Opmerkelijke zege van V. S. V. 6—1 bubbeltje en knor 't WAS EEN UITWEDSTRIJD. Santpoort versloeg De Kenneniers. I.E.V. won van V. V. B. Stormvogels noch Sparta konden doelpunten. „Laat V.S.V. een uitwedstrijd spelen en Bo langzamerhand gaat de bijgeloovlge suppor- der rood-wttten het als ntet-ongewoon be lhouwen, dat V.S.V. In andere plaatsen goed uit den hoek komt en op eigen terrein met een ichrale kluif tevreden Is. Het is waar. dat men m net kamp te IJmuiden Oost nog lang niet in ia it en asch zat toen-Feijenoord met een flinke Kge huiswaarts keerde, maar toch waf men er niet zeker van, dat er spoedig wraak zou worden (enomen. Daaruit volgt, dat V.S.V., zij het geen .wonderteam", dan toch een ..wonderlijke" ploeg Is. Want de leeuw heeft Zondag aardig ge- iliuwd, bezield met den wil een elftal andere gotterdammers te doen voelen, dat hij nog altijd jeetelt. Een flksche 1—6 zege was het resultaat den uitwedstrijd tegen R.F.C., welke zeker ten pleister op de wonde mag worden be- chouw. Van schrik speelde Feijenoord gelijk, ldus voor de eerste maal in deze competitie til puntje verliezend. Dit komt de spanning ten «ede. Stormvogels heeft gedurende enkele weken, glo baal bezien, gelijken tred met V.S.V. gehouden, maar Zondag werd van dezen weg afgeweken. Ce ontmoeting tegen Sparta ('t was èl Rotter dam wat de klok sloeg!) eindigde zooals zij was «gonngn, ofwel met 0—0, zoodat de man van het torebord niet vermoeid zal zijn geweest. In Itder geval bettt- zoo. dan zen reeks Rotterdam se puntjes ^zonder tegenvoeter. Intusschen Kordt de aandacht echter behalve op de IJmui- der verdediging op de voorhoede (maar dan min- jer prettig) gericht. Er waren in de gemeente twee ..onder ons-" [edstrljden, want V.V.B. ontving I.E.V. en was daarbij zóó gastvrij, dat de R.K. sportvereeni- ing geen spijt van het bezoek kreeg, terwijl snipoort De Kennemers op bezoek kreeg. De tverwljkers hadden een week van te voren van Ich doen spreken en Santpoort zat een tijdlang i het hoekje, waar de slagen vallen. Wie had erwacht. dat deze ploeg De Kennemers een pak p de broek zou geven? Met 21 deden de Sant poorters de harten hunner supporters sneller tóppen. Dit tempo was bij de Terrasvogels minder vlug writ het bezoek bij H F C.-bewees, dat de oudjes tel soms nog best doen. En toch meenden velen, lat de Vogels na hun gelijk spel zich spoedig »eer eens op de borst zouden kunnen kloppen. I.F.C. won met 3—2, zoodat we nog even geduld moeten hebben. Den moed er maar inhouden, 91 [errasvogels Van de clubs te Velsen-Noord heeft alleen de 9| belangrijke plaatselijke ontmoeting V.V.BI.E.V. oorgang gevonden, daar de wedstrijd van Kin- eim in Den Helder tegen de gelijknamige club /erd afgelast. Door afwezigheid van Van der Linden speelde landbergen bfj*V.V.B. linkshalf, terwijl Paul de luiter, de oud-Fortunaspeler, de rechtsbuiten plaats bezette. I.E.V. was volledig en dezen mid- ag in een uitzonderlijken vorm. De club der lauw-rooden heeft het bestaan den concurren- en op eigen terrein een 4—2 zege af te dwingen, raardoor zij thans uit. zeven wedstrijden de vijfde verwinning in successie heeft behaald en zich aarmede tevens hechter in den kopgroep heeft eplaatst. De verwachting van een gelijk spel eelt I.E.V. door beter plaatsen en het kiezen d 'an een juiste opstelling grondig te niet gedaan til [et was dan ook ver na de rust, dat V.V.B, een ;di -() achterstand, welke eenigszins geflatteerd was, JC1 oor taai volhouden kon inloopen. I.E.V. schijnt llures te hebben om te trachten de leiding in C te nemen'en te behouden. Verrassing van V.S.V. Balvers verrichtte de hattrick. ROTTERDAM V.S.V. zorgije weer eens voor en verrassing. Na den tegen Feijenoord verlo- ui ren wedstrijd achtte men de rood-witten over het ;n Igemeen niet meer tot een direct herstel rit laat; het tegendeel is echter gebleken. •v Van bijzonder gehalte was deze wedstrijd a egrijpelijke redenen niet. Spelers met een bij- ondere techniek als Poulus, Balvers en Van' and waren de besten van het elftal. 1 In het doel stond Blomvllet. Deze heeft zeer crdienstelijk gewerkt en zeker tot de overwin- >a» Ing bijgedragen. Eenmaal verrichtte hij zelfs 'en bijzondere safe en op oogenbllken, dat hij dit lok wel noodig had. verkreeg hij bijzondere lip van Broek later van Van de Gevel en van e'Vries, die om beurten den bal van de lijn aalden. toen Blomvllet reeds gepasseerd was. Aan den anderen kant had de V.S.V .-voorhoede iet ook met het veld te kwaad. Sterk heeft vrij reel goede kansen gemist, zoo ook Van der Lugt die meer matig was, de eveneens niet sterk spe mde, maar wel hard zwoegende, Van de Kuil. R.F.C. kon slechts stand hoyden, zoolang zij Jen wind meehad. In de tweede helft was zij de Ituatle niet mëer meester, te meer daar nu de Jmuidenaren een goed open spel gaven en de invallen in hoofdzaak over de vleugels werden deid hetgeen een opmerkelijk sugces had. V.S.V. zette de eerste aanvallen op. Hierbij ont landen reeds direct gevaarlijke momenten voor et Rotterdamsche doel, doch Invaller-doelman leyer redde zich. Onze plaatsgenooten hadden iet moeilijk op het veld en in het bijzonder Jroek. Alleen doorgebroken weliswaar uit bui- (nspelpositie kwam Vafi der Lugt voor he loei doch hij schoot naast, en direct daarop itte R.F.C. een goeden aanval op, waaruit de nksbuiten. Van Dijk, onhoudhaar inschoot. Van Zand was het. die op fraaie wijze den stand illjk maakte. Hij omspéelde Hey en gaf den jelman met een schuiver het nakijken. R.F.C. bleef aanpakken, doch had geen succes, scheelde het soms niet veel, daar in de eigen- |ke verdediging Voet nog de beste man was. "i de rust was het weer R.F.C.. dat het initig- nam. Broek-moest een gevaarlijke fout var Vries herstellen en even nadien De Vries eer i Broek. Toen de V.S.V.