mT- LOTION MALWIDA 31 Niet langer zeuren Beunder's Zaadhandel bloembollen TABERNAL'S ZAADHANDEL Pannenlappen VEILING KOMT VOOR MEUBELE! De Gruyter en de kolenkit Reslautattl ,tHuks' FEUILLETON Roman van Else Wernecke Nadruk verboden 59 Marga pakt zorgvuldig haar koffers en lét er vooral op. dat ze niets laat liggeji. Daarna trekt ze haar mantel aan. zet haar bril en haar hoed op en gaat naar de kamer met keuken van de weduwe Gauck. Ze heeft weliswaar de huur voor den eerste van de volgende maand'betaald, maar er heb ben zich omstandigheden voorgedaan, welke het helaas noodzakelijk maken, dat ze reeds vandaag verhuist. Ze zal later nog wel even terug komen om haar koffers te halen. Juffrouw Gauck veegt haar natte hand aan haar schort af en knikt bedroefd. Het spijt haar, dat de juffrouw weggaat. En als er iemand naar haar mocht vragen, welk adres kan ze dan opgeven? Dat kan juffrouw Faust nog niet zeggen: bovendien zal er stellig niemand naar haar vragen, maar voor alle zekerheid zal ze. wanneer ze haar<koffers komt halen en juf frouw Gauck niet thuis mocht zijn. een briefje met haar nieuwe adres naast den sleutel op de keukentafel leggen. Juffrouw Gauck knikt en drukt Marga de hand. Marga weet heel goed. dat ze geen briefje naast den huissleutel zal leggen. Wanneer een mensch buiten zijn schuld schipbreuk heeft geleden, dan pleegt hij in den regel dringend uit te zien naar iemand, dre hem zou kunnen redden. Maar wanneer een belachelijk toeval alleen reeds voldoen de is geweest om iemand volkomen over tuigend te bewijzen, dat hij zijn eerlijk le vensplan van den grond af verkeerd heeft opgebouwd, zonder dat men daarvoor een bepaalde reden kan aangeven, dan is het overbodig, dat er iemand komt om je te redden. Mejuffrouw Margarete Faust ge voelt althans geen behoeft^ om te worden gered en ze zou ook met den besten wil niet weten, wie er nu eigenlijk als redder zou kunnen optreden. Ze gaat naar beneden, verlaat het huis en begeeft zich doelbewust naar de dichtst bijzijnde telefooncel, waar ze zonder een oogenblik te aarzelen, een nummer op de schijf draait. „Lutz? Hier is Marga". De stem van haar broer klinkt verheugd. Hij heeft gisteravond.t naar hij meent, van louter verrassing vergeten haar te felici- teeren? Nou, dat verzuim zou hij graag persoonlijk willen goed maken. Wanneer komt Marga hem opzoeken? Vandaag nog? Of morgen? „Lutz", zegt Marga en ze weet zich wer kelijk uitmuntend te beheerschen, „er is iets gebeurd. Er is iets zeer onaangenaams gebeurd. Ja. hoogst waarschijnlijk zal miin firma zelfs een eisch tot schadevergoeding tegen me indienen. Hoezoo? Ach. dat doet er eigenlijk niet toe. In ieder geval hebben de menschen gelijk. En ik wilde je vragen dat voor mij in orde te maken. Jij beheert immers miin erfdeel van mama. Ja. ancers niets. Dank je!" Ludwig Faust stelt nog eenige. zoowel van verbazing als van schrik getuigende vra gen, maar er volgt geen antwoordt "meer. Marga heeft den hoorn reeds lang op den haak gelegd. Op het bevolkingsbureau heeft Marga zich als „op reis" laten afschrijven en nu stapt ze in de eerste de beste tram. die aan de halte stopt, zoekt een plaatsje aan het raam en rijdt mee tot het eindpunt. No? nooit in haar leven is Marga in deze buurt geweest. Rechts staat een tramremise, daar achter strekt zich over een grooten afstand een complex volkstuintjes uit en links ver heft zich een lange rij hooge huizen, die plotseling met een zwarten brandmuur af breekt. Öp de deur van het eerste huis is een stuk papier bevestigd, waarop gedeel telijk gedrukt, voor een ander deel in schrijfletters te lezen staat: „Gemeubileerde kamers te huur. tuinhuis, hard bellen!" Marga gaat door het portaal en komt dan op een binnenplaats, aan het einde waar van een soort waschkeuken'van twee ver diepingen