LOTION MALWIDA 31 DAMIAATJES FEUILLETON Roman van Else Wernecke Nadruk verboden 13 Het applaus groeit steeds aan en het gaat over in laaiende geestdrift, als Hofrichter in het tweede deel van het concert werken van Schumann en Brahms ten gehoore brengt. Nu schijnt zijn gezicht zich ook te ontspannen; hij speelt met een ware over gave aan de cantilene. In de pauze laat de jubelende menigte hem nauwelijks tijd om op adem te komen. Steeds weer dwingt het applaus hem voor liet voetlicht te treden. Hij buigt,"minzaam dankend, naar alle kan ten. maar met het trotsche lachje van den overwinnaar. Er worden bloemen aange sleept, steeds meer bloemen en herhaalde lijk groet hij naar de loge aan zijn linker zijde. waarin Maria Hofrichter gezeten is. die haar gevouwen handen in lichte be wondering naar hem opheft. Zijn blik glijdt als in een vraag langs haar gezicht en ze knikt. Ja, het is goed. heel goed. Maar dan lacht hij plotseling stralend want daar naast Maria hangt, den talloozen niquws- [ierigen blikken ten spijt, ver over de lalustrade gebogen, Gina Alversen. die hem .net luide stem een compliment toeroept, terwijl Maria rustig en half verscholen achter het gordijn zit. Marga vindt, dat ze bleek uitziet of is het de weerkaat sing van de electrische lampen van het voetlicht? Met overdreven levendigheid tracht de jonge filmactrice het gesprek tijdens de pauze gaande te houden. De geestdriftige woorden, die zij voor de muziek vindt, zijn niet veel anders -dan gemeenplaatsen en ge tuigen allerminst van een persoonlijk oor deel; de kunstenaar schijnt haar meer te in teresseeren dan de kunst. Marga, die door mevrouw Hofrichter natuurlijk aan juf frouw Alversen is voorgesteld, schijnt voor deze eenvoudig niet te bestaan. Met een vriendelijk lachje wendt Maria Hofrichter zich tot het stille jonge meisje aan haar zijde: „U wilt er misschien wel eens even uit om fvat kennissen te begroe ten! Wilt u mij daarbij excuseeren? Ik mag zooveel menschen niet ,.0 nee, dank u". weert Marga haastig af. Ze blijft liever in haar hoekje zitten. Het lijdt geen twijfel, of ze zou genoeg kennis sen, meer dan gênoeg zelfs, aantreffen. Maar ze heeft er niet de minste behoefte aan. Het is al voldoende, dat ze zooeven een blik heeft opgevangen van een paar op de derde rij een heer met een hoornen bril, een hoog voorhoofd, lichtblond haar en een gezicht, dat veeleer bij een geleerde dan bij een zakenman zou passen en een forsche, eveneens blonde vrouw in een opvallend avondtoilet, die de zaal rondkijkt, alsof het concert te barer eere wordt gegeven! Neen, Ludwig Faust, den tegenwoordigen direc teur van de Faust fabrieken en haar brave schoonzuster Hetty wenscht Marga op dit oogenblik waarlijk niet te begroeten, even min trouwens ,als den jongeman aan haar zijde, dien slanken man met dat scherpe [èzicht en dat litteeken op zijn linker wang, Jie nu juist zoo opvallend haar kant uit kijkt en Neen, men kan zich vergissen, men ver gist zich zelfs meestal. Het levendige gebaar, waarmee hij mevrouw Hetty op de loge op merkzaam maakt, geldt natuurlijk alleen Maria Hofrichter, de vrouw van den cellist, en niet haar zelf, Marga, die zich nochtans voor alle zekerheid nog wat verder in de schaduw der geplooide gordijnen terugtrekt. Na de pauze speelt Hofrichter nog slechts eenige kleinere werken, virtuosenstukken, waarin hij zijn schitterende techniek en zijn smeltende toongeving geheel op den voorgrond kan plaatsen. Er gaat schier geen nummer voorbij, of de enthousiaste bezoe kers dwingen hem tot een herhaling. Het lange, zwarte haar hangt den kunstenaar reeds lang verward op het voorhoofd, zijn diep liggende oogen branden en van maat tot maat schijnt hij den roes van zijn rau- zikalen hartstocht op te voeren. En wan neer dan de kunstenaar, nadat de laatste noten zijn weggéstorven, met een diepen zucht den strijkstok van de snaren neemt, stormt het publiek juichend en applaudis- seerend uit de rijen naar voren, omringt het podium en verlangt opnieuw een toegift, steeds maar weer een toegift. Met een stralenden glimlach, die Marga bepaald onaangenaam aandoet, geniet Egon Hofrichter tot het einde toe van zijn triomf. Hij laat zich lang smeeken. telkens weer ver schijnt hij om buigend te danken, naar alle zijden te groeten en wederom te verdwij nen, tot hij dan éindelijk, zijn instrument in de hand, opnieuw optreedt en zijn stoel vlak voor het voetlicht plaatst. Zonder be geleiding zet hij een cellosolo