IRENE KELLER'S DUBBELE LEVEN. HJoM/ieCTmen naast U hoest Stadsnieuws Alle piju verdwenen! DAMIAATJES Rechtsbijstand Door FRED ANDREAS. 6) „Ja", zei Dael kortaf. Witte scheen zich ernstig te ergeren. „Je bent gek viel hij uit. „Laat dat meisje met rust. Het geeft toch niets." „Waarom niet Is ze al verloofd Witte blies den rooit krachtig voor zich uit en antwoordde geprikkeld: „Verloofd, dat niet. Doch er zijneigenaardigebijzon dere omstandighedenJZ.e heeft, zooals je weet, geen ouders meer „Dat is toch geen reden, waarom ik niet verliefd op haar mag worden „Laat me toch uitspreken", bromde Witte. „Ze heeft i geen ouders, geen middelen van bestaan en studeert touh door. Neen, de ver wanten betalen het niet meer, daarin heb ik je misleid. Iemand anders zorgt voor haar, begrijp je „Ja", antwoordde Dael halfluid. „Ik be grijp het". „Er bestaat een zeer sterke banden wie dien verbreken wil, doet het meisje alleen maar schade. Hij zou haar zelfs ongelukkig maken." Bedachtzaam dronk dr. Dael zijn glas leeg en stak een sigaret aan. „Wat is dat voor 'n man vroeg hij na een poosje. „DeMaecenas van juffrouw Keiler". Witte haalde de schouders op. „Een vrij kwaadaardige kerel, zoover ik weet. Nooit gezien. Vrij ouci»en slecht opgevoed, vlegel achtige manieren, parvenu. Hij heet Pranser, meen ik. Voor Irene is 't niet gemakkelijk, maar ze moet het verdragen. Ze moet nu een maal voor haar kunst en toekomst een offer brengen," Er kwam een diepe rimpel in Dael's voor hoofd. Hij was jaloersch. Hij vond het erger lijk, dat Irene zoo iemand verdragen moest, alleen omdat haar een paar duizendjes voor haar studie ontbraken. Langzamerhand kreeg hij echter een ander idee. Als Irene van dien man walgde zooals Witte scheen te be weren waarom zou hij haar dan geen vriendschap bieden, die in vergelijk met wat die andere bood. rein en fatsoenlijk was9 De som, die voor haar studie noodig was, kon hij gemakkelijk missen. En waarom zou ze mettertijd niet met hem willen trouwen Ze moest het» onderscheid tusschen hen beiden wel zien 1 Dael maakte bruusk een einde aan het ge sprek en kort daarop nam hij afscheid. HOOFDSTUK VI. Een wederontmoeting. De volgende dagen grepen er bij Dael aller lei veranderingen plaat? Zoo leerde hij nu van zijn chauffeur zelf rijden en zwom iede- ren dag een uur, zelfs vroeg in den killen ochtend. Hij bond den strijd aan met juffrouw Stokkermans, omdat zij zich naar zijn mec- ning te weinig om zijn kleèrën bekommerde. Hij werd levendiger en energiekei-' in zaken en vond zelf een nieuwe en goede reclame uit voor Novalin, tot blijde verbazing van Elze Wiegens, die meende, dat in dit alles haar invloed zich deed gelden. Dael had hier bij slechts één doel voor oogen, zich voor te bereiden op het beetje toenadering door hem verwacht, als hij aanbood, het leven van Irene in nieuwe banen te leiden. Hij zag geen tegenstand meer. Pranser, of hoe die twijfel achtige Maecenas ook mocht heeten, was in geen geval een macht die niet te overwin nen was. Alleen reeds met zijn chequeboek kon Dael hem immers verslaan Eigenlijk vond hij het hinderlijk, dat er zoo weinig uiterlijke tegenstand te vinden waj. Hij besefte heel goed, dat hij van Irene geen innig gevoel kon verwachten,hoogstens een beetje dankbaarheid. omdat hij haar van Pranser bevrijdde. Of daar latër toegenegen heid, wellicht liefde, uit voortkwam, dat moest hij afwachten. Het hing beslist van zijn eigen gedrag af, en Dael nam zich voor. niets over haast. te doen en liever twee jaar te wachten, voordat hij over zijn verwachtingen sprak. Van den anderen kant was hij wellicht liever vormelijk verloofd, als zij maar wist, dat haar studie en beroep in elk geval verzekerd waren. Dat moest men aan haar overlaten, daarvoor was ze verstandig genoeg. Dael wist haar adres'niet en wachtte zich er wel voor, Thea daarnaar te vragen. En een telefonische poging, door hem bij de .admini stratie der hooge,school gewaagd, werd met zulk een nieuwsgierig vragen naar zijn naam beantwoord, dat hij onder het opgeven van een valschen naam het gesprek liever afbrak. Hij ondernam nu iederen «avond een wan deling in de buurt van de hoogeschool waar hij dacht, dat Irene ergens woonde. Hij trof haar nimmer op straat aan. Doch bij zijn omzwervingen ontdekte hij in de etalage van een fotograaf een vergrooting, die het hoofd en de borst van Irene zuiver weergaf. Wer kelijk een prachtig portret, waarvoor zich steeds menschen verdrongen. Dael h*d moeite, het dwaze plan uit het hoofd te zetten, naar binnen te- gaan en den fotograaf een afdruk te bestellen. Toch bestond er weinig kans, er een te krijgen, want de man mocht natuur lijk geen afdruk verkoopen zonder goedkeu ring van Irene en bovendien hinderde Dael de gedachte, dat de foto vermoedelijk door den afschuwelijken beschermer besteld en be taald was. Het atelier gold als een der duur ste in de geheele stad. Dael bepaalde er zich daarom toe, het por tret als doel zijner wandelingen te kiezen en verder te blijven hopen op een ontmoeting. (Wordi vervolgd). AANWIJZING BON VOOR GENERATOR BLOKJES. Gedurende de periode var»l November tot en met 31 December 1942 zijn voor het ver krijgen van generatorhout aangewezen de met „periode B" gemerkte bonnen. Deze bonnen geven recht op het koopen van 50 kg. gene ratorblokjes. Waar geëvaeueerden aanspraak op kunnen maken. Van