DE HAAS VAN BRER9 LOTION MALWIDA 31 leof 2e Modiste S N O E Kvisch jes WEET U NOG VAN TOEN Thalia-Theater, IJmuiden ptaat tafatei fttc^tahuna BEZOEKT DE ftaaie HtUH^iaensdtavetH le Mltmaat it ADVERTEERT IN DIT BLAI I FEUILLETON Roman van Else Wernecke Nadruk verboden 71 Tot haar eigen verrassing vindt mevrouw Scheele het pakje.-Het is inderdaad uit Ko penhagen afkomstig en allereerst komi een brief van Tora Carlsberg te voorschijn en vervolgens een taschje. Het taschje. dat Marga verloren heeft. Met een impulsief gebaar tast Marga naar het smalle vakje ian den buitenkant, waar ze het recept heeft bewaard. Het vak is leci- Het recept is dus werkelijk gestolen. En Tora schrijft, dat ze na herhaalde informa ties bij de politie, toch eindelijk weer in het bezit is gekomen van Marga's taschje en dat het haar genoegen doet het nu te kun- .A;n terugsturen. Overigens maken zij het allen goed. Hartelijke groeten. Marga schudt haaar hoofd en laat me vrouw Scheele het taschje zien. Wat kan er nu toch met dat recept gebeurd zün? Ach '-ernel. ja. mevrouw Scheele slaat zich voor het voorhoofd, ze is toch verschrikkelijk 1 ^-rgeetachtig. Ze is intusschen een paar dagen in Kopenhagen geweest, waar ze ook nog even heel zakelijk en vriendschappelijk met de Ejeströms heeft gesproken. De hee- ren stonden eenvoudig paf. Ze hadden er ieen idéé van gehad, dat dat recept eigen- 'iik niet meer of minder dan het eigendom van mevrouw icele was. Het was hun door een hun onbekenden chemiker aan- ^.'boden en zii waren volkomen te goeder 'rouw geweest. De mogelijkheid bestond dus. dat die onbekende de vinder van het Tschje was. hoewel het even goed zou kunnen, dat hij slechts als tusschenpersoon was opgetreden. Maar hoe het ook zii. dat :s nu van geen belang meer. Alles is God dank weer heelemaal in orde gekomen. ..En het instituut?" Marga heeft nu een maal haar hart aan de zaak verpand en '■"enschte ook op dit punt te worden ge- rust gesteld. ..Dat zal ik dan wel moeten verkoopen". -' gt mevrouw Scheele en Marga voelt zich '-iina droevig gestemd door het gemak, waarmee mevrouw Scheele bereid schijnt dit. haar bloedeigen kind op geven De zilvergrijze beklimt in een eleganten boog den steilen pas en stopt boven op den In de stralende, zuidelijke lentezon ligt heel in de diepte een bijna brutaal blauw meer en midden daarin een klein eiland me! cypressen en rood-witte poppenhuisjes. „Hé ja. hier is 't mooi!" zegt Marga. i/t den grond van haar hart. „Ja. cat is werkelijk mooi: hier bliiven we een poosje, niet?" Herbert Prins stuurt de zilvergrijze voorzichtig door de steile bochten. „Dat is waar ook", verbreekt Marga even later het zwijgen. ..vandaag zullen ze thuis onze kaarten wel ontvangen hebben". „Stellig, ia. vanmorgen waarschijnlijk al. Gehuwd: Herbert Prins en mevrouw Marga prins. geboren Faust. Kom hier, jii geboren Faust!" Het staat bijna geliik met zelf moord, maar Herbert Prins kust haar toch, al sturende, midden op haar W nd. „Wat zullen ze er wel van zeggen?" vraagt Marga peinzend. ..Ik geloof, dat we toch beter een brief hadden kunnen schrij ven". En ze denkt onwillekeurig aan Lutz. „Onzin", zegt Herbert Prins lachend, „alle ap- en dependenties van onze verloving en huwelijk heeft Hetty al anderhalf jaar ge leden genoten. En nu zal je brave schoon zuster waarschijnlijk maar één ding doen: ze springt natuurlijk uit haar vel en dan steunt ze: wat zullen de