staaf. Dat zal vermoedelijk het tuinhuis zijn. Op de eerste étage doen een paar armzalige planten in een jardinière hun best er, ondanks den warmen wasem, die van beneden komt, zoo vriendelijk mo gelijk uit te zien. Een vrouw met een rood gezicht komt op Marga's bellen uit de waschkeuken en neemt haar wantrouwig op. Ja.' de kamer boven is vrij: als de juffrouw haar misschien zien wil? Marga neemt de kamer. Ze ligt aan het eind van een smal, donker gangetje en blijkt een doorgang te vormen tot een ander vér- trek, waarin de vrouw zelf slaapt. Maar dat hindert zeker niet? De vrouw is overdag altijd beneden, of in de keuken. Nee. dat hindert niet. „Maar. dat we elkaar goed begrijpen, juf frouw, heerenbezoek kan ik niet toestaan!', zegt de vrouw eenigszins verlegen. Marga heeft moeite een glimlach te onder drukken. Nee, bezoek van heeren zal ze ze ker niet krijgen. Twee dagen later weet Marga nog niet, hoe de straat, waar ze nu woont, eigenlijk heet. Gabi beleeft een desillusie. Nog dienzelfden middag roept de kleine Eva in het instituut van -mevrouw dr. Scheele, Gabi midden in een behandeling aan de telefoon. Het verzoek gaat verge zeld van een veelbeteekenend knipoogje. Gabi doet de deur van de cabine achter zich dicht eii vraagt fluisterend: „Wie is het?" Eva trekt haar rond gezicht in een ge heimzinnige plooi. „Nou hij natuurlijk!" „Klets!" zegt Gabi nijdig. „Verkoop nou geen onzin! Wou je me vertellen, dat het werkelijk „Als ik het je toch zeg", sist de kleine Eva. een en al opgewondenheid. „Ik ben voor dien meneer niet meer *e spreken. Of wacht even. laat maar ik ga zelf wel!" Op h oogmoedigen toon meldt Gabi zich aan het toestel. (Wordt vervolgd) belangrijke taak. Ook was hij eenigen tijd kerkvoogd. Na de komst van den predikant trad hij eohter al spoedig meer op den achtergrond, waar hij ten plotte geheel verdween. Gememoreerd dient nog'te wor den, dat hij langen tijd voorzitter is ge weest van de afdeeling der Nationale Chris ten Geh eelonth ouders ver ee n i g ing. Zaterdagmiddag geschiedde op de be- raafplaats „De Biezen" de teraardebestel- Jng. Familieleden waren rond de groeve geschaard toen ds. L. W. Erdman, Neder- landsch Hervormd predikant te IJmuiden. het woord nam. Het zou waarschijnlijk niet de wensch van den overledene zijn om diens deugden uitvoerig te memoreeren. zeide de spreker. Toch mogen enkele af scheidswoorden niet ontbreken. Wijlen de heer Tjaden behoorde tot de oude garde der Nederlandsch Hervormde gemeente te IJmuiden, waarvan hij onder meer vele ja ren ouderling was. Mét den heer L. P. Tis- meer verrichtte hij later waardevollen geestelijken arbeid; zoo waren er honder den. die in het gebouw van Christelijke Be langen naar hem luisterden. Enkele indruk ken van zijn leven gevend, herinnerde ds. Erdman er aan, hoe de overledene in de oude kerk het orgel bespeelde, om tenslotte enkele schriftgedeelten van 1 Petrus en Openb. 7 te lezen. Als schoonzoon bracht mr. S. Rozemond dank voor net medeleven. Openluchtbijeenkomst N.S.B. Rede van drs. A. Etman. De Nationaal-Socialistische Beweging dei- Nederlanden heeft Zaterdagmiddag op het Kennemerplein te IJmuiden een openlucht bijeenkomst georganiseerd. Een gedeelte van den weg werd door politie-agenten vrij gehouden, terwijl er ook een aantal W.A.