Nieuws uif Een kleine stoomboot met een rijke lading. Aandacht voor 't Speeltuinwerk BUBBELTJE EN KNOR ^EN t./n| 5 Sepj 5 Sep! 5 Sep( 5 Sept Sop Sept 12 Sept Sept IJmuiden, Velsen, Beverwijk en Omstreken Van Drimmelen in vorigen oorlog te IJmuiden aan den slag. ,,'t Was zonde van de thee Van Drimmelen vertelt Sopt J be p* 5 Sepl 5 Sepj 5 Sepl Sepl 0 Sept 0 Sept 5 Sept Hoeveel maal zijn we nu al bij Jan 5 Sepl Drimmelen op bezoek geweest? We kunnen 5 Sept ons niet aan een gissing wagen. Maar altijd 5 Sept waren we er van harte welkom en steeds was 5 Sept tijd, dien we bij hem doorbrachten, welhe- 5 Sep< steed. Het viel niet moeilijk den duiker or S'Sept z'jn praatstoel te krijgen en wanneer hij ecn- Oct maal aan het vertellen was» moesten we luis- 5 Sepj teren, of we wilden .of niet. omdat zijn ver- 5 Se-pj halen geregeld de aandacht bezig hielden 1 De eene maal haalde hij een herinnering aan een vroolijke ge beurtenis op, den an deren keer wist hij ons in spanning te brengen. En tel kens kregen we meer respect voor hem. omdat we volkomen gingen begrijpen welk 0 Sept een moeilijk leven hij achter den rug heeft. Sept Gedurende vijftig jaren he^ft hij zonder on derbreking als duiker gewerkt. Door zijn be- kwaamheid en moed had hij de belangrijkste opdrachten uit te voeren. Dikwijls kwam het Missii voor, dat hij op het nippertje aan den dood word ontsnaPte. Daarbij kwamen nog de teleur- -zwem, «tellingen, die hij vooral ondervond bij zijn oï pogingen om het goud van de LUTINE te twei bergen, sden t| Nu'is hij vijf en zeventig jaar. Buitenstaan- emaakl ders zouden er van overtuigd zijn, dat de irim'en vele iaren van hard werken zijn lichaam zou- derdee ^en hebben gesloopt. En men moet hem zien eeld di loopen. kaarsrecht, of zijn leven zonder in- 1 spanning en emoties is geweest. Men ziel hem zitten, stevig op zijn stoel, baas op eigen >LEN.1 erf. En men moet hem zien en hooren ver- il deel. tellen! Zijn hart is nog jong. hij bezit nog een sterke geest; het straalt uit zijn oogen en be «Preekt door zijn bewegelijke handen. Soms let men er niet op, doch dezen avond aatstej werd onze aandacht er door vastgehouden. tegei En we bleven er aan denken, terwijl we met veel belangstelling luisterden naar hetgeen - Jan van Drimmelen ditmaal had te vertellen, dril Zijn i onderwerp? ng hac Hij verhaalt, weer een interessante bel eve- l'voori nis. die hij hier, in het IJmuiden, waar hij c. doei niet buiten kan, heeft meegemaaktMenig te e> een zal het zich kunnen herinneren, re toe; Het gebeurde in deri vorigen oorlog. •rd ge. Een kléine stoomboot, de PETREL, werd dwars voor IJmuiden aangevaren en veron- KBAI gelukte. Oome Jan kreeg een dag later d( opdracht een onderzoek in te stellen. Met een sleepboot ging hij er heen. De top van de mast kwam boven water uit. n vei Nauwelijks was de duiker aangekleed of hij liet zich langs de want, van den mast zak- ben, waarbij hij op'de reeeling van de ver schansing terecht kwam. Het wati der, zoodat hij alles goed kon zien. Langs het dek kruipend kwam hij bij „het J hoofd" van het luik en nieuwsgierig keek hij dadelijk in het ruim. Wat. zou de lading van Darm de boot uitmaken? Hij zag allemaal nieuwe aanj kisten, die zijn belangstelling deden toene- >0 spei men. In dien tijd werden er voor de warenj I immers flinke prijzen berekend, zoodat het bergen alleszins de moeite zou kynnen loonen. IE Vlug liet Van Drimmelen zich in het ruim 'nigjnj zakken. Op de lading staande probeerde hij meen} een kist los te maken. Na korten tijd voelde nn. hij, dat hij in §evaar was. De kisten onder woon hem begonnen te „leven", zoodat het geraden