IJmuiden, Velsen, Beverwijk en Omstreken. Vijf inbraken opgehelderd. 65 jaren huwelijkstrouw! BUBBELTJE EN KNOR Spannende wedstrijden op voetbalprogramma. (met buit van f 6000) haarlemmer en drie IJmuidenaren aangehouden. ranig werk der Velsensche politie. ut activiteit en de speurzin der politie r3 onze gemeente wordt niet zelden met r rees bekroond. Het is echter veelal voor r ar geen gemakkelijke taak, want soms 2' n duistere zaken moeilijk op te lossen. 2; invankelijk schijnt het soms onmogelijk, r brh als later de gegevens kunnen worden Eombineerd, dan kunnen de sesultaten njvu hebben onze politiemannen in de af- ^üoopen dagen weer eens duidelijk gede- jnstreerd. Sinds Mei werden er, zooals meldden, in de gemeente Velsen groote iraken gepleegd, waarvan tot voor kort 'rleen der daders konden worden gepakt. De ilitie hield haar volle aandacht echter op ze serie feiten gevestigd, zoodat zij na ni«en tijd kon .overgaan tot het aanhou- b van een inwoner van Haarlem, die al- zeer ongunstig bekend stond. Weldra me Igden nog drie arrestaties te IJmuiden- Hmiddels is gebleken, dat de daders niet nder dan vijf inbraken hebben verricht, -van de buit, ter waarde van ongeveer zes- 'tte izend gulden, kon nog slechts een klein Qsijedeelte worden teruggevonden, la Door de aanhouding van deze vier per- C ,nen is een reeks inbraken bij levens- :f ddelen- en kleedingmagazijnen ontsluierd. De politie heeft weer eens bewezen, dat met haar rekening dient te worden ge kt uden! Handel in valsclie bonnen. Ambtenaar distributiedienst paraat. -Er werd tegen een inwoner van IJmui- a proces-verbaal opgemaakt terzake ver- Isching van distributiebonnen. Een café- iuder, die eenige van deze bonnen in voor at ad had, kreeg eveneens een proces-ver- il in verband met het onbevoegd voor-, hebben van distributiebescheiden, p" snede het verhandelen daarvan. Tenslotte tving een elders wonende schipper een y keuring, daar het koopen van distributie 11 scheiden eveneens strafbaar is. li Een ambtenaar van den distributiedienst ai itdekte de vervalsching, toen de schipper n der vervalschte bonnen, een z.g. „land- t4cn", wilde inwisselen tegen een „stads- 'tf' V.V.IJ. weert zich. Prachtige gang van zaken. v.T.T- heeft- den laatsten tijd goed geboerd, r st het ledental betreft aangezien er voor het *t in haar geschiedenis vier elftallen konde-i "•Siden gevormd, die aan de Zaterdagmiddag- npetltie deelnemen. De prestaties van het sie elftal zijn echter eveneens opmerkelijk, ertien dagen geleden werd op prachtige wijze b Kennemerland-beker gewonnen en verleden jeS werd voor den nieuwen tijd van Telefonia. de vorige maal eerste werd, met niet minder 10—1 gewonnen! den wordt er een uitwedstrijd tegen Johez eeld. V.V.IJ. verschijnt met: Glas, v. d. Vlts, A. Borst, Koomen. De Niet, B. Borst, 3^ iek, Pauwels, Wapenaar, Post, v. d. Heijden '>3 Tuiniler verbaliseerd. Partij wortelen in beslag genomen. Een te Santpoort wonende tuinder werd j-, erbaliseerd wegens het verkoopen van ortelen buiten de veiling om. De politie eeft de party wortelen inbeslaggenomen. i| Onvoorzichtige autoped- liefhebbers. Herhaaldelijk moet worden vastgesteld, ,isi lat de jeugdige autopedliefhebbers zich niet elden op het midden van den rijweg be stegen, 'zonder ook maar eenige aandacht an het verkeer te schenken. Meer oplet- P; endheid zal hun eigen veiligheid en die ran anderen ten goede komen. Aan de ónderen de taak om met tact voor deze voorzichtigheid te waarschuwen. Dure boouen. Twee groentehandelaren kregen een pro- icï «s-verbaal. daar zij zich schuldig maakten x>: prijsopdrijving. Voor boonen bereken-, en zij veertig cent per kilogram, terwijl 5=' e vastgestelde prijs zes en twintig een: Opdroeg, „De vroolijke spelers". Vroolijkheid heeft het gezelschap „De Vroo- jke Spelers" in het Thalia theater wel ge recht, toen het voor een goed ^bezette" zaal ra niemandalletje opvoerde.dat den lusteren naam „Baron -Kneut" droeg. Veel ad het geval niet om het lijf en was Siem lieuwenhuijzen er niet geweest. Siem van reveu, dan was baron Kneut vermoedelijk jjJtenm waterverf geworden. Maar op Nieuwen- luïjzen drijft dit spel en/het zou Siem met ''pin geroutineerde revuekneepjes niet zijn als lij dit niet ter dege weet uit te buiten. In dit verband denk ik b.v. aan zijn koste- ^lijke monologen cn zijn gebarenspel a la „(Jjrantomine, waarin hij zich een ervaren ko liek toont, die zijn vak door en door kent. Zoo zagen we hem