vele zijden worden thans vragen ge steld, omtrent de tegemoetkomingen, waarop geëvaeueerden aanspraak kunnen maken. Van bevoegde zijde wordt hieromtrent het volgende medegedeeld: (I). Transportkosten. Wanneer ontruiming van een bepaald ge biedsdeel of bepaalde woningen wordt gelast, komen de uitgaven, vallende op het vervoer van personen en bagage van de woonplaats naar het aangewezen evacuatieoord voor rekening van het rijk. Aan geëvaeueerden, die zelf in hun huisvesting voorzien, worden op aanvra ge, gericht tot den burgemeester van «ft ge meente, waar men onderdak vindt, van rijks wege vergoed de kosten van vervoer in de laagste klasse van het door hen gebezigde openbaar middel van vervoer, alsmede van medegenomen lijfgoederen en huisraad, mits tot geen grooter gewicht dan bij de regeling van de evacuatie werd toegestaan. Dit vindt overeenkomstige toepassing bij verplaatsing binnen de gemeente. (II). Waar iedere geëvacueerde verder recht op heeft. Indien de verplaatsing geschiedt op over heidsbevel, (dus niet in geval van eigen machtig uitwijken!) heeft de betrokkene aan spraak op de navolgende tegemoetkomingen: a) Kosten opslag inboedel. Uitgaven wegens opslag inboedel worden door het rijk vergoed tot een maximum r— over een jaar berekend van 200/o van de huurwaarde van de ontruimde woning, vast gesteld overeenkomstig de wet op de perso- neele belasting 1896. b) Vergoeding huurwaarde der verlaten woning. Tn verband met de toenemende woning- schaarschte verdient het aanbeveling de ont ruimde woning, voorzoover de door de Duit- sche weermacht genomen maatregelen dit toe laten, aan te houden, zoodat men bij terug keer weer zijn eigen woning ter beschikking heeft. De huur wordt, gedurende den tijd dat de evacuatie duurt, van rijkswege vergoed. Bij eigen woningen wordt vergoed de huur waarde, berekend op den voet van de wet op de personeel belasting 1896. De vergoeding zoowel van huur als van eigen wo^ngen be draagt echter over een jaar berekend niet t^eer dan vier maal het belastingvrije maximum, genoemd in artikel 12 van deze 1 wet. c) Kosten inrichting nieuwe woning. In de kosten van inrichting van een nieuwe woning als tijdelijke huisvesting wordt van rijkswege een tegemoetkoming verteend, die afhankelijk is van de huurwaarde der wo ning en varieert van 40.bij een minimum huurwaarde van 150.— of lager tot 100 bij een van 500.— of meer, met dien ver stande, dat nooit een hoogere bijdrage wordt verleend, dan de werkelijk gemaakte kosten, terwijl eventueel in mindering wordt ge bracht hetgeen van overheidswege in nature werd verstrekt. Ook hier wordt de huurwaar de bepaald op den voet van de wet op de per- soneele belasting 1896. Worden de vorenge noemde vergoedingen verleend aan iederen geëvacueerde. die op overheidsbevel zijn woning verlaten moet, daarnaast voorziet het Rijk, ingeval van evacuatie doch alleen bij gebleken behoefte in de kosten van huis vesting en verzorging. Hiervoor gelden de volgende regelen 1) Bij huisvesting in een afzonderlijke wo ning, gepaard gaande met het voeren van een eigen huishouding, wordt voor Rijksrekening een steunbedrag uitgekeerd volgens de in de gemeente van hulpverleening geldende steun regeling voor verzekerde werkloozen, ver hoogd voor het geval de geëvacueerde is on dergebracht in een gemeente van lagere steunklasse dan die der gemeente vtfti her komst, met het hc/lve verschil tusschen beide klassen. Daarenboven bestaat aanspraak op uitkee- ring van B-steun, op brandstoffen bijslag; melkbonnen voor kinderen, verstrekking van goedkoope levensmiddelen en andere emolu menten op den voet, als geldend voor ver zekerde werkloozen. 2) Bij onderbrenging ip gezinnen van der den wordt voor Rijksrekening een inkwartie- ringsgeld uitgekeerd, dat varieert al naar ge lang huisvesting met voeding, huisvesting zonder voeding en voeding zonder huisves ting wordt verstrekt. 3) Bij huisvesting in gestichten, inrichtingen en noodverblijven, wordt in dergelijke geval len omtrent de te betalen vergoeding een af zonderlijke regeling getrpffen tusschen het bestuur der inrichting en den directeur van het evacuatie bureau, waaronder de gemeente an hulpverleening ressorteert. 4) Zakgeld. In geval van onderbrenging in gezinnen van derden of in gestichten wordt aan de geëvaeueerden daarenboven een zak geld uitgekeerd. 5) Zieken en ziekenhuisverpleging. De onder 1. 2 en 3 genoemde geëvaeueerden worden door de zorg van de gemeente van hulpver leening verzekerd tegen ziekte ziekenhuis verpleging daaronder begrepen. De premie komt voor rekening van het Rijk. Kosten wegens ziekte, die in dergelijke ge vallen niet uit verzekering kunnen worden bestreden, neemt het rijk eveneens voor zijn rekening. Ziekenhuisverpleging kan echter uitsluitend op medisch voorschrift plaats Hebben. Op de uitkeeringen wegens huisvesting en verzorging worden eigen (of gezins) inkomsten binnen zekere grenzen in mindering gebracht. Op de van rijkswege gesteunde geëvaeueer den. die tot arbeid in staat zijn. rust de plicht passenden arbeid te aanvaarden, zoodra de gelegenheid daartoe zich voordoet of men daartoe wordt aangewezen Zij, die daarvoor in aanmerking komen, dienen bij het gewes telijk arbeidsbureau ingeschreven te worden en te blijven. Overbruggingssteun Een belangrijke sociale maatregel, die in de praktijk reeds menigmaal