IRENE KELLER'S DUBBELE LEVEN. Stadsnieuws „JULIANA VAN STOLBERG" CONCERT NET MEISJE NEDERLANDS, FRANS, DUITS, ENGELS, SPAANS, MALEIS Pitmanschool ÓGsêmêd Firma D. Bais Jzn. en Joh. Ba AUTO-EXPEDITIE Reehorst de Groo TREKKERS Gereedschapskist GOUD JUWEELEN ZILVER - ANTIEK Pas op! FEUILLETON Door FRED ANDREAS. B) „Arm kind Dan gaan we dadelijk aan het ontbijt Met hun vieren begaven ze zich naar het restaurant. Na twintig minuten nam het jonge meisje afscheid. Ze had om elf uur een college bij te wonen In het muziekconservatorium en moest nog eenige boeken halen. Na het restaurant verlaten te hebben ging ze naar de garderobe om een groote aktentasch te halen. Daarin stopte ze haar witten vos. Ver volgens trad ze met de rozen dicht tegen de borst gedrukt naar buiten en stapte in een autobus. De kostbare rozen gaf ze onderweg aan een jonge vrouw. - Op haar kamers verwisselde ze haar ele gante witte complet tegen een heel eenvoudig, lichtblauw zomerjaponnetje, nam haar boe ken en ging naar het conservatorium. Dicht bij het gebouw onderhield ze zich een paar minuten met een flinken opgeschoten jongen man van zuidelijk type en sprak en lachte heel ongedwongen met hem. Toen ze precies om elf uur het conserva torium betrad, droeg ze een eenvoudig bosje viooltjes op haar borst en glansden haar oogen van geluk. HOOFDSTUK II. Dr. Dacl gaat op verjaarsvisite. „Heeft iemand nog opgebeld vroeg doctor Tael, toen hij, na een vrij lang oponthoud in het laboratorium van zijn fabriek, zijn bureau weer binnentrad. Juffrouw Wiegens, zijn secretaresse, wierp hem een stommen, verwijtenden blik toe, als ware het een zonde, dat een chef zich onttrok aan de mogelijkheid, opgebeld te worden. „De vrouw van professor Witte ai driemaal." Dael greep de hoorn. „Nee, nu is ze niet meer thuis, mijnheer. Maar ze heeft mij gezegd waarover het ging." Dael lachte. „U moet me zeker herinneren aan het verjaarfeest van hedenavond niet Nee, dat heb ik niet vergeten." Hij ging naar de waschtafel en wiesch zijn handen. „Op zichzelf is het toch gek, dat volwassen mannen, ook al zijn ze de beste en oudste vrienden, elkaar uitnoodigen voor hun ver jaardag," zei hij. „Hoe zit dat eigenlijk juf frouw Wiegens, moet ik voor professor Witte, bloemen meebrengen, of rftoet ik een versje voor hem opzeggen Else Wiegens moest lachen, of ze wilde of niet; de gedachte, dat Dael met zijn ernstige gezicht en onbeholpen houding voor den clownesken professor Witte een verjaars- versje opzei, was ook zoo grappig. „U moet bloemen meenemen," onderrichtte ze haar chef, „maar voor mevrouw Witte. Voor hem moet u een caedautje meebrengen.' De secretaresse bedacht zich eventjes en vervolgde: „Hij rookt zijn sigaren altijd uit zulke prullige papieren pijpjesals u hem eens een barnsteenen of meerschuimen pijpje 8af „Hmjabromde Dael, naar zijn stoel terugkeerend. Hij rookt ook zelf uit papieren pijpjes, omdat hij dit gemakkelijk en zindelijk vond, maar er waren natuurlijk lui die liever meerschuim hadden. Mogelijk was dit met Witte het geval. „Heeft ze anders nog iets gezegd „Ja. Smoking." „Natuurlijk." „Heeft u wel een smoking, mijnheer „Zeker." Toch zeker niet dezelfde die mevrouw uw moeder voor u heeft laten maken, toen u naar uw eerste dansles ging Lachend sloeg de doctor met een rol papier naar haar. Hij wist, dat ze reeds lang met Thea Witte samenspande, om hem meer Bmaak voor kleeren bij te brengen. Het kon hem niet schelen, wat hij aantrok, doch op dat punt schepen strenge wetten te bestaan en beide vrouwen verweten het zijn huishoud ster de weduwe Stokkermans, dat ze niet aan drong op het onderhouden dier wetten, maar hem liet aantrekken, wat hij des morgens uit zijn kleerenkast haalde. Zijn avondcostuum was een jaar uit de mode, maar hij vond het; bijzonder elegant. Hij had zich genoodzaakt gezien een nieuw aan te schaffen voor een diner van het Verbond der Chemische In dustrie. Als ik u was, dan zei ik juffrouw Stokker mans haar dienst op," begon Else Wiegens weer plagerig, als ried ze zijn gedachten. „Een vrouw, die u 's morgens het huis uit laat gaan