^landskampioenen op Stormvogelsterrein gestruikeld. BUBBELTJE EN KNOR Ztvak V.S.V. verloor voor het eerst een uitwedstrijd. E. V. op eigen terrein verslagen. 'jntpoort kon het niet bolwerken Gelijk spel van Kinheim. >c4 "n d'r Is geen Club in Nederland, die Storm- •ls kan verslaan!" zongen de enthousiaste .ten gistermiddag op de Jongenstribune, toen de lstrijd Stormvogels—A.D.O. nog slechts enkele iuten aan den gang was. De Stormpieten amen zoo ferm uit den hoek, dat de tands- nptoenen in het begin volkomen werden te- in; gedrongen. Het kwam nog dikwijls voor. dat IJmuidenaren stevig in het of/ensief waren daardoor hebben de supporters der blauw ten geen kwaden dag gehad. De wedstrijd t niet mooi, maar grootendeels rijk aan span- X g. Jammer, dat het bordje „schutters ge- agd" nog steeds niet van het Stormvogelshuls >iS i worden verwijderd. Maar hoe het zij, Storm- 05 els is kranig tegen de groote broers van leer rokken en dat Is een voornaam iets. "*e belangstelling was aanzienlijk, ook al om- velen uit Den Haag waren gekomen. Zij heb- A.D.O., dat toch geen gemakkelijke taak ver- :htte. zien struikelen Wel hadden de bezoe- s voor de rust de leiding durven te nemen. 'c{ ar in de tweede helft maakte Meijer gelijk. aldus den uitelndeltjken stand op t—1 brengend, ..Laat V.S.V. 'n uitwed strijd spelen Ook in dit opzicht blij ken er uitzonderingen te De rood-witten hebben te Delft met D.H.C. verloren en zijn daardoor verder Feijenoord ten achter geraakt. De Rotter- ïmers boekten weer een groote zage en beb op het oogenblik vijftien punten uit acht lp jstrijder.. Blauw Wit en V.S.V. volgen met pectievelijk twaalf en elf punten, oor den Nederlandschen Omroep werd in de rtuitzending een ooggetuigeverslag gegeven, arm werd opgemerkt, dat V.S.V. een heel thten dag had, zoodat D.H.C. volkomen rïsjnd heeft gewonnen. De achterhoede der luldenaren, aldus de reporter, was niet in besten vorm en het spel van hun voorhoede el" ID 'g' wedstrijd van Terrasvogels werd uitgesteld rort speelde wel, maar niet zoo ïuccesvoi vorige maal. Met eei^ 3—1 nederlaag keer de ploeg'huiswaarts. clubs te Velsen-Noord, die tot nu toe overwinningen wisten te behalen, hebben idag hun tegenpartij gevonden, Wellswaai i Kinheim een 3—1 achterstand tegen Zand- uwen na de rust inloopen en het er met gelijk spel afbrengen, maar indien de 1-zwai te aanvalslinie meer steun van de halT-. Iers had gekregen was de mogelijkheid van overwinning op de Zandvoorters niet uitge- >n geweest. ,in de Rooswijklaan moest I.E.V. na de over- '01 imngenserie in U.S.V.U. de meeidere erken- i. De Uitgeesters hebben I.E.V zeker niel lerschat. waardoor hun de zege toekwam. Wel rden door de Velsenaren drie doelpunten ge- L.ord, maar twee daarvan werden geannuleerd. gens hands en vermeend buitenspel. Toch ft U.S.V.U. de concurrenten tijdelijk uitge- d® akeld. iet - ,,B eesapers" maakten weer een vergeefsche 5. nu naar Bergen. :d. a OVERZICHT. zeer matig; het was te peuterig, het miste en de D.H.C.-doelman had het allerminst A'.D.O. door Stormvogels bedwongen. IJmuidenaren verdienden de puntenverdeeling. ogels heeft den Nederlandschen kam- atl en een juutje afhandig weten te maken en eet gezegd, volkomen verdiend. wa ha rmvogels was In het veld zeker niet de min- - van de Hagcnaai"S en de Ijmuider vooriioe- ,-as geen haar beter of minder dan die van O., welke echter.... lang niet best was m het'„plaatsen" van den bal was aan A.D. kant beter verz.orgd. Daarin had de uitste- middenlinie van de Hagenaars een voor ns im aandeel. Verdedigend kon de Storm- ,j ;els-mlddenlinle zich met dit l-Iangsche trio meten, doch het plaatsen was aan iJmulder ide absolirut minder. ch ua kansen had Stormvogels den wedstrijd men winnen, want vooral na de rust. toen de O.-defensie met haar buitenspelval veel der succes had dan daarvoor, kreeg het n* uwwittc quintet een drietal „opgelegde" nsen. SPELVERLOOP. en Iet begin was aan beide kanten uiterst tam. eerste leven in de brouwerij bracht de nvogels-rechterwihg. Verdam bracht den bal iirig op en gaf een afgemeten center aan >1, die met een keihard schot dat op de proef stelde. Deze stompte het intge schot echter keurig uit zijn doel. ven bleef het nog „roerig" Opbergen kreeg deze periode zelfs een goede kans. doch faal- met schieten en toen zakte de levendigheid er wat af. Vooral-A.D.O.'s spel viel ons In dit zicht tegen en we hoorden in onze omgeving de opmerking maken, dat Stormvogels A.D.O. „hebben" kon. een kwartier kwam A.D.O. wat meer los aanvankelijk resultaat was een aantal hoek- loppen. Een dezer werd in eerste instantie gevaarlijk iif de richting van het Stormvogels-' gt el gekopt. De bal werd echter op zijn reis daar- - en door lichaamsdeelen van andere spelers on- rschept en belandde tenslotte via Evevsteyns >fd in 't net (0—1). lit doelpunt ontmoedigde Stormvogels aller- etpst. maar toch bleef A.D.O. de lakens uitdee- Neuteboom kreeg kort na het eerste doel- nt opnieuw een goede kans, doch Kraak liep 5t bijtijds uit. (reeg „Pietje" nog zoo af en toe werk te ver- hten Schippers en Visser zorgden er voor. hij het ondanks 't A.D.O.-overwicht niet al druk kreeg Niessen in het Haagsche doel 1 vrijwel geheel werkeloos toekijken, daar de irmvogels-aanval absoluut niet tegen De Jong Chouffour- was opgewassen. Ook de A.D.O.