menschen daar wel van zeggen? Nou. wst denk jii, dat de men schen zullen zeggen?" „Twee zulke uilskuikens dat kan toch onmogelijk goed sa an! Pas op, Herbert, daar staat een geit!" Met een paar oogen. zoo geel 'als barn steen. kijkt de geit van haar bescheiden plaatsje op den berm verbaasd de stofwolk na, die ce zilvergrijze achter laat. Dan tilt ze voorzichtig haar achterpoot op en krabt zich bedenkelijk den kop. EINDE IJMUIDEN D.C.IJ. won van Oosterkwartier Hoofdklasse-competitie Noord-Holland. Hoofdklasse-competitie Noord-Holland. Het was voor de enthousiaste Oosterkwav- tier-spelers Zondag wel een groote teleur stelling, dat zij te elfder ure, in de belang rijke ontmoeting tegen het geduchte, sterke D. C. IJ.-tiental met niet minder dan vier invallers moesten uitkomen. Ongetwijfeld was dit van invloed op de overige spelers van Oosterkwartier. Had men tot dusver een span nenden wedstrijd verwacht, met eerder een gelijk spel. dan een 119 overwining voor één der tientallen, het is in het geheel niet uitgekomen. D. C. IJ,, dat met één invaller voor H. v. d. Heijde was uitgekomen. (F. Du- kel) heeft een betrekkelijk gemakkelijke 15—5 overwinning geboekt Hiermede heeft het D. C. IJ-tiental een las- tigen uitwedstrijd gewonnen en tevens een nuttigen voorsprong op haar concurrente Oosterkwartier behaald. Nadat de heer J. P. van Eijk namens Dam club Oosterkwartier den wedstrijd had ge opend, stelde te precies tien uur de wedstrijd leider de klokken in werking. Hieronder vol gen de uitslagen Oosterkwartier: D. C. IJ. 1. IJme de jong—H. Laros 02 2. C. H. Beck—B. Dukel 0—2 3. Abe de Jong—C. Suyk 11 4. J. P. van EijkH. de Boer 11 5. J. NeeleT. Postma 1l 6. W. van PelfL. Iigthart 02. 7. Th. Schijvenaars—J. Snel 20 8. J. HarwijnenH. A. Huhl 02 9. W. Beider—K. de Jong 0—2 10. H. van DuynT. Dukel 02 Totaal 5—15 VELSEN D. Blok jubileert. Dinsdag zal de heer D. Blok bij de Papier fabriek zijn uitgesteld zilveren dienstverband herdenken. Hij werd 28 November 1878 te Wormerveer geboren en kwam in 1917 op nieuw bij de Papierfabriek, na in Mei 1906 dit bedrijf te hebben verlaten, zoodat hij er eigenlijk al langer dan 25 jaar werkzaam is. De heer Blok kwam in de timmerwerk plaats, waar hij al deze jaren heeft doorge bracht en dus de geheele uitbreiding heeft meegemaakt. Een voorname plaats heeft de heer Blok vele jaren ingenomen in het Chr. vereeni- glngs- en kerkelijk leven. Van den voorma- ligen Chr. bond van Fabrieksarbeiders was hij bestuurslid. Ongetwijfeld zal het den jubilaris op zijn herdenkingsdag niet aan belangstelling ont breken. BEVERWIJK BESCHIKBAAR KOMENDE WONINGEN. De waarnemend burgemeester brengt on der de aandacht der ingezetenen, dat alle door vertrek of anderszins beschikbaar ko mende woningen en woonruimten, hier ter plaatse tot nader order ten spoedigste schrif telijk ter gemeente-secretarie, eerste afdee- ling, moeten worden opgegeven, met ver melding van woningtype, huurprijs en aan tal vertrekken. A.N.W.B.-ONDERSCHEIDING. In een Zaterdag te Amsterdam gelfouden vergadering van de afd. Noordholland van den Ned. Toeristenbond werd aan den heer J.