Jaar edaan 1 jaar) arver] uit dl r bij danj misslf olf e» onden In het belang van de kinderen g bei ïzijn'i epen- nsché r dan irdenj Als de vacantietijd zoo ongeveer voorbij is pleegt men een blik achter waarts te werpen en zoo nu en dan een aangenaam kwartiertje door te brengen met het ophalen van herinneringen aan hetgeen men in den zomer heeft mede gemaakt. Wij zijn er van overtuigd, dat vele IJmuidensche kinderen met genoegen zullen terugdenken aan de talrijke uurtjes, die zij in de plaatse lijke speeltuinen hebbèn doorgebracht. En het is zeker gerechtvaardigd thans nog eens de aandacht op dit prach tige werk te vestigen, dat weliswaar steeds meer bekendheid heeft verwor ven, maar toch nog altijd veler steun moet ontberen. was het ruim zoo spoedig mogelijk te verla ten. Toen hij aan dek stond zag de duiker de kisten, ,,kat achter kat", naar de oppervlakte gaan. Maar wat zat er-Jn? Hij liet zich op halen. Boven werd hem verteld, dat er al kisten waren opengemaakt en deze thee bleken te bevatten. Dc mannen zeiden te hebben vast gesteld. dat alles echter doornat was, zoodat ze de lading maar lieten wegdrijven. Van Drimmelen keek er ietwat teleurgesteld naar Zijn verwachtingen waren niet uitgekomen' Jammer, erg jammer was het, dat het water bij de thee had kunnen komen. Voor een ka pitaaltje was er zoo verloren gegaan. En de kisten dreven steeds verder weg Later kwam men tot de gevolgtrekking, dat 'men zich had vergist! De thee was alleen aan de bovenste laag wat nat, maar verder alles zins bruikbaar De mannen konden zich weL voor het hoofd slaan toen ze het vernamen. Daar hadden ze een prachtig buitenkansje laten glippen. Maar er was niets meer aan te doen. De kisten waren nergens meer te zien. De moed was er een beetje uit, maar het werk bleef de aandacht opeischen. Het schip had meer ingeladen, zoodat Van Drimmelen opnieuw naar beneden ging. Weer trof hij verscheidene kisten aan, die hij geleidelijk opgaf. Ditmaal waren de menschen boven wat voorzichtiger met hun oordeel. Kalm openden ze alles wat werd opgehaald en de zooeven geslikte bittere pil werd eenigszins verguld door de conclusie, dat zij ^blikken melk hadden gevonden. Toch werd de thee nog niet vergeten en dat was geen wonder! Van Drimmelen was maar in het ruim bezig. Het was een lust daar aan den slag te zijn. Want allerlei artikelen, die schaarsch en dus duur waren, bleken onbeschadigd te®ijn ge bleven. Hij vond er zelfs vaten cacao. Later onderzocht hij een ander ruim. Voor hij er kwam zag hij een aantal vaten op het dek liggen. Hij pakte er een op en probeerde te weten te komen, wat de inhoud was. Zijn ge zicht klaarde wonderlijk op toen hij meende te mogen vaststellen, dat hij bier had aange troffen. Dat zag hij aan koperen plaatjes, waarop „Pilsener" stond. Intusschen kwam het hem vreemd voor, dat de vaten op het cjek waren blijven liggen, maar hij had geen tijd, om dit raadsel te ontsluieren. Zich de verbaasde opmerkingen van dc mannen op de sleepboot voorstellend gaf hij eenige va ten op, om dan ook zelf weer aan de opper vlakte te komen. Wat zit er in? vroeg hij ernstig, alsof hij nog geen vermoeden had. Men wist het hem wel te vertellen. Het leek wel of er feest aan boord was. De „pils" is heerlijk! werd met smakkende lippen gezegd. Het was dien dag nogal warm, zoodat de drank van harte welkom was. Eenigen tijd later zette de duiker zijn speur tocht voort. Langs het dek gaande zag hij de brug boven zich. Daar moet ik toch ook 'ns kijken, dacht hij. Hij klom de trap op en stond weldra op de commandobrug. Jan, zei hij tot zichzelf, nou ben jij de kapitein, naar de