- mannen aanwezig was. In het plantsoen was een microfoon opgesteld, waarvoor drs. A. Etman een rede hield, met als onder werp: „Waar blijven de Engelschen?" Dé spreker gaf een uitvoerig overzicht an hetgeen er thans' noodzakelijk is. in welk verband hij voorop stelde, dat „ar beid als de eerste eisch moet worden be schouwd. In het begin van zijn rede her innerde hij aan Mei 1940. daarbij zijn on derwerp onder de aandacht brengend. Ne derland heeft toen verloren, aldus spr. De Engelschen zeiden, dat zij hier zouden ko men en inderdaad is er een Handjevol ge weest, dat aandacht aan de sluizen en enkele olietanks schonk, maar reeds spoedig de beenen nam. De Engelsche radio had dadelijk een verontschuldiging bii de hand en toen al werd het gezegde gebruikt, dat nog dikwijls zou worden gebezigd: Enge land verliest alle slagen behalve de laatste. Spr. stelde daarvoor ih de plaats, dat En geland alle nederlagen behalve de laatste overleeft. En nu zou men kunnen vragen, hoe het mogelijk is, dat het toch niet ijzer- sterke Engeland zooveel nederlagen over leeft. Men moet bedenken, dat Engeland voor zich laat vechten. Zoo was het in Polgn, in Noorwegen. Nederland, België en Frankrijk, zoo was het in Joegoslavië en andere landen. In feite kregen de betref fende volken de nederlagen ten volle te in- casseeren; zij ondervonden er den invloed van en moesten de consequenties onder de oogen zien. Toch blijven de Britten volhouden, dat zij komen en er zijn er, die het gelooven. Zijn deze menschen dan vergeten hoe Enge land was en is? Als er in Nederland wat werd verdiend, waren de Britten er vlug bij om zich er meester van te maken.- als Nederland zich aan de koloniën wijdde, wa ren het de Britten, die er jaloersch en be- geerig de handen naar uitstrekten. Het Ne derlandsche volk moet goed begrijpen, dat er thans een harde, alles beheersehende strijd is tusschen kapitalisme en socialisme. Wie aan de zijde van Engeland staat steunt het kapitaal, wie bij Duitschland, bij het nieuwe Europa is, staat aan de zijde van het socialisme. Wie zijn het eigenlijk, die zoo hopen op de komst der Engelschen? Dat zijn de kapitalisten, die voor den oorlog in weelde baadden en de zich aan hun bezit vastklampende burgers, welke zich óók kapitalisten wanen. Ze willen niet inzien, of kunnen niet dulden, dat het kapitaal op gezonde wijze zal worUen gebruikt. Niet een bepaalde groep, maar het geheele volk, geheel Europa, moet leven. Het gaat er 'om het gezamenlijk goed of minder goed te hebben. De bewuste arbeiders zullen, wanneer men het hun vraagt, antwoorden, dat ze den ouden toestand van vóór den oorlog niet terug willen. Ze weten, dat die niet goed was. Wanneer ze naar de nationaal- socialisten luisteren, denken zij er echter steeds aan, dat hun al zoo dikwijls socia lisme werd beloofd. Ze zijn bang opnieuw te worden teleurgesteld, <^an wel bedrogen. Maar ze moeten niet vergeten, dat de vroegere strijders voor het socialisme, al was hun wil sterk, hun beginselen niet doeltreffend konden verwezenlijken, om dat ze de macht niet hadden, hoewel de schijn wel eens anders was. In het verdere deel van zijn rede be toogde spr., dat noch Engeland en Amerika, noch Sovjet-Rusland den oorlog kunnen winnen. Wanneer het mogelijk zou zi.fn, zou Nederland een kolonie van Öe Vereenigde Staten worden. Dat wil geen enkele Ne derlander. Wanneer Mussert bij de verkie zingen het volk achter zich had gekregen, zou Nederland voor veel ellende zijn ge spaard. Thans is het noodzakelijk zich te bezinnen op hetgeen voor Nederland en het Nederlandsche volk noodig is. Het komt er BEVERWIJK op aan weer krachtig en eensgezind te zijn. Voor alles geldt, dat er moet worden ge werkt en niet worden gepraat of getreurd, dan wel gehoopt op de komst der Britten. Als deze ooit zoucwn komen, zouden ze worden verpletterd. „Ge ziet hier vele kin- der"- dei Agenda IJmuiden. MAANDAG 12 OCTOBER. Thalia: Een onvergetelijke nacht, 7.30 u. Rex: Voor den politierechter. 