LOTION MALWIDA 31 ZSJLWEG 49 Stadsnieuws Dansschool Schroder FEUILLETON Roman van Else Werneckc Nadruk verboden larga, die zich van seconde tot seconde 1 >r heeft opgewonden en de laatste zin i er, bijha struikelend over haar. eigen orden, heeft uitgestooten, draait zich op r hakken om en rent de kamer uit. Met vluchtigen blik ziet ze nog, dat Egon richter, purperrood in zijn gezicht, het aam half voorover gebogen, als gereed een aanval, er sprakeloos bijstaat, e draaft door de hal, slaat de deur achter i dicht en springt de treden van het des af. In het park dwarrelen sierlijke euwvlokken traag en speels uit den don- en hemel omlaag. Over de dennen en kale struiken ligt een fijne witte wade. iets plechtigs heeft en herinneringen aan stmis opwekt. Maar Marga Faust ont- t dit alles. Ze rent over het grintpad, als- iemand haar op de hielen zit, glijdt bij poort bijna uit en pakt Theodoor, die stig komt toeloopen, bij den arm. Vlug, vlug, rijden! Zoo gauw mogelijk beo-door flitst om den wagen heen naar plaats en glijdt met een eleganten zwaai nek uit. Maar ook, wanneer ze reeds, heelen tijd kris kras door de stille stra- van de voorstad hebben .gereden, ijnt Marga haar gewone kalmte maar t te kunnen terug vinden. ,Wat is er toch aam de hand, juffrouw rga?" informeert Theodoor na een sje voorzichtig. Marga heeft een kleur vuur. ze kan haar handen en voeten pi t stil houden en beeft over haar geheele c' laam. Ach, niets!" zegt Marga bedrukt en rt haar hoofd naar het portierraampje. .Heeft hij u wat gedaan?" Theodoors n klinkt nu bepaald dreigend. Nee, nee, ik ben immers weggeloopen! i hemel Theodoor. ik heb me zoo on gelijk aangesteld! Ik ben zeldzaam on- beïijk geweest, maar hij heeft me ook geërgerd Dat doet hij bij voorkeur", zegt Theodoor krn og en geleidelijk weet hij Marga er toe te 'regen hem te vertellen, wat er gebeurd -Daarbij vergeten zij beiden totaal, dat van hun principe, inzake strenge dis- tie, afwijken. Principes, zelfs de beste verstandigste, zijn nu eenmaal niet onder omstandigheden te handhaven. Ik vind het wel heel jammer", zegt ■odoor, als Marga al een poosje aan het 3 is van haar verhaal. 'j Wat vind je jammer?" iDat u niet bij ons komt. U bent zoo'n u nou ja. Maar dat van die ijdelheid en 8 lo, dat had u natuurlijk niet mogen gen. Ten slotte Natuurlijk had ik dat ook niet!" valt ...e rga hem heftig in de rede, terwijl ze ilv$r handschoenen uit louter vertwijfeling een bal ineen frommelt. „Ik begrijp zelf l, hoe ik er toe gekomen hen. Maar toen daar zoo voor mij stond en z'n oogen hemel sloeg en met zijn smart om zijn uw koketteerde, dat heeft me eenvoudig lM|d gemaakt! -En toen heeft hij me ook nog IITI vanuit de hoogte toegevoegd, dat ik me ien maar zoo opwond en mijn woede op n koelde, omdat de een of ander me zou iben laten zitten Marga's stem klinkt enkelijk onvast, v Trekt u zich daar maar niets van aan", on]ent Theodoor haar op zijn gewone droge ar'nier te moeten troosten", „mij heeft ook land eens laten zitten!" tai Ach, onzin!" Marga schudt haar hoofd. J'io is het immers heelemaal niet. En als niet per se over Capri had gesproken 'heodoor zwijgt en staart recht voor zich in den lïchtkegel van de koplampen. Hij an ormeert niet verder en Marga valt het vt eens op. De steeds dichter vallende euw belemmert het uitzicht en heeft de rruit met een witte laag bedekt, Theo- r brengt den ruitenwisscher in werking d geheel in haar eigen gedachten verdiept. ;m gt Marga de regelmatige bewegingen van ani licht trillende staafje, dat van links est ir rechts en van rechts naar links een ïrnikere, glimmende plek op het witte glas boijvert. Maar eigenlijk staat Marga Faust de steile, rotsachtige kust van Capri en jonge man met bruin haar, een litfeeken r zijn linker wang en een grijzen vilt- d in de hand, zegt met nauw bedwongen roering: Je bent een fijne vent, Marga!" ra ook, Herbert!" geeft Marga half over „ir schouder, ten antwoord en dan staart weer over de zee. Er schijnt daar heel in verte iets zeer belangwekkends te zien 5jn. veI Marga toe!" zegt -de ontroerde stem er. En de, geheel volgens het programma j iergaande zon van het Zuiden iaat een „•mi t seconden later de twee lange scha- um uren op de prentbriefkaartblauwe zee :y, envloeien. tw| a, dat was Capri. En wat daarna kwam. ep£ was schoft!" sist Theodoor tusschen zijn jaxiden. Hoezoo dat?" Juffrouw Faust keert in minimum van tijd van den zoelen zo- eid ravond in Capri in het natte sneeuw- Vo'idschap van het Noorden terug en kijkt or eodoor verbaasd van terzijde aan. T,ai heodoor draait snel het portierraampje i laag: Idioot! Geen oogen in je hoofd, :en, er? Zondagsrijders! Het hard voor den P arten radiateur voorbij flitsende minia- ir roode auto'tje laat zich niet op een A aalspoor brengen. Zijn bestuurder heeft mc sodoor's verwenschingen waarschijnlijk arll eens