VOBttAAM SMAKBUM msTBKKëm VIVO-MÈL Stadsn ieuws Een oproep van Winterhulp. Gedurende het a.s. winterseizoen zullen er 6 lijsten-collecten en 6 bus-collecten worden gehouden. De eerste collecte zal een collecte met lijsten zijn v/m. 26 Sep tember t.m. 3 October a.s. De lijsten moeten echter alle opnieuw worden geschreven op het stadhuis, wat een zeer omvangrijk werk is. Hiervoor zijn vele krachten noodig en daarvoor roept ae plaatselijke directeur thans vrijwillige krachten op. Wie eenigs- zins tijd heeft, geve zich voor dit sociale werk onmiddellijk op, met vermelding van de dagen welke men beschikbaar heeft.' Aanmelding of bericht wordt gaarne ont vangen op het plaatselijk bureau, Ged. Oude Gracht 47, (Tel. 20047). KI ND ER MIDDAG VAN DEN N. V. D. IN DEN SCHOUWBURG. Woensdagmiddag hebben een 600 kinderen zich vermaakt op een middag, die georgani seerd was door buurtschap 6 van den Neder- landschen Volksdienst. in den Stadsschouw burg. Een 600-tal kinderen uit deze buurt schap, die het grootste deel van Haarlem- Zuid omvat en het bekende Rozenpriëel, en verschillende andere buurtschappen van den N. V. D. hebben hier. dank zij het prijzens waardige initiatief van de buurtschapsleiding, een prettigen middag kunnen hebben, waarop ^ij werden onthaald op een goochelaar en clown en op gebak en andere versnaperingen. Lou Marti. een Haarlemsch artist, trad met eenige zijner medewerkers op als goochelaar en als muzikale clown. Hij f deed dit op niet onverdienstelijke wijze, al blonk hij meer uit door geestigheid en oen zekere orginaliteit, dan door bekwaamheid. Doch hij vermocht de kinderen goed te ver maken en hun een vroolijken middag te be zorgen. De grootste attractie voor de kleintjes was wel het mee-optreden, het „helpen" van den goochelaar en het meedoen aan den zang wedstrijd, een aardigheid waardoor de kinde ren, die meededen wat lekkers konden be machtigen. De middag werd bijgewoond door wethou der A. Hoffman en den directeur van de pro vincie Noord-Holland van den N. V. D., den heer D. Querner. die tevens den middag opende met een inleidend woord, waarin hij opwekte tot medewerking aan het nuttige doel van den N. V. D. BADHUIZEN „WITTE KRUIS", HAARLEM. Het aantal genomen baden in de afgeloopen \maand Augustus was: Badhuis Koudenhorn 1905, badhuis Leidscheplein 3610; badhuis Schotersin gel «294; badhuis Hofdijkplein 4170; badhuis Van Egmondstraat 5165. GEMEENTE VERWEERT ZICH TEGEN VORDERING. De heer H. W. Thoolen heeft de gemeente gedagvaard voor de rechtbank, teneinde be taling te verkrijgen van 31.608 als vergoe ding van door de gemeente aangerichte schade aan zijn bloemen en planten bij ae uitvoe ring van een rioleeringswerk. Afgezien van de vraag of de gemeente voor de aangebrachte schade aansprakelijk is. staat volgens de meening van den burgemeester de gevorderde schadevergoedihg in geen verhou ding tot de werkelijk geleden schade; daarom heeft hij besloten, dat de gemeente zich zal verweren tegen deze vordering. DE DISTRIBUTIEBONN Artikel Bon Kaart Hoevcclh. Aardappelen 46A Aard. 1 1/2 kg. 12 Aardappelen 46B Aard. 1 kg. 12 Bcschnlt 46 Besoh. 75 gr. 12 Bloem 392 t.m. 395 AJgem. 100 gr. 3 Boter 44 Bot-Vet 125 gr. 12 Boter 2-35, 2-36 Reserve 125 gr. 12 3-35. 3-36 Reserve 125 gr. 12 4-36 Reserve 125 gr. 12 Brandst. Brandst. 01 t.rp. 05 BV 1 eenh. 31 01. 02, 03 KF Brandst. 1 eenh. 30 Apr Brood 46A Brood 400 gr. 12 46B Brood 50 gr. 12 46. 47 Veren. 100 gr. 3 46 Tabak 20 st. 12 46 Cigaret. 