7.30 u. De Pont: De drie Codonas, 7.30 u. DINSDAG 13 OCTOBER. Bioscopen: Zie Maandag. DIENST APOTHEKEN. Avond- en nachtdienst: Kennemer Apo theek, Wijk aan Zeeërweg. IJMUIDEN J. J. Tjaden f Op 78-jarigen leeftijd overleed dezer da- 3en de heer J. J. Tjaden. na een zeer lang- urig lijden, gedurende welken tijd hij door een groot deel der IJmuider burgerij vrij wel vergeten werd. Eenige decenniën ge leden behoorde hij evenwel tot de bekend ste, vooraanstaande ingezetenen. Als mid denstander bezette hij een belangrijke plaats bii de opkomst van den winkelstand te IJmuiden en nam hij ijverig aan het openbare leven deel. Hij was meer dan eens candidaat voor den gemeenteraad in die dagen en o.a. voorzitter der Chr. Histori sche kiesvereeniging. Bijna geen commissie was denkbaar zonder den heer Tjaden. In het bijzonder stond hij "vooraan in het ker kelijk leven der Ned. Hervormde gemeente, destijds nog een Evangelisatie. Hij was steeds vertegenwoordiger vao hei comité, dat de Evangelisatie bestuurde. Als organist en voorlezer leidde hij mede de kerkdiensten, die destijds gehouden werden in het Geb. v. Chr. Belangen. Bij de voor bereiding van de vestiging der eerste pre dikantsplaats had hij, als ouderling een zeer ran. Gelooft ge. dat zij een uur lang naar n Engelschen zender zouden luisteren? Maar naar mij hebben ze wel een uur ge luisterd!". zeide spreker, die daaruit con cludeerde dat de kinderen aan den kant van de N.S.B. staan, omdat ze opgewekte. wilskrach':?e gezichten zien. In dit ver band wee- drs. Etman op den Jeugdstorm, om ten slotte nogmaals allen op te wekken zich in te zetten voor het nationaal-socia- lisme. Na afloop van de rede werden er zang en muziekplaten ten gehoore gebracht. VELSEN Weer twee jubilea. De volgende week zullen twee arbeiders in dienst bij de Papierfabrieken een beidsjubileum herdenken. De heer P. Hoogland, arbeider in de houtkapperij der cellulosefabrieken, viert Woensdag 14 October zijn uitgesteld zilve ren jubileum. Hij werd 3 Maart 1879 te Monnikendam geboren en kwam op lateren leeftijd (in 1907) bij het bedrijf. Van zijn indiensttreding af is hij steeds in zijn hui dige afdeeling werkzaam geweest, behou dens dan den tijd. dien hij in de afdeeling Buitenploeg doorbracht tijdens de hout campagne. De jubilaris, die zeer bescheiden van aard is, mag zich in veler vriendschap verheugen en staat bij collega's en supe rieuren goed aangeschreven. De tweede jubilaris is de heer Jac. Smit. van de afdeeling electricienswerkplaats, die zijn zilveren herdenkingsdag heeft op Za terdag 17 October. Reeds op dertienjarigen leeftijd kwam hij Jj Van Gelder Zonen. De heer Smit aan schouwde 7 December 1903 te Deventer het levenslicht. Het eerste dienstjaar bracht hij bij de Papierfabriek door in de lood- branderswerkplaats. waarna hij overplaat sing kreeg naar de electriciens. Hier heeft deze jubilaris thans ruim 24 jaren achter een zijn werkzaamheden verricht en hij heeft dus ook de geheele uitbreiding en moderniseering van zijn afdeeling meege maakt. Ongetwijfeld zal het den beiden jubilaris sen ^ïiet,aan belangstelling ontbreken. De verrassing van den dag. West-Frisia met 41 geklopt na spannenden wedstrijd- Dat De Kennemers den weg naar herstel gevonden hadden, bleek reeds uit de wed strijden tegen Alcm. Victrix en R.C.H.. welke door fouten van de verdediging niet temin verloren werden. Thans kwam het ongeslagen West Frisia op bezoek, dat nu geen verdediging vond. waarin fouten ge maakt werden. Zoo kwam het. dat de rood zwarten voor de verrassing van den dag zorgden en den Enkhuizenaren hun eerste nederlaag in dit seizoen b-zorgden. De overwinning was volkomen verdiend en dit spreekt reeds voor zichzelf, als men weet. dat West-Frisia volledig was cm een uit stekende partij voetbal vertoonde. De Ken- nemersverdediging was echter in vorm en hield de bewegelijke voorhoede uitstekend in bedwang. En kwam het tot schoten', dan was Bosman, die prachtig op dreef was. op zijn post. De eerste punten zijn binnen en zoo spelend zal het niet lang duren eer er weer successen geboekt zullen worden. Het was een prachtige verrichting. Kennemers! Het