-voorhoede een vrij ivoudige kans zag verloren gaan was het Bal- rcrs, die een mooie voorzet van Van Zand, fraai nkopte (1—2). Even nadien miste deze speler chter een al zeer gemakkelijke*kans, maar hij laakte dit falen weer goed door direct daarop ogmaals een voorzet van Van Zand te benut- en. 1—3. Broek raakte geblesseerd en werd loor Van de Gevel vervangen, hetgeen een ver siering was. Van Zand zag zijn doorzetten be- rond want door zijn toedoen werd het 1—4, en et V.S.V.-overwicht, was nu zbo groot, dat zelfs 'oulus een harde ^schuiver loste. Balver^, die en zeer goeden wedstrijd speelde bracht den land op 15 en Sterk benutte eindelijk een e vele geboden kansen, waarmede tevens -■ - - fii. half uur na den tijd doordat scheidsrechter De treinvertraglng zoo laat kwam. Aan- elijk had dit wel invloed op zijn beslissin- die echter in principe goed bezien waren. Ie wedstrijd had onder zijn leiding een goed aiigekondigder 1st uWonc trp of SjSlormvogels speelde gelijk, maar.... Rotterdammers verdienden kleine zege. Wij zagen: Stormvogels—Sparta Br. Maardat wil nog niet zeggen. dat we een futloos, op een laag -peil staand partijtje voetbal zagen, al huizen beide clubs in de onderste regionen. Ze ker, er werden geen doelpunten gemaakt en we weten wel. daar ga je toch per slot voor rekening voor naar een voetbalwed strijd. waarbij je natuurlijk hoopt, dat je favorieten meer doelpunten maken dan de tegenpartij maar overigens hebben we toch aardige staaltjes voetbal gezien, die Je Je tocht naar het vrij kale Storm vogels-terrein niet deden beklagen. Jammer genoeg geldt deze lofzang niet de Stormvogels-voorhoede. Deze linie speelde weer niet, zooals wij dat nu zoo graag zouden willen, 't Begon zoo hoopvol. Van Pel loste al in de eerste minuut een ferm schot en bracht hef er op de rechts binnenplaats met zijn centers zoo goed af, dat de elftalcommissie-leden op de tribune e^caar veelbeteekenend en de bezoekers om heh heen met oogen, die schenen te vragen: „Nu, wat zeggert jullie daarvan?" aankekeji. En Kees Verdam snelde een paar maal langs het lijntje om van te watertanden, en Meyer, de hoogblondte nieuweling deed tal van goede dingen en... Maarde schuttér ontbrak. Slechts een maal, bij een schot van Verdam, moest Pel even flink in actie komen. Na rust. met den, wind in den rug, zou het echter beter gaan, zoo meenden we. Geweldige desillusie! 't Ging juist veel minder goed. De rechterwing kreeg zoo goed als niets te doen en viel bij dit. wei nige nog niet op o.ok-. Opbergen richtte weinig tegen Den Engelsman uit en Van der Kuil deed Avel njn best; doch kon het tegen Verheul en Meyer ook al niet bol werken. Doch of dit een reden was, om, zooals een aantal tribune-bezoekers deden, alle schuld op hem te werpen, betwijfe len we sterk. Een pjulm verdient de achterhoede van Stormvogels! Tjonge, wat heeft me die Jaap Schippers een werk verzet! En wat zat die Gerrlt Visser met zijn lange glij- beenen er lekker tuschen in. En dan Pietje Kraak! Die heeft er heel wat harde, ve nijnige. listige en andere schoten kranig uitgehouden. Maar hij stond ook op goe den voet met d.ie bekende Jonkvrouwe, <die men Fortuna pleegt te noemen. Drie maal lonkte zij hem met haar schalksche oogen vriendelijk toe enPietje knip oogde terug. Alvast voor een volgenden keer Sparta is ons ontzettend meegevallen. Haar voorhoede, waarin Drok en Dom- mering nog wel ontbraken, slaan we heel wat hooger aan. dan die van Stormvogels. Bewegelijk, pittig spel liet de vleugel Se- ton—Weber zien. Van der Kloet schoot er enkele keeren flink op los en ook Ver-- .meer deed, vooral voor de rust, tal van goede dingen. Elk oogenblik dacht je het Spa'rtaansehe quintet een doelpunt te zien maken, maar P en P. of wel „Pietje" en „Paal" wisten dat steeds te verhinderen. En ook de Rotterdamsche verdediging met den stevigen Verheul, Meyer en Den Engelsman aan het hoofd mocht er zijn! Hoe de Hermes-D.V.S-'ers destijds 10 ga ten in het Sparta-net hebben kunnen schieten, is ons nóg een raadsel TWEE MAN TE ERG (Twee Fransche douane-ambtenaren hieldöi bij de Belgische grens een smokRelaarster aan. Deze was onge woon groot en sterk en maakte de douanen onschadelijk. Ernstig ge wond werd een van hen in een zie kenhuis opgenomen. De v/ouw ont kwam Men praat van sterk en zwak geslacht, Van mannen en van vrouwen. Maar hij, die om 't berichtje lacht, Moet 't anders gaan beschouwen. Twee ambtenaren werden door Een ionge vrouw verslagen; Eén hunner is van zijn kantoor Naar 't ziekenhuis gedragen Gebelgd is men over lt gedrag Van de Belgische dame, Die er zoo bloedig kans toe zag Het Man-zijn te beschamen. Maar dit cijfert het feit niet weg, Dat ik me af moet vragen: Mag ik na deze smokkelpéch Van stérk geslacht gewagen Eén vrouw is duizend man te erg, Zooals weer eens moest blijken. Mét u (wat helpt 't als ik t,verberg?) Sta ik er van te kijken 'k Beklaag deez' ambtenarenstrop, Maar 't meest 't is te verklaren Den man, die met de dame op De huw'lijkszee moet varen! ÏJMUTDEN De Stormvogels .konden zich met It gelijke spel tegen Spat te in de handen wrij- (n, want. eerlijk gezegd, den Rotterdammers een kleine overwlnnig zeker toe. En zij ^Jouden ook met de volle winst huiswaarts zijn ekaeerd. als Kraak, Schippers en ook invaller Isser niet 'zoo goed verdedigd hadden en de ;ngenbewoners niet zoo door pech achter- gd waren. Want dit is een feit; Het zat Seton Van der Kloet niet mee. toen de bal reeds kaak gepasseerd was en- de paal een doelpunt t den weg stond. Stormvogels' voorhoede liet niet zooveel goeds 'iFfien als de Rotterdamsche aanval. Soms. vooral '0 toor de rust, werd er ln 't veld niet onaardig (speeld vooral Van Pel viel toen op met een S sntal goede centers en ook Meyer keek meer dan ens goed uit, wat hij met den bal deed. doch 't doel was men geen knip voor den neus zoodat doelman Pil geen enkelen „pil" ireeg te verwerken. Na de rust speelde het blauw-witte aanvals- erli uintet als geheel ook in 't veld minder. Een 35 >ut leek het ons van Schoorl den bal te veel op kei nks en te weinig op rechts te spelen, temeer sar hij zien kon, dat Opbergen niet tegen den ingelsman op kon. HET SPELVERLOOP. Tegen den wind inspelend liep Stormvogel.