in. een twee stemmig Italiaansch salonstuk en hij be- neerscht de geweldige technische moeilijk heden als een genialen jongleur. Maar ter wijl de weeke, zoetige cantilene steeds weer opjubelt, schreit en snikkend wegsterft, is Egon Hofrichters demonische blik schier onafgebroken op de jonge filmdiva in de loge gericht, die haar rozig poppengezicht verrukt naar hem opheft. Marga wendt zich verschrikt van dit pijn- h)ke schouwspel af, als Maria Hofrichter 'plotseling, nog voor het stuk uit is, opstaat J en met een stamelenie verontschuldiging dé j loge verlaat. Ze grijpt, steun zoekend, naar Marga's arm en loopt star rechtop over den rooden looper van de schijnbaar eindelooze verlaten gangen. Marga voelt, hoeveel moeite haar deze schreden kosten. (Wordt vervolgd.) Links: Tijdens zijn bezoek aan Limburg heeft de leider der N.S.B., ir. A. A. Mussert, I den Limburgschen Volksdag. welke traditiegetrouw bij kasteel Amstenrade werd ge houden, bijgewoond. Door den Leider en andere autoriteiten werd vanaf het bordes van het kasteel Amstenrade het défilé der W.A. afgenomen, (fotodienst N.S.B.-Otto- 1 Polygoon Pax Holland c) Rechts: De strijd in het Koebangebied en om Maikop. Bergjagers op kameelen doorkruisen \ecn maïsveld na de Koeban overschreden te hebben. (Atlantic Holland P.K. Leher Pax Holland c) WATERPOLO H.P.C. afdeeïingskainpioen Het IJ beslissend geslagen Door den tweeden beslissingwed strijd tegen het Y te winnen, is de Heemsteedschc Poloclub er in geslaagd het kampioenschap van Afdeeling B te behalen. Zij speelt tegen de H.Z. P.C. om het wa- terpolokampioenschap van Neder land op 26 en 28 Augustus. In dezen wedstrijd kwam een geheel ander H.P.C. te water dan vorige week. De zwem- successen hadden haar blijkbaar goed ge daan. Met een prachtig zelfvertrouwen en een hoog tempo werd het Y reeds in het begin uit haar gebruikelijke spel gehaald. Speciaal De Geest speelde een van zijn beste wedstrij den. Nadat Eldering den bal goed aangegeven tegen de lat had geschoten, k\vam het leer in een bijna kanslooze positie bij De Geest op de achterlijn. Met fijne technische vaardig heid kreeg hij het toch vrij en doelpuntte. Kort daarop schoot Eldering na een heftige doelworsteling den bal opnieuw onhoudbaar (2-0). Na de hervatting probeerde het Y het spel te verplaatsen door den snellen Moolenaar plot selinge uitvallen te laten doen. Braam scha duwde hem echter zoodanig, dat hij geen ge legenheid kreeg zich vrij te maken. Op het middenveld verzette Mauritz als steeds veel werk. Leyenaar speelde een van zijn beste wedstrijden, hetgeen ongetwijfeld ook het ge- al was met keeper Vrught, die zijn doel met an bravour verdedigde als nimmer te voren. In de tweede helft moesten Rootselaar en Stammes en vervolgens ook Eldering, en Kohier den kant opzoeken. Langzamerhand verstreek de tweede helft en toen scheids rechter De Vries het eindsignaal aankondigde had de H.P.C. op beslissende wijze het Y ge slagen en daarmede het afdeelingskampioen- schap veroverd. Bravo H. P. C.! Er is reden hulde te brengen aan de leden van de Heem steedsche Poloclub en in het bijzonder aan hen, die dezer dagen hebben mee gewerkt aan fraaie prestaties. Het be gon Zondag al in Amsterdam, waar de club met succes deelnam aan de na tionale zwemkam- tpioenschappen. Kloots, Maurits, De Geest en Sip- kema zorgden er voor, dat het kam pioenschap vier maal 200 meter estafette werd gewonnen, Van der Voort werd kam pioen schoonspringen en De Geest werd tweede in het nummer rugslag Woensdagavond heeft de poloploeg van zich laten spreken en ze is er eindelijk in geslaagd het kampioenschap van de eerste klas te veroveren, na vele jaren een fei len strijd te hebben gevoerd met het IJ, Ook dit jaar ontbrak de strijd niet, doch de ploeg van Braam zag zijn harde werken beloond en bracht de Amsterdammers een 20 nederlaag toe. Het succes is i?i de eerste plaats te dan ken aan Guus Braam, die steeds op de bres staat voor zijn vereeniging, doch ook dient de arbeid van Leyenaar genoemd te worden. Thans moet er gewerkt worden aan het behalen van het Nederlandsche kampioen schap; Woensdag 26 Augustus komt HZ en PC in Heemstede en Vrijdag daarop volgt de t%vcede strijd i-i Den Haag. Met vertrou wen ziet de aanhang de wedstrijden te gemoet. Guus Braam HAARLEMMERMEER MET LUCIFERS GESPEELD. Omstreeks acht uur in den avond werd de Lijnderdijk opgeschrikt doordat brand was uitgebroken in de hooiberg van den heer C. J. W. Onmiddellijk