PRODENT H LOTION MALWIDA 31 DANSLES EUWE GRACHT9E Schoenmakersknecht N.V. KELLER MACDONALD REPARATIE TREKKERS EXPEDITIE-KNECHT UMonsecco VAn HOUTGiïS THALIA/FHKATEJ AUTO-£XPEXHTIE Reehorst de Groof GOUD- JUWEELEN ZILVER - ANTIEK H. W. DAMES, Anfiekhandi5 S. O. s. Firma M. C. Hooie KGFFIESURROGA amB FEUILLETON Roman van Else Wernecke Nadruk verboden *7 „Wat een schandaal!" steunt dc viermastbark. „Als ik jou toch niet gehad had, Marga". Mevrouw dr. Scheele, met een blos van blijde opwinding op haar wangen en met smaak gekleed in een geraffineerd eenvou dige, zwarte namiddagjapon, neemt Marga's arm en loopt langzaam met haar door de ver schillende vertrekken van het instituut. Het is, op dezen gedenkwaardiger! Dinsdagmid dag, inderdaad alles klaar en Marga. niet minder verheugd dan mevrouw' Scheele, moet toegeven, dat het geheel, alle moeilijk heden ten spijt, nog veel mooier is geworden dan ze had durven hopen. Alle deuren staan wijd open en de lam pen werpen, in vereeniging met de indi recte plafondverlichting, een ongemeen warm en weldadig schijnsel over het zalm kleurige behang en de blauwe velourstapii- ten. De nieuwe vertrekken zïin even groot scheeps als doelmatig ingericht-en over alles hangt die frissche, pittige geur. die de prae- paraten van mevrouw dr. Scheele zoo aan genaam onderscheidt van de gebruikelijke zware en zoete parfums. „Is het niet prachtig?" Mevrouw Scheele s blik dwaalt over de, langs den muur opge stelde toestellen in de gymnastiekzaal, de lange rijen ligbanken in het lokaal voor lichaamsbehandeling en door de geopende deuren naar de vele kleine cabines met de blinkende instrumenten en glazen kastjes. Men kan niet eens zeggen, dat de vele goud gelakte stoelen en tafeltjes, die uit een ver- huurinrichting stammen en voor de ont vangst der vele genoodigden zijn neergezet, bepaald storend werken. Mevrouw dr. Scheele is enthousiast en wuift Gabi en Eva, die ietwat verveeld tegen den muur hangen, vriendelijk lachend toe. Zij dra gen. evenals Marga, voor deze bijzondere gelegenheid een flatteus toiletje van glan zende, zalmkleurige zijde met donker blauwe omslagen. „Vinden jullie het niet schitterend geslaagd?" „Eerst eens afwachten", zegt Gabi som ber. „Voorloopig komt er nog geen mensdh!" De bedrijfsleider, meneer Koekoek, is nergens te zien. Hij heeft de, door mevrouw Scheele geuite verwachting, dat hij, plech tig in het - zwart gekleed, aan de ontvangst zou deelnemen, verontwaardigd van de hand gewezen. Voor hem is hier nu niet.-: meer te doen, des te meer echter bij de an dere filialen. Hij is er allang tusschen uit getrokken, want niemand kan van hem ver langen, dat hij, als eenige man bij een zoo specifiek vrouwelijke aangelegenheid zich aan honderden nieuwsgierige blikken zal blootstellen. „Marga als ik jou toch niet gehad had", herhaalt mevrouw Scheele nog eens, „je bent toch werkelijk een fijne vent!" En daarbij bemerkt ze niet, dat Marga even ineen krimpt. Ze kan immers ook niet we ten, dat juist dit citaat Marga op dit oogen- blik niet bepaald aangenaam is. Overigens worden noch Gabi, noch me neer Koekoek in het gelijk gesteld. Er ko men al menschen, er komen zelfs ongeloof lijk veel menschen, zóóveel, dat men zich ongerust begint te maken, of het aantal stoelen, hoewel er toch nog zijn bijbesteld, I wel toereikend zal zijn. Enfin, ten slotte heeft men altijd nog de rustbanken. En het blijkt nu ook, dat er allerminst gespro ken kan worden van een specifiek vrouwe lijke aangelegenheid, want reeds