Te huur: HAZEVOET Radia-ïetUkicus LOTION MALWIDA 31 Te huur STENO TYPIST (E) BOEKH. c a. TALEN INST. PONT Hondenbrood, OUDE BOEKEN Adverteert TREKKERS t Opklapbeddenpaleis Hotel Nommer één KOMT VOOR MEUBELEN FEUILLETON Roman van Else Wernecke Nadruk verboden „Dat had ik al ge3acht, dat u tot het laat ste oogenblik zou werken", zegt meneer Koekoek, terwijl hij haar beduidt vlug in te stappen. De kleine, roode kinderwagen suist door de Straten en baant zich in een onge looflijk korten tijd een weg naar het sta tion. Marga is werkelijk blij toch aardig van meneer Koekoek om haar naar den trein te brengen. Meneer Koekoek springt als een gummi bal met haar koffer voor haar uit de trap op. Intusschen zit Gabi in een der gemakke- Ljke fauteuils van een lunchroom tegenover Ir. Prins. De stoel is goed, de thee is goed en de muziek is ook goed. Niet goed echter js. dat meneer Prins het nieuwe hoedje blijkbaar in het geheel niet opvalt, dat hij trouwens over het algemeen bitter weinig notitie van haar schijnt te nemen en veel te gauw het gesprek op hun gemeenschappelijke sa menzwering brengt., Is Gabi nog iets bij zonders omtrent die geheimzinnige juf frouw Faust te weten gekomen? Ja? Gabi knikt gewichtig en wipt bedacht zaam met haar been. O. Gabi heeft zooveel te vertellen, zóóveel, dat ze eigenlijk niet Eoed weet. waarmee ze beginnen moet. Ze eeft meneer Prins ook zoo lang niet ge zien Meneer Prins knikt berouwvol. Ja. ja, maar die vervelende zaken: ze laten een mensch zelfs geen tijd voor zijn allerbe langrijkste particuliere aangelegenheden. Gabi beschouwt dit als een compliment aan haar adres, voelt zich derhalve wat ver zoend en begint te vertellen. Welnu, alles verloopt precies zoo. als Gabi vooruit heeft voorzien. Meneer Prins weet toch van de reorganisatie van "het instituut, nietwaar? Mijn hemel, wat dat voor een werk is ge weest! En nu moeten de filialen natuurlijk eenzelfde verandering ondergaan. Er zijn tal van filialeft in Duitschland, maar ook verscheidene in het buitenland. Maar wat doet Marga nu? Ze heeft alleen maar be langstelling voor een enkel filiaal: ze gaat naar Kopenhagen! Ze zet hemel en aarde in beweging om naar Kopenhagen te kun nen komen. „Begrijpt u. meneer Prins? Naar Kopenhagen! En in Kopenhagen zetelt Ejeström A. G., onze grootste concurrent". Gabi knikt hem veelbeteekenend toe. „Ach. u bedoelt dus. dat die brave juf frouw Marga. als ze naar Kopenhagen gaat, wel een particulier zaakje met die heeren daar zal hebben op te knappen en de ge heimen van het instituut „Juist, ja. dat bedoel ik. En stelt u ztch eens voor. waf cat kind voor een geliik heeft. Vanmiddag heeft mevrouw ScheeTe haar het geheime recept van onze „Lotion Malwida" gegeten, hoewel ik er zeker van ben. dat ze daar allang achter was geko men. Geeft dat goeje mensch haar toch waarachtig het receót. dat tof dusver nog niemand van ons te zien heeft gekregen. Het recept, waarvoor Ejeström ongetwij feld bereid zal zijn een kapitaal te bptalen." Dr. Prins fluit zachtjes door zijn tanden. „Tjonge, tjonge, dat had nog leelijk kunnen afloopen, als die juffrouw Marga op reis was gegaan." „Maar ze gaat op reis", zegt Gabi. „Nee, ze gaat niet!" Het valt Gabi op. dat dr. Prins dat zoo kalm zegt. De zaak is toch werkelijk sensationeel genoeg. ..Natuurlijk gaat ze, ze is zelfs al onder weg. Dat wil zeggen, nee. de trein gaat om acht, acht en twintig. En nu is het pas kwart voor „Wat?" Dr. Prins buigt zich in grenzen- looze i verbazing ver over de tafel heen. „Gaat ze wel? Maar dat is toch heb je ooit van je leven Hij wil opspringen. „Blijft u toch hier", zegt Gabi en legt haar hand op zijn arm. „Laat u haar toch rustig gaan. Hoe vlugger de catastrophe zich voltrekt, des te gauwer zijn we haar ook weer kwijt Dan zal mevrouw Scheele tenminste eindelijk eens leeren inzien, aan wien ze haar vertrouwen kan schenken