Nieuws uit IJmuiden, Velsen, Beverwijk en Omstreken BUBBELTJE EN KNOR Plaatsvervangend burgemeester. Door den commissaris der provincie Noord- Holland is bepaald, dat de burgemeester van Velsen bij afwezigheid, ongesteldheid of ont- jtentenis zal worden vervangen door den heer jac. Boon, waarnemend wethouder voor de bedrijven. Strawberries-program ma voor Zondag. Er komt weer een jeugdcompetitie Van de hockeyclub Strawberries ontvin- jen wij een bericht, dat ongetwijfeld vooral it jongeren zal interesseeren. Het liet in de bedoeling dit jaar weer een competitie voor jtugdelftall°n te doen plaats hebben. Reeds jtaat vast, dat Strawberries met een dames- en heerenploeg zal uitkomen. De leeftijds- jrens is op zeventien jaar gesteld, hetgeen een buitenkansje beteekent voor de „spes pjtriae". Wijden wij thans aandacht aan het pro- rramma voor Zondag. Het eerste dameself tal zal naar de hoofdstad gaan om Amster dam 3 te ontmoeten in de volgende op stelling: R. Nijssen. B. Poldervaart. G Graeper. A. Niissen, G. Nijssen, M. Koelemeiier. T. Lefering, L. v. Berkel. B. v. Malsum. H Graeper. N. v. Rensen. Het tweede elftal is eveneens iets gewij- ïigd. Te Bloemendaal wordt tegen B.D.H.C. gespeeld met: T, v. Eek, A. Hessels, A. Veuger. R. Bakkernes, M. Dangermondt, B. Loot. A, Zweers. G. Müller. G. Andela. J. Voerman. N. Ploeger. Strawberries 3 (dames) trekt naar Am- jterdam om den strijd met O.K. 2 aan te binden, terwijl het vierde elftal te Zand- roort tegen Z.H.C. 3 zal spelen. Het vijfde "dameselftal zal te Bloemen-raal B.D.H.C. 9 ontmoeten. Spannende wedstrijden. Vooral voor de heeren staan er enkele ipannende wedstrijden op het programma, speciaal voor de elftallen 1. 2 en 3. Te Bloe mendaal zal Strawberries 1 Leiden ont vangen en wel in de volgende opstelling: v. d. Bliek. Ferment, Huiskes. Bangsma. Rodenberg, Dropnert, 1 Schaap, Maters. Stada. Brunink, v. Malsen. 111 Het tweede heerenelftal gaat Hurley een bezoek brengen. De opstelling is aldus: Pleyler, Rodenberg, Marcelis. Bleker. Brandhoff. Brunink. De Nobel. v. Veen. v. Heugten, Bekker, Holleman. Strawberries 3 trekt naar het barre Noor- Vr den om tegen de Heldersche club Hermes :e!s in het krijt te treden. De „oude mannen" (het vierde heerenelftal) zullen te Zand- voort den strijd met Z.H.C. 4 aanbinden. Het zesde elfal der Aardbeien speelt te Bloemendaal tegen de Alkmaardem. terwijl u. Strawberries 5 te Heemstede Alliance 4 v, tal ontmoeten. Er is "dus ook ditmaal geen gebrek aan afwisseling! Gewijzigd Stormvogels. Stormvogels brengt tegen Sparta het vol gende elftal in het veld: Knaak, Visser, Schipper, Zwemmer, Schoorl, Goedhart, Verdam, v. Pel, v. d. Kuyl, Meyer, Opbergen Haak en Jacobs zijn door blessures ver hinderd te spelen. Prins is door Meyer ver- il vangen. Voorts zijn Verdam en Van Pel van "ofplaats verwisseld. O.I.V. versus ongeslagen leiders. Na zijn zware nederlaag tegen V.S.V. 3 zal Oi O.I.V. uit een ander vaatje moeten gaan op tappen, want Zondag komt D.E.K., de leï- der der afdeeling, op bezoek. Op papier zou O.I.V. moeten verliezen, maar waarschijn lijk heeft de ploeg ditmaal slechts één in- valler (voor den doelverdediger), zoodat. N D.Ë.K. het naar verwachting moeilijk zal krijgen. Haver, v. Itegem en Vink zijn weer present, waardoor O.I.V. verschijnt met: Nanne, Haver, Sneekes. Beek, Jac. Vink, Jer. Vink, ■Kramer, W. Buur, v. Itegem, Boon, J. Buur. De wedstrijd begint te twee uur. Het tweede elftal gaat te twaalf uur bij V.S.V. 5 op bezoek. FILMS VAN DEZE WEEK Merijntje Gijzens jeugd. De bezoekers van Bioscoop De Pont zul len in de komende dagen weer eens een bekende Nederlandsche film kunnen gade- ii slaan. Alleen de titel: „Merijntje Gijzen's Jeugd" voorspelt reeds voldoende omtrent den inhoud. Zoo als men wellicht zal weten, is het gegeven ontleend aan het gelijkna mige boekwerk van Rex De iveg naar Geluk. „Brüderlein fein" is de Duitsche titel van deze Tobisfilm, maar noch de Nederland sche, noch de eerstgenoemde titel verraden den aard van dit kunstwerk, dat ons een kijkje gunt in het Weenen der hoog-roman- tiek. De naam Weenen heeft weliswaar al tijd eer. romanlischen klank, maar „De weg naar geluk", dat meer dan een eeuw ge leden speelt, schenkt den productieleiders olon gelegenheid ons de heftige levens conflicten en zielsuitingen, die een kenmerk '-^'"edermeyertijd waren, voor oogen te tooveren. Zij hebben dit waar lijk knao gedaan en het is de wijze var verfilming van de geschiedenis van Toni (Wmnie Markus) en Ferdinand (Hans Holt), die deze film tot een kleine parel maakt: de décors, de entou rage van het oude Weenen. toen de huizen er nog laag en klein, de straatjes er nog nauw waren, het leven er zoo gemoedelijk was; de schilderachtige, tot in de details verzorgde costumes, dit alles is met ken- nersoogen opgezet en verfilmd en waar over Hans Thimig de regie voerde. De geschiedenis