REX ftfffe neef uit dinpes Hartstocht IRENE KELLER'S DUBBELE LEVEN. 2 Meisjes en 1 Man Huwelijk Accordeons Te koop Te koop aangeboden Nu is het tijd Hondenbrood, N.V. Keiler Macdonald Centrale Verwarming STENO TYPIST^) INST. PONT TREKKERS Thalia-Theater Jan Vessies, Leraar M.O. 't Opklapbeddenpaleis Heden nog voorradig GOUD en ZILVER J. J. Heijnen, Zijlweg 111, Haarlem FEUILLETON Door FRED ANDREAS. t> Overigens was het dat niet, wat hem ge jaagd maakte. Het was veel mèer de kwestie, dat hij rekening moest houden met de moge lijkheid bij Witte een jong meisje aan te treffen, een leerlinge van den professor. Op dat meisje was dr. Dael bij de eerste en eenige ontmoeting, die nauwelijks meer dan een vluchtige kennismaking was geweest, als een schooljongen verliefd geworden. HOOFDSTUK III. Verliefd op het eerste gezicht. Dael had elf jaar geleden zijn vrouw ver loren. Ze was bij de geboorte van haar eerste kind gestorven en had haar man, dien boven alles lief had. in een toestand ongelooflijke eenzaamheid achtergelaten. Hij leefde in de fabriek of in zijn huisje aan den rand van de stad innerlijk verstard een beetje zelfzuchtig en boven alles gemak zuchtig. Met de weduwe, die zijn huishouden deed, was hij vooral daarom tevreden, omdat zij het huis in orde hield, maar hemzelf met rust liet. Professor Felix Witte een school vriend, door Dael tien jaar geleden toevallig teruggevonden, was bijna de eenige, met wien hij omgang had. Witte was een beroemd pianist met een Europeeschen naam. Een paar jaar geleden was hij tot professor benoemd en was toen met een veel jongere, bijzonder lieve vrouw getrouwd, uit een oude officiers familie en daarom wellicht een beetje vor melijk, wat dr. Dael niet in haar waardeerde, hoewel hij haar anders graag mocht. Door het echtpaar Witte was hij dan ook aan het jonge meisje voorgesteld, dat. hij heden hoopte en toch vreesde terug te zien Nog voordat hij aan haar was voorgesteld, was hij al verliefd. Het mooie meisje, een juffrouw Irene Keiler, als Dael haar naam tenminste goed verstaan had, nam g|en no titie van hem, maar dat vond hij juist goed Ze had het telkens over „wij" en Dael ver onderstelde zonder meer. dat ze veel met vriendinnen uitging. Met tien zinnen had het jonge meisje hem grondig veranderd en toen 70 opstond en afscheid nam, had hij moeite, zich niet te verraden. „Mijn lievelingsleerlinge", zei Witte ter ver klaring. toen ze weg was. „Een zeer begaafd meisje. En verdraaid eerzuchtigdat is haar wel aan te zien En mevrouw Witte voegde eraan toe: „Ze is vaak bij ons.. ik had er.heelemaal niet ajn gedacht, dat u haar nog niet kende, dr. Dael Dael had moeite zich gewoon te houden. Hij mompelde maar wat. dronk een heel glas wijn achter elkaar leeg en voelde ergens in zijn binnenste een bitter-zoet brandend ver langen. Dit verlangen verliet hem niet meer, hoe vaak hij zichzelf ook voorhield, dat het be lachelijk was. Het beeld van juffrouw Keiler liet zich niet uit zijn hoofd verdrijven. Voort durend hoorde hij haar warme, volle stem. zag haar grijsblauwe oogen en goudblonde haren voor zich. Hij was veel te verlegen om later ook m de geringste verklaring aan de Witte's te geven. De angst, belachelijk te worden, be hoedde hem naar zijn mcening ervoor het in werkelijkheid te zijn. Ook heden nu hij er rekening mee houden moest, het meisje te zullen ontmoeten, was hij nog steeds vast besloten. zijn gevoelens te bestrijden. Hij vond zichzelf veel te oud om nog eens lief te dur ven hebben. HOOFDSTUK IV. Het verjaarsdiner. De Witte's woonden schuin tegenover de muziekschool. Dael was opzettelijk vroeg ge komen, omdat hij de gedachte, zijn vriend voor aller oogen een meerschuim pijpje te moeten overhandigen, zoo mal vond. Feitelijk gelukte het hem dan ook, de zaak in de gang reeds af te doen en Witte scheen echt in zij" schik met het cadeautje. „Goed, dat u zoo vroeg komt," meende Thea, na Dael voor zijn bloemen bedankt te heb ben, „nu kunt u ten minste keus maken tussdhen twee dames „Keus maken, mevrouw vroeg Dael ge schrokken. „Als tafeldame natuurlijk, niet om mee te trouwen. Wie zal het zijn: baronnesse Klip- penberg of juffrouw Keiler „Dan kies ik baronesse Klippenberg," antwoordde Dael meteen, „met jonge meisjes weet ik niets te beginnen „Maar Irene Keller.