en wien niet! En bovendien weet u ook nog lang niet alles". „Wat dan nog? Vlug een beetje Dr. Prins is nu heelemaal niet ridderlijk meer, maar bijna grof. „Ze reist ook niet alleen", zegt Gabi. kwasi bescheiden maar innerlijk popelend om met haar nieuwtje voor den dag te kun nen komen. „Tenminste, in Kopenhagen zal ze niet alleen zijn. Ze hoopt het nuttige met het aangename te kunnen vereenigen." „Schiet nu toch op. meisje, maak toch voort!" snauwt dr. Prins haar bijna toe. Gabi haalt langzaam uit haar tasch een opgevouwen krant te voorschijn. Od de frontpagina van het verkreukelde blad is een kort artikel aangestreept en in dit ar tikel is weer een bepaalde alinea rood on derstreept. Het is een recensie van een con cert. een enthousiaste, critische beschou wing over een concert van den cellist. Egon Hofrichter, in Frankfurt a d. Main, en dan rood onderstreept. ,.het laatste concert, dat de wereldberoemde kunstenaar gaf voor ziin tournée door Denemarken -reeds de vol gende week zal Hofrichter in de National Skala te Kopenhagen concerteeren". ,Erg toevallig, niet?" zegt Gabi sarcas tisch. „En zijn vrouw is nog geen half jaar geleden begraven". Verder komt ze niet. Dr. Herbert Prins heeft de krant op tafel gesmeten, zijn stoel achteruit geschoven en rent dan met een meer dan vluchtig „Neemt u me niet kwa lijk!" de lunchroom uit. Gabi blijft niet veel anders over dan stom verbaasd naar de draaideur te staren, waardoor hij verdwenen is. en met staag toenemende verbittering uit te rekenen, of de rest van het hoeden geld toereikend zal zijn om een thee complet voor twee per sonen te betalen. De zilvergrijze raast intusschen in vlie gende vaart dpor de straten en stopt met piepende remmen voor het bordes in den van reeen druipenden tuin van Hofrichters villa. Dr. Herbert Prins houdt ziin wijs vinger zoo lang od de electrische schel tot het raampje in de voordeur wordt open gerukt en een verschrikt hoofd voor het traliewerk verschijnt. Het is Theqdoor, die beleefd informeert, wat meneer wénscht. (Wordt vervolgd.) IJMUIDEN DE STORMVOGELS. Het ligt in de bedoeling van de wandelsport- vereeniging De Stormvogels om binnenkort, wanneer toestemming van de Kultuurkamer wordt verkregen, een feestavond te organisee- ren. Het programma zal voor een deel door leden worden verzorgd. Als de toestemming fs verkregen zal direct de definitieve datum worden vastgesteld. UITGEEST BURGERLIJKE STAND Geboren: P. Veenstra; B. J. Waardijk; J A. H. Apeldoorn. Ondertrouwd: A. Degeling, alhier, onlangs te Blokker en M. Kortekaas, alhier, onlangs te Castricum. Gehuwd: A. van Riessen te Heemskerk en H. J. Bornebroek, alhier. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen personen: H. Philipoom, Am sterdam: H. Molin, Amsterdam; A. W. Bak ker en eehtgenoote. Amsterdam: A J. H van Koningsbrugge, Medemblik; F. D Wieringa, Heiloo; A. P. A. Smits. Bever wijk: H. van de Struik. Weststellingwerf: P. Hendnkse, Amsterdam. Vertrokken personen: H. Labree. Eg- mond aan Zee: H. G. Geuzebroek, Heiloo, Ewislaan M 14 AA H. C. Wiegers, Ste- genga. Alkmaar. Akeleistraat 1; W. J. Wes- sies van Zilt. Beverwijk. Alkmaarscheweg 15: N. K. Kok, A'dam. Martelaarsgracht 11 II: A. Schipper, Heemskerk, Rijksstraat weg 118: J. Struijkenkamp. Beverwijk Strick van Linschotenstraat 2. BEVERWIJK Aantrekkelijke wedstrijd Lusschen R.C.H. en Kennemers Maar opnieuw nederlagen. Dat de Kennemers het moeilijk zouden hebben tegen R. C. H. was te verwachten, maar dat de Haarlemmers in het gedrang zouden komen geloofde zelfs de grootste Kennemers-enthousiast niet. Die verras sing bezorgden de roodzwarten echter "hun aanhang, die ondanks de nederlaag toch met groot vertrouwen de verdere verrich tingen zullen volgen. R. C. H. had de handen vol aan dit Ken- nemers-elftal, dat er in slaagde vrijwel doorloopend op de Haarlemsche helft te opereeren. Fouten