ENE KELLER'S DUBBELE LEVEN. Stadsn leuws AMIAATJES Rechtsbijstand FEUILLETON Door FRED ANDREAS. i het rm kind Dan gaan we dadelijk f hun vieren begaven ze zich naar het urant. twintig minuten nam het Jonge meisje eid. Ze had om elf uur een college bij enen in het muziekconservatorium en nog eenige boeken halen. Na het urant verlaten te hebben ging ze naar arderobe om een groote aktentasch te Daarin stopte ze haar witten vos. Ver is trad ze met de rozen dicht tegen de gedrukt naar buiten en stapte in een ius. De kostbare rozen gaf ze onderweg een jonge vrouw. haar kamers verwisselde ze haar ele- witte complet tegen een heel eenvoudig, blauw zomerjaponnetje, nam haar boe- en ging naar het conservatorium. Dicht et gebouw onderhield ze zich een paar ten met een flinken opgeschoten jongen van zuidelijk type en sprak en lachte ongedwongen met hem. sn ze precies om elf uur het conserva- m betrad, droeg ze een eenvoudig bosje tjes op haar borst en glansden haar a van geluk. HOOFDSTUK II. Dr. Dacl gaat op verjaarsvisite, eeft iemand nog opgebeld vroeg doctor toen hij, na een vrij lang oponthoud in jboratorium van zijn fabriek, zijn bureau binnentrad. frouw Wiegens, zijn secretaresse, wierp een stommen, verwijtenden blik toe, als het een zonde, dat een chef zich onttrok mogelijkheid, opgebeld te worden. „De van professor Witte ai driemaal." el greep de hoorn. :e, nu is ze niet meer thuis, mijnheer, ze heeft mij gezegd waarover het ging." el lachte. „U moet me zeker herinneren het verjaarfeest van hedenavond niet dat heb ik niet vergeten." ging naar de waschtafel en wiesch zijn zichzelf is het toch gek, dat volwassen „n, ook al zijn ze de beste en oudste iden, elkaar uitnoodigen voor hun ver lag," zei hij. „Hoe zit dat eigenlijk juf- w Wiegens. moet ik voor professor Witte nen meebrengen, of moet ik een versje hem opzeggen se Wiegens moest lachen, of ze wilde of de gedachte, dat Dael met zijn ernstige ht en onbeholpen houding voor den nesken professor Witte een verjaars- je opzei, was ook zoo grappig, moet bloemen meenemen," onderrichtte aar chef, „maar voor mevrouw Witte, hem moet u een caedautje meebrengen." secretaresse bedacht zich eventjes en olgde: „Hij rookt zijn sigaren altijd uit prullige papieren pijpjesals u hem een barnsteenen of meerschuimen pijpje ja....?" bromde Dael, naar zijn terugkeerend. Hij rookt ook zelf uit eren pijpjes, omdat hij dit gemakkelijk indelijk vond, maar er waren natuurlijk die liever meerschuim hadden. Mogelijk dit met Witte het geval, leeft ze andets nog iets gezegd a. Smoking." atuurlijk." [eeft u wel een smoking, mijnheer eker." ich zeker niet dezelfde die mevrouw uw der voor u heeft laten maken, toen u uw eerste dansles ging ichend sloeg de doctor met een rol papier haar. Hij wist, dat ze reeds lang met Witte samenspande, om hem' meer ak voor kleeren bij te brengen. Het kon niet schelen, wat hij aantrok, doch op punt schenen strenge wetten te bestaan i&ide vrouwen verweten het zijn huishoud- de weduwe Stokkermans, dat ze niet aan- ig op het. onderhouden dier wetten, maar liet aantrekken, wat hij des morgens uit kleerenkast haalde. Zijn avondcostuum i jaar uit de mode, maar hij vond het inder elegant. Hij had zich genoodzaakt n een nieuw aan te schaffen voor een 1 van het 'Verbond der Chemische In- Irie. Us ik u was, dan zei ik juffrouw Stokker- s haar dienst op," begon Else Wiegens plagerig, als ried ze zijn gedachten. i vrouw, die u 's morgens het huis uit gaan in een streepbroek en jacquet met groene was...." 'ardon, die das is grijs." iet een groen streepje, mijnheer ael bevoelde zijn das, die werkelijk een 1 .streepje groen vertoonde. 7ie let er bij mij nu op zooiets vroeg mismoedig. bijvoorbeeld mijnheer." In opdracht van mevrouw Witte. Denkt ams dat ik niet weet, hoe ze u kaartjes r concerten bezorgt, om mij te bevitten )at zou ik toch wel doen, mijnheer, want gewoonweg ergerlijk, zooals u er bij (u, erger u dan maar 1" iitelijk was hij degene, die zich ergerde, ander overgang begon hij een paar brie- te dicteeren en stuurde zijn secretaresse Hij was gejaagd en had het gevoel, dat zich dien avond bij Witte op een of andere lier bespottelijk zou maken. Thea Witte er slag van, kleine familiefuifjes als itterende feesten te vieren. Eens had hij tusschengerecht met een verkeerden vork eten en zat toen %onder eetgerei, zoodat tot algemeene vroolijkheid een andere k gebracht moest worden. Dergelijke din- overkwamen hem altijd en daarom had een hekel aan dat soort opgeschroefde tlligheid. (Wordt vervolgd) Amsterdammer kwam in Haarlem fietsen stelen. Dank zij de oplettendheid van een slager is hij gesnapt. Dank zi,i de oplettendheid en de activi teit van een slager is de Haarlemsche re cherche er weer in geslaagd een rijwiel- dief te ontmaskeren. Deze slager, die zijn winkel in de nabijheid van het Distributie kantoor heeft, zag in de omgeving daar van een man, die zich daar op verdachte wijze ophield. Op een gegeven