Nieuws uit IJmuiden, Velsen, Beverwijk en Omstreken Jan dt Vries strekt. BUBBELTJE EN KNOR Pionier, die veel voor athlctiek deed Eerste Moerberg-feestavond. „Er is geen speeltuin in Vèlsen, die De Moerberg kan verslaan!" Deze nieuwe tekst van een overbekend voetbalsuppor tersliedje werd Donderdagavond spontaar gezongen in het clublokaal van de speel- tuinvereeniging De Moerberg aan de Cor nells Drebbelstraat. Tientallen kinderen zongen het uit volle borst, hetgeen duide lijk de gezellige vroolijke stemming van dit eerste Moerberg-fee<t demonstreerde. Een groep van vijftig kinderen, afkom stig uit de Lippershey- en Cornelis Dreb belstraat, woonden in het clubgebouw een aardige speeltuinsamenkomst bij. Zij heb ben zich ongetwijfeld uitstekend ver maakt. Met een enkel inleidend woord deelde de heer T. van Urk. leider der Moerberg- mondaccordeoninuzikantjes mede, dat de huidige omstandigheden het clubwerk ern stig belemmeren. Er is wel animo, doch de materialen voor figuurzagen, teekenen. sjoelen enz. ontbreken, terwijl men even eens met een tekort aan ruimte te kampen heeft. Een en ander leidde tot het besluit om intieme avondjes te organiseeren, het geen een nieuwen proef beteekent. Aanvankelijk lag het in de bedoeling om honderd kinderen per avond uit te noodi- gen. De voorbereidingen slaagden welis waar uitstekend, de muziekclub had gron dig gestudeerd, de heeren zouden voor de noodige vroolüke scènes zorgen, ja alles was gereed, doch er waren geen zitplaatsen. Alle verdere pogingen faalden en het scheen, dat alle plannen zouden worden «fgelast. Het bestuur gaf den moed echter niet zoo spoedig op en er werd besloten om enkele planken uit den tuin te gebrui ken, zoodat tenminste vijftig jongelui de opening van het Moerbergseizoen zouden kunnen bijwonen, Daar er echter duizend kinderen zi[n, die nog aan de beurt dienei te komen, is een aanvulling van het Moer- berg-ameublement dringend noodzakelijk. Het feestje zelf was sober en gemoedelijk en kenmerkte zich door de prettige muziek van het mondaccordeongroepie. In negen weken heeft de heer Van Urk reeds veel weten te bereiken. Hoe aardig werden het Avondlied, Varia en Klokke Roeland ten beste gegeven. Zooals gewoonlijk bleek het populaire melodietje Sarie Marij's bij allen in den smaak te vallen en de jeugd uitte telkens zijn waardeering door een luid applaus. Voorts gaven de heeren C. van der veen. H. Arends en T. van Urk op het geïmpro viseerde tooneeltje van hun fantasie blijk Zoo wist de heer Van der Veen als clown de jeugd met een babbeltje ep een grapie bezig te houden. In de scènes als gooche laar en Frederik Fluweel toonde de heer Arends. dat hij nog over een goede dosis humor beschikt. De komische geschiedenis van De Nachtwacht werd door het drietal goed weergegeven en hierbij kostte het den heer Van der Veen weinig moeite om de lachlust bij zijn jeugd op te wekken. Weldra behoorde de eerste Moerberg- avond tot het verleden. Onder geleide var de ouderen keerden de jongeren voldaan huiswaarts. Uitreiking distributiebescheiden. Voor het laatst IJmuiden-Oost. De inwoner.* van IJmuiden-Oost zijn Za terdag voor hft laatst in de gelegenheid om de nieuwe levre-nsmiddelen- en aardappel- kaarten en de vitamine-tabletten in ont vangst te nemen. Zij moeten zich daartoe vervoegen in het Patronaatsgebouw, dat alleen van nc-gen tot twaalf uur zal zyn geopend. Eerste Nutsavond. Jhr. Mollerus over Zeppelinreis. Het departement IJmuiden van de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen heeft voor dit seizoen weer een aantrekkelijk pro gramma samengesteld en daarom is het te begrijpen dat. er veel belangstelling voor wordt getoond. De eerste avond zal Maan dag in het Nederlandsch Hervormd Ver- eenigingsgebouw aan de Kalverstraat wor den gehouden. Als spreker zal jhr. dr. J. C. Mollerus te Haarlem optreden met het onderwerp: „Mijn Zeppelin-reis naar Brazilië." De tocht werd gemaakt met het luchtschip Graf Zeppelin onder Kapitein Hans von Schiller, met aan boord 20 passagiers en 43 leden der bemanning. Van Friedrichshafen ging de reis over Frankrijk, Spanje, de Middel- landsche Zee, West-Afrika en de Zuidelijke Oceaan (2i/2 dag) naar Pernambuco in N. Brazilië, waar voor het eerst werd aange legd. Den volgenden dag ging het lucht schip langs de kust naar Rio de Janeiro. Ter illustratie wordt een tweedeelige smalfilm vertoond, die op reis in samen werking met de Deutsche Luftschiffbau Ge- sellschaft is opgenomen en door deze be schikbaar werd gesteld. Dc Stormvogels. De leden der