gehoord, zoo vlug is hij om den Ek verdwenen. Theodoor keert Marga zijn gezicht toe. „Ik had natuurlijk voor- ig, maar die kerels rijden nu eenmaal, de nou ja". ,0, bedoel je dat-...." Marga glimlacht uwtjes. Ze huivert plotseling, doodop. ii beetje te veel sensatie na zoo'n ver-, eienden dag. pia Maar me excuseeren kan ik toch niet", 'eisj t juffrouw Faust. (Wordt vervolgd.) DANS INST. KWEKKEBOOM TEL. 14441 Aanvang der lessen halt Sept. Inlichtingen of inschrijving 's avonds van 79 uur Het Ziekenfondsenbesluit. Herhaaldelijk komt het voor, dat werkge vers niet de op hen rustende verplichting nakomen, om op de voorzijde van de laatste coupon voor de ziekenfondspremie, welke bij het eindigen van de dienstbetrekking aan den arbeider wordt ter hand gesteld, het ontslag, alsmede den datum van ingang daarvan te vermelden. Daar allerlei moeilijkheden van deze na latigheid het gevolg kunnen zijn, vestigt, het Staatstoezicht op de Ziekenfondsen nog eens nadrukkelijk de aandacht der betrok kenen op vorenstaande verplichting. JUBILEUM W. STRIK. Vandaag viert de heer W. Strik, com mies* zijn zilveren jubileum in dienst der Noord-Zuid Hollandsche Tramwegmaat schappij. Van vele zijden ontving hij in den loop van den morgeri blijken van be langstelling. De directeur, jhr. ir. Röell en de onderdirecttur, de heer J. J. Jurissen bezochten den jubilaris in zijn woning en na een hartelijke toespraak werd een ge schenk onder envelop aangeboden. Hef jubileumfonds, waarvan de heer Strik bestuurslid is", was eveneens vertegenwoor digd. De jubilaris ontving een oorkonde en een geschenk, AANGEHOUDEN. De recherche heeft een 38-jarigen mar aangehouden, die ontuchtige handelingen met een 13-jarig meisje had gepleegd. BOTERBONNEN VERVALSCHT. De politie heeft een 39-jarige vrouw aangehouden, die een paar boterbonnen vervalscht en bii een kruidenier had in geleverd. ONEERLIJKE KNECHTS. De politie heeft vier kolenwerkers aan gehouden, die ten nadeele van hun patroon eenige zakken anthraciet hadden ver duisterd en verkocht. Voorts is een 17- jarige slagersknecht aangehouden, die vleeschbonnen en eenig geld ten nadeele van zijn patroon had verduisterd De vleeschbonnen had hij verkocht en het geld opgemaakt. HEEMSTEDE DENKT OM DE VERDUISTERING! Nu de dagen korter worden en de duis ternis vroeger intreedt, blijkt dat velen de verduisteringsvoorscbriften onvoldoende naleven. De politie vestigt er daarom de aandacht op, dat er 's avonds weer een in tensieve en scherpe controle zal worden ge houden. De verduistering van een geboüw is slechts dan in orde, wanneer men buiten absoluut niet lean zien, dat er binnen licht brandt. Slechte verduisteraars krijgen niet M- leen een proces-verbaal, hetgeen tot ver oordeeling tot f 150 boete of vier weken gevangenisstraf kan leiden, maar boven dien wordt van heden af bij het constatee- ren van een overtreding terstond de toe voer van electrischen stroom voor den duur van drie dagen afgesneden. ZANDVOORT DE GECOMBINEERDE ZANDVOORTSCHE TOO- NEELVEREENIGINGEN „DE SCHAKEL" EN „PHOENIX". De besturen van de tooneeivereenigingen „De Schakel" én Phoenix" hebben thans besloten hun programma vast te stellen: „De Schakel" opent op Zondag 4 October '42 het tooneelseizoen met de opvoering van het blij spel „Hanengevecht" in drie bedrijven door D. H. Scheffer. ,De Phoenix" begint op Zaterdag 10 October haar winterprogramma eveneens met een blijspel, n.l. „Het Offerlam" In drie bedrijven an Oscar Walter. De beide opvoeringen worden in gebouw „Mo dern" op het Stationsplein gegeven. MUZIEK OP HET TRAMPLEIN Na een zeer langen tijd van afwezigheid zal de Zandvoortsche Muziekkapel o. 1. v. den heer R van 't Hoff weer eens een concert geven in de muizektent op het Tramplein. Dit concert zal a.s. Zaterdagmiddag, aanvang vier uur, plaats vinden. Deze aangename afwisseling zal de Zand- voortsche bevolking zeer zeker op prijs weten te stellen. OPNIEUW GEWIJZIGD. Het wil met de samenstelling van de afdeeling, waarin de Z. V. V. Zandvoortmeeuwen voor de competitie in de 3de klasse N. V. B. speelt niet erg vlotten. Allereerst werden de vereenigingen Aalsmeer, D.E.M. en Beverwijk uit deze afdeeling genomen en naar een andere overgeplaatst. Hierna wer den toegevoegd de clubs Den Helder en Succes (Hypolltushoef). Gezien de moeilijkheden bij 't reizen, hebben eenige vereenigingen legen deze Inlassching geprotesteerd o.a. De Zandvoortmeeu wen. Het resultaat is niet uitgebleven en de twee laatstgenoemde vereenigingen zijn opnieuw uit deze afdeeling genomen en wederom zijn hiervoor D. E. M. en Beverwijk in de plaats gesteld. Zoodoende is het reeds vastgestelde program ma ook niet deugdelijk meer en gaat o.a. de voor a.s. Zondag aangekondigde wedstrijd tegen Ter rasvogels niet door. Hiervoor komt echter in de plaats een '.huiswedstrijd tegen Beverwijk, de zelfde tegenstanders van vorige