in dc revue's tezamen met ïijn collega Buziau en of Nieuwenhuijzen nu voor een zaal met tweeduizend of vijfhonderd toeschouwers zijn grollen verkoopt, hij weet hin publiek „mee" te krijgen ook nu werd er vroolijk gelachen en lustig gezongen. Pauline Hervé, dc commère van menige revue, was in dit lachspel Sicm's tegenspeel ster, vol jeugdig entrain en gratie De andere medewerkenden waren Gerard Hartkamp. Daan Nieuwenhuijzen, Colleen Poldi en Mara Venselaar, die de moeilijke laak hadden datgene wat Nieuwenhuijzen en Pauline Hervé van „baron Kneut" voor hen overlieten tot een aannemelijk tooneelspel te fabriceeren. Dal dit voor hen niet mee viel is begrijpelijk, al deden- zij hun uiterste best het plan en het tempo te handhaven. A. J VAN DER WEIJDEN Vischleer voor bandenreparalie De bruikbaarheid van de huiden van bot en schol schijnt onbeperkt te zijn, want rïa- dat deze huiden, verwerkt tot bovenleder, zooileder en tot materiaal voor fijne lederen voorwerpen met één slag de wereldmarkt hadden veroverd, zal nu ook nog de wielrijder kunnen profiteeren van de taaie huid der geduldige platvisschen. Het Duitsche blad „Volksgemeinschaft" meldt althans dat Deensehe experts erin zijn geslaagd het soepele en zachte vischleder, dat zich onderscheid door een buitengewone trek- ■astheid, zoo te behandelen, dat het gevul- canise&-d kan worden, yersleten buitenban den van een fiets kunnen, naar uit de geno men proeven is gebleken, thans duurzaam met vischleder hersteld worden, wanneer de in den handel zijnde kleine en groote stukken huid aan den binnenkant van den band op de zwakke plek worden gevulcaniseerd. Naar aanleiding van dit bericht heeft het A.N.P. te bevoegder plaatse geinformeerd. welke ervaringen men hier te lande met vischleer heeft opgedaan Men deelde ons mede, dat de proeven uit vischhuid leer te fabriceeren volkomen geslaagd zijn. Fabri cage op groote schaal stuit echter op de moei lijkheid van inzameling der vischhuiden Proeven om rijwielbanden met vischleer te repareeren zijn nog niet genomen. Demoge lijkheid het vischleer te vulcaniseeren, lijkt uitgesloten, omdat onder vulcaniseeren ver hitting onder toevoeging van zwavel moet worden verstaan. Daartegen is leer meestal niet bestand. Wel kan men natuur- en kunst- rubber vulcaniseeren. Daarom lijkt het waarschijnlijker dat hier sprake is van het vulcaniséeren van het visch leer op den band of het aanbrengen van een of andere solutielaag daartusschen. Kooper van Belgische shag gesnapt. Wegens het tegen te hoogen prijs en zon der inachtneming der distributievoorschrif ten koopen van een partijtje Belgische shag verbaliseerde de politie een arbeider van een der groote bedrijven. De tabak werd inbeslaggenomen. Geen prijsaanduiding. Vier kleinhandelaren in 'voedingsmidde len ontvingen een proces-verbaal, omdat zij hun waren niet hadden geprijsd. Dienst der apotheken. De dienst der apotheken zal Zondag door de IJmuider Apotheek aan het Koningsplein worden waargenomen. Van heden tot en met Vrijdag is de inrichting ook met den avond en nachtdienst belast. Polo-training V.Z.V. Gisteravond is de polo-training der Velser Zwemvcreeniging van zes tot zeven uur in Velserbad voortgezet. De zwem mers, speciaal de adspiranten, oefenen 's Woensdags van zes tot zeven. Handel in autobanden. Terzake het onbevoegd verhandelen van ge bruikte autobanden werden twee personen wonende te Velsen cn te Beverwijk, verbali seerd. De politie nam een partij autobanden in beslag. O.I.V. in actie. Het eerste elftal van de R.K. Sportvereenigiiv: O.I.V. zal Zondag op eigen terrein te twee UUr tegen R.C.H. 5 spelen. Verder vermeldt het pro gramma: O.I.V. 2D.E.M. 4. 12 uur en D.E M, a— O.I.V. a. 12 uur. Hedenmiddag worden de vol gende wedstrijden gespeeld: Terrasvogels a— I.V. a, 3 uur en O.I.V. b—Stormvogels d. 3 uur De opstelling van O.I.V. I is aldus: Steenmeijer, Duin. Sneekes. Beek. Jac, Vink, Jer. vink. Kramer. W. Buur. Klaver. Boon, Braam. Er zijn dus twee Invallers voor Haver en Van Itegem. Brandstoffen kamer- en pensionbewoners. Bij den. distributiedienst kunnen var Dinsdag tot en met Vrijdag aanvraagformu lieren voor vaste brandstoffën ten behoeve van kamer- en pensionbewoners worden afgehaald. Voor kamers, welke zijn ver huurd of afgestaan aan. dan wel in gebruik zijn bij kostgangers of inwonend dienstper soneel, mogen geen extra brandstof fen wor den verstrekt. OP, VOGELS! „Bijna" is nog niet gewonnen. Stormvogels