-H. van den Berg te Beverwijk de onder scheiding wegens he- deelnemen aan twin tig tochten met onbekende bestemming of dwaaltochten uitgereikt. Ontwikkelingsdag voor tuinders. Evenals voorgaande jaren zal ook nu weer door den Rijkstuinbouwconsu lent een ont- vvikkelingsdag worden gehouden en wel op Dinsdag 27 October in het Kennemer Thea ter. Voor het eerst is hieraan dit jaar ook een tentoonstelling verbonden. Op dezen ontwikkelingsdag zullen weer eenige onderwerpen van practisch belang worden behandeld, waarna de expositie on der deskundige leiding zal worden bekeken. Op de tentoonstelling is op leerzame wijze een reeks nuttige aanwijzingen voor de tuinders in beeld gebracht over verschillen de onderwerpen, o.a. ontwatering, bemesting en ziektenbestnjding. Een gedeelte van de tentoonstelling is gewijd aan onderwerpen van huishoudelijken aard voor tuinders- vrouwen en -dochters. Deze expositie, die ook Woensdag- en Donderdagmiddag ge opend is, heeft hoofdzakelijk betrekking op voeding, kleedmg en wascn. De Kennemers verbeteren hun positie. De Kennemers hebben zich na den mis stap tegen Santpoort Zondag weer hersteld door de hekkensluiters, Alkmaarsche Boys, met een 74-nederlaag naar de kaasstad terug te sturen. De Beverwijkers hebben thans drie punten voorsprong op de Alk maarders en één punt op Santpoori. Willen de roodzwarten echter definitief het hoekje verlaten, waar de slagen vallen, dan dienen zij toch beter aan te pakken dan Zondag, want het vertoonde was weinig fraai. Was het vertobnde spel evenredig geweest aan de doelpunten, dan was het een goede wedstrijd geweest, maar daar dit niet het feval was, hebben de toeschouwers slechts ij vlagen wat goed spel gezien. Voor de rest ijverden beide ploegen in slecht spel, het missen van kansen en fouten in de ver dedigingen. De hooge score is hiermee al verklaard. Het begin was voor de roodzwarten hoop- >1, want reeds na twee minuten gaf Kol- dewijn aan de Wijkers de leiding. Het doel punt ontstond uit een goeden aanval, waar van Six de grondlegger was. Deze plaatste n.l. den bal naar Koldewijn, die ineens door- ?;af aan Verbeek. De scherpe voorzet be- andde tegen het houtwerk, maar de terug- stuitende bal kopte Koldewijn in. Het kruit was hiermee voorloopig verschoten, want Verbeek miste twee maal achtereen kansen, welke feitelijk niet te missen waren. Maar hij deed het tochC. Albers vond bij een goed schot de lat op zijn weg. Deze „misserij" werkte waarschijnlijk aansteke lijk, want ook de bezoekers bleken het te verstaan. De rechtsbinnen profiteerde ten- siotte van een fout in de verdediging( 1-1). Wie gedacht had, dat dit het sein zou zijn voor verbetering van beide kanten kwam bedrogen uit. Lustig werd er op los geknoeid maar ondanks dat kon Jos. Albers aan Ken nemers de leiding geven. Kort voor de rust beging het rood-zwarte duo opnieuw een fout, waardoor Bosman ten tweeden male werd gepasseerd. Rust 22. In de tweede helft vlotte het in de Ken- nemersgelederen beter. Het gevolg was een groote veldmeerderheid, dat zelfs op een offensief uitliep. Het sein hiervoor was een vrije trap in het strafschopgebied. Steeds was er echter een been, een hoofd, een lichaam of het houtwerk, dat doelpunten voorkwam. De serie corners, welke Bleeker in deze periode kreeg te nemen, gaven den doorslag. Zij stichtten zooveel verwarring, dat achtereenvolgens Verbeek en J. Albers hiervan konden profiteeren (42). De be zoekers verkleinden toen den stand tot 4-3, maar opnieuw was het een corner van Blee ker, die den Alkmaarders alle illusies ont nam. Koldewijn bezegelde het lot, (53). Steeman bracht uit een penalty den stand op 63. Bleeker voegde hierbij met een hard schot nog een zevende doelpunt. Tegen