HAZEVOET iVitfy detfy komt Donderdag Jl'4 kWijt LOTION MALWIDA 31 Commando der W.A. wederom aan Mr. Zondervan opgedragen. TREKKERS STENO TYPIST (E) BOEKH. C A. TALEN INST.PONT THALIA-THEATER ïéVts üesie "elder -\ bleekwater aLuen! de haas «van brer0 Verduistering! Prikkeldraad! De Gruyter FEUILLETON Roman van Else Wernecke Nadruk verboden 53 Tora staart recht voor zich uit in de smalle streep maanlicht. „Ik bedoel dit het komt ook wel eens voor. dat ie iemand werkelijk lief hebt. zoo innig en oprecht, als een mensch slechts kan lief hebben, en er gebeurt dan zooiets en je loopt ook weg ik weet niet waarom, uit onnoozelheid. uit angst of verlegenheid dat doet er ook niet toe en degeen, dien je lief hebt. gaat dan weg en denkt, dat men hem niet mag. en hij komt nooit, nooit meer terug Tora keert langzaam haar hoofd om en Marga ziet in haar oogen tranen opwellen, die haar over de wangen biggelen. En plot seling valt Tora voorover en Marga houdt een hartstochtelijk snikkend meisje in Jiaar arm. Ze heeft eenigen tijd noodig om van haar verbazing te bekomen. Is dat nu wer kelijk die koele, nuchtere en welbewuste Tora met het hoogmoedige wipneusje? En automatisch streelt ze den slanken rug van het meisje. „Vertel 't hem. Marga. vertel het hem", stamelt Tora snikkend, haar hoofd op Mar- ga's schouder. „Hif moet tenminste weten, noe 't me spijt. Hij hij is nu immers ge trouwd en weet misschien niet eens meer. wie Tora Carlsberg is. Maar ik-, weet je, ik kan het niet verkroppen, dat hij niet meer aan me denkt". Marga neemt het snikkende meisje vaster in haar armen. „Wien moet ik dat vertel len. Tora?" „Lutz", fluistert Tora en dan zwijgt ze beschaamd. Marga voelt een golf van medelijden in zich opstijgen. Arme Lutz, dat is net iets voor hem. Omdat het meisje, dat hij lief heeft, weg loopt, weet hij zelf ook niets beters te doen dap te verdwijnen! Tora had het kunnen en moeten zijn en nu is het Hetrty. Arme Lutz, arme Tora. Acht dagen later vertrekt Marga uit Ko penhagen. De geheele familie Carlsberg doet naar op het perron uitgeleide het echt paar. de beide zoons en Tora. Marga is verwend en verzorgd, alsof ze op het punt staat een wereldreis, te ondernemen en wel tien maal moet ze de Carlsbergs beloven Bpoedig terug te zullen komen, maar dan voor lang, heel lang „Doe vooral de groeten aan je broer", zegt meneer Carlsberg nog eens voor het laatst, terwijl de trein zich langzaam in be weging zet. Tora ziet er precies zoo koel. welbewust en correct uit als steeds en Zij wuift slechts met haar wildlederen handschoen. Een vluchtig lachje van hartelijk wederzijds be grijpen is het laatste, dat Marga van haar bijblijft, als de trein haar in een bocht aan het gezicht onttrekt. Marga en de slag bij Waterloo. „Gud dag. fröken Marga". zegt Gabi met een ietwat Duitsch accent, als ze Marga, na haar terugkeer uit Kopenhagen, begroet. Marga lacht en schudt haar de hand: ze is ook werkelijk blij de kleine, mollige Eva terug te zien. De beide meisjes, ditmaal niet in de zalmkleurige jurk van het instituut, maar in keurige avond toiletjes, zien er al leraardigst uit en Marga mag ze graag. Marga mag vandaag trouwens alle men- schen graag, want deze heele avond geldt haar. Mevrouw Scheele heeft, ter eere van Marga, in haar particuliere woning, een feestje georganiseerd, waarvoor alle leden van het instituut zijn uitgenoodigd. Er zijn ook nog een paar andere menschen. die Marga nog nooit in haar lpven gezien heeft en die, voor zoover zij weet. ook niet het minste met het instituut te maken hebben. Waarschijnlijk