-is heel aardig, U kent haar immers „Ja, ja, dat weet ik, mevrouw. Maar ze is zoo jong ennu jaals het de baronnes zou kunnen zijn." ■^Uitstekend." Thea Witte liep de eetkamer in om de kaart jes bij de borden te leggen. Ze kreeg twaalf gasten. Ondertusschen kwamen de eerste gasten. Dokter Lohman, de huisarts der familie Witte, een luitenant, tegen wien Thea jij en jou zei en die blijkbaar familie was, een professor met zijn vrouw, die er als toekomstige Beet hoven uitzag, en ten slotte baronesse Klip penberg, een bekende figuur in de uitgaande wereld, die hoffelijk genoeg was, te doen of ze zich Dael nog herinnerde. Ze betrok hem terstond in een gesprek en verontschuldigde zich. dat ze maar twee uur blijven kon, om dat ze met den nachttrein naar Baden-Baden moest, waar den volgenden morgen de eerste paardenrennen gehouden werden, „en daar moet men toch bij zijn, niet „Natuurlijk, baronesse," antwoordde Dael dof. Opeens stelde hij zich voor, hoe baronesse Klippenberg den volgenden dag met de an dere dames om het hardst zouden rennen en pas daarna viel het hem ln, dat het om paar denrennen ging. Er waren nog enkele gasten, onder meer juffrouw Keiler en de officier van justitie Gobel. met wien Witte en Dael jarenlang op sohool geweest waren verder nog drie voor Dael onbekenden. Ze kwamen kort na elkaar en juffrouw Keiler het laatste (Wordt vervolgd) In Het Gouden Haantje Weer heeft „Het Gouden Haantje" victorie gekraald: vier avonden achtereen was de zaal uitverkocht, zoodat de voetballende V.V.IJ.- ers, die het beestje in het Ned. Herv. Ver- eenigingsgebouw trotsch als een ware haan over de planken hebben laten stappen, met een ware voldoening op deze succesvolle „tournée" zullen terugzien. Sinds ik het Haantje ver- leden week zag en hoorde Tooneel kraaien had het gewonnen aan vlotheid en de gemak kelijkheid, waarmee het zich bewoog was opvallend. Geen wonder, als men bedenkt, dat op den eersten avond deze goede zijde van V.V.IJ. s spel zich reeds afteekende. Zeker meer dan duizend bezoe kers zullen Otto Harting's klucht gadegesla gen hebben binnen de muren van het Ver- eenigingsgebouw en evenzoovelen hebben tra nen gelachen om de avonturen van de in het nauw gebrachte heeren Bollmann en Schwan- neke. De geheele opvoering had aan losheid van spel gewonnen: daarenboven was deson danks de vaste hand van den rpgisseur, den heer F. Hunsche, steeds merkbaar. Nog steeds kwamen de aanvragen om kaar ten voor voorstellingen van dit kluchtspel binnen, zoodat voorzitter Smit annonceerde, dat Woensdag 4 NovemBer „Itf Het Gouden Haantje" voor de vijfde maal zal worden op gevoerd. De heer Kuulman met zijn leerling-accor- deonnisten was ook weer present en ver gastte de aanwezigen op populaire wijze, ver zorgd op de manier, Kuulman en zijn gezel schap eigen. A. J. VAN DER WEIJDEN. THEATER Vanaf Vrijdag a.s.: met (Tobis) HILDA KRAHL MATHIAS WIEMAN Tobis Holl.-Ufa wereldnieuws Aanvang 7.30 uur. Woensdags 8.30 uur. TOEGANG 18 JAAR. IJMUIDEN VIJFHONDERD PAKJES BOTER GESTOLEN. In den afgeloopen nacht is ingebroken een melkfabriek aan den Wijk aan Zeeërweg te IJmuiden. De buit bestond uit niet minder dan 500 pakjes boter van een kwart kilogram De daders hebben zich waarschijnlijk toegang verschaft door een venster, waarvan een ruit gebroken was. DRIE VARKENS ONTVREEMD. Uit een schuur aan den Duin en Kruid- bergerweg te Driehuis zijn in den afgeloqpen nacht drie varkens ontvreemd. Te oordeelen naar de achtergelaten bloed sporen en deelen van de varkens kan met zekerheid worden gezegd, dat de dieren ter plaatse zijn geslacht. De varkens wogen onge veer 30 Kg. per stuk. BEVERWIJK De draverijen te Alkmaar. Het drafseizoen in Kennemerland is Woens dagmiddag in het Sportpark te Alkmaar be sloten met drie kortebaandraverijen. De hoofd schotel werd gevormd door de draverij om het kampioenschap van Alkmaar. Veel moois werd er niet te zien gegeven. De slechtste serie was de laatste, waarin Dumas Hanover zegevierde. Verrassingen bleven uit, ook in de finale. Donum Vita klopte hierin op ge makkelijke wijze haar rivalen. De B.-draverij stond qua sport op een veel hooger peil. Reeds in de eerste serie was er een prachtige strijd te zien tusschen Allouez en Boyte Norton. De groote Allouez won op uitstekende wijze en plaatste zich daardoor in de finale, welke o.a. ook bij verrassing door Carla Scott bereikt werd. In den eind strijd moest Allouez aan den favoriet Diana Norton niet minder dan 60 M. geven. Een prima start bracht hem direct op het veld en daarna was het voor den flyer niet moei lijk meer zijn rivalen te kloppen. Een prach tige verrichting. Waren in de twee voorgaande draverijen verrassingen achterwege gebleven, de C.