als tweede de finish te bereiken achter K. Swart van „Zaanland". J. Bosman van „Suomi" moest in J. Mul der en G. Pefers van Zaanland bij de 800 M. zijn meerdere erkennen door met groot verschil de derde plaats te bereiken. De 4 x 100 M. gaf eenige spanning. Jam met was dat Adelaar te laat doorgaf. Van der Klooster, die goed strijd leverde, moest daarom met 0.4 sec, verschil het tegen den geboren looper A. J. ten Wolde van „Zaan land" afleggen. Tijdens de Olympische estafette werd in den 800 M. loop de Suo- mees Van Wijngaarden door G. Peters (Zaanland) volkomen verrast. Hofman, Mulder en van Vliet konden echter den achterstand van 4 sec. niet meer inloopen Zooals gewoonlijk ging ook nu groote belangstelling van de aanwezigen uit naar het speer- en discuswerpen en het hoog- en vèrspringen. alsmede kogelstooten. In bijna al deze onderdeelen zegevierde „Zaanland" Opvallend was het, dat Post- ma Jr. (Suomi) bij het speerwerpen over een goeden worp beschikt. Oefening be looft hem nog een behoorlijke plaats onder zijn rivalen. De heer G. Postma Sr. kon met een worp van 35.11 M. meester blijven bij het dis- cusweraen. Zooals vooral na het staken van DEM te verwachten was zou het hoogste aantal punten wel aan „Zaanland" worden toe gekend. wat de uiteindelijke uitslag dan ook duidelijk liet blijken. A. V. „Zaanland" boekte niet minder dan 120 punten, „Suomi" die toch op alle num mers deelnemers in den strijd had, kon het slechts tot 77 1/2 punten brengen. Bij het ontijdig beëindigen van de DEM- deelname bleek deze vereeniging 391/2 punten te hebben verzameld. Wij laten hieronder de gedétailleerde uitslagen volgen: 1500 M.: 1. J. ..v. Wijngaarden (Suomi) 4 min. 25.8; 2. K. Hulst (Zaanland) 4 min. 26,6: 3. J. Martens (DEM)4.33.5. 100 M.: 1. A. J. ten Wolde (Z'land) 11,5 sec.; 2, G. Th. Stevens (Z'land) 11,6 sec.' 3. T. Tervoort (DEM) 11.6 sec. 400 M.: 1. K. Swart (Z'land) 54.1 sec. 2. J. Burger (DEM) 56,8 sec. 3. C. Dekker (Suomi) 58,4 sec. 200 M. 1. G. Th. Stevens (Z'land) 24 sec. 2. A. J. ten Wolde (Z'land) 24,4 sec. 3. W. M. v Vliet (Suomi) 25,3 sec. 800 M. 1 en 2. J. Mulder en G. Peters (Z'land) 2 min. 9,2 sec. 3. J. Bosman (Suomi) 2,15,8. 4 x 100 M. estafette: 1. „Zaanland" 48,4 2. „Suomi" 48,8 sec. Olympische estafette: 1. „Zaanland' 4 min. 2. Suomi 4 min. 4 sec. Vèrspringen: 1. R. L. Schoemaker (Zaan land) 6.25- M. 2. K. Meyn, (Z'land) 6.01 M.. 3. J. Veldt (DEM) 5.86 M. Discuswerpen: 1. G. Postma Sr. (Suomi) 35.11 M. 2. J. Hooft (Zaanland) 32.80 M. 3. M. J. de Bruyn (Zaanland) 32.64 M. Hoogspringen: 1. R. L. Schoemaker (Zaanland) 1.65 M. 2. 3 en 4: C. Dekker (Suomi), J. Burger (DEM) en M. J. de Bruynv (Zaanland) 1.50 M. Kogelstooten: 1. M. J. de Bruyn (Zaan land) 2. K. Meyn (Zaanland) 9.83 M. 3. A. de Jong (Suomi) 9.62 M. Speerwerpen: 1. K. Meyn (Zaanland) 42.05 M. 2. G. Postma Jr. (Suomi) 40.10 M. 3. G. Postma Sr. (Suomi) 35.70 M. IJMUIDEN Oud Katholiek Museum De zeereerw. heer C. F. Nieuwenhuyzen. pastoor der Oud-Katholieke gemeente te Haarlem, is benoemd tot directeur van het „Oud-Katholiek Museum van Kerkelijke Kunst en Geschiedenis in Nederland", aldus deelt