het einde kwamen de Alkmaarders nog ge ducht opzetten, Bosman stopte echter op prachtige wijze eenige harde schoten. De .inksbuiten der bezoekers bracht tenslotte den eindstand van dezen slechten wedstrijd op 74. Ds. J. de Vriês beroepen naar Rotterdam-Vreewijk. Naar wij vernemen heeft ds. J. de Vries, predikant der Ned. Hervormde Gemeente van Beverwijk, een beroep ontvangen naar Rotterdam-Vreewijk, ter voorziening van een tweede predikantsplaats aldaar. De beroepen predikant deed in Februari 1939 in Beverwijk zijn intrede als opvolger van ds. C. M. Krijger, die toen eveneens een beroep aannam naar Rotterdam-Vree wijk. CASTRICUM Het Witte Kruis. Door de afdeeling Castricum van Het Witte Kruis werd in Hotel Bekker een ledenvergadering gehouden. De voorzitter, de heer De Haan, opende met een woord van welkom. Na de lezing der notulen, welke onveranderd werden goedgekeurd, werd medegedeeld, dat een strookje grond, gelegen voor het magazijn, was overgedra gen aan de gemeente. Tot lid der kascommissie werd de heer Koch benoemd. Hierna werd de beschrij vingsbrief voor de algemeene vergadering behandeld en werden als afgevaardigden jekozen de heeren Nijssen en Tromp. De >egrooting voor 1943 werd vastgesteld met inkomsten en uitgaven van 2970. Bij de bestuursverkiezing werd bij accla matie mej. Van Zanten gekozen. Door de wijkverpleegster werd een kort overzicht gegeven van de door haar verrichte werk zaamheden. Van de bijzondere school voor gymnastiek en massage werd door 42 kin deren gebruik gemaakt. Deze wordt in het belang der volksgezondheid gratis door de "deeling verzorgd. Bij de rondvraag werd over een badge legenheid gesproken. Het bestuur zal in deze richting stappen' doen. Mpt een woord van dank volgde de sluiting van deze zeer ge animeerde vergadering. TOQNEELAVOND. Donderdag 5 November zal in de zaal van café Beentjes een tooneelavond worden ge geven door de tooneelgroep „De Rotterdam mers". Opgevoerd wordt het stuk „Oordeel Gods". (Onderstaande is reeds in een deel van de vorige oplage opgenomen) Besluit van secr.-generaal van binnenl. zaken betreffende de paramedische bedrijven. Het besluit van den secretaris-generaal van het departement van sociale zaken be treffende de paramedische bedril ven treedt met ingang van 1 November a.s. in wer king voor de heilgymnasten en masseurs. In verband hiermede zullen heilgymnasten en masseurs, die hun beroep willen bliiven uitoefenen, daartoe in de eerste vier weken van November a.s. een verzoek bii voor noemden secretaris-generaal indienen. Een soortgelijk verzoek dient na 1 No vember a.s. te worden gedaan door degenen, die in aanmerking wenschen te komen voor goedkeuring van hun inrichtingen of cur sussen ter opleiding tot heilgymnast en/of masseur. Zoolang op deze verzoeken, die bii den geneeskundigen hoofdinspecteur van de volksgezondheid te 's Gravenhage moeten worden ingezonden, nog geen beslissing is genomen, mogen belanghebbenen hun werkzaamheden blijven uitoefenen. Aangezien het in de bedoeling ligt. dat aan de aanvragers een uitvoerige vragen lijst ter invulling zal worden gezonden, kunnen de verzoeken een beknopt karakter dragen. Hoofdredacteuren van Nederlandsche dagbladen bijeen. Verschillende actueele vraagstukken besproken. Dezer dagen heeft op initiatief van het Verbond van Nederlandsche Jour nalisten in hotel Dreyeroord te Ooster beek een studieconferentie plaats ge