v REX TREKKERS LOTION rMALWIDA 31 v* Haar eerste Liefde Inrichten en Controleeren Ais U tacU van plan bent doet het dan nu Kachels en Fornuizen DE RUYTER Zonder Bon A. TRAP Hondenbrood, J. VAN ROOKHUIZEN Voor f Lingeriezaak te Beverwijk HANDIGE JONGENS DE PONT Zarah Leander DE VROUW MET DEN BLAUWVOS THALIA THEATER Ik trouw met mijn eigen vrouw Instituut voor HUddekstattds-Öutwiltlcetikf DausstUaaê, A. duijk Dansschool INMAAKRINGEN DE JAGER EN ZOON ADVERTEERT IN DIT BLAD FEUILLETON Roman van Else Wernecke Nadruk verboden 26 Gabi doorsnuffelt nog eens den geheelen inventaris van haar taschje en denkt dan diep na. Waar heeft ze den zakdoek voor het laatst gezien? Ze heeft hem boven in het instituut van haar knie gewikkeld; neen, iemand anders heeft hem er af gewikkeld! Juist Marga heeft hem in haar handen gehad en Ver moedelijk heeft ze hem ook behouden! Marga. natuurlijk Marga! Marga ontwaakt den volgenden ochtend met een gevoel zich niet te kunnen verroe ren. Het was dan ook allesbehalve een rus tige nacht, een nacht vol verschrikkelijke droomen. Opgeschrikt heeft Marga urenlang in de ondoordringbare duisternis gestaard, die alle muren scheen te hebben wegge vaagd, zoodat het was, alsof ze in een on metelijke, donkere ruimte lag, waarin ze niets van al hetgeen haar koortsachtige fan tasie deed rijpen, vermocht te onderschei den. Het zou daarom heerlijk zijn nu in het vriendelijke licht van den prilllen winter ochtend nog een paar uur te kunnen weg doezelen. Maar dat is natuurlijk onmogelijk. Ze stapt het bed Uit, blijft klappertandend dub bel zoo iang als ander onder de ijskoude douche en werpt, terwijl ze haar haar kamt. een blik in den spiegel. Ik heb me waarachtig nooit verbeeld, dat Ik knap ben. denkt ze verbitterd, maar zóó slecht behoef ik er nu toch werkelijk niet uit te zien. Uit haar vermoeid, bleek gezicht staren haar eigen oogen haar star en won derlijk groot, uit donkere kringen aan. Ik wil toch niets anders meer dan werken, wedcen, iets opbouwen en wat presteeren. En dat zou nu al te veel verlangd zijn? Zelfs daarbij kan men niet eens met rust worden gelaten? Moet ook daarbij het ver leden dan weer worden opgerakeld en daar aan weer nieuwe verschrikkingen worden toegevoegd? Nou, vooruit dan maar. Ook daar zullen we wel weer overheen komen. Marga zet met een energiek gebaar haar zwart om randen bril op en begeeft zich op weg naar het instituut. Ze is nog bezig zich te verkleeden. als Eva b:nnen komt en al bij de deur begint te ra telen. Ze is zoo nieuwsgierig, hoe de avond van gisteren voor Gabi en haar nieuwen vereerder verloopen isals Gabi nu maar gauw komt! Marga haast zich haar kleeren in de kast te hangen, maar daar is Gabi dan ook al. ,.Nou, hoe was 't?" bestormt de kleine Eva haar, nadat ze nauwelijks een voet over den drempel heeft gezet, ..Knal!" Gabi gaat op een stalen driepoot zitten en laat haar hoed op de punt van haar wijsvinger 4raaien. ..Eenvoudig knal. zeg ik je!" Eva is een en al nieuwsgierigheid en wil net liefst alles tegelijk weten. En Marga ja eigenlijk zou Marga nu met den stapel glazen schaaltjes, dien ze reeds in haar hand heeft, zich zeer wel uit de voeten kunnen maken, maar de schaaltjes worden weer neergezet en Marga heeft toch nog iets in de kast te zoeken. Er zijn toch nog wel si tuaties, waarin zelfs de beste wil het tegen de feiten en omstandigheden moet afleggen. Marga steekt dus haar hoofd in de kast en prutst idoelloos aan haar jurk. Daardoor is het onvermijdelijk, dat ze hoort, hoe Gabi vertelt, dat hij haar heeft afgehaald, hier y.'