oogenb'ik liep deze man naar een rijwiel, dat even tevoren door een ander bij het Distributie kantoor was neergezet en hing daar een in zijn bezit zijnde actetasch op. Hierop sprak de slager den man aan en merkte op. dat dat zijn rijwiel toch niet was. De dief haalde daarop zijn tasch er weer af en ver wijderde zich. Toen eenige oogenblikken daarna de eigenaar van de fiets terug kwam, vertelde de slager hem het ge beurde, waarop beide martnen den dief achterna zijn geloopen en hem daarna heb ben medegenomen naar het bureau van politie. De verdachte bleek te ziin een 23- iarige chauffeur uit Amsterdam. Hij ont kende eerst de bedoeling te hebben geh?d het rijwiel te stelen. Bij fouilleering bleek hij echter in het bezit te zijn van een groot aantal sleuteltjes van rijwielsloten. alsmede van eenige gereedschappen voor het force eren van sloten. Na verhoor be kende hij tenslotte, gedurende het afgeloo- oen half jaar te Haarlem op verschillende plaatsen in totaal 21 rijwielen te hebben gestolen. Hij kwam daarvoor per trein van Amsterdam en ging op een gestolen f iet- weer daarheen terug. De fietsen heeft hij alle verkocht aan onbekenden op dc Nieuwmarkt te Amsterdam, zoodat hiervan wel niets meer terug te vinden zal zijn. OPRICHTING HAARL. BOND VAN* VOLK STUIN'VER EENIGÏNGEN. Aanvankelijk bleek het niet mogelijk te zijn over te kunnen gaan tot het oprichten van een Haarl. Bond van de volkstuinver- eenigingen, vandaar dat door deze werd besloten tot het vormen van een commissie van samenwerking op dat gebied. Vanwege den Nederl. Bond, gevestigd te Amsterdam, is evenwel medegedeeld dat er geen enkel bezwaar bestaat dezen bond op te richten, vandaar dat Vrijdagavond alle afgevaardigden van de volkstuinvereenigin- gen van Haarlem e.o. in het „Hof van Hol land", Groote Markt, bijeenkomen om over te gaan tot het tot stand brengen van een Haarl. Bond van volkstuinverenigingen. Economische Rechter Frauduleuze slachtingen en clan destien vleesch. N. Martin uit Heemstede had op 29 Mei in zijn woonplaats een koe geslacht. Bij ver stek werd hij tot de minimum gevangenisstraf van zes maanden veroordeeld. De slager H. C. J. Westerman had op 21 Mei 152 kg. versch rundvleesch zonder bon gekocht, naar hij zei voor zijn gezin. De Of ficier van Justitie meende dat het vleesch voor den verkoop bestemd wag en vroeg daarom één maand gevangenisstraf en ver beurdverklaring van het reeds/nbeslaggeno- men vleesch. De man werd tot drie weken veroordeeld. Een veehouder uit Haarlemmerliede en Spaarnwoude, de 45-jarige J. van S t e ij- n e n, had in April en Mei van dit jaar weide- schapen gekocht en verkocht in strijd met art. 16 van de Vee- en Vteeschverordening 1942. Hiervoor eischte de Officier één maand gevangenisstraf, daar volgens hem de schapen verkocht waren voor clandestiene slachting. Van Steijnen werd tot de gevraagde straf veroordeeld. De kooper van de schapen van Van S., de 38-jarige los-arbeider H Hogeveen, had deze dieren geslacht. Hoewel hij, op de zitting ontkende, meende de Officier dat de slach ting wel bewezen was op grond van de voor de politie afgelegde verklaringen, hij vroeg zes maanden gevangenisstraf. De Economische Rechter veroordeelde den man conform den eisch met verbeurdverklaring van hetgeen is inbeslaggenomen. De vrachtrijder J. G Kumping uit Heemskerk hoorde voor het vervoer van een groote hoeveelheid clandestien vleesch twee maanden tegen zich eischen. Mr. J. O. Baron vroeg als raadsman een geldboete voor zijn cliënt, daar deze het zeker niet weer zou doen. De Economische Rechter veroordeelde den man tot een maand gevangenisstraf. De tuinder C. Caslricum uit Heems kerk had op 26 Mei en 1 Juli j.l. een koe ge slacht. Aangezien de tuinder reeds eerder voor dergelijke feiten had terechtgestaan, eischte de Officier zeven maanden gevange nisstraf. Tegen den zoon van den tuinder P. C. Castricum, die als 20-jarige zijn va der had geholpen en volgens den vader sléchts zijn kinderplicht had gedaan, werd een maand gevangenisstraf geëischt. Vader en zoon werden conform veroordeeld. C. Kluft, veehouder te Heemskerk, had te Castricum een schuur verhuurd voor de slach ting. Wegens medeplichtigheid eischte de Of ficier tegen hem een maand gevangenisstraf. Mr. Baron vroeg voor zijn cliënt een geld boete en uiterste clementie, daar K. een zeer labiele geestelijke en lichamelijke gezondheid bezit. De Economische Rechter veroordeelde den man tot een boete van f 50 (subs. 6 dagen,) nadat de Officier had gezegd dat hij zich met een boete kon vereenigen gezien de gezond heid van verdachte. A. Wies uit de Hattflemmermeer en J. J. Kok was ten laste gelegd, dat zij tezamen eenige schapen hadden geslacht. Voor dit feit werden zij beiden veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf, overeenkomstig den eisch. Beperking van tramdiensten. Met ingang van 2 November zullen in verband met voorgeschreven stroombespa- ring eenige diensten van de N.Z.H.T.M. komen te vervallen. Het zijn de volgende diensten: Haarlem Amsterdam: 7,15. 