Sportief weekeinde te Heemstedel Heemstede heeft een sportlef weekeinde beleefd. Bekende amateurs utt de wielersporter waren renners uit Den Bosch en Limburg en de beste waterpolospelers en zwemsters en zwemmers kwamen bijeen in sportieve kampen. De belang, rijkste feiten waren, dat H.Z. en P.C. het polokampioenschap van Nederland behaalde, dat Frlts de Geest op fraaie wijze de honderd meter rugslag won en dat Arie van Vooren de zege bij de wielrenners behaalde. ut uttöl Geslaagd zwemfeest. 'Als H. P. C. aan het eind van Augustus een zwemfeest organiseert, dan kan men er van verzekerd zijn. dat een goed programma wordt aangeboden. Dat was Zondagmiddag weer zoo en het publiek heeft kunnen ge nieten van een fraaie ontmoeting tusschen de poloploegen van H. P. C. en H. Z. en P. C. De Hagenaars hadden een gelijk spel noodig om kampioen te worden en dat resultaat werd bereikt. Verdiend is dat succes, want de gasten vertoonden een spel, dat technisch beter was, doch daar tegenover staat, dat de Heemstedenaren meer kansen bij doel hebben gehad. In de eerste helit gaf Den Haag den toon aan. Aan doelman Vrugt is het echter te danken, dat doelpunten uitbleven. Door tactisch optreden van Den Haag werd na het uitzwemmen in de tweede helft de leiding genomen. De Hagenaars trokken met vier man naar voren, zoodat er één ongedekt bleef. F. Ruimschotel kreeg den bal toege speeld en doelpuntte (01). Kort daarop stopte Vrugt een hard schot van Otter. Toen een Heemstedenaar en een Hagenaar wegens verzwemmen het water moesten verlaten, was de thuisclub sterker en het bleek wel, dat H. C. en P. C. niet gewend is aan een groot veld. Vooral Braam spande al zyn krachten ln en het was jammer, dat hij een vrijen worp naast schoot. Uit een strafworp bracht Elde-, ring de partijen op gelijken voet. In de laat ste minuut kreeg De Geest een fraaie kans, zijn club de overwinning te bezorgen, doch hij wachtte te lang met schieten. Het resul taat bleef 11. Nadat mej. J. van Engelen en de heeren T. Mulder. N. van der Voort en A. Zomer een demonstratie schoonspringen hadden gegeven, volgde een zwemprogramma. dat vlot afge werkt werd Het hoogtepunt was de wijze, waarop Frits de Geest er in slaagde het mihmer 100 meter rug dag te winnen. Hij kwam In een serie van zwem mers, die veertien dagen geleden met hem start ten in Amsterdam thans liet hij ze achter zich. Het is dus de twee de maal in acht dagen, 'at De Geest een fraaie orestatie levert. Toch •ermoeden wij, dat hij n staat is nog betere esultaten te boeken, als nij nog meer vecht. Thans leverde hij i strijd met Metman; ge- i tijd ging het 'ge lijk op, doch tenslotte (Cliché arch. H.C.) ging De Geest naar vo ren en won. Zijn tijd 1 min. 10.8 sec. (met drie keerpunten) houdt beloften in voor de toekomst. Sipkema heeft Moolenaar op de 100 meter borstcrawl goed partij gegeven, doch hij moest zijn meerdere in hem erkennen. Toch was zijn resultaat goed. Het schoolslagnummer was voor Smitshuyzen, die een goeden voorsprong op de anderen behaalde. De dames-nummers brachten geen verras sing. Weliswaar leek het er op, dat Rie van Veen het niet zou bolwerken tegen Bep van Schaik, want deze was af en toe voor. In de laatste baan kwam Rie van Veen opzetten en met miniem verschil won zij. Jopie Waal- berg was de snelste op den schoolslag, waarbij Cobij Koster, die aanvankelijk ver achter was, de goede prestatié leverde, zich naar voren te dringen en den tweeden prijs te behalen. Iet van Feggelen had weinig moeite, om het rugslagnummer te winnen. H. P. C. handhaafde haar superioriteit in het estafette-nummer vier maal honderd me ter borstcrawl. De ploeg kwam uit teggn het IJ en H. Z. en P. C. In het begin lagen de zwemmers van Heemstede en Den Haag gelijk op, doch De Geest behaalde een Voor sprong, welke Sipkema nog vergrootte. In middels was het IJ komen opzetten en Moole naar slaagde er in een fractie van een seconde eerder aan te tikken. Het damesnummer vijf maal 50 m. borstcrawl was ook spannend; eerste werd A. D. Z. en tweede De Meeuwen. Verder kreeg het in grooten getale opge komen publiek gelegenheid de jongens van H. P. C. aan het werk te zien in een nummer 50 meter borstcrawl. De uitslag werd: 1. T. Mazurel 35.6 sec.; 2. H. van Leeuwen 37.7 sec.; 3. F. Hage 38.6 sec.; 4. P. Smit-38.6 sec. Voor nadere bijzonderheden voor de natio nale wedstrijden verwijzen naar voor de vol gende uitslagen 100 M. borstcrawl dames: 1. R. v. Veen (RDZ) 1 min. 7.9 sec.; 2. B. van Schaik 1 min. 8 sec.; 3. A. Wiersma (UZC) 1 min. 11 sec. 100 meter borstcrawl heeren: 1. S. Moole naar (IJ) 1 min. 2 sec.; 2. A. J. Sipkema (HPC) 1 min. 3.8 sec.; 3. F. Ruimschotel (HZ en PC) 1 min. 4.6 sec. 200 meter schoolslag dames: 1. J. Waalberg (ADZ) 2 min. 59.8 sec.; 2. C. Koster (VZV) 3 min. 8 sec.; 3. G. Jellema (ADZ) 3 min. 9 sec. 100 meter schoolslag heeren: 1. H. Smits huyzen (AZ) 1 min. 15 sec.; 2. W. H. Vogelzang (HZ en PC) 1 min. 18.6 sec.; 3. J. de Bais (Haarlem) 1 in. 21.8 sec. 100 meter rugcrawl heeren 1. F. de Geest (HPC) 1 min. 11.4 sec.; 2. P. Metman (IJ) 1 min. 11.4 sec.; 3. H. van Schouwen (DJK) 1 min. 12.4 sec. 100 meter rugcrawl dames 1. I. van Fegge len (Meeuwen) 1 min. 16.2 sec.; 2. G.