LOTION MALWIDA 31 Mussert spreekt over toekomst van Nederland. STUDEEREN Talen spreken Een droog Pakhuis Schoolboeken van CITTERT Te koop gevraagd: STENO TYPIST (E) BOEKH. c a. TALEN INST. PONT Iedere kat VELSEN Vestigingswet Kieinbedri Café „DE WEYMAN" Dansschool Molestverzekering 't Opklaphèddenpaleisi KOMT VOOR MEUBELEN ADVERTEERT IN DIT BLAI FEUILLETON Roman van Else Wernecke Nadruk verboden 34 Hij staart Marga een oogenblik stom ver baasd aan en dan vliegt hij, zonder een woord te zeggen, als een gummibal de deur uit. Marga lacht, haar vermoeidheid ten spijt, maar de drukker zal vermoedelijk wel niets te lachen hebben, war|t om zoo maar in een oogwenk een nieuwe oplage uit den grond te stampen, beteekent zelfs voor een Koekoek geen kleinigheid. Neen, het ziet er waarlijk niet naar uit, of ze ooit klaar zullen komen. Het is al over tienen, als Marga nog steeds aan het schrijf bureau in de ontvangkamer over een stapel rekeningen zit. die ze moet controleeren, boeken en narekenen. De telefoon rinkelt en mevrouw dr. Scheele meldt zich aan het andere eind van den draad. Mevrouw dr. Scheele is rade loos. volkomen radeloos. Ze heeft met zoo veel nauwgezetheid de lijsten van persver tegenwoordigers. belangstellenden en andere genoodigden voor de opening aanstaanden Dinsdag samengesteld en nu kan ze de bis ten niet meer vinden. Ze zijn eenvoudig verdwenen! Het is toch niet mogelijk, dat iemand ze gestolen heeft? Of toch? Alleen verlegd, denkt Marga. Ja. maar waarzoo dan om 's hemelswil? Mevrouw Scheele huilt bijna. Ze is reeds den heelen avond aan het zoeken en het jonge meisje, dat ze voor het adressen schrijven heeft aangenomen, maar de lijsten zijn nergens te vinden. Eigenlijk moesten de uitnoodigingen al verzonden zijn. Op ziin laatst Vrijdag, heeft meneer Koekoek gezegd. En nu is het al Zaterdag. Ach, lieve tijd, wat moet er toch gebeuren, als ze die lijsten niet vindt? Of Marga niet nog even kan komen overwippen? Misschien vindt zij ze Marga doet haar oogen dicht. „Nee", zegt ze dan gedecideerd, „neemt u me niet kwa lijk, mevrouw Scheele. maar ik kan vandaag werkelijk niet meer. Ik kan eenvoudig niet meer en ik heb zelf nog minstens drie uur werk. Misschien kijkt u toch eens in uw tasch „M'n tasch?" Mevrouw dr. Scheele is een en al verbazing. „Een oogenblik". Er volgt een vrij lange pauze en dan is de stem van mevrouw Scheele er plotseling weer, dit maal bijkans juichend: „Ze zijn er, Marga, ze zijn er' Ze zaten waarachtig in m'n tasch! Heb je ooit zooiets gezien? Hoe ben je op het idéé gekomen? Als ik jou toch niet had. Marga! Maar ik heb nog een verrassing voor je nee, ik verraad niets!" Het gesprek is geëindigd en Marga's ver moeid hoofd weigert, met eenig wantrou wen, dat bij mevrouw Scheele's goed ge meende verrassingen gewoonlijk niet ge heel misplaatst is. over het geheim, dat ze niet mocht verraden, na te denken. Ze raapt zelfs, een plotselinge ingeving volgend, den Stapel papieren op het schrijfbureau bijeen, stopt ze in haar actentasch en gaat naar huis. Ze moet eerst eens behoorlijk uitsla pen, want zóó kan ze geen drie cijfers meer bij elkaar optellen. Bovendien is het morgen Zondag en dan zal ze dus wel gelegenheid vinden om ook door deze taak heen te komen. Marga huivert als ze de zware deur van het instituut achter zich sluit. Een heldere sterrenlucht, voor zoover deze althans tus- schen de hooge huizen te zien is, duidt op vorst en ook de krakende sneeuw, die langs het trottoir op vuilgrijze hoopen. is samen gevoegd. bewijst, dat het kwik in den ther mometer beneden het vriespunt moet staan. Juist als Marga zich omkeert, om den weg naar haar woning in te slaan, maakt zich een schaduw