Nieuws uit Het mysterie van den Loodsschoener. IJmuiden, Velsen, Beverwijk en Omstreken Vereeniging tot Bevordering der Bijenteelt Interessante excursie. Zooais we reeds mededeelden, houdt de afdeeling Velsen cn Omstreken van de Vereeniging tol Bevordering der Bijen teelt Zondag een excursie naar het Bijen park' te Amsterdam. Tijdens den, eersten tocht, welke 19 Juli werd gehouden, was de belangstelling ge ring en daarom stelde de afdeeling Amster dam de Velsenaren opnieuw in de gelegen heid om het fraaie park nogmaals te bezoe ken. Stellig zullen ditmaal velen hiervan profiteeren, want men zal worden verrast door het vele, wat er te ziefi is. Dit komt duidelijk tot uiting in 'het feit, dat het rondgeleide alleen reeds meer dan twee uren in beslag neemt cn daarna komt het museum nog aan de beurt. Degenen, die het. park slechts eenmaal bezocht hebben, wenschen dit gaame to herhalen. Het spreekt vanzelf, dat dames en groo- tere kinderen uitstekend aan dezen tocht kunnen deelnemen. Ook voor hen belooft het een interessante excursie te worden- Men vertrekt Zondag met. den trein van negen uur uit IJmuiden (uit Driehuis om kwart over negen). Tn Amsterdam aange kómen wordt er met de tram naar' het eindpunt van lijn één gereden, alwaar men zich om elf uur na een wandeling van twintig minuten langs den Aalsmeerweg en den Sloterweg, bij den ingang van het Bijen-park verzamelt. 'Tenslotte kan nog worden opgemerkt, dat eventueele deelnemers(sters) hun lunchpakket mede dienen-te nemen. Het Spaarne-tournooi: Zal V. S. V. den beker behouden? Thalia Zondag 30 Augustus zal te Haarlem op het „HaarlenV'-terrein het Spaarne-tour nooi worden gespeeld. Vanzelfsprekend bestaat er voor-, du voetbalèvenement. een flinke belangstel ling, te meer daar dezen dag vele elftal len elkaar zullen bekanjpen. De uitslag heeft voor de Velseroorder Scortvereeniging een bijzondere beteeke- nis. want deze ploeg wist reeds twee jaar achtereen den wisselbeker te bemachtigen. Dit voetbalfestijn kan dus de eind beslissing opleveren. Wanneer immers de wisselbeker drie maal achtereen gewonnen wordt, dan komt deze ploeg in het bezit van het fraaie voorwerp. Aan spanning zal het dus geenszins ont breken, want het tournooi is flink bezet en er zijn geduchte tegenstanders. De nieuwe eerste klasser Volewijkers zal immers elke'"mogelijkheid benutten en ook de kampioen van afdeeling vier (Het Zui den). Eindhoven zal zich kranig weeren. V.S.V. heeft een verre van gemakkelijke taak, doch met een weinig volharding en voortvarendheid zal zij 'haar doel stellig kunnen bereiken. Het is dan ook te honen dat vele Velse naren „hun" club zullen aanmoedigen, want, het th'ousiasme blijft altiid een krach tige stimulans om goede resultaten te for ceer en. De nieuwe Bioscoopprogramma's: Dik Trom Voor iederen jongen en elk meisje heeft de naam Dik Trom een bijzondere betee- kenis. Deze oolijke jongensfiguur wist im mers door zijn guitenstreken en avonturen de harten der jeugd te veroveren. Niet al leen de .jongeren, ook de ouderen toonen riog steeds interesse voor Joh. Kievit's veelge lezen boek. Het behoeft dan ook niemand te verwonderen, dat deze heldenfiguur nóg niets van zijn a an trekkelij kheid heeft verloren. De gelijknamige rolprent geeft 'de geheele geschiedenis in klank en beeld weer, zoo dat men hierbij eerst recht zyn fantasie kan ontplooien. Velen zullen dan ook met voldoening ver nemen, dat de directie van het Thalia The- ter er in geslaagd is om in de komende dagen een reeks*voorstellingen van Dik Trom te geven. Vooral in de vacantiepenode beteekent liet draaien van deze geluidsfilm e.en ver rassing. Onder regie van Ernst Winar is men met de vervaardiging gereedgekomen en een ieder zal Dik Trom thans bij zijn weder waardigheden kunnen