20 st. 12 46 Tabak 10 st. 12 WONINGBOUWVEREENTGINGEN. De burgemeester heeft besloten de balans per 31 December 1941 met de verlies- en winstrekening over 1941 goed te keuren van het complex van 95 arbeiderswoningen en het complex van 11 middenstahdswoningen van de woningbouwvereniging „Bloemendaal", benevens van het complex van 70 midden standswoningen der woningbouwvereeniging „Huis ter Cleeff". VERKOOP VAN HUIZEN AAN DE POL. Naar aanleiding van een verzoek van den heer C. H. W. Heusdens, arts te Spaarndam. tot het aankoopen van het door hem bewoonde perceel aan de Pol no. 1, benevens perceel Kerklaan 29, grenzend aan het percel, ten einde dit later. wanneer de tijd daarvoor gunstig is en daarvoor toestemming kan wor den verkregen, te sloopen en den vrijkomen den grond als voortuin bij het perceel aan de Pol no. 1 aan te leggen, heeft de burgemeester besloten de perceelen in koop af te staan voor 18.000. De oppervlakte bedraagt 950 M2. FIGEE. In een buitengewone algemeene vergadering van aandeelhouders der N.V. Haarlemsehe Machinefabriek voorheen Gebr. Figee, zijn tot directeuren der vennootschap benoemd de heeren dipl. ing. G. Labisch en A. van Re- nesse en tot commissaris, de heer K. Rasner. OVERPLAATSINGEN BI^ HET ONDERWIJS De burgemeester heeft besloten over ie plaatsen als onderwijzeres aan de Lorentz.- school (Leidscheplein) mej. W. J. Frajicken tevoren verbonden aan de Mr. A. Bruch- school en den heer A. J. van den Berg van de Lorentzschool naar de Mr. A. Bruchschool. „DOOR INSPANNING De Haarlemsehe tooneelvereeniging „Door Inspanning Uitspanning", dïe dit jaar ze ventig jaar bestaat, opent Zondag a.s. haar jubileumseizoen met een opvoering van „De vreemdeling", een tooneelspel in vier be drijven van Anton Coolen. De uitvoering wordt in den Stadsschouwburg gegeven en begint om zeven uur. Ds. D. E. BOEKE. Naar wij vernemen gaat het met den ge zondheidstoestand van ds. D. E. Boeke, al hier, secretaris van de afdeeling Binnen land van het Ned. Bijbelgenootschap, die reeds geruimen tijd door ongesteldheid aan zjjn arbeid is onttrokken, nog niet naar wensch. Hij heeft ditmaal een infectie aan een zijner voeten opgeloopen en is ter ver pleging in het Diaconessenhuis opgenomen. Men hoopt thans dat ds. Boeke, die ooiv- spronkelijk in September zijn arbeid zou hervatten, thans in het najaar een deel van zijn gewone werk weër zal kunnen verrichten. Van links naar rechts: Nederlandsche vrijwilligers naar het Oostelijk front. Steeds grooter wprdt het aantal vrijwilligers, dat aan het front door daadkracht bewijzen zal den nieuwen tijd te hebben begTepen. In de Waffen SS cn het Legioen strijden zü voor een nieuwe toekomst, een nieuw Europa. Dezer dagen zijn weer ruim 300 man uit Den Haag naar het- Oosten vertrokken. (Fellinga Pax Holland c). - Zoo blUft de ring om Leningrad gesloten. In een Duitsche geschutsstelling voor Leningrad. Het bevel tot vuren is gegeven. De eene granaat na de andere verlaat den loop met het doel: Leningrad. CS? PK -Tr?" -PP" e) Van links naar rechts: Het ontschepen van Britsche krijgsgevangenen in een haven aan de Zuid-Italiaansche. kust. (Orbis Luce Holland Pax Holland c). - Teneinde een opbrengstvergelijking mogelijk te maken, moet 't oogsten op het landbouwv eredelings- bedrijf te Hoofddorp zeer omslachtig geschieden. In aparte zakken worden de ver schillende soorten koren naar de dorschplaats vervoerd. (J. A. Stevens Pax Holland c) Haarlemsehe Rechtbank. Hij haalde geld op voor vluchtelingen. Die kan U elk oogenblik over vallen. ZorgJ steeds AKKER TJES in huis te hebben. Laat U dus niet noodeloos kwellen Neen,'* AKKERTJE Pe Nederlandsche PQnsfiller AGENDA DONDERDAG 10 SEPTEMBER. Gem. Concertzaal1: H.O.V.-concert, 7,30 u. Rembrandt-Theater: Een onvergetelijke nacht. Alle leeftijden, 2,30, 6,30 en 8.45 u Palace: De roman van een Torero. Toe gang 14 jaar. 2,00, 6,30 en 8,45 uur. Frans Hals Theater: Annelie. Toegang jaar, 2,30, 6,30 en 8,45 uur. Luxor Theater: De Strooper. Toegang 18 jaar, 2,30. 