week. ZANDVOORTMEEUWEN SPEELT TEGEN BEVERWIJK. Voor Zondag a.s. is reeds de return wedstrijd Zandvoortmeeuwen—Beverwijk vastgesteld en, niet de thuiswedstrijd tegen Terrasvogels, zoo als abusievelijk gemeld is. LAATSTE NIEUWS Joiigmeiiscli stal kostbaren ring van zijn tante. En verkocht hem met zijn vrienden. Een 18-jarig Jongmensch, die het leven tot nu toe nogal gemakkelijk had opgevat, en die er nog steeds niet toegekomen was, een patroon te zoeken, was op een morgen in April naar de woning van zijn tante aan het Westeinde te Amsterdam gestapt. Tante, die bang was voor het gebulder van het luchtafweergeschut en die tijdelijk alleen in huis was, had haar neef gevraagd in haar woning te komen overnachten. Daardoor was neef kind aan huis geworden. Het behoefde dan ook geen verwondering te wekken, dat hij dien morgen de deur opensloot en naar boven wandelde. Tante was in de keuken en de weg was dus vrij. De jongen ging naar tante's kamer, deed de kast open, haalde een kostbaren pla tina ring met diamant er uit en ging weer naar buiten, waar een vriend stond te wachten. In zijn eigen huis toonde hij zijn vriend den riijg. De steen werd er uit gehaald en den vriend" verzocht hij den ring in het water te gooien. Later op den dag kwamen twee an dere vrienden, die den steen op zijn juiste waarde wisten te schatten. „Daar krijg je 3500 gulden voor", zeiréen van hen, een arrogant 19-jarig jongmensch, de meest geraffineerde van het gezelschap, die zich, tegen vergoeding, gaarne bereid verklaarde den steen te verkoopen en een verkeerd adres op te geven. De twee knapen gingen naar een juwelier en de dief bleef buiten wachten. 3000 gulden bracht de steen op. Het jongmensch kreeg enkele honderden guldens, de medeverkooper 100 en de vriend, die 's morgens den steen uit den ring had gehaald, 5.zoodat de dief toen een flink bedrag overhield. Hij had er echter geen plezier van, want den volgenden dag liep hij reeds tegen de lamp. Gistermorgen stonden de jongens terecht voor dc rechtbank te Amsterdam, gepresi deerd door mr. W. Brïèt. De neef kon niet anders dan bekennen, hoe-" wel hij beweerde, niet de bedoeling te heb ben gehad om te stelen. Hij zou slechts in een oogenblik van zwakte hebben gehandeld. Het arrogante jongmensch, dat de steen had verkocht, had geen moment verondersteld, dat het voorwerp gestolen kon zijn, en de vriend, die den steen eruit gehaald had, evenmin. Alleen de vriend, die bij den ver koop was geweest, had het begrepen. De Officier van Justitie, mr. A. S. de Muinck Keizer, vond een strenge straf op zijn plaats, en elschte tegen den 18-jarigen jongen J. R. wegens diefstal tien ma'anden, en we gens heling tegen den 19-jarigen verkoopef van den steen, J. H„ vijf maanden; tegen den 18-jarigen medeverkooper W. S., drie maan den en tegen den 22-jarigen vriend L. H., die den steen uit den ring had verwijderd, twee maanden gevangenisstraf. De Rechtbank zal op Woensdag 23 Septem ber uitspraak doen. Brieven voor Zuid-Afrika alleen via liet Ned. Roode Kruis Hef komt nog al eens voor, dat men poogt brieven van Nederland uit over het Por- tugeesche Roode Kruis en het Zuid-Afri- kaansche Roode Kruis naar inwoners van Zuid-Afrika te zenden. Wij wijzen er op. dat dit door de bezettingsoverheid niet wordt toegelaten en zelfs strafbaar is. Met Zuid-Afrika kan alleen door middel van de bekende Roode Kruis-formulieren wor den gecorrespondeerd. (Onderstaande is reeds in een dee van de vorige oplage opgenomen 1 Senaat der V. S. wijst anti- inflatieplan van Morgenthau af Naar de Engelsche nieuwsdienst uit Wash ington meldt, heeft de financieele commissie van den Senaat een voorstel v,an het depar tement van financiën tot invoering van een gecompliceerde „uitgaven-belasting" van de hand gewezen. Deze belasting zou geheven worden van de tegenwoordige en van de voor de toekomst vastgestelde inkomens Morgen thau had tevoren verklaard, dat het program van het grootste belang was om de inflatie tegen te gaan. Argentijnsche bladen melden uit New-York, dat de 45 pet. belasting op de gewone winsten in de Ver. Staten en de 90 pet. belasting op de extra^winst, de winsten van de Amerikaan- sche industrie met meer dan 50 pet. zullen doen verminderen. Volgens een onderzoek naar 155 ondernemingen zullen na de invoe ring van de nieuwe belastingplannen zelfs 75 pet. van de fotale winsten afgevoerd wor den tegen 52 pet. in 1941 en 27 pet. in 1940. Als een bijzonder ongunstige omstandigheid wordt aangemerkt, dat de industrie onder deze omstandigheden niet in staat zal zijn reserves op te bouwen, waardoor na den oorlog de omschakeling op het civiele ver bruik zou kunnen .plaats vinden. Raamsingel 16 Telef. 