^k yoor de deur; hij kon blijkbaar den tijd met eens afwachten! Een gereserveerd tafeltje met bloemen, caviaar. een dende rend menu, champagne, twee dozijn thee rozen en tot slot, voor haar huisdeur, een handkus en „Juffrouw Gabi, u-bent de char mantste vróuw, die ik ooit ontmoet heb! Zult u me niet te lang laten wachten op een weerzien""' „Tjé, en heb je al opgebeld?" Eva Is bijna buiten adem van opwinding. Gabi werpt haar een medelijdenden blik !?e; j zou toch zeker wel het domste ziin, dat ik doen kon!Laten wachten natuurlijk! Die belt uit zichzelf wel op." Eva zucht. Die Gabi heeft toch werkelijk geluk. „Geluk, beste kind", zegt Gabi wijsgeerjg, „geluk is geen toeval, maar verstand en een beetje handigheid!" En Eva knikt wat triestig: Gabi zal wel gelijk hebben. Zij, j az?.u In ieder geval vast en zeker mors dood zijn gereden, als ze zich voor een auto had geworpen. „Ep toen we het restaurant verlieten, hebben de "menschen him oogen naar ons uitgekeken. Een alleraardigst paar, hebben ze gezegd! Hp ziet er ook werkelijk onbe rispelijk uit, Herbert, weet je, niet het type van ,jde mooie man", maar een echte mar kante kop nou, jij hebt hem zelf gezien, Marga. is 't niet zoo?" Marga duikt uit de kast op en zegt effen, met afeewend eezicht: ,.'k Heb niet zoo nre- cies gekeken". „Natuurlijk" Gabi voelt zich haar suc ces ontglippen en is verbitterd „voor jou kan Adonis in eigen persoon opduiken, dan zie je hem nog niet! Maar des te beter heeft hy jou opgenomen ..Hoezoo?" Gabi merkt tot haar voldoening, dat Mar ga haar een bijna hulpeloozen blik toe werpt en dat het bloed haar naar de wangen stijgt. (Wordt vervolgd Agenda IJmuiden. DONDERDAG 3 SEPTEMBER. Thalia: De Veldtocht in het Oosten, 7.30 u. Rex: Geen voorstelling. De Pont: Geen voorstelling. Crematorium: Excursie Facult. Lijkverbran ding, VRIJDAG 4 SEPTEMBER. Thalia: Ik trouw mijn eigen vrouw. 7.30 u. Rex: Haar eerste liefde. 7.30 u. De Pont: De vrouw met den blauwvos, 7.30 uur. DIENST APOTHEKEN. Avond- en nachtdienst: Kennemer Apo theek, Wijk aan Zeeërweg. BELANGRIJKE TELEFOONNUMMERS. POLITIE, hoofdbureau 5178, 4377 5555 POLITIE. Willemsplein5400 BRANDWEER 5242 E.H.B.O., A. P. Bakker5455 E.H.B.O., Velsen 4980 LUCHTBESCHERMING, hoofdpost 4145 ANTONIUS ZIEKENHUIS 4444 IJMUIDER APOTHEEK4229 KENNEMER APOTHEEK 4204 THEATER Vanaf Vrijdag a.s. (Der Hampelmann) mét HILDA KRAHL FRITS v. DONGEN TOBIS-UFA NIEUWS Toegang 18 jaar IJMUIDEN Velsen's nieuwe burgervader. De heer T. O. van der Weide benoemd. Bij besluit van den commissaris-generaal van bestuur en justitie is de heer T. O. van der Weide uit Bloemendaal benoemd tot bur gemeester van Velsen. De heer Van der Weide is reeds van de op richting der N.S.B. af lid en heeft altijd zijn beste krachten gewijd aan deze beweging. O.m. werkte hij in Haarlem en Friesland. Vooral in Haarlem bekleedde hij in de partij een belangrijke functie. Jarenlang was hij districtsleider en ook is hij gewestelijke com missaris geweest voor de provincie Noord- Holland. De heer Van der Weide heeft van 1907 tot 1923 in Indie gewerkt. Aanvankelijk was de heer Van der Weide werkzaam op ccn ta baksonderneming, die later echter in een rubberonderneming veranderd werd. In 1913 werd hij tot administrateur benoemd en in 1919 tot hoofdadministrateur. In 1923 is hij uit deze functie getreden. In 1924, 1925 en 1926 bezocht hij Indië voor korte perioden, in op dracht van een concern van Nederlandsche maatschappijen. Na zijn repatriatie is hij in Bloemendaal gaan wonen. In dien tijd was hij o.m. direc teur van een steenfabriek in Gelderland. Eeni- ge jaren geleden verhuisde hij naar Utrecht, waar hij ook de functie van districtsleider be kleedde. Sedert eenige maanden woont hij weer in de gemeente Bloemendaal. De heer Van der Weide was reeds korten tijd officieus werkzaam als burgemeester in Velsen. TOONEEL IN IJMUIDEN. Aaf Bouber y in De Woekeraarster Het tooneelspel, dat het gezelschap Bouber voor een stampvolle Thaliazaal opvoerde, is reeds een oud beestje. Vroeger heette het ,,'t Kind van de buurvrouw", maar ook onder zijn nieuwen naam blijft het voor het gezel schap een kasstuk. Bouber's naam is onver brekelijk verbonden met de herleving van de karakteristiek Amsterdamsche volks-stukken, waarvan „De woekeraarster" er eveneens een is, didactisch want hoeveel verstandige practische lessen worden niet spelerderwijs