van het verliefde paar eeji acteur van het Leopold Stadter-Thea- ter en het dochtertje van den waard uit het historische koffiehuis van Leopold Wagner, begint als zoovele: vader Wagner wil van een „comediant" als a.s. schoonzoon niets weten en de bewuste jongeman geraakt in de netten verstrikt van een gecompliceerde intrige, die hem dwingt pen ander te trou- Het schiin-huwelijk wordt echter spoedig ontbonden. Ferdinand hervindt, na het tragische ver scheiden van zijn tooneelvriendin Thérèse het geluk, als hij aan haar sterfbed Tooi weer ontmoet, cie hem niet vergeten heeft De beide hoofdrollen worden door Winnie Markus en Hans Holt met het temperament en de expressie, welke dien tijd kenmerk ten. vertolkt. Zii blijven daarbij fraai iu stiil en hun creatie is gaaf afgestemd. Hermann Thimig als Ferdinand's vriend Schuster en Paul Hörbiger als de beroemde Grillnarzer mogen niet vergeten genoemd te worden: de ervaren acteurs maken van deze rollen aparte creaties, die hun reputatie weer eens bevestigen. A. J. VAN DER WEIJDEN Uitreiking distributiebescheiden. Oud IJmuiden en IJmuiden West. Maandag wordt begonnen met de uitrei king der nieuwe distributiebescheiden aan de inwoners van Oud IJmuiden en IJmui den West. Zii ontvangen de levensmiddelen en aar-dappelkaarten voor de twaalfde pe riode. alsmede vier vitaminetabletten voor kinderen van drie maaden dot drie iaar. De uitreiking duurt tot en met Donder dag 22 October, volgens de data, die op de thans in gebruik zijnde bonkaarten zijn aan gegeven. Men moet zich vervoegen in het Patronaatsgebouw te IJmuiden-Oost, dat i'an negen tot twaalf en van twee tot vijf lur is geopend. UITBREIDING AANTAL OUDERLINGEN GEREF. KERK. Wegens de bijzondere tijdsomstandigheden, die an zeer intensieve bearbeiding eischen van de gezinnen en van de jeugd, heeft de kerkeraad der Gereformeerde Kerk van Velsen besloten het antal ouderlinge nvan zes op acht te brengen. VELSEN NED. HERVORMDE EVANGELISATIE. Voor de Nederlandsch Hervormde Evan gelisatie zal de heer Luitjes Zondag in het gebouw aan de Oranjestraat 8 de beide sa menkomsten leiden, welke achtereenvol gens om tien en vijf uur aanvangen. De Pont A. M. de Jong en bevat het diverse ont roerende scènes. De geschiedenis speelt in de landelijke omgeving, waar het gemoede lijke dialect de typische Brabantsche sfeer weergeeft. In de hoofdfiguur ziet men den Bjngevoeligen knaap Merijntje, die bij al :ijn belevingen in een strooper, De Kruik, 2 rijn vriend vindt. Het stelen van fruit uit den tuin van den pastoor brengt zijn rein kinderzieltje bij voorbeeld in de grootste moeilijkheden, te meer daar hij zijn broer niet wil verraden. Het geweten is hem te groot en De Kruik brengt als bemiddelaar de zaak in orde, waarna de pastoor Merijntje als misdienaar van zijn parochie opneemt. Alleen reeds in dit kleine gedeelte van de rolprent zijn de gebeurtenissen boeiend en toch eenvoudig uitgebeeld. Wie zou hierbij beter de rustige, begrij pende rol van pastoor hebben kunnen ver vullen als A. M. de Jong zelf. In hem vind» Merijntje dan ook een grooten steun, even als in Flierefluiter, den organist. De teleurstellingen als stormen des levens overrompelen echter het dappere kereltje. De strooper, De Kruik, komt immers her haaldelijk m botsing met den jachtopziener die tevens een medeminnaar van zijn ge liefde is. Na een conflict kondigt het drei gend onheil zich reeds aan, want tiidens een feestroes pleegt De Kruik een dubbele tnoord. Het ontkennen baat niet, want Merijntje levert in zijn kinderlijke eerlijkheid reeds ii het grondige bewijs. De tragische ontknoo ping opent hem de oogen en bij den pastoor vindt zijn door de emoties bewogen gemoed een warm kloppend hart. Met wonderlijken ernst beeldt A. M. de Jong hierin den eerwaarde uit, zoodat een ieder intens met deze mooie passages mede leeft. De dood van den pastoor en het vertrek Van Flierefluiter volgen snel op elkaar en te dappere iongen vindt alleen nog een Contact-mogelijkheid in den tocht naar Breda, alwaar De Kruik in de gevangenis zijn jarenlange straf ondergaat. Deze voet tocht vormt het aangrijpende besluit van deze bijzondere film. Alle spelers, zoowel de ouderen als de Jongeren, zijn er in deze rolprent ten volle in geslaagd om het bekende verhaal Me rijntje Geijzen te doen leven! Naast het fraaie spel van A. M. de Jong. mag hierb'i dan ook niet verzuimd worden om Piet en "de vele Agenda IJmuiden. ZATERDAG 17 OCTOBER. Thalia: Het witte escadron, 7.30 uur. Rex: De weg naar geluk, 7.30 uur. De Pont: Merijntje Gijzens iètied, 7.30 uur. ZONDAG 18 OCTOBER. Thalia: Het witte escadron, 3, 5 en 7.30 uur. Rex: De weg naar geluk, 3 en 7.30 uur. De Pont: Merijntje Gijzens jeugd, 3 en 7.30 uur. Alkmaar, Sportpark: Langebaandraverijen, 1.30 uur. MAANDAG 19 OCTOBER. Bioscopen: Zie Zaterdag. Vereenigingsgebouw, Kalverstraat: Nuts- avond met ihr. dr. J. C. Mollerus, 