LOTION MALWIDA 31 DAMIAATJES Rechtsbijstand KM S „.tad FEUILLETON Roman van Else Wernecke Nadruk verboden 14 Maria's donkere oogen zijn star op den uit- 5ang gericht, haar gezicht is doodsbleek en c hand, die Marga's arm omklemt, steen koud. Verschrikt helpt 't jonge meisje haar in de auto stappen. Maria laat zich met geslo ten oogen, als gebroken, in de kussens val len en wenkt den chauffeur-: „Naar huis". „U bent ziek, mevrouw", zegt Marga vlug, „als u het goed vindt, zal ik direct meneer waarschuwen Maria slaat haar oogen op. „Neen, in geen geval, dat niet alsjeblieft!" zegt ze scherp. „Maar als u met me mee wilt gaan Zwijgend zit Marga naast haar en ze Sep; ftreelt, zonder het te weten, met haar warme :p; handen de ijskoude vingers van de vrouw. !p Tusschen de opeen geklemde tanden dringt een nauw bedwongen steunen. Het is een trieste en moeizame weg, Sep; welke Maria Hofrichter, wanneer de wagen eindelijk voor de villa stopt, steunend op Marga en de kleine kamenier, door den -M. donkeren tuin en de hel verlichte hal naar Seju haar slaapkamer aflegt. De mooie, licht- Aui Eroene avondjapon ligt verwaarloosd op A-; den grond, terwijl de beide meisjes haar Sen jorgen wijden aan de zieke vrouw, die bleek Auj en met gesloten oogen in de kussens ligt. Marga, die haar hand in de hare neemt, voelt een uiterst zwakken, onregelmatigen polsslag en waarschuwt met een enkelen Sept blik het verschrikte dienstmeisje: Direct den Sept doktfer opbellen. De bejaarde huisarts blijft met de pa tiënte alleen en als Marga hem bij het weg gaan op de gang vragend aanziet, haalt hij lijn schouders op. „Het is altijd hetzelfde", iegt hij. „De patiënte heeft de meest moge lijke rust noodig en mag zich in geen geval opwinden. Bij een zóo uiterst zwak hart. als dit Maria Hofrichter steekt Marga haar hand toe en probeert te glimlachen: „Arm kind n 4 in heb je danig aan het schrikken gemaakt! Het spijt me zoo. Maar ik voel me nu al weer veel. veel beter. Het is alleen mijn malle zwakheid dat dwaze hart van me. Maar 't is nu heusch alweer bijna in orde. En ik ben je zoo dankbaar. Je hebt zoo heerlijk voor me gezorgd je bent zoo hed rustig en zoo omzichtig! En ik ben een egoïstisch schepsel ik leg maar den heeler, ond beslag op je en vraag niet eens, of niet op een andere manier over je tijd aad willen beschikken, of er niet iemand op je wacht „Op mij wacht niemand, mevrouw", zegt Marga snel, „dat is immers van geen be lang. En het concert was zoo prachtig. Marga bijt zich op haar lippen; dat concert had ze nu maar liever niet moeten aanroe ren. „Maar, nietwaar mevrouw, nu zal ik meneer toch maar even op de hoogte bren gen?" Maria Hofrichter glimlacht en dit lachje doet Marga pijn. Ze schudt ontkennend haar hoofd. „Neen, lieve kind, dat zullen we niet doen. Mijn man bevindt zich nu in ge rits animeerd gezelschap en viert zijn welver diend succes. Hij weet, dat ik me niet graag in een grooten kring uitgelaten menschen beweeg. Hij zal me heusch niet missen". „Maar", protesteert Marga, „uw man jjon moet toch weten, dat u ziek bent!" isitr.' „Nee, mijn kind, dat mag hij juist niet H weten, hij mag er nooit achter komen, be grijp je wel?" En na een korte pauze voegt ze er glimlachend aan ,toe: „Een kapot stuk speelgoed interesseert het kind niet meer -" En dan verzoekt Maria Hofrichter het Songe meisje haar ^lleen te willen laten. Ie voelt zich nu beter, alleen wat vermoeid en ze wil nu gaan slapen. En het is door dat alles verschrikkelijk laat geworden, Theo- door zal Marga naar huis rijden, ja, ja,-, zonder tegenspraak. Het is nu veel te don ker op straat dan dat een jon® meisje hier alleen in die afgelegen voorstad den weg zou moeten zoeken. Het is een oude, zieke vrouw met inge- n vallen gezicht, die daar in de kussens ligt en Marga drukt zwijgend de hand, die haar ten afscheid wordt toegestoken. Dan verlaat Ze zachtjes de kamer. „U blijft toch nog op?" fluistert Marga het meisje toe. dat op de gang achter de deur staat. Natuurlijk, knikt het kind, dat moeite heeft haar tranen te bedwingen. Theodoor is blijkbaar reeds geïnstrueerd, want de groote wagen, die al in de garage