2DE :>1 LOTION MALWIDA 31 Duizend planten op Floralia-tentoonstelling. Actieve Agent Huur-lncasso OUDE BOEKEN Bonnen koopen is rantsoenen stelen! HET C'U.K. DIENT UW BELANG Uw peUede fe&iu en wel nu Vestigingswet Kleinbedrijf HUddeustauds ditfokta HAZEVOÏ FEUILLETON Roman van Else Wernecke Nadruk verboden 85 Theodoor zwijgt een poosje gekrenkt en Marga heeft er spijt van» dat ze zoo heftig tegen hem is uitgevallen. Ze schijnt toch werkelijk erg geprikkeld en nerveus te zijn. Maar vóór ze zich nog met een verzoenend woord tot haar ridderlijken cavalier kan wenden, zegt Theodoor zacht, dat hij zoo iets toch ook nooit van juffrouw Marga zou durven verwachten: hij zou het trouwens ook niet eens met zijn'opvatting van plicht in overeenstemming kunnen brengen. Maar hij heeft morgen de beschikking over den wagen van een vriend en daarom had hij gedacht Marga keert getroffen het hoofd om. Theodoor loopt naast haar met een gezicht als een beleedigde schooljongen. En in een opwelling van vreugde en dankbaarheid legt ze haar hand op zijn arm. ..Goed. Theodoor. wij trekken er morgen samen een beetje op uit! Maar niet zoo vroeg, nee? Ik heb nog een hoop te doen Laten we zeggen, tegen den middag". En Theodoor stopt precies om twaalf uur met een ietwat afgelcefden wagen voor Marga's woning en poetst er met een lap op los. alsof voor dezen rit-uit de verve- looze. ingedeukte spatborden nog wel een schijn van glans is te halen. Het is een heerlijke, stralende winterdag. Marga is met haar werk weliswaar nog lang niet klaar gekomen, maar ze verheugt er zich toch oprecht op. dat ze nu over een half uur de groole stad reeds achter zich zullen hebben, de stad met haar grauwe sneeuwhoopen in de goot en met il haar drukkende zorgen en verantwoordelijk heden. Hier buiten ligt de sneeuw nog ongerept op de uitgestrekte velden en weiden, de dennen en struiken zijn geheel in een wit ten bontmantel gehuld en zelfs de kale boo- men zien er niet zoo jammerlijk en geplukt uit als anders, maar maken met hun wit ten sneeuwlast op de naakte takken thans veeleer een bepaald behaaglijken en tevre den indruk. Theodoor rijdt prettig langzaam en zegt weinig. Hij heeft een mooien rit uitgezocht, niet te lang en niet te kort en bijna voort durend langs stille wegen, zoodat Marga eens echt kan uitrusten. Om te loopen heeft ze geen zin, neen. Ze is altijd maar moe, moe, moe. Maar ze kan het portierraampje omlaag draaien en diep de koude winter lucht inademen, zonder zich in gedachten met rekeningen, ambachtslieden en ver knoeide prospectussen bezig te houden, ze kan zich vermeien in.de zon. die warm en verblindend op de sneeuw schijnt. Theodoor dwingt den afgeleefden wagen zelfs nog tot een schier halfsbrekenden tocht over een betrekkelijk smalleo zand weg. teneinde een zeer romantischen bosch- rand te kunnen bereiken. Ver beneden hen ligt een klein meer, waarop een paar kin deren met schaatsen achter een slee krab belen. „Mooi hier, hè?" vraagt Theodoor en Marga deelt bereidwillig in zijn enthou siasme. „Nou," vindt Theodoor stralend, „dan zouden we nu wel een kleinigheid kunnen eten". En hü grijpt achter zich om een klein koffertje te voorschijn te halen, waarmee hij op de treeplank in de zon naast Marga f:aat zitten. Marga is er werkelijk door ge- roffen. Met ijver pakt Theodoor uit. Een, twee, drie hard gekookte eieren voor juf frouw Marga, vier geweldige sneden brood met ham en nog twee met kaas. een ther- mosflesch vol heete koffie en een krakenden papieren zak. „Kijkt u er maar eens in", noodigt Theo door haar uit. „Ijswafels! Eet u ook zoo graag ijswafels? Fijn. Heeft m'n moeder alles ingepakt". En na een korte pauze laat hij er. met een voorzichtigen blik op Marga. op volgen: „Ik woon met mijn moeder sa men. ziet u. En ik moet natuurlijk ook ver der voor haar blijven zorgen Marga verwondert zich niet in het minst en knikt. Ze stipt het ei in het zout. dat Theodoor haar op een stuk boterhampapier voorhoudt en heeft gedurende een oogen- blik het visioen van een kostbaar gedekte tafel in het huis van haar broer veel te veel kristal, veel te veel bloemen en zilver, veel te dure gerechten veel te „belangrijke relaties", dat wil zeggen stierlijk vervelende menschen, die zich