6,30 en 8.45 uur. VRIJDAG 11 SEPTEMBER. Bioscopen: middag- en avondvoorstellingen. "Nieuw programma. Leidensche koopman G. K. de Haarlemmer meer in om geld op te halen voor het Kerstfeest van 364 Rotterdamsche vluchte lingen. ale in Leiden waren ondergebracht De man haalde het geld uit eigen initiatief op en gebruikte het eveneens op eigen inia- tief voor zichzelf. De Haarlemsehe recht bank zag hem hedenmorgen voor zich ver schijnen, verdacht van oplichting. Dr. A. H. Fortanier, zenuwarts te Leiden, die als :etuige-deskundige werd gehoord, ver gaarde, dat verdachte een psychopathisch geval was en reeds onder curateele was gestel i wegens zwakheid van vermogens Hij meende dan ook, dat C. K. niet volko men toerekeningsvatbaar geacht moest worden. De Officier van Justitie noemde het feit een ernstige oplichting, te meer waar werd geprofiteerd van andermans; leed en zeide, dat hij een zware straf ge- eisoht zou hebben, indien de verdachte vol komen toerekeningsvatbaar was geweest. Nu eischte hij een gevangenisstraf voor den tijd van acht maanden. HetN vonnis zal over veertien dagen ge wezen worden. Vee uit de weide gestolen. De 27-jarige R. F. de G. en de 20-jarige G. B. uit Beverwijk hadden met medewer king van een Amsterdammer W. A. M. de V. op 5 Juli j.l. een koe uit een weide onder Beverwijk gestolen. Het plan was uitgè- gaan van De G., terwijl De V. alleen op wacht had gestaan. Tegen De G. was twee jaar, tegen B. een jaar en tegen De V. vier maanden geëischt. De rechtbank veroor deelde hedenmorgen De G. tot 1 jaar en 3 maanden. B. tot zeven maanden en De V. tot 3 maanden. f. Sigarendlefstal in Zaandam. Op 6 Juli 5-1. hadden de Zaandammers J. UITSPANNING"'K- v- en w* v- d- w* in een caf® Zaan- cr aam, aan den eigenaar sigaren aangeboden. Deze bleken later gestolen te zijn uit een pakhuis van een sigarenfabriek. Tegen Van der V. was een jaar en tegen Van der W. zes maanden geëischt. De rechtbank ver oordeelde Van der V. tot 10 maanden en sprak Van der W. vrij. De sigaren- en sigarettendiefstal in de Witte Heerenstraat. In den morgen van den 21sten April van dit jaar werd in het gebouw van de Eerste Haarlemsehe In- en Verkoopcentrale van Tabakswinkeliers in de Witte Heerenstraat een inbraak gepleegd, waarbij in'totaal 12.250 sigaren, eenige tienduizenden siga retten en een groote hoeveelheid rooktabak werden ontvreemd. Uit het kantoor werden bovendien door de dieven een brandkast, inhoudende f 1290. en 15.000 sigaretter. meegenomen..De inbrekers waren met een auto gekomen e™ hadden zich met een breekijzer toegang verschaft. Het bleken te zijn de Amsterdammers, H. S.. W. A. E., J. R.. F. J. E. en H. J. S De aandacht van deze bende was door F. J. E.. die jarenlang in Haarlem had ge woond, gevestigd op dit pakhuis in de Witte Heerenstraat. De sigaren, sigaretten en de tabak wer den in Amsterdam voor ongeveer tiendui zend gulden verkocht. De Officier van Justitie eischte tegen hen twee weken geleden de volgende straf fen: H. S. (8 maal veroordeeld), twee jaa' en zes maanden: W, A. E. een jaar. J. R (elf maal veroordeeld) twee jaar en zes maanden: F. J. E. (drie maal veroordeeld! twee jaar en H. J. S. zes maanden ge vangenisstraf. De rechtbank veroordeelde heden H.S. tot 2 jaar en 3 maanden, W. A E. tot 1 jaar en 9 maanden, J. R. tot 2 jaar en 3 maanden, F. J. E. eveneens tot 2 jaar en 3 maanden en H. J. S. tot 1 jaar ge vangenisstraf. Stad JUBILEUM J. BULTERS. Morgen is het vijf en twintig jaar ge leden, dat de heer Jac. Bulters, wonende Viersterrenstraat 9, als reiziger voor Haar lem en omgeving in dienst trad bij 't Wi.jn- huys „De Guide Druyf". Velen kennen den heer Bulters, wien het dan morgen wel niet aan blijken van belangstelling zal ont breken. w.n. Hoofdredacteur: J. V.