terrein van Schagen werd afgekeurd, zoodat Beverwijk weer eens een vrijen Zondag had. Ook de wedstrijd Helder 2 Kennemers 2 ging door dezelfde omstan digheden niet door. D.E.M. was in Den Helder zeer onfortuin lijk en verloor in de laatste minuten. Een gelijk spel had de verhouding beter weer gegeven. West Frisia paste zich het eerst aan het gladde veld aan en kon daardoor al gadw het initiatief in handen nemen. In alle op zichten waren de bezoekers toen de meer dere. positie kiezen, plaatsen en tempo vie len alle in het voordeel der gasten uit. Aan vankelijk stelde het Kennemerselftal hier een onsamenhangend partijtje voetbal te genover. Het was toen maar goed. dat de verdediging in deze periode zich van haar beste zijde liet zien en Hoen den gevaar lijken Mustee in bedwang hield. Daarbij kwam nog. dat de 17-jarige Bosman uitstekende wijze zijn doel verdedigde en één maal zelfs een zeker schijnend doel punt voorkwam door zich moedig voor de voeten van Mustee te werpen. Ruim een kwartier duurde het eer de roodzwarten het juiste spel gevonden had en langzamer hand wisten zij het spel te verplaatsen. Er rmtstprui toen een spannende strijd om de leiding^ De doelman van W F. maakte een allerminst betrouwbaren indruk. Het schieten bleef echter een zeer slecht verzorgd onderdeel. Met een blanken stand kwam de rust. Reeds direct na de hervatting vielen de gastheeren onstuimig aan, en dit bracht reeds na vijf minuten succes. Een scherpe oass werd tusschen de backs geplaatst. Mastenbroek liep te laat uit. waardoor Kol- dewijn hoewel zwaar gehinderd, in kon schieten (10). Nog geen minuut later be nutte dezelfde speler een voorzet varvBlee- ker. Koldewfjn had tot deze doelpunten toe op de middenvoorplaats gefaald, doch van toen af ging het beter. Een herhaling van deze proef is o.i. dus volkomen op zijn plaats. West-Frisia kreeg het hard te verdu ren. Ternauwernood konden in deze periode meerdere doelpunten voorkomen Worden Eerst toen uit een corner van Bleeker C. Albers den stand op 30 had gebracht, kon W. F. door alles op den aanval te zetten, weer in de meerderheid komen. Zeven mi nuten voor het einde gelukte het aan Stel ling het zoo verdiende tegenpunt te maken. Het kruit was daarmee verschoten, want opnieuw was het Kennemers. dat de lakens uitdeelde. De middenlinie leverde prachtig werk en zette in de laatste minuten onop houdelijk de voorhoede aan het werk. C. Albers maakte ten slotte aan alle onzeker heid een einde door uit een voorzet van Ver beek voor den vierden keer den doelman te passeeren. Bij Kennemers blanken uit Hoen, de erdediging en vooral Bosman. Bij West Frisia was de beste speler S. Stelling, die de motor van de voorhoede was. De grootste verdienste van de Kennemers-voorhoede was wel, dat zij vier maal een verdediging passeerde, welke na vijf wedstrijden nog maar twee doelpunten tegen zich zag gescoord. H.R.C.—D.E.M. 4—2. De zware uitwedstrijd tegen H.R.C, werd door D.E.M. in de laatste minuten verloren. Een gelijk spel was de verhouding geweest en zeker ook te bereiken geweest, als pech de D.E.M.-ploeg niet achtervolgd had. Voor rust was het een snelle wedstrijd, waarin de thuisclub de grootste moeite had de snelle aanvallen van de D.E.M.-voorhoede af te slaan. Dit gelukte dan ook slechts ten deele. Toen Tervoort weer eens een van ;i.jn vele voorzetten goed afleverde, pikte linksbuiten Dekker den bal op en scoorde onhoudbaar (01). Kort voor rust had H.R.C. een goedkoope kans, toen P. de Vries een bal met den voet stopte. Het leder tipte omhoog tegen de hand van den D.E.M. man en de toegestane strafschop werd door H.R.C. benut (11). Een. zware straf! Na de thee was het weer D.E.M.. dat het meest in den aanval was. De thuisclub werd ech ter steeds forscher. zoodat het spel er niet prettiger op werd. Uit een corner maakte H.R.C. dan 21. D.E.M. kwam nu weer meer in den aanval. Twintig minuten voor het einde benutte C. Schram een voorzet van Tervoort en maakte gelijk (22). Ze ven minuten voor het einde stopte de D.E.M.