11045 Aanvang der lessen 15 Sept. Inschrijving van leerlingen DAGELIJKS Prospectus wordt op aanvraag toe gezonden. Economische dictator voor Vereenijrde Staten Roosevelt zal waarschijnlijk een econo- mischen dictator benoemen voor de geheele Vereenigdc Staten. Hij zou hiervoor benoe men den Joodschen gouverneur van den staat New York. Lehmann, of het lid van het Opperste Gerechtshof, William F Dou glas. De benoeming van een dergelijken dictator zal in economische kringen stuiten op sterke protesten, vooral van de züde dei- vakgroepen, die hierin een beperking van hun vrjiheid verwachten. Dc moeilijkhcren. waarin de oorlog de economie van de Ver. Staten heeft gebracht, vooral door hel ver lies van de grondstoffen uit den pacific, dwingen Roosevelt blijkbaar tot het nemen van steeds drastischer maatregelen, vooral tot de liquidatie van dc vrije economie'. Aan een feestmaaltijd heeft Henderson, de prijsgevolmachtigde van de Ver. Staten, ten overstaan van 3.000 personen verklaard: „De economische veldslag in de Ver. Sta ten moet binnen de komende 22 dagen ge wonnen worden of anders zullen wii het in de volgende zes maanden niet gemakkelijk hebben". Wijdvertakte handel in distri butiebonnen te Almelo ontdekt Meer dan ƒ100.000 aan bonnen verhandeld De economische brigade van de Almelosche politie heeft de hand kunnen leggen op een zeer omvangrijken en wijdvertakten handel in distributiebonnen tusschen Twente en Am sterdam. Niet minder dan' zeventien personen, woonachtig te Almelo. Lochem, Beltrum, Am sterdam, Driebergen, Rijssen, Wierden en Eindhoven zijn gearresteerd, als betrokken in dit complot. In het verloop van het onderzoek zijn tien tallen personen gearresteerd, doch dezen werden na verhoor en bekentenis weer op vrije voeten gesteld. Er waren verschillende verkoopcentrales, waar een groot aantal per sonen van tijd tot tijd de bonnen, voorname lijk boter en vetbonnen. peulvruchten en jam bonnen. kwam afleveren. De centrales zorg den voor het transport van de bonnen naar Amsterdam, waar men eveneens eenige cen trales had ingericht om de bonnen onder de vele handelaren-verkoopers te distribueeren Het onderzoek heeft uitgewezen, dat in een half iaar'tijds voor meer dan honderdduizend gulden aan bonnen uit de omgeving van Almelo naar Amsterdam is verhuisd. Keuringen voor de Waffen-SS. en het vrijwilligerslegioen „Nederland" Nieuwe keuringen Het S.S.-Ersatzkommando deelt- ons mede. dat vrijwilligers voor de Waffen-S.S. en het Legioen zich op onderstaande data bii de genoemde adressen kunnen vervoegen ten einde gekeurd te worden: 15.9.42 10 uur Rotterdam: Deutsches Haus. 16 uur Tilburg: Werkliedenvereeni- ging. Tuinstraat 68. 16.9.42 10 uur Den Bosch: Hotel Noord- Brabant. Markt 45. 16 uur Eindhoven; Huis Maria. Kruisstraat. 17.9.42 10 uur'Roermond: N. S. D. A. P.. Swalmerstraat 61. 16 uur Arnhem: Weberstraat 16b. 18.9.42 10 uur Hengelo: Deutsches Haus. 16 uur Zwolle:Turfmarkt. 19.9.42 10 uur Assen:# Dienstgebouw. Vaart 161. 14 uur Groningen: Concerthuis. 20.9.42 10' uur Leeuwarden.' Huize Schaaf, Breedstraat. 21.9.42 10 uur Amsterdari): School Iepen- weg 13. 16 uur Utrecht: Wehrmachtheïm. Mariaplein. 22.9.42 10 uur Amersfoort: Dienstgebouw, Kapelweg. 23.9.42 10 uur Den Haag: Café Den Hout, Bezuidenhoutscheweg. Uitreiking van nieuwe bonkaarten. De distributiediensten der gemeenten, waar men in het bevolkingsregister is opge nomen, zullen op nader te bepalen tijdstip pen gedurende het tijdvak van 14 Septem- jer tot en met 3 October 1942, tegen over legging van de distributiestamkaart en tegen montvangstneming van een bon van het inlegvel, bonkaarten „voedingsmiddelen 11e periode", alsmede nieuwe aardappel- kaarten uitreiken. Evenals voor de vorige periode zal ook ditmaal onderscheid wor den gemaakt tusschen stad- en landkaar ten. De diensten zullen uitreiken: Aan houders van een inlegvel KI of Ll een bonkaart K 108 en twee aardappel- kaarten N 108: Aan houders van een inlegvel K2 of L2 een bonkaart K 208 en drie aardappelkaar- ten N 108; Aan houders van een inlegvel K3 of L3 een bonkaart K 308 en twee aardappelkaar- ten N 108; Aan houders van een inlegvel K4 of L4 een bonkaart K 408 en een aardappelkaart N 108. Houders van L-inlegvellen ontvangen bovendien een toeslagkaart voor aardappe len N 208. Zij, die geboren zijn tusschen 6 Septem ber en 5 October van de jaren 1921, 1928 en 1938, dienen alvorens hun bonkaarten in ontvangst te nemen, hun inlegvellen te ruilen. Voor rundvet bon 48. Aangezien er misverstand heersclit over de aanwijzing van den bon voor gesmolten rundvet voor het tjjdvak van 25 September tot en met 6 October 1942, maakt de secre taris-generaal van het departement van landbouw en visschcrij bekend, dat bon 48 en niet bon 49 van de boter- en vetkaart is aan gewezen. Het bezoek van Ned. bedrijfs leiders aan bet Oosten Ontvangst door „Werkdicnst Holland". Ter onmiddellijke uitbreiding van de mede werking van vrije Nederlandsche arbeids krachten in het bezette oostelijke gebied is op 1 September j.i op