- Gail- lard (ADZ) 1 min. 19.4 sec.; 3. M. van Dijk (ADZ) 1 min. 19.8 sec. Arie van Vooren ging eerste over de eindstreep. (cliché archief H. C.) Uw RADIO defect? Bel op 14609 RADIO MOORS N.V. KRUISSTRAAT 38 VAN OUDS BEKEND AGENDA MAANDAG 31 AUGUSTUS. Frans Halsmuseum: Tentoonstelling werden van meesters uit de Haagsche School (10 17 uur (laatste dag). Moviac: Zoölogica". toegang alle leeftijden. 2, 4, 7 en 9 uur. Frans Hals Theater: „Morgen gaat net be ter", toegang alle leeftijden. 2.30. 6.45 en Palace:","watt en half Watt als dakloozen". toegang voor alle leeftijden. 2. 6.30 en 8.45 uur. Rembrandt Theater, op het tooneel „Het theatermysterie". 2.30 en 7.30 uur. Lux or Theater: „Voor den Politierechter' toegang alle leeftijden. 2.30. 6.30 en 8.45 u. DINSDAG 1 SEPTEMBER. Bioscopen: Middag- en avondvoorstellingen. W.n. H&fdredacteur: J. V. Saudewyns. Haar lem Plaatsvervangend Hoofdredacteur: F. Derks. Haarlem. chef. van Dienst en Stad S t Kuiper. Haarlem (afw.). Sport en Stad: A. Ovei meer. Heemstede. Buitenland: J. C. van der Laag. Heemstede. Haagsch Redacteur: B. Korsten. Heemstede. Binnenland: J. A. Steen Jr., Zand voord. Nieuws en reportage voor velsen «n omgeving: J. J- E. van Baarsel, IJmuiden. Advertenties D. A, Js Spek, Haarlem, Viermaal 100 meter borstcrawl heeren HPC 4 min. 18 sec.; 2. IJ, 4 min. 21.4 sec.; HZ en PC, 4 min. 21.5 scc. 5 maal 50 meter borstcrawl dames: 1. ADZ 2 min. 52.7 sec.; 2. Meeuwen 2 min. 53.2 sec.; 3. DWR 3 min. 2 sec. Van Vooren wint op fraaie wijze. De Ronde van Heemstede in de villawijk bij de Heemsteedsche Dreef moge voor het publiek minder interessant geweest zijn, voor de renners was ze zeer zwaar. Dat de Bever- wijker Arie van Vooren als eerste aankwam, was verdiend, want hij vervulde een belang rijke rol in den strijd der amateurs. Zwaar was de course niet alleen door de weersomstandigheden, maar bovendien om dat het parcours zich niet bijzon der leent, looppogingen met succes te bekro nen. Na het ver trekpunt op d« Joh. Wagenaar- laan is een ren ner in staat een aantal meters uit te loopen, welke hij dan op Wagnerkade César Francklaan kan handhaven. Maar de ongeveer een kilometer lange Dreef werkt weer fnuikend. Als het peleton den vluchteling daar in den rug ziet, heb ben de renners gelegenheid zich in te span nen en hem in te halen. Zoo ging het dezen Zaterdagmiddag verscheidene malen. Cor Bijster en anderen gelukten het in het begin een voorsprong te behalen, doch na eenige ronden zakten zij weer af en het peleton was dan gesloten. Dat was te danken aan den kampioen Mooy uit Assendelft, die verschei dene malen het tempo aangaf, doch vooral aan Van Voeren, die als het ware de schakel vormde tusschen den uitlooper en het peleton. Rustig reden de amateurs ronde na ronde. Velen vielen echter uit door een lekke band en stapten zij weer op, dan was de achter stand te groot, om weer in te halen. Ook Cor Bijster, op wien velen hun hoop hadden gezet, moest dat ervaren. Hij had immers enkele malen den toon aangegeven en dertien ron den voor het einde was hij met C. Boersma (Haarlem), A. van Os (Den Bosch) en Spronk (Utrecht) honderd meter uitgeloopen. Van Vooren ging er daarna tusschen uit en allen waren weer bij elkaar. Ook Kuilman (Bever wijk) en Middelink (Amsterdam) behaalden een voorsprong, zonder succes en lajer ging laatstgenoemde zelfs twee r inden aan den kop, doch dan waren het Van Vooren, daarbij gesteund door Mooy, die na eeqI korte jacht de renners vereenïgden. Twee ronden voor het einde kwam L. Pepels (Elselo, Limb.) die gedurende den strijd een afwachtende hou ding had aangenonien en steeds achterin het peleton zat, naar voren. In de laatste ronde had hij nog een voorsprong; toen liet Van Vooren zich weer van zijn goede zijde zien. Op de Dreef had hij hem ingehaald, doch ook de overige renners haalden op dit gedeelte flink in. Van Vooren schoot de laatste meters naar voren en won met een verschil van twee meters op Pepels. Den afstand van 177 K.M. had hij afgelegd in 1 uur 51 min. 59 sec.; derde was J. Hulshoff (Den Bosch), vierde A. Kuilman en vijfde Midellink. De kampioen Mooy werd op de achtste plaats geklasseerd. De nieuwelingen hebben ook een goede course gereden en ook hier slaagden de ren ners er niet in een voorsprong te behalen. De beslissing viel in de sprint en eerste werd F. Homna (Amsterdam) in 46 min. 50 sec.; tweede Grift (Soest), derde N. Schuiten (Am sterdam) en vierde K. Neeft (Haarlem). Jam mer was het, dat de tiende aankomende C. Rep bij de verhoogde put in de omgeving van de finish viel; voor behandeling van een schaafwond werd hij naar een ziekenhuis ver voerd. De tweede Ronde van Heemstede is goed geslaagd en „De Jonge Kampioen" heeft met de organisatie, welke uitnemend was, eer behSa,d' VOETBAl Indeeling derde klasse. Belangrijke wijziging. De indeeling der reeds vastgestelde derde klasse competities is op speciaal verlangen der clubs uit den kop van Noordholland belangrijk gewijzigd. Ten gevolge hiervan zijn Beverwijk en D.E.M. in de noordeliike afdeeling terecht gekomen, de derde klasse A genaamd, met de volgende clubs: D.T.S. (Oudkarspel), G.V.O. en K.V.V. (Krom menie), H.R.C., Q.S.C., Schagen en Zaan dijk. De overige derde klassers uit dit dis trict zijn ondergebracht in de derde klasse B, die er nu als volgt uit ziet: Bloemendaal, Den Helder, Halfweg, H.F.C., Kinheim, Schoten, Terrasvogels, T.Y.B.B., Zandvoortmeeuwen en Succes (Wieringen). Aalsmeer is bij de Amsterdam - sche afdeeling