was ondergebracht, rijdt nu weer de oprij laan in en stopt voor het bordes. De jonge chauffeur opent het portier. Marga schudt het hoofd. „Ik kom liever Voorin naast u- zitten". De jonge chauffeur is zichtbaar verwon^ dord en mompelt: „O, ik dacht maar zoo die andere, die collega van u, die plantte zich altijd maar direct achter in de kussens als een ministersvrouw commandeerde: Zoo en nu maar een beetje vlug, Theo door. ja?" Marga lacht. Die kleine, die Eva het is begrijpeHjk. Als luxe wagens iemand nog zoo imponeeren Marga noemt haar adres en de jonge chauffeur met het jongensachtige, open hartige gezicht brengt den wagen in bewe ging. Zij gljjden zwijgend door de straten, waarop een fijne motregen blanke reflexen spiegelt. Na een poosje vraagt Theodoor als ter loops: „Wat scheelt mevrouw eigenlijk?" „Ik weet het niet", antwoordt Marga aar zelend, zich het dringende verzoek van de zieke herinnerend. (Wordt vervolgd.) Van links naar rechts: Op het Drentsche land is de boer dadelijk na den oogst van de rogge begonnen met het gereed maken van het land voor het tweede gewas. Deze landbouwer onder Ruinerwold maakt nog gebruik van een zeer ouderwetschen ploeg. (Landstand Van Buiten Pax Holland c). Te 's-Gravenhage werd Dinsdagmiddag in het gebouw V3n den Nederlandschen Landstand de afdeeling Landvrouwen van den Ned. Landstand door den boerenleider geïnstalleerd. Mevr. Zwiers-Luth. die tot Landvrouwenleidster werd benoemd, tijdens haar rede. (V.N.P. Landstand Warburg Pax Holland c). Ravitailleering tegen iederen prijs. De brug is vernield. De ver zorging der troepen moet echter doorgang vinden, dus wordt op alle mogelijke door waadbare plaatsen de ravitailleering verzekerd. (Atlantic Holland P.K. Gehrmann Pax Holland c) f Van links naar rechts: Onder bescherming der Italiaansche marine passeeren de Italiaansche konvooien regelmatig, ondanks belaging door vijandelijke vliegers, de Miadellansche zee op hun vaart naar de Noord Afrikaansche havens. (Orbis Luce Holland - Pax Holland c). Pontverkeer onder vijandelijk vuur. De tocht over de rivier begint. De tros, welke de pontons met de motorboot verbindt, staat strak ge spannen. (Transatlantic Recla SS P.K. Körhisser Pax Holland c) BRIEVEN UIT EN OVER DE HAARLEMMERMEER. „Het kan verkeeren". Gerbrand Adriaensz. Bredero wat graag zal ik u van den geestigen zanger onzer glorieuze 16e eeuw eens iets ver tellen wist er van, de koolzaadteelt kan het demonstreeren. Een halve eeuw geleden weid er in ons kleine landje jaarlijks meer dan 30.000 bunders geteeld, een oppervlakte die later tot even de 2000 H.A. inkromp. Als ge dezen brief onder oogen krijgt, weet ge reeds, dat we ons, als het niet te zeer tegerfloopt, een volgend voor jaar zullen kunnen verblijden in den heerlijken aanblik van lal van bloeiende koolzaadvelden. Daar is in de eerste plaats de regeeringseisch, dat van klei- en zavelgronden ten minste acht procent voor de koolzaadteelt zal worden ge bezigd, een eisch waaraan niet te ontkomen valt. Daar zijn in de tweede plaats de niet onbevre digende perspectieven die de teelt m.i. levert. Eeii richtprijs van 20 per 100 K.G. boerenschoon geleverd zaad van gemiddelde kwaliteit, bij een inleveringspremie van 15 per 100 K.G. is naar ik meen, alleszins aanvaardbaar. Er zijn bezwa ren: het element van dwang, een gareel waarin we ons moeilijk, bewegen en nimmer thuis ge voelen, laat ik althans voorloopig buiten beschouwing en ik bespreek in dezen brief alleen die van technischen aard. Ongetwijfeld worden ze heel vaak wat al te breed uitgemeten en ziet men de voordeelen, die de teelt ook biedt, over 't hoofd. Het hangt er in 't leven nu eenmaal zooveel van af uit welken gezichtshoek men de dingen bekijkt. Zal de teelt van winterkoolzaad en daarom is het vooral te doen slagen, dan moet vroeg worden gezaaid, liefst voor half Augustus, in elk geval hoe vroeger hoe beter. Door 't lange koud.? en droge voorjaar zijn we onwillens een paar weken ten achter; hoe krijgen we op tijd vol doende land bloot? Daar zijn de talrijke vlas perceelen. Eigenaardig is dat men algemeen van meening schijnt te ziin, dat vlas