het bestuur in het weekblad „De Oud- Katholiek" mede. In verband met de tijdsomstandigheden heeft het bestuur ten aanzien van de curio siteiten. welke in het museum zijn onderge bracht en die vele bezoekers trekken, bijzon dere voorzorgen en maatregelen getroffen. Motor«roep Kennemerland Het bestuur der Motorgroep Kennemerland heeft het voornemen om Dinsdag 25 Augustus de traditioneele clubavond te organiseeren. Allen worden om acht uur in de beneden zaal van het gebouw v. d. Lem aan den Zee weg te IJmuiden-Oost verwacht. Burgerlijke Stand. ONDERTROUWD- E. van Wijk, Huygensstraat 87, IJrrwuden en C. Rotz, Engelmundusweg 39. IJmuiden. Toek. adres: Engelmundusweg 39. IJmuiden; W. van Heijst. Zeeweg 110, IJmuiden en M. E. de Krijger. Marconistraat 14. IJmuiden. Toek adres: Kompasstraat 16, IJmuiden; J. P. Wullaert. Breesaapstraat 37. IJmuiden en S M. E Koudenburg, Ladderbeekstraat 90. Ve!sen-N. Toek. adres: Visseringstraat 7. IJmuiden; J. Zon neveldt, Velserduinweg 133. IJmuiden en E. H van Kaam. Lorentzplem 9. IJmuiden. Toek. adres: Stationsweg 140. IJmutden; T. Engelhart, Wille- brordstraat 97. IJmuiden en M. Rijkeboer. Burg. Mentstraat 14, Terschelling. Toek. adres: Bever wijk. Bi eestraat; H. Calf, Romerkerkweg 37, Be verwijk en J. VT Deudekom. Frogerstraat 20. IJmuiden. Toek. adres: Frogerstraat 58. IJmuiden. GETROUWD: A. H. Beenhakker en M. C. Hirs. Venlo, Zuldsinge! 4; J. M. v. d. Putten en A. J Hirs. Arnhem. Klarendaalscheweg 384: C. Bus en N Zeeuw, Trompstraat 187, IJmuiden; S. A Doevendans en J. G Schipper, Meeuwenlaan 5! IJmuiden; P v. Hooff en A. Commandeur. Bever wijk. Hofdvjkstraat 53; J. W. v. d Haas en P. Burgel. Hoofdbuurtstraat 7. Velsen; N. A. v. Sprong en J. Wiegman. Frogerstraat 3. IJmui den; G. Joosten en M M. Hoogland. Wüstelaan 20, Santpoort; C. S. Stevens en W. Huljbers Kanaalstraat 6 rd„ IJmuiden: P. J. J. Redeker en Korf. Rotterdam, 2e Schansstraal 84 B: E. F. de Leeuw en A M. Jimmink, IJmuiderstraa:- weg 170, IJmuiden; J- B. Smit en W. Blok. IJmui den, Spilbergenstraat 20. GEBOREN- W J. Smit, d„ Kerkweg 45, Sant poort; L. v. d. End, z Zeeweg 25, IJmuiden; J. A. Scholten. d.. Tulpenstraat 29, Santpoort; M Menist, d Zeeweg 124. IJmuiden; K. Goos, 2 d Roggeveenstraat 6, IJmuiden; J. Name. d.. Kei zer Wilhelmstraat 21, IJmuiden: G. de Boer, d.; de Ruljterst aat 96, IJmuiden: J C. Dammers. z„ j. P. Coens raat 63. IJmuiden; J. J. Ninaber. z. Irlssenstraat 4, Santpoort. OVERLEDEN. K. Luiting. 59 echtgen. v. E. Haljkens, Wljkerstraatweg 291, Velsen-N.; G. v. Buggcnum, 80 wed. v. J. Biemans. Schaepman- laan 2. Velsen; K Kuijer, 20 j., echtgen. Nljman, Beverwijk. Het driedaagsch bezoek van den leider der N.S.B. ir. A. A. Mussert aan de provincie Limburg. Op zün tocht werd de Leider overal op enthousiaste wijze door de bevol king ontvangen. Fotodienst N.S.B./Otto/Polygoon Pax-Holland c Terugkeer van het dageiijksch leven na de verovering van Rostof. Met lecge zakken spoeden de bewoners zich naar de haven, om zout en zoutevisch te halen. Als een loopend vuurtje heeft de mededeeling de ronde gedaan, dat de Duitschers niemand verhinderen aan