- iard van stapel én reeds In de eerste minuul ulsde een hard schot van Van Pel rakelings langs lert paal. t Toen was het Sparta's beurt. Ook hier vlotte het lV( ombinatiespel even wonderwel. Een hard scha* B van Weber suisde richting bovenhoek, kwam f «uiten Kraak's bereik tegen den onderkant van 15 9e lat en sprong toen het doel weer uit. Tevoren kas er eeh'.or al voor buitenspel gefloten. Sparta kwam weer terug. Schoten van den Boe dl Van der Kloet sulsden op Kraak af. doch deze Wst van geen wijken. Intusschen'zat Stormvogels' voorhoede niet stil ïr werd af en toe zeer behoorlijk gecombineerd. zelfs in een vlot tempo, doch tot een behoorlijk schot bracht men het tegen den stevigen bries in niet. Het best weerde de rechterwing zich. Van Pel en Verdam elkaar goed bleken te verstaan. Over 't geheel bleef Sparta echter het meest in den aanval, zoo dat de IJmuider defensie het :er druk kreeg. Schoorl c.s. weerden zich echter tstekend, wat niet wegnam, dat Kraak er toch ook aan te pas moest komen. De Stormvogels doelman hield echter opvallend gemakkelijk en zeer stijlvol z'n doel schoon o.a. bij een vliegend schot van Vermeer. Na 25 minuten slaagde Stormvogels er in 'I spel meer gelijk te doen opgaan. Ej- werd vaak zeer behoorlijk .geplaatst, waardoor het Spar- taansche doel meer dan eens gevaarlijk- dicht werd gepaderd. Verdam loste zelfs een ferm schot, dat Pil echter keurig stopte. Toch kreeg zelfs in deze periode van. meer gelijkopgaand spel Kraak nog verreweg 't meest te doen. doch hij toonde zich als altijd voor honderd procent betrouwbaar. Onder wisselende kansen en leven dig aanvalsspel aan beide kanten naderde de rust. Toen gooide Sparta er nog den schepje op en kwam het IJmuider doel onder hoogen druk te staan. Vooral de rechterwing weerde zich. Seton vuurde twee ontzettend harde schoten op Kraak af. Eén dezer pareerde, de IJmuider kee per op prachtige wijze, doch bij 't andere moest de paal hem steunen. Na de hervatting zat Stormvogels direct op de Rotterdamsche helft, waar Verheul echter een .beste partij back weggaf. Plotseling een Rotter damsche uitval, die een, corner opleverde. Deze werd keurig door Seton genomen en even keu rig doér Van der Kloet, ingekopt, doch Kraak redde de situatie voor de zooveelste maal. Kort hierna deed Pil aan den anderen kant hetzelfde, toen een kogel van School door één der Spar- taansche verdedigers van richting werd veran derd. Ondanks het feit. dat Sparta nu tegen den wind Inspeelde, was van een minderheid harer zijds geen sprake. Bovendien waren haar aan vallen beter van opzet en daardoor gevaarlijker dan die der thuisclub. De IJmuider verdediging moest dan ook nog al eens een corner weggeven. Eens kwam Seton alleen voor Kraak, doch weer wist deze te redden. En even later ,,zwi)nde' Piet weer. toen Van der Kloet hem kansloos passeerde, maar de paal weer in den weg stond. Toen Stormvogels hierop weer in den aanval kwam. doch doelpunten uitbleven, gooiden de iJmuidenaren hun ploeg wat door elkaar. Schoorl zagen we zelfs ln de voorhoede, opereeren, maar dit duurde niet lang, want dra kwam men tot de ontdekking, dat de Sparta-aanvailen nu veel gevaarlijker werden. In deze periode voorkwam Kraak wea- een zeker doelpunt. Tegen het eind kwam Stormvogels weer even sterk opzetten. Opbergen kreeg nog een goede kans, doch „lepelde" den bal net over de lat. Drie strafschoppen, voltreffers bij V.V.B—I.E.V. VELSEN V.V.B. heeft verdiend verloren, want de speelwijze van I.E.V. rechtvaardigde on getwijfeld zijn overwinning. Wel was de. 4—0 achterstand welke veroorzaakt was door fouten an Clots eji Olivier, geflatteerd, maar toch bleek x.E.V. het juiste verband te hebben gevonoden. hetwelk den geheelen wedstrijd niet verloren is gegaan. Bij de gastheeren bleef het spel steeds te kort, waardoor succes uitgesloten was. "o halfllnie kon zich niet voldoende optplooien den aanval flink aan het werk te zetten. Boven dien werd de fout begaan het spel teveel over links-te verplaatsen, waardoor De Ruiter, die zich als een behoorlijk tactisch en technisch spe ler ontpopte, veal te weinig werk kreeg om ge vaarlijk te worden. De voorhoede, die toch wel eenige goede kansen kreeg zag deze op jammer lijke wijze verloren gaan. Ook hier ontbrak com binatie-vermogen. De bezoekers daarentegen hadden een ejfta dat klopte als een bus. Ondanks de lange „halen" was het plaatsen bijzonder goed. terwijl het sa menspel volkomen tot zijn recht kwamen. Vooral de halflinïe werkte uitstekend en P. v. d. Berghe. de spil, was „overl tegelijk". In de verdediging was voornamelijk Van der Zon paraat, om Lute, die overigens niet veel te doen kreeg van eeni- druk te vrijwaren. aanvalslinie van de blauw-rooden deed het voortreffelijk. De belde vleugels werden beurte- lingsftln het spel betrokken en gaven afgemeten passes, waardoor Nieuwenhuisen steeds aanval lend kon optreden en deze het Olivier plus Lantsink en Clots danig lasüg maakte. Reeds waren er 35 minuten verstreken toen Clots geheel onnoodig Juist binnen het strafschop gebied den bal met de hand sloeg. De penalty, door Nieuwenhuisen op halverhoogte ingeschoten miste niet <01). Twee minuten daarna volgde een i.K.V.