in een streepbroek en jacquet met een groene was „Pardon, die das is grijs." „Met een groen streepje, mijnheer Dael bevoelde zijn das, die werkelijk een emal streepje groen vertoonde. „Wie let er bij mij nu op zooiets vroeg hij mismoedig. „Ik, bijvoorbeeld mijnheer." „Ja. In opdracht van mevrouw Witte. Denkt u soms dat ik niet weet, hoe ze u kaartjes voor concerten bezorgt, om mij te bevitten „Dat zou ik toch wel doen, mijnheer, want het is gewoonweg ergerlijk, zooals u er bij' loopt." „Nu, erger u dan maar Feitelijk was hij degene, die zich ergerde, i Zonder overgang begon hij een paar brie ven te dicteeren en stuurde zijn secretaresse weg. Hij was gejaagd en had het gevoel, dat hij zich dien avond bij Witte op een of andere manier bespottelijk zou maken. Thea Witte had er slag van, kleine familiefuifjes -als schitterende feesten te vieren. Eens had hij een tusschengerecht met een verkeerden vork gegeten en zat toen zonder eetgerei, zóodat hem tot algemeene vroolijkheid een andere vork gebracht moest worden. Dergelijke din gen overkwamen hem altijd en daarom had hij een hekel aan dat soort opgeschroefde gezelligheid. (Wordt vervolgd) Economische Rechter Clandestien vleesch gekocht. De 44-jarlge slager G. C. Tolmeyer uit Haar lem had in Mei van dit jaar 26 kg. schapen- vleesch clandestien gekocht om zijn tekort aan bonnen te dekken. De Officier zei in zijn requisitoir, dat verdachte niet alleen clan destien vleesch had gekocht, maar ook op deze wijze de gezondheid van zijn klanten in gevaar had gebracht, omdat het vleesch wel besmet had kunnen zijn met t.b.c. of iets dergelijks. Hij eischte daarom 14 dagen ge vangenisstraf. T. werd conform dezen eisch veroordeeld. Stier geslacht zonder gebruik van schietmasker. J. A. van Leeuwen, landbouwer en B. Ver schoor, transportarbeider, beiden woonachtig in de Haarlemmermeer was ten laste gelegd, dat zij op 21 Mei j.L een stier hadden geslacht zonder gebruik te maken van een schietmas ker. Van L. had de feitelijke slachthandelln- gen verricht en V. had geholpen. De Officier eischte tegen ieder van hen de minimumstraf van zes maanden gevangenisstraf. Zij werden' conform veroordeeld Burgerlijke Stand. HAARLEM 27 October 1942. BEVALLEN: 24 Oct., C. E. C. ten Have—Las- SChult, d.; 25 Oct., H. E. C. A. van Hemert—Groh. z.; 28 Oct.. J. A. de ZwartCItteur, d.; K. Wa- beke—Brouwer, d.; G. M. Dijkzeul—van den Berg, d.; W. Bolsenbroekde vriesch Lentsch, d.; C. Potman—Schrier. 7..; 27 Oct., J. C de Berg —Bosch, d.; H. J. Zut—Hfermsen, z.\ H. R. Kievit RInkema, d, OVERLEDEN: 24 Oct.. A. Kreulen, 86 j„ Kleine Houtweg: 26 Oct., M. H. Arbous, 79 j„ Raam- singel; C. Möhringer, 58 j„ Acaciastraat; A. Smi- nia, 49 J„ Bantamstraat; J. J. Haije, 77 j„ Voor duinstraat. GEHUWD: 27 Oct., P, Blad en H. S. W. Kanne. ONDERTROUWD: 27 Oct., P. l^ipprecht en H. L. Heidekamp. (Onderstaande is reeds in een deei van de vorige oplage opgenomen) Crematie J. H. W. Habermelil, In het crematorium te Velsen werd Maan dagmiddag onder groote belangstelling he: stoffelijk overschot van- wijlen den heer J. H. W. Habermehl, oud-onderwijzer aan de Rijkskweekschool te Haarlem, verascht. Naast vele familieleden, collega's en be kenden gaven tevens oud-leerlingen blijk van hun medeleven. Voorts kwam duidelijk tot uiting, dat de ontslapene ook op maat schappelijk terrein veel waardevoilen ar beid heeft verricht. Nadat de kist, welke met vele bloemstuk ken omgeven was, in de nieuwe hal was opgesteld, sprak de heer Van den Haven een kort afscheidswoord. Hierin memoreer de hij, dat het lange leven van wijlen den heer Haberméhl zich kenmerkte door toe wijding, geduld en plicht. Dit gold niet al leen voor zjjn huwelijksleven, doch tevens voor zijn ambtelijk leven. Vele werkzaam heden nam hij vrijwillig op zijn schouders en vooral het lot der zwakkon en minstbe deelden was hem niet .onverschillig. Zijr. rustige en kalme persoonlijkheid laat een weldadige herinnering achter. De heer H. de Vries, oud-hoofd der Rijks leerschool, noemde den overledene een sympathiek mensch. Spr. kende den heer Habermehl