IE! Nieuws uit Van Dnmmelen weert zich op het Doodenschip. BUBBELTJE EN KNOR IJmuiden, Velsen, Beverwijk en Omstreken Huldigingsavond van D.C.IJ. Vele prijzen uitgereikt. Zooals wo reeds hebben medegedeeld had- len er tijdens de belangrijke jaarlijksche lgemeene ledenvergadering van de Damclub g Jmuiden huldigingert plaats en weiden er irijzen uitgereikt. Allereerst trok de huldiging van H. Laros Is -clubkampioen de aandacht. Als prijs ha^ ^eze een zeer juist verschenen standaardwerk an den heer J. T. Hozen in ontvangst te leemn. De tweede prijs, een fraai wandbord.^ werd Siitgereikt aan den heer H. de Boer, die als 0 weede in de hoofdklasse-competitie van 0C. IJ eindigde. De heer H. Dïederiks kreeg 0|en B-prijs. 0 Van de eerste klasse was het Brandenburg %ien als winnaar van den eersten prijs hulde OWcrd gebracht. J. van Straten, die den twee- f |cn prijs won en zich een prijs zag toege- rezen, zal met Brandenburg naar de hoofd- :lasse promoveeren. In de tweede klasse waren P. v. d. Velde *n Pum Swier gelijk op de eerste en tweede (laats aangekomen. Zij kregen een prijs en bullen promoveeren. Kampioenschap van Kcnncmerland. Na de pauze hadden de huldiging en prijs uitreiking van het damtournóoi om het kam- lioenschap van Kennemerland plaats. In zijn rede memoreerde voorzitter De Jong vat Dukel voor het damspel in Nederland en C. IJ in het bijzonder beteekent. Hij schet- -te de drie successen in dezen zomer van het ,cipukel behaald, namelijk het winnen van het Tamtournooi Kennemerland, den wedstrijd egen Van Dixhoorn en het Zomertournooi an D. C. IJ. Moge het Dukel nog eens gelukken het [amkampioenschap van Nederland te ver- iverc-n -aldus de voorzitter. Onder daverend n\ pplaus werd Dukel een prachtig kunstvoor- leb verp als prijs uitgereikt. l Tweede aankomende was T. Postma en ïSS lorde was Bakhuys van Stabiel te Santpoort, In de eerste klas was het Brandenburg, die |en prijs won en deze speler kreeg een fraaie lamklok. In de tweede klas zag D. Ott zich en prijs toegewezen. Daarna werden aan an Bal en J. Snel prijzen uitgereikt als top- n. corers van D. C. IJ. n Zomertournooi. erl Hiermede was het hoogtepunt van den ;ett wond gekomen. Allereerst werd den schen- J ter van den fraaien beker, den heer Herman .Bfickman, een aandenken (kunstvoorwerp) I iangeboden. Na een huldigingsrede werd de i'oi jeker onder applaus aan Dukel overhandigd, ba lovendien kregen Dukel, Postma, Bastra en wponker als de vier finalisten, ieder een prach- ige herinneringsmedaille. £>e huldiging van den heer D. Ott, als win- i'l'v iaar van het verliezers-tournooi was bij het aitreiken van den prijs niet minder spontaan. te Vlotte gang van zaken bij Jong Geluk Ift Wej. G. de Vries vertelt over ,haar" kinderen. Bij het jeugdwerk in onze gemeente neemt '.„3e stichting Jong Geluk wel een zeer bij zondere plaats in. Hiérvan wordt men eerst echt doordrongen, als men bedenkt, dat long Geluk in tegenstelling met de bekende peeltuinvereenigingen De Moerberg, I.y.H.. 'rij en Blij en Kindervreugd geen leden 'w tent. De besturen dezer vereenigingen kun- JTten hun waardevolle taak slechts voor die- lenen vervullen, welke hun financieele me- lewerking verleenen. Een dergelijke gang j ran zaken zal niemand verwonderen, want r wanneer men ergens van wil profiteeren. lan moeten daarvoor offers worden ge- iracht. De stichting Jong Geluk vórmt een uit- sondering, waar zij slechts kan bestaan door pCJien steun van buitenstaanders. Het stre- namelijk reeds van het begin af Beslissingswedstrijd teger Watertrappers 1. Zaterdagavond om zeven uur zal het d"r- ie zevental der Velser Zwemvereeniginp n het Sportfonds^nbad te Haarlem een beslissingswedstrijd om het kampioenschap der eerste klasse van den kring Haarlem tegen Watertrappers I spelen. Deze strijd is van zeer veel belang, daar de winnaar voor de volgende competitie in de derde klasse van den N.Z.R.B. zal wor den ingedeeld. De V Z.V.