los van een der boomen langs den rijweg. „Juffrouw Marga!" Het is Thecdoor, zooals Marga. wanneer ze over haar eerste verbazing heen is. vast stelt. Theodoor, die half verheugd, half ver legen zijn pet afneemt en haaf ioelacht. „Ik kwam toevallig voorbij en zag nog licht branden. Toen dacht ik direct, dat u dat moest zijn en wilde ik eens kijken, hoe lang u nog zou werken. En dan mag ik u nu misschien wel naar huis brengen Theodoor zwaait, naar haar linkerzijde en neemt haar de zware actentasch af. Theo door maakt zich ernstig ongerust. Waar moet dat naar toe. als Marga zich op deze manier overwerkt? Hoe lang denkt ze dat nog te kunnen volhouden? Over een poosje zullen haar zenuwen geruïneerd zijn en zal ze zich eenvoudig dood gewerkt hebben! Marga kijkt omhoog naar den helderen hemel en lacht. Zoo gauw werkt een mensch zich niet dood hartelijk dank voor je goeie bedoelingen, Theodoor en boven dien is over een paar dagen alles achter den rug. Neen, dat is het nu juist niet, houdt Theodoor vol. Alles, wat juffrouw Marga op het oogenblik doet, is slechts voorbe reidend werk. De eigenlijke drukte begint pas na de opening van het gereorganïsee* de instituut en dan zal Marga al haar krachten noodig hebben. En wat zal ze dan zijn? Een bonk zenuwen, een wrak, een „Een volkomen onhandelbaar mensch, wilde je zeker zeggen", lacht Marga. Theodoor ontkent dat heftig.. Juffrouw Marga is de laatste, die in aanmerking komt een onhandelbaar mensch te worden. Maar ze moet zich nu ook eens een beetje rust gunnen. Morgen is het Zondag. Morgen heeft Theodoor zijn vrijen dag. Morgen zal Theodoor, als juffrouw Marga het tenminste goed vindt, haar voor een autotochtje ko men afhalen. zooJfet ze daiï toch ook eens in de frissche lucht komt Marga verzet zich met klem. Dat ont brak er nu nog maar aan! Na alles, wat er gebeurd is, een pleziemtje met den wagen van Egon Hofrichter. Dat idéé is een voudig absurd! (Wordt vervolgd.) AARDAPPELRANTSOEN VERHOOGD. Het aardappelrantsoen voor de week van 13 tot en met 20 September 1942 is vastgesteld op 4 kilogram. In verband hiermede geeft gedurende genoemd tijdvak elke der met „47 A" genummerde bonnen van de aard- appelkaart recht op het koopen van 2 kilo gram aardappelen. Voorts geeft de met „47 B" gemerkte bon van de toeslagkaart voor aard appelen gedurende dezelfde periode recht op bet koopen van 1 kilogram aardappelen, ter wijl ten slotte de met „één rantsoen aard- appeleni' gemerkte bonnen in verband met het bovenstaande elk recht op het koopen van 4 kilogram aardappelen geven. Agenda IJmuiden. ZATERDAG 12 SEPTEMBER. Thalia: Cadetten. 7.30 uur. Rex: Jakko, de Circusjongen, 7.30 u. De Pont: Trenk de Pandoer, 7.30 uur. ZONDAG 13 SEPTEMBER. Thalia: Cadetten. 3. 5 en 7 30 uur. Rex: Jakko. de Circusjongen, 3 en 7.30 u. De Pont: Trenk. de Pandoer, 3 en 7.30 u. MAANDAG 14 SEPTEMBER. Bioscopen: Zie Zaterdag. DIENST APOTHEKEN. Zondag-, avond- en nachtdienst: Kennemer Apotheek. Wijk aan Zeeërweg. CASTRICUM INDOOR TRAINING C.S.V. Centrale School te Bakkunt de clubl van C.S.V. trainen, de adspiranten van 7 8 uur en de overige leden van 89 uur. Wij staan thans op het dieptepunt, maar wij gelooven aan de herrijzenis Gisteravond werd te Utrecht een openbare vergadering van de N.S.B. gehouden waarin de leider der bewe ging, Mussert, een rede hield over de toekomst van Nederland. Voor deze bijeenkomst bestond zoo groote oclang- stelling, dat zeer vele bezoekers zich met een staanplaats tevreden moesten stellen Behalve verschillende functio narissen van N.SJ5. en N.S.D.A.P. wa ren ook enkele groepen van den Neder- landschen Arbeidsdienst aanwezig. Mussert, die met luide toejuichingen werd