7.30 u. DIENST DER APOTHEKEN. Zondag- avond en nachtdienst: IJmuider Apotheek, Koningsplein.' Duurtetoeslag Papierfabriek. Verbeterde regeling voorgesteld. De directie der Papierfabrieken heeft aan het College van Rijksbemiddelaars vergun ning gevraagd om als duurtetoeslag. die nu gebaseerd is op 5 procent van het loon. 10 procent van het bruto-weekinkomen te mo gen uitkeeren en wel met een maximum van ƒ3.per week voor mannelijke ge huwde arbeiders cn kostwinners van 21 jaar en ouder (minimum 1.50) en ƒ2.25 voor het overige personeel op weeklopn; (minimum voor gehuwde arbeiders, kostwin ners beneden 21 jaar en ongehuwde arbei derspers) boven 18 jaar ƒ1.en voor het overige personeel op weekloon 0.50. alles per week). Voorgesteld is mannelijke gehuwde arbeiders en kostwinners van 21 iaar en ouder, indien zii méér dan twee kinderen hebben, als kindertoeslag per week uit te betalen ƒ1.— bij drie, 1.50 bij vier. 2.bij vijf en 2.50 bij zes of meer kin deren onder 16 jaar. De directie behoudt zich het recht voor deze regelingen te allen tijde te wijzigen of in te trekken, wanneer dit door bedrijfsom standigheden noodig mocht worden ge maakt. De eventueele uitbetalingen van den toe slag geschieden op den tweeden Woensdag, volgende op de kalenderweek, waarop zij betrekking hebben. Voorts is bepaald, dat met ingang van den datum, waarop nieuwe regelingen geldig zullen worden, de huidige vijf procent duur- tetoeslagregeling zal komen te vervallen. Over een en ander zullen aan het perso neel nadere mededeelingen worden gedaan, wanneer van het College van Rijksbemid delaars antwoord zal zijn ontvangen. Indien goedkeuring wordt verkregen, be teekent dit ongetwijfeld een behoorlijke fi- nancieele verbetering. Zondag: V.V.B. versus I.E.V. De opstellingen. De plaatselijke ontmoeting tusschen de vierde klassers V.V.B. en r.E.V. op het terrein van eers' jenoemde club zal Zondag velen in spanning hou den. vooral daar van beide clubs verwacht kan worden, dat zij hun best zullen doen de punten binnen te halen. Na de eerste twee nederlagen heeft I.E.V zich zoodanig hersteld, dat de laatste vier wedstrijden in successie werden gewonnen. Dit is voorna melijk te zoeken In de jonge rechtervleugel, die de voorhoede een zekere doelmatigheid heeft gegeven cn in staat stelde doelpunten te produ- ceeren. De middenlinie van I.E.V., waarin sptl Berghe de hoofdrol vervult zet de voor hoede steeds aan het werk en als Nieuwenhuisen goed aangespoord behoorlijk In het spel word: betrokken is hij een gevaarlijke middenvoor. De linkerwlng met Schoorl als buitenspeler kan veneens gevaarlijk zijn. De achterhoede van de ..Rooswijkers" speelt echter zeer wisselvallig. Wat de doelverdedtgers betreft mag worden aangenomen, dat Lute en Olivier (V.V.B.) niet voor elkander zullen onder doen. De ploeg van de gastheeren speelt vrij zeker Toch kan een zwakke plek worden gevonden In de halfllnie. waar P. de Greet als rechtshalf on getwijfeld zijn beste beentje zal moeten voor zetten om den vluggen Schoorl te houden. Bia- venboer en Van der Linde zijn de harde werkers, waarvan vooral eerstgenoemde als spil. De verde diging van de ..Breesapers" is bij Lantsink -m Clots in goede handen. De voorhoede heeft in Zandbergen en Nooy twee vlugge uiterste vleugelspelers, terwijl Van der Veldt en De Boer. eveneens middenvoor Spruit zeer bewegelijk zijn. Hier volgen de ongewijzigde opstellingen: V.V.B.: G. Olivier. H. Lantsink, P. Clots, P. de Greef, J. Bravenboer, J. v. d. Linde, Zandbergen, G. v. d. Veldt, L. Spruit, M. de Boer, R. Nooy. I.E.V. Schoorl, A. Verkooyen, G. Nieuwenhuisen. J. Schavemaker. S. Slotemakcr. G. Oorthuis, P. v. d. Berghe. ,T. Brakenhof, J. v. d. Vlies, J. v. d. Zon, A. Lute. Onze derde klasser Klnheim trekt na de vier overwinningen in successie Zondag naar 't hooge Noorden om Helder te ontmoeten. De opstel ling van de geel-zwarten Is ongewijzigd ge bleven: I. B. Daniels; W. G. Groeneveld en S. de Vries; Cnossen, P. Rem en K. de Jonge; W. A. Raay- P. A. de Boer, A. Ver- Bijzonclere avonddienst. In de Ned. Herv. Kerk zal Zondag een bijzondere avonddienst worden gehouden. Voorganger is ds. Johs. Brongeest. Muzikale medewerking wordt, bij de liturgie verleend door mevrouw C. Baronesse van Tuyll van Serooskerken (viool) en den bekenden or ganist, den heer Paul C. van Westering te Haarlem. BELANCRIJKE WEDSTRIJDEN IN LAGERE RECIONEN 1. Santpoort ontvangt De Kennemers. 