gadeslaan. Het grootste gedeelte van deze hoofdrol wordt vertolkt door den Hilversumschen schoolknaap Herman van Brummelen. welke met groot geduld en toewijding zijn taak vervulde. Zoo kan men hem zien in de tobbe of achterste-voren op den ezel. Het zijn alle bekende gebeurtenissen, waarbij natuurlijk 'de traditioneele opmer king: „Het is een bijzonder kind en dat is ie niet achterwege blijft. De opname heeft men geenszins in een studio gemaakt. Integendeel; Loosdrecht "vormt immers het mooiste natuurlijke decor, hetwelk men zich hiervoor zou kunnen voor stellen. Daar is bfivoorbeeld het echtte dorpskarakter nog bewaard gebleven met zijn snoepwinkeltje, het huisje van de heks cn dergelijke. De plassen, schilderachtige slootjes en cle gezellige boerderij; zij maken als het ware de sfeer van het boek levend. Zelfs het gemeentehuis en de school moes ten niet ontbreken, zoo'dat de aaneenscha keling der gebeurtenissen binnen pen om lijsting geschiedt, welke volkomen met het. leven van Dik Trom overeenkomt. In Bla- ricum, Kortenhoef, Schoonhoven én Breu- kelen konden eveneens opnamen worden ge maakt. zoodat de scènes nog voldoende af wisseling bieden. Naast Dik Trom komen alle hoofdperso nen: Vader Jan Trom. Moeder. Griet. Bruin- boon, de baker. Philiosen de veldwachter. Mulder de vrek en Kee de heks op het witte doek te voorschijn en zelfs de school juffrouw is aanwezig. Het was een verre van gemakkelijke taak op deze film samen te stellen, doch men zal zich weldra in het Thalia Theater van de resultaten kunnen overtuigen.... We twijfelen er echter niet aan of ionc en oud zullen deze gemoedelijke, eenvoudige. Hollandsche rolprent bijwonen. Ten slotte kan nog vermeld worden, dat naast Herman van Brummelen. Bennie Nie- staat, T. Dykmans. mej. G. Smit. Guus Ver stra ete, T. Walgraver, mevr. Melens. W. Niestaat, Alex de Meester, .mej, A. Borger on vele anderen aan de film medewerken. H. J. DE VRIES. Rex „Immer nur du" is de typische titel van de nieuwe film, welke in de komende dagen voor de bezoekers van het. Rex- Theater zal worden vertoond. Het is een rolprent, waarin de liefdesgeschiedenis van twee wereldberoemde filmsterren is ver kerkt. Natuurlijk blijven de gebruikelijke incidenten niet achterwege. In deze film treden op: Jonan Heesters, Dora Komar, Fita Berkhoff, Paul Kemp en Paul Henc- kels. De Pont Heinz Rühmann zal in Bioscoop De Pont op de van hem bekende wijze de lachtlust van alle bezoekers opwekken. Het thema "De modelechtgenoot", zegt reeds voldoen ds en zeer zeker zal deze geschiedenis zich in veler belangstelling mogen verheugen. ïn deze film kan men verder het spel van nans Schonker. Heli Finkenzellcr en Leni Marienbach aanschouwen. Excursie naar het Crematorium Voor de excursies, die de afdeeling Velsen der Vereeniging voor Facultatieve Lijkverbranding iéder jaar naar hel crematorium, de colombar" en dé urnentuinen onderneemt, .bestaat altijd een groote belangstell'ng. Deze belangstellir- 'neeft het bestuur eenige jaren geleden gr noopt het aantal uit te reiken toegangskas rte- tót ion te beperken, want 300—360 bezoeker waren-toentertijd geen zeldzaamheid. Ook gisteravond waren weer ruim een hon derd.tal excursistcn in de groote aula van he crematorium bijeen, waar zij met orgelspel var. de organlste, mei. Hulshof, omvangen werden. De heer Y. J. Reitsma gaf een korte uiteen zetting oVer het doel en streven der Verecnigir' voor Facultatieve Lijkverbranding aan wie he crematorium en de urnenhallen behoort. He doel is de wettelijke, algeheele vrijheid te vei krijgen voor iederen Nederlander zijn of haai stoffelijke resten te mogen laten verasschen, indien hij of zij dit wenscht. Door een leemie in de oude Begrafeniswei wordt de crematie in Nederland thans immers oogluikend