vonden, welke bezocht was door een groot aantal hoofdredacteuren van Ne derlandsche dagbladen. Verschillende sprekers hebben in deze driedaagsche conferentie het woord ge voerd over onderwerpen, welke op het oogenblik de belangstelling van den Neder- landschen journalist en bijzonder die van de hoofdredacteuren moeten hebben. Op de inleidingen volgden zeer diepgaande discus sies, waartoe de meeste conferentiedeelne mers het hunne bijdroegen; zoowel de in leidingen als de gedachtenwisselingen heb ben zeer verhelderend op tal van aanwezi gen gewerkt. Op den sluitingsavond heeft de secretaris generaal van het departeme"ht van volks voorlichting en kunsten, prof. dr. T. Goede- waagen, een inleiding gehouden over de kunstcritiek in de pers. Spr. betoogde, dat de kunstcritiek het medium is tusschen kun stenaar en volk. Daarbij gaat het niet om de persoonlijke meening van den criticus. Zijn critiek moet principieel zijn, dus ge baseerd op een bepaalde dogmatische op vatting over kunst. Eerste taak van de critiek is een voor lichtende, tweede taak een beoordeelende, Bij deze beoordeelende taak vrage men zich ook altijd af of het te behandelen kunst werk geen volksvijandige werking heeft, wat zijn uitwerking op de volksgemeen schap is. Bij de beoordeeling van de vraag hoe nu de kunstcritiek moet zijn, betoogde spr., dal naar zijn meening de dagbladen zich moe ten beperken tot de informeerende, de in lichtende critiek; de taak van de beoordee lende critiek is aan het vakblad. Het dag blad moet het publiek inlichten over den kunstenaar en zijn werk. Het vakblad is de rechter over den kunstenaar, het dagblad meer zijn helper. Het fernienteeren van tabak. Raadgevingen voor amateur-tabakkers. Velen hebben op eigen akker tabak ge plant en meenen nu, dat na oogsten en dro gen de tabak voor het gebruik gereed is. Dit is een vergissing, want nu pas komt het belangrijkste, om eenige kwaliteit te verkrijgen, n.l. het fermenteeren. Dit kan niemand doen, die daarvoor niet is inge richt en geen vakkennis bezit. In het land van Maas en Waal heeft men jarenlange ervaring met deze tabaksver- bouw en sinds#geruimen tijd profiteert men daar van de wetenschappelijke voorlichting onder leiding van ir. Slits en van de Land bouwhogeschool te Wageningen. Daar wordt vakkundig gefermenteerd. Druten, het centrum van Maas en Waal, biedt ook de helpende hand aan amateur- telers van tabak, zoowel wat de fermenta tie betreft als inzake voorlichting voor het komende jaar. De amateurs uit Groningen, Friesland en Drenthe kunnen zich te dezen aanzien om inlichtingen wenden tot den heer Ant. Jonk- hoff, Noorderhaven 17, Groningen. REDUCTIE EXAMENGELD. Voor de examens in December af te nemen door de Nederlandsche Associatie voor practijk-exa- mens (boekhoUden, enz.), wordt volgens prospec tus reductie verleend op het examengeld aan hen, die op 8 December 1942 een vol jaar lid zijn van een der bij de federatie van handels- en kantoorbedïendenvereeniglngen in Nederland aangesloten vereeniglngen. Daar deze vereenigingen Inmiddels opgelost zijn in het Nederlandsche Arbeidsfront, is ter be scherming van de oude rechten der leden, be paald, dat reductie op het examengeld zal wor den verleend aan allen, voor wie op 8 Decem ber 1942 het lidmaatschap van de federatie en het Nederlandsche Arbeidsfront gezamenlijk een vol jaar bedraagt. Ter verkrijging van een verklaring, waaruit het recht op reductie