was mevr. dr. Scheele hun nog een invitatie schuldig en het bezwaar, dat de combinatie wel eens minder geluk kig kon zijn, kent mevrouw Scheele nu een maal niet. Marga is het om het even. Ze vindt ook die vreemde menschen alleraardigst. Ze zit tusschen meneer Koekoek en een anderen meneer met zilvergrijs haar. die er uit ziet als een diplomaat, tegenover mevrouw Scheele op de eereplaats en meneer Koe koek is juist bij het mooiste deel van zijn toast op Marga. Heerlijk nrëtig branden de vele kaarsen op de kenj-ig gedekte tafel en de bloemen versiering tusschen het zilver en het porse* lein blijkt met groote zorg te zijn aange bracht. Marga voelt zich in den zevenden hemel en staart met een stralend lachje op den ijslepel boven den rand van haar bord Meneer Koekoek praat zonder ophouden Het gaat alles uitstekend in het instituut van mevrouw Scheele. De reorganisatie hier, zoowel als in de andere filialen in het binnenland, heeft een zeer gunstig verloop gehad en het geheele bedrijf is nu op een keerpunt gekomen, een punt, van waaruit de lijn van het succes in een stijle curve om hoog schijnt te zullen gaan. Wat evenwel nog meer tot voldoening stemt, is het feit. dat ook het Deensche filiaal reeds na zoo korten tijd van successen melding kan ma ken. welke alle verwachtingen overtreffen. En deze resultaten zijn van te meer betee- kenis, wanneer men bedenkt, dat Kopen hagen den zetel vormt van den grootsten concurrent, die er sinds jaar en dag op uit is het instituut van mevrouw dr. Scheele te overvleugelen. Meneer Koekoek dankt alle aanwezige leden van het instituut voor hun bereidwilligheid en hun onbaatzuchtige me dewerking bij de doorgevoerde reorgani satie, maar vóór alles is hij grooten dank verschuldigd aan de flinke jonge vrouw, van wie het initiatief tot deze ingrijpende ver andering is uitgegaan en aan wier groote energie en liefde voor de zaak, waaraan zii zich gegeven heeft, dit welslagen voorna melijk te danken is juffrouw Marga Faust lang zal zij leven, hoera, hoera, drie hoera's! Marga kijkt eindelijk van den fascinee- renden iislenel op en klinkt, vuurrood van verlegenheid en nog steeds met het geluk zalige glimlachje om haar mond. met alle aanwezigen. Zijn die menschen niet alle maal allerhartelijkst? Is ze vanavond, te midden van al die vriendelijke en aardige menschen, niet de gelukkigste vrouw ter wereld? (Wordt vervolgd.); REDE VAN In de W.A. zal de frontgeest heerschen Te Utrecht heeft Zaterdag een bijzon dere plechtigheid plaats gehad, waarvoor een zeer groote belangstelling bestond. Voor het front van ruim duizend weer mannen hebben de leider der beweging, Mussert en de commandant der W.A., mr. Zondervan, gesproken ter gelegenheid van de hernieuwde aanvaarding van het com mando der W. A.. doordat de commandant mr. A. J. Zondervan, die langen tijd aan het Oostfront heeft gestreden, in het va derland is teruggekeerd en van nu af aan weer het commando over de W. A. op zich heeft genomen. Om kwart over vijf marcheerden de zwar te soldaten in voorbeedige orde het Dom- ilein op, voorafgegaan door een muziek- :orps, om zich in carré voor het spreekge stoelte op te stellen. Na een korte inspec tie betrad Mussert het podiuTh om zijn weermannen toe te spreken. Daar.staat gij dan, mannen der W.A., gij die met elkaar de oudste formatie van de beweging vormt. In den loop der jaren hebt gij vele en goede prestaties verricht. Eens was uw verschijnen in de stra ten van ons land een doorn in het vleesch van de democratie. Verboden en weer opgericht zijt gij er, mijne zwarte