- draverij bracht ze volop. Het eerste zorgde hier Zampa van N. Z. voor, die dankbaar profiteerde van de fouten makende Dumas, Diana Norton en Douglas H. In de tweede serie toonde de kleine Clyo K. zich weer van zijn beste zijde. Boyte Norton, won hij ver rassing de derde serie. Dienares bleek in han den van Siderius zeer handelbaar, legde een foutloos parcours af en klopte na spannenden strijd de vierjarige Fleetness T, die ook een prachtige verrichting liet zien. De laatste serie was zeer spannend 'door den strijd tus schen Betsie O, Faust B en Ciamphie Scott. De crack uit het Noorden besliste dezen strijd in haar voordeel. Ook de finale werd door Ciamphie Scott gewonnen. Hoe verras send de uitslagen waren blijkt wel uit de uit betalingen van den totalisator. De uitslagen luiden als volgt Kampioens- prijs f 3000 en f 300. Ie serie: Ciamphie Scott f 2.50 2e serie: Diana Norton f 1.50 3e serie: Fred Mc Clyo K f 2.90 4e serie: Donum Vita f 1.20 5e serie: Dumas Hanover f 2.50. Finale: 1. Donum Vita C. Stein (W. H. Geersen) f 1.80; 2. Fred Mc Clyo K 3. Ciamphie Scott 4. Dumas Hanover. Toto definitief: w. f 2.80, pl. f 1.60, f 2.90, f 2.10 en f 1.60. Vooruitprijs f 400, f 150 en f 50. Ie serie: Allouez f 1.60 2e serie: Diana Norton f 1.10 3e serie: Ciamphie Seott f 1.70 4e serie: Duma, Hanover f 2.30; 5e serie: Carla Scott f 14. Finale: 1. Allouez, rijder-eigenaar J. de Vlieger, f 4.70; 2. Diana Norton 3. Carla Scott 4. Ciamphie Scott. Toto definitief: (Allouez onder stalweddenschap met Fleet ness T) f 6.30; pl. f 1.50, f 1.40, f 12.— en f 2.20. Sluitingsprijs f 300, f 150, f 100, f 50, f 25. Ie serie: Zampa van N.Z. f 6.90; 2e serie: Fred. Mc Clyo K f 4.—; 3e serie: Boyte Nor ton f 7.80 4e serie: Dienares f 12.70; 5e serie; Ciamphie Scott f 3.40. Finale: 1. Ciamphie Scott E. Kruithof (J. v. Leeuwen Jr.) f 3.60; Zampa van N. Z.; 3. Fred Mc Clyo K.; 4. Dienares 5. Boyte Norton. Toto definitief w. f 23.50, pl. f 2.90e f 18.70, f 5.60 en f 21.80. VEREENIGDE VEILINGEN „KENNEMERLAND" EN „VRIJE VEILING". Prijsnoteering van 28 October 1342. Spinazie per kg. 8—10; Natuursla per krop 2—2'-..: Andijvie per kg. 4—5; RaaDstelen per kg. 7; Radijs per bos 1,80; Selderij Der bos 2'-; Peter selie per bos 3; Knollen 1 per st. 8; Knollen 3 per st.; 2',ó; Boerenkool per kg. 3; Pronkboonen per kg. 11; Koolrabi'1 per st. 3; Chineesche kool per kg. 3; Savoye kool per kg. 4H; Bospeen per bos 7; Peen z. lof gew. 1 per kg. 7; Herfst- en Mei rapen per kg. 2\b. CASTRICUM ONGEVAL. Onze plaatsgenoot, de heer De G., stoker aan de Gem. Gasfabriek, wilde een dakbe dekking repareeren, waarbij hij viel. Hij kreeg een hoofdwonde en zijn arm werd gekneusd. Dr. v. d. Sluis verleende de eerste hulp. ZANG EN VRIENDSCHAP. Ter gelegenheid van het zeven jarig be staan van Zanu en Vriendschap zal voor leden en donateurs Zaterdag 21 November een feestelijke bijeenkomst plaats hebben. VAN ALLES WAT. Gevonden voorwerpen: donkergrijze jon gensjas, grijze wollen want, bankbiljet, een paar handschoenen, een kerkboek, een geruit kinderkapje, doublé armband, horloge. Verloren voorwerpen: damespoïtemonnaie. bruine handschoenen, doublé armbandhorloge, zilveren broche, jongenskniekousen, inlegvel en stamkaart, gummischoenen, witte oorbel, lipssleutel, een jekker (bruin), blauwe para- pluie. Inlichtingen bij de Gem. Politie. Lichamelijke opvoeding op de lagere school. Onderhoud met den heer R. IJzer. De rijksinspectie voor de lichamelijke op voeding heeft in samenwerking met de fefd. lichamelijke opvoeding en sport van het de partement van opvoeding, wetenschap en cultuurbescherming een aantal leerplannen voor de lichamelijke opvoeding ontworpen, welke gebaseerd zijn op den door dezelfde instantie opgestelden leidraad. Naar aanleiding hiervan en mede van be richten als zou in verscheidene gemeenten de vakonderwijzer voor lichamelijke oefe ning op de lagere school om financieele re denen verdwijnen, hebben wij den hoofd inspecteur adviseur der rijksinspectie voor de lichamelijke opvoeding, den heer R. IJzer te Heemstede, gevraagd iets te willen vertellen over de mogelijkheid tot verwezenlijking van deze leerplannen. De heer IJzer constateerde