de haven wat eetbaars mee te nemen. Deutscher Verlag'Recla Pax-Holland c WATERPOLO Wie wordt Water polo- kam pioen Wederom spannende beslissingswedstrijd in „De Heerenduinefi" Vele plaatsgenooten zullen zich zeker nog den sensationeelen beslissingawaterpolowed- strijd om het kampioenschap der afdeeling tussehen H.P.C. (Heemstede) en het IJ (Am- sterdarp) herinneren, welke Donderdag j.l. in de Heerenduinen werd gespeeld Zooals men weet waren beide partijen volkomen tegen elkaar opgewassen, zoodat het een buitenge woon spannende strijd Is geworden, welke na verlenging in een 2-2 gelijk spel eindigde. Men besloot onmiddellijk den wedstrijd op nieuw in De Heerenduinen te doen plaats hebben en wel morgenavond. Wie zal kam pioen worden? Nog is het een vraag. Donder dag j.l. waren er honderden toeschouwers. Maar men vreest, dat het zwembad morgen avond te klein zal zijn. Het belooft een prachtige polo-avond te worden, want er staan nog een tweetal wed strijden op het programma, n.I. een vriend schappelijke tussehen V.Z.V.-1 eni D.W.R. 1 en een competitiewedstrijd H.P.C. 1—IJ 1 (dames). Deze is ook zeer belangrijk voor V.Z.V., want als H P.C. 1 wint, zal er tus sehen de Velsensche en de Amsterdamsche dames een beslissingswedstrijd om het kam pioenschap worden gespeeld. Ons inziens is de kans hierop echter zeer klein. Maar dit neemt niet weg, dat H.P.C voor een verras sing kan zorgen. De wedstrijden beginnen om zeven i Zomértournooi D. C. IJ. Dinsdagavond a.s. zal in het clubgebouw van D.C.IJ. het Zomértournooi van damclub IJmuiden worden voortgezet. Voor de finale spelen als volgt: B. Dukel tegen Jonker'en F. Bassfra tegen Postma. Met spanning zien de* dammers uit naai het voor Dinsdagavond vastgestelde program ma Hoe zal Jonker, wiens spel in dit tour- nooi een verrassing is, het er tegen meester Dukel afbrengen? Een reeds voor de demi finale gespeelde ontmoeting tussehen Dukel en Jonker leverde een golijk spel op, terwijl analystisch nog kwam vast te staan, dat Jonker winst had verzuimd. De partij BasstraPostma is eveneens zeer belangrijk. Ook hier leverde een voor de demi-finale gespeelde partij remise op. Voor het verliezers-tournooi wordt gespeeld D. Ott—Waal. welke partij staat afgebroken. „In Veilige Haven" Ook een tuinfeest voor: de kleuters Zooals men heeft kunnen lezen hield de speeltuinvereeniging „In Veilige Haven" op 18 Juli voor de oudste jongens en meisjes een tuinfeest, hetwelk uitstekend slaagde. Honderden bewaren aan dezen middag aangename herinneringen. Na de ouderen zijn thans echter de kleu ters aan de beurt en het bestuur heeft dan ook niet geaarzeld om een aantrekkelijk programma samen te stellen. Zaterdag 22 Augustus verwacht men de jongeren, welke niet ouder dan vijf en niet jonger dan drie jaar mogen zijn. Het speel terrein nabij den Velserduinweg zal dien middag speciaal voor hen gereserveerd worden. Om twee uur kunnen ouders en verzorgers hun kleinen bij Oom Piet en zijn getrouwen inleveren, daar anders nie mand het terrein mag betreden. Men wil namelijk met de kleuters enkele uurtjes intiem samenzijn. Er staan spelle tjes op het programma