uitgedeeld gul, ontroerend, rauw soms en onverbloemd. Het is een stuk, dat de taal van het volk spreekt (en het volk spreekt met het hart) en waarin „de Amsterdammers" zich weer eens in hun volle kracht toonen. Zooals Aaf Bouber haar rol speelt b.v., kan het niet anders of zij moet gerangschikt wor den onder de grootste kunstenaressen van ons Nederlandsche tooneel. Een actrice in dit bepaalde genre van min der groot formaat is Annie Verhulst, eertijds de prima donna bij uitnemendheid der Am sterdamsche volksstukken. Ook zij beheerscht het tooneel door haar breede en forsche ge baar en doordringende stem, maar niette min kan zij het tegen een Aaf Bouber niet opnemen. Met waarlijk grootsch talent speel de deze volksactrice de oude Mokumsche woekeraarster, die slechts haar papegaai, haar poes en haar geld heeft, maar voor de rest door een ieder, die haar hulp noodig heeft, in stilte verwenscht wordt. Het spel van Aaf Bouber droeg dit echter volksstuk met z"n familietragedies-bij-de- vjeet; haar spel, houding en zeggingskracht staken hoog boven dat der anderen uit. Van die anderen noemde ik reeds de schelle volks vrouw van Annie Verhulst; de kostelijke ouwe bakker-met-hangsnor van Herman Bouber, de rake typeeringen van een Hans Tiemeijer en Cor Kremer, een Gerlach, zij mochten alle gezien worden. Men legde èn de tragiek èn de humor er dik op, maar een tragedie uit het volk kan dit wel verdragen. En het pvjbliek smult van deze kost, door het gezelschap Bouber reeds in zoovele vormen gebracht. Den Boubers is het van harte gegund, want hun spel is niet alleen van een typisch Nederlandschen aard, maar daarenboven eenig in zijn soort. A. J. VAN DER WEIJDEN. BEVERWIJK Haken en oogen rond de competitie-indeeling. „Beverwijk" protesteert. Zooals bekend waren de Beverwijksche voetbalverenigingen D. E. M. en Beverwijk aanvankelijk ingedeeld bij de Haarlemsche derde klassers, maar bij de nieuwe indee ling zijn beide clubs ondergebracht in 3A. Deze afdeeling is een specifieke Noord- hollandsche, waarin de Zaansche clubs en de derde klassers boven Alkmaar uitko men, bqjialve Succes (Wieringen) en Hel der. Deze Noordelijke clubs zullen in de nieuwe competitie uitkomen in de Haar lemsche afdeeling. De N. V. B. streeft er naar de reizen zoo veel mogelijk te beperken, maar het lijkt er nu veel op dat Den Haag niet weet dat Beverwijk nog altijd dichter bij Haarlem ligt dan Wieringen en Helder. Het bestuur van „Beverwijk" tracht dan ook dezen nkftwe indeeling ongedaan te maken en dit'Avel op bovenstaande gron den. De eenvoudigste oplossing zou zijn de Zaansche clubs en die uit Noord-Holland in ééosafdeeling te plaatsen. Beverwijk en D. E. M. zouden dan de plaatsen van Hel der en Succes in de Haarlemsche afdeeling kunnen innemen. Ook is de nieuwe indeeling uit financieel oogpunt bekeken voor de plaatselijke clubs bezwaarlijk, omdat er reeds twee derbies, n.l de wedstrijden tegen Kinheim zouden uitvallen Dat de voorgestelde regeling van Bever wijk mogelijk is, blijkt wel uit het feit. dat de tweede Heldersche derde klasser H. R. C. wel bij de Zaansche clubs is ing|deeld. Waarom dit dan niet van Helder mogelijk is, is ons een raadsel. Het is te wenschen dat de pogingen van Beverwijk, die van vele clubs steun onder vinden, een gunstig resultaat zullen afwer pen. Hedenavond houdt „Beverwijk" in haar clubgebouw een ledenvergadering, waarin o.m. de competitieindeeling besproken zal worden. officieels: mededeelingen. aanmeldingsplicht bedrijfsgroep zui vel- en melkproducten industrie en melkinrichting wezen. Bij besluit van de hoofdgroep „industrie" van 6 Augustus 1942 goedgekeurd bij beschikking va.i den secretaris-generaal van het dep. van handel nijverheid en scheepvaart van 15 Augustus 1942 opgenPmen in de Staatscourant no. 160 d.d. 19 Augustus 1942, is de beschiklkng van dp organis3 tie commissie van 13 October 1941 (Staatscourant no. 199) in dien zin gewijzigd, dat thans ook plicht zijn zich bij de bedrijfsgroep zuivel en melkproductenindustrie en melkinrichtingwezen aan te melden, a. 1. Zij die korstlooze en/of smeerkaas bereiden. 