uitnoodiging van den Rijksminister vuor de bezette Oostelijke ge bieden. Alfred Rosenberg en van den Rijks commissaris voor de Oekraine. gouwleider Erich Koch, een gezelschap van vooraan staande personen uit het Nederlandsche be drijfsleven vertrokken naar het Rijkscom missariaat Oekraine en het „Generalbezirk" Wit Roethenië. Het gezelschap staat onder leiding van Freiherr von Harder van het Rijksministerie voor de bezette Oostelijke gebieden. De Rijks commissaris voor het bezette Nederlandsche gebied, Rijksminister dr Seyss Inquart, is vertegenwoordigd door zijn persoonlijken referent dr. Holz Van Duitsche zijde nemen verder aan de reis deel Hauptmann Salcher als vertegenwoordiger van den Beauftragte voor het vier jarenplan en nog eenige mede werkers van het Rijksministerie voor het Oosten. De Nederlandsche deelnemers staan onder leiding van den president van de Nederland sche bank. Rost van Tonningen, die tevens nok president is van de onlangs opgerichte Nederlandsche Oost Compagnie. Voorts nemen van Nederlandsche zijde deel: de directeur- generaal voor den Nederlandsehen landbouw, Ruiter, de leider van den Ncderlandschen Landstand. Roskam: Van Maasdijk als ver tegenwoordiger van den N'ederlandschcn Raad voor het bedrijfsleven, de voorzitter van de Kamer van koophrandel te Amsterdam, de Koek van Leeuwen en eenige andere toon aangevende personen van de Nederlandsche Oost-compagnie. Tijdens het bezoek van het Duitsch-Neder- landsche gezelschap aan Rowno vond op het terrein van den „werkdienst Holland" een appel plaats van de daar aanwezige 330 Neder landers. De leider van den „Werkdienst Hol land". pg. Nimtz, verwelkomde den president van de Nederlandsche Bank en van de Neder landsche Oost-Compagnie Rost van Tonnin gen. Deze hield vervolgens een toespraak tot de meisjes en mannen van den „Werkdienst Holland", waarin hij wees op de saamhoorig- heid tusschen Nederland en het Groot Duit sche Rijk. Hij herinnerde aan de trouwe wapenbroederschap die de mannen van het Ned. legioen in. het kader van de Waffen SS verbindt met de zegevierende Duitsche weer macht. In aansluiting op het appel werd een rondgang gehouden door de inaanbouw zijnde Duitsche wijk. De deelnemers hadden gelegen heid de kamers te bezichtigen, bestemd voor de Nederlandsche en Duitsche meisjes. Het bezoek werd besloten met een kamc-raad- schappelijken avond in het Deutsche Haus. Het gezelschap, onder leiding van Freiherr von Harder, zette den volgenden dag haar reis voort naar Kief, Djneprowpetrowsk en Nikolajef. EEN TWAALFJARIGE OPLICHTER. De recherche heeft een 12-jarigen jongen aangehouden, die zich bij herhaling heeft schuldig gemaakt aan diefstal van geld door insluiping, uit kleedingstukken, uit porte- monnaie's, enz. Ook heeft hij zich reeds meer malen schuldig gemaakt aan oplichting van geld door voor te geven tabak te koop te weten, geld daarvoor te ontvangen en daarna geen tabak te leveren. 490e STAATSLOTERIJ VIERDE KLASSE DERDE LIJST Trekking van 9 September 200 No. 21386 100 No. 8259, 18630. PPIJ/EN VAN f65. 1154 1184 1306 1731 1769 2631 2689 2995 3104 3300 3712 3753 3776 3871 3996 4004 4203 4391 4563 4566 4683 4957 5385 5614. 6003 6112 6167 6265 6350 045£ 6767 7231 7259 7457 7614 7622 7820 8437 8689 8785 8828 8837 9633 9889 9960 10113 11066 11318 11425 11761 11847 11932 12258 12355 12548 12828 12859 12944 13042 13192 13767 13869 14006 14772 14987 15034 15216 15397 15449 16181 16773 16778 17029 17032 17108 1719? 17219 17265 17413 17493 17782 18181 18279 18331 18609 18654 18898 19422 19547 19865 19992 20468 20589 20750 21191 21200 11655 21873 Burgerlijke Stand. HAARLEM 9 September 1942. GEBOREN: 7 Sept., H. M. Holkamp—Phllippo 2.; 8 Sept., M van der Pol—van Zomeren, d.; A. M. Wildeboer—van der Vlugt, z.; T. Termaat Roelofs. d. OVERLEDEN: 7 Sept., D. L. Voepel, G8 J„ Ted van Berkhoutstraat: 8 Sept., P. Vallentgoed, 48 j.. Pol. Spaarndam. ONDERTROUWD: 9 Sept., W. J. Kok en C. de Klerk; J. Kraan en P. Verdam; K. Jonges en A P. de Kroon; E. van Schalk en K. Burgers; J. O. Blankesteijn en E. Verslagers; H. W- J. van Hamelsveld en C. Bijster; ,T. A. 'van der Vlugt en H. Verwoerdt; J. L. Tabbers en W. H. Boer stra; P. Lodewijk en F. .T. van Vliet; A. F. Cor- nelissens en A. A. M. Th. Bastiaans; G. Broek man en J. P. Visser; ,1. de Vlas en H. C. M. Nartonot; H. W. Verdonkschot en E. A. M. Windt; K. L. Vernaat en G. van Kessel; B. Bos en J. Knaap; H. G. Rlkkelman en C. Kossen; D. Kneijnsberg en A. W. Philippo; H. van Merken- steln en M. O. H. Eikerbout: E. Harmsen en R. Steenbergen; J. J. W. H.'Meihuizen en G. J. M. Elsenbroek; G. A. M. Arens en M. H. Smits; A. van Heerde en D. Veldwijk: H. Th. van der Klugt en A. B. Hoenderdos. GEHUWD: 9 Sept., Th. G. DiidlnR en B. J. J. Gielen; H. Koejemans en C. de Boer; L. F. Hale- wijn en E. de Rover; ,T. Koning en A. Leuwener; J. KoelemeUer