en de inlevering van bonnen is reeds een voorteeken. dat de smakelijke verrassingen niet zullen ont breken. Een woord van waardeering voor het ac tieve bestuur is zeer zeker op zijn plaats. Marktprijzen. Marktbericht IJmuiden (Zaterdag): Tarbot 16- 15 p. SL Tong 14 207 60. beide per K G. Kabel jauw 38 per stuk. Gullen 18 per stuk. Kleine schol le s 300240, idem 2e s. 264149, pufschoi le s. 18530 idem 2e s. 80—52. groote bot 182— 159. kleine bot 92—90. pufschar le s. 7341. idem 2e s. 37—13. horsmakreel 124. al poontjes 100. alles per 50 K G. Roggen 40—30 per 20 st Besommingen: trawlers: IJm. 86 Rijnstroom ?o 1559. ZK 68 Johannes 30 m. 1917: Sch- 161 Adriaan v. d. Zwam 15 m. 1258; VI. 80 Gezina 20 m. 1665. VI. 103 Voorbode 20 m. 1312; VI 130 N.- Holland 15 m. 921; KW. 158 30 m. 2710: KW. 1 Dc Zes Gezusters 20 m 1369; KW. 129 Bali 20 m 1439 KW. 122 Nico Hoos 10 m. 889 Kotters: IJm 224 23408. IJm. 221 453: IJm. 244 355; HD 108 1097; HD 18 577. Loggers: KW. 58 444. KW. 97 1146; KW. 173 953; KW. 38 531: KW. 108 906. KW 45 641. KW. 39 1567; Sch 30 800; Sch. 5 1167: Sc^. 312 897; Sch. 193 697; Sch. 243 474; Sch. 247 1294; Sch. 332 1798: Sch 97 1327, Sch. 73 2211; Sch. 402 1381 Sch. 39 68;:; Sch. 223 1006; Sch. 87 317. Kustvlsschers: TX. 36 180; HD. 56 422; HD 67 602; Urk 96 945; Urk 91 695; Urk 95 192; Urk 52 1026: Urk 86 555 Urk 85 3438 Urk 102 454; Urk 28 440: Urk 143 2825; Urk 76 2903; Urk 53 684: Urk 147 1127; Urk 98 525 Urk 61 552: Urk 69 636; Urk 41 2358. Comitéséhool i een periode van vacantie zullen de les sen in de Comitéschool aan de Keizer Wil- helmstraat met ingang van Dinsdag weer normaal worden hervat Het onderwijs wordt gegeven op de bekende uren van negen tot twaalf en van twee tot vier uur. Geslaagd Bij de onlangs gehouden examens van de Vereeniging ter bev. v. d. belangen des Boek handels te Amsterdam slaagde onze plaatsge noot de heer Ab de Jong, verbonden- aan Klaver's Boekhandel, voor het Diploma Vak bekwaamheid tot den Boekhandel en het Uit geversbedrijf. SANTPOORT Terrasvogels De training op het terrein zal tot einde Augustus onder leiding van den heer Van Ooyen worden voortgezet. Daarna worden de oefeningen wederom in de zaal ge houden. CASTRICUM BIJEENKOMST. Donderdag 20 Augustus zal vanwege den Nederl. Volksdienst een bijeenkomst plaats hebben in dc Rustende Jager alhier. Be langrijke uiteenzettingen aangaande doel en streven zullen wiyrden behandeld. Aanvang acht uur. VERGADERING. De uitgestelde vergadering der Castricum- sche Sportvereeniging zal plaats hebben op Woensdagavond 19 Augustus 's avonds te 7.30 uur in de zaal van het Hotel W. Borst te Bak- kum. 40-.TARIGE ECHTVEREENIGING. Het echtpaar P. Heere—Spanjaard wonende Onderlangs 3 herdacht onder groote belang stelling zijn 40-jarige echtvereeniging. TRAINER THIJSSEN IN VASTEN DIENST. De heer Thijssen trainer bij de Castricum- mer Sportvereeniging is als vaste trainer aangesteld bij „Stormvogels". Naar wij ver nemen ligt het in de bedoeling om onzen plaatsgenoot den heer A. Hopmans te ver zoeken met de indoortraining voor den ko menden winter door te gaan UITGEEST VACANTIE EINDIGT. Op