ontvangen, stelde vast, dat de periodes van opgang en neergang elkaar afwisselen. In ons volksleven zijn de grootste periodes altijd die van oorlog en revolutie geweest. De oorlog van 191418 was eigenlijk het voorspel van den huidigen oorlog, die, wanneer zij tot 1944 voortduurt, voor het Duitsche volk een tweede dertigjarige oor log beteekent. Indien door God niet bijtijds nationaal-socia lisme en fascisme waren ge zonden, zou er nu geen Europa meer zijn, want wie zou zonder Hitler en Mussolini de com munistische macht hebben te ruggeslagen? Na er op gewezen te hebben, dat niemand ontkomen kan aan de keus tusschen nat.- socialisme en communisme, gaf Mussert in een historisch overzicht de groote lijn aan van 19181940. Door de beweging uit alle ambten te houden, hebben de democraten de volle verantwoordelijkheid op zich ge laden. Zij zijn ook verantwoordelijk voor de grootste misdaad, ooit aan ons volk ver richt, n.l. de oorlogsverklaring aan Japan. Wij staan thans op het dieptepunt, maar wij gelooven aan de herrijzenis. De nieuwe boterbon. Gedurende het tijdvak van 13 tot en met 24 September 1942 geven de met 47 ge merkte bonnen van de boterkaart en van de vetkaart elk recht op het koopen van 125 gram boter. Soms karnemelk in plaats van taptemelk. In verband met de distributie van tapte melk en karnemelk, deelt het Rijksbureau voor de voedselvoorziening het volgende mede Zooals bekend ls, geeft elke bon recht op 1 liter taptemelk of karnemelk of daaruit bereide consumptie-melkproducten. Er zal naar gestreefd worden, dat het publiek kan verkrijgen wat het wenscht. Dit zal echter niet altijd mogelijk zijn. Zoo heeft iedere melkinrichting en zuivelfabriek naast tapte melk een bepaalde hoeveelheid karnemelk af te zetten. De melkslijters zijn verplicht deze karnemelk af te nemen en dienen op hun beurt voor een redelijke verdeeling over de consumenten zorg te dragen. Iedere verbruiker zal dan ook een gedeelte van zijn rantsoen moeten afnemen in den vorm van karnemelk. Over het algemeen gaat het over zeer be scheiden hoeveelheden. Wanneer in een ge zin beschikt wordt over 2 bonnen, tezamen recht gevende op Vk liter magere melk per dag, zal 1 of 2 maal per week genoegen ge nomen moeten worden met 1/4 liter tapte melk plus 1/4 liter karnemelk. Wij zullen alle krachten moeten inspan nen om er weer bovenuit te komen en om weer iets te worden. Ons volk heeft groote dingen volbracht en is nog tot groote din gen in staat. In het nieuwe Europa willen wij ons volk een plaats geven. Wat wij nu beleven heeft met nat.-socialisme niets uit te staan. Er is oorlog en bezetting en het groot-kapitalisme heerscht' in Nederland als nooit tevoren. Eerst na de afrekening met kapitalisme en bolsjewisme komt het nat.-socialisme aan bod. De leider onder streepte, dat alleen een sterk solidair Euro pa zich zal kunnen handhaven. Krachtens zijn ras, zijn ligging en zijn wezen als volk, behoort Nederland tot Europa. Mussert leg de tenslotte aan zijn hoorders de keuze voor en wel tusschen tegenwerking, met als con sequentie om na de overwinning van het nat.-socialisme een kolonie te worden, of vrij en doelbewust aan de zijde van Duitsch- land te staan. Wij moeten thans onze plich ten opvoeren, opdat straks onze rechten grooter zullen zijn. Wij moeten eensgezind zijn als volk en in de toekomst sociale ge rechtigheid brengen en volksgezondheid verbeteren, deelnemen aan de Oostkoloni satie, den arbeidsdienst instellen en onze weermacht doen herrijzen, als een deel van de groote Germaansche weermacht. Dit zijn fundamenten, die gelegd moeten worden Eens zal de geschiedenis over ons oordeelen en dat oordeel zal gunstig uitvallen. Mus sert