8,55, 9.15, 17,40; Amster dam—Haarlem 8.25.' 9.45, 10,05. 13,25; HaarlemZandvoort: 9.54, 10,34. 11,14. 11.54; ZandvoortHaarlem: 10,23. 11,03, 11,43, 12,23; Haarlem—Acrdenho.it (locaal- dienst): 19.04, 19,24. 19.44; Aerdenhout Haarlem: 19,25, 19.45, 20,05; Haarlem— Hillegom (van station Haarlem): 18,47; HillegomHaarlem: 19,29. Lichamelijke opvoeding op de lagere school. Onderhoud met den heer R. IJzer. De rijksinspectie voor de lichamelijke op voeding heeft in samenwerking met de afd. lichamelijke opvoeding en sport van het de partement van opvoeding, wetenschap en cultuurb^chermmg een aantal leerplannen voor de lichamelijke opvoeding ontworpen, welke gebaseerd zijn op den door dezelfde instantie opgestelden leidraad. Naar aanleiding hiervan en mede van be richten als zou in verscheidene gemeenten de vakonderwijzer voor lichamelijke oefe ning op de lagere school om financieele re denen verdwijnen, hebben wij den hoofd inspecteur adviseur der rijksinspectie voor de lichamelijke opvoeding, den heer R. IJzer te Heemstede, geyraagd iets te willen vertellen over de mogelijkheid tot verwezenlijking van deze leerplannen. De heer IJzer constateerde allereerst een grooten achterstand hier te lande op dit ge bied. Niet alleen in vergelijking met Duitschland, Frankrijk en Engeland, maar ook met landen als Denemarken en Finland De lichamelijke opvoeding is zeer lang het stiefkind geweest. Aan dezen toestand is een einde gekomen, doordat 1 Januari 1941 geen nieuwe uit steltermijn meer gegeven wordt. Intusschen is niet het terrein of het lokaal of het mate riaal primair, maar de instelling van den man of de vrouw voor de klas. Eerste voor waarde voor het succes van het werk is of deze overtuigd is van de goede waarden van de lichamelijke opvoeding en het onderricht spontaan en overtuigd geeft, al naar de om standigheden het veroorloven. Dit neemt natuurlijk niet weg, dat den leerkrachten, zoodra het mogelijk wordt, die hulp gebo den moet worden, die een behoorlijke mate- rieele voorziening van dit onderwijs ten goede komt. De kwestie „vakonderwijs". Het onderricht op de lagere school wordt als regel gegeven door de klasse-leerkracht, behalve daar. waar de omstandigheden toe laten voor de hoogere leerjaren een vak onderwijzer aan te stellen. Dit laatste is n.l. zeer wenscheliik. Voor het V.G.L.O.. het U.L.O.. het Nijverheidsonderwijs en het V.H.M.O. is de vakleerkracht onmisbaar. Hoewel de rijksinspectie stelling neemt voor den vakonderwijzer, heeft zij gemeend den bestaanden toestand intensief te kun nen verbeteren door den klasseonderwijzer overal waar dat mogelijk blijkt en zulks ver antwoord is. als leerkracht in de lichame lijke oefening ter ziide te staan. De vak onderwijzer dient gehandhaafd te blijven daar, waar deze reeds was ingevoerd. De nuchtere practijk brengt deze arbeidswijze mee. Ten eerste is het practisch onmogelijk overal en met name op het platteland, over te gaan tot invoering van vakleerkrachten. In groote steden is daar eerder gelegenheid toe. door combinatie van het onderricht aan verschillende scholen. Ook ziin er vrijwel geen werkloozé vakleerkrachten meer. Drie jaar geleden waren er nog circa vijfhon derd, thans nog slechts weinig. De werkloosheid heeft vorige jaren het aantal dergenen, die voor dezen tak van on derwijs wenschen te worden opgeleid, sterk doen afnemen. In dit verband moge er daarom de aandacht op gevestigd worden, dat hier thans een werkterrein open ligt voor jonge menschen, die geestelijk en li chamelijk gezond ziin en daarenboven een sportieven inslag 1]ebben. Minimum eisch is het bezit van het diploma vijfjarige H.B.S. De opleiding duurt drie jaar en kan gevolgd worden aan de Academie te Amsterdam, de Haagsche Kweekschool, het instituut te Groningen en aan de R.K. leergangen te Tilburg. Een centralisatie dezer opleiding van vakleerkrachten wordt van, de zijde van de regeering voorbereid. In de tweede plaats wordt gewerkt aan de verbetering van de opleiding en de examen regeling voor de lichamelijke onvoeding aan de kweekscholen. Zoo is in 1939 bij het kweekschoöleindexamen de eisch gesteld, dat de aspirant-onderwijzer od het onder wijzersexamen een voldoend cijfer voor de lichamelijke oefening moet behalen, om dit vak te mogen onderrichten. Daarnaast is het aantal uren voor lichamelijke oefening op de kweekscholen uitgebreid. Verdere voorstellen worden uitgewerkt. Ten derde moet men bij alle waardeering voor het vakonderwijs de voordeelen hier van toch ook weer niet overschatten. De lichamelijke opvoeding moet niet zoozeer worden gezien als tegengif tegen te veel in tellectualisme in het onderwijs, doch als een onderdeel van de totale opvoeding. In ver band hiermee ligt vooral op de lagere school het zwaartepunt in de paedagogische kwaliteiten van den onderwijzer. Deze moet allereerst op dit punt bekwaam ziin. Wanneer hier of daar het bestaande on