-ploeg komt als volgt uit: Doel: Meesters: achter: De Jager. Ha mers. Schachtschabel; voor: Beets, Geels, Mulder. Aller oogen zijn bij V.Z.V. dus gericht op de verrichtingen van „het detde"! Vaccinatie tegen pokken. Door den Gemeentelijken Geneeskundi gen- en Gezondheidsdienst zal Dinsdag ge legenheid tot kostelooze vaccinatie tegen pokken worden gegeven. Te IJmuiden kan men zich van drie tot vier uur in hetrWitte Kruisgebouw aan de Kelinemerlaan ver voegen, in Velsen dient men naar het bu reau van den dienst aan de Jan Kostelyk- laan te gaan en wel van kwart over twee tot kwart voor drie. terwijl men zich te Sant poort naar de openbare lagere school aan de Burgemeester Enschedélaan dient te begeven, die daartoe van half twee tot twee ir Is geopend. Trouwboekjes of stamkaarten van de kin deren moeten worden medegenomen. Een week later dient men terug te komen, dat de kinderen kunnen worden nagezien en een pokkenbriefje kan worden overhandigd. NIEUWE FILMPROGRAMMA'S. Hans Albers in Trenk de Pandoer. Dat velen in deze gemeente Hans Albers graag zien spelen is geen bijzonderheid. Men houdt hier nu eenmaal van films, waar- In niet alles louter rozengeur en maneschijn is, maar ook wel eens kracht wordt ge toond. In dit genre past Hans Albers uit stekend; zijn energiek gezicht met den ster ken mond, zijn flink postuur en stevige, manier van spelen „doen" het opper best. Zijn films trok ken dan ook spoedig veel belangstelling en wij zijn er i van overtuigd, dat ook In de nieuwe filmweek TH 'en >p gericht om aan de kinderen van ninvermogenden doeltreffende ontspanning ;n ontwikkeling te bieden. Deze opgave is vooral onder de huidige omstandigheden, verre van gemakkelijk, doch de leidster, mej. G. de Vries, bezit, de loodige voortvarendheid om alle moeilijk- ed> leden te overwinnen. Zij is de populaire fi- vet [uur yan Jong Geluk geworden en heeft als t ituwende kracht reeds zeer veel nuttig aJïirerk voor de jongeren verzet. Weliswaar beschikt men niet over speel- .rreinen met tientallen „werktuigen. doch liet clubleven kan ondanks vele belemme- b 'ineen worden gehandhaafd. el Mej. G. de Vries vertelde ons. dat men —J net ruimtegebrek te kampen heeft, sinds "l"het bekende gebouwtje aan den Groeneweg 'tw rerdwenen is. Ten huize van de familie Duiker aan den Villemsbeekweg komt men geregeld bijeen. N«ioch indien de voorteekenen niet bedriegen, •j^Jbestaat de mogelijkheid om weldra een weede verzamelplaats te gebruiken, eidj Dit zou een ware uitkomst bettekenen, vo !och er is nog een belangrijk probleem en wel de behoefte aan de noodige krachten. Jej. De Vries beschikt gelukkig over een chare getrouwen, waarvan dé dames De ?er Bruin, Van der Endt, Duinker en Kabel r, j [enoemd dienen te worden, doch deze staf jis onvolledig. Kindervrienden met eenige A Ervaring kunnen nog nuttig werk verrich ten! Het clubleven ontplooit zich normaal. In 3rie groepen komen de meisjes der liand- .verkclub, ongeveer zestig in aantal, bii !en en de zangreoetities worden door twin ig kinderen bijgewoond. Van de bibliotheek kunnen allen jpen Jankbaar gebruik maken, zoodat men niet over afwisseling behoeft te klagen. Er bestaan nog meer plannen, namelijk pii foor de oorichting eener operette- en too- ->-. leelclub. De voorbereidingen zijn reeds ieis gaande, hetgeen weer-eens de activiteit de monstreert. Indien iemand hieraan zou willen deel nemen, dan is hij natuurlijk welkom. De leiding van een dergelijke grneo bepaalt ..K Immers veelal de resultaten. Wellicht zou- den de jongeren hiervoor een zeer kleine k® bijdrage dienen te betalen. Dit is echter nog geenszins noodzakelijk, want Velsen telt ge- =ri, lukkig nog milde gevers, die de Stichting naar de juiste waarde weten te beoordeelen. Voor het winterwerk toont men dus thans Wreeds een flinke bedrijvigheid, doch hoofdzaak gaat de aandacht nu nog uit naar „eat ie uitstapjes. Tientallen kinderen zien deze met onge duld tegemoet. Zij behoeven echter niet ang te wachten. Woensdag 16 September is de eerste groep aan de beurt. Het bezoek aan Artis zal-stellig op prijs worden gesteld. Een tweede gezelschap vertrekt Zondag "20 orli September voor een excursie naar het Rijks- b museum, welke eveneens de moeite meer (oi dan waard is. 3r Bij het derde uitstapje op Zondag 27 Sep- sen] ember zal .een bezoek aan het Koloniaal "useu'm OTivergetelijke indrukken achter aten. In dit beknopt overzicht hebben wil er- jh1 tracht een indruk te geven van de stichting spi long Geluk en haar arbeid. Er wordt meestal achter de schermen gewerkt en daarom eenige bekendheid geenszins overbodig. Jong Geluk beantwoordt volkomen aan ^.laar naam en heeft dan ook recht op aller ipi steun en waatdeering. Bevolking weer verminderd. In de maand Juli is het aantal inwoners Van de gemeente Velsen opnieuw kleiner geworden. Er vestigden zich 202 personea Waarbij 116 vrouwen en er waren 76 ge- joorten. waarbij 36 meisjes. Daarentegen ïertrokken er 319 inwoners, waarbij 180 Touwen en overleden er 23 personen, waar- lij 7 vrouwen. Per T Augustus bedroeg de bévolking dus 49164. Zal V.Z.V. 3 promoveeren? DRA VOORBIJ. O heerlijke zomer, je snelt maai: voorbij, t Kan spoedig verkeeren, zooals Breèroo zei. De meester staat weer eiken dag voor de [Was. Het voetbalrad draait of de rust er niet was. De vliegen verdwijnen, door