2. I.E.V. speelt tegen V.V.B. 3. Te Uitgeest: U.S.V.U—Vitesse De Kennemers hebben hun eerste overwinning e pakken. En welk een overwinning' Een zege op het nog ongeslagen West-Frisia. Wij voor ons. we gelooven niet dat de rood _varte Wijkers weer spoedig op deze onderste plaats terecht zullen komen Hun zelfvertrou wen zal door deze zege op de leiders ongetwii- feld versterkt zijn en dit was juist iets, dat de Wijkers noodig hadden. De Santpoort-papieren staan op de voetbal- markt niet hoog genoteerd en het wordt ten zeerste tijd, dat er eens een overwinning behaald wordt. komen morgen op het Santpoort-terrein de Wüker roodzwarten en de Santpoortsche rood- broeken tegenover elkaar te staan. Dat deze ont moeting bü beide partijen en derzelver aanhang onder de gegeven omstandigheden in het middel punt der belangsteling staat, ligt voor de hand En dat er een spannende strijd gestreden zal worden, daarvan houden vQ ons bU voorbaat ook overtuigd. Vraagt men onze meening omtrent den afloop, dan willen we wel verklappen, dat we veel oelen voor een verdeeling der punten. Maar daarin ligt tevens opgesloten, dat een kleine overwinning voor een van beide partijen ons ook iet zou verwonderen. DE DERDE KLASSERS We komen thans aan onze derde klassers. Wal zegt u van Kinheim? Met 8 pbnten uit 6 wedstrijden deelt zij thans e tweede plaats met H.F.C. In dit verband is de ontmoeting Helder— Kinheim op Zondag van zeer veel belang. De Heldersche club speelt zeer wisselvallig. Als Kinheim het ook tot een gelijk spel weet te brengen, zijn we best tevreden. Morgen wacht den Terrasvogels aan de Span- jaardslaan legen de club. welke eens genoemd werd H(ollands) F(ijnste) C(ombinatie). opnieuw een zware strijd. De HFC'ers mogen dan al in fi wedstrijden 4 verliespunten geboekt hebben, voor al op eigen terrein zijn ze heel wat mans. Wan neer de Vogels dan ook één puntje uit deze ont moeting behalen, zullen we niet mopperen. Door afkeuring van het Schagen-terreln had Beverwijk een vrijen Zondag. En als er mlddei* een aparte aanschrijving in het offlcleele pro gramma voor 18 October geen wijziging komt dan zouden Maenhout es. er nog een weekje bij krijgen, wal ons voor een club. die nog maar twee wedstrijden achter den rug heeft, wel wat al te vee! van het goede lijkt Zondag krijgt DEM Schagen. de huidige lei ders op bezoek. Wij houden het er voor dat D SM het zeker tot een gelijk spel brengt. De spanning in de hoogere regionen der 4de klas C is gebleven. En ook het stuivertje-wisse len is voortgezet. Thans bezet Zeevogels voor de verandering weer eens de eerste plaats Zelf behaalden de Egmonders, zooals wij wel ver wachtten. een klinkende overwinning op Alk maar, terwijl US VU het tegen haar plaatselijke zustervereeniaing niet verder kon brengen dan "cn gelijk spel. ALLES BELANGRIJK Marcel Krols te noemen, e venal Inderen. I Doordat ei zooveel gegadigden zijn zoowel voor H. J. DE VRIES, de onderste als voor de bovenste plaats, is bijna elke voor Zondag vastgestelde wedstrijd be langrijk. Allereerst vraagt onze aandacht de plaatselijke ontmoeting VVB—IEV. Beide clubs liggen a. h. op den loer, of Zeevogels, USVU of Vitesse i misstap zullen doen. Geen wonder dan ook. dat zü alles op alles zullen zetten, om deze ont moeting te winnen. VVB heeft op eigen grond nog geen wedstrUd verloren, zoodat uit dat oog punt bekeken IEV het niet gemakkelijk zal hebben. Daartegenover staat, dat IEV na die onfortuinlijke misstap tegen Zeevogels geen uit wedstrijd meer verloren heeft. We gelooven niet de waarheid af te z(jn, als we een gelijk spel voorspellen. Niet minder belangrijk is USVU—Vitesse. De Vitessenaren hebben nog steeds de minste ver liespunten en zijn, evenals USVU ernstige can- aidaten voor de bovenste plaats. Ook hier houden we het op een gelijk spel of een kleine overwinning van de thuisclub. De Zeevogels trekken naar Uitgeest en zullen vooral wanneer zij zich spiegelen aan USVU o.i. beslag op beide punten leggen, wat zij aan hun positie op de ranaglljst ook wel verplicht zijn. CSV—Bergen ls voor de onderste plaats van be lang. Hier geven we de thuisclub dc meeste kans Ons dunkt, dat ADO morgen een mooie gele genheid heeft om tegen Alkmaar beslag op beide punten te leggen. Stormvogels 2 spenlt morgen tegen het nog ongeslagen Alcmana Victrix 2. Een lichtpuntje de Vogels, dat de vorige Zondag EDO 2 slaagde een gelijk spel te bewerken. En wat de Haarlemmers kunnen, kunnen o.o. de Vo gels ook. vsv 2 krijgt HFC 2 op bezoek Wat zullen de wispelturige VSVers doen? Spelen als tegen RCH 2 of als AFC 3? We zullen het maar e rustig afwachten. Kennemers 2 krijgt RCH 2 op bezoek en vreezen. dat de bezoekers op den vollen buit beslag zullen leggen. Santpoort 2 behaalde een kleine overwinning (2—1) op DWS 4. dank zij goed werk van den man onder de lat. Deze verdedigt echter morgen het doel van 't lste elftal. Toch geven we alle hoop gelijk spel tegen TYBB 2 niet op. Dienst dor apotheken. Dc dienst ;er apotheken zal Zondag door Je IJmuider Apotheek aan het Konings plein worden waargenomen. Van heden tot ?n mei Vrijdag is deze ook met den avond en nachtdienst belast. BEVERWIJK De draverijen te Alkmaar. Zondag a.s. worden de laatste langebaan drave rijen in dit seizoen te Alkmaar gehouden. Deze slultingsmeeting belooft een zeer interessante te worden, want niet minder dan 112 paarden voor deze courses ingeschreven. Het eerste nummer is een handicap-draverij over 2000 M. Hiervoor staan aangegeven 17 paarden, n.l.: Blue Band, Bleriot, Xaverfus. 