in de verdediging be. zorgden de bezoekers tenslotte de over winning, die zi] niet verdienden. Een ge lijk spel had de verhouding veel beter weergegeven. Maar hoe het ook is, de Be- verwijkers hebben na vier wedstrijden nog steeds geen punten en bengelen onder aan de ranglijst. Maar zoo spelend zal het roo de lantaarntje gauw aan een anderen can- didaat overhandigd worden. De tweede start van D.E.M. was even slecht als de eerste. Met niet minder dan 5-1 gingen de jubileerenden in de Zaan- sche klei tegen K.V.V. ten onder. Het zal voor de blauw-witten ongetwijfeld een moeilijk seizoen worden. Het terrein van Zaandijk was niet te be spelen, zoodat Beverwijk een Zondag vrij af had. Een goed begin van de competitie. D. E.*M. zoowel als Beverwijk hebben nu reeds op eenige andere clubs een achter stand van drie wedstrijden. Reeds in dp eerste minuut ontsnapte het R.C.H.-doel aan een doorboring, toen het leder te zacht op den doelman werd terug gespeeld. Van der Bos profiteerde hier echter niet van. Het bleet niet bij dit mo ment, want ook in het Eerdere verloop van den wedstrijd moest Van Vliet herhaalde lijk zijn kunnen toonen bij schoten van het aanvalskwintet, dat geregeld door de middenlinie aan het werk werd gezet. Hef aanvalsspel der^rood-zwarten stak in deze periode gunstig af bij dat der Haarlem mers, die het met kort spel in de voor hoede pro-beerden. Zoo icon Kennemers een veldmeerderheid bereiken. Het doel punt kwam echter aan den anderen kant, toen Hanse in vriie' positie (een fout van v. d. Putten) het leder ontving. Zijn schot was onhoudbaar (0-1). Het lot van Ken nemers leek daarna bezegeld, toen Hanse even daarna opnieuw den bal langs Bosman kopte (0-2). Met verrassende aanvallen bestookte de thuisclub echter de R.C.H.- veste, waar Koppen als derde back moest fungeeren. Zelfs deze versterking kon niet verhinderen, dat de Kennemers binnen een minuut twee prachtige doelpunten scoorden. Het eerste kwam tot stand toen Bleeker voorzette en Verbeek op uitste kende wijze inkopte. Nog was het gejuich niet verstomd, toen C. Albers met een mooi schot opnieuw Van Vliet passeerde. Tot aan de rust bleef het een .snelle en aantrekkelijke ontmoeting, waarin Kenne mers het gevaarlijkste was, maar Fortuna was op de hand van de R. C. H.'ers. Vaak moest met kunst- en vliegwerk een doel punt voorkomen worden. In de tweede helft hetzelfde spelbeeld. Kennemers iets sterker, maar onmachtig dit in doelpunten uit te drukken. Daarom was het zoo jammer dat fouten in de ver dediging de Beverwijkers de overwinning kostten. Zwak spel in de achterhoede buit te v. d. Horst uit met een goed doelpunt te maken (2-3). Een mooi staaltje samenspel tusschen Hanse en Hut beslo# laatstge noemde met een hard schot, waarnaar Bos man geen hand uitstak (2-4). In het ge heel niet ontmoedigd vielen-de roodzwarten onophoudelijk aan, wat beloond werd door een doelpunt van Bos (3-4). De spanning keerde terug. De thuisclub zette alles op den aanval, waardoor zoowel voor het Ken- nemersdoel door het opdringen als voor het R.C.H.-doel de gekste situaties ontston den. Verbeek miste de kans van den dag voor Kennemers door op enkele meters af stand een voorzet hoog ,over te schieten, terwyl een klein tikje voldoende was ge weest. Doelman Van Vliet verrichtte en kele mooie staaltjes keeperskunst. Acht mi nuten voor het einde benutte Biesbroek een kans, die het lot van Kennemers be zegelde. Met een 5-3 overwinning voor R. C. H. kwam het einde van* dezen span- nenden en aantrekkelijken wedstrijd. K.V.V.