nieman-ï [betreurd. Er wordt niet zoo veel om een lisje" [gezeurd De wandelaars bergen hun pry zen weer op. De kachelsmid heeft nu de vlag weer in top. De motten genieten voor 't laatst van hun [maal Mijn winterjas komt fluks nog wat op T verhaal. De herfst wacht zijn tijd reeds met [ongeduld af. En wij gaan eens na wat de zomer ons gaf. Weer wordt er nu aan de vacantie gedacht. Zij heeft ons een wijle nieuw leven [gebracht. We hamsterde* zon en genieten er van. Omdat men die vreugde zoo lang smaken Tkan. We zien weer het oord. dat ons gaarne [ontving, Al waren de middelen wel eens gering. Op deze herinnering teren we thans; 't Is een groote winstpost op onze balans. O heerlijke zomer, je snelt maar voorbij! De herfst poogt te lachen, maar wie voelt Tzich blij? Ach bleef je nog\maar.als was 't voor [korten tijd. Maar dit is een wensch en die wensch [wordt geen feit Motorgroep Kennemerland. Jan Apetz hield causerie. In het gebouw v. d. Lem aan den Zeeweg organiseerde het bestuur der Motorgroep Kennemerland wederom een clubbijeen komst, welke zich ditmaal kenmerkte door een recordopkomst. Niet minder dan zes en twintig heeren hadden zich in de ruime zaal verzameld, waar spoedig de bekende gezel lige sfeer neerschte. Bij de onderhoudende spelen nam, zooals gewoonlijk, Jiet biljarten weeit de voor naamste plaats in. Nadat men zich eenigen tijd op deze wyze had vermaakt, was het woord aan den voorzitter, den heer R. Giesberts, die de bijeenkomst opènde. Hij deelde mede, dat men het voornemen heeft, om binnenkort weer een feestpro gramma samen te stellen. Een dergelijke vergadering, waarbij de dames uitgenoo- digd worden, draagt steeds een gemoedelijk karakter. In het clubleven der Motorgroep worden de dames geenszins vergeten en de voorbereidingen voor het komende feest zullen stellig door haar worden gewaar deerd. Tenslotte liet de heer Giesberts dui delijk uitkomen, dat men de winterperiode zoo productief mogelijk wil doorkomen. Hpt ijverige bestuur zal dan ook niet aarzelen om meer activiteit te ontplooien. Met groote aandacht luisterden allen naar de interessante causerie van den heer Jan Apetz, die een uiteenzetting gaf over de totstandkoming van het N.M.V.-orgaan Motor. Iedere week verschijnen er zeven duizend exemplaren van dit blad. waarnaar de motorrijders steeds met verlangen uit zien. De redactiestaf bestaat uit vier personen, wier namfcn geen onbekenden zijn. De hoofdredactie berust bij den-heer P. J. Nor- tie», terwijl K. Hartman de clubredactie verzorgt. Als teekenaar-opmaker en archi varis maakt de heer Apetz zich verdienste lijk. Het Leica-foto-archief is keurig samen gesteld, zoodat elke gebeurtenis in de motorrijderswereld in een lange periode onmiddellijk kan worden nagegaan. Uitvoerig behandelde spr. diverse techni sche* bijzonderheden van de drukkerij, waarbij de lettertypen werden toegelicht. yDe heer Apetz heeft de leden der Motor groep Kennemerland een interessant kijkje achter de schermen gegeven. Het bestuur De Pont Bioscoop De Pont eefi talrijk publiek zal trekken. „Trenk de Pandoer" is een rolprent, die de moeite van het aanschouwen zeker waard is. Er is actie en er wordt levendig spel ge geven, terwijl het verhaal in staat is de aandacht geregeld bezig te houden. Het behandelt de figuur van baron von der Trenk (Haps Albers), wiens zucht naar avonturen hem ver van huis doet gaan om in vreemde legers te vechten. In Rusland wordt hij majoor, maar een liefdesgeschiedenis noodzaakt hem te vluchten, zoodat hij naar het landgoed van zijn vader (de rol is even eens aan Hans Albers toevertrouwd) terug keert. De oude Trenk weet hem er toe te bewegèn voor zijn jonge keizerin Maria Theresia te gaan strijden en brengt met hem uit eigen middelen' een Pandoerregi ment op de been. De jonge Trenk krijgt de leiding en verwerft zich den bijnaam „Trenk de Pandoer". Wanneer het regiment naar Weenen te rugkeert, om de ontstane leemten aan te vullen, ontstaan er vechtpartijen met. de keurig uitgedoste cavaleristen van het eigen land. Trenk heeft in een herberg een duel en leert er tevens de knappe gravin St. Croix kennen, een geheimzinnige dame,- waarvan niemand het ware weet. Aange zien hij nu eenmaal graag voor vrouwen op de bres staat, vooral als er geva*r bij" is, helpt hij bovendien de jonge prinses Dei- nartstein ontvluchten, die om politieke rede nen met den Ryssischen vorst Solojew moet trouwen. Maar daardoor haalt hij zich het misnoegen van zijn keizerin op den hals. Het zou een deel van het genoegen weg nemen als wij het verhaal op den voet volg den. Daarom volstaan we verder met de op merking, dat