een slechte voorvrucht voor winterkoolzaad is. Al herhaal delijk ben ik daarover opgebeld. Men argumen teert dan: oliezaad op oliezaad deugt niet, Men kan gerust zijn: vlas ls van ouds een uitnemende voorvrucht voor winterkoolzaad. Zoowel in Fries land dat misschien wel 't langst aan de kool zaadteelt heeft vastgehouden, als in Groningen en Zeeland weet men daarvan. Enkelen maken zich bang voor de Thrips, 't nietig diertje - onweersbeestje o{ kneut in Meersche taal dat dit jaar menig erwtengewas gedeeltelijk be dierf. Het is een spook, waartegen ik enkele weken geleden reeds waarschuwde de Thrip- senvrees bedoel ik. Dit voorjaar was een bijzon der Thripsenjaar: koud en zeer lang droog. Het gebeurt zelden dat twee zulke voorjaren op elkaar volgen. Dan zijn het speciaal erwten en booncn waarop de Thrips bulten het vlas aast en 't verdient ongetwijfeld aanbeveling met deze gewassen voormalige vlasperceelen een jaar te mijden. Ook bieten kunnen op vlasperceelen een enkele keer aan 't „kwarren" slaan. Is ech ter de bodemstructuur goed en de bemesting toestand ln orde, dan doen ze dat niet en doen ze 't onverhoopt wel, dan zijn ze als men er maar vroeg genoeg acht opslaat er blijkens ervaring van meerdere jaren gemakkelijk over heen te helpen. Dat winterkoolzaad van de Thrips zou hebben te lijden, is minstens on waarschijnlijk en in elk geval ntet bekend. Het ls waai': winterkoolzaad vraagt een goede kalk- voorzienlng en vlas onttrekt vrij veel van deze stof aan den bodem: een goede vlasoogst 40 K.G. winterkoolzaad 55 K.G., tegen tarwe 20 K.G, en mangelwortels 48 K.G. Ongetwijfeld is .het van belang hierop te letten. Winterkoolzaad be mint een kalkrijken bodem en op zuren grond zal het niet gedijen. Maareen gewaarschuwd man geldt voor twee en onoverkomelijk is 't geval in geenen deele. Ter vergelijking diene da' een goede oogst bieten zeker ito K.G. kalk Uit den grond haalt. Behalve vlas vinden we een goede voorvrucht Voor winterkoolzaad in gerst, en vroege aardappelen. Karwijland is uitstekend en de enkele perceelen karwij die de Meer in 't afgeloopen jaar nog. telde, eigenen zich zeer zeker tot deze cultuur. Dankbaar is het gewas voor een klaverstoppel en uitnemend gedijt het opgescheurd weiland. Daar is weer 't straks gesignaleerde gareel. Er is scheurpücht. Wie aan de plicht voldoet en alweer er is geen ont komen aan - ontvangt 'n sclieurpremie van 200 per H.A. Men kan - als zoovaak in 't leven - meer doen dan de plicht hier van bijzonderen aard gebiedt, maar niets steeds, wordt dat meerdere als hier beloond. Wie vrijwillig weiland ter scheuring bij den Producliecommissaris op geeft en dit, bij goedkeuring, rrtet kool- of raap zaad beteelt, ontvangt een scheurpremie van 300 per H.Aals de teelt gelukt. Ja, ik kan me voorstellen, dat sommigen van meening zijn dat de laatste bepaling er niet moest bij staan en evenmin dat dit gescheurde weiland dan moet zijn boven de verplichte oppervlakte. De billijk heid dezer bepalingen valt echter dadelijk op als men zich even indenkt wat er zou gebeuren of althans zou kunnen gebeuren als ze ontbra ken. Een ander technisch bezwaar dat tegen de winterkoolzaadteelt wordt aangevoerd is, dat het veel van den bodem vergt. Ook dit is waar. Een goede koolzaad-oogst onttrekt zeker aan den bodem 130 K.G stikstof. 60 K.G. fosforzuur, 65 K.G. kalt en 50 K.G. kalk. Maartarwe vraagt ln dezelfde volgorde ten minste: 115, 45 85 en 20 K.G. van deze voedingsstoffen en sui kerbieten: 145, 60, 205 en 110 K.G.! Men ziet ook dit bezwaar is moejlljk tegen de teelt aan te voeren, al mogen we natuurlijk geen struis vogeltactiek gaan voeren en ons ontveinzen dat de teelt veel van den bodem vergt. Meer steekhoudend lijkt me het bezwaar, dat koolzaadbouw aanleiding geeft soms jaren aaneen tot een zeer hinderlijk opslag. Aangeraden wordt daarom de stoppel niet dadelijk te ploe gen. maar eerst een of meermalen te eggen. Waar de oogst al in Juli valt, is er tegen deze wijze van doen weinig bezwaar. Overigens meen ik dat we in kalkstikstof en waarschijnlijk in Sinox ik kom daarop nog terug, voldoende middelen hebben om dit kwaad te boven