a LOTION MALWIDA 31 STADSNIEUWS DAMIAATJES FEUILLETON Roman van Else Wernecke Nadruk verboden Het applaus groeit steeds aan en het. gaat over in laaiende geestdrift, als Hofrichter in het tweede deel van het concert werken van Schumann en Brahms 'ten gehoore brengt. Nu schijnt zijn gezicht zich ook re ontspannen: hij speelt met een ware over gave aan de cantilene. In de pauze laat de jubelende menigte'hem nauwelijks tijd om op adem te komen. Steeds weer dwingt het applaus hem voor het voetlicht te treden. Hij buigt, minzaam dankend, naar alle kan ten, maar met het trotsche lachje van den overwinnaar. Er worden bloemen aange sleept, steeds meer bloemen en herhaalde lijk groet hij naar de loge aan zijn linker zijde, waarin Maria Hofrichter gezeten is, die haar gevouwen handen in lichte be wondering naar hem opheft. Zijnblik glijdt als in een vraag langs haar gezicht en ze knikt. Ja, het is goed, heel goed. Maar dan 5 Atïiacht hij plotseling stralend want daar naast Maria hangt, den talloozen nieuws- li: leur evii schc r ufi o Sc;Ijierigen blikken ten spijt, ver over de Ac balustrade gebogen, Gina Alversen, die hem met luide stem een compliment toeroept, terwijl Maria rustig en half verscholen achter het gordijn zit. Marga vindt, dat ze .Ier bleek uitziet of is het de weerkaat- At sing van de electrische lampen van het voetlicht? Met overdreven levendigheid tracht de jonge filmactrice het gesprek tijdens de Se; pauze gaande te houden. De geestdriftige woorden, die zij voor de muziek vindt, zijn Se; piet veel anders dan gemeenplaatsen en ge- Se; tuigen allerminst van een persoonlijk oor deel: de kunstenaar schijnt haar meer te in-. dan de kunst. Marga, die door* mevrouw Hofrichter natuurlijk aan juf frouw Alversen is voorgesteld, schijnt voor deze eenvoudig niet te bestaan. Met een vriendelijk lachje wendt Maria Hofrichter zich tot het stille jonge meisje aan haar zijde: „U wilt er misschien wel eens even uit om wat kennissen te begroe ien! Wilt u mij daarbij excuseeren? Ik mag zooveel menschen niet „O nee, dank u", weert Marga haastig af. [Ze blijft liever in haar hoekje zitten. Het lijdt geen twijfel, of ze zou genoeg kennis sen, meer dan genoeg zelfs, aantreffen. Maar ze heeft er niet de minste behoefte aan. Het is al voldoende, dat ze zooeven een blik [heeft opgevangen van een paar op de derde rij een heer met eorte hoornen bril, een I® hoog voorhoofd, lichtmornd haar en een gezicht, dat veeleer bij een geleerde dan >ii een zakenman zou passen en een forsche, eveneens blonde vrouw in een opvallend [avondtoilet, die de zaal rondkijkt, alsof het concert te barer eere wordt gegeven! Neen, J<rifLudwig Faust, den tegbhwoordigen direc teur van de Faust fabrieken en haar brave schoonzuster Hetty wenscht Marga op dit oogenblik waarlijk niet te begroeten, even min trouwens als den jongeman aan haar zijde, dien slanken man met dat scherpe jezicht en dat litteeken op zijn linieer wang, lie nu juist zoo opvallend haar kant uit kijkt en - Neen, men kan zich vergissen, men ver gist zich zelfs meestal. Het levendige gebaar, waarmee hij mevrouw Hetty op de loge op merkzaam maakt, geldt natuurlijk alleen Maria Hofrichter, de vrouw van den cellist, en niet haar zelf, Marga, die zich nochtans voor alle zekerheid nog wat verd,er in de schaduw der geplooide gordijnen terugtrekt. Na de pauze^speelt Hofrichter nog slechts eenige kleinere werken, virtuosenstukken, waarin hij zijn schitterende techniek en zijn smeltende toongeving geheel op den voorgrond kan plaatsen. Er gaat schier geen nimmer voorbij, of de enthousiaste bezoe- ;ers dwingen hem tot een herhaling. Het lange, zwarte haar hangt den kunstenaar reeds lang verward op liet voorhoofd, zijn diep liggende oogen branden en van maat tot maat schijnt hij den roes van zijn mu- zikalen hartstocht op te voeren. En wan- lifer dan de kunstenaar, nadat de laatste noten zijn weggestorven, met een diepen zucht den strijkstok van de snaren neemt, stormt het publiek juichend en applaudis- seerend uit de rijen naar voren, omringt het podium en verlangt opnieuw een toegift, steeds maar weer een toegift. Met een stralenden glimlach, die Marga g bepaald onaangenaam aandoet, geniet Egon Hofrichter tot het einde toe van zijn triomf. Hij laat zich lang smeeken. telkens weer ver schijnt hij om buigend te danken, naar alle