V.S. V. (zonder aanvalsleider) sterker dan Ajax. Hoogoven-sportdag werd een succes. BUBBELTJE EN KNOR J Et nneer wij zeggen, dat de resultaten der |ensche eerste klassers Zondag de suppor- jiebben verheugd dan willen wij er onmid- tegenover stellen, dat het Stormvogels 8 gelukt den Schiedammers een puntje af- g te maken. Toch en dat geeft ons reden bovenstaande opmerking was het sp,:l ^«1 de blauw-witten veel beter dan tegen De i Oo flickers en dat spreekt des te meer waii- men de groole overwinning, die Hennes ..verleden week behaalde, voor oogen houdt .'medewerker, wiens verslag hieronder volgt, it zelfs met van een onvei diende nederlaag wagen. We willen ons vooralsnog hoeden bijzondere verwachtingen, maar in ieder blijkt, dat de Stoimpieten niet geheel e a's sterk.... Je )nder de vele toeschouwers, die gis- Scj en de ontmoeting V.S.V.—Ajax bij- "'?P onden bevond zich ook Sterk Jr., de ap in van „Sijpie". Het was de eerste Sep dstrijd, welke hij bezocht en hij aan- ouwde het spel van een zeer ver zen zitplaats: Achter in de tribune en nog op de schoot zijner moeder. Aanvankelijk scheen hij zich nogal te useeren, hoewel het peil waarop de moeting V.S.V.Ajax stond, daartoe :h allerminst aanleiding gaf, doch teen publiek V.S.V. luide begon aan te ledigen, werd hij al meer en meer listig. En toen zijn vader door één ier bekende snelle rennen langs het itje het publiek bepaald in extase icht en dit luidkeels brulde: „Vooruit i, goed zoo Sijpie!", zette Sterk Jr. keel op van-wat-ben-je. Da's sterk", zei een A.msterdamsch porter voor ons, daarmede niet zoo f doelende op het keelgeluid van rk Jr., als wel op de wijze, waarop Ier Sterk den bal voor den doelmond cht. a, inderdaad, dat was Sterk. En wel Sterk-in-'t-kwadraat en asch behoeven te zitten. Laten zij het koel houden en het vertrouwen in. eigen Iit niet verliezen. Het In de twee eerste wed en geleden verlies (vier punten) is niet on- ilbaar. Maar dan zal in de toekomst ook en geestdriftig moeten worden aangepakt! ,V. heeft de verwachtingen niet beschaamd, e» voorbeschouwing zeiden we, dat de van Ajax kon winnen. En dit is geschied, rj trd de zege met de kleinst mogelijke cijfers I ild. Men moet echter in aanmerking nemen. d. Lugt. de aanvalsleider, was verhinderd ens plaals niet spoedig door een ander op "e wijze kan worden bezet, vas zeer druk op het V.S.V.-terrein, zoo penningmeester der rood-witten het flink n kas heeft hooren rinkelen Velen, waren erar msterdam gekomen om de Ajaxieden tegen 9» !5 Ijmuiden Oost in actie te zien uit andere plaatsen waren talrijke voet- (hebbers present, hetgeen bewijst, dat V.S. haal aan populairiteit wint. Het elftal heeft nu maai gespeeld en beide keeren gewonnen, rider i m ver I het evenveel punten heeft als Feijenoord n D lauw Wit. De wedstrijden tegen deze clubs -,nn- interessant zijn! Velser-clubs hebben het behoudens V.V.B. ue?el zondag weer eens bijzonder slecht gedaan. caa ■.vul: /UW- pel van Stormvogels te Schiedam beter dan in IJmuiden. HEEFT TERRASVOGELS KAMPIOENSPLANNEN Egmonders versloegen I.E. V. met ll-Ol de hervatting niet aan het woord i.e. den hal. Sterk opgedrongen kogelden de Zeevogels er lustig op los en het was een volkomen geslagen I.E.V. dat met 11 tegenpunten, waarbij de eer zelfs niet kon worden gered, naar Velsen terug keerde. V.V.B. won van Caslricummejfo Hel liep tegen de rust toen H.D.V.S. weer wat kwam opzetten. Maar het achtertrio met. Kraak, Haalt en Schipper wisten het gevaar te keeren. Doch daar ging Nlnaber er weer vandoor, of schoon deze nog niet z'n goeden vorm kon vin den. Hij liep halüpeler en backs voorhij en loste een schot maar-net naast. Dit had beter lot erdlend! Door een vuurpijl van Haak kreeg H.D.V.S. ;n corner te nemen. Borani nam deze. maar raak plukte den bal boven het hoofd van Lex Jansen vandaan. Rust 1—0. Na de thee zag men hetzelfde beeld. Over en weer werden er aanvallen op touw gezet. Hamers, ciie overigens steeds te laat bij den bal was kreeg het leer te pakken en loste een keihard schot, maar Van Straten redde op schit terende wijze. Ofschoon er in 't geheel niet slecht gespeeld 'erd, werd er toch nog slecht geplaatst. Xnfusschen werden er weer eenige aanvallen ondernomen, waaruit Opbergen een keihard schot door den doel verdediger gestopt zag. Neen, Vrouwe Fortuna was niet met Stormvogels! Het einde naderde al aardig eji de Vogels dachten met een 10 nederlaag naar huis te gaan. Toen gaf spil Paulus den bal door naar Lengkeek, deze zwenkte naar binnen en gaf den uitgeloopen Kraak geen schijn van kans. (2—0). En daarmede kwam het einde. Wat®Detreft het spel: dit was veel beter dan tegen De Volewijckers. Stormvogels verloor on verdiend. En de volgende maal7 Terras vogels zegeviert P, I ZjUUUefg WCCi CCIO U^JiUUUC, f1 de oorzaken van deze teleurstellingen zijn ckm ,-ei een raadsel blijven, daar toch zoowei S ZOülm als I.E.V. tot veel beier prestaties in lapei Zijn. V. verloor van Zeevogels te Egmond maar met 11—0 en Kinheim kon het zelfs niet rken om tegen de zes T.Y.B.B.