-aanval. uit het midden opgebouwd het leer. kwam bij Schoorl. deze gaf door aan Nieuwenhuisen, Clots probeerde voor de doellijn weg te werken, maar de I.E.V.-mlddenvoor, die den optippenden bal met zijn hoofd opving, maakte geen fout (02). De rust brak aan met I.E.V. in de meerderheid. Na dé hervatting pakte deze de zaak weer - -- giek aan. Na 7 minuten nam Verkooyen v lijn af een vrijen schop, welke door verkeerde opstelling van Olivier keurig in het doel terecht kwam (03) Twee mlnutep later werd Nieuwenhuisen tijdens een solo-aanval ongeoorloofd in het strafschop gebied ten val gebracht. P. v. d. Berghe gebruikte dit tweede koopje (0—1). V.V.B. gaf zich echter lang niet gewonnen. Nu trok de Breesaap-halflinie er op los. ~- voqrhoed^ werd aan het werk gezet en het was P. de Greet die na 14 minuten het leder opbracht en doorgaf aan De Boer. welke den bal verder verzorgde en op fraaie wijze de eer redde (1—4) Enkele malen ontsnapten beide doelen aan ge vaar. V.V.B. zette ondanks de tegenaanvallen alles op alles. Het ontbrak echter aan plaatsen, er juiste combinatie, evenals aan behoorlijke schut ters. De I.E.V.-verdediging gaf verder weinig kahs op succes, totdat Van der Zon bij den aan val van den dag door V.V.B. de kluts kwijt raakte en zijn handen gebruikte. De toegekende derde strafschop benutte Spruit, die weinig goed werk had kunnen verrichten, drie minuten voor het einde. I.E.V. had verdiend gewonnen. De lei ding was bij scheidsrechter Miezerus ln goede handen, waardoor de wedstrijd, die veel belang stelling trok, een eerlijk karakter behield. Trio won deh wedstrijd. Hoe Santpoort De Kennemers versloeg. SANTPOORT Voor de tweede maal in dit seizoen zagen wij Santpoort en laat ons direct, zeggen dat wij met .het vertoonde spel, hoewel een verdiende overwinning werd behaald, nog lang niet tevreden zijn. Weliswaar werd er op sommige momenten aardig samengespeeld, doch het overrompelende aanschouwden wij slechts in de eerste minuten van de tweede helft, Toen was Santpoort op haar best, het geheele Kennemers elftal werd ln de verdediging teruggedreven en het was slechts aan Vrouwe Fortuna te danken, dat de nederlaag tot een doelpunt verschil be perkt bleef. Maar het overige gedeelte van den wedstrijd, brrhet was nauwelijks het aan schouwen waard. Hulde slechts aan het drietal Van Egmond, J. Nijssen en A. Maarschalk. Dit trio heeft den wedstrijd gewonnen. In de periode, dat De Kennemers een sterk overwicht op het Santpoort-doel uitoefenden, verrichte dit drietal woqfieren en het optreden van Van Egmond werd een daverend succes. Hef laat geen twijfel dat hij zijn plaats ln het eerste elftal volkomen waard i thans is eerst gebleken, dat een wijziging zoo tegenop werd gezien, een verbetering van groot formaat bleek te zijn. Wij vragen ons echter met verbazing af hoe dergelijk Kennemers elftal verleden week den leiders een zoo geduchte nederlaag wist toe te brengen. In de achterhoede rammelde het ge ducht. Van Putten tooonde zich In het geheel niet trapvast, Steeman zwoegde als een paard doch vond geen steun bij zijn halfspelèrs en in de voorhoede vonden wij Koldewijn ook dl geen openbaring. Wel verrichtte thj zoo nu en dan aardig werk, doch hetgeen wij van den oud- Heracles speler verwacht hadden, kregen wij niet te zien. De zeventien-jarige Bosman was geheel onschuldig aan beide doelpunten; hij wist op onnavolgbare wijze nog eenige schijnbare doel punten te voorkomen. De gebroeders Albers ver richtten hier nog het beste werk doch daar Tromp na een aarzelend begin er steeds beter inkwam ken van deze belde spelers ook weinig gevaar komen. De thuisclub begon met een sterk aanvallend spel. Keer op keer werd het Kennemers-doel on der vuur genomen, doch de schoten waren zoo slecht gericht, dat zij voor Bosman geen moeilijk heden opleverden. Even voor rust moest hij ech ter, toen Van Lunter hoog voorzette en Gerrits met een boogbal het leder binnen het bereik van Bakkum plaatste, voor een omhaal Ineens van laatstgenoemden zwichten (1—0). Na de thee speelde Santpoort de eerste ini- huten een zoodanig overrompelend spel, dat de geheele Kennemers-verdediging in het nauw werd gedreven. Bij een plotselinge doorbradk van Ken nemers maakte J. Nijssen zijn eenige fout en met een onhoudbaar schot zorgde Bleeker voor den gelijkmaker (1—1). Santpoort was thans niet meer te houden, een doelpunt zat in de lucht en nadat Bakkum eerst nog tegen den bal had geschoten, zag Ger rits zijn kans schoon en met een kogel scoorde hij via den onderkant" lat 't verdiende winnende doelpunt. Geheel Kennemers appelleerdi het feit dat de bal niet over de lijn was geweest, doch scheidsrechter Van Erp, die in de onmid dellijke omgeving stond, wees resoluut naar hel midden. Vijf doelpunten in een kwartier. HAARLEM Na 25 -minuten was de stand bij" H.F.C.