een nuttig effect heeft opgeleverd, is de zoogenaamde „over bruggingssteun". Deze steun wordt verleend ten behoeve van bedrijven hetzij van ge- verUl«ba»r »U «O"»»™ e' 1 drogls'e evacueerden, hetzij van derden die door ontruiminesmaatregelen in moeilijkheden ge raken. De vorenstaande uitkeeringen en vergoedin gen zijn geregeld in een rondschrijven van den secretaris-generaal van het departement van Binnenlandsche zaken van 1 September 1942. Nadere inlichtingen daaromtrent zijn te ver krijgen bij de gemeentebesturen, alsmede bij de gewestelijke evacuatie-bureaux. Eeretafelen der gevallenen in het hoofdkwartier van het Vrijwilligerslegioen Nederland Plechtige inwijding door generaal Seyffardt. De namen van de gevallenen onder hen. die als vrijwilligers in het Nedcr- landsche legioen deel hadden aan den wayenstrijd tegen het Bolsjewisme zijn van heden af op eeretafelen in het hoofdkwartier van dat legioen ver eeuwigd. Drie platen van spiegelglas met zwarten achtergrond, waarop in zilveren letters de namen zijn aangebracht, vormen thans de omlijsting van een nis op de hal van de eerste verdieping van het gebouw aan de Koninginnegracht, warin dit hoofdkwartier zetelt. In het centrum van de nis bevindt zich een medaillon, voorstellende 'den ge- helmden kop van een frontsoldaat, met daarboven de opdracht „aan onze gevallen kameraden" en daaronder de woorden: „den vaderlandt ghetiouwe bleef ick tot in den doet". Bloemen, zoomede de stahdaard van den generaal en het vaandel van een legiöens- regiment, sierden het geheel. In een sobere plechtigheid heeft luitenant- generaal H. A. Seyffardt, commandant van het vrijwilligerslegioen Neder<aiicl, :en aan- schouwe van enkele genoodigden en van het aan den staf verbonden personeel.deze eere tafelen met een rede ingewijd. Onder de ge noodigden waren de Haagsche burgemeester en mevrouw prof. dr. H. Westra, als ouders van Untersturmführer Olaf Westra. die 7 April j.l. aan het Oostfront sneuvelde, en verder een aantal officieren, vertegenwoor digers van Weermacht en Rijkscommissa riaat. Bevoegdheden Duitsche gerechten. Het rijkscommissariaat deelt mede: De Duitsche Gerechten zijn op grond van verordening nr. 72 42 met uitsluiting van de Nederlandsche justitie zonder aanzien van de nationaliteit van den dader of medeplichtige bevoegd voor de vervol ging van en het uitspreken van een vonnis over strafbare handelingen, wanneer de daad blijkt te zijn plundering in geëvacueerd gebied of in vrijwillig ontruimde gebouwen of lokalen. Hetzelfde geldt, wanneer de daad als een misdaad of vergrijp tegen lichaam, leven of eigendom met gebruik making van de voor de afweer van lucht- gevaar genomen maatregelen, of als gewoon gevaarlijke, in het bijzonder den voedings toestand in gevaar brengende misdaad moet worden beschouwd. B.P.M. schenkt 400.000 aan aan Winterhulp. Winterhulp kon dezer dagen met genoe gen melding maken van het feit, dat de Nederlandsche Bank een gift had geschon ken van 150.000,tegen 100.000,— in het vorige jaar. Nog voor de week, waarin dit geschiedde, ten einde is, kan Winter hulp mededeelfin, dat de B.P.M. een bedrag van niet minder dan 400.000,aan haar heeft overgemaakt. Dit beteekent een ver hooging met f 150.000,van de gift in het vorige jaar. die toen ƒ250.000 bedroeg. GEMACHTIGDE VOOR DE ORDENING VAN DEN ARBEID. Naar wordt medegedeeld, zal tot aan de benoeming van een gemachtigde voor de ordening van den arbeid overeenkomstig art. 4. ten eerste van verordening 114/42 de waarnemende secretaris-generaal van het ministerie van sociale zaken. ir. R. A. Ver- vvey, de functies van den gemachtigde waar- nemen. BURG ICR LI JKE STAND. BEVALLEN: 30 Oct.. A. C. Lu ijken—Steenken. z.; A. M. M- van Mur-scher—Weber. d.; 31 Oct., A. M. van Dijk—Haanebrink, z.; R. N. Koning —van Leen. d.; A. A. C. Hailendorp—van Nes. z A. A. Stevens—Voormeulen, z.; w. Tol—Jonk. 1 Nov.. A. J. SpeeNeyssel. d.; E. Groot— Hartsuijker, z; C. M. H. Sellmeijer—Bruning. d.; H. H BoudewijnKruska. d.c C. Consentde Nieuwe, d.; J. W. Buijs—Holleboom. z.; j. Hoe genVermaas, d.: A. H. C van der Weijden—Zeg waard. z.C. W. H. van Straaten—Roest. d. OVERLEDEN- 29 Oct M. A. J. Kuijpers. 68 j., Ie Emmastraat; 30 Oct.. P. van den Hèuvel, 92 j.. Teslastraat; C M. Klooster—Vester. 58 j.. Rus tenburgerlaan: 31 Oct., c. G Waleveld, 66 j.. Nep- tunusstraat: J. G. Sevenhuysen. 85 J„ Bisschop Callierslraat; H. J. Sturms, 71 j., Hazepaters- laan; G. Z. van der Gevel Wenteler. 62 j., Rijks straatweg; F. Berghuis—Stevens. 65 j. Oranje kade: 1 Nov.. M.. 6 j. d. v. L S. Molhoek. Kle- verparkweg; A. van Berkum. 