trokken uit Hoofddorp. Badhoevedorp en Zwanenburg de brand spuiten uit. Inmiddels hadden de buurt bewoners al een begin met het blusschings- werk gemaakt en het gelukte hen. het vuur met emmers water te dooven en den brand dus in de kiem te smoren. De brandweer kon gelukkig onverrichter zake naar huis keeren. Het bleek later dat de zesjarige S. v. d- M. met lucifers had gespeeld èn tengevolge daarvan het hooi vlam had gevat. BLOEDDORSTIGE HOND WEER AAN HET WERK. Langen tijd hebben we in~ de Haarlem mermeer geen hinder meer ondervonden van bloeddorstige honden. Thans is aan den Aalsmeerderdijk weer zoo'n wolfshond aan den gang. Bij den heer v. d. K. zijn in totaal 23 konijnen doodgebeten door dit monster. AANRIJDING. Op den Hoofdweg hoek Vijfhuizerweg heeft een aanrijding plaats gehad, waardoor mej. D. E. uit Amsterdam ernstig aan het rechterbeen werd gewond. Een wagentrein van vier wagens van de drooginrichting „„Vervita" uit Badhoeve dorp, met paarden bespannen, passeerde de brug aan de Oostzijde van de Hoofdvaart, terwijl mej. D. E. op de brug stond. Zij raakte bekneld tueschen een der wagens en den sternen vleugel van de brug. waardoor haar rechteronderbeen een vleeschwond bekwam. Tegen den bestuurder van den wagen trein, J. A. S.. uit Haarlemmermeer is pro ces-verbaal opgemaakt. De gewonde dame werd in het nabij ge legen café van den heer S. binnengebracht en daar verbonden. ARBEIDSKRACHTEN VOOR DEN OOGST Voor het binnenhalen van den oogst, is het noodzakelijk dat do landbouwers en de tuinbouwers over voldoende arbeidskrach- texi beschikken. Daar ev in verschillende gemeenten niet voldoende arbeidskrachten aanwezig zijn, is 'net noodzakelijk dat via de diverse Ar beidsbureau* uit andere gemeenten arbei ders te werk worden gesteld. 1 In verband hiermede is het apparaat van de plaatselijke bureauhoudei-s inge schakeld om deze aanvragen zoo vlot mo gelijk te doen verloopen en zoodoende te bewerkstelligen, dat men over voldoende personeel beschikt. De land- en tuinbouwers, die momenteel een tekort aan arbeidskrachten hebben, kunnen zich tot den plaatselijken bureau houder wenden, alwaar zij een formulier voor het verkrijgen van arbeidskrachten moeten halen en invullen. Deze formulieren worden door den bureauhouder naar de Arbeidsbemiddelingsbureaus opgezonden. DE VOLKSTUJNDERS. Aan die volkstuinders, wier tuinen gele gen zijn buiten de grenzen van de ge meente van inwoning, wordt ontheffing verleend van het verbod tot vervoer van groenten en fruit, voorzoover het echter betreft de door hen rechtmatig geteelde warmoezerijgewassen en fruit, welke van de tuinen naar de woningen vervoerd wordt. Deze volkstuinders moeten echter in het bezit zjjn van een inschrijving als volks tuinders bij een gewestelijke landbouw crisis-organisatie. ONTVREEMD. Ten nadeele van den landbouwer A. C. N., wonende aan den IJweg is des nachts een viertal zakken aardappelen ontvreemd. HALFWEG INSPECTIE BELASTINGEN VERPLAATST. Dc - inspectie van de belastingen te Haarlem, tvyeede afdeeling. belast met de uitvoering van de Inkomstenbelasting, ver mogensbelasting, commissarissenbelasting, dividendbelasting, loonbelasting, vereve ningsbelasting. ondernemingsbelasting, voor wat betreft de gemeente Haarlemmerliede cum annexis, is met ingang van Vrijdag 14 Augustus j.l. verplaatst van Ripperda- park no. 30 naar Linnaeuslaan no. 2 (Tele foon Haarlem no. 20748). HEEMSTEDE JONGETJE ONDER DE TRAM. Dinsdagavond omstreeks 7 uur wilde het 4-jai-ig zoontje van de fam. T. plotseling de trambaan in de Raadhuisstraat overste ken, toen een tram naderde. De trambestuurder remde uit alle macht doch kon niet verhinderen, dat het ventje onder de baanschuiver terecht kwam. Dr. v. d. Gugten constateerde vrij ernstige hoofd- en beenschaafwonden. Het ventje is naar de ouderlijke woning overgebracht. Lift omlaag gestort In een fabriek te Arnhem had een aantal arbeiders in strijd met de voorschriften, in een goederenlift plaats genomen. Door over belasting stortte de lift naar beneden. Ze ven arbeiders moesten naar het 'gemeente ziekenhuis worden overgebracht. In de vneeste gevallen wegens beenbreuken. ALWEER EEN GROENTENHANDELAAR De Haarlemsche politie heeft proces-ver baal opgemaakt tegen een 47-jarigen groen- tenhandelaar, die roode kool en pruimen verkocht respectievelijk tegen den prijs van 16 cent en 80 cent per kg, terwijl de maxi mum vastgestelde prijs respectievelijk 10 en 50 ct per kg bedraagt. De winkelvoor