er nog dikwijls heel wat voor Hans te doen is en deze zich uitstekend door alle moeilijkheden weet hèen te slaan. In de film spelen buiten hem Kathe Dorsch, Svbille Schmit-z, Hilde Weissner, Elisabeth Flickenschildt, Hans Nielsen en Oskar Sima. De regie was in handen van Herbert Selpin. J. J. E. VAN BAARSEL. Een mooie bondswandelingr van den A. N. W. B. in de omgeving van Elsloo. De gasten van den A.N.W.B. maken een tocht door het fraai bebosclite heuvelterrein waardoor deze bondswandeling loopt. (Polygoon v. Bilsen Pax Holland c) terugzien. Middenstandsontwikkeling. Gedurende de laatste jaren is er gere geld de aandacht op gevestigd, dat het voor de zakenlieden en in het bijzonder voor de jongeren onder hen aanbeveling verdient zich steeds meer in hun vak te bekwamen. Velen zijn dit gaan inzien en aarzelden niet van hun vrijen tijd gebruik te maken om cursussen te gaan- volger), Het is hieraan te danken, dat er ook in de gemeente Vel sen talrijke houders van diploma's zijn, hetgeen een verheugend verschijnsel mag Worden genoemd. Het staat immers vast, dat zoowel het publiek als de zakenman er mede wordsr gediend, wanneer er op elk gebied de noo dige vakbekwaamheid aan den dag wordt w gelegd. Daarom is er van verschillende kan op een leerzamen, welgeslaagden avond zijden alle moeite gedaan om goede cursus sen samen te stellen, waarbij het er alleen om ging in het belang van de cursisten te werken. Toch zijn er nog steeds velen, die te wei nig begrip voor de eischen toonen. Vooral nu het middenstandsdiploma algemeen e handelskennis verplicht is, i ook voor za ken, waarvoor geen vestigingswet bestaat is het gewenscht hierop nogmaals de aan dacht te vestigen. Ieder uitstel is verkeerd, aangezien de zakenlieden binnen zoo kort mogelijken tijd in het bezit van het diploma dienen te zijn. Bijen weer huiswaarts. De leden der afdeeling Velsen van de Vereeniging tot Bevordering der Bijenteelt zullen Zaterdagochtend om vier uur hun volken van de heide halen. Onder leiding van den heer H. Verwey zal men naar de heide van Nunspeet (Sorel) vertrekken, ten einde zich over de een en veertig kasten te ontfermen. Jaarboek Gymnastiekverbond. Belangwekkende gegevens. Het jaarboek over 1941 van het Nederlandsen Gymnastiekverbond bevat talrijke belangwek kende gegevens, die een duidelijk beeld geven van hetgeen gedurende het vorige jaar bij de gymnasiasten op de aandacht beslag heeft gelegd. We treffen ook talrijke bijzonderheden aan over de vereenigingen in onze gemeente en directe omgeving, welke waard zijn om In herinnering te worden gebracht. Onder meer wordt gememoreerd, dat de Turu- vereenlging IJmuiden het veertig- en de gy nastlekvereeniging Turnlust te Beverwijk 1 vijf en dertigjarig jubileum herdacht. Wat de persoonlijke jubilea betreft wordt opgemerkt, dat de heer C. Versteeg veertig jaar lid van Turn lust was (een prestatie op zichzelf!) en de heer H. Jonker gedurende tien jaren als penning meester van het IJmuldensche Olympia fungeert. Verder wordt medegedeeld, dat de heer P. Dijk stra te IJmuiden de medaille van verdienste ont ving, welk gebaar zeker door velen zal zijn toe gejuicht, aangezien de heer Dijkstra op het gebied van de gymnastiek veel nuttig werk heeft ver richt. Ook de heer j. J. Dibets te Uitgeest had het kleinood in ontvangst te nemen. Inzake de werkzaamheden van de kringen wordt van den Kennemer Turnkring onder meer aangehaald, dat er 23 Maart te Velsen Noord zoo genaamde Kanaalwedstrijden werden gehouden en 17 Augustus door de Turnvereenlging Sant poort de jaarlijksche estafette en een gym na s- tiekdemonstratie werden georganiseerd. Zooals men weet is er onlangs opnieuw een demonstratie gegeven, maar moest de estafette tot veler teleur stelling worden uitgesteld; de mogelijkneid wordt echter onder oogen gezien, om haar als- jiog te doen plaats hebben. Een afzonderlijk hoofdstuk van het verslag is aan athletiek en zwemmen gewijd. De aandacht wordt er op gevestigd, dat er enkele athletiek- reenrds werden verbetgrd, onder meer door A. Schaap van Turnlust te Beverwijk, die de hon derd meter op 8 September te Den Haag in el: secon*Jen liep en op 29 September te Haarlem voor de tweehonded meter slechts drie-en-twintig seconden noodig had. M. H. Kluft van Turnlust te Beverwijk bracht twee records op zijn naam; 8 September wierp hij te Den Haag bij discus werpen 38.26 meter en bracht hij het bij het ko- gelstooten tot 12.25 meter. Oefencorps K.T.K, Gratia Plato ontbreekt niet, Voor het werk van den Kennemer Turn kring toonen de vereenigingen in onze ge meente veel belangstelling. Duidelijk komt dit tot uiting