wandelsportvereeniglng De Storm vogels hebben de lust in het tippelen nog steeds niet verloren. Dat is ook te Z.aandam bij den ..knobbelmarsch" gebleken. Tien' deelnemers wa ren door de omstandigheden niet opgekomen, zoodat het parcours door dertien Stormvogels werd geloopen. Het ongeluksnummei ten, spijt konden allen na afloop hun wandeldiploma ln ontvangst nemen en op een plezierlgen marsch terugzien. En thans wacht men op de volgende tocht! GASVOORZIENING CASTRICUM. Mede daar het volgens deskundigen niet verantwoord zou zijn met de capaciteit van het bestaande productie-apparaat der ge meentelijke gasfabriek zonder verdere voor ziening den winter in te gaan, heeft de bur gemeester van Castricum zich eenige maan den geleden tot de Hoogovens en tot de ge meente Beverwijk gewend, teneinde voor Castricum bijlevering van hoogovengas te verkrijgen. De Hoogovens, resp. de gemeente Bever wijk moest echter aan dergelijke levering, ten behoeve van het verzorgingsgebied van Beverwijk, voorwaarden verbinden, welke neerkwamen op overneming van Castri- cums bedrijf. Zoolang andere mogelijkheden openston den, wilde Castricum hiertoe niet overgaan en sloot, zooals men weet, met de gemeente Alkmaar een contract af tot levering van Alkmaarsch gas engros aan Castricum. Aan de met dit contract gepaard gaande kapitaalsuitgaven werd echter door den Commissaris der provincie Noordholland de goedkeuring onthouden. Daar door een tijdroovend in beroep gaan van deze beslissing de ingezetenen van Castricum in den winter, met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid gedupeerd z:ouden worden heeft de burgemeester van Castricum er tenslotte in toegestemd vanaf 1 November te worden opgenomen in het met hoogovengas voorziene verzorgingsge bied van de gemeente Beverwijk. Hierdoor is dus de gaslevering aan de afnemers van Castricum zeker gesteld. Plannen voor uitbreiding. 13 October werd door den burgemeeste vastgesteld een plan tot herziening van een gedeelte van het uitbreidingsplan in onder deden, plan E, Santpoort noordelijk deel, en van een gedeelte van net bij besluit van Gedeputeerde Staten van Noordholland van 30 Juli 1924. no. 122. goedgekeurde uitbrei dingsplan. omvattende een gebied tusschen den Kerkweg en den Hagelmgerweg ten Zuiden van een Kruidbergerweg te Sant poort. met de daarbij behoorende bebou wingsvoorschriften. Eveneens op 13 October stelde de burge meester een plan van uitbreiding vast, ge merkt C 1. Velsen ten Zuiden van het Noordzeekanaal, voor het gedeelte der ge meente gelegen ten Oosten van den Park weg en de Meervlietstraal en ten Zuiden van het Noordzeekanaal, aanwijzende de bestemming van den caarin begrepen grond in onderdeelen, met de daarbij be hoorende bebouwingsvoorschriften. Deze plannen liggen gedurende veertien dageh, in uitvoerige kaarten uitgewerkt, ter gemeente-secretarie voor een ieder ter in zage. Watervliet-progranmia. Het korfbalprogramma voor Zondag ver meldt, wat Watervliet betreft, de wedstrij den Aurora 1Watervliet 1 te twee uur en Oosthoek 3Watervliet 3 te tien uur. Indien het eerste Velser twaalftal met dezelfde goede voornemens is bezield als vorige week tegen Oosterkwartier 4, toen er met groote cijfers werd gewonnen (9-0) moet ook de wedstrijd tegen Aurora 1 een zege der Velsenaren kunnen worden. Wil Watervliet 3 de leiding van zijn af- deeling behouden, dan zal er Zondag van Oosthoek moeten worden gewonnen. Het zal geen gemakkelijke taak blijken te zijn. We rekenen echter op een kleine overwin ning. Voor het tweede twaalftal van Water vliet is geen wedstrijd vastgesteld. BEETWORTEL-SIGAREN (Binnenkort zullen de eerste beet wortel-sigaren in den handel worden gebracht) De rooker wordt niet ..beet" genomen Door deze beetwortel-sigaren. Voor de vervulling van zijn droomen Moet hij nog wat geduld bewareo. Maar binnenkort kan hij „ze" rooken: De proeven zijn erg meegevallen. Dat. wat tot dusver heeft ontbroken, Is een verrassing voor ons allen We gaan van een sigaar genieten, (Er is dan van tabak geen sprake!). Waarbij ons zal te binnen schieten Waarvan men deze wist te maken: Beetwortelblad! De smaak doet denken Aan heerlijke Braziel-sigaren. Het ..branden" zal voldoening schenken. Hoe is dit wonder te verklaren? De.... bonnen mogen wij behouden. De pessimisten gaan al vreezen Dat de tabaks-sigaar (de ..oude" Nu spoedig „de sigaar" zal wezen! Wat presteert IJmond? Na de gevoelige nederlaag tegen het sterke elftal van Rapiditas. welke Zondag te Haarlem onze handbalclub „IJmond" met 7—1 versloeg, staat voor Zondag op ..Watervliet" wederom een belangrijke wedstrijd voor de iJmond-heeren op het programma. Dan zal het Haarlemsche H O.C. I de gast zijn. Dit heeft in de wedstrijden van deze competitie bewezen een ernstige candi- daat voor de bovenste plaats te zijn. Het zal zeker niet aan spanning ontbreken. De IJmond-heeren zullen hun uiterste krachten die- in te spannen om een overwinning in dt wacht te sleepen, doch het mag geen verwonde ring wekken als de punten uiteindelijk worden gedeeld- IJmond komt in het veld met: C. Bol B. Kramer en L. Aptroot; B. Laman, C. v. Gee- an P. Barbiers; C. v. Voorbergen. J. v. Riesen, Woudenberg. B. Hofman en P. v. Geelen, aldus een gewijzigde opstelling. De dames genie ten van een vrijen Zondag. Opname uit de om meer dan één reden opmerkelijke film Het Witte Escadron, een Italiaansch product, dat op de Bicnnale te Venetië werd bekroond. (Foto Sonora) FILMS VAN DEZE WEEK Het Witte Escadron Jan de Vries, secretaris van het district Noord-Holland der Nederlandsche Athle- tiek l'nie. die zich ook hier zeer verdien stelijk heeft gemaakt, gaat onze gemeente binnenkort verlaten. (Foto Archief H.C.) De heer Jan de Vries, die ais secretaris vai onze gemeente vertoeft, zoo ontzaggelijk tot de ontwikkeling van de athletiek heeft bijgedragen, gaat deze gemeente bin verlaten. Behalve voor het feit. dat hij den bloei en groei van de H. A. V. „Suomi" door zijn oefe ningen en gewaardeerde medewerking heef gestimuleerd, komt hem veel lof toe voor den 'ernemingsgeest, welken hij aan den c ft gelegd om te trachten te IJmuiden t bleven. Desondanks zullen de bemoeiingen van den heer De Vries wellicht in het komende sei zoen succes hebben. In elk geval mag ver wacht worden, dat de getoonde activiteit niet zonder reden is geweest. De heer De Vries zal wegens overplaatsing tar Jutphaas bij Utrecht vertrekken, waai hem behalve zijn gewone bezigheden, onge twijfeld ook op het gebied der athletiek- beoefening nog veel werk te wachten staat Door de athletiekliefhebbers en vooral Suomi zal hij zeker niet spoedig worden vergeten. Korfballende scholieren. Zaterdagmiddag zullen op het sportterrein Wa tervliet de schoolwedstrljden worden gespeeld, welke door de korfbalvereniging Wa'ervliet zljr georganiseerd. Door omstandigheden moesten de korfba proefwedstrijden van vorige week Zaterdag wor De tweede groep van vier twaalftallen kom Zaterdag ln het veld. Gespeeld worden dan: Te halfdrle: School 1—U.L.O. (Beveiwijk) er School 3—School 7. Te half vlei: School 4—Da Costaschool er School 2—School 6. Van de U:L.O. te Beverwijk en School 4 1!fe- men de tweede twaalftallen op. Training Suomi. iar tot nu toe nog niet de beschiking ovei huize ..Rooswljck" kon worden verkregen heeft gehouden, maar slechts van het sportterrein Watervliet af. Zondag gaat Suomi met de offlcieele bosch oefeningen beginnen. Thans kan weer gebruik worden gemaakt van huize „Hooswijck" als kleed- gelegenheid. zoodat nu alle middelen ten dienste staan op dat evenals vorig jaar serieus door di athleten kan worden geoefend De boschtraining, die oorspronkelijk onder lei ding van den heer Jan de Vries zou worden uit gevoerd. zal het voorlooplg zonder leiding moeten stellen, daar het nog een open vraag is of en welke oefenmeester de taak zal overnemen Thalia Agenda IJmuiden. VRIJDAG IG OCTOBER Thalia: Het witte escadron, 7^0 uur. Rex: De weg naar geluk, 7.30 uur. De Pont: Merijntje Gijzens jeugd, 7.30 uur. ZATERDAG 17 OCTOBER. Bioscopen: Zie Vrijdag. DIENST DER APOTHEKEN. Avond- en nachtdienst: Kennemer Apotheek Wijk aan Zeeèrweg Opnieuw presenteert het Thalia theater een Italiaansche film, Het Witte Escadron. die om meer dan één reden de aandacht waard is. Regisseur Augusto Genina heeft dankbaar werk gehad, omdat hij een zeer interessant gegeven kreeg te behandelen. Deze film ver plaatst ons immers naar het woestijngebied in Tripolis, waar het „Witte Escadron" uit rukt om opstandelin gen tot de orde roepen Dc mannen wachten moeilijke da gen vol ontbering. Zij gaan door de troostelooze, door de onge nadige zon gloeiend geworden woestijn. Dc gedachten richten zich nog slechts op de taak, die met voorbijzien van eigen behoud des noods, moet worden volbracht. We zien hoe groot de kwellingen zijn van dorst en koorts, we volgen het gevecht met zand en wind, het uitgeput zoeken naar een bron en den harden, alles vergenden strijd met de rebellen Fosco Giachetti geeft een vertolking van hoofdman Santelia, een krijgsman, die van zijn troep alles verlangt en onoverzettelijk is. maar toch ook