gedwee laten volstoppen. „De ijswafels! Waar blijven nu toch in 's hemelsnaam de ijswafels!" sist haar schoonzuster Hetty en het hevig geschrok ken dienstmeisje haast zich, om het vree- selijke verzuim goed te maken. Nog nooit, dat weet Marga wel heel ze ker. heeft haar een middagmaal zoo heer lijk gesmaakt als hier, waar Theodoor bij zijn thermosflesch zelfs nog een tweede be kertje heeft meegebracht en daar hard in blaast, opdat Marga zich vooral niet zal branden. Daarna zitten ze nog een poosje behaag lijk in de zon te babbelen. Theodoor heeft Marga nog iets belangrijks te vertellen. Voorloopig moet het weliswaar nog een ge heim blijven, maar Marga mag het wel we ten: zij zal er geen misbruik van maken. Het gaat hierom Theodoor wil voor zich zelf gaan beginnen! (Wordt vervolgd.1) BEVERWIJK Hoe de voetbal Zondag rolde. De Kenneiners waren niet fortuinlijk. D.E.M. en Beverwijk speelden vriend schappelijk. Geharrewar rond de competitie. „De paarden, die de haver verdienen krijgen ze niet", zegt een spreekwoord. Heel toepasseli>k was dit op den wedstrilc KennemersAlcmaria Victrix. waarin de roodzwarten de zoo slecht bedeelde paar den waren. De Alkmaarders waren in vele opzichten de mindere van hun tegenstan ders. die echter het geluk aan hun kant hadden en daarmee op de zege beslag leg den. De competitie-indeeling in de derd' klasse is opnieuw gewijzigd, waardoor df wedstrijden SchotenD.E.M. en Zand voortmeeuwenBeverwijk kwamen te ver vallen. Hiervoor in de plaats werd toen vastgesteld de derby D.E.M.Beverwijk Ter elfder ure werd echter ook deze wed strijd nog van het programma afgevoerd Niettemin ging de ontmoeting toch door. maar op vrienaschappelijken voet. Bever wijk toonde zich de sterkste door met 4 van hun plaatsgenooten te winnen. Het laatste woord over de derde wijziging in de competitie schijnt dus nog niet gespro ken te zijn. Onverdiende nederlaag van De Kennemers. Van het slechte spel van vorige week was bij De Kennemers niets te bespeuren. Een frisch en vlot partijtje voetbal, dat dc Alkmaarders handen vol werk gaf. demon streerden zij in de eerste helft. De midden linie kweet zich uitstekend van haar taak. voedde de voorhoede uitstekend en be- heerschte het middenveld. Het veldover- wicht leverde echter slechts één schot van Bleeker op. dat ternauwernood gestopt kor worden. Het doelpunt kwam echter aan den anderen kant, toen Van Wieringen een scherpen voorzet, waarbij Bosman verzuim de uit te loopen. benutte (01) Slecht even konden de bezoekers het spel wa' verplaatsen, maar zii vonden in v. d. Put ten een onoverkomelijk struikelblok. De proef met Koldewijn op de rechtsbinnen plaats bleek een go?de te zijn: jammer was het daarom dan ook. dat hij 16 minu ten voor rust door een blessure het veld meest verlaten. Even daarvoor had Blee ker een prachtige pass van hem enorm Liefde voorde levende natuur wordt aangekweekt Mooi streven van de vereeniging. Behalve de jeugdorganisaties is er nog een vereeniging in Beverwijk, die zich zij het dan ook in een bepaalde richting, belast met de opvoeding van de jengd. Dat is namelijk de Flotaliavereenlging, die zich ten doel stelt de liefde van de schooljeugd aan te kweeken voor het bloemen- en plantenrijk. Jaarlijks worden aan de schoolgaande kinderen jonge potplanten uitgereikt, die zy in de zomer maanden kunnen opkweeken en zelf mogen verzorgen. De resultaten van de bweekkunst zijn ieder jaar te bekijken op de traditioncelc tentoonstelling, die ditmaal Zaterdagmiddag in het veilinggebouw „Kennemerland" werd gehouden. Deze expositie was het slot van een record jaar van de Floraliavereeniging, want in Het voorjaar zijn ongeveer 1800 planten uitgereikt. Naar een ruwe schatting waren er van deze 1800 stuks een duizend in de hal geëxposeerd; allemaal cijfers, welke de vereeniging sinds haar oprichting nog nimmer bereikt had. De jury, bestaande uit de heeren A. v. d. Wel, A. H. Martens en C. B. Broeze, heeft dan ook handen vol werk gehad om uit dit aantal in zendingen de prijswinnaars te halen. Veel belangstelling trok ook ditmaal weer de groep vrije inzendingen. Men 6tond ver baasd over de vindingrijkheid van de jeugd, die met heel bescheiden middelen zulke aar dige resultaten wist te