allereerst een grooten achterstand hier te lande op dit ge bied. Niet alleen in vergelijking met Duitschland, Frankrijk en Engeland, maar ook met landen als Denemarken en Finland. Dp lichamelijke opvoeding is zeer lang het stiefkind geweest. Aan dezen toestand is een einde gekomen, doordat 1 Januari 1941 geen nieuwe uit steltermijn meer gegeven wordt. Intusschen Economische Rechter Frauduleuze slachtingen en clan destien vlcesch. N. Martin uit Heemstede had op 29 Mei in zijn woonplaats een koe geslacht. Bij ver stek werd hij tot de minimum gevangenisstraf van zes maanden veroordeeld. De slager H. C. J. Westerman had op 21 Mei 152 kg. versch rundvleesch zonder bon gekocht, naar hij zei voor zijn gezin. De Of ficier van Justitie meende dat het vleesch voor den verkoop bestemd was. en vroeg daarom één maand gevangenisstraf en ver beurdverklaring van het reeds inbeslaggeno- men vleesch. De man werd tot drie weken veroordeeld. Een veehouder uit Haarlemmerliede Spaarnwoude, de 45-jarige J. van Steij- n e n, had in April en Mei van dit jaar weide- schapen gekocht en verkocht in strijd met art. 16 van de Vee- en Vleeschverordening 1942. Hiervoor eischte de Officier één maand gevangenisstraf, daai volgens hem de schapen verkocht waren voor clandestiene slachting. Van Steijneff werd tot de gevraagde straf veroordeeld. De kóoper van de schapen van Van S., 38-jarige los-arbeider H Hoge veen, had deze dieren geslacht. Hoewel hij op de zitting ontkende, meende de Officier dat de slach ting wel bewezen was op grond van de voor de politie afgelegde verklaringen, hij vroeg zes maanden gevangenisstraf. De Economische Rechter veroordeelde den man conform den eisch met verbeurdverklaring van hetgeen is inbeslaggenomen De vrachtrijder J. G Kumping uit Heemskerk hoorde voor het vervoer van een groote hoeveelheid clandestien vleesch twee maanden tegen zich eischen. Mr. J. O. Baron vroeg als raadsman een geldboete voor zijn cliënt, daar deze het zeker niet weer zou doen. De Economische Rechter veroordeelde den man tot een maand gevangenisstraf. De tuinder C Castricum uit Heems kerk had op 26 Mei en 1 Juli j.l. een koe ge slacht. Aangezien de tuinder reeds eerder voor dergelijke feiten had terechtgestaan, eischte de Officier zeven maanden gevange nisstraf. Tegen den zoon van den tuinder P. C. Castricum, die als 20-jarige zijn va der had geholpejj en volgens den vader slechts zijn kinderplicht had gedaan, werd een maand gevangenisstraf geëischt. Vader en zoon werden conform veroordeeld. C. Kluft, veehouder te Heemskerk, had te Castricum een schuur verhuurd voor de slach ting. Wegens medeplichtigheid eischte de Of ficier tegen hem een maand gevangenisstraf. Mr. Baron vroeg voor zijn cliënt een geld boete en uiterste clementie, daar K. een zeer labiele geestelijke en lichamelijke gezondheid bezit. De Economische Rechter veroordeelde den man tot een boete van f 50 (subs. 6 dagen,) nadat de Officier had gezegd dat hij zich met een boete kon vereenigen gezien de gezond heid van verdachte. is niet het terrein of het lokaal of het mate riaal primair, maar de instelling van den man of de vrouw voor de klas. Eerste voor waarde voor het succes van het werk is of deze overtuigd is van de goede waarden van de lichamelijke opvoeding en het onderricht spontaan en overtuigd geeft, al naar de om standigheden het veroorloven. Dit neemt natuurlijk niet. weg. dat den leerkrachten, zoodra het mogelijk wordt, die hulp gebo den moet worden, die een behoorlijke mate- rieele voorziening van dit onderwijs ten goede komt. De kwestie „vakonderwijs". Het onderricht op de lagere school wordt als regel gegeven door de klasse-leerkracht, behalve daar, waar de omstandigheden toe laten voor de hoogere leerjaren een vak onderwijzer aan te stellen. Dit laatste is n.l zeer wenschelijk. Voor het V.G.L.O.. het U.L.O., "net Nijverheidsonderwijs en het V.H.M.O. is de vakleerkracht onmisbaar. Hoewel de rijksinspectie stelling neemt voor den vakonderwijzer, heeft zij gemeend den bestaanden toestand intensief te kun nen verbeteren door den klasseonderwijzer overal waar dat mogelijk blijkt en zulks ver antwoord is. als leerkracht in de lichame lijke oefening ter zijde te staan. De vak onderwijzer dient gehandhaafd te blijven daar, waar deze reeds was ingevoerd. De nuchtere practijk brengt deze arbeidswijze mee. Ten eerste is het practisch onmogelijk