- idenlinie verrichtte gogd werk. alleen deed xi Tap het ook wel eens op een minder nette nier. Bovendien liepen Van Pel c.s. nog e! is in de listige door de Haagsche backs opge- te buitenspelval. Met 1—0 brak de rust aan. la de rust was Van der Kuyl varvangen door mers. Zou het een voordeel zijn? Het leek er ivankelijk op. want de thuisclub liep hard van pel. Men forceerde zelfs een paar hoekschop evenwel zonder resultaat. Het beste resul- dat we in deze periode noteerden, waren serie harde schoten van Meyer en Schoorl. net over de lat gingen. ia dit Stormvogels-offensiefje kawm A.D.O. U er opzetten. Eenige critieke oogenblikken be- lo- fde het Stormvogels-doel. o.a. eens, toen gr. sak het heiligdom reeds verlaten had. doch de ia- juist over de lat heenging, ht. ia 20 minuten ging Stormvogels weer tot den ival over en had Meyer, de harde werker uit voorhoede, dank zij een fout ces (1-1). tormvogels. hierdoor aangemoedigd, kwam sr terug. Een korte tik van Hamers stelde loorl in staat een ouderwetschen schuiver ien, \velken Niessen echter keurig stopte, m ie strijd om de leiding was nu spannend. Ha- rs kreeg van Opbergen de kans van den dag :h faalde. Even daarna weer een kans voor mers. maar weer geen doelpunt, tormvogels bleef de beste kansen krijgen, cd werk van de recliterwlng gaf Opbergen to egenheid een hard schot te lossen, dat juist io- ist ging. N. flak voor het einde kreeg Verdam den bal in ede positie, doch ook deze eenvoudige kans ig verloren. Bijna scoorde A.D.O. nog het win- ide punt, doch Goedhart's hoofd voorkwam ier. Dat was uitstekend werk van den blauw den middenspeler, die op een goeden wedstrijd terugzien. 3j[ebrek aan doortastendheid deed V.S.V. verliezen. too heeft V.S.V. voor het eerst een uitwedstrijd floren en wel de belangrijke kamp tegen het zy Iftsche D.H.C. Tot dusver konden de IJmui- ke naren in de uitwedstrijden de tegenpartij hun serderheid toonen. In Delft ging het anders en jn ezecr het ons spijt dit te moeten zeggen; de g. mvinning kwam D.H.C. volkomen toe door grootere doortastendheid. Toch heeft V.S.V. gelegenheid gehad den stand tenminste tot gelijk spel te brengen, doch de spelers heb- de omstandigheden niet aangevoeld en wij loeien hiermede het laatste kwartier van dezen n dstrijd. Ondanks den 4—0 achterstand had V. V. toen tenminste 4 doelpunten kunnen maken t het er bij twee gebleven is. is meer een en van de bezoekers dan een verdienste van de - .üisclub. Immers. Balvers liet een vrij gemak je iijke kans nonchalant loopen. denkend, dat die toch onbenut zou blijven door het vrlj- falen van Van der Lugt. De Vries permitteer zich een strafschop naast te schieten, terwijl doelman Van den Broek door een schljnbe- Wij zageri: Den kampioen van Nederland A.D.O. BiMaardaarom zagen we nog geen kampioensvoorhoede In actie! 't Mag waar zijn. dat de aanval van Stormvogels, „der traditie getrouw", ook dezen middag weer weinig presteerde, maar er dient aan te worden toegevoegd, dat het Haag sche aanvalsquiiet er niet veel meer van terecht bracht. Den beste speler vonden we nog Neute boom. den linksbuiten. doch dit houdt allerminst in, dat hij nu een opvallende partij speelde Het binnentrio, bestaande uit Clevan—Eversteyn—Roosenboom, was geen haar beter dan dat der thuisclub en ook Hartmans spel was op den rechter vleugel met direct een openbaring. Nu dient erkend, dat de 5 Haagsche aanvallers grooten tegenstand ondervon den van de zijde der Stormvogels-verdedi gers, wam in dat deel van het blauw witte team was de zaak weer „dik sn orde". Gerrit Visser toonde zich zijn plaats weer volkomen waard en ook de andere invaller. Cor Zwemmer, weerde zich alleszins verdienstelijk, hoewel hij toch tegenover den handigen Neuteboom stond. Arie Schoorl was stukken beter dan de vorige week. verzette tenminste heel wat meer werk dan toen. en Jaap Schip pers wasJaap Schippers en wie dezen stoeren jongeling den laatsten tijd aan "t werk heeft gezien, weet. wat dit betee- kent. Ook de beide „Pietjes" Goedhart en Kraak droegen tot het gelijke spel bij. Laatstgenoemde kreeg niet zooveel gelegenheid z'n talenten tetoonen als tegen Sparta. Maar ook de Haagsche defensie verdient een eervolle vermelding! De middenllnie TapVan Kampen—Loof deed zeker niet voor die van de Vogels onder. Ja. voldeed ons in één opzicht zelf nog beter: Zij speelde beheerschter, plaatste den bal be ter en was daardoor en dit geldt vooral de eerste helft een uitstekende steun voor de voorhoede, die dit steuntje best kon gebruiken, maar.... er niet van pro fiteerde. Het vermaarde backstel De Jong—Chou- four had voor de rust niet de minste moeite met de Stormvogels-voorhoede wat tippelde Van Pel c.s. bij herhaling in het buitenspel-valletje! doch daarna moest het zich door het vinniger worden van de Stormvogels-aanvallen meer in- spanen enliet toen nog wel eens een steek vallen. Had in die periode de Ha mers' plaats een schutter gestaan. Storm vogels had den wedstrijd gewonnen! Voor al de eerste kans was zoo eenvoudig, dat een Stormvogels-veteraan er van getuig de: „Die -had ik er met m'n pet in ge tikt...." Het lichtpuntje in de Stormvogels-voor hoede was Meyer en dat niet alleen van wege z'n hoogblonde coiffure. Dit is een knaap, van wlen Stormvogels nog plei- zier kan beleven. De vorige week zeiden we reeds, dat hij uitkeek, wat hij met den bal deed. Ditmaal bevestigde hij dien goe den indruk, óók ten