LOTION MALWIDA 31 J. JANSEN VEILING Hondenbrood, Rectificatie distttöuliediettsi Vefy Distributiedienst Ifeisett Dansinstituut R! MARTENS „De W e ij m a n" Middenstandsdiploma 1943 mooie perceeltjes Houten Bakfietswielen Geregelde Beurfvaartdiens IJmuiden—Rotterda FEUILLETON Roman van Else Wernecke Nadruk verboden 52 Marga krijgt geen gelegenheid voor re- Sliek. Egon Hofrichter wenkt een kelloer, ie met een tablet voorbij gaat en biedt haar een glas champagne aan. Daarna heft hij zijn eigen glas naar haar op. „Dus alles vergeven en vergeten? Den hemel zij dank, dan staat niets mijn wensch meer in den weg, dat we goede, dat we samen de beste vrienden zullen worden". Hofrichter leegt zijn glas in een teug en Marga nipt voorzichtig aan den rand. Ze beeft nog steeds dat huiverige gevoel, niet tegenstaande haar hoofd gloeit/ Als ze nu maar op een of andere manier dit pijnlijke samenzijn kon beëindigen. Ze mompelt een paar zinlooze wóórden en keert zich om, om heen te gaan, maar Egon Hofrichter pakt haar bü haar pols. „Blijft u nu toch nog even, juffrouw Marga, loopt u nu toch niet direct weg. Ik heb u nog zooveel te .zeggen. Kijkt u me toch eens goed aan. Kunt u me nu nog altijd niet goed lijden?" Zijn gezicht is vlak bij het hare en ze ziet al te duidelijk de nu wat glazige, donkere oogen, de zwarte haarlok op zijn voorhoofd en het béte lachje om zijn half geopenden mond. „U moet toch eens kunnen vergeten, wat er gebeurd is. juffrouw Marga! U mag een voudig niet meer boos op me zijn. <fcit ver draag ik niet. Ik heb al enen tijd zooveel aan je gedacht. Dat moet je toch gevoeld hebben. En nu weet ik, Marga. dat jij de eenige vrouw bent, die een ander mensch van me zou kunnen maken, werkelijk. Marga, toe Marga Het gezicht, dat Marga nu in zün be schonkenheid een duivelsmasker toeschijnt, komt langzaam, maar zeker dichterbij. Marga buigt zich wanhopig achterover. Heftig probeert ze haar hand te bevrijden, maar Hofrichters vingers klemmen zich steeds vaster als een schroef om haar pols. „Ik heb genoeg van al die zoogenaamde beauty's een vrouw als jij, alleen een vrouw, zooals jij, Marga Marga worstelt zwijgend en verbitterd om haar vrijheid en met een geweldige krachtsinspanning gelukt het haar ten slotte haar hanid los te wringen. Zonder een woord te zeggen, keert ze zich om en vlucht, als een opgejaagd dier, uit den wintertuin. Onder de palmen staat Egon Hofrichter alleen en ietwat wankelend. Hij mompelt een verwensching tusschen zijn opeen ge klemde tanden en staart naar het dames- taschje, dat als eenige trophee van een korten strijd in zijn panden is achter ge bleven. Woedend neemt hij het onschuldige ding en slingert het met een boog door het half geopende raam op straat. Even later zit Marga naast Tora in de blauwe cabriolet en smeekt haar zoo snel mogelijk naar huis te rijden. Rillend als in koorts, trekt ze den dunnen mantel nog steviger om haar schou ders. Tora stuurt den wagen rustig en ze ker door de nu verlaten straten van de wereldstad en spreekt geen woord. Als ze bij het stille, donkere huis aankomen, be dankt Marga haai- tamelijk vluchtig, om zich daarna naar haar kamer te spoeden. Zonder licht te maken, laat ze zich ge kleed op bed vallen. Een smalle streep maanlicht dringt door een kier van de cre tonnen gordijnen. Marga staart naar het plafond en piekert over alles wat haar de zen avond wedervaren is. Ze springt op. als er zachtjes op de deur wordt, geklopt. Ze heeft er geen idee van. hoe laat het is en evenmin zou ze ook maar bij benadering kunnen zeggen, hoe lang ze zoo met open oogen heeft gelegen. „Schrik niet. Marga. ik ben het maar". Het is Tora, zij het «dan een eenigszins on gewone Tora, die in haar lange, zijden kimo no en met het verwarde blonde haar in het matte maanlicht aan een prullerige illu stratie in een of anderen goedkoopen roman doet denken. „Blijf