derricht door een vakleerkracht om rede nen van begrootings-financieelen aard werd bedreigd, heeft ce rijksinspectie dit gevaar tot nu toe nog steeds kunnen keeren. In dit verband zij opgemerkt, dat de lichamelijke opvoeding van het schoolkind voorwaarde is van een goede totaal opvoeding en dat zoolang het woord „scoliose" nog in ons onderwijs verankerd zit, deze lichamelijke opvoeding tgkort schiet. De lichamelijke onvoeding is in de eerste plaats een kwes tie van volksbelang. jrde naam Luycksop r het etiket van dit jus ex tract is voor U een be wijs, dat U met 'n kwali teitsartikel te doen heeft. L U Y C K S* JUS EXTRACT is goed, smakelijk, ge zond en 10 x te verdun nen, dus: voordeelig. jtttlfltfi CJiiSa&t&ct MOSTERD AZIJN - TAFELZUUR - BOUILLON - LIMONADE In aansluiting aan de mededeeling van den gemachtigde voor de prijzen over het onge oorloofd verhoogen van verzekeringspremiën, wordt er de aandacht op gevestigd, dat toe stemmingen tot verhoogingen, voorheen reeds door de secretarissen-generaal van het de partement van financiën of van bijzondere economische zaken aan verzekeringsmaat schappijen gegeven, uiteraard van kracht blij ven. Belanghebbenden kunnen aan de hand van het stempel op de aan hen verstrekte no ta's zelf controleeren, of een zoodanige toe stemming Inderdaad Is gegeven. DE STADSTRAM. Zooals men weet, wordt des Zondags op de lijn Heemstede—Soendaplein een 15- minutendienst onderhouden. Naar wy ver nemen zal van 1 November af op dit tra ject des Zondags van 1319,30 uur weder een V/3 minutendienst worden gereden; een verbetering, waarvan het publiek met instemming kennis zal nemen. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Abonnement, Vroom en Dreesmann, Groote Houtstraat. Armband, Salis, Oranjestraat 193. Ausweis, Bureau van politie. Smedestraat .9. Bril, Bureau van de politie, Smedestraat 9. Ceintuur, Bur. van politie, Smedestraat 9 Bankpapier, Herms, Korte Hofstraat 12. Hond, Kloos, Diepenbrockstraat 9. Hoedje, Kruis wijk, Sillemstraat 9. Handschoen, Bur. van politie, Smedestraat 9. Jas, v. Egmond, Obi- straat 11 Koffertje met inhoud, Hulst, Ber kenrodestraat 22. Koffer, v. Beekum, Van Egmondstraat 40. Pantoffel, van Ees, Jupo- plantsoen 35. Schoen, v. Veen, Zijlweg 26. Slijpsteentje, Rol. Soendastraat 14 Vulpen houder, Cliteux, Byzantiumstraat 39. Vulpen houder, van Tiel, Meindert Hobbemaplein 12, Heemstede. HEEMSTEDE ZEVEN REGENJASSEN GESTOLEN. Door de directie van een wasscherij te Heemstede werd aangifte gedaan van dief stal van zeven regenjassen die daar gerei nigd moesten worden. Bij onderzoek bleek dat een Zandvoorter die daar in betrekking is, met een collega, woonachtig te Haarlem, zich die jassen hadden toegeëigend en aan verschillende personen verkocht. De jassen konden door de politie nog achterhaald en in beslag genomen worden. Tegen de daders en de helers is proces verbaal opgemaakt. WONING- EN GEZINSTELLING. Reeds vóór den oorlog werden te Heem stede vele gegevens verzameld om een juist inzicht te kunnen vormen omtrent de be hoefte aan woningen in de verschillende huurklassen. Door den toenemenden woningnood,welke na den oorlog zoo snel mogelijk gplenigd zal behooren te worden, is het woningvraag stuk urgenter dan voorheen. Ter completeering van de voorafgaande onderzoekingen zal daarom dezer dagen een volledige woning- en gezinstelling worden gehouden. De te verzamelen gegevens zijn voor een in vredestijd snel groeiende ge meente als Heemstede onmisbaar, te achten voor een oordeelkundige voorziening in de froote na-oorlogsche woningbehoefte. De elangrijkste gegevens zullen in een wo- ning-kartotheek worden verzameld, tenein de een actueel te houden overzicht van de woningmarkt te vormen. De tellers moeten op verlangen het hun voor dit doel verstrekte legitimatfe-bewijs toonen. Het bureau der telling is gevestigd: Bouw- en woningtoezicht. Wipperplein 12. Tel. 28800. ONEERLIJKE LOOPJONGEN. Door de politie te Heemstede is aangehou den een 15-jarige loopjongen uit Hillegom die in een café waar hij groenten moest brengen, een portefeuille met ongeveer f 70 wist te be machtigen. Tevens bekende hij uit een fiets- tasch van een cliënt een doosje met een per soonsbewijs te hebben weggenomen. Het persoonsbewijs werd door hem vernie tigd; het geld is door hem opgemaakt. DIEFSTAL VAN SCHOENEN. Bij de politie te Heemstede is aangifte ge-, daan van diefstal van 25 paar schoenen uit een reparatie-inrichting. Door braak had men zich toegang verschaft tot deze werkplaats. De politie stelt een onderzoek in. LAATSTE NIEUWS Twee woningen door bommen vernield. Eén doode, verscheidene gewonden. Tengevolge van het neerwerpen van bom men door Britsche vliegers boven Neder- lancsch gebied zijn, naar officieel wordt medegedeeld, wederom twee woonhuizen nagenoeg vernield, andere zwaar, resp. licht beschadigd. Onder de burgerbevolking ziin een doode en verscheidene zwaar-, resp. lichtgewonden te betréuren. Dr. Ley overhandigt