2. Zij, die weipoeder, wei brokjes, weipasta, melksuiker of andere produc ten uit wei bereiden, b. 1. Zij, die een vergun ning hebben voor het standaardiseeren van melk, ook wanneer zij deze melk niet rechtstreeks aan consumenten afleveren. 2. Zij die uit melk of melkproducten op fabriekmatige wijze consump tie-ijs bereiden. Aanmeldingsformulieren kunnen worden aan gevraagd bij de bedrijfsgroep zuivel- en melk- productenindustne en melkinrichtingwezen Bankastraat 147. "s Gravenhage. Zij, die zich reeds bij de betreffende vakgroepen hebben aange meld, behoeven zich niet opnieuw te melden Voor zoover noodig zullen deze bedrijven een formulier ter invulling van nadere gegevens ont vangen. Het rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd maakt bekend, dat voor de inzame ling, van rijkswege van kastanjes, beukenoten en eikels tot hoofdagent zijn aangesteld voor: 1) Groningen, de N. V. E. Kloosterhuis te Veendam. beneden Oosterdiep 101. 2) Friesland, de firma D. B. Schioor te Beetsterzwaag, Hoofdstraat 149 3) Drenthe, de N.V. F. Benes, commissiehandel te Assen. 4) Overijssel, de heer W. B. A. Bloemen te Ootmarsum. 5) Gelderland ten oosten van den IJssel, den Achterhoek, de heer H. Jansen te Elleconi. 6) Rijk van Nijmegen, Veluwe en Be tuwe, de Nederlandsche Heide Maatschappij te Arnhem. 7) Utrecht en Noord-Holland, de heer A. M. E. Overdijklnk te Voorthulzen. 8) Zuid- Holland, Gebr. van der Giessen te Zwijndrecht. 9) Zeeland en Noord-Brabant, de firma Wed. de Bie—van Aalst te Zundert. 10) Limburg, de firma G. Hegger en Zn. te Lomm gem. Arcen Personen, die agent willen worden, moeten zich met den hoofdagent van de streek, waar zij wo nen, in verbinding stellen. Zij moeten van de producten op de hoogte zijn cn over voldoende opslagruimte beschikken. Bekendheid met het werk strekt tot aanbeveling. De vruchten, welke de rapers bij den naastbij gevestigden agent moeten inleveren, dienen in het algemeen zoo droog mogelijk te zijn en vrij van doppen of bolsters, zand, steenen en ander vuil. zaaizaadregeling 1942—1943. Het bedrijfschap voor zaaizaad en pootgoed maakt bekend, dat voor het seizoen 1942—1943 de hiervolgende zaaizaadregeling zal gelden doot den N. A. K. te velde en op partij goedgekeurde zaaigranen, zaaipeulvruchten en fijne zaaizaden In principe zal ook dit jaar slechts de handel in door den N. A. K. te velde en op partij goed gekeurde zaaigranen, zaaipeulvruchten en fijne zaaizaden zijn toegestaan. Deze zaaizaden kunnen onder de bekende vervoersvoorschriften door den handel bij de telers worden aangekocht tegen de door het bedrijfschap voor zaaizaad en poot goed vast te stellen prijzen. niet te velde door den n. a. k. gekeur de zaaigranen, zaaipeulvruchten en fijne zaaizaden. Wanneer verwacht wordt, dat een tekort door den N. A. K. te velde en op partij goed gekeurde zaaizaden zal optreden, zal tijdig wor den overgegaan tot het vrijgeven van niet te velde goedgekeurde partijen. Deze partijen zul len echter eerst in den handel mogen worden gebracht, nadat ze door den N. A. K. op partij gekeurd en na goedkeuring geplombeerd zijn. Om te voorkomen, dat het te velde en op partij dooi den N. A. K. goedgekeurd zaalzaad concurrentie ondervindt van het alleen op partij gekeurde zaad. zal op dit laatste een heffing worden ge legd, waardoor de prijs van dit zaad, ongeveer op hetzelfde prijsniveau komt, als dat goedgekeurde 2de en oudere nabouwzaden. Dez* heffing, welke voor elk product nog nader zal worden vastgesteld, moet betaald zijn. alvorens tot plombeering wordt overgegaan. In afwijking van de regeling van het vorige Jaar zal het den handel dit jaar niet toegestaan zijn, behoudens in door het bedrijfschap voor zaaizaad en poot goed nader aan te wijzen gevallen, niet door den N. A. K. te velde goedgekeurde granen peulvruchten en