blijkt, kunnen de examen- candidaten hun examen-aangiftebiljet voorleggen aan de provinciale bureaux van het Nederland sche Arbeidsfront, zoo noodig door bemiddeling der plaatselijke kantoren van het Nederlandsche Arbeidsfront. Betaal geen buitensporige verhuiskosten. Tarieven zijn wettelijk vastgelegd. In verband met de eventueele ontruiming van een gedeelte van de kuststrook, vestigt de gemachtigde voor de prijzen er met na druk de aandacht op, dat de tarieven van verhuis- en meubeltransportondernemingen wettelijk zijn vastgelegd. Een zeer ernstige waarschuwing wordt tot de ondernemers gericht om deze tarieven niet te overschrij den en tot het belanghebbende publiek om gevraagde te hooge verhuiskosten niet te betalen. Daarop zal een intensieve controle worden toegepast, terwijl in de gevallen, waarin reeds te hooge tarieven werden be rekend, zeer strenge straffen zullen worden opgelegd. De wettelijk toegestane tarieven zijn den verhuis- en transportondernemin gen zeer wel bekend. Mocht blijken dat des ondanks te veel wordt gevraagd, dan doet het belanghebbende publiek er goed aan dit onmiddellijk ter kennis te brengen van den Provincialen commandant voor de prijsbe- leersching. te weten: Voor Zeeland: Noordsingel 176. Middel burg, tel. 2481. Voor Noord-Holland: De Laraissestraat 109, Amsterdam, tel. 97897. „Voor Zuid-Holland: Jan van Nassaustraat 23, Den Haag, tel. 774565. Voor Noord-Brabant: Ververstraat 25, 's Hertogenbosch, tel. 2246. Voor Utrecht: Trans 19, Utrecht, tel. 12694. De inleveringsplicht van eieren. In een officleele mededeeling maakt het Rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd de nieuwe pluimveeregeling 3942- 1943 bekend. Hieruit blijkt onder meer, dat de niet bij een landbouw-erisis-organisatie georganiseerde pluimveehouders, die niet ge heel hebben voldaan aan de verplichting om vóór 20 September 1942 per stuks pluimvee 15 eieren in te leveren, geen pluimvee meer zullen mogen houden- Tsjoenking vestigt diplomatiek contact met Vaticaan. De „Osservatore Romano" maakt bekend: De regeering van Tsjoenkmg heeft thans, na dat zij vroeger reeds herhaaldelijk uiting had gegeven aan een dergelijk plan, in allen vorm bij den Heiligen Stoel den wensch uitgespro ken hiermee diplomatieke betrekkingen te vestigen. Het Vaticaan, dat zich reeds vroeger bereid verklaard had een eventueelen stap van deze regeering welwillend te onderzoe ken, heeft dezen wensch ingewilligd en zijn agrement verleend aan de benoeming van Tsjeou Kang-Sie, den zaakgelastigde van China in Zwitserland, tot buitengewoon ge zant en gevolmachtigd minister. Vérgaande Geallieerde eischen aan Tsjoenking Onthulling van Japansch blad. Naar de Jomioeri Hotsji uit Sjanghai meldt, hebben de Ver. Staten nieuwe zeer vergaande eischen aan Tsjoenking gesteld, van welker nakoming een versterkte hulpverleening af hankelijk gesteld wordt. De luchtmacht van Tsjoenking zou geplaatst worden onder bevel van den Amerikaanschen bevelhebber der luchtmacht in China. Tsjoenking zou het mo- nopolierecht voor de burgerluchtvaart voor den duur van dertig jaar aan de Ver. Staten overdoen. De gemotoriseerde eenheden van Tsjoenking zouden zoo noodig onder Engelsch of Amerikaansch bevel geplaatst worden. Honderd divisies van Tsjoenking komen als eenheid onder Engelsch, resp. Amerikaansch bevel, waarbij Engeland en Amerika het recht zouden krijgen deze divisies eventueel ook