zestien jaren en in deze periode ontstond een warme vriendschap. Voorts herinnerde de heer De Vries aan de vijf en veertig jaren, waarin de heer Habermehl aan de Rijksleerschool zijn taak vervulde. Steeds toonde hij zich een menschen- en kindervriend, en 'n fijngevoelige paedagoog. Als stil werker beschikte de overledene over een grooten ijver, welke gepaard ging met een oprechten eenvoud. Ook de heer A. W. C. van Huyzen be tuigde zijn erkentelijkheid voor de vele be wijzen van vriendschap. De nagedachtenis aan den heer Habermehl zal blijvend zijn. Het was de heer J. J. Schut, die namens de Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden het wérk van den overledene in herinne ring bracht. In de commissie voor steun aan hulpbehoevende geestverwanten heeft men hem bewonderd. Hij vormde den kern en met toewijding en overgave gaf hij zich. Mr. P. E. Barbas sloot zich eveneens bij de. vorige sprekers aan. Namens de Ver eeniging Weldadigheid naar Vermogen schetste de heer Barbas de belangrijke rol, welke de heer Habermehl in dit maatschap pelijk werk had vervuld. Namens dr. W. B. Smit bracht een zoon de waardeering'over van de commissie ter voorziening van het ondërwijs voor zieke en zwakke kinderen, waarvan de over ledene deel uitmaakte. Ds. C. Brandt, Evangelisch Luthersch predikant, sprak tenslotte nog een woord van troost en bad het Onze Vader. Nadat de organist „Op bergen en in dalen" had gespeeld, dankte een zoon voor de vele blijken van medeleven. Kermisvermakelijkheden op het Wilsonsplein. „We zijn in het voorjaar het land ingetrok ken met onze kermisvermakelijkheden, heb ben vele plaatsen bezocht, waaronder Zaan dam, Den Bosch, Beverwijk en Heemstede nu besluiten wij het seizoen met een bezoek Haarlem", vertelde ons de heer H. van Leeuwen, de bekende kermisexploitant, die thans' zijn stadgenooten in de gelegenheid stelt te genieten van eenige vermakelijkheden, welke op het Wilsonsplein zijn opgesteld. De heer Van Leeuwen doet dat in samenwerking met twee andere Haarlemmers, die ook el ders in den lande geweest zijn en thans ver gunning hebben in de eigen stad het publiek te vermaken. Op het Wilsonsplein zijn opge steld een draaimolen, een zweefmolen en schiettent. De bezoeker krijgt natuurlijk niet den indruk van een kermis, maar het pleintje is aardig bezet met deze vermakelijkheden en het zal er gezellig zijn, als het druk wordt. Maandag en Dinsdag waren gereserveerd voor den opbouw en hiervoor toonde de jeugd, die herfstvacantie heeft, groote belangstelling. De jongens mochten hier en daar meehelpen. Mat verlangen zien zij natuurlijk uit naar den dag van morgen. Om. twaalf uur worden de vermakelijkheden in werking gesteld en dan verwachten de exploitanten de Haarlem mers, die in een zweef- of draaimolen willen zitten of hen, die hun geluk in de schiettent willen beproeven. Drie dagen blijven de ver makelijkheden geopend en wel van twaalf uur tot zonsondergang. De jeugd wordt in grooten getale verwacht: daarvoor hebben de exploitanten gezorgd door het beschikbaar stellen van een groot aantal kaartjes. Daar het eenige jaren geleden dat te dezer stede kermis gevierd is, weten vele kinderen nog niet hoe fijn het in de zweef- of draaimolen is. Ook daarom wordt een druk bezoek verwacht. Scherper toezicht op kinder tehuizen. Dezer dagen is in Haarlem een wijziging van de algemeene politieverordening tot stand gekomen, welke van beteekenis is voor allen, die zich met de verzorging van pleegkinde ren belasten. Was het Veezicht van gemeente wege op de huisvesting en verzorging dezer kinderen tot dusverre zoo geregeld, dat alleen „pleegouders", die daartoe naar het oordeel van Burgemeester en Wethouders aanleiding gaven en tevoren waren aangeschreven het bezoek van een controleerend ambtenaar kon den tegemoet zien, thans zijn Geneeskundige Dienst en Maatschappelijk Hulpbetoon zon der meer steeds bevoegd in kindertehuizen en andere soortgelijke inrichtingen een onder zoek op dit punt in te stellen. Daarnevens zijn en dit is vooral van beteekenis van dit gemeentelijk toezicht niet langer uitgezonderd al die inrichtingen, welke een instelling van weldadigheid zijn of door een dergelijke instelling worden beheerd, noch de vereenigingen of gestichten, wier statuten of stichtingsbrieven duurzame ver zorging van minderjarigen beoogen. TE DÜRE GROENTEN EN FRUIT. Weer zijn door de Haarlemsche politie twee groentenhandelaren bekeurd, omdat zij; groenten en fruit verkochten tegen te hooge prijzen, n.l. appelen van 39 cent voor 65 cent per Kg.; roode en witte kool van 9 cent voor cent per Kg.; peren van 65 cent voor 2.