Dinsdag 18 Aug. begint de Openbare school weer. Ook de nieuwe leerlingen worden op dien dag verwacht. BURGERLIJKE STAND. Geboren; Maria Schortinghuis, d. v. J. H. Schortinghuis en M. Brederode: Mavtinus Wilhelmus Rozemeijer, z. van R. Rozemeijer en J. P. Duijn, Petrus Antonius Bijman, z. van A. N. Bijman en M. C. Schoorl. Gehuwd: Johannes Schram te Castricum en Anna Maria van der Eng, alhier. Johannes Cornelis Molenaar alhier en Geertruida Glandorf te Purmerend Overleden: Jacobus Cornelis Kaptein, oud 40 jaar, overleden te Zaandam. BEVERWIJK f De week aan de bloemenveiling. In den handel en aanvoer aan de bloe menveiling ,,'t Centrum" kwam in de af geloopen week vrijwel geen verandering, daar alles op hetzelfde gunstige peil bleef als in de voorgaande weken. De aanvoer was in de afgeloopen dagen zelfs iets groo- ter, wat een gevolg was van het ruimere aanbod van gladiolen en lelies. Niettemin bleven de prijzen op het hooge peil staan en varieerden voor gladiolen van 15 tot 70 cent per bos. Dit groote verschil komt hoofdzakelijk door de vele soorten, welke thans aan de markt komen en waarin kleur en kwaliteit vaak groote afwijkingen te zien geven. Het aanbod van rose lelies is evenals aat van tijgerlelies zeer bevredigend. Voor de laatstgenoemde soort wordt van 15 tot 40 cent .per bos van 5 tak besteed. Dahlia's zijn er nog niet in groote hoeveelheden, on danks dat het sortiment zich langzaam uit breidt. De kwaliteit is over het algemeen zeer goed te noemen. Te Utrecht slaagde voor het examen Fransch L.O. de heer A. Ranke te Bever- ijk. Burgerlijke Stand. Geboorten: C. Groot-v. Dalsem, z.. Von dellaan 13; R. Bersee-Kleyn, d., Populieren- laan 46; Y. Tiets-De Vries, z., Bloemhof straat 7; C. M v. Lieshout-Groeneveld. d.. Grensstraat 30; M. Goedhart-Bijster, z., Bankenlaan 32: J M. A. Jansen-Nijs, z„ Gr. Houtweg 168: M. J. Duin-Alders, d., Ban kenlaan 56; C. Adrichem-Zuiderduin, d., v. Agtropweg 18. Wijk aan Zee; H. J. Hamers- Van Wees. z„ Zeestraat 74; E. Zwart-Bak- kum, d., Voorstraat 15, Wijk aan Zee; C. D. de Bree-Visser. d„ Torenstraat 18; M. Hoo- gewerf-Bakker, z„ Kerkstraat 82: A. M. jfrsem-Berkhout, z., Alkmaarscheweg 336 Ondertrouwd: A. Schellevis, Relweg 35, Wijk aan Zee en C. J. Schram. Boeweg 36. Toekomstig adres: Van Oldenborghlaan 8, Wijk aan Zee; P. J. A. Stegemeyer, Hof- geest 29. Velsen en M. de Vreeze, Baan- straat 75. Toekomstig adres: Hofgeest 29. Velsen: H. Kleinman, Bloemstraat 34 IJmuiden en J. de Ruiter, Alkmaarscheweg 278. Toekomstig adres: Alkmaarscheweg 278 A. J. de Gram. Geelvinckstraat 37. Velsen- Noord en D. Kuypers. Zeestraat 49. Toek adres: Geelvinckstraat 37, Velsen-Noord. Getrouwd: W. Kolk en A. Posch. Overleden: F J. Koks. 82 jaar. echtge noot van A. Bakker. Parklaan 41. Beverwijk weerstaat Stormvogels Veel spanning, maar weinig goed voetbal De voetbal rolt weer! Na een lange rust periode is gisteren vrijwel overal in den lande weer achter het bruine monster ge jaagd ter voorbereiding van de a.s. com petitie. Van de clubs uit de omgeving zijn de meeste tussehen de krijtlijnen van het Beverwijksche Sportpark getreden, waar