bereiken. Het hoeft wel geen betoog, dat de tentoon stelling voor de jeugd het hoogtepunt is. Op het uur van de opening verdrongen zich Za terdagmiddag honderden kinderen voor het gebouw, vol ongeduld het moment verbei dend. waarop zij kennis konden nemen van het oordeel der jury. Ook het publiek toonde voor de tentoonstelling aandacht te hebben, al zou men eigenlijk in verband met het mooie doel, dat de vereeniging nastreeft en de groote paedagogische beteekenis daarvan, toch grootere belangstelling mogen verwach ten. Gelukkig sympathiseeren vele ingezete nen met het streven van de vereeniging en dit is maar goed ook, want anders zou de ver eeniging al lang haar werk niet meer kunnen voortzetten. De medewerking, die het bestuur ondervindt van de veilingdirecties en in het bijzonder van „t Centrum" en het onderwij zend personeel, is echter lofwaardig. Moge echter in de toekomst velen er van overtuigd raken, dat het aankweeken van de liefde voor de levende natuur bij de jeugd nog altijd een nuttig en mooi, misschien zelfs een noodza kelijk werk is. De prijsuitreiking, die een feestelijk karak ter zal dragen, is door verschillende omstan digheden uitgesteld tot midden October. De gedetaileerde uitslagen luiden als volgt: Vrije inzendingen: 1. Gree Ruiter; 2. Cisca Besteman en Piet Steyn; 3. Alie Priester, Neeltje Steyn en Willie Broeze. Eervolle ver melding: Ina Gebhard, Dick Honig. Huishoud- en Industrieschool: 1. Tini de Ruiter; 2. D. Boerkoel; 3. Rie Reehorst. Eer volle vermelding: Tini van Dijk. Centrale School: 1. Piet Grapendaal; 2. Jaan Klinkenberg; 3. J. Peperkamp en Piet Beentjes. R.K. Jongens U.L.O: 1. Nico Dedding; 2. Huub Vermeulen. R.K. Jongensschool: 2. W v. Swaal; 3. Jaap Hoogewerf, Wim Kleyne, H. de Kruvff. Zeewjjkschool: 1. Rietje Wolters, J. v. Leeuwen; 2. Piet Steyn, Neeltje Steyn, Rita Grapendaal; 3. Rika de Reus, Aafje de Vries. Eervolle vermelding: Willie Hoogland. R.K. Meisjesschool Peperstraat: 2. Trees Gerrits, Loes Slotemaker, Tiny Tromp; 3. Nellie van Etten, Rietje Ellens en Tiny Bruyns. R.K. Jongensschool Galgenweg: 1. Piet Sla- man; 3. Frans Moerel. Eervolle vermelding: Frans Gerritse. R.K. Meisjes Ü.L.O. Galgenweg: Elly Rooymans. Eervolle vermelding: Gretha v. d. Winkel. School voor Buitengewoon Onderwijs: 1. Gerard Beentjes; 2. Jopie Welagen. O.L. School Wijk aan Zee: 3e prijs: Marie-1 tje Oldenburg. Chr. School Meerensteynstraat: 1. Jannie v. Riessen; 2. Annie Visser; 3. G. Steenkamp, Henk Haasnoot. Vondelschool: 1. Johanna Boogaard; 2. Dina v. Dijk; 3. Klaaske v. d. Voort. Noorderschool: 1. Alie Amiabel, 2. Greetje v. Dijk, W. Berghuis, 3. Johanna Bras, Lou- wer de Wit, Aleida Stellingwerf, Riena Gen tenaar. R.K. School Romerkerkweg: 2. Ans Luypen, 3. Thea v. Lunen. R.K. Leerschool Romerkerkweg: 1. Herman Kimman, Piet v. Dessel, Antoon Duyn. R. Rooymans: 2. Gerard Geerdink, Gerard Sua- nes, C. Hoogland; 3. Kees Hoogeboom. Kees Koekx, W. Hilbers. Eervolle vermelding: W. de Groot. Chr. School Noorderivijkweg: 1. Willie Tjebbes, Joop Henzen, Paul v. Schoten; 2. Jannie Overman. Sjelly Grapendaal, Lidie Brouwer, Rie v. d. Outcnaar, Theo v. d. Oute- naar, Willy Broeze, Inie Bruinsma, Bertie de Jong. Eervolle vermelding: Jo Bruinsma Janny Reichard. Juliana van Stolbergschool: 1. Dolf v. d. Oord, Willy Hoefakker; 2. Johan Dragt, Aagje v. Zanen, Bertus Smelik, Lida Surgers; 3. Freek Drijver, Mimie Buller, Tinie Janzen. Eervolle vermelding: Karla Allan en Martin Dragt. H. Hartschool. Galgenweg: 1. Rie Bruins, 2. Ankie Burger, Guusje Eggermont; 3. Elly v. Doorn. Eervolle vermelding: Mieke Vrenë- goor. hard langs den doelman geschoten (11). Met 10 man speelden de roodzwarten ver der, doch dit was geen beletsel om de Alk maarders volkomen in de verdediging te dringen. Op nieuw kwam er een doelpunt aan der anderen kant, toen v. Wieringen een fout van Bosman afstrafte. De jeugdige doel man speelde niettemin een prima partij Ook in de resteerende minuten Kenne mers speelde toen met 9 man bleven wonder boven wonder doelpunten uit. Vlak voor de rust scoorden de Alkmaarders op gelukkige wijze een derde doelpunt. Met een 31 achterstand stonden df roodzwarten voor een vrijwel hopelooze taak. Van meet af aan hebben zij echter ■alles op alles gezet om een onverdiende nederlaag te voorkomen. Reeds kort na de hervatting verkleinde C. Albers den ach terstand tot 32, maar wat de Wijkers ook verder probeerden, het lukte niet. Zelfs het houtwerk hadden zij tegen zich. Onder groote spanning verstreken de resteerende minuten, maar ook daarin kwamen de zoo verdiende doelpunten niet. Al met al -was het echter een wedstrijd die voor De Kennemers gunstige perspec tieven opent, want zoo -spelend kan het niet anders of successen moeten komen D.E.M.Beverwiik 3 (vriendschappelijk) Daar deze wedstrijd van het programma is afgevoerd, besloten beide vereeniginger toch te spelen als nuttigen oefenwedstrijd. Het is een aardige kamp geworden, waar in D E.M. .meer aanvallend was, doch de gasten beter de kansen wisten te benutten D.E.M. was terstond in den aanval en doelpuntte reeds in de eerste minuut, toen Tervoort goed voorzette en Schram Jr. onhoudbaar inkopte. In de volgende mi nuut kwam Slotemaker voor open doel, doch schoot hoog over. Het spel geraakte nm wat meer verdeeld en om beurten kwame' beide doelen in gevaar. De beide verdedi gingen bleken uit het goede hout gesneden. Eerst kort voor rust was het Teeling, dif uit een corner met een trekballetje v. d. Meij onhoudbaar passeerde;onmiddellijk hierop was het Holman, die één van de lat terugspringenden bal opving en onhoud baar inkopte, 12. Na rust kreeg D.E.M. kans gelijk te ma ken. doch de bal belandde in het zijnet De gasten deden het beter, want toen v. d Meij een hoogen bal van v. Lint verkeerr beoordeelde was het 13. Kort hierop maakte Holman er zelfs 14 van. Bever wiik vond het nu -blijkbaar welletjes en D.E.iyf. profiteerde van deze kans. Van nu af was de thuisclub geregeld in den aan bal en kreeg Hoogewerf in doel druk werk. De beide D.E.M.-vleugels bleken snel en actief en brachten steeds weer den bal voor doel zonder dat het binnentrio tot treffers in staat bleek. Uit een goed voorgezette cornerbal van Zonjee kopte Slotemaker hard in, 24 niet lang hierna bracht dezelfde speler den stand op 34. D.E.M. bleef sterker, maar goed werk van de Beverwijk-achterhoede mi een dosis geluk, waarbij o.a. de bal var den onderkant van de lat in het veld te rugstuitte en een keer via de handen van den Beverwijkdoelman juist tegen den paal terugsprong, waren oorzaak dat de stanc verder ongewijzigd bleef. Tot het einde bleef D.E.M. in den aanval. Het laatste contingent. Voor de laatste maal in dit seizoen is Za terdagmiddag in het zwembad „Adrichem" voor het diploma gezwommen. Als altijd trok dit weer groote belangstelling van de ouders. De voorzitter van de Kennemer Zwemclub, de heer H. A. J. J. v. d. Bergh, reikte met een toepasselijk woord de diplo ma's aan de volgende geslaagden uit: Dames: E. P. PiekemaRavensberg, A. FrederiksMandenmaker, M. v. d. Plas, A. Koorn, G. Jansen en M. van Zeegen. Meisjes: A. de Mol. T. Lensen. C. Wijk- stra. A. Brinkman, N. Schoorl. D. Braam, A. Zoontjes, W. C. Knaap. J. M. Kabalt, E. Tervoort, A. Zaanen, M. Boots. E. Bleeker, T. Spanjaard. T. Bruins, G. v. d. Winkel en A. de Wit. Jongens: G. Duin, W. Rozenmèyer. C. Hendrikse, J. Kooiman. Sj. Geroldi, L. Kuys, •J. Bakker en J. Sondorp. In totaal behaalden in „Adrichem" 160 leerlingen in dezen zomer het diploma. Huldiging Harmoniekapel. Hedenavond te half acht zal de bescherm vrouwe der Beverwijksche Harmoniekapel, mevr. A. A. van HattumDekker, ter ge legenheid van het dertig-jarig jubileum der kapel, degenen, die vijf-en-twintig jaren en langer lid zijn. huldigen. WIELRENNEN. De successen van den Beverwijkschen wielrenner Arie Vooren rijgen zich maar aaneen. Zaterdagmiddag werd hij te Alphen a. d. Rijn eerste en in het criterium te Sche- veningen, dat Zondagmiddag werd ven-e den, eindigde hij als tweede, achter BijL IJMUIDEN „Zwervers" naar 't Asyl. Het gebeurt nogal eens, dat men in het wekelijksche overzicht van hetgeen er in de gemeente Velsen werd gevonden, een hond vermeld ziet. Gewoonlijk zal men zich echter niet afvragen wat er met dit dier wordt gedaan, wanneer het onmoge lijk blijkt te zijn den eigenaar op te spo ren. Wat is het lot van den „zwerver"? Vroeger had men het er nogal eens moeilijk mee. Een goede bergplaats, waar de dieren