kameraadschappelijk zijn in vloed doet gelden. Het spel is beheerscht kloek en boeit daarom. Antonia Centra vormt het middelpunt van het liefdesverhaal rolprent. Om een vrouw, die hem ontrouw is geworden, heeft hij zich bij het escadron gevoegd. Geweldig moeilijk krijgt hij het. maar hij slaat zich door alles heen en over tuigt tenslotte iedereen van zijn eigenschap pen. In al zijn uitingen is hij sterk. Centra heeft de rol met toewijding gespeeld. Fulna Lanzi geeft de ontrouwe Christiana goed w De film als geheel is knap opgezet en heeft geen gebrek aan afwisseling. De sfeer is zeer bekorend en wordt nog verhoogd door de juiste muziek, die meer dan eens het beeld treffend ondersteunt. Geen wonder dan ook, dat „Het Witte Escadron" indertijd op de Biennale te Venetië werd bekroond. J. J. E. VAN BAARSEL. Giften Winterhulp. De afdeeling der stichting Winterhulp Nederland bericht ons dat in het tijdvak van 2 tot en met 10 October aan giften, wegens percentage van besommingen enz. de volgende bedragen zijn ontvangen: KW. 59 42.59; KW. 52 4.04; HD. 108 11.27; IJM. 107 f 70 41; IJM. 86 f 44.21: IJM. 221 12.17: IJM. 224 12.63; Hotel Augusta 5; H. R. Driehuis 3; en loon bedragen 1.88; totaal 207.20. Hawaiian-avond. In het Thalia Theater zal Donderdag avond een Hawaiian-muziekfeest worden gegeven, waaraan door veertig personen wordt medegewerkt. Het programma wordt verzorgd door de Manihiki-eilanders, den jongleur Charles, de clowns Schiller en Je rome, de Kamiki Hawaiians, Nar dc Hartogh met zijn solisten en het ensemble der Haar lemsche Hawaiianvereeniging. Damkampioenschap Noord-Holland. .Wedstrijdprogramma D.C.IJ. en Stabiel. Wij laten hieronder het wedstrijdprogram ma van de damclubs Stabiel en D.C.IJ. voor het hoofdklasse-kampioenschap Noord-Hol land volgen: 25 October: Oosterkwartier-IJmuiden, November: Wormerveer-Stabiel, 1 Novem ber: IJmuiden-H.D.C., 15 November: Stabiel st. Bavo en Zaandam-IJmuiden. 24 November: IJmuiden-Stabiel, 13 De cember: Wormerveer-IJmuiden en Stabiel- Oosterkwartier. 20 December: Stabiel-Zaan- dam, 27 December: IJmuiden-R.K. St. Bavo. De kampioen komt uit in den landelijken eindstrijd om het clubkampioenschap van Nederland 1942-1943. VOETBAL ONDER DE LOUPE. 22 IJmuidenaren versus 22 Rotterdammers Herstelt V. S. V. zich tegen R.F.C? Voor liefhebbers van spanning: ST0RMV0GELS-SPARTA. (Van onzen voetbalmedewerker). Haalden een week daarvoor onze eerste klas- sers den vollen bult binnen een ongekende weelde! Zondag legden zij op geen enkel puntje beslag. Vooral in V.S.V.-krlngen was teleurstelling groot! En terecht. Want men treurde niet alleen om het feit van de neder laag zelf in een krachtmeting met een tegen partij, welke na 5 wedstrijden nog geen enkel puntje verspeeld heeft, moet men natuurlijk op een nederlaag voorbereid zijn maar vooral over de wijze, waarop men ln Feijenoord z'n meerdere had moeten erkennen. Over het opstellen van Michel is nog al wat te doen geweest. Zelfs ..the man in the street" be moeide zich met het geval. Voor een étalage za gen we zelfs „de opstelling voor de komende wedstrijden" hangen, zooals de onofflcieele elf talcommissie deze in bedoelde zaak had samen gesteld. Curiositeitshalve laten we haar hier vol gen. het aan onze lezers overlatend, of zij het; met genoemde elftalcommissie eens zijn: Blom- vliet; Broek. Voet; v. d. Gevel, Poulus, v. Osch; Van 't Zand, Var. der Kuyl, De Vries, Balvers, Sterk. Door deze nederlaag zijn de V.S.V.'ers thans verliespunten rijker dan Feijenoord en hebben zij zelfs hun tweede plaats aan Blauw Wit moe ten afstaan. Of ze nu maar bij de pakken mo< gaan neerzitten? O.i. in 't geheel niet. want er :s nog absoluut geen reden voor. Feijenoord en Wit zullen ook heusch nog wel eens een laten vallen en wat de tegenvaller van Zondag betreft, V.S.V.'ers: „Het beste paard struikelt wel V.S.V. HERSTELD? Zondag trekken de V.S.V.'ers naar R.F.C. Met 6 punten uit 6 wedstrijden staan de Rotterdam- niet direct slecht voor, doch dat zU ln den strijd om de bovenste plaatse een rol van beteekenis zullen (gaan) vervullen, gelooven we niet. Daarvoor is hun voorhoede te zwak. Het lijkt ons dan ook een geschikte gelegenheid voor de V.S.V.'ers om het mogelijk even geschokte zelfvertrouwen weer te herstellen. Wij rekenen leder geval op een overwinning, al hebben we 1 even gedacht aan het feit, dat V.S.V. tegen R.F.C. nooit erg fortuinlijk speelt. De Stormvogels konden het tegen E.D.O. niet bolwerken. Weliswaar werd het slechts een 1—0 nederlaag, doch het beteekende evengoed een