fijne zaden van de telers te koopen. Dit laatste geldt niet voor koolzaad, waarvoor reeds een eenigszins afwijkende rege ling werd bekendgemaakt. Door de provinciale afdeeling van het aan- en verkoopbureau voor Akkerbouwproducten (P. I. C. A.) zal ech-ter eer voldoende reserve van voor uitzaai geschikte partijen ongekeurde granen, peulvruchten en zaden worden aangelegd, uit welke rese handel zoo noodig zal kunnen putten. Bovendien kan de handel aan de provinciale afdeelingen van het aan- en verkoopbureau (P. I. C. A.'s) verzoeken, van hem bekende telers partijen, waarvan hij weèt dat ze voor zaaizaad geschikt zijn. voor hem te reserveeren. overeenkomsten. In afwachting van de nieuwe regeling, welke het bedrijfschap voor zaaizaad en pootgoed hier voor zal treffen. zaT voorlooplg de handel in zaaigranen, zaaipeulvruchten en fijne zaaizaden zijn toegestaan aan die handelaren die een over eenkomst resp. voor zaaigranen, zaaipeulvruch ten en zaailijnzaad met de Nederlandsche Ak- kerbomv Centrale hebben afgesloten. quoteering. De handel in zaaigranen zal niet worden ge quoteerd. Echter is in de zaaizaadverordening 1942, waarvan de publicatie binnenkort is te ver wachten. een bepaling opgenomen, die het het bedrijfschap voor zaaizaad en pootgoed mogelijk maakt een ieder te verplichten zijn voorraden zaaizaden geheel of gedeeltelijk in te leveren. Zulks zal b.v. kunnen geschieden, wanneer naar het oordeel van het bedrijfschap een handelaar door zijn handelingen een goede zaaizaadvoorzie ning in gevaar brengt. De handel in zaaipeul vruchten zal worden gequoteerd volgens nader aan den betrokken handel mede te deelen richt lijnen. Binnenkort zal aan eiken handelaar In peulvruchten, die een overeenkomst zaaipeul vruchten met de N. A. C. heeft afgesloten, wor den medegedeeld, welke quantum door hem in het a.s. seizoen mag worden verhandeld. afleveringen zaaipeulvruchten aan volkstuinders. Aflevering van zaaipeulvruchten aan volks tuinders is tot nader order verboden. Eveneens zijn voorloopig verboden afleveringen aan detail listen en zaadwinkels, die deze peulvruchten af leveren aan volkstuinders. Een regeling van de zen handel zal nog nader worden bekendgemaakt. Ondertrouwd: SUlfON VAN ZANDVOORT en ALIDA JOHANNA TROMP De Huwelijksinzegening zal plaats vinden op Donderdag 17 September a.s. in de Ned. Hen- Kerk, Kanaalstraat, IJmuiden. door Ds. L. La-r^rwey, des nam. 3,45 uur. faaarlem, Staten Bolwerk 28 IJmuiden, James Wattstr. 61 R. Toekomstig adres: J. T. Cremer- 'asn I, Santpoort. HUWELIJK Net Meisje, 27 jaar, G.G., zoekt kennismaking met dito jonge man, leeft, ongev. 30 j„ vast werk. Brieven m. foto's, die te ruggezonden worden, onder no. T 567 Bur. van dit blad. handel van boer tot boer. De handel van boer tot boer blijft toegestaan. Er mag slechts zaaizaad van eigen oogst worden verhandeld. Te velde goedgekeurde granen, peulvruchten en zaden mogen slechts, nadat ze definitief geplombeerd zijn, worden afgeleverd. Niet te velde goedgekeurde granen, zaden en peulvruchten mogen eerst worden afgeleverd, wanneer deze handel door het bedrijfschap voor zaaizaad en pootgoed is vrijgegeven. Deze niet te velde goedgekeurde partijen moeten eveneens door den N. A. K. op partij zijn goedgekeurd- en geplombeerd. Het plombeeren geschiedt eersf. nadat de verschuldigde heffing is betaald. van ADMINISTRATIES BELASTING ADVIEZEN Accountantskantoor (f. HoMHiufa IJmuiden-Oost: Verl. Wijk a. Zeeërweg 24; A'dam: Keizersgr. 