eindigde met een kort overzicht van de positie der beweging, die het kloppend hart der natie zal moeten zijn en schetste nog maals de zes arbeidsgemeenschappen, waar boven de staat zal staan als machtinstru ment ten behoeve van het geheele volk. Ons vaderland is zoo mooi, ons volk is zoo goed, er valt zooveel te doen. Dit volk mag niet tenondergaan. Na de rede van den leider, die verschil lende malen door luide toejuichingen on derbroken werd, werd de bijeenkomst met het zingen van het volkslied besloten. PREDIKBEURTEN ZONDAG 13 SEPTEMBER. Ned. Hervormde Kerk. Nieuwe Kerk, Kanaalstraat. 10: ds. L. La- gerweij, Bed. H. Doop. Bethlehemkerk, James Wattstraat. 10: Jeugddienst, S. Zevenhuizen. 5: ds. L. W. Erdman. De Goede Herderkerk, Velserduinweg. 10: ds. H. J. Drost te Haarlem-Noord. 5.30: ds. R. H. Oldeman té Santpoort. Geref. Kerk. Geref. Kerk, Ndbrdkade. 10: Ds. G.- Heer- sink te Dreber, H. Avondmaal; 5: idem, H. Avondmaal en Dankzegging. Geref. Kerk, Burgemeester Rambonnetlaan. 10: ds. S. E. Wesbonk, H. Avondmaal. 5: iderm H. Avondmaal en Dankzegging. Geref. Kerk, Velserduinweg. 10 en 3: ds. E. G. van Teijlingen. Voorb. H. Avondmaal. Chr. Geref. Kerk, Marconistraat. 10 en 5: ds. A. Zwiep. Oud-Kathoieke Kerk, Noorderkade. 10: H. Dienst. Doopsgezinde Gemeente, afd. Ned. Prot. Bond. 10.30 ds. F. F. Milatz. Ned. Luthersch Genootschap, Ver. Geb. Kalverstraat. 10.30: mej. F. A. v. d. Bosch te Amsterdam. Geloofsgemeenschap „Het Leger des Heils", Geb. Oranjestraat 2. 10: Heligingsdienst; 7.30: Verlossingssamenkomst. Donderd.: 7.30: Heiligingsdienst Evangelisatie Gemeente Gods, Willemsbeek- weg 10. 4.30: Samenkomst. Ned. Hervormde Evangelisatie, Oranjestr. 8 10 en 5: Leesdienst. Vrije Evangelisatie, Willebrordstraat 10. 3 en 7.30: J. Sevensma te Amsterdam en W. Gorter te Haarlem; Maand. 7.30: J. Sevensma te A'dam en W. Dubbeldam te Rotterdam; Dinsdag 7.30: J. Sevensma te A'dam en F. v. d- Horst te Leiden. Vergadering van Geloovigen, Willemsbeek- weg 22a» 10: Broodbreken. Baptisten Gemeente, Willemsbeekweg 22. Woensdag 8: ds. L. de Haan, pred. te Haarlem. Herst. Apost. Zend. Gem., Willebrordstraat 10. 10: Godsdienstoefening. VELSEN. Ned. Hervormde Kerk. 10: ds. Johs. Bronsgeest. Geref. Kerk, Koningsweg. 10: ds. F. E. Hoekstra. 5: cand. C. Moens. DRIEHUIS. Vereenigng van Vrijzinnig Hervormden, gebouw Tolsduinerslaan. 10.30: prof. dr. J. Lindeboom te Groningen. Geref. Kerk, gebouw Tolsduinerlaan. 3.30: ds. F. E. Hoekstra. SANTPOORT Xed. Her*. Kerk. l oDs. R. H. Oldeman Bed. v. d. H. Doop. Xed. Herv. Kapel. 10: Dt-\ .1. Adr. Visser. Santpoort. 4: Dezelfde. Oercf Kerk. 10: D.s. H. J. ten Brink. Geref, Kerk in H.V, geb. Bethel. Wuste- laan 90. 10: J. Blonet. hulpprediker. BEVERWIJK Vrije Evangelisatie „Maranatha" Koning straat 41. '.t.30: Bidstond. 10 en 3: H. van der Brink, uit Bloemendaal. Dinsdag 7: Zamgvereenfeing. Woensdag 7.30: Ds. A. M. Berkhof!, uit Groningen. Donderdag 7: Bij belklas. Ned. Herv. Kerk. 10: ds. J. de Vries; 3.30 en 6.30: ds. Joh IJzerman, Heemskerk en dr. G. C. van Niftrik, uit Rijnsburg. Doopsgez. Gem.: geen opg. ontvangen. Vrijz. Herv. 10: ds. W, Smits iiit Wormer. Evang. Luth. Gem. 10.30: ds. J. Ph. Hau- mersen. Geref. Kerk. 10 en 5: ds. M. Feitsma. WIJK .AAN ZEE EN DUIN. N. H. Kerk. 10: ds. A. J. Bronkhorst. Vereenigingsgebouw. 10: W. A. Versteeg, hulpprediker. Burgerlijke Stand. HAARLEM 11 September 1942. BEVALLEN: 8 Sept.. C. P. Linthout—v. Westei- hoven, z 9 Sept.. W. P. Abspoel—v. d. Pad, z C. A. Wesselius—Scharwachter. z.