toch liggen, Marga, „ik kom wel even bij je zitten. Je was zoo vreeselijk op gewonden, dat ik niet kon nalaten eens naar 3e te gaan kijken". Marga voelt de troost brengende warmte van een mensch, een jonge vrouw als zij, naast zich op den rand van het bed en ge leidelijk valt de starre krampachtigheid, waaraan zij ten prooi was, van haar af. Ze begint zelfs te vertellen, aanvankelijk met een poging om de gebeurtenissen van dezen avond min of meer belachelijk voor te stellen. Het is een dappere, maar niet bijster geslaagde poging. Tora kan voortref felijk luisteren; ze knikt slechts af en toe nd en heef' over zich. „Ja", zegt ze eindelijk, als Marga aan het eind is van haar verhaal, „zooiets is af schuwelijk, een mensch komt zich zoo ik weet niet zoo vernederd voor, niet? Men verlangt toch. niets anders dan ie werken en met rust te worden gelaten. Waarom kun nen de menschen een ander toch niet met rust laten? En toch, Marga, je zult me moe ten toegeven, dat alles is nog niet zoo erg. als dat je Ik bedoel, je hebt er ten slotte met je hart geen ceel aan. Je kunt het ver geten het zinkt ergens diep in je weg. waar je er niet meer aan denkt. Maar als je er wel ernstig bij bftrokken bent Marga kijkt verwonderd op. „Hoe bedoel je dat, Tora?" (Wordt vervolgd.) IJMUIDEN Het elftal van V.S.V. Michel speelt niet mede. V.S.V. komt vermoedelijk uit met: Blomvllet; Broek, v. d. Gevel; Poulus, De Vries, Van Osch; Van Zand, Van der Kuyl, N. N., Balvers, Sterk. Of Van der Lugt mee kan spelen, is op het mo ment. dat we dit schrijven nog een vraagteeken Michel is door een „knietje" verhinderd'. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: N. JfKlaver, Wijk aan Zee- erweg 31, IJmuiden en R. M. Hermans, Fr. Naereboutsiraat 14, IJm. Toek. adr.: Fr. Naereboutstraat 14, IJm. R. Kramer. Bloe- mendaal, Adr. Stooplaan 33 en A. de Haan, Middendorpweg'73. Santpoort. Toek. adr.: Middendorpstraat 73. Santpoort. J. Sluiters. Da Costalaan 39. Driehuis en A. C. Beuning. Amsterdam, Mesdagstraat 22II. E. Krab, Pr. Krugerstraat 5, IJmuiden en C. Viskil. Conradstraat 17, IJm. A. J. van Schooten. Haarlem, Zocherstraat 52 en J. C. Maar schalk. Hagelingerweg 36. Santpoort. Toek adr.: Hagelingerweg 36, Santpoort. Gehuwd: N. J. A. v. Moort en M. T. Wig- boldus. Groningen, Diephuisstraat 14. N. J. C. Teijken en J. Lindeblad, Broekbeeklaan 19. Bergen. J. C. Glimmerveen en H. M. Moerenhout, Eikenstraat 38. IJmuiden. C. J. de Groot en Th. C. Martens. Haarlem, v. Kinsbergenplein 45. J. Tromp en G. A. Bart. Brederoodscheweg 7. Santpoort. D. Bus en M. J. Honsbeek, Groote Houtweg 268, Velsen-N. J. Landman en G. S. Zwiep, v. Dalenlaan 76, Santpoort. C. Groot en A. v. d. Does, Pr. Hendrikstr. 114. IJmuiden. L. J. J. Nobels en M. Groenendijk, Zeeweg 161, IJmuiden. Geboorten: C. H. de Gelder, z., Kortenaer- straat 21 rd. IJmuiden. J. Th. Droog, z., Kerkweg 68, Santpoort. F. Schaap, z., Vel- serduinweg 288, IJmuiden. H. Nijman. z., Hagelingerweg 26. Santpoort. I. v. d. Hert. d., Huygensstraat 58. IJmuiden. J. W. Mooij, z., Lagersstraat 14, IJmuiden. J. Schoema- ker, z., Hagelingerweg 349, Santpoort. P. Blom, z., Berkenstraat 26, IJmuiden. J. Th iele, d., Stephenson strfijt 31, IJmuiden. W. Laman, z., Zanderstraar 9, IJmuiden. Ch. J. Dobbelaer, d.. Gr. Houtweg 12, Velsen- N. G. v. d. Outenaar, d., Cypressenstraat 19, IJmuiden. H. J. Metten, z., Schoonoortstr. 