239. Tel. IJmuiden: 5169; Tel. A'dam: 34875 en 41085. Spreekuur IJmuiden: DInsd., Donderd. en Zat. van 7.309.30 u. n.m. U te laten inschrijven als lid van de Vereen. ,y. Facult. Lijkverbranding Indien U direct f 1.50 betaalt, heeft U de contributie tot 31 December 1943 voldaan. Opgaven als lid graag bij den afd.secr A. J. VAN DER WEYDEN, Alexander Bellstraat 51. IJmuiden, giro 418060. Den 27sten Augustus 1.1. overleed tot onze diepe droefheid onze innig ge liefde Broer en Zwager Theodoras M. Kuipers in den leeftijd van 26 jaar. Uit aller naam: M. G. KUIPERS IJmuiden, Edisonstraat 50. De H.H. Uitvaartdiensten worden gehouden Maan dag 7 September 1942 in de Parochiekerk van de H. Gregorius, Kanaalstraat IJmuiden, 7 uur gelezen en 9,30 uur plechtig ge zongen H. Requiem Mis Hiermede betuigen wij onizen hartelijken dank aan Buren en Vrienden voor de vele blijken van belangstelling tijdens de ziekte en het overlijden van on zen geliefden Man en Vader TH. STET. Namens de Familie: Wed. TH. STET— DOBBELAAR en Kinderen. IJmuïden-Oost, 2 Sept. 1942. Heidestraat 29. NET DAGMEISJE gevraagd, pl.m. 19 j., van 8 tot half 2, Vrijdags heelen dag; v. d. Veen, Zeeweg 17, IJm.-O. Aangeboden een SALONAMEUBLEMENT z.g.a.n., en een Mahoniehouten Linnenkast. Adres: Arendsweg 15, Beverwijk. KONIJNENMEEL f 3,25 p. 15 kg., franco thuis. H. HELLINGS - Eikenstraat 1 IJmuiden-Oost. nette Meubelen, Naaimachines, Stofzuigers, Koffergramofoons, Waschma chines enz. enz. Alles koopt: Trompstr. 35, Tel. 4273, IJm.-O. Trekkers: voor werkzoeken den en aangeboden betrek kingen 3 tot 6 m.m. 24 cent, elke m.m. meer 4 cent. Alle andere advertenties van particulieren in de zelfde ru briek: 3 tot 6 m.m. 36 cent. elke m.m. meer 6 cent Personeel gevraagd MJSISJE GBVR. voor dag en nacht, wegens ziekte der tegenw Da Costalaan 51, Driehuis. NKT DAGMEISJE gevraagd. Hofdljklaa.n 84, Driehuis. DAGMEISJE gevr. voor halve dagen (incl. middagmaal) Vrijd. geh. dag of werkster 2 dag. p. w. Jïmmlnk. Rijksweg 428, Santprt. Gevraagd: FLINK METSTE v. S tot 8 uur, met volle kost of tot uur, zonder middagkost. Sta tionsweg 61, Velsen. Gevr. HULP IN DE HUISH. I pers. zoo spoedig mogelijk te Santpoort. Liefst m>b. Ut. Br. no. T 569 bur. van dit blad. Gevr. flank'It.-K. MEISJE v. morgenuren en een tuinjongen. Hagellngerweg 171, Santpoort. FL. WERKSTER OF MEISJE r. 2 a 3 dagen per «eek. Aan melden Mevr. Nwafs, Kerkerin.k- laan 51, Santpoort (Dorp). Gevraagd te Santpoort Stat. NETTE WERKSTER. Hoog loon Aanrn. Mevr. Salm, DuinwUkweg 10, Bloemendaal. Tel. 2317 Gevr. NET MF.ISIE v. A3n tot 4 uur. 14-18 j. kl. gez. 2 kind. Mevr. Schoen. Brederooflschcweg 106. Santpoort bij Ruine. DAGMEISJE ge\ r. heele da gen m. volle kost. boven 16 Joai De Goede, Vclserduinweg lit rjimiuiden-Ó. Gevraagd: net zelfs t. MEISJE 's morgens in huish. 's midd. al% hulp in winkel. Goed loon. Artlfi tiek. Kalverstraat 8. IJm.-O. Personeel aangeboden NET BESCHAAFD METS.1I 15 j. 2 i. MULO zag zich gaarne geplaatst in boekwinkel of op kantoor. Br. no. T 56S bur. v. d. blad. Diversen WEE WIL RUILEN, electr waschmachine, merk .Velo voor 4 stoelen en 2 fauteuils? Alb Cuypstr. 42, IJm.-O. WIE RUILT pr. zwart led. d. schoenen m. 41 pl. hak voor pr led. m. schoenen m. 39. pl. h. Te koop: witte wagenvacht f 6. m jurk en 2 j. broeken Ift. pl.m. 12 ,i. en scheikunde doos. i straat 6. IJ,muiden-O. GEVONDEN: zilveren arm band (Zeeuwsch) Teg. adv. kost. ter. te bek. W. Barendszstraat 4 5. IJmuiden. WIE WIL RI TTEN z. g. a. n. jongensscli. ni. 37 voor m. 38. Bloemstraat 78. IJmuiden. VERLOREN: Maranathalaan, Sbruinl. acte-dasch, inh. wollen jongenstrui. 2 trommetjes, Gero zilv. kind. lepel, baby speeltjes, enz. Tegen bel. terug te bez. Cre- merlaan 15. Santpoort. WIE RUT ITT schoentjes z. g a. n. m. 2 8 voor m. 29. Hageveld- straat 5, Driehui6. WIE RUILT kinderledikant m. toebeh. en W.C.ne voor poppen wagen. De Wetstraat 11. IJm. Te koop gevraagd Te koop gevr. KINDER SCHOENTJES m. 21-22. Tevens Jongens interl. en borstrokken wollen sportkousen. Leeft. 10 .1 Brieven no. T 566 bur. v. d. blad. Wordt gevraagd stel in g. st zijnde TRA N SPORTRI.J WTEL- BANDEN" voor driewieler. Expe ditiebedrijf v. Oosten. Bik en Ar- noldikade 27. IJmuiden. Te koop gevr. een RADIO TOESTEL. Br. met opgaaf van type en prijs no. T 549 bur. v. d, blad. Te koop gevr. BABY-UITZET of ged. baby-uitzet. Elzenstr. 