eenigen tijd konden worden on dergebracht, was lastig te vinden en bovendien was het niet de taak van de po litie om te probeeren de beesten in leven te houden door dierenliefhebbers te zoe ken, die zich over de zwervers zouden wil len ontfermen. Wel js er steeds getracht en op zichzelf was dit reeds een verheugend verschijnsel de dieren altijd zoo goed mogelijk te behandelen. En dat dit gewenscht was zal niemand betwijfelen. Men weet nu eenmaal hoe het lot van zwervende dieren is. Ze worden hier geschopt en daar geslagen en het eten moet op de zonderlingste manieren worden buit gemaakt. Het is beter, dat de beesten worden opgepakt dan dat ze maar blijven rondloopen zonder een tehuis te krijgen. Dit geldt voor de honden, doch niet minder voor de katten. Behalve aan de zwervers-van-de-geboorte-af moet men trouwens aan de dieren, die hun eigenaar door een toeval zijn kwijt geraakt, denken. Ondanks de goede behandeling door de politie bleef er een leemte, die eerst enkel' jaren geleden kon worden aangevuld. Dat was te danken aan het goede werk <der afdeeling Velsen en omstreken van de Ne derlandsche Vereeniging tot Bescherming van Dieren. Door den ijver van het bestuur en leden kon tot de stichting van een asy1 worden overgegaan, dat al spoedig veel belangstelling trok. Van het begin af was er een uitstekende samenwerking met de politie. Thans wa.- het hierdoor mogelijk nog beter voor de dieren te zorgen, aangezien de zwervers nu aan het asyl konden worden toevertrouwd Daar konden zij worden gevoed en behoor lijk onderdak worden gebracht, terwijl er moeite wa*<d gedaan om een nieuwen eige naar te vinden. Aanvankelijk slaagde men daar in de meeste gevallen in, hetgeen voor de zooveelste maal de waarde van het prachtige werk toonde. .Zooals is te begrijpen heeft men onder de tegenwoordige omstandigheden in het asyl met groote moeilijkheden te kampen Het is waarlijk niet eenvoudig voldoende voedsel voor de dieren te krijgen cn voor al geldt dit voor de zwervers. Indien er maar een kleine mogelijkheid is worden deze beesten toch geholpen, hoewel zij na tuurlijk niet zoo lang op een gegadigde kunnen wachten als tot dusver het geval was. De vereeniging voor dierenbescherming werkt achter de schennen. Buitenstaan ders zouden daarom wel eens den indruk ku/anen krijgen, dat er door de omstandig heden een rustperiode is gekomen. Het tegendeel is het geval! Meer dan ooit dient het werk te worden voortgezet en geregeld is men dan ook druk aan den slag. Veler hebben reeds de overtuiging gekregen, dat de arbeid onmisbaar is en veel onnoodig leed onder de dieren voorkomt En daar om hebben zij niet geaarzeld hun medewer king te verleenen, welk" als vanzelfspre kend niet mocht uitblijven. Ook bij de dierenbescherming kan worden gezegd, dat vele handen licht werk maken! CASTRICUM WARME MAALTIJDEN. Deze week werden dagelijks 387 warme maaltijden door de Centrale Keuken bereid voor hen. die te werk zijn gesteld in de Provinciale Duinterreinen. UITGEEST BURGERLIJKE STAND. Geboren: Johannes Spruit. Kleis 11; An- namarie Henneman. Middelweg 8: Maria de Jong. Meidijk 15: Herman Mulder. Koepad 16; Christina Johanna Maria Neeft, Busch en Dam 8. Ondertrouwd: Aldert van Riessen te Heemskerk en Hendrika Johanna Borne- broek, alhier. Overleden: Elisabeth de Groot 75 jaar, echtgenoote van Johannes van der Eng? GOEDKOOPE LEVENSMIDDELEN. In de week van 14 tot en met 19 Septem ber zijn goedkoope levensmiddelen ver krijgbaar bij S. Kabel, Nieuwstraat (mar garine) en bij S. Degeling. Schevelstraat vet). (Onderstaande is reeds in een dee van de vorige oplage opgenomen) EEN IMKERSGILDE. Naar wij vernemen bestaan er plannen de zes in Nederland bestaande vereeni- gingen van bijenhouders en bonden tot een geheel te vereenigen onder den naam van het „Imkersgilde". De statuten daarvoor zijn reeds ontworpen. Het Lmkersgilde wordt dan ondergebracht bij den Neder- landschen Landstand. Bussum, Sept. De burgemeester van Bussum heeft een verordening afgekondigd, houdende bepalingen ter bevordering van tucht en zedelijkheid van jeugdige personen. Hierin is vastgesteld, dat minderjarigen be neden den leeftijd van 18 jaar zich niet op den openbaren weg mogen bevinden van 20 tot 24 uur. Indien de zon na 20 uur ondergaat van een half uur na zonsondergang tot 24 uur. Deze verordening geldt voor personen be neden de 18 jaar, die zich op-straat bevinden zonder bewijs van ouders of voogden. Burgerlijke Stand. HAARLEM 12 September 1942 BEVALLEN: 10 Sept., C. Leen—van Leeuwen, z.; 11 Sept., A. C. Storm—Jansen, d.; W. M. Bo- gaart—Cornelissen, z.; J. W. der Kinderen—de Haag. z.; 12 Sept., V. A. M. L. Korzelius—Simo- novics, d.; W. C. Janse—Hekket, z.; C. W. van Dam—Bastings, z. OVERLEDEN. 