\ J. C. v. d. Meij—Hamans, z.; 10 Sept., N. TJeertes—Plokker. zA A E. Denijs—Kllpp. d.; 11 Sept., G. A. v. Soest—Wesseling, d.: B stam—de Wit, d. OVERLEDEN: io Sept., J. T. Jordan, S7 J.f Midden Tuindorpslaan. OFFICIEELE MEDEDEEL1NGEN. AANSTELLING BIJ DE NEDERLANDSCHE POLITIE EN DE BEROEPSBRANDWEER. De gevolmachtigde voor de reorganisatie van de Nederlandsche politie bij de departementen yan justitie en van binnenlandsche zaken maakt het volgende bekend: v. bestaat gelegenheid tot aanstelling bij de Nederlandsche politie en bij de brandweer van personen, die aan de hierna vermelde eischen voldoen. Na de aanneming van gegadigden ontvangen zy hun eerste opleiding in een politie-opleidings- Dataljon, welke opleiding ongeveer 6 maanden duurt, om daarna bij een der Nederlandsche po litiecorpsen tewerkgesteld te worden. In de voeding, de kleeding, de huisvesting, en de geneeskundige verzorging van de leerlingen van het polille-opleidingsbataljon wordt van rijkswege voorzien. Zij ontvangen bovendien eer, zakgeld van drie gulden per week. Aan gehuw den en kostwinners kan een kostwinnersvergoe ding worden verleend. De aanstelling tot adspirant-politieambtenaar geschiedt voor een proeftijd van een jaar. De proeftijd vangt aan op den .dag van indiensttre ding bij het politie-opleidingsbataljon. De aan- gestelden zullen zich voor een tenminste vijf jarigen diensttijd bij de Nederlandsche politie moeten verplichten. By gebleken ongeschiktheid, bij ernstige grijpen tegen de discipline en indien valsche ,..c- dedeelingen omtrent den eigen persoon zijn ver strekt. kan te allen tijde, op staanden voet ontslag worden verleend. b. Toelatingsetschen: 1. Adspirant-offiiceren, a. Het bezit van de Nederlandsche nationaliteit (personen van joodsche bloede zijn uitgesloten). De afstamming, ook van de echtgenoote, moet door de geschikt bevonden candidaten tot en met de grootouders aangetoond wordén. b. Onbesproken levensgedrag. c. Lichamelijke geschiktheid. Een lichaamslengte "an tenminste 1,72 M., blootsvoets gemeten. Bij eer bijzondere geschiktheid kan een lengte van .70 M. worden toegelaten. Personen, die een bril dragen, kunnen toegela ten worden, indien de gezichtssterkte, zonder bril gemeten, van het eene oog tenminste 2/3, van het andere oog tenminste 5/10 bedraagt. d. Leeftijd'; van 18 tot en met 32 jaar (personen, die in 1924 zijn geboren, komen in aanmerking). e. Het bezit van het einddiploma H.B.S. met 5- jarigen cursus of Gymnasium- Het bezit van een diploma voor inspecteur van politie strekt tot aanbeveling. Kennis Duitsche taal is ggwenscht. f. Volkomen bereidheid tot medewerking aan den opbouw van den JNJedeiiandschep staat, ook onder de huidige omstandigheden, evenals tot het aannemen van een loyale houding tegenover de bezettende macht. x g. Zij, die hun diensttijd bij den Nederlandschen Arbeidsdienst hebben volbracht, genieten voor keur. Zie hieronder onder punt c. 1 Ongeacht bovenstaande bepalingen kunnen te allen tijde ook onderoffiiceren (manschappen) tot de officiersloopbaan bij de Nederlandsche politie worden toegelaten, op gronde van bijzondere prestaties en zeer groote leiderscapaciteiten, in dien zij daarnaast over voldoende algenjeene ont wikkeling beschikken. 1. Manschappen, a. zie onder la; b. zie onder o; c. zie onder ie; d. zie onder ld; e. voldoende schoolkennis, in het bijzonder van de Nederland sche taal, zoowel in woord als in geschrift. Zes klassen lager onderwijs moeten met vrucht zijn gevolgd. Het bezit van een politiediploma strekt tot aan beveling. f. zie onder lf; g. zie onder lg. c. 1. Personen, die op dit oogenblik als vrij williger in den N. A. D. dienen, behoeven niet te solliciteeren. De geschikte candidaten uit den N. A. D. worden op andere wijze in aanmerking gebracht voor plaatsing bij de Nederlandsche politie. Zij, die reeds uit den Arbeidsdienst zijif ont slagen, dienen wel te solliciteeren op de wijze, zooals hieronder is aangegeven. 