buiten China te gebruiken. Amerika van zijn kant verplicht zich, in dien deze eischen worden nagekomen, om tot het einde van dit jaar sterke luchtstrijdkrach ten naar Tsjoenking te sturen. Ook zijn de Ver. Staten dan van plan om in grooteren omvang geneesmiddelen en verbandstoffen naar de fronten van Tsjoenking te zenden. De Ver. Staten overwegen voorts een indee ling van China in invloedzones. Aan Engeland wordt Zuidwest-China overgedaan, aan de Sovjet-Unie het Noordwesten en aan de Ver. Staten centraal-China. Alle drie staten zou den het bewind van Tsjoenking adviseurs en technici ter beschikking stellen. Tsjang Kai Sjek zou bovendien overgaan tot een reorga nisatie van zijn oorlogsfinanciën. Bovenvermeld blad merkt in dit verband op, dat indien Tsjoenking deze eischen van de Ver. Staten zou aanvaarden, het volledig af hankelijk zou worden van Amerika en Enge land. Burgerlijke Stand. HAARLEM 24 October 1942 BEVALLEN: 22 Oct., M. F. Hulshoff—Salomon- son, d.; 23 Oct., J. Maquelinde Vries, z.; C. de Bonte—Bouman. z.; C. J. Koelemij—Snijders Blok, d.; 24 Oct., A. G. M. Foulon—Meerts, z. OVERLEDEN: 17 Oct., G. C. van der Erf— Mon- ken, 77 j.. Kampervest; 21 Oct., F. J. Los, 77 J., Zomerluststraat; 22 Oct., L. Blom—van Roode, 78 jLange Wijngaardstraat; J. G. van der Put ten, 62 j.. Klein Heiligland; A. Schoffelmeer— van der Mei, 68 J., Taanplaats. GEHUWD: 24 Oct., J. H. Jansen en A. van Heerden. OFFICIEELS MEDEDEELING PLUIM VEEREGELING 1942/43. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening Oorlogstijd maakt bekend, dat voor de -plc J veehouders, die niet geheel aan de hun oj legde verplichting tot het leveren van el« hebben voldaan, de volgende regeling werd troffen: le. niet bij een Landbouw Crisis Organii 1 georganiseerde pluimveehouders mogen pluimvee meer houden. 2e. Georganiseerden. die minder dan van het verplicht te leveren aantal eieren 1^, den mogen geen pluimvee meer houden. 3e. Georganiseerden, die meer dan 40 pCt het verplicht te leveren aantal leverden, niet volledig aan den leveringsplicht voldi zullen niet meer kippen mogen houden 1/15 deel van het geleverd aantal eieren en l Januari 1943 niet meer eenden, ganzen en koenen dan in aJnuari 1942 bij de registratii rechtmatig werden gehouden. dere vergunning is verleend, 10 stuks pluim houden, indien de bij het. bedrijf behoorf oppervlakte cultuurgrond <le 10 H.A. niet - schrijdt en, indien dit wel het geval is, niet dan 15 stuks. Dit is tevens het algemeen geló maximum. Heden nam de Heere tot zich onze innig geliefde Zoon, Broeder, Behuwd- broeder en Oom Willem Brachter in den leeftijd van 24 jaar. Zijn heengaan was vrede. Namens zijn diep bedroefde Familie: J. F. BRACHTER en Echtgenoote. IJmuiden-Oost, 25 Oct. '42 Meidoornstraat 8. De begrafenis zal -plaats hebben Donderdag 29 Oct. 1942 op de Begraafplaats „De Biezen" om 2,30 uur. Vertrek van het Sterfhuis 1,45 uur. voor beter gense Dameshoeden gevr. Br. 8679 Bur, v. dit, blad. GRATIS BEGRAFENIS Vanaf 3 cent per week. Velser Begrafenis Vereeniging Planciusstraat 3 - IJmuiden-O. GEBR'S VEENINGA Naturalisten - Jacobijnestr. 10-18 Telefoon 13265 Haarlem. VEILING van Meubilaire Goederen, zoo mede boeken, gramofoonplaten, schilderijen, antiek, speelgoede ren, horloges, op 19 November a.s. te IJMUIDEN-OOST. Reeds nu kunnen Goederen worden ingebracht. Corn. Janus Zn. IJmuiden FR. NAEREBOUTSTRAAT 1. 