onder de eerste bezoekers bevinden zich eenige hee- ren, heeren van de pers. üiè op den achter kant van hun uitnoodiging notities maken, en heeren. in gezelschap van hevig ge- interesseerde dames. „Kijk eens", fluistert mevrouw Scheele Marga in het voorbijgaan toe. „daar komt ook m'n verrassing al voor je!" Meteen spoedt ze zich weg om steeds opnieuw toe- stroomende gasten te' begroeten en Marga werpt een blik op het. juist binnen tredende paai-. Een vluchtige blik slechts, maar die toch voldoende is om Marga den schrik om het hart te doen slaan: het is een zware, blonde vrouw, die om zich been kijkt, alsof deze receptie te harer eere wordt gegeven en achter haar een heer van middelbaren leeftijd met een hoog voorhoofd, een bril met hoornen montuur en een gezicht, dat eerder bii een geleerde dan bij een zaken man zou. passen. Mevrouw Scheele is overal. Ze groet, ze glimlacht, ze drukt tientallen handen, leidt de bezoekers uit de overvolle ontvangkamer naar de andere zalen en vertrekken, geeft ze aan Gabi en Eva over, die hen weer verder leiden, verklaringen en toelichtin gen geven en honderd maal dezelfde vragen beantwoorden. Er gaat wel een vol uur mee heen, voor het va-et-vient in de vele 'mooie vertrekken eenigszins geregeld is en de gasten aan de kleine tafeltjes hebben plaats genomen, ter wijl eenige gehuurde lcellners thee en ge bak serveeren en bij het gedempte gerinkel van kopjes, schotels en taartvorkjes, het geroezemoes van stemmen op geanimeerde gesprekken duidt. De algemeene stemming is uitstekend, werkelijk uitst.eke*d. „Waar zit Marga eigenlijk?" fluistert me vrouw Scheele Gabi toe, terwijl ze over vijf hoofden heen een dame toewuift. ,,'kWeet niet", mompelt Gabi gejaagd, „zeker uitgeknepen". (Wordt vervolgd.) Deze week aan vang van alle lessen. Inschrijving elke avond van 79 uur. Leeftijd tot 20 jaar. DANSSCHOOL HAARLEM Baar staat een geit op het grasveldje. Dat is niets bijzonders, want we hebben een geitenfokvereeniging, waarmee ik maar wil zeggen, dat er meer van zulke beesten in onze goede gemeente zijn. En toch sta ik er nu al een kwartier naar te kijken. Waarvan misschien staat te kijken, maar dat deex-t me niet. De geit doet of een tooverfee. „tafeltje- dek je" heeft gefluisterd. Het beest kauwt nu al den heelen tijd en maakt geen aan stalten om op zijn lauweren te gaan rusten. Waar het al dat voer vandaan' haalt be grijp ik niet. WSnt het grasveldje is maar dein. Ik ^>Cker over dit mysterieus ge heim war. de geit. He* goedige dier kijkt me verstandig aan. Dat vind ik aardig. Want dierenoogen kunnen veel zeggen. En zij vertellen mij, dat het beest tevreden is. Het leeft voor zijn genoegen. Het wordt 's morgens naar dit grasveldje gebracht en gaat eten. Als het moe is van het slikken, begint het te rusten, waarna het opnieuw de honger gaat stillen. Zoo werkt het dooi' tot 's avonds, wanneer het netjes wprdt gehaald en thuisgebracht. En voor al die vreugden heeft het maar weinig te doen. Het moet melk geven, die gelijk staat aan zooveel vleesch en zooveel eieren, als ik voorzitter Prent mag gelooven en dat doe ik. Verder kan het rustenen eten. Een geit is een gelukkig dier. Evenals haar baas, want er is nu een wilde-bokkenverbod. Zwarte schapen wor den dus uit de familie geweerd. Ik zie een vlieg, die zich als een bom op den rug van de geit laat vallen. Tevre den over de behouden aankomst spreidt de vlieg de voorpooten waarna ze aan ochtend gymnastiek gaat doen. Nu kruist ze haar stelten boven haar kop, alsof ze