—Terrasvogels nog 0—0 In die periode was voornamelijk H.F.C. aan het woord geweest. De Haarlemmers speelden een pittig spelletje en gleden nog al eens langs de Santpoortsche mid- denllnie. Juist, toen het er op begon te lijken, dat Ter rasvogels zich wat zou gaan loswerken, maakte H.F.C. haar.eerste doelpunt, tengevolge van een misverstand tussehen Van Leen en Röbken. Nu was het hek van dea dam, allereerst van den Terrasvogelsdam, welke pogingen de doelman nog in 't werk stelde om 't hek te sluiten. In een oogenblik stond het 30 voor H.F.C., grootendeels het gevolg van het falen van het rechterdeel der Terrasvogelsdefensie. Het pleit voor de Santpoortenaren, dat zij zich door dezen tegenslag niet laten ontmodlgen. Ze speelden dapper verder, meenden, dat ze nu genoeg „den bal midden-uit" genomen hadden en toen ging het hek van den H.F.C.-dam. Eerst doelpuntte Zaal, waarbij de H.F.C.-doelman niet heelemaal vrij uit ging en toen zorgde Van Gel der na fraai werk van De Ruyter, die, tussehen twee haakjes, als rechtsbinnen lang niet zoo goed was, als rechtsmldden of rechtsachter, en Zaal voor een tweede punt. Alzoo 5 doelpunten i een kwartier tijd! Maar toen was het ook uitl Ook na de rust. toen Terrasvogels in de meerderheid was. werd, dank zij o.a. het fraaie backspel van Kammeijer, niet meer gedoelpunt. En aan den anderen kant zorgden "Kraak en de doelman voor hetzelfde. H.F.C. won dus met 3—2, doch met een beetje ..linder tegenslag in die periode van Inzinking hadden de Vogels het tegen het overigens goed spelende H.F.C. tot een gelijk spel gebracht. Stormvogels IIAle. Victr. II 40. Stormvogels 2 ontving gisteren het nog onge slagen Alcmaria Victrix 2 op bezoek, doch slaag de er ln, Óndanks het feit, dat men niet volledig was en twee spelers tijdens den wedstrijd no, vervangen moesten worden, een sprekende over winning te behalen. Voor de rust speelden de blauw-witten vai den wind af en slaagden er dank zij Jan Tol en Rudi de Boer inee n 20 voorsprong te nemen Ook na de rust werd nog tweemaal gedoelpunt, thans door Van Kempen en Van der Kuyl. Zij nog vermeld, dat Van Dongen blijk gaf een speler met aanleg te zijn, Kamink een zeker doel punt voorkwam en doelman Oldenburg e een aandeel in de „nul" van Alcmaria Victrix had. aZterdag werd de wedstrijd D.E.M. 2—Water loo gespeeld, die voorloopig de beslissing moest brengen Inzake het bezetten van de eerste plaats. De weegschaal sloeg in het voordeel van Water loo door. De ontmoeting had een zeer spanned verloop Belde partijen speelden vlot en „open". Om beurten -waren zij ln den aanval, maar steeds wisten de verdedigingen het gevaar te keeren Voor de rust was Waterloo in de meerderheid, doch doelpunten bleven uit. In de tweede helft gebeurde hetzelfde zoowel D.E.M. als Waterloo kregen een strafschop te nemen, doch de keepers wisten den bal te stoppen. Onder groote span ning kwam het einde met 0—0 Bovenaan is de stand thans: gesp. gew. gel. verl. ~v.-ï. pnt. Waterloo 6 5 1 0 40—3 E. M. 2 5 3 2 0 35—1 Waterloo 2, dat bij Terrasvogels 4 op bezoek ging, won met 24. Scholieren genoten van korfbal. Watervliet toont^ha&r voortvarendheid De leerlingen van enkele scholen hebben Zaterdagmiddag op Watervliet naar harte lust kunnen korfballen. Enkele twaalftallen hadden verstek laten gaan, waardoor het schema van de korfbalvereeniging Water vliet een gedeeltelijke wijziging moest onder gaan. Desondanks zijn de ontmoetingen in het algemeen gunstig verloopen, zoodat de krachtsverhoudingen duidelijk waren op te merken. De leiding berustte bij de heeren Brocksma, Bonekamp en Velthuysen, leden van het eer ste twaalftal van Watervliet, die tijdens de proefwedstrijden als scheidsrechters fungeer den en aanwijzingen omtrent de spelmethode en -regels gaven. Er werd nogal eens tegen de regels gezondigd, maar dit werd mede ver oorzaakt. doordat vele scholieren/ nog nim mer, hadden gekorfbald. Toch werd een en ander vlug begrepen, waardoor reeds spoedig een vrij behoorlijk spelbeeld werd getoond. Er werd om 3 uur begonnen met een ont moeting tussehen de Da Costaschool en een combinatie van de scholen 1 en 7. Op het andere veld ontmoetten de beide twaalf tallen van de U. L. O. school te Beverwijk elkander. Na een half uur werden deze par tijen afgebroken om de door de leiding vast gestelde wedstrijden te spelen. Hiertoe kwamen tegenover elkander school 4 en U. L. O. school (Beverwijk), tweede twaalftal. De „kleinen" van school 4 weerden zich buitengewoon. De U. L, O. school had meer geluk, te meer daar het bij school 4 ook aan schutters ontbrak. De proefwedstrijd ein digde in een 52 overwinning voor de L. O.-school. Een interessante partij was die tussehen de scholen 6 en 2. Deze wedstrijd, die in alle onderdeelen behoorlijk werd gespeeld, gaf voldoende gelegenheid om spanning te bren gen. School 6 nam de leiding met een goed schot, maar enkele minuten voor het einde bracht school 2 de partijen weer op gelijken voet. Ongetwijfeld zullen de deelnemers meisjes en jongens met genoegen dezen korfbal middag hebben doorgebracht. De groote geest drift waarmede is gespeeld, zal zeker een opwekking zijn om op den ingeslagen weg voort te gaan en zich straks in de competitie geheel te geven. Deze fraaie sport verdient meer belang stelling. De korfbalvereeniging Watervliet, die het initiatief nam, komt zeker een woord van lof toe voor de wijze waarop zij de zaken heeft aangepakt. Het is het jyiste middel om korfbal te propageeren door 'de jeugd gele genheid te geven op gemakkelijke wijze te oefenen. Watervliet speelde gelijk. Het is Watervliet niet gelukt» den uitwed strijd 'tegen Aurora 1 te winnen. C. Bone kamp en mej. E. van Eek waren verhinderd, -waarvoor C. de Groot en H. Voerman invielen. De omstandigheden Heden veel afbreuk aan den strijd, doch ondanks alleé was het einde nog een gelijk spel (22). De ontmoeting begon zonder een meerder heid van een der clubs. Na -een half uur gaf Velthiys Watervliet de leiding, doch nog voor de rust werden de ploegen op