IJmuiden, Velsen, Beverwijk en Omstreken. Eerste klassers boekten gelijk spel.# BUBBELTJE EN KNOR /yV-CL '(fei fr< tE DRIEMAAL PUNTEN EERLIJK VERDEELD Santpoort veroverde te Alkmaar één°punt. Kinheim wist Terrasvogels te verslaan. I.E. V. maakte tien doelpunten! V.V.B. kreeg eerste nederlaag. Waterloo blijft maar ,,engros" scoren OVERZICHT. Santpoort veroverde te Alkmaar eefl punt. Kinheim wist Terrasvogels te verslaan. I.E.V. maakt tien doelpunten. V.V.B. kreeg eerste derlaag. Waterloo blijft maar en gros scorer OVERZICHT Voetbalsupporters zijn niet spoedig tevrede en er zullen er dus wel zijn. die betreuren, dat zij Zondag een half rantsoen hebben gekregen. Men zal hen moeten zoeken bij V.S.V.. Storm vogels en Santpoort, die z.ich met een punt te vreden hebben gesteld. Eerlijk gezegd zou „vol" rantsoen van alle partijen echter wel te veel zijn verlangd. Over het algemeen hebben -e zeker geen reden tot klagen. Het is waar. dat V.S.V, het tegen V.U.C. niei verder dan tot I—1 kon brengen, maar laten we niet vergeten, dat de Hagenaars AJax hebben klein gekregen, welke ploeg het. Zondag Feijen- oord aardig lastig heeft gemaakt. Toch hebben de Rotterdammers de volle buit veroverd, zoo dat zij een puntje voorsprong op V.S.V. hebben, welke club tegen V.U.C. niet In topvorm was. En dan de Stormvogels. Het heeft maar weini; gescheeld of ze zouden voor de tweede maal heb ben gewonnen. Eerst een minuut voor het einde slaagde D.F.C. er in den gelijkmaker te sec De IJmuidenaren hadden weer een gewijzigde opstelling, ditmaal met v. cl. Kuil middenvoor, n volgende week weer een "zege. Stormpieten? Santpoort heeft getoond het nog wel te kunnen. 'In den uitwedstrijd tegen Alkmaarsche Boys werd een gelijk spel geforceard. Daaentegen konden de Terrasvogels het tegen Kinheim nte! bolwerken. Een mooi succes voor de Veisenaren, ''maar een tegenvaller voor de Santpoorters, die nu tweemaal achtereen hebben verloren. Het Velsensche I.E.V. had een zeer product! ven middag. TegenAlkmaar heeft de-ploeg te kennen gegeven, dat zij niet voor een kleintje vervaard is. Van de tien doelpunten nam Nieu- wenhuisen er zes voor zijn rekening. V.V. moest in Uitgeest tegen Ü.S.V.U. haar eerste nederlaag incasseeren, hetgeen In hoofdtaak w te wijten aan het niet medespelen van Braven- boer en Lantsink. die geblesseerd waren. Opvallend is de groote zege van het IJmuiden- »che Waterloo, dat I.E.V. 2 met 8—2 wist te slaan. In de eerste drie wedstrijden zijn ni drle-en-twintig doelpunten door de rood-witten gescoord. Kampioensplannen? Spanning bij V.S.V.—V.U.C. Er bleek voor den wedstrijd V.S.V.—V.U.C. veel belangstelling te zijn en dit wellicht door het fraaie resultaat van dc thuisclub In de voorgaan de wedstrijden. Zoo men een werkelijk mooien wedstrijd had verwacht, dan zijn de bezoekers teleurgesteld. Door beide elftallen werd af en toe niet onverdienstelijk werk verricht, doch bij de bezoekers maakte men er meestal van wat de omstandigheden te doen gaven en men speelde over het algemeen afbrekend en sterk verdedi- |end. De thuisclub kon hierdoor niet in haar ge- vone spel komen en waar ook Bouwens aan den ianval geen leiding kon geven stelde het geheel vel wat teleur. Spanning was er te over. Reeds direct merkte men. dat V.U.C. niet van plan is zich te laten n overspelen, integendeel zij opende met een zend tempo en V.S.V. had het hiermede moeilijk, dat V.U.C. zelfs een goed doelpunt kon maken. De bezoekers bleven goed partij geven. an hielden het spel goed open en wisten nog eenige goede kansen te scheppen, die de nu ingespeel- de V.S.V.-verdediging echter wel kon verwerker, pil Nog talrijker, waren tenslotte de aanvallen van de thuisclub, doch de afwerking was niet best nni en zij werden nog als ee/is door buitenspel onder braken en in-critieke momenten trapte de Haag- lehalte. In de tweede helft had V.S.V. het vooadee! van den wind en reeds spoedig had Sterk een goede kans, welke hij vechter niet wist te benut ten. V.S.V. was en blééf in den aanval en wai veel sterker. In deze. periode zag de scheidsrech ter een handsgeval voor het doel der bezoekers over het hoofd de bal werd met de hand weg geslagen! en toen even daarna Van der Kuil den bal voor het Inschieten had doch werd ge len haakt liet hij nogmaals rustig doorspelen. Rustig Sl was eigenlijk niet het goede woord, want in en -a| bulten de lijn heerschte tengevolge van de •j "groote spanning een zenuwachtige stemming. Reeds dacht men aan een gelijk spel toen Van Zand een kogel inzond, doch de Haagsche doe'- man redde schitterend. Nog meer benauwde oogenblikken beleefde hfi, doch de V.U.C.-ver- dediging verwerkte alles, zij het dan niet steed: op even fraaie manier. Zoo werd de bal herhaal- delijk en geheel onnoodig uitgetrapt en de tijd zooveel mogelijk gerekt. Verder dan eenige uit- vallen kwamen de Hagenaars niet. Bij één hier- er van m est Michel zelfs nog zeer moeilijk werk: en doen, hetgeen hem wel bleek toevertrouwd. V.S.V. wijzigde haar opstelling. De Vries speel- ;ht nu middenvoor en bij een algemeenen aanval.; waarbij zelfs Poulus tot in de voorhoede i doorgedrongen, wisten deze beide spelers 'binatiè den bal eindelijk in het V.U.C.-doel werken. Nogmaals speelde een V.U.C.