de eerste ronde van het traditioneele tournooi om het kampioenschap van Midden-Kenne merland verspeeld werd. Een groot aantal liefhebbers heeft deze wedstrijden bij gewoond. welke veel spanning, maar wei nig goed voetbal te zien hebben gegeven. De lange rust zat bij de meesten nog in de beenen en bovenal was dit het geval bii Stormvogels, dat het tegen Beverwijk niet verder dan een 00 gelijk spel kon brengen. De grootste attractie van dit tournooi was echter, dat er niet minder dan twee plaat selijke ontmoetingen gespeeld moesten wor den. n.I. tussehen Santpoort en Terrasvogels en De Kennemers tegen D.E.M.alle elf tallen, welke elkaar nog nimmer ontmoet hadden. Vele Santpoorters omzoomden dan ook het lijntje, toen de wedstrijd SantpoortTerrasvogels de serie wedstrijden opende. De derde klassers begonnen aardig. Met lange trappen werd het spel open gehou den, waardoor de Santpoorter-veste vaak in verwarring kwam. Uit één van deze aan vallen werd een ver schot gelost, dat de doelman tussehen zijn beenen door liet glippen. De 3e klasser leidde met 10. Sant poort draaide toen echter de rollen om en demonstreerde een overwicht, dat aan dui delijkheid niets te wenschen overliet. De middenlinie steunde goed, maar de voor hoede wist de juiste afwerking tegen het stug verdedigende Terrasvogels niet te vin den. Eerst toen de gelijkmaker achter den T-doelman, die een veel beteren indruk ach terliet dan zijn collega aan den anderen kapt, wist de 3e klasser aan den druk te ontkomen. Beide voorhoedes gingen echter mank aan hetzelfde euvel, n.l. kort spel en dank zij hiervoor wist T. aan meerdere doelpunten te ontsnappen. Tot aan de rust ging het vrijwel gelijk op. Kort voor de rust scoorde Bakkum (21). Tn de tweede helft zag het er naar uit, dat T. een groote nederlaag te slikken zou krijgen, want kort achter elkaar scoorde de rechtsbuiten en Bakkum (41). In het geheel niet ontmoedigd, zette de 3e klasser echter door, wat zijn belooning vond in een doelpunt (42). Geleidelijk raakten Bak kum en c.s. toen in de meerderheid, maar Vrouwe Fortuna beschermde het T.-doel. Terrasvogels stelde hier tegenover slechts enkele aanvallen, welke weinig meer betee- kenden. In dexlaatste seconde bracht Ter rasvogels echter den stand nog op 43. Het was een pittige wedstrijd, die op neutraal terrein gespeeld niettemin het karakter van een „derby" droeg. De tweede wedstrijd KinheimAlkm. Boys bezorgde de Alkmaarders in de eerste mi nuten reeds benauwde oogenblikken. Kin- VOETBALVREUGDE EN VOETBALSMART. De wedstrijd KinheimAlkm. Boys is afgeloopen en het bruine monster, dat door 22 man een vol uur getrapt is. heeft even rust. Even maar, want daar komen reeds de roodwitte Wijkers en de blauwwitte Stormpieten op het veld. Stormvogels: roemruchte eerste klasser. Beverwijk: onbekend derde klassertje. Stormvogels met bekende namen. Be verwijk met namen, welke alleen in de grenzen van ons dorp pardon. Be verwijk is een stad, want het heeft roode bonnen bekend zijn. Ze trappen af, maar de roem. die van Stormvogels uitstraalt intimideert hen niet, neen, het is juist andersom. Het geeft hun den moed