-doelpunten egenpunt te stellen. B. hoewel in den aanvang weinig enthou- he wist op te halen en door betere spelver- arga Ig ten slotte op het nippertje C.S.V. met (jjl |-2 nederlaag naar Castricum te doen ver- he m- loe V.S.V. Ajax versloeg. Wedstrijd was niet fraai, maar wel spannend. verèuiDEN OOST. Voor een groot aantal l in Iters speelde V.S.V. haar eersten thuis- tschl irijd en wist de club ook dezen te winnen, (I met slechts 1—0, doch tegenover de groote derheid. die de thuisclub vooral in de tweede trinr van den wedstrijd vertoonde, is het eenige ü'rvn nnt, door invaller Bouwens 10 minuten voor Inde gescoord, slechts een matige belooning. ids in de eerstfe helft was V.S.V. grooten- ïterker doch haar voorhoede, waarin Van 1" Lugt ontbrak, miste een leider. Bouwens. 1 f iem verving, voldeed slechts matig en eerst 1 Hnij zijn club met een hard en goedgericht de leiding en uiteindelijk ook de overwin- bezorgde, liet hij iets meer zien. Met den Jen Balvers was hij in het geheel niet tegen •te,! te forsch spelende Ajax-verdediging opge- Ml en even voor de rust werd Balvers het ..II toffer van de speelwijze der Amsterdam- jHI Hiertegen waren slechts Van der Kuil en Zand opgewassen. Eerstgenoemde werkte ZCl,maar kwam niet tot groote dingen en Van blijkt steeds beter in vorm te komen, er, dat zijn talrijke goede voorzetten niet werden, Sterk werd teveel bewaakt en de t, waarop dit ging, was niet steeds even Ig. lus in haar voorhoede gehandicapt begon l de tweede helft met het windvoordeei. Omzetting bracht Broek op zijn oude plaats echtsachter. Gevel verhuisde naar links en speelde middenvoor. Voor laatstgenoemde leze eisch te veel. Gesteund door haar uit- nde verdediging stond de voorhoede van e'c 'i, herhaaldelijk voor Keizer en de Amster- ni) iche voorhoede moest zich tot slechts enkele Man nog slechtverzorgde uitvallen bepalen, het doel der bezoekers ontstonden de zotste lies. Ajax begreep dat slechts verdedigen, tan ook, nog eenige winst kon brengen en ook niet. bij machte iets anders tegenover meerderheid der iJmuidenaren te plaatsen, c. ieze periode onderscheidde doelman Keizer 7,_, door enkele knappe saves, waarin trouwens irkeït e' hem in de eerste helft eenmaal was voor- 'n- i omzetting bij V.S.V. bracht ten slotte de n-verdediging van streek. De verschijning De Vries bracht verwarring en het was in periode, dat Bouwens het meer dan ver- de. doelpunt voor zijn club wist te maken, mede 'was deze weinig fraaie doch wel ntnde wedstrijd door V.S.V. gewonnen, want ten enkel opzicht konden de Amsterdam iets presteeren. irmvogels tegen Goalgetters in aclie. Spel geeft weer eenigszins moed! HIEDAM. Om 2 uur precies stelden de bei- Ktallen zich onder leiding van scheidsrech- Van Asperen als volgt op: Van Straten. Tettelaar, Jansen. d. Have. C. Paulus, v. Skcek, Stolk, Lex Jansen, A. H- :i' 12 ii i sci' UW:'- !l3! mvogels Buiten, v. d. Tuin, Borani. Kraak, Schippers. Haak. Goedhart, Schoorl, Jacobs, Mber, Opbergen, Prins, Hamers, v. Pel. terste aanvallen waren voor H.D.V.S., rr m op niets uit. i ongeveer 5 minuten spelen kwam H.D.V.S. man tot man op het stormvogelsdoel af. uii kreeg den bal te pakken, zwenkte naar ien en loste een kogel op doel. maar Kraak Ie op schitterende wijze. Het was echter uit- van executie, want weer kwam de bal voor doel van Stormvogels. De rechtsbuiten Leng- kreeg den bal. zette hem keurig voor en ten kopbal gaf middenvoor Lex Jansen ik het nakijken. Het doelpunt was onhoud- bal was lntusschen weer „middenult" ge il en Stormvogels deed ook enkele aanval- Het Hermes-doel kroop door het oog van d. M, toen Hamers net. naast schoot, aanvallen van Stormvogels werden veel- Jer. uit een dier aanvallen loste v. Pel een ard schot, hetwelk de doelverdediger V.S. er juist nog uit weet te stompen, lispel ging nu van doel tot doel. In de vi te van H.D.V.S. waren Borani en Lex Jansen de gevaarlijksten. opnieuw. SANTPOORT De Terrasvogels gingen Zondag op den ingeslagen weg voort, en bonden, zooals onze voetbalmedewevker Zaterdag j.l. al voorspelde, ook Halfweg aan hun zegewagen. Met de rust hadden