opzichte van zijn „vechtlust". Hij smaakte het genoegen den gelijkmaker te scoren, en kreeg daarvoor van aanvoerder Schoorl een vaderlijk schoudertikje, 't Was verdiend, evenals het open doekje, dat hij daarna kreeg, toen hij 3 A.D.O.'ers in de luren legde weging reeds in den tegenovergestelden hoek Iiad gedreven en Van der Lugt. die weinig begrip van de middenvoorplaats aan den dag legde, schoot van dichtbij hoog over. De wedstrijd zelf was van goed gehalte. Vooral e eerste helft was fraai. D.H.C. startte voordeel van den wind en na eenig verkennen volgde een gevaarlijk moment voor de bezoe kers toen de bekende Delftsche rechtsbuiten Van den Engel Voet passeerde, doch Blom.vliet bracht redding. Dit. was het. begin van een serie ---vallen, alle vla den rechtsbuiten geleid. it nauwelijks was dit gevaar bezworen of Van den Engel brak nogmaals door Voet kon hem niet houden en nogmaals moest Blomvliet han delend optreden. V.S.V. nam nu de zaak in handen. Vei^chei- dene aanvallen, meerendeels over den rechter vleugel geleid, brachten den bal voor het Delft sche doel, doch de kansen werden door peuterig spel niet benut. BIJ een uitval van D.HtC. maak te Poulus een fout, waardoor de geheele achter hoede van streek bleek en Van den Engel wist vrij gemakkelijk te doelpunten. De wedstrijd was nog geheel open. Sterk kreeg u een kans, doch zijn harde schot ging juist ver. De wedstrijd stond op hoog peil, maar de balans sloeg toch door naar de Delftenaren, die door grootere activiteit een meerderheid wisten te veroveren. Het schijnt wel alsof de V.S.V.'ers Iets te zelfverzekerd waren. Zij hielden den bal dikwijls zoo lang bij zich dat een tegenstander gelegenheid kreeg hun dien te ontfu,oelen. Dit verschijnsel openbaarde zich den geh ien wed strijd, behoudens de laatste 10 minu en hei is uiteindelijk ook de oorzaak van alle Delftsche doelpunten geweest. D.H.C. scoorde een buitenspel-doelpunt ove rigens goed van opzet doch dan was het nog maals Van den Engel, die van zich deed spreken. Hij vond een afwachtende V.S.V.-verdediging tegenover zich en daaraan dankte hij" mede zijn succes. Met een vliegend schot gaf hij doelman Blomvliet het nakijken (2—0). In de tweede helft had D.H.C. den wind tegen, doch de club bleef overheerschend optreden. Ge durende geruimen tijd kwam V.S.V. er niet aan te pas. Weer was het Van den Engel, die van de hem geboden vrijheid gebruik maakte door een aanval op te zetten en Van Geest benutte de hem geboden kans (3—0). Even tevoren had Van den Gevel reeds een zeker doelpunt weten te voor komen, eveneens komend uit een aanval via Van den Engel en dit herhaalde zich kort daarop nog maals hoewel zekfer niet gezegd kon worden, dat Blomvliet onvoldoende was; integendeel, hij heeft zijn doel op zeer goede wijze verdedigd. Van den Enge! was de held van dezen wed1- strijd. Toen zijn geheele elftal zich bleef geven gaf hij zich dubbel en zijn goed doorzetten be zorgde hem den bah Hij gaf een pass naar Vol- lebregt en de stand was 4—0. V.S.V. wijzigde nu de samenstelling. We zagen Poulus als spil en De Vries als rechtshalf-rechts- binnen opereeren. Het ging beiden goed af. Van Osch verwisselde van plaats met Voet en nu was Van den Engel uitgeschakeld door eerstgenoem de. Toch was het D.H.C., dat vrijwel alles gelukte en tot een aanval van beteekenis konden de IJmuidenaren het niet brengen. Eindelijk had Van der Lugt succes. Een goed door Sterk doorgespeelden bal werd door hem ingeschoten en mede door goed doorzetten van De Vries die tevoren een strafschop Ji ad naasi- geschoten bleef gevaar voor D.H.C. dreigen. Zelfs werd de stand vrij gemakkelijk door De Vries op 4—2 gebracht en nu eerst bleek hoe zwak eigenlijk de Delftsche achterhoede wel was. Geen van beide partijen wist verdere kansen te benutten en de door den heer Nijs voortreffelijk geleide wedstrijd bracht eindelijk een overwin ning voor het elftal, dat zich de meeste moeite heeft gegeven om die te bekomen. Kinheim's gelijk spel. Onder een flinke belangstelling heeft Kinheim in een spannende ontmoeting aardig strijd ge leverd tegen de Zandvoortmeeuwen. De groote fout bij Kinheim was weer. dat het spel te kort werd gehoouden, terwijl bovendien de midden- linie slechts enkele momenten goed werk deed door de aanvallers aan den slag te zetten, het geen dan ook veelal succes opleverde. Te vaak speelde de halflinie teruggedrongen. De verdedi ging met Groeneveld en De Vries, en in laatste instantie Daniels heeft de gevaarlijke Zandvoort meeuwen aanvallen dikwijls weten af te slaan. De voorhoede had een aardige spelverdeeling, hoewel de schutters voor het vijandelijke doel op zich lieten wachten. De uitslag (3-Jfc bracht echter alle reden tot tevredenheid, daaWleze de erhouding goed weergeeft. Reeds dlréct ontwikkelde zich een goede strijd, Na een aardigen aanval van Kinhelm (er was een minuut gespeeld) kwam de bal bij den Zandvoort- rechtsbinnen, die twee man omspeelde en met een geweldig schot vlak langs den staander en voor Daniels onbereikbaar scoorde (0—1). doelpunt bracht enthousiasme bij Kinhelm 12 minuten gaf Rademaker, die goed voldeed, het leer keurig door aan De Boer. die doorliep en met een prachtig schot de clubs op gelijken voet bracht (1—I). Kinheim kwam nu even „los" Snelle, goede aanvallen en fraai samenspel brach ten bij Zandvoort een schijnbare inzinking. Na ruim twintig