2. De gelegenheid tot solliciteeren is niet open gesteld voor in politiedienst zijnde personen Dit geldt niet voor hen. die aangesteld zijn bij de vrijwillige hulp-politie. Deze personen kunnen wel solliciteeren op de wijze, als hieronder is aangegeven. 3. De sollicitatie moet geschieden door het in dienen van een eigenhandig schrijven. By dit schrijven moet worden overgelegd: 1. Een eigenhandig geschreven levensloop. 2. Een afschrift van het inspecteurs- of politie diploma, zoo men dit bezit, alsmede puntenlijst. 3. Een ingevulde vragenlijst, waaruit verschil lende bijzonderheden van den sollicitant moeten blijken. Het onder 3 bedoelde formulier is verkrijgbaar an het gemeentehuis in de plaats van inwoning. Lit de sollicitatie moet duidelijk blijken of ruan voor de politie of de brandweer solliciteert. Zij, die gediend hebben bij de Waffen SS. het legioen Nederland. N.S.K.K. of eenige andere in stantie der Duitsche weermacht, dienen bij hun sollicitatie tevens te voegen een bewijs van ont slag. Origineele diploma's, getuigschriften e. d. moe ten niet worden ingezonden. 4. Sollicitatiebrieven met de bijlagen moeten voor 22 September a.s. worden ingezonden aan het bureau van den gevolmachtigde voor de reor ganisatie van de Nederlandsche politie. Postbus —.5 te 's Gravenhage. Op den sollicitatiebrief moetén bovenaan duide lijk zijn vermeld: naam. voorletters, woonplaats, straat en huisnummer, alsmede provincie, waar in de woonplaats is gelegen. Op de enveloppe moet bovenaan zijn vermeld: .sollicitatie". 5. Alle onvolledige sollicitaties of die niet voor genoemden datum zijn ingediend, worden ter zij de gelegd. Zij. die na 28 Januari 1942 op de bovenaange- geven wijze een volledige sollicitatie hebben in gezonden, behoeven niet andermaal te sollicl- d. 1. Voor den dienst bij de brandweer gelden soortgelijke bepalingen, met dien verstande ech ter. dat: 1. Geen adspirant-offcieren worden aange nomen. 2. De lichaamslengte tenminste 1.65 M. bedraagt ri brildragende personen niet worden toegelaten. 3. De leeftijd ls gesteld op 20 tot en met 30 Jaar en in zeer bijzondere gevallen tot en met 35 jaar, 4^In het algemeen slechts in aanmerking ko el» vaklieden met goede vakbekwaamheid (autobankwerkers, automonteurs, timmerlieden, schilders, metselaars, electriciens en enkele schoen- en kleermakers). 5. Voorrang genieten de leden van brandweren, niet zijnde beroepsbrandweer, oud-militairen, in het bijzonder zij, die een rang of graad bekleed hebben bij de voormalige Nederlandsche weer macht. 2. Sollicitaties voor de brandweer moeten voor 19 September a.s. zijn ingezonden. Zie overigens hierboven onder punt 4. Vroeger ingediende sol licitaties voor de brandweer komen te vervallen. GRETHA WINKEL JAN VAN HES Verl. Wijk aan Zeeërweg no. 22 a.b. s.s. Z.R.D. 14 Den 25sten September hopen onze geliefde Ouders en Groot ouders W. SMIT J. M. SMIT-KRAAK den dag te herdenken, dat zij vóór 40 jaar in het Huwelijk traden. Kinderen en Kleinkinderen IJmuiden-Oost Eschdoornstraat 39. Heden overleed na een korte ongesteldheid in het Roode Kruisziekenhuis, onze beste Vader, Be huwd- en Grootvader Paulus Peeters Weduwnaar van MARIA HARINGHUIZEN in den ouderdom van 79 jaar. Uit aller naam: C. PEETERS. IJmuiden-O., 11 Sept. 1942 Tusschenbeeksvveg 49. x De ter a ardebes te\l in g zal plaats hebben a.s'. Maan dag 14 September. Ver trek huis Tusschenbeeks- weg 49 n.m. 2 uur. Op de Begraafplaats te IJmui den n.m. 2,30 uur. AFWEZIG TOT 21 SEPT. J. J. HEKMAN ARTS Waarn.: Dr. Mak, Dr. Mac. Daniel, Dr. Boosman, Dr. de Weerdt en Dr. Oosterwijk. Apotheek