2000 M.; Elisabeth, Clau- dy O. 2020 M Gerard. Y Kernei. Diamant Bleu, Anselor, Bobichon. Anvil E, 2040 M.: Wladlmir. Boyke Norton, Xerxes, 2060 M.; Zampa van N Z. Highwayman. 2080 M Erach 2100 M. Daar dit een heerrijderscourse is, is een keuze moeilijk doordat verrassingen meestal niet uitge sloten blijven. De achterste paarden zullen in het voorste gelid eindigen, doch zullen veel strijd krijger, van Y' Kernei (heerrijder De Ruiter), Blue Band en Elisabeth. Anselor past een zware baan en dit is Zondag wel te verwachten. Daar om zien wij behalve in de reeds genoemde dra vers hierin ook een kanspaard. De prijzendraverij 4e klasse over 2040 M. eveneens utistekend bezet met E Lady G, Edo Bascom. Elvira. Geziena Scott, Frits, Edeldame. Grace Moore, 2000 M.; Yolanda, Frans, Corrie Pa trick. Frits van Siliadar. Faust B. Don Brewer. Donna Bella, Bonnie O. 2040 M.; Fryske Lee 2060 M. Pikeur Nottelman heeft de ketize uit E Lady G en Edo Bascom, wat tevens de vermoedelijk: winnaars zullen zijn Ook Elvira heeft van d« koppaarden een mooie kans. Op 2040 M. zullen Faust B, Frits van Siliadar en Don Brewer veel verdediging geven. Voor Fryske Lee zal de taak zwaar zijn. In de 3e en 4e klasse draverij komen aan den start Gretha Bascom. Godin. 2000 M.; Frans. 2040 M.; Dorian, Darwin. Eduard Anvil. Cavalcade. Filly Guy. Zora, Donar, Friedensbote. Douglas H, Fred Mc. Clyo K, Dienares, 2060 M.; A Roseline. Edelman, 2080 M. De winnaars moeten ongetwijfeld gezocht worden bij de paarden op 2060 M. Vooral Caval cade staat hier gunstig. Een verdere keuze is •r moeilijk, daar vrijwel alle paarden van ge lijke krachten zijn. Voor de achterste paarden zal het niet meevallen om langs dit gezelschap heen te komen. De kansen van A Roseline slaan we daarbij hooger aan. dan die van Edelman. Een zeer open course. Het eerste lange afstandnummer is een 2e en klasse draverij over 2320 M., waarvoor 17 paarden staan aangegeven. A Roseline, Dorian. Darwin. Faust B. Friedensbote, Decent Guy. 2320 M.. Domma. Blue Band. Bon Esprit. Edelman. 2340 M.: E. Carla Lee, Carta Scott, Dalver. Darius G. Edel Scott, Buzlau K W. Betsie O. 2360 M. Carla Scott en Domina hebben de vorige dra verijen over dezen afstand te Alkmaar gewon nen en bewezen, dat terdege met hun rekenirig gehouden moet worden. Van de koppaarden zul len zij nu echter meer tegenstand ondervinden en vooral van Dorian en Decent Guy. Ook Blue Band kan een rol van beteekenis spelen, evenals Edel Scott. Het hoofdnummer ls de draverij le klasse over 2620 M., waarvoor een select gezelschap paarden staat ingeschreven. Boyke Norton, Domina. Ba ronesse K. 2600 M.; Wladimir, Zampa van.N. Z,. Bonnie's Norton. Casindra. Frances May. 2640 M.. Amazone G, Monsieur le Major, Abdullah Scott, 2660 M.; Néosko en Lord Maire 2680 M. Een nummer voor stayers en dit is ongetwij feld het drietal Lord Maire. Amazone G en Bon nie's Norton. Zooowel de Fransche import als Amazone G zijn op het oogenblik in uitstekenden vorm, zoodat het alleen al tusschen deze twee een spannend duel belooft te worden. Ook Zampa van N Z kan in eigen huis voor een verrassing zorgen, evenals Monsieur le Major en Abdullah Scott. Een buitengewoon interessant nummer, dat ongetwijfeld bij goede opkomst der paarden het hoogtepunt van het seizoen in Alkmaar zal worden. De traditioneele kortebaandraverij zal den dai „eer besluiten. Niet minder dan 34 paarden zul len elkaar hierin in series bekampen. Veel hangt van de indeeling der series. In Fred Mc Clyo Dumas Hanover, Douglas H en in de paarden van de entrainementen Kruithof en Geersen zien wij de finalisten. Dumas Hanover is over dezen afstand mits zonder fouten ongetwijfeld de snelste van allen. Uitreiking bonkaarten. De verdeeling aan de veilingen. Kort geleden zijn bij de Verecnigde Vei lingen en de BE.T.-veiling contactcommis sarissen benoemd voor het plegen van over leg bij de verdeeling van groenten en fruit san den kleinhandel. Op grond daarvan dient de veiling aan den contact-commis- aris inzage le verschaffen van de bij haar bestaande puntenlijst. alsmede van dc wijze, waarop deze tot stand is gekomen. Daar de contact-commissaris vertrouwensman van den handel is. moeten klachten van indi- idueele handelaren door hem worden be handeld. Ook hierbij is overleg van de zijde der veilingen gebpnen. Voorloopig wordt in de aan iedere veiling bestaande puntenlijst geen wijziging aangebracht. Het bedrijf schap zal daaromtrent nog nieuwe richtlij nen bekend maken. Indien op grond van deze nieuwe richtlijnen wijzigingen zouden kunnen of moeten worden aangebracht, kan een contact-commissaris dit met de veiling behandelen. Het aanbrengen van wijzigin gen moet echter eerst aan goedkeuring