toegelaten. Dit toelaten dateert reeds van 1914; het stemt de voorstanders van crematie droef steeds weer te moeten bemerken, dat de vrijheid van crematie nog steeds niet bij de wet erkend wordt. Spr. zette vervolgens uiteen, welke financleele voordeelen aan het lidmaatschap der Vereeni giiig voor Facultatieve Lijkverbranding verbon den zijn. Dit lidmaatschap van enkele kwartje; per jaar geeft een zeer groote reductie op de tarieven der crematie. De Vereeniging is het er om te doen z.ooveel mogelijk leden té winnen, niet -om het financleele gewin, maar omdat d« macht van het getal bij het bereiken van het doel, dat de Vereeniging zich gesteld heeft, belangrijke factor ls. De crematie-idee wint gestadig veld; ledental breidt zich steeds uit en het aantal crematies op Westerveld is gestegen van 46 in 1915, 555 in 1931 tot topcijfers als 1067 in 1941. Het ledental was 1 Juli j.l. c.a. 21.000. Met een opwekking zich als lid der Vereeni ging op te geven bij den secretaris, den heer A. J. van der Weijden te IJmuPden, eindigde spr zijn uiteenzetting. De heer J. van Dijk, directeur van het cre matorium, vertelde daarop over de technische zijde van de ci-ematle-plechtigheidhet binnen leiden van de stoet, het dalen van de kist, het Invoeren ervan in de oven en het verdere ver loop van hel crematieproces. Onder leiding van het. personeel van het cre matorium heeft het gezelschap daarna een rondgang gemaakt door de aula's, de over kamers, de colombaria en de urnentuinen. di een groote oppervlakte beslaan en aan welke bouwwerken kunstenaars van naam als v. d. Eynde, Marlus Poel, ir. Dudok medegewerkt hebben, teneinde te Driehuis-Westerveld een inrichting te scheppen, die eenig in ons land is. Daar vele belangstellenden voor deze excursie afgewezen moesten worden, heeft bestuur der afdeeling Velsen besloten Woensdag 26 Augustus a.s. "s avonds 7 uur een tweede excur sie te organiseeren. Overplaatsing De heer M. J. Wildschut commissaris bij het loodswezen te Harlingen zal begin September in deze functie worden overge plaatst naar IJmuiden. Het water lokt Het is nog vancantie en vanzelfspre kend maken dan ook velen van de ge legenheid -gebruik om een heerlijk bad te nemen. In onze gemeente heeft men hiervoor volkomen de gelegenheid en zoo kan men in de natuurbaden De Heerenduinen en Velserend een onge wone levendige drukte waarnemen. Velen vinden immers in het bad hun element en er wordt naar hartelust ge zwommen. De gevorderden toonen hun prestaties aan de springplank, alwaar menige fraaie sprong wordt gemaakt. De kleintjes zijn echter eveneens in •grooten getale aanwezig doch zij ver maken zich meestal in het pierenbad. Tusschen deze schare wem'elende cn spelende kinderen ziet men tevens een aantal dames, die soms kanhopige zwempogingen ondernemen. Menige krampachtige gelaatsuitdrukking of angstig gilletje demonstreert welk een inspanning de leerlingen aan den dag leggen. Ja het is zomer en men weet er op doeltreffende wijze van te profiteeren. Ieder zwemt op zijn manier, doch allen ondervinden den weldadigen invloed van het lokkende water. Van links naar rechts: Op het Drcntsche land is de boer dadelijk na den oogst van de rogge begonnen met het gereed maken van het land voor het tweede gewas. Deze landbouwer onder Ruinerwold maakt nog gebruik van een zeer ouderwetschen ploeg. (Landstand Van Buiten Pax Holland c). Te 's-Gravenhage werd Dinsdagmiddag in het gebouw van den Nederlandschen Landstand de afdeeling Landvrouwen van den Ned. Landstand door den boerenleider geïnstalleerd. Mevr. Zwiers-Luth, die tot Landvrouwenleidster werd benoemd, tijdens haar rede. (V.N.P. Landstand Warburg Pax Holland c). Ravitaillcering tegen iederen prtfS. De brug is vernield. De ver zorging der troepen moet echter doorgang