zeggen wil: Ziehier de Vlieg, De geit eet voort. Het insect begint zich te vervelen. Het gaat wandelen en dat kriebelt. Maar de geit verslikt zich niet en kijkt me tevreden aan. Nu gaat de vlieg steken. Verschrikt zie ik toe. n Even kijkt de geit op. Dan een ferme lik met haar 'tong en aan de vlieg wordt alleen een zalige gedachtenis bewaard. Terwijl de geit weer rustig haar maaltijd vervolgt. Zoo heb ik een half uur naar het beest staan kijken. Het was een schouwspel zon der emoties. Maar toen ik het grasveldje verliet was ik veel rustiger en gemoede lijker dan toen ik kwam. En een beetje meer tevreden. Ach, men moet van muggen geen olifanten maken, dat vergt, veel te veel krachtsinspanning. De geit heeft me dit stilzwijgen geleerd. Het beest eet nog steeds De nationaal-socialistische beweging der Nederlanden. 's GRAVENHAGE, 15 September. Op de persconferentie van heden is door den vertegenwoordiger van het de partement van Volksvoorlichting en Kunsten medegedeeld, dat de naam der nationaal-socialistische beweging, bij afkorting tot dusver N.S.B. genoemd, voortaan zal luiden: „nationaal socia listische beweging der Nederlanden". Bü afkorting „N.S.B.D.N." Deze naamsverandering geschiedde vanzelfsprekend in overleg met de Duitsclie autoriteiten. De toevoeging „der Nederlanden" is slechts ter verdui delijking aangebracht. Politieke betee- kenis moet daaraan niet worden ge hecht. SANTPOORT Estafette afgelast. Ondanks alle pogingen van het bestuur en de technische commissie van T.V.S. om de jaarlijksche estafette alsnog te houden, kon dit plan niet worden verwezenlijkt. Technische overwegingen noopten het bestuur tot het besluit om dit evenement tot een volgend jaar uit te stellen. Terloops kan hierbij nog worden opge merkt, dat diverse leden der deelnemende vereenigingen wegens de handbal-compe titie verhinderd waren om voor hun turn- vereeniging uit te komen. Als vanzelfsprekend hoopt men dat een volgend jaar de omstandigheden gunstiger zullen zijn. T. V. S.-NIEUWS. Bij de districtskampioenschapen, welke te Krommenie gehouden werden, bezette het T.V.S.-lid mej. A. Nol met SOkS punt de veertiende plaats op de ranglijst. Er moes ten prestaties aan brug, rek en ringen wor den verricht, evenalfl vrije oefeningen en paard-, voltige en -springen. Daar het de eerste maal was dat mej. Nol aan een dergelijk evenement deelnam, zal zij stellig in de toekomst nog betere succes sen kunnen behalen. 1iïiï Utymuidetu- DE GEIT. De Kennemer Jagers. De Stormvogelr (wandelaars) zullen zich aan het goed: 'oorbeeld van de voetballers hebben ge spiegeld. Onlangs is voor de handbalclul ;e Velsen, eerst als S.S.H. spelende, eer uitstekende naam bedacht. namelijk IJmond. Namen, die op het karakter der vereeni ging wijzen, dragen De Watervrienden en De Waterratten (resp. zwemclub Hoog ovens en Van Leer), Suomi (welken naam men op de trainingspakken etc. der Fin- sche athleten ziet), Sans A tout (de Bever wijksche bridgeclub), Klaver Twee (bridgeclub Van Leer), Weenink (naar der schaker) en Turnlust (Beverwijksche gym nastiek vereeniging). Vertrouwde klanken zijn Vitesse (voetbalclub te Castricum) Sparta (gymnastiekvereniging- te Velsen). Olympia en Gratia Plato (idem IJmuiden). Hercules (Beverwijksche gymnastiekver- eeniging). Excelsior (biljartclub Velsen- Noord) en Sport Vereent (korfbalclub te Santpoort). En wat denkt men van de dam club Stabiel te Santpoort, de schaakclub Kijk Uit! te IJmuiden en de vischclubs: 't Baarsje (Van Leer), 't Karpertje (het „college" te Beverwijk) en. De IJzeren Voorn (Hoogovens)? Maar over originali teit gesproken: een vroegere Beverwijksche biljartch'b spande toch de kroon. Want haar iv m was.... Het blauwe Krijtje! En dan te bedenken, dat Shakespeare vroeg wat een naam beteekent Agenda IJmuiden. WOENSDAG 16 SEPTEMBER. THALIA: Cadetten. REX Jakko, de Circusjongen. DE PONT Trenk de Pandoer. DONDERDAG 17 SEPTEMBER. THALLA Cabaretavond. REX Geen voorstelling. DE PONT Geen voorstelling. DIENST DER APOTHEKEN. Avond- en nachtdienst:"Kennemer Apo theek, Wijk aan Zeeërweg. „De vereeniging heet Van „V.V.IJ." tot .Jlet Blauwe Krijtje'' Wat beteekent een naam? Wij stellen ons voor hoe het gaat bij de oprichting van een vereeniging op sport gebied. Na lange besprekingen verheft de zooeven uitverkoren voorzitter zich van zijn zetel en hij zegt de al zoo vaak in rus- tige afwachting gesproken woorden: „De vereeniging heet...." Hij stopt midden m een fraaien volzin, omdat hij plotseling ontdekt, dat het niet zoo gemakkelijk ir een aardigen naam te vinden als hij aan vankelijk dacht. Tja, hoe moet de vereeni ging nu eigenlijk heeten? Wanneer we zoo eens rond ons kijken, stellen we vast, dat er dikwijls aardige na men zijn gevonden en sommige oprichters bijzonder oorspronkelijk zijn geweest. Daarentegen zijn er ook voorbeelden, die toonen, dat men zich er óf met een hand omdraai „vanafmaa'kte", óf bij gebrek aan beter met een niet bepaald bevredigende benaming genoegen nam. Eigenaardig is m- tusschen, dat we nog steeds met op een club kunnen bogen, die voluit „IJmuiden heet, toch een ware uitkomst! De liefde tot afkortingen zorgde alleen voor V V. IJ(de voetbalclub van de Zaterdagmiddagcompe titie), K.C.IJ, (de kanoclub). T.V.IJ. (de turnvereeniging) en D.C.IJ. (de roemrijke damclub). Zoo ontbreekt ook „Velsen terwijl we wel V.Z.V. (Velser Zwemver- eenïgin!) hebben, evenals V.S.V. (Velser- ender Sportvereeniging)Maar er is toch een witte raaf: de R.K. Zwemclub IJmui den Oost. In andere plaatsen gaat het beter. Daar zijn de voetbalvereenigingen Beverwijk, Uitgeest en Santpoort, benevens de bridge club Wijk aan Zee, de honkbalvereenigmg Beverwijk en de watersportvereenigmr Uitgeest. Te Santpoort is echter tevens T V S. (Turnvereeniging Santpoort). Al heel spoedig en gemakkelijk werden de namen vastgesteld van de Heemskerksche Zwem club. de Beverwijksche Damclub er -bridgeclub. K.Z. (Kennemer Zwemclub s aardiger, evenals Bricas (Bridgeclub Castricum). Aan afkortingen is overigens geen ge brek. We zien te IJmuiden O.I.V. (Ons Ideaal Voorop), en P.S.V. (Politie Sport vereeniging Velsen), te Velsen-Noord I.E.V. (In Eendracht Vooruit), V.V.B voetbal - vereeniging Breesaap) en H.O.S.C. (Hoog- ovenschakclub), te Beverwijk D.E.M. (Door Eendracht Macht), en S.S.S. (Sport Staalt Spieren), te Wijk aan Zee V-V.E. (voetbal vereniging Excelsior), te Heemskerk \DO. (Aanhouden Doet Overwinnen) en te Castricum C.S.V. (Castricumsche Sport vereeniging). Vergeten we ook het Velsen- sche S.S.H. (Sportstaten Hoogovens) en 'net Beverwijksche D.O.K. (Door Oefening Kracht) niet. Oorspronkelijke namen zijn er te over. gelukkig maar. Aan de plaats en omstan digheden verbonden zijn te IJmuiden Stormvogels en Waterloo, te Velsen Wa tervliet en Kinheim en te Beverwijk De Kennemers. Bij deze groep behooren ook Strawberries („Aardbeien"!), De Breesa- pers (hockeyclub Van Leer), en Zeevogels 'te Egmond aan Zee. Terrasvogels is zoo ge noemd. omdat de club aan den Terrasweg te Santpoort speelt. Verder denken we aan Met groote vréugde geven wij kennis van de geboorte van onze zonen FRANCISCUS JACOBUS CORNELIS ALBERTUS PIETER GERARD. A. CLEEREN 4 E. P. CLEEREN-BAART IJmuiden-O., 13 Sept. 1942 Frans Naereboutstraat 11 Burgerlijke Stand. HAARLEM 15 September 1942. BEVALLEN: 12 Sept., G. M. -Jonker—Diesveld, M. A. van Geijlswijk—Oxsener, d.; 14 Sept., E. M. Diependaal—Klóos, d.; J. van Donselaar—de Graaff, z.; E. M. Steenken—van Leeuwen, z.; 15 Sept,, G.