tc komen. .Als steeds is ook hier van groot belang de keuze van 't ras. Bekende rassen zijn Mansholt, Hamburger en Lembke's koolzaad. Daarnaast kan beproefd worden Jonetzki's kool zaad. Waarschijnlijk is het eerste 't tot dusver meest verbouwde ras, 't tweede kwam echter over 't algemeen beter onzen barren winter van '4l-'42 door. Het Hamburgerzaad kenmerkt zich door een uitnemend oliegehalte en als regel een goede tot een .zeer goede opbrengst. Lembke's zaad is iets lager van gehalte: 't verdraagt een iets later zaaien, maar kruipt toch ook graag voor 't einde der maand in den bodem. INLEVERING ERWTENSTROO VAN DEN NIEUWEN OOGST. Alle verbouwers van groene erwten, schckkererwten, capucijners en/of blauw- peulerwten, die een oppervlakte van vijf en twintig are of meer met deze producten hebben verbouwd, zullen worden verplicht tot het inleveren van een hoeveelheid van 1200 kg. groene erwten-, schokkei--, capucijner- en/of blauwpeulerwtenstroo per met deze'peulvruchten bebouwde hec tare. Verbouwers van deze peulvruchten zullen derhalve deze hoeveelheid erwtenstroo ter beschikking van het bedrijfschap voor hooi, stroo en ruwvoeder dienen te houden en er voor dienen zorg te dragen, dat zij deze op het moment, waarop de inlevering zal dienen plaats te vinden, inderdaad zullen kunnen inleveren. Ook waneer deze verplichtig inbreuk zou maken op de aan de desbetreffende verbouwers reeds uitge reikte toewijzingen voor gebruik .van stroo uit eigen oogst, zal zij toch ten volle die nen te worden nagekomen. Ter vervanging van de hoeveelheid erwtenstroo. welke de verbouwer in strijd met zijn „toewijzing" zal dienen af te staan, zullen hem in dat geval aankoopvergunningen voor graan- stroo door den plaatselijken bureauhouder te Hoofddorp kunnen worden uitgereikt. Tegenover overtreders van de bovenge noemde bepalingen zal zoo noodig tot in bezitneming van het erwtenstroo en tot tucht- of strafrechtelijke vervolging wor den overgegaan. HALFWEG EENIGE GRAANDIEFSTALLEN OPGEHELDERD. Onlangs hadden er in de omgeving van Halfweg en Zwanenburg eenige opzienba rende diefstallen plaats. Zoo hadden enkele inbrekers zich door middel van inklimming toegang verschaft tot het graanpakhuis van de firma Verhoog en hadden aldaar tien mud tarwe ontvreemd. Dienzelfden nacht werd er ook nog het graanpakhuis van den heer Bos met een ongewenscht bezoek vereerd. Hier stelden de dieven zich tevreden met negen mud tarwe. De daders van deze diefstallen zijn in middels door de marechaussee te Halfweg onder leiding van den wachtmeester Casi- mir gearresteerd. Vreemd genoeg bleek er echter tusschen deze twee inbraken geen verbahd te be- Ondragelijke zenuwpijnen. fNu weer een gezonde, opgewekte vrouw. Mevrouw P. H. te B. „Ik ben blij, dat ik Uw advertentie heb gelezen, want ik leed aan ontzet kon geen enkele nacht slapen! Tot mijn groote vreugde hebben mij de Ovaaltjea buitengewoon goed geholpen. Ik ben nu weer een gezonde, opgewekte vrouw." Bij rheumatiek, ischias, spit, verkoudheid, griep, zenuw-en hoofdpijn helpen de Ovaaltjes van het Trineral Agentuur. Deze hebben geen schade lijken Invloed op hart, maag en darmen. Neem direct de proef! Onginecle verpakking van 20 tabletten slechts 60 ets. In alle apotheken en drogisterijen verkrijgbaar. Trineral Agentuur, Nassaukade 373, Amsterdam. staan. Den graandiefstaL bü den heer Bos bleken J. van R. en J. van K., beiden uit Halfweg, op hun geweten te hebben. Eën van deze jeugdige daders was ook nog be trokken bij een grooten houtdiefstal, welke eenige dagen tevoren in de timmert ibr-.ek an den heer Becker te Zwanenburg ge pleegd was. Al deze personen zullen voor den Offi cier van Justitie worden voorgeleid. Tevens zijn er ook vele helers gearre steerd. doch nadat proces-verbaal was op gemaakt weer op vrije voeten gesteld- Een hiervan was de caféhouder L. te Zwanen burg. In samenwerking met de gemeente-pou- tie van de Haarlemmermeer zoekt de ma rechaussee te Halfweg verder naar de da ders van de vele diefstallen van rijwielen, die r»g steeds gepleegd worden. Vermoed wordt dat er verband bestaat tusschen de granndiefstallen en de veie rijwieldiefstal