aanwinst" van 2 verliespunten. Dat Stormvogels het met gemakkelijk zou krij gen. lag voor de hand. daar de Haai lemmers met slechts eén verliespunt meer dan A.D.O. een veel te mooie positie innemen. Uit dat oogpunt bekeken is dan ook de 10 nederlaag een goede prestatie te noemen, waarop de verdediging en met name doelman Kraak met zekeren trots kan wijzen. Maar aan den anderen kant blijft na zoo'n wedstrijd de onprettige gedachte, dat hij niet verloren had behoeven Ie worden, als de aanval slechts één schutter had geteld. Het aantal kan sen, dai de voorhoede kreeg, mag dan al niet groot zijn geweest, een schutter van klasse had den Vogels in ieder geval aan 't doelpuntje ge holpen, dat noodig was geweest voor een gelHk spel. Na deze nederlaag staat Stormvogels toch nog op de vijfde plaats, maar hoe wanke! de positie der Vogels is. moge blijken uit het feit, dat van de onder hen staande 5 clubs slechts H.B.S. rneei verliespunten heeft. Waakzaamheid en inspan ning van alle krachten blijft dus geboden. Nu het hopen op het plotseling opduiken van een schutter ln de blauw-witte voorhoede voor looplg wel tot de vrome wenschen zal blijven behooren, lijkt 't ons een eerste elsch. dat de Stormvogels uit de hun ter beschikking staande krachten halen, wat er uit te halen is. En in dit verband zij er dan op gewezen, dat zij die toch op een behoorlijke verdediging kunnen bogen, én veidedigend èn als steun van den aanval en deze kan heusch wel een steuntje gebruiken nog heel wat meer kunnen bereiken, als er bij het wegwerken van den bal wat meer gelet werd op de wijze, waarop en de richting, waar in dit geschiedt. Wordt de bal keihard en hoog door de lucht lukraak naar voren getrapt, tien tegen één, dat hij een prooi der tegenpartij wordt tien en tegen één. dat hij 't volgend oogen- blik alweer op de Stormvogels-helft huist. Ei zijn maar weinig Stormvogels, die blijk geven daaraan te denken en 't komt ons voor, gedach tig aan: Waar een wil Is. is een weg. dat. als zij Zondag met die gedachte het veld ingaan, ook zij in dit opzicht wat zullen weten te bereiken Dat het publiek één en ander niet altijd weet te waardeeren, is een feit. Meer dan eens toen hebben we geconstateerd, dat. wanneer enkei? spelers met een paar korte tikjes naar elkaar toe een aanval begonnen op te bouwen wat heele- maal nog niet zeggen wilde, dat zij in deze speel wijze wilden blijven volharden er van den kant of uit de tribune geroepen werd: „open spel spelen" terwijl men toch had moeten zien. dat genoemde spelers een aanval aan 't opbouwen waren op een manier, die op dat moment de eenige Juiste was. En als om te laten zien, welk een vijand zij van het korte spelwaren. brulden diezelfde personen uit het publiek, wanneer Jan of Piet van dezelfde partij direct hierna een harden hoogen „poeier" lukraak naar voren „pilde": „Zoo ja. da's werk". Doch zooals uit bovenstaande blijkt, vinden wij dat nu juist geen werk. WEET U HET NOG? Wij voor ons apprecieeren meer het spel, zoo als dat gespeeld werd ln het kampioensjaar, toen Henk Ketting. Joop Feyen, Toon Prins, Arie Schoorl. Jan de Waard. Izak Groeneveld. e.a. deel van de blauw-witte ploeg uitmaakten. Men zal zeker niet kunnen ontkennen, dat deze ploeg open spel speelde, maar wanneer een speler n de „penatrle" zat zag hij er zeker niet tegenop om den bal met een klein tikje naar een clubmakker terug te spelen en deze op zijn beurt gaf dan nóg wel eens een klein tikje naar een in nóg beter positie staanden clubgenoot en dan volgde de lange center. Maar dan was ook, wat Je noemt een aanval goed opgezet En nu komt Zondag Sparta op bezoek! De Ro«- terdammers staan er niet direct rooskleurig voor en kunnen best een paar puntjes gebruiken. Zc begonnen al heel slecht met die dikke nederlaag tegen Hermes-D.V.S.. doch daarna hebben ze zich wel wat hersteld, wat o.a. moge blijken uit het feit, dat A.D.O. Zondag de Rotterdamsche ploeg, waarin Drok en Dommering nog wel braken, slechts met moeite met 3—2 er onder kon houden. Den bezoekers staat op het Storm vogels-terrein dus ongetwijfeld een spannende strijd te wachten, waarin beide ploegen zich ten volle zullen geven. We rekenen er op, dat de Stormvogels mins tens op één puntje beslag zullen leggen. VRIJE EVANGELISATIE. In het gebouw Willebrordstraat 10 zal de heer A. T. Polderman te 's-Gravenhagc Zondagmiddag cm vier uur een samenzijn van de Vrije Evangelisatie leiden terwijl de heer J. Scvensond te Amsterdam 's avonds om half acht als spreker zal optreden. 490e STAATSLOTERIJ VUFDE KLASqp: ZESTIENDE LIJST Trekking van 15 October. 