*-van Berloo—Twuijver, z. OVERLEDEN: 13 Sept., G. van Dijk, 70 J., Bor- neostraat; 14 Sept., F. Janse, 81 j., Zomerkade. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN INLEVERING BONNEN „24" PETROLEUM- KAARTEN S EN T. De Secretaris-Generaal van het departement van Handel, Nijverheid én Scheepvaart maakt het volgende bekend met betrekking tot het inleveren door detaillisten en grossiers der bon nen „24" van de petroleumkaarten S en T, wel ke bonnen recht geven op het koopen van één rantsoen, kaarsen. Detaillisten kunnen de bonnen „24" van de petroleumkaarten S en T tot en met 10 October 1942 bij de distributiediensten inlevei-en, met dien verstande, dat zij de overgehouden rant soenbonnen tot een maximum van 9 stuks door geven aan de grossiers. Eveneens dienen detail listen, die het voorgeschreven minimum aantal van 40 stuks niet kunnen bereiken, alle in hun bezit zijnde bovengenoemde bonnen over te ge- i aan de grossiers. De grossiers kunnen alle hun bezit zijnde bonnen „24" der petroleum- kaart S en T tot en met 16 October 1942 bij de distributiediensten inleveren. LEIDENDE SPORTORGANISATIES. In verband met de vele verzoeken om inlich tingen, die het departement van Opvoeding, We tenschap en Kuituurbescherming langs telefo- nischen weg bereiken, wordt bekend gemaakt, dat door den Secretaris-Generaal van dit de partement voor de hieronder aangegeven takken van sport de daarachter vermelde organisaties .leidende sportorganisaties" zijn aangewe zen: Athletiek: Nederlandsche Athletiek-Unie, Gra in Beatrixstraat 30, Gouda. Biljartspel: Nederlandsche Biljartbond, Bronck- horststraat 25 hs.. Amsterdam-Z. Bokssport: Nederlanclsche Boksbond, Wete ringschans 105 hs., Amsterdam-C. Cricketspel: Nederlandsche Cricketbond, Oude s-Gravelandscheweg 7, Bussum. Gymnastiek: Nederlandsch Gymnastiek Ver bond, Leidschegracht 50, Amsterdam-O. Handbalspel: Nederlandsch Handbal Verbond Schollenbrugstraat 6, Amsterdam-O. -Handboogsport: Nederlandsche Bond van Handboogschutterijen, Anna Paulownastraat la, Eindhoven. Hockeyspel: Nederlandsche Hockey Bond, 's-Gravelandsche weg 144, Hilversum. Honkbalspel: Nederlandsche Honkbalbond, Dr. Gerkestraat 18b, Zandvoort. Jiu jitsu: Nederlandsche Jiu Jitsu Bond, Spot vogellaan 38, 's-Gravenhage. Kaatsspel: Nederlandsche Kaatsbönd, Jan Bogtstrastraat 29. Franeker. Kanosport: Nederlandsche Kano Bond, Goud- reinetstraat 155, 's-Gravenhage. Kegelsport: Nederlandsche Kegelbond, Pomo- nalaan 42, 's-Gravenhage. Kolfspel: Nederlandsche Kolfbond, Stations straat 57, Koog aan de Zaan. Korf balspel: Nederlandsche Korfbalbond, Vierambachtsstraat 116b, Rotterdam-W. Krachtsport: Nederlandsche Krachtsportbond, Stadhoudersstraat 3, Arnhem. Roeisport: Nederlandsche Roei-Bond, De Ge- nestetweg 8, Bloemendaal. Rugbyspel: Nederlandsche Rugby-Bond, Olym- piakade 51, Amsterdam-Z. Schaatsenrijden: Nederlandsche Schaatseprij- dersbond, p.a. mr. C. P. Eecen G.zn., Oudkarspel. Schermsport: Nederlandsche Amateur Scherm- bond, Van Blankenburgstraat 31a, 's-Gravenhage. Schietsport: Vereeniging