raad aan groenten en fruit is in beslag ge nomen. Moeilijkheden bij d£ aardappel» voorziening Gevolg van weersomstandigheden Eenigen tijd geleden kon de geruststel lende mededeeling worden gedaan, dat de aai'dappelvoorziening van heden tot den oogst van het volgende jaar verzekerd is. Evenals verleden jaar omstreeks dezen tijd treedt echter ook nu weer de zoo gevreesde aardappelziekte op. Hoewel er over vol doende aardappelen beschikt kan worden, dient er rekening mede te worden gehouden, dat men de eerstkomende weken tengevolge van dezfe aardappelziekte wel eens mindér goede kwaliteit kan ontvangen. De aard appelziekte is een gevolg van de weersom standigheden en zij treedt momenteel in het geheele land op, zoodat het de eerste paar weken niet mogelijk zal zijn, uitslui tend geheel gezonde aardappelen aan te voeren. Wel wordt er naar gestreefd, zoo gezond mogelijke aai'dappelen in consumptie te brengen. Teneinde teleurstelling zooveel mogelijk te voorkomen, wordt er op gewe zen, dat de aardappelen momenteel niet langer dan enkele dagen bewaard kunnen worden. Aangezien e%'entueel bij den con sument bedorven aardappelen niet bii den kleinhandelaar omgjeruild. noch door hem vergoed kunnen worden, wordt het publiek aangeraden, zich voorloopig dagelijks van de noodige aardappelen te voorzien en ze direct na ontvangst te schillen en nog den zelfden dag te koken. Op deze wijze houdt men het meest mogelijke van zijn rantsoen over. De aandacht wordt er ten slotte op gevestigd, dat de kleinhandelaar verplicht is, de aardappelen in onbedorven toestand aan den consument af te leveren. Men dient dus bij het ontvangen van zijn aard appelen goed uit te kijken, daar de klein handelaar naderhand niet meer verant woordelijk kan worden gesteld. Plannen van het Noordhollandsch Tooneel Een onderhoud met intendant Jan C. de Vos Zooals wjji onlangs gemeld hebben, is te Haarlem opgericht het Noordhollandsch Tooneel, waarvan de heer Jan C. de Vos in tendant is. Op Zaterdag 19 September geeft het gezel schap in den Stadsschouwburg te Haarlem de eerste opvoering van „Witte van Haem- stedc", een hltorisch stuk van dr. J. van Clttert, dat in de veertiende eeuw speelt. De decors voor dit goed geschreven Nederland sche stuk, waarvan de repetities in vollen gang zyn, werden ontworpen door Cees Visser. In een onderhoud met Jan C. de Vos heeft hij een en ander medegedeeld over den aard en de plannen van het nieuwe gezelschap. „Het Noordhollandsche tooneel wil goed werk brengen, d.w.z. het wil stukken spelen van eigen bodem, stukken," die iets beteekenen voor den Nederlander. Er moet nu eindelijk worden afgerekend met het amusements- tooneel, dat aantrekkelijk is voor hen die in de kunst niets anders zien dan een onschul dige of minder onschuldige tijdpasseering. Er moet positief tooneel voor in de plaats komen. Dat wil echter absoluut niet zeggen, zooals maar al te vaak beweerd wordt, dat er dus „vervelend tooneel" gaat komen. Dat is een goedkoops bewering van hen. die het tooneel blijkbaar niet serieus kunnen of willen bezien. Evenmin is er sprake van dat men zijn heil zal moeten zoeken in tendenzstukken. Wil men het publiek boeien en dat is een dei- eerste vereischten bij den opbouw van ons vaderlandsch tooneel. dan moet mer, stukken spelen, die teruggrijpen op eeuwigheidswaar den. Ik weet, dat tot heden het „kasstuk" bij den tooneeldirecteur hoog in aanzien is ge weest. Wat in dit stuk verkondigd werd, deed er niet toe, als het maar geld opbracht. Dergelijke kasstukken hebben het peil van ons tooneel omlaag gehaald en er ^al heel anders gewerkt moeten worden, willen wij weer op den goeden weg komen. De klassie ken moeten tenslotte weer onze kasstukken worden en dat kan heel goed. mits die klas sieken maar met liefde en overtuiging ge speeld worden. Ik wil dus met mijn jonge gezelschap in de toekomst vooral klassiek en romantisch werk spelen. Wat de samenstelling van het Noord hollandsch Tooneel betreft, moet ik er op wijzen, dat het niet in de bedoeling lag, tooneelspelers bij andere gezelschappen weg te Ipkken. Eén van de principes was: de jeugd een kans te geven aan het woord te komen. Ik heb dus naast beproefde krachten een aantal jonge menschen geëngageerd, die m.i. over talenten beschikken en die bereid zijn? serieus te werken. Zij zullen niet figu- reeren, zooals zoo vaak geschiedt, maar zij zullen rollen moeten spelen. Dat geeft hun de gelegenheid in één jaar tijds meer te lee- ren