zijden te groeten en wederom te verdwij nen, tot hij -dan eindelijk, zijn instrument in de hand, opnieuw optreedt en zijn stoel .vlak voor het voetlicht plaatst. Zonder be- zeleiding zet hij een cellosolo in, een twee- stemmig Italiaansch salonstuk en hij be- r heerscht de geweldige technische moeilijk heden als een genialen jongleur. Maar ter wijl de weeke, zoetige cantilene steeds weer rojubelt, schreit en snikkend wegsterft, is n tgon Hofrichters demonische blik schier onafgebroken op de jonge filmdiva in de ioge gericht, die haar rozig poppengezicht verrukt naar hem opheft. Marga wendt zich verschrikt van dit pijn lijke schouwspel af, als Maria Hofrichter plotseling, nog voor het stuk uit is, opstaat cn met een stamelen-de verontschuldiging de loge verlaat. Ze grijpt, steun zoekend, naar Manga's arm en loopt star rechtop over den' rooden looper van de schijnbaar eindelooze. verlaten gangen. Marga voelt, hoeveel moeite haar deze schreden kosten. (Wordt vervolgd.) vei- )0R n, dit dB teeds n de Nu de prijzen voor de zeevisch zijn vas4 ïsteld. wordt de aandacht van het public* gevestigd op de officieele mededeelingen in Links: Tijdens zijn bezoek aan Limburg heeft de leider der N.S.B., ir. A. A. Mussert, den Limburgschen Volksdag, welke traditiegetrouw bij kasteel Amstenrade werd ge houden, bijgewoond. Door den Leider en andere autoriteiten werd vanaf het bordes van het kasteel Amstenrade het défilé der W.A. afgenomen, (fotodienst N.S.B.-Otto- Polygoon Pax Holland c) Rechts: Dc strijd in het Koebangebied en om IVIaikop. Bergjagers op kameelen doorkruisen een maïsveld 11a de Koeban overschreden te hebben. (Atlantic Holland P.K. Leher Pax Holland c) WATERPOLO H.P.C. afdeelingskampioen Het I.T beslissend geslagen Door den tweeden beslissingwed- stryd tegen het Y te winnen, is de Heemsteedsche Poloclub cr in geslaagd het kampioenschap van Afdeeling B te behalen. Zij speelt tegen de H.Z. P.C. om het wa- terpolokampioenschap van Neder land op 26 en 28 Augustus. In dezen wedstrijd kwam een geheel ander H.P.C. te water dan vorige week. De zwem- successen hadden haar blijkbaar goed ge daan. Met een prachtig zelfvertrouwen en een hoog tempo werd het Y reeds in het begin uit haar gebruikelijke spel gehaald. Speciaal De Geest speelde een van zijn beste wedstrij den. Nadat Eldering den bal goed aangegeven tegen de lat had geschoten, kwam het leer in een bijna kanslooze positie bij De Geest op de achterlijn. Met fijne technische vaardig heid kreeg hij het toch vrij en doelpuntte. Kort daarop schoot Eldering na een heftige doelworsteling den bal opnieuw onhoudbaar in. (2-0). Na de hervatting probeerde het Y het spel te verplaatsen door den snellen Moolenaar plot selinge uitvallen te laten doen. Braam scha duwde hem echter zoodanig, dat hij geen ge legenheid kreeg zich vrij te maken. Op het middenveld verzette Mauritz als steeds veel werk, Leyenaar speelde een van zijn beste wedstrijden, hetgeen ongetwijfeld ook het ge val was met keeper Vrught, die zijn doel met een bravour verdedigde als nimmer te voren. In de tweede helft moesten Rootselaar en Stammes en vervolgens ook Eldering en Kohier den kant opzoeken. Langzamerhand verstreek de tweede helft en toen scheids rechter De Vries het eindsignaal aankondigde had de H.P.C. op beslissende wijze het Y ge slagen en daarmede het afdeelingskampioen- schap veroverd. Bravo H. P. C. Er is reden hulde te .brengen aan de leden van de Heem steedsche Poloclub en in het bijzonder, aan hen, die dezer dagen hebben mee gewerkt aan fraaie vrestaties. Het be gon Zondag al in Amsterdam, waar de club met succes deelnam aan de na tionale zwemkam- nioenschappen. Kloots'. Maurits, De Geest en Sip- Tcema zorgden er voor, dat het kam pioenschap vier maal 200 meter estafette werd gewonnen. Van der Voort werd kam pioen sclioonspringen en De Geest werd tweede in het nummer rugslag Woensdagavond heeft de p'oloploeg van zich laten spreken en ze is er eindelijk in geslaagd het kampioenschap van de eerste klas te veroveren, na vele jaren een fei len strijd te hebben gevoerd met het IJ. Ook dit jaar ontbrak de strijd niet, doch de ploeg van Braam zag zijn harde werken beloond en bracht de Amsterdammers een 20 nederlaag toe. Het succes is in de eerste plaats te dan ken aan Guus Braam, die steeds op de bres staat voor zijn