len. AAISMEË3 VASTE BRANDSTOFFEN VOOR Tl'IN BO l WBEDRIJVF. N De tuinder» zullen om Sn het komende ookseizoen hun kassen, warenhuizen en kken te kunnen verwarmen voor het telen van groenten, fruit en sierteeltgewassen in het bezit .moeten zijn van een vergunning an den Rljkstuinbouwconsuieitt. Het ver- varmen van het tuinbouwbedrijf zonder deze vergunning 1» verboden. De tuinder verkrijgt der- vergunning an den Rijkstuinbouwoonablent. indien hij op het aanvraagformulier, dat hem wordt toegezonden, een aantal gegevens over zijn teeltplan van het volgent! jaar heeft lnge- uid. De tuinder moet bij het samenstellen van een teeltplan echter bedenken, dat slechts een bepaalde hoeveelheid kolen be schikbaar komt en dat hij allereerst de oorteolt in alle kassen en warenhuizen tot een goed einde behoort te brengen. De invulling van dat aanvraagformulier geschiedt door den assistent van den Itijks- tulnbouwconsulent die het tuinbouwbedrijf zal komen bezoeken. Doch met het ntaken van oen teeltplan moet de tuinder echter niet wachten tot die assistent bij ftem komt. Do tuinder krijgt hierna de stookvergun- ning van den Rljkstuinbouwronsulent toe gestuurd. In deze stookvergunning vindt hij een opsomming van de berekende hoeveel heid vaste brandstoffen, welke noodig is om het teeltplan uit te voeren. Mof deze hoeveelheid zal de tuinder in het verwar mingsseizoen 1942-1943 zijn bedrijf moe ten verwarmen Ifet aanvullen van deze in de stookvergunning genoemde hoeveelheid vaste brandstoffen is niet mogelijk. Als de tuinder zijn stookvergunning heeft ontvangen, vult hij in op een tweede for mulier, welke hij van het Rijkskolenbureau of van de BrandstoTfencommlssio toegezon den heeft gekregen, wat voor soorten vaste brandstoffen hij wenscht te ontvangen. Dit formulier wordt binnen eenige dagen na het ontvangen van de stookvergunning weer bij den Rljkütiiinbouwconsulent ingeleverd. Deze zal voor de verdere verzending zorg dragen. Na een korten tijd krijgt de tuinder van het Rijkskolenbureau of van de brand stoffen-commissie een toewijzing. PRIJZE V NACHTVERBLIJF. De prijzen voor nachtverblijf o.a. in boe ren schuren, mag niet worden verhoogd boven het peil van 9 Mei 1940. Do lioogst- toolftatbnro prijs is 0.25 voor strooligging en 0.50 voor meer accomodatie. OFFTCIEEI.E MEDEDEFXINGEN. INSCHRIJVING VAN VOLKSTUINEN. De produetlecommtssaris voor den tuinbouw en de ooftteclt maakt bekend, dat de gelegen heid tot het aanvragen van een inschrijving van een volkstuin bij de landbouw-crtsis.-organisatle binnen wier werkgebied de volkstuin is ge legen, door middel van een bij den plaatseltjken bureauhouder verkrijgbaar formulier, tot en met Zaterdag 22 Augustus 1942 bllift bestaan. Aan vragen. welke na dezen datum bij de L. C. O. binnenkomen, zullen niet meer in behandeling wordeh genomen. Op grond van de „bodemproductlebeschlk- klng 1942 volkstuinen" Is het gebruiken van een volkstuin verboden, indien deze niet is inge schreven bij voormelde L.C.O. en de gebruiker ervan niet in het bezit is van een door die L.C.O. uitgereikt bewijs van inschrijving. GYMNASTIEK Dat het het bestuur van het Ned. Gymnastiek verbond ernst is, om zijp taak als leidinggevend orgaan voor gymnastiek uit te voeren, blijkt uit een mededeellng over de instelling van een diploma -e, 2e en 3e klasse bondsturner(ster). Dit diploma moet gezien worden als een aan vulling van de reeds bestaande vaardigheids- proeven, waarvan de populariteit blijkt uit het aantal van 5000 geslaagden ln 1941. De voorge schreven oefenstof ls vooral voor le klasse aan zienlijk zwaarder dan de vaardlgheidsproeven, maar ook nu vlot en logisch van opbouw en zeer geschikt voor de keurturnersfsters) die daarin tevens een aanmoediging vinden tot ver hooging van het turnpeil. De eindstand van den Jubileum-meester- wedstrijd, georganiseerd ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van den Nederlandschen Dambond. luidt: 1. F. H. Tusveld (Almelo) 6 p.; 2. J. Metz (Amsterdam) 5 p.; 3. II. F. Klnnegin (Waddinxveen) 4 p.; 4. G. Pors (Dordrecht) 3 p. 5. H. de Boer (IJmuldcn) 2 p. OFFICIEELS PUBLICATIE VAN DEN GEMACHTIGDE VOOK DE PRIJZEN. Bericht no. 118. Kleinhandelsprijzen voor zeevisch: Kleine schol. 