zij, dank zij IJzerloo, den plaatsvervanger van den geblesseerden Kees de Jonge, reeds een 1-0 voorsprong, welke goed de verhouding weergaf, daar de thuisclub zeker in de meerderheid was ge weest en zich ook technisch de meerdere had getoond. Door stevig op den bal te zit ten, had de Halfweg-defensie de score zoo laag weten te houden. In de tweede helft wist Halfweg na een snellen aanval den gelijkmaker te scoren, 1-1. Dit was olie op het Terrasvogels-vuur. Verwoed viel zij aan, zoo iets op de manier van het vroegere beruchte Nederl. Elftal kwartiertje. Vooral Van Gelder Sr. weerde zich in deze periode door het geven van afgemeten voorzetten. En het kan i^en jeug digen Zaal niet anders dan als een groote verdienste worden aangerekend, dat hij tegen een stevige defensie als die van Half weg een drietal geboden kansen op zoo'n uitstekende wijze wist te benutten, zoodat het ineens 4-1 stond. En door onzelfzuchtig spel stelde hij op zijn beurt Gé yan Gelder in staat een vijfde doelpunt te Scoren, 5-1. Terrasvogels voelde zich nu „binnen" Doordat men „achter" de zaken even t licht opvatte, zag Halfweg kans een tweede doelpunt te maken, 5-2. Dat wordt wat, als straks ook Jaap van Gelder en Hein Röbken op schot komen Santpoort 1—West Frisia 0—5. SANTPOORT. De Enkhuizers zetten met den wind in den rug direct een serie stevige aanvallen op, die de defensie der thuisclub aanstonds de grootste zorgen baarde. Binnen 3 minuten zag Posthumus kans .Nijssen te passeeren, 0-1. Steeds kwamen de West-Frisianen terug, daar de Santpoort-voorhoede-zonder-Bak- kum geen opluchting wist te brengen. Na 12 minuten spelen benutte Posthumus een voorzet van Muskee, 0-2. Dat werd den Santpoorters toch te bar en ze wisten nu eenige goede aanvallen op te zetten. Gerrits kogelde in vrije positie tegen de bovenlat. Dan kwam West-Frisia weer in actie. Nijssen in het Santpoort-doel had het ont zettend druk, maar tot de rust wist hij stand te houden. Na de rust speelde Santpoort met man en macht op den aanval, wat haar de verdedi ging wat deed verwaarloozen. Posthumus en Muskee wisten hiervan ieder éénmaa' te profiteeren, 0-4. Santpoort was nu geslagen en het spelpeil zakte zienderoogen. Spil Jelles benutte nog een 11-meterschop en zonder 't Post in het West Frisia-doel ook maar eenigszins lastig te maken, kwam 't einde met een fiksche nederlaag voor de gastheeren, welke ze on voorwaardelijk verdiend hadden. West-Frisia speelde een constant, stevig partijtje voetbal, niet mooi, maar nuttig en zal zeker in deze competitie een hartig woordje meespreken. O.I.V.-voorlioede onmachtig. HAARLEM. O.I.V. is met d« kous oj den kop van den wedstrijd tegen H.F.C. II teruggekomen, want niemand zal hebben verwacht, dat er een 60-nederlaag zou worden geleden. De competitie is wel slecht ingezet. De schuld ligt bij de voorhoede, die onmachtig was om ook maar één doelpunt te maken. Zelfs een strafschop v/erd niet benut. In het eerste half uur wogen de partijen aardig tegen elkaar op. Daarna scoorde H.F.G. twee maal, zoodat met 20 de rust kwam. Gedurende zeventien minuten was O.I.V. daarna in het offensief, maar elke goede opzet strandde op de voorhoede, die de andere spelers tenslotte wel moedeloos moest maken. De -achterhoede verzette ber gen werk, piaar kon de club niet alleen vei lig stellen,' waardoor de H.F.C.'ers den stand tot 60 wisten op te voeren. O.I.V. zal uit een geheel ander vaatje moeten gaan tappen. De voorhoede, het zor genkind. dient direct te worden „verjongd". 0. I. V. hééft toch veelbelovende jonge krachten I.E.V. te Egmond verpletterd. EGMOND AAN ZEE. I.E.V. miste spil Oort huis. hetgeen een handicap was. Zeevogels is den geheelen wedstrijd verre in de meerderheid ge weest. Dit vond zijn oorzaak in het forsche spel, wat ten slotte op verruwing ging gelijken en 1.E.V. geen schijn van kans bood volwaardigen tegenstand te bieden. De enkele keeren, dat de bezoekende club voor het doel kwam. ontbrak het aan schuttters en bleek de verdediging de Egmonders te sterk. Zeevogels speelde zeer doortastend, iets wai I.E.V. geheel niet ligt. Reeds spoedig na den aanvang werd Rumping onhoudbaar gepasseerd. Dit had tot gevolg, dat Zeevogels' optreden nog meer doortastend werd en zij I.E.V. volkomen overspeelde. Achtereenvol gens konden de gastheeren, dank zij ook eenige fouten van de Velser-verdediging den stand voor de rust tot 50 opvoeren. Het reeds geslagen I.E.V.dat toch qua spel geen onzekeren indruk maakte, doch waarbij het doorzettingsvermogen ontbrak, kwam ook VELSEN. De wedstrijd V.V.B.