—D.E.M. 5-1. D. E. M. heeft haar eersten competitie- wedstrijd met groote cijfers verloren, en dat, terwijl de Beverwijkers nagenoeg den geheelen wedstrijd in den aanval zijn ge weest. Het gemis van een schutter, een doorzetter in de voorhoede, werd dezen middag weer eens terdege gevoeld. Vooral voor rust, toen de thuisclub geen voet aan den grond kreeg, had D.E.M. een behoor lijken voorsprong kunnen en moeten heb ben, inplaats van een 1-0 achterstand. V D. E. M. was terstond in den aanval, maar meteen bleek dat de verdediging van de thuisclub haar mannetje stond. Aan vankelijk ging het spel nog wat over en weer en waren beide ploègen om beurten in den aanval, maar weldra werd D.E.M. sterker en moest de K.V.V.-doelman zijn talenten toonen bij schoten van Schram en Slotemaker. Bij goede kansen werd niet doorgezet, zoodat de hard werkende Zaan- sche verdediging steeds in kon grijpen. Op heel gelukkige wijze kwam K. V. V. aan de leiding, toen invaller Pels een hoor schot net niet genoeg kon raken en de ba via den paal nog juist in het doel stuitte. (1-0). Het laatste kwartier was het een be legering van het K.V.V.-doel, maar stee'ds weer werd het doel te hoog gezocht of zat men niet fel genoeg op den bal. Na de rust speelde D. E. M. tegen wind, maar was toch weer spoedig in den aan val. Wel was het spel nu meer verdeeld en kreeg ook de D.E M.-verdediging wat meer te doen, maar toch drong D. E. M. de thuis club steeds meer in de verdediging. Toen de D.E.M.-achterhoede wat te ver was op gedrongen kreeg de K. V. V.-midvoor ge legenheid -bij een uitval via den paal aen stand op 2-0 te brengen. En meteen hierop maakte de D.E.M.-doelman bij een nieu wen aanval een grooten blunder door een tam schot te missen. (30). De D.E.M.- aanval probeerde het steeds, maar speelde te doorzichtig. Van het goede werk van Tervoort werd door het middentrio geen gebruik gemaakt. De ver opgedrongen D. E. .M.verdediging werd bij uitvallen nog tweemaal gepasseerd, terwijl de strijd zich voor het K. V. V.-doel verder afspeelde. In de laatste minuut was het Tervoort, die Bridgeclub „Sans Atout". Het resultaat van de eerste ronde om het clubkampioenschap van „Sans Atout" luidt ats volgt Groep 5 tegen 6 1. G. Tabak—J. Dil 41 2. J. Bloemendaal—mevr v. Essen 48% 3. Th. Braam—A. Roodzand 50 4. de heer en mevr. Riben 52; 5. C. Geld^rmans—J. v Vlugt 54 6. T. RomeijnA. L, v. Groningen 57 J. J. v. Dam—J. B Kerkhof 58%. Groep 7 tegen 8 1. G. C. H. TabakPh. L. van Groningen 44 2. J. GrootB. Groot 46%. 3. W. en H. Hoogeboom 48%. 4. N- van ZonJ. v. d. Berg 50%. 5. P. VlotJ. Hamers 53%. 6. H J. PoolsJ. Bakker 55. 7. dames BienefeldSteenbergen 60. 8. H. van Essen N N. 62. Onderlinge wedstrijd N. Z.-lljn: 1. Heer en mevr. Tand 27%. Heer en mevr. Thomas 40. 3. J. KokJ. van Leeuwen 40 O. W.-lijn 1. K v. d. Wal—A. Tabak 32%. 2. R. HoenG Ridderikhof 33. 3. mevr. Tabak J. Commandeur 42%. ALS ER ZIEKEN ZIJN. In de week van 27 September tot 4 Octo ber zijn de Duinwijk Apotheek, Populieren laan 44. telef. 3388. en de Apotheek „Velsen- Noord", Wijkerstraatweg 134, telef. 3030, belast met de waarneming van den Zondags- en; nachtdienst. Bemestingsproeven op aardbeienakkers. Weinig resultaat werd bereikt. Het verslag over het onderzoek naar de aardbeiepziekten in Kennemerland wordt "be sloten met een overzicht van enkele bemes- tingsproeven. Hierover wordt o.m. het vol gende opgemerkt In het voorjaar van 1940 werd op laag ge legen zandgrond te Beverwijk, op een nieuw aan te leggen akker Jacunda, stalmest tegen over kunstmest gegeven. Noch in 1940. noch in 1941 is eenig verschil in ontwikkeling te zien. In Juli en Augustus werd op twee meer jarige akkers Jacunda te Castricum een be- mestingsproef opgezet, waarbij een behande ling van slappen mest vergeleken zou wor den met een bemesting van kunstmest. In beide gevallen moest wegens ernstige ziekte in het gewas de proef worden opgegeven. Een eenigszins ander doel beoogde een groenbemestingsproef op een zeer zieken aardbeienakker. Op den betreffenden akker kwamen groote zieke plekken in de aard beien voor. Over de oorzaak hiervan wordt nog in het duister getast. De planten sloegen slecht aan, bleven kwijnen en hadden gef