15-21 CM 0.85; 21-27 CM. 1.15; 27-35 CM. 2.40; schar 15-25 CM. 0.60; 25 CM. en grooter 1,—bot 1.40; wijting ongestript 1.10; ge stript 1.20; makreel tot 25 cM. 0.80; 25 CM. cn grooter 1.90; horsmakreel f 0.65; roode poon tot 25 cM. 1.60; 25 cM. en grooter 3.50; zwarte poon 0.90: griet tot 1 K.G. 3.05; l K.G. en zwaarder 5.90; tarbot tot 1 K.G. 4.30; 1—2 K.G. 5.90; tong tot 15 CM. 1.60: 15-23 cM. 3.15; 23-26 cM 4.75. Alles per K.G. Kleinhandelaren, die geen venters of markt kooplieden zijn, mogen voor het bezorgen 10 ctj per bezorging extra in rekening brengen. HET VRAGEN VAN HOOGERE PRIJZEN IS STRAFBAAR. Vraag en Aanbod Vooruitbetaald per m.m. 8 ct. Niet vooruitbet. p. m.m. 10 ct. Werkzoekenden en aangebo den betrekkingen bij vooruit betaling per m.m6 ct. Niet vooiuitbet. p. m.m. 6 ct. minimum^6 m.m. Kleine Zakenannonces Afkomstig van handel drijf. Vooruitbet. p. m.m minimum 6 m.m. max. 3 i be- Lessen Gevraagd LES IN ACCOR DEON. Kenigszins gevorderd. Br Do. 1261. *r Les gevr. in het DAMESKAP- DEN. Br. met.prijsopg. 1393 Personeel gevraagd Voor Huishouding —Gevr. flinke Ned DIENSTBO DE in klein gezin. Wagenweg 212 Flinke WERKSTER gevraagd 2 dagen (4 k.) per week. Leid- Mhavaart 55 6 DAGMEISJE gevraagd voor heele of halve dagen .Goed loon Zoniielaan 27. Haarlem. Flink handig MEISJE gevr 8 30-12.30. Goed loon. Marsstraat 133, Haarlem-N. Gevr. HOLL. MEISJE voot cn nacht in geztn met kinde ren. Aanm. Tooropkade ,12. Hst Tel of 15600. DAGMEISJE gevr. voor heele of halve dagen, goed loon. Mevr T Opzceland, I lyacin then laan 29 NET DAGMEISJE gevr. bij Mevr v. d. Akker, Pastoorslaar. Hlllogom. Flinke WERKSTER gevraagd voor eenige dagen per week.. Ign Blspineklnan 60. Bloemendaal. Be.xch. tl. MEISJE gevr. v< d. cti n. Verspronckweg 56. Gevr. NET MEISJE v. d cn n., ben. 30 jaar bij dame-alleen te O Verveen. Br. 1367. Flink MEISJE in klein gezin gevraagd van half 9-half 6 uur Prins Mauritslaan 126. Overveen (bij Stoop's Bad). NET MEISJE gevr. van 8.30 >t 5 uur. 's Zondags vrij. Geen in kei werk. Mevr. Reenters Kruisstraat 35. - WERKSTER gevr. 1 maal pet- eek v. 9-1 u. Berkenlaan 7, Bid DAGMEISJE gevr. v. 9-3 of v.g.g.v. of werkster voor Vrijdags en Zaterdags, v.g.g.v Brederodelaan 86, Bloemendaal Voor direct gevr. FL. DAG MEISJE van 8-6 u. Leeftijd 16-1S iaar uit omg. Vijfhuizen. Adres: H. L. v. d. Woude, Spieringweg 319. Vijfhuizen. - Een VERSTEEN VAISTER ge raagd te Heemstede. Bronstee- vcg 3. voorn. v. huishoudgoed n onderkleeding te repareeren goed loon. z.g.g.o. zich aan te melden. NOODHULP gevr. tot 7 Sept Helfstlaan 20. Heemstede. Voor direct gevraagd DAG MEISJE, van 9-3 in kl. gezin Kinderverz. aanw. Eén midd. p r. en Zond. vrij. Middenlaan II iij Bi. Brug. Jonge WERKSTER gevr, voor 2 a 2«/5 dag p. w. Aanm. Iepen laan 54, Bloemendaal Gevr. teg. 1 Sept. een niet t' jonge eenv. HCISH. hij Dame- alleen. intern. Br. 1394. WERKSTER gevr Maandag: den goh. d. Leeuwerke, Zand- oortschelaan 301, Bentveld. Gevr. j. WERKSTER vooi Dinsdag en Vrijdag in rustig, ge Overveen. Br. 1413. Gevr. liefst zoo sp mog. een fl. HULP IN DE HULSH. v. d. en n.. v.g.g.v. in N.S.B.-gezin. Br no. 1414. Gevraagd met 1 Sept. in gezin 3 volw. pers. een NET MEISJE niet beneden 17 J. van 8-4 uur Br. 1415. - Voor dir. gevr. een net flinl. MEISJE, 2e hulp in de huish leeft, niet ouder dan 15 j.. var. 8-1. Aanm. Donderdagavond 8-9 uur. Mevr. W. Niesert, Alb Thijmlaan 54, H'stedc. Tel. 2725.' NET MEISJE gevr. in kl. ge zin. 9-4 uur, ong. 16 J. Hoog loon Lortentzstraat 14. NET MEISJE gevraagd van 9- 2 uur. Pijnboomstraiat 14. Gevr. NETTE BAKER, begin Oct.' Graaf Florislaan 2, Voge- lenzaug. WERKSTER gevraagd voor halven dag p. w. v. 