bij de vorming van het oefencorps van den kring. Naast T.V.S. en Olympia zal ook Gratia Plato hierbij ver tegenwoordigd zijn. Waarschijnlijk zullen de dames C. van Dijck en A. van den Bra- ber ia deze groep worden opgenomen en geregeld de bijeenkomsten te Haarlem bij \yonen. Teleurstellingen bij het zoeken naar de lijken op de SALENTO. Het gebeurde te IJmuiden SALENTOis een naam, die d^n IJmui- denaren veel zegt. Het is niet noodig nog maals te beschrijven hoe de Italiaansche boot is verongelukt, aangezien we er nog niet zoo lang geleden aan hebben herinnerd. Zooals talrijke IJmuidenaren zullen weten is Jan van Drimmelen ook hierbij in actie gekomen. Op zijn eenvoudige manier vertelt hij ons *er van. Hij kreeg bericht van zijn maatschappij, dat hii het wrak van de „Salento" moest gaan onderzoeken en tevens diende te probeeren het lijk van dén kapitein te vinden. Als het even mogelijk was moest hij met het laatste beginnen Verondersteld werd, dat de man in de kajuit om het leven was ge komen. Met een stoom- vaartuig en duikermateriaal ging men er heen. Het was winter en vrij koud. Aan de stukken van het wrak werd vastgemaakt. Van Drimmelen werd aangekleed door voor man Van Oosten, die, hem vroeg of hij niet tegen het werk opzag. Ze zullen me niet bijten 1 antwoordde Oome Jan laconiek. Er werd een ladder neergezet, zoodat de duiker direct in de kajuit kon gaan. Hij voelde, dat daar niet veel zou zijn te vinden Toch liet hij 'zich op zijn knieën' vallen om kruipende naar het lijk van den kapitein te zoeken. Overal rondom hem was het donker Na den vloër en den zijwand te hebben be voeld trof hij een gat aan. De deur was er blijkbaar uitgeslagen. Van Drimmelen be greep, dat hij in de slaapgelegenheid van den kapitein was, te meer toen hij een bed vond, dat tegen het dek hing. Hij gaf het naar boven en ging verder speuren. In de kool voelde hij een spiraalmatras, die hii eveneens wilde laten ophalen en daarom met een touw vastsloeg. Hij het optrekken dachten de mannen .aan dek. dat dit het lijk was. maar spoedig kwamen zij hiervan terug, omdat de last daarvoor te zwaar was. De matras is later door Van Drimmelen als gedachtenis in het magazijn opgehangen. Hij had het voorwerp opgegeven om te bewijzen, dat. hij alles had i onderzocht. Na een pffos besloot hij de kajuit te ver laten. aangezien zijn werk toch geen resul taat had. Hij liet zich ophalen en vertelde zijn wedervaren. Later ging hij aan de loef zijde de hutten van de officieren na, maar de zee had er zoo huis gehouden, dat alle deuren waren weggslagen. De duiker voelde niets dan zand, hout en afgebroken ijzer.' Toch bleef hij zijn onderzoek voortzetten, tot zijn chef hem opdracht gaf te stoppen. Het ;rd 'tijd om weg te gaai^ 's Avonds liep Van Drimmelen nog even bij zijn kantoor aan om te vragen, hoe laat hij zich deA volgenden dag weer naar de Salento" moest begeven. Hij vernam, dat zijn maatschappij er het bijltje bij neer wilde leggen. Maar die lijzijde dan. die moet toch nog onderzocht worden? vrpeg de duiker verbaasd Als de kapitein er niet is zal ik in ieder geval wel eenige'officieren vinden Jan, werd er geantwoord, la^l je ver stand nu goed werken. Je begrijpt Toch, dat het schip geheel uit elkander is geslagen Geloof maar, dat alle lijken er uit zijn ge spoeld. En toch blijf ik er bij, hield Van Drim melen vol, dat al die menschen er nog in moeten zitten. D'r zijn er maar een paar op het strand terecht komen. (Na* de mislukte poging was hiervan bericht gekomen. Ook de kapitein was aan het strand gevonden). We stoppen er mee werd beslist gezegd. Nou, denk er dan aan, als er soms een andere duiker bijkomt en die man ernog lijken uithaalt, dat ze mij niks kunnen ver wijten. - Natuurlijk, Jan, dan zullen wij zeggen, dat we er beslist mee wilden uitscheiden. Een paar dagen daarna gingen er eenige mannen naar het wrak om te zien of er nog iets was te jutten. Met een lange haak pro beerden zij een en ander uit de kombuis te halen. Inderdaad liep de haak vast en nieuws gierig naar de vondst trokken de visschers er flink aan. Ze haalden een lijk op Ver moedelijk was het de kok. Bij de mannen waren er, die zoo schrokken, dat ze haastig de beenen namen. Dit hadden ze in de laatste plaats verwacht Zoo gkuw Van Drimmelen hoorde, dat een lijk was gevonden dacht hij Jan. je hebt groot gelijk, want de meeste officieren waren nog in de hutten aan de lijzijde Weer gingen er enkele dagen voorbij Toen vertelde voorman Van Oosten den duiker, dat hij zou gaan probeeren de ankers van de Salento" op te visschen. Je moet me helpen. Jan, zei hij. Van Drimmelen had er geen- bezwaar