43, Velsen-N. Overleden: B. M. Groen, 3 w.. z. v. A. Groen, Pr. Hendrikstraat 33, IJmuiden. DE BIOSCOPEN De Model-echtgenoot. Hoe vaak hebben we het guitige gezicht van Heinz Rühmann in de laatste jaren nu al op de film gezien? We durven ons zelf niet aan een gissing te wagen. Met Hans Moser. Theo Lingen en anderen vormt hij hèt gezelschapje voor de gemoedelijke rolpren ten der Duitsche industrie, die de regie steeds dankbaar doen werken. Er wordt immers van de gedachte uitgegaan, dat aan deze een voudige ontspanning een groote behoefte be staat en daarom volgde de epne film de an dere in dit genre op. Het Thalia Theater presenteert Heinz Rüh mann ditmaal in De Model-echtgenoot, welke naam al iets zegt over hetgeen den bezoekers staat te wachten. Onwillekeurig gaan onze gedachten natuurlijk naar Quax, de Brokken piloot, een film met een flinke opzet, welke Rühmann in vele opzichten de gelegenheid schonk zich ten volle te geven. De Model- Echtgenoot haalt dit peil niet, maar is toch geschikt om het publiek aangenaam bezig te houden. Van het verhaal zelf willen we niets ver tellen, omdat het zijn bekoring volledig ditent te behouden. Het spreekt als vanzelf, dat ook in deze film talrijke verwikkelingen voorko men, welke de lachspieren meer dan eens in werking stellen. Het publiek behoeft maar heel weinig te denken, want alles snelt be hoorlijk voort, tot de verwikkelingen al te verward lijken. Steeds wordt er echter nog ïn oplossing, hoe zonderling ook, gevonden. Deze film gaat men in hoofdzaak zien om Heinz Rühmann, maar dit wil toch niet zeg gen, dat de anderen verzuimen de aandacht te trekken. Er wordt aardig spel gegeven, al blijft Heinz Rühmann geregeld domineeren. Hij is het, die als „onschuld" de boel in wan orde brengt en dan nog zoo goed moet zijn, om alles weer op zijn pootjes te zetten. Tegen heug en meug in kwijt hij zich van zijn taak. Hoe? De bezoekers kunnen dat het beste te •eten komen. Is De Model-Echtgenoot dus een film zon der pretentie, voor de liefhebbers van dit genre biedt zij een genoegelijken avond. J. J. E. VAN BAARSEL. Het Testament. Onder regie van Leopold Hainisch wordt er in Rex Theater de rolprent „Het Tes tament gedraaid. De titel van deze film voorspelt reeds, dat in het gegeven een boeiende erfeniskwestie is verwerkt, waar bij vanzelfsprekend de noodige gebeurte nissen niet achterwege blijven. Dit vermoe den wordt ruimschots bevestigd. Temidden van het schoone berglandschap ligt de ka pitale „Kruisweghoeve", waarvan de laat ste eigenaar als vrijgezel is gestorven. Er zijn slechts twee candidaten, die voor de orachtige boerderij in aanmerking komen. Een halfbroer, Mathias Ferner, evenwel, verbrandt het testament en onterft daardoor Gabi Burger, de meid, die meer dan tien Jaar op de hoeve diende en den eigenaar twee buitenechtelijke kinderen 6chonk. Later, als zij reeds gestorven is en haar zoon als landlooper overlijdt, komt de daad van Ferner aan het licht. Zijn zoon weet echter, na allerlei emoties en scènes, met de dochter van Gabi Burger te trouwen, zoodat inmiddels de onechte kleindochter, toch nog op de „Kruisweghoeve" haar ge luk vindt, waarop haar moeder destijds 'echt had, doch dat zij moest ontberen. Het typische boerenleven in de vrije na tuur biedt volop gelegenheid te genieten van deze rolprent met haar vele fraaie op namen. Eduard Koek vertolkt hierbij de hoofdrol van Mathias Ferner op waardige wijze en vooral de wanhoopsdaad geeft hem volop de gelegenheid om zijn spelkwalitei- ten te toonen. In Ilse Exel aanschouwen we de stoutmoedige dochter van de onterfde Gabi Burger. Zij is dapper in haar optreden en dit komt bijzonder tot uiting in de scène met Mathias. Anna Exel ziet men als de dramatische figuur Gabi, die door de onbe grijpelijke beslissing van den kantonrechter tot armoede vervalt en wegkwijnt. Verder is er nog de zoon Frans, die uit Amerika terugkomt en de gevolgen van het verbrande testament als schreiende ellende aanschouwt. O. W. Fischer toont in deze rol frisch spel. Zoowel het begin als het einde van deze merkwaardige geschiedenis boeit den toe schouwer en vanzelfsprekend werkt de il lustratieve muziek hiertoe mede, evenals het spelen van H. Agostini als Creszenz, Hans Kratzer als burgemeester Hollerer, Ernst Auer als Jacob en vele anderen. H. J. DE VRIES. PREDIKBEURTEN IJM II DEN ZONDAG 4 OCTOBER NED. HEllV. KERK. Nieuwe Kerk. Kanaalstraat. 