Nieuws uit I Jmuiden, Velsen, Beverwijk en Omstreken H&agsche tegervaller voor Stormvogels: 6—2 nederlaag BUBBELTJE EN KNOR VAN DE GROENE VELDEN V.S. V. behaalde (terwijl Feijenoord verloor!) kleine zege op 't Gooi. Santpoort en Kinheim verloren; Terrasvogels speelde, na een 3-1 voorsprong, gelijk; V.V.B. en I.E.V. hadden rust. Neen. meegevallen Is de afgeloopen voetbal- Zondag ons niet. De oogst van de laatste com petitiewedstrijden vóór de rust. ten gevolge van len technlschen dag. was maar magertjes. Vooral ■1e Stormpleten hebben ons teleurgesteld, want m den wedstrijd tegen H. B. S te Den Haag werd "en stevige nederlaag geboekt, die we niet ge makkelijk kunnen verwerken. Natuurlijk is er geen reden om nu maar dadelijk in zak en asch 'e gaan zitten; een voetbal kan raar rollen en we hebben nog de helft van het seizoen voor den boeg. v'ast staat in ieder geval, dat de Storm vogels een moeilijke taak zullen hebben en juist thans is het noodzakelijk, dat alle supporters der blauwwitten van hun aanhankelijkheid blijk geven door hun ploeg aan te moedigen, en aldus hun steentje (of wordt het een kei') bij te dragen tot het ontwilken van'de gevaarlijke V. heeft veler il- verstoord door verleden week voor h rst een uitwedstrijd verliezen. Reeds in de periode, toen daar nog niet aan werd gedacht, werd opgezien tegen de ontmoetingen op het eigen terrein. Hoe wel' 't Gooi niet al te sterk werd geacht hield de thuiswedstrijd tegen de Hilversummers de ge dachten daarover nogal bezig. Welnu, de rood- witten zijn er in geslaagd belde puntjes te be houden, hoewel de overwinning maar klein is Hoe het zij, hoofdzaak ls. dat V. S. V. geen veci heeft gelaten, te meer, aangezien Feijenoord vooi het eerste het onderspit heeft, moeten delven. De Rotterdammers dienden in Blauw Wit hun deren te erkennen. Santpoort heeft het opnieuw niet kunnen bol werken; wederom werd er een nederlaag gele den. Het wordt nu toch werkelijk tijd. dat de club béter voor den dag komt. De Santpoortsche doelman, Van Egmond. heeft zesmaal moeten visschen en toch mag zeker niet worden gezegd, dat hij heeft gefaald. Integendeel, voor het eerste elftal is hij de aangewezen kracht. Terrasvogels ls er in geslaagd op eigen terren tegen T. Y. B. B. een gelijk spel te forceeren. Zelfs waren de gastheeren in staat een 3—1 voor sprong te nemen, maar deze veranderde in korten tijd In een 4—3 achterstand. De Santpoorters had den pech, omdat Van Gelder Sr.. die weer van de partij was, reeds na tien minuten door een blessure het veld moest verlaten. Zijn voorbeeld werd door Douma gevolgd. Van de Velser clubs heeft alleen Kinheim ge speeld. aangezien de wedstrijden V.V.B.Alk maar en Uitgeest—I.E.V. werden uitgesteld. Kin heim heelt, nadat de rust met l—l was ingegaan, met 1—2 voorgestaan, doch tenslotte behaalden de Schotenaren de zege (3—2). V.S.V. kreeg, waar de ploeg recht op had. Doelman van 't Gooi was een struikelblok-. TJMUIDEN Met een welverdiende 3—2 over winning heelt V.S.V. de eerste etappe van deze competitie besloten en de oogst daarmede op 12 punten uit 9 wedstrijden gebracht. Zeker niet slecht! Het elftal zal nog betere resultaten kun nen boeken als het ztin kracht begrijpt. Die ligt in een over de vleugels geleid spel, zooals dit de laatste 45 minuten werd gespeeld. Toen war de kansen legio cn had de V.S.V.-voorhoede in den kranigen Hilversumschen doelman- Mosterd niet zulk een geweldig struikelblok gevonden, de zege 7.0u belangrijk grooter geweest zijn. 't Gooi gaf het voorbeeld, Direct pakten de Hilversummers flink aan. Zij speelden in hoog tempo en rechtsbuiten De Boer zoowel als zijn collega op de linkerzijde. De Heus, werden her haaldelijk in het spel betrokken. Uit een voorzet van laatstgenoemde wist. Hof te doelpunten. Wei had hij naar onze meening den bal eerst met de hand gespeeld, doch de scheidsrechter wees hef V.S.V.