telegraaf! Hij haastte zich er heen en seinde: Volle kracht vooruit! Bliksies, mopperde hij, wat is er nou aan de hand, de boot blijft liggen, slaapt de machinist soms nog? Hij heeft zijn pogingen maar opgegeven. Jan van Drimmelen als kapitein neen, daar kwam niet veel van terecht! Het is een aardige herinnering. Oome Jan heeft nog een natte tong als hij er aan denkt. Knipoogend lacht hij naar Teddy. De hond, die al zoo lang stil heeft moeten zijn, springt uitgelaten van zijn kussen op. Er wacht hem een stoeipartij! Maar Van Drimmelen stuurt hem al weg. Hij gaat weer rechtop in zijn stoel zitten. Ik heb méér meegemaakt in IJmuiden, zegt hij. Daar heb je het geval met den botter op de Zuidifrpier. En bovendien moet ik je nog vertellen wat er bij Wijk aan Zee met dc Vrijheid is gebeurd We pakken ons notitieboekje en zijn gereed om de verhalen te noteeren. v. B. Erwten van ruiters ontvreemd. Gaat men na wat er op het gebied van het speeltuinwerk zooal is gebeurd, dan denkt men natuurlijk in de eerste plaats oord! aan het feit, dat De Moerberg onverwacht harrtl weer kon worden geopend. Langen tijd had deze gesloten moeten blijven en dit werd niet - alleen door de meisjes en mini jongens, maar ook door de ouders betreurd. Noch in Oud-IJmuiden, noch in IJmuiden- West was er voor de kinderen een andere gelegenheid om hun vrijen tijd zoek te brengen, zoodat zij hun plezier te vaak Op straat moesten zoeken. Het is dan ook geen wonder, dat er direct vele liefhebbers wa ren toen bekend werd, dat de tuin weer zou worden geopend. Maar tenslotte over- Nj trof de belangstelling zelfs de stoutste verwachtingen. Een duidelijk bewijs van 100, de behoefte, die er aan bestond. Het be- ute"ri stuur en Oom Henk hebben niet tever- aardl geefsch gewerkt! sder-i Andere bijzondere gebeurtenissen op dit gebied waren de groote feesten van in Veilige Haven. Het eerste gaf aan zoo on- geveer duizend kinderen en talrijke oude- stew ren een genotvollen middag: het tweede, woor de allerkleinsten, zorgde, dat zoo'n rgeii honderd kleuters ook de bloemetjes eens ront, buiten konden zetten. Bovendien namen o! de leden van de mondaccordeonclub aan ksch een aardigen boottocht deel. Wanneer men nagaat, dat dit alles onder de huidige moeilijke omstandigheden werd georganiseerd, waarbij de middelen als vanzelfsprekend zeer beperkt waren, dan heeft men bewondering voor het werk van degenen, die het mogelijk hebben gemaakt. Dat waren niet alleen de leden van het bestuur, maar ook de anderen, die begre- Sen hoe goed het voor hun kinderen was en et niet verantwoord vonden zelf aan den kant te blijven staan. Op zulke menschen is het speeltuinwerk gebaseerd. Zii weten met elkaar, door hun wil en juist inzicht, te bereiken, wat anderen met meer midde len niet zouden kunnen tot stand brengen. Er is voor de kinderen nos eenigen tijd gelegenheid om van de speeltuinen te ge nieten, al zal het wel in mindere mate dan in de voorbije maanden zijn. Wij twijfelen er niet aan, of zn zullen er profijt van trek ken. Langzamerhand gaat het clubwerk echter meer de aandacht opeischen. Door middel hiervan is het mogelijk een mooi doel te bereiken: de kinderen gedurende het geheele jaar bezig te houden. Reeds dik wijls is tot uiting gekomen, dat deze arbeid eveneens veel waarde heeft Wanneer dc leiding verstandig is en dat is in onze plaats het geval kan den jongens en meisjes veel worden geleerd, waarvan ze ook later profijt kunnen trekken. Het speeltuinwerk verdient veler steun. En dit niet alleen in den zomer, als de eigenlijke arbeid de belangstelling trekt, maar ook en vooral in den winter. Ook hier geldt, dat