vinden, dus wordt op alle mogelijke door waadbare plaatsen de ravitailleering verzekerd. (Atlantic Holland P.K. Gehrmann Pax Holland c) Van links naar rechts: Onder bescherming der Italiaansche marine passeeren de Italiaansche konvooien regelmatig, ondanks belaging door vijandelijke vliegers, de Middellansche zee op hun V&art naar de Noord Afrikaansche havens. (Orbis Luce I Holland - Pax Holland c). Pontverkeer onder vijandelijk vuur. Dc tocht over de rivier begint. De tros, welke de pontons met de motorboot verbindt, staat strak ge spannen. (Transatlantic Recla SS PIC Körhisser Pax Holland c) V. Z. V. 3 speelt beslissings wedstrijd Binnenkort zal liet derde zevental een beslis singswedstrijd tegen Watertrappers I spelen. De datum moet echter nog worden vastgesteld. Met ongeduld zien alle V.Z.V.'ers dezen strijd tege moet. VRIJE EVANGELISATIE. In het gebouw aan de Willebrordstraat zal de heer A. Besselaar Sr. Zondagmiddag om vier uur in de godsdienstoefening dei- Vrije Evangelisatie voorgaan. Benoeming Krachtens een besluit Van hel Hoofd der Ge meente is de heer T. van der Weide tot ambte naar van den Burgerlijken Stand benoemd. Er komen nieuwe volkstuintjes. VELSEN Tijdelijke afsluiting eeif wes De Burgemeester van Velsen, waarnemende de taak van Burgemeester en Wethouders, brengt ter openbare kennis, dat van Maandag 24 Augustus 1942 af, tot nader order, de Gilden- laan te Velsen, van den Groote Hout- of Konfngs weg tot den Schulpweg, voor het doorgaande verkeer met (Tij- en voertuigen zal zijn afgeslo ten, Schip in vliegend stormweer" bij Terschelling vergaan. Moeilijke opdracht voor Van Drimmelep. In het schemerdonker vertelt Jan van Drimmelen het mysterieuze verhaal van den loodsschoenenr. De avond valt en het is stil op straat. Zijn vertelling wordt alleen onder broken door het eentonig tikken van de klok, tik-tak, tik-tak, die kalm den tijd meet. In de verte blaft een - hond. Teddy spitst zijn ooren. Terwijl Oome Jan daar in het donker kalm tegenover ons zit zien we voor ons wat er is gebeurd. Hij vertelt zoo dui delijk. En zijn oogen zijn zoo rijk aan leven. Soms maakt hij een gebaar, dan wacht hij even en tuurt hij voor zich, Er rammelt -een paard en wagen voorbij. Een groentenkar. Het is al laat En toch ma ken wij nog geen aanstalten om huiswaarts te keeren. Wij willen het verhaal dezen avond nog volledig hooren. „Bliksiës", zegt Van Drimmelen eensklaps, „wis- en waarachtig, meneer, dat. die boot nou nooit is gevonden. Ze wilden het niet. neen zou wouen het niet. Hadden ze naar me geluisterd dan zou het gelukt zijn. Maar ze verduvelden het!" We noteerden al lang niet meer. Ons ge heugen zal zijn nut maar moeten bewijzen.. Het was vliegend stormweer. Dc menschcn1 van Terschelling waren in huis gegaan. Een enkeling tuurde nog aan den zeekant naai de wild opgezwiepte golven. De lucht was grauw en wild. Dreigende donderkoppen met grillige vormen snelden voort. Plensend viel de regen, het geluid mengde zich met het gejakker van den wind, die wispelturig was, die de zeilboóten onverhoeds en laf aanviel. Ze vroegen het zich in spanning af, de men- schen van Terschelling, hoe het: met de sche pen zou gaan. Plotseling was de storm opge stoken. Zouden de varensgezellen bijtijds zijn gewaarschuwd? Op dc groote watermassa werden gevechten met den dood geleverd Wild zouden de gevechten zijn van de zee lieden, die zich afbeulden om de zeilen neer te halen, om hun schip crp de golven te hou den en de overslaande waterzuilen te trot- seeren. Misschien verkeerden er al booten in nood. Het was mogelijk, dat er al een naar den kelder was gejaagd, zoo snel, dat de mannen geen tijd hadden gekregen om zich in veiligheid te stellen. ,Met man en muis vergaan!" Het verschrikkelijk bericht was al zeer