deeltelijk zieke en rotte wortels. In de wor tels van enkele planten op dezen akker wer den parasitaire aaltjes aangetroffen. Getracht werd nu, of mogelijk door het inbrengen van een hoeveelheid groenen mest de ziekte ver minderd of opgeheven kon worden. Een goede gelegenheid daartoe bood de aanwezigheid van een hoekje waardelooze Chineesche kool. Deze werd in het najaar van 1940 ondergespit. In het voorjaar van 1941 werden opnieuw aardbeien geplant, maar er was geen ver betering ten opzichte van de ziekte te con- stateeren. >-* Gunstigen Invloed van groenbemesting werd aangetroffen op een aardbeienakker, waar groene rogge was ingespit. De ontwik keling der aardbeien op dezen akker was veel weliger dan op den, overigens volkomen gelijk behandelden akker, welke er naast lag Aangezien er verschillende aanwijzingen in de practijk bestaan, dat kankerbesmetting ook van den grond kan uitgaan, werden en kele grondontsmettingsproeven opgezet, waar van de resultaten blijkens' het verslag zeer gering waren. Op geen van de akkers, waar de proeven genomen werden, was in 1941 eenig resultaat te bespeuren. Een nieuwe proef. De zich laat ontwikkelende aardbeiensoort Jacunda laat zich bezwaarlijk in den zomer planten, daar de jonge planten ^ch dan nog niet voldoende ontwikkeld hebben. Daar ech ter om verschillende redenen de zomer- planting veelal te verkiezen is boven de voor jaarsplanting, werd in samenwerking met het Laboratorium voor Tuinbouwplantenteelt te Wageningen getracht, of door wijziging te brengen in enkele groeifactoren, n.l. de bodem- en luchtvochtigheid en de licht intensiteit. deze late ontwikkeling niet te stimuleeren viel. Zoowel te Wageningen als te Beverwijk werd hierover een proef opge zet. Daar deze proef geen positieve resul taten opleverde zal er niet verder op worden ingegaan. Een oriënteerende proef met groeistoffen op jonge en zeer jonge plantjes (stekken) en op nog aan de moederplant vastzittende uit looperplantjes, leverde negatief en in het laatste geval geen resultaat op. ECHTVEREENIGING. De heer en mevr. Hendriks, wonende aan de Deken Waarestraat 6, zullen op 22 Octo ber a.s. hun 40-jarig huwelijksfeest herdenken. CABARETVOORSTELLING. Op 6 October zal Willy Derby in het K. S. A.-gebouw optreden in cabaret- en variété voorstelling. HOOGOVEN-STATEN. De jaarvergadering van Hoogoven Staten, die vorige week werd uitgesteld, wordt thans op Donderdag 1 October gehouden. 4e. T.S. door bezitters van een eindgetuig- ;chrift van een krachtens die wet gesubsi dieerde middelbare textieldagschool. Tot het voeren van den tit<*I van inge- ïieur is bij uitsluiting gerechtigd: a. Hii, die aan de tecnnische 'nnogeschoo e Delft een van de in artikel 118 de iooger-onderwijswet genoemde diploma's leeft verworven, dan wel in het bezit is van.een van de vóór 1 Januari 1904 ver worven diploma's, genoemd in artikel 20 van de overgangsbepalingen der wet van 22 Mei 1905, staatsblad no. 141, (zooal* deze is gewijzigd bii de wetten van 9 Fe bruari 1911. staatsblad no. 54. en 11 Jun: 1921, staatsblad no. 782). b. Hij. die aan de landbouwhoogeschoo' te Wageningen het diploma van land bouwkundig ingenieur heeft verworven dan wel in het bezit is van het vóór P Maart 1918 verworven diploma of de voor dién datum behaalde akte. bedoeld in ar tikel 64. tweede lid van de wet tot regeling van het hooger landbouwonderwijs: c. Hij, die aan de technische hoogeschool ♦e Bandoeng het ingenieursdiploma heef1 verworven: d. Hij, die aan een buitenlandsche instel ling van hooger onderwijs in de technische of de landbouwkundige wetenschappen een diploma heeft verworven, dat de secre taris-generaal. gehoord den senaat van de technische hoogeschool te Delft, onder scheidenlijk van de landbouwhoogeschool te Wageningen. heeft gelijkgesteld met' dc onder a. of onder b. bedoelde diploma's, op voorwaarde, dat de respectievelijk onder a. en onder b. bedoelde diploma's in het land. waar de betrokken buitenlandsche nstelling van hooger onderwijs is géves- tigd, met de door deze instelling uitgereikte diploma's zijn gelijkgesteld. 