speelde gelijk Wat bij Xerxes is begonnen. Bleven we ïntusschen rijk. Onze hoop is gaan herleven, Nu weten we zeker, dat Onze ploeg wat moed zal geven In 't begin een ,*o£f-day" had. Ja, het zijn. IJmuidenaren, Onze Vogels, en dat zegt Wil if voor wanhoop bewaren, Alles komt wel weer terecht Zondagmiddag zullen velen, Gast van onze Vogels zijn Niet om zich eens te vervelen. Maar om in het clubdomein. Enthousiast naar 't spel te kijken, En zich flink te roeren, want Stormvogels (het zal weer blijken), Heeft IJmuiden op de hand. Op dan Vogels, toont je krachten, Stelt je menschen niet teleur, Staat er (ik durf 't te vex-wachten), Weer een zege voor de deur Vaardige Vereenigingen. Jong Geluk. Jong GelukHet is een mooie naam. die door een vereeniging met een goed doel wordt gedregen. Het is al weer vrij lang geleden, dat het initiatief werd ge nomen om iets voor de kinderen van on- en minvermogenden te doen. Weliswaar werd daarvóór reeds zoo nu en dan een feestje georganiseerd, maar er was duide lijk behoefte aan een vereeniging. die met weinig kosten de jeugd geregeld zou kun nen bezig houden. Van begin af aan stond vast, dat het werk-, niet gemakkelijk zou zijn. Het zou met weinig middelen en veel geduld moeten worden verricht. Doch Jong Geluk werd ondanks alle moeilijkheden (eigenlijk juist door de moeilijkheden) opgericht Al heel spoedig bleek welk een goede daad hierdoor was gedaan. Graag wilden de kinderen in hel vereenigingsverband worden opgenomen. Daar kregen ze gezonde ontspanning en daar leerden ze ook iets. Ze wisten nu elke week een gezellige bijeenkomst te kunnen medemaken, waar ze geregeld over konden spreken. Ze begrepen, dat ook zij iets aardigs konden doen, als bij het voor bereiden van een feestje. Hun werd dui delijk gemaakt, dat er op hun medewerking prijs werd gesteld! Jong Geluk heeft al veel geluk gebracht. Dat was mogelijk door het belangelooze werken van ouderen, die oog voor de be hoeften en belangen van de jeugd hebben. Vooral mej. De Vries, de voorzitster, weerde zich lofwaardig. Altijd wilde zij voor „haar" kinderen op de bres staan, steeds'slaagde zij er in aardige denkbeel den te verwezenlijken, geregeld wist zij een weg om de jeugd aangenaam en nut tig bezig te houden De kinderen zouden Jong Geluk en mej. De Vides niet gaarne missen. Dat zegt heel veel over den gang van zaken. Moge Jong geluk „jong" blijven! Van een poes tot een zak snijboonen. Wat er werd gevonden. liet lijstje der gevonden dieren en voor werpen over de periode van 24 September fot er. met 1 October bleet weer de gebrui kelijke verscheidenheid: een zwarte poes. een portemonnaie. een biljet van ƒ1,een ceintuur, een passer, een zakmes, "een z.g geitenketting met pen. een kinderarmbanc (van wit metaal), een bruine kinderschoer met bruine zool, een nummerbord autt (GZ 16760), een blauwe jongensregen jas een couvert met pasfoto's en 1 biljet var Leen blauw kamgaren jongensvest een kinderkruiwagen, een zwartgelakt kin derschoentje (rechts), een portemonnait met ritssluiting en 1.02, een gevlochten riem. een blauwe regenjas en een zak snij boonen. Voor inlichtingen kan men zich iederen rerkdag van elf tot twaalf en van vier tot ijf uur aan het hoofdbureau van politie. Tiberiustxlein. vervoegen, met uitzondering van Zaterdagmiddag. Per telefoon worden geen aanvragen behandeld. Inbrekers opereerden te Velsen Zilveren lepeltjes eii geldstukken ontvreemd. Nog steeds toonen de leden van het gilde der „lange vingers" hun activiteit, hoewel de politie er doorgaans in slaagt om hen te pakken. Zoo konden wij onlangs nog melding ma ken. dat er een diefstal in de Duinvliet- straat te Velsen was gepleegd. Wellicht aan gemoedigd door dit succes, hebben de die ven opnieuw in deze straat geopereerd. Op ongeveer dezelfde wijze als den vo- .igen keer, verschaften zij zich toegang door een openstaand bovenraampje. Ex- worden slechts enkele zilveren lepeltjes en zilveren geldstukken vermist. Eindstanden V.Z.V. Ongetwijfeld zal er belangstelling zijn voor de eindstanden der lagei-e zeventallen der Velser Zwemvereeniglng., Deze zijn aldus: Afdeeling 1 heeren. gesp. gew. gel. verl. Elf ambachten, maar een groot geluk: h. z. v 1 6 K. z. 1 6 Afdeeling 2 heeren. Z. V. 4 6 Haarlem 4 6 W. R. 4 6 H. P. C. 5 6 Afdeeling 1 dames. h. P. C. 2 6 h. V. G. b. 1 6 Haarlem 2 6 V. Z. V. 2 6 Afdeeling adspiranten. H. V. G. b. 6 P. C. 6 V. Z. V. 6 Haarlem 6 1 24— 9 12—26 4—22 24— 4 12— 9 6—12 