-back den bal me' 21 de hand. wederom had zij geluk bij den iwak leidenden scheidsrechter Bulte en een gelijk spel was ten slotte voor V.S.V. een te geringe 'a belooning voor haar meerderheid, doch beide 0J1 partijen wisten verder geen goals meer te maken. Stormvogels weerstond D.F.C. DORDRECHT. Voor een talrijk publiek stel den de elftallen zich onder leiding van scheids rechter Pijnenburg als- volgt op: D.F.C. Lïefhaar, Groen. Litz, Groen, Bergijk. v. Dalen. Punt, v. 't Veld, Los, Scheiseler, Melnders. Stormvogels: Kraak. Schippers, Haak, Goedhart, Schoorl. Zwemmer, ibergen, Prins, v. der Kuil, Hamers, v. Pel, (o; [oj Globaal genomen was de uitslag 2—2 e luiste verhouding. D.F.C. had voor de 5 over het veld staanden wind het Hetgeen Stormvogels in dezen wedstrijd sdAeeft getoond, mag niet onverdienstelijk nci zoemd worden. Er werd meer van man op «speeld dan in de drie voorgaande wedstrijden Zooals men uit de higrboven omschrev telling heeft kunnen constateeren had Storm- rogels weer eenige veranderingen ondergaan. door v. d. Kuil als middenvoor en Hamers als rechtsbinnen te laten spelen. Zwemmer Jacobs vervangen, doordat deze nog niet van zijn erü'n den wedstrijd Stormvogels—Xerxes opgeloo ?n Pen blessure was genezen. Zwemmer had geen uw [emakkelljke taak" aangezien hij Meinders te- 'lover zich kreeg. Hij heeft zich er echter ïl goed doorheen geslagen. Toch kon hij niet rerhinderen, dat Meijriders hem omspeelde ig voorzette, waaruit van 't Veld na ongeveer ,-e« minuten het eerste doelpunt, uil een pracht kop ss! tal, maakte. -icb Wat betreft het spel van de voorhoede dit was (gr Wk niet onverdienstelijk, alleen komen v. d. Kuil Pi en Hamers nog een weinig tempo te kort, want Waren zij in de periode, dat zij een goede Ichietkans hadden, een weinig sneller geweest, dat had Stormvogels zeker met een of Iwee .J» doelpunten verschil gewonnen. Nu was dit echt niet het geval, maar. we zullen maar zeggen, anderen keer beter, middenlinie en achterhoede hebben zich JÖÜJeer met Schoorl aan het hoofd heel goed ,0p hm taak gekweten. De eerste aanval was voor Stormvogels. Een )pbal van v. d. Kuil ging juist naast. Na onge- 3 minuten gespeeld te hebben, ontstond u't irfjftn voorzet van Meinders. zooals reeds omschre- j: Rn is, door van 't Veld het eerste doelpunt. Stormvogels nam mïddenuit en ging regelrecht 1> het D.F.C.-doel af, men dacht al den gelijk- nafcer te «ien. maar het schot van Opbergen Ri'd door Liefhaar gestopt. Dc voorhoede wordt steeds, gesteund door Schoorl, aan het werk gezet, maar de kanset lie zij kreeg bleven onbenut De rechtsback ÏF.C., Groen, was voor Opbergen een groot Jfülkelblok. want steeds zette deze hem den voet dwars. Doordat Zwemmer even Meinders los liet eeg deze een'kans om te schieten, maar Kraak 1de op het juiste moment, door uit te loopen. railaf: Sroote gevaar bij D.F.C. moest steeds van ,e!j Hnks komen. Punt. die naar de rechtsbuiten- Plaats verhuisd was. kon zich daar niet thui: Jtvoeli Steeds weer kwamen de D.F.C.'ers op het doe **n Stormvogels terug. Een corner, genomen door Meinders werd door Hamers opgevangen deze plaatste dadelijk naar den vrljstaanden 4. Kuil. De middenvoor werd te hardhandig aan- levallen en Stormvogels kreeg een xrijen trap 'e nemen waarmede Schoorl zich belastte. Een uit De E" wr Wij zagen: Br. Maar.... we zagen het doelpunt, dat V.S.V. 's gelijkmaker beteekende, helaas met scoren. We bekennen het hier ruiterlijk, ondanks het feit. dat V.S.V.'s voorzitter ons gesommeerd heeft: „Ik wil weten, hoe dat doelpunt gemaakt is" We weten trouwens niet eens, 't wel gemaakt is. De V.S.V.'ers zeiden vah wel, de V.U.C.'ers ontkenden evenwel hard nekkig. fee „onfeilbare" zei ook, dat het „ja" was, maar aangezien deze ook wel eens, „nee" zei, als het naar onze meening „Ja" was o.a. bi] twee overtredingen in 't V.U.C.-strafschopgebied, welke V.S.V. twee strafschoppen hadden moeten ople veren durven we niet te zeggen, dat hij het bij 't rechte eind heeft gehad. Alleen het feit. dat Ab de Vries, de maker van 't doelpunt, en een speler, dien we kennen als door en door eerlijk, de felicitaties zijner kameraden genadiglijk in ontvangst nam, doet ons er zeker van zijn, dat V.SV. een doelpunt werd toegekend, dat haar volkomen terecht toekwam. Wat we dezen middag ook niet gezien hebben, was een V'.S.V.-voorhoede in top vorm. Waarom bewaren de V.S.V.-aanvai- lers toch altijd hun besten vorm voor de uitwedstrijden? Bouwens kon ons ook de zen middag maar weer matig bekoren, hoewel ons toch van zeer bevoegde V.S.V.- zijde verzekerd werd, dat er wat „in" zat m dezen jongeman. We gelooven dat graag, doch dat Jjij zulks nu eens in rden eerstvolgenden thuiswedstrijd toone Tenminste als „Gerrlt" dan nog niet van de partij Is. Want die liep hedenmiddag te popelen. Wel geteld heeft hij „in gedach ten" drie goais gescoord. Van der Kuyl was ook al niet best, zwoegde wel hard, doch plaatste ontzet tend slecht! Balvers deed wel handige dingen, doch productief was hij ook al niet en als we een rood shirt en witten broek droegen, zouden we „Sypie" en „Herman"- nog veel meer te doen geven. Wat we wel zagen, waren twee puike verdedigingen! Ab en Jan Poulus konden hun werk op hun slofjes af zulke lui spelen, als 't moet, twee wedstrijden ach ter elkaar, en willen zoo noodtg, bij een derden wedstrijd dan nog „grensrechte- moeten zwoegen. Het dient echter erkend, ren" doch de V.U.C.