ingedeeld. Onze derde klas sers. die aanvankelijk een gemakkelijk reis programma hadden, hebben dus nu de verre reizen naar Den Helder en Wieringen voor den boeg. Voor de verbinding Anna Pauw- lowna-Wieringen. zal door Succes worden zorggedragen, omdat hier niet van bus of trein gebruik kan worden gemaakt. Het programma voor Zondag a.s. is thans als volgt; HelderTerras vogels; SuccesZand voortmeeuwen; BloemendaalSchoten; Kin heim—H.F.C.; Halfweg—T.Y.B.B. H.F.C. NUMMER 2 IN HET KAMPONG- TOURNOOI. H.F.C., U.D., V.O.C. en Kampong, vier clubs met een roemrijk verleden, namen deel aan het jaarlijksche tournooi van Kampong te Utrecht. Het is voor de deelnemers een recht pret tige dag geworden; er werd door alle ploegen enthousiast, doch uiterst f8ir gespeeld. Het Rotterdamsche V.O.C. won dit tournooi; zij verloor één wedstrijd n.l. van H.F.C. Het merkwaardige was. dat H.F.C. van nummer laatst, U.D. uit Deventer verloor, waaruit blijkt, dat het krachtsverschil uiters gering was, hetgeen de spanning heeft vergroot. De wedstrijden duurden 2 x 20 minuten. H.F.C. kwam uit met: Schras; Bosman en Kammeijer; van Olphen, Beets en de la Mar Flack, de Nijs, Drijver, Gerbranda en Ligtenstein. Höck was door ziekte verhinderd. Nadat Kampong U.D. met 4—3 had verslagen, kwam H.F.C. tegen V.O.C. in het veld. Deze span nende strijd, die op een behoorlijk peil stond, al had H.F.C. met het slechte veld nogal moeite, werd eenige minuten voor tijd door de Nijs in het voordeel van H.F.C. beslecht. De Haarlemmers kwamen hierna tegen Kam pong uit. Kampong nam de leiding en behield deze gcruimen tijd. waarna Gerbranda gelijk maakte. Eindstand 1—1. U.D. werd vervolgens kansloos door V.O.C. met 30 verslagen. De roodzwarte Rotterdammers verzekerden zich van- den eersten prijs door ook Kampong te overwinnen, n.l met 21, omdat H.F.C.. dat de beste kansen had, onverwacht van U.D. verloor. Wel was H.F.C. in het veld sterker, doch doelpunten, bleven uit. Juist even voor tijd moest Schras voor de tweede maal op dezen dag visschen, VRAAGT TOEZENDING VAN GRATIS BROCHURES OMTRENT Het Nederlandsch Arbeidsfront P. C. Hooftstr. 180 - Amsterdam (Z. Spaernebeker-touriiooi. V.S.V. in het bezit van den be|(er. Tien jaar lang heeft de door de Suppor tersvereniging der H.F.C. „Haarlem" aan geboden beker als prijs kunnen dienen voor het Spaeroe-beker tournooi, maar door de kranige prestatie van V.S.V., om dit tour nooi drie jaar achtereen te winnen, is deze vereeniging in het bezit van dezen fraaien prijs gekomen en zal de organiseerende ver eeniging voor haar populair tournooi een nieuwen beker moeten aanschaffen. De uitslagen der gespeelde wedstrijden, luiden als volgt; V.S.V.-Volewijckers 4-2; Haarlem-Eindhoven 0-0 (na strafschoppen gewonnen door Eindhoven). Haarlem-' Volewijckers 2-1. Eindstrijd: V.S.V.-Eind- hoven 2-0. V.S.V.—-Eindhoven 20. De eindstrijd gaf de Zuidelijke kampioensploeg gelegen heid te toonen, dat groot enthousiasme een factor van beteekenis kan zijn. V.S.V. kreeg hierdoor geen gelegenheid even goed te spelen als tegen Volewijckers. maar de ver dediging van V.S.V. was tegen den storm- loop opgewassen. Een doelpunt van Van der Kuil gaf V.S.V. in de tweede helft een nuttigen voorsprong. Feller werden de aan vallen van Eindhoven, maar, productief was de aanval hier niet en toen een prachtig schot van rechtsbuiten van 't Sant den voorsprong op 2—0 bracht, was V.S.V. veilig. De prijsuitreiking geschiedde door den voorzitter der H.F.C. „Haarlem", den heer J. P. van Balen Blanken, waarna dr. Van Leusen voorzitter van V.S.V., namens de winnende ploeg sprak. V.S.V. 3 wint den Stads Editiebeker. Fraaie prestatie van V.V.H. V.S.V. 3 is er Zondag in geslaagd beslag te leggen op den Stads-Editiebeker, doch ver melding verdient tevens de fraaie prestatie van V.V.H., dat zich tot het uiterste heeft ingespannen. De doelman van V.V.H. was in bijzonder goeden vorm en aan hem was het te danken, dat zijn club tien minuten voor het einde met 10 voorstond. De druk was zoo groot, dat een doelpunt niet kon uitblij ven, Eerst werd gelijk gemaakt en een minuut voor het einde scoorden de IJmuidenaren het winnende doelpunt. Bij de prijsuitreiking richtte de heer A. van der Aart zich zeer terecht tot de verliezende partij, die de kranige prestatie heeft gele verd in de finale te komen en goed weerstand te bieden. Daarna huldigde hij de winnaars en overhandigde den wisselprijs. E.H.S. WINT ELSWOUTTOURNOOI. E.H.S. heeft Zondag het Elswouttournooi, ge organiseerd door D.T.O. gewonnen door in de finale na een spannenden strijd van Droste met J—2 te winnen. De uitslagen luiden: Demi-finale: Droste—T.H B. 2—1: Onze Gezellen—E.H S. 0—1: verliezersronde: T.H.B.-Onze Gezellen 0-9; finale E.H.S.—Droste 3—2. Na afloop reikte de heer Ponstein de prijzen uit en huldigde Droste, dat voor een verrassing zorgde door de finale te bereiken. ZWEMMEN LAATSTE KRINGWEDSTRIJDEN TE VELSEN. De laatste wedstrijden om de kampioen schappen" van kring Haarlem werden Zater dag in het bad de Heerenduinen te Velsen, onder auspiciën van de Velser Zwemvereeni- ging verzwommen. De resultaten hiervan waren: 100 Mtr. borstcrawl dames: 1. I Smit (HPC) 1 m. 14.2, 2. S. Verkes (D.W.R.) 1 m. 19.5 sec., R. Verhagen (DWR) en H. Bakker (HPC) beiden 1 m. 21.1 sec. Mej. Smit ging geheel allegn over de baan, zoodat de door haar gemaakte tijd een goede prestatie Is. 100 Mtr. rugslag heeren: 1. F. de Geest (H.P.C.) 1 m. 13.7 sec., 2. F. Maus (Haarlem) i. 17.7 sec., 3. H, Smits (Haarlem) 1 m. 19.6 sec. De Geest was overwegend sterker en is tot veel betere prestaties in staat. Zijn uitdrijven aan het eindpunt verhoogde zijn tijd met zeker 1 sec. 100 Mtr. schoolslag dames: 1. C. Kraft (Haar lem) 1 m. 28.2 sec., 2. A. v. Wijk (D.W.R.) 1 m. 32.3 sec., 3. W. Compiet (DWR) 1 m. 33.9 sec. Mej. Kraft was onbetwist de sterkere en haar tijden bewegen zich nog steeds in neer gaande richting. 