6—22 25— 3 13-12 7—15 1—15 Distributie van kaarsen. In het tijdvak van 6 tot en met 16 Oc tober bestaat gelegenheid om bij den plaat selijken distributiedienst aanvraagformulie ren af te halen, voor distributie van kaarsen ten behoeve van de verlichting van stal len. handkarren en door dieren getrokken voertuigen. VRIJE EVANGELISATIE. Voor de Vrije Evangelisatie zal de heer A. Th. Besselaar te. Amsterdam Zondagmid dag 4 uur .in het gebouw Willebrordstraat 10 voorgaan. Holac bijeen. De Hoogoventafeltennisclub „Hotac" is in vergadering bijeen geweest. Er werd onder meer besloten aan de bondscompetitie deel te nemen met 3 heerenteams en 1 dames- ploeg. De trainingsavond is vastgesteld op Don derdag van half acht tot elf uur in .het Sta- tenhuis aan de Zeestraat te Beverwijk. Het bestuur is als volgt samengesteld: J. Weenink, voorzitter: G. Redeker, secretares se; C. Brouwer, penningmeester en J. v. d, Waa, wedstrijdsecretaris. Teekening Hessels (Pax Holland m.) IN DE LAGERE VOETBALREGIONEN. Gewijzigd Santpoort tegen Z.F.C. Gelijkspel van D.E.M? Beverwijk kan beter. Aandacht op Kinheim gericht. Terrasvogels tot zege in staat. Castricummer „derby". Na I.E.V.'s groote over winning. Egmonders versus U.S. V. U. Agenda IJmuiden. ZATERDAG 3 OCTOBER. Thajia: De model-echtgenoot. 7.30 uur. Hex: Het testament. 7.30 uur. De Pont' Jalouzie op bestelling, 7.30 uur. Gebouw Oranjestraat 2Stonde g.g. Het «ger des Heils. ZONDAG 4 OCTOBER. Thalia: De model-echtgenoot. 3. 5 en'7.30 Hex: Het testament. 3 en 7.30 uur. De Pont- Jalourie op bestelling, 3 en 7.30 MAANDAG 5 OCTOBER Bioscopen Zie Zaterdag DIENST APOTHEKEN. Zondag-, avond- en nachtdienst: IJmuider Apotheek, Koningsplein. i onzen voetbalmedewerker). De Kennemers wachten nog steeds op hun eerste winstpunt en toch. vindt u het nu Zulke bar slechte resultaten, welke de Wtjkbrs den laa' tijd .behaalden: 2—3 tegen Alc. Victrix. 1—0 i K.F.C. en 3—5 tegen R C.H.? 't Zijn alU- maal clubs, welke :n dè hoogere regionen hui- en toch zijn de nederlagen niet direct sprekend. 't Meest frappeerde het ons. dat de Kenne- mers-voorhoede er in slaagde den R.C.H.-doelnxati niet minder dan driemaal te passeeren. iets. da< tot dusverre nog aan geen enkele voorhoed' gelukt is Jammer was het. dat. nu de roodzwarte voorhoede zoo'n geslaagde record-poging deed. ook de defensie zich geroepen voelde hetzelfde te doen en, jammer genoeg, met succes. Ze wed iet minder dan vijfmaal gepasseerd. Nog steeds zitten de Kenriemers dus zonder één enkel winstpunt, doch we herhalen ahei „Dat zal niet lang meer duren'." Echter züllen de ongeduldige supporters zich nog even moc- bèdwtngen, want voor Zondag is voor de Wijkers geen wedstrijd vastgesteld. Misschien kon het "voor de roodzwarte aanvallers geen kwaad, als ze eens college gingen loopen bij Haarlem—V S.V., tex-wijl er voor de verdedigers ogelijk iets bij Stormvogels—Dvw.S. valt op te steken. De Santpoorters hebben hun eerste winstpunt binnen. Mogelijk was 't voor velen een tegenval ler, dat ze, nu Bakkum present was. niet op den vollen buit beslag legden, doch men vergete niet. dat ook de Alkmaarsche Boys broodnoodig om de puntjes verlegen waren. Bovendien werd Bakkum natuurlijk geducht bewaakt en moest hij, die zoo lang niet in clubverband had gespeeld, even „acclimatiseeren". SANTPOORT'S ZWARE TAAK nu komt Zondag Z.F.C., een der gegadigden de bovenste piaats, op bezoek. De Zaan- kanters boekten de vorige week hun eeVste ne derlaag tegen West-Frisia (1—2), doch hebben o.a kans gezien R.C.H beide puntjes afhandig te ma ken. Men kan er dus zeker van zijn. dat Sani poort het zwaar te verantwoorden krijgt, doet men kan er even zker van zijn. dat de rood- blauwcn hun huid duur zullen verkoopen. In het Santpooi tsche elftal is een geduchti wijziging gebracht Toch zal menigeen met de nieuwe opstelling spoedig vertrouwd zijn. in verschillende opzichten toont vooral de in de tweede klas bracht: „De drie Nijssens" zijn weer in eere hersteld en ook .Slok is weer opge steld en als dit nu den bekenden slok op den dito borrel scheelt, dan kan dit niet anders Van Santpoort ten goede komen. In de voorhoede echter ontbreekt Kaldenbach die naar elders is vertrokken. Op zijn plaais staat nu Maarschalk. Hopen we voor de Sant poorters. dat deze „greep" een gelukkige mag zijn. Tenslotte zij nog vermeld, dat de kans grom is. dat ook morgen Bakkum weer van d" partij ls. In de 3de klas A zit nog maar weinig scho» Den vortgen Zondag vonden slechts 2 wedstrijden doorgang, waaronder K.V.V.