minuten passeerde de bezoekende middenvoor echter Daniëls; hoewel dit een for meel buitenspel-doelpunt was. werd het door den scheidsrechter toegekend (1—2). De Klnheim- verdedlging beging de fout te blijven staan om te ajjpelleeren. Een minuut later passeerde de zelfde speler Daniëls opnieuw, nu met een fiaaien kopbal, rechtstreeks uit een hoekschop (1—3). Tijdens een van de Kinheim-aanvallen w Raaymakers door een Zandvoorter al vallende vastgehouden, waardoor hij niet tot schieten kwam. doch de scheidsrechter liet dit begaan, De rust kwam met onveranderden stand. Na de hervatting was de strijd een halve mi nuut oud toen Raaymakers het leer bij een prachtigen aanval aan De oBer gaf, deze zette door naar Rademakers, die fraai doelpuntte (2—3). Ongeveer zes minuten later, tijdens een belangrijk overwicht van Kinheim en goed stu wend werk van de halflinie. belandde de bal bij Versteeg. Deze gaf een tikje naar Raayma kers, welke geheel naar links plaatste en Kui lenburg had vlak voor de doellijn geen moeite (3—3). Het laatste half uur was het spel van Kinhelm zeer verflauwd, hoewel er toch nog enkele aar dige aanvallen werden opgebouwd. Daarentegen probeerden de Zandvoorters door overrompelen de aanvallen nog resultaat te bereiken, maar ook hier bleven doelpunten uit. l.E.V. liet zich de zege afsnoepen. De ontmoeting I E.V.—U.S.V.U. aan de Roos- A-ijkerlaan is vooral na de hervatting zeer span nend geweest, daar l.E.V. behoorlijke veldmecr- derheid" bezat, doch deze aan de taaie, verdedi gende houding van U.S.V.U. niet on doelpunten wist uit te drukken. Over het algemeen verkeer de l.E.V. niet in die zekerheid, welke de vorige week aan V.V.B. de nederlaag bezorgde. De rechtervleugel, die tot nu toe steeds prachtig werk had verricht, kon geen bijzondere prestaties leveren, waardoor Nieuwenhuïsen ook minder gevaarlijk was. Het laatste kwartier muntten Van der Zon en Brakenhof uit. Daarentegen ver richtte de Uitgeest-doelman keurig werk. De l.E.V.-aanval probeerde te weinig ie schieten, waardoor kans op succes uitbleef. Een betere ver houding ware een gelijk spel geweest, maar de geluksfactor sprak nu voor U.S.V.U. Onmiddellijk ondernam de thuisclub gevaarlij ke, snelle aanvallen, waardoor U.S.V.U. In de verdediging werd gedrongen. Uitgeest-doel man redde een zeker schijnend doelpunt toen Nieuwenhuïsen met een door Verkooyen aange geven bal alleen voor het hok kwam te staan en de keeper uitliep Een moment later wierp deze zich opnieuw op het leder en redde hij keurig een aanval van links plaatste Schoorl den bal - den doelmond, maar de toegeloopen Slote- maker schoot juist tegen den paal. Het eerste rechtbulten door 'n mooien voorzet middenvoor achterhoede een misverstand en U.S.V.U. pro- Kennik gelegenheid gaf fraai in te koppen. (0—1). I.E.V. was de kluts even kwijt. De verdediging miste voortdurende en werkte slecht weg. Toen het vertrouwen eenigszins was herwonnen werd een hoekschop genomen, waaruit Nieuwenhuisen scoorde, maar de scheidsrechter had hands ge constateerd, en de vrije trap was voor de bezoe kers. Even voor de rust ontstond in de I.E.V.- achterhoede e.en mi^erstand en U.S.V.U. pro fiteerde daarvan (0—2). De hervatting gaf den Velsenaren nieuwen moed. Telkens kwam het leer voor het vijandelijk doel, maar hier stuitte de I.E.V.-aanval -steeds weer op de hechte Ultgeester verdediging, waaraan de halflinie was toegevoegd. Geheel onverwacht kwam de bal bij Verkooyen, die met een hard schot de eer redde (1—2). Vele goede kansen wen den verspeeld. Een U.S.V.U. uitval droeg een ge vaarlijk karakter, maar daarna bleef I.E.V. in de meerderheid. Onophoudelijk dreigde de gelijkma ker te komen. Toen Nieuwenhuisen voor het doel zou intrappen hield de keeper zijn been vast. De scheidsrechter kende een strafschop toe, welke de middenvoor onzuiver inschoot, waardoor de doel- njan stopte. Dit was de kans om te winnen. Een ingeschoten bal werd toen de keeper van U.S.V.U. reeds was- gepasseerd door een halfspeler op den doellijn op het nippertje gerad. Het laatste kwar tier verstreek onder buitengewone spanning I.E.V. vocht voor den gelijkmaker maar succes bleef uit, GERUCHTEN Is het wóar Ja hoor eens even: Ik heb het óók maar gehóórd. En waar hoop is, daar is leven; Zeg het alstublieft met voort! Maar tóch wil ik het gelooven, Want heeft u het niet verwacht :k Wil u helisch geen kool gaan stoven, Maar zoo heb ik maar gedacht 't Kón wel waar zijn, 'k zou zoo zeggen: Neem eens aan, dat het zoo is. 'k Wil er wel geen cent op leggen. Maar.is 't waar, dan is het mis. Officiéél? Neeof ik hoorde Het van één, die 't weten kan Hij zei het met weinig woorden, Maar ik denk er 't mijne van Wat ik denk Tja, even wachten Wat heeft-ie ook weer gezegd Nou enfin, ehmijn gedachten Zijnhoe dat nu uitgelegd? Och, juffrouw, wat een ellende Tjonge, 'k maak me ongerusL Onder ons het wordt een bende SstJuffrouw.echt waar.de kust. Maar u wilt de waarheid weten Tja, het ware wéét ik niet Offeu moet niet vergeten: Als je het eens goed beziet ■Iemand zei het, die 'k goed kende. Niet, dat ik me er aan stoo...... Maar., och menschwat een ellende! Dag juffrouw Slaap lekker hoor 1 Hoe Santpoort verloor. De Santpoortsche roodbroeken hebben hun krachtprestatie van de vorige week tegen W.F.C, niet kunnen herhalen: Met 3—1 moesten ze de meerderheid van de Wormervearders