open van 35 uur. Gewestelijk Arbeidsbureau KLEINE HOUTWEG 18 Haarlem. Het Spreekuur van de Duitsche Fachvermittlerin, Fraulein MICHELS, wordt in plaats van Woensdags, voortaan gehouden: IEDERE DONDERDAG VAN 9,30—11,30 UUR. is de beste geldbelegging. Avondlessen aangeboden aan werktuigkundige. Brieven T 605 Bureau van dit blad. Leert in dezen verduisterden Winter! Na den vrede zal een sterke op leving van het tour isme plaats vinden. Leert daarom: ENGELSCH DUITSCH FRANSCH SPAANSCH ITALIAANSCH of RUSSISCH enz. FR Y's Taaiinstituut SCHOUWBURGSTRAAT No. 39 Haarlem. Telef. 15814. te huur gevraagd in IJmuiden of omgeving. Adres: Eerste IJmui- der Markiezenfabr. Middenha venstraat 41, IJm., Tel. 4108. Spekstraat 14, Tel. 10839 Hondenbrood, Mergpijpjes, Kracntvoeder, Ter- riervoer. Bon no. 17. Gebrs. VEENINGA, Naturalisten Jacobünestr. 10-18. Tel. 13265. Horloges, Klokken enz enz. H. W. Dames Kruisstraat 19 - Telef. 16910. UUJ QIJUIIEL OPGEKriQPT ï>yy ZWEMMER's Rijwielhandel Cedcrslraat 53. IJni.-O. Batterijen div. Lichtlampen uit voorraad leverbaar STENO; aanv. 16 Sept. TYPEN; 15 of 17 Sept. IBoekh. aanv. 18 Sept. Engelsch 18 Sept. Duitsch 17 Sept. Nederl. 17 Sept. Spaansch 15 Sept. clubl. f 4,60 p. rqjiand Prosp. gratis. Oude Gracht 71 Moeoee V/ACWT HET EEN WE E 5 LV K .smeedje' Baooo" WINKEL UIT DE STAD 'EET ZICH ZAT HOE VINDT U DAT HET IS GEWIS WEER BEUNDER, DIE HET IS DUS ZONDER SCHROMEN Naar KL. HOUTSTR. 41 komen U IS HET GEWOON 18920 IS DE TELEFOON. TREKKERS Personeel gevraagd XET MEISJE gevraagd, voor dag en nacht. Verl. v. Themaat- laar 16, Velsen XET MEISJE gevraagd. Weers, Cedenstraat 25. IJnvuiden- Oost Gevr. 1AXK. VERKOOPSTER goed m. publiek k. omigaan. Te vens voor atelier, lee-rlIngetje ge zocht. Aan.m. spoediig. Danniesmo- tehuis Woirtnuan, Breestraat 162. Beverwijk XET MEISJE gevr. voor och_ tenduren en Vrijdags beek-n of driemaal p. week h.edag. Aanm. Kennemerlaan 132. IJrn. MEISJE gevraagd, hov. IS ja- van s tot 1 uur. P. Potterstraat 25, IJmuiden Oost XET MEISJE gevr. v. hulip In hiuishhalve dagen. 'Zeeweg 18 IJm. O. Gevr. XET MEISJE van 8 tot 5 uur. Kuyken. Marnixl&an Driehuis Personeel aangeboden SCHOORSTEBXVEGElt b. a. G. M. Pleeg, Pr. Steynstr. IA, IJmiuiden. Diversen Aangeboden EYSIXK zy2 z.k. a. n. Tuinderstraat 129, IJmuiden GOEDE BAKFIETS te koop. Adr. te vern. bur. v. d. blad. Net meisje zoekt SLAAPKA MERTJE in Velsen-IJmuiden O Br. no. T 6 02 bur. v. d. blad. IV RI IL AGB. Welfsch. m. 40 voor wandelsch. m. 40, rubber laarsjes z.g.a.n. m. 28 voor m. 29 of 30 Te koop gevr. Lab. jassen, minstens m. 44, Leeuwerik- laan 47, IJm. O. Te koop gevraagd Te koop gbvr. z g. a. nieüw SLAAPK. AMEl BLEM.. liefst m. spiraal en toebeh., tevens keu ken uitrusting. prima emaille. Br. no. T 603 bur. v. d. blad Te koop gevraagd GASHAARD S—J 0—12 staa/fs of gas radiator. Br. no. T 604 bur. v. d. blad Te koop gevraagd POPPEX- WAG.EX modern model. SoelMu: straat 49. IJmuiden Te koop gevraagd 1 PAAR H.- SCHQEXEX m. 46-47. Bakker, Sparrenstraat 5. IJm. Oost Diversen te koop Te koop aangeb. MODERX PHILIPS It -VIIOTOESTEI Trompstraat 174. IJmuiden Oost Te krwip mod. TWEELIXG- WAXDEIAVAGKN en tweeling fietszitje. Schulpweg 74. Velsen- Xoord Te koop VITjKACHEL, over- oompl. Na 6 uur Tasmanplein IS. IJmuiden. To koop: 2 stel oude kwal. OVERGORDIJNEN op rails (z. g. a. p.). Adres te vern. bur. van dit blad Te koop KOFFERGRAMO- FOOX m. 10 pi., radiotoestel, geen u.k., blazer v. jongen 14 j. Te bevr. Koningsweg 2c. Velsen-N. Te koop PHILIPS RADIO TOESTEL. Tiemeyer,® Schoon oordstraat 13, Velsen-N. Te koop BOKKEWAGKX in l-r. staat r' 80. Ratelstraat 40, IJmuidon-Ooat. KACHEL «e koop in g. st. Kan op gekookt worden. Lagcrsstraat 34. IJmuiden-Oost. TE KOOP Junker bad-gas- geyser, compl. met douche, in goeden staat. 