—D.E.M. Ook dc tweede start der Beverwijkers is een teleurstel ling geworden: Met 51 werd verloren, ondank.: het feit, dat K.V.V. in het veld zeker nietje sterkste was. De schutterscapaciteiten der Zaar.- kanters moesten echter even hooger worden aangeslagen en dat leidde tot de voor hen guns tige beslissing. De tweede tegenpartij der D.E.M.'ers is Zaan dijk, een club, ongeveer van gelijke kracht, dunkt ons, als K.V.V. Wanneer de D E M.-voor hoede nu morgen eens wat meer uit haai (voetbal-)slof schiet, wie weet, of dit, gevoegd hij 't voordeel van eigen terrein, niet tot een gel'jk spel leidt. Beverwijk ontvangt H.R.C., dat nu al haar dei- den uitwedstrijd speelt en nog geen enkele maai gastvrouwe is geweest. De H.R.C.'ers boekten tot dusver nog maar weinig succes, maar we zijn er zeker van dat de Noordelingen uit een beter vaatje kunnen tappen. Laten de Wijkers daar aan denken en hun beste beentje voorzetten Wellicht krijgen we dan van de Kennemerland- sche kampioenen de eerste overwinning te no- teeren. KINHEIM'S VERSSASSING In de 3de klasse B zorgden de Klnheimei voor de tweede achtereenvolgende verrassing door thans de Terrasvogels op hun eigen terrein nog wel le kloppen. Een kranige prestatie van de Velsenaren, die daarmede duidelijk hebben aangetoond toch te sterk voor de onderste plaats te zijn, waaraan aanvankelijk wel eens door be- auwde supporters gedacht zal zijn. Het ligt voor de hand. dat deze nieuwe neder laag een teleurstelling voor de met overwinnin gen zoo verwende Vogels beteekent. Ze moeten echter bedenken, dat onvermijdelijk eenmaal dc- lijd, waarin de tegenpartij aan langste eind trekken, moést komen. En dat deze nu reeds dedtging gelijkenis met het elftal, dat Santpoort gekomen is, behoeft zeker niet te verwonderen, daar er in deze derde klas B tal van geroutineer- de ploegen zijn ondergebracht. Kinhelm gaat morgen bij Bloemendaal op be zoek. De Witten smaakten na 4 wedstrijden nog niet het zoet dér overwinning, doch speelde reeds driemaal gelijk. Hun eene nederlaag wr echter raak: 1—8 tegen T.Y-B.B. De Kinheimers iveten dus, dat het kAn en als ze net zoo op dreef zijn, als in hun laatste twee wedstrijden, dan wordt het de 3de overwinning in successie. De uitwedstrijd tegen Schoten zal voor de Terrasvogels geen gemakkelijke blijken te zijn En toch kunnen zij hem naar onze meening innen. Zandvoortmeeuwen maakte de vorige eek 5 doelpunten tegen de Schotensche verde diging en waar de Terrasvogels-aanval toch ook schutters van beteekenis telt, moet de Sant- poortsche club in staat geacht worden een kleine zege te behalen. Met een gelijk spel zijn we overigens ook tevreden. V. S. V.—VITESSE' In de 4de klas C wordt de ranglijst geopend a gesloten door een Castricumsche club: Vitesse staat na 4 wedstrijden met het maximum aa tal punten bovenaan, terwijl C.S.V'. na 3 wc strijden met het minimum aantal punten onder staat. Onder deze omstandigheden wordi gen de plaatselijke ontmoeting C.S.V.—Vitesse gespeeld. Ons dunkt, de uitslag van deze uit- moetlng laat geen twijfel over. zelfs al houden we rekening met den stelregel, die al zoo bewaarheid Js. dat in een plaatselijke on ting vooral een voetbal soms wonderlijk ka rollen. A D.O. krijgt na haar niet direct in de lijn der verwachtingen liggende nederlaag tegen Vitesse I.E.V. op bezoek De I E.V.'ers hebben zich na hun klinkende nederlaag tegen Zeevogels merkwaardig goed hersteld, zoodat de Heemskerkers nog niet direct met hen klaar zijn. Toch gelooven we, dat de thuisclub uiteindelijk aan 't langste eind zal trekken. Ken spannende wedstrijd belooft de ontmoe ling tusschen U.S.V.U. en Zeevogels te worden Op de ranglijst zitten deze elkaar dicht op de hielen. Het doelgemiddeide der Egmonders (2441 .is echter heel wal beter dan dat der Uitgeesterr j(l2—7) en daarom houden we 't op een Egmond- sche zege. V.V.B krijgt „Uitgeest" op bezoek en 't komt ons voor, dat de Breesapers een heel wat bete' kans hebben van deze Uitgeester club te winner dan die van de vorige week, daar „Uitgeest' na 3 wedstrijden nog maar éérl winstpunt heeft DE RESERVES In de Reserve tweede klas A kwamen zoowel de Kennemers als de Stormvogels met een over winning uit de bus, wat ons vooral van De Wij kers zeer meeviel. Gaan de roodzwarten hu> leven beteren? Morgen gaan de Stormvogels bij E.D.O. 2 op bezoek en gedachtig aan: Wat Kennemers kan