van Nederlandsche Scherpschutters, Utrechtschestraat 329, De Bilt. Skisport: Nederlandsche Ski Bond, Laan Meerdervoort 52, 's-Gravenhage. Squash racketsspel: Nederlandsche Squash Rackets Bond, Wittevrouwensingel 26, Utrecht. Tafeltennisspel: Nederlandsche Tafeltennis Bond. Apeldoornscheweg 192, Arnhem. Tennisspel: Nederlandsche Lawn-tennis Bond, Albertinestraat 7, 's-Gravenhage. Voetbalspel: Nederlandsche Voetbalbond, Van dec Spiegelstraat 21, 's-Gravenhage. Wandelsport: Nederlandsche Wandelsport Bond Zaanenlaan 55. Haarlem. JHeil- en Motorbootsport: Verbonden Neder landsche Watersport Vereeniging, N.Z. Voor burgwal 104, Amsterdam-C. Wielrensport: Nederlandsche Wielren Unie. Anna Paulownaplein 3. 's-Gr^enhage. IJshockeyspel: Nederlandsche IJshockey Bond, Gooüandscheweg 1, Bussum. Zwemmen: Nederlandsche Zwem- en Red dingshond, Laan van Minsweerd 7bis, Utrecht. Voorloopig als leidende organisatie aangewe zen: Autosport: Nederlandsche Automobielclub, Koninginnegracht 37, 's-Gravennage. Golfspel: Nederlandsche Golf Comité, Groot Hertoginnelaan 30, 's-Gravenhage. Motorsport: Nederlandsche Motorwielrijders- ver., 2e v. d. Boschstraat 38, 's-Gravenhage. Tevens wordt medegedeeld, dat voor dammen en schaken als leidende organisaties zijn aange wezen: Dammen: Nederlandsche Dambond, Willem- straat 15, Dordrecht. Schaken: Nederlandsche Schaakbond, Van Speykstraat 2, Utrecht. AANMELDINGSPLICHT TEENSCHILLERS, GRIENDHOUTKOOPERS EN HANDELAARS ONGESCHILD TEENHOUT EN RIET. De ondervakgroep groothandel in griend maakt nogmaals bekend, dat degene, die in aanmerking wenscht te komen voor een aankoopvergunning voor schilteen voor de. witmakerij, welke teen ook uitsluitend zal mogen worden gebruikt om te schillen en na het schillen ter beschikking van het bedrijfschap voor griend en riet zal moeten worden gehouden, gelieve zich voor 20 Septem ber 1942 op te geven aan het secretariaat van de ondervakgroep groothandel in griend, Keizers gracht 517, Amsterdam C., onder opgave van welke hoeveelheid., groene teen hij hiervoor wenscht te ontvangen en eventueel welke soort met vermelding van de hoeveelheid witte teen, die hij in de jaren 1939, 1940 en 1941 heeft geschild, resp. afgeleverd. Degene, die in aanmerking wenscht te komen voor een aankoopvergunning voor 3- en 4-jarig grlendhout op stam, welk griendhout door hem volgens de normen, die zullen worden voorge schreven door het bedrijfschap voor griend en riet, zal moeten worden bewerkt, terwijl de hoe veelheden geoogst product aan genoemd bedrijf schap zullen moeten worden gemeld en ter be schikking van het bedrijfschap moeten worden ge houden, dient zich voor 20 September op te geven aan secretariaat van de ondervakgroep groothandel in griend. Keizersgracht 517, Am sterdam C., onder opgave van de notarissen var wie hij in de jaren 1939, 1940 en 1941 griendhout op stam heeft, gekocht, eventueel van de eige naars, indien hij daarvan direct, zonder tusschen- komst van een notaris, heeft gekocht. Onder „koopen" en „verkoopen op stam' wordt verstaan, het geen in deze branche door gaans wordt genoemd „pachten" en „verpachten". Degene, die in aanmerking wenscht tte komen voor een vergunning tot het verhandelen ongeschild teenhout, volgens de door het bedrijf schap voor griend en riet te stellen normen, ge lieve zich voor 20 September 1942 op te geven aan het secretariaat van de ondervakgroep groot handel in griend. Keizersgracht 517.'Amsterdam C.. onder opgave van de hoeveelheden en de waarde van het