Duce boodschap van Führer. Dag van den marsch naar Rome plechtig gevierd. Reichsorganlsationsleiter dr. Ley, het hoofd van de delegatie der N.S.D.A.P.. die thans Italië bezoekt ter gelegenheid van den 20en verjaardag van den marsch naar Rome. is door Mussolini in het Palazo Venezla ontvan gen en heeft dezen een boodschap van Hitier overhandigd. Heden viert het geheele Italiaansche volk den dag van den hislorischen opmarsch naar Rome. In de toespraak, welke de Duce Dinsdag tot Reichsorganisationsleiter dr. Ley richtte, komt op unieke wijze het vaste besluit van het Italiaansche volk tot uiting om de beslissende krachtproef van dezen wereldoorlog tot een zegevierend einde te brengen en dit einde beteekent de overwinning. Tijdens de ontvangst van de Duitsche dele gatie door den Duce bracht deze de gebeurte nissen van twintig jaar geleden in herinne ring. Sedert dien is een harde doch succes volle strijd gevoerd tegen bolsjewisme, pluto cratie en joden. In de afgeloopen drie oorlogs jaren is een nauwe kameraadschap ontstaan tusschen de soldaten van Duitschland en Ita lië. De Duce eindigde met de woorden: „De gemeenschappelijke strijd van onze volken zal bekroond worden met de overwinning". Dr. Ley verklaarde, dat Duitschland het onvermoeibare worstelen van Italië en den Duce bewondert. De beste waarborg voor vriendschap en strijdgemeenschap van Fas cisme en Nationaal-Socialisme zijn de Duce en de Führer. Des middags werd de Duitsche delegatie in het Palazzo Chigi door den minister van bui- tenlandsche zaken, graaf Ciano ontvangen. Door een decreet wordt de ter gelegenheid van den twintigsten verjaardag van het Fascisme uitgevaardigde amnestie ook van toepassing verklaard op de inboorlingen van Italiaansch- Oost-Afrika. Bijzonderheden over Milaan. Verscheiden cultureele „doelen" getroffen. De Popoio d'Italia publiceert bijzonder heden over den laffen Engelschen lucht- overval op Milaan. Volgens dit blad wer den in totaal 30 groote branden, alsmede 300 kleinere branden veroorzaakt, terwijl in minder dan tien gevallen economische of industrieele doelen werden getroffen. Daar entegen werden drie ziekenhuizen, verschil lende kerken, vyf scholen, de universiteit, verschillende instituten van de universiteit, alsmede het groote kerkhof getroffen. In het naburige Monza werd alleen het insti tuut van den „Goeden Herder" getroffen, waar een zuster werd gedood en verschil lende weeskinderen werden gewond. Een laag vliegend viermotorig vliegtuig vuurde op de in de straten van San Christoforo naar een schuilkelder loopende menigte en doodde met een bom 18 personen. Ook in de straten van Milaan werden verschillende fietsers met mitrailleurvuur bestookt. De dagbladen melden, dat de Popoio d'Italia zijn oude gebouw ter beschikking heeft gesteld van de slachtoffers der vijan delijke bombardementen op Milaan, die dakloos geworden zijn. Japansche luchtaanvallen op Oostelijk Britsch-Indië. Het Japansche hoofdkwartier maakt be kend dat Japansche legervliegtuigen Zon dagmiddag een verrassenden aanval gedaan hebben op de vijandelijke hiehtbases van Tinsockia en Chittagong; in Britsch-Indië. Tijdens dezen aanval werden vier vijan delijke vliegtuigen neergeschoten; 39 an dere vijandelijke machines, waaronder 18 groote toestellen, werden op den beganen grond vernield. Een Japansche machine ging verloren. Tmsoekia ligt in het Noordoosten van Saam, ongeveer 380 mijl ten Noorden van Mandalay. Chittagong ligt in Bengalen, aan de Golf van Bengalen, ongeveer 270 mijl ten Westen van Mandalay. Ook radio Delhi meldt, dat Japansche vliegtuigen in den loop van Zondag het vliegveld van Chittagong hebben aangevallen. Burgerlijke Stand. HAARLEM. 28 October Bevallen 24 October: C. H. Kef-Melj, d. 2? Oct. G. Ridder-van Ravensberg, z. G. w. Ktekens- de Kruif, d. A. Kooij-Vrij, z. A. Noort-Dalm, z. C. M. Vermeulen Windsant-Nelis, z. J. Hout- kooper-Scherp. d. Overleden 26 October: H. Starreveld-Mooij. 73 j.. Hazepaterslaan. M. van Hbuten, 74 j., Lange Wijngaardstraat. A. E. Hagens-Strecker. 62 j., Burg. Boreelstraat. 28 Oct.: J. de Zwaan, 73 J., Schotersingel. Ondertrouwd 28 October: E. Dalman en M. H. Poulen: G. H. Pronk en L. C. van Wijk; J. Vis en J. Reef; C. J. van Steel en A. Koster; P. de Haan en A. Biesma; R. O. H. Frencken en J. M. G. Clous; J. Kramer en W. Anker: W. F. Heljink en G. Santlng; J. Klsjes en C H. Bnkx; J. Meijer en F. G- van Essen: A. J. Goosscns en H. J. C. Kok; A C. A. Bussing en G. W. Roskam; C. T. M. w. H. Dammers cn n. J. C. Hnrmsen; L. W. Kuijk en C. J. van Eijk: J. F. A. Rosenberg en M E. A. Pekelharing: J. van Horick en C. stol- •oort; W. Kokmeijer en J. Hardon: J. H. C. He ij nen én W .L. van Otterdtjk; C. Meljcrs cr. M. Blei; P. J. Oostwouder en H. M. KOOle: S J van Bockhooven en E. D. Schaap; K. Jansön en J. J. de Vlieger; W. Koster en A. T. C. var. Dijk; G. A. J. Blokker en M H. Kensen. GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN AANVULLING