-appèl af. Bij de thuisclub werd toen niet al te best ge speeld. Sterk kreeg vrijwel niets en Van Zand in het geheel niets te doen. Beiden zochten den bal af en toe in het middenveld op, waar Balvers wel aardig werk liet zien, doch Van der Kuil slecht sDeelde. De Hiiversumsche middenvoor. Kreunïng, kreeg een al z.eer eenvoudige kans om den voorsprong te vergrooten. Het was moeilijker den bal naast dan in het doel te schieten; hij deed het eerste V.S.V. zag nu het gevaar en pakte wat feller aan. Goedo gestuwd kwam haar voorhoede her haaldelijk voor het doel der gasten en het was Balvers, dise de partijen op gelijken voet bracht met een goed schot, waar doelman oMsterd over heen dook. V. d. LUGT DEED GOED WERK. De tweede helft was beter voor de thuisclub. Reeds spoedig bracht een voorzet van Van Zand den bal voor het doel en uit de ontstane verwar- ring wist Van der Lugt goed in te schieten. Hier door was deze speler bepaald meteen over zijn depressie van de laatste weken heen. want hij was niet slechts veel actiever, hij deed af en toe zelfs heel goede dingen. Het overwicht van V.S.V. hield aan. De links back van 't Gooi. Van Rheenen. die een besten wedstrijd speelde, voorkwam erger door op de doellijn te redden en verder was daar doelman Mosterd, die veel te doen kreeg en veel goed werk liet zien. Toen de thuisclub even het tempo liet zakken was 't Gooi ook terstond weer in den aanval en er dreigde onmiddellijk en zélfs veel gevaar voor het V.S.V.-doel. De Hilversummers wisten van de kansen geen gebruik te maken. Bij een hieropvolgenden aanval bracht Balvers den stand op 3—1. Hei was een zeer fraai inge schoten bal na prachtig combinatie-spel van Van Zand en Sterk, die spelend van vleugel op vleugel de Hiiversumsche verdediging totaal uiteenrukten. Van der Kuil was er toen ook beter in. Met zijn schoten had hij echter weinig geluk ofwel, zij waren meestal slecht gericht. De Hilversummers gaven echter den moed nog niet op. Hun volhouden werd trouwens ook be loond, want toen Kreuning wederom een goede kans kreeg wist hij er nu wel gebruik van te ma ken en den stand op 3—2 te brengen. Tot meer waren de gasten ook niet in staat en sommige spelers waren zelfs geheel uitgespeeld. Met een aanvallend V.S.V. werd deze wedstrijd besloten. Hoe Stormvogels' nederlaag werd bewerkstelligd. Kraak in vorm maar o. d. Vegte op schot! DEN KAAG De verwachting was dat Storm vogels het „zwaar" zou krijgen maar zoo'n ne derlaag hadden we niet verwacht. En was doel man Kraak niet zoo in vorm geweest dan was de nederlaag nog grooter geworden. H.B.S. was Stormvogels op alle Unies te vlug af. het plaat sen en positie-kiezen was steeds beter. En daarbij kwam, dat rechtsbulnnen v. d. Vegte er dezen middag zin in had en niet minder dan 4 doel punten voor zijn rekening1 nam, die voor Kraak onhoudbaar waren. Bovendien kon Stormvogels" middenllnle maar niet haar vorm vinden, zoodat er steeds hachelijke momenten voor het IJmui- der doel ontstonden. Wat de voorhoede betreft, middenvoor Keur was ook nleit gelukkig, toen hij een kans kreeg wist Boas zijn schot nog juist te stoppen. De doelpunten zijn bij Stormvogels dan ook gemaakt, door de twee buitenspelers, Opbergen en Van Pel. Meijer wist zijn mannetje wel te passeeren, maar kon het niet, tot doelpunten brengen. Waren er na de rust niet direct twee H.B.S.-doelpunten gemaakt dan was het nog wel anders gegaan maar met zoo'n achterstand was dit niet mogelijk Onder leiding van den, heer Twlsterling stelden de volgende elftallen zich op; H B.S.: Boas. Walhatn, Kok, Vervliet. Herklots, Vries. Nauwelaerts, v. d. Vegt, Kuneman, Langelaan. Bijlstra. Stormvogels: Kraak. Visser. Schipper. Zwemmer, Schoorl. Goedhart. Verdam, Pel, Keus, Meijer, Opbergen. De eerste aanval was voor Stormvogels, maar deze werd door H.B.S. weggewerkt. De bal ging bij HBS. van man tot man en werd steeds ge vaarlijk behandeld. Er was ongeveer een kwar tier gespeeld toen er weer zoo'n aanval was. De bal ging naar Nauwelaerts, den,rechtsbuiten, die het leer goeod voorzette. waarrü^V. d Vegte den bal bemachtigde, maar Kraak wist het schot keurig te stoppen. Geleidelijk kwam H.B.S. be ter op dreef. Een voorzet van Bijlstra belandde bij v. d. Vegt. die Schipper en Kraak wist te pas seeren (1—0). De Stormvogels-aanvallen werden steeds door het backstel van H.B.S. goed weggewerkt. Ge vaar was er dus nagenoeg niet. Van