- per Kg.; appelen" van 45 cent voor 1.- per Kg. In beslag genomen zijn acht kisten peren en twee kisten appelen. Bovendien zijn in beslag genomen 45 pakjes Belgische shag, die een der groentehandelaren voor 3.50 per pakje van 50 gram verkocht. NED. HERV. GEMEENTE SPAARNDAM. Ds. II. J. Plaggemars beroepen. In de vacature ds. A. Snethlage is als pre dikant van de Ned. Hervormde Gemeente van Spaarndam beroepen ds. H. J. Plaggemars. predikant bij de Ned. Herv. Gemeente te Hansweert. De beroepen predikant is in 1909 geboren, werd in 1935 candidaat in Zuid-Hol land, aanvaardde 23 December 1934 het ambt van hulpprediker in Sluiskil en deed 1 Maart 1936 zijn in'trede als predikant in zijn tegen woordige gemeente Hansweert. SHAG VAN f 6&>y2 VOOR f 1.—. De politie heeft een 31-jarigen sigaren winkelier bekeurd, die pakjes shag van 32 Vs cent voor 1.verkocht. Vier-en-veertig pakjes, shag werden in beslag- genomen. „DE ZONDAAR". Het Amsterdamsch Tooneel geeft Zater dagavond in den Stadsschouwburg een her haling van „De Zondaar", tooneelspel in drie bedrijven van mr. J. H. Penning, met Cor van der Lugt Melsert in de hoofdrol. BONKAARTEN VERHANDELD. Drie Haarlemmers zijn door de politie be keurd omdat 7.ij bonkaarten verhandelden. Twee levensmiddelenkaarten zijn in beslag genomen. Meubel- en huisraadtransport verboden. In .Noord- en Zuid-Holland. Het Rijkscommissariaat deelt mede: Met het oog op de omstandigheid, da' met de beschikbare brandstof in de eersto plaats steenkool en levensmiddelen ver voerd moeten worden, is het interlocalc transport van meubelen en huisraad in dr provincies Noord- en Zuid-Holland nader order verboden. Voor het geval eener evacuatie uit hel kustgebied is een eigen organisatie gescha pen, die de noodige voertuigen voor de verhuizing van het geheele huisraad ter beschikking stelt. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Deksel, Prins, Emostraat 3 Foto, v. Alphen, Gen. Joubertstraat 41. Handschoenen, Van Dam, Pegasusstraat 73. Horloge, Schuitenma ker, Bloemveldlaan 3. Kousen, v. d. Berg, Morinnesteeg 19. Kat, Bakker, Cosy Corner, Gr. Markt. Portemonnaie met inh., v. d. Meer, Gouwstraat 74. Portemonnaie met inhoud, Rökling, Westerparkstraat 10, Zandvoort. Portemonnaie met inh., v. Weelden, Jelgers- mastraat 12. Rokje, Wed. v. Waveren, Mid denlaan 78. Tasch, v. Overmark, Keizer Ka- relstraat 27. Vulpenhouder, Schuitemaker, Bloemveldlaan 3. Wanten, Hogervorst, Jan Nieuwenhuyzenstraat 1. PERSONALIA. Bij den belastingdienst is eervol ontslag verleend aan den adjunct-commies R. de Leeuw, werkzaam op het kantoor der in voerrechten en accijnzen te Haarlem. - Te 's-Gravenhage is geslaagd voor electro-technisch ambtenaar (programma I) de heer E. Bosloper, werkzaam bij P.T.T. te Haarlem. Bij besluit van den Secretaris-generaal van het Departement van Financiën, is aan G. W. van Dijk, landmeter van het kadaster, hoofd van het bureau van den Landmeetkun digen Dienst te Haarlem, met ingang van 1 November 1942 op zijn verzoek eervol ontslag uit 's Rijks dienst verleend. BEDIENING SGELD VRIJ VAN OMZETBELASTING. De centrale' persdienst van het Nederland- sche Arbeidsfront meldt: de Nederlandsche staatscourant' van 18 Augustus 1942 werd de regeling van loo- nen en andere arbeidsvoorwaarden voor werknemers in het hotel- café- en restau rantbedrijf afgekondigd. In art. 7, 10e lid, ei) art. 8, 2e lid van deze regeling komt een zins nede voor, waaruit ten onrechte de conclusie getrokken is, dat over bedienings- geld omzetbelasting verschuldigd is. Onder verwijzing