vereeniging, doch ook dient de arbeid van Leyenaar genoemd te worden. Thans moet er gewerkt worden aan het behalen van het Nederlandsche kampioen schap: Woensdag 26 Augustus komt HZ en PC in Heemstede en Vrijdag daarop volgt de tweede strijd in Den Haag. Met vertrou wen ziet de aanhang de wedstrijden te gemoet. Guus Braam TERAARDEBESTELLING W. F. BREMER. Onder vele blijken van deelneming is Dins dagmiddag op de algemeene begraafplaats te Heemstede Iter aarde besteld het stoffelijk overschot van wijlen den heer W. F. Bremer, directeur van de N.V. Bremer's houthandel1 en een bekende persoonlijkheid in het Haar- lemsche muziekleven. Aanwezig waren de heeren J Tideman, voorzitter; J. E. Voet, G. D. van Wengen en C. N. J. van Hemert, leden van het bestuur van de Liedertafel „Zang en Vriendschap" met vele leden, Marinus Adam, dirigent van de Haarlemsche Orkest Vereeniging en van het H.Ö.V.-koor; H. H. Luylcen, administra teur van de H.O.V.; A. Kouwenaar, directeur van het Rijksbureau van den Houthandel en verscheidene college's. De baar werd onder orgelspel van Prelu dium in C. mineur van Bach in de aula ge dragen, waarna de heer D. Bremer, oom van den overledene den arbeid van den heer W. F. Bremer in het bedrijf in herinnering bracht. Namens de Liedertafel „Zang en Vriend schap" sprak de heer J. Tideman woorden van dank voor het vele, dat de overledene heeft verricht. Er ontstaat een leegte, welke niet. gemakkelijk aan te vullen is, hetgeen in het bijzonder geldt voor den familiekring. Het koor voerde daarna plechtig uit de Litany van Schubert, waarna orgelspel volg de van het Largo van Handel. Namens den Haarlemschen Houthandel en de collega's uit het land voerde het woord de heer A. Kouwenaar; de heer P. Boogaart, namens de H. O. V. en het koor en de heer B. W. Lasschuit namens de Haarlemsche Han delsvereniging. Onder orgelspel van „Ase's Tod" van Grieg werd de met vele bloemstukken bedekte baar grafwaarts gedragen. TERAARDEBESTELLING 1 MR. TJ. DIJKSTRA. Hedenmiddag had op de Algemeene Be graafplaats te Heemstede de teraarde bestelling plaats van wijlen Mr. Tj. Dijk stra, oud-griffier bij de Haarlemsche Rechtbank. Onder de velen, die den overledene de laatste eer bewezen, behoorden jhr. mr. E. J. Strick van Linsdhoten, vice-presi dent der Haarlemsche Rechtbank, mr. E. J. W. Top, rechter, mr. W. M. Paardekoo- Der Overman, Officier van Justitie, mr. C. van Leeuwen v. Duivenbode, Griffier en mr. N. Reeling Brouwer, Substituut-grif fier. Voorts jhr. mr. Roeters van Lennep, oud-officier van Justitie eri mr. J. Boon, Vice-president van de Rechtbank te Am sterdam. Er werd niet gesproken. Onder orgelspel van het slotkoor van de Mattheus-passion werd het stoffelijk overschot in de aula eèDlaatst, waarna onder het spelen van het Largo van Handel de kist grafwaarts werd gedragen. OPROEP. Op 17 Augustus, omstreeks 7.20 uur 'smoi-gens heeft op den Kinderhuissingel een aanrijding plaats gehad tusschen een bakfiets van een melkhandelaar en een motor met zijspan van de Duitsche Weer macht, waarbij beide bestuurders licht ge wond wei-den en de voertuigen ernstig wer den beschadigd. Zij, die van deze aanrij ding getuige zijn geweest, worden verzocht zich tot het geven van inlichtingen te ver voegen aan het Bureau van Politie, Smede- straat 9. ALWEER EEN GROENTENHANDELAAR De Haarlemsche politie heeft proces-ver baal opgemaakt tegen een 47-jarigen groen- tenhandelaar, die roode kool en pruimen verkocht respectievelijk tegen den prijs van 16 cent en 80 cent per kg, terwijl de maxi mum vastgestelde prijs respectievelijk 10 en 50 ct per kg bedraagt. De winkelvoor raad aan groenten en fruit is in beslag ge nomen. GEVONDEN VOORWERPEN. Armbandje, Sonnemans, Leldschevaart 308; broche. Vos. Barendseslraat 5K; badpak. Van Roode, Parkstraat 13; broche, v. d. Vliet, Roos- veldstraat 7; horloge. Moms, Wouwermansstraat 79; horloge. Zantvoort, Gr. Houtstraat 116; kous jes. De Nijs, Bromostraat 39; klompschoen. Westerman, Amsterdamstraat 3 F; oorbel, Van Putten. Leidschevaart 566rd.; schoen. Bosman, Oranjestraat 107; trouwboekje, Vonk, Bllderdijk- straat 27rd.; wandelstolc. v. Looijen, Oosterhout- laan 2; zwempak. Hlman. Tugelastraat 48rd.; zakken, Boeree, Nljlstraat 32. HEEMSTEDE GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Woudenberg, Burgem. v. Lennepweg 