1. Hij, die gerechtigd is den titel van in genieur te voeren, duidt dezen titel aan met ir. vóór den naam; 2. Hii is bevoegd achter den naam te plaatsen de letters: c.i.. b.i., w.i., wv.i-, s.i.. e.i.. sch.i., m i. of n.ï., naar gelang hij het liploma heefi verworden van: civiel-inge- nieur. bouwkundig ingenieur, werktuigkun- lig ingenieur, werktuigkundig ingenieu: richting vliegtuigbouwkunde). scheep ouwkundig ingenieur. electvotechnisel ngenieur, scheikundig ingenieur of techno oog, mijningenieur nf natuurkundig inge lieur. 3. Hij is bevoegd achter den naam t olaatsen de letters: l.i., indien hij het di ploma van landbouwkundig ingenieur o iet daarmee gelijkgestelde diploma heef' verworven. Voouts is bepaald, da.t op het departe «ent Tan opvoeding, wetenschap en kul- uurbescherming een ingenieursregiste wordt gehouden. In dit register wordt op zijn verzoek in geschreven hii, die een verklaring over legt. welke is uitgereikt door een door der secretaris-generaal in te stellen commissie en welke verklaring inhoudt, dat de be trokkenen. zonder in het bezit te zijn var een der bovenbedoelde diploma's, naar het oordeel dier commissie geacht wordt regelmatig werkzaamheden te verrichten, welke in het algemeen aan gediplomeer den. van de technische hoogeschool 11 Delft worden opgedragen. Hij die in het register is ingeschreven is gerechtigd dit aan te duiden door plaat sing van het woord „ingenieur" aenter den naam. De overtreding van bovenstaande rege len, ook of het in strijd daal-mede voeren van een titel of aanduiding, waarin het woord ingenieur onverkort of in welke afkorting ook, voorkomt, staat een geld boete van ten hoogste 500 gulden, terwij' bij herhaling binnen een jaar hechtenis van ten hoogste twee weken kan worden opgelegd. i' Hij. die zonder in het bezit¥te zijn van een der bovenbedoelde diploma's of van een verklaring voor inschrijving in het in- genieursregister. thans een rang bekleedt, welke wordt aangeduid met het al dan niet in een samenstelling gebruikte woord var ■ngenieur, is gerechtigd deze rangaano. 2 iing nog gedurende 6 maandpn te voere Dit besluit treedt heden in werking. MARKTBERICHTEN VISSCHERIJ. Marktbericht, IJmuiden, 26 September. Prijzen- tarbot f 8.003.50, griet t 5.002i tongen f 7 501.00,'middelschol f 3.00, klei middelschol f 2.50, ld. middelschol 2e so< f 2.00. 3e soort f 0.80. 4e soort f 0.50, bot f 1 schar le soort f 0 60, 2e soort f 0.30, visp f 0.10. gullen f 0 80. wijting f 0.80, pieterm f 1.50. poon le soort f 3.00. 2e soort f 1. horsmakreel f 0.40. alles per Kg. OFFICIEELE MEDEDEELING1 VERVOERBEWIJZEN RUNDVEE. De Voedselcommlssaris voor Noord-Holland Alkmaar, maakt, in aansluiting op het vo persbericht nog bekend, dat bovendien de gende extra zittingen voor het uitreiken rundvee-vervoerbewijzen door den plaatselijk Burev'houder zullen worden gehouden: J. Plas JRzn Vrijdags 14—16 uur te Neck, Vlf- de Wormer. distributielokaal. A. Jansen: Vrijdags 1416 uur te Graft, meentehuis. Ingeschreven als Persbericht No. VERVOERBEWIJZEN RUNDVEE. De veehouders^ die een vervoerbewtjs hebttjj aangevraagd voor rundvee en hiervan om 1 paalde redenen geen gebruik hebben gemas dienen dit binnen 2x24 uur wederom bij den g B. H. in te leveren onder overleging van het v boekje persoonsbewijs. jj Bij verkoop van veehouder naar veehouderl van markt naar veehouder dient binnen dienz^i den tijd door den ontvanger van het rund jD origineele vervoerbewijs bij zijn P. B. H. te v* den ingeleverd, wederom onder overlegging d het veeboekje persoonsbewijs. Het niet nakomen van deze bepalingen stelt V veehouder bloot aan een tuchtrechtelijke v(fc' volging. Ingeschreven als Persbericht No. i Dankbetuiging Ondergeteekeriden betuigen hier mede hun hartelijken dank, bij n zonder aan Buren, Vrienden en Bekenden voor betoonde be langstelling tijdens ziekte en overlijden van hun Zoon en Broeder WILLEM ondervonden. Namens de Familie TIELROOY De Ruyterstraat 81, IJm.