talrijke handen het werk verlichten! Diefstal in Velser polder. Zoo nu en dan verneemt men van diefstal len. die in den Velser polder zijn gepleegd met het doel op goedkoope wijze aan le vensmiddelen te komen. Opnieuw is de po litie van een dergelijk geval in kennis ge steld. Een in den polder wonende landbou wer deed aangifte, dat onbevoegden zich meester hadden gem&akt van erwten, die op ruiters wenden gedroogd. Inbrekers aan den slag. Levensmiddelen uit pakhuis ontvreemd. In den nacht van Maandag op Dinsdag zijn. inbrekers te IJmuiden-Oost in actie geweest. Uit een pakhuis aan de Tromp straat werd een hoeveelheid levensmiddelen ontvreemd. Een tweede inbraak leverde echter geen resultaat op. Onbevoegden poogden zich toegang te verschaffen tot een winkel aan 'de Cederstraat, maar wer den gestoord, zoodat zij niets konden mede- nemen. In beide gevallen wordt door de politie een onderzoek ingesteld. Distributiekaart ontvreemd. Niet alleen tegen het verliezen, lïtaar ook tegen het ontvreemden van distributiebe scheiden dient te worden gewaakt. Dat on dervond een arbeider van een der aan de Zuidzijde staande fabrieken. Een onbekende bleek een hëm toebehooren^c distributie kaart te hebben weggenomen. De politie is van den diefstal in kennis gesteld. Fraai plantsoen. Steeds duidelijker blijkt hoe uitstekend de mannen van den Plantsoendienst der ge meente zich hebben geweerd om op het Ken- nemerplein iets bijzonders tot stand te bren gen. Nog niet zoo lang geleden was het plantsoen aldaar een betrekkelijk kale vlakte met een vijvertje, dat veel van een afvalwerpplaats weg had. In het voorjaar heeft de Plantsoendienst er echter al haar aandacht op gericht. Iedereen, die ni^het Kennemerplein over steekt. wordt door het prachtige beeld van de vele. sierlijke bloemen en planten ge troffen. We aarzelen niet te zeggen, dat hier zich een van de mooiste plekjes in onze plaats bevindt. Het is te hopen, dat dit in stand kan worden gehouden. In ieder geval zal de Plantsoendienst er zijn -best voor doen. Van links naar rechts: Duitsche soldaten, die medehielpen aan het verijdelen der 's-Gravenhage werd gehouden, bracht een werk van Rembrandt, „de clementie Britsch-Amerikaansche invasie-poging in Dieppe bezichtigden een van de 28 zware bij de landing vernietigde pantserwagens. (Transatlantic/Recla SS-PK Rcfth van keizer Titus" het vroegste historiestuk van den grooten meester, het geweldig. Pax-Holland c). 3 ton voor een Rembrandt. Op een veiling, welke Dinsdag te bedrag van 300.000 gulden op. (Schimmelpenningh'Pax-Holland C). Van links naar rechts: Duitsche bergjagers bedwingen den 5630 meter hoogen Elbroes in het Kaukasusgebergte. (Telefoto Transatlantic/Recla Pax-Holland c). In het kamp van den Ned. Arbeidsdienst te Eibergen werd dezer dagen een groot zomerfeest georganiseerd met medewerking van de bevolking uit Eibergen 'en omgeving. Met versierde boerenwagens werden de deelnemers naar het kamp ge bracht, waar verschillende spelen, volksdansen enz. werden uitgevoerd. (V.N.P./ Landstand/Warburg Pax-Holland c). Een kwarteeuw klompenbeurs. Tc Epe is do 25ste klompenbeurs gehouden. Een deskundige keurt het houten schoeisel. V.NP./ Landstand/Warburg Pax-Holland c). RAAD. Het «nag niet bestaan, dat een dame moet [staan In bus, tram of trein.o, dat weet u? Toch wordt er soms niet aan beleefdheid [gedaan. Men is nogal laksch, dat vergeet u. Zèg eens, jongeman, sta je plaatsje toch af Wanneer je de oudjes hoort zuchten. Voor hen is het staan ongetwijfeld een straf. Jij kunt straks de drukte ontvluchten. Ik geef u mijn raad hier de tweede: toe, Op uw distributiebescheiden! [let