-doelman een goed schot van den H.R.C.-linksbinnen. Bij het uitschieten kwam hij te vallen, zoodat de bal nog niet buiten het strafschop gebied geraakte. De H.R.C.-midvoor benutte dankbaar deze goedkoope kans en gaf zijn ploeg opnieuw de leiding 32. In de laatste minuut trapte de invaller back (P. de Vries had wegens een blessure het veld moeten verlaten) over den bal heen, waardoor H.R.C. een vierde doelpunt kon scoren. CASTRICUM BEVOLKING BEDUIDEND VERMINDERD Het aantal inwoners bedroeg op 1 Sep tember 8413. Er waren 10 geboorten en er overleden 6 personen. Totaal vestigden zich 57 burgers, doch er vertrokken er 436. Per October bedroeg de bevolking derhalve 8038. OFFICIEF.LE MEDEDEELINGEN ERPLICHTE OPGAVE IJZER EN STAAL. Beschikkingsverbod. De directeur van het ^Rijksbureau voor IJzer en Staal maakt, orKler verwijzing naar de ver ordening no. 107 dd. 8 October 1942 van den Rijkscommissaris voor de bezette Nederlandsche gebieden (verordening herdistributie ijzer er staal), het volgende bekend: Krachtens genoemde verordeningJs ieders eigenaar of houder van meer dan 10 ton ijzer er staal, als bedoeld in de aan de verordening toe gevoegde materiaallijst. verplicht hiervan vóó' 25 October 1942 opgave te doen aan het Rijks bureau voor IJzer en Staal, Lange Houtstraat li 's-Gravenhage. Met betrekking tot de wijze waarop deze op gave dient te geschieden heeft het rijksbureau een circulaire samengesteld (circulaire no. 67.'), welke circulaire door de betrokken eigenaars en houders, voorzoover zij deze bedoelde circulaire op 17 October 1942-nog niet mochten hebben ont vangen. bij het rijksbureau moet worden aange vraagd. Voorts is het aan deze eigenaars en houder,? van den datum van het inwerking treden der erordening (8 October 1942) af verboden zonder toestemming van den rijkscommissaris (commis saris-generaal voor financiën en economische za- „Geen liefdadigheid, maar welvaart.' De Nederlandsche Volksdienst wil: De bewaking van kabel leidingen. De besprekingen van den waarnemend burgemeester van Beverwijk, den heer W. van Dok. met de Duitsche overheidsinstan ties. hebben tot het resultaat geleid, dat een deel van de aan de Beverwijksche ingeze tenen opgelegde straf inzake het op September 1942 doorsnijden van een kabel van de Duitsche weermacht - is kwijt scholden. De bewaking van kabelleidingen door burgers uit Beverwijk zal n.l. met ingang van 23 October a.s. ten einde zijn. De be wakingsdiensten zullen met ingang van dien datum door ingézetenen van Velsen Noord worden overgenomen. Met klem zij er echter op gewezen, dat het uitgaansverbod niet is opgeheven. DIK TROM OP TOONEEL. In het K.S.A.-gebouw geeft het Haagsch Jeugdtooneel Woensdagmiddag een voor stelling van „Dik Trom", een naar het boek van Joh. Kievit bewerkt kindertooneelstuk. DE WINTER NADERT De Beverwijksche IJsclub houdt op Don derdag 15 October in Hotel „Ter Burg" de jaarlijksche ledenvergadering. NED. HERV. GEMEENTE. Dinsdag 13 October zullen in de consiu toriekamer te Wijk aan Zee en op Donder dag 15 October in het Vereenigingsge'oouw aan de Populierenlaan de bijbellezingen van de Ned. Hervormde Gemeente van Wijk aan Zee en Duin weer hervat worden De jongensclub „Benjamin" kreeg een nieuw bestuur/ dat er 'als volgt uitziet: de heer J. H. Reïnders, voorzitter: E. D. v. d. Outenaar, penningmeester: E. J. Pfetting, secretaris en E. Lubbers. ALS ER ZIEKEN ZIJN. Voor spoedgevallen wordt Zondag a.s. de dienst waargenomen door Dr. Muys v. d Moer. Zeestraat 96, telef. 3450. In de week van 11 tot 18 October is de apotheek Sepp, Zeestraat 27. telef. 