-verdedigers hebben dat ze uit het goede hout gesneden waren. Rolfes. Stam en Bouming vooral vielen op. Die gingen naar huis met een rapport, waarop 3 ijegens prijkten voor vlijt, ge drag en vorderingen. Rechtsmidden Smit. die tegen „Sypie" nog al eens leelijk deed. had maar een „vijfje" voor zijn gedrag. aanloop, een schot, en de supporters juichten al, maar de bal was in het zijnet gekomen. Dadelijk ging D.F.C. er weer vandoor. De spil plaatste naar Ppnl. deze wrong zich door de ver dediging heen en kwam voor den alleen staanden Kraak, die echter het schot stopte. .Stormvogels kwam nu meer in den aanval maar doelpunten bleven uit. Na 'de thee kreeg Punj al dadelijk een dot een kans, maar Schippers redde op 't critteke moment. Stormvogels ging er Weer vandoor. Hamers kreeg een schietkans, die hij niet onbe nut liet, maar de D.F.C.-keeper was op. z'n post. D.'F.C. kwam weer opzetten, Eeh druk op het Stormvogelsdoel, maar het was weer- Schippers, die redding bracht. En zoo ging het spel over en weer. Een mooi opgezette aanval van Stormvogels stelde v. d. Kuil in de gelegenheid om de gelijk maker te scoren, maar door treuzelen ging de kans verloren. Weer keerden de Stormvogels terug voor het D.F.C.-doel. Schoorl, die even naar voren was gegaan,.kreeg den bal te pakken, wrong zich door de verdediging heen en maakte op keurlgg wijze den gelijkmaker. Daar ging D.F.C. er weer vandoor. Meinders moest een vrijen trap nemen, welke door Kraak gestopt werd. iren nog ongeveer tien minuten te spelen' toen Opbergen den bal te pakken kreeg, hij zette: hem voor en van Pel maakte er 1—2 voor Storm vogels van. De iJmuidenaren dachten reeds ruet de winst rraar huis te keeren. toen dé rechtsbui- t Veld. die met Punt van plaats, verwis seld had. den bal te pakken had. Kij zette hen; •oor en Punt plaatste z'n hoofd er onder. Met :en effectvollen bal werd Kraak een minuut mor tijd gepasseerd. Zoo ontging Stormvogels nog- de overwinning. Kinheim versloeg Terrasvogels. SANTPOORT. De met zooveel spanning tege moet geziene plaatselijke ontmoeting Terrasvo gels—Kinheim is op onverwachte wijze in eer eenlgszins geflatteerde 4—2 overwinning voor Kin heim geëindigd, waarmede wij nog niet willen zeggen dat de zege haar niet toekwam. De "tal rijke toeschouwers hebben een door beide par tijen voortreffelijk gespeeld voetbalspel gezien, zooals in een eerste klasse ontmoeting dikwijl' genoeg niet voorkomt. Het was dan ook aan het voortreffelijk werk an Daniels toe te schrijven, dat Terrasvogels, dat gedurende de eerste helft steeds in de meer derheid was, geen kans zag de leiding te nemen. Bij Terrasvogels was het Jaap van Gelder, die ijn ouden vorm weer teruggevonden heeft en het de achterhoede danig lastig maakte. Ook Kinheim' roerde zich en hier waren Rademakers Kuilenburg de spelers, waarvan het gevaar dreigde. Aan de andere zijde liet Terrasvogeis door te treuzelig spel van haar binnenspeiers een pracht kans, door de Jonge geboden, onbenut. Reeds was Daniels bij een vliegend schot van Zaal gepasseerd toen de Vries den bal van de doel lijn werkte. De thuisclub was thans ver in de meerderheid en wederom bood J. van Gelder zijn binnenspeiers een kans de score te openen, doch allen trapten over het leder heen. Bij een corner kopte van Gelder Sr. keurig in, reeds dacht men te kunnen juichen toen Daniels een sprong nam en bet gevaar wist te wenden. Langzamerhand nam Kinheim het spel in han den en na veertig minuten spelen kreeg De Boer een kans. die hij niet onbenut liet. Onhoudbaar voor Bos scoorde hij (0—1). Terrasvogels liet het er echter niet bijzitten a trok wederom ten aanval. Keurig samenspel tusschcn Röbk'en en van Gelder Jr. stelde laatst genoemde in de gelegenheid in te schieten. Daniels beoordeelde het schot verkeerd en m plaats van den' bal te vangen, trapte hij over het leder heen cn zoo kwam Terrasvogels op ge makkelijke wijze aan den gelijkmaker (l—1). Thans was alles weer mogelijk. Terrasvogels was in de meerderheid. Na de thee scheen de thuisclub echter ullge- speelt te zijn en na de eerste minuten in den aanval geweest te zijn. nam Kinheim het spel in handen, Met open aanvallen trok zij op het Ter- rasvogelsdoel af en thans moesten Bunschoten cn Kraak alle zeilen bijzetten. In laatste Instantie wist Bos het terrein nog te zuiveren. Lang kon de thuisclub stand houden, doch toen na fraai samenspel de bal bij Raaymakers belandde, ren de deze langs de lijn; hij zwenkte naar binnen en met een hard langs den grond geschoten bal gaf- hij Kinheim de leiding (1—2). Terrasvogels was thans geslagen en de onderlinge verstandhou ding werd er niet beter op. Toen Klumper er. Bunschoten nog uitvielen en daar Yzelaai alleen voor terugkwam, speelde de thuisclub het vol gende kwartier slechts met tien man. Kinhelm wist hiervan te profiteeren en drukte haai meer derheid in twee doelpunten van De Boer en Raaymakers uit (1—3). Helleman completeerde hierna nog de thuisclub. Kinheim trok zich tn de verdediging terug, doch drie minuten voor hei einde zag van Gelder Jr. de kans schoon om den achterstand te verkleinen (2ij. Uit een vrije positie scoorde Nieuwenhuïseh kei hard (4—2). Verkooycn kopte keurig hoog cei goeden viorzet van Slotemaker in (5J2). Alkmaa gaf zich nog lang 'biet