ongeschilde teenhout, dat hij in de jaren 1939, 1940 en 1941 aan mandenfabrikanlen of andere uiteindelijke verbruikers heeft ver kocht. De ondervakgroep groothandel In riet maakt nogmaals bekend, dat iedere riethandelaar, die ln aanmerking wenscht te komen voor een aan koopvergunning voor opgebost riet, zich voor 20 Septembfer '.942 dient aan te melden bij het secre tariaat van de ondervakgroep groo'-handel in riet, Keizersgracht 517, Amsterdam C., onder opgave van den omzet in geld in de jaren 1936, 1937, 1938 en 1939, alsmede van de verhandelde hoeveelheden bossen riet in genoemde jaren, gespecificeerd naar de verschillende soorten deknet, matriet en bladriet. De aandacht wordt er uitdrukkelijk op gevestigd, dat onder dezen aanmeldingsplicht niet vallen degenen, die riet op stam koopen (het z.g. „pachten") doch uitsluitend de handelaars die het riet gesorteerd Skoopen en verhandelen. De genen, die aan dezen oproep geen gevolg geven, zullen dit jaar niet in aanmerking komen voor een vergunning. Hiermede betuig ik mijn har- telijken dank voor de vele blij ken van belangstelling, onder vonden bij mijn 25-jarig jubi leum, in het bijzonder van mijn Patroon, den heer Paauw. Chef Amsterdamsche Vleeschhouwerij Neptunusstraat 30 IJmuiden. HUWELIJK Heer, 29 jaar, m. vaste pos., z. k.m. m. dame, 1. 25-30 jr. Brie ven met foto... (geretoürneerd). no. T 612 bur? Van dit blad Gevraagd: vlug kunn. werken, bekend met uitpoets- en stikmachine. Schoenmakerij „de Econoom' Kalverstr. 14, IJmuiden Oost Jansweg 42 tel. 11828 Philips' scheerappaxaten, ombouw enz. Ook voor den handel. Erkend Philips Philishave Reparateur Trekkers: voor werkzoeken den en aangeboden betrek kingen 3 tot 6 m.m. 24 cent. elke m.m. meer 4 cent. Alle andere advertenties van particulieren ln de zelfde ru briek: 3 tot 6 m.m. 36 cent. elke m.m. meer 6 cent Personeel gevraagd MEISJE gevir. boven 16 j. Hel, Mg, Kennemerpleln 2-S, IJmuiden NET MEISJE gevraagd voor de morgenuren. Duinvliie/tsfcraajt 76. Velsen-Noord. Mevr. Boerlage, vraagt NET MEISJE v. ochtemdiuren v. S.30- 12.30 u. of voor den middag van 2-6 uur. Zich aan te melden M-eervlietstraat 4. Velsen.. NETTE WERKSTER, gevraagd r een of twee miiddiagen per week. IJmulderstraatw. 116, IJ: Wegens teleurstelling flinke WERKSTER gevr. voor 2 da in do week. Mevr. Holsteim, Da Gostalaan 15. Driehuis. Diversen Te huur agb. op goeden stand te Santpoort D. gr. ongem. KA MER met gebr. van bad, event, keuken. Br. no. T 613 bur. v. d. bl. 1 j. J. SCHOENEN m. 28 te ruilen voor m. 29. Aelx, Bell- straat 36, IJmuiden. Vrouw met kind vraagt ge meubileerde KAMER. Br. no. T 614 bur. v. d. blad. VERLORENDameshorloge, gaande v. Oud-IJm. naar Engel- mundusw. Gedachtenis. Teg. bel. eer. te bez. Engelmundusweg 100, IJm. O. VERLORENBroche, ovaal, gebrand glas in zilver te Oud- IJmuiden. Teg, bel. ter. te bez. Koningsplein 5, IJmuiden. Werkman vraagt net KOST HUIS. I-Ieidestraat 9, IJmuiden-O Moderne KINDERWAGEN te lilen voor mod. wandelwagen tje. Tuindershofje 6, IJm. O. Echtpaar wenscht PASGEBO REN KINDJE, Jongen, geheel tot zich te nemen. Adr. te bèvr. bur. blad. WIE WIL z.g. melsjessch. m 31 ruilen voor m. 32? Velserduin- veg 178, IJm. O. Te koop gevraagd Te koop gevraagd 1 pers. SPIHkAL. Pres. Steynstraart 31 IJmiuiden. Te koop gevr. 1 of 2 wlitte JAS- SCHORTEN nn. lange of k. mou wen m. 40-42. Tromip&tr. 22, IJm.-O. Te koop gevr. VLOERKLEED Pr. Hendrikstraat 114, IJmuiiden. Te koop gevr. GASFORNUIS en OVERGORDIJNEN, Pr. Hen dirikstraat 114. IJmiulden. Te koop gevr.: EEN PAK leeftijd 18 jaar, G. Broek, Piet Heinstr. 