soldaten, om te voorkomen dat wij weer zouden worden opgepakt, zoo als in de Meidagen en om voor de be weging te waken bij dag en bij nacht. De W.A. heeft bewezen wat zij kon en nu meer dan ooit valt er voor u iets groots te verrichten. Gij zijt bij duizenden in de Waffen-SS en in het legioen gegaan, honderden uwer zijn gevallen. Indien gij er niet was geweest, zou ons volk geen toekomst meer hebben. Gij hebt bewezen geen overschot te zijn, integendeel, gij hebt uw inzetbereidheid getoond en daarom blijft gij het sterkste en weerbaarste steunpunt van de bewe ging. In de keuze „soldaat of slaaf" hebt gij gekozen en eens zal het Nederlandsche volk in zijn geheel hebben te kiezen. Nooit zullen wij slaven worden, maar met elkaar soldaten blijven. De W.A. is de keurtroep van de beweging en dat blijft zij. Uw com mandant Zondervan heeft zich metterdaad ingezet aan het front Hij heeft het ijzeren kruis verdiend. Evenals banleider v. d. Hout heeft hij blijk gegeven van het woord een daad te maken. Zij hebben zich, mede met andere kameraden, hun plaats aan het front waardig getoond. Tk heet hen bij hun terugkeer in het vaderland welkom. Gij kam. Zondervan vertrouw ik het comman- da over de W-A. weer volkomen toe. Samen zullen wü verder gaan voor den opbouw van volk en vaderland. In de overtuiging dat gij ervoor zult zorg dragen de W.A. in de toekomst groot en sterk 'maken, draag ik u hierbij het commari£eri ./eer over. T.etjr Rede commandant Zondervan In den aanvang van zijn hierop vol gende rede merkte commandant Zon dervan op, dat de leider van den in zet van zijn W.A.-mannen positieve resultaten heeft verwacht. Deze zijn niet uitgebleven. Aan het Oostfront heeft spr. weermannen zien vallen, gewond zien geraken en staaltjes mee gemaakt van ongelooflijken moed. Met den dood voor oogen is één ding als vanzelf geboren: het gemeenschapsge voel. Natuurlijk zal de tijd aan het Oostfront doorgebracht zijn stempel drukken op spre kers werkzaamheden voor hej. thuisfront. Al zijn doel en taak precies dezelfde als bij de oprichting van de W.A., de omstan digheden en de middelen zijn anders ge worden. De beweging tegen gevaren van buiten-af en van binnen-uit te beschermen is nog steeds het ideaal van de W.A. De leider kan onder alle omstandigheden op zijn zwarte soldaten rekenen. Totale inzet geëischt Voor de toekomst noemde spreker twee punten, welke bijzondere aandacht verdie nen. Ten eerste zal de W.A.-man worden opgevoed tot een weerbaren man aan het front en ten tweede wordt van iederen W.A.-man in het thuisfront de totale inzet geëischt. Peter Ton en 'de andere bloed offers zullen daarbij een lichtend getui genis zijn. Iedere nationaal-socialist be hoort een weerman te zijn. Speciale aan dacht zal worden geschonken aan de frontzorg en daarbij hebben wij, zoo ver volgde spr., meer aan 5000 goede weerman nen dan aan 10.000 niet-geheel-willenden. Wü stellen het getal niet boven het gehalte. Een oud woord zegt: de troep is wat de leider is en daarom zal van nu af aan van iederen vendelcomman dant en hooger een schriftelijke ver klaring worden geëischt, dat de leider hem kan inzetten in het front. Maatregelen tegen saboteurs Voor een regelmatige afwisseling in het front moet worden gezorgd. De deelname aan de hulppolitie zal moeten worden voortgezet. Wij willen, aldus spr.; deze we reld beter verlaten dan wij haar ontvingen van onze voorgangers. Tegen roddelarij en ontrouw zullen de strengste maatregelen worden genomen. Daarbij zal ik streng, doch rechtvaardig zijn. Onze eerste plicht behoort te zijn met