3 x 50 mtr. wisselslagestafette heeren: 1. Haarlem 1. m. 37 sec., 2. VZV 1 m. 43.6 sec., Haarlem 2 in 1 m. 44.8 sec. Schoonspringen: 1. H. Haase bij de dames met 35.70 punten en 1. Heeren R. Kuit (even eens Haarlem) met 62.22 punten. 10 x 50 mtr. borstcrawlestafette dames: 1. Haarlem 6 m. 31.9 sfce., 2 H.V.G.B. 6 m. 55.4 sec. 4 x 100 mtr. borstcrawlestafette heeren: 1. H.P.C. 4 m. 24.2 sec., 2. Haarlem 4 m. 41.8 sec„ 3. H.V.G.B. 4 m. 45.1 sec. HONKBAl E. D. O. IS DEN DANS ONTSPRONGEN. Quick moet degradatiewedstrijden spelen. De flinke 198 nederlaag van Quick tegen Blauw-Wit en de 82 overwinning van E.D.O. op H.H.C. hebben de beslissing in de eerste klasse doen vallen. De Amsterdammers moe ten eevnals verleden jaar tegen H. C. K. degradatiewedstrijden spelen. De Haarlem mers hebben dit jaar een goed jaar achter den rug en hun spel in zeer zeker vooruit gegaan. Toch zullen Lindeman en zijn mannen een zwaarderen strijd moeten woeren om te promoveeren, daar Quick dit jaar sterker is dan verleden jaar. H. H. C—E. D. O. 2—8. De opofferingsgezindheid van Schijvenaar en Odenthal. die de tweedaagsche tour naar Maastricht lieten loopen om E. D. O. uit het gevaar van het spelen van degratiewedstrij- den te redden, is beloond geworden, doordat E. D. O. de H. H. C.-slagploeg in bedwang wist te houden, terwijl Odenthal met een viertal honkslagen eveneens een groot aan deel in de overwinning had. De mooie geste van clubliefde en Schijvenaar werd echter in den wedstrijd overschaduwd door een onsym pathieke houding, die de E. D. O.-werper aannam. De wedstrijd ging, nadat beide negentallen in de eerste beurt een punt gemaakt had den, langen tijd gelijk op, totdat E. D. O. in de zesde innings door honkslagen van Leuven en KI. Zandstra een 21 voorsprong nam. In de zevende beurt werd Van Holst echter veel geslagen en maakte tweede honkman De Vries een serie fouten, waardoor zes E. D. O.- spelers over de thuisplaat kwamen. Pijn akker moest een einde aan deze innings ma den. H. H. C. scoorde in de laatste slag beurt door twee honkslagen van Panman en Lanz nog 1 run tegen. De werpersprestaties Schijvenaar 13 x 3 slag, 1 x 4 wijd en 3 h.s. tegen H. H. C. werpers 9x3 slag, 3x4 wijd en 9 h. s. tegen. Overige uitslagen. Ov. Klasse A. F. C.—Zeeburgia 12—5 Haar lem II—E. D. O. II 19—11. Tweede Klasse A Ajax IID. W. V. 123 (Ajax II en Celeritas promoveeren). Catchers T. H. B. 8—12, R. C. H. II—E. H. C. 11—2f H. H. C. II—H. D. M. 18—10. Demonstratie-stedenwedstrijd Amsterdam- Haarlem 12. Stedenwedstrijd: Den HaagUtrecht 6—16 GOIF KENNEMER GOLFCLUB. Op de banen van de Kennemer Golf Sc Country Club werd gisteren de wedstrijd gespeeld om den Van der Vliet Wisselbeker Aan deze 18 hole- handicap medalplay namen 32 spelers(sters) deel Mei een netto score van 63 werd J. van Alphe.- (1S) voor één jaar winnaar van den beker. Ir T. F. Hubrecht (3) eindigde met 70 netto; M. Wetselaar (2) cn mej. E, Veltman (9), beiden 71; mevr. N. Diemer Kool (13) 72; J. Nienhuys (7) Jhr. P- N. Quarles v. Ufford (11) en Beels van' Heemstede (13) en dr. H. J« Oltmans (20) 74, NED. ELFTALLEN 1933—1933 TEGEN REST VAN- NEDERLAND. De Zaterdag en Zondag op het terrein van Rood en Wit te Haarlem gespeelde wedstrijd tusschc- spelers van Nederlandsehe elftallen uit 1933 tot 1939 tegen de eRst van Nederland Is geëindigd in een inningsoverwinning voor eerstgenoemde ploeg. De Rest van Nederland begon Zaterdag te batten en regelmatig vielgn de wickets. Allee .T. J. Alders (22). H. Herklots (11), Ch. Lungen (10) en W. van Weelde (17) sloegen wat runs, Op hadden allen een beurt gehad. Aanvoerder, H. van Manen bowlde 114, L. J. Sodderland 340, A. Terwlel 528 en mr, P. C. G. Labouchèrs 1—2. Denzelfden middag slaagde de ploeg van Ned. Elftallen er ln voor het verlies van drie wickets het totaal te passeeren. Schnitger en Gallois zetten een goeden stand op, .n.l. van 3—38 4—96. Om zes uur weiden de stumps bi) den stand 6—123 opgeborgen. Het totaal werd Zondag 155 runs. In de dubbele cijfers kwamen W. Kramci -- H. C. W. Schnitger 38. W. H. Gallois 36. mr ran Manen 22 en A. Terwiel 11. H. J. Klink bowlde 438, L. Wunder 4—50, Ch. Lungen 1—12, F. Labory 0—17 en J. J. van der Luur 1—28. De Rest van Nederland faalde in de- tweede innings nog meer en het totaal werd slechts 50 runs. waarvan H. Herklots 13, W. van Weelde II. Thans bowlde A. Terwlel 6—33 en L. 3. Sod derland 312. Vermelding verdient het fraaie veldwerk aan beide zijden. C.V.H.—QUICK. Gewonnen door C.V.H. met 17 runs op de eerste innings. Quick scoorde 57 runs; Zeeuwe bowlde 219, Th. van der Pas 09 en A. J. Roodt 821. C.V.H. scoorde 74 runs, waarvan F. Feitz 11 en A. J Roodt 17. B. Ma- belis bowlde 622, J. Heyligers 116, A. de Vos 215 en J. van Noord 08. NEDERL. CRICKET BOND. District Haarlem UIT HET ARCHIEF. L. van der Meij scoorde op 15 Aug. tegen Rood en Wit 5 z'n 1000ste run ~'n totaal is nu 1003 runs in 109 Innings, waar- an 9 n.o. Gernidd. 