dikwijls naar Terschelling gekomen, waar men stil van werd. klemmend-stil, hoe wel men hard was door den voortdurenden strijd met de elementen Een loodsschoener voer in den storm. Het schip was overvallen. Nog probeerde het in Terschelling te komen. Maar de zee was te «wild en het schip was te weinig strijdklaar. Het gat was niet meer te bezeilen. De moed werd echter niet spoedig opgegeven. Het schip kon in ieder geval niet op zee blijven, het moest een veilige haven bereiken. Het. was nacht en pikdonker. Er konden geen booten in de nabijheid worden opge merkt. Het schip was op zichzelf aangewezen Maar wat moest er gebeuren? Het Amelander gat? Zou dat nog kunnen worden bereikt? Er werd hard gezwoegd Het Amelander gat bood de eenige kans op behoud. Daar heen mdest het vaartuig gaan. Schepen in nood? Men vroeg het zich op Terschelling -telkens en telkens af. De vraag werd klemmender naarmate de nacht, voortkroop. De onzeker-1 heid martelde. Het werd lichter, Een nieuwe dag brak aan Nog was dd lucht grauw, nog bulderde de wind, nog was de zee onstuimig, Er waren menschen, die niet langer konden wachten, die wilden weten wat er was ge beurd. Ze snelden naar het strand. Daar von den ze twee lijken Er werd direct aangifte gedaan. De tele graaf kwam in werking. De identiteit van de schipbreukelingen moesl worden opgehelderd. Het onderzoek had resultaat. Men vernam, dat zij tot de bemanning vah een loodsschoe ner hadden behoord. Oome Jan zwijgt even. Alles staat weer helder voor zijn geest. „Die twee hadden de wacht gehad," zegt hij dan „De anderen wa ren beneden onder dek. Ik vermoed, dat de schoener met een stortzee is gekenterd. Zijn lange masten met die stengen hebben er geen goed aan gedaan. Is er nog wel eens iets van de andere schipbreukelingen gehoord? Nee, maar ze zaten beneden onder dek. daar ben ik van overtuigd. Ze hebben geen tijd gehad om naar boven te rennen. Alles was in een oogenblik gebeurd De zee kan goed zijn en toch ook zoo wreed, zoo genadeloos. De mannen waren vroolijk van huis gegaan, ze hadden vrouw en kin deren opgeruimd ge-dag gezegd. Had iemand van hen vermoed, dat. het hun laatste reis zou zijn? Velen wilden nog niet gelooven, dat zich bij Terschelling zooiets verschrikkelijks had afgespeeld. Ze hielden zich vast aan het laat ste restje hoop. Maar de dagen gingen voorbij enop het Terschellïnger strand waren immers twee lijken aangespoeld, die waren herkend. Een paar dagen later zou een poging wor den gedaan om den loodsschoener te vinden. Direct werd aan Jan van Drimmelen ge vraagd of hij wilde duiken Oome Jan be greep dat niet erg. „Ze hadden toch zelf duikers", zegt hij, „waarom moesten die niet helpen?" Hij ging naar Terschelling, waar hem zoo'n vreemd werk wachtte (Wordt vervolgd). 45 jaren Huwelijkstrouw Vrijdag 4 September hoopt het echtpaar O. Zalm en E. Brand zijn vijf-en-veertig- jarig huwelijksfeest te herdenken. Béiden 'zijn uit de Zaanstreek ofkomstig. De bruidegom werd 10 Juni 1872 te Zaan dam geboren, terwijl mevr: Zalm 8 April 1874 te Koog aan de Zaan het levenslicht aanschouwde. Dc heer Zalm heeft wel een zeer Werk zaam leven achter den rug en zonder over drijving kan van hem gezegd worden, dat hij een van de eerste Nederlandsche vak- electriciens was. Oorspronkelijk bij zijn vader in het meu belmakersvak opgeleid, ging hi.j nu ruim 'Veertig jaar geleden bij den bouw van de Electrische Centrale te Bloemendaal tot het electriciensvak over, wat toen nog geheel in de kinderschoenen stond. Ruim drie jaar heeft hij hier vertoefd, waarna hij bij de firma, die deze centrale had gebouwd en tot een van de grootste electriciteitszaken van ons lanfl behoorde, in Amsterdam als monteur te werk werd gesteld. De heer Zalm heeft in die dagen den opgang van de tele foon