erkennen. Het veld van W.F.C. was zeer lastig te bespe len, wat de Santpoorters tot hun nadeel onder vonden. De Wormerveerders pasten zich aan deze terreinomstandigheden, meer gewoon als zij daaraan zijn, beter aan, zoodat hun veldwerk beter was tè noemen. Met de rust leidden de W.F.C.'ers daardoor ■2—0. Waar zij echter geen duidelijk sprekende veldmeerderheid hadden gedemonstreerd. was de kans nog niet heelemaal verkeken. Toen de Zaankanters na de rust den stand echter op voerden tot 3—0, was dit wel het geval, vooral daar in de Santpoortsche voorhoede Wijker en Kuypers allerminst op dreef waren en Bakkum weer een extra bewaking genoot. Bovendien was deze bij het nemen van enkele vrije trappen zoo onfortuinlijk rakelings over of tegen de lat te schieten. D. Ntjssen redde tenslotte de eer. doordat een schot van zijn voet door een W.F.C.'er van r'-u ting werd veranderd. V. V. B. REISDE WEER VERGEEFSCH Evenals twee weken geleden (naar Castrlcum) maakte de „Breesapers" een vergeefsche reis naar Bergen. De cousul van den N. V. B. had het speelveld goedgekeurd, maar de scheidsrechter laste den wedstrijd Bergen—V.V.B. af. Dit was niet alleen voor V.V.B. een geduchte tegenvaller, daar deze de reis nog eens moet maken, maar bovendien spreken de financiën en hartig woordje mee. V.V.B. is nu twee wedstrijden in deze competi- tie-afdeellng van 4 C ten achter. V.S-V. 2—STORMVOGELS 2 1—1. De derby tusschen de twee plaatselijke reserve 2de klassers is in een gelijk spel geëindigd. Over het geheel stond de ontmoeting niet op een hoog peil. Vooral het voorhoedespel van beide clubs viel tegen. Stormvogels 2 veroverde de leiding cn het scheen, dat met dezen 1—0 stand de wedstrijd zou eindigen, toen Bouwens kort voor het einde ge lijk maakte. D. T. S.—TERRASVOGF.LS. UITGESTELD Deze wedstrijd vond geen doorgang. He: veld werd reeds Saterdag dooc den betrokken consul afgekeurd. Oi. wel wat vroeg. WEER EEN GROOTE WATERLOO-ZEGE. Na de halve misstap van de voorgaande week heeft Waterloo, dat met twee invallers speelde, zich Zondag in den thuiswedstrijd tegen V.S.V. 4 volkomen hersteld door een 6—1 overwinning. Het eerste doelpunt ontstond op goedkoope wijze daar een door een V.S.V.-achterspeler ver keerd teruggegeven bal in de veste der bezoekers verdween. Even later zag V.S.V. kans gelijk te maken. Waterloo legde er nu een schepje*op. De rust kwam daardoor met 2—1. In de tweede helft was Waterloo herhaaldelijk in den aanval. De ploeg slaagde er in nog vier maai te doelpunten en heeft zich aldus weer steviger op de bovenste plaats genesteld. Uitslagen Strawberries. Vier op het Strawberries-programma voorkomende wedstrijden moesten Zondag worden uitgesteld, n.l. voor de dames Straw berries 1O.K. 1 en Strawberries 3T.H. C. 2 en voor de heeren Hermes 2Straw berries 4 en Fit 2Strawberries 5. Van de wedstrijden, die doorgang konden vinden, waren de uitslagen als volgt: Dames: Ever SwiftStrawberries 1 13 H. C. 3Strawberries 6 60 H. B. S. 5Strawberries 5 100 Heeren: Z.H.C.. 2Strawberries 2 21 B. M. H. C. 6Strawberries 3 04 Z. H. C. 4—Strawberries 6 80 Scholieren korfballen reeds aardig. Bezoek aan Watervliet de moeite waard. Evenals vorige week lieten Zaterdag som mige scholieren verstek gaan bij de school- korfbal-proefwedstrijden, welke op „Wa tervliet" werden gehouden. Desondanks kon de leiding, bestaande uit de heeren C. de Groot, Broeksma en Poser, uit het groote aantal aanwezige leerlingen van deelnemende scholen zes twaalftallen bijeen brengen, die onderling den strijd aanbonden. De vele meisjes en jongens hebben hun uiterste best gedaan, alleen om de techni sche aanwijzingen zooveel mogelijk op te volgen, maar ook om zich ten volle aan het opvoedende spel te geven. De mooiste ontmoeting was wel die tus schen de leerlingen van de Duinwijkschool te Beverwijk en de Watervliet B-adspiran- ten. De beide andere wedstrijden waren zeker door het enthousiasme interessant. Daar School 2 niet was opgekomen, speel de School 3 tegen een combinatie van ver schillende scholen. De homogeniteit dei- ploeg scheen daardoor geenszins te lijden, want deze wist School 3 een 2-0 nederlaag te bezorgen. Daarentegen was School 7 de sterkste in de ontmoetin» tegen een andere combinatie van scholen. Dit behoeft geen verwondering daar de leerlingen van Velsen-Noord het vorige jaar gezamenlijk den vfisselbeker van de Santpoortsche vereeniging S. V. voor korfbal in de wacht sleepten. School 7 kon dan ook na een aardigen strijd met 31 winnen. Vrijwel gelijkwaardige tegenstanders wa ren de Watervliet-adspiranten en de Duin wij k-scholieren (eerste twaalftal). Moch ten de eersten over meer routine en tech niek beschikken, de scholieren deden daar voor in hun geestdrift niet onder, vooral toen zij geleidelijk een aantal doelpunten konden maken, waartegenover de adspiran- ten zelfs geen tégenpunt wisten te plaatsen. De Duinwijkschool won met 60, hetgeen een mooi resultaat is. Door de ontmoetingen is ongetwijfeld weer bereikt, dat deze deelnemers een vol gend maal niet zullen ontbreken, daar zij op prettige wijze en onder goede leiding een leuken sportmiddag hebben gehad. Wat de wedstrijden voor den komenden Zaterdag betreft, kunnen wij mededeelen, dat hierover nog moet worden beraadslaagd. Zeer waaïschijnlijk zullen de twaalftal len, welke voor dien dag worden aange zocht in het midden van de week