17 j„ Voorduin straat; G. C. Weber—Meere, 72 j., Raamvest. GEHUWD: 2 Nov., J. J. Riekwel en J. van Vliet. Installatie bij den Jeugdstorm. De Jeugdstorm had Zaterdag niet te kla gen. Den geheeien morgen regende het ste vig, doch juist toen de troepen uit de om liggende streken arriveerden, brak de lucht en de aangekondigde installatie kon plaats hebben zonder dat het hemelnat de plech tigheid verstoorde. Die omliggende streken Kennemerland, Zaanland, Waterland en Meerlanden leverden samen met de streek Haarlem een goede 700 stormers en stormsters, die, nadat tegen twee uur de troep geformeerd was, langs Kenaupari:, Kinderhuisvest en Raaks oprukten naar de Gedempte Oude Gracht, waar een spreek gestoelte was opgericht tusschen twee vlag- gemasten. Hier werd een carré gevormd en had de ontvangst der genoodigden plaats, onder wie werden opgemerkt de Commis saris der Provincie Noordholland, de bur gemeesters van Haarlem en Bloemendaal, bestuursraden en wethouders en functiona rissen van N.SJB., W.A. en S.S. Nadat de vlaggen voor den troep waren gebracht en aan de beide vlaggemasten het oranje-wit-blauw en de Jeugdstormvlag waren geheschen, verscheen staïleider Qui- spel in gezelschap van den gewestleider, opperhopman Kiers. Eerstgenoemde hield een korte redevoering, waarin hij wees op het belang van dezen dag voor de straks te installeer en stormsters en stormers. Hij wees er op, dat het doel van den Jeugd storm is, die jongens en meisjes te ver eenigen, die zich willen inzetten voor het vaderland en daartoe willen breken met alles wat verkeerd is. De toekomst van ons volk moet ten volle gewaarborgd zijn, als wij, aldus spr., soldaten zijn in den besten zin des woords. Die toekomst was tot dus ver verzekerd, als men door afkomst of door een welgestelden vader een behoor lijke betrekking kon krijgen. Dat zal straks met meer zoo zijn. Slechts wie een vast karakter heeft, wie sterk en krachtig is, zal er in slagen de wereld te veroveren. En dan weten we, dat onze toekomst niet hier ligt, maar voor velen onzer ver over onze Oostgrenzen, en dat de Jeugdstorm er toe wil bijdragen, dat uit den Jeugdstorm deze sterke figuren voortkomen.. Wanneer men nu vraagt, of de Jeugd storm straks een overtalrijke schare storm sters en stormers zal moeten bevatten, die onder dwang bij den Jeugdstorm zullen worden ingelijfd, dan moet het antwoord volstrekt Ontkennend luiden. Er zullen er talrijken komen, maar het zal uit vrijen wil zijn. gegrepen als ze zullen worden door ons idealisme. Ais er thans reeds vele kna pen en meisjes zijn, die gaarne bij den Jeugdstorm zouden komen, maar daarin door hun ouders verhinderd worden, dan mogen deze ouders bedenken, dat zij ver antwoordelijk zijn voor de moeilijkheden, die uit dit conflict zouden kunnen voort komen. Met een woord van opwekking tot de stormers en stormsters, zien altijd den ernst van dit oogenblik te herinneren, eindigde spr.. waarna de installatie plaats had. Niet minder dan 280 stormsters en stormers legden de gelofte af. Als uit één mond klonk het: „Ik, stormer, beloof eerlijk, moe dig en trouw in Godsvertrouwen alles te geven voor het vaderland". De troep maakte hierna een tocht dooi de stad, gedurende welke op de Groote Houtbrug een défilé werd gehouden. Te ongeveer zes uur werd de troep op het Sta tionsplein ontbonden. Het publiek toonde, vooral bij het défilé, groote belangstelling. BEGRAFENIS G. C. PAAP. Op het R K. Kerkhof „St. Barbara" had Za terdag de teraardebestelling plaats van wijlen den heer G. C. Paap, die in de afgeloopen week op noodlottige wijze om het leven kwam. Des morgens hadden de II. Missen van Re quiem plaats in de kerk van O.L. Vrouw van Zeven Smarten en den H. Bavo. Groot was de belangstelling ên in de kerk èn op het kerkhof bij deze droeve plechtig heid. O.m. was aanwezig de heer Gicsen na mens den Secretaris-Generaal. Het gemeente bestuur werd vertegenwoordigd door den bur gemeester S. L. A. Plekker on Mr. Bijvoet, den heer Ochtman, directeur van het Ge meente-gasbedrijf, een deputatie van collega's, het bestuur van de volkstuinvereeniging „Joan Maetsuyker" waarvan de overledene bestuur der was, het bestuur van de schietvereeni- ging V. V. en K., de heer H. Boeijing, secre taris van den Nederl Bond van Volkstuin verenigingen en verder nog vele deputaties van volkstuinverenigingen, w.o. de secretaris van den Haarl. Bond en verder van diverse vereenigingen. Tal van bloemstukken dekten de baar, o.a. van den directeur van het gemeentelijk gas bedrijf, van de volkstuinvereeniging „Joan Maetsuyker", van collega's, familieleden en buren. De absoute werd verricht door Pastoor Van Eden. Door een familielid werden aan de groeve gebeden verricht. Dc twee kinderen strooiden bloemen op het graf. FILMMIDDAG NED. FABRIKAAT. Voor den rilmmiddag. welke de afdeeling Nederlandsen Fabrikaat Zaterdagmiddag in hotel De Leeuwerik had georganiseerd, be stond zeer g.'octe belangstelling. Zooais de voorzitter, de heer A var. Weerden in zijn openingswoord meordeclde. is het de be doeling mpe- dergelijke middagen te houden, waarop dan streekfilms over Ne derland vertoond zullen worden. Het programma van Zaterdagmiddag be stond uit drie films, waarvan de eerste een interessant beeld gaf van de wijze, waarop "Sn Nederland zout uit den bodem gewonnen wordt. De tweede film „Neder land Polderland" bevatte fraaie gekleurde beelden uij. vele deelen des lands en de derde filnV „Twee volken spreken" toonde op overtuigende wijze het groote belang van internationale telefoonverbindingen aan. Madame Bovary Het Nederlandsch Tooneel. Flaubert heeft zich altijd verzet tegen too- neelbewerkingen vah zijn romans en met reden. Is er iets minder geschikt voor ver tooning op de planken dan deze „grijs op grijs" geschreven uitrafelingen van men- schènzielen? Een zekere William Busnach on dernam desondanks in 1906 een opvoering van „Madame Bovary" te Rouaan die zoo wei nig succes had. dat het stuk niet eens in Parijs gegeven kon worden. Men kan Gaston Baiv dus zeker geen moed ontzeggen, nu hij dertig jaar later den roman opnieuw