en in ons volk te staan. Wij moeten ons volk wakker schud den en houden. Daarbij zal de propaganda een groote rol spelen. Tegen actieve saboteurs en zatte bur gers zullen wij onze maatregelen ne men. In de 25.000 man van de W.A. zal de geest van het front moeten heer schen. Dan en dan alleen kunnen wü onze gelijkberechtigdheid verdienen en veroveren. Aan het eind van de plechtigheid werd het zesde couplet van het Wilhel mus gezongen, waarna een voorbij- marsch voor den commandant werd gehouden voor het stafkwartier van de W.A. op de Maliebaan. 19 October a.s. hopen onze dier bare Ouders J. Corver M. Corver-Hoeksema hun 65-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hun dankbare Kinderen, Kleinkinderen en Achterkleinkinderen. Santpoort, 5 October 1942 Middenduinerweg 82. BEVERWIJK De eerste overwinning van D.E.M. BeverwijkÜ.R.C. was zeer ruw. Kennemers 2 verloor opnieuw. De eerste overwinning van de Beverwijfc- sche clubs is binnen. Het was D.E.M.dat voor deze verrassing zorgde door Zaandijk met leege handen naar de molens terug te sturen. Een mooie prestatie van de D.E.M.-ers. temeer daar zij door het gemis van Slotema- ker en De Nijs met een nieuwe opstelling uit kwamen. De roodwitte Wijkers stelden opnieuw te leur door opnieuw te verliezen. Het was een heel onaangename wedstrijd, waarin het merkwaardige was dat Beverwijk de doel punten scoorde toen zij met 10 en 9 man speelde. De reserves van De Kennemers speelden een zeer slechten wedstrijd. Alcmaria Victrix had dan ook geen moeite om vier maal doel man Brethouwer te passeeren. De eerste overwinning van D.E.M. Beide ploegen demonstreerden een onsa menhangend partijtje voetbal, dat bestond uit harde en vaak lukrake trappen De weder- zijdsche verdedigingen staken hier echter met kop en schouders bovenuit. Eerst een kwar tier voor de rust nam Zaandijk door haar linksbuiten de leiding, toen hij één van het houtwerk terugstuitenden bal in het doel plaatste. D.E.M.'s voorhoede was daarentegen on- voort. machtig om zelfs maar één behoorlijk gericht schot te lossen. De tweede helft leek een herhaling te wor den: alleen was D.E.M nu sterk in den aan- Pas toen de gebroeders De Vries van plaats verwisseld waren en J. de Vries op de middenvoorplaats kwam vlotte het beter. De andere De Vries stond we^r op zijn oude spilplaats en vormde daar een struikelblok voor de bezoekers. De Zaandijker doelman kreeg nu veel ge vaarlijker werk. J. de Vries zag zijn doorzet ten beloond met een goed doelpunt (11). Nog geen vijf minuten later gaf C. Schram met een hard schot zijn club de leiding (21). Beide vleugelspelers werden veel meer in het spel betrokken en dank zij het feit, dat de junior Dekker als linksbuiten een goede vondst bleek te zijn kwam hiervan het mees te gevaar. Tenslotte was het Dekker zelf, die onhoudbaar D.E.M. in veilige haven bracht. De wedstrijd ging toen uit als de beroemde nachtkaars. Kort voor het einde verkleinde Zaandijk den achterstand tot 32. Een wedstrjjd voor het vergeetboek. De wedstrijd tusschen Beverwijk en H.R.C. is er één geweest van heel onprettigen aard en het is dan ook het beste hem zoo spoedig mogelijk in het vergeetboek te plaatsen. De wedstrijd stond op een zeer laag peil, waarbij tot overmaat van ramp nog kwam dat het spel hoe langer hoe ruwer werd, waartegen de arbiter niet opgewassen scheen. Van der Steen werd hier de dupe van, daar hij van het veld gezonden werd. Beverwijk begon met 10 man, maar dit was geen bezwaar om reeds direct voor het Hel- dersche doel te opereeren. De schoten van Teeling en