dan anders in vele jaren. Zij zullen een echte tooneelopvoeding krijgen door de harde praktijk. Bovendien zal dan de grondslag ge legd worden voor degelijk ensemble-spel. waaraan ons tooncc! meer behoefte heeft dan aan het geschitter van enkele uitzonderlijke krachten. Tot de vaste kern van het Noordliollandsch Tooneel behooren dc dames Wilhelmina Duymacr v Twist. Gusta ChrispijnMulder, Willy de Vos—Dunselman. Tinc Opscholtens, Cilly Bach, Joke Busch, Scheila Clarijs en Alma van Brussel en dc heeren: Willem van der Veer, Carl Vcerhoff. Ton van Otterloo, Jean Stapelveld. Karei Baars, Ton van Aelst, Just Chaulet. Jan Jaspers, Henk Sluyter. Theo van Duyn en Jan Jansen, terwijl ik zelf ook speel en dc regie voor mijn rekening neem. Zooals de naam reeds zegt, zal het Noord hollandsch Tooneel in dc eerste plaats in Noordholland spelen Daarnaast echter zal het ook in andere provincies optreden. De pre mières worden in Haarlem gegeven. Verder zal het Noordhollandsch Tooneel op geregelde tijden spelen in Alkmaar, Schagen, Zaandam, Purmcrcnd cn Hilversum Omdat het reper toire vele en moeilijke repetities vcrcischt, zal het reizen echter zooveel mogelijk beperkt worden. Het is tegenwoordig moeilijk om voldoende materiaal voor decors en costumes te krijgen. Dat zal echter geen bezwaar zijn. omdat het in mijn bedoeling ligt op dc eerste plaats den nadruk te leggen op de zuivere tooneelspeel- kunst Maar al te vaak heeft men vroeger het tooneel verdronken in de aanklecding en vergeten, dat de monteering er slechts is orrt het spel te ondersteunen. Ter herdenking van den tachtigsten ver jaardag van Gerhard Hauptmann zal het Noordhollandsch tooneel op 35 November to Haarlem diens „Rose Bernd" opvoeren. „Ik hoop", zoo besloot de heer Jan C. de Vos. „te kunnen aantooncn, dat het tooneel in Nederland nog altijd beschikt over meer dan voldoende talenten, die, mits zij goed ge leid worden en de gelegenheid krijgen in goed repertoire te werken, voorstellingen te zien kunnen geven, die van beteekenis zijn en waarvan groote opvoedende waarde uit gaat". Burgerlijke Stand. Ondertrouwd, 17 Aug.; H. A. P. van Leeu wen en C. J. M. Habraken. Bevallen. 16 Aug.: G. BarthelVan Wijk, d.: R. S. M. BosVan Luljken, z.: 17 Aug.: J. F. MolleeTimmer, d.; J. B. W. J. Sauer —Mol, z.: 18 Aug.: A. -G. SteffensLeis. z. Overleden, 16 Aug.: T. Smit, 5 j.. z. v. J. Smit, Kampei-laan; J. A. Erkens. 43 j.. Voor- tingstraat; M. H. VerdonkschotDillo. 28 j„ Saturnusstraat; 17 Aug.: A. Paap. 62 j„ Ha- zepaterslaan. OFFICIEELE MEDRDEELINGEN. VEEVOEDERAARDAPPELEN. In verband met het fett, dat cr ten aanzien van de administratieve regelingen voor het ver- voederen van aardappelen bij velen nog on wetendheid bestaat, maakt <Jc Provinciale In koopcentrale van Akkerbouwproducten voor Noordholland bekend: 1. dat. alvorens tot het vervoederen van kriel en uitschot over te gaan, een Veevoederverkla ring dient te worden aangevraagd bij den P. B. H., waaronder de betrokkene ressorteert: 2. indien aardappelen voor consumpticdoelein- den niet gescnlkt zijn en men deze aardappelen wil vervoederen of als veevoer verkoopen. hier voor een Veevoederverklaring bij den P. B. H. dient te worden aangevraagd; 3. Telers, die voor veevoeder vrijgegeven aard appelen hebben en deze wcnscHen tc verkoopen, moeten dit uitsluitend doen aan de V.B.N.A. 4. zij, die veevoederaardappelen willen koopen, dienen een aankoopvergunning aan te vragen bij de Provinciale Inkoopcentrale van Akker bouwproducten voor Noordholland te Alkmaar, Bovenstaande regeling geldt niet alléén voor beroepsielers, doch voor allen, die bU dc Land- bouw-Crisis-Organlsatte zijn georganiseerd en aardappelen verbouwen. SERVIES GOED DISTRIBUTIE. De secretaris-generaal van het dep. van Han del, Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat detaillisten en instellingen met een z,g, pet- manente bevolking (internaten, kloosters e.d.) de bonnen reserve ao, 31 cn 32 van de bonkaart voor voedingsmiddelen 7o periode, welke tot en met 8 Augustus 1942 recht gaven op het koopen van- serviesgoed, tot en met 29 Augustus 1912 bij de distributiediensten kunnen Inwisselen tegen toewijzingen; de bonnen moeten geplakt zijn op opplakvellen MD 18. Detaillisten en bovengenoemde Instellingen kunnen met Ingang van 18 Augustus 1912 de speciale punten met opschrift „serviesgoed extra" op een door den distrlbutledlenst tc be- palen dag inleveren, waarbij opplakvellen MD 268 gebruikt dienen