Pel kreeg den bal toegespeeld, maar zijn schot ging naast. Van der Vegte doelpuntte weer. Bij een aan val van Stormvogels was Keur niet erg geluk kig toen zijn harde schot door Bonz gestopt werd. bij eventueele schietkansen zou de doelman van H.B S. meer gepasseerd zijn. daar hij niet erg betrouwbaar was. Maar wat hij te doen kreeg —as te tellen. Na de thee hadden Van Pel en Verdam van plaats verwisseld. Er kwam nu meer beweging in de voorhoede. H.B.S. ging er van door en weer wist v. d Vegt een kans te benutten (3—0). Nu kwam Stormvogels wel even opzetten, maar de kansen werden verknoeid. H.B.S. trok er weer op uit, de bal ging van man tot man. v. d. Vegt plaatste naar Langelaar, die Visser handig passeerde en onhoudbaar werd 't vla den paal 4—0 voor H.B.S, Stormvogels viel nu verwoed aan, maar Juisi H.B.S. wist nu van een misverstand in de Storm vogels-achterhoede gebruik te maken (5—0)1 Stormvogels trapte af Meijer kreeg den bal plaatste naar Opberen, die scherp voorzette, scherp zelfs en den bal ging vla den paal in het doel 5—1. Dit gaf Stormvogels weer moed. Van Pel kopte na een voorzet van Opbergen den bal In (5—2). Maar de achterstand was te groot De bal belandde bij Van der Vegt, maar Kraak wist door tijdig uitloopen erger te voorkomen. Hei liep al aardig tegen het einde toen H.B.S. den bal te pakken kreeg. De linksbuiten, Bijlstra, schoot voor en v. d. Vegt nam het leder ineens ,,op zijn -.loP' (&—2). Terrasvogëls heeft zich hersteld. Twee Santpoorters moesten uitvallen. SANTPOORT. De thuisclub zag een 3—1 voor sprong in eenige oogenblikken in een 43 ach- ♦erstand veranderen en wel door een totaal on- noolig toegestane strafschop. Het was voor Ter rasvogels een minder gelukkige wedstrijd, door dat van Gelder Sr.. die na een lange afwezig heid weer van de partij was. reeds na tien Zminuten. toen hu juist een prachtige kans wilde benutten, door zijn lcnie zakte en uit moest val len. De thuisclub heeft voor de overwinning ge vochten. doch het zwaar gehavende T.Y.B B. bestreed den aanvaller met gelijke wapenen, hoewel in de laatste minuten op wel wat unfaire wijze. Terrasvogels zat echter dezen middag wel de hoeken, waar de slagen vielen want ook urna moest uitvallen wegens een knieblessure. Niettemin zijn wij ervan overtuigd, dat Terras vogels thans over de inzinking heen ls en spoe dig" uit de gevaarlijke omgeving zat verdwijnen. Direct na den aftrap nam T.Y.B.B. het spel in handen. Opruimen tijd stond het Terrasvogels- doel onder hoogspanning, doch Douma wist met Kraak en De Ruyter het terrein voorlooplg te zuiveren. Langzamerhand raakte Terrasvogels aan het terrein gewend en toen G v. Gelder den bal te pakken kreeg, dachten w1J het eerste doel punt te zien maken Juist op het moment, dat hij zou schieten, kwelde hem echter zijn oude bles sure. Hij moest zich door Dlngerdus laten vervan gen. Een doelpunt kwam aan de andere zijde toen de linksbuiten, met een enormen kopbal uit een voorzet van rechts onhoudbaar voor Douma doelpuntte (0—1). Direct hierop schoot1 Röbken in handen van den doelman. De thuis club bleef In den aanval en toen De Jonge een gaatje zag was het 1—1. Het spel verplaatste zich van doel tot doel en toen Dingerdus fraai ■zette, plaatste Röbken z'n schoen onder het Ieder; onhoudbaar verdween de ba! voor de tweede maal achter den T.Y.B.B.-keeper. Na samenspel tusschen v. Gelder Jr. en Röbken zag laatstgenoemde kans den voorsprong te ver grooten (3—1). Om onverklaarbare reden kreeg T. Y. B. B. twintig minuten na de thee een strafschop te nemen, welke fraai werd benut (3—3). Belde par tijen vochten voor de overwinning en het was de midvoor van T.Y.B.B. die kans zag Douma voor de vierde maal te passeeren. Terrasvogels gooide thans alles op den aanval en het gelukte De Jonge den zoo verdienden gelijkmaker te scoren. Smadelijke nederlaag van Santpoort. Hoe vindt de ploeg den goeden weg? SANTPOORT Was dit hetzelfde Santpoort elftal, dat. eenige weken geleden een fraaie over winning op De Kennemers behaalde? Of moet deze nederlaag nu geheel aan het gemis van Van Bakkum toegeschreven worden? In dit geval ziet het er voor