32, broche; Vooges, Bosboom Toussaintlaan, bril; Buré, Hee- renweg 20, beursje; G. Leuven, Cruquius- weg 92, ceintuur; Bureau van politie, cein tuur: v. d. Meer, Berkenlaan 10, distributie bescheiden; Meyer, Vijfhuizerweg 522, Haarl'meer, geld: Zr. Dudok van Heel, Jac. de Witstraat .9, geld; Ansje van Boxmeer, Raadhuisplein?"hond: Bijleveld, Dr. P. Cuy- "erlaan 4, hond; Slanski. Camplaan 26, ond; Verschoor, Laan vari Rozenburg 23, jasje; Meijer. Valkenburgerlaan 71, jasje; Heemskerk, Valkenburgerlaan 2, J. kano; Moen, Adr. Pauwlaan 17, bril: Grimmon, J. v. d- Bergstraat 54, bloembollenmand; G. ten Braake, Borneostraat 25, portemon- naie; Weijerts. Maasstraat 10, portemon- naie; Prager, P. de Hooghstraat 4, pakje goed; L. Daudij, Raadhuisstraat lO, poesje. JONGETJE ONDER DE TRAM. Dinsdagavond*omstreeks 7 uur wilde het 4-jarig zoontje van de fam. T. plotseling de trambaan in de Raadhuisstraat overste ken, toen een tram naderde. De trambestuurder remde uit alle macht doch kon niet verhinderen, dat het ventje onder de baansebuiver terecht kwam. Dr. v. d. Gugten constateerde vrij ernstige hoofd- en beenschaafwonden. Het ventje is naar de ouderlijke woning overgebracht. LAATSTE MEUWS Stadhuis van Delhi in brand gestoken In een officieel bericht van de Britsche regeering in New-Delhi wordt .toegegeven, dat de tot dusver gegeven berichten over een beweerd afzakken dei- ongeregeldheden in Indië niet in overeenstemming zijn met de feiten en dat het Maandag weer tot ernstige onlusten is gekomen, waarbij vooral de arbeiders van de spinnerijen al daar betrokken waren. De verontwaardigde menigte heeft in Delhi niet alleen het raad huis, maar ook het Britsche belastingkan toor in brand gestoken, nadat de politie en militaire versterkingen 'eerst op de weer- looze massa het vuur geopend hadden. De reeds bestaande staat van beleg in Delhi is verscherpt en de Britsche regeering heeft zich inmiddels gedwongeng ezien in allerijl nieuwe militaire versterkingen naar Delhi te ontbieden. VERKLARING VANCHURCHILL IN HET LAGERHUIS? De Londensche correspondent van het Zweedsche blad Nya Dagligt Allehanda is 'van meening, dat Churchill nog voor het einde der zomervacantie van het parle ment een verklaring in het Lagerhuis zal afleggen. In dit geval zou het Lagerhuis in bijzondere zitting bijeengeroepen worden. Naar het blad uit Kaapstad verneemt, zou Churchill ook een ontmoeting gehad heb ben met generaal Auchinleck te Cairo. „Churchill heeft zich thans ook voor Sta lin vernederd als smeekeling". Onder dit opschrift levert de Völkischer Beobachter commentaar op het bezoek van Churchill aan Stalin. Evenaft de andere bladen, wijst de Völkischer Beobachter er op. dat Chur- chills smeekreis naar Moskou een indruk- wekkenden achtergrond heeft gekregen, doordat in de laatste 24 uur wederom 84.000 b.r.t, scheepsruimte der vijandelijke koopvaardij in den grond is geboord en dat de Duitsche opmarseh in het Zuiden van het Oostelijk front onstuitbaar voortduurt. Lift omlaag gestort In een fabriek te Arnhem had een aantal arbeiders in strijd met de voorschriften, ii een goederenlift plaats genomen. Door over belasting stortte de lift naar beneden. Ze ven arbeiders moesten naar het gemeente ziekenhuis worden 'overgebracht. In de meeste gevallen wegens beenbreuken. Prijzen voor zeevisch vastgesteld Het publiek houde zich er aan! de bladen van morgen, waarin de prijzen van dc voornaamste zeevischsoorten bekend worden gemaakt. Vooral daar het eeti dis- tributievrij voedingsmiddel van groote be- teekenis betreft, wordt de algeheele mede werking v&n het publiek ingeroepen, opdat geen te hooge prijzeif worden betaald. Voor een redelijke verdeeling van de visch is een stipt nakomen van de prijs voorschriften, noodzakelijk. Handelsovereenkomst Noorwegen-Nedcrland Tusschen Noorwegen cn Nederland werd, naar het Noorsche Telegraafbureau mededeelt, een handelsovereenkomst afge sloten. welke loopt tot einde 1942. De bij het einde van dit jaar nog niet benutte goederencontingenten loopen tot 30 April 1943 door. Noorwegen levert aan Neder land voornamelijk visch- en vischproduc- ten, traan, chemicaliën, ertsen, hout- en houtproducten, terwijl Nederland o.m. tuinbouwproducten, kunstzijde-garens. le vensmiddelen-essences. chemicaliën, ijzer-, en staalproducten en fabrikaten der Phi- lipsfabrieken zal