100.000 No. 12584. 50.000 met premie van 30.000 No. 17 650. 1.000 No. 5620, 9522, 12272, 15572. S 400 No. 5353. 8125, 19459. S 200 No. 4738, 5164. 6859, 10787, 13123, 14182 21750. f 100 No. 1659. 2123, 4710, 5701, 7767. 10369 10732, 11343, 12589. 18112 21558. PRIJZEN VAN ƒ70. 1033 1079 1104 1119 1130 1169 1233 1435 1664 1685 170 1724 1852 2036 2056 2119 2133 2415 2441 2538 2684 2674 2729 2776 3031 3051 3175 3186 3316 3363 3398 3493 3616 3742 3928 4025 4120 4127 4193 4505 4559 4620 4633 4682 4692 4711 4761 4792 4877 5060 5166 5234 5298 5324 5399 5437 5477 5544 5565 5673 5708 5712 5910 6108 6160 6524 6554 6573 6646 6778 6855 6888 6892 6937 6055 7005 7025 7073 7095 7184 7756 7816 7860 7911 7929 7963 7969 8199 8202 8562 8838 8887 8946 9403 9110 9181 9198 9233 9270 9312 9423 9457 9632 9645 9677 9921 10057 10058 10074 10133 10241 10433 10469 10584 10609 10762 10799 11158 11250 11260 11308 11357 11304 11368 11421 11450 11573 11614 11640 11721 11853 11974 12195 12268 12279 12321 12333 12494 12572 12573 12601 12600 12663 12667 12702 12740 12770 12821 12823 13205 13249 13357 13693 13729 13812 13814 13855 13856 13859 13903 13923 14056 14153 14333 14404 14537 14669 14740 149Ö5 15026 15056 I51S1 15224 15247 15258 15358 15414 15597 15896 16070 16126 16174 16240 16268 16362 16491 16530 10584 16648 16704 16719 1690C 16955 16980 16989 16991 17075 17114 17145 17149 17239 17304 17323 17442 17447 17465 17564 17581 17657 17742 18012 18030 18122 18130 18131 18233 18359 18362 18383 18438 18633 18703 18727 18744 187C6 18840 18881 18906 19042 19254 19417 19443 19463 19471 19743 19887 9960 9967 19973 9999 20011 20060 20199 20266 20321 20411 20491 20503 20632 20828 20901 21917 21037 21041 21155 21250 21700 21801 21828 21849 21895 21917 NIETEN. 1022 1217 1226 1321 1355 1362 1388 1552 1594 1596 1621 1626 1663 1673 1688 1787 1811 1828 1835 1855 1858 1868 1878 1911 1945 1953 1992 2012 2047 2109 2143 2144 2200 2202 2395 2427 2434 2453 2464 2467 2472 2504 2563 2601 260" 2616 2623 2633 2639 2667 2673 2682 2732 2762 2782 2822 2830 2860 2882 2895 2907 2915 2961 3012 3016 3073 3130 3131 3138 .3173 3233 3281 3284 3302 3321 3330 3356 3412 3433 3470 3472 3523 3539 3554 3562 3587 3630 3647 3653 3680 3685 3702 3703 3724 3773 3852 3869 3879 3891 3911 3938 3945 3959 3971 3988 4017 4038 4054 4060 4069 4078 4128 4246 4300 4328 4379 4389 4404 4425 4524 4604 4607 4648 4651 4652 4688 4691 4777 4813 4849 4857 4873 4965 4980 4996 5007 5039 5090 5118 5280 5295 5300 5316 5361 5365 5408 5424 5455 5464 5472 5490 5512 5533 5564 5603 5615 5677 5687 5703 5721 5754 5779 5806 5861 5872 5884 5938 5963 5971 5985 6000 6018 6058 6089 6113 6123 6124 6125 6147 6151 6207 6247 6253 6255 6256 6322 6329 6336 6360 6368 6372 6437 6463 6493 6568 6595 6633 6635 6637 6643 6645 6650 6676 6697 6776 6610 6838 6851 6857 6913 6920 6940 6948 6964 6991 7081 7088 7100 7101 7118 7140 7173 7186 7301 7279 7286 7308 7399 7480 7516 7542 7579 7609 7634 7639 765E 7699 7772 7778 7812 7836 7880 7883 7951 8031 8086 8214 8328 8355 3374 8409 8455 8481 8501 8591 8694 8696 8735 8886 8912 8943 8053 8963 8972 8975 8979 9029 9065 9074 9086 9150 9158 9163 9232 9261 9272 9378 9476 9499 9515 9565 9580 9584 9615 9622 9631 9655 9694 9705 9711 9720 9766 9793 9806 9893 9901 9906 9939 9952 9989 9998 10038 10082 10118 10119 10143 10151 10166 10174 10179 10207 10234 10272 10276 10387 10431 10451 10471 10480 10485 10515 10516 10518 10551 10607 10688 10711 10746 10751 10769 10809 10825 10841 10845 10933 10946 10965 10975 10985 11056 11068 11114 11162 11167 11185 11207 11226 11356 1*376 11390 11391 11446 11447 11498 11507 11529 11645 11662 11719 11755 11760 11786 11791 11792 11807 11868 11874 11902 11949 11960 11969 11975 12006 12110 12124 12152 12158 12165 12203 12207 12270 12384 12391 12448 12496 42514 12516 12518 12572 12604 12625 12666 12682 12698 12721 12750 12776 12814 12891 12904 12926 12952 12970 12985 13028 13052 13090 13095 13102 13112 13117 13135 13142 13171 13193 13207 13214 13222 13238 13284 13286 13307 13366 13382 13389 13430 13438 13448 13475 13488 13494 13511 13559 13621 13631 13637 13806 13848 13850 13857 13861 13904 13935 13949 13961 14004 14072 14098 14165 14189 14191 14197 14211 14241 14253 14304 14418 14423 14424 14461 14500 14546 14583 14596 14610 14636 14647 14660 14674 14726 14762 14771 14778 14807 14840 14860 14873 14882 14913 14927 14938 14941 14993 14997 15001 15004 15093 15102 15121 15163 15171 15181 15184 15190 15238 15320 15342 15347 15490 15493 15504 15522 15543 15559 15565 1561& 15679 15683 