10.03. Th. Hetem nam op 22 Aug. tegen R. C. H. z'n 600ste wicket voor 5916 runs gemidd. 9.86. M. Kruijff sloeg op 15 Aug. tegen C. V. H. 3 precies z'n 1000ste runs voor Rood en Wit ln 119 innings waarvan 12 n.o., gemidd. 9.35. HAARLEM 3—BLOEMENDAAL. Haarlem trok het eerst naar de wickets en scoorde liet magere totaal van 66, waarvan W. F. van der Lee 11 en F. C. Jaski 21 n.o. J. Beijk 6 v. 24. G. Kes- iing 1 v. li en L. van der Meij 3 v. 17. Op 87 had den alle Bloemendalers een beurt gehad. G. Resting 33 ret. L. van der Meij 21 en G. Strik 15 F. Lanting 3 v. 28. Th. Hetem 2 v. 13. W. Onken- hout 1 v. 15. W. F. van der Lee 1 v. 27 en R. Heijdeman 2 v. 0. H. 3—HAARLEM 4. C V. H. 3 scoorde waaronder 25 extra's. H. Hooger'oeets 12, Langelaar 12 en J. van dfer Sluljs 24 n.o. der Wal 1 v. 19. G. WesseJ 2 v. 15. en A Hartog 2 v. 20. Haarlem 4 scoorde 68 runs. I. Vanier 14. A. J. Stoete 18. G. van Langelaar 3 36 en J. van der Sluijs 4 v. 18. EINDSTAND. H. X) CRICKET Rood en Wit 4 x x) Haarlem 3xxx) 9 4 i 4 Rood en Wit 5 X) 10 4 1 5 C. V. H. 3 x) 10 4 1 5 Bloemendaal x x) 9 3 0 6 Haarlem 4 xx) 10 3 0 7 x) Verregend. C. V. H. 3Bloemendaal uitgesteld. R. C. H.—Rood en Wit 5 uitgesteld. BOKSEN BESSELMANN EN VAN DAM ONTMOETEN ELKAAR TE BERLIJN. Het gevecht om het Europeesche kampioen schap middengewicht tusschen Besselmann en den Rotterdammer Luc van Dam is voorioopig bepaald op Zondag 4 October in de Deutsch- landhalle te Berlijn. De Nederlandsehe Boksbond heeft het plan met en ploeg amateurs deel te nemen aan den lan- denwedstrijd, welke volgend jaar te Rome zal worden gehouden. Wat de financieele zijde deze uitzending betreft, vertrouwt men ee zijds op een subsidie van den staat, aan den an deren kant wordt het echter zeer gewenscht geacht, dat ook door den bond zelf voor een sterk fonds wordt gezorgd. In verband met dit laatste zullen verschillende wedstrijden worden georganiseerd, waarvan de baten geheel aan dit fonds ten goede kennen. De eerste van deze serie werd Zaterdag in het Tennisstadion te Amster dam gehouden. De Nederlandsehe kampioen bantamgewicht. H, Hessels uit Haarlem, nam met succes deel. Het geen hij liet zien tegen den veel zwaarderen Eindhovenaar P. B. Vissers was van de beste kwaliteit. Sne) ging hij weer door den ring, hij draaide lustig om zijn tegenstander heen. plaat ste met beide vuisten bijna steeds volkomen zuiver en had een dekking, die „onneembaar" ras voor Vissers. De uitslagen waren: Bantamgewicht: H. de Bruin, Den Haag, w. o. van C. Voorhout, Groningen, H. Hessels, Haarlem, w. o. p. van P. B. Vissers, Eindhoven Lichtgewicht. W. v.-d. Busken, Amsterdam, w. u. p. van Hendriks, Maastricht, W. te Nuijl, Amsterdam, won door disqualificatle van H. Bouvrie, Maastricht ln de 2e ronde, B. Kneppers, Amsterdam, w. o. p. van F. Beekwilder, Breda, J. Joustra, Amsterdam—J. de Roode, Den Haag, onbeslist. ATHLETIEK NIEUW RECORD VAN FRITS DE RUYTER. Poging van mevr. Blanken—Koen mislukte. Geen record van mevr. Fanny Blanken—Koen op de 80 meter horden en toch twee nieuwe re cords tijdens de kampioenschappen van het district Noord-Holland der N. A. U. Daarvoor zorgden Frits de Ruyter (Vole wijckers) en de junioresploeg van A. V. '23. De Volewijcker bracht het record van Jan Zeegers op de 2 k.m. met niet minder dan 12.9 sec. om zeep door dezen afstand in 5 min. 29.9 sec. te loopen. was nog een zeer prettige verrassing: Bou- maakte op de 800 m. den besten tijd van dit eerste 400 m. in 53 sec. aflegde, maakte een su perieuren indruk. Op de 1500 m. zonder De Ruyter. moest De Roode van Haarlem zoowaar het onderspit delven voor den jongen Blauw witter Van Olffen. Het nummer 100 M. hardloopen werden gewon en door W. v. Beveren. De Haarlemmer Schreu- der bezette evenals op de 200 M. de vijfde plaats. Tijd resp. 11.7 sec. en 23.4 sec. J. Walgien werd 4e op de 000 meter in den tijd van 2 min. 4.5 sec. De Haarlemmers Hagtingius en Paap bezetten de 4de en 5de plaats ln de 5000 meter loopen. Bij het hoogspringen kwamen drie Haarlemmers over de 1.70 M. Dit waren Kuiper, Brouwer, Koeten en Haringhuizen. Op de 400 M. werd kampioen de Haarlemmer Dekker ln 52.3 sec. Zooals te verwachten was, won Lamoree hei polsstokhoogspringen met een sprong van 3.80 M. en bij het vèrspringen bereikte L. Brouwer de vierde plaats met 6,29 M. Aan de kampioenschappen hebben ook eenige leden van de dames athletiekvereeniging „Glta" deelgenomen. De resultaten waren: Speerwerpen: Mej. R Landwehr werd derde met een worp van 29.90 M vèrspringen: Mej. R. de Goede werd vierde met een sprong van 4.95 M.; hoogspringen: Mej. R Landwehr werd tweede met een sprong van 1.45 M. Sport-allerlei Feijenoord is na een 2—1 zege op Quick ln het bezit gekomen van den Zilverenbal. In Amsterdam zijn de wedstrijden om den Arolbeker voortgezet. U.v.v. won met 4—2 van A.D.O.. A.F.C. cn Ajax speelden 0—0, doch A.F.C. kwam in de finale door beter strafschoppen te nemen. De eindstrijd leverde een 3—1 overwin ning voor U.V.V. op. Bij de Friesche tenniskampioenschappen ln Leeuwarden wonen de dames Blikslager en Adams uit Haarlem de finale dubbelspel van mej. Tienstrat en mej. Krulsinga met 16, 61 en 63 en bij het gemengd