Santpoort donker uit. Nu kan Van Bakkum een nog zoo handig speler zijn, het mag voor een elftal, dat. twee seizoenen geleden met vlag en wimpel promotiewedstrijden speelde, toch geen zoodanige moeilijkheden opleveren, dat men niet weet op welken speler men den bal nu eens zal spelen. Blijkbaar beschikken de rood zwarten niet over voldoende reserves o'm een lelt naar wensch te dichten. Met het spel van dezen middag zullen zij het zeker niet verder brengen dan tot de plaats, waar zij thans heiand zijn en de toekomst wordt dan ook zeker met gegrond pessimisme tegemoet gezien. Ondanks de zes doelpunten, die Van Eg- mond tegen zich zag maken, zal de thuisclub nog veel pléizier vanu hem beleven. Met C. Nijs- sen en Maarschalk vormt hij een trio. dat zeker vele aanvallers tot staan zal weten te brengen. Nedat wegens het verschelden van het Sant- poort-lid J. Visser voor den aanvang één minuut stilte In acht genomen was. nam Alcmaria direct het spel in handen. Plotseling plaatste Gerrlts den bal fraai voor dé voeten van Molenkamp, die niet aarzelde en onhoudbaar doelpuntte (l-r-0). Santpoort speelde thans werkelijk niet onver dienstelijk, fraai combineerend werden de aan vallen opgezet, doch in den doelmond strandden zij op de verdediging. Na twintig minuten wist Alcmaria het net te vinden en toen was het met Sanptoort voorloopig gedaan. De Alkmaarders belegerden het heiligdom van Van Egmond en de midvoor gaf zijn club na een doorbraak fraai de leiding (1—2). Na de rust maakte Alcmaria er direct 3—1 van. doch Tromp wist uit een hoekschop den achter stand te verkleinen. Direct na den uittrap ver anderde Nljssen een schot van den linkbuiten van richting en onhoudbaar voor Van Egmond ver dween de bal ln het net (2—4). Hoewel de thuis club in den aanval bleef, ging er toch geen ge vaar meer van uit. ZIJ forceerde eenige corners, die niets opleverden en overigens was men als het ware scthotloos Alcmaria dacht er echter anders over én wist nog tweemaal te doelpunten. De thuisclub was thans geheel geslagen en haar spel zakte als een kaartenhuis Ineen Ondanks de vele aanvallen wist Van Egmond verdere doorbo ringen te voorkomen. DRIEMAAL UITSTEL BIJ V. V. B. De voetbalwedstrijd V.V.B.—Alkmaar, welke Zondagmiddag op Watervliet zou worden ge speeld is door den N.V.B. uitgesteld. Dit ls dus reeds de derde ontmoeting welke de Breesapers ln deze competitie van klasse 4 C ten achter zijn. De eerste was de uitwedstrijd tegen Vitesse te Castricum en de tweede die van de vorige week tegen Bergen (uit). De reden waarom de voor Zondag vastgestelde ontmoeting ls uitgesteld, was zelfs bij den aanvoerder van v.v.B. niet bekend. Met dit al zal het seizoen voor de club der Breesapers uiteraard langer duren Wij zagen: V.S. V.'t Gooi Br. Maarwij zagen aanvankelijk niet een inférieure Gool-ploeg, zooals een blip op 't ranglijstje toch zou doen vér- moeden. In tegendeel gedurende verre weg het grootste deel van de eerste helft kon ons het spel der bezoekers meer be koren dan dat van V.S.V. De midden- linie steunde den aanval zeer behoorlijk en ln de aanvalsllnie vlotte het samenspel zeer goed. Van Es c.s. hielden het spel goed open, betrokken hun vluegelspelers, vooral den snellen De Heus steeds in 't spel en plaatsten den bal, zooals 't be hoort: Vóór den speler, voor wlen hij be stemd was. Bij de V S.V.'ers vlotte het in deze pe riode ln den aanval juist niet. Balvers en Van der Kuyl werkten wel als paarden, maar toch zagen zij b.v. geen kans Sterk en Van Zand den bal toe te spelen. Voor al tSerk werd maar zeer zelden ln 't spel betrokken, al willen we gaarne toegeven, dat hij een uitstetkende bewaking „ge noot". 1 Hoe veranderde echter de situatie plot seling tegen de rust! He: was. of er ln eens een andere V.S.V.-ploeg eneen ander Gool-elftal ln t' veld stonden Fel attaqueerde nu de V.S.V.-aa^ral en Sterk en Van Zand werden ln staat gesteld her haaldelijk langs de lijn te snellen, 't Gooi daarentegen was plotseling zich zelf niet meer. in de .verdediging gebeurden rare dingen. Ja. zelfs door spil Sterk en Van Rheenen, die tot dusver zoo goed gespeeld hadden. Tot overmaat van ramp maakte ook doelman Mosterd nog een fout, waar door Balvers 1-1 kon noteeren. 