OP DE BEKENDMAKING NO. 35 VAN DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. détail! Is ten- Schorseneren grossiersprijs prijs 1. Tot 20 stuks p. kg 20.50 p. 100 kg 0.26 p. kg. 2. Van 20-45 st. p. kg. 14.50 p.100 kg. 0.12 p. kg. PRIJZEN ZWANEN EN ZWANEN VELLEN. Voor zwanen en zwanenvellcn geldt formeel de 0 Mel-prljs. Vanwege den dienst van den ge machtigde voor de prijzen zal echter niet t6: vervolging worden overgegaan, indien de hier onder vermelde prijzen met worden overschre den. Bij andere dan de hieronder aangegeven leveringsvoorwaarden dienen deze prijzen te worden gewijzigd overeenkomstig de extra ge maakte resp. bespaarde kosten. Producent: Levend of gedood, onbewerkt, af bedrijf ver- kooper 11.50. Handelaar: 1. Levend of gedood, onbewerkt, franco bedrijf verkooper 13. 2. Bout aan poelier franco bedrijf kooper. on bewerkt. zonder kop. pootcn cn vel. tnel. darm. 5.50. 3. Ruw vel af bedrijf verkooper 7 50. 4. Veeren wieken af bedrijf verkooper 1.—. Kleinhandelaar: 1. Bout af winkel, onbewerkt, zonder kop pooten en vel 8.60. 2. Bout panklaar thuisbezorgd 7.50. 3. Ruw'vel af winkel 7.50. 4. veeren wieken af winkel 1.— Bareider: Bereide vellen franco bedrijf kooper: le kwaliteit 11.60: 2e kwaliteit 10.10. PRIJZEN GESTOOMDE EN GEROOKTE ZOETWATER VISCH. Voor gestoomde en gerookte zoetwatervlseh geldt formeel de 9 Mei-prijs. Vanwege den dienst van den gemachtigde voor de prijzen zal echter niet tot vervolgtng worden overgegaan, indien dc hieronder vermelde prijzen niet worden over schreden. 1. Bij verkoop door den rooker-vcrwerker aan den kleinhandelaar af station van verzending per Vi kg. 2. Bij verkoop door kleinhandelaar aan den consument per Vt kg. Gestoomde of gerookte voorn tot 200 gr0.46 0.60 Gestoomde of gerookte voorn 200 gr. of zwaarder 0.53 0.70 Gestoomde of gerookte baars0.50 0.65 snoekbaars 0.65 0 85 snoek0.65 0.85 brasem tot 400 gr. 0.45 0.60 bov 400 gr. 0.62 0.80 zeelt 0.60 0.80 bot 0.85 1.10 Ontschubd: Gestoomde of gerookte voorn tot 200 gram ƒ0.55 ƒ0.75 Gestoomde of gerookte voorn 200 gr. of zwaarder 0.62 0.80 Gestoomde of gerookte brasem tot 400 gr0.52 0.70 Gestoomde of gerookte brasem boven 400 gr0.72 0.95 Voor de overige vlschsoorten worden de prij zen voor geschubd en ontschubd gelijk gesteld Bij verkoop door den rooker-verwerker aan den groothandelaar dienen de ln de eerste kolom genoemde prijzen met 5 pet te worden verlaagd ÓFFICIEELE PUBLICATIE STROOREGELING OOGST 1942. 1941 diverse veranderingen zijn aangebracht, waaraan alle verbouwers en ge- of verbruikers van stroogewassen en alle handelaren ln stroo zich zullen dienen te onderwerpen. De nieuwe regeling geldt behalve voor grann- stroo, kanarlezaadstroo en peulvruchtenstroo. thans ook voor koolzaad-, karwijzaad, blauw- maanzaad-, mosterdzaad-, splnazlezaad-, radijs zaad- en bletenzaadstroo. Krachtens de nieuwe regeling kan de ge- of verbruiker van stroo. die stroo wenscht te be trekken een aankoopvergunning aanvragen on der vermelding van den bil de N.LC.A. erken den kleinhandelaar In zijn omgeving, van wien hij het stroo wenscht te betrekken. Het hoofd kantoor van den handel (H.K.H.) wijst voor d" desbetreffende partij stroo den kleinhandelaar een erkenden groothandelaar en den groothande laar een of meer erkende landhandelaren toe De landhandelaren kunnen het te leveren stroo slechts betrekken van telers uit een hun toege wezen rayon. Naast het bovengenoemde „verkeer over drie schakels" (landhandelaar - groothandelaar - kleinhandelaar) kan ook verkeer over één of twee schakels plaats vinden. Indien het H.K.H of P.K.H. in overleg met het bedrijfschap hier toe opdracht geeft. Ook het verhandelen van stroo direct van verbouwer aan veehouder Is toegestaan, mits beider bedrijfsgebouwen op ten hoogste 10 km afstand van elkaar liggen en mits het vervoer geschiedt met eigen vervoermidde len van kooper of verkooper. Een aankoopvergunning en vervoerbewljs Is echter verelscht, aan tc vragen bij den plaatse lijken bureauhouder (P.B.H.). Verbouwers van stroogewassen ontvingen op hun aanvrage reeds bericht van den P.B.H., welke hoeveelheid stroo zij voor eigen gebruik uit hun oogst mogen be houden, en voorts welke hoeveelheid stroo zij direct aan veehouders mogen afleveren. D" rest van hun stroo dienen zij ter beschikking te houden van den landhandelaar van hun rayon. Het vervoer van stroo dient ln het algemeen gedekt te zijn door een geldig geleldeblljct. Slechts het vervoer van het land naar de be drijfsgebouwen van den teler en voorts het vervoer van het telersbedrijf naar spoor, schip dorsch- of persplaats (of tusschen deze plaatsen onderling) en het vervoer van teler rechtstreeks naar stroohulzenfabrlek kan zonder geleide- biljet geschieden. Voor meer gedetailleerde gegevens Inzake bo venstaande regeling wordt verwezen naar de publicatie dienaangaande ln de vakbladen voor de boeren en tuinders. Handelaren kunnen zich voor Inlichtingen wenden tot het hoofdkantoor