119. IJnnulden. Diversen te koop Te koop: KINDERWAGEN pr. sfcaat. Tevens ruiling of overn. gevr. van nette meisjes schoenen no. 29 voor no. 32 of 3! Te bevr. Hoofdstraat 127, Sant poort. Tusschen 3-6 uur n.m. TE KOOP l p. beige d. schoe nen m. 40 f 10 en 1 p. witte d. sch. m. 36 f 8.5 0. Adres te venn, bnr, van dit blad. Te koop: zwarte wofUen OM SLAGDOEK. Adres te verin, bnr van .dit blad. Te koop prima VEERENBED met overtrek (2 pers.) Esohidoorn straat 32, IJmuiden-Oost. Te koop: BAKKERSWAGEN ln pr. staat f 80. Raitelstraat 40, I Jmiuld en- O ost. Te koop: old finish ROOK- STOEL m. v eerend kussen Nieuw. Uiterste pr. 100. Plan- eiusdwansstraat 12, IJm.-O. Te koop: 2 p. JONGENS- SCHOENEN m. 41 of te nullen voor m. 43. Enschedéstraa/t 26, IJ mudden. Te koop wollen BABY-ClAPtE. Tuinderstraat 73. IJm.-O. Te koop: VOEDSTER m jonge konijnen. Alex. Bellstr. IJmuiden. Lage JON GEN SSOHOBNEN 30 te koop of in mil voor m, 31 of 32. Na 6 uur. IJmuidei'sbr.- weg 67, IJmuidep, TE KOOP: 2 p. dannessch. geh. leer m 38 en heeren polshorloge. Alles afls nieuw, Aillb. Cuy.pstraat IJmiuiden-Oost. Eenig BABYGOED en thee kast te koop. Na 7 uiir. Kanaal straat 122, IJm. Complete Meubilering zoekt flink persoon. Leeftijd 30 jaar. Vaste werkkring. Zij, die op de hoogte zijn het bedrijf genieten de voorkeur. Br. met uitv. ml. onder no. 8414 bureau van dit blad. in Uw keuken Vele gerechten worden Veel fijner, wanneer U Van Houten's Limonsecco toe voegt, gebruikt als citroen- sap of ter vervanging van azijn. De inhoud van een cartonnetje komt in geur cn smaak overeen met het sap van 20 citroenen. Het grijs in 't haar verdwijnt, waar AL AD IN verschijnt Laat uw haar nooit verven Het gebruik van ALADIN geeft binnen korten tijd uw haren hun oorspronkelijke kleur terug. Overal verkrijgbaar (kappers, drogisten, parfumeriezaken). Prijs f 2.25 f per 1/1 flacon. Toezending ALADIN-Brochure gratis en franco op aanvraag door Hoofddepöt. ALADIN: Havenstraat 183, Rotterdam, Telefoon 37635. ALADIN IS GEEN VERF EN IS ONSCHADELIJK Wanneer U meent, dat geen enkele bonbon Uw zeer ver wenden smaak geheel kan voldoen, leer dan Frank Rademaker's bonbons ken nen. Zij zullen U van-ge dachte doen veranderen. Deze bonbons zullen U van gedachte doen ver anderen DONDERDAG 17 SEPTEMBER, AANVANG 7.30 UUR: DE GROOTE JORDAAN-LACHREVUE 0Hae htaHet-Hee tnaaiet" met oa. de bekende Revue- en Radio-Artisten DICK EN MIEP SCHOLTEN Een Lacli-Orkaan van 3 uur lang! Prijzen 1.30, 1.10. ƒ0.85 (alles inbegrepen). Voor spoedige indiensttreding door CHEMISCH WASSCHERD gevraagd bekwame en actieve Colporteurs Brieven m. opg. van ref., leeftijd, verl. sal. enz. no. 842 bureau van dit blad. In nf", niah Nog steeds per naar Haarlem en Amsterdam. JAC. v. HEEMSKERKSTRAAT 49, IJMUIDEN ALB. CUYPSTRAAT 29, IJMUIDEN.OOST zorgt voor Uw gezond- Iheid! tsl.V_J?RODENTA 7 B: Kruisstraat 19 Haarle fe' miuiifiaissiiiif 39-41-34 HSfiRtEH - ffltfBOU U2».* Ik betaal u f 25.— t.m. 250.— voor Uw oude naaimachine, merk of defect geen bezwaar. Kleermakers- of industrie* machines met of zonder motor speciaal verhoogde prijzen. Dus alleen naar Tel. 19021, Rijksstraatweg 250 t.o. Haarlem-terrein en Schagehelstraat 36, Centrum Vanouds was Koffie Hag be roemd om haar smaak en aroma. Thans is deze roem overgegaan op Hag Koffiesur- rogaat, -"de topprestatie van hoogstaand vakmanschap en ingenieuze techniek.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 4