kunnen de blauw-wllten ook. rekenen we or ïn Stormvogels-zege. De Kennemers krijgen het sterke Alcmaria Vlc trlx op bezoek en het komt ons voor. dat ze daar van niet zullen winnen. Ook voor V.S.V. 2. dat R.C.rf. 2 op bezoek krijgt, vreezen we het ergste Santpoort 2 bracht het Zondag teeen de Vole wijekers tot een gelijk spel. We vei moeder., da' de uitwedstrijd tegen Haarlem hun meer' moei- Het echtpaar Corver te Santpoort is 19 October vijf en zestig jaar getrouwd, maar toont rich nog steeds vol goeden moed. (Familiefoto) Menige huwelijksboot bevaart de woelige levenszee, doch slechts zelden duurt een der gelijke boottocht meer dan vijf-en-zestig jaar Zoo'n zeldzame gebeurtenis zal Donderdag October door het echtpaar J. Corver en CorverHoeksema te Santpoort worden herdacht. Als vanzelfsprekend hebben wij het bruidspaar dan ook in zijn kleine witte huisje aan den Middenduinerweg 82 opgezocht. Na een tocht door de Egyptische duisternis :aten wij weldra in de huiskamer gezellig te praten. De heer J. Corver werd 1 April 1854 te Assendelft geboren en zijn echtgenoote aan schouwde 20 Januari 1853 te Haarlem het levenslicht.. Hoewel gezicht en gehoor van den.bruide gom niet meer zoo best zijn, geniet nij, on danks zijn acht-en-taehtig jarigen leeftijd nog "een goede gezondheid. Zelfs maakt hij nog zijn wandelingetje en als „Jan" gaat ver tellen. dan luistert een ieder met groote aan dacht. Over zijn verleden zouden zejfs kolom men te vullen zijn. Het heeft hem immers geenszins aan werklust en afwisseling ont broken. Indien we volledig zouden willen zijn, darr zouden we een abnormaal aantal beroe pen en functies moeten noemen. De gemoedelijke oude baaswie zou denken dat bij in meer dan tien uiteenloo- pende vakken zijn vaardigheid heeft betoond. We mogen dan ook niet nalaten enkele bij zonderheden te memoreeren. Als dertien jarige jongen verliet de heer Corver zijn ouderlijk huis. Hij begon te Assendelft als slagersknecht. Na enkele jaren werd hij boerenarbeider. ïntusschen vervulde de brui degom in 1874 zijn dienstplicht bij de infan terie en weerde hij zich onder meer als kok Hierna oefende hij te Assendelft net ouder- wetsche beroep van nachtwacht uit. Te Die- merbrug was onze verteller gedurende veer tien maanden als gemeente-veldwachter aan gesteld. waarna hij drie jaren in Woynerveer als politieagent dienst deed. De heer Corver verhuisde naar Utrecht, waar hij als schilder, metselaar en timmer man bij vele bouwwerken aan den slag was. terwijl hem tevens het opzichterschap over acht-en-twintig huizen werd opgedragen. Sinds vijf-en-twintig^aren woont het krasse echtpaar te §antpoort, waar de heer Corver het laatst als parkarbeider op het buiten Spaarnberg werkzaam was. Mevrouw Corver is bijna negentig en hoe wel zij niet meer zoo goed kan loopen. be schikt zij nog over een flinke dosis energie en praatlust. Het gezin werd vermeerderd met twaalf kinderen, waarvan nog vijf doch ters en één zoon in leven. De familie .werd uitgebreid met negen kleinkinderen, terwijl er drie achterkleinkinderen zijn. Het bruidspaar Corver behoort tot de goede bekenden in Santpoort en het zal Donderdag 19 October dan ook niet aan medeleven ont breken. Reeds worden door buren en beken den de noodige voorbereidingen getroffen om October het groote feest op waardige wijze te vieren SANTPOORT Sport Vereent weert zich. Vier uur goed korfbal. De eerste punten zijn bij de korfbalvereenl- ging Sport Vereent eindelijk binnen. In een vlot gespeelden wedstrijd wist het eerste twaalftal te Amsterdam een overwinning op Amsterdam Zuid l te behalen. Dit Is een mooi succes. De ploeg schijnt haér goeden vorm te hebben ge vonden, want het ls geeil gemakkelijke taak gen de ras-korfballers van Amsterdam, in uitwedstrijd te winnen. Nog altijd draagt hoofdstad het stempel van de bakermat var. korfbal, waar elke wedstrijd, ook in de lagere regionen, het aankijken ten volle waard is. De Sport Vereent-reserves konden het tegen Victoria niet bolwerken (5l). Zondag komt het tweede twaalftal van den eerste klasser S.V.K te Amsterdam achter de Ruïne van Brederode te twee uur op bezoek. De Santpoortsche reserves zullen er te twaail uur den derde klasser TOG, te Amsterdam, ont moeten Van twaalf tot vier uur Js er dus op het terrein 'an Sport Vereent voor belangstellenden altc reden de tweede en derde klassers van den lan- delijken bond eens aan het werk te zien. Eer gelegenheid, die men niet mag laten