15697 15727 15747 15761 15791 15828 15830 15877 15901 15912 15952 16018 16031 16076 16084 16114 16116 16180 16267 16345 16375 16377 16401 16469 16481 16511 16513 16548 16615 16622 16650 16651 16694 16751 16891 16932 16963 16997 17035 17088 17093 17099 17143 17153 17188 17232 17245 17277 17359 17456 17486 17487 17614 17640 17642 17673 17685 17724 17733 17754 17768 17849 17907 17911 17919 17956 18018 18048 18110 18112 18236 18286 18340 18400 18407 18419 18461 18625 18636 18647 18648 18730 18779 18810 18825 18867 18902 18910 18940 18953 18957 18970 18985 19000 19032 19036 19041 19050 19051 19103 19155 19157 19180 19182 19263 19294 19324 19368 19379 19384 19467 19496 19521 19541 19561 19608 19639 19683 19810 19906 19933 19959 19969 19994 20017 20044 20070 20085 20104 20235 20260 20271 20279 20283 20284 20305 20326 20367 20392 20399 20401 20410 20500 20523 20524 20556 20591 20749 20759 20769 20771 20799 20813 20839 20879 20927 20942 20958 20961 20980 21046 21068 21090 21115 21123 21125 21134 21166 21206 21244 21264 21313 21329 21336 21339 21346 21353 21400 21418 21458 21478 21499 21519 21530 21594 21613 21638 21640 21677 21702 21711 21726 21785 21791 21813 21858 21876 21942 21992 In de vorige lijst stond 20451 m. z. 20454. Teekenlng Hessels (Pax Holland tn.) Schaakclub „Kijk Uit 1" De uitslagen der vierde ronde van de schaak club Kijk Uit waren: Hellema—wiersms Sr. 1—0; Hennink—Dc Vrlc» 0—1. De Boer—Dc Ruljter 1—0; Van HeiJst—Taal 1—0: Balajet—Deeldei Blnk- -th»i»r 1—0. Acht andere partijen werden niet ultgc&Decld (afgebroken stellingen). Een avond van Schakels. Frtts Schakels, twee accordeonisten, een goo chelaar en enkele schetsen hebben wc - als pro gramma voor dc pauze gisteren gezien en be luisterd tijdens den ontspanningsavond ln het Thalia Theater. Veel Indruk konden zc met op maken. Schakels is als man van het praatje en het liedje onbeteekenend. hij heeft zijn tijd gehad. De goochelaar bracht geen nieuws en de zangeres had een aardige voordracht, maar een zwakke stem en ze zocht het teveel ln oude kost, terwijl ook de schetsen alledaagsch waren. Décor- afyisseltng was er niet en evenmin verbindende conference Bovendien waren de „moppen" lang niet baardeloos. En tochwc leggen geen pleister op de wonde door te zeggen, dat het gezellig was in Thalia. Ziedaar hetgeen je in IJmuiden kunt ver wachten. Er was veel pubHek, dat zich goed lachs toonde en bewees dat applaus nog zonder bon is. Dit maakte de stemming gemoedelijk en als ir.en ln die sfeer het programma go-ttaardljC volgde kon men toch tevreden naar hum gaan. Het heng: er heelemaal van af wat meit- Ver wacht. Wil men oen avond, die met stadsvoorstcl- lingen kan wedijveren en bruist van vroolijk- heid. pit en charme? Of rekent men op een avond „onder ons", er op uit om te lachen in die sfeer van zoo'n tien, twintig Jaar geleden, spoedig te vreden. graag vergevend? Kwam men met ecrsi- bedoelden wensch dan smaakte hc: programma niet. maar dan moest men toch Schakels niets verwijten. Schakels weet zelf wat hij nog kun brengen: het laatst bedoelde. Wil het publiek het. hij brengt het. En Is men met dien wensch zijn gast, zeker, dan lacht men om zijn guitig ge zicht cn zijn dolle fratsen, dan kikkert men op bU de vroolljkheid van zijn schetsen. Want een komiek is Frits, dat zij gezegd cn hij weet de menschen hun zorgen te doen vergeten. Zijn lied jes. tja.... voordracht en stem zijn zwak, al te zwak. In dit programma viel het spel van de accor deonisten op. Zij kunnen gerust nog eens ko men. Hun improvisaties waren origineel en ze wisten wat vaart is. Met Frits jiielden zij het pu bliek in die gezellige ,.onder-ons"-stemming, met vrouwelijke scherts ln dc zaal en wat dies meer zij J. J. E. VAN BAARSEL. VELSEN I.E.V. propageert zwemmen. Vrijdag een propaganda-avond. Dc U.K. Sportvereeniglng I.E.V. welke bij de stichting op 15 October 1335 de voetbalsport In eigen kring ging beoefenen heeft ln de zeven jaren van haar bestaan, bijna alle takken van sport onder zich vereentgd. Toch duurde het gerulmen tijd voor cr een gymnastiek- en athlctiekvereeniging werd op gericht (September 1941) en wel alleen voor man nelijke liefhebbers, daar de R.K. dames- cn meis jes gymnastiekvereeniglng D O S. langeren tijd bestond In Jült van dit Jaar werden plannen beraamd tot de oprichting van een zelfstandige onderaf- deellng zwemmen te geraken. Dit naar aanleiding n ongeval, dat één van de Jongere leden .