en A. Kooij; G. A Lamboo en J. M. Hümmels; S. B. Vrenegoof en G. Beenders; M. J. J. Janssens en C. W. Post; J. L. Keesmaat en Th. J Bcholten; H. F. Bergh en W. F. Wal- brink; J. Douma en A. den Braven; P. J. de Wlldt en M. A. C. Eggen; S. v#n Broekhuizen en G. C. Koper. Van alle pijn in de leden verlost. Nu kan ik weer werken De Heer M. V. te T. f-M schrijft, dd. 20-l-'40» „Ik wil U mcdcdeclen, dat de Ov*«ltjes mij goede diensten hebben bewezen; dc gezwollen gewrichten zijn nu wee» geheel normaal. Het verheugt mij, dat ik mijn bed verlaten en weer werken kan. Ik had vrccselijke pijn in dc leden. Zoo gauw ik weet iets voel, zal ik direct weet Ovaaltjes nemen, want zij werken snel en afdoende." Bij rheumatiek. ischias, spit, verkoudheid, griep, zenuw- en hoofdpijn helpen de Ovaaltjes van het Trineral Agentschap. Deze hebben geen schadelijken invloed op hart, maag en darmen. Neem direct de proef! Origineele verpakking van 20 tabletten slechts 60 ets. in alle apotheken en drogisteryen verkrijgbaar. Trineral Agentschap, Nassaukade 373, Amsterdam. Churchill's verklaring in hel Lagerhuis. Gebrek aan belangstelling Naar Zwecdsche correspondenten uit Lon den melden, hebben Churchill's verklarin gen de Lagerhuisleden zoo verveeld, daj eenigen reeds voor het einde van zijn bc-i toog de zaal verlieten. Toen Greenwood al? leider van de oppositie zich van zijn zetel verhief, werden de banken steeds leeger, hoewel naar Engelsche opvatting de leider van de oppositie hetzelfde recht op eerbie diging bezit als een lid van de regeering. Sir Stafford Cripps bleef toen niets ander? over dan voor bijna leege bankep deze hou ding der afgevaardigden als een schandaa? te bestempelen en zijn leedwezen uit te sprei ken over dit gebrek aan respect. Het gebrek aan belangstelling kwam ook tot uiting ir) de omstandigheid, dat de debatten ovei den algemeenen oorlogstoestand, waarvoor twee dagen waren vastgesteld, reeds vcr- loopen waven, toen drie of vier spreker? voor een bijna leeg Huis hadden gesproken en niemand meer het woord vroeg. Buitenland OFFICIEELE MEDEDEELINGEN- VERSTREKKING VAN NATTE PULP. In aansluiting op een voorgaand persbericht* brengt de Provinciale Inkoopcentrale van Akker bouwproducten vöor Noord-Holland te Alkmaar ter kennis van belanghebbenden, dat de norm van 1500 kg. natte pulp per stuks grootvee, welke hoeveelheid kan worden aangevraagd voor koelen van l Jaar en ouder (contractkoeten uitgezonderd) die per 1 December 1941 op het bedrijf mochten worden gehouden, en voor paarden van 1 Jaar en ouder, die per 15 Juni 1942 op het bedrijf aan wezig waren, verhoogd ls tot 2000 kg. Op dezelfde voorwaarden kan maximum 2000 kg. natte "pulp per stuks grootvee worden ver strekt aan suikerbietenverbouwers, die gewooa waren natte pulp terug te ontvangen voor aan de fabriek afgeleverde suikerbieten en ook thans daarvoor ln aanmerking wenschen te komen. Zoowel veenouders als suikerbietenverbouwers moeten vóór 14 September 1942 een bij den P. B. H. verkrijgbaar gesteld aanvraagformulier vol ledig invullen en onderteekenen. T. z. t. wordt aanvragers een cople aankoop vergunning toegezonden, wanneen-'ojf hun ver zoek gunstig Is beslist. Ter bespoediging van d® aflevering worden de origineele aankoopvergun ningen rechtstreeks door cle P. I. C. A. aan de suikerfabriek te Halfweg doorgezonden. Nogmaals wordt erop gewezen, dat waarschijn lijk alleen die aanvragen behandeld kunnen wor den, welke afkomstig zijn uit streken, die ook voorgaande Jaregjzan natte pulp zijn voorzien. INZAMELING BINDTOUW BIJ DORSCHEN. Het rijksbureau voor de voedselvoorziening ln oorlogstijd maakt bekend, dat Ingevolge het bindtouwbesluit 1941 Iedere landbouwer verplicht ls bij het dorschen van graan, dat met de graan- maaler-zelfblnder gemaaid ls, de vrijkomende eindjes touw in te zame.en en deze ingezamelde eindjes touw bij de daarvoor in aanmerking komende handelaren ln bindtouw ln te leveren. Bij den aanvang van het dorschselzoen 19421 1943 wordt nogmaals de aandacht op deze ver plichting gevestigd en er op gewezen dat dege nen. dit het vorige Jaar voldoende gezameld heb ben. bij de toewijzing van bindtouw voor het maalseizoen 1942 een lageren prijs hebben be taald voor hun bindtouw, dan degenen, die niet Ingezameld hadden. INSCHRIJVING PAPTEUVERWERKERS. De directeur van het rijksbureau voor papier maakt bekend, dat Ingevolge het bepaalde ln de papierbeschikking 1939 no. 1. Iedere verwerker van papier of karton verplicht ls zich bij ge noemd bureau te doen Inschrijven. Deze ver plichting geldt niet alleen voor de ondernemin gen, welke van de be- of verwerking van papier of karton haar hoofdbedrijf maken, doch even eens voor de ondernemingen, waarin deze han delingen als nevenbedrijf worden verricht. Voorzoover dit nog niet is geschied, dienen laatstgenoemde ondernemingen, ook Indien pa pier