naar de desbetreffende uitspraak van den waarnemend secretaris generaal van het departement van finan ciën kan echter uitdrukkelijk worden vast gesteld, dat bedieningsgeld vrij is van om zetbelasting. E. K. e lettere, welke een begrip wornroen dapperhedd en offerzin. Het ijzeren kruis is een oudersch-eidtiing. dtfie niet zoo miaar gegeven wordt, maar waar doorslaan de bewijzen van moed en doodsverachting voor verlangd worden. Het is geen toeval, dat wij zoo veilen dit onderscheidingsteek en zien dragen. De strij ders voor het nieuwe Europa tivmers strij den voor een ideaal. Zij weten, dat d,e toe- loomst van geheel Europa, ja, van de geheele Westersohe beschaving afhangt van den af loop van den oorlog. Het „E. K."f daarmede zijn ook Nederlandsche vrijwilligers onder scheiden. Ooik zij zijn zich bewust van wat van hen verwacht wordt en inderdaad zij beschamen deze verwachtingen N mi-et. Zorgt er voor landgenoot, dat wij ons niet be hoeven te schamen over onze houding ten opzichte ram deze dappere kerels. I-Iet" min ste, wart wij kunnen doen, is hert fonds, dat speciaal voor onze oostfrontstrijders is op. gericht, te steunen. Daarom vragen wij nog maals uw aandacht voor girorekening 432100, t. n. Verzorgingsfonds Vri j willigere- legiioen Nederland. Koninginnegracht 22 te 's Gravemhage. De slagers mogen bouillon verkoopen. Mits niet van vleesch bereid. Over de mogelijkheid van de bereiding en den verkoop van vleeschjus. soepen enz. door de slagers, blijkt eenig mftverstand te bestaan. Te bevoegder plaatse heeft men er ons op gewezen, dat reeds eenige maan- raen geleden eenverordening van de be drijfsorganisatie voor vee en vleesch is ver schenen, die hierover voorschriften bevat. Volgens deze verordening, die van 4 Juni .1. dateert, is het den slagers verboden het um toebedeelde vleesch te verwerken tot eenig ander product dan de jdeeschwaren, waarvan de bereiding hun Tttachtens de vee- en vleeschwarenverordening-is toege staan. Onder dit verbod valt ook het be reiden van vleeschjus, soepen e.d. Indien de slagers evenwel bouillon trek ken uitsluitend (dus zonder toevoeging van vleesch) van de hun ter beschikking staan de beenderen, die door de klanten niet ge vraagd zijn, is de bovenbedoelde bereidïne toegestaan. Zij mogen deze bouillon, indien zij overigens voldoet aan bij de wet gestelde eischen, verkoopen, doch zij mogen daar voor geen bonnen in ontvangst nemen. Kleinhandelaar: 1. Bout af winkel, onbewerkt, zonder kop, pooten en vel 6,60. 2. Bout panklaar thuisbe7orgd 7.50. 3. Ruw vel af winkel 7.50. 4i Veeren wieken af winkel 1.— Bereider: Bereide vellen franco bedrijf kooper: le kwaliteit 11.60; 2e kwaliteit 10.10. Voor gestoomde en gerookte zoetwatervisch geldt formeel de 9 Mei-prijs. Vanwege den dienst van den gemachtigde voor de prijzen zal echter niet tot vervolging worden overgegaan, indien de hieronder vermelde prijzen niet worden over schreden. I. Bij verkoop door dén rooker-yerwerker aan den kleinhandelaar af station van verzending per kg. Bij verkoop door kleinhandelaar aan den kg. :dé l Gestoomde of gerookte voorn tot 200 gr0.46 Gestoomde of gerookte voorn 200 gr. of zwaarder ,0.53 Gestoomde of gerookte baars 0.50 snoekbaars 0,65 - snoek 0.65 >i brasem tot 400 gr. 0.45 bov. 400 gr. 0.62 i, zeelt „0.60 bot 0.85 Ontschubd: Gestoomde of gerookte voorn tot 200 gram ƒ0.55 Gestoomde of gerookte voorn 200 gr. of zwaarder „0.62 „0.80 Gestoomde of gerookte brasem tot 400 gr0.52 0.70 Gestoomde of gerookte brasem boven 400 gr0.72 0.95 Voor de overige vischsoorten worden de prij zen voor geschubd en ontschubd gelijk gesteld B'.j verkoop door den rooker-verwerker aan den groothandelaar dienen de In de eerste kolom genoemde prijzen met 5 pet te worden verlaagd OFFICIEELE PUBLICATIE STROOREGELING OOGST 1942. Het bedrijfschap voor hooi, stroo en ruw- voeder maakt bekend, dat in de strooregeling 1941 diverse veranderingen zijn aangebrachl, waaraan alle verbouwers en ge- of verbruikers van stroogewassen en alle handelaren in stroo zich zullen dienen te onderwerpen. De nieuwe regeling geldt