3/4 van de waarde. Br. Boekhandel Bierma, Kalver- str. 4. IJm. O. Te koop 3 beste MELKGEI- TEX. Overbildtwcg 30, Santpoorl TE KOOP mass, eiken ameub m m. kleed, Spieghellaan 5. Driehuis. Te koop eiken TREKKAST. Te zien na 6 uur. Molenstraat 17, bellen, Santpoort. ^Distübutiedienst a Idii pui De Leider van boven genoemden dienst maakt bekend, I dat in het tijdvak van 14 September t.e.m. 3 October a.s. f de levensmiddelenkaarten en nieuwe aardappelkaarten 1 zullen worden uitgereikt voor de 11e periode. Het uitreiken der kaarten zal UITSLUITEND geschie- I den op de data vermeld op de bonkaarten, 10e periode I in de bekende lokalen, aan de bewoners van: IJMUIDEN (Oost) van 14 t.ejn. 19 September; IJMUIDEN (Oud en West) van 21 t.e.m. 24 Sept.; VELSEN (Dorp en Driehuis) fcan 25r t.e.m. 26 Sept.; SANTPOORT (Dorp) van 28 t.e.m. 29 Sept.; SANTPOORT (Station) op 30 Sept.; VELSEN (Noord) van 1 t.e.m. 3 October. De lokalen zijn geopend van 9-12 en van 14-17 uur. Op Zaterdag alleen van 9-12 uur. Da Leider van den Distributiedienst, P.*WAARDENBURG. Radio Technische School DAG. en AVONDSCHOOL Opleiding tot iUuUa-ZecUkicus inlichtingen en aanmeldingen voor den nieuwen cursus dageli aan de school: KLEINE HOUTWEG 31. Tel. 20843, Haarlem.' tkiddekstouds ALGEMEENE HANDELSKENNIS Wilt U met de meeste kans van slagen in het bep komen van dit voor ieder toekomstig zakenman onm bare diploma, volgt dan de cursussen van het Institii v. Middenstandsontwikkeling en geeft U spoedig op b A. WIEDEMEYER, Stationsweg 67, Velsen H. VEUGER, Pres. Steynstraat 47, Umuiden Alle inlichtingen worden gaarne verstrekt. De cursussen beginnen DINSDAG 15 SEPTEMBER om 19.20 u in de U.L.O.-School te Velsen. e:< dakssckact A. duiju HAGELINGERWEG 142 SANTPOO CURSUSSEN VOOR R.K. EN NEUTRA BEGINNERS EN GEVORDERDEN. 14, 17 en 20 Sept. te Velsen-Noord 15, 16 en 20 Sept. te Santpoort 18, 19 en 20 Sejft. te IJmuiden-Oost Inschrijvingven inlichtingen dagelijks van 7-10 uur, HAGELI GERWEG 142 of Donderdags van 7-9 uur in het R.K. VEREE1 GINGSGEBOUW te VELSEN-NOORD en Zaterdags van 7-9 u in ,X>E GRIFFIOEN", IJMUIDEN-OOST. Vraagt prospect IEDEREN ZONDAGAVOND MUZIEK Gewone consumptieprijzen. Aanbevelend, G. VELLINGA, Santpoort 'Dan&tes VOLGENDE WEEK AANVANG VAN ALLE LESSEf* Inschrijving eiken dag van 7-10 uur. Leeftijd tot 20 jaar. 21. a. Dokkum KALVERSTRAAT 73. IJMUIDEN (O.) Laat mij U inlichten. De premiën zijn billijk. JOH. BAIS, KERKSTRAAT 3 ZW. EN S, IJMUIDEN N GROOTSTE SORTEERING IN DE NIEUWSTE MODELLl OPKLAPBEDDEN. Alle maten. Alles voorradig. Ook 1- en 2-pe nj verticaal. - 40 modellen, ombouwen met boven- en zijkasK 10 Java kapok bedstellen. dekens, divanbedden, spiraalmatrasa8r: Grootste keuze Eerste klas Onbeperkte garantie. MONSTERKAMERS ORIONWEG 8, HAARLEM.NOOI bij Zaaneulaan, Telefoon 23932 bijtijds Uw keuze maken Nu hebben wij nog voorraad en. in goede kwaliteit, Zw. Eng., Goth, en Heraldieke HUItni KAMERS. Aparte SALONS met halfronde bank. Eng. moderne BANKSTELLEN en SLAAPKAMERS. DIRECT VAN FABRIEfcr] MEUBELTOONKAMERS WESTERHOUTPARK bij den Wagenweg HAARLEM TELEFOON II TE VERWEZENLIJKEN! Vroeger keek U ui» het room van Uw huurhuis en be nijdde Uw buurman met zijn eigen huis. Nu kun» ook U in een eigen huis wonen, zonder da» U liggend geld bezit. Vroag inlichtingen over he» Rohyp-systeem 1, N.V. BOUWKAS ROHYP SINGEL 202-208 - AMSTERDAM 1 reBvoo«] 1 1-1 1 Inlichtingen worden verstrekt door: C. VISSER Hzn., IJMUIDEN Makelaar en Taxateur - Wijk aan Zeeërweg 91 Telefoon 4S el als

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 4