9 Sept., E. J. van der Gulik, oud i J., Leeuwerlkstraat; 10 Sept., d. van C. Meijers v.i N. Jongerius, Kamperlaan; J. M. Droog, oud 44 j., Hazepaterslaan; P. M. Witte, oud 24 j., Kamperlaan; 11 Sept., F. F. Stumpf, oud 73 L. Heerenstraat: d. van D. van den Beitel en M an Langeraad, Kamperlaan. GEHUWD: A. G. van der Horst en M. Th. van Hattem. Veel beloven, weinig gevenDe Neder landsche Volksdienst belooft niets, doch geeft alles. Blijft geen buitenstaander, sluit u aan als lid. De schoone lei. Anne supporters van Terrasvogels en Zandvoortmeeuwen, de goede inzet van jullie clubs, welke kampioensfeesten aan den horizon deden verrijzen, is van nul en geenerlei waarde geweest. Gelukkige aanhangers van Beverwijk en D.E.M., die opnieuw konden droomen van een ongeslagen kampioenschap, on danks 52 en 71 nederlagen. Hoe dit kon? De N.V.B. heeft deze •wedstrijden als niet gespeeld verklaard, omdat de Beverwijksche derde klassers 'door de derde wijziging in de indeeling bij de Noorderlingen en Zaankanters zijn ingedeeld. „Driemaal is scheepsrecht en alle goede dingen bestaan in drieën", heeft de N.V.B. gezegd en wijzigingen komen er niet meer. „Zie je v^l". zeiden de adspirantjes van D.E.M. en Beverwijk, „dat onze jongens dat wel wisten. Daarom hebben zij ze maar laten winnen „Was het bij ons ook maar zoo", zuchtten ze bij De Kennemers. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN De gevolmachtigde voor de reorganisatie van de Nederlandsche politie bij de departementen van justitie en van binnenlandsche zaken maaki het volgende bekend: a. er bestaat gelegenheid tot aanstelling bij de Nederlandsche politie en bij de brandweer van personen, die aan de hierna vermelde elschen voldoen. Voor den dienst bij de politie geldt het na volgende: Na de aanneming van gegadigden ontvangen zij hun eerste opleiding in een polltie-opleidings- bataljon, welke opleiding ongeveer 6 maanden duurt, om daarna bij een der Nederlandsche po htiecorpsen tewerkgesteld te worden. In de voeding, de kleeding, de huisvesting, en de geneeskundige verzorging van de leerlingen van het politie-opleidingsbataljon wordt van rijkswege voorzien. Zij ontvangen bovendien eer. zakgeld van drie gulden per week. Aan gehuw den en kostwinners kan een kostwinnersvergoe ding worden verleend. De aanstelling tot adsptrant-politleambtenaai ding bij het politie-opleidingsbataljon. De gestelden zullen zich voor een tenminste vijf jarigen diensttijd bij de Nederlandsche politie moeten verplichten. Bij gebleken ongeschiktheid, bij ernstige ver grijpen tegen de discipline en indien valsche me dedeelingen omtrent den eigen persoon zijn ver strekt, kan te allen tijde op staanden voet ontslag worden verleend. b. Toelatingseisehen: 1. Adspirant-offiiceren. a. Het bezit van de Nederlandsche nationaliteit (personen van joodsche bloede zijn uitgesloten) De afstamming, ook van de echtgenoote. moe: door de geschikt bevonden candidaten tot en met de grootouders aangetoond worden. b. Onbesproken levensgedrag. c. Lichamelijke geschiktheid. Een llchaamsleng:t- van tenminste 1.72 M., blootsvoets gemeten. Bil zeer bijzondere geschiktheid kan een lengte van 1.70 M. worden toegelaten. Personen, die een bril dragen, kunnen toegela ten worden, indien de gezichtssterkte, zonder bril gemeten, van het eene oog tenmin^e 2/3. van het andere oog tenminste 5'10 bedraagt. d. Leeftijd: van 18 tot en met 32 jaar (personen die in 1924 zijn geboren, komen in aanmerking). e. Het bezit van het einddiploma H.B.S. met 5- jarigen cursus of Gymnasium. Het bezit van een diploma voor Inspecteur van politie strekt tot aanbeveling. Kennis van de Duitsche taal is gewenscht. f. Volkomen bereidheid tot medewerking aan den opbouw van den Nederlana'schen staat, ook onder de huidige omstandigheden, evenals tot het aannemen van een loyale houding tegenover de bezettende macht. g. Zij, die hun diensttijd bij den Nederlandschen Arbeidsdienst hebben volbracht, genieten voor keur. Zie hieronder onder punt c. 1 Ongeacht bovenstaande bepalingen kunnen te allen tijde ook onderoffiiceren (manschappen) tot de officiersloopbaan bij de Nederlandsche politie worden toegelaten, op gronde van bijzondere prestaties en zeer groote leiderscapaciteiten, in dien zij daarnaast over voldoende algemeene ont wikkeling beschikken. 