leveren. STRAATNAMEN GEWIJZIGD IN AMSTERDAM. De burgemeester van Amsterdam heeft ederom eenige straatnamen gewijzigd. Da Costakade wordt Goeverneurkade; Da Costaplein wordt Van Koetsveldplein; Da Costastraat wordt Van Tienhovcnstraat; David Blesstraat wordt Marius Bauerstraat; Heimansplein wordt Eschdoornplein; Hei- mansweg wordt Eschdoornweg; Herman Heijermansweg wordt Jaques Perkweg; Jephtastraat wordt Badelochstraat: Jonas Daniël Meijerplein wordt Houtmarkt: Jona thansstraat wordt Multatulistraat: Jozef Is- raëlskade wordt Tooropkade: Lazarussteeg Wordt Leprozenstecg; Mozes en Aaronstraat wordt Poststraat; Sarphatikade wordt Ve iling Meineszkade; Sarphatipark wordt Bol landpark; Sarphatistraat wordt Muider- schans: Spinozastraat en Andrieszkade wor den Andrieszstraot; Wertheïmpark wordt Parktuin. Zondagmiddag vond te Haarlem een Zang feest plaats. Een groep deelnemers op weg naar het feest. (foto Peperkamp) Burgerlijke Stand. Bevallen: 17 Aug.: J. M. van LeeuwenJongens, z.; A. E. de HaasPerina, z.; 18 Aug.: M.°F. B. GeheniauHackenitz, d.; J. C. C. van Eijndhovenvan Bergen, z.; 19 Aug.: G. Huttervan der Linden, z. Overleden. 16 Aug.: H. Jore, 78 jaar, Kamperlaan; 17 Aug.; E. Noortman, 55 j., Coornhertstraat; M. A. JanssenLoogman, 22 jaar, Slachthuisstraat. Ondertrouwd. 19 Aug.: G. J. Verwer en J. P. KoelemeijSr: A. Weber en A. M. Faessen; A. G. P. Rosenhart en M. J. G. Pennavts; A. J. Half en G. J. Muller; A. G. van der Horst en M. T. van Hattenv. Bk J. de Wildt en M. A. C. Eggen; J. v. d. Berg en A. Entius; H. J. van Os en M. F. Grü- ter; J A. van Thuzijne en J. P. Verkooijen; G. van Bilderbeek en H. A. Koster; H. C. A. Joosten en C. M. Alders; J. Koelemeijer en A. Kooij: J. Schrijver en K. Schouten; A. van der Putten en A. M. Sierag; J. H. van Wiik en H. M. E. de Wijs; H. Krom en J. F. Zwarter; J. W. Kloot en H. W. van Attekum; G. W. van Dillen en J. van den Berg. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN» VEEVOEDERAARDAPPELKN. In verband met het feit, dat er ten aanzien van de administratieve regelingen voor het ver- voederen van aardappelen bij velen nog on wetendheid bestaat, magjpt de Provinciale In koopcentrale van Akkerbouwproducten voor Noordholland bekend; 1. dat, alvorens tot het vervoederen van kriel en uitschot over te .gaan, een Vcevoederverkla- rlng dient te worden aangevraagd bij den P. B. H.. waaronder de betrokkene ressorteert; 2. Indien aardappelen voor consumptiedoelein den niet gescnlkt zljri en men deze aardappelen wil vervoedcren of als veevoer verkoopen, hier voor een Vaevoederverklarlng bij den P. B. H. dient te worden aangevraagd; 3. Telers, die voor veevoeder vrijgegeven aard appelen hebben en deze wenschen te verkoopen, moeten dit uitsluitend doen aan de V.B.N.A. 4. ZIJ, die veevoederaardappelen willen koopen, dienen een aankoopvergunning aan te vragen bij de Provinciale Inkoopeentrale van Akker bouwproducten voor Noordholland te Alkmaar Bovenstaande regeling geldt niet alléén voor beroepstelers, doch voor allen, die bij de Land- bouw-CrisIs-Organisatie zijn georganiseerd en aardappelen verbouwen, SERVIESGOEDDISTRIBUTIE. De secretaris-generaal van het dep. van Han del, Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat detaillisten en Instellingen met een z.g. pet- mnnente bevolking (internaten, kloosters e.d.) de bonnen reserve :Ï0, 31 en 32 van de bonkaart voor voedingsmiddelen 7e periode, welke tot en met 8 Augustus 1942 recht gaven op het koopen van serviesgoed, tot en met 29 Augustus 1942 bij de distributiediensten kunnen Inwisselen tegen toewijzingen; de bonnen moeten geplakt zijn op opplakvellen MD 18. Detaillisten en bovengenoemde Instellingen kunnen met ingang van 18 Augustus 1942 de speciale punten met opschrift „serviesgoed extra" op een door den dtstrlbutledlenst te be palen dag Inleveren, waarbij opplakvellen MD 268 gebruikt dienen te worden, welke bij de dlstributicdlcnsten verkrijgbaar zijn a 0.03 por 10 stuks. Deze speciale punten welke een onbe- paalden geldigheidsduur hebben, zijn in de plaats gekomen van de speciale vergunningen, die van 10 Augustus 1942 af niet meer uitgegeven wor den, doch hun normalen geldigheidsduur be houden. Teneinde het verelschte minimum van 109 punten (of veelvouden daarvan) tc bereiken, 's het tot en met 29 Augustus 1942 geoorloofd de bonnen 30. 