worden bekend gemaakt. Onvoorzichtige jeugd. Er kan niet genoeg worden gewaarschuwd tegen de onvoorzichtigheid der schooljeugd, weke blijkbaar geen aandacht aan het ver keer schenkt. Het gebeurt immers maar al te vaak, dat de kinderen zich roekeloos op den rijweg begeven. Vooral de autoped rijders hebben in dit opzicht nog niets ge leerd. Zoo kunnen wielrijders soms ter nauwernood zoo'n groepje kinderen ont wijken. Indien de jeugd oog voor haar eigen vei ligheid heeft en de ouderen met een weinig tact optreden, dan kan verandering niet uitblijven. Vooral de oudere jongens en meisjes kunnen de kleuters op deze wijze beschermen, waardoor ongevallen worden 'ermeden. Aardappelen (lief stal ontdekt. Door de Velser politie werden twee per sonen gearresteerd, die elk een zak aard appelen vervoerden. Spoedig wees het on derzoek uit, dat de levensmiddelen van dief stal afkomstig waren. De aangehoudenen werden naar het hoofdbureau van politie overgebracht. Kordate vrouw weerde aanrander af. Onverlaat reeds volgenden morgen gearresteerd! Gedurende den vorigen winter is het in de gemeente Velsen herhaaldelyk voorgekomen, dat alleen op straat ver toevende meisjes en vrouwen door on verlaten werden lastig gevallen. Deze maakten misbruik van de duisternis, welke mede er voor zorgde, dat radicaal ingrijpen uitgesloten was. Wel werd er in het voorjaar een aanrander gear resteerd, doch overigens was het werk der politie zeer moeilijk. De vrees bestond, dat zulke gevallen nu wederom de aandacht zouden gaan vragen. Donderdagavond is er inderdaad iets dergelijks gebeurd. Een dame be vond zich op den Drienuizerkerkweg, waar het 's avonds donker pleegt te zijn en werd, zonder dat ze er ook maar eenigszins aanleiding toe had gegeven, door een man bij haar kleeding vastge grepen. De vrouw schrok hevig, maar wist haar tegenwoordigheid van «eest te bewaren. Ze begon te gillen en de aan rander slaagde er niet in daar een einde aan te maken. Uit angst, dat hulp zou toeschieten, liet .hij zijn slachtoffer los, waarna hij snel de beenen nam. Vrijdagmorgen gelukte het de dame den dader aan te wijzen. Deze werd door de politie gearresteerd. Er is geen reden voor overdreven on gerustheid. De politie is geregeld waak zaam en zal eventueel de heeren aan randers een zwaren pijp laten rooken Teekenlng Hessels (Pax Holland m.) 16-Jarige bediende benadeelde zijn patroon. Twee jongens verkochten de buit. Wanneer er in het politie-nieuws van groentenhandelaren sprake is, betreft dit gewoonlijk overtredingen der prijsvoor- schriften, waarvan zij het publiek de dupe laten worden. Ook zij worden echter wei eens benadeeld. Dat is in de afgeloopen week weer eens gebleken. De politie slaag de er in vier personen aan te houden, die een groentenhandelaar op betrekkelijk groote schaal benadeelden oi daarvan pro fijt trokken. Een zestienjarige bediende had niet ove: gebrek aan vertrouwen van zijn te IJmui- den-Oost wonenden patroon te klagen. Hij maakte er echter misbruik van door zoo nu en dan enkele kistjes aardappelen te ontvreemden. Het stelen was vrij gemak kelijk en ontdekking leek zoo niet uitge sloten dan toch zeer moeilijk, zoodat de jongen niet aan ophouden dacht. Totaal heeft hij daarom niet minder dan vijftig kistjes aardappelen medegenomen. En hij kwam van. kwaad tot erger. Toen hij de kans schoon zag, stal hij tevens twee aan zijn patroon toebehoorende polshorloges. De bediende had een goed contact met twee jongens van zijn leeftijd, die met de buit wel raad wisten. Zij verkochten de aardappelen en waardevolle voorwerpen en deelden de opbrengst. Toen de groentenhandelaar argwaan kreeg, ging de politie tot het instellen van een uitgebreid onderzoek over. Reeds spoe dig werden de diefstallen, de daders en de helers ontdekt. Bovendien werd vastge steld, dat een chauffeur, die voor denzelf den groentenhandelaar aardappelen ver voerde. zich een gedeelte van de vracht had toegeëigend. Ook hij werd gearresteerd. Volle buit voor Watervliet. De twee door Watervliet gespeelde wed strijden zijn in overwinningen geëindigd. Het tweede twaalftal ging op bezoek bij Oost hoek 2 en toonde zich met 26 de meerdere. Het begin was voor Oosthoek, die dank zij een fout in de Velser verdediging, door een mooi schot de leiding nam. Hierna ging het spel gelijk op. doch de Watervliet-aanvallen waren gevaarlijker. Na ongeveer twintig minuten wist B. van Galen na een fraaie doorbraak gelijk te maken. Na de vakverwisseling was Water vliet het meest in den aanval. Een kwartier voor de rust zette C. Joffer het overwicht doelpunt om. maar al spoedig bracht Oosthoek den stand op 22. In de tweede helft bleek reeds dadelijk waartoe een goede training leidt. Het uithou dingsvermogen van de bezoekers was veel beter dan dat van Oosthoek. De thuisclub werd geheel overspeeld, vooral door het goede middenvakspel der Velsenaren. K. Hop man en mej. J. Huypen scoorden (2i). Weer in de beginopstelling gekomen bleek 7 Galen flink op schot te zijn. Hij maakte nog twee goede doelpunten en had dus totaal driemaal succes. Watervliet 3 won den uitwedstrijd tegen Haarlem 3 met 45. Dit is een verheugende prestatie, welke toont, dat de Velsenaren zich hebben weten te herstellen. Het was een aardige, gelijkopgaande wedstrijd. De doel punten van Watervliet werden gemaakt door Poser (2), mej. D. Zwart, J. Scheicher en Allan. Vrij en blij. Mede in verband met de huidige tijdsom standigheden heeft het bestuur der R.