- Baudewyns, (afw.) Haarlem Plaatsvervangend Hoofdredacteur: F C. Derks. Haarlem, Chef van Dienst en Stad S. R. Kuiper. Haarlem Sport en Stad: A Over- meer. Heemstede. Buitenland: J. C. van der Laag, Heemstede. Haagsch Redacteur: B. Korsten Heemstede. Binnenland: J. A. Steen Jr., Zand- voort. Nieuws en reportage voor Velsen en om geving: J. J. E. van Baa .el. IJmulden. Adver tenties D. A. J. Spek, Haarlem. Tnval in speelhol te Amsterdam Tien personen aangehouden. In een koffiehuis op den Kloveniers burgwal te Amsterdam heeft een inspec- leur met eenige agenten een inval gedaa- naar aanleiding van ingekomen klachte- over hazardspel. Tien personen werden e tangetroffen, o.w. een aantal West-In diërs. Negen van de aangehouden perso nen zijn na verhoor heengezonden. De bankhouder, een 39-jarige kellner, is voor loopt ia bewaring gebleven. Voor huishoudzeep de bonnen „370 en 371 algemeen" tezamen inleveren. Zooals bekend, is het voor het tijdvak van 16 Augustus tot en met 30 September 1942 toegestaan om op bon „370" van de bonkaart algemeen ongeveer 45 gram huishoudzeep te koopen, indien deze zeep. nog voorradig was. Het is noodzakelijk gebleken deze bepa ling te wijzigen in dien zin, dat met ingang van 10 September 1942 tegen inlevering van bon „370" algemeen tezamen met bon ..371" algemeen een stuk huishoudzeep vac 80 a 90 gram kan worden betrokken, even eens voor zoover de winkelier deze stuk ken voorradig heeft» Herdenking Julius Röntgen; Het volksconcert van Zondag 13 Septem ber, te geven door het concertgebouw orkest te Amsterdam onder leiding van Eduard van Beinum zal zijn gewijd aan de nagedachtenis van den componist Juliu; Röntgen, die op 13 September 1932 over leed. De violist Joachim Röntgen zal het vioolconcert van zijn vader ten gehoore brengen. Het programma bevat verder wer ken van de componisten Grieg en Brahms, die beiden in het leven van Julius Rönt gen een groote plaats hebben ingenomen, m a j Vivo-mèl! Glucose, maltose en een extra croote hoeveelheid Vitamine B, .tezamen tn een voedzame, smakelijke en licht ver- teeroare siroop. Dat is de krachtig ver sterkends, gezondheid-beschermende bij voeding, die de kinderen iuist nu zoo broodnoodig hebben i Geeft hen eiken morgen na het ontbijt één eetlepel Vivo- rnel. dan kunne* ze er weer goed tegen) voedt en versterkt! JAARVERGADERING „J. J. CREMER". De Letterlievende Vereeniging „J. J. Cremer" heeft dezer dagen in een der bovenzalen van het H. K. B.-gebouw haar jaarlijksche algemeene vergadering gehou den. Na een openingswoord van den voorzit ter, bracht de secretaris een uitvoerig ver slag uit van den toestand en de werkzaam heden der Vereeniging over het zestigste vereenigingsjaar, waarin o.m. hulde werd ;ebracht aan de werkende leden voor hun ■uitengewone prestaties, onder zeer moei lijke omstandigheden. Het ledental toonde grooten vooruitgang, zoodat „Cremer" met groote voldoening op een succesrijk jaar mocht terugzien. Door de tijdsomstandig heden moest een feestelijke herdenking van het zestigjarig bestaan achterwege blijven. in het financieel verslag van - den pen ningmeester kon geconstateerd worden, dat ook de financieele toestand der vereeniging gunstig was. Aan secretaris en penningmeester werd dank gebracht Voor hun werkzaamheden. De heer N. A. Faase werd, bij enkele can- djdaatstelling als bestuurslid herkozen. Tót leden dër verificatie-comïnissie voor het loopende boekjaar werden benoemd de heeren G. Kennis. W. Oostwald Jr. en A. de Wilde. De voorzitter deelde mede, dat in het komende seizoen weer vijf tooneelvoorstel- lingen gegeven zullen worden in den Stads schouwburg en wel op de Zondagmiddagen 4 October. 29 November, 31 Januari. 