-Oost. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: A. Grapendaal, Schulpweg 14, Velsen-Noord en A. Knaap, Heemskerker- weg 232; toek. adres: Heemskerkerweg 232. H. A. Niesten, Noorderwijkweg 109 en B. Brandjes, C. Matersweg 96, toek. adres: C. Ma- tersweg 96. C. J. Berrevoets, Wijk aan Zeeër- weg 64 en A. C. F. Gootjes, Strick van Lin schotenstraat 52, toek. adres: Strick van Lin schotenstraat 52. H. Baas, Adrichemstraat 37 en A. F. Ooyevaar, Graafwijkstraat 67, toek. adres: Graefwijkstraat 67. Getrouwd: G. van Dalen en M. C. J. Ruiter. M. Moolenaars en A. van der Gulik. J. H. van den Ordel en M. W. M. Peperkamp. J. Ouwerkerk en M. Joling. Geboorten: J. WarmenhovenGenet, d., Achterweg 13. M. Marx—Selderbeek, d. Alk- maarscheweg 273. J. van den Berg—van Sta veren, z., C. Matersweg 54. J. E. van Diepen Roet, d., Strick v. Linschotenstraat 4. H. van BalenZandbergen, d., Hendrik Manderweg 13 a. M. H. Baas—Buyze, d., Kastanjelaan 10. K. M. Th. de Witvan der Lee, z Arends- weg 157. G. H. Grootvan Oostzee, z., Creutz- berglaan 25 b. J. H. FeitsmaLakerveld, z.. Zeestraat 142. D. TeunissenWoestenenk, d., Breestraat 58. A. C. de Wit—van Baar, d„ Kees Delfsweg 10. Overleden: L. Nak, 57 jaar, echtgenoot van C. Brasser, Van Harencarspelstraat 14. J. H. Andriessen, 90 jaar, Scheybeecklaan 5. J. Wa- terlander, 44 jaar, echtgenoot van W. van Roon, Hoflanderweg 103. A. P. van Hoof, 35 jaar, echtgenoot van Th. de Vos, wonende te Velsen. CASTRICUM WARME MAALTIJDEN. Deze week worden door de centrale keu ken dagelijks 507 warme maaltijden be reid, bestaande uit stamppot voor hen, die te werk zyn gesteld in de provinciale duin terreinen. VERZOEK SPOORWEGEN. Door de Ned Spoorwegen is aan het ge meentebestuur om vergunning voor uit breiding der vestibule aan het station ver zocht. SANTPOORT TURNVEREENIGING SANTPOORT. Het bestuur der Turnvereeniging Santpoort heeft talrijke plannen. Behalve onderlinge wedstrijden, waarover wij reeds een en an dere-mededeelden, wil het enkele feestavon den houden. De adspiranten zullen Zaterdag 28 Novem ber bijeenkomen. Voor de leden en donateurs zal de groote feestavond Zaterdag 21 Novem ber in het Jeugdhuis aan de Enschedélaan worden georganiseerd. Het bestuur treft reeds de noodige voor bereidingen. eerde middelbare technische avondschool 3e. M.T. door bezitters van een getuig schrift, gelijkwaardig aan het onder le'. be doelde. dat is uitgereikt volgens art. 29 eerste lid tweede alinea van de nijverheids- onderwijswet; Heden overleed tot onze diepe droefheid onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Grootvader Cornells Smit in den ouderdom van 73 jaar. Uit aller naam: J. SMIT— JONGEJANS Santpoort, 26 Sept. 1942. Beekvlietstraat 17. De teraardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag 29 Sept. a.s. om 3 uur op de Begraafplaats „De Bie zen" te Santpoort. Liever geen bezoek. SPAREN p. w. 35 ct., na 15 jaar f 375, m. f 3,—, na 15 jaar f 750. UTRECHTSE VERZ. BANK Planciusstraat 3 - IJmuiden. Mooie BOVENWONING, Ka- naalstr. 208rood, f25 p. maand, per 1 Oct. a.s. Bovenwoning Con- radstr., f 3,50 p. w. Inl. Corn. Janus Zn.. Fr. Naereboutstr. 1 per 1 Oct. a.s. bovenw. Kanaal- str. 210 rd. 25.- p. m.; bovenw. Conradstraat 3.50 p. w. Inl. CORN. JANUS ZN. IJmuiden, Fr. Naereboutstr. 1. STENO; aanv. 7 Oct. TYPEN; 1 of 5 October IBoekh. aanv. 0 October Engelsch 1 October Duitsch 6 October Nederl. 1 October Spaansch 2 October clubl. f 4,60 per maand Prosp. gratis. Oude Gracht 71 Mergpijpjes, Krachtvoeder, Ter- riervoer. Bon no. 17. Gebr. VEENINGA. Naturalisten Jacobijnestr. 