en de wilskracht die Stormpieten te bestrijden met hun wapens, welke voor dezen wedstrijd extra scherp geslepen zijn. Derde en eerste klasse kruisen den degen. Eerste klasse fijntjes, tikje hier. tikje daar heen. zeker van de overwinning? Derde klasse heeft deze salonmanieren niet. knalt en rent achter deA bal en zijn als terriërs, draaien als klitten om de groote pieten heen en zijn. waar de bal is. Enthousiast sjouwen zij door en pro- beeren het op hun manier. Een uur duurde het, maar de door de eerste klasse gehanteerde degen faalde op het pantser van strijdlust en enthousiasme van die elf Beverwijkers. Trots waren zij op het resultaat: 00. Als pauwen gingen zij uit het strijd perk. dat voor de Stormvogels een te leurstelling werd. Eigen schuld Stormpieten. Onder schat nooit een tegenstander, ook al is het maar een derde klasser. Immers een voetbal kan raar rollen! DE UITSLAGEN. SantpoortTerrasvogels43 Alkm. BoysKinheim43 StormvogelsBeverwijk00 De KennemersD.E.M73 Teekenlng Hessels (Pax Holland m.i heim liep zoo hard van stapel, dat de Boys er in den beginne niet eens in konden sla gen over de helft te kbmen. Toen dit of fensief geen resultaten opleverde, was het kruit bij de Velsenaren verschoten, daar de Kaasstad het spel verplaatste. Onhoudbaar voor Daniels schoot Appel in (01). De vreugde was van korten duur.» want Ver steeg deponeerde spoedig daarna den geliik- maker in het net (11). Bij de Alkmaar ders vielen vooral de linksbuiten en links binnen op. Kinheim mocht van geluk spre ken, dat tot aan de rust de vele gevaarlijke aanvallen geen succes hadden. De hervatting was sensationeel, want bii een doelworsteling voor hit Kmheim-doel werd, na-dat een back het leder achter de lijn had weggewerkt, opnieuw ingeschoten en via vele lichamen en lat stopte Daniels den bal. maar achter de lijn. Ditmaal zag de arbiter het (12). Opnieuw maakte Kin heim door Versteeg weer gelijk (22). De Alkmaarders zetten toen alles op alles en de Kinheimveste, waar doelman Daniels een goedé partij speelde, kreeg het zwaar te verduren. Slechts door het goede werk van Daniels werden doelpunten voorkomen. Ge heel tegen de verhouding in het vel-d in gaf Raaymakers aan Kinheim de leiding en wat den Alkmaarders tijdens hun geheele veldmeerderheid niet was gelukt, slaagde nu in enkele minuten, want vlak achter el kaar kwamen twee doelpunten ter wereld. Wel probeerde Kinheim nog den gelijkma ker te scoren, doch dit lukte niet. Verdiend wonnen de Alkmaarders, die een hartig woordje in dit tournooi zullen meespreken. De grootste verrassing van het tournooi was de wedstrijd BeverwijkStormvogels. In dezen wedstrijd hebben de Beverwij kers zich ten volle gegeven om het hun groote broers uit IJmuiden lastig te maken en onder stijgend enthousiasme van het pu bliek is het den roodwittcn gelukt Storm vogels een gelijk spel af te dwingen. Fel en fanatiek zaten de Wijkers op den bal en gaven den IJmuidenaren geen kans hun gewone spel te ontplooien. Stormvogels be gon lauw. als een leeuw, die met een muis speelt, maar met het verstrijken van den tijd werd die muis ook een leeuw. Dc IJmuidenaren