1. Manschappen, a. zie onder la; b. zie onder lb; c. zie onder lc; d. zie onder ld; e. voldoende schoolkennis, in het bijzonder van de Nederland sche taal, zoowel In woord als in geschrift. Zes klassen lager onderwijs moeten met vrucht zijn gevolgd. Het bezit van een politiediploma strekt tot aan beveling. f. zie onder lf; g. zie onder lg. c. 1. Personen, die op dit oogenbllk als vrij williger in den N. A. D. dienen, behoeven niet te solliciteeren. De geschikte candidaten uit den N. A. D. worden op andere wijze in aanmerking gebracht voor plaatsing bij de Nederlandsche politie. Zij die reeds uit den Arbeidsdienst zijn ont slagen, dienen wel te solliciteeren op de wijze, zooals hieronder is aangegeven. 2. De gelegenheid tot solliciteeren is niet open gesteld voor in politiedienst zijnde personen. "17 Dit geldt niet voor hen. die aangesteld zijn vrijwillige hulp-poiitie. Deze personen wel solliciteeren op de wijze, als hieroi aangegeven. 3. De sollicitatie moet geschieden door dienen van een eigenhandig schrijven, schrijven moet worden overgelegd: 1. Een eigenhandig geschreven levenslc 2. Een afschrift van het inspecteurs- of diploma, zoo men dit bezit, alsmede Punt, 3. Een ingevulde vragenlijst, waaruit y lende bijzonderheden van den sollicitant blijken, Het onder 3 bedoelde formulier is verk: aan het gemeentehuis in de plaats van tni Uit de sollicitatie moet duidelijk blij) men voor de politie of dc brandweer soil Zij, die gediend hebben bij de Waffen legioen Nederland, N.S.K.K. of eenige an< stantie der Duitsche weermacht, dienen sollicitatie tevens te voegen een bewijs slag. Origineele diploma's, getuigschriften e. ten niet worden ingezonden. 4. Sollicitatiebrieven met de bijlagen voor 22 September a.s. worden ingezond het bureau van den gevolmachtigde voor ganlsatie van de Nederlandsche politie, 215 te 's Gravenhage. Op den sollicitatiebrief moeten bovenaan lijk zijn vermeld: naam. voorletters, wooi straat en huisnummer, alsmede provincie, In de woonplaats is gelegen. Op de enveloppe moei bovenaan zijn vi „sollicitatie". 5. Alle onvolledige sollicitaties of die nl genoemden datum zijn Ingediend, worden de gelegd. Zij, die na 28 Januari 1942 op de bovenka, geven wijze een volledige sollicitatie heb gezonden, behoeven niet andermaal te teeren. d l. Voor den dienst bij de brandweer soortgelijke bepalingen, met dien verstan ter, dat: 1. Geen adsplrant-offcleren worden nomen. 2. De lichaamslengte tenminste 1.65 M. all« en brildragende personen niet worden toe 3. De leeftijd is gesteld op 20 tot en mei en in zeer bijzondere gevallen tot en met 4. In het algemeen slechts in aanmerk men vaklieden met goede vakbekwi (autobankwerkers, automonteurs, tlmmt schilders, metselaars, electriciens en schoen- en kleermakers) 5. Voorrang genieten de leden van bram niet zijnde beroepsbrandweer, oud-militt 10 het bijzonder zij, die een rang of graad hebben bij de voormalige Nederlandschi fet macht. 2. Sollicitaties voor de brandweer moet 19 September a.s. zijn ingezonden. Zie oi hierboven onder punt 4. Vroeger ingedie licitaties voor de brandweer komen te ve I c '1 ec Du •Blij bi GOEDEREN. Aanwijzing van den voorzitter der hoo Industrie aan de leden. Zooals bekend eischen de Nederlandsche wegen, dat op Zaterdag aangekomen reeds op dien zelfden dag door de verving worden gelost. Voor de vervoerders echter moeilijkheden met zich mede, blijkt, dat vele ondernemingen des Z» zijn gesloten. Dit legt den vervoerders plichting op de goederen hetzij in de maj I op te slaan, hetzij onder verbeuring van schuldigde staangeld in de wagons t staan. Hieraan zijn groote nadeelen vet vooral in verband