—C.S^T. Op Watervliet kenmerkte zich door goed enthousias te van beide clubs. C.S.V. was in de eerste helft overwegend ster ker en de verdediging van de gastheeren had dan ook niet over bezigheid tc klagen. Olivier echter weerde zich prachtig, doch kon niet ver hinderen. dat hij voor de rust tweemaal werd gepasseerd. Beide ploegen hadden één invaller. Door ziekte van Van der Linden was P. Vlietstra opgesteld, die m de V.V.B.-halflinie behoorlijk werk verrichte. Bravenboer was vooral na de hervatting de harde werker. Bij C.S.V. stond de jeugdige Jacobs op de middenvoorplaats als in valler voor Nijssen. Op doeltreffende wijze wist Jacobs zijn aanval te leiden. Doelman Oxenaaf was verre van betrouwbaar en diet weinig meer geluk was de stand voor de rust voor de „Breesapers" ongetwijfeld in het voordeel ge weest. In de tweede helft wogen de tegenstan ders vrijwel tegen elkander op. Weliswaar kwa men van beide ploegen goede aanvallen voor, doch V.V.B. had nu het beste van het spel. waar door de mogelijkheid tot de overwinning geheel aan de voorhoede lag. die deze dan ook zeker stelde. Omtrent de beslissingen van scheidsrech ter Roedoif liepen de meeningen uiteen. In de eerste minuut reeds passeerde Spruit doelman Oxenaar, die den bal achter de doellijn stopte (1—0). Na een kwartier ontstond uit; open spel e fraaie aanval.,van de gasten. Koelewijn schoot Olivier stopte maar half en de Haan benutte de kans (l—l). Uil een vrijen schop juist buiten het strafschopgebied scoorde C. Boot ineens (1—2). Rust. Een praehige voorzet van G. Zandbergen liep Spruit onhoudbaar in. Een minuut voor het ein de scoorde Spruit uit een pass van Van Zand bergen naar Nooy (3—2). Groote nederlaag van Kinheim HAARLEM. Door het niet op tijd verschij nen van den scheidsrechter werd deze wed strijd, welke 55 minuten te laat aanving met beider goedvinden gefloten door den H.V.B. arbiter J. Ploeg, die correct leidde. Kinheim had een invaller voor Cnossen, welke werd gemist. Van de Kant deed zijn best. maar kon Cnossen niet doen vergeten. Bovendien bleek, dat de oud-V.V.E.'er Rademaker zich niet geheel bij de geel-zwarten thuis voelde. Op een bal, die schijnbaar achter ging. liep de T.Y.B.B. rechtsbuiten toe en zoo wist hij me; een Haai schot even voor de rust ft: doelpunten (1—0) Wfe na de hervatting had gedacht, dat Kmheim beter en doelmatiger zou optreden ver giste zich. Het spelpeil van de bezoekers zak'e ais een kaartenhuis meen. Van goede aanvallen, positiespel en doortastendheid was geen sprake. Na een kwartier werd uit een aanval vari rech's Damëls gepasseerd (2—0). Door misverstanden van den doelman en Rem kregen belde Hnar- lemsche buitenspelers opgelegde kansen, welk* werden benut (4—0). Een wijziging in de opstelling van de geel zwarten had geen invloed en de linksbuiten was in staat den stand op 5—0 te brengen. Een mi nuut voor het einde maakte de T.Yii.B.-midden- voor er 6—0 van. Waterloo op schot! Waterloo is de competitie zondag op uitsteken de wijze begonnen. Het elftal begreep, dat de eerste klap ook in de onderafdeeling Haarlem een daalder waard is. Er werd lustig geschoten en dikwijls raak ook. Het was voor de tegen partij (het tweede elftal van V.V.B. te Velsen- Noord) dan ook om moedeloos te worden. Het einde kwam met een 8—0 overwinning j~~ IJmuidenaren! Knaleffecten van lagere elftallen. In de lagere voetbalregionen zijn Zondag knal effecten geboekt. Stormvogels 4 won met met minder dan I—11 van V.S.V. 4. Kan „het eerste" daar een voorbeeld aan nemen? Doch ook de rood-witten kunnen schieten, dat hebben zij tegen Onze Gezellen 5 bewezen, waarvan V.S.V. 7 met 7—1 won. En wist Santpoort 1 geen doelpunt te maken, het vierde elftal van deze club kent den weg wel, want het versloeg V.S.V. 6 met 81. D.E.M. 2 spande de kroon door met 14—0 van I.E.V. 2 te winnen! Stormvogels-junioren tweede. De Stormvogels-junioren, die aan het Van der Aart-tournooi te Heemstede hebben deelgenomen, kunnen met genoegen op de prestaties van Zon dag terugzien, -want zij zijn er in geslaagd zich van de tweede plaats meester te maken, achter Zandvoortmeeuwen en voor Kinheim eindigende. Zij hebben er flink voor moeten spelen, maar waren daartoe bereid en in staat. Opnieuw is gebleken, dat het goed gaat met de jeugd der biauw-witten. Ik las in dit dagblad een aardig bericht, Dat zeker de aandacht wel waard was Twee inbrekers zijn voor een hond laatst gezwicht, Die blafte „Kijk eens hoe ik oppas". De inbrekers hadden een ruit stuk gemaakt. En wilden het huis binnen sluipen, Ze hadden nog nauwelijks iets aangeraakt, Toen