van de Centrale worden onderworpen. De vei ling blijft verantwoordelijk voor dc verdee ling. De contactcommissaris neemt deze niet op zich. De opstellingen. In het elftal van D.E.M. is voor den thuis wedstrijd tegen Schagen een verandering gebracht. In de plaats van Appel is thans weer Does opgesteld. Het elftal ziet cr als volgt uit: Pels; P. de Vries en Does; Jansen. D. Schram en Zoutman: Tervoort. Warfemius, J. de Vries, C. Schram en Dekker. De Kennemers gaan met de volgende op stelling naar Santpoort: Bosman: v. d. Putten en Rijncers; Six, Steeman en Hoen; Verbeek, J. Albers, Kol- dewijn, C. Albers en Bleeker. De Kennemersreserves ontvangen met het volgende elftal V.S.V. 2: Brethouwer: v. Vliet en Hoogesteyn: Steenbeek, v. Luyn en Duiveman; Huisman. Jonker, v. d. Bos, Hoeben en Ooyevaar. ALS ER ZIEKEN ZIJN Voor spoedgevallen wordt Zondag a s. de dienst aargenomen door Dr. M. A. dc Ruiter. Dr Schuitstraat 44. telef. 35S3. In de week van 18 tot 25 October zijn de Duln- •-vyk Apotheek, Populierenlaan 44. telef. 3380. er de Apotheek „Velsen-Npord", Wijkerstraatweg 134, telef. 3030, belast met de waarneming van den Zondags- en nachtdienst. De distributiedienst te Beverwijk maakt bekend, dat in het tijdvak van 19 tot en met 31 October uitgereikt zullen worden levens middelenbonkaarten 12e periode, aardappel- kaarten en toeslagaardappelkaarten voor hou ders van ,,L"-inlegvellen. Bij de uitreiking dient men mede te brengen stamkaart met inlegvel. Houders van L- inlegvellen ontvangen wederom een K-bon kaart. Zelfverzorgers van brood, vleesch, melk en/of aardappelen moeten hun distributie bescheiden afhalen op Maandag 19 en Dinsdag 20 October. Op de andere dagen kunnen de zelfverzorgers niet worden geholpen. Indien men dus niet op tijd komt, moet men wach ten op de na-uitreiking. De uitreiking aan de overige personen (niet- zelfverzorgers) geschiedt in het tijdvak van 21 tot en met 31 October. Op 19 en 20 October kunnen deze personen dus niet geholpen wor den. De uitreiking heeft plaats in het ge bouw „De Harmonie" aan de Groenelaan, tel kens van 9 tot 12.30 uur en van 14 tot 16.30 uur. De nieuwe organisatievorm voor het cafébedrijf. De afdeeling Velsen. Beverwijk en omstre ken van den Ned. Bond van Koffiehuis-, Restauranthouders en Slijters houdt Donder dag 22 October in café „De Groentebeurs" le Beverwijk een vergadering. In deze bijeen komst zal de heer Blesgraaf of de heer Staal man. resp. voorzitter en secretaris van de Landelijke Vakgroep voor het cafébedrijf, mededeelingen doen over den nieuwen orga nisatievorm en wat daarmee samenhangt. Zware en zeer zware arbeid. De Distributiedienst te feeverwijk maakt be kend, dat tuinders tot nader order geen toeslag- kaarten wegens zware arbeid zullen ontvangen. Aan oogstarbelders worden geen extra brood rantsoenen verstrekt. De uitreiking van toeslagkaarten voor Bever wijk en Heemskerk zal plaats hebben op Woens dag 21 October a.s. in het gebouw de Harmonie, Groenelaan 74. van 9—12.30 en- van 14—16.30 uur De aandacht van de werkgevers wordt erop ge vestigd. dat men verplicht is op den vastgestel- den dag de toeslagkaarten af te halen, daar na- uitrelklng hiervan niet meer plaats heeft. De toeslagkaarten moeten door den werkgever worden aangevraagd Stamkaarten, werkgevers- verklaringen en naamlijst medenemen. Naamlijsten kunnen alleen Maandagmorgen 19 October a.s. tusschen 9—13 uur aan hej Distribu tiekantoor. Keesdelfsweg l, worden afgehaald. Prijsnoteering van 16 October 1942. Spinazie per kg. 10: Natuursia per krop 22'.. Sla per kg Andijvie per kg. 5; Raapstelen per kg. 7: Radijs per bos 1.80; Selderij per bos 211- Peterselie per bos 3; Knollen per st. 8; Knol len 3 per st. 2: Spruiten geschoond per kg. 26; Tomaten 1. 2. 3. 4 per kg. 12—16; Tomaten kriel en gescheurd per kg. 7; Bloemkool 1 A pei 14ijBloemkool 1 per st. llL: Bloemkool 3 st. 5!.-: Boerenkool per kg. 3; Stoksnijboonen per kg. 18; Spekboonen per kg. 18: Pronkboonen per kg. 11; Koolrabi 1 per st. 3: Chineesche kool per kg. 3: Roode kool per kg. 3L; Savoye kool per kg. 4'v: Witte kool per kg 2.20. Bospeen per bos Peen z. lof gew. 1 per kg. 7; Herfst- en Mei tapen per kg 21-..; Komkommers 1 per st. 11; Idem 2 per st. 8,:.-: Idem 3 per st. 5; BI. druiven per kg. 45; Ramenas per kg. 6.408. SANTPOORT Terrasvogels gewijzigd. De Terrasvogels komen Zondag tegen H.F.C. wederom in een gewijzigde opstel ling uit. Röbken, die den laatsten tijd in de voorhoede maar niet op dreef kon komen, is n.l. naar de achterhoede verhuisd, waarin hij al eens meer getoond heeft zijn plaats waard te zijn. Voor De Ruyter is nu een plaatsje in de voorhoede ingeruimd. Het elftal ziet er aldus uit: Dauma. Röbken. Kraak. Van Leen. Dortmunth. Klumper, v. Vliet, De Ruyter, De Jonge. Zaal. Van Gelder Jr. Gé van Gelder ontbreekt dus nog steeds op 't appèL Sport Vereent. Zondag moet het eerste twaalftal van S. V. te Amsterdam de reserves van den eersten klasser D.E.D. ontmoeten aan den Polderweg, waarbij de gasten wel in staat zullen zijn minstens 1 punt huistoe te bren gen. Wordt met hetzelfde tempo gespeeld als in Santpoort tegen de S.V.R. reserves, dan zal een overwinning niet kunnen uit blijven.. S.V. II ontvangt op dien dag Stormvogels uit Hillegom, den nieuwen 3en klasser, die vroeger de Zwaluwen heette. Deze heeft een uitstekend spelend eerste twaalftal, waar tegen de S. V.