gelijken voet gebracht. In de tweede helft waren de Velsejaaren iets sterker, maar het juiste schot was zoek. Een goede bal wipte' uit de mand. Toch nam Watervliet weer door M. v. d. Brink met een. mooi schot van grooten afstand de iding. Direct na de uitworp maakte Aurora hter gelijk (22). Hoewel Watervliet alles in het werk stelde om, te winnen, gelukte dit niet, te meer, doordat een der aanvallers zoo ongelukkig viel, dat hij het veld moest verlaten. Tweede twaalftal verloor. Het tweede twaalftal van Watervliet heeft den uitwedstrijd tegen Oosthoek 3 met 5—1 verloren. Oosthoek kwam versterkt uit, aan gezien enkele spelers van zijn tweede ploeg toestemming hadden gekregen om voor het derde twaalftal te spelen. Daardoor gelukte het den gastheeren Watervliet met een gevoe lige nederlaag huiswaarts te zenden, welke club door ziekte van een der dames onvol ledig was. Het eenige doelpunt der Vel- senaren werd door mej. D. Zwart gemaakt. Burgerlijke Stand. GEBOREN: M-, v. Loo, d.. de Wetstraat 2, IJmui denB. Bakker. d„ R. Claeszenstraat 20, IJmui den: J. C. v. Loon, z„ Ratelstraat ^3, IJmuiden: Jansen, z., Verspreide Woningen 31. IJmui den; A. v. Rijs. d„ Ahornstraat 44, IJmuiden Schager, z.. LSppérshêystraat 10, IJmuiden; C. Hoof, Oranjestraat 23, IJmuiden. OVERLEDEN: M. Douws. echtgene. v. J. Kra- der, Tromjostraat 88, IJmuiden: A. Wijker, 67 j.. echtgen. wj C. Gravemaker, Kennemerlaan i3, t.Tmuiden; K. Fray, 68 j.. echtgc-n. v. N. de Vries. Kerkerlnklaan 34. Santpoort; E. Hartog, 59 j., echtgen. v. J. Bllnkhof, Pr. Hendrikstraat 100 IJmuiden; A. A. Hofland, 69 j„ wed. ,v. G.' C Dam. Rijksweg 218, Velsen. ONDERTROUWD: S. T. de Boer, Weesper- straat 265. Weesp en M. van Gooi, Willebrord- straat 49. IJmuiden. Toek. adres: WUIcbrord- straat 49. IJmuiden; C. J. Oltshoorn. Stations weg K 115, HeHoo en A. Zwanenburg. Kalver- straat 20, IJmuiden. Toek. adres: P. Vermeulen- straat 20. IJmuiden; C. Apon, Weteringschans 136 I. Amsterdam en L. J. Sebas, W'Jn- Daniëls- laan 12. Santpoort. Toek. adrés: Wijn. Daniëls- laan 39, Santpoort; P. de Krijger. Marconistraat 14. IJmuiden en M. Kempe. Torricelllstraat 23. IJmuiden. Toek. adres: TorricelUstraat 23. IJmui den; L. H. de Vrind. Duinvlletstraat 98, Velsen-N. en D. IJdema. Dulnvlietstraat 98. Velsen-N.. H. Weeda. Adm. de Ruijterweg 99, Amsterdam de Bock. v. Dalerlaan 72, Santpoort; W Post, Hageltngerweg 365, Santpoort en A. Barg, Trompstraat 156, IJmuiden. Toek. adres: IJmui den. Trompstraat 156; D. v. Beek, Pres. Kruger- straat 94. IJmuiden en J. s. Grol. Pres. Kruger- straat 94. Toek. adres: Pres. Krugerstraat 94. IJmuiden; A. Bastlaanse. Dorpsstraat 264, Wouw en C. Martens. Kal verstraat 17, IJmuiden. Toek adres: Dorpsstraat 264. Wouw; E. J. Polman, Zui derkade 60. IJmuides en A. Keibergen, Water- 'Uetstraat 4. Velsen-N. Toek. adres: Stationsweg 64, Velsen; P. A. Hofman. Waalsdorperweg 265. Gravenhageen M. Schol. Bloemsiraat 146 IJmuiden; C. ter Burg, J. Tollïusstraat 14. Amers foort en M. Stelp, J. v. Ilèemskerkstraat 68 IJmuiden. Toek. adres: J. Tollïusstraat 14. Amers foort: J. J. Schoen, Hoofdstraat 105. Santpoort en M. A. Antonleli, Voorplaats 22, Santpoort Toek. adres: Santpoort. Hoofdstraat 105; H. de Haas. v. Galenstraat 21. IJmuiden en A. Presing, Javastraat 186, Amsterdam. Toek. adres: v.'Ga lenstraat 21. Amsterdam. GEHUWD: H. v. Deijck en C. Vazel, Eiken straat 9. IJmuiden; W. v. d Meijde en G. Th. Belderok, Kalverstraat 106. IJmuiden; J. Helde? 'en A. Knol,' Hagelingerweg 61. Santpoort; N. J. Klaver en R. M. Hermans. Fr. Naereboutstraat 14, IJmuiden; N. Hollenberg en M. L. FrankevtJ- ler, Schulpweg 31. Velsen-N.; Av. Acker en H Schoonenberg. Groote Houtweg 149,Beverwijk: p. J. v.eSchöoten en J- 6. Maarschalk, Hagelin gerweg 36. Santpoort; J. J. Keetlaer en Chr. Tuijn, Koningsteinstraat 9 zw.. Haarlem; J. Riedijk en N. Wouda, Velserduinweg 163, IJmuiden. A. J. G. ter Haar overleden. Na een operatie, die Zaterdag plaats had, is de heer A. J. G. ter Haar. kringleider van de N. S. B. in den nacht van Zaterdag op Z'lidag overleden. De neer Ter Haar volgde indertijd den heer Kok als kringleider op en zag zich voor een moeilijke taak geplaatst. Waren reeds zijn werkzaamheden toen talrijk, door den oorlog werden zij nog aanzienlijk uitgebreid, zoodat de heer Ter Haar zijn geheele persoon moest inzetten. Als overtuigd nationaal- socialist was hij echter steeds bereid om zijn kracht aan zijn beweging te geven. Hij was een bescheiden werker, doch hij heeft zèer veel voor de N. S. B. te IJmuiden en om streken gedaan. Zijn kaméraden betreuren zijn heepgaan dan ook diep. De Moerberg werkt door. Er werd reeds vee! bereikt. Het 'speeltuinwerk te IJmuiden-West mag zich in een buitengewone belangstel ling van de zijde der jeugd verheugen. Al leen het feit, dat ongeveer duizend kinde ren het terrein aan de Cornelis Drebbel- straat geregeld bezoeken, zegt reeds vol doende. Er is dan ook in korten tijd zeer veel bereikt. We denken hierbii onwille keurig aan de uitbreiding en de herstellin gen van de speelwerktuigen. De veranderingen in het clubhuis mogen echter evenmin onvermeld blüven. Zoo heeft bijvoorbeeld Oom Henk met enkele bescheiden middelen, zooals crêpe-papier en dergelijke, een aardig geheel weten te ontwerpen", waarbij zelfs de sprekende Moerberg-kleuren niet ontbreken. Er werd hard gewerkt en toch nemen, naarmate de winterperiode vordert, de moeilijkheden toe. Het valt immers niet mee om het speeltuinwerk voor zoo'n groot aantal kinderen gaande te houden temeer daar niet alle clubs gehandhaafd konden worden. Gelukkig bestaat het