of karton uitsluitend wordt verwerkt voor eigen gebruik, alsnog onverwijld een schriftelijk verzoek tot inschrijving als verwerker van pa pier of karton in te zenden bij het rijksbureau voor papier, Zaancnstraat 18 te Haarlem. Bij nlet-nakoming van deze verplichting welke niet geldt voor ondernemingen, welke zijn In geschreven bij de sectie grafische Industrie van het rijksbureau voor verwerkende industrieën zullen strafmaatregelen worden toegepast. VERPLICHTE SCHAPENLEVERING. Met Ingang van 14 September 1942 zal een nana vang gemaakt worden met de wekelijksche aana voer van schapen op de markten. Vgnaf dien datum zullen dan alleen nog scha-» pen geleverd kunnen worden onder overlegging van een lastgevlngskaart tot leveren. Op de kaart wordt vermeld het aantal te leve ren schapen geboren vóór 1942 en geboren ln 1942. Ook zal op dezelfde wijze als bij de rund veelevering een boete Wegens te laat leveren worden opgelegd. Vrijwillige leveringen van schapen kunnen worden opgegeven aan de Afdeeling Veeleve- rlngsadministratie. Landbouw Crisis organisatie te Alkmaar. Ingeschreven als Persbericht No. 113* AMIAATJES Vraag en Aanbod Vooruitbetaald per m.m. ,8 ct. Niet voorultbet. p. m.m. 10 ct. Werkzoekenden en aangebo den betrekkingen bij vooruit betaling per m.m6 ct. Niet vooruitbet. p. m.m. 8 ct. minimum 6 m.m. Kleine Zakenannonces Afkomstig van handel en be drijf. Vooruitbet. p. m.m. 12 ct. minimum 8 m.m. max. 30 m.m. Lessen H.H. KAPPERS. Vergevor- im'urde vraagt les in fantasie-ond (gflini honorarium. Kijkduinstr zw„ Haarlem. BIJLESSEN. M.T.S.'er werlu L.O.-leerl. bij. Zeer bill, cond no. 4789 FRAXSCHE COXV.LES agb Fransch-Zwitsersche dame nwe. clubjes. Br. no. 47 8(1 fersoneel gevraagd Voor Huishouding NET MEISJE gevr. v. d Vanish. Aanm. na 7 uur Bredere itraat 3. Zandvoort NET DAGMEISJE gevr.. \ai uur. Zondags vrij, v. g Dr. D. Bakkerlaan 54, Bloe- sndaal. Gevr. NET MEISJE v. 9-3 u bij d. all., ged. v. huis bew. Aan- v. 7-8 üur Prinsessekade 53 FLINK DAGMEISJE gevr lanm, tusschen 5-6 uur Brede- odestr. 42. Haarlem NET DAGMEISJE gevr., 8.30 3.30 uur, kl. gez.. warme maalt Meer en Boschlaan 41, Heemst NET MEISJE gevr. voor d. morgenuren. Z. B. Spaarne 26 Haarlem In klein Chr. g&in een DAG MEISJE gevraagd. Zondags vrij Van de Spiegellaan 27A, H's'tede WERKSTER gevr., heele ol' halve d. Cra.venestersingel 23 Heemstede. - Mevr. Degener-Hebert vraag' per 1 October NET MEISJE v d. en n. Antonls Duycklaan 11 Heemstede Gevr. In gez. z. k.. waarvan vrouw niet sterk is, HULP IN DE HLTSH. (intern) tegen verg van kost en inw. Br. no. 4916 Gevr. JONGE WERKSTER n 9-1 uur. Rijksstraatweg 38 Gevr. NETTE WERKSTER Rijksstraatweg 82 Zoo sp. m, gevr NET MEISJE in Chr. gez. v. 8.30—4 uur. Aca ciastraat 7 MEISJE gevr. voor direct, v 8.3012.30 uur. Zaanenlaan 18 Gevi;, WERKSTER voor Vrij dags halven dag. Mevr. Voge. Bleekenbergstraat 38, Hrl. N. FL. NET MEISJE gevr.. vooi ha. of be. d., v. g. g. v Zaanen straat 6 NETTE LEERLING-NAAI STElt gevraagd, voor de mid dag-uren. Br. no. 4877 Gevr. per 1 Oct. of later een NETTE DIENSTBODE, v. d. en n„ v. g. g. v. Goed kunnende koken. 2e meisje en werkster aanwezig, goed loon en veel vrij Br. B 297 Boekh. Vernout, Bloe- mendaal. Gevr. MODERNE HXISNAAI STER, Br. no. 4843 MEISJE gevr., S.30—12.30 Hoog loon, goede behandeline. V. Slingelandlaan 11, H'Stede FLINKE DIENSTBODE ge vr., P.G., v. d'. dag of d. en n Netjes kunnende werken, een voudig koken. Klein gezin. Br no. 4760. Voör direct gevraagd een NETTE HUISHOUDSTER in eenv. gez. v. 2 pers. waar vrouw ontbreekt. Br. no. 4761 NETTE WERKSTER gevr liefst Vrijdag. Mevr. van Buu- ren-v. d. Velden, Vogelenzang scheweg 40, Aerdenhout. Gevr NET JONG MEISJE v d, huishouding, van 8.30—2 u Aanmelden Groote Houtstraat 110 boven Gevraagd voor 3 ochtenden per week een FLINKE WERK STER. Brederodestraat 7. Gevr. FLINK DIENSTMEISJF v. d. en n., goed k. koken, voor direct of per 1 Oct. Goed loon goede behandeling. Mevr. Leu pen Mauricialaan 38, Overveen tel. 23149 Mevrouw Callenfels, Anna v Burenlaan 59. vraagt een flinl' DAGMEISJE, v g. g v. Gevraagd een nette WERK STER, 2 ochtenden in de week Mentawïslraat 18, Hrl. Nrd. BESCH. BURGERM. gevr.. v g. g .v., k. koken, intern, met huisel. verk., jnet hulp voor 2 a 3 halve dagen p. week, gez. van 2 pers. te Heemst. Br, no. 4756 Gevr. flinke MEID-HUIS- HOUDSTER bij 1-Ieer alleen goed kunn. koken en werken met hulp van werkvrouw. Pri ma behandeling. Br. no. 4751 Gezocht voor kl. gez. te Aer denhout DIENSTBODE-HUIS HOUDSTER cn 2e of dagmeisje voor zoo spoedig mog. Hoog loon Br. no. 4752 EENV. DIENSTBODE eevr v. dag en nacht, goed lcunn.' ko ken en werken en van goede get. voorz. Br. no. 474S. NET MEISJE gevr.. zelfst k werken, v. 9 tot 5. Zond. vrij Mevr. de Groot. Spoorpleln 5 H'stede, bij Leidschevaart Voor direct gevraagd VER STELXA USTER door mevr J tor Gast, Bontveldsweg 6. Bent veld, tel. 27744. Haarlem. Tram kosten worden extra vergoed. Gevraagd NET MEISJE var 94. Marsman, Dr. Metzgef straat 92, Zandvoort. FLINK DAGSIEISJE gevr Aanm. 