dubbelspel werden mej. Blik slager en de heer G. Onstein in de finale versla gen door mej. Wiersma en H. Keizer (Groningen) met 65, 60. G. A. A. GUSSENHOVEN t In Beverwijk, waar hij de laatste jaren woonde, is in den ouderdom van 75 jaar overleden de heer G. A. A. Gussenhoven, een bekend oud-Haarlemmer, die vele jaren een banketbakkerszaak aan de Kruisstraat gedreven heeft. Hij heeft een werkzaam leven achter den rug en nuttig werk heeft hij verricht vöor zijn medemenschen. Daar toe bood de spijskokerij van de Sint Vin- centiusvereeniging hem de gelegenheid. Van deze vereeniging was hij president en de stuwkracht en ook na zijn aftreden bleef hij belangstelling hebben voor dit mooie erk. Vanmorgen droeg zijn zoon. pastoor J. Gussenhoven van Texel de H. Mis van Re- bara" aan het Soendaplein. alhier. Deze plechtigheid werd door velen bijgewoond, door het bestuur van de Sint Vincentius- vereeniging. „Herlevend Nederland". Tentoonstelling van verleden en heden der N.S.B, In het gebouw Zuilenstraat 8 te Utrecht is Zaterdagmiddag de tentoonstelling „Her levend Nederland", een keuze uit de verza meling Schuilenburg, officieel geopend. De expositie zal gedurende vier achtereenvol gende werken geopend blijven. Een groot aantal genoodigden, zoowel Duitsche als Ne derlandsehe gasten woonden dé openings plechtigheid bij. Deze werd verricht door den leider van de N.S.B.. ir. A. A. Mussert. Het begroetingswoord werd uitgesproken door Max Blokzijl, waarnemend leider van de hoofdafdeeling Pers en Propaganda der N.S.B. cn waarnemend hoofd van de afdee ling Actieve Propaganda van het 'departe ment van Volksvoorlichting en Kunsten, die de autoriteiten begroette en dank bracht aan den heer en mevrouw Schuilenburg. uit wier verzameling deze tentoonstelling is samengesteld. Het ligt in de bedoeling om te komen tot de stichting van een hationaal museum, want het hier geëxposeerde vormt slechts een klein gedeelte van alles, wat de heer Schuilenburg op dit gebied in de afgeloo- pen tien jaren heeft weten bijeen te brengen. Met een sober woord zette de heer Schui lenburg vervolgens het karakter van Ide ex positie uiteen. Zij geeft een beeld van den in de afgeloopen jaren gevoerden strijd Spr. bracht hulde aan de helden, die in dezen strijd voor het nationaalsocialisme zijn gevallen. Alle aanwezigen herdachten staande, de gevallenen. Het openingswoord werd gesproken door den leider van de N.S.B.. ir. A. A. Mussert, die er aan herinnerde, dat er vele dingen in het leven zijn, die slechts voor korten tijd van waarde zijn. Daarom stelde de Leider de vraag, of deze tentoonstelling van blijvende waarde was, of dat zij over tien jaren reeds weer vergeten zou zijn. Wij be leven op het oogenblik een revolutie, die zelfs de groote Fransche revolutie overtreft, Vele malen reeds in de geschiedenis heeft Europa zich moeten beschermen, omdat het ging om het zijn of niet zijn van Europa. Ook in deze tijden wordt Europa bedreigd door een gevaar, het grootste van alle tij den, het bolsjewisme. Spr. zeide, dat met het fascisme het nationaal socialisme abso luut noodig is voor het behoud van Europa. Dit feit is van beteekenis. zelfs ook nog over enkele eeuwen. Daarom zullen de fi guren van Adolf Hitler en Mussolini in de geschiedenis blijven voortleven, zoolang er een Europa zal bestaan. Ons, als nationaal socialisten, verheugt het, dat wij daartoe een klein aandeel kunnen bijdragen. Ten slotte bracht de leider, den heer en mevrouw Schuilenburg dank voor het prachtige werk en verklaarde de tentoon stelling voor geopend, waarna de aanwezi gen een rondgang maakten. Twee groote zalen beslaat deze expositie, waarvan de eerste bestemd is voor het „ver leden" en het „heden" en de tweede uit sluitend is ingesteld op de „toekomst". Het eerste vak in de eerste zaal is geheel inge richt voor wat de samensteller noemde „de verdeeldheid". Wij zien hier tal van ver kiezingspamfletten van de oude politieke party en en beleven in gedachten nog eens den tijd van vlak vóór een verkiezing van de tweede kamer. Aan het historisch oogenblik, waarop de N.S.B., bij monde van den rijkscommissaris (bi) het tien-jarig bestaan) als eenige poli tieke beweging in Nederland werd ver klaard, is uiteraard op deze tentoonstelling de noodige aandacht geschonken, nadat op zeer duidelijke wijze is uiteengezet, hoe in de eerste jaren van de N.S.B. de propaganda werd gevoerd, hoe b.v; de landdagen in el kaar werden gezet en hoe ten slotte werd gestreden om het zoover te brengen als het nu is. Als we zien op welke whze op deze ex positie de aandacht wordt gevraagd voor den Jeugdstorm, de N.S.V.O., de W.A. en andere nevenorganisaties, dan bemerken we eerst goed dat we in (Rn nieuwen tijd zijn aangeland. Ten slotte zien we in geschrift en beeld het werk van „Vreugde en Arbeid", van het N.A.F., van den N.V.D.. van het Vrijwilli gerslegioen, van den Kultuurraad en ook van de W.A.. de S.S. en den Jeugdstorm. Deze tentoonstelling is voor iedereen gra as toegankelijk. Zij blijft vier weken ach tereen geopend en verdient ongetwijfeld die aandacht, welke de organisatoren en met name de heer Schuilenburg, er mede hebben beoogd. DAPPERE MEISJES. Wederom is een contingent Nederland sehe verpleegsters naar het Oostfront ver trokken. Na een grondige en allesbehalve gemakkelijke vooropleiding zullen zij in gezet