van den handel, Ballstraat 74, 's Gravenhage. terwijl bovendien belanghebbenden een toelich ting op de regeling ln drukvorm kunnen ver krijgen na schriftelijke aanvrage bij het bedrijfschap voor hooi. stroo en ruwvoeder, Zwarteweg 75, 's Gravenhage. Ook de P.B.H.'s kunnen nadere Inlichtingen verstrekken. Vraag en Aanbod Vooruitbetaald per m.m 8 ct. Niet vooruitbet. p. m.m. 10 ct. Werkzoekenden en aangebo den betrekkingen bij vooruit betaling per m.m6 ct. Niet vooruitbet. p. m.m. 8 ct. minimum 6 m.m. Kleino Zakenannonces Afkomstig van handel en be drijf. Vooruitbet. p. m.m. 12 ct. minimum 6 m.m. max. 30 m.m Lessen Haart. Gem. Koor. Iximes en eren welke het WEU IN ACIITs lATORIl'M wallen meezingen Qnen zich opgeven o-p de repe- Vrijdagav. 7.30-9.15. Jans- aat S3, to. Zang en Vricndsch. VIOOLLES gevraagd. Brieven 80 ITALIAANSCHE LES aangeb. t»r ItaJiaansche. Club of privé, ettige methode. Br. 3S01 'ersoneel gevraagd Voor Huishouding Bekwame (HUIS) NAAISTER t, voor dames- en meisjes- eed'ing. Telef. 27136. Const, lygenslaam 21 bij stadion Hst. Gevraagd in jon? gez. z. k. ET MEISJE of WERKSTER één of meer ochtenden per eek. BK1.weg SO bov. Rl'daal. Zoo epocdiig nvog. gevr. ee jIXK MEISJE voor d. en 6vr. Dlrksen, Heemst. Dreef 113 ïemstede. Flinke NETTE WERKSTER gevr. Aanm. Dond.av. 8 uur. Von del weg 446. H.-N. Gevr. een JONGEDAME in v. 3 pers. Gen. de huisvrouw met alle voork, hez.heden te hel pen van 8.30-2.30. Hu>lp v. werk ster 2 heele dagen per week. Br. 3933 NET DAGMEISJE gevr. van S.30-5 of 8.30-7.30 uur. m. kost. Aanm. Ted. -v. Berkhoutlaan 41. Aerdenhout. Tel. 27J81. FL. WERKSTER gevr. voor Dinsdag en Zaterdag van 9-5 u. Mevr. Dijkstra, Raadihuispfota 3. Heemstede. Gevr. NET MEISJE van 9-2 uur. Zondags vrij. Zijlstraat 96A NET CHRIST. MEISJE gevr. als flinke hulp in de huishouding an 8.30 tot 4.30. Zondags vrij, g. g. v*. KJewerparkwog 212, Mevr. Bijnian, Egmondstr, 44 vraagt een FLINK MEISJE voor de huishouding (Niet voor dag" en nacht). NET DAGMEISJE gevraagd van 9-12. Floresstraat 80. Gevr. in k'l, gezin in A'hout een fl. NEDERL. MEISJE v. d. oohtend'uren of werkster voor Maand.. Woensd. en Vrijdag. Br. 3876 JONGEDAME voor de huish. gevr. ln kil. gez. z. kind. te H*st. Hulp v. dienstbode. Br. 3909. Gevr, voor 1 x per 14 dagen een HUISNAAISTER ook op de hoogte met verander werk. Delft laan 59. Gevr. WERKSTER v. 1 daa of 2 hailve dg. p. w. onversch. welke dg. Jesse J. v. Goyenstr. 26. Heemstede Gevr. voor 1 November NET MEISJE voor dag on nacht of voor den dag. Hulp van werkster aanwezig. Adres Jozef Israels weg 5, Bloemendaal. FLINKE WERKSTER gevr.. voor 11/2 dag per week. Hoof- rnanstraat 46. Gevraagd: nette. WERKSTER voor 3 halve dagen per week. Aanmelden Heerer.-weg 156. Hst. Voor ddr. gevr. NET MEISJE bov. 16 j. v. 9-1. Vrijd. tot 5 u. Zend. vrij. Gen. Oromjéstr. 16Srd. MEISJE gevr. voor dien mid dag. Goed loon. goede behande ling. SHngedandblaaji li, H'sbede. HUISNAAISTER gevraagd v. het veranderen van japonnen. Br. 3S99. Gevr, wegens aus. huwelijk v. de tegenwoordige, een NET MEISJE voor den dag of voor dag en nacht. Veel vrij. Mevr. Speerstrd. Rustenburgherweg 12a Bloemendaal (Dorp). Gevraagd NET MEISJE van S.30-2.30. Hazepaterslaan 14. Per 1 Nov' MEISJE v, d. en n. gevr. Volledige hulp van werk vrouw aanw. Hoog loon. Mevr. Suringar. Oosterduinweg 239. Aerdeuhouit. Tel. 269 50. Gevr. DAGMEISJE v. halve d. öf werkster v. 2 heele of 4 halve d. M. Hobbemastr. 31. H'stede. Wie komt ml.1 helpen met alle HUISHOUDELIJK MERK des morgens of van 9-3 uur, goed loon. Aanmelden na 6 uur. Joh. Vermeerstr. 29. Heemstede. Gevr. net DAGMEISJE WERKSTER v. 3 d. per week. Dr. D. Bakkerlaan 8S. Bloemen daal. Telef. 23473. Gevraagd in klein burgerge- :'.n een nette JUFFROUW OF MEISJE die zelfstandig de huls houding kan waarnemen. Huise lijk verkeer. Goede behandeling. Br. 3S78. Flinke DIENSTBODE gevr. per I Nov. v. g. g. v. zelfst. wer ken, bekend met koken, ruim loon. Br. 3879 Direct gevr. flink DAGMEISJE van 8.3Ö-5. Aanm. Kleverpark- weg 19 2. Na t uur 's av. HULP i. d. HUISH. gevr. In tern, zelfst. kunu werken en Hef voor kinderen. Goede getuigen. Br. met opg. v. leeft. ond. no. 2836 Wensing's Adv. Bur. Tem pel iersstr. 32. Terstond gevr. een nette jonge BERKSTER of DAGMEISJE vg-.g.v. Pers. aanmeld. Mevr. Koopman. Berkenrodestraa* 48. Gevr. 1 Nov. in kl. gez HULP i. d. nUISH. v. halve d. of werk ster 3 a 4 x p. w. Aanmelden Paw- !us Potterlaan 11. Heemstede. NET MEISJE gevr. v. d. das of werkster voor M. W. en Vrij dag. Dahlialaan 10. Aerdenhout. Gevraagd: NET MEISJE tot hulp in de huishoudens 2 of 3 d. per week van 9 tot 2. hulp voor ruw werk aanwezig. Br. 3S34 Gevr. flinke JONGE WERK STER, Md. en Donderd. van 8.30 tot 2. Hyacintenfean 49. HUISNAAISTER gevr. voor nieuw- en* verander work. Adres bur. van dit blad. NET MEISJE gevraagd voor haJVe dagen. Banketbakker Hos. Gen. Cronjéstraat 105. Voor Bedrijf LOODGIETERSJONGEN ge vraagd. Aanmelden na 6 uur. Parkilaan 62. BIJVERDIENSTE. Geur, be- '<wame borduurster voor thuis werk. goede verdienste. Br. 3927 Gevr. een BLIKSLAGER voor het zotten van bodems ln pannen, waschk. enz. Br. 3925 2 LOODGIETERSLEERLIN GEN gevr. M. Kleljn Nieuwe Kerksplein 2. NAAI STERSLEER.L. gevr. Spaanschevaartstraat 89. NETTE JONGEN gevr. pl.m. 16 j. Melkinr. R, Rut te. Perseus- straat 32. H.