21 Maart en 30 Mei. Op 20 December wordt een kienmiddag in het Kegelgebouw ge houden. WAAROM ER GEEN PALING TE KRIJGEN IS. „Zwarte handel" zegt officier van justitie in Alkmaar. Strenge straf voor Urkers. Enkele dagen geleden, op 7 September, betrapte de marechaussee op Urk twee bewoners van dit eiland, terwijl zii bezig waren clandestien vérkregen paling te roo- ken. Er werd direct proces-verbaal opge maakt en Woensdagmiddag moesten de da ders zich reeds voor den economischer reebter te Alkmaar verantwoorden. Het bleken de groenteman J.'Jenema en de stoker T. Poel te zijn. Zij beweerden dat op 7 September des avonds een Urker vis- scher bij hen was geweest die gevraagd had of zij een partij paling van 65 kg wilder rooken. „Het zou hun zeker geen wind- In hun eigen belang verzocht de econo- eieren leggen". mische i echter met aandrang om den naam van dezen visscher te noemen, doch ver dachten zeiden den man alleen van ge zicht te kertnen. /De officier- van justitie zeide in zijn re quisitoir, dat hij achter deze zaak der grootst mogelijken spoed gezet had om een streng voorbeeld te stellen. Vroeger kon men gerookte paling te kusl cn te keur krijgen, en thans is dit voedsel alleen nog maar tegen hoogc prijzen in den zwarten handel verkrijgbaar. Alleen zij die aangesloten zijn bij dë Nederl Visscherij Centrale, mogen visch rooken. Men rnoet op Urk thans maar eens weten dat men in Alkmaar niet met zich spotter laat. Deze lieden komen er niet met een boete af, want in Urk lacht men met een jeldboete, omdat deze gauw genoeg weer terug verdiend is. Verdachten mogen niet naar huis, ik eisch 6 weken gevangenis straf, met last tot onmiddellijke gevangen neming ter terechtzitting. Ook de econo mische rechter vond dat een streng voor beeld gesteld diende te worden, doch ver- 'minderde de straf tot 3 weken met las' tot gevangenneming. PROVINCIALE FOKVEEDAG TE HOORN. Op 16 September a.s. zal in Hoorn een provinciale fokveedag worden gehouden. Voor het aantal runderen, dat zou wor den aangegeven, had men gehoopt op m'eer dan 300 stuks te mogen rekenen. Deze hoop is een weinig te hoog gestemd geweest, om dat uiteindelijk gerekend het aantal van 300 nog niet kon worden bereikt. Met daar naast 160 geiten. 150 stuks wolvee en eenige varkens en paarden, mag inderdaad deze tentoonstelling er toch wel wezen. In dit verband is de benaming tentoon stelling niet geheel juist, omdat het vraag programma vrij wat is ingesteld op het ex- poseeren van verwanten en fokgroepen. terwijl het inzenden en beoordeelen van in- dividueele dieren meer op den achtergrond is geschoven. Het geheel is in hoofdzaak gebaseerd op de rationeele fokkerij, waarbij ook iets meer aandacht is geschonken aan de bruikbaarheid voor de bedrijven. GIFTEN EN LEGATEN. Wijlen mej. C. Lagemaat te Heeswijk bij Montfoort heeft aan den Geref. zendings- bond een bedrag van duizend gulden ge legateerd. OVER DE WOLGA. Over deze belangrijke rivier werden bolsjewisten door de Oostfrontstrijders tf ruggeworpen. Ipderdaad. dit heeft bittere strijd gekost, want de bevrijding van Europ van het bolsjewisme wordt ons nu eenmar niet geschonken, die moet moeizaam ver overd worden. Daarom strijden aan het Oostfront d beste zonen van alle beschaafde landen vai Europa. Daarom trokken ook Nederlandsche mannen ten strijde. Die Nederlandsche man nen, landgenoot, daaraan zullen wij het straks te danken hebben, dat ons land ver tegenwoordigd zal zijn, als na den oorlog over het lot van Europa beslist zal worden. Zij veroveren voor ons een eervolle plaats in dit nieuwe .Europa. Daarom is het onze dure plicht onze strijders te steunen. Stuurt vandaag nog een flinke bijdrage aan het Verzorgingsfonds Vrijwilligerslegioen Ne derland, Koninginnegracht 22 te 's Graven- hage. Girorekening 432100. HANDBAL DE NIEUWE COMPETITIE. De oprichting van het Nederiandsch Handbal- verbond. dat met de leiding van het handbal spel in Nederland belast is. heeft in de verhouding der verschillende bondsonderdeelen weinig ver andering gebracht. Het land blijft verdeeld in vijf districten t.w. Noord, Oost, Zuid. West-A, en West-B. Hiervan omvat het district West-A de provincies Noord-Holand en Utrecht met Am sterdam als centrum. In leder district wordt éér eerste klasse dames en heeren gevormd, ieder bestaande uit 9 