gewonnen, want uit lm missen van de achterhoede werd 2 minuten voo rust profijt, getrokken (5—3). Enkele seconden voor theetijd maakte Nieuwenhulsen i goed schot er 6—3 van7 Na de hervatting speelde I.E.V. voornamelijK op de Alkmaar-helft. Ondanks het zevende doel punt, door Nieuwenhuisen gescoord, bleef Alk maar zich moedig in den strijd werpen. Uit een hoekschop van slotemaker maakte de I.E.V. middenvoor het achtste doelpunt. Slotemaker, du veel te veel vrijheid genoot, gaf Nieuwenhulsen opnieuw de kans met een prachtigen kopbal den stand op 9—3 te brengen. Schoorl kon met een laag en scherp schot 1 minuut voor het einde zij club een overwinning met dubbele cijfers aan bieden (18—3). welke dan ook alleszins verdiend was. HOE V.V.B. VERLOOR. UITGEEST. U.S.V.U. ging hard van stapel en direct werd het heiligdom van Olivier bele gerd. De middenvoor van de gastheeren benutte voorzet van rechts en he: was 1—fl. Uitgeest speelde met geestdrift en de V.V.B.-achterhoeae weet er aanvankelijk niet veel raad mee. Toen de linksbuiten dacht voor te zetten verdween schot achter Olivier (2—0). Na de rust volgde een behoorlijk overwicht. U.S.V.U. was het, die met een snellen en doortastenden aanval den stand op 3—0 bracht. V.V.B. nam nu het initiatief door Bakker, die aardig opruimde met het gevolg, dat de voorhoede meer in het spel werd betrok ken. Een goede pass van rechtsbuiten De Wit wist Spruit in een doelpunt om te zetten (3—1). De Breesapers bleven goed aanvallen en uit vrijen trap even buiten het strafschopgebied kleinde De Boer den achterstand (3—2). V.V.B. de kans aanvoelend spande zich tot het uiterste in. Een pracht schot van Spruit tegen den paal had beter lot verdiend. Voorzet op voorzet volg de maar steeds bedwong een U.S.V.U.-been het gevaar. Tenslotte was het de Uitgeest-doelman, die een fraalen kopbal van Zandbergen onscha delijk maakte en daarmede den verdienden gelijk maker deed uitblijven. De scheidsrechter was e: .jammer genoeg meer dan eens naast. Zijn beslis singen waren zoo afbrekend, dat het spelpeil er buitengewoon onder te lijden had. SANTPOORT 2 SPEELT GELIJK. Santpoort 2 speelde gisteren in Amsterdam ge lijk tegen Volewijckers 4. De Santpoorters speel den een goeden wedstrijd en hadden met rust een 2—1 voorsprong, welken ze daarna tot 3—I ver grootten. Toch zagen de Amsterdammers nog kans gelijk te maken uit een strafschop.' WAAR BLEEF KINHEIM 3? Zondagmorgen. Terrasvogels-terrein. Prachtig eer. een dito speelveld en 11 naar voetbal hon gerende ..Terrasvogels". Echter geen Kinheim 3 dat als tegenpartij moest fungeeren. Als de Veisenaren geen geldig motief kunnen opgeven, kunnen we hun wegblijven niet erg sportief noemen. SANTPOORT'S GELIJK SPEL. ALKMAAR. De Alkmaarsche Boys begonnen met een geweldig offensief, zoodat Nijssen c.s. voor lastige problemen kwamen te staan, doch -e wisten kranig stand te houden. De Santpoort-voorhoede, goed gesteund door Kees Tromp, ondernam dan verschillende aan vallen. Een mooie, open aanval werd den Boys noodlottig, want Gerrlts schoot den voorzi \Vijker onberispelijk in detoouwen (0—1). Kort hierop kopte Kaldenbach d.en bal hard tegen de kruising van lat en paal. Nog voor de rust voor kwam doelman Nijssen op meesterlijke wijze de. gelijkmaker. Rust 0—1. Na de rust bleek het spel van de Santpoortsche halflinie heel wat minder dan voor de rust, zoo dat Bakkum c.s. op zich zelf waren aangewezen. Alkm. Boys zette alles op alles vopr den gelijk maker en dit ging Jang niet altijd op zachtzin nige wijze, wat de matig leidende scheidsrechter veelal onbestraft het passeeren en de stemming onderling ten ongunste beïnvloedde. Ook het spel wam een en ander natuurlijk niet ten goede. Nadat de Boys hadden gelijk gemaakt, ont ging Santpoort een ..geheide" strafschop. Kort voor 't einde kreeg Luuc Gerrïts eer. mooie kans om de overwinning veilig te stellen, doch zijn schot faalde volkomen, zoodat het 1—1 bleef. Santpoort miste Maarschalk cn Tromp Sr. Bakkum was van de partij, doch kon èn door de bewaking en door het te stevige spel der Alk- maarders weinig uitrichten. WATERLOO WON MET GROOTE CIJFERS Waterloo heeft op eigen terrein met 8—2 van IEV 2 gewonnen, maar toch was het een slecht gespeelde wedstrijd. Binnen een kwartier was de stand 5—0, waarna de Waterloo-achterhoede twee fouten maakte, die evenzoovele doelpunten voo I. E. V. opleverden. Hierna werd de stand regei matig tot 8—2 opgevoerd. Winterhulp Nederland. Beroep op de bevolking. Op 29 September a.s. zal in de gemeente Velsen weer de collecte aanvangen voor Win terhulp Nederland. Ieder uwer zal nu over tuigd zijn van het mooie werk \«èn deze instelling, die ook thans haar krachten weer inspant waar in gezinnen te kort is, zooveel mogelijk te helpen. Dat uw steun noodig is, blijkt wel uit een duizendtal aanvragen, die reeds op uitkeering liggen te wachten. Ik wil u niet slechts wijzen op de naastenliefde, die door het geven aan Winterhulp tot uiting komt. maar als Burgemeester zou ik op uw burgerplicht willen wijzen om in dezen zorg- vollen tijd al het mogelijke te doen om uw armlastige medeburgers den nood te helpen lenigen. Daarom doe ik voor dit winter-sei- zoen een beroep op u, om zooveel als in uw ■ermogen is het werk van Winterhulp te steunen. Zij, die uw steun ontvangen, zullen er u