-N. Men zoekt voor halve dagen PARTICULIERE SECRETA RESSE, algemeen ontwikkeld, met kennis ran moderne talen en juist stijlgevoel. Eigenhandig ge schreven briever 3906. NETTE LOOPJONGEN gevr. voor direct. Boekhandel v. Cittert Spekstraat 14. COURANTBEZORGERS met rijwiel gevraagd voor bezorging van avdndbladen Br 38S7 Gevr. flinke JONGEN 16-17 .i Mefst met paarden bekend. Ta felbergstraat 7. Pe-soneel aangeboden Voor Huishouding NET MEISJE 19 J. P.G. b.z.a. als hulp ln de huish. van 8.30- 12.30. Br. 38SS Dame veel vrjjen tijd hebben de vraagt HUISWERK onversch. wat. Br. 3922 JONGE WERKSTER vraagt wprk, M„ D. W.. D.. V. S.30 tot 12.30. Br. 3939. B. z. a. MEISJE I. 21 j. v. d. en n. L. Zondags vrij. v. g. g. v Br. 3936 JUFFROUW b z. a. voor het veranderen en vermaken ran da mes- en kln-ierkteedtae en brei werk. Br. 3913 B.z.a. GEDIPL OOSTUMIèRE voor Ma., Dl.. Wo. of Dond. ook veramd. en verstellen. Br.*3S96 BESCH. DAME 30 j. z. z. gepk bij Kat. Soe. of Duitsche Dame voor gezelschap en ev. lichte huish. bezlgh. Br. 3940. Voor Bedrijf GOOOHELA \R b.z.a. met pop penkast. Coornhertstr. 24 rd. Hr.l H.H. KAPPERS. Kapper zoekt 'plaatsing voor zijn zoon ran 14 jaar als leerling. Br. G. L. Zawt- voórt. Kapper. Bennebroek. B. z. a. gevorderd KAPSTER goed kunnende permanenten. Br. onder letter K. boekh. Dingier. Beverwijk. Hulzen gevraagd HEERENHUIS of VILLA ge vraagd te Haarlem of omgev Huur tot f 1200 p. j. Br. 3915. Te huur gevr. te Haarlem of omgev. GED. v. HEERENHUIS of VILLA op g. st. minstens 3 k. en '(gebr keuken, gem. of on- gem. Br. 3917. J. echtp. zoekt BOVEN- of BEN.WONING, huur ongev. f 35 p. mnd. omï. Kampers, of Gaet- hulsslngel. Br. 3S03 Kost en Inwoning DEGELIJK PENSION aan geboden voor jongen man a 15 p. w. Vrije slaapk. Centrum stad Bad en telef. aanwezig. Br. 3S09 Kamers gevraagd Te huur gevr. ongem. ZIT- EN SLAAPKAMER met kookgele genheid door jongelui. Br. 3916 GEST. KAMER gevr. met ge bruik v. keuken, door jong echtp.' Br. 3S05. Gevr. op netten st. klein vrij BOVEN- or BEN.HUIS of vrije etjfge. niet bov. f 20 d. m. Brie ven 3804. Te huur gevraagd te Heem stede of Bennebroek niet verder dan 15 min. van tram 2 KAMERS met keuken door bej. dame met dienstbode. Br. 3802 of Tel. 1213S Voor dir. gevr. 2 KAMERS in- keuken, gestoff. Leidschevaart- weg 161. H'stede. Tel. 2*7640. Kamers aangeboden Agb. ZIT-SLAAPK. m. vaste waschtafel en stookgeleg. Adres Duinoordstraat 52. Te huur groote gem. ZIT- SLAAPK. str. water, keuken er klein kamertje. Saenredarostr. 128 2 gestoff. BEN.KAMERS voor beech, juffr. Adres bur. v. d. bl. Huisraad gevraagd Gevr. HAARDKACHEL. Br. m. opg. van merk. capaciteit en prijs 39IS. Gevr. 1 LADETAFEL en 1 gasoventje. Br. 3857. Te koop gevr. een VLOER KLEED. Tevens aangeb. divan- bed compl met dekens enz., z. g. a. n. Br. 3811. Gevraagd SALON STEL Br. no. 3810. Huisraad aangeboden HAARD te koop met pijp en plaat, f 50. Molukkenstraat 57 Te koop z.g.a.n. 2 persoons OPKLAPBED, dubb. staaldraad Prijs 65. Floresstraat 83, H.N. Zéér mooi AMEUBL., 2 crap 4 stoel, eiken, terra bekl.. uit. pr. f 325. Rijksstraatweg 501. Te koop HAARDKACHEL Aelbertsbergstraat 31. TE KOOP tapijt, als nieuw een prima haard, keukentafel waschtafel. Adr. bur. v. d blad Muziel 'nstrumenten Prima PHILIPS LUIDSPIt te koop. Aelbertsbergstr. 24 Rijwielen Auto's Te koop DAMES. EN 1IEE- HENRIJWIEL met goede ban den. Van Egmondstr. 1. Bur. KRANEVELD, ZUIweg 21 (bij Zijlbrug) Behandeling van dagvaardin gen, contracten, schuldregeling, informaties, enz. Kant 95 uur; 's av. 79 uur. Advies f 1, Diversen VERLOREN bril ln étui van Postk. Wagonw. naar Schouw tjes! Ter. te bez. Schouwtjes! 8. VERLOREN lederen porte feuille. aandenken. Schalkwijkcr- brug. Tegen hooge belooning te rug te bez.: Jan Harlngstr. 46. ONZE BOUILLON AL GE PROBEERD? Doe het nog heden ze is geurig en fijn van smaak. Slagerij Kruijer. TUINWERK. Helming, Bol- werklaan. Nu planten bestellen, vruchtboomen. IN RUIL AGB. een z.g.a.n. blauwe damesmantel m. 42-4 4. o.k. voor een hoeren regenjas, liefst gabardine, m. 50. Rusten burgerlaan 29. WIE PREPAREERT konij nenhuid? Br m. prljsopg. 3S17. Te koop gevr. KACHEL cn te koop goed spelend Phil, radio. Br. 3S58. VERLOREN gouden ring door werkman, gesch. 40-J. Jubileum. Tegen ruime belooning terug bez. Jansweg 25 rd. VERLOREN. Zaterdag een antiek gouden broche met rood steentje (gezicht), een herinne ring. Gaande van Leeuwerikatr. Haarlem naar station en naar IJm. Oost en terug. Tegen goede belooning terug to bezorgen: Leeuwerikatraat 25.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3