vereenigingen. In de eerste klasse dames van het district West-A zijn geplaatst de vereênigingen: Zee burg, A.D.A.. Vriendschap, A.H.C., Niloc (allen Amsterdam!, Rapiditas, Concordia (beiden Haar lem). Sport-Vereent (Utrecht). Tonldo of Achil les (resp. Amsterdam en Utrecht). In de eerste klasse heeren komen uit: Ntloc, A.H.C., (beiden Amsterdam), Sport Vercent, Achilles, Attila (allen Utrecht). Concordia (Haarlem), Vooruit (Zaandam), Aalsmeer Lijnden (Haarlemmermeer). Verder is het district West-A verdeeld in drie plaatselijke afdeelingen n.l. Amsterdam. Utrecht en Haarlem e.o. Deze afdeelingen hebben de lei ding over de plaatselijke lagere klassen*en zijn de eigenlijke organisatorische onderdeelen van het Verbond. Aan het hoofd van iedere afdee ling staat het afdeelingsbestuur, dat voor de af deeling Haarlem e. O. bestaat uit de heeren J. W. Duijff (afdeelingsleider), A. Fortgens (secre taris) en A. H. Diets (oompetitieleider). In de Technische Commissie hebben zitting de heeren J. W. Duijff (voorzitter), P. Brussé en J. A. ten Napel. De afdeeling Haarlem omvat de vereenigingen Bato, B.G.V., Concordia, H.O.C., Rapiditas (allen Haarlem), O.S.S. (Zandvoort), IJmond (Velsen), Concordia, Carna, Vooruit, D.E.V. (allen Zaan dam), G.V. „1940" (Wormerveer). De competitie der tweede klasse Haarlem e. O zal Zondag 13 September a.s. aanvangen. DAMMEN HAARL. DAMCLUB. Voor den wedstrijd om het clubkampioenschap eerste klasse 1941.1942 der Haarlemsehe Damclub werden nog de volgende partijen gespeeld: J, Otter remise met Joh. Philippo en D. Phillppo -gmise met J. M. Rutgers. De kampioenstitel werd gewonnen door Nico Blom na herkamp met J. G. Kuntze (2) en A. Fasol (3). Naar de hoofdklasse promoveerden Nico Blom. J. G. Kuntze en A. Fasol. terwij! de tweede klasse degradeerde A. J. Oremus. TAFELTENNIS XED. TAFELTENNIS BOND, AFD. HAARLEM. De afd. Haarlem hield haar Jaarlijksche leden vergadering. Het bestuur voor het komende jaar werd als volgt gekozen: W. Kosters, voorzitter; w. Diepeveen. Spaarne Haarlem, secretaris: A. Bruin, penningmees- •r; H. Kosters, comp.lelder; H. Goossens. com missaris. voor het a.s. seizoen werd besloten, dat indien de Ned. Tafeltennis Bond, in verband met den ballennood, dit jaar geen competitie kan doen verspelen, er voor de Haarlemsehe clubs zoo mogelijk een noodcompetitie zal plaats vinden. Chocolade Ciga rotten C'ijmretten Cigrarillns Eenh. Zeep 335, 336. 370 Algem. 1 rant. 30 LM Toiletz. 1 rant. 30 Gort 3S5 Algem. 250 gr. 3 Jatti 3S3 Algem. 500 gr. 3 Kaas 387 t.m. 389 Algem. 100 gr. 3 Koffiesurr. 390 Algem. 250 gr. 3 Melk 46 Melk 1 3/4 L. 12 Petroleum 02 Petr. 2 L. 31 Penlvr. 384 Algem. 250 gr. 3 Rijst 4-49, 4-50 Reserve 250 gT. 3 Scheerzeep M Textiel 7 5 gr. 3 lja: Sigaren 46 Tabak 5 st. 1 Suiker 382 Algem. 1 kg. 3 Suikerwerk 48, 49 Veren. 100 gr. Tabak 46 Tabak 25 gr. 12 Taptem. 1-49, 2^49 Res. 1 3/4 L, 12 Vermicelli 386 Alg. 100 gr. 3 Vleesch 46A Vleesoh 100 gr. 12 46B Vleesch 50 gr. 12 Wascbp. 371 AI gam: 250 gr. 30 M \Vasohp.250 gr. 30 KEG|t Zevenbondenwedstrijd te Haarlem. De beste kegelaars uit het Westen van hi zullen Zondag a.s. in Haarlem bijeenkomen h den sevenbondenwedstrijd, welke in het g< van den Haarlemschen Kegelbqnd aan de 3 peliersstraat gehouden wordt. Een intere 1 ontmoeting is te verwachten, waarvoor 1 belangstelling bestaat. Deputaties uit Alk ,1 Amsterdam, Delft, 's Gravenhage, Haarlem 10 terdam en Utrecht nemen deel. Nadat iv concours geopend is, vermoedelijk ln tegen T digheid van den voorzitter en secretaris Ned: Kegelbond, wordt om half elf aan dL. denwedstrijd begonnen. Hiervoor zijn vier beschikbaar. Elke bond wordt door tier v gelaars vertegenwoordigd, die in totaal vl< E derd ballen gooien. De Haarlemsehe Kege ,1 zal met de volgende ploeg uitkomen: S. de W. van den Berg, H. Loerakker, J. F. Th j 1 TVT TT war Owrton r* - der Ree, H. Frantzen, M. F. van Orden, ting. A. ter Horst, A. Veninga en A. M. raadt. Reserves zijn W. C. Bos en J. A. 9ch< J De kegelaars kunnen op de andere 1 deelnemen aan persoonlijke wedstrijden, jc door alle banen beezt zijn. Voor êen bc g. wedstrijd zijn prijzen beschikbaar, waai vanen, waarop wapens van de zeven deelnet steden zijn geborduurd en een verguld zll medaille, aangeboden door den N. K. B. De dames, die de kegelaars vergezellen. 