's av. na 7 uur Klever parkweg 192 Gevr. NET MEISJE voor d morgenuren en twee middagev p. w. Aanmelden Parklaan 101 Gevr. JONGE WERKSTER 8 ocht, per week Mevr. Bic Iordensstraat 49. NET MEISJE of WERKSTER gevraagd voor Dinsdagen Za terdagsmorgens. Adres Jans weg 31. Gevr. in kl. gezin met 1 baby ZELFST. MEISJE, g. k. k. en op de hoogte van alle voork. werkz. heden. Hulp van werkvrouw. V g. g. v. Br. no. 4 744 Per 1 Oct. gevraagd in dok tersgezin FLINK MEISJE voor dag en nacht. Mevr. Rezelman Byzantiumstraat 11 Gevr. FLINK DAGMEISJE v 9—4 uur, als hulp van dienst bode, v. g. g. v. Teunisbloemlaan 10, Bentveld Gevr. NET DAGMEISJE van 84 uur. zelfst. kunn. werken Te bevr. Wickevoort Crommelin laan 18. t.o. stat. Bloemendaal. Voor Bedrijf BEKWAME STRIJKSTER gevr voor 2 a 3 dagen en flinke meisjes. Fijn Wasch- en Strijk- inrlchting 't Centrum, Brouwers vaart 126- Direct gevr. een MEISJE voor kleermakerij, bekend met Da meswerk, Corn. v. Damme, Voor helmstraat 29 NETTE TUINJONGEN gevr A. G. Krimp. Jan Willem Frlso- laan 9 B. Overveen. Voor terstond gevraagd een NETTE FIETS JONGEN, pi ni 16-18 jaar. Bloem.m, Palthe Klc verparkweg 21 D. FLINKE JONGEN gevraagd Aanmelden na 6 uur Mr. Cornr- lisstraat S4 Flinke en aankomende MEIS JES gevraagd voor alle afdee- lingen. Tramkosten worden ver goed. Wasscherij Beelen, Blee- kersvaartweg 13, Heemstede Voor direct gevraagd WIJK- BEDIEXDE pl.m. 18 jaar. Oud Bussem, Gierstraat 81 Gevraagd BEZORGERS OF -STERS voor Dagblad Haarlem- en Stad. Aanm. W. van Nle Schouwtjeslaan 65 MEISJES gevraagd. Bekend heid met het vak strekt tot aan beveling. Boekbinderij A. G Geerts. Nassaulaan 9. Haarlem A-\fJK. NAAISTER gevr. en leerlingen. Aanm. vóór 6 uur J A. Staats, Gen. Cronjóstraat 39 X Cartonnagefabriok vraagi MEISJES en JONGENS. Hoog loon. Br. no. 4749 Gebr. Blokker, Luxe en Huls- li. Art.. Gr. Houtstr. 138, vragefi FL. VERKOOPSTER, liefst mei vak bekend. NETTE JONGEN gevr.. vooi de boekbinderij. Leeft. 14-15 jr Aanmelden Klein Heiligland 77 BEKW. GROOTWERKER gevr. (thuiswerker), welke ge negen is voor aanv. 1 of 2 win terjassen te keeren Br no 1680 Personeel aangeboden Voor Huishouding 4792. B. z. a. NET MEISJE 18 j. v. d. en n. tegen 1 Oct. zelfst. k. w. Hrl, of omg. Br 4913 JONGEDAME, 27 i. zoekt be zigheden ln de huish. liefst voor de ochtenduren, daar waar hulp voor ruw werk aanwezig is. Br. 4904 NET "MEISJE. 20 j. b. z. a. voor d. en n. .per 1 Nov. in kl. gezin te Haarlem. Br. 4912 Wed. m. 1. met klein pensioen z. z. g. g. In HUTSHOUDING bij Heer of Dame. Br. 4902 NETTE JUFFR. b. z. a. voor huish. bij Heer of Dame P.G. m b. 1. goed koken en naaien, goede inform. Br. 4901 3 MEISJES zagen hun vrije avonden en Zaterdagmiddagen gaarne bezet onverschillig wat Br. 4900 Biedt zich aan NET MEIS.TE per 1 Oct. v. d. en n. met alle huishoudelijke werkzaunnheden bekend, liefst Bloemendaal. Brie ven 4754. B. z. a. juffr. 39 J. P.G. als HUISHOUDSTER of MEISJE ALLEEN. teg. 15 Sept. of 1 Oct. Br. 4741 Voor Bedrijf JONGEDAME, algemeen ont wikkeld, 19 jaa.r, met 5 jaar I-fuis- houdsohool, diploma Kinderver zorging, zoekt een haar passende externe betrekking, omgeving Haarleni-IJmuiden. Ook gaarne ale assistente van arts of tandarts of Iets dergelijks. Br. 4903 Heer. gev. leeftijd, alg. ontw. bekend met adm. boekh.. orga nisatie en bespraakt ZOETVT BEZIGHEDEN. Br. 4739 JONGEDAME. 28 J. v. g. h.. alg. ontw. P.G. dlpl. MULO en Huishoudsch.^ kunn. typen zoekt werkkr. ext. g. ruw werk. Brie ven 4747 KELLNER b. z. a. voor Brui loften en partijen. Br. 4738 Huizen gevraagd Gevraagd: HITS of KAMERS» m. gebruik v. keuken door jongo menschen. Brieven 4816 WONING te hu-ur gevr. in Hrl. pl.m. f 25 a f 30 p. m. Genegen te ruilen v. woning in Ede (Geld.) Br. 4S07 Huizen aangeboden WOXIXGRUIL. Iemand te Hilversum wensoht ruiling met Iemand te Haarlepi. niet boven f 40 per m. Br. 4831 Te huur: oen GED. VAX EEN LANDHUIS aan den Stationsweg 66 te Velsen. Gem. of ongem. m. gebruik van keuken. Telef. 5735 WONTNGRUTL. Vrij huis Mid denweg, f 36 p. nu voor woning oentrum of omg. Leidschevaart. Br. 4920. WONTNGRUTL. Wie ruilt wo ning Rollandstr. 18, vrij hoekhuis huurprijs f 6 bij de Leidschevaart tegen woning omg. J. Gljzenkade- Dletsveld. Rr. 4919 MIDDEXST. en ARB. WO NINGEN te koop f 6800. f 6100. f 5550. f 3500. Schultemakor, Zijl- weg 109. Telef. 18460. WONTNGRÜIL DEN nAAG. 2e etage f 2-5 p. m. voor heel of benedenhuis tot f 35 In N.H. Br. 4784 Kamers gevraagd Te Bloemendaal liefst omgev. P.E.N. gevr. door echtpaar met doohtertje 8 j. gem. ZIT- EN SLAAPKAMER met k. met of z. pension, liefst parterre. Br. 4 8 81

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3