Wanneer u ze kwijt raakt, dan zegt u ontzet: Hoe nü nog een maal te bereiden? Als u ze verliest leeft u zonder den Bon, Geen anderen zal men u geven. Wat vroeger in 't bonlooze tijdperk wel kon Gaót nu niet: bezint u dus even! U heeft een persoonsbewijs en waarlijk niet Om het veilig thuis steeds te laten. Wat er dan soms bij een controle geschiedt. Behoef ik er nog van te praten? Weest steeds accuraat neem 't [persoonsbewijs mee, Dan" zal u gerust niets gebeuren. Begrijpt het toch goed, u klaagt ach en ook 1 [wee Wanneer men U eens moet bekeuren.... Vergeet niet wat ik zooal heb gezegd. Misschien zegt u 't lang reeds te weten. U noemt het „oud nieuws" en u zegt dat [terecht. Toch wordt het zoo vaak nog vergeten. Zoó' is er nog veel, maar het eerste van al Is wel (en hier past geen vergissen): Behoudt 'n goed humeur, ondanks alles. [men zal Juist dit t. allermeeste gaan missen! Hoofdklasse-competitie N.D.B. Het tiental van D.CJJ. Zondag 13 September zal voor den district- bond Noord-Holland de hoofdklasse-compe titie beginnen. De commissie heeft besloten, dat de volgende sterke clubs in de hoofd klasse zullen uitkomen Damclub Oosterkwartier, Haarlemsche Dam club, beide te Haarlem Damclub IJmuiden. Damclub Westzaan Jozef Blankenaar en Gezellig Samenzijn, beide Amsterdam. Er zal alleen op Zondagen worden gespeeld. Het is mogelijk, dat er na de algemeene dis trictsvergadering nog enkele wijzigingen ko men, maar vooralsnog zullen de clubs elkaar uit en thuis ontmoeten. De kampioen komt uit in den landelijken eindstrijd om het clubkampioenschaD van Nederland. Hoewel het D. C. ÏJ.-bestuur nog officieel moet opgeven met welk tiental dit seizoen wordt gespeeld, kan men gevoegelijk aan nemen, dat de volgende bordbezetting zal plaats hebben. 1. H. Larós. 2. H. de Boer. 3. B. Dukel. 4 Suyk. 5. T. Postma. 6. A. Ligthart. 7. H d. Heijde. 8. J. Snel. 9. R. Huhl. 10. K. de Jong. Wellicht wordt de sterke hoofdklasse speler J. Visser ook nog opgesteld. Nu D. C. IJ. weer over haar drie meesters beschikt ban het niet anders of de IJmuidcr ploeg zal weer een ernstige poging doen om het kampioenschap te veroveren. Eersttf klasse competitie. De eerste klasse competitie zal voor de damclubs in Kennemerland niet minder be langrijk zijn. De volgende clubs komen daar in uit: Damclub Stabiel te Santpoort: Dam club Haarlem D. K. Z. te Koog a d. Zaan. Wormer te Wormerveer: Damclub Zaandam Het Noorden te Haarlem: Damclub Beverwijk Kijk Uit te Haarlem; Haarlemsche Damclub II; IJmuiden II en Oostzaan, dus 12 tientallen IJmuiden II heeft het volgende tiental' Hoek, Bal, H. Diederiks. J. van Straten, T. Dukel, T. Basstra, Jonker. H. Schaap. L. Koetsier en Schenk Scholieren in boomgaard. Politie moest optreden. Een bekende reclamezin, die voor den oorlog veel werd gebruikt is: „Eet fruit!". Juist onder de tegenwoordige omstandig heden weet men de voedingswaarde en heerlijken smaak van de vruchten te waardeeren. Eenige jongens van de Visscherijschool hadden al meer dan eens op een boom gaard te Velsen Noord, waar de inrichting tijdelijk is gevestigd, gelet. „Aan een boom zoo rijk beladen, mist men enk'le vruchten niet", dachten zijden na even te hebben beraadslaagd besloten zij zich van een deel van het zoo kostelijke fruit meester te maken. Ze hadden echter buiten den waard ge rekend, in dit geval de politie, die hen op heeterdaad betrapte. De nasmaak zal dus wrang zijn.... FILMS VAN DEZE WEEK Haar eerste liefde, Het is al liefde wat de klok slaat in de film, welke het Rex Theater deze week presenteert. We zien ook alle bijkomstig heden als avontuurtjes, jaloezie, vlucht