worden met de Nederlandsehe ambu lance. Men moet respect hebben voor deze moedige meisjes, die veelal een gemakke lijk leventje hier in Nederlandopofferen cm ginds aan het Oostfront onder vaak zeer moeilijke omstandigheden voor de gewenden te zorgen. Zij verdienen uw steun en waardeering. Denkt daarbij aan het gironummer van de Nederlandsehe ambulance, 87600 Nederlandsehe Ambulan ce. Koninginnegracht 22, Den Haag, DE DISTRIBUTIEBONNEN Artikel Bon Kaart hoeveelh. t./m. Aardappelen 44A Aard. 1 Vi kg. 5 Sept. Aardappelen 44B Aard. 1 kg. 5 Sept. Beschuit 44 Beschuit 75 gr. 5 Sept. Bloem 362 t.m 365 Ails. 100 gr. 5 Sept. Boter 44 Bot. Vet 125 gr. 12 Sept. Boter 2-35 2-36 Reserve 125 gr. 12 Sept. Boter 3-35 3-36 Reserve 12 5 gr. 12 Sept. Boter 4-36 Reserve 125 gr. 12 Sept. Brand,st. 01. t.m. 05 BV Brandst. 1 een'h. 31 Dec. Brandst. Brand» t. 1 eetvh. 01. 02, 03 ICF 30 Apr. '43 Brood 44A Brood 400 gr. 5 Sept. Brood 44B Brood 50 gr. 5 Sept. Chocolade 41, 42 Veren. 100 gr. 5 Sept. Cigaretten 44 A Tabak 20 st. 5 Sept. Cigarillos 44 A Tabak 10 st. 6 Sept. Ecnh.zeep 335 -370 Als. 1 rants. 30 Sept. Eenh. zeep LM ToSIetz. rants. 30 Sept. G,ort 360 Alg. 250 gr. 5 Sept. Jam 35S Alg. 500 gr. 5 Sept. Kaas 367 t.m. 369 Alg. 100 gr. 6 Sept. Koffiesurr. 338 Alg. 250 gr. 5 Sept. Maïzena 361 Alg. 100 gr. 5 Sept. Melk 41A t.m. 44A Melk 1/2 L. 5 Sept. Melk 4LB t.m. 44B Melk 3/4 L. 5 Sept. Petroleum 02 Petr. 2 L 31 Oct. Peiilvr. 359 Alg. 250 gr. 3 Sept. Rijst 4-41. 4-42 Res. 2'5 0 gr. 5 Sept. Scheerzeep U Textleil 50 gr. 31 Aug. sigaren 44A Tabak 5 st. 5 Sept. Suikerwerk 4 3. 44 Versn. 100 gr. 5 Sept. Suiker 357 Alg. 1 kg. 5 Sept. Tabak 43 A Tabak 25 gr. 29 Aug. Vermicelli 361 Alg. 100 gr. 5 Sept. Vleesch 44A Vleesch 100 gr. Sept. Vleesch 44B Vleesoh 50 gr. 5 Sept. Waschp. 336 -371 Alg. 250 gr. 30 Sept. Wasch poeder AM Wasch poeder 250 gr. 30 Sept. Waschpoeder L Zeep 250 gr. 30 Sept. Onze Torenmuziek. Laatste zomeravondbespeling. Zoo heeft Haarlem dezen zomer dan ook zijn avondbespelingen van het klokkenspel van den toren der Groote Kerk gehad, tweemaal in de week zelfs. Ieder Haarlefh- mer heeft dit natuurlijk gehoord; maar heeft hij er ook naar geluisterd, heeft hij er de noodige aandacht aan geschonken? Er zijn in dit verband meer vragen te stellen, o.a. deze; hoe verhouden wij ons over 't algemeen ten opzichte van de beiaardkunst; beseffen wij wel voldoende dat dit een zuivere en typisch nationale kunst is, die een belangrijk stuk Neder landsehe cultuur vertegenwoordigt? Als dat niet zoo isr dan zal ^it besef moeten worden wakker gemaakt. De kans wordt nu volop gegeven. Wij bezitten in den heer Jac. Vermaak een klokkenist die het toren instrument meesterlijk bespeelt, iemand die in de school van Denijn en Nees ge leerd heeft de klokken te laten zingen, met groote vaardigheid en uitdrukking, zoodat het bespelen werkelijk „kunst" mag hee- ten; maar deze meesiers hebben hem ook overtuigd van hun grondstelling, dat het klokkenspel een gemeenschapstolk is van het Nederlandsehe volk, en op de ziel van dat volk moet worden afgestemd. En het gemeentebestuur heeft er voor ge zorgd dat de beiaardier zich ruimschoots kan laten gelden. Zaterdagavond was dus de laatste avond bespeling van dit zomerseizoen en het trof dat deze door uitstekend weer begunstigd werd. Vooral in Zuid- en Zuidwestelijke richting van den toren was het klankeffect dankbaar te beluisteren. Eenmaal een goeda. luisterplek gevonden, konden wij genifften van Nees' klokkencomposities, van Denün's adaptie van Beuvit's 1ste Fan tasia, van een fuga van den 18e eeuwschen klokkenmeester v. d. Gheyn en niet het minst van eenige smaakvol bewerkte volks wijzen, waaronder „Ik seg adieu" en „Ge- quetst ben ic van binnen" ons wel het meest troffen. Een goede luisterplaats is voor het ge nieten van klokkenmuziek van bijzonder veel gewicht; een stil hofje, een binnen plein of tuin, een steeg desnoods waar geen stadsgeluiden doordringen en het verkeer beperkt is, zijn wel de vóordeeligste plek ken. Ook de Oude Groenmarkt, hoewel pal onder den toren, leent er zich vrij goed voor. Maar laat ons hopen daar volgend jaar nog eens over te praten en dan met beiaardvrienden een afspraak te maken 'aar we elkaar vinden zullen als Vermaak zijn avonconcerten geeft, om te komen tot eei: kern van menschen die dit.cultuurwerk door haar blijken van waardeering stimu leert, JOS. DE KLERK Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van distributiebeschei den is het morgen Dinsdag de beurt aan de letter V. OP BON 44 BOTER OF RUNDVET. Gedurende het tijdvak van 1 tot en met 12 September 1942, geeft elke der met 44 gemerkte bonnen van de boterkaart en vet- kaart recht op het koopen van 125 gram boter. Zij, die gedurende het tijdvak van 12 tot en met 15 Augustus 1942 de bonnen 44 bij den slager hebben ingeleverd, ontvangen fedurende bovengenoemd tijdvak per bon 00 gram rundvet. GENERATORANTHRACIET EN BAGGERTURF. Gedurende het tijdvak van 1 tot en met 30 September 1942 geven de met de woor den „generator-anthraciet 9e periode" ge merkte bonnen recht op het koopen van één hectoliter (max. 75 kg) anthraciet- nootjes IV of V, terwijl' gedurende hetzelfde tijdvak de met de woorden „generatorturf 9e periode" gemerkte bonnen recht geven op het koopen van 50 stuks baggerturf. HONDEN- EN KATTENBROOD OP BON 17. Het