38. IJmuIden-O. Te koop gevr. SOLIDE RUG ZAK. Hoofdstraat 36. Santpoort STUDIEBOEKEN voor de 2 eerste leer-j. Gem. Handelsavond school Velsen ter overn. gevr. Br. no. T 570 bur. v. d. blad. Diversen te koop TE KOOP: 14-e.ls kleed e lichte kinderwagen. Adflanastr. 35 rood, IJmjuiden, Te koop mooie PITRJETEN WIEG met bedje tegen bill, prijs. Heidestraat 32. IJm.-O. GITAAR te koop met foudraal Ger. Doustraat 8. TJmtuiden-Oo:»t 2 mooie KONIJNENHOKKEN te koop. Cssemlbrootstraat 59 IJniulden-Oost. Te koop: z. g. a. n. DUBBELE FLETSTASOH. oude kwal. Ruvterslraat 94,- IJruuiden-O. Te koop: 2 INMAAKVAATJES van 10 kilo Inhoud. Drlehuizer Kerkweg 35. Driehuis. Z. g. a. n. WINTERJAS, oude kwal. te koon. Adres te vern. bur. van dit blad. Te koop agb. 2 CLUBS, oude kwal. bekleeding. Prijs f 100 per stuk: Adr. te vern. bur. v. d. blad. TOONBANK te koop. lang m.. br. 50 cm. Wijk a. Zeeërwe; 71, IJmuiden. Te koop wegens overoomipleet nieuwe ZW. HAARD. Adres te vern. bur. v. d. blad. KipRenmeel, Konijnenmeel, Kattenvisch, Hondenbrood, Hondenkrachtvoer, Volière zaad Nog eenige Hengels, 4-d„ 7 M. Tevens: Papegaaien, Parkieten en Kanaries te koop gevraagd. Stephensonstraat 4 - LTmuiden. Mergpijpjes, Krachtvoeder, Ter- riervoer. Bon no. 17. Gebrs. VEENINGA, Naturalisten Jacobijnestr. 10-18, Tel. 13265. DE AVON DEIS WORDEN WEER' LANGER De leesbibliotheek van KERKSTRAAT 17, BEVERWIJK •orgt voor een aangename tijdpasseering DRESSOIRS EN THEEMEUBELS um MEEUWENLAAN 2 IJMUIDEN.OOST Spoed, ter overname een goed lodende Prijs incl. voorraad goederen, winkelinventaris, enz. 4.000.contant. Nadere inlichtingen: Makelaars N.V. P. J. BAKKER, voorh. BAKKER, DIJKSEN Co., Kennemerlaan 66, IJmuiden. IEDEREEN KAN WASSCHEN~^\ Alleen de vakman doet het zonder 1 slijtage en heider. IJMUIDER WASSCHERIJ J SNELLIUSSTRAAT 3», TELEFOON 4371 J METAALWARENFABRIEK vraagt voor direct ca. 14-16 jaar v. stukloonwerk. Goed loon. Schriftel. soil, onder no. T 571 bureau van dit blad. BIOSCOOP WIJKERSTRAATWEG VELSEN.NOORD Van Vrijdag 4 Sept. t.e.m. Woensdag 9 Sept.: en WILLY BIRGEL in Zondag 2 voorstellingen: 3 uur en 7.30 uur. Toegang 18 jaar (HET THEATER MET DE BESTE FILMS) Vanaf Vrijdag 4 Sept. aanvang 7.30 uur en Zondag matinee's 3 uur en 5.15 uur: (Ich heirate meine Frau) met THEO LINGEN, PAUL HöRBIGER, LIL DAGOVER. (Vooraf Tobis en Ufa nieuws) (Toegang 14 jaar) De cursussen ter opleiding voor het Middenstands, diploma Algemecne Handelskennis beginnen DINSDAG 15 SEPTEMBER Wilt U met de meeste kans van slagen in het bezil komen van dit voor ieder toekomstig zakenman onmis bare diploma, geeft U dan spoedig op bij A. WIEDEMEYER, STATIONSWEG 67, VELSEN H. VEUGER, PRES. STEYNSTRAAT 47, IJMUIDEN Alle gewenschte inlichtingen worden gaarne verstrekt, HAGELINGERWEG 142 SANTPOORT Aanvang der Cursussen 14, 17 en 20 Sept. te Vclscn-Noord 15, 16 en 20 Sept. te Santpoort 18, 19 en 20 Sept. te IJmuiden-Oost Inschrijvingen en inlichtingen dagelijks van 7-10 uur HAGE LINGERWEG 142 of Donderdags van 7-9 uur in den VOLKS BOND te VELSEN-NOORD en Zaterdags van 7-9 uur in dfl GRIFFIOEN, IJMUIDEN-OOST. Vraagt prospectus, 9C. a. Tjükhum KALVERSTRAAT 73, IJMUIDEN (O.) Aanvang der nieuwe lessen: begin September. Inlichtingen en inschrijving dagelijk! van 10-20 uur aan de school. Vraagt prospectus Wederom ontvangen m. 94 x 108 en 74 x 88 TROMPSTRAAT 66, IJMUIDEN-OOST, TELEF. 5557 9e TREKKING HJUGHTON CO. WETTIGE PREM1ELEENING 1913 3e KLASSE. 2e LIJST. TAEKKING VAN WOENSDAG 2 SEPT. 1942 HOOGE PREMIËN t 25.000— 8514 f *X> 8784 8141 10544 10675 I 1.500.— 2741 ISS34 f 1.000 314 6 60S7 47971 f :00— 1357 5656 9665 9812 400.