overal en met name op het platteland, over te gaan tot invoering van vakleerkrachten. In groote steden is daar eerder gelegenheid toe, door combinatie van het onderricht aan verschillende scholen. Ook ziin er vrijwel geen werklooze vakleerkrachten meer. Drie jaar geleden waren er nog circa vijfhon derd, thans nog slechts weinig. De werkloosheid heeft vorige jaren het aantal dergenen, die voor dezen tak van on derwijs wenschen te worden ongeleid, sterk doen afnemen. In dit verband moge er daarom de aandacht op gevestigd worden, dat hier thans een werkterrein open ligt voor jonge menschen, die geestelijk en li chamelijk gezond zijn en daarenboven een sportieven inslag hebben. Minimum eisch is het bezit van het diploma vijfjarige H.B.S. De opleiding duurt drie jaar en kan gevolgd worden aan de Academie te Amsterdam, de Haagsche Kweekschool, het instituut te Groningen en aan de R.K. leergangen te Tilburg. Een centralisatie dezer opleiding van vakleerkrachten wordt van de zijde van de regeering voorbereid. In de tweede plaats wordt gewerkt aan de verbetering van de opleiding en de examen regeling voor de lichamelijke opvoeding aan de kweekscholen. Zoo is in 1939 bij het kweekschooleindexamen de eisch gesteld, dat. de adspirant-onderwijzer op het onder wijzersexamen een voldoend cijfer voor de lichamelijke oefening moet behalen, om dit vak te mogen onderrichten. Daarnaast is het aantal uren voor lichamelijke oefening op de kweekscholen uitgebreid. Verdere voorstellen worden uitgewerkt. Ten derde moet men bij alle waardeering voor het vakonderwijs de voordeelen hier van toch ook weer niet overschatten. De lichamelijke opvoeding moet niet zoozeer worden gezien als tegengif tegen te veel in tellectualisme in het onderwijs, doch als een onderdeel van de totale opvoeding. In ver band hiermee ligt vooral op de lagere school het zwaartepunt in de paedagogische jïwaliteiten van den onderwijzer. Deze moet allereerst op dit punt bekwaam zijn. Wanneer hier of daar het bestaande on derricht door een vakleerkracht om rede nen van begrootings-financieelen aard werd bedreigd, heeft de rijksinspectie dit gevaar tot nu toe nog steeds kunnen keeren. In dit verband zij opgemerkt, dat de lichamelijke opvoeding van het schoolkind voorwaarde is van een goede totaal opvoeding en dat zoolang het wcord „scoliose" nog in ons onderwijs verankerd zit. deze lichameliike opvoering tekort schiet De lichamelijke opvoeding is in de eerste plaats een kwes tie van volksbelang. Beperking van tramdiensten. Met ingang van 2 November zullen in rerband met voorgeschreven stroombespa- nng eenige dieasten van de N.Z.H.T.M '•omen te vervallen. Het zijn de volgende diensten: Haarlem- Amsterdam: 7.15. 8.55. 9.15. 17.40; Amster damHaarlem: 8.25, 9.45. 10.05. 18,25 Haarlem—Zandvoort: 9,54, 10,34. 11,14 11,54: ZandvoortHaarlem: 10,23. 11,03. 11,43, 12,23; HaarlemAerdenhout (locaal- dienst): 19.04. 19.24. 19.44; Aerdenhout— Haarlem: 19,25, 19,45. 20,05; Haarlem— Hillegom (van station Haarlem): 18,47' HillegomHaarlem: 19.29. Twee woningen door bommen vernield. Eén doode, verscheidene gewonden. Tengevolge van het neerwerpen van bom men door Britsche vliegers boven Neder- lanrsch gebied zijn, naar officieel wordt medegedeeld, wederom twee woonhuizen nagenoeg vernield, andere zwaar. resp. licht beschadigd. Onder de burgerbevolking zijn een doode en verscheidene zwaar-, resp. lichtgewonden te betreuren. Amsterdammer kwam in Haarlem fietsen stelen. Dank zij de oplettendheid van een slager is hij gesnapt. Dank zij de oplettendheid en de activi teit van een slager is de Haarlemsche re cherche er weer in geslaagd een rijwiel- dief te ontmaskeren. Deze slager, die zijn winkel in de nabijheid van het Distributie kantoor heeft, zag in de omgeving daar van een man, die zich daar op verdachte wijze ophield. Op een gegeven oogenblik liep deze man naar een rijwiel, dat even tevoren door een ander bij het Distributie kantoor was neergezet en hing daar een ir zijn bezit zijnde actetasch op. Hierop sprak de slager den man aan en merkte op. dat dat zijn rijwiel toch niet was. De dief haalde daarop zijn tasch er weer af en ver wijderde zich. Toen eenige oogenblikken daarna de eigenaar van de fiets terug kwam, vertelde de slager hem het ge beurde, waarop beide mannen den dief achterna zijn geloopen en hem daarna heb- oen medegenomen naar het bureau van oolitie. De