rijksbureau voor de voedselvoorzie ning in oorlogstijd maakt bekend, dat voor de periode van 1 tot en met 30 September 1942 op bon no. 17 van de voederkaarten voor honden volgens dezelfde normen als voor de voorafgaande periode hondenbrood wordt beschikbaar gesteld. Op bon no. 17 van de voederkaart voor hondenbrood (groep K) wordt voor boven genoemde periode V/2 kg kattenbrood be schikbaar gesteld. Na 30 September 1942 zijn de bonnen no. 17 van de vermelde kaarten ongeldig; zij mogen nadien niet meer worden aange nomen. LIEDERTAFEL „ZANG EN VRIEND SCHAP" VAN 1830. Bovengenoemde mannenzangvereeniging hield Vrijdag j.l. haar 112e jaarvergade ring, welke zeer druk bezocht was. De voorzitter, de heer J. Tideman her dacht de drie gestorven leden J. Lomans, J. Kion en W. F. Bremer. Het was een roerend oogenblik, toen alle zangers opstonden, om de overleden vrien den in stilte eenige oogenblikken te ge denken. Daarna wees spreker op het groote suc ces, dat het koor, trots koude en verduis tering in het afgeloopen seizoen nog had weten te bereiken. „Z. en V." gaf met al leen een leden- en kerkconcert, doch werk te bovendien mede aan het feestconcert van Polyhymnia en aan een concert van het Residentie-orkest. Als bestuursleden traden af de heeren J. v. d. Velden en R. Haverschmidt, wien dank werd gebracht voor het vele werk, dat zij, in het belang van „Zang en Vriend schap", hadden verricht. De laatste werd, na het uitbrengen van zijn jaarverslag, op voorstel van het bestuur onder langdurig applaus door de vergadering benoemd tot Lid van Verdienste als dank voor den bui tengewonen arbeid verricht als secretaris van de Liedertafel en als redacteur van het Maandblad dat October 1941 moest wor den opgeheven wegens de papierschaarsch- te. Tot nieuwe leden in het bestuur werden gekozen de heeren R. Smink en A. T. Mis set. Het financieele verslag en de begrooting van den heer C. N. J. v. Hemert als waar nemend penningmeester werden goedge keurd. Als unicum mag zeker meegedeeld, worden, dat de heer H. C, v. Dijk dezen, avond zijn 50e jaarvergadering van de Lie dertafel bijwoonde. De vergadering had een zeer vriend schappelijk verloop en gaf, door den ge bleken trouw, niet alleen van de Werken de, doch ook van de kunstlievende leden, gegronde hoop op een betere toekomst. RADIOPROGRAMMA DINSDAG 1 SEPTEMBER 1942. HILVERSUM I, 415.5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 7.15 Goed begon nen (gr.pl.). 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten en programma uittreksel. 8.15 Politiek weekpraatje (opn.). 8.30 Het Amusements orkest (opn.). 9.155 Voor de huisvrouw. 9.20 Seml populair programma (gr.pl.). 10.00 Zang en plano. 10.20 Vlooi en orkest (gr.pl.). 10.30 Orgelconcert. 11.00 Vrouwenmozaiek. 11.20 Amabile sextet. 12.00 Klaas van Beeck en zijn orkest. 12.40 Almanak. 12.45 B. N. O. Nlèuwsberichten. 13.00 Salonorkest en gramofoonmuziek. 14.00 Haarlemsche Orkest- vereeniglng, soliste en gramofoonmuziek. 16.00 Ziekentroost en gewijde muziek (opn.). 16.30 Or kestconcert. (gr.pl.). 15.45 Sport en spel voor de jeugd. 17.00 Zweedsehe liedjes (gr.pl.). 17.15 B. N. O. Nieuws-, zakelijke- en beursberichten. 17.30 Om en om programma. 18.30 Neerlands stem van het Oostfront. 18.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 18.55 B. N. O. Gesproken binnenlandsch overzicht. 19.05 Wat doet de Directie van den Landbouw? 19.30 Gemengd koor en orgel. 20.00 Otto Hendriks en zijn orkest. (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio- Centrales die over een lijnverbinding met de studio geschikken). 20.45 In volgorde zingen (gr.pl.). 21.00 De Meloflisten en solist. 21.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 22.00 Erna Sack en Karl Schmitt Walter zingen (gr.pl.). 22.15 U raadt wat wij draaien. 22.45—24.00 Gevarieerde lichte me lodieën (gr.pl.). HILVERSUM n, 301.5 M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I. 8.15 Vierhandig piano spel (gr.pl.). 8.45 Symphonisch Morgenconcert (gr.pl.). 10.00 Morgenwijding. 10.15 Populaire or kestmuziek (gr.pl.). 11.00 Zang met pianobege leiding. 11.25 Kwintetconcert (gr.pl.). 12.00 Ensem ble Willy Kok 12.45 B. N. O. Nieuws- en zake lijke berichten. 13.00 Voor de rijpere jeugd, van het platteland. 13.15 Pianovoordracht. 13.35 Ga briel Pierné dirigeert eigen werk (gr.pl.). 14.00 30 zingende minuten (gr.pl.). 14.30 De Lichte Toets, gevarieerd programma. 15.30 Voor de zie ken. 16.00 Het Lied' van Hugo Wolf, causerie met muzikale omlijsting. 16.30 Cello en strijkkwartet. (gr.pl.). 16.35 Zang, viool en clavecimbel. 17.15 B. N O. Nieuws-, zakelijke- en beursberichten. 17.30 Musette orkest en soliste. 18.00 De Reportage staf presenteert. 18,30 Groot Omroeporkest en soliste. 19.30 B. N. O. Nieuwsberichten. 19.40 B. N. O. Zeeuwsch praatje 19.50 Spiegel van den dag. 20.00 B. N. O. Engelsche uitzending: ..Hol land and the economic reorganisation". (Voor de Radio-Centrales: Liederen van Robert Schu- manft (gr.pl.). Vanaf 20.15 alleen voor de Radio- Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 20.15 Cello en piar.o. 20.45 luisterspel: „Er is een oplossing voor alles". 21.05 Beetliovenconcert (gr.pl.). 21.45 B. N. O. Nieuws berichten. 22.00 B. N. O. Militair overzicht. 23.10 Avondwijding. 22.15—24.00 Zie Hilversum I»

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 2