bewerkte. Het drama is een groot succes geworden, niet alleen publiek, maar ook artistiek. Want een feit is. dat hij een boeiend tooneel heeft gegeven, krachtige scènes en een uitnemende karakterteckcning. Waarbij men den roman buiten beschouwing moet laten: het eerste deel heeft Baty geheel terzijde gelaten, om zijn drama te laten be ginnen in Yonville. Toch is het geen andere Emma dan de Emma Bovary van Flaubert, die wij op het tooneel te zien krijgen. De tee- kening is in één woord meesterlijk. Het eenigc bezwaar, dat men kan aanvoeren is de too- neeltechniek van den Parijschoi schrijver, die zijn spel in twintig(l) tafereelen hoeft gesne den. Cor van der Lugt Melsert heeft daar slechts zeventien van vertoond, doch het aan tal van die korte, bruusk afgebroken flitsen bleek nog overvloedig genoeg. Gelukkig is de regisseur er in geslaagd, aan al die scènes de juiste sfeer te geven, de kleur van de Fran- sche provincie omstreeks 1840. Annie van der Lugt MelsertVan Ees heeft haar publiek een rijke, gave creatie gegeveri, waarin zij vele facetten van het gecompliceer de karakter van, Emma Bovary .deed schitte ren. Haar groote verdienste, het wond,crc van dit stille, bijna onbewogen ncleeren was, dat de actrice in haar' spel iets deed leven van Emma's jeugd, door Flaubert zoo weergaloos beschreven, door Baty verzwegen. Mevrouw Van der Lugt was overal ontroerend in die subtiele creatie, een enkele maal grootsch. De voorstellingen van gisteren leden onder een groot gebrek. Louis van Gasteren kon. door ongesteldheid, de rol van Homais niet vervullen, waarom Johan Schmitz den apo- •theker las. Hij kweet zich voortreffelijk van die taak, zoodat de storing welhaast onmerk baar verliep. Met John Gobau als Bovary. Guus Hermus als Léon en Henri Kerens hl de rol van den viveur Rodolphe, kunnen we met recht van een zeer goede bezetting spreken. De stemmen der öorpsschoonen, klankrijk en suggestief, waren die van Aline Markus, Elise Hoomans en Ellen de Thouars, terwijl van de overige medewerkenden Lize van de Poll Hamakers. Fons Rademakers. Johan Elsen- sohn en Jenny van Maerlant genoemd dienen te worden om hun knappe typeeringen. Vooral des middags, toen „Madame Bovary" als abonnementsvoorstelling werd gegeven in een vollen schouwburg, was het succes zeer groot. De spontane hulde gold ongetwijfeld voor een groot deel de vertolkster van de titelrol. M. SYBR. KOOPS. HET ONGELUK OP DE GROOTE MARKT. De 17-jarige A. van B. uit de Voorduin straat, die Vrijdag j.l. zeer ernstig werd ge wond. toen hij op de Groote Markt uit een rijdende tram sprong en door den bijwagen werd overreden, is thans in het St. Elisa beth's Gasthuis overleden. De begrafenis zal Donderdagmiddag om 1 uur on tie Algemeene Begraafplaats aan de Kleveciaan geschieden. EEN HALVE EEUW TROUWE DIENST. Zaterdagmorgen heeft de N.V. Joh. En schedé en Zonen. Grafische Inr. te Haarlem het feit herdacht, dat de heer A. J. van Looy, thans chef der afd. Plaatdrukkerij, 50 jaar gebeden in dienst is getreden van het bedrijf. De heer A. D. Huysman, een der directeuren, sprak den jubilaris, die met zijn familie door de directie werd ontvangen, op hartelijke wijze toe en vertolkte daarmee de gevoelens van groote waardeering en vriendschap, die „Johan Enschedé" koestert jegens den jubi laris en het geslacht Van Looy, waarvan reeds eenige generaties hun levenswerk in het bedrijf hebben gevonden. De directie bood den heer Van Looy de% groote gedenk penning met inscriptie aan, alsmede een fraaien haard. De jubilaris dankte in wel gekozen woorden, waarna hel; gezelschap onder het ophalen van herinneringen uit de laatste halve eeuw bedrijfsgeschiedenis nog eeriigen tijd bijeen bleef. Tevoren was den heer Van Looy en zijn gezin, begeleid door een feestcommissie, be staande uit de heeren B. J. Bloemendaal. P. M. Oushoorn en H. Zeegers, op de afdeeling Plaatdrukkerij een huldiging ten deel gevallen. Namens chefs, onderchefs en administratie bood de heer Bloemendaal den jubilaris een fraaie ganglamp, een schemerlampje en een bloemstuk aan. De heer Oushoorn, het woord voerend namens het personeel van de Plaatdrukkerij, droeg een salontafel over en een geestige teekening van W. G. J. Ous hoorn. waarin duidelijk werd gemaakt, op welke wijze Van Looy altijd zoo weinig de fecten maakte. De heer j'. van Vliet, chef der afdeeling geldswaardig papier, bracht de goede leiding capaciteiten van den jubilaris naar voren, waardoor de geest op de Plaatdrukkerij steeds uitnemend is geweest. De controleur van het P. T. T„ de heer J. J. Bethe uitte zijn persoonlijke waardee ring van Van Looy en bood dezen een bloem stuk namens het hoofdbestuur van P. T. T. aan alsmede een ander namens het bij de firma Enschedé werkzame personeel van dit overheidsbedrijf. Als leider van den cursus sprak vervolgens ir. K. E. C. Buin en over reikte een prachtig herinneringsboek, waar na de heeren Bontje en Kemp. resp. namens het mannenkoor Johez en de bedrijfsfoto- grafen onder het aanbaden van bloemen hun relukwenschen vertolkten. De jubilaris bedankte in een korte rede voor de hulde en goede kameraadschap en samenwerking, die hij van zijn omgeving heeft mogen ondervinden. Ik gevoelde mij als herboren. De Heer O.M te K. schrijft, d d: 23-1 '41: „Met mijn 83 jiten leed ik »»n een buitenge- woon pijnlijken sanv/l van ischias. Niets hie!].