dankbaar voor zijn. Geef dus en geef met milde hand De burgemeester. Inbraak in liet slachthuis. Groote hoeveelheid vet gestolen. Dc politie stelt een uitgebreid onderzoek in naar een brutalen diefstal, die niet onbelang- Ük kan worden genoemd. In de vorige week is ingebroken in het gemeentelijk slachthuis, waarbij een groote hoeveelheid gesmolten rundvet werd ontvreemd. Het vet, dat in rantsoenen van een-vijfde kilo was verpakt. voor de distributie aan het publiek be stemd. Drie rijwielen ontvreemd. De fietsen waren niet afgesloten. Gedurende eenigen tijd hebben ^!re niets' eer van rijwieldiefstallen gehoord. Dit be tekent echter niet. dat de zwijntjesjagers met acantie zijn gegaan. In de afgeloopen week hebben ze namelijk weer van zich doen spre ken, waarbij ze van onachtzaamheid gebruik maakten Er werden fietsen gestolen in de Kalver- straat, voor het Velserbad en uit het rijwiel- hek bij het Antonius Ziekenhuis. In alle ge vallen waren de fietsen onafgesloten achter gelaten. Men zij gewaarschuwd Zooals bekend moet zijn is het niet geoor loofd een rijwiel onbeheerd te laten staan, wanneer dit niet van een goed werkend slot. voorzien. DIEFACHTIGE LUISTERVINK? Ten nadeele van een inwoonster van IJmui- den-Oost is dezer dagen een radiotoestel ont- •reemd. Er is aangifte bij de politie gedaan. I.E.V. op schot. VELSEN NOORD. Een kwartier was ver- strken toen Schoor! met een hem toegespeelden öftl lang de lijn rende, dc verdediging omspeelde op fraaie wijze doelpuntte (1—0). Vijf minu- daaina was hel Nieuwenhulsen. die onhoud- .r een voorzet van den linksbuiten benutte (2—0). In dezelfde minuut scoorde Schavemake. uit een throughpass van Schoorl (3—0). Alkmaar kwam los en weer een minuut later moest Luie, door een verkeerde opstelling vissehen (3—1) Eer. Alkmaar-aanval over links werd I.E.V. door een misverstand in de achterhoede noodlottig (3—2).l IJmuidenaren zongen te Castricum. Concert onder leiding van Jan Bolder. Met medewerking van het gemengde koor .Polyhymnia" uit IJmuiden, de koorvereeni- glng „Bergen", het dubbclmannenkwartet „Sempre Crescendo" uit IJmuiden en mej. Anna Schrama (sopraan) gaf de gemengde /.angvereeniging „Zand en Vriendschap een goed geslaagd Zondagmiddagconcert. De gastvrouwe. die voor een volle zaal deze uitvoering geven kon. opende met een tweetal koorwerken, waarvan vooral Goede Vrijdag ran Nico Hoogerwerff een fraaie vertolking genoot dank zij een gloedvolle directie van Jan Beider, die dezen middag de leiding had. Het ensemble is onderling in evenwicht, en heeft vooral een goedzfngend vrouwenkoor. Beider heeft een gezonden koorklank weten le vormen en zijn zangers en zangeressen hebben in hel bijzonder aandacht gekregen voor de levendige nuanceering van Hooge- werff's compositie. Het Wandelliedje van Ph. Loots frappeerde door het juiste metrum. „Polyliymnia" kwam goed voor den dag, voornamelijk in „Vrede" van Kools. een ge liefd werk van den dirigent. Het koor is fraai bezet en heeft in het bijzonder in tenoren en bassen mooi materiaal staan. Daarmee is niets kwaads gezegd van de sopranen en alten, die dezen middag eveneens van haar zang genieten deden. Een compliment aan den directeur voor het in de puntjes verzorgde repertoire. Polyhymnia kan trots zijn op het ten gehoore gebrachte. Met Vranclcen's „Media Vita" en he' „Miserere mei Deus" van Henri van Nieuwen- 'hoven had de koorvereeniging „Bergen" het zich niet gemakkelijk gemaakt. Moeilijkheden zijn overvloedig gezaaid, maar juist dit schijnt dirigent Jan Beider te prikkelen ze met zijn koorleden te overwinnen. Dat is de juiste zangersgecst en de resultaten waren goed te hooren: de partijen werden gekend, er werd vlot gemoduleerd terwijl ook de dynamische aanwijzingen in acht genomen werden. De alten wonnen het in klank van de sopranen de koorklank-ansich was echter minder edel dan van b.v. Polyhymnia. „Bergen" produ ceert nog niet den gaven, ronden klank zoo als ik dien van de IJmuidenaren hoorde kwantitatief zullen beide ensembles vrijwel elkaar gelijk zijn. Van Nieuwenhoven': compositie kreeg van „Bergen" een knappe vertolking, waarin het koor bewees, dat het voor den dag komen kan. al werd er zeer veel van gevergd, een enkele maal zelfs te veel. „Sempre Crescendo" had eveneens geblokt op zijn nummers; die studie kwam de uitvoe ring zeer ten goede; Beider hield de partijen fraai doorzichtig en zorgde toch voor een afgerond geheel. Neumann's prachtige lofzang op Driekoningen, was een staaltje van wat dit dubbelmannenkwartet in zijn mars heeft, al hoor ik het liever van een mannenkoor. Sempre Crescendo's materiaal is goed, vooral in le en 2e tenoren; onder de bassen schuilt een domineerende stem. Ten slotte hebben de drie ensembles ge zamenlijk zich doen hooren in massaal klin kende Nederlandsche koren. Met haar fraai stemgeluid en levendige voordracht oogstte Annie Schrama terecht veel bijval vooral met haar Schubert-reper toire. waarvan „Der Wanderer" een knappe prestatie was. De ongenoemde begeleidster mag een woord van lof voor het vlotte, pittige accompagneeren niet onthouden worden. De C. V. verzorgde de entre-aete orkest muziek en deed dit met veel animo en stevig samenspel. A. J. VAN DER WEIJDfeN. D.C.IJ. speelde niet. Op verzoek van de damclub te Koog aan de Zaan, D.K.Z,, is haar eerste