behalve voor graan- stroo, kanariezaadstroo- en peulvruchtenstroo, thans ook voor koolzaad-, karwijzaad, blauw- maanzaad-, mosterdzaad-, spinaziezaad-, radijs zaad- en bietenzaadstroo. Krachtens de nieuwe regeling kan de ge- of verbruiker van stroo, die stroo wenscht te be trekken een aankoopvergunning aanvragen on der vermelding van den bij de N.I.C.A. erken den kleinhandelaar in zijn omgeving, van wien hij het stroo wenscht te betrekken. Het hoofd kantoor van den handel (H.K.H.) wijst voor de desbetreffende partij stroo den kleinhandelaar een erkenden groothandelaar en den groothande- ar een of meer erkende landhandelaren toe De landhandelaren kunnen het te leveren stroo slechts betrekken van telers uit een hun toege- 'ezen rayon. Naast het bovengenoemde „verkeer over drie schakels" (landhandelaar - groothandelaar - kleinhandelaar) kan ook verkeer over twee schakels plaats vinden, indien het H of P.K.H. in overleg met het bedrijfschap loe opdracht geeft. Ook het verhandelej stroo direct van verbouwer aan veehoik toegestaan, mits beider bedrijfsgebouwen :o hoogste 10 km afstand van elkaar liggen es het vervoer geschiedt met eigen vervoern len van ko.oper of verkoqper. Een aankoopvergunning en vervoerbew echter vereischt, aan te vragen bij den p! lijken bureauhouder (P.B.H.). Verbouwen stroogewassen ontvingen op hun aanvrage bericht van den P.B.H., welke hoeveelheid zij voor eigen gebruik uit hun oogst moge houden, en voorts welke hoeveelheid str* direct aan veehouders mogen afleveren, rest van hun stroo dienen zij ter beschi te houden van den landhandelaar van hun r Het vervoer van stroo dient in het algt gedekt te zijn door een geldig geleide! Sleehls het vervoer van het land na. drijfsgebouwen van den teler on voort! vervoer van het telersbedrijf naar spoor, dorsch- of persplaats (of tusschen deze p onderling) en het vervoer van teler rechtsi naar stroohulzenfabriek kan zonder gei biljet geschieden. Voor meer gedetailleerde gegevens Inzaki venstaande regeling wordt verwezen nas publicatie dienaangaande in de vakbladen de boeren en tuinders. Handelaren kunnen voor inlichtingen wenden tot het hoofdks van den handel, Balistraat 74, 's Graven terwijl bovendien belanghebbenden ee ting op de regeling in drukvorm kunnen krijgen na schriftelijke aanvrage b; bedrijfschap voor hooi, stroo en ruwvo Zwarteweg 75, 's Gravenhage. Ook de P.[ kunnen nadere inlichtingen verstrekken, Den 7en November a.s. hopen onze geliefde Ouders en Groot ouders Joh. Kruiswijk en Catharina Kruiswijk-v. d. Kommer den dag te herdenken dat zij vóór 35 jaar in den echt werden verbonden. Dat zij nog lang gespaard mo gen blijven is de wensch van him liefhebbende Kinderen en Kleinkinderen. IJmuiden-O., De Ruyterstr. 134. Duizenden vragen. U kunt nog geven Geeft dus aan Winterhulp- Giro 5553 VOETBAl WESTELIJK ELFTAL OP DEN TECHNISCHEN DAG. Zondag 28 November zal een technische dag voor de voetballers worden gehouden. In Gro ningen op het terrein van Be Quick zal Noord tegen West spelen en op het terrein van NAC in Dreda Zuid tegen Oost. Het westelijk districtselftal is als volgt samen gesteld: West:"doel: Kraak (Stormvogels), achter: Louwe (Xerxes) en v. d. Heyde (Feijenoord); midden- Poulus (VSV). Kuppen (Feijenoord) en Stijger Wit); voor: Drager (Ajax), v. d. Vegt (Blaui GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN AANVULLING OP DE BEKENDMAKING NO. 35 VAN DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. detaillisten- Schorseneren grossiersprijs prijs Tot 20 stuks p. kg 20.50 p. 100 kg 0.26 p. kg, Van 20-45 st. p. kg. 14.50 p.lOO kg, 0.1!) p. leg, PRIJZEN ZWANEN EN ZWANENVELLEN. Voor zwanen en zwanenvellen geldt formeel e 9 Mei-prijs. Vanwege den dienst van den ge machtigde voor de prijzen zal echter niet tot vervolging worden overgegaan, indien de hier onder vermelde prijzen niet worden overschre den. Bij andere dan de hieronder aangegeven leveringsvoorwaarden dienen deze orijzen te worden gewijzigd overeenkomstig de" extra ge maakte resp. bespaarde kosten. Producent: Levend of gedood, onbewerkt, af bedrijf ver kooper 11.50. Handelaar: 1, Levend of gedood, onbewerkt, franco bedrijf verkooper 13.