zagen dit pas in toen het te laat was, want wat Beverwijk te kort kwam aan capaciteiten vulde zij aan met enthou siasme en zoo kon het gebeuren, dat Hol man zoo'n kogel op Kraak afvuurde, dat de IJmuider doelman voor eenige tellen „groggy" was. In de tweede helft pakte Stormvogels de zaken energieker aan. doch het plaatsen en tempo bleven evenals voor de rust slecht. Daarbij ontbrak het aan een aanvalsleider en een schutter. In de eerste minuut kroop de eerste klasser door het bekende oog, toen Holman alleen voor Kraak staande^nog faalde. Een kanonnade op het Beverwiik- doel was het antwoord, maar de verdedi ging stond als een rots en vooral doelman Hoogewarf verdient een pluim voor de wijze, waarop hij zijn heiligdom schoon hield. Wat de blauwwitten ook probeerden. Beverwijk hield stand. Onder groote span ning verstreken de laatste minuten, waarin de hulpeloosheid van het Stormvogels- kwintet nog eens duidelijk bleek. De spil Schoorl was de eenige. die af en toe een behoorlijk schot loste, maar ook dit baatte niet. Hulde Beverwijk! De tweede derby op dezen middag was de wedstrijd De KennemersD.E.M. Aanvankelijk leek het hetzelfde liedje te worden als in de voorgaande ontmoeting, want nu was het D.E.M.. dat vocht en er zelfs in slaagde door Cas Schram de leiding te nemen. Doelman Van Urk viel hierna uit en werd vervangen door den jeugdigen Bosman, die zich zijn plaats onder de lat ten volle waard toonde. De Kennemers kunnen nog veel plezier van dezen knaap beleven. Bleeker bracht de partijen weer ■op gelijken voet. ernaar nog voor de tweede helft bezorgde Tervoort D.E.M. opnieuw de leiding. Na de rust bleek het Kennemers-elftal gewijzigd. De cx-Heraclesspeler Koldewijn was van de middenlinie verhuisd naar de achterhoede. Steeman stond weer op de spilplaats en v. d. Putten debuteerde als linkshalf. Deze omzetting is een zeer goede geweest, want het elftal vormde een veel beter geheel dan in de eerste helft. Kolde- ijn bleek in de achterhoede op ziin plaats en was een groot struikelblok voor den D.E.M.-aanval. Nadat Albers door een blun der van Slotemaker Sr. den stand op 22 had gebracht, werd het een eentonige ver tooning. want Bos scoorde drie maal achter een. Verbeek veugrootte den voorsprong tot 62 Slotemaker maakte er 63 van en Albers bracht den eindstand van dezen wed- ftrijd op 73. D.E.M. maakte den zwaksten indruk van alle deelnemende vereenigingen aan dit tournooi. dat door het puntenverlies van Stormvogels zeer s»annend belooft te worden. 4«encla Maandag 17 Augustus Thalia: Roode Orchideeën. 8 uur. Rex: Ik beschuldig. 7.30 uur. De Pont: Twee meisjes en één man. 7.30 u. DINSDAG 18 AUGUSTUS. Rex: Ik beschuldig. 7.30 uur. De Pont: Twee meisjes en één man. 7.30 u. DIENST APOTHEKEN. Avond- en nachtdienst: Kennemer Apo theek. Wijk aan Zeeërweg. BELANGRIJKE TELEFOONNUMMERS. POLITIE, hoofdbureau 5178. 4377 5555 POLITIE. Willemsplein 5400 BRANDWEER 5242 E.H.B.O.. A. P. Bakker 5455 E.H.B.O.. Velsen 4989 LUCHTBESCHERMING, hoofdpost 4145 ANTONIUS ZIEKENHUIS 14-J-* IJMUIDER APOTHEEK4229 KENNEMER APOTHEEK4204

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3