-reserves een zeer zwaren dobber zullen hebben. Zaterdagmiddag spelen de adspiranten van de le Klasse van Sport Vereent en Oos terkwartier tegen elkaar te Santpoort. Hier zullen de jonge gasten wel de sterkeren zijn. TERRASVOGELS-SUPPORTERS PARAAT In spanning zien de Terrasvogels den be- langrijken uitwedstrijd tegen H.F.C. tege moet, temeer daar het elftal er blijk van geeft niet op de onderste plaats te willen blijven, hetgeen het laatste gedeelte van den wedstrijd tegen Bloemendaal weer eens bewezen. De leden van de supportersver- eeniging De Terrasvogels zullen hun elftal gaan aanmoedigen en vertrekken daartoe per trein te 12.50 uur van het station Sant- loort. Degenen, die over een fiets beschik- ;en, vertrekken te 1 uur van De Weyman, HOE VERSCHIJNT TERRASVOGELS? Terrasvogels 2 speelt morgen om 10 uur te IJmuiden tegen Stormvogels 4 in de volgende opstelling; Van den Bosch; Nat, Spiljart; Rusman, IJzerloo, Beunder: Ta- bernal. Akkerman, Vlietstra, Goedhart, Voor ting. Ds. J. ADR. VISSER SPREEKT IN HERV. KERK. Zondagochtend zal de Ned. Herv. Kapel gesloten zijn. De reden hiervoor is dat dan m de Ned. Herv. Kerk een rechtzinnig voor ganger zal spreken. Er zal dan dus slechts dienst in de kerk zijn. Het is niet de eerste maaL, dat zulks het geval zal zijn: reeds meerdere malen berichtten wij hierover. Zondagochtend betreft het echter een bij zonder geval. De predikant, die dan in de kerk zal voorgaan, is ds. J. Adr. Visser, voorganger der Ned. Herv. Evangelisatie- vereeniging. Het zal de eerste maal zijn, dat de voorganger dezer vereenlging in de kerk zal voorgaan. 's Middags om 4 uur zal er dienst zijn in de kapel. UITGEEST KANTONGERECHT ALKMAAR. Door den kantonrechter te Alkmaar werd J.A.V. tot 2.boete of één dag hechtenis veroordeeld wegens overtreding van de Motor- en Rij wiel wet. UIT HET POLITIE-RAPPORT. Bij dc politic werd door een inwoner van Bakkum aangifte gedaan, dat drie kisten, welke achter op het erf stonden waren ont vreemd. Verder werd een op het land staan de schelf boonen gestolen. De politic heeft de zaak in onderzoek. BIJEENKOMST R.K. VROUWENBOND. De afdeeling van den R.K. Vrouwenbond hield een bijeenkomst in hotel Borst. Mevr. Brakenhoffv. d. Paver opende met den chr. groet. Er volgde een bespreking over een feestavond. Medegedeeld werd. dat door de leden eenige tooneelstukjes zullen wor den opgevoerd. Behandeld werd een ver zoek tol oprichting eener Martha-Vereeni- ging, welke zich ten doel stelt steun te verleenen aan groote gezinnen. Hierna wer den drie films vertoond van de Vereeniging Nederl. Fabrikaat, een opname der zout- industrie te Borculo, een industriefilm over Nijmegen en tot slot „Twee volken spre ken" der P.T.T., n.L telefoongesprekken tusschen Nederland en Zwitserland. Een en ander viel zéér in den smaak. Het was dan ook een zeer goed geslaagde middag. CASTRICUMSCHE HOCKEYCLUB. De kans, dat C.H.C. Zondag haar vierde, achtereenvolgende overwinning gaat beha len, is niet gering, daar B.M.H.C. 6 tot nu toe een zwakkeren indruk heeft &arnaakt dan de Castricummers. Wanneer C.H.C. een zelfde spel vertoont als Zondag, twijfelen wy niet aan het eindresultaat. De wedstrijd wordt gespeeld op het hockeyveld te Be verwijk aan den Hoflanderweg waar C.H. C. dit seizoen noodgedwongen ai zijn thuis wedstrijden zal spelen. Ook het eerste dames-elftal speelt „thuis" en wel tegen R.W. 4. Nu de goede stemming in dit team is weergekeerd, mo gen we verwachten, dat eerstdaags ook de overwinningen weer zullen komen. Daar we de tegenpartij niet kennen, kunnen wc omtrent het eindresultaat niets met zeker heid zeggen. Dc beide reserves-tearps gaan naar Den Helder om daar Hermes te ontmoeten. Hoe wel vooral het heerenteam beter speelt, dan verwacht werd, kunnen we moeilijk aannemen, dat hier voor C.H.C. veel succcj ;s weggelegd- AARDBEIEN VOLOP IN BLOEI In verschillende tuinen staan de aard beien wederom volop in bloei; zelfs komen er op sommige plaatsen al vruchten aan. VAN ALLES WAT. Gevonden voorwerpen. Dam es-po rte- monnaic. briefje inh. 36; rozenkrans in etui, nikkel polshorloge, rozenkrans paarle moer. Verloren voorwerpen: een gouden dames armband, horloge, huissleutel, portemon- naie met inhoud, persoonsbewijs, regen kapje, bankbiljet, bruin lederen tasch met inhoud, damesportemonnaie, met inhoud, autoped op luchtbanden, rood gelakte por- temonnaie met inhoud, lichte