—. 2. Bout aan poelier franco bedrijf kooper, on bewerkt, zonder kop, pooten en vel, incl. darm. 5.50. Ruw vel af bedrijf verkboper 7.50. Veeren wieken af bedrijf verkooper 1.— In plaats van kaarten. Heden overleed geheel onverwachts onze lieve Man, Vader en Schoon zoon Jan van Dommelen in den leeftijd van 64 jaar, Santpoort: J. VAN DOMMELEN DE VRIES DOLLY JAN Amsterdam: <&-•> ANNIE Santpoort: J. DE VRIES— VAN WORT Santpoort, 26 October '42 Burg. Enschedélaan 28. Liever geen bezoek. De teraardebestelling zal plaats vinden op 29 Oct. a.s. te 12 ure op de Be graafplaats „De Biezen" te Santpoort. Op nadrukkelijk verlangen van den overledene geen toespraken. t Heden ontvingen wij het treurige bericht dat door een noodlottig ongeval van ons is weggenomen, onze geliefde Zoon, Broer, Zwager en Oom Jacobus Marinus Froon in den ouderdom van 23 jaar. Dat hij ruste in vrede. M. FROON—VISSER N. KAAN—FROON C. KAAN WIM KEESJE IJmuiden-Oost, 21 Oct. '42 Eikenstraat 8. De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden op Don derdag 5 November a.s. te 10 uur in de Oud-Katho lieke Kerk te IJmuiden. CHR. MUZIEKVEREEN. heeft voor haar te geven op Donderdag 29 Oct. a.s. nog enkele kaarten disponibel. Aan vang 7,30 uur' n.m., in het Ver- eenigingsgebouw, Kalverstraat. gevraagd, liefst voor dag en nacht, in Chrisï. gezin (met 2 kinderen). H. Alblas, Terrasweg 20, Santpoort. Spraakkunst enz. en Handelscorrespondentie Opleiding Praktijkdiploma's Dagelijks inschrijving. Erkende SCHOUWBURGSTRAAT 47 v.h. Wilhelminastr. - Haarlem Hoofdzetel DEN HAAG. 9 9 VEILING van Meubilaire Goederen, zoo mede boeken, gramofoonplaten, schilderijen, antiek, speelgoede ren, horloges, op 19 November a.s. te IJMUIDEN-OOST. Reeds nu kunnen Goederen worden Ingebracht. Corn. Janus Zn. IJmuiden FR. NAEREBOUTSTRAAT 1. O Kruisstraat 11 Toonzaal Ridderstraat 24 Telefoon 11491 Huiskamers Slaapkamers Salons Woninginrichting Makelaars en Taxateurs INCASSO VAN HUREN ALLE VERZEKERIN( Nog steeds per naar Haarlem en Amsterdam JAC. v. HEEMSKERKSTRAAT 49, IJMUIDEN ALB. CUYPSTRAAT 2», 1JMUIDEN-OOST Trekkers: voor werkzoeken den en aangeboden betrek kingen 3 tot 6 m.m. 24 cent, elke m.m. meer 4 cent. Alle andere advertenties van particulieren ln de zelfde ru briek: 3 tot 6 m.m. 36 cent, elke m.EO. meer 6 ceftt (zonder inhoud) te koop gevr. ter grootte rijschaaf. Adres: Kennemerlaan 66, IJmuiden. H.W. DAMES ANTIEKHANDEL Kruisstr. 19, Hrl. WORDT MEER WAARD door onze bekende, door vele autoriteiten aanbevolen, in dividueel geleide MENTALE TRAINING die Uw Zelfvertrouwen, Wils kracht, Concentratie, Geheu gen en Takt versterkt en Uw sluimerende vermogens wekt. Tevens bevordering van Algemeene Ontwikkeling en zuiver spreken en schrij ven der Moedertaal. PELMAN INSTITUUT Eerste Nederl. Instituut voor Mentale training Damrak 69 Amsterdam C. Telef. 41878 D("NklV00r gratis boekjes DVJIN Naam: Plaats: Straat: (In open briefomslag V/3 ct. 4 port). 4 (vrijblijvend). Personeel gevraagd Gevr. v. dfiir. NET EERLIJK MEItSJE v, dag of dag en macht tegen hoog toom. Aainim, mia 4 uur. Zeeweg 313, LJim.-O. NET DAGMEISJE (pevr. van 9-1 u. gezóm -vtain 3 jpiers; Gwd loon. Wusrteliaaui 7, "Saimtipfooirt-Srt. 0OO spoedig mogelijk gevr. mieit DAGMEISJE Zoind.. wij v. sr. g. v. ITiuiiseilij.lt veipk. W. Batstmieyiea*. Brooden Bamtaebbatokerij, Kloim- passtir. 74. IJm. Gewiaagdi: EL. WERKSTER v. één dag ip. week. Vefeea-du-liv- weg 199. IJm.-O. DAGMEISJE gevraagd v. heele of hailrvie d. CamoiloTniastr. 5, IJm. FLINK MEISJE gevr. vam 9- uur ju gez. m. kil. kdind. Knulldlber- gerweg 16. LOOPKNECHT gevtraagd (lij- dielijk). Ken nemer Apotheek Wijik aam Zeeërweg 101, IJm. Personeel aangeboden FL, JONG.E WERKSTER afct. werkhiuiiizen v. heelle af halve da gen. Br. no. T 815 bur. v. d-. blad. Diversen J. eobtp. z. k. vraagt gem. KAMERS, ziit en stoajpik. en geibir. k. liefst oimlg. Sain'tip. Drieih, Adres te vera. buir. v. d. bflteud, Te h-uiua- aangöb. RUIME GA RAGE. Br. oinidier wo. T817 bur. van dit blend. - VERLOREN MaanidaigtrnMdrag Diistniib'Uiti'elb'oininien Crrueflik en ta.p- temöllk) gaanidie Schaiepniainiliaain naait- HtegellSngierweg. Teg. bel. ter. -te bez. Adriatniasür. 