hen reeds dc vrees ging bekruipen. Een hond blafte woedend, het beest sloeg alarm. De inwoners moesten 't wel hooren Het dier werd steeds feller en blafte zich warm. Om zoo 't inbraakplan te verstoren De dieven, zij gingen vol schrik aan de haal. Veel afstandsrecordjes verbrekend, De hond kreeg een heerlijke kluif bij zijn maal 'k Denk, dat hij voor 'n tweede maal „teckent'.1 De inbrekers vinden het „hondsch", naar ik meen. Dat zoo hun illusies vervlogen, Een blaffende hond bijt wel niet, doch alleen Hielden deze dieven voor oogen Juist door het geblaf zou men, let maar eens op, Ons toch wel eens beet kunnen krijgen; Hoe nu hun reactie is op dezen strop We zullen daarover maar zwijgen I Surrogaat voor de pijp. In den kruidentuin te Den Dolder heerscht thans groote bedrijvigheid. Dagelijks worden tientallen kilo's „Klein Hoefblad", dat in de bosschen wordt verzameld, tot surrogaattabak verwerkt. (V.N.P. De Keijzer Pax Holland c) Velen weerden zich op Watervliet in vijfkamp. Een hengelaar (vóór Weenink) KAMPIOEN De traditioneele jaarlijksche sportdag van Hoogoven-Statcn, welke Zaterdagmiddag onder de algemeene leiding van den heer J. A. ten Napel op Watervliet werd gehouden, mocht zich wederom in een goede belang stelling van de zijde der deelnemers en deel neemsters verheugen. Fel is by beide groepen ora het kampioenschap van Hoogovcn-Staten gestreden. Sportiviteit en enthousiasme ken merkten dezen vijfkamp, die zoo was georga- seerd dat leden van alle Hoogoven sport- de puntenverhoudingen hebben. Men was uitgegaan van de gedachte, dat de athletiek de moeder der sporten is, zoodat voor alle deelnemers snelloop. hoog- en vèrspringen de grondslag voor de punten toekenning vormden. De onderlinge krachtsverhoudirlgen waren van dien aard. dat de eindresultaten slechts schommelingen van enkele tientallen punten weergaven. Vooral bij de heeren heerschte spanning. Toen zij nog het nummer hoog springen hadden af te werken, hadden I. v. d Linde en J. Weenink resp. 2578 en 2443 punten. Na langen tijd viel de beslissing. Met slechts 1 c.M. verschil meer zou Weenink de eerste plaats bezet hebben, want een sprong van 1.44 M. zou hem 15 punten op zijn rivaal meer hebben gegeven. Hij sprong 1.43 M., ter wijl Van der Linde het niet hooger bracht dan 1.38 M. I. v. d. Linde werd dus kampioen van de heeren, met het minimale verschil van 10 punten op Weenink, die totaal 2893 punten verzamelde. Ook bij de dames ontbrak de spanning geenszins. N. Halenbeek faalde tweemaal bij het doelwerpen- Had zij één van deze wor pen benut en 200 punten vergaard, dan was haar het kampioenschap ten deel gevallen. Nu echter bleek A. Oostwijn de sterkste met 2643 punten. B. Tuyn werd met 2578 punten tweede. De individueel beste prestaties by de dames •waren voor balwerpen: B. Tuyn 22.50 M-, snelloop 80 M.: H. Halenbeek 11.1 sec.: hoog springen: B. Tuyn 1.28 M.; kogelstooten: A. Oortwijn 6.73 M. en vèrspringen: A. Oortwijn 4.17 M. Bij de heeren waren de beste individueele resultaten snelloop 100 M.: N. Adelaar 12.9 sec.; kogelstooten: J. Weenink 8.01 M.; doel- schieten: L. Spruit 750 pnt.; vèrspringen J. Weenink 5.73 M.; speerwerpen: I. v. d. Linde 33.05 M.; balvèrwerpen: B. Hofman 35.05 M. doelwerpen (handbal): G. v. d. Haak 700 pnt. en hoogspringen: J. Adelaar 1.45 M. Uiteindelijke resultaten. De uiteindelijke resultaten waren bij de dames 1. (kampioene) A. Oortwijn (IJmond) 2643 pnt. 2, B. Tuyn (Watervliet) 2578 pnt. 3. N. Halenbeek (Suomi) 2475 pnt. 4. R. Los (Watervliet) 1506 pnt. 5. J. v. d. Outenaar (S.S.H.) 1472 pnt. 6. L. Sanberg (S.S.H.) 1399 p. 1. J. Huipen (Watervliet) 1161 pnt. 8. M. Jon- gerling (IJmond) 1133 pnt. Opmerkelijk is hierbij, dat de strijd hoofd zakelijk tusschen de 3 eersten is gevoerd. Wel bijzonder opvallend by de heeren was. it I. v. d. Linde lid is van ..De IJzeren Voorn" en dus als rustig hengelaar met de hoogste eer ging strijken. Dg resultaten waren 1. I. v. d. Linde (D.IJ.V.) 2903 pnt. 2. J. Weenink (Suomi) 2893 pnt. 3. P. Jonkers (Suomi) 2695 pnt. 4. N. Ade laar (Suomi) 2629 pnt. 5. L. Spruit (V. V. B.) 2617 pnt. 6. J. Adelaar (Suomi) 2280 pnt. 7. B Hofman (IJmond) 2158 pnt. 8. F. Bronsveld (Alg. lid) 1986 pnt. 9. J. de Ruiter (V.V.B.) 1921 pnt. 10. J. v. d. Linde (S.S.H.) 1808 pnt. Na afloop had de prijsuitreiking plaats door den voorzitter van Hoogoven-Staten. den heer A. Demmers. Deze herinnerde aan de moeilijkheid, dat de sportdag niet op Zondag werd gehouden. Daarentegen was het een goede proef geweest om zich op de punten-indeeling en krachtsverhoudingen te