competitie wedstrijd, welke Zondagmorgen in het club gebouw van D.C.Y. zou worden gespeeld voor de hoofdklasse-competitie Noord-Hol land, uitgesteld. Dinsdagavond zal de onderlinge compe titie van D.C.Y. worden voortgezet met het spelen vaij de derde ronde. Arbritage-commissie dammers. Door het bestuur van den Zuid-Holland- schen Districtbond zijn de heeren J. A. Dixh'oorn te -Beverwijk en B. Dukel te IJmuiden tot leden van de arbitragecom missie benoemd. Den beiden dammers zul len alle afgebroken standen ter beslissing worden aangeboden, die zich in de clubcom petities zullen voordoen. Ambtenarenreglement aangevuM. De taak van den gemeenteraad waarnemen de, heeft de burgemeester 14 September be sloten het Ambtenaren-reglement voor de gemeente als volgt te wijzigen Artikel 90 wordt „De leden en de plaats vervangende leden worden benoemd voor onbepaalden tijd, doch kunnen te allen tijde door hen, die hun hebben benoemd, worden ontslagen Artikel 103 wordt „De voorzitter en diens plaatsvervanger in elk der commissiën var overjeg worden aangewezen door den bur gemeester (waarnemende de taak van burge meester en wethouders)." De eerste alinea, sub a, van artikel 104 wordt „A. de voorzitter en twee door den burgemeester (waarnemende de taak van den gemeenteraad) aan te wijzen raadsleden." In artikel 105, alinea 2, wordt de komma punt, achter het woord „aanwijzen"" vervan gen door een punt en komt de daarop vol gende zin „deze aanwijzing geschiedt, voor den duur van een jaar" te vervallen. Artikel 107 wordt^: „De aanwijzing om zit ting te hebben in een commissie van overleg geschiedt voor onbepaalden tijd, Zij kan ech ter te allen tijde door hen, die haar hebben gedaan, worden ingetrokken en door een nieuwe worden vervangen." Mandfïesch met boterolie ontvreemd. Een liefhebber van boterolie schijnt te heb ben geweten, dat er in de Rijksvischhal iets van zijn gading was te vinden. In alle stilte bracht hij er een bezoek Uit een gesloten ruijnte wist hij een mandfïesch met boterolie te ontvreemden. De politie stelt een onder zoek in. Agenten deden examen. Bij het vorige week gehouden examen be haalden de heeren J. Bakker, W. Best, F. van Oostenbruggen en G. H. Terstceg, leden van het Velsensche politiecorps, het politie-diplo- ma met aanteekening. De heer J. J. Ninaber, eveneens agent van politie alhier, verkreeg het gewone diploma. OP TREINHALTE GEVALLEN Op de halte Casembrootstraat kwam mej A. A. alhier, toen zij in den trein wilde stappen, zoo leelyk te vallen, dat zij onwel werd. Zij blesseerde haar linkerknie ernstig en verloor veel bloed, zoodat een trein reiziger te hulp snelde. Een andere reizig ster bracht haar naar de ouderlijke woning in de Van Speykstraat, waar een dokter verdere hulp verleende. ALS ZIJ KOMT. Ik kan haar niet vergeten. Hoewel 'k er onder lijd En telkens weer moet weten. Dat niemand ons straks scheidt. Wanneer ik allQ dagen Het liefste thuis vertoef. Dat moet me steeds weer plagen; Het stemt me telkens droef. „Ik ken haar nu al jaren En moet van tijd tot tijd Al mijn geduld vergaren. Wanneer ik met veel spijt Haéi- aandacht moet gaan schenken. Want dat drukt me terneer. Door haar ('k wil haar niet krenken) Ben ik steeds in de weer. Straks zit ik weer vaak bij haar, Zii rood soms van plezier. Ik bleek, want ik bedenk maar: Waar blijft nu mijn vertier? Daarom zie ik een beetje Tegen het „strakjes" op. Want ik voel me dan. weet je. Huisvader in den xiop. Moge het lang nog duren .Voor zij weer bij me komt 'k Ken al te goed haar kuren En hoor ai hoe ze gromt.... Natuurlijk zal ze komen. Want dat blijft nimmer uit. Mijn.... kachel heeft vernomen Hoe ik haar komst inluid! Winkeldiefstal te Velsen-Noord Enveloppen en prentbriefkaarten ontvreemd. Een te Velsen Noord wonende winkelier deed gedurende de vorige week een onaan gename ontdekking. Een onbevoegde bleek uit zijn zaak zonder te betalen een hoeveel heid enveloppen en prentbriefkaarten te heb ben medegenomen. De winkelier heeft de politie van derf diefstal op de hoogte gebracht, Van een deurkruk tot een handkar. Wat er werd gevonden. In hef tijdvak van 17 tot en met 24 Septem ber werd bij de politie aangifte van de vol gende gevonden voorwerpen gedaan Een deurkruk van een auto, een (vermoedelijk zilveren) broche, enkele sleutels, eenige por- temonnaies, een regenmantelmuts, een kur- kenzak. een beige kinderkous, een baby schoentje, een koperen armband, een kinder- taschje, een distributiekaart (algemeen, boter, brood- en vleeschbonnen), een gouden ring (A. L. 7/7 '40). een barnsteenkleurige hals ketting, een nikkelen armbandje, een cein tuur, een paar zwarte, lage heerenschoenen, een wit kindersokje, een blauw, gabardine heerenregenjas met lederen riem, een heeren handschoen, een dameshandschoen, een grijs jongensjasje en een handkar (grijsblauw, as- en roode veeren). Tevens werd er een hond aangetroffen. Aan het hoofdbureau van politie, Tiberius- plein, zijn eiken werkdag van elf tot twaalf en van vier tot vijf uur inlichtingen te be komen. Telefonisch worden er geen gegevens medegedeeld. Let op de persoonsbewijzen. Het zou «ie moeite waard zijn eens na te gaan hoe nikwijls er reeds de aandacht op is gevestigd, dat een ieder verplicht is ge- regel'd zijn persoonsbewijs bij zich te hebben In den beginne was het te