C. Vessies, die middenvoor speelde, gingen echter naast. Een scherpe pass van Vessies bracht het leder in het bezit van Tee ling, die in zijn eentje door de verdediging wandelt en den doelman geen kans gaf (1—0). De bezoekers verplaatsten het spel* echter langzamerhand, ondanks dat het Beverwijk elftal weer compleet is. De verdediging mopt alle zeilen bijzetten om doelpunten te voor komen. Zij kon echter niet verhinderen dat een voorzet langs Hoogewerf werd gekopt. Een corner bezorgde de Wijkers een 21 ach terstand. Vlak voor de rust vergrootte H.R.C zelfs haar voorsprong tot 31. Kort na de hervatting schonk de scheids rechter de H.R.C.-ers een buitenspeldoelpunt dat ondanks protesten van spelers en beide grensrechters gehandhaafd bleef. Van der Steen werd van het veld gezonden. Uit eigen beweging verliet doelman Hoogewerf toen ook het veld, zoodat Beverwijk met negen man een 41 achterstand moest inloopen. Maenhout bleek van alle markten thuis, want onder de lat weerde hij zich niet onverdien stelijk. Toen H.R.C haar voorsprong to 5—1 had vergroot leek het voor Beverwijk on mogelijk den achterstand nog in te loopen.-Het pleit echter voor de negen Wijkers, dat zij den achterstand tot 45 inliepen en wellicht zou uit het groote overwicht nog de gelijkmaker gekomen zijn als de scheidsrechter den speel tijd niet had verkort door te verzuimen met den opgehouden tijd tijdens de besprekingen rekening te houden. Maar hoe het ook is, Beverwijk wacht nog op haar eerste punten. Geheime distilleerderijen ontdekt. Onderzoek duurt nog voort. In de afgeloopen week heeft de ge meentepolitie in samenwerking met ambte naren van de Invoerrechten en Accijnzen niet minder dan drie geheime distilleerde rijen ontdekt. De eerste clandestiene jeneverstokerii werd ontdekt in de woning van een mon teur, waar een voleldige apparatuur werd gevonden. De onderdeel^ werden in beslag genomen en naar het bureau van politie gebracht. Eenige flesschen met alcoholhou dende dranken gingen denzelfden weg. Te vens kwam uit het ingestelde onderzoek vast te staan, dat de monteur op clandes tiene wijze zeep heeft vervaardigd. De da der legde een volledige bekentenis af. Vrijdag werd opnieuw in de woningen van twee Beverwijkers een onderzoek in gesteld, da.t verrassende resultaten oplever de. Op allerlei plaatsen troffen de ambtena ren onderdeelen aan van een complete dis tilleerderij. Alle toestellen werden in be slag genomen. Het onderzoek duurt nog Clubkampioeiiscliappen van D.E.M. In de rust van den voetbalwedstrijd D.E.M.- Zaandijk werd door de afdeeling athletiek van D.E.M. eenige clubkampioenschappen verwerkt. Zooals wel te verwachten was werd Gaarthuis kampioen op de 800 meter. Van den start af nam hij den kop Op 150 M voor de finish passeerde Burger hem, maar in den eindsprint was Gaarthuis overtuigend J~ sterkste. Bij het kogelstooten behaalde de veteraan W. Kapteyn het kampioenschap met een worp van 11.16 M. De D.E.M.-crack Duin wierp buiten mededinging en na een jaar zonder training 11.20 M. Duin zal in het volgende seizoen de blauwwitte gelederen weer ko men versterken. De gedetailleerde uitslagen luiden als volgt: 800 M.: 1. E. Gaarthuis 2.18.4;2. J. Martens 19; 3. J. Burger 2,19.6. Kogelstooten: 1. W. Kapteyn 11.16 M.; 2. D. Kapteyn 10.79 M.; 3. B. Blokker 10.39 M. De prestaties werden ongunstig beïnvloed doordat in langen tijd niet getraind is. Inzameling van eikels, benkenootjes en kastanjes. Eenigen tijd geleden verscheen van de zijde van het aan- en verkoopbureau van de Nederlandsche Akkerbouwcentrale de