oriënteeren. De heer Demmers hoopte de traditie volgend jaar begin Augustus te kun nen voortzetten. Over de eerste resultaten van dezen vijfkamp was spreker zeer te vreden. Hij dankte den algemeenen leider, den heer Ten Napel en de juryleden voor hun verdienstelijken arbeid. De heer Ten Napel zeide voor deze en vol gende wedstrijden den winnaars een kam pioensmedaille te zullen uitreiken. Vervolgens ontvingen de winnaars en win naressen onder hartelijke gelukwenschen boekwerken en gebruiksvoorwerpen Extra-prijzen voor de beste prestatie wer den toegekend aan de dames B. Tuyn (bal- werpen), W. Halenbeek (snelloop) en A. Oort wijn (vèrspringen) en aan de heeren N. Ade laar (snelloop); L. Spruit (doelschieten), J Weenink (vèrspringen) en G. v. d. Haak (doelwerpen). Handelsavondsschool. De aangifte van leerlingen voor den malen driejarigen cursus der Gemeentelijke Handelsavondschool is dit seizoen gering. Tot nu toe meldden zich voor de eerste klasse slechts drie en twintig leerlingen aan. welke bijna allen uit IJmuiden-Opst afkomstig zijn. Het vorig jaar omvatte deze groep onge veer vier en veertig leerlingen, zoodat voor- loopig een splitsing in twee klassen niet kan worden toegepast. Als oorzaak van deze belangrijke daling mag worden aangenomen de verduistering en het vervoerprobleem. Duidelijk komt dit im mers tot uiting in het feit, dat degenen die zich opgaven bijna allen in de omgeving van de school wonen. Wanneer de leerlingen evenwel gezamen lijk komen en gaan zou de belemmering voor een groot gedeelte 'opgeheven kunnen wor den. BEDEVAART. De jaarlijksche bedevaart van het dekenaat, waaronder IJmuiden ressorteert, zal Donder dag 17 September naar Heiloo worden ge houden^ Teekening Hessels (Pax Holland cn.) HONDSCH" Tegen ontsierende reclame. Het is nog slechts korten tijd geleden, dat er ruimschoots aandacht werd gewijd aan de ontsierende reclames, die dikwijls niet alleen op het platteland, maar ook in de steden werden aangetroffen. Het moge waar zijn, dat het hier niet zoo buitensporig was in andere landen we denken onder meer aan België een feit was toch, dat het ook in ons land den verkeerden kant opging. Terecht Is daar tegen opgetreden met een gewoonlijk bevre digend gevolg. Hoewel het velen niet zal zijn opgevallen is ook in Velsen aandacht aan de ontsierende reclames gewijd en het bleek, dat er ook hier heel wat was op te ruimen. Sinds den oorlog werd ér druk „geplakt", waarbij het ging zooals te doen gebruikelijk was de propagandaplaten werden wel aangebracht, maar niet verwijderd, zoodat de muren spoe dig een bont beeld vertoonden. Voegt men daarbij, dat de biljetten door gaans niet lang gaaf bleven, dan zal men begrijpen, dat menigeen zich aan het slor dige verschijnsel moest ergeren. Het is opmerkelijk, dat er een grondige verbetering is gekomen. Er kan gerust een vergelijking met verleden jaar worden ge maakt. Vele muren zijn schoongemaakt en blijven verder vrij Van platen. Dit is moge lijk, omdat ook hier van gemeentewege open bare plakgelegenheden zijn aangebracht, waardoor het niet meer noodig is andere plaatsen voor dit doel te gebruiken. We noemen dit verschijnsel verheugend, omdat het stadsbeeld er rustiger door is ge worden en het karakter, waar aanwezig, blijft behouden. Het is dan ook te hopen, dat men op dezen weg verder zal gaan. GROOTE ANIMO VOOR DE ZWEMSPORT. Nu de vacanties weer geëindigd zijn, blij ken de leerlingen der Ulo-school nog geens zins hun enthousiasme voor het zwemmen erloren te hebben. De deelname is nog steeds groot en er wordt mat toewijding ge oefend. Te zijner tijd zullen stellig velen het diploma kunnen bemachtigen. PERSONALIA. Bij den belastingdienst is benoemd tot adjunct-commies der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen, de rijksklerk J. G. Olsthoorn te IJmuiden. Vocaal concert. Onze plaatsgenoot de heer Jan Beider, zal Zondag 27 September een groot vocaal con cert dirigeeren, hetwelk door het Gemengd Koor Zang en Vriendschap te Castricum wordt georganiseerd. Tevens verleenen hierbij de Koor-Vereeniging „Bergen", -Polyhymnia te IJmuiden en het dubbelmannenkwartet Sem- pre Crescendo, alhier, medewerking. Het programma bevat werken van Nieuwen- hoven. Bonset, Loots en Eduard Erdalman. Tenslotte kan nog worden vermeld, dat mej. Annie Schrama te Santpoort als sopraan soliste optreedt. MARKTBERICHT IJMUIDEN. Tarbot f 8—3.50, Tongen f 7.50—1.00, Griet f 5.002.50, Middelschol f 3.00, kl. middel schol f 2.50, kleine schol 2e s. f 2.—, idem s. f 0.80, idem 4e s. f 0.50, Bot f 1.