bruine hand schoenen, gouden dames-armbandhorloge met bruin lederen riempje, id. met doublé bandje, gouden dasspeld met parel, zwarte gebreide want, goud dameshorloge met bruin lederen riempje, een paar gymschoenen, gouden ring met roode steen, grijs konyn. Inlichtingen by de gemeente-politie. CASTRICUMSCHE HOCKEYCLUB. In Hotel Bakker heeft de C.H.C. een zeer drukbezochte vergadering gehouden, die noodig was om een in den boezem dezer club gerezen verschil uit den weg te rui men. Er waren n.l. ernstige meeningsver- schillen gerezen tusschen een aantal dames eenerzijds en de elftallencommissie ander zijds. Er dreigde misschien zelfs een scheu ring, maar doordat alle heerenleden en bloc en het grootste aantal damesleden zich ach ter de elftallencommissie plaatsten, liep het slechts op één bestuursmutatie uit, zoodat het succesvolle bestaan en de verdere bloei van deze jonge, kerngezonde club wel ver zekerd zijn. Het bestuur is thans als volgt samengesteld: J. G. Hagelen, voorzitter; M. Bremer, secretaris; mej. W. J. de With, pen- ningmeesteresse. Met bijna 70 leden, een goede stemming en verstandhouding en bo vendien prachtige, sportieve successen kan C. H. C. de toekomst rustig tegemoet zien. CASTRICUM PROF. SOLïéN KOMT. De bekende prof. Martin Francois Solién zal Zondag zijn kunnen vertoonen on het groene laken in Hotel Broksma; op 500 car. eader een voorgift van 400 car. cad. Na afloop driebandenspel en fantasiestooten. Het belooft een interessante avond worden. GIFT WINTERHULP. Door de kermis-exploitanten is aan den burgemeester een bedrag van 28.ter hand gesteld ten bate van Winterhulp. Te vens werd er door him dank voor gebracht, dat de kermis met één dag werd verlengd. ZWIJNTJESJAGERS. Tijdens de kermis werden twee fietsen ontvreemd. Tevens werd bij de politie door twee personen aangifte gedaan van diefstal van hun rijwiel. De politie heeft een uit gebreid onderzoek ingesteld. Teekenlng Hessels (Pax Holland at PREDIKBEURTEN ZONDAG 18 OCTOBER IJM UI DEN NED. 11ERV. KERK Nieuwe Kerk. Kanaalstraat. 10: De. L. W. Erdiman. Bethlehcmkcrk, Jannes Wattstraat. 5: Ds. L. Lagerwoy. (Catechismus). ïo: d. Seflfling Jeugddienst. De <V>ede Herderkerk. Volsenluiivwefr. 10: Ds. G. 1<\ Caöleivbach. 5.30Ds. M. van der Voet te Haarlem-N. Voor her. H. Av. GEREFORM. KERK. Geref. Kerk. Noorderkadie, 10: Caind. J. Hadtsma. 5: Ds. S. E. WeSboavk. Gcref. Kerk, Burgemeester Rannbonnet- laan. 10: De. S. E. Weabonk. 5: Cand. J. Ha&tsma. Geref. Kerk. Veleerd'udnweg. 10 «n 5: Ds. E. G. van TeyJlngeo. Chr. Geref. Kerk. Marconistraat. io en 5: Ds. A. Zwiep. Oud-Katholieke Kerk. Noorderkado. 10: H. Dienst. 4.30: Vesper. Doopsgezinde Gemeente, Afd. Ned. Prot, Bond. 10.30: Ds. F. F. Mikrtz. Ned. Luthcrscli Genootschap, Ver. greb. Kalvensuuat. Geen dienst. Geloofsgemeenschap „net Leger des Helle", Oranjestraat 2. 10: HeiMgingsdiienst. 7.30: Verlossingasajnenkomst. Donderdag 7.30: Hediltglngsddenst. Evangelisatie Gemeente Gods, WtHebrord straait 10. 4.30: Samenkomst. Ned. Herv. Evangelisatie, Oranjestr. 8. 10 en 5: l^eedttenst. Vrije Evangelisatie. Willdbro-rdatr. 10. 4: A. T. Polderman te Den Haag. 7.30: j. Sevensma. te Amsterdam. —Vergadering van Geloovigen, WUlteme- beekweg 22A. 10: Broodbreken. Maandag 8: Bidstond en Bijbet»espreuking. Baptisten Gemeente, NV' ilSemebeekweg 22A. Woensdag 8: Da. L. de Haan. te Hui. Herst. A post. Zend. Gem., WWlebrordetr. 10: Godsdienstoefening. VELSEN. Nod. Herv. Kerk. 10: Ds. Johs. Brons geest. H. Avondmaal. 5.30: Ds. Johs. Brons- gee«it. Bijzondere samenkomst. Geref. Kerk, Koningsweg. 10: De. F. E. Hoekstra. 5: Cand. C. Moons. DRIEHITS Ver. van Vrijz. Hervormden, gebouw Tois- diuinerlnan. 10.30: Ds. H. Snethlagc te H-il- legersberg. Gcref. Kerk. gebouw Toisduineriaan. 3.30: Ds. F. E. Hoekstra. BEVERWIJK Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. A. W. Lazonder uit Nieuw-Vennep. Doop^gcz. Gein. Geen opg. ontvangen. Rvang. Lutii. Gom. 10.30: Ds. S. v. d. Wou de, Dordrecht. Vera v. Vrijz. Herv. 3: Ds. B. J. Aris. uit Amsterdam. Ger. Kerk-, 10 en 5: De. M. Feltsmo. Vrije Evangelisatie „Mnranaüia". Ko ningstraat 41. 9.30 BUlstocid. 10: J. Seven sma, uk Amsterdam 11.45 Zondagsschool 5; J. S evemsma. Dinsdag Zomgvereenluing Woensdag 7.30: Bl)be4bespreking, j. Peere boom, Noordwijk. Donderdag 6: BijbeMtüas (Jongeren 14-17 jaar). WIJK AAN ZEE EN DUIN. Ned. Herv. Kerk. 10; Ds. A. J. Bronkhoret Vereenigingsgebouw. 10: W. A. Verreeg, hulpprediker. 7 De. A. J Broivkborsi. CASTRICUM Nod. Herv. Kerk. 10: Ds. J. Ni Seulljn. UITGEEST. Nod. H erv. Kerk. io Ds. J. H. Hanneimn SANTPOORT Ned. Herv. Kerk. 10.30: j. Adr. Vteser, Huilpprediiker. Ned. Herv. Kapél. 10: Geen diens:. 4: Ds. It. Visser. Santpoort. Gcref. Kerk. 9.4S en 5.30: Ds. H. J. ten Brink. Geref. Kerk in II. V. Wtistotaon. 10: A. C. Reuyl, van Bontveld.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3