10: Ds. L. I-agerwey. 5: Ds. L. W. Brdman. H. Ay. Betliiehemkerk, James WartAstraat, 10: li. M.' Star-in sr. Jeuerd dienst. De Goede Herderkerk. Velserdiulnweg. 10: Ds. G. F. Call en bach, Bed. H. Avondmaal 30: Ds. A. J. Bronikhorst. te Wijk aan Zee GEREF. KERK. Goref. Kerk. Noorderkade, 10 Ds.' S. E. Wesbonk. 5: Cand. J. llaitsnva. Geref. Kerk. Burgemeester Ram.borvnet- laan. 10: Cand. J. Haiitmna. 5: Ds. S. E. Wesbonk. Geref. Kerk, Velserdudnrwcg:. 10 en 5: .Ds, E. G. vmm Teylingen. Chr. Geref. Kerk, Maroonjisbraat. 10 en öu Ds. A. Zwiiap. Ver. v. Vrijzinnig Hervormden. 10.30: Prof. v. d. Bengh van Eysingvi. Vrije Evangelisatie, WiUlUebmordsbraajt 10 4: A. Th. B'esselaar be Amsterdam. Oud-Katholieke Kerk Noordonkade. 10: H. Dienst. 4.30: Vesper. Doopsgezinde Gemeente, Afd. Ned. Proit. Bond. 10.30: Ds. v. d. Heid£, te "VJoorbuirg. Ned. Luth. Genootschap. Ver. gebouw Keilverstraait. Geen dienst. Geloofsgem. Het Leger des Hciis, Oran jestraat 2. 10: Heillgiwgsdilenst. 7.30: Ver- lossmgBsamenfcomsit. Donderdag 7.30: Hed- Idgimgsdierusit. Evangelisatie Gemeente Gods. Wiillebrord straat 10. 4.30: Saimienkio<mst. Ned. Herv. Evangelisatie. Oranjestraat 8. 10 en 5: Leesdienst. Vergadering van Geloovigen, Willems- beekweg 22A. 10: Brood<breken. Maandag BijbeCbespreking en bidstond. Baptisten Gemeente, WilHemBbeekweg 22A Woensdag S: Ds. L. de Haan, te Haarlem. Herst. Apost. Zend. Geni., Wille brordstr. 10: Godsdienstoefening. VELSEN Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Johs. Bronsgeest 30: Dr. J. H. Stsefana, Jeugddienst. Geref. Kerk, Koningsweg. 10: Ds. F. E. Hoekstra. Voorher. EI. Av. 5: Deraelfde. DRIEHUIS Geref. Kerk, gebouw T.cylsduinenloan 3.30: Ds. E. G. van Te Jongen, te IJmui den-Oost. BEVERWIJK Ned. Herv., Kerk. 10: Ds. J. de Vries. bed. H. Doop. Doopsgez. Gemeente: 10: Dr. Aüb. Vis. Ver. van Vrijz. Herv., 3: Ds. H. H. Dotr- gieil». uit Naarden. Evang. Luth. Gemeente. 1-0.3-0: Ds. J. Ph. Haiuimeirsem. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. M. Feltsma. Vrije Evang. „Maranatha", Komiiinigstr. 41. 9.30: Bidstond. 10: Ds. II. C. van der Flier, uit Apeidioom. 11.45: Zondagsschool. 5: Mej. G. van Woerden uit Delft. (Corres pondente Z. B. B.) Dinsdag 7: Zangvereen. Woensdag 7.30: Bijbellbespreking J. Pee- refooom, Noordwijk. Donderdag 6: Bijbel- tolas (14 tc*t 17 jaar). CASTRICUM Ned. Herv. Gemeente. 7: Ds. de Boer, van Wormerveer Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. J. N. Seulijn. UITGEEST. Ned. Herv. Gem. 10: Ds. J. H. Hannemam Geref. Evang. „De Zaadkorrel". 10: Van Boeijen. 4.45: Cand. J. Goris. 11.30: Zon dagsschool. WIJK AAN ZEE EN DUIN Ned. Herv. Kerk. 10: De. A. J. Bronkhors: Vereenigingsgebouw. 1-0: W. A. Bronk- horst. SANTPOORT Ned. Herv. Kerk. 10.30: Ds. R. H. Olde- Ned. Herv. Kapel. 10: Ds. J. Adr. Visser. 4: Dezelfde. Gjeref. Kerk. 9.45 en 5.30: Ds. H. J. ten Brink. Geref. Kerk in H.V. Wusteüaan. 10: J. Blonet, hulpprediker. VELSEN Voorschot aan personeel Papierfabriek. Door de directie der Papierfabrieken, te Am sterdam, wordt aan gehuwde arbeiders en kost winners van alle fabrieken alsmede aan beamb ten. die tot een zeker maximum gesalarieerd zijn. gelegenheid gegeven op hun verzoek een voorschot van ten hoogste f50 te ontvangen. De voorwaarde om dit bedrag te verkrijgen behelst een terugbetaling van ten mins\e f 1 per 4 weker, voor de arbeiders en hetzelfde bedrag per maand voor beambten. Den arbeiders wordt dit 2S November Ingehou den op het loon; den beambten bij de salaris betaling over November. Bovenstaande voorschotregeling geldt ook voor arbeiders, die elders zijn, alsmede voor hen, die aan andere bedrijven zijn uitgeleend. Reeds gisteren bleek er voor dit voorschot on der het personeel groote, belangstelling te zijn, hetgeen uiteraard duidelijk