verdachte bleek te zijn een 23- arige chauffeur uit Amsterdam. Hij ont kende eerst de bedoeling te hebben gehad bet rijwiel te stelen. Bij fouilleering bleek hij échter in het bezit te zijn van een groot aantal sleuteltjes van rijwielsloten. alsmede van eenige gereedschappen voor het forceeren van sloten. Na verhoor be kende hij tenslotte, gedurende het atgeloo- oen half jaar te Haarlem op verschillende plaatsen in totaal 21 rijwielen te hebben gestolen. Hij kwam daarvoor per trein van Amsterdam en ging op een gestolen f iet- weer daarheen terug. De fietsen heeft hij alle verkocht aan onbekenden op de Nieuwmarkt te Amsterdam, zoodat hiervan wel niets meer terug te vinden zal zijn. Dr. Ley overhandigt Duce boodschap van Fiihrer. Dag van den marsch naar Rome plechtig gevierd. Reichsorganisationsleiter dr. Ley, het hoofd van de delegatie der N.S.D.A.P., die thans Italië bezoekt ter gelegenheid van den 20en verjaardag van den marsch naar Rome, is door Mussolini In het Palazo Venezia ontvan gen en heeft dezen een boodschap van Hitier overhandigd. Heden viert het geheele Italiaansche volk den dag van den historischen opmarsch naar Rome. In de toespraak, welke de Ducc Dinsdag tot Reichsorganisationsleiter dr Ley richtte, komt op unieke wijze het vaste besluit van het Italiaansche volk tot uiting om de beslissende krachtproef van dezen wereldoorlog tot een zegevierend einde te brengen en dit einde beteekent de overwinning Tijdens de ontvangst van de Duitsche dele gatie door den Duce bracht deze de gebeurte nissen van twintig jaar geleden in herinne ring. Sedert dien is een harde doch succes volle strijd gevoerd tegen bolsjewisme, pluto cratie en joden. In de afgeloopen drie oorlogs jaren is een nauwe kameraadschap ontstaan tusschen de soldaten van Duitschland en Ita lië. De Duce eindigde met de woorden: „De gemeenschappelijke strijd van onze volken zal bekroond worden met de overwinning". Dr. Ley verklaarde, dat Duitschland het onvermoeibare worstelen van Italië en den Duce bewondert. De beste waarborg voor vriendschap en strijdgemeenschap van Fas cisme en Nationaal-Socialisme zijn de Duce en de Führer. Des middags werd de Duitsche delegatie in het Palazzo Chigi door den miiirier van bui- tenlandsche zaken, graaf Ciaeo ontvangen. Door een decreet wordt de ter gelegenheid van den twintigsten verjaardag van het Fascisme uitgevaardigde amnestie ook van toepassing verklaard op de inboorlingen van Italiaansch- Oost-Afrika. Japansche luchtaanvallen op Oostelijk Britsch-Indië. Het Japansche hoofdkwartier maakt be kend dat Japansche legervliegtuigen Zon dagmiddag een verrassenden aanval gedaan hebben op de vijandelijke luchtbases van Tinsoekia en Chittagong in "Britsch-Indië. Tijdens dezen aanval werden vier vijan delijke vliegtuigen neergeschoten: 39 an dere vijandelijke machines, waaronder 18 groote toestellen, werden op den beganen grond vernield. Een Japansche machine ging verloren. Tinsoekia ligt in het Noordoosten van Saam, ongeveer 380 mijl ten Noorden van Mandalay. Chittagong ligt in Bengalen, aan de Golf van Bengalen, ongeveer 270 mijl ten Westen van Mandalay. Ook radio Delhi meldt, dat Japansche vliegtuigen in den loop van Zondag het vliegveld van Chittagong hebben aangevallen. Bijzonderheden over Milaan Verscheiden cultureele „doelen" getroffen. De Popoio d'Italia publiceert bijzonder heden over den laffen Engelschen lucht overval' op Milaan. Volgens dit blad wei den in totaal 30 groote branden, alsmed 300 kleinere branden veroorzaakt, terwi in minder dan tien gevallen economische industrieele doelen werden getroffen. Daai entegen werden drie ziekenhuizen, verschil lende kerken, vijf scholen, de universitei verschillende instituten van de universitei alsmede het groote kerkhof getroffen. 1 het naburige Monza werd alleen het insti tuut van den „Goeden Herder" getroffei waar een zuster werd gedood en verschil lende weeskinderen werden gewond. Ea laag vliegend viermotorig vliegtuig vuurd op de in de straten van San Christofor naar een schuilkelder loopende menigte e doodde met een bom 18 personen. Ook i 4e straten van Milaan werden verschillend fietsers met mitrailleurvuur bestookt. De dagbladen melden, dat de Popol d'Italia zijn oude gebouw ter beschikkin heeft gesteld van de slachtoffers der vijan delijke bombardementen op Milaan, di dakloos geworden zijn. Burgerlijke Stand. HAARLEM. 