-, zoodac ik tenslotte al leen nog kromgebogen, leunende op een stok, rondkroop. Van slapen was geen sprake. Teer. mm ik Uw Ovaaltjes: reeds den eersten dag ver minderden de pijnen en sliep ik 6,uren. li: ge voelde mij den volgenden morgen als herboren en reeds na 8 dagen bemerkte ik niets meer. Uit voorzorg neem ik ook verder nog Ovaaltjes cn beveel oeïe iedereen ren zeerste aan." Bij rheumatick, ischias, spit, verkoudheid, griep, zenuw- cn hoofdpijn helpen de O-.aaltjes van het Trineral Agentschap. Deze hebben geen schadelijken invloed op hart, maag en darmen. Neem direct dc proefOrigineelê verpakking van 20 tabletten slechts 60 ets. In alle apotheken en drogisterijen verkrijgbaar. Trineral Agentschap, Nassaukade 373, Amsterdam. GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN Bericht No. 137 PRIJZEN VOOR HET VERVOER PER DRIE- WIELIGK BAKFIETSEN EN TRANSPORT- RIJWIELEN Uit binnengekomen klachten ls gebleken, dat een aantal besteldienstondernemers, zonder de daartoe vcreischte toestemming te hebben ver kregen, hun tarieven yoor het vervoer per d/lr- wlelige bakfiets of transportrijwiel hebben ver hoogd. In het bijzonder ln het kustgebied, waar ln verband met de bekendmaking omtrent een mo gelijke evacuatie eenige onzekerheid bij het pu bliek ls ontstaan, blijken enkeJe ondernemers zich niet te ontzien, van deze situatie misbruik te maken door het bedingen van volstrekt on toelaatbare prijzen. Voor transporten met drlewlellge bakfietsen en transportrijwielen, welke per dag of per uur met inbegrip van bestuurder worden verhuurd, mogen, tenzij met goedkeuring van den Gemach tigde voor de Prijzen voor bepaalde onderne mingen reeds andere maximumprijzen zijn vast gesteld. geen hoogere prijzen worden berekend en betaald dan de onderstaande: Plaatsen met meer dan 100.000 Inw.: Driewie ler met Inbegrip van bestuurder: p. uur l.— per 15 min. of gedeelte daarvan 0.25. min. 0.50, max. per dag 9—, Extra man: p. uur 0.60. p. 15 min. of gedeelte daarvan 0 15, min. 0.30. max. per dag 5.50. Plaatsen van 50.000 t.m. 100.000 inw.: Driewie ler m. inbegr v. bestuurder: p. uur 0.90. per 15 min of gedeelte daarvan 0.22',-i. min. 0.45. max. per dag 8.—. Extra-man: per uur f 0.S5. p. 15 min. of gedeelte daarvan 0.15. min. 0.27' max. per dag 5. Plaatsen tot 5O.CO0 inw.: Driewieler m. inbe grip v. bestuurder: p. uur oso. p. 15 min. of gedeelte daarvan 0.20. min. 0.40, max. p. dag 7.—. Extra-man: per uur 050, p. 15 min. of gedeelte daarvan 0.12%, min. 0.25. max. per dag 4.50 Transportrjjwielen met Inbegrip van> bestuur der: Plaatsen met meer dan 100.000 Inw. per uur 0.70. per 15 min. of gedeelte daarvan 0.20. min. 0.35, max. per dag 6.—. Plaatsen van 50.000 t.m. 100.000 inw.: per uur f 0.65. per 15 min. of gedeelte daarvan 0.17!/. min. 0.32%, max. per dag 5.75. Plaatsen tot 50.000 inw.: per uur 0.60, per 15 min. of gedeelte daarvan 0.15. min. 0.30. max. per dag 5.50. Voor de berekening van den vervoerprijs wordt de rit geacht te zijn aangevangen op dc vaste standplaats van den driewieler of het transport- rijwiel en te zijn beëindigd op het oogenblik. dat de vervoerde goederen op hun bestemming zijn afgeleverd. Met nadruk wordi er de aandacht op gevestigd dat zooowel hij. die hoogere prijzen bedingt als degene, die hoogere prijzen betaalt dan de vo- jenstaande, zich blootstelt aan vervolging we gens overtreding der prljsvoorschriften Klachten dienen onmiddellijk ter kennis tc worden gebracht van den Prov. Commandant voor de Prijsbeheersching, t.w.: voor Friesland en West-Drente: Wijbrand de Geeststraat 40. Leeuwarden, tel. 3328. voor Groningen en Oost-Drente: Van Panhuys- straat 9, Groningen, tel. 22271, voor Overijssel: Emmawijk 10. Zwolle, lel. 3605. voor Gelderland: Bouriciusstraat 16, Arnhem, tel. 25782. voor Utrecht: Trans 19. Utrecht, tel 12694. voor Noord-Holland: De Lalressestraat 109. Am sterdam. tel. 97897. voor Zuid-Holland: Jan van Nassaustraat 23. Den Haag, tel. 774565. voor Zeeland: Noordsingel 176, Middelburg, tel 2481. voor Noord-Brabant: Ververstraat 25, 's Herto genbosch, tel. 2246. voor Limburg: Markt 20 b, Maastricht, tel. 2945. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. INLANDSCHE SCHEERWOL Het bedrijfschap voor vee en vleesch. daartoe gemachtigd door den directeur van het rijks bureau voor wol en lompen, maakt bekend, da» schapenhouders en andere houders .van wol. die tot dusverre geen wolaanslag ontvingen, ver plicht zijn binnen 8 dagen na deze bekendmaking aan den directeur voornoemd (per adres den pro vincialen voedselcontmissaris, ln wiens ambts gebied zij woonachtig zijn) opgave te verstrekken van alle in hun bezit zijnde of hen in eigendom toebehoorende wol. LeveringspltchUgen zullen voor de door hen af te leveren wol van de Nederlandsche wol federa tie welk lichaam met de wolinneming 1342 ls be last, vervoervergunnlngen ontvangen, waarop tevens de plaats van aflevering zal zijn vermeld. Ten aanzien van de in te leveren wol blijven de reeds eerder bekend gemaafcie prijzen en aflevc- ringscondities gehandhaafd. TOESLAGPUNTEN VOOR TEXT1EI.GOEDEREN .Met ingang van 9 November 1942 zullen de dis tributiediensten, naast de gewone speciale pun ten. nieuwe speciale punten gemerkt „Textiel T. P-". uitreiken. Op deze speciale punten zijn dezelfde textlelgoedercn verkrijgbaar, als die tot dusverre op dc punten