weergeeft op welke wijze deze geldleening, welke zonder eenige in lost, wordt gewaardeerd, >vooral nu de winter lost, woordt gewaardeerd, vooral nu de winter In aantocht is. Wat presteert IJmond? Zondag speelt het heerenelftal van de Handbal club IJmond een thuiswedstrijd op Watervliet tegen O.S.S. II, te Zandvoort. De uitslag zal niet twijfelachtig zijn, daar de IJmonders den uit wedstrijd tegen het eerste Zandvoortsche elftal met 5—2 wonnen. Het heerenelftal van IJmond, dat door het nlef- meespelen van G. Offerhaus en J. van Wouden berg wijziging heeft ondergaan, ziet er als volgt uit: C. Bol; H. Messie en B. Kramer; P. Bar biers, C. v. Veelen en B. Laman; B. v. Veelen C. v. Voorbergen, L. Aptroot, J. A. ten Napel en B. Hofman. De IJmond-dames gaan op bezoek bij Raplditas II te Haarlem. Hoewel deze ploeg niet bijzonder sterk is zullen de Velser dames beter moeten spelen dan tot /nu toe willen zij met een o winning terugkeeren. Regeling Papierfabriek. gedeeld. Het personeel, dat buiten werkzaam heden verricht zal met ingang van Maandag 12 October van Maandag tot en met Vrijdag werkïn van 8 tot 12 uur pn van half één tot half zes; des Zaterdags van 8 tot 11 uur. Na 7 November zal door deze personen van Maandag tot en met Vrijdag gewerkt worden van 8.45 uur tot 13 uur en van 13.30 uur tot 18 uur, terwijl de arbeid Zaterdags van 8.45 uur lot 11 uur en van 11.30 tot 13.30 uur wordt verricht. Deze werktijdregeling geldt tot 30 Januari 1943. Van Maandag af is voor een deel van het per soneel, de werktijdregeling tot nader te bepalen datum van Maandag tot en met Vrijdag van 7.30 tot 10.30 uur, van 11 tot 12 uur en van 13 tot 17.30 uur. Des Zaterdags wordt gewerkt van 7.15 uur tot 10.30 uur en van 11 uur tot 13.15 uur. Het rusthalfuur van half elf tot elf uur, waarin warm voedsel werd verstrekt, komt dus te ver vallen. Dit voedsel zal nu in de aangegeven rusttijden, aan hen, die buitenwerk verrichten, worden uitgereikt. SANTPOORT AANVANG GODSDIENSTOEFENINGEN. Met ingang van Zondag is het aanvangsuur der Godsdienstoefeningen in de Ned. Herv. Kerk wederom op half elf gesteld. UITGESTELD. Door den H. V. B. zijn de volgende wed strijden wegens het niet beschikbaar zijn van terreinen, uitgesteld Santpoort 4Storm vogels 4; J. E. V. 3Santpoort 5. OPENSTELLING POSTKANTOOR. In verband met de verduistering is het hulppostkantoor 'aan de Hoofdstraat thans op werkdagen geopend van half negen tot vijf uur, 's Zaterdags van half negen tot drie uur. Ondertrouwd: ENGEL KRAB en CORNELIA VISKIL Huwelijksvoltrekking op nader te bepalen datum. IJmuiden, 30 September 1942, Pres. Krugerstraat 5. Conradstraat 17. R. RUTTEN arts IS VERHINDERD MAANDAG A S. SPREEKUUR TE HOUDEN Mej. A. HOFER Gedipl. Pedicure IJmuiderstraatvveg no. 14D SPREEKUUR van 3—5 NAM. Ook thuis te ontbieden. De Winter nadert Laat nu uw HAARD of KACHEL grondig na zien ZEEWEG 117 - IJMUIDEN--O. Tevens het juiste adres om uw Rijwiel, Bakfiets of Transport rijwiel te laten voorzien van HOUTEN BANDEN ANDREOLINI Italiaansche Schoorsteenveger b.z.a. voor het vegen van schoor- steenen. Hagelingerweg no. 177, Santpoort. BEVERWIJK Jaarvergadering „D.E.M.". In het K.S.A.-gebouw hield de R.K. S. V. ,D. E. M." onder voorzitterschap van den heer Smit haar 20ste jaarvergadering. Df secretaris, de heer R. Schram, had een groot deel van zijn verslag gewijd aan de afgeloopen 20 jaren. Alle voornaamste ge beurtenissen van de afdeelingen athletiek, voetbal, wandelen en tooneel passeerden de revue. Ook het uitstekende werk van de me dische sportkeuring en de vele clubavonden werden gereleveerd. Voorts bleek, dat D.E.M. aim 350 leden en 265 donateurs telt. Uit het financieele verslag bleek, dat ook de geldelijke toestand van D. E. M. niets te wenschen overliet. Den heer Bruyns, alsmede den penningmeester van de afdeeling voetbal werd décharge verleend. In