31 en 32 en de speciale punten ge- ■amenHjk ln te leveren. Tevens dient men tege lijk met de bonnen en punten een formulier MD 201a In te leveren, waarop eventueel, be halve naam en adres, enz. de Ingeleverde pun ten cn bonnen naar hun soort vermeld dienen te zijn. Grossiers, die 'tevens detaillist ztjn, kunnen hun bonnen en punten uitsluitend bij den dlstrl- butiedlenst inleveren ln hun hoedanigheid van detaillist, dus onder een R-nummer. Grossiers, tevens detaillisten, dlo nog niet onder een R- nummer zijn Ingeschreven bij het rijksbureau voor de keramische Industrie, Juliana van Stol berglaan 27, 's-Gravenhage. moeten zich hiertoe ten spoedigste mot dit rijksbureau ln verbin ding stellen. Vraag en Aanbod Vooruitbetaald per m.m. 8 ct. Niet voorultbet, p. m.m. 10 ct. Werkzoekenden en aangebo den betrekkingen bij vooruit betaling per m.m6 ct. Niet voorultbet. p m.m. 8 ct. minimum 6 m.m Kleine Zakenannonces Afkomstig van handel en be drijf. Vooruitbet. p. m.m. 12 ct. minimum 6 m.m. max. 30 m.m Lessen - OPL. PEDICURE, voetkunde manicure, sportmassage, schoon- heidsspec. Aaanvang med. Sepi fal. en propectus Haarl. Kweek school. Kleine Houtweg 39, Tel 17377. BUR. V. STUDIE HULP. tuc, v. Leydenl. 13. Heemstede Opl. v. pract. dipl. in Fr., D Eng., Sp. en bpekh. In verb, m Arming clubs spoedige aanmel- <"ng gewenscht. 18 jar. jongeman, P.G., zoeki of 4 pers. om gezamenlijk MFLO-DIPL. te studeeren o.l.v bevoegde leeraren in avonduren Bij voorkeur H.Z. of I-I'stede wo nende. Br. 1109. - SPAAN SCHE LES gevraagd door 2 jongelui. Br. 10 53. - BOEKHOUDEN. Opl. prac- Ujkex. privé f fi, elubles f 4 p m. W. Takes, Veenbergplein 3. M.O. Tel. 25932. Personeel gevraagd Voor Huishouding Gevr, begin Sept. als HULP IN BE HUISH. een net meisje of «env. juffr. voor 4 d. van 9-12 en 2 d. van 9-5, v.g.g.v Aanm n.i 'bur. Iepenlaan 41, Bl'daal. Gevr. in gezin van 2 pers. een v®T MEISJE voor de morgen uren. Br. 1200. - R.K. wed., 7 6 j.. vraagt vooi de Huishouding" een R.K. JUF FROUW tusschen 40 en 50 jaai Voor d. en n. Br. 1202. Gezocht in Jkl. gezin HULP VOOR DE HUISH. Halve dagen of 3 x p. w. Br. m, verl. loon 1198 Gevr. per 1 Sept. in lel. gezin van 4 pers. NET DAGMEISJE. joed loon. Zond. vrij en geen wasch. Aanm. Iepenlaan 56, Bloe- mendaal. Flink net MEISJE gevr., alle huish. bezigheden zelfst. kunn verrichten. Niet beneden 20 jaar. voor heele dagen of dag en nacht Anema, Hoofdweg 59 7 Hoofddorp. NET DAGMEISJE gevr. in klein gezin zonder kinderen van 8.30 tot 5 uur. Zondags vrij Hoog loon. Aanm. Bloemendaal ischeweg 159, Bl'daal. JONG MEISJE of werkster gevr. voor 2 ocht. p. week. Iris- 2. Heemstede. NET DAGMEISJE gevr.. v. g g. v. van 8.30-5*uur. Zondags vrij Mevr. Stegwee. Zijlweg 301. Gevr. een DAGMEISJE van 8-5 uur. niet onder 20 jaar. Zeer hoog loon. Kammeijer. Adr Pauwlaan 29. Heemstede, hoek T-leerenweg. In klein gezin wordt per 1 Sepi gevraagd een NET MEISJE van S tot 4 uur met gebruik van warmen maaltijd. Flink loon. netjes kunnende werken, v. goede getuigen voorzien. Hulp van werkster aanwezig. Brieven aan Mevr. v. d. Broek, Lorentzstraa' 1, Haarlem. Voor direct gevraagd MEIS.Jl* 14-15 j. voor hulp van huisvrouw van 9-1 u. Zondags vrij. Gijsbr van Aemstelstraat 13. DAGMEISJE gevraagd van 9 - 1 uur. Kleverparkweg 2 34. Gevr. NETTE (WERKSTER voor 2 of 3 ochtenden p. week Lod. v. Deyssellaan 206. Nette oqgeh. WERKSTER gevr. voor 4 dg. per week. Md. Dinsd. Donderd. Vrijd. van 9-4 u Hoog loon. Adres bur, v. d. blad Gevr. in kl. gez. (2 pers. gev leeft.) besch. JUFFROUW. P.G int., als hulp in de huish.. nie' ben. 35. j.. gen. alle huishoudelijk- heztgh.' te verrichten, goed kunn kolccn en naaien, hulp r werk Sal. te regelen. Br. 1169. Voor direct gevraagd NETTL HUISHOUDSTER, tegen kost en inw., 3 schoolg. kind., moederloos gezin. Br. 1111. Gevr. HULP voor de ochtend uren. M, Hobbemastr. 40, Heem stede. Gevraagd in kl. gezin een nel flink MEISJE, zelfst. kunnende werken, van 8.30-4 uur. Goed loon, Zondags vrij. Klever park weg 217 (liefst 's avonds). Gevr. een net flink MEISJE boven 20 jaar in gezin zonder kinderen, van half 9-5. Zond. vrij Ign. Bispincklaan 60. Bloemen daal. Tel. 23711. WERKSTER gevr. voor 2 d per week. Aanb*. na 5 uur. Heem steedsche Dreef 16. DAGMEISJE gevr. in klein gezin van 2 personen van 9-4 uur Aanmelden Woensdag en Donder- van 5-7 uur. Westerhout straat 4S, NETTE WERKSTER gevr., 1 ochtend per week. Caprice, Gr Houtstraat 69. Gevr. NET DAGMEISJE mei kost, v.g.g.v. Adres Zijl- Straat 9. DAGMEISJE gevr. Korte Zijl- '-eg 31. Overvecn. Buskosten •orden vergoed. - NET MEISJE gevr. 9-1 of 9-3 Aanm. na 3 u. Olmenslr. 