in het onwezenlijke, hoogloopende ruzie, schei ding en beminnelijke verzoening. Het ver haal van „Haar eerste liefde" („Der Ham- pelmann".) welke rolprent onder regie van Karl Heinz Martin tot stand kwam, is dus allerminst nieuw. Een deel er van zou de moderne uitgave van een sprookje worden genoemd. Liefhebbers van dit genre weten dus, dat zij deze week in Rex terecht kunnen. Met voldoening zullen zij vernemen, dat Hïlde Krahl, Frits van Dongen en Wolf Albach- Retty tot de spelenden behooren. Hilde Krahl vertolkt Steffi, een meisje, dat in benauwde omstandigheden moet le ven. Als zij waschgoed voor haar tante weg brengt, wordt zij door een sportauto aan gereden. Het waschgoed ligt her en der op straat verspreid, maar Steffi let er niet erg op, want uit den auto is een sprookjesprins gestapt, een keurig gekleede jongeman, die naar den naam Paul Oertel luistert (Wolf Albach-Relty). HU helpt haar het ver strooide bijeen te brengen en aan de adres sen van bestemming te bezorgen. Ten slotte maakt hij een afspraakje met haar. 's Avonds moet zii in de deftige Savöybar komen. Het brave kind is nog slechts achttien, zoodat men het haar niet kwalijk zal nemen, dat zij alles voor haar prins vergeet. Ze maakt misbruik van het vertrouwen van een klant door een avondjapon te „leenen" en gaat dan naar de voorname gelegenheid. Paul Oertel komt te laat en daardoor kan het gebeuren, dat Steffi met een anderen jongeman kennismaakt. Peter Kronthaler (Frits van Dongen) geheeten, die als maga zijnknecht een belangrijke loonsverhooging heeft gekregen en het er nu eens van wil nemen. Zij blijken het uitstekend met al kaar te kunnen vinden, zoodat Steffi hem zelfs liever dan haar prins ziet. Natuurlijk, is hel einde van de film hier mede nog niet gekomen. Voor een gelukkig slot komt nog heel wat kijken. Maar daar zullen we over zwijgen om het gras niet voor de voeten weg te maaien. J. J. E VAN BAARSEL Opgepast voor konijnendieven Reeds dikwijls moest er worden bericht, dat er konijnen waren ontvreemd. Een tijd lang werd niets van dergelijke diefstallen gehoord, maar thans is een waarschuwing weer gewenscht Bij de politie werd aan gifte gedaan, dat er zoowel te IJmuiden als IJmuiden-Oost eenige konijnen op on eerlijke wijze van „eigenaar" zijn verwis seld. Tcekenlng Hessels (Pax Holland m.) Winterhulp-actie begonnen. Gelegenheid tot aanvragen om hulp. De plaatsvervangend leider der afdeeling Vel sen van de stichting Winterhulp Nederland deelt ons mede, dat de Winterhulpactie voor seizoen 1942/43 wederom is begonnen. Degenen, --lie voor hulp in aanmerking denken komen, kunnen van heden af een aanvraag formulier afhalen aan het plaatselijk bureau, Engelmundusweg-hoek Zeeweg te IJmuiden- Oost of bij één van de hieronder vermelde buurv schapshoofden: W. A. C. v. d. Berg, Burg. Rambonnetlaan 137, IJmuiden: J. Glas, .Tac, v. Heemskerlfstraat 46, IJmutden: W. E. Schipper, Stephensonslraat 72, IJmuiden; C. H. Kampman. Kievitlaan 15, IJmui den-Oost: C. Luttik. Wijkerstraatweg 207 a, Velsen-Noord; G. A. Trebert, Hofdijklaan 47, Driehuis en A. de Visser, Kerkerinklaan 4, Sant poort. Training Stormvogels. De leden der voetbalvereeniging Storm vogels dienen er rekening mede te houden, dat er van Woensdag 9 September af een wijziging in de training komt. Van dien datum af komen de adspiranten 's Woensdag avonds te half zeven en de juniores, benevens dc af, beginnende te half acht. voor het eerste De Donderdagavonden zijn van 10 September spelers der lagere elftallen te half acht bijeen, en het tweede elftal gereserveerd. TOELATI NGS-feX AMEN RIJKSTUINBOU W- SCHOOL. Voor het op 31 