tegen en raadde Van Oosten aan de directie om toestemming te vragen. Wat later werd hij door zijn chef geroepen Jan, je kunt Van Oosten helpen, zei deze, maar denk cr om, je gaat alleen boven op de bak. Dan moet je maar zien. dat je Jie zware kettingen aanslaat en uit het anker- ',1 krijgt. Maar ga- niet van de bak af naar beneden, dat willen we niet hebben. Van Drimmelen had andere gedachten. Hij as van plan direct de bak af te gaan omdat hij wist, dat oaaronder de lijken nog alle maal in de kooi moesten liggen. Maar het kwam zoover niet. Hij kreeg geen kans Jan van Drimmelen denkt er nog vaak aan Nog lang weidt hij er dezen avond over uit Maar hij weet teleurstellingen te over winnen. En daarom heeft hij al weer een ander verhaal, dat over een kolenboot han delt. Hij moest er eep gat stoppen, dat zoo groot als zijn lichaam was. Ook dat gebeurde te IJmuiden. VOETBAL-VARIA. Hel zal zeker velen Interesseeren wat de Sport kroniek over de prestaties van V.S.V. in den -ersten wedstrijd voor de competitie, die op zoo fraaie wijze van Emma te Dordrecht werd ge wonnen. weel te schrijven. Onder het opschrift In herstel" merkt het blad op: „V.S.V.. kampioen in 1941. kwam ln 1942 met de hakken over dg sloot maar nu schijnen de IJmuidenaren mei 'n toch weinig gewijzigd elftal betere olan- te hebben". Vaststellende, dat V.S.V. over alle Jlnies beter was. -noemt het Emma—V.s.V een wedstrijd, waarin de bezoekers vrijwel gere geld den toon aangaven. „Hun ploeg vormde een beter geheel dan Emma. Bij dc Velsenaren maakte doelman Michel een betrouwbaren Indruk, al had hij het eerste doelpunt moeten voorko men. De achterhoede was rustig en zeker, ter wijl zij uitstekenden steun had aan spil Dc Vries, die vaak als derde back fungeerde. Poulus en Van Osch steunden de voorhoede weer behoorlijk, terwijl in ck: voorhoede Van der Lugt de ge vaarlijke man was." Over <lcn wcdstrUd van a.s. Zondag wordt ge- !gd: „Ajax gaat een der zwaarste uitwedstrij den spelen: V.S V. Een gelijk spel zou ons al heel tevreden stemmen." „MANNENWERK" Over den wedstrijd Stormvogels—De Volc- wijekers lezen we: „Respect mogen wij hebben de kranige 41 van De Volewljckers o Stormvogels. aDt Is mannenwerk van de Ove IJers. die blijkbaar direct willen laten zien dat zij in de eerste klasse thuis hooren.' Wij twijfele.- daaraan nu al niet meer." Verder wordt opge merkt: „Zelden zagen we een elftal „en bloc" zoo falen, als Stormvogels We willen inderdaad voor de Vogels hopen, dat het een falen ls ge- eest en geen gebrek aan capaciteiten, yvant als dit laatste werkelijk de oorzaak is geweest, ziet het er voor de IJmuidenaren slecht uit. Was tot dusver detvoorhoede voornamelijk het zorgen kind der IJmulder club. thans leek ook het spel der achterhoede en middenlinie vrijwel naa: niets. De kwieke Amsterdammers zullen zeke. hun weg wel vinden, al moeteni zij wel beden ken dat zij wel gewonnen hebben van een club- ult-de-eerste-klas. maar daarom nog niet van in eerste-klas-club. DE SCHEIDSRECHTERS. Voor de Zondag te spelen wedstrijden zijn als scheidsrechters aangewezen: Hermes Tl.V.S. Stormvogels C. E. Jurrlaans, Hermes D.V.S.— Frisla: C. Bosma, De Kennemers—Alcmarta Vtc- r. Sllngenberg. ZandvoortmeeuwenBe verwijk: B. Visser, Schoten—D.E.M.: J. B. Wes- selink, T.Y.B.B.—Kinheim: H. B. Merlson. Ter- rasvogels—Halfweg: P. C. van Houten, E.D.O. 2 •V.S.V. 2: J. J. Hessink en Stormvogels 2—R.C.H R. Smink. Damcompetities in ziclit. Eerste tiental samengesteld. Het eerste tiental van de Damclub IJmui den, dat aan de hoofdklassecompetitie zal deelnemen, is als volgt samengesteld: 1 H. Laros, 2 B. Dukel, 3 H. de Boer. 4 C. Suyk, 5 Postma. 6 A. Ligthart, 7 H. v. d. Heijde. 8 Snel, 9 H. A. Hühl en 10 N. N. Het tweede tiental zal aati de eerste klasse-competitie V<m den Necferlandschen Dambond deelnemen. De indeeling der onderlinge competities zal met het oog op de aanmelding van nieuwe leden aan het bestuur worden over gelaten. NAAR DE V.V. BEVERWIJK. K. Zwart en Th. W. Koek hebben den Nederlandschen Voetbalbond om over schrijving van respectievelijk Kinheim en I.E.V. naar,Be ver wijk gevraagd. VELSEN Jeugduitzending. De* afdeeling Velsen van den Nederland schen Volksdienst deelt ons mede: Gedurende de maanden' September en October zullen uit onze gemeente nog eenige transporten kinderen met vacantie naar pleegouders in Duitschland worden uitgezonden. Voorkeur wordt gegeven aan meisjes van 6 tot 13 jaar. Schoolverzuim is toege staan. Dit sclioolvërzuim behoeft geen be zwaar te zijn, aangezien de kinderen ge zond en gesterkt uit Duitschland terug- keeren, waardoor zij zich met verdubbelde