5 HN Flink MEISJE gevr. van S.30- 0 uur. Eïridenhoutstraat 52 Gevr. in kl. gez. fl. HULP IN DE HUISH. v. heele dagen, tij delijk of vast. Mevr. van Kempen Crayenesterlaan 6. halte Blauwe Brug. - Mevr. Rijkse, Dclftlaan 31 raagt tegen 1 Sept. FL. METSJE voor de morgen- of middaguren HULP IN DE HUtónOUDING gevraagd, 8-4 u. Mevr. Visscher Byzantiumstraat 4 3. Mevr. S. van Dijk, Molen laar 4, H'stede, vraagt tegen Sept. in gez. van 2 pers. van 9-4 uur een NET DAGMEISJE, G.G. of R.K bov. 16 jaar. Aanm. 's av. na 7 u NETTE WERKSTER gevr 2 a 3 dag. per week. Iepenlaan 47 Bloemendaal. Gevr. N ET MEISJE v. d. en n Aanm. 's av. 8-9 uur. Kostvcr- lorenstraat 131. halte Kostver,- loren. Zandvoort. JUFFROUW gevr. in kl. gezin 5 'ter ass. v. d. luiisvr., Bloemend weg 96 (eindpunt Bus A) Bl'daal WERKSTER gevraagd voor Dinsdag en Vrijdag, Zandv.laan 109, Heemstede. In klein gezin gevr. per 1 Sépf. JONG MEISJE voor dag en nacht als hulp in de huishouding Aanm. Vrijdag, 7-8 u. Bruno Klauwersstr. 24. Santpoort-Stat. NET MEISJE gevr. in kl. gez an 9-4 uur.wPlatanenlaan 5 Blaemendaal. Gevraagd HUISHOUDSTER Liefst R.K. in gezin van 6 pers. waarvan 4 sch.gaand zijn. Br Kaandorp, Hillegommerdijk 315 Nieu w-Vennep. Gevr. VERSTELNAAISTER Mevr. K. Mittig. Binnenweg 79D Heemstede. NET DAGMEISJE in gezin v 2 pers. van 9-4 uur. Aanmelden 's avonds tusschen 8 en 9 uur. Or Nassaulaan 73, Overveen. Gevr. MEISJE, 16 j. voor of d. en n. Aanm. na 7 uur imalaan 16. Voor terstond gevr. een flink DAGMEISJE. Hoog loon. Keizer straat 5. Voor Bedrijf Gevraagd een NETTE LOOT- JONGEN. Groentenhandel, Ivle- erparkvveg S zw. NETTE WINKELJUFFROUW gevr. (noodhulp). N.V. „Rewo" comestibles. Binnenweg 13, Hst Telf. 2S9S7. H.H. KAPPERS. Bediende ol' aank. gevr.. goed kunnende knip pen. Br. 1195. NETTE LOOPJONGEN gevr Caprice, Gr. Houtstraat 69. NETTE JONGEN gevr. Con- certgebouwstalllng. Lange Be gijnestraat 22A. 2e BEDIENDE gevraagd, goed scheren en knippen. Adres D. D. Croese, Leidschestraat 47. H.H. KAPPERS. Gevr. aank of 2e bed. voor Heerensalon. Joh de Laat. Schouwtjesplein 4. Gevr. in de Bloemendaalsche Apotheek nette LOOPJONGEN voor direct. Flinke R.K. JONGEN gevr Leeftijd 16-17 jaar, om behulp zaam te zijn in rijwielstalling liefst eenigszins hekend met rij- wiclrcparatic. Zich aan te nxeldei. Lange Molenstraat 4S, Haarlem Gevr. Flinke JONGEN in krui denierszaak voor fiets- en maga- zijnwerk. Niet ouder dan 17 jaar Duvenvoordestraat 70. Gevr. INSTRUMENTMAKFïlb LEERLING, 14-16 j. Br. 1063. Personeel aangeboden Voor Huishouding Juffr., 42 j„ G.G.. b.z.a. als HUISHOUDSTER, liefst bij Heer- alleen of moederloos gez. Br, 1174 Net meisje vraagt THUIS WERK, onversch. wat. Br. 1175 Fl. gez. Dame, 60 j„ z. pl als HUISH. in kl .gez. waar vrouw ontbr. Br. 1241. Gevr. voor zoo spoedig mo elijk bekwame en aankomende NAAISTERS voor kinderjurken Hoog loon, vast werk. Adres te ern. bur. v. d. blad. Nette dienstbode, 41 j., v.g.g.v •raagt betr. in de HUISTI. of als Imishondster. Loon f 30 p. m. v. d. en n. Br. 1128. Biedt zich aan NET MEISJE en n. 16 j„ 2 j. h.h. school Liefst omg. Haarlem. Br. 1129 Besch. R.K. JUFFR., z.z.g.g als huishoudster bij D. of H. of kl. gezin. Br. 1203. B.z.a. flinke jonge WERK STER. alle dagen. Br. 1204. Mej. Moser, Raamvcst 4 7, te! 1.1684, vr. en biedt aan v. tevst en Sopt. VROUWELIJK HUIS- PERS.. ook heele enhalve dg Voor Bedrijf EERSTE KAPSTER b.z.a zelfstandig wérken. Br. 1176. NET MEISJE zoekt werk liefst bij Duitschers of N S.B.'crs Zondags ook. Onverschillig wat Br. 1130. Heer, gev. leeftijd, alg. ontw bekend met adni., bockh.. ovga nlsatie en bespraakt. ZOEK1 BEZIGHEDEN. Br. 1205. Huizen gevraagd Gevraagd BOVEN- OF BEN.- HUIS of Elage met gebruik van keuken door menschen die spoedig trouwen. Br. 1067. uizen aangeboden BELEGGINGSPKRC. Zandvoprt huur f 800. lasten f 92 Inl. Bever- wijkerstr. 