28 Octobt Bevallen 24 October: C. H Kef-Meij, d. 27 Oc G. Ridder-van Ravensberg, z. G. W. Kiekens de Kruif. d. A. Kooij-Vrij. z. A. Noort-Dalm, j C. M. Vermeulen Windsant-Nelis, z. J. Hout kooper-Scherp. d Overleden 26 October: H. Starreveld-Moolj. j., Hazepaterslaan. M. van Houten, 74 j„ Lang Wijngaardstraat. A. E. Hagens-Strecker. 62 Burg. Boreelstraat. 28 Oct.: J. de Zwaan. 73 Schotersingel. Ondertrouwd 28 October: E. Dalman en M. H PoulenG. H. Pronk en L. C. van Wijk; J. Vi en J. Reef; C. J. van Steel en A. Koster; P. d Haan en A. Biesma; R. O. H Frencken en J. N G. Clous; J. Kramer en W. Anker; W. F. Hetjin en G. Santing; J. Kisjes en C. H. Bakx; J. Meije en F. G. van Essen; A. J. Goossens en H. J. c Kok; A. C. A. Bussing en G. W. Roskam: G. l M. W. H. Dammers en D. J. C. Harmsen; L. W Kuijk en C. J. van Eijk; J. F. A. Rosenberg ei M E. A. Pekelharing; J. van Horick en C. Stol voort; W. Kokmeijer en Ju Hardon; J. H C Heijnen en W .L. van Otterdijk; C. Meijers ei M. Blei; P. J. Oostwouder en H. M. Koole; S J. van Bockhooven en E. D. Schaap; K. Jansoi en J. J. de Vlieger; W. Koster en A. T. C. va: Dijk; G. A. J. Blokker en M H. Kensen. In plaats van kaarten Ondertrouwd; L. WIJKER en C. RIJKERS Huwelijksvoltrekking 12 Nov. '42 Getrouwd HENK DE NOORD en JO VERDAASDONK IJmuiden, 29 October 1942. Bij exploit is ten verzoeke in HUIBERT VISSER, Mahu- straat 13, IJmuiden. opgeroepen zijn vader; GERRIT VISSER, woon- en verblijfplaats onbe kend. ter terechtzitting Kanton gerecht, Haarlem Maandag 2 November 1942 v.m. 9,30 uur, Jansstraat 46, om te worden ge hoord op het ingediend verzoek tot huwelijkstusschenkomst. C. H. ERBRINK Deurwaarder, Haarlem. Klein maat- en vermaakatelier vraagt Leerling Coup-Costumière en een LEERLINGE, vast werk, goed loon, goede opleiding. Br. no. 8711 Bureau van dit blad. Nette jong.em., leeft. 36 j., zoekt kennism. met dito meisje of weduwe. Br. met foto no T 822 Bureau van dit blad. te koop gevraagd. Brieven T 824 Bureau van dit blad. prima Tafelbiljart, 85 x 1,50, met toebehooren. Geheel op lei. Zeeweg 78, IJmuiden-Oost. -oor geldbelegging, 2 perceelen e IJmuiden-O.; ruime hypo theek aanwezig. Corn. Janus Zn., IJm„ Fr. Naereboutstr. 1. mDAMOFA Haarlem Schouwburgstraat 16 - Tel. 16884 't adres voor reparatie van al uw Bontwerk HET LOOPT TEGEN ST. NICO- LAAS, KOOPT TIJDÏtr Uw speelgoed ■oordat het gewenschte weg is. J. van Rookhuizen KERKSTR. 17 - BEVERWIJK. om landbouwkalk uit te strooien ZAADHANDEL H. HELLINGS - EIKENSTR. 1 IJmuiden-Oost. Zoo juist ontvangen Sinaasappel-levertraan Vitra-levertraanparels Speculaaskruiden Drogisterij „De Vergulde Gaper" J. v. LEEUWEN v.h. H. SANT WILLEMSPLEIN 13 - IJM. Mergpijpjes, Krachtvoedei. Ter nervoer. Bon no. 10. Gebr. VEENINGA Naturalisten Jacobijnestr 10-18 Tel. 13265 Jansweg 42. Tel. 11828 \anleg reparatie en onderhout-1 j^H STENO, club- of privéles SHI TYPEN, aanv. elke week Prosp. gratis. Oude Gracht 71 Trekkers; voor werkzoeken den en aangeboden betrek kingen 3 tot 6 m.m. 24 cent, elke m.m. meer 4 cent. Alle andere advertenties van particulieren in de zelfde ru briek: 3 tot 6 m.m. 36 cent, elke man. meer 6 cent. Personeel gevraagd Voor terstond gevr. flink net DAGMEISJE of jonge werkster v, eenige dagen p. week. Da Cos- talaan 43. Driehuis. Gevr. fl. DAGDIENSTBODE of WERKSTER v. Maand, en Vrljd. Café Laanzicht, Schulpweg 99 Velsen-N. MEISJE gevraagd v. morgen uren bij Plug, Alex. Bellstraa 2 9, IJm. Café Kraak vraagt NET MEISJE van 8t30-12 uur. Zee weg 97, IJmuiden-Oost. Diversen Heer vraè®t VRIJE KAMER m. vofliLadliig pension. Liefst tv Velsen-N. of IJm.-Oost. Br. no, T Sl-S bur. v. d. b'ïi&d. GEVONDENzwarte heeiren- s oho en. Ter. te haillan bij Ph. Zwaan, K. Bmmastraat 11, IJm. Te huw gevr. d. echitpaar i. k.om-gemZIT- EN SLAAPKA MER ni. st-ookigeJ. Onntir. Sant poort nabij station Br. mo. T S2-0 bur. v. d. blad. WIE RUILT z. g. a. n. soli. m. 2S v. 29. Lagersatr. 19, IJm.-O. VERMIST: diriewiai/ig k. fiets je uiit "Berk-enstraait. Teg. be). ter. te bez. Benkenstr. 16, IJm.-O. EVACUATIE. Paard en wa gen beschikbaar. Ho bbennais/t-raat 13, IJmuiden. VERLOREN: 91-eu/ieiiriing m. slieufels, te IJm.„O. Tegen bel. terugbezorgen H-ed-d'est raat 41 I Jmiuii'd e n - Oost. Diversen te koop gevr. Te koop gevr. 1 p. HEEREN OVERSCHOENEN m. 42. Burg Rambonnetlaan 33, IJmuiden. Gebruikte STOFZUIGER U- koop gevr. Br. m. merk en prijs O 79 Mackenzie's Adv. Bur. Hil versum. Te koop gevr. eenige D. JA PONNEN o.a. zw. fluweel 111. 