de terrein- en controlecommissie werden de heeren A. Adrichem, H. Duin en P. van Zijl benoemd. Medegedeeld werd, dat door de tijdsom standigheden van een feestelijke herdenking van het jubileum was afgezien. Tijdens de rondvraag bracht de heer Burger dank aan den Raad van Bestuur voor het vele werk, dat ook in het afgeloopen ver- eenigingsjaar weer door den Raad was ver richt. VEREENIGDE VEILINGEN „KENNEMERLAND* EN „VRIJE VEILING''. Prijsnoteering van 2 October 1942. Spinazie per kg. 8—10; Natuursla per krop 2%; Sla per kg. 7; Andijvie per kg. 414—5; Prei 1 per kg. 7; Raapstelen per kg. 7; Radijs per bos 1.80; Selderij per bos 2%; Peterselie per bos 3; Knol len 1 per st. 8; Tomaten 1, 2, 3, 4 per kg. 1216; Tomaten kriel en gescheurd per kg. 7; Bloem kool 1 A per st. 14%; Bloemkool 1 per st. 11%; Bloemkoal 2 per st. 9.20; Boerenkool per kg. Personeel gevraagd Gevr. v. Vrijdags nette WERK STER. Rembrandtlaan 35, IJm.- Oost. NETTE WERKSTER gevr Pr. Hendrikstr. 81, IJmuiden. Stoksnijboonen per kg. 17; Pronkboonén per* kg'^ MEISJE gevr. v. 8-12 uur. Kroten per kg. 4; Koolrabi 1 per st. 3; Chi- neesche kool per kg. 3; Savoye kool per kg. 3%; Bospeen per bos 56 Peen z. lof gew. 1 per kg. Komkommers 1 per st. 11—13%; Idem 2 per st. Idem 3 per st. 5%; Ramenas per kg. 8. ALS ER ZIEKEN ZIJN. Voor spoedgevallen wordt a.s Zondag de dienst waargenomen door dr. L. Blauw, Groo te Houtweg 103. In de week van 4 tot 11 October is de Apotheek Donker, Breestraat 61, telef. 3150, belast met de waarneming van "den Zondags- en nachtdienst. Burgerlijke Stand. ONDERTROUWD: P. A. Schaper. Zwaagdijk Z 218, Nibbix^oud en E. F. A. de Wiidt. Hoflan- derweg 108. Toek. adres: Westwoud, Binnen wij zend B 46: B. J. J. de Swart. Zeestraat 124 en C M. de Vries, Duinwijklaan 3. Toek. adres: Zee straat 124 (boven); A. Zijlstra, Popelstraat 7, Vel- sen en W. van Wijck, Heemskerkerweg 243. Toek adres: Frogerstraat 5 rd.. IJmuiden; R. W. B Klarenaar, Hoflanderweg 89 en C. J. Konijnen burg. Hoflanderweg 89. Toek. adres: Wilgenhof- laan 40. GETROUWD: A. Grapendaal en A. Knaap; S Wittebrood en M. B. Bruin: P. Kuil en H Brasser. BEVALLEN: M. H. NijmanSanders, d., Alk- maarscheweg 293; J. M. C. de Jong—Beuk. z., Matersweg 91; G. C. v. d. Werff—van Etten, Patersweg 27: A. M. D. Nosveld—van Zon, Alkmaarscheweg 103; J. Woortman—Onstenk, Tulpenlaan 17; E. Stam—Wittebrood, z.. Reguliers dwarsstraat 17: C. M. H. M. Geldermans—Huying, z., Noorderwijkweg 7; G. Y. v. d. Kolk—Stoker, z., Oostertulnen 23; A. M. de Jong—Paap, d., Van Oldenborghweg 6, Wijk aan Zee; B. J. J. van Balen—Roovers, d., Patersweg 44. OVERLEDEN: G. J. Waardijk, 78 jaar. weduw naar van W. H. Langendijk, Uitgeest; A. Outjes, 64 jaar, echtgenoote van S. Verbeek, Rijoordt- laan 90; E. Th. F. Fleer. 29 Jaar. echtgen. van D Toebes, Dierluststraat 16: C. C. Geldermans, 7 jaar, Str. v. Linschotenstraat 57; H. Groen, 54 jaar, echtgenoot van H. Evenblij, wonende te Castricum; F. J. v. d. Meij, 28 jaar, echtgenoot van H. Wlechi, Kuikensweg 89; J. L. Adrichem, 34 jbar, echtgenoot van J. Schoo, Arendsweg 74 OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. De secretaris-generaal van het departement van landbouw en visscherij maakt, in verband met de beschikbaarstelling van rundvet op de bonnen „53" der boterkaart .bekend, dat slagers de gedurende het tijdvak van 7 tot en met 10 October 1942 van hun klanten ontvangen bonnen op Maandag 12 October 1942 bij de plaatselijke distributiediensten dienen in te leveren ter ver krijging van vettoewijzingen. OPENBARE VERKOOPING (Wegens Sterfgeval) te IJmuiden op Vrijdag 9 Oct. 1942, 'smidd. 