't Hof. M. v. Heemskerkstraat 56. Voor Bedrijf In boekhandel cn leesbibüo- heek is tijd. plaats voor ADM. HULP. Br. m uitv. inlichting o.a sa!., opl., enz. 1359. LEERLINGE kan nog gepl den. Damesh. atelier. Schouw burgstraat 16. Gevraagd NAAISTER vooï aatatelier. Goed salaris. Ein den houtstraat 9. Maison Van Kuyk. NET JONG MEISJE kan voor Leesbibliotheek geplaatst worden Br. met uitv. inl. 1358. Een fl. JONGEN of half we» gevr. om in de schoenmakerij tot een prima vakman opgeleid te worden. Loon naar overleg. B. J Aard oma. Parklaan 96 (beneden) tusschen 6 en 7 uur. Wij vragen voor direct voor ons confectie-atelier: PRIMA NAAISTERS. Aankomende Leer lingen en Leerlingen. Persoon lijke aanmeldingen aan de Kassa Modemagazijnen A. Funke Zoon N.V., Groote Houtstraat 25/27. Haarlem. De Eerste Haarlemsche Stoom wasscherij X.V. vr. v. de expeditie enkele FL. JONGENS tot 18 jaar Aanm. Kampersingel 52-58. Fijnwasscherlj Haak. Mr. Oor-j nelisstraat 33-35. na 5 uur Iepen ,i in Bl'daal vraagt EENIGE MEISJES voor alle nfdeelingen Aank. SI, kGERSBEDIEXDK gevr. hij Weller. Raadhulsstr. 12. Heemstede. Ic of 2c KAPPER of kapster gevr. A de .Tong. Jacobljnestraa' 13. Telef. 18731. LOOPJONGEN cn STRIJK STER gevr. Fijnwasscherlj ..Do Onderneming". Gr. Heiligland 24 Gevr. nette MAXGELSTERS cn jongen voor centrifuge en was- Rcherijwcrkzaamheden. W'assche- rij „Houtkamp", Z. B. Spaarne 36, Haarlem. AAN». SLAGERSBEDIENDF gevr. voor direct. Lam. Perseus- straat 53. Gevr. een flinke BESTELLER. Fijnwasscherlj Lijflander, Flores- straat 16. Hrl. N. EERSTE KAPSTER of gevor derd leerling gevraagd. J. Beu- kert, Schoterweg 66. na 6 uur LEER-JONGEN gevraagd Timorstraat 5. KAPSTER gevr.. goed kunn ondul. en watergolven. Aanm Kapsalon Mary Rc«asveldt, Jan v Goyenstr. 29 bij de Blauwe Brug. Heemstede. Personeel aangeboden Voor Huishouding HUISNAAISTER b.z.a. voor eenv. costuum-, verander- en naaiwerk. Br. 1360. Een HUISNAAISTER heeft nog 1 dag per week vrij en zag dien gaarne bezet. Br. 1309. Juffr., P.O.. 39 J.. b.z.a als HUISHOUDSTER. 1 of 15 Sept Het alles op de hoogte. Br. 1272 NET MEISJE zoekt betr. voor :iag en nacht, liefst in pension of lnr. Leeft 23 j. Zelfst. kunn werken en koken. Br. 1273. Beschaafd meisje, 22 J., zoekt wegens omstandigheden BE TREKKING v. d. en n. Br. 143! Juffr. m. I. met alle werkz o) de hoogte en goed k. koken b. z. a als HULP i. d. HUISH Br. 1421. B.z.a. HUISHOUDSTER eenv dame. R.K.. m. 1. goed k. k. en werken. Liefst in gezin waat vrouw ontbreekt. Br. 1435. Voor Bedrijf Net persöon zoekt bijverdien ste HUISARBEID. Liefst massa- artikel. Br. 1310. Net persoon zoekt BIJVER DIENSTE. onverschillig wat Br. 1 274. Hulzen gevraagd Te huur gevraagd HITS of bovenhuis te Heemstede of oija- geving. Br. 1445. Huizen aangeboden Kamers aangeboden WONTNGRUIL. Inwoner Am sterdam Centr. met inwoner v Haarlem. Huurpr. f 25- f 35 p Br. 1311. EENIGE HUIZEN te koop aangeb. Br. 1275. Kamers gevraagd Dame vraagt ZIT-SL.K. met gebr. v. keuken. Br. 1361. Gem. ZIT-SLAAPK. met ge- keuken. jong echtp. k. liefst H. N. of Santpoort. Br. 1312 Jong echtp. zonder kinderen zoekt gent. ZIT-SLAAPK. met ge br. van keuken. Spoed. Br. 1313 Gevr. GEM. SL.KAMER m of z. pens. Haarlem-O. of Cen trum. Br. 1314. Jongelui zoeken gestoff. ZIT- SLAAPK \MER m. vrije of gebr. v. keuken. Br. met prijs- opg. 1405. Dame. b.b.li.b. zoekt 1 Oct. te Heemstede ZIT- EN SLAAP KAMER of zit-slaapkamer m. of pension. Br. 1373. KAMER gevr. met of zonder' gebr. v. keuken. Br. 1374. Tc huur gevr. ONGEM. KA MER met gebruik van keuken, omgeving Haarlem of Heemstede Br. 1375. Dame alleen vraagt ONGE- MEl'BELEER DE ETAGE met keuken, liefst omtrek Zijlweg Br. 1376. Heer zoekt tegen 1 Sept. ge- meub. ZIT-SL.KAMER m. of pension, omtrek Kleverpark. I no. 1451. Gevr. gein. ZIT- EN SLAAP KAMER m. pension, geen be roeps. Br. O 219. Boekh. A. Ver- nout. Overveen. Jong echtp. z. k. zoekt ZIT- EN SLAAPKAMER, gebr. van keuken, Haarlem of omgeving bij trein o"t tram. Spoed. Br. 1449. Jongelui z. k. zoeken GEM ZIT- EN SLAAPK. m. keuken of keukengebr. Br. met prijs 1448 Man. vrouw en 2 schoolg. kind vr. gr ZIT-SLAAPK. met gebr v. keuken, f 7 a f 8 p. w. Br no. 1447. Door moeder en dochter ge zocht een ETAGE of 2 kamers met gebruik van keuken. Br. 1446 Te huur aangeboden nabij station, gr. goed gem. ZIT-SL. KAMER, prachtig ujtz., str. w m. of z. pension, ook voor 2 per sonen. Stalen Bolwerk 16, Tel 15690. Gestoff. Z. EN SL.K. m. stook en kookgel. Orlonweg 21. INWONING aangeboden te Overveen met of zonder pension op fraaien stand in beschaafd milieu. Zeer geschikt voor dame of heer alleen. Br. 1276. Te huur net frisch SLAAP KAMERTJE. 