tc worden, welke bij de distributiediensten verkrijgbaar zijn a 0.03 per 10 stuks. De/e speciale punten welke een onbe- paalden geldigheidsduur hebben, zijn tn de plaats gekomen van de speciale vergunningen, die van 10 Augustus 1942 af niet meer uitgegeven wor den. doch hun normalen geldigheidsduur be houden. Teneinde het verelschte minimum van 10» punten (of veelvouden daarvan) te bereiken, ?s het tot en met 29 Augustus 1942 geoorloofd dc bonnen 30, 31 en 32 en dc speciale punten ge- tamenlijk In te leveren. Tevens dtent men tege lijk met de bonnen en punten een formulier ten en bonnen naar hun soort vermeld dicr.cn te zijn. Grossiers, die tevens detaillist zijn, kunnen hun bonnen en punten uitsluitend bij den distrl butledlenst inleveren in hun hoedanigheid van detaillist, dus onder een R-nummcr. Grossiers, tevens detaillisten, die nog niet onder een R- nummer zijn Ingeschreven bij het rijksbureau voqr de keramische induslrlc. Juliana van StoJ- ben;laan 27, 's-pravenhage. moeten zich hiertoe ten spoedigste met dit rijksbureau In verbin ding stellen. Vraag en Aanbod Vooruitbetaald per m.m. 8 et. Niet vooruitbet. p. m.m. 10 ct. Werkzoekenden en aangebo den betrekkingen bij vooruit betaling per m.m 8 ct. Kleine Zakenannonces Afkomstig van handel -en be drijf. Voorultbet. p. m.m. 12 ct. minimum 8 m.m. max. 30 mm Lessen - OPL. PEDICURE, voetkunde manicure, sportmassage. schoon- 'aeidsspec. Aaan\*ang med. Sept lui. en propectus Haarl. Kweek school. Kleine Houtweg 39. Tel. 17377. -BCR. t. STUDIE HULP. hue. v. Leydenl. 13. Heemstede Dpi- v. pract. dlpl. in Fr., D.. Eng., Sp. en bockh. In verb, m vorming clubs spoedige aanmel ding gewenscht. - 18 jar. jongeman. P.G.. zoekt of 4 pers. om gezamenlijk JfCLO-DIPL, te studeeren o.l.v bevoegde leeraren in avonduren Bij voorkeur H.Z. of H'stcde wo nende. Br. 1109. - SPAANSCHE LES gevraagd door 2 jongelui. Br. 1053. - BOEKHOUDEN. Opl. prac- l'ikex. privé f 6, clubles f 4 p. hi. W. Takes. Veenbergplein 3, L- M.O. Tel. 25932. Personeel gevraagd Voor Huishouding *»Gevr. begin Sept. als HULP IN DE HUISH. een net meisje of Wnv. juffr. voor 4 cl. van 9-12 tn 2 d. van 9-5. v.g.g.v. Aanm na uur. Iepenlaan 41, Bl'daal. - Cievr. in gezin van 2 pers. een h'RT MEISJE voon de morgen bren. Br. 1200. - R.K. wed.. 76 j.. vraagt vooi óo Huishouding con R.K. JUF FROUW tusschen 4 0 en 50 jaar Voor dC en n. Br. 1202. Gezocht in k! gezin HULP VOOR DE HUISH. Halve dagen of 3 x p. w. Br. m. verl. loon 1198 Gevr. per 1 Sept. in kl. gezin van 4 pers. NET DAGMEISJE, goed loon. Zond. vrij en geen wasch. Aanm. Iepenlaan 56. Bloe- mendaal. Flink net MEISJE gevx*., alle huish. bezigheden zelfst. kunn verrichten. Niet beneden 20 jaar. voor heole dagen of dag en nacht \V. Anema. Hoofdweg 597 Hoofddorp. NET DAGMEISJE gevr. in klein gezin zonder kinderen van S.30 tot 5 uur. Zondags vrij Hoog loon. Aanm. Bloemendaal- scheweg 159, Bl'daal. JONG MEISJE of werkster gevr. voor 2 ocht. p. week. Iris- iaan 2. Heemstede. NET DAGMEISJE gevr.. v. g c. v. van 8.30-5 uur. Zondags vrij Mevr. Stegwee. Zijl weg 301. Gevr. een DAGMEISJE van 3-5 uur. niet onder 20 jaar. Zeer hoog loon. Kammeijer, Adr Pauwlaan 29. Heemstede, hoek Heerenweg. In klein gezin wordt per 1 Sept cevraagd een NET MEISJE van S tot 4 uur met gebruik van warmen maaltijd. Flink loon. netjes kunnende werken, v. goede getuigen voorzien. Hulp van werkster aanwezig. Brieven aan Mevr. v. d. Broek, Lorentzstraai 1. Haarlem. Voor direct gevraagd MEISJE 14-15 j. voor hulp van huisvrouw van 9-1 u. Zondags vrij. Gijsbr Van Aemstelstraat 13. DAGMEISJE gevraagd van 9- 1 /uur. Kleverparkweg 234. Gevr. NETTE WERKSTER voor 2 of 3 ochtenden p. week. Lod. v. Deyssellaan 206. Nette ongeh. WERKSTER gevr. voor 4 dg. per week. Md. Dinsd. Donderd. Vrijd. van 9-4 u Hoog loon. Adres bur. v. d. blad Gevr. In kl. gez. (2 pers. gev leeft.) besch. JUFFROUW. P.G int.. als hulp in de huish.. niet ben. 35 j.. gen. alle huishoudelijk' bezigh, te verrichten, goed kunn koken en naaien, hulp r. werk Sal. te regelen. Br. 1169. Voor direct gevraagd NETTE HUISHOUDSTER, tegen kost cn inw., 3 schoolg. kind., moederloos gezin. Br. 1111. Gevr. HULP voor de ochtend uren. M. Hobbemastr. 