voorbij gaan. AANVANG VOETBALWEDSTRIJDEN. Met ingang van Zondag zullen de wedstrijden an „Santpoort" om kwart over twee aanyangen HJkheden zal opleveren. DRIEHUIS CREMATIES IX SEPTEMBER. In de maand September werden er in het Crematorium zeven en neg#itig pex-sonen verascht. In dezelfde periode van het vorig jaar bedroeg het aantal acht en vijftig. UITGEEST Nu Vondel" jubileert. Zooals we reeds eerder meldden, herdenkt onze plaatselijke tooneelvereeniging „Von del". de komende week haar 70-jarige be staan. Zij werd opgericht op 2 October 1872 jdoor de heeren C. v. d. Kommer. D. Krijgs man. Jn Kabel. J. Zoet. J. Eckhart, J. Both. M. Berghuis, C. Dibbets. J. Krijgsman. J. Dobbes en P. Vlotters. Van deze oprichters is alleen de thans 90-jarige heer C. v. d Kommer nog in leven. De vereeniging kreeg ook een naaiyi en wel „De Bloempot", ter wijl men (zooals bij de Rederijkerskamers gebruikelijk) een zinspreuk had. die luidde: „Door oefening vooruitgang". Als plaats der uitvoering werd gekozen het fafé „Koopmans Welvaren", voorheen staande aan den Meldijk. De repetities wei-den ge houden in een oude bloembollenschuur. waar ook eigenhandig de looneeldecors wer den vervaardigd voor „De wees uit het ge bergte" Aanvankelijk bestond de vereeni ging alleen uit heeren. Eerst later werden ook dames tot het lidmaatschap toegelaten. De naam „De Bloempot" scheen op den duur niet te bevallen en daarom werd de vereeniging herdoopt in „Vondel", naar Neériands grootsten dichter. Ook aan too- neelwedstrijden heeft de vereenging meer dan eens deelgenomen 'en veelal met suc ces. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Manrtje. d v C. Reijne en T. Zwaan. Assum 5. Jan, z v N Reijne en J. Zijlstra. Markenbinnen 50. Cornells Maria Hieronimus. z. v C Deijle en G. Heine. Nieuwland 9. Leentjc. d. v. A Brakenhoff en M. Teeling. Assum 13 Ondertrouwd: L. de Vries en H- C. Klap wijk, beiden alhier Overleden: Johannes Roozendaal, oud 56 'jaren, echtgenoot van E. de Jong. CASTRICUM Op drie plaatsen ingebroken. Daders te Haarlem gearresteerd. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is aan den Beverwijksche straatweg op drie olaatsen ingebroken, n.l. in de villa van Dr. •trüger, bij de familie Groen en bij de familie 'ansen. De dieven hebben zich toegang ver haft door het openbreken der ramen en tensnijden der ruiten Vermist worden in taal 2 rijwielen, een partij kleeden. 6 over- =sen. een hoeveelheid vet en slaolie, een diotoestel, geld en sieraden Het is de Haar- msche politie gelukt de daders Vrijdag- •orgen te arresteeren. welke naar Castricum jn overgebracht en zijn ingesloten. De da« ers. twee „zware" jongens uit Amsterdam, ijn geen onbekenden van de politie. bijeenkomst N.V.D. en N.S.V. In De Rustende Jager had een openbare ijeenkomst plaats van den Nedcrlandschen 'olksdienst in samenwerking met de Na- onal Sozialistische Volkswohlfahrt. De 'urgemeester sprak een inleidend woord. Je heer Krienz hield in het Duitsch een ede over wat de N.S.V. wil en doet en eeds in Duitschland heeft gedaan. Neder land mag hierin niet achterblijven. In ons land waren voorheen pl.m. 8000 vereeni gingen van liefdadigheid. Dit aantal was volgens spr. veel te groot. Vele vereenigin gen kortBen op dit gebied dan ook niets dan kwaad stichten. Het geld, dat binnen kwam werd veel te veel versnipperd. De N.S.V. heeft vooral het oog op de jeugd. Een ge zonde jeugd maakt een sterk volk. De N.S.V. werkt samen met den N.V.D., omdat zij in Duitschland ervaring heeft on gedaan en met ervaringen den N.V.D. van iienst kan zijn. Er was gelegenheid vragen te stellen. Na de pauze werd het woord gevoerd door den heer Van Sonsbeek. welke een uiteenzetting gaf over het werk van winter hulp, welke instelling in 1940 in het leven werd geroepen. De liefdadigheid in Neder land liet volgens spr. veel te wenschen over. Er bleef te veel aan den strijkstok hangen. Winterhulp heeft meer uitgekeerd dan er werd opgehaald. De N.V.D. heeft met poli tiek niets te maken, al vraagt de buiten staander zich natuurlijk af, waarom er zoo veel N.S.B.-ers lid van zijn. Spr.. die zelf lid van de N.S.B. is. moet tot zijn grooten ispijt erkennen, dat er procentsgewiis te veel N.S.B.-ers inzitten: dit komt niet door de N.S.B.