46 en eenige pannen. Br. no. T 819, bur. v. d. blad. Te koop gevr. STAART- OI STOELTJESKLOK en schilde rijen. Br. m. bijzonderh. en vr prijs no. T 809 bur. v. d. blad. BOEKEN en GRAMOFOON PLATEN gevr. Br. no. T S09 bur v. d. blad. 2 kamers VLOERBEDEK KING ter overname gevraagd, liefst matten. Lorentzstraat 24. IJm. Oost. Te koop gevr. DAMESMAN TEL m. 46-48 en kinderkleeding Br. no. T 823 bur. v. d. blad. Te koop gevr. in g. st. z. KIN DERWAGEN. Leeuwerik laan 21. IJm. O. Diversen te koop T. O. AGB. militaire kleeding w.o. rijbroek (lakenj. rijglaarzen (43), groene en hl. werkjasser en broeken, 2 overalls. Alles gr m. en o.k Tuindershofje 13 [Jmqiden-Oost. H. WINTERJAS v. kl. gez persoon te koop. Narcissenstr. 1', santpoort. TE KOOP mooi geheel voll zwaar eik. slaapk. ameubl. (lits- iumeaux), alsmede bedden en de kens w.o. pr. 3 d. kapokmatras sen en spiralen. Alles z.g.a.n, f 800, zwaar eik. portemanteau m. spiegel en schuierbak vooi f 35. Groote tuinbank f 25. Adr te vei n. bur. v. d. blad. Te koop prima WINTER MANTEL m. 42-44, tevens z.g.a.n d. sell. m. 39. Trompstraat 9 0. IJm. O. Te koop agb. 1 p. 1. zw. H. MOLIèRES m. 43. Cypressensti il. IJm. O. Te koop z.g.a.n. beige-bruii i HEEREN PAK, gr. maat. Zeil te klein gekocht. Br. no. T S2 J bur. v. d. blad. (HET THEATER MET DE BESTE FILMS) vertoont vanaf Vrijdag 30 October: (Der Vetter aus Dingsda) met onze landgenoote LIEN DEIJERS Vooraf Tobis en Ufa nieuws. Toegang alle leeftijden. DONDERDAG 5 NOV. Slechts één voorstelling van „LEVENSAVOND" met RIKA HOPPER. Bioscoop De Dokt Van Vrijdag 30 Oct. t. e, m. Woensdag 4 Novemberi Olga Tschechowa in Zondag 2 voor stellingen 3 uur en 7.30 uur. Toegang 18 jaar. Een hoogstaand filmwerk vol spannende momenten, PIANO voor beginnelingen en gevorderden. Muziek paedagogiek. Theoretische vakken, o.a.: Algem. muziekleer; Harmonie; Muziekgeschiedenis; Solfège. - Behalve het onderwijs aan niet- vakstuderenden ook volledige opleiding staatsdiploma. - Eén onzer leerlingen slaagde dit jaar met uitstekende resultaten voor het toel. examen Amist. Conserv. - Prospectus wordt zonder enige verplichting toegezonden. TORENSTRAAT 47, TELEFOON 3769, BEVERWIJK GROOTSTE SORTEERING IN DE NIEUWSTE MODELLEN. OPKLAPBEDDEN. Alle maten, alles voorradig. Ook le en 2-pers. verticaal. - 40 .modellen, ombouwen met boven- en zijkasten. Java kapok bedstellen. dekens, divanbedden, spiraalmatrassen. Grootste keuze. Eerste klas Onbeperkte garantie. MONSTERKAMERS ORIONWEG 8, HAARLEM.NOORD bij Zaanenlaan, Telefoon 23932 een partij eerste klas LITSJUMEAUX SLAAPKAMERS Engelsch noten en blank MEUBELTOONKAMERS DIRECT VAN FABRIEK WESTERHOUTPARK 8, HAARLEM, TELEFOON 18840 Verkoop Uw JUWEELEN RECHTSTREEKS en zopder lusschenpersoon Te koop: pr. zwart eiken BUF FET MET SPIEGELS. Adres te ve'rn. bur. van dit blad. TE KOOP: heeipenijrtff! m. 54; 1 p. bonflaa-rzen hoos;, m. 41. 1 p. =and»len m. 39. I p. ds-messch n. 37. Zu'klerkatiaailv.oe 45. Vei len. AWGEB.: a. part. s. onderh meubelen,., w. o. serrea-memble ment, damesfauteuH. haardkachel z. sr. a. n. Drtehuilzerkerkwetr 6, Veitsen-Dorp. - TE KOOP: Mechelsoh buffet 'ï-geilkrii'k. easfonn.. linnenkast, rolveeer. Noorderkade 45 rd. IJm. TE KOOP 4 eiken stoelen m en prima el. dyn. luidsnr. v radlocentrale. Wijk aan Zeeër- eg 108. IJm. Te koop: KOFFERGR\MO- I-'OON ni. platen. Alex. BeH'wtr 31, IJm. Te koop: z. g. n. HEER-BN- SCHOENEN m. 4 2. D. sch. m. 4 0 'tir. Weerd«ta-aat 6. IJmi.-O. Te koop PIANO-ACCOR,I)EO\ z.g.a.n. K. Zegelstraat 17. IJm. O. Te koon - VERPLEEGSTERS JAPONNEN m. 4 2. en wllen ijs- trui. Adres: Kennomer-pleki 12, Fruit-paileSs IJmuiden.' Te koop: een A'oed onderhou den WIEXr,. pr- -:'li-nt Steynstvaat 5 zwart. I.T miuiden. TE KOOP: damesfiets, pr. b. kacheltje, nieuw, i p. turnsch.. m. 37. Pr. Wendi-ikstr. 63 rd. IJm. Na 3 uur. Te koop: twee fl. KONIJNEN HOKKEN. Groenevog 56. IJm.- Oost. Te koop RONDE KACHEL. cM. hoos:. 30 cM. wijd. nieuw 5. Pr. Henidirikstr. 56. IJm. Te koop: zwart BONTMAN- T EI /TJK. IJ mu-id erstiraa-bweg 7 2 Uitluiden. TE KOOT': l Vnvaim.. haard 'u-fcnam. GenesteDKian 45. Drie huis. TE KOOp; heorenjas. over hemden. oudersoed. hoeden. Oos- terduHin-weg 8, TJut.-O. Te koop BOX met vloei 15. Lorentzstraat 28, IJm. O.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 4