meegemaakt. Deze was toen nog wei nig bekend, doch won steeds meer veld. Vanzelfsprekend behoorde ook de ver lichting, welke destijds eert geheele om wenteling onderging, tot de werkzaamheden van den heer Zalm. Zelfs heeft hij aan de toenmalige met acëthyleengas gevulde lichtboeien op het IJ gewerkt. Als bijzon derheid kan voorts vermeld wördéfc, dat de bruidegom de eerste kwikdamplamp op het Koningsplein te Amsterdam heeft geplaatst en aandeel heeft gehad bij het stellen van de oude steedsche booglampen, die de stad zulle een aardig aspect verleenden. Gedu rende tien'jaren heeft de heer Zalm zich op deze wijze groote kundigheid als electricien verworven. Gezondheidsredenen waren oorzaak, dat hij daarna ongeveer 3 jaar aan de Betuwsche stoomtram te Bemmel was verbonden, waarbij hij de speciale zorg voor het tele foonnet had. In Mei 1911 kwam de familie Zalm naar Velsen. De heer Zalm maakte toen deel uit van de eerste vier electriciens. welke bij de Papierfabriek in dien tijd werkzaam wa re. Hier heeft hij de geheele evolutie van de electriciteil aan het bedrijf meegemaakt .en de omzetting van gelijkstroom in draai stroom, Zijn- kunde bezorgde hem de be langrijke functie van baas in de steeds groeiende ejectricienswerkplaats van dit be drijf, welke taak hij ruim 15 jaar heeft ver vuld, totdat hem wegens gezondheidsrede nen 31 Juli 1935 vervroegd pensioen werd verleend, na eendienstverband van ruim 24 jaren. Veel goeds heeft het echtpaar in zijn huwelijkstijd ondervonden, maar ook voor tegenspoed is het niet bewaard gebleven. De heer Zalm heef4 veel met ernstige ziekten te kampen gehad, maar desondanks is hij opgewekt, alhoewel hij door zijn "ze ventig jaren niet meer zooveel van zijn ge stel kan vergen. Mevrouw Zalm daarentegen kan nog op een goede gezondheid bogen. Uit het huwelijk zijn thans zes kinderen in leven, die allen ook reeds huh gezin'heb ben. Een tiéntal kleinkinderen zullon het feest van hun grootouders medebeleven. Ongetwijfeld zal het den echtelieden, die vooral in de kringen van de laatste betrek king van den heer Zalm een goede bekend heid genieten, op hun herdenkingsdag niet aan belangstelling ontbreken: Chr. Warmcnhnren jubileert De heer Chr. Wannenhov.en-sluit de rif van Augustus-jubilarissen bij dc Vereen. Papierfabrieken der firma Van Gelder Zo nen op den 26sten met een dertig jaren dienstverband. De heer Warmenhoven te Wijk aan Zee en Duin geboren 29 September 1892 kwant op 19-jarïgen leeftijd bij het bedrijf, waar, hij het eerste jaar doorbracht in de afdee ling separatie van de cellulosefabrieken. Spoedig werd hij proevenmaker in het „kookhuis". Door de mobilisatie van een deel van het personeel werd hem de functie van voor man toegewezen. Vervolgens kwam hij bij de z.g.n. „ketelploeg" om "ports gedu rende enkele jaren voorman in de afdee ling Loogerij te zijn. Reeds vele jaren ver vult hij de taak van onderkookmeester welke een belangrijke lunctie is. Nu echter bijna twee jaar lang verricht de heer Warmenhoven, die vele vriendeji aan het bedrijf heeft, werkzaamheden ten behoeve van het Laboratorium in verband met kookproeven van de huidige grond stoffen. V. V. Brecsaap De voetbalvereeniging ..Breesaap'' zal Zondag een vriendschappelijk duel aangaan met de Amsterdamsche vierde klasser TA. B.A. In verband met de aanstaande competitie belooft dit een aardige oefening te worden, De wedstrijden vinden plaats, op Water vliet. 