begrijpen wanneer het wel eens werd vergeten, maar zoo lang zamerhand moet men dit toch steeds weten te voorkomen. Wanneer ae politie contro leerde moest zij echter vaststellen, dat de voorschriften niet altijd werden nageleefd, met als gevolg, dat zij proces-verbaal diende te opmaken. Wanneer er controle is en ook in den eer sten tijd daarna toont het publiek zich min der vergeetachtig, maar spoedig blijkt de aandacht te verslappen. Daarom herinneren wij nog eens aan de bepalingen, die ver alge meen bekend zijn, zoodat er geen veront schuldigingen meer kunnen worden gemaakt. Voor men zijn woning verlaat dient men steeds even na te gaan of men zijn persoons bewijs bij zich heeft. Men kan onaangenaam heden ondervinden wanneer men op goed ge luk denkt, dat dit het geval is Commissies van toezicht op scholen. Verordening door burgemeester aangevuld. burgemeester heeft 14 September, de :aak van den gemeenteraad waarnemende, een „Verordening tot wijziging der verorde ning voor de Commissiën van toezicht op de Rijks Hoogere Burgerschool, de Visscherij- school, de Nijvcriieidsavondschool voor am bachtslieden en de Handelsavondschool" vast gesteld. In den titel en artfkel 1 van de oorspronke lijke verordening vervalt: „c. de Nijverheids avondschool voor ambachtslieden" en d. wordt c. Artikel 2 wordt als volgtgelezen „De leden worden benoemd door den burgemees ter (waarnemende de- taak van den gemeen teraad)." Artikel 3 wordt aldus gewijzigd: ,De leden hebben zitting voor onbepaalden tijd, doch kunnen te allen tijde door den bur gemeester (waarnemende de taak van den ge meenteraad) worden ontslagen. Zij kunnen tej allen tijde hun ontslag nemen. Het wordt door hen ingezonden aan den burgemeester (waar nemende de taak van den gemeenteraad). In de vacature, ontstaan door ontslag of over lijden wordt binnen twee maanden voorzien." Artikel 4 wordt als volgt gelezen „De com missie kiest uit haar midden een voorzitter." De alinea's 3. 4 en 5 van artikel 5 vervallen. In artikel 14 vervalt „c. met ingang van den datum der inwerkingtreding der Nijver heidsonderwijswet. Met laatstbedoeiden da- tut» vervalt de bestaande verordening rege lende de samenstelling en de taak der com missie van toezicht op de burgeravondschool": wordt c. Ned. Hervormde gemeente. De nieuwe gezangenbundel. De kerkeraad der Nederlandsch Her vormde gemeente te IJmuiden-Oost heeft besloten om met ingang van 1 October den nieuwen gezangbundel in te voeren. Er wordt dus voortaan uitsluitend volgens de nieuwe melodieën gezongen. De Kennemer Jagers. Indien de voorteekenen niet bedriegen zal het bestuur der Wandelsporlvereeniging De Kennemer Jagers in de komende maanden weer normaal zijn activiteit kunnen ont plooien. Zoo bestaat reeds het voornemen om Zon dag 11 October te Zaandam aan een zooge- naamden Knobbeltocht deel te nemen. Deze belooft een aardige attractie te worden. Teekenlng Hessels (Pax Holland m.) VELSEN Schoollokaal als groenhof. Potplantententoonstclling school 7. Voor de potplantententoonstclling van school 7 bestond zoowel van de zijde der leerlingen cn ouders als van oudercommissies van an dere scholen groote belangstelling. De planten, die in Mei aan dc leerlingen zijn uitgereikt en dit jaar voornamelijk be stonden uit „Balsaminen" (in den volksmond „Vlijtig Liesje"). waren behoorlijk gegroeid, goed van blad, maar droegen over het alge meen weinig bloemen. Een gering deel was in goede conditie wat betreft blad cn bloem. Bij de overjarige geraniums kwamen heel goede exemplaren voor. welke veelal mooie, zuivere bloemen droegen en een lust voor het oog waren. Ingekomen waren van de 200 Balsaminen, die dit jaar waren uitgereikt niet minder dan 140 stuks, terwijl er van 1941 ongeveer dertig geraniums waren. Beide groepen waren door de jury, bestaan de uit de heeren Jac. Groot cn A. Marlens afzonderlijk beoordeeld. Bi) de prijsuitreiking, welke voor dc jeugd natuurlijk het groote moment vormde, her innerde de voorzitter der Oudercommissie, de heer H. J. Allan er aan. dat de tentoonstel ling voor het eerst na drie jaar weer in eigen huis kon plaats hebben om vervolgens dank te brengen aan allen, ook het onderwijzend personeel, die dit jaarlijks lerugkecrende bloemenfeest opnieuw mogelijk hadden ge maakt. Dit jaar hadden de leerlingen beter hun best gedaan dan vorige jaren, hoewel er in zendingen waren van minder geslaagde exem plaren. Spreker hoopte, dat het volgend jaar honderd procent van de uit te reiken plnnten ter beoordeeling zouden worden ingezonden. Als bijzondere eigenaardigheid bij de bcoor- deeling schetste de heer Allan, hoe elk jaar weer steeds dezelfde leerlingen tot de prijs winnaars behoorden, hoewel dit toch door nummeraanduiding geschiedt. Dit jaar was het echter anders. Het deed de oudercom missie genoegen, dat thans 6 extra prijzen konden worden uitgereikt. Vóór de inzendin gen van 1942 werden toegekend: Eereprijzen: Rietje Oostveen. Jopie Prinsen en Mini Koster; tweede prijs, Arie de Waard, Sieuwtje IJff en Joop Willemsen; derde prij zen: Freddy Hagedoorn, Jet Visser, Eda Len- ting, Leni Spakelaar en Rietje ae la Levne. Voor de geraniums van 1941 kregen Jopie Hertzberg, eersten prijs: Rietje Oostveen cn Dlni de Gooyer, tweeden prijs; Piet v. d. Hoff, Miesje Root en Willy Jansen, derden prijs. De