3820. belast met de waarneming van den Zon dags- en nachtdienst. ken) of de door dezen aangewezen instantie over het betreffende materiaal te beschikken (door verkoop, aflevering, be- of verwerking of op andere wijze). Van dit beschikkingsverbod zijn uitgezonderd. a. De voorraad ijzer en staal, benoodigd voot de uitvoering van Duitsche opdrachten, waar voor reeds rechtsgeldige „Kontroll-nummer-auf- stellungen", bewijzen van overdracht ,,a'' ..Eisendeckungsbescheide", „Eisenschelne" of bewijzen van overdrecht ,,d" werden ontvangen b. de voorraad ijzer en staal, welke "m. 31 De cember 1942 benoodigd is voor de uitvoering van Nederlandsche opdrachten, waarvoor reeds toe wijzingen en/of bewijzen van overdracht „C werden ontvangen. c. 40 van den niet onder a of b ressorteere i den voorraad ijzer en staal van handelaren ln ijzer en staal. Voor nadere bijzonderheden wordt verwezen naar de verordening zelf. welke gepubliceerd -s in Verordeningenblad no. 26 d.d. 8 October 1942 ELECTROTECHNISCHE WINKELBEDRIJVEN. voor aanvargen van electrotechnische winke. bedrijven (d.w.z. kleinhandelaren in electrotech nische artikelen, die niet als installateur bij zijn bureau zijn ingeschreven) kan voor installatie materiaal en snoer in den vervolge geen gebruik meer worden gemaakt van een aanvraagformu lier AK. Toewijzingen voor 'deze artikelen voot de genoemde winkelbedrijven zullen voortaan, voor zoover de grondstoffenpositie dit toelaat, l** den vorm van driemaandelijksche koopvergun ningen worden verstrekt. Teneinde voor zulk een driemaandelijksche toe wijzing in aanmerking te komen, dient men daarvoor bij het bureau voor de metalen-verwei- kende inustrle een aanvraag te doen door mid del van een formulier AKD. Dit formulier AKD is uitsluitenud te verkrijgen bij het bureau voor de metalen-verwerkende industrie en wordt op .-erzoek gratis toegezonden. Het Imuiier moet, volledig ingevuld en onderteekend 21 October 1942 bij het bureau worden ing^> formulieren, welke na dezen datum binrjenkij worden terzijde gelegd. OPHEFFING AFLEVER1NGSVERI&D POOTGOED EERSTELINGEN. De P.L.C.A. voor N.-H. deelt mede, dal i vanaf heden ls toegestaan, dat alle goedgci, ÓVh pootgoed van het ras Eersteling ln de rftaatv 1 vooi het binneland wordf afgeleverd handeld. Dit geldt natuurlijk niet voor pootgoed voor export aan den B. E. A. 11 is verkocht. Ingeschreven als Persbericht No HALVEEREN VAN PAKJES BOTER Het rijksbureau voor de voedselvoorzleni oorlogstijd maakt bekend, dat het. van het bepaalde ten aanzien van h van boter alsmede den verkoop en de afievë van dit artikel zonder merk, aan detailnS|e toegestaan een hoeveelheid boter van 125 af te geven en daartoe een pakje van 250 .r 11 door te snijden in die gevallen waarin zulk', verband met het aantal bonnen, dat de aio« kan overleggen, onvermijdelijk is. Daarbij j erop te worden gelet, dat nimmer meer dn, half pakje boter in den winkel aanwezig, jjfl zijn. ZEEPTOEWIJZINGEN. In de betreffende publicatie in onlangs ah» velijk bon „Algemeen 378" vermeld in van bon „Algemeen 412". Handelaren kunnep derhalve gedurende tijdvak van 12 tot en met 16 October 1942 d> in hun bezit zijnde zeepbonnen bij den pij^ lijken distrlbutiedienst inleveren ter verkr;t van toewijzingen, met uitzondering van de nen „Algemeen 412" en „N Eenheidszeep-, Heden ontsliep zacht en kalm onze lieve Vader, Behuwd- en Grootvader Engel de Groot in den ouderdom van 74 jaar. Het leven was hem Chris tus, het sterven gewin. IJmuiden: JAC. DE GROOT T. DE GROOT- KRAMER Driehuis: D. DE GROOT A. DE GROOT- PRINS Overveen: E. DE GROOT Jr. N. DE GROOT— v. BEELEN en Kleinkinderen IJmuiden, 9 October 1942 Marconistraat 110. Verzoeke geen bloemen. Condoleance-adres: Burg. Rambonnetlaan 127. De teraardebestelling zal plaats hebben op Woens dag 14 