2 uur in Café „Kennemerhof" aan het Kenne- merplein, ten overstaan van No taris w. a. dólleman ter standplaats Velsen, van: A. DRIE WOONHUIZEN met erven, aan de Spilbergenstr. te IJmuiden, plaatselijk ge nummerd 1, 3 en 5, samen groot 4,50 Are. Huur f 6,25 per week, per perceel. B. DRIE WOONHUIZEN met erven, aan de Van Linscho tenstraat te IJmuiden, plaat selijk gertummerd 6, 8 en 10, samen groot circa 2,70 Are. Huur f 6 per week, per per ceel. C. Een WOONHUIS met aange bouwde garage en erf, aan de Van Linschotenstraat, plaat selijk gemerkt 2 en 4, groot circa 1,26 Are. Huur f 7 per week. Bezichtiging op Dinsdag- en Donderdagmiddag, vóór de vei ling van 24 uur. Nadere inlichtingen ten kantore van genoemden Notaris. van Meubilaire Goederen op 15 October a.s. te IJmuiden-Oost in café DEMMERS, Trompstraat hoek Fr. Naereboutstr., t.o.v. Nots. ANTEN te Velsen. Diverse Goederen kunnen inge bracht worden tot en met Zater dag 10 October a.s. Inlichtingen: Corn. Janus Zn. IJmuiden FRANS NAEREBOUTSTR. 1 Lessen aangeboden DUITS EN ENGELS Bijwerken leerlingen Mulo en M. O. scholen. J. DE VROOME, Hoofdstraat 56, Santpoort. Mergpijpjes, Krachtvoeder, Ter- riervoer. Bon no. 10. Gebr. VEENINGA, Naturalisten Jaeobijnestr. 10-18, Tel. 13265. [.ute ?-eo6v/^ wy in konden wonl ons brood i9 if 00 WINKEL verbonden aan het Alge meen Ziekenfonds Velsen en omstreken Navolgende tandartsen uit IJmuiden, Velsen Santpoort: HARTONG VAN ARK LINDEBOOM VAN DALSUM VAN DALSUM-NOORMAN BIEWINGA HOMBERG zijn thans EVENEENS verbonden aan het Algemeen Ziekenfonds IJmuiden echter UITSLUITEND voor VERPLICHT VER ZEKERDEN. ivttt it7 verbonden aan het Alg. Ziekenfonds c-vr^Vv-ir IJmuiden zijn thans EVENEENS verbon- den aan 't Alg. Ziekenf. Velsen en omstr., echter UITSLUITEND voor VERPLICHT VER ZEKERDEN. Voor beide Ziekenfondsen HERKIEZING van tandarts BEGJN OCTOBER. Voor VRIJWILLIG VERZEKERDEN blijven de bestaande regelingen ongewijzigd. TREKKERS Zondags vrij of werkster Maand, en Vrijd. Burg. Rambon- netlaan 113, IJmuiden. Gevr. v. direct flink DAG MEISJE. P. C. Hooftlaan 11, Driehuis. NET MEISJE gevr. in kl. gez. 15-17 j. Aanm. na 6 uur. Bloe men, Spieghellaan 9, Driehuis. FLINK MEISJE gevr. v. 8.30- 5 uur. Goed loon. Cremerlaan 45, Santpoort. v NETTE SLAGERSBEDIENDE gevr. Schippers, Zeeweg 229, IJm. Oost. Gevr. NET DAGMEISJE in ge zin v. 3 volw. pers. Aanm. mevr. Duverge, Hoofdstr. 125, Santpoort (dorp). NETTE WERKSTER gevr. 2 ochtenden p. w. Dinsdag en Don derdag Adres bureau v. d. blad. YERSTELNAAISTER gevr. Br. no. T 703 bpr. v. d. blad. Personeel aangeboden R.K. MEISJE. 16 j. m. Mulo- e#Handelsavondsch. dipl., k. ty pen, zoekt betr. op kantoor. 1 j. kantoorpraktijk. Br. no. T 699 bur. v. d. blad. B.z.a. iemand v. KOETSIER. Liefst bij sleeper. Geen hoog loon. Br. no. 701 bur. v. d. blad. SCHOORSTEENVEGER b.z.a G. M. Ploeg, Pres. Steynstraat IA, IJmuiden. Diversen Te huur groote zonnige KA MER voor juffrouw b.b.h.h. in bezit v. kleed en bed. Chr. beg. in kl. net gez, .Br. no. T 69S bur. v. d. blad. WIE RUILT GEIT, 6 mnd. oud voor gesneden slachtbok. Adres te vern. bur. v. d. blad. WENSCHT TE RUILEN jon- genssch. m. 24 en 25 voor m. 31 of 32. Duin en Kruidberger- weg 70, Santpoort. ENGELSCIIE CONVERSATIE LES gevr. Br. m. tarlefopg. no. T 696 bur. v. d. blad. Twee paar z.g.a.n. SCHOE NEN ni. 36 en 37 in ruil 'aangeb. v. 37i/5 of 38. Br. no. T 700 bur. V. d. b lad. Fraai gem. ZIT EN SLAAP KAMER gezocht door dame. Br m. prijs no T 697 bur. v. d. blad. WELKE VERHUIZER kan enkele boekenkasten naar Den Haag transporteeren? Nadere inl. „Huize Waterland", Rijks weg, Velsen. Mooie WOONARK te huur agb., 7 kamers. Van Loon. Oran jestraat 22a, IJmuiden. WIE KOOPT OF RUILT 1 p. knappe jongenssch. m. 37 v. 39? v. Wassenaerstraat 54. IJm. O. Diversen te koop gevr. Modern RADIOTOESTEL te koop gevraagd. Trompstraat 3, IJmuiden-Oost. Te koop gevr. J. JAS, 17 j„ meisjesmantel, 12 j. en slobpakje 2 j. Jac. v. Heemskerkstr. 