be stuur dezer vereeniging uit leden, die er al eenigszins aan gewend zijn om de moilijk- heden niet alleen te troiseeren, doch te vens te overwinnen. De heeren J. Goris als voorzitter, T. van Urk en C. van der Veen als leiders der Moerberg's Mondaccordeon Muziekantjes en niet te verbeten H. Arends als de steeds opgewekte Oom Henk beschikken over een taaie volharding. Deze is geenszins over bodig. Zelfs het eerste kinderfeest dreigde te mislukken.wegens een tekort aan ban ken, Alles was voor'elkaar, doch voof dit probleem scheen geen oplossing mogelijk en helaas moest men vaststellen, dat in dit opzicht de vereischte medewerking ont brak. Ondanks het geringe aantal kinderen (on geveer vijftig) slaagde de avond uitstekend. Men hoopt weldra meer kindefen te kun nen bevredigen, opdat allen binnen niet al 4e langen -tijd aan bod komen. Bovenge noemde heeren zullen wel voor de noodige vroolijkheid en afwisseling zorgen, want dank zij hun fantasie weten zij de jeugd uitstekend te vermaken. Over de Moerberg's Mondaccordeon Mu zikantjes vertelde de heer Van Urk ons, dat de belangstelling bijzonder is. In negen weken steeg het aantal leden weer tot honderd en men is dus genoodzaakt om in diverse groepen te repeteeren. Het gropt- ste vraagstuk vormt evenwel de voorzie ning der mondaccordeons. Er is een flink tekort aan deze instrumenten, zoodat het uiterst moeilijk is om alle kinderen nor maal te, laten repeteeren. De heeren zijn echter bijna iederen avond in actie om met de jöngeren te oefenen en zelfs worden =oms de noodige repetities met succes uit gevoerd, Het ontbreekt dus geenszins aan optimisme. Voor degenen, die al hun vrijen tijd voor dit jeugdwerk opofferen, moet men opgetwijfeld waardeering koesteren. Toestemming buitenboord motoren. Personen, die onderdeelen van buiten boordmotoren in hun bezit hebben zoo als b.v. de motor, het omhulsel, de aandrijf as. de Scheepsschroef, enz., moeten tot het onder ?ic hhebben dier onderdeelen toe stemming vragen aan den Afdeelingscom- mandant dor Marechaussee, Van de Vijver straat 8, te Amsterdam-O*- Liefhebbers van konijnen. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heb ben onbekenden in de Van Wasseniierstraat bij een tweetal bewoners konijnen gestolen. Bij den heer B. werden uit een hok met zeven konijnen, vijf van deze beesten ont vreemd, en bij den heer S. werden alle drie konijnen medegenomen. s Tevens ontdekte een inwoonster, dat uit haar woning vier levensmiddelenkaarten waren ontvreemd. Christenvrouwenbond. De afdeeling IJmuiden van den Nederland- schen Christen Vrouwenbond heeft het voor- nefnen om in de komende maanden normaal haar gebruikelijke ledenvergaderingen te hou den. Zoo zal zij Donderdag 18 November in het Vereenigingsgebouw bijeenkomen. Tijdens dit huishoudelijk samenzijn zal mej. B. J Visser—'Teeuwsen te Santpoort een interes sante causerie houden. BIJBELLEZING. In het lokaal Willemsbeekweg 38 te IJmui- den-Oost zal de heer J. Tiesema te Hilver sum Woensdagavond een bijbellezing hoti^cn. Ned. Hervormde Gemeente. In een bijzonderen mlddngdienst van de Ned. Hervormde Gemeente van Wijk aan Zee en Duin op Zondag 25 October zal herdacht worden, dat na jarenlange opheffing der predikantaplaav. op 23 October 1342 vpor het eerst weer een eigen predikant zijn Intrede in deze gemeente deed. Het bestuur van de Chr. JongeUngsvereent- glng „De Zeemeeuw" heeft een nieuw bestuur samengesteld, dat er thans al« volgt uit ziet: Ds W. A. Versteeg, voorzitter. C. A. Wttteveld. se cretaris en W Franck, penningmeester. Ook bij de Chr. Meisjesvereemglng te Wijk aan Duin deden zich bestuurswisselingen voor. Freu le P. Boreel werd presidente. J. van Amersfoort, vlce-presldente. C. van Harn. secretaresse en A. Kooister. pennlngmcesteresse. In verband met dc komende hulppredikers- vacature wordt nu reeds al het mogelijke ge daan om tot een spoedige benoeming van een nieuwen hulpprediker over te gaan. De Chr. Jongemannenvereenlging te Bever wijk begint woensdag a.s. het winterseizoen, evenals de Jongensclub „Door Vrienden Opge richt". ONTSMETTEN' VAN BIBLIOTHEEK BOEKEN. Door do plaatselijke afdeeling van „Het Witte Kruis" worden reeds genomen tijd aan de bibliotheckhouders losten verstrekt met. adressen van gezinnen, waar besmet telijke ziekten hetyschen. waarbij het ver zoek wordt gedaan, aan leden van die huis gezinnen geen boeken uit te geven.'Mocht dit echter toch het geval zijn, dan heeft „Het Witte Kruis" den bibliotheekhouders de gelegenheid aangeboden om deze boe ken gratis te platen ontsmetten. Op deze wijze wordt besmettingsgevaar zooveel mo gelijk ondervangen. De ontsmetting van de boeken geschiedt in het Wijkgebouw aan de Baanstraat. Ds. F. E. HOlEKSTRA. Ds. F. E- Hoekstra, predikant bij de Geref. Kerk alhier, staat op het tweetal te Hilver sum in de vacature van de vierde predi kantsplaats aldaar. BEVERWIJK Burgerlijke Stand ONDERTROUWD: J. van Amersfoort. Verl. Voorstraat 72. Wijk aan Zee en A. E. Koolstra, C. Materswee 83. Toek. adres: Wijk aan Zee; A. Bijl. Franekervaart 20, Sneek en E. M. A. Dutn, Schans 2; F. Buitenhuis. Zeestraat 33 en B. Sint, Pelsstraat 34. Velsen-N. Toek. adres: Pelsstraat Velsen-N.; N. Rampen, Groote Houtweg 147 en W. P. Vink. Groote Houtweg 147; H. B. Kuys. Dorpsstraat 51, Castricum en M. C. Robregt, Kerkstraat 80. Toek. adres: Nuhout van Veen- straat 14. Castricum: D. Hefhering, Tulpstraat 43, Koog aan de Zaan en J. A- Fris, Creutzberg- laan 108. Toek. adres: Berkenlaan 4. GETROUWD: A. Zijlstra en W. van Wyck; H. Niesten en B. Brandjes;. J. Groot en J. C. Al bers; T. W. B. Klarenaar en C. J. Knijnenburg. BEVALLEN: A. G. van der Kolk—Tiel, d. Verl. Voorstraat 82. Wijk aan Zee; F. Slinger—Spieter. 