't Was in derdaad een geluksdoelpuntje, maar meer dan verdiend. Ja. 't Gooi kon zich geluk kig prijzen, dat 't bij deze l-l bleef. Tenminste Tenminste voor de rust Want na de hervatting bleef V. S. V. hevig attaquee ren en kwam 't Gooi er gerulmen tijd niet aan te pas. Merkwaardig, zooals nu Sterk en Van Zand, in tegenstelling met ln de eerste helft, door toedoen vooral van Wlm Balvers den bal vrij kregen toegespeeld. Merkwaardig ook, zooveel als er nu geschoten werd. Zelfs Van der Lugt, die voordien nog niet zooveel ge presteerd had. deed er aan mee. Klets.., een kanjer van zijn voet tegen den paal, maar direct hierna was het toch raak. ,,F,r is geen club in Nederland, die V. S. V. kan slaan", zong prompt hierna de Jongenstribune. En Inderdaad, V. S. V. was nu goed op dreef. Den man op de tribune, die telkens riep; „Geen kort spel, jongens", ook al ging dit ln nog zulk een vlot tempo, ten spijt, zagen we meer dan eens, juist op die manier, goe de aanvallen opzetten. Dan volgde direct open spel en na een dezer open aanval len, waarbij de bal van Van Zar.d vla Sterk bij Balvers kwam, was 't opnieuw raak En 't zou voor de vierde maal raak geweest Zijn, als Van Rheenen niet, toen Mosterd reeds gepasseerd was. een zeker doelpunt had voorkomen. Tegen 't einde zakte de thuisclub wat af en toen werd het tweede Gooische punt geboren. Verder brachten de Hilversum mers het niet en dat zou ook niet ver diend geweest zijn. Aan de V. S. V.'ers den goeden raad in den vervolge van stonde af aan zoö aan te pakken, als zij nu pas tegen de rust deden. UITGEROLD. (In Den Haag is er de aandacht op gevestigd, dat de volwassenen, die zich op rolschaatsen naar hun werk begeven, zullen worden bekeurd, aangezien zij de verkeersveiligheid in gevaar brengen.) Het „tiid is geld" speelt hier geen rol: Het rollen is verboden. 't Verkeer eischt al te vaak zijn tol En maakt ook steeds van noode, Dat uitwassen worden beknot, Al zijn er, die 't betreuren, Dat zij in 't Haagje door 't verbod Het rolrecht gaan verbeuren. Volwassenen waren gewend Hun werk vlug te bereiken Door hier heb ik dat niet gekend Met rolschaatsen te prijken. Ze gingen telkens aan den rol Op voetpaden en wegen, Waarbij ze (was 't ook niet te dol?) Steeds veler aandacht kregen, Nu gaan de schaatsen in het vet En de berijders loopen. Of geven zij nu soms belet? Ik zal het maar niet hopen. De rollers moeten even nog Hun nieuwe rol bekijken. Ik vraag me af: Gaat het nu toch „Op rolletjes"? 't zal blijken FLINKE ZEGE VAN STORMVOGELS 2 IJMUIDEN Stormvogels 2, dat o.a. Hamers Van Kempen, Tol, Jacobs en Van der Linden iri haar gelederen had, heeft Helder 2 met een vige nederlaag huiswaarts gezonden. Helder 2 was zoo, brutaal de leiding te men. wat de thuisclub nog voor de rust afstrafte met 2 doelpunten van Aptroot en De Boer (2). Na de rust waren de Vogels ook al weer pro ductiever. Toch vielen de Helderschen herhaal delijk aan van een Stormvogels-veldmeerder- heid was geen sprake maar zij ondervonden van Tol—Wijker c.s. .grooten tegenstand. Keeper Oldenburg wist bovendien een strafschop U stoppen, maar bij het tweede Heldersche doel punt ging hij niet geheel vrij uit. Kwaad kon dit echter niet. want Van der Lin den had met twee uitstekende doelpunten - vooral het tweede was van puike kwaliteit daarvoor de overwinning reeds veilig gesteld. Het einde kwam dus met 5—2. Drie strafschoppen bij Scholen—Kinheim* SCHOTEN. Het ls Kinhelm niet mogen geluk ken om Schoten te bedwingen, hoewel de uitslag (3—2) geenszins aangeeft, dat de geelzwarten ln de minderheid waren. Een gelijk spel was een betere verhouding geweest. Het eigenaardige geval deed zich voor. dat drie strafschoppen werden toegekend en genomen, waarvan twee tegen Kinhelm en een tegen de gastheeren. Twee penalties werden omgezet ln doelpunten, daar Daniëls de eerste wist te kee- -?n en Versteeg de laatste miste. Ook in dezen wedstrijd beging de middenlinie der geel-zwarten de grove fout om te veel naar voren te komen, waardoor tusschen voorhoede en verdediging groote gapingen