mededeeling. dat ook dit jaar de inzame- lingw van eikels, beukënoten en kastanjes van overheidswege wordt geregeld. Een succesvolle verzameling van den overvloe- digen oogst, die de boomen dit jaar ople veren, kan een belangrijke bijdrage in de voedselvoorziening voor dezen winter vormen. Het zoeken en rapen van deze vruchten is niet alleen een lichte en zeer geschikte, maar ook een prettige bezigheid voor kin deren. Daarom zal dit werk ook voorname lijk door scholieren kunnen worden ver richt. De burgemeesters der gemeenten hebben opdracht gekregen iederelagere school in de gemeente een oogstterrein aan te wijzen Onder leiding van de leerkrachten kan daarop op geregelde tijden door de jongens en meisjes gezocht worden naar de afgeval len vruchten. Vruchten, welke van de boo men getrokken w^tden, hebben geen waar de, omdat zij nog niet rijp zijn. Daarom moet in geen geval geplukt worden, doch uitsluitend geraapt Wel kan aan den boom flink geschud worden, doch dit is dan ook de eenige manier waarop de natuur door merischelijke kracht geholpen mag worden In den regel komt de grootste oogst aan beukenoten na de eerste nachtvorst. Regel matig blijven de noten dan «edurende eenige weken -vallen. Als een gebied vol komen Ieeseezocht is. kan or> h'-tz^lfde ter rein na eenige dagen weer met succes ge zocht worden. Daarom zal door de hoofden der lagere scholen gedurende de eerstko mende weken bijv. een dag of zullen twee middagen per week worden vastgesteld, ■vaarop door de klassen, onder leiding van 1e onderwijzers, beukenoten, eikels en kastanjes gezocht kuftnen worden. De dooi de leerlingen verzamelde oogst wordt bi deze leerkrachten ingeleverd, die van he gewicht aanteekening houden. Op geregel de tijden worden de boschvruchten door ■een agent, welke door de N.A.C. is aan gesteld, bij de scholen opgehaald en afge rekend. De door het schoolhoofd ontvangen bedragen komen ten goede aan de ouders der leerlingen of desgewenscht aan school zelf Door talloos vele kinderen worden'thans reeds beukenoten gezocht en op deze wïize leveren zij een nuttige bijdrage voor de voedselvoorziening. Agenda IJmuiden. MAANDAG 5 OCTOBER. Thalia: De model-echtgenoot, 7.30 u. Rex: Het testament. 7.30 u. De Pont: Jalouzie op bestelling. 7.30 u, DINSDAG 6 OCTOBER. Bioscopen: Zie Maandag. DIENST APOTHEKEN: Avond- en nachtdienst: IJmuider Apotheek, I Koningsplein. DINSDAG 6 OCTOBER. Raadhuis: Bijeenkomst N.V.D. en N.S.V., 8 u. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. DISTRIBUTIED1ENST BI.OEMENDAAL Vanaf 1 Oct.—17 October 1942 kunnen aan vraagformulieren ten behoeve van kaarsen voor stal- en voertuigverlichting op het Distributie kantoor te Overveen en Zanvoort van 912 uur afgehaald worden. distributiedienst BLOEMENDAAL RUNDVETTOEWIJZINGEN De secretaris-generaal van het departement van landbouw en visscherlj maakt, in verband met de beschikbaarstelling van rundvet op de bon nen „53" der boterkaart, bekend, dat slagers Ie gedurende "t tijdvak van 7 tot en met 10 October 1942 van hun klanten ontvangen bonnen op Maandag 12 October 1942 bij de plaatselijke distri butiediensten dienen in te leveren ter verkrij ging van vettoéwijzingen. Hiermede geven wij ken nis van het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd-, Grootvader en Broeder Hendrik Bruin Jbzn. Weduwnaar van JOEKINA MARLA ZWART, in den ouderdom van 72 jaar. In leven gepensionneer- de te IJmuiden, drager van de eeremedaille in zilver van Oranje-Nassau. J. E. BRUIN C. M. BRUIN—DE KORT A. A. LAP—BRUIN A. C. LAP E. J. BRUIN M. BRUIN- POLDERVAART