prijzen bestonden uit gebruiksvoorwer pen, faaie boekwerken en spellen. De commissie was over de bereikte resul taten zeer tevreden, hetgeen niet zal nalaten een stimulans te zijn om dit mooie opbouwen de werk voort te zetten, waarover de vele bezoekers van deze geslaagde tentoonstelling verheugd zullen zijn. Wat de handballers presteerden. De IJmond-heeren speelden met vier in-- vallers. Onder andere waren doelman Bol en middenvoor Aptroot afwezig. Desondanks wisten zij de B.G.V.'ers de baas te blijven en nog wel met 61. Uiteraard onderging het IJmond-elftal een geheele wijziging: het kwam in het veld met: B. v. Veelen; H. Messie en B. Kramer; C. v. Veelen. J. A. ten Napel en B. Laman; D. Dijkstra, C. v. Voorbergen, J. v. Woudenberg, T. Messie en B. Hofman. Reeds onmiddellijk nam IJmond het initia tief door goede aanvallen, welke Van Wou denberg gelegenheid gaven na vijf minuten het B.G.V.-net te vinden (2—0). Tien minu ten later ontstond door denzelfden speler het de^de doelpunt. •G.V. trachtte ijverig den achterstand in te loopen, doch de IJmond-verdediging bleek stabiel. Na de hervatting ging B.G.V. tot den strijd over en bouwde meerdere gevaarlijke aan vallen op. Uit één van deze doortastende of fensieven ontstond een goed doelpunt (3—1). Nu was het weer de beurt aan IJmond, dat kort na elkander door den middenvoor het ierde en vijfde doelpunt voor zijn rekening nam. B.G.V. traehtte'zich alsnog los te wer ken. maar dit gelukte niet en het was Ten Napel, die even voor het eind voor de zesde en laatste maal den B.G.V.-doelman passeerde (6-1). Dames: IJmond—B.G.V. 1—4, Het spelpeil in deze ontmoeting stond niet bijster hoog. Aan beide kanten ontbrak het nogal eens aan doorzettingsvermogen, wat na de rust zeker met de IJmond-dames het geval was Het samenspel was vooral bij B.G.V. beter, alhoewel ook hier nog vele fouten werden gemaakt De achterhoede van IJmond vormde de zwakke plek, waardoor de aanval len van B.G.V. vaak zeer gevaarlijk werden. De rust ging in met een 1—0 voorsprong voor de Bloemendaalsche dames. Het was Nel de Waard, die den stand op gelijken voet bracht. De goede en vooral snelle aanvallen van B.G.V. konden niet of ternauwernood gekeerd worden, zoodat de bezoeksters den stand tot 14 wisten op te voeren en daar mede een alleszins verdiende overwinning be haalden. Het is noodig, dat de IJmond-dames spoe dig hun goeden vorm van het vorige seizoen terug krijgen omdat dan zeker nog goede re sultaten kunnen worden verkregen. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: J. A. Zuurbier, z„ Tuindersstraat 126, IJmuiden; J. A. Ebeli, t. Burg. Rambonnet- laan 2. IJmuiden; J. Pel, d„ Noo'rderlaan 15. Vel- sen-N.; R. Riphagen, z Laurillardlaan 6, Sant poort; J. Lips, z.. Napierdwarsstraat 5. IJmuiden: J. G. Jimmlnk. z., Noorderkade 82 rd.. IJmuiden; J. Glas. d.. Marconistraat 46, IJmuiden; L. Roth. d„ Ratelsstraat 62, IJmuiden; G. Retz. d„ Den nenstraat 4, IJmuiden; A. Antontjsen, d.. Pels- straat 68. Velsen-N.; F. Vingerhoed, z.. Metdoorn straat 18. IJmuiden. OVERLEDEN: p A. Fleer, 5« echtgen. v. M. Th. v. Elferen. Rooswijkerlaan 91. Velsen-N.; V. v. d. Me ij. 28 j., echtgen. v. H. Wiecke. Bever- ijk; J. L. Adrichem. 34 echtgen. v. j. Schoo, Beverwijk; G. Kampen, !9 j.. ongehuwd. Fr. Naereboutstraat 33. IJmuiden-O.; W. A. Olden burg. 43 J.. echtgen. v. A. Schipper. Ladderbcck- straat 33, Velgen-N.; A P. v. Hoof, SS j., echtgen. v. Th. s. de Vos. v. Wassenaerstraat 56. IJmui den; G Lammerse. 51 j., echtgen. v. E. A. Lind- hout, Ltjsterlaan 21. IJmuiden. ONDERTROUWD: R. G. Hoooglnnd. krends- weg 53. Beverwijk en M. A. C. Jabroer. Hage- Ilngcrweg 59, Santpoort. Toek. adres: Amster dam, Stadionplein 16; J. Onrust. Zeeweg 193 LI muiden en A. G. Jansen, Zeeweg 193. IJmuiden! Toek. adres: Zeeweg 193. IJmuiden: H. J. Rous. Kompasstraat 70. IJmuiden en G. Krijger. Kom- passtraat 70, IJmuiden. Toek. adres: Kompas straat 70, IJmuiden; J. Visser, Kanaaldijk 9, Vel sen cn C. w. Balledux. Tuindersstraat 41. IJmui den. Toek. adres: Tuindersstrant 41, iJmutden- A. W. j. H. Smalt, Boekenrodestraat 2. Haar lem en J. H. Roozemond, Duinweg 19 Sant poort. roek. adres: Beverwijk, Wilgenhoflaan 4. GEHUWD: H. J. Schcffer—A. C. v. d. Berghe, Kalverstraat 84. IJmulden-O.; P. v. d. Wiclc—W II. Smit. Torricellistraat 15, IJmuiden; H. Prins— K. Boontjes. Tuindersstraat 71. IJmuiden; G. v. d. Doe—D. Scheffer, Pres. Steynstraat 48. umui- den; j. Delman—J Kiekebos. Bothastraat 8 r., IJmuiden; M, Kaan—W. van der Hoek. Stephcn- sonstraat 30. IJmuiden: P. J. Kaaijk—A. Th. Hoenderdos. Assendelft. Doorpstraat 469; A. Rom- kes—H J. v. Alphen. Oranjestraat 22. IJmuiden: A. J. B. v. ZettenJ. P. J. Struik, Badhuisstraat 1, 'sGravenhage; J. J. Boogaardt—A. C. Schip per. Bevegwijk. Koningstraat 110; J. H. Zeegers— M. M. C. Verkamman. Hadleystraat 51, IJmuiden. manhwrY'to jor»<,er.>') e- l»obb#Uj«" »"'j Wvi*fc J j— Agenda IJmuiden. MAANDAG 28 SEPTEMBER. Thalia: Polonaise. 7.30 uur. Rex: Drie vrouwen en Verdi, 7.30 uur. De Pont: De roman van een dokter. 7.30 u. DINSDAG 29 SEPTEMBER. Raadhuis: Installatie burgemeester, 3 uur. Bioscopen: Zie Maandag. Royal: Clubcompetitie D.C.IJ. DIENST APOTHEKEN. Avond- en nachtdienst: Kennemer Apo theek, Wijk aan Zeeerweg.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3