ontstonden, hetgeen een kolfje naar de hand-van de tegenpartij was. Rem vergat .vaak geen voorhoedespeler meer te zijn, maar spil, die zich op het juiste moment moet weten terug te trekken en aldus de achter hoede bijstaan. Van der Wateren maakte als linkshalf weer een goede entree; hij werkte hard. Jammer was. dat de rechtervleugel zoo weinig in het spel werd betrokken, hetgeen in mindere mate ook het ge val was met Kuilenburg op de linksbuitenplaat Versteeg was over het algemeen te langzaam, waardoor de aanval werd opgehouden, terwij' Cnossen zich niet ten volle kon handhaven. De verdediging was bij Groeneveld c.s. weer In goede handen. Kinheim moest trachten te leèren bij winstkansen den strijd te consolideeren, dus spil en binnenspelers terug te trekken. Dit maakt do kamp niet aantrekkelijker, doch kan ongetwij' feld zijn voordeelen hebben. Het begin was voor Kinheim, waarna de strijd vrijwel gelijk opging. Toen de Schoten-voorhoe- de na een goeden aanval een schot op Daniels loste en „beet" had werd zij op geoorloofde wijze gehinderd. De scheidsrechter, die bemerkte, dat de doelman buiten zijn boekje ging, gaf een strafschop, welke Daniels ten koste van een hoek- schoep stopte. Ongeveer na 20 minuten ontstond een aanval van links, welke Raaymakers bij een doelworsteling benutte (0—1). Eenige oogenblik ken daarna veroorz.aakte Cnossen door hands op nieuw een strafschop. Deze werd juist ln het mid den onder de lat geplaatst (11). Na de hervatting was er eenzelfde spelbeeld Toen P. de Boer na een solo-ren voor den Scho- ten-doelman kwam schoot hij in. doch de keeper weerde af, waardoor de bal bij Kuilenburg kwam en deze het leder op de borst in het doel plaat ste (1—2). De Schoten-linksbinnen gebruikte na goed combinatiespel een kans (2—2). Schoten kwam nu meer in den aanval eh wist met een orzet naar den linksbuiten dezen gelegenheid geven van dichtbij Daniëls voor de derde maal te passeerett (32). 10 minuten voor het einde maakte een Schoten-speler hands. Versteeg de strafschop nemende, schoot tegen den paal, Scheidsrechter Grootegoed leidde correct. Leuning van staantribune brak In de eerste helft van den wedstrijd V.S.V. versus 't Gooi brak een deel der leuning van een der staantribunes achter het Westelijke doel, met als gevolg, dat een paar V.S.V.-supporters onzacht met Moeder Aarde kennis maakten. De heer B. kwam zelfs zoo ongelukkig terecht, dat dr. Van Leusen het raadzaam vond, dat hij per auto naar het St. Antonius Ziekenhuis ter onderzoek werd vervoerd. Liefhebbers van visch. Visch is nog steeds zonder bon en er wordt dus veel belangstelling voor getoond. Het is daarom niet gemakkelijk een maaltje te krijgen, zoodat er „langs de zijwegen" (linke prijzen voor kunnen worden ge maakt. Er moet dus geregeld tegen diefstal worden gewaakt. Het is echter moeilijk steeds paraat te zijn. Verleden week werd van een vrachtauto, waarmede visch van IJmuideiv naar Haar lem werd vervoerd, een mand met ongeveer zestig kilo visch gestolen. Bovendien werd in de Rijksvischhal iemand op heeterdaad bij het ontvreemden van visch betrapt. Het bleek een inwoner van IJmuiden te zijn. De man werd in het hoofdbureau van politie mgesldten. Excursie Politiesportvereen. Zooals we eenigen tijd geleden mededeel den had het bestuur der Politiesportvereeni- ging Velsen besloten zoo nu en dan voor de leden excursies in de gemeente te houden, teneinde hun kennis van Velsen geregeld uit te breiden. De eerste maal bezocht men het crematorium en het begin was meer dan goed. Er was veel belangstelling, ter wijl de excursie een prettig en leerzaam verloop had. Met belangstelling werd dan ook naar een volgende gelegenheid uitge zien. Verleden week brachten de leden een bezoek aan de Papierfabriek, waar ze even eens vele wetenswaardigheden leerden. Het ligt in de bedoeling dezen winter door een lid van het personeel der Papierfabriek de belangwekkende film van dit bedrijf te laten vertoonen. Zeildoek, tuinbank en portemonnaie. Dieven kunnen alles gebruiken. Nog steeds toonen de dieven in onze ge meente hun gebruikelijke activiteit en hun buit biedt de noodige