9, IJm. - TE HUUR: v. diiir. mioofe zit- Iaaipik. m. vaste waeohrt. en dieg. pension Ie Sawtipoort-Stiart. Brie- en bun*, vam diiit blad no. T 816. Diversen te koop gevr. Te kooip gevr. STAART- OF STOELTJESKLOK en schilde- •Ijen. Ba*., m. bijzon-dienh. ei ir-aa&pr. no. T 8i09 biuir. v. d.. -blad. - GEBRUIKTE STOFZUIGER te koop gevraagd. Br. m. nner-k en prijs O 79 Miaetoeinziie's Adv. Bur. Hlilveirsuim. OVERALL 'te koop gevraagd groote maait. De Raiyrtensbraort 145 IJmuiMien-O Diversen te koop Te koop: KOFFERGRAMO- FOON m. pi. en 'inschuifb. foto toestel. Na 7 uur. Adres be verm, bur. van dirt bfltaid. Te koop: wit KOLENFOR- NUIS. O'l-am.jestr. 37, I Jim. Te koop: 6 dieelig KONIJNEN HOK, Ho'f'dijikiliaan 7 2. Driehuis. Wegens uitstiet huwelijk be koop aangeib. 4 STOELEN, 2 ORAPAUDS, oudie saane-nst. eiken hout, roodie bekiieediimg. Velseir- d/Uiinweg 1,3.5, IJm.-O. Sfraks vriest het missehien een maandlang 20 graden! Weet het? Wij evetimin! En daar om is het verbazend verstandig als U nu wat kalmpjes aan doet met uw brandstofverbruik! Want er kan strenge vorst komen. Neem zeker heid vóór alles: stook extra zuinig, nu het nog niet vriest! Temper bij voorbeeld uw kachel of haard ge leidelijk en sluit deze, vóór U naar bed gaat, vroegtijdig af! Houd deuren en ramen angstvallig dicht als de kachel brandt. Dat spaart warmte en dus kolen! Haal meer warmte uit minder kolen PU8LICATIE v. h, DEPARTEMENT v. HANDEL, NIJVERHEID EN SCHEEPVAART i b. v, HET RIJKSKOLENBUREAU TE KOOP AANGEB.: massief eilken klndierileidiikaTiitje gr. for maat, m. spiraalelkein kileuibeir- ürtoel en ga-o orte pop,pern wagen m co'eibeih. Maisoin Oe.nlemans, Ken- memienlaan 59. IJmuiidiem, Te koop: zeer goede PATHé- FOON. Srtepheuisonstr. 60, IJm. TE KOOP; 3 stoelen met mat zitting, l gr. splegsl. eiikienih. theetafel, gr. loeren lueereinsboel. kl. damessrtoel, keuikemitafeil, sbriik plank, eiikienih. (groote) lijst me. i?las. Te hew. Wustelaan 7. Saimt- poont-Slart. Te koop: RADIOTOESTEL Philips, 's Av. ma. 6 uu r. Troefefcra- weg l. IJmiulidiem-O. Te koop: donker beiige WOL LEN MANTEL, m. 44, Hleidiestr. 39. IJum-O. Te koop aamigeb. zw. buiitenimio- del UNIFORM, whJipc. m. lange broek ep grijze militaire regen- nraihibel, laken. Adres te verm van ditt blad. Prima VOIWWAG.ENTJE be koop. Zeeweg 66, IJmuiiidien-O. TE KOOP: kiiiudteinliediik. 1 p. J. sch. m. 32, 1 p. degelijke d. soh. kl. 3 9, bruine vos. Ger. Dousbr. 12, IJmuiidiem-O. Te hoo-p: donkerblauw miod. DAMESHOED JE. Spins. Tepemtrtr. 18. IJm ïi,1id en-O. 3 BESTE SCHRAMMEN be koop. G. Ruitbe, Re'inler Claezen- straart 21, IJm.-O. Te hoop: mod. KINDER WA. GEN z. g. a. n. oudie kw. Pa*. HenJpkm. PO j. Adres d'nikstraait 45, IJm. Te hoop: witte WOLItE DOEK en BABY-CAPE, Ad: te vera. bur. vam diiit blad. Tc koop: Phillips en edik LUIDSPREKER. Iiiipperheyi 22, IJm, Z. g. a. n. DAMESMAN TI oude kw. be koop. TromipsWi 46, IJm. TE KOOP: bl. laimevel k. m. miutsje 1-1 1/2 j.. goed omïd< houden befge lc.wagen. v. Spejt straat 5, IJm.-O. TE KOOI': klndierftedilik; gr. kinderbad, eeuw. waimdeü wagent dliv. speelgoed-, 2 branuilingspakila 6 en 8 j. mi. regeinmaaiitel j. Htavemikadie 1, IJm. Te koop z. g, a„ n. JONGEN'! JAS o. k. Pr. Sibeynsbnaart 70, IJl Te koop': z. g. a. n. WINTEII JAS (bruin) lift. 15-18 j.. pr. f Kluysfcenel. 16, Sanitponut-SUat Te koop aaingeib.: dioimkert KINDERWAGENAnepioinenet 22, Sainibpo o rt - D. TE KOOP: i p. h. zw. schoenen m, 43, 1 ba*, w. mant. bomJt, m. 46. 1 regeimmanitel m. l p. h. sand. nr. 4 4, 5 linnen boor den m. 16 1/2. KiruMib.w. 57, poort. Te koop: goed onderh. POP PEN W AG RN m. POP. Pastotf straal 18. Santpoort-Stat. TE KOOP: 2 p. m. sch. en 37, 2 p. j. sch. m. 28 en 3! Zeeweg 2 2 3. IJmuldem-O. TE KOOP: 2 p, j. schoenen nt 37, j. winterjas en komt jasje Ift mi ie A,I-iem_ buTi - d. bilad.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 4