0 TREKKERS Personeel gevraagd Gevraagdwegens ziieldtie dier tegenwoordige NET MEISJE v. heele dia-gen, zeif-st, k. werken. WlHebro-rdstraat 76. IJm. O. NETTE MEISJES gevr. voor onze ateliers. SohouWburgstr. 16. Haarlem. Diversen te koop Te k-oop: H. REGENJAS f 18.50. Velserbroekstr. 17, Sant poort. Te koop: GOBELIN STOF ZUIGER, compleet. Hjuygenestr. 58, IJmuiden. Te koop: 2 TOOVBANKEN e!k met 9 laden en eiken virtwiiraes houten en koperen standaard is. Brieven T SOS, btur. van d'it blad. TE KOOP: dioirukerbH. win-berm. m. 42 en z. g. a. n. dieken en vloerkleed. Ger. Dousfcr. 13. IJni.- Ooet. Toen op de bruiloft, de fijne jus. Heerlijk en.... haast niet te geloven, dat ze van Juspoeder bereid was. Maar het was natuurlijk weer iets van DONDERDAG 29 OCTOBER, AANVANG 9.30 UUR O.a. CEES SCHOUTEN EN ZIJN SOLISTEN, het gevierde Haagsche dans- en amusements-orkest, ARNO KLEIN, de populaire conferencier van Royal te Amsterdam enz. SAN-LI-FO met haar Oostersche geheimen. ZES DJINNY's HAWAI- IANS, Nêerlands meest gevierde Hawaiian- Ensemble. LIA SNEL, onze talentvolle cabaretière. MARINA met haar sprekende en zingende piccolo. Plaatsbespreken vanaf Dinsdag 27 October van 8-3 uur, 's avonds aan de cassa. Overal uitverkochte zalen. De Alkmaarsche Baan Is gelijk een groote Roulette Want bij de Totalisator kunt U zetten. op WOENSDAG 28 OCT. A. nam. 1.3G*uur KAMPIOENSPRIJS A-draverij afstand 800 Meter Prijzen 1000, 300. VOORUITPRIJS B-draverij. Prijzen ƒ400, -150, ƒ50. SLUITINGSPRIJS C-draverij. Prijzen 300, 150, 100. 80 Bezint eer Ge met stoken begint Het grijs in 't haar verdwijnt, waar ALADIN verschijnt Laat uw haar nooit verven want het gebruik van ALADIN geeft binnen korten tijd uw haren hun oor spronkelijke kleur terug. Overal verkrüg- Toezending ALADIN-Brochure door HoofddepöL ALADIN: Havenstraat 183, Rotterdam, Telefoon 37635. ALADIN IS GEEN VERF EN IS ONSCHADELIJK! Van 1 pakje Sneeuw- witgloor maakt U één Liter bleekwater, dat sterk bleekt en niet bijt. RECEPT (van Ör. Helder): Los een pakje Sneeuwwitgloor op in 1 Liter water. Doorroeren en laten bezinken. Giet het af in een flesch. Schuim niet afscheppen. Flesch goed sluiten. Het bezinksel vormt een waarde vol reinigings middel voor toilet, gootsteen enz. De winter duurt nog lang Een laat begin is het halve werk. Begin zoo laat mogelijk te stoken en, zoo lang het nog niet werkelijk „winter" is, met sneeuw en ijs en kou, stook dan matig, zéér matig 1 Ook al is het wat kil in huis - trek desnoods een kamerjas of peignoir aan, maar spaar uw kolenDèn kunt U, als het werkelijk koud is, uw kamer behaaglijk warm houden. Laat echter nooit reeds 's morgens uw haard volop branden; in de ochtenduren bent U toch bezig en loopt U in en uit. Houd zorgvuldig deuren en ramen dicht, al9 de kachel brandt. Dat spaart llaal mrrr Harmte uil minder kolen PUBLICATIE v. h, DEPARTEMENT v. HANDEL. NIJVERHEID EN SCHEEPVAART t b. v. HET RIJKSKOLEN8UREAU °tiop Tap Mv't luwMjeAe, VHcuxKltoflaMefpiHtji lUe* iwA. ofvooi m'H-WAK tHaa/i vmoiuaoetefUtutje. Of er in 't kan- neke nu een hallef pintje tapte- of vól le melk gaat - het verstandigste, dat Uermee doen kunt, is: er een fijn bord voedzame, gezonde H-O of Quaker ha vermout mee te be reiden. Na drie minuten kan uw zoete kindje a! smullen! En dan profi teert het bovendien var de zenuwsterkende vita mine Bi, waaraan H-O en Quaker zoo rgk zjjn.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 4