-ers, maar door „men", die liever blijft toekijken dan zelf aan het werk te gaan. De leus is: Voor het volk. door het volk. Iedereen moet lm zal zich thuis voe len in den Volksdienst. Vervolgens besprak de heer Van Sonsbeek -de vele onderwer pen. waarmede de N.V.D. zich bezig houdt, als tandverzorgin» voor kinderen, vacantia voor moeder en kind. Spr. besloot met een opwekking zich als lid op te geven. VOOR DE TWEEDE MAAL IN BLOEI. In den tuin van den heer J. Schut, aan den Alkmaarderstraatweg staan verschillende ap- pelboomen voor de tweede maal in bloei. TCINBOUWCCRSUS. De twee-jarige Tuinbouwcursus is be gonnen. De lessen worden georganiseerd door de Tuïnbouwvereeniging „Ons Be lang". De cursus werd geopend door den voorzitter, den heer Bradjes. Kort maar krachtig spoorde hij allen aan de lessen goed te volgen. Tevens werd de wensch uitge sproken, dat deze cursus veel vruchten moge dragen. Na afloop werd met de eerste le* begonnen. AANRIJDING. In de Dorpsstraat heeft zich een aanrij ding voorgedaan tusschen een wielriidster en een vrachtauto. De dame stak ter hoogte van café De Landbouw den weg over met het gevolg, dat zij door een uit de richting Limmen komende vrachtauto werd gegre pen. Dr. Leenaers was spoedig ter plaatse en constateerde een hoofdwonde en een lichte hersenschudding. De dame werd. per ambulance naar haar woning vervoerd. Het rijwiel werd vrij ernstig beschadigd. COLLECTE WINTERHULP. De collecte ten bate van Winterhulp Ne derland zal in onze gemeente worden ge houden op Zaterdag 3 en Maandag 5 Oc tober. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Johannes Jacobus Nicolaas. z. W. Briefjes en E. A. Hoebe. Rulterweg 47. Jacobert, z.v. J. Sijtveld en E. H. Schrij ver, Mr. Ludwigstr. 23. Louisa Geertruida Maria, d. v. P. J. Nagengast. en C. M. L. Henselmans, Jan Evertsenstraat 1. Johanna Maria Cornelia, d. v. C. IJpelaan en M. G. Houtenbos, Breedweg 2. Overleden: C. J. Tromp. 31 j.. timmer-, man, wonende te Castricum. ecRtgenoot van M. J. Tromp. K. Krab. 45 j., zonder be roep, wonende te Castricum. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen personen: C. A. M. de Winter van Uitgeest. Schoutenbosch 69: G. M. Groenland van Beverwijk. Beverwijker- traatweg 232; C. Baarse van Warnsveld, Dorpsstraat 17; H. M? Holweg van Warns veld, Bakkummerstraat 11: T. Dolstra van Haarlem, Brakenburgstraat 1: D. Schermer en gezin van Heiloo, Torenstraat 85; H, A. Bouwhuis en gezin van Amsterdam. Toren- straat 39: C. L, N. Flink en M. H. Flink, van Amsterdam, Piet Heinlaan 25. Vertrokken personen: J. G. Tool naar Amsterdam. Joh. Vermeerstraat 2: H. G. Kessler en echtaenoote naar Alkmaar. Bo- terbloemstr. 4: H. N. Bakl^r naar Amster dam. J. van Lennepkade JO I; A. Stengs en echtgenoote naar Beverwijk. Duinweg 11; C. G. Braas naar Beverwijk. Gr. Houtweg 121. BEVERWIJK Gempenteavondcn. In de volgende week* wordt door de Ned. Hervormde Gemeente van Wijk aan Zee cn Duin een tweetal gemeente-avonden gehou den en wel op Dinsdag 6 October tc Wijk aan Zee en op Woenswag 7 October in het Ver- eenigingsgebouw aan de Popuiicrenlaan. Aan de orde komt het leven en werk van de ge meente in het afgeloopen jaar cn de plannen voor de toekomst De Vrouwenvereeniglng te Wijk aan Zee heeft haar bijeenkomsten hervat. De Mannenvereeniging houdt haar eerste vergadering op Vrijdag 9 October. Distribulienieuws. De distributiedienst te Beverwijk maakt bekend, dat voor het komende winterseizoen wederom kaarsen voor verlichting van stal len. handkarren en door dieren getrokken voertuigen zullen worden verstrekt. De ver strekking heeft plaats in drie perioden, n.l. van 1 October tot en met 30 November, van i December tot en met 31 Januari en van 1 Februari tot en met 30 Maart. Slechts eenmaal en wel in het begin van de eerste periode dient een aanvraagformu lier te worden ingediend Deze aanvraag formulieren kunnen worden afgehaald aan het Distributiekantoor, Kees Delfsweg I, op Maandag 5 en Dinsdag 6 October, van 9 tot 1 uur. Men'dient bij het afhalen van een aanvraagformulier op te geven of het stal- verllchting of voertuigverlichllng betreft. Feu nieuwe landbouweiirsus. De Landbomvcursus. welke in dc laatste winters geregeld werd georganiseerd door de nfdeelingen van de Hollnndschc Mij van Landbouw en den L. T B.. zal ook nu weer gehouden worden maar thans door de ge meente Maandagavond begint de cursus die in de Openbare U. L O -school aan de Baanstraat gehouden wordt, reeds. Leeraren z.ijn de hee ren J van Leeuwen cn J. Dragt. De commissie van toezicht bestaat uit de heeren A. C. Schaap en J. Poel.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3