's Morgens om elf uur zullen de ad- spiranten van beide vereenigingen legen elkander uitkomen, te 12 uur de tweede seniqren elf tallen en om 2 uur V.V.B.,1 versus T.A.B.A. I. H. A. V. Suomi Zondag, 30 Augustus zullen eenige leden van de H.A.V. „Sucrtni" deelnemen aan de athletiek-districtskainpioenschappen van Noord-Holland, welke door N.A.U. op de Sintelbaan te Amsterdam zullen worden ge houden. Op de 800 M. zal uitkomen T. L. de Ree, terwijl J. van Wijngaarden en J. T. Kooiman hun kunnen op de 1500 M. zul len toonen. Joop Ween ink dingt mede in de 5000 M. en G. Postma Sr. en N. Ade laar, respectievelijk in het discuswerpen en verspringen. BEVERWIJK Wat doet de Ned. Volksdienst? Vrijdagavond het antwoord. De N.S.V. cn de N.^.D, houden Vrijdag avond in het Kennemer Theater een gemeen schappelijke bijeenkomst, waarin de idieele en practische doelstellingen van het Volks dienstwerk zullen worden behandeld, onder het motto: Geen liefdadigheid, maar volks welvaart." Vele misstanden zullen uit den weg geruimd worden. In elk geval zijn slechts diegehen tot oordeelen bevoegd, die kennis hebben ge nomen van het hoe en Waarom van dit socia listische werk. Komt dus en hoort, oordeelt niet, alvorens ge weet. De heeren D. G. Avenarius, provinciaal lei der van den Ned. Volksdienst en Winterhulp Nederland voor de provincie Noord-Holland, en Ilger Kreisamtleiter der N.S.V. zullen het woord voeren. Het kinderfeest van De Midza Voor de filmvoorstellingen voor dc jeugd, welke Woensdagmiddag in het Kennemer Theater door de Beverwiiksehe Winkeliers combinatie „Midza" werden georganiseerd, bestond een overweldigende belangstelling, want in beide voorstellingen was de zaal tot de laatste plaats bezet. Het programma werd geopend met een pop- penfilm, welke alleraardigst was. Niet minder leuk was het filmpje „Hollandsch water", dat de jongens en meisjes volop de gelegen heid bood met de vele bekende liedjes, welke de rolprent illustreerden, tnee te zingen. Een aansporing was hiervoor niet noodig, want uit volle borst werd meegezongen. Als hoofdnummer werd vertoond „Het ge heim van den Robijn", naar een Gosterseh SRrookje. De verwikkelingen, welke om den robijn gesponnen waren, zijn talrijk en span nend, waartoe de mysterieuze Oostersche sfeer veel bijdroeg. Met spanning hebben de kin deren de avonturen van den held, dc onge lukkige prinses en den ohgelukkigcn koning gevolgd Behalve van het spannende verhaal kon het jeugdige auditorium ook nog genie- téh van tal van fraaie natuuropnamen en beelden uit het dierenpark Hagenbeek, welke in de film gemonteerd waren, De Midza kan met voldoening op deze-eer ste twee filmvoorstellingen terugzien. Koslelooze inenting ^gen dipliterie en roodvonk De wnd. burgemeester brengt In, herinne ring, dat voor hen die op 24 Juli en 7 Augus tus j.l. respectievelijk de eerste en tweede Inspuiting tegen roodvonk en diphtheric heb ben gehad, de derde en tevens laatste inspui ting zal plaats hebben op Vrijdag 21 Augustus a.s. in bet gymnastieklokaal van de Bisschop pelijke Kweekschool aan de Baanstraat. De dislrlbutiestarrtkaarten der in te enten kinderen moeten medegebracht worden Ten einde de inspuitingen een vlot verloop te doen hebben, dient men zich stipt aan de hiervoor vastgestelde uren te houden. Verkeersongeval Woensdagmorgen ongeveer 10 uur Is op de Breestraat ter hoogte van de R K. Pastorie door onbedachtzaamheid een vrij ernstig ver keersongeval gebeurd. Een wielrijdster. mej. B stak zonder acht te slaan op het andere verkeer plotseling de straat over. waardoor zij door een auto van het P.E.N. werd gegrepen. Zïj werd tegen den grond gesmaakt Met een gebroken beep en een hoofdwond werd de onfortuinlijke wielrijdster bij omwonenden binnengedragen, waar haar de eerste hulp werd verleend. Met een ziekenauto is zij naar een ziekenhuis overgebracht. Het Mic^Kemioincrland. tournooi n Santpoort slaat na sparuienden strijd Kinheim met 43. Woensdagavond werd in het gemeente lijk sportpark te Beverwijk het tournooi om het voetbalkampioenschap van Midden- Kennemerland voortgezet met den wedstriïd KinheimSantpoort, waarvoor