energie weer aan hun plichten op school kunnen wijden. In verband met het feit, dat de komen de winter in velerlei opzichten ongetwij feld hard zal - zijn, worden de ouders dringend aangespoord hun kinderen aan deze vacantie te laten deelnemen. Fiancieele bezwaren betreffende even- tueelen aankoop kleeding, schoeisel enz. voor de kinderen, behoeven evenmin eer hinderpaal te zijn. De Ned. Volksdienst ruimt deze bezwaren voor on- of minver mogende ouders vanzelfsprekend uit den weg. Aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar aan het plaatselijk bureau Engelmundus- weg. hoek Zeewég te IJmuiden-Oost en bij de hieronder vermelde buurtschapshoof- den: W. A. C. v. d. Berg. Burg. Rambon- netlaan 137, IJmuiden; J. Glas, Jac. v. Heemskerkstraat 46. IJmuiden; W. E. Schipper, Stephensonstraat 72, IJmuiden C. H. Kampman, Kievitlaan 15, IJmuiden- Oost; C. Luttik, Wijkerstraatweg 207a. Velsen-Noord: G. A. Trebeyt, Hofdijklaan 47, Driehuis en A. de Visser, Kerkerink- laan 4, Santpoort. OVERSCHRIJVINGEN. De heer K. Zwart heeft aan den Neder landschen Voetbalbond toestemming ge vraagd om voortaan >n plaats van voor Kinheim voor Beverwijk te mogen uit komen. Verder heeft de heer Th. W. Koek om overschrijving van I.E.V. naar Beverwijk verz^ht. SANTPOORT Jeugdappèl. Zondagmiddag wordt er in de Ned. Her vormde Kapel een Jeugdappèl gehouden. Ds. J. Adr. Visser zal hierbij een specials' beroep doen op de jeugd, mede in verband met den aanvang van het nieuwe winter seizoen. Iedere jongere is van harte wel kom. De aanwezigheid van ouderen zal echter evenzeer op prijs worden gesteld. De aanvang is op 4 uur bepaald. BESPREKING ESTAFETTE. Ten huize van den heer J. Martens, aan den Rijksweg 494 te Santpoort zullen het bestuur en de technische commissie dei Turn vereeniging Santpoort Maandag 14 September bijeenkomen. Het ligt in de be doeling om op deze gecombineerde verga dering nogmaals de traditioneele estafette te bespreken, die onlangs moest worden uitgesteld. DRIEHUIS FACULTATIEVE LIJKVERBRANDING. In de maand Augustus werden er in het crematorium der Vereeniging voor Facul tatieve Lijkverbranding negentig personen verascht. In dezelfde periode van het vorig jaar bedroeg het aantal twee en zeventig. BEVERWIJK TUINBOUW STUDIECLUB. De ledenvergadering van de Tuinbouw- Studieclub „Beverwijk en Omstreken" is wegens verhindering van den spreker uitge steld van 15 tot Dinsdag 22 September. Teckenlng Hessels (Pax Holland rr. ir. Op Zaterdagmiddag 19 September zal hter geen uitreiking.plaats hebben. D. 51. O. Botterep 70 jaar. Een bekend en verdienstelijk B e ver w ijker. Eén van dc meest bekende Beverwjjkers viert op Maandag 14 September zijn 70en verjaardag. Het is de heer D. M. G. Bot- terop die in Alkmaar het levenslicht aan- f, j muil fn Trfrgsff schouwde, maar als ffOwï s*ï kind van drie jaar %-q naar Beverwijk s JBte&L kwam. Eenige jaren *4 geleden schreven we i over den heer 'Bot- M terop een karakter ei schets in telegram stijl, die als volgt luidde: „Man van veel ervaring, groot organisatievermogen en van initiatief' D. M. G. BOTTEROP Ongetwijfeld zijn dit (Foto archief) de drie eigenschap- pen van dezen beken den burger, die een mcnscbenleeftijd lang sterk op den voorgrond'trad en waarvan talloozen in den loop der jaren hebben ge profiteerd. Bijzonder verdienstelijk heeft de heer Botterop zich gemaakt bij het organi- seeren van den middenstand. De Winkc- liersvereeniging „Eendracht Maakt Macht" lagjiem bijzonder na aan het hart en vele jaren heeft hij als bestuurslid zijn beste krachten aan de vereeniging gegeven. Bij het zilveren jubileum van deze organisatie werd hem het eerelidmaatschap aangebp- den en nog steeds is hy het eenige eerelid van E. M. M. Ook als .^penningmeester van de voormalige vereeniging „Volksvermaak" genoot hij groote bekendheid. Enorm veel werk heeft hij voor deze organisaties ver richt. Geen plaatselijke festiviteit, geen ge beurtenis van algemeen belang, geen win kelweek of autotocht met ouden van dagen of de heer Botterop had daarin een belang rijk werkzaam aandeel. Nimmer vroeg men bij den heer Botterop vergeefs om mede werking en wanneer hij die gal', dan kon men er van verzekerd zijn, dat hij dat dan ook niet half deed. Ondanks zijn leeftijd en het rustige leventje, dat hij na het terugtrekken uit zijn zaken nu leidt, leeft deze verdienste lijke Beverwijker nog steeds met alle ge beurtenissen mee. Een blijk hiervan was nog de kortebaandraverij in AugusUis, waarvoor de heer Botterop, die deze be langrijke gebeurtenis nooit overslaat, nog een fraaien prijs schonk. Dat het dezen bekenden