-erkomen. De animo voor de zwemsport was groot. Echter kwam het bestuur voor vele moeilijkheden te staan, die een grondig onderzoek noodzakelijk maakten. In dc eerste plaats waren het de kosten voor de leden individueel, en ver volgens de cventueele samenwerking met andere bestaande R.K Zwemvereenlglngcn en het zoe ken naar een geschikte zwemgelegcnheld. zoo wel voor den winter als den zomer. Deze moei lijkheden heeft het bestuur, zij het ten declc, weten op te lossen, terwijl verder nog onderhan delingen gaande zijn. Toch werd dc oprichting de onderafdeel ing intusschen een feit. Echter cn de moeilijkheden er oorzaak van. da't de bestaansmogelijkheid lot nu toe weinig waarde had Nu het bestuur contact heeft gehad met de R.K zwemvereeniging IJmuldcn-Oost cn dit ook met andere R.K. zwemvereenlgtngen zal geschie den wordt Vrijdag ln het R.K. Vereeniglngsge- bouw aan den Wijkerstraatwcg een propaganda- avond gehouden, waarbij de bedoelingen met do afdeeling. welke zoowel aan dames als hceien gelegenheid biedt tot zwemmen zullen worden toegelicht. De geestelijke adviseur der vereem- ging. kapelaan N. van Paaschcn, zal een propa gandistische inleiding houden. BEVERWIJK Jaarvergadering Revcrwijksche IJsclub. In hotel „Ter Burg" hield de Bcverwiik- sche IJsclub Donderdagavond onder voor zitterschap van den heer J. R. de Bock haar eerste jaarvergadering, welke slecht be zocht was. De voorzitter sprak hierover dan ook ziin teleurstelling uit. Verder releveerde spr. in zijn openingswoord, dat door verscheidene omstandigheden de exploitatie van de baan zeer duur is geworden. Hierdoor is over het eerste jaar een nadeeling saldo te boeken. Dank zij echter de buitengewone medewer king van eenige leden is dit 'tekort geheel aangezuiverd en eelfs zoo, dat er nog wat overgebleven is. Hartelijke woorden van dank richtte de voorzitter tot het gemeente bestuur en in het bijzonder aan den waar nemend burgemeester, den heer W. van Dok, voor de medewerking bij het inhuren van het terrein van de fa. Beynes. Gebleken is reeds, dat velen de IJsclub een good hart toedragen. Nadat dank was gebracht aan den heer H. J. Blaauw, merkte dc heer De Bock op, dat het bestuur niet ontevreden is over het afgeloopen jaar. Geen wanklank is er gehoord. Spr. hoopte, dat dit altijd zoo zou zijn. Uit het verslag van den penningmeester, den heer R. Nooy. bleek, dat de ontvangsten ruim ƒ2400 hadden bedragen, w.o. een be drag van 869 aan contributie. Het nadee- lig saldo bedroeg 742.50. wat echter door de giften van enkele leden geheel werd aangezuiverd. Tn de kaseorpmissic werden de heeren Bruin en Winter benoemd. De voorzitter toonde zich vooral niet on tevreden over de ontvangst van de contri butie. wat de verwachting wettigt, dat de club niet bevreesd behoeft te zijn voor de toekomst. Besloten werd den penningmeester ook tijdelijk met het secretariaat te belasten. Bij de rondvraag werd door één der le den aangedrogen op meer onderlinge wed strijden voor de leden. Het bestuur zegdo toe .hieraan aandacht te besteden. Ten slotte deelde de voorzitter nog mede. dat de IJsclub wederom de beschikking heeft gekregen over het land van Beynes. Van het gemeentebestuur is toestemming ontvan gen om den ingang van het Sportpark derom te gebruiken. Voorts zal de heer G. de Nijs bü den ingang van de baan een consumptietent inrichten van 100 m2 opper vlakte. Op de ijsbaan zal een wedstriidbaan van 400 m. lengte uitgezet worden. Voorts zullen er een hockeybaan. een baan voor schoonrijders en een kinderbaan uitgezet worden. Tot Ir. de Boer. baantcchnicus van den N.S.B., zal een uitnoodiging gericht worden om als het mogelijk is een nog be tere indeeling te maken. 55 jaar huwelijkstrouw. Maandag a.s. herdenkt iict echtpaar Pie- ter Half cn Maria HalfButer, wonende aan den Heemskei kerweg 68. den dag, waarop zij 55 jaar geleden in het huwelijks bootje stapten. De bruidegom is den eersten Januari 1862 te Castricum geboren en dc bruid op 30 Maart 1863 te Heemskerk. Het huwelijk werd met zeven kinderen gezegend. Beide oudjes genieten nog een goede gezondheid. CASTRICUM DE KERMIS VOORBIJ. De kermisdagen zijn weer achter den rug. Ook den laatsten dag was er veel publiek op de been. Er was geen gebrek aan gezel ligheid, zoowel op het terrein als in de café's. De exploitanten en andere zakenmenschen hebben dan ook geen reden tot klagen gehad. DIEFSTAL VAN AARDAPPELEN. Door een inwoner van Bakkum werd bij de politie aangifte gedaan, dat zes zakken aardappelen, welke achter op zijn erl' ston den. zijn ontvreemd. Door dc politie wordt een onderzoek ingesteld.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3