van de toeslagkaart konden worden gekocht. Handelaren ln textielgoederen kunnen, ter ver krijging van toewijzingen, bovengenoemde specia le punten op de gebruikelijke wijze bij de dlstrl- butledlensten inleveren, op dezelfde opplakvel- len (MD 218) der toeslagpunten van de 1ste en dc 2de sdtfe. mits de soorten der diverse seriepun- ten duidelijk van elkander zfjn gescheiden. De inlevering van meergenoemde punten dient ver gezeld te gaan van een fOrrmiller MD 201 L. Vraag en Aanbod Vooruitbetaald per m.m. 8 ct. Niet voorultbet. p. m.m. 10 ct. Werkzoekenden en aangebo den betrekkingen bij vooruit betaling per m.m6 ct. Niet vcorultbet. p. m.m. 8 ct. minimum 6 m.m. Kleine Zakenannonees Afkomstig van handel en be drijf. Vooruitbet. p. m.m. 12 ct. minimum 6 m.m. max. 30 m.m. Personeel gevraagd Voor Huishouding Terstond ge vu- een eenv. NET MEISJE. Adres: Zijl weg 308. NET MEISJE gevr. voor de mo-ng ervaren van 8-1, Ut. niet ben. 15 j. voor Mchite hmish. werkz.h. Wagenweg 62. NETTE DIENSTBODE ge>vir. voor d. d. of d. en n. in g=ez. 5 verhv. pers. huis. verk. liefst dir.. niet ben. 20 jaar. Vertrekkende dienstbode is hief 6 jaar. Lorentz plein 8. FLINK MEISJE gevr. voor halve dagen. v. goede getuigen voorzien. Mevr. Meurer, Garen- kokerskade 65. Mevr. E. Posthuma. Ter-hof f- Bteedewe? 6 vraagt voor zoo sp. mog. KEUKENMEISJE of NOOD HULP v. g. g. v. Tevens naaister v. verstel en veranderwerk. Gevr. FLINK MEISJE als hulp der huisvrouw. 9-5. Haarl.-Nrd. Br. 4690. Gevraagd: een NET MEISJE voor de morgenuren. Pegasusstr. 101, H.-N. In gezin met 2 kinderen wordt gevraagd EEN MEISJE voor heele of halve dagen. Br. 4736 Mevr. Lindenbergh. Rijksstr.- weg 17. vraagt tegen 1 Dec. evt. eerder EEN 31 ETSJE voor den dag of dag en nacht Aarnm. 's av, van 7-9 uur. NET DAGMEISJE gevr. va/n 8.30-5 of S.30-7.30 uur met kost. Aanan. Teding v. Berkhoutlaan 41, Aendenhout, tel. 27161. Gevr. 3 5 Nov. JUFFROUW v. d. huteho-utilling in- of extern. Br. 4713. Mevr. J. M. Boom. Mr. Ensche dé weg 4A. Aei-clenirfbiüt, vr. per 1 Dee. NET MEISJE v. d. en n. zelfst. k. en w. Werkster en an dere hulp aa-nw, WERKSTER gevr. voor Vrij. dag of Zit, morgen. Lindenlaa/n 174, bij StoopTdeln. Gevr, BESCEL HULP in de huteh. in gez, met 2 kleine kin deren, werks-ter aanw. Mevr, Zee- leniberg, Zonvoriuun 34, H'stede. Éénvoudig DIENSTMEISJE gevraagd in klein gezin. ■Aammeil- den Boekenirodesitr. 3. HUISNAAISTER gevr. .Tob. Verhuist weg 04, Santpoort Stat. Gevr. net zeifat. MEISJE v. d. en n. (of v. 9-4) n. beu. 22 j. Vee! vrij. Gezin 2 pers. Pr. Mau- ritslaan 123. O verveen. Tel. 1S016 Haarlem. KOOKSTER gevr. bij part. v. S.30-2 uur. AM. prima kracht, ulfet. kunn. koken en v. g. g. v. gelieve te soil. Br. m. opg. van verl. pal. en leeft. No. 2863 Wen- slng's Adv. Bur. Tempeliersstr. 32 Gevr. goed KEUKENMEISJE of Hulp in de Huishouding. Mevr. de Bruyn Kops. Beukenlaan 2. Hilversum. Gevr. een DAGMEISJE van 9-1 uur. Wagenweg 1 SS. HULP I. d. HUISH. gevr. in fcl. gez. vam s-ó uur of S-7 mnrt Zond. vrij. Heemst. Dreef 110. NET MEISJE gevr. van 9-3 u. 2 midd. en Zond. vrij. K3. gezin. Hoog loon. Lindenflaan 91 (v.h. Juiianalaan) Over veen (nabij Stoop's bad). FLINK MEISJE gevr. van tot 12.30, Woensdag en Zondag vrij. Pijnboom.etraat 20. NET MEISJE of WERKSTER ge\raagd. voor de ochtenduren boven de 18 j. Wairm-oesstr. 20 Gevr. nette WERKSTER, Liefst v-oor Vrijdags. Bronstec w-eg 106. Heemstede. JUFFROUW v. d. HUISHOU DING gevr. voor diirect, 2 5 i. of ouder. Eventueel intern. Frans Netsch ei-la a.n 35, Saiutp o-o rt NET DAGMEISJE gevr. van 8-8 of 5 uur. Mevr. Bos. Dahiliia- iaan 16. Aerdeihhoiut. WERKSTER gevr. voor Don derdag. Rol. Potgie>terstr. 5 3. Gevr. HANDIGE COUPEUSE v. g. g. v. H. Dreef 72. H'stede. NET MEISJE gevraagdvan 3.30-1 uur.- Zondags vrij. Leeft, pl.m. 16 j, Patrklaain 2 6 r. Hirj. NET METS-TE gevr. voor de morgen luren, Leidschestr. 155. Voor Bedrijf Voor direct gevraagd NETTE WERKSTER da-gel. van 3-12 u. voor het sohoonh. van kantoren. Aarom, tusschen 10-12 uur. Adres bur. van dtf blad. Bekwame KOUSEN-REPA- RATRIOE gevr. of aankHoog loon. Verl. Cronjéstraat 66. Gevr. STOPSTER cn VER- STELNAAISTER. l d. p. w. Zaa- nenstraat 6. KAPSTER gevr. A. H. Prijs. Valkenburgeriaan 91. H'stede. SCHOONHEIDSSPECIALISTE en LEERLING-KAPSTER gevr. Jean Kaïper. Houtplein 4. Coupeuse zoekt voor de' och tenduren een LEERLING-NAAI STER, 14-15 jaar. Thomsonlaan S4, dr. bel. LOODGIETERSJONGEN ge vraagd. F. Hollander en Visser. Pleiter Kiesstraat 32. KUNSTNIJVERHEID. Welke reiziger kan artikelen meenemen? Br. 4711 Gevr. JONG.EMAN v. lioht adiman. werk in de avonduren, eenigszlms op de hoogte met de DuitschetaaJ. Br. 4729. 2c KAPSTER cn LEERLING KAPSTER gevr. Ma-isom Wagner. Terrasweg 14. Santpoort. Nette BAKKERSLEERLING, gevr. C. Snel. Rijksstraatweg 231 Haarlem-N. TI MM ERMAX twens meu belmaker gevr met eigen werk plaats, veel werk in vooruutztohft, Br. 4706 Gevr. nette jonge WERKSTER voor kantoor. Aanm. Dined, tiues. 10-12 en 3-5. Paiandebek. Har- men jans weg 67. Flinke SMIDSJONGEN gevr. 16 J. C. D. v. Damt. Barendscstr. 12 of 5B. 2c MODISTE cn APPRóTEU- SE gevraagd. W. G. v. d. Laan. dameshoeden, Barteljonisstr. 6. Puddingipoederfabriek kom nog eenige flinke NETTE MEISJES plaatsen op de verpajkklngsafd leeft. 