Beverwijkschen burger op zijn 70en verjaardag niet aan belangstelling zal ontbreken, staat wel vast. Nieuwe bonkaarten afhalen! In tijdvak van 14 t.m. 25 September. De distributiedienst te Beverwijk maakt bekend, dat in het tijdvak van 14 tot en met 25 September a.s zal worden overge gaan tot uitreiking van dc volgende bon kaarten: levensmiddelenbonkaarten voor de elfde periode, aardappelkaarten en toeslag aardappelkaarten voor houders van „L"- mlegvellen. B^j de uWreikingdienst men mede te brengen de stamkaart met inlegvel en in dien men in aanmerking wenscht te komen voor aardappelkaarten een aanvraagformu lier voor aardappelen, dat deze week huis aan huis bezorgd is. De aandacht van houders van „L"-inleg- vellen wordt erop gevestigd, dat zij bij deze uitreiking een „K" bonkaart, inplaats van een „L" bonkaart zullen ontvangen. De datum, waarop de nieuwe bescheiden moeten worden afgehaald, staat op de rug zijde van het inlegvel vermeld. De uitreiking heeft plaats in het gebouw „De Harmonie" aan de Groenelaan, tel kens van 9 tot 12.30 uur en van 14 tot 16.30 uur. echter g Te Wijk aan Zee zal de uitreiking ge schieden op Zaterdag 26 September in hotel „Wijk aan Duin" aan den Verl. Voorweg. Het lokaal is hiervoor geopend van 9 tot 13 uur. Na-uitreiking distributiebescheiden. De leider van den Distributiedienst te Beverwijk maakt bekend, dat aan hen die verzuimden op tijd hun bonkaarten af te halen, hiervoor alsnog gelegenheid zal wor den gegeven op Vrijdag 11 September a.s. De na-uitreiking zal geschieden in het gebouw „De Harmonie" aan de Groenelaan van 's morgens 9 tot 12.30 uur en van 14 tot 16.30 uur. Voor de laatste maal Zaterdagmiddag a.s. zal voor de laatste maal in dit seizoen in zwembad „Adrichem" voor het diploma worden gezwommen. Ruim 20 adspirantzwemmers hebben zich hiervoor aangemeld. Het ligt in de bedoeling van den eigenaar van het bad. de zweminrich ting op Zaterdag 19 September te sluiten. Ver. van Vrijz. Hervormden. De Ver. v. Vrijzinnig Hervormden houdt op Zondag 20 September na den middag- dienst een ledenvergadering, waarin 6 le den gekozen zullen worden, die zitting zul len nemen in een commissie voor samen werking met de Ned. Hervormde Kerk, alhier. De damesledenkrans zal op Donder dag 17 September de bijeenkomsten her vatten. OUDERCOMMISSIE. Tot leden van de Oudercommissie van de Zeewijkschool werden benoemd mevr. Priester—Schaap en de heer Meyer. POLDER ..DE BUITENLANDEN". De hoofdingelanden van den polder „De Buitenlanden onder Assendelft en Wijk aan Zee en Duin" hebben vastgesteld een wij ziging van de keur- of politieverordening. Onder intrekking van het besluit van 2l Maart 1935 is bepaald, dat het peil varieert van 1.65 N.A.P. tot 2 m. N.A.P. De commissaris der provincie heeft reeds zijn goedkeuring aan deze wijziging ge hecht. CASTRICUM Distributienieuws. Bonkaarten 11e periode. Van 14 September tot en met 2 October zal de uitreiking plaats vinden van de bon kaarten voor voedingsmiddelen K108, K208, K308 en K408, die dieuen te worden afge haald op den datum, welke staat aange geven op de in gebryfk zijnde bonkaarten en wel: Voor de zelfverzorgers tusschen 14 en 17 September en voor de niet-zelïver- zorgers tusschen 21 September en 2 October Aan de data, welke zijn aangegeven op de bonkaarten, die thans geldig zijn, zal streng de hand worden gehouden, zoodat een ieder wordt aangeraden, daarmede rekening te houden, teneinde teleurstelling te voorkomen. De uitreiking vindt plaats: te Castriéum in het kringbureau. Dorpsstraat 72; te Lim- men in het Parochiehuis St. Maarten; en te Uitgeest in het Distributiekantoor, Bonken- burg, steeds van 9-12, en van 13.30-16 uur. In afwijking van -de tot heden gevolgde regeling zal te Uitgeest de uitreiking van bonkaarten ook op Vrijdagmiddag geschie den. Aardappelkaarten. Tegelijkertijd zal de afgifte van aard appelkaarten plaats vinden. Zij, die geen voldoende voorraad meer hebben, moeten een schriftelijke verklaring afleggen op for mulier MD 223-02, hetwelk rr\pet worden ingeleverd bij het afhalen der bonkaarten. Zelfverzorgers aardappelen, die nog niet zijn uitgeschreven wegens beëindiging der zelfverzorging, komen „niet in aanmerking voor aardappelenkaarten. Er zal geen ge legenheid worden gegeven tijdens de uit reiking aardappelformulieren in te vullen, zoodat aan personen, die geen verklaring kunnen overleggen, geen aardappelenkaar ten zullen worden uitgereikt. Iedere belang hebbende zal derhalve vóóraf de formulie ren MD223-02 dienen af te halen, welke aan de distributiekantoren verkrijgbaar zijn.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3