met diefstallen, welke vervoer worden gepleegd. Bovendien bre het nutteloos rijden naar ondernemingen a des Zaterdags en eventueel ook andere daj iVl ken te zijn gesloten, extra slijtage en extra l stofverbruik mede. In verband hiermede bepaal ik, op grt art. 15 van het derde uitvoeringsbesluit 4! tie bedrijfsleven 1941 en na overleg met cretaris-generaal van het departement vi del, nijverheid en scheepvaart, dat de l13' geadresseerde goederen, welke uit wagons ST6 gelost, steeds dienzelfden dag, dus ook dc terdags, in ontvangst dienen te worden gt ,-jj] g Th. M. B. Mak ARTS Praktijk hervat Fijnstrijkinrichting vraagt voor IJmuiden-Oost Brieven onder no. 8394 bureau van dit blad. Te koop gevr. in Oud-IJmuiden WOONHUIZEN Br. met opg. type en prijs aan Makelaar Bontebal, Stationsweg 157, IJmuiden-Oost. TE KOOP Modern WOONSCHEEPJE, bev. 2 sl.kamers, woonk., keuken, met W.C. Te bevr. W. Drijver, Bloemstraat 65A, IJmuiden. enz. Servaas, Planciusstraat 'c IJmuiden-O. Te koocp gevraagd: Albums Bibliotheken „EUREKA", Kruisweg 13 Telefoon 18530. Maak Uzelf nief wijs, dat het liefdadig is als U bonnen koopt van menschen, die lóch geen geld hebben om ze alle in rantsoenen om te zetten Wilt U helpen, zorg dan dat zij hun rantsoenen krijgen Bonnenhan- del niet goed te praten. Wie daaraan schuldig is, verdient de zware straf die erop staat Het Centraal Distributiekantoor streeft naar rechtvaardige ver deeling en heeft daarbij recht op ieders medewerking. Publicatie «n 1*1 Otpwtwnml «m HtnM, SljwrtMid «e fchwpwart tb.*, bat Centraal Olitributla-kintw TREKKERS Personeel gevraagd ZiELFST. MEISJE g-cvr. lief v. kinderen, k. koken. Spruit, Alex. Bel'lstraat 26. IJmuidem. Diversen Meisje (leeft. 18 j.) pas van sch.ool, zoekit SERIEUZE VRIENDSCHAP m. meisje ongeveer denzelfden leeftijd. B no. T 606 bur. van dit blad. Diversen te koop BIOSOOOPTOESTEL compleet te koop of te ruilen voor pick-uip met platen en motor. Br. no. T 607 bur. van dit blad. Te koop: pracht HUISKAMER AMEUBLEMENT. koopje. bevr. Bakker, Planciusstraait 40. IJmuiden-Oost. TE KOOP: damessch. m. 39 peau de suède en paar meisjes- sch. m. 27 ruilen voor m. 31 Zeeweg 344, Driehuis. Adverteert in dit blad te laten inschrijven als lid van de Vereen, v. Facult. Lijkverbranding beteekent: dat allen lid zijn tot 31 December 1943 indien U direct het geringe bedrag van 1.50 betaalt. U kunt zich laten inschrijven bij den afd. secr. A. J. van der Weijden, Alexander Bellstraat 51, IJmuiden, Giro 418060. ALGEMEENE HANDELSKENNIS Wilt U met de meeste kans van slagen in het bezit komen van dit voor ieder toekomstig zakenman onmis bare diploma, volgt dan de cursussen van het Instituut v. Middenstandsontwikkeling en geeft U spoedig op bij A. WIEDEMEYER, Stationsweg 67, Velsen H. VEUGSR, Pres. Steynstraat 47, IJmuiden Alle inlichtingen worden gaarne verstrekt. De cursussen beginnen DINSDAG 15 SEPTEMBER om 19.20 uur in de U.L.O.-School te Velsen. NEDERLANDSCHE RADIOMUZIEKFEEST 12 T.19 SEPT. 1942 BONTE REIS DOOR NEDERLAND te houden op Donderdag 17 September 19.IJ—31.00 uur in KRASNAPOLSKY TE AMSTERDAM EEN PROGRAMMA VAN VOLKSCHE MUZIEK met medewerking V3n Dora Schrama, sopraan-; Fred Menger, declamatie; Gemengd koor, in gestudeerd door Fred Boshart; Kinderkoor o.l.v, Willem Hespe,- De Trekvogels o.l.v. Wessel Dekker; Friesch Vrouwenkoor; Drentsche Boerendansgroep; Omroeporkest o.l.v. Hugo de Groot; Harmonie-orkest o.l.v. Frits Jakma. Aangezien een gedeelte van dezen avond wordt uitge zonden, worden de zaaldeuren om 1910 uur gesloten, zoodot het publiek dringend wordt verzocht tijdig aanwezig te zijn t VOORVERKOOP PLAATSBEWIJZEN vanaf Woensdag 16 Sept hij Krasnapohky. 10-17 u. Verder zoo mogelijk des avonds aan de zaal. PRIJZEN DER PLAATSEN. Op vertoon van luistervergunning 1942 Af~i of betalingsbewijs hiervan. I vJ.tvJ óf Lidmaatschapskaart van het N.A F. Zij, die bovengenoemde bewijzen niét kunnen coonen, betalen i 0.75 ve f HET ADRES voor Trimmen en Scheren van Honden is J. C. BRUGGENKAMP Casembrootstr. 17, IJmuiden-0 Ook aan huis te ontbieden. Pre eefl de hoogste waarde ror Uw meubelen. zoldert azi mingen, haarden, kachels. KONINGSTRAAT 48, tel; HAARLEM.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 4