een bevre-. digende belangstelling bestond. Kinheim kwam in het veld met precies dezelfde opstelling als Zondag j.l., in de ont moeting tegen Alkm. Boys, doch bii Sant poort war.en verscheidene nieuwe spelers opgesteld. De opstelling zag er als volgt uit: Stet, Kuypers cn Maarschalk; Meyer, Niis- sen, Tromp: Warmenhoven. Gerrits, C. Tromp, Kaldenbach en Wijker. C. Tromp verhuisde na de rust van de middenvoorplaats (Bakkum was er niet) weer naar de spilplaats, wat een verzwak king voor de voorhoede beteekende. Debu tanten in de ploeg waren doelman Stet en de junior Warmenhoven als rechtsbuiten. Stet maakte een veel beteren indruk dan zijn collega van Zondag en stopte eenige moeilijke ballen op zeer goede wiize. Een debuut, dat glansrijk was, was echter dat van Warmenhoven. Zijn voorzetten waren zeer goed. evenals het afgeven van den bal. Bovendien is hij handig en passeert vaak vlot een tegenstander. Van de vier doel punten. welke Santpoort scoorde, maakte hij er één en van de overige drie was hij de grondlegger. De wedstrijd had een zeer spannend ver loop ondanks dat Santpoort op een gegeven moment met 41 leidde. Reeds na 1 mi nuut namen de roodblauwen de leiding, maar Rem bracht met een mooi doelpunt de partijen weer op gelijken voet. De Santpoor ters werden toen even overspeeld, doch zooals in vele zelfde gevallen scoorde Ger rits tegen de veldverhouding in. De rollen werden weer omgekeerd en het was Sant poort weer, dat hel beste van het spel be hield. De rust kwam met 12. Reeds kort in de tweede helft zag War menhoven zijn doorzetten beloond door op handige wijze Daniels, die weer goed op dreef was, te passeeren. DiL doelpunt was niet noodig geweest als de verdediging het leder sneller had weggewerkt. Uit oen cor ner van Warmenhoven bracht Wijker den stand op 14. Santpoort demonstreerde in deze periode een overwicht, dal echter ein digde toen Kinheim alles op alles zette om het verloren terrein te herwinnen. En hierin daagde zij bijna, want de Santpoorters lie ten zich door het verwoed werkende Kin heim overrompelen. Lat, lichamen en doel man moesten redding brengen. Pas uit een door een handsgeval ontstane strafschop kon Versteeg Kinheim's achterstand tot 42 verkleinen. De Velsen-Noorders hielden het tempo vol en het offensief werd met weer een doelpunt beloond. Alles was toen nog mogelijk, zelfs back v. d. Kant kogelde op de Santnoort-veste. maar Stet en vooral Maar schalk vormden onoverkomenliike struikel blokken. De verdiende gelijkmaker bleef uit, zoodot het einde van dezen spannenden wedstrijd, waarin soms aardig gevoetbald werd. met een 43 overwinning voor dc Santpoorters kwam. Dit is de tweede over winning van Santpoort. Record aantal inschrijvingen voor Alkmaar Dat Alkmaar na Duindlgt het meest bij de paardensportllefhebbers in trek is, is dit sei zoen door de belangstelling, de inschrijvingen en omzetten aan den totalïsator reeds duide lijk bewezen, maar de draverijen, welke op Zaterdag 29 en Zondag 30.Augustus in Alk maar worden- georganiseerd steken, wat de inschrijvingen betreft, Dulndigt naar de kroon. Niet minder dan 160 inschrijvingen zijn. voor deze beide dagen binnen gekomen, een' aantal, dot dit jaar nog door geen enkele langebaan gehaald werd Voor Zaterdag zijn 78 paarden aangegeven er) voor de courses op Zóndag 82. Hieronder zijn dc grootste cracks van de langebaan, n.l Alleghenny, Barones Spencer. Amazone G. Zampa van N. Z. en vele dravers, die dit seizoen voor het eerst uitkomen. SANTPOORT Een spannende strijd verwacht V. S. V.-Santpoort. Santpcu iJmuiöen-Oost i ut ja! Zondag op het Frans Halsstraat te tegen het cersie elftal Een vorige ontmoeting eindigde r drie. zoodat het ditmaal geenszins zal ontbreken.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3