— 102 1636 1956 8465 9 ;0135 10862 11220 11437 13967 17792 18092 18961 PREMIËN VAN J 82 36 53 144 153 L62 196 205 228 245 248 285 326 391 411 431 454 474 522 565 600 603 625 639 665 677 716 784 839 864 872 380 937 941 95P 992 1017 1031 1049 1061 1125 1158 1163 1182 1267 1296 130o 1317 1336 1343 1382 1406 1486 1401 1554 1562 1575 1646 1666 1675 1686 1738 1753 767 1770 1852 1854 1004 1007 1942 1075 1977 1999 2031 2066 5068 2110 2124 2147 2151 2159 2265 2326 2360 3303 2400 2415 2554 2574 2610 2619 2626 2717 2743 2794 2801 2614 2825 2887 2892 5907 2915 3036 2948 2986 3050 3089 3109 3177 3200 3238 3285 3287 3318 3345 3354 3359 3383 3398 3411 3434 3435 3439 3494 3519 3548 3565 3581 3604 3648 3857 3677 3689 3697 3757 3760 3842 3851 3937 394» 3953 3966 4042 4054 4070 4090 410S 4111 4125 4163 4184 4199 420n 4206 4256 4262 4267 4343 4347 4390 4402 4410 <519 4583 46C8 4859 4732 4790 4856 4869 4927 4939 4960 SOlO 5024 5049 5154 5193 5208 5213 5236 5253 5269 5279 5297 5306 5308 5314 5342 5379 5397 5429 5435 544S 5507 5547 5564 5627 5620 5649 5652 5662 5663 5684 5706 5733 5741 5791 5792 5826 5874 5897 5913 5924 5926 5032 5938 5940 5946 5952 6137 6138 6140 6156 6206 6260 6266 6272 0282 63IV 6329 6357 6382 6421 6479 6489 £538 6544 6555 6591 6593 6643 6657 6679 6722 6786» 6832 6853 6866 6892 6913 6914 0015 6960 6997 0998 7017 7063 7078 7081 7084 7118 7152 7171 7173 7176 7204 7228 7237 7245 7254 7268 7272 7288 7300 7352 7361 7423 7454 7406 7524 7573 7715 7728 7730 7774 7785 7793 7796 7877 7867 7911 7916 7067 7973 7996 8034 8055 8062 8076 8C86 8093 8131 8IG3 8168 8202 8231 8237 8396 8406 8412 8459 8514 8536 8538 8570 8613 8615 8767 8778 8783 8794 8805 8807 8808 8913 8957 89t>2 8978 8994 *0012 9028 8C39 9047 9073 9090 9103 S108 9131 9142 9210 9233 9281 9284 9364 9366 9403 9505 0518 9539 9588 9597 9612 9702 9703 9716 9735 9748 9779 9EC8 9834 9836 9905 9917 9959 10019 10048 10053 10OS7 10073 10094 10126 10140 10154 10171 10185 10240 10263 10268 10286 10315 10343 10352 10360 10381 10387 10392 10417 10123 10505 10526 10558 10614 10329 10655 10656 10657 10S7G 10727 10737 10743 10861 10872 10893 10943 10950 11002 11051 11083 11132 11145 11160 11188 11235 11238 11243 11258 11310 11311 11337 11355 11379 11438 U459 1J460 11467 11491 11523 11545 11561 11641 1169S 11780 11787 11843 11891 11916 11942 11962 11966 11970 11978 11982 12011 12047 12120 12163 12181 12221 12253 12283 123S9 12383 13416 12420 12520 1252G 12549 12554 12598 12607 12634 13648 126S» 12662 12669 13746 12753 12755 12804 12930 12950 12984 12391 12994 12997 13009 13012 13017 1C038 13069 13099 13122 13162 13203 13211 13305 1336» 13376 13414 13429 13431 13507 13529 13532 13533 13540 13549 13603 13819 13641 1364-J 137C0 13715 13765 13775 13779 13805 13919 13960 13958 13994 14030 14026 14155 14159 14194 14263 14289 143ÜO 14385 14410 14433 1445» 14465 14475 14482 U519 14524 14536 14537 14541 14555 14562 14566 14583 14587 14595 14603 14622 14625 14693 14706 14730 14835 14856 14895 14957 15066 15110 15136 15139 15150 1SIS5 15189 15246 15274 15310 15332 15339 15341 1534» 15405 15406 15424 15468 15490 15511 15518 15566 15579 15598 15614 15624 13633 15638 15645 15682 15698 15700 15726 12745 15762 15783 15793 15799 :58C2 15814 15909 16982 16047 16048 16I0Ö 16110 16142 16I6« 1618! 1632-* 16265 16307 16320 16370 16371 16375 16383 16392 16408 1653» 16554 10580 16594 16593 16636 16644 16670 16699 16705 16730 16735 16748 16759 16777 '6789 16802 16962 17034 17181 17198 17248 17285 17320 17339 17346 17374 17423 17432 17467 17499 17534 17578 17596 17639 17681 17772 17774 17778 17830 17832 17857 17863 17880 17897 17921 17928 17963 17974 17976 17987 17990 17997 18020 18047 18098 18113 18205 18206 18222 18284 18322 18329 18337 18362 18364 18374 18379 18416 1B471 18500 18503 18519 18527 18603 18622 18655 18660 18673 18792 18852 18856 18868 10R64 18880 18904 18920 18933 18979 18986 19012 19017 19035 19051 19070 19071 19073 19142 19201 19230 19257 19296 19304 19022 19327 19340 19357 19401 19439' 19442 19468 19471 19510 19622 19532 1-534 19036 19637 1964S 19646 19661 19757 19813 19845 19997 20009 20034 20051 20081 20211 20212 20232 20258 20322 20346 20391 20394 20409 20422 20458 20475 20494 20549 20552 2057J 20642 20695 20703 20712 20736 20743 20758 20762 20768 20781 20824 20884 20899 20913 20921 20924 20943 20995 ONGECORRIGC.'.RO

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 4