40, Heem stee. Gevraagd in kl. gezin een net flink MEISJE, zelfst, kunnende werken, van 8.30-4 uur. Goed loon. Zondags vrij. Kleverpark weg 217 (liefst 's avonds). Gevr. een net flink MEISJE, boven 20 jaar in gezin zonder kinderen, van half 9-5. Zond. vrij Ign. Bispincklaan 60, Bloeraen- daal. Tel. 23711. WERKSTER gevr. voor 2 d per week. Aanb. na uur, Heem- steedsche Dreef 16. DAGMEISJE gevr. in klein gezin van 2 personen van -9-4 uur Aanmelden Woensdag en Donder dag van 5-7 uur. Westerhout- straat 4S. NETTE WERKSTER gevr.. 1 ochtend per week. Caprice, Gr. Houtstraat 69. Getr. NET DAGMEISJE met oil# kost. v.g.g.v. Adres Zijl straat 9. DAGMEISJE gevr. Korte Zijl- eg 31, O verveen. Buskosten worden vergoed. NET MEISJE gevr. 9-1 of 9-3 i. Aanm. na 3 u. Olmenstr. 5 HN Flink MEISJE gevr. van S.30- 2.30 uur. Eindenhoutstraat 52 Gevr. in kl. gez. fl. HIEP IN DE HUISH. v. heele dagen, tij delijk of vast. Mevr. van Kempen Crayenesterlaan 6, halte Blauwe Brug. Mevr. Rijkse, Delftlaan 31 raagt tegen 1 Sept. FL. MEISJE voor de morgen- of middaguren HULP IX DE HUISHOUDING gevraagd. 8-4 u. Mevr* Visscher Byzantium straat 43. Mevr. S. van Dijk, Molenlaan 4, H'stede. vraagt tegen Sept. in gez. van 2 pers. van 9-4 uur een NET DAGMEISJE. G.G. of R.K. bov. 16 jaar. Aanm. 's av. na 7 u NETTE WERKSTER gevr. 2 a 3 dag. per week. Iepenlaan 47 Bloemendaal. Gevr. NET MEISJE v. d. en n Aanm. 's av. 8-9 uur. Kostver- lorenstraat 131. halte Kostver- loren, Zandvoort. JUFFROUW7 gevr. in kl. gezin ter ass. v. d. huisvr., Bloemend weg 9 6 (eindpunt Bus A) Bl'daal WERKSTER gevraagd voor Dinsdag en Vrijdag, Zandv.laan 109, Heemstede. In klein gezin gevr. per 1 Sept •JONG MEISJE voor dag en nacht als hulp in de huishouding Aanm. Vrijdag 7-8 u. Bruno Klauwersstr. 24, Santpoort-Stat NET MEISJE gevr. in kl. gez an 9-4 uur. Platartferilaan 5. Bloemendaal. Gevraagd HUISHOUDSTER. Liefst R.K. in gezin van 6 pers., waarvan 4 sch.gaand zijn. Br Haandorp, HiUegommerdtjk 315 Nieuw-Vennep, Gevr. VERSTE LN AAI STER. Mevr. K. Mittig. Binnenweg 79D Heemstede. NET DAGMEISJE in gezin v 2 pers. van 9-4 uur. Aanmelden 's avonds tusschen S en 9 uur. Or Nassaulaan 73. Overveen. Gevr. MEISJE. 16 J. voor d. of d. en n. Aanm. na 7 uur. Emmalaan 16. Voor terstond gevr. een flink DAGMEISJE. Hoog loon. Keizer straat 5. Voor Bedrijf Gevraagd een NETTE LOOP JONGEN. Groentephandel, Kle- erparkweg 8 zw. - NETTE WINKELJUFFROUW gevr. (noodhulp). X.V. „Rewo" comestibles. Binnenweg 13, Hst Telf. 289S7. H.H. KAPPERS. Bediende of aank. gevr.. goed kunnende knip pen. Br. 1195. NETTE LOOPJONGEN gevr Caprice, Gr. Houtstraat 69. NETTE JONGEN gevr. Con certgebouwstalling. Lange Be gijnestraat 22A. 2c BEDIENDE gevraagd, goed schoren en knippen. Adres D. D Croese. Leidschestraat 47. H.H. KAPPERS. Gevr. aank of 2e bed. voor Heerensalon. Joh de Laat. Schouwtjesplein 4. Gevr. in de Btoemondaalsche Apotheek nette LOOPJONGEN voor direct. Flinke R.K. JONGEN gevr Leeftijd 16-17 jaar, om behulp zaam te zijn in rijwielstalling liefst eenlgszins bekend met rij wielreparatie. Zich aan te melden Lange Molenstraat 48, I-Iaarlem Geve. Flinke JONGEN in krui denierszaak voor fiets- en maga- ztjnwerk. Niet ouder dan 17 jaar Duvenvoordestraat 70. Gevr. INSTRUMENTMAKER-* LEERLING. 14-16 J: Br. 1063. Personeel aangeboden Voor Huishouding Juffr.. 42 j. G.G., b.z.a. als HUISHOUDSTER, liefst bij Heer- alleen of moederloos gez. Rr. 117-1 Net meisje vraagt THUIS WERK. onversch. wat. Br. 1175 Fl. gir.. Dame, 60 j., z. pl als HUISH. In kl .gez. waar vrouw ontbr. Br. 1241. Gevr. voor zoo spoedig mo gelijk bekwame en aankomende NAAISTERS voor kinderjurken. Hoog loon. vast werk. Adres te vein. bur. v. d. blad. Nette dienstbode. 4! j. v.g.g.v vraagt betr. in de HUISH. of als huishoudster. Loon f 30 p. m. v d. en n. Br. 1128. Biedt zich aan NET MEISJE v. d. en n. -± 16 j.. j. h h. school Liefst omg. Haarlem. Br. 1129 Besch. R.K. JUFFR., z.z.g.g. als hulshoudster bij D. of II. -of kl. gezin. Br. 1203. B.z.a flinke jonge WERK STER, alle dagen. Br. 1204 Mej. Moser, Raam vest 47, tel 11684. vr. en biedt aan v. tersl en Sept. VROUWELIJK HUIS PERS., ook heele en halve dg Voor Bedrijf EERSTE KAPSTER b.z.a zelfstandig werken. Br. 1176. XETOIKISJK zoekt werk. liefst bij Duitschers of N.S.B.'ers Zondags ook. Onverschillig wat Br. 1130. Heer. gev. leeftijd, alg. ontw. bekend met adrn.. hoekh orga nisatie en bespraakt. ZOEKT BEZIGHEDEN. Br. 1205. Huizen gevraagd Gevraagd BOVEN- OF BEN.- HUIS of Etage met gebruik van keuken door menschen die spoedig trouwen. Br. 1067. ^uizen aangeboden BELEGGINGSPERC. Zandvoort huur f 800, lasten f 92. Inl. Bever- wïjkerstr. 