2 p. w. Thomas sen. Nieuwe Gracht 64. Aangeb. ong. ZITKAMER met gel. en een -ong. slaapkamer Br. 1278. Aangeb. DEEL VAN HUIS. gestoff. 3 kamers, gebr. van bad kamer en keuken. Echtp. z. k of dame m. kind. Bij trein en tram te H'stede. 40 p. mnd. Br Boekh Sas, H'stede. Kost- en Inwoning Net persoon op leeftijd vraagt NET KOSTHUIS in stil gcxln Br. 1462. Net pers., vast werk, zkt KOST EN INW., m. h. v.. g. beroep», omg. Centr. AVerkpl. Br. 1279 Huisraad gevraagd Gevr. een SALAMANDER en, of GODIN KACHELTJE. P. de Hooghstraat 32, tel. 18110. 1 of 2 CLUBFAUTEUILS t koop gevr. v. d. Vliet, Corcntz- kade 114. Te koop gevr. I pers. BED- STEL. Prijsopg. no. 1363. VLOERKLEED te koop gevr Br. met prijs Velserstniat 78. Een pension vraagt GEBR MEUBELEN te koop. Groot Houtstraat 48 rood. Te koop gevr. OPKLAPBED en kinderledikant. Buis. Nie Beetsstraat 7 rood. -luisraad aangeboden Te koop Eikenhouten LEDI KANT (twijfelaar) met Auping matras, 3-deelig bed, peluw er kussen. Br. 1364, Bur. KRANEVELD, Zijlweg 21. (bij Zijlbrug) Behandeling van dagvaardin gen, contracten, schuldregeling. informaties, enz. Kant. 95 uur; 's av. 79 uur. Advies f 1, To koop prachtig zuiver wol len DIVANKLEED (handweef) Dolfijnstraat 23. AMEUBLEMENT. 3 zitsbank 2 fauteuils, tafel ogb. (nieuw, o kw.). Romljnenstraat 22(na R u.) Te koop: 3 DEELIG BED ^.n. Adres bur. v. d. blad. BOEKENKAST te k. massief eiken m. 3 gl. deurtjes, 1 M breed, f 75. Spaarne 60. To koop 2 CLUBFAUTEUILS, stoelen, zwaar eiken, oude sa- enstelllng. Vergierde weg 75. Te koop ngb DRESSOIR, thcemeubel, bank. 2 faut.. 4 sto<-- len. tafel, rookfuut. f 225. Ook afz. Van Egmondstr. 39. Solide HAARDKACHEL te koop. Bankaatraat 12. Eiken BOEKENKAST, old- fmlsh. G. de Vrie». Korto Zljl- strant 14 r Haarlem. Vnm meubelmaker te tooop een eiken DAMES CYLINDER- BUREAU, 4 stoelen en twee fau teuils, als ntouw. een moderne kinderwagen f 40. Teven» adrc» voor beitKcn. lijmen, stoffeeren politoeren. Wlllemse, Bakcnes- sergracht 12. Tel. 15957. GASFORNUIS (orig. Scnkingl ter overn., 4 vlams met oven, g. a. n. In gebruik to zien Zand voortschelaan 170. Heemstede. VLOERBEDEKKING „Matex oude kwal. te koop v. 2 kamer» en gang. Kalverstraat 119, IJm. Oost. Te koop: prima Slavonisch eiken SLAAP.K. AM. bestaand»1 uit: ^rroot 2 pors. ledikant met spiraal. 3 deurs-kast. nachtkastje tafel, 2 st„ o.k. Adres Rem brandtlaan 22. Heemstede (na uur nv.). Te koop blank staal 1 persoon DIVAN-LEDIKANT. Raamslngc! 32 rood. Te koop SALOX-AMEl'BLE- .MENT, 2 faut., 4 st.. dressoir en theemeubel. 1 jongensrijwiel S- 12 j., 1 eleetr. waschmachine. Kruisweg 1256, Cruquius, Haar lemmermeer. Te koop aangeboden 21 M. LOOPER 70 c.M. breed. trap- looper 6.20 M. Drankstel. glas werk. van het Hof, Kcrkcrink- laan 67. Santpoort. Muziekinstrumenten ACCORDEON te koop, plano- klav., 4S bassen, m. SHa. Seraa- rajigstiaat 25. H.N. na 7 uur. Te koop gevr. HUISORGELin g. st. Br. met prijsopg. 1286. RADIO-GRAMOF.COMB. met onderzeeku-st te koop. KaUverstr. 119. IJmu4den-0. Pracht RADIO te koop, z^.a.n. n. BaUstroot 3. OR(*EL. 18 r. doori. harp, z. gebr.. prijs f 400. Kruid'berger— weg 51. Santport (dorp). Te koop Jensen ©i.dyn. L1TD- SPREKER en een norm. dyn. Bevr. Leöuwrlkstr. 21. Na 6 u. Te koop BESTE RADIO N'. S. F., weinig gebruikt. Middenweg 128 zw. Tc koop oen VIOOL met kist een pianostocl en oen muziek standaard met muziek. Generaal Cronjéstrant 141. T.1 koop aangeb. H.M.V. KOF. FE 11G RA MOFOON, Rlou wstr. 17, Haarlem. Rijwielen Auto's Gevr. 1 a 2 BUITENRANDEN 28 x lVt. Adres Oudhutzen. Von_ •lelweg HOzw. b.d. Jan Gijzen- kade. Na 6 uur. Gevr. BUITENBAND sportrUw 26 x 1 3/8 Reljor Anslostraat 4 2 Haarlem-N. Te koop gevr. ItEERENRÏJW. in g. «t. Opg. prijs en merk 1407. Diversen VERLORENGouden Armb. DSnsdngmongen.Tegen goede bei. terug te bez. Vaartetr. 10. H'lera lO.OOOen ANDIJVÏEPLANTKX Boerenkool, Pretplanben. ..l>o Morgenstond", Soend&plein 31. Tolof.^9903. 1323

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3