18, Castricum. Te koop TWEE ARBEIDERS WONINGEN centrum stad. Inl. Koel's Woningbureau, Zijlweg 67,, tel. 12818. Kamers gevraagd Heer, weduwn., 60 j., zoekt GE ZELLIG TEHUIS of kamer m. o. z. pension bij weduwe of gezin z. k. ';t omtr Aerdenbout. Br. 1178. ONGEM. KAMER met kookge legenheid te huur gevraagd. Br. 1177. Eenv besch dame zoekt GEM. ZIT-SL.K. waar gestookt kan wor den en kookgel Br. 1132- Jongelui die gaan tx'ouwen vra gen een GESTOFF. ETAGE bev. 2 kamers, keuken, of gebruik keu ken'Br. 1133. Juffrouw vraagt KAMER MET KOST bij twee eenvoudige men schen. Br. 1207. Gevr. door jong echtpaar GEM. ZIT-SLAAPK. met kookgel. f 25 p. m. Br 1208 -* ETAGE te huur gevr.. liefst Heemstede Br 1209. Dame op leeft, vraagt ln besch. rust omg GESTOFF. ZIT-SLAAP- IvAMER m stook- en kookgel. en wat huisel verk omg. Schouwtje. Br. 1069. Dame vr. 1 GR. ONGEM. KA MER of 2 kl. k met kook- en stookgel Br. 1070. Kamers aangeboden Groote ZIT-SLAAPK. agb., str. w., m of z pens. eeschikt v. vader en zoon. Br. 1211. Aangeb. ZIT-SLAAPK of zit- en slaapk. z. pens., mod. comf-, pri ma stand. Aerdenhout Br. 1072. Agb mooie ONGEM. SUITE m gebr. v. keuken op goeden stand C voor heer of dame Br 1210. Te huur GEM. ZIT-SLAAPK. m. gebruik van keuken, str. water, bad, tel.. f 7 p w Gem. slaapka mer f 3.50 p w Goede stand. Cen trum. Br 1134. Aangeboden ZIT-SLAAPK. voor dame alleen. Br. 1073. Mooie ONGEM. KAMER te huur aan de straat met stookgel. en twee kasten. Br. 1071. Kost- en Inwoning Heer zoekt KOST EN INWO NING bij wed. of klein gezin, omtr. werf Conrad. Br. 1135. Deg. jongeman z. deg. NF.T KOSTHUIS, g. ber., omg. Haar lem of .Heemstede. Br. 1136. GOED KOSTHUIS agb. aan net jong persoon, Haarlem-Oost. Br. 1212- Bij nette menschen KOST EN INW. aangeb. v. jongeman of 2 nette vrienden. Br. 1074. Huisraad gevraagd Te koop gevr. 2-PERS. LEDI KANT met spiraalmatras in goe den staat. Br. mei prijsopgaaf 1137. 'Misraad aangeboden HÜISKAM ER AMEUBLEM ENT te koop z.g.a.n. eiken met Perz. tafelkleed Alleen verkoop samen (geen opkoopers). Koediefslaan 56. Heemstede. Te koop MAHONIEHOUTEN BANKSTEL. 80-deeltg kristal glaswerk, Damesschrijfbureau. Mech. buffet, handnaaimachine, gramofoon met platen en haard kachel. Narcissenstraat 42, Sant poort. Te koop JAARSMAITAARD oud model. Const. Huygenslaan 8. A'hout. Te koop aangeboden 1 TnEE- MEUBEL prijs 15 gulden. Klooster straat 76 H.-N na zes uuifi^ Te koop een VLOERKLEED f 40. Bakenessergracht 46 Te koop goed onderh. KINDER LEDIKANT z. m. f 25. Adres te vern. bur v d blad. Te koop 2-PERS. LEDIKANT met springbak, 2-deellg en kapok matras 3-deelig met peluw. Voor- tingstr. 33 HAARDKACHEL te koop klein model z.g.a.n. Prof v. d. Waal straat 15. HAARDKACHEL. Maerten Heemskerkstr 25 rd Na 6 uur Te koop z.g.a.n DAMES- OF BI.TZETFAUTEUIL oude kwaliteit Lombokstr. 32, Heemstede. Te kóóp JAARSMA HAARD ■/onder gebreken Tevens vulkachel of salamanderkachel gevr. Frans iSchubertlaan 34, Heemstede. Aangeb. twee 1-pers chroom SLAAPK. AMEUBL. geschikt voor lits-jumeaux, zeer fraai, en een 1-pers wit laqué ledik. compl. Br. 1077. Te koop aangeb. nieuw EETK.- AMEUBLEMENT best uit blank eiken dressoir met glazen vitrine, uitsch.tafel, 6 stoelen en theewa gen. Dr. Metzgerstraat 44, Zand voort. Muziekinstrumenten PHILIPS RADIO te koop. Pr. f 75. Rijksstraatweg 119. Billijk te koop gevr. SWING GITAAR, lage bruinen heeren schoenen m. 43. Adres te vern. bur v. d. blad. Te koop PHILIPS RADIO. Ur- sulastraat 13. PICK-UP (Marconi) f 20. Schau- bek jeugdalb. ca. 2200 zegels f 15. Coornhertstr. 11. Volautomatisch PHILIPS RA DIOTOESTEL te koop agb., tevens klein Amerikaansch toestel. Te bez. na 6 uur Dr. D. Bakkerlaan 72. Bloemendaal. Te koop prima PIANO en mo dern radiotoestel. Br. 1144. Wie kan mij helpen aan goed HUISORGEL? Aanb met prijs, re gisters. merk no. 1145. Te koop gevr. PHILIPS RADIO TOESTEL type '38-'39. Br. met prijs 1216- PHILIPS RADIO te koop. Ur- sulastr 14 rood Haarlem. Te koop EIKEN PIANO. Beeck- manspleln 10. Zandvoort. Compleet ste! ONDERD. v. RA DIO. Nwe lampen. Popelingstraat 11 r., tusschen 6-7 uur Rijwielen - Auto's Driewlelig ÏNVALIDERIJWTEL duo zitting met prima b. en b. ban den f 250 Leidschevaartweg 59 b. Heemstede LICHT MOTORRIJWIEL ter overn, prima banden. Eerlmanstr. 6. Heemstede Te koop een BAKFIETS met z.g.a.n banden en een kinderwa gen. Driessen. Maasstraat 2. Heem stede. Te koop gevraagd KINDER FIETSJE 2 tot 4 jaar. Tetterode- str. 52, Telef. 15453.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3