afwisseling. Zoo wer den er aan de Middenhavenstraat uit een werkplaats twee rollen zeildoek ontvreemd, Een bewoner van de Leeuweriklaan te IJmuiden-Oost moest constateeren. dat de tuinbank uit zijn tuin verdwenen was. Verder heeft men zelfs een schaftlokaal als operatieterrein gekozen. Uit een derge lijke ruimte van een te IJmuiden geves tigde fabriek werd n.l. een portemonnaie ten nadeele van één der arbeiders gestolen. Wijziging treinenloop. De nieuwe dienstregeling der Nederland- sche Spoorwegen, die intusschen is inge gaan, heeft enkele wijzigingen in den trei nenloop IJmuidenHaarlem v.v. tot ge volg. Er rijden nu op werkdagen twee „vroege" treinen meer van IJmuiden, na melijk te 8,12 uur (aankomst Haarlem 8,38 uur) en te 8,46 uur (aankomst Haarlem 9,12 uur). Bovendien vertrekt er op werkdagen te 7,30 uur een sneltrein uit Haarlem, die alleen te Velsen-IJmuiden-Oost stopt en te 7,30 uur in IJmuiden arriveert. Ten slotte zal de laatste trein uit Haarlem (voorheen 22,08 uur) nu te 22,20 uur ver trekken en te 22,41 uur (vroeger 22,29 uur) te IJmuiden arriveeren. Burgerlijke Stand. GEBOREN: K. Fransens, z.. Bik en Arnold- kade 20 rd.. IJmuiden; J. J. Ruijgers, d., Duin- vlietstraat 100. Velsen-N.; R. Biilsma ,d., Caro- llnastraat 1. IJmuiden; Ch. Elchhorn. z.. Hage- lingerweg 327, Santpoort; N. de Ruljter. z. Melkman 44. Velsen-N.; A. Boot, d., Groote Houtweg 120, Velsen-N.: A. v. d, Plas. d, Zegelstraat 21, IJmuiden. OVERLEDEN: J. v. Dommelen. 64 j„ echtgen. J. de Vries, Burg. Enschedélaan 28, Sant poort; L. M. Nielen, 3 j., z. v. C. J. Nielen, Lagersstraat 58. IJmuiden. ONDERTROUWD: Th. W. v. d. Dungen, St. Michelsgestel, Heerestraat E 125 en A. den Toon, Kanaalstraat 150, IJmuiden. Toek, adres: St. Michelsgestel, Heerestraat E 125; A. de Ko ning, Berghaven 40, IJmuiden en E. Bent, iJmulderstraatweg 13c, IJmuiden. Toek. adres: IJmuiderstraatweg 13c, IJmuiden; J. H. G. J. de Roller, Bloemstraat 68, IJmuiden en M. E. G. Hichmann, Bloemstraat 68, IJmuiden. Toek. adres: Bloemstraat 68, IJmuiden; C. v. Veelen, S. P. Kuljperstraat 4 rd., IJmuiden en G. Rom- kes, Beukenstrant 40, IJmuiden. Toek. adres: Beukenstraat 38, IJmuiden; A. H. Dupker, Da Costalaan 10, Velsen en C. F. A. de Jong, Bon tekoestraat 2. IJmuiden. Toek. adres: Amster- dnm-Z., Molenbeekstraat 261; R. Carten, v. Wassenaerstraat 24, IJmuiden en C. M. Rutte, R. Claeszenstraat 21, IJmuiden- Toek. adres: v. Wassenaerstraat 24. IJmuiden; Th. Diepen. Amsterdam, Ruysdaelstraat 25 III en R. A. M. v. d. Does. Kompasstraat 2, IJmuiden; G. Lul- dehga, de Rijpstraat 75. IJmuiden en A. v. Dui venvoorde. J. P. Coenstraat* 5. IJmuiden; L. Wijker, AdnanSstraat 3, IJmuiden en C. P Rijkers. Kalverstraat 69. IJmuiden. Toek. adres, de Wetstraat 26 rd.. IJmuiden; C. P. J. Steeman. Kanaalkade 21, Velsen en W. G. Nieuwkoop, Huygensstraat 12. IJmuiden. GEHUWD: P. de Krijger en M. Kempe. Tor- ricellistraat 23. IJmuiden; H. A. de Noord en J. -W. Verdaasdonk. IJmuiderstraatweg 70. IJmuiden; J. G. Olsthoorn en A. Zwanenburg, Heilo, Stationsweg 115; H. de Haas en A. Pra- sing, v. Galenstraat 21. IJmuiden; S. F. de Beer en M. v. Gooi, Wlllebrordstraat 49, IJmuiden. P. Th. D. Foekema en A. Mudde, Lemmer. 5e Parkstraat 185; C. ter Burg en M. Stolp, Amersfoort, J. Tolliusstraat 14; C. Apon en L, J. Sebas, W. Danlëlslaan 39. Santpoort; J. J. Schoen en M. A. Antoniolle, Hoofdstraat 105. Santpoort: H. Brouwer en C. Nlenkemper, Den Helder, Vijzerstraat 101; D. v. Beek en J. S. Grol, Krugerstraat 94, IJmuiden; C. den Hol lander en M. Bakker, j. p. Coenstraat 69, IJmuiden; J. de Ruijter en M. Korf, Sluis- pleln 11, IJmuiden. Schooljeugd rond de korf. Watervliets gastvrijheid wordt gewaardeerd. Evenredig aan de activiteit van de korf- balvereeniging Watervliet, welke als van zelfsprekend wéér groot genoemd kon wor den, was de belangstelling van de school jeugd voor de proefwedstrijden, die Zater dagmiddag op het Watervlietterrein zijn gespeeld. De Comité-school liet waarschijnlijk tengevolge van de opstandigheden, ook dezen middag verstek gaan, waardoor het tweede twaalftal van School 4 zich ge noodzaakt zag genoegen te nemen