85, IJmuiden. WELKE 3IEVROUW heeft v. zieke d. n. sanatorium m. e. peig noir of kimono en 2 fl. nachtpon nen te koop? Event, ook wollen japon m. 44. Br. no. T 702 bur. v. d. blad. Te koop gevraagd HAARD KACHEL of kachel. Velserduin- weg 188, IJmuiden-Ooot. Diversen te koop Te koop WIEG m. matras, vouwwagen m. matras, box en apoth. flesschen. Na 6 u. Adr. te vern. bui-, v. d. blad. Voor liefhebber te koop AIR- DALE-TERRIER, reu, 2 J.. pr. stamboom, bi^onder gesch. om te fokken. Driehuïzerkerkweg 51. Driehuis. Ter overname JAARSMA HAARD in uitst. staat. Na 6 uur Cremei-laan 65, Santpoort. DRIEWIELER te koop. Wil- lemsbeekweg 22A, IJm. O. Te koop groot PERZISCH TAPIJT, maat 2t/2 bij 3i/2. Geen opk. Adres bur. v. d. blad. Wegens overcompl. te koop mooie HAARDKACHEL, kan op gekookt worden. Na 7 uur. Ca sern brootstraat 3, IJm* O. Ti» koop eenig linoleum HAARDZEILEN. Zeeweg 342. Driehuis. To koop in g. st. z. HAARD KACHEL en Bobbyspel m, 4 queus. Mahusstraat 46, IJm, Te koop dubbele wollen BABY-CAPE. Willemsbeekweg 69, IJmuiden-Oost. Te koop pr. HEEHEXFIETS. Wijk aan Eeeërweg 47, IJm. Te koop donk. b^. TEDDY JASJE m. 40-42, jongensjasje 6-7 Ger. Doustr. 83, IJm.-Oost. De Leider van bovengenoemden dienst maakt bei dat in het tijdvak van 6 t.e.m. 16 October a.s. gei? heid bestaat tot het afhalen van aanvraagformuli voor distributie van kaarsen voor de verlichting tf» stallen, handkarren en door dieren getrokken" tuigen. De Leider van den Distributied*^ P. WAARDENBURG De Leider van bovengenoemden dienst maakt bekend, dat! tijdvak van «Dinsdag 6 October t.e.m. Vrijdag 9 October vraagformulieren voor vaste brandstoffen ten behoeve kamer- en pensionbewoners kunnen worden afgehaald bi Distributiedienst aan den P. J. Troelstraweg. Voor kamers, welke zijn verhuurd aan. afgestaan aan, gebruik bij kostgangers of inwonepd dienstpersoneel, geen extra brandstoffen worden verstrekt. T De Leider van den Distributie P. WAARDENBURG. IV1 EDISONPLEIN 1 IJMUIDEN Bericht dat de lessen a.s. Zaterdag en Zondag wegens ziekte een week zijn uitgesteld. vanaf Zondagavond: T) e C u p i d o 's o.l.v. J. van Putte - Stemming - Lage consumptieprijs Aanbevelend, VELLING Op al deze vragen en nog veel meer geeft dit boekjé U het juiste antwoord^ Voor 10 cent ontvangt U het franco, 'n Best en handig boekje! Twee-en- dertig kloeke bladzijden vol goede wenken, met kennis van zaken samen gesteld en duidelijk geïllustreerd, om U terdege te helpen den winter zon der veel ongemak door te komen. Vraag het vlug, lees het, bestudeer het! Volg al dien wijzen raad op en U zult zien, dat U er profijt van heeft. Vul nü in uw eigen belang onderstaan- den bon in, want uitstel wordt afstel. BON Zend 10 cent In post- I zegels aan den Economischen I Voorlichtingsdienst, Emmapark 1. I Den Haag en U ontvangt een handig I boekje vol nuttige wenken voor ko- I len-, gas- en electriciteltsbesparing. WOONPLAATS— lesgeld p.m. 5.(totaal 50.(Ex. 1944 p. m.J 1 totaal 54.)N Boeken in bruikleen. Bij eventueel 3 slagen gratis deelname aan den volgenden cursus. leeraren schrift, en mondei. Inl. H. SERVAAS, PLANCIUSSTRAAT 5, IJMUIDEN.O J (naast kerkje 1, P. Coenstraat) Wij hebben nog een paar te koop. Vraagt inlichtingen! MAKELAARS N.V. P. J. BAKKER, v.h. Bakker, Dijksen Kennemerlaan 66. IJmuiden. Prima kwaliteit, uit voorraad leverbaar. Speciaal voor alle soorten wagens en wagenwielen. REPARATIE-INRICHTING. FROGERSTRAAT 26, IJMÏllt' Gecombineerde Motorbootdiensten N.V. MOTORBOOTDIENST „TRANSPORTEUR" v.h. J. en N.V. VAN KEU^EN's MOTORBOOTjDIENST Steigerweg 5, IJmuiden, Telefoon 4101 GEEN HUUR BETALEN! Blijf niet Uw geheele leven huur betelen. Ook U kunt door ongeveer 5-7 jaar bij ons te sporen on be lost eigenaarvan'nhuisworden. Vraagt direct inlichtingen over het ROHYP-systeem N.V. BOUWKAS ROHYP SINGEL 202-208 - AMSTERDAM Inlichtingen worden verstrekt door: C. VISSER Hzn., IJMUIDEN Makelaar en Taxateur - Wijk aan Zeeërweg 91 - Telefoón!

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 4