7... Grensstraat 8; M. H. C. van Loon—Monen, z. Bergerslaan 14; G. P. Wagter—Verbeek, t.. Von- dellaan 13; J. W. M. G. Versélewel de Witt Ha mer—van de Ven. d.. Vondellaan 89; D. van Geenhuizen—Tabak, z., Creutzberglaan 7 b; L L. Wester—Grapendaal, z„ Heemskerkerweg 44; C. Brakenhoff—Schilt, d.. Laan van Kanakn 38; J. F. Dingier—Stoutenbeek, d., Breestraat 52; F. C. J. v. d, HeldeZweeris, z., Kulkensweg 97; C. Schier—v. d. Mijl, z., Aoacialaqo 65. OVERLEDEN: A. Blom, 78 jaar, weduwe van J. Edses, wonende, te Velsen. SANTPOORT KERKELIJKE BIJEENKOMST. In de Gereformeerde kerk wordt Dins dagavond om acht uur een openbare bij eenkomst gehouden. Dr. W. G. Harrenstein te Weesp. oud voorganger der Santpoortsche gemeente, zal spreken over*het onderwerp: „Is Christus ook in dezen tijd nog het Licht der Wereld?" TERRASVOGELS-FEESTAVOND. Het bestuur van „Terrasvogels" he.eft het voornemen op 22 November in „l)e Weyman" een feestavond te organiseeren voor leden en donateurs. CASTRICUM CURSUS BOSCHBOUW. Wegens te geringe belangstelling, (er waren slechts tien aanmeldingen) heelt men besloten den cursus boschbouw eerst vol gend jaar te houden, ROGGETEELT. Rondom de „Brabantsche Landbouw" in het provinciale duinterrein, heeft men 120 H.A. rogge gezaaid. De werkzaamheden zijn dezer dagen geëindigd. Zij zijn in werk verruiming door de Heide Maatschappij uitgevoerd. CENTRALE KEUKEN. Door de centrale keuken worden deze week dagelijks 512 warme maaltijden be reid, bestaande utt stamppot, voor hen die te werk zijn gesteld in de provinciale duin terreinen. DIENSTJUBILEUM. Onder groote belangstelling herdacht mej. Dubbel den dag waarop zü 25 jaar geleden werd aangesteld als verpleegster aan het Provinciaal Ziekenhuis „Duin en Bosch". R.-K. PAROCHIENIEUWS. In verband met de vroege duisternis zul len met ingang van heden de avondoefenin gen te 6.30 uur beginnen. BENOEMING. De heer J. Castricum, sinds 1938 in tijde- lijken politiedienst, hier ter plaatse, is «met ingang van 16 October als zoodanig in vas ten dienst benoemd. VITAMINE-TABLETTEN. Voor de uitreiking van vitamine-D-tablet- ten kwamen 414 gezinnen in aanmerking. Door 152 gezinnen werd er geen gebruik van gemaakt. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Cornelis Willibrordus, zoon van De Gaoot. Florentius Anthonius en Stuifber- ;en, Maria Barbara, Vinkebaan 7; Catharina Jornelis Johanna, dochter van Mul, Johan nes en Stuifbergen Agnes Johanna, Dorps straat 41; Engelbertus Franciscus Alfonsus Antonius, zoon van Nijman, Engelbertus en Baltus, Maria Elisabeth, Geelvinckstraat 9; Johannes Petrus Theodorus, zoon van Beentjes, Nicolaas en Metzelaar, Christina, Schoutenbosch 9; Stephanus Johannes Mar. tinus Andreas, zoon van Greuter, Andreas Nicolaas Antonius en Swart, Johanna Ma ria, Stationsweg 5; Franciscus Matthias Ma ria. zoon van De Njis, Nicolaas en Tromp, Wilhelniina Maria, Pernéstraat 67. Gehuwd: Kok. Michiel en Meijne, Catha rina; Metzelaaar, Cornelis en Wulp, Aryia. Ingekomen personen: A. A. Vlaarkamp, van Amsterdapi, Stetweg 83; H. Dee, van Amsterdam, Geelvinckstraat 42; J. B. Kos ter, van Velsen, Jacob Catsstraat 41; H. R. Mos, van Blaricum, Stationsweg 7. Vertrokken personen: C. Hollenberg naar Venlo; wed. A. Louwe naar Uitgeest, Mid delweg 48: K. Sitzer, naar Rotterdam, Beu- kets weg 86; L. M. Walop, naar Rotterdam, Weversnoekstraat 53hs; C. KokMeijne naar Heiloo, Westerweg C 347; C. A- Graaf land naar Maastricht, Abtstraat 6; J. A. A. Westhoff naar Amsterdam, Westergasthuis straat 51III. BIJEENKOMST N.S.B. De plaatselijke afdeeling der N.S.B. houdt een ledenvergadering op Donderdag 22 Oc tober in de zaal van de „Rustende Jager". GEMEENTEBODE. De heer Eggermond. welke tot gemeente bode benoemd werd. zal 1 November in functie treden. ONTSMETTING VAN BLOEMBOLLEN. Door de ontsmettings-inrichting voor de bestrijding van verschillende ziekten in het bollengewas, o.a. aaltjesziek, vlieg, e.d. wer den in het afgeloopen seizoen 3300 zakken narcissen behandeld. Vorige jaar was het kwantum beduidend grooter, doch de in levering, alsmede de verkregen resultaten, ?ijn er oorzaak van dat dit aantal vermin derd is. Volgende maand zal ook de ge legenheid worden opengesteld voor het ontsmetten van pootaardappelen. ONS VERMAAK. De gemengde Tooneelvereeniglng „Ons Ver maak" zal „In Andermans Schoenen" Zater dag 24 October in de Tooneelzaal van het Provinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort en Zaterdag 31 October in het Provinciaal zie kenhuis te Medemblik opvoeren. BUITENBOORDMOTOREN. In gevolge het bepaalde bij verordening Nr. 100/1942 van den Rijkscommissaris zijn ook de bezitters van niet complete buitenboordmoto ren verplicht geworden om toestemming te vragen voor het onder zich hebben van on derdeelen van buitenboordmotoren, zooals b.v. de motor, het omhulsel, de aandrijfas, de scheepsschroef, enz. De aanvragen moeten worden ingediend bij den Afdeellngscomman- dant der Marechaussee te Alkmaar. TeeRening Hessels (Pax Holland m.) Agenda IJmuiden. MAANDAG 19 OCTOBER. Thalia: Het witte escadron, 7.30 uur. Rex: De weg naar geluk, 7.30 uur. De Pont: Merijntje Gijzens jeugd, 7.30 uur. Vereenigingsgebouw, Kalverstraat: Nutsavond, 7.30 uur. DINSDAG 20 OCTOBER. Thalia; Het witte eskadron. 8 uur. Rex: De weg naar geluk. 7.30 uur. De Pont: Merijntje Gijz«ns Jeugd, 7.30 uur. DIENST DER APOTHEKEN. Avond- en nachtdienst: IJmuider Apotheek, Koningsplein. 4

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3