10-18, Tel. 13265. Te koop gevraagd: Albums Bibliotheken „EUREKA". Kruisweg 13 Telefoon 18530. Bescherming van titel en aanduiding van ingenieur. Nieuwe besluiten afgekondigd. In de staatscourant is opgenomen een besluit van den secretaris-generaal van de departementen van opvoeding, wetenschap en kuituurbescherming, van landbouw en visscherij en van justitie betreffende het voeren van opleidingsaanduidingen door afgestudeerden van wettélijk gesubsidieer de middelbare technische scholen en daar mee gelijkgesteld en en betreffende de be scherming van den titel en de aanduiding van ingenieur. Hierin wordt bepaald, dat als aandui ding achter hun naam mag worden ge voerd: le. M.T.S. door bezitters van een getuig schrift van een krachtens de nijverheids- wet gesubsidieerde middelbare technische GROOTSTE SORTEERING IN DE NIEUWSTE MODELLEN dagschool: 2e. A.M.T-S. door bezitters van -OPKLAPBEDDEN Alle maten Alles voorradig Ook 1- en 2-pers verticaal - 40 modellen ombouwen met boven- en zij kasten Java kapok bedstellen dekens d'.vanbedden spiraalmatrassen Grootste keuze Eerstf klas Onbeperkte garantie MONSTERKAMERS ORIONWEG 8, HAARLEM.NOORD bij Zaanenlaan, Telefoon 23932 J in dit Blad teeft de hoogste waarde voor Uw meubelen. zolderoprui- mingen, haarden, kachels enz KONINGSTRAAT 48. teL 17308 HAARLEM. Trekkers: voor werkzoeken den en aangeboden betrek kingen S tot 6 m.m. 24 cent. elke m.m. rjeer 4 cent. Alle andwe advertenties van particulieren ln de zelfde ru briek: 3 tot 6 m.m. 36 cent, elke m.m. meer 6 cent. Personeel gevraagd Gevraagd: een DIENSTBODE Zeeweg 280, I Jtit u i d e n - O Gevr. op maatateüer NETTE LEERLING en ge vond.naaister bij Mevr. G. A. Oosterhof-Nijs- sen. Rijksweg 430. San'tpoort- Dorp. Tel. S217. Boekhandel te Beverwijk vr. JUFFROUW per 1 Nov. a.s. Be schaafd. met publiek kuniïende omgaan en bekend met boekhou den. Soil, schriftelijk, met opg. varl. sal. aan het bur. v. d. blad no. T 674. Personeel aangeboden Net pensoon, m. 1. SCHILDER cn CHAUFFEUR zoekt een hem passende betr. Br. no. T 67 5 bur. van dit blad. Diversen WIE RUILT keurige melsjes- soh. m. 34 en 35 voor 2 x 37? Driehulzerkerkweg 86. Velsen. Diversen te koop gevr. Te koop gevr. OUDF. DAMES- JAPOXNEX v. klnderkleeding. Rr. no. T 648 bur. v. d. blad. Te koop gevr. paar VOETBAL SCHOENEN m. 39 of 40. Haven kade 41, IJmuiden. Diversen te koop Te koop: een 2 pers. EIKEN OMBOUW. Te bevr V Das .•Ydrianasfcraat 21 LT mu iden Te koop: 3 VETTE SLACIÜT- KOMJXEX. Tusschen v.m. 10-12 Adres: Alexander BeüQstraat 63. IJmiuiden. Radio Technische School DAG. en AVONDSCHOOL Opleiding tot JJ S .nllchtingen en aanmeldingen voor den nieuwen cursus dagelljKEt aan de school: KLEINE HOUTWEG 31. Tel 20843. Haarlem T' tr Kanaalstraat 84 IJmuiden HEROPENING Van het geheel gerestaureerde Hotel-Café-Restaurant op Maandag 28 September 1942 onder persoonlijke leiding vanden nieuwen eigenaar W.J.van Drimmelen bijtijds Uw keuze maken Nu hebben wij nog voorraad en in goede kwaliteit, Zw. Eng.. Goth, en Heraldieke HUIS KAMERS. Aparte SALONS met halfronde bank. Eng moderne BANKSTELLEN' en SLAAPKAMERS. DIRECT VAN FABRIEK MEUBELTOONKAMERS WESTERHOUTPARK bij den Wagenweg - HAARLEM TELEFOON 188 Het bedrag dat u verschuldigd bent voor een crematieplechtigheid bedraagt de helft van het gewone tarief, als U inge schreven staat als lid der Vereen, voor facultatieve lijkverbranding Alle leden van het gezin (man, vrouw, kinderen beneden 21 jaar) zijn lid voor slechts 1.50 pep" jaar gezamenlijk. Indien U zich vóór 1 October a.s. laat inschrijven en dit bedrag direct voldoet, bent U lid tot 31 December 1943. De afdeelings-secretaris, A. J. van der Weyden. Alexander Bellstraat 51, IJmuiden, Giro 418060. zal U graag als lid inschrijven en U desgewenscht verdere inlichtingen verstrekken.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 4