14-21 j. Hoog loon. Brie ven 4694. Gevr. flinke WINKELJUF FROUW. Boekhandel „Eureka" Kruisweg 13. FTETSJOXG.EX gevr. goed met don weg bek. Apotheek Noif. Kruisstraat 26. METAALDRAAIER, Bank werker en Halfwasdraaier gevr. Br. 4698 BANKETBAKKERSLEER LING gevr. Gr. Houtstr. 173. N.V. v. Amerongen, Anegang 2 4 vraagt voor haar atelier een LEERLING. Goed salaris. Pc soneel aangeboden Voor Huishouding Tegen 1 Dec. b. z. a. EEN MEISJE v. d. hiuteh. v. e. n. 20 jaar. Goede ref. liefst H'iem. Br. no. 163. Boekh. de Wit. BI'daal B. z. a. FRIESCH MEISJE, v. d. e. n. 18 j. g. k. w. e. k. Br. 4707 BESCn. JEFFR. b. z. a. voor huishouding. D. of H. ook buiten Hrl. Br. 4 714. JONGEDAME 18 j dipl. Mub en huishoudkundiigc, zoekt pas senden werkkring. Br. 4 703 Juffr. 4S i. zoekt betrekking ais HUISHOUDSTER P.G. v. g. g. v. Br. 4701 NET MEISJE. 19 j. P.G. z. z. g. g. als h. In huish. en winkel m. huis. verk. Br. 47 02 Voor Bedrijf NET PERS.. 2 7 j. b. z, a. all. v. morgen- of middaguren. Br, 4715. Huizen gevraagd Jongelui. d;ie wenschen te trouwen vragen oen BEN.. BOV. of een GED. v. HUIS, mot vrije keuken en W.C. Huur f 5 a f 6 n, week. Br. 4 600 Huizen aangeboden GEM. HUIS te huur. n. d. TTa- gellngerweg Santpoort. Br. 4 60! Kamers gevraagd - Heer. 3S jnn.r. zoekt gezellige ZIT-SLAAPKAMER met petition Station of nabij tramhalte. Geen beroepspensionBr. met prtjeopg. 4660 Kamers aangeboden OXG. KAMER met gebruik v. keuken en schuurtje te huur aan geboden voor dame-ayeen. Brie ven 4602. Te huur 2 ge.meuh. 'of gestoft. KAMERS m. of z. pension, str. w. stookgel. omtr. Schouwtje. Brie. ven 4605 Te huur: gr. geet. KAMER m. w. en st. gel. f 22.50 p. m. g. w. el. inbegr. Br. m. roll. inf. adr. 4604. ZIT-SLAAPK. aangeb. aan straatzijde met pens. Tel. aanw Schoterweg 20. Kost en Inwoning Huisraad aangeboden Te koop: IvINDERLEDl- KAXT miet matras en klussen, Adres bur. van diLt blad. Aangieb. BLANK STOELTJE (Beijersch). G. v. Aemsfcelstr. 19. 1 pens. OPKLAPBED to koop z. ombouw, .Auplng f 40. Br. 4662 Tc koop: d-ni'Odeetig BEDSTEL (ais nieuw)Alpemgras. Kijk- duilinsüraat 36. Tel. 1934 5. TE KOOP: 2 pens. houten Ie- d'lkant. 3 maibr. en veerenbed f 40. wosoht. f 5. Zijlweg ISa Overvoen. ELECTR. KACHELTJE te k ngb. in prima staat. II. Peeiper- kornst-raaf 9. Heemstede. Gom. KACHEL cn KTXDER- LEDÏKANT gr. maat. Na 5 uur. Esehdoormkade 13. Heemstede. Te koop: EMMERKACHEL, GUpperweg 70. Heemstede. Een in goeden staart, zjji HAARD te koop. kan ailles in ge stookt worden. Glipperweg 50. Heemstede. Te koop: mooie gr. HAARD. Orchideeënlaan 21. H'stede. Tc koop agb.: eenig HUIS RAAD en So-lowkastje. Eikenlaan Aerdemhout. Tc koop KOOKK ACH EITJE inet pijp f 40. Cruqulusweg 154 Heemstede. GODINKACHEL te koop agh Klein defect. Indi-schcstraat 8. Muzlel 'nstrumenten Pracht PIANO te koop. Geen opkoopers. Kamerlingh Onnes- straat 5. Hrl. Z.W. ORGEL te koop. W. F. Knot- ter. Kam. Onnesstraat 34. Tel 271S5. Te koop agb. oen RADIO PHILIPS niet luidspreker. Zijl- weg 45A, Hrl. Te koop RADIO TELEFUN- KEN, nieuwe g. lamp en 1 pa théfoon met 40 pl. Nu 5 uur. Wijkhuizen, Rozënprleolstr. 52 r. PHILIPS RADIO t k. agb. ge schikt v, zelfb. Voorweg 21 Hst. Te koop gevr. RADIO ln goe den staat. Br. mot merk en prijs no. 4624. Aangeb. PICK-UP INSTAL LATIE en 23 platen. Cop, M. v Fleemskerkstraat 67 rd. Part vraugt RADIO te koop Prijs ±- f 250. Br. 4626. Rijwielen Auto's To koop govr. MEISJES- of DAMESFIETS, goede banden Br. 4627. Diversen BELOON ING. Verloren gou den vulpotlood (aandenken) van af Kleverlaan. Molijnstr. Klever park, Kinderhuisvest, Wtthelmd- n ast naai naar Tempeliersstr. (Ke gelbond) op Donderdag 29 Oct. Adres: Klovcrlaan 231, tel. 22C30 AUTOMATIEK te huur ge vraagd. Br. 4631. Net meisje. 17 Jaar zoek: LEUKE VRIENDIN. Br. -1632 TE KOOP theokast. eiken oud-Holl. stoel, eiken: lichte vos baby-cape; 1 p. zw. 1. suède sch 39 rullen v. br. no. 3S»/j. blok hak. Br. 4607. Te koop oude kw. zwarflaken- sche JEKKER. To koop gevr. rij broek. Rijksstraatweg 126. KINDERWAGEN te koop. d bl. 20. Tevens gevr H. regen jas. kleino maat. Voorwog 1^ ede. Bur. KRANEVELD, Zjjlwe* 21 (bjj Zijlbrug) Behandeling van dagvaardin gen, contracten, 'schuldregeling, informaties, enz. Kant. 95 uur; 's av. 79 uur. Advies f 1, VERLOREN: d. br. lecren handsch. m. kap. Teg. bel. tor. bez. Zr. Hellema, Jordcnsstr. 23. VERLOREN 1 p .blauwe lee- ren dames kaphandschoenen ln Broekwaybus. 29 Oct. 's morgens om kwart over acht. Dame dlo zc oppakte wordt beleefd verzocht ze terug te bezorgen Vondelweg 506. Hrl. N. WIE RUILT groen pluche 3/4 mantel 4 2 voor wolion vest. Kork- plein 21, Heemstede. TE KOOP 3 z.g.a.n. ontbljtla- kens o.k. en gevr. fluw. of gobr. Japon m. 44-4 6, p. cl. suède schoe nen met pl. hak m, 37. Tevens to koop 3 z.g.a.n. sloopen. Br. 4657. Diversen te koop gevr. Te k. gevr. H. COSTUUM, z. g. a. n. m. 4S-50. Br. 4664. Tc koop gevr. 1 p. JIOCKET- SCHOENEX m. 37-39 en 1 p. schaatssehoenen. 38-40. Haltsma Mu'.ierstraat 36. KINDERWAGEN te koop ge vraagd. Liefst een oude Van Deift; Br. 4666. PASSERDOOS te koop gevr. Vinkenstraat 6. Te koop gevr. SPREI voor lits-jum.. groote maat. geen geh. Tevens d. regenmantel m. 44-46, liefst .Egypt, linnen. Br. 4636. Te koop gevr. STEL PANNEN of schalen. Br. m. prijs 4634. Te koop gevr. prima TRAP EN GANGLOOPER. 53 c.M. br.. lengte 11 M. of 6.75 M. cn 4.15 Br. 4635.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3