1 de gelegenheid worden gesteld de stad t, zichtigen; leden van de afd. Haarlem vi Ned. Relsvereeniging zorgen voor de rondle ZWEMI d ZWEMCLUB „HAARLEM". De zwemclub „Haarlem" heeft mtfi volgende zwemmers (sters) ingeschifc op de wedstrijden van de Commissie 'e Volkszwemfeest, welke as. Zondag T uur in het Sportfondsenbad te Haf' worden gehouden. Op de 100 M. borstcrawl starten de dP; C. Kraft en G. Brands en de heeren van Merkesteyn, H. Smits, A. Hoog F. Tiemeyer, w. Mathot en de gebr. J nings. Op de 100 M. rugslag voor d j1 starten M. Jansen, T. Kamp en T. Paa kfer. De 3 x 50 M. wisselslag estafette J heeren belooft een spannende strijd te den tusschen de ploegen van H.V.G.B., R. en Haarlem. Het gaat om den fr r wisselbeker, welke reeds twee maal ,r H.V.G.B. en twee maal door Haarle gewonnen; thans bevindt hij zich in ha Si der H.V.G.B.'ers. De Haarlem-ploeg be uit: F Maus (rugslag), M. Spaandei f (schoolslag) en Joop v. Merkesteyn (b"? crawl). De Haarlemmers hebben nog v.' een tweede ploeg ingeschreven. Sport-allerlei Dezer dagen heeft de bekende Zwee j< hardlooper Gundèr Haegg opnieuw een w J record verbeterd. Het wereldrecord op dat hij pas 1 Juli j.l. op 4 min. 6.2 sec. u verbeterde hij nogmaals en bracht het tha: 4 min. 4.6 sec. Zondag a.s. worden op verschillende V zi; het land de voorronden gehouden va jaarlijkschen hockeydag voor heeren. In mendaal komen ook spelers bijeen. Aan he lp tournool nemen deel BMHC, Leiden, Alk Amsterdam en Zandvoort en aan het B-tou BMHC 2, TCH, Amsterdam 2, HBS, Hurlejw* nokkio. Kraaien, Alliance en FAHC. Om t ei uur begint de eerste ronde. De duur is be 'l op 2 x 25 minuten. In het honkbal-negental „Rest van N land", dat Zaterdag 19 September tegen Aj Amsterdam sneelt. is pis vnivt sampntwcini SPORT EIS SPEL. VOETBAL PROGRAMMA DER DRRDE KLASSERS. Het programma der derde klasse B voor Zon dag a.s. luidt als volgt; Zand voortmecuwen—Beverwijk, Schoten—D.E. H.F.C.—Bloemendaal, T.Y.B.B.—Klnheim, Terrasvogels—Halfweg. CRICKET NED. CRICKETBOND, AFD. HAARLEM. Het seizoen van de afdeeling Haarlem van der. Ned. Cricketbond is achter den rug ijverige secretaris, de heer A. Roggeband" heeft weer een lijst samengesteld van de beste cijfers der spelers. Daaruit blijkt, dat A. Hartog van Haarlem he' beste op dreef was met batten. Hij nam aan acht innings deel, maakte 238 runs, zijn hoogste score was 66 runs had een gemiddelde van 34,— Op hem volgt P. J. Freni (Rood en Wit) met een totaa! van 101 runs; hoogste score 33 n.u. en gemid delde van 33,67. Verder noemen wij G. van Musseher (RCH) to 'aal 226; h.s. 54; gem. 32.29. J. de Graaf (RCH) totaal 164; h.s. gem. 27.33. F C. Jaski (Haarlem) totaal h.s. 39; gem. 26.20; van der Sluis (CVH) totaal 127; h.s. 58 n.u gem. 25.40. Topscorer 11 het seizoen ls gewor den C. de Nijs van Rood en Wit met een scorr ~an 82 n.u.; zijn gemiddelde is 18,67. W. Onkenhout van Haarlem staat boven aan de bowlingslljst met 21 wickets voor 114 runs en ee.: gemiddelde van 6.43; tweede Is L. van der Mey van Bloemendaal met 24 wickets voor 136 run*, en een gemiddelde van 5.57. Dan noemen wij nog A. Berendsen (Rood en Wit) 40 voor 241 runs, gern. 6.03; J. de Graaf (RCH) 40 voor 245 runs, gem. 6.13; J. van der Sluis (CVH) 17 voor 115 runs., gem. 6,76; ir. F. Thiel (Rood en Wit) voor 231 runs; gem. 7,—; J. Beyk (Bloemendaal) 21 voor 159 runs, gem. 7.57; J. J. Peereboom (Rood en Wit) 20 voor 168 runs, gem. 8.40; C. Kamoen (RCH) 25 voor 202; gem. 8.42; P. van der Wa'. (Haarlem) 24 voor 212, gem. 8.83 en A. Hartog (Haarlem) 19 voor 169. gem. 8.89. Bij de adspiranten heeft P. Lokman de bestc- cijfers met batten behaald, n.l. 281 runs, h.s. 100 gem 70.25; op hem volgt I. Vanier. (Haai- lem) met 287 runs, h.s. 8! en gem. 57.40 Mei bowlen had D. Groot (CC") het meeste succe; met 43 wickets voor 139 runs, gem 3 23; E. Pee reboom (RW) 16 wickets voor «6 runs, gem. 4.12 I. Vanier met 22 wickets voor 91 runs. gem. 4.14. Amsterdam speelt, is als volgt samengestel Mon, werper; Altink, vanger; K. Zandstra, honk; H. Schijvenaar, tweede honk; C. We 1 korte stop; J. Odenthal, derde honk; J. link, M. Mulder en De Bruin veldspelers. De Haarlemsehe Damclub speelde voojeo tournooi om het zilveren dambord een kamp tegen Damclub „Oosterkwartier" met 19li; twee partijen werden afgebroki Voor de H.D.C. behaalden overwinningen v. Dartelen, Ph. Amelung, P. H. Meure, A. dema. N Blom, J. G. Kuntze en voor O. K. de Jong en J. Neele. Woensdagavond 15 September speelt nait."' „Haarlem" een massakamp tegen de Haa sche Damclub. RADIOPROGRAMMA VRIJDAG II SEPTEMBER 1942. HILVERSUM I, 415.5 M. 7.15 Lichte gramofoonplaten; 7.30 B. Nieuwsberichten. 7.40 Morgenspel (gr.). 8.30 O. Nieuwsberichten. 8.40 „De wondere were! 1 microfoon en camera". 8.50 Cellosoli met 1 ei begeleiding (gr.). 9.00 Lichte klanken (gr.) JV! Spiegel van den dag (opn.). 9.40 Omroepme t koor (opn.). 10.00 Ensemble Willy Kok. Voordracht. 10.45. Ensemble Willy Kok. Pianovoordracht. 12.00 Almanak. 12.05 Ouv« en rhapsodie (gr.). 12.45 B. N. O. Nieuws- e kelijke berichten. 13.00 Gerard van Kreveli zijn orkest en gramofoonmuziek. 14.00 voor opname? Draaien", gevarieerd filmproj 1 ma. 16.45 B. N. O. Nieuws-, zakelijke- en 1) berichten. 17.00 Zang, plano en gramofoo ziek. 17.30 Hier is de poppenkast. 18.00 M rond 1900, gevarieerd programma. 19.00 Neer stem van het Oostfront. 19.15 Marschen marschliederen (gr.). 19.30 B. N. O. Nieu' richten. 19.40 B. N. O. Binnenlandsch zal 1 praatje. 19.50 Het groote OmroeDorkest en gr foonmuziek. Vanaf 20.15 alleen voor de R Centrales, die over een lijnverbinding m« f studio beschikken. 20.50 Amusementsorkes solist. 21.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 22.0 listenplaatjes. 22.20 Musetteklanken en Ann 1 Rio (gr 23.0024.00 Harmonie-orkest Kölner Manner Gesang Werein (gr.). HILVERSUM II, 301.5 M. 7.15—7.40 Zie Hilversum I. 7.40 Ochtendgyn tiek. 7.50 Sportnieuws. 8.00 Technische ting. 8.20 Populaire gramofoonplaten. 8.30 1 O. Nieuwsberichten. 8.40 Friesche liederen 9.00 Populaire gramofoonplaten. 9.15 V001 huisvrouw. 9.20 Kees Veening en zijn enst (opn.). 10.00 Godsdienstige uitzending. 10.30 plano. 11. Voor de kleuters. 11.20 Orkest (0 11.30 Orkest Helmut Zacharias. 12.30 Prograi .7 overzicht. 12.35 Berlijnsch Opera Orkest F' 12.45 B. N. O. Nieuws- en zakelijke beric 1111 13,00 „Limburg als boerenland", vraagget 13.15 Arnhemsche Orkest Vereeniging en 1 L 14.00 Godsdienstige uitzending. 14.30 ArnhenL< Orkëstvereeniging. 15.30 Voor de vrouw. Orgelconcert en zang. 16.45 B. zakelijke- en beursberichten. 17.00 Voor de J 17.30 Cello en plano. 18.00 Wekelijksch s praatje. 13.20 Marschen van Willy Schooten (gr.). 18.30 B. N. O. Nieuwsberichten. 18.40 gel van den dag. 18.50 B. N. O.: De Joh la vertelt over sociale 'nooden. 19,00 Jungl Accordeonsolisten (gr.). 19.15 „Mannen In d van ons volk" 19.30 Tusschen de Nederlanl wolfshonden, reportage. 20.00 B. N. O. Enge p0iitjCai aspects". uitzending: ..Holland's lijnverbinding met de studio beschikken. Verkorte opera „De verkochte bruid" (gr.) B. N. O. Nieuwsberichten. 22.00, B. N. o. Lelt' de staatslieden schrijven. 22.10 AvondWÜ 22.20-24.00 Zie Hilversum J. 1 D

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 2