-K. Speeltuinvereeniging Vrij en Blij besloten vporloopig het speeltuinwerk te staken. Wellicht zal het bestuur echter niet na laten om zoo spoedig mogelijk zijn waarde volle taak te hervatten. In dit opzicht ge ven de bloeiende vereenigingen De Moer- berg en In Veilige Haven van gezonde voortvarendheid blijk. Een dergelijk voor beeld verdient juist thans navolging. Geitenfokkers streven naar veredeling. Reeds goede resultaten bereikt. „De gemeente Velsen telt verscheidene kampioenen op sportgebied onder haar ver eenigingen. In verband hiermede heeft 't be stuur dér Geitenfokvereeniging Velsen en Omstreken het voornemen om ook bii deze „uitblinkers" te worden gerangschikt. Onze geitenfokvereeniging nummer één van Noordholland, dat is het doel waar wii naar streven. De beste- en mooiste productie geiten moeten in het bezit der leden komen tot nut van ons gezin en tot eer der Geiten fokvereeniging". Deze enthousiaste woorden ■van den heer H. Prent, den populairen voorzitter der Geitenfokvereeniging te Drie huis, wei-den niet voor een groote vergade ring gesproken en toch hebben ze eigenlijk dezelfde beteekenis. Zij toonen immers de gezonde activiteit, waarmede het bestuur zijn taak vervult. Wellicht door de jongste successen te Hoorn aangemoedigd, behoeft de leuze geenszins tot de onmogelijkheden te behooren, temeer, daar de leden reeds over prachtig materiaal beschikken. De heer Prent kon ons echter nog meer erblijdende mededeelingen doen. Hij con stateerde: „Er zit groei en vooruitgang in de Geitenfokvereeniging. Het zeven en ne gentigste lid werd reeds ingeschreven en wie zal de honderdste zijn? Aan hem wordt als attractie een jaargang van ..De Geiten fokker" aangeboden. Gezien het aantal geitenfokkers in onze gemeente 2ijn er echter nog steeds te wei nig personen, die %ran de voordeelen ge bruik maken. Stellig 2ullen zij spoedig het belang van hun nuttige liefhebberij inzien en zich aansluiten. Inmiddels is de ballotage- en controle commissie met haar werkzaamheden begon nen en er konden reeds leden en candidaat- leden worden bezocht. De heeren. die deel van dit college uitmaken, zijn volkomen op de hoogte van de geitenfokkerij. Zij toonen zich dan ook altijd bereid om den leden deskundige „wenken en adviezen over de moderne veeteelt" met al haar problemen te verstrekken. Zeer terecht liet de heer Prent uitkomen, dat hiermede in een lang gevoelde behoefte wordt voorzien. De pas- beginnende geitenhouders beschikken im mers thans over de vereischte voorlichting. Het dekseïzoen is begonnen en op ge regelde tijden kunnen de betrokkenen met hun dieren op de bekende plaatsen ver schijnen. Bovendien mag niet onvermeld blijven, dat de animo voor zeer goede gei ten groot is. Zoo werd bijvoorbeeld door een der leden een lam gekocht van een geit, die te Weert (Limburg) een eersten prijs heeft behaald. Voorts kon de eerste prijs-winnares te Beekbergen (Gelderland) door de leden worden aangekocht. Zelfs een eerste priis-geit uit Friesland is in het be zit der leden gekomen. „Zoo moet het gaan." aldus vervolgde de heer Prent zijn relaas, „er moet een keur- collectie geiten naar Velsen komen. Hei be stuur zal dit streven stimuleeren en pro- beeren eerste klas geitenlammeren aan te koopen. Als vanzelfsprekend is het aantal beperkt, doch in het voorjaar bestaat er wellicht nog een kans om enkele fraaie exemplaren te bemachtigen. Het is immers duidelijk, dat mede door het fokken met de prachtige stamboekbokken het peil van den geitenstand in onze omgeving aanzien lijk zal worden verbeterd. Met het wilde bokken-verbod werd reeds veel bereikt. Men heeft liever één gek. die vier liter melk geeft, dan vier geiten met totaal de zelfde opbrengst. Het bestuur heeft hierop al ziin arbeid gebaseerd en zeer zeker zal het. slagen. Het gaat weliswaar niet in drie tellen, maar als we doorzetten, krijgen we het gedaan", aldus de heer Prent. SANTPOORT CHRISTENVROUWEN BIJEEN. IDe afdeeling Santpoort van den Nederland schen Christenvrouwenbond zal Dinsdag in de Hervormde Kapel haar maandelijksche ledenvergadering houden. Zwijntjesjager gepakt. Te Haarlem en Santpoort geopereerd. Tot veler nadeel blijkt nog maar al tc vaak, da; de rijwieldieven geregeld actief zijn. Menigeen moest reeds vaststellen, dat zijn trouwe metgezel, het stalen ros, was verdwenen. Als vanzelfsprekend wordt bij een der gelijke ontdekking steeds de hulp van de politie ingeroepen, doch deze ziet zich veel al voor een moeilijk probleem geplaatst. Hoewel er altijd een grondig onderzoek wordt ingesteld, is het resultaat niet onmid dellijk waar ie nemen. Dat de politie toch wel succes heeft, bewijst de arrestatie van een Haarlemschen rijwieldief in onze ge meente. Het gelukte de politie namelijk een in woner van Haarlem aan te houden, die zich aldaar evenals te Santpoort had_ schuldig gemaakt aan rijwieldiefstallen. Voor hem is de serie avonturen beëindigd, terwijl de rijwielbezitters voorloopig de wetenschap hebben, dat het aantal rijwieldieven op nieuw met één verminderd is Santpoorts Bloei. Halfjaarlijksche ledenvergadering. In het Stationskoffiehuts aan den Bloemcn- daalschen straatweg hield de vereeniging Santpoort's Bloei haar halfjaarlijksche leden vergadering. Na een kort openingswoord van den voor zitter. den