Augustus en 1 September j.l. gehouden toelatingsexamen voor de Rijks tuinbouwschool te Boskoop zijn geslaagd: F. Kok en A. G. Kragt uit IJmuiden. PERSONALIA Onze vroegere plaatsgenoot Ds. R. v. d. Mast, Ned. Herv. predikant te Hoogeloon en Eerset. heeft het beroep naar de tweede predikants plaats te Blaricum, met standplaats Laren aan genomen. BENOEMING. In de vacature mej. J. G. Schipper, die eervol ontslag, verkreeg wegens huwelijk, is tot onder wijzeres aan de Emmaschool benoemd mej. J. Dalhuysen. VELSEN Jubileum R. van Aalst. Onder groote belangstelling herdacht de heer R. van Aalst, chef-stoker in *e afdee ling Centrale der Papierfabrieken, Woensdag zijn veertig-jarig jubileum. Hij werd 's mor gens op het directiekantoor ontvangen. In tegenwoordigheid van den waarne mend bcdrjjfsingenieur der Centrale, ir. T. T. Hubrecht, sprak de heer J. Smit, procu ratiehouder en Ud der fabrieksdirectie har telijke woorden. Den jubilaris voor diens .verdiensten na mens de hoofddirectie haüeljjk dankend, bood de heer Smit het eervolle getuigschrift voor de Maatschappij voor Nijverheid en Handel aan. benevens de gebruikehj* eloppe. De omstandigheden verhin het gouden horloge met inscriptie te over handigen. doch dit werd den jubilaris toe gezegd. Op de plaats van zijn dageliikschen ar beid. namelijk in het ruime ketelhuis, on derging de heer Van Aalst een huldiging door het personeel van ziin afdeeling. Behalve de bedrijfschef. de heer J. D. Kist de Ruyter eh de chef-machinisten, be vonden zich hierbij familieleden van den jubilaris, collega's en personeel van andere afdeelingen. Namens allen sprak de heer Hubrecht. die ten slotte met gelukwenschen een land schapschilder! j overhandigde. De heer Van Aalst herinnerde dankend aan den voorbijen tijd. waarin onder het personeel zulk een goede gezindheid is ont staan. die in kameraadschap het beste i: uitgedrukt. In zijn woning aan de Burg. Weertsstraat werd groote belangstelling getoond, zoowel door persoonlijke gelukwenschen als door vele bloemen. K ER KBOLLEN VEILING. De commissie, welke ieder jaar de vei- Ing van bloembollen voor de kerk van de arochie St. Jozef houdt, heeft het voor nemen dezen verkoop, die steeds een groote belangstelling trekt, ook dit jaar te doen plaats vinden in het R.K. Parochiehuis. Indien de vereischte goedkeuring van de betreffend autoriteiten wordt verkregen, ligt het in de bedoeling de veiling waar schijnlijk in het begin van October te hou den. Evenals vorige jaren zal dit zoo moge lijk op eenigszins feestelijke wijze geschie-i den, waartoe medewerking van "net „Meer- icht"-meisjeskoor wordt verwacht. V. G. S. NIET IN COMPETITIE. Voor de Zaterdagmiddag-competitie van de afri Haarlem van den Ned. Voetbalbond zal Van Gel- der's Sportvereeniging (V. G. S.) dit seizoen nief uitkomen. Dit houdt verband met de samenstelling van de elftallen, waarvoor verschillende bekwame spelers zich door afwezigheid niet beschikbaar kunnen stellen. BEVERWIJK Feestelijk slot van Mid-Kenn,einerlancltournooi. In het clubhuis van de B.V.V. „De Ken- nemers" heeft Woensdagavond de feeste lijke prijsuitreiking plaats gehad van het voetbaltournooi om het kampioenschap van Midden-Kennemerland. Hierbij waren te genwoordig de besturen van de deelnemende vereenigingen en supportersverecniglngen en zeer veel spelers van de elftallen, welke aan het tournooi hebben deelgenomen. De voorzitter van De Kennemers. de heer M. Lindner, verwelkomde de aanwezigen en releveerde in het kort. het verloop van het tournooi. Voorts herinnerde spreker aan het overlijden van den heer Huisman, voor zitter van de supportersvereniging „Rood Zwart", die enorm veel voor het tournooi heeft gedaan. Ter nagedachtenis van den heer Huisman-werd een oogenblik stilte be tracht. Ook de voorzitter van de gezamenlijke supportersverenigingen, de heer Sterre- veld, stelde, alvorens tol de prijsuitreiking over te gaan, de verdiensten van den heer Huisman in het licht. Voor „Rood Zwart" en de commissie van de gezamenlijke sup- portersvéreenigingen was het heengaan van dezen werker een groot verlies. Hierna hul digde spr. den aanvoerder van het eerste elftal van Beverwijk, die met zijn mannen op zoo'n fraaie wijze den bokaal wist te winnen. Hij hoopte, dat Beverwijk in de a.s. competitie met even veel vuur haar taak zou opvatten als in het tournooi. Na mens de commissie Werd den aanvoerder een bloemenmand overhandigd. Ook den vertegenwoordigers van Alk- maarsche Boys. De Kennemers. Santpoort, Stormvogels en D.F..M. werden de prijzen met een toepasselijk woord uitgereikt. De draagmedailles voor de spelers van hot win nende elftal konden niet uitgereikt worden, omdat deze niet meer te kriigen waren. De heer Sterreveld bracht voorts nog dank aan De Kennemers voor de uitstekende organisatie van het tournooi. de supporters- vereenigingen. de gezamenlijke commissie en de deelnemende vereenigingen voor hun medewerking. De voorzitter van D.E.M.; de heer E. Gel dermans, die als laatste spreker aan de commissie zijn dank namens do vereeni- ging overbracht, wees er op. dat D.E.M. voorheen altijd buiten dit voetbalevenement stond, maar net is buitengewoon gelukkig, dat deze bezwaren weggenomen zijn. Als er een bewering waar is. aldus spr., is het deze wel. dat sport verbroedert. Het Mid- den-Kennemerland-tournooi heeft hiervan 'iidens het geheele verloop voorbeelden ge geven, want zelden zullen wedstrijden ge houden zijn in zoo'n sportleven geest en geest van verbroedering als in dit tournooi. De heer M. Lindner sprak vervolgens in een gloedvol betoog ziin bewondering uit voor de prestaties van Beverwijk, welke zeer veel beloven voor de competitie. Ten slotte uitte spr. den wensch. dat het tournooi in den looo der jaren steeds meer aan be langrijkheid zou winnen en een groot© plaats zou gaan innemen in het sportleven van Kennemerland. Het werd een feestelijk slot van het tour nooi. want de accordeonisten De Bellini's" brachten al gauw een vroolijke stemming onder de aanwezigen. HET SLACHTHUIS TV AUGUSTUS. T:i de maand Augustus weden in het openbaar slachthuis 356 slachtingen ver richt. tegen 277 in dezelfde maand van het vongp jaar. Geslacht werden 216 runderen, 23 kalveren. 48 nuchtere kalveren. 59 var kens en 10 schapen. VEREENIGDE VEILINGEN „KENNEMERLAND" EN „VRIJE VEILING". Prllsnoteering van 2 September 1IM2 Spinazie per kc 19: Postelein per kg. 13; Na- tuursla oer kroo i»l-2: Sla" per kc. 7: Raapste len per kc. 7: Selderij per bos 2'j: Peterselie per 3: Knollen I per st. 10: Tomaten 1. 3. 3. -I kg. 16; Tomaten kriel en gescheurd per kg. 7: Bloemkool 1 per st. 14; Bloemkool 2 per s' °- Bloemkool 3 oer st. G.SO: tSamboonen z. dr. per 16: Stoksnijboonen per kg. 12.80—16: Pronk- boonen per kg. 16 Koolrabi 1 per st. 2'-: Chl- neesche kool» per kg. 3r- Savovc kool per kg. 3: Bospeen per bos' 5: Aardbeien m. dop per kg 3.v Komkommers l Der st. 11—13%: Idem per si 8: Idem 3 per si. 5'j; Snljblct per kg. 7; Peren per kg. 10: Augurken per kg. 10—27. CASTRICUM GEVONDEN VOORWERPEN. Damcsvest, twee kindermantels, een Jongens- ts, bruine portemonnaie, doublé rlngetle zwar- rozenkrans, zakkammetje, badschoen met 'ittc kous. een sportkruls, blauw damesvest.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3