Oct. a.s. des n.m. 2,30 uur op de bijzondere begraafplaats te IJmui den. Vertrek van Burg. Rambonnetlaan 2,15 uur. Emaille Keukenuitrusting te koop gevraagd. Brieven onder no. 8570 Bureau van dit blad. Wat kan je gebeuren Het voorjaar in huis in kleuren en geuren. riet is reeds lang bekend Ons Bloembollen-sortiment is zonder end. KI. Houtstraat 41 - TeL 18920 En voor de katafijn, U weet het al. TURFMOLM RIETMATTEN MANDEN KALK-MESTSTOFR Prijslijst van deze en andere het! artikelen wordt U gaarne toegestaj HAGELINGERWEG 28 SANTPOORT TELEFOON TREKKERS De Nieuwe Wetgeving Mei 1940 tot heden. Inl. Verzoekschriften enz.: Servaas, Planciusstr. 3, IJm.-O. Theelïchtkaarsjes Mottenballen Mottenblokken Goud-Zilverbrons LOENDERSLOOT'S WARENHUIS ZEEWEG 53 IJMÜIDEN-OOST op Donderdag 15 Oct. a.s. Le 10 uur in de zijzaal van café DEM- MERS, Trompstraat hoek Frans Naereboutstraat, te IJmuiden-O. t.o.v. Notaris ANTEN te Velsen. Kijkdag Woensdag 14 Oct. a.s. an 104 uur. Buitenveiling Woensdag om 4 uur. Opdrachten van koop kunnen worden opgegeven. Inl.: CORN. JANUS en Zn Frans Naereboutstraat no. 1 IJmuiden-Oost. Personeel gevraagd XET MEISJE gevr. voor H. i. d. h. vam S.30-12 uur en 's av. e passen. A. Duijn, HageMnger- veg 142. Santpoort. Personeel aangeboden XET MEISJE zoekt werk hues ocht. per week. Br. no. T 731 bu-r. van dit blad. Jonge weduwe m. zooitje, b. z. a. als HUISHOUDSTER. Br. bu-r. van dit blad T 729. Diversen VERLOREN: regen-kapje, bl. geruit m. rood. Teg. bel. ter. te bez. Kompasgtraat 45.VIJ-m. Echtpaar vr. op goeden et. gem. ZIT- EX SLAAPK. vr. keuit. of gem. huisje. Br. m. prijsopg. no. T 7 30 bu-r. vah dit blad. VERLOR EXVrijdag j.l. zw. joingeneschoenen ga am de Torri- celliistraait. pamibom-netl.. Kal ver st ra at, en Raibelstr. Ter. te bez. bij Schouten, Torricelltetr. 9. IJm. Diversen te koop gevr. Te koop gevraagd CAPE. Adr. te vern. bur. van dit blad Modern RADIOTOESTEL ge_ vraagd. Trompstr. 3, IJm. O. Diversen te koop Te koop: massief BIKEX SPIEG.EL. m. geslepen glas. Te koop gevraagd: lange goede iee- cen jas. Adres te vern. bur. van dit blad. lUXDERSCHOEXEX te koop. Bruine meisjes-mollières m. 29. z. g. a. n. Br. no. T 732 bur. v. d. blad. Te koop: d. WINTERMAN - TEL, zuiver wol. z. g. a. n. maat 42-44. Prijs f 45. Na 4 uur. Vel- serbroekstr. 17, Santp.-dwp. Het grijs in 't haar verdwijnt, waar ALAD IN verschijn^ Laat uw haar nooit verven want het gebruik van ALADÏN geeft bianen korten tüd uw' haren hun oor spronkelijke kleur terug. Overal verkrijg baar (kappers, drogisten, parfumeriezaken) Prijs f 2.25 per 1/1 flacon. Toezending ALADIN-Brochure door Hoofddepót. ALADIN: Havenstraat 1S3. Rotterdam. Telefoon 37635. oijtijds Uw, keuze maken. Nu hebben wij nog voorraad en., s-, in goede, kwaliteit, Zw. Eng., Goth, en Heraldieke Hi KAMERS. Aparte SALONS met halfronde bank Eng. moderne BANKSTELLEN en SLAAPKAMERS. DIRECT VAN FABRU MEUBELTOONKAMERS WESTERHOUTPAHI bij den Wagenweg HAARLEM TELEFOON ALADIN IS GEEN VERF EN IS ONSCHADELIJK JE WE^THET OF.... JE WEET HET NIET In elk geval weet ik, dat een kopje koflièsurrogaat uitstekend zijn kan. Mits gezet als ouderwetsche koffie en pok van Laat de kolenkit leeg, zoolang het niet werkelijk koud is» Bedenk: wat U in den herfst bespaart, kunt U in den winter gebruiken. Dén heeft U kolen noodig, nu is het alleen maar luxe! Wie Iaat begint te stoken, heeft in den winter meer brandstof, dus meer warmte. Laat vooral geen warmte verloren gaan. Sluit de deur achter U, als U de kamer binnen' komt of verlaat. Maak de ramen en deuren tochtvrij! Cri Haal meer Harmlc ,uit minder, kolei BESCHUIT KOÏK BISCUITS BONBONS Een heerlijk portie soep krijgt U voor slechts 1 penn. T5 cents en zonder bon bij CROOTE HOUTSTRAAT 21 HAARLEM

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 4