—Roode poon le s. f 3.roode poon 2e s. f 1.20. Makreel le s. f 1.50, Schar le s. f 0.60, idem 2e s. f 0.50, Vischpuf f 0.10, Wijting f 0.80 Gullen f 1.500.80, Horsmakreel f 0.40, Pie terman f 1.50, Mullen f 1.—alles per Kg. VELSEN Wat de Kinlieim-jeugd presteerde. In het Van der Aart-tournooi hebben de Kinheim-junioren te Heemstede Zondag de derde plaats weten te bezetten achter Zand voortmeeuwen en Stormvogels. Nadat de jeugdige geel-zwarten verleden week Zondag twee overwinningen wisten te behalen, n.l. op Spaarodam en T.Y.B.B.. kwamen zij Zondag tegen vijf rivalen uit: Zandvoortmeeuwen. Stormvogels. DeCeO. H.F.C. en Schoten. In den aanvang liet het zich aanzien, dat Kinheim beslag op den beker wilde leggen, want de eerste wedstrijd tegen H.F.C. gaf vlot spel en eindigde met 11. De tweede wedstrijd tegen DeCeO was van beide kanten vol overgave, doch vrouwe Fortuna was niet met Kinheim. Het werd wederom een gelijk spel (00). De vele kansen in den wedstrijd tegen Schoten ble ven onbenut. De jonge Velsenaren waren zeker éenigszins vermoeid, want het spel was flauw. Slechts éénmaal werd de kans waal-genomen, maar ook Schoten scoorde (1—1). De jeugdige, maar stoere Zandvoortmeeu wen waren een te sterke partij. Daar deze club reeds 3 wedstrijden had gewonnen, moest Kinheim winnen om in de running te blijven. Het vlotte ook in deze ontmoe ting met de Velsenaren niet bijster en er werd verloren met 10. De laatste kamp tegen Stormvogels bracht een verloren wedstrijd. Kinheim was de kluts kwijt. In het veld werd te veel „ge praat" en ten slotte werd de opstelling ge wijzigd. Het verband was nu geheel zoek en de blauw-witten konden met een 30 zege beslag op de tweede plaats leggen. Ongetwijfeld een goede prestatie van de jeugdige geel-zwarten. Atliletickwedstrijden Sparta-jeugd. Het was Zaterdagmiddag voor de adspi- ranten van de gymnastiekvereniging „Sparta" een ware feestdag, toen zij onder linge atletiekwedstrijden hielden. Vooral van de zijde der ouders was er een flinke' belangstelling in Van Gelder's Sportpark. Nadat de kleuterafdeelingen eenige leuke en onderhoudende spelletjes hadden gedaan, weerde dc afdeeling kleine meisjes zich met hardloopen, vèr- en hoogspringen en bal- werpen. Het laatste nummer kwam te ver vallen, doordat het jurylid, mej. T. Berg huis, door een bal vrij ernstig aan het hoofd werd getroffen en haar taak moest opgeven. De heer H. Kroese verleende haar de eerste hulp. Ondanks dit incident hebben de ruim zeventig meisjes en jongens flink hun best gedaan en zich behoorliik in den strijd gegeven. i De resultaten bij de kleine meisjes waren le gelid le en 2 A. v. d. Werf en M. de Reus. 242 p.: 3 A. Streefland 236 p.. 4 C. Schutte, 234 p.; 2e gelid: 1 R. Steyn, 223 p.; 2 T. Lenting 218 p., 3 M. v. d. Sluis. 210 p.; 3e gelid: 1 N. v. d. Kommer 214 p.; 2 A. de Ronde 212 p.; 3 N. v. Dijk 193 p. De groote meisjes behaalden de volgende successen: le gelid: 1 G. Rense 276 p.; 2 G. Slot boom 238 p.: 3 en 4 J. de Ruiter en J. Fol ieer 232 p.; 2e gelid: 1 en 2 R. v. Weeldcrcn en I. Schouten 242 p.; 3 J. Reitsma 237 p.: 4 C. Yff 236 p.; 3e gelid 1 C. v. As 254 p.; 2 T. Roos 251 p.: 3 J. Hanse 236 p. De jongens, die in getal minder sterk wa ren. kwamen slechts uil in twee gelederen.- De resultaten waren: le gelid le cn 2 R. de Ronde en N. de Ruiter 290 p.; 3 W. Berg- huis 268 p; 3 H. v. Vuuren 257 p.; 2e gelid: 1 B. de Ronde 253 p.; 2 W. Schouten 250 p.; 3 J. de Groot 199 p. VACCINATIE TEGEN POKKEN. We herinneren er aan. dat de Gemeente lijke Geneeskundige- en Gezondheidsdienst Dinsdag gelegenheid tot kostelooze vaccina tie tegen pokken geeft. Men moet zich met de kinderen tusschen drie en vier uur in het Witte Kruisgebouw aan de Kennemcrlaan vervoegen. VACCINATIE TEGEN POKKEN. In het burtytu van den Gemeentelijken Geneeskundigen- en Gezondheidsdienst wordt Dinsdag van kwart over twee tot kwart vóór drie gelegenheid tot vaccinatie tegen pokken gegeven. Suomi te T^ciilen. Het programma van de Juniorenclubkam» pioenschappen, welke Zondag door de A.V. Holland te Leiden werden georganiseerd, bevatte ook eenige seniorennummers, waar van de 4 x 1500 tn. estafette wel bet be langrijkste was. „Holland" ondernam een po ging het bestaande Ned. record op dit num mer te verbeteren, waartoe onze plaatselijke athletiekvereeniging „Suomi" mede was uit- genoodigd. Er startten in totaal 9 vereenïgingen. On- middellijk nam Holland door Stuivenberg de leiding, welke zij niet meer afstond. B. Beentjes van Suomi liep prachtig, maar raakte ten slotte door een voetblessure iets achter, zoodat Suomi als achtste club liet eerste wisselpunt bereikte. Van Wijngaar den bracht door een fraaie race zijn club op de zesde plaats, om dan aan Joop Weenink over te geven. Deze wist als derde looper de Suomi-positie zoodanig te verbeteren, dat hij bij het laatste wisselpunt de derde plaats J- T. Kooiman, die een zeer vlotte hy bij 1 bezette. tegenpartij gaf, werd alleen door den looper van Pro Patria gepasseerd, waardoor Suomi dus zeer verdienstelijk als vierde eindigde. De uitslag was 1 Holland 17 min. 36,6 sec. 2 Zeeland 18 min. 12.1 sec.. 3 Pro Patria, 18 min. 26.9 sec.. 4 Suomi. 