K. J. BRUIN E. M. BRUIN—KLINGE en Kleinkinderen. Den Burg (Texel), 2 October 1942. De teraardebestelling zal plaats vinden op de Alge- meene Begraafplaats te IJmuiden, Dinsdag 6 Oc tober des n.m. 2 uur van uit Roemerstraat 21. Trekkers: voor werkzoeken den en aangeboden betrek kingen 3 tot 6 m.m. 24 cent. elke m.m. meer t cent. Alle andere advertenties van particulieren in de zelfde ru briek: 3 tot 6 m.m. SS cent, elke m.m. meer f cent. STENO; aanv. 7 Oct. TYPEN; 6 of 8 October Boekh., aanv. 6 October Engelsch 9 October Duitsch 6 October Nederl. 8 October Spaansch 9 October clubl. f 4,60 per maand Prosp. gratis. Oude Gracht 71 Personeel gevraagd MEISJE GEVR. v. 8 tot 12 u. Zondags vrij of werkster v. Maan dag en Vrij-dag. Bung. Ramibon- netlaan 113. IJm. NET MEISJE gevraagd t-ot 18 jaar van 8.30-5 uur. Parl-evliet. Hiouitmsmstraait 2-8, IJ-miurden. Diversen Nette j. menschen zoeken BO- VEVGED. v. WONING. Br. no. T 704 bur. vain dót blad. Te huur BOVENHUIS in^e Vischstnaat. Huurprijs f 4.50. Te bevr. De Pauw. Velserdudmnveg 90 T J mu iden-Q ost In ruil aanigeb. paar JONGENS SCHOENEN m. 3S v. p. rruefej es- schoenen m. 39. Aunastr. 3. IJm. Diversen te koop gevr. KIPPEN te koop gevraagd. Vuiur- tore-nstraat C. 7,- IJmoüden. Modern RADIOTOESTEL, te koop gevraagd Trompstr. 3. IJmuddeu-O. Te k-oop gevraag'dgoed on- •ler-h. VULKACHEL. Marconietr. 68, IJmuiden. Diversen te koop TOONBANK MET WINKEL- BAKKEN te koop. Te bevr. Noorderkade 32. IJ-mrutden. TE IvOOP: capsctte messen 6 vorken, 6 lepels, 6 theelepels, ,jus-, groenten-, aardaippel- soeplepel. Adres te vern. bur. d. blad. JAAIÏSMA HAARD te koop. Hoofdstraat 77, Santpoort. I geeft de hoogste waarde voor Uw meubelen. zolderoprui mingen, haarden, kachels enz KONINGSTRAAT 48. teL 17301 HAARLEM Boekhouder Servaas b. z. a. (60 ct. per w., f 2 p. m.) Planciusstr. 3, IJm.-O., naast kerkje J. P. Coenstraat. Nog enkele in zeer goeden staat zijnde Vulkachels te koop. Na 5 u. Zeeweg no. 199, IJmuiden-Oost. 8 October met eerste klas variété. Plaatsbespreking vanaf Dinsdag 11 uur. Hier is het RECEPT van Dr. Helder LoseenpakjeSneeuw- witgloor op in 1 L. water. Doorroeren en laten bezinken. Giet het af in een flesch. Schuim niet afschep pen. Flesch goed sluiten. Gebruik: als bleekwater. BIJ Dr. Helder maakt Liesje van elf het bleekwater. Dol graag doet ze "t, want Moeder zegt: het geld, dat we er mee uitsparen is voor je spaarpot, Lies! En Moeder heeft het voordeel, dat het bezinksel een pracht reinigingsmiddel vormt voor closet en keuken. Tivep nieuwe Bensdorp-rrealies. dorh louter oude kwaliteit! HOLLANDIA BONBONS Ber ioo ,r.m 30 ct. Licht in gewicht. Gevuld met fondant, likeur, nougat en marsepein. ANDALUSIA FONDANTS per 100 22ct In vele uitgezocht fijne combinaties en smaken'. Sluit nu Uw ongevallen- en molestonge vallen verzekering' Makelaars N.V. P. J. BAKKER, v.h. Bakker, Dijksen Co., Kennemerlaan 66, IJmuiden, die moet U eens probeeren. Nog de echte de Gruyter's Chocolade. U weet wel zooals de bekende reepen, maar dan gevuld met; ananas, caramel, chocolade of reine claude. Zoo fijn maakt ze alleen: H-O en QUAKER zijn rijk aan de zenuwsterkende Vitamine B, Maar bovendien zijn H-0 en Quaker havermout een zeer krachtig voedsel, dat een hoog percentage bevat aan ei wit voor de vorming van stevige spie ren en weefsels en aan belangrijke en onmisbare minerale stoffen voor krachtig bloed. Ontvangt U nog bonnen voor ha- r vermout, vraag dan ook nu naar het beste dat er is, vraag naar H-O of Quaker.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 4