18, Castricum. Te koop TWEE ARBEIDERS WONINGEN centrum stad. Inl. Koel's Woningbureau, Zijlweg 6.7, tel. 12818. Kamers gevraagd Heer. weduwn., 60 j., zoekt GE ZELLIG TEHUIS of kamer m. o. z. pension bij weduwe of gezin z. k. liefst omtr. Aerdenhout. Br. 1178. ONGEM. KAMER met kookge legenheid te huur gevraagd. Br. 1177. Eenv. besch. dame zoekt GEM. ZIT-SL.K. waar gestookt kan wor den en kookgel. Br. 1132. Jongelui die gaan trouwen vra gen een GESTOFF. ETAGE bev. 2 kamers, keuken, of gebruik keu ken. Br. 1133. Juffrouw vraagt KAMER MET KOST bij twee eenvoudige men schen. Br. 1207. Gevr. door jong echtoaar GEM. ZIT-SLAAPK. met kookgel. f 25 p. m. Br. 1208. ETAGE te huur gevr., liefst Heemstede Br. 1209. Dame op leeft, vraagt in besch rust omg. GESTOFF. ZIT-SLAAP KAMER m stook- en kookgel. en wat huisel, verk. omg. Schouwtje. Dame vr. 1 GR. ONGEM. KA MER of 2 kl. k. met kevok- en stookgel. Br. 1070. Kamers aangeboden Groote ZIT-SLAAPK. agb., str. w„ m. of z. pens., geschikt v. vader en zoon. Br. 1211. Aangeb. ZIT-SLAAPK of zit- en slaapk. z. pens., mod. comf., pri ma stand. Aerdenhout Br. 1072. Agb. mooie ONGEM. SUITE m. gebr. v. keuken op goeden stand C- voor heer of dame Br 1210. Te huur GEM. ZIT-SLAAPK. m. gebruik van keuken, str. water, bad, tel.. f 7 p, w. Gem. slaapka mer f 3.50 p. w Goede stand. Cen trum. Br 1134. Aangeboden ZIT-SLAAPK. voor dame alleen. Br. 1073. Mooie ONGEM. KAMER tc huur aan de straat met stookgel. en twee .kasten. Br. 1071. Kost- en Inwoning Heer zoekt KOST EN INWO NING bij wed. of klein gezin, omtr. werf Conrad. Br. 1135. Deg. jongeman z. deg. NET KOSTHUIS, g. her., omg. Haar lem of Heemstede. Br. 1136. GOED KOSTHUIS agb. aan net jong persoon, Haarlem-Oost. Br. 1212. Bij nette menschen KOST EN INW. aangeb. v. jongeman of 2 nette vrienden. Br. 1074. Huisraad gevraagd Te koop gevr. 2-PERS. LEDI KANT met spiraalmatras in goe den staat. Br. met prijsopgaaf 1137. Huisraad aangeboden HUISKAMERAMEUBLEMENT te koop z.g.a.n. eiken met Perz. tafelkleed Alleen verkoop samen (geen opkoopers). Koediefslaan 56, Heemstede. Te koop MAHONIEHOUTEN BANKSTEL, 80-deelïg kristal glaswerk. Damesschrijfbureau, Mech. buffet, handnaaimachine, gramofoon met platen en haard kachel. Narcissenstraat 42, Sant poort. Te koop JAARSMAHAARD oud model. Const. Huygenslaan 8. A'hout. Te koop aangeboden 1 THEE MEUBEL prijs 15 gulden. Klooster straat 76 H.-N.. na zes uur. Te koop een VLOERKLEED f 40. Bakenessergracht 46. Te koop goed onderb. KINDER LEDIKANT 7.. m. f 25. Adres' te vern. bur. v. d blad. Te koop 2-PERS. LEDIKANT met springbak, 2-deelig en kapok matras 3-deelig met peluw. Voor- tingstr. 33. HAARDKACHEL te koop klein model z.g.a.n. Prof. v. d. Waal straat 15. HAARDKACHEL. Maerten v Heemskerkstr. 25 rd. Na 6 uur. Te koop z.g.a.n. DAMES- OF BIJZETFAUTEUIL oude kwaliteit. Lombokstr. 32, Heemstede. Te koop JAARSMA HAARD zonder gebreken. Tevens vulkachel of salamanderkachel gevr. Frans Schubertlaan 34, Heemstede. Aangeb. twee 1-pers chroom SLAAPK. AMEUBL. geschikt voor lits-jumeaux. zeer fraai, cn een 1-pers wit laqué lcdik. compl. Br. 1077. Te koop aangeb. nieuw EETK.- AMEUBLEMENT best. uit blank eiken dressoir met glazen vitrine, uitsch.tafel, 6 stoelen en theewa gen Dr. Metzgcrstraat 44, Zand voort. Muziekinstrumenten PHILIPS RADIO te koop. Pr. f 75. Rijksstraatweg 119. Billijk te koop gevr. SWING GITAAR, lage bruinen heeren schoenen m. 43. Adres te vern. bur. v. d. blad. Te koop PHILIPS RADIO. Ur- sulastraat 13 PICK-UP (Marconi) f 20. Schau- bek jeugdalb. ca. 2200 zegels f 15. Coornhertstr. 11. Volautomatisch PHILIPS RA DIOTOESTEL te koop agb., tevens klein Amerikaansch toestel. Te bez. na 6 uur Dp. D. Bakkcrlaan 72, Bloemendaal. Te koop prima PIANO en mo dern radiotoestel. Br. 1144. Wie kan mij helpen aan goed HUISORGEL? Aanb met prijs, re gisters, merk no. 1145. Te koop gevr. PHILIPS RADIO TOESTEL type '38-'39. Br. met prijs 1216. PHILIPS RADIO te koop. Ur- sulastr 14 rood Haarlem. Te koop EIKEN PIANO. Bceck- mansplein 10, Zandvoort. Conmleet stei ONDERD. v. RA DIO. Nwe lampen. Popelingstraat 11 r., tusschen 6-7 uur. Rijwielen Auto's Driewielig INVALIDBRLÏWIEC duo zitting met prima b. en b. ban den f 250 Leidschevaartwcg 59 b, Heemstede LICHT MOTORRIJWIEL ter overn., prima banden-, Eerlmanstr. 6, Heemstede. Te koop een BAKFIETS met z.g.a.n. banden en een kinderwa gen. Driessen. Maasstraat 2, Heem stede. Te koop gevraagd KINDER-* FIETSJE 2 tot 4 jaar. Tetterode-* str. 52. Telef. 15453.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3