heer J. van Beem. las de heer Visse de notulen van de vorige ledenver gadering. Vervolgens deed do voorzitter namens het bestuur enkele mededeelingen. Spr. wees er o.m. op dat door verschillende omstandig heden dezen zomer geen concerten zijn gege ven en dat het bestuur een ultnoodiging heeft ontvangen van den Bond van Vereenigingen voor Vreemdelingenverkeer in Zuid-Kenne- merland, om weer als lid toe te treden. Het heeft geantwoord, gevolg gevende aan een besluit door een eenigen tijd geleden gehou den levenvergadering, dit niet te kunnen doen. Tenslotte zeide spr.. dat het uitreiken der distributiebescheiden thans bevredigt. Vervolgens bracht de kascontrole-commissie van hel vereenigingsjaar 19411M2 bij monde •an den heer P. Halsema verslag uit over den financieelen stand van zaken. De commissie gaf te kennen, dat het resultaat der contróle alle reden tot tevredenheid geeft. Hierna vermeldde de agenda: „In verband met de plannen tot grenswijziging van som mige gemeenten, gedachtenwisseling over de wenschelijkheid van een grenswijziging tus schen de gemeente Velsen eenerzijds en de gemeenten Haarlem en Bloemendaal ander zijds." Verschillende aanwezigen voerden over dit punt het woord. De voorzitter de rij openende wees er op, dat de grens tusschen genoemde gemeenten op sommige plaatsen erg grillig verloopt. Het bestuur wil graag weten of dc leden het op prijs zullen stellen, indien het als haar zulks door de officieele instanties eventueel zou worden gevraagd, Inlichtingen en eventueel van welken aard moet geven of niet. Het bleek dat verschillende leden er waren, dat een gedeelte van Santpoort station tot de gemeente Bloemendaal zou gaan behooren. Redenen werden hiervoor aange voerd. De voorzitter, die de sprekers beant woordde, toonde echter aan, dat de meeste redenen niet steekhoudend waren. Spr. is er persoonlijk voor. dat de grilligheid der gren zen zal verdwijnen, doch dat overigens de bestaande toestand gehandhaafd zal blijven. Spr. is er van overtuigd, dat het gemeente bestuur van Velsen alle aandacht aan Sant poort zal besteden. De vergadering nam ten slotte een voorstel aan, waarin de vereeni ging aan de autoriteiten verzocht, dat voor de eventueele en definitieve nadere vast stelling van grenzen zal plaats vinden, naar haar meening hieronitrent gevraagd zal worden. Als "slot van den avond vertoonde de heer H. Meijer een serie lichtbeelden van oud en nieuw Santpoort. Een gedeelte was gekleurd. Aan de hand dezer plaatjes vertelde de heer G. Bemerkamp als „oud-Santpoorter" vele interessante dingen over „hoe hel was en hoe het is". Zoo maakten de aanwezigen en dooi de fraaie plaatjes" en door de aangename wijze van vertellen yan den heer Bremerkamp een voettocht, die wel zeer in den smaak viel. Zij nog vermeld, dat de plaatjes voor dezen avond welwillend waren afgestaan door de Stichting „Vrienden van Oud-Santpoort". Uitreiking distributiebescheiden. De inwoners van Santpoort-Dorp zijn Dins dag voor het laatst in dc gelegenheid de nieuwe distributiebescheiden en de vitamine- tabletten voor kinderen van drie maanden tot drie jaar in ontvangst te nemen. Zij moeten zich vervoegen in het Jeugdhuis aan de Bur gemeester Enschedélaan, dat van negen tot twaalf en van twee tot vijf uur is geopend. Parochie tien jaar. Blijkens Kerkelijke Mededeelingen zal het Dinsdag tien jaren geleden zijn. dat de paro chie te Santpoort bij de Kerkconsccratie door Z. H. E. Mgr. J. D. J. Acngcnent definitief werd opgericht en de bouwpastoor tot eerste herder van Santpoort werd benoemd. Een en ander is Zondag in de R. K. kerk herdacht. POSTKANTOOR. Van vandaag af zal het hulppostkantoor aan de Hoofdstraat van 's Maandags tot en met 's Vrijdags van 9 tot 5 uur en 's Zaterdags van 9 tot 3 uur geopend zijn. NED. HERV. GEMEENTE. Een mooie gift. Voor de diaconie der Ned. Herv. gemeen te alhier werd in de godsdienstoefening een gift van duizend gulden gecollecteerd, te meer welkom, aangezien de diaconie op het punt stond nader overleg te plegen op welke wjjze aan de verplichtingen voor November en December door haar kon wor den voldaan. DE HEER BLONET BEROEPEN. De heer J. Blonet, theol. cand cn hulppre diker. alhier, ontving een beroep naar dc Geref. kerk in H. V. te Harkstede Scharmer. EGMOND AAN ZEE UITREIKING DISTRIBUTIEBESCHEIDEN De uitreiking van de bonkaarten voor de 12de periode zal te Egmond aan Zee plaats hebben op 26, 27 en 28 October, eiken dag van 1015 uur in Het Witte Huis (eig. J. Clausing), voor resp. de letters A—F, G—P en de overigen. EGMOND.BINNEN GEMEENTEREKENING 1941. De rekening der gemeente over het jaar 1941 sluit op den gewonen dienst met een batig slot van 2393 en op den kapitaal- dienst zonder saldo. CASTRICUM WARME MAALTIJDEN. Door de centrale keuken worden deze week dagelijks 509 warme maaltijden be reid, bestaande uit stamppot, voor hen, die te werk zijn gesteld in de provinciale duin terreinen. Agenda IJ muiden. MAANDAG 26 OCTOBER. Thalia Neimkehr. 7.30 uur. Rex Circusgasten. 7.30 uur. De Pont Schoonpapa knapt het op. 7.30 u. DINSDAG 27 OCTOBER Thalia Heimkehr. 7.30 uur. Rex Circusgasten. 7.30 uur. De Pont Schoonpapa knapt het op, 7 30 u. Vereenigingsgebouw. Kalverstraat; Derde tooneelavond V. V. IJ. DIENST APOTHEKEN Avond- en nachtdienst Kennemer Apo theek, Wijk aan Zeeërweg.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3