18 min. 31.7 sec. De tweede aankomende ploeg was samen gesteld uit de vier beste loopers van de provincie Zeeland, waaronder Dobbelaere. Het Nederlandsch record werd 'thet ver- beterd. Een zeer gezocht nummer was de 800 m. C-klasse, waardoor niet minder dan 80 deelnemers startteh. In 4 series werd ge- loopen. De Suomees G. van Dool werd tweede in zijn serie en zevende bij den to- taal-uitslag, voorwaar een mooi resultaat. Hij maakte hierbij zijn besten tijd van het seizoen, namelijk 2 min. 14.4 sec. BEVERWIJK De handel aan de bloemenveiling. De geheele week was de aanvoer aan de bloemenveiling ,,'t Centrum" zeer levendig er» vooral op de veiling van Vrijdag was dit het geval. Dit uitte zich dan ook in de hooge prijzen, welke voor vrijwel alle soorten bloemen besteed werden. De veilingen kenmerkten zich ook door flinke aanvoeren van gladiolen, asters, tros- chrysanthen, herfstasters en helyanthus. Het aanbod van vuurpijlen wordt iets grooter, maar heeft in vergelijking met voorgaande jaren nog niets te bcteekenen. Om deze reden wordt voor deze bloem dan ook een hooge prijs gemaakt. Met de gladiolen loopt het langzaam op een eind, want de laatste soor ten komen reeds naar de veiling. In den aan voer van dahlia's komt wat meer schot, doch veel heeft het nog niet te betoekenen. Het zijn hoofdzakelijk de soorten Belgium en Roem van Aalsmeer. Het aanbod van witte frezia's gaat nog ge regeld vooruit en er komen reeds flinke hoe veelheden aan de markt. PERSONALIA. Per 16 October is verplaatst de adjunct- commies der belastingen B. van Someren, van Amsterdam naar Beverwijk. VEREENIGDE VEILINGEN „KENNEMER- LAND" EN „VRIJE VELING". Spinazie 810. postelein 12 ct. per Kg. Na- tuursja iy22 ct. per krop, Sla 7 ct. per Kg. Andijvie 5 ct. per Kg. Raapstelen 7 ct. Rabar ber 5 ct. per Kg. Selderij 2y2 ct. Peterselie 3 ct. per bo$. Knollen 1 9 ct., knollen 2 7 ct. per stuk, Tomaten 1-2-3-4 16 ct. per Kg. Tomaten kriel en gescheurd 7 ct. per Kg. Bloemkool 1 14 ct., bloemkool 2 8V2 ct. per st.Stamboonen z. dr. 16 et. per Kg. Stoksnijboonen 16 ct. per Kg. Pronkboonen 11 ct. per Kg.. Koolrabi 1 3 et. per st. Roode kool 3VZ ct. Savoye kool 3y2 ct. per Kg. Bospeen 6 ct. per bos, Peen z. lof gew. 1 7 ct. per Kg. Komkommers 1 111 sy2 ct. idem 2 8 ct. idem 3 5\'2 ct. per st. SANTPOORT VACCINATIE TEGEN POKKEN. Dinsdag wordt er te Santpoort van half twee tot twee uur gelegenheid tot vaccina tie tegen pokken gegeven. Men moet zich met de kinderen in de openbare lagere school aan de Burgemeester Enschedélaan vervoegen. BEDEVAART NAAR HEILOO. Donderdag 17 September zullen de leden der R.K. parochie ae bedevaart naar Heiloo houden. TRAINING TERRASVOGF.LS. De indoor-training' der Terrasvogcls b'egint op 15 September in 't badhuis „Spaarnberg" en zal onder leiding van den heer Marsman, den leider van T. V. S. staan. Mogelijk zal de heer Bremerkamp ook nog weer eens een causerie houden. DRIEHUIS BEDEVAART. De parochianen van Driehuis zullen Don derdag de bedevaart naar Heiloo houden. CASTRICUM VERTROKKEN PERSONEN J. Hesseling. Franeker, Acedemiestraat 10 T. Mooij, Delft, Phoenixstraat 12; R. Neetcr, Koog aan de Zaan, Rozenstraat 5; E. Nee ter, Zaandam, Tolstraat 1; G. Tol, West woud; A. Schotman, 's-Gravenhage, Haag- weg 359; M. Ros, Amsterdam, Delistraat 23 II: J. S. Nootebos, Westwoud; II. Berg, Kadier en Keer. TUIN- EN BOSCHBOUWCURSUS. Aan het einde van September zal te Castricum een tweejarigen tuin- en bosch- bouwcursus geopend worden. Het bezit van een diploma van dezen cursus is voortaarr noodzakelijk voor het verkrijgen van een teeltvergunning. PERSONALIA. De grenscommies A. H. de Dreu is per 16 September van Vonlo overgeplaatst naar Castricum. Agenda IJmuiden. MAANDAG 14 SEPTEMBER. Thalia Cadetten. Rex Jakko, de Circusjongen. De Pont Trcnk de Pandoer. DINSDAG 15 SEPTEMBER. Bioscopen Zie Maandag. DIENST DER APOTHEKEN. Avond- en nachtdienst: Kenncmer Apotheek, Wijk aan Zeeërweg.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3