met tech nische uiteenzettingen over het spel. als mede practische balbehandeling, hetgeen door den heer J. Broeksma Jr. geschiedde, öe Watervliet-secretaris bleek goede leer lingen te hebben, hetgeen bij een oefen- partii duidelijk tot uiting kwam. Overigens konden er twee proefontmoe- tingen worden gespeeld en wel tusschen de twaalftallen van School 2 en School 1, de Duynwijkschool en Water vliet-adspiran- ten. De schooljeugd liet zich in de ontmoe tingen, welke respectievelijk geleid werden door de heeren C. de Groot en C. Hopman, niet onbetuigd. Er werd met het noodige vuur gespeeld waardoor het inderdaad wedstrijder, waren. Vooral bij de ontmoeting tusschen de scho len 2 en 1, welke de laatste met 2—0 won, was het opmerkelijk hoe de jeugdige spe lers en speelsters stelling kozen en behen digheid aan enthousiasme paarden. Wan neer een doelpunt was gemaakt, leefde de geheele ploeg sportief mee. Opvallend was bij den anderen proefwedstrijd, dat er een goede sportiviteit wordt betracht, waardoor het korfballen onder de schooljeugd zeker naeer veld gaat winnen. De Watervliet-ad- spiranten hadden in vergelijking met de vorige week de rollen eens omgedraaid en snoepten nu de Duynwijkschool een 41 overwinning af. Al met al blijkt onder de schooljeugd een groote geestdrift voor het korfbalspel te bestaan. Jammer is echter, dat de omstan digheden steeds weer afbreuk doen. Suomi te Leiden present. Behoorlijk resultaat van onze athleten. Hoewel de athletiekvereeniging Suomi het seizoen reeds had besloten met de suc cesvolle overwinningen bij den Wyanti- Darkloop in Dordrecht, heeft eenploeg Suomeezen Zaterdag alsnog deelgenomen aan den Sleutelloop te Leiden, georgani seerd door de A.V. Holland. Van twintig deelnemers in de A- en B- klasse over 3400 meter bleek Wim Slijkhuis van de organiseerende vereeniging opifieuw de snelste door in een tijdavan 8 min. 48,6 sec. als eerste over den eindstreep te gaan, gevolgd door Joop Weenink met 8 min. 59.5 sec. Derde was W. den Ouden van S.V.V. n 9 min. 15,1 sec. In de C-klasse over 2400 meter kon G. i an Dool het niet verder brengen dan tot de 13e plaats, dit in een groep van 80 deel nemers. Eerste werd W. van Goch van Haarlem in 6 min. 24 sec. Bij den juniorenloop, waaraan ongeveer 75 athleten deelnamen, heeft Suomi kans gezien voor den vereenigingsprijs als twee de groep te worden aangewezen met 44 ■punten, terwijl Holland te Leiden eerste werd met 29 punten. In dezen wedstrijd werd M. van Kampen van S.V.V. nummer één met 3 min. 21,4 sec. De delnemende Suomeezen (G. Winkel, R. Hoffman, W. Wouters. J. Bosman, W. v. Wijngaarden en W. Nijenhuis) kwamen respectievelijk aan als- nummer 13, 15, 16, 17, 24 en 26. Gezien het feit, dat een intensieve trai ning door omstandigheden niet mogelijk was, kan het resultaat van Suomi toch nog behoorlijk worden genoemd. Successen tc Hilversum Op den laatsten dag voor het sluiten van het athletiekseizoen is onze plaatselijke athletiekclub „Suomi" er nog in geslaagd bij de door de Gooische Athletiek Club ge organiseerde atletiekwedstrijden over c.a. 5000 M. „Dwars door Hilversum" eenige behoorlijke resultaten te boeken. Joop Weenink werd evenals te Leiden, tweede achter Slijkhuis van Holland, in de A-klasse met den tijd van 15 min. 19.8 sec, In de C-klasse werd G. van Dool, die in Joeden vorm was, eveneens twéede, terwijl aap van Wijngaarden in dezelfde klasse nummer drie werd. Voorwaar nog fraaie successen aan het einde van het seizoen. Agenten achter het leer. Gelijk spel tegen Baarn. Velsen's sportieve agenten zijn verleden week weer eens in actie gekomen. In eigen domein speelden zij een voetbalwelstrijd tegen Baarn, welke in een gelijk spel (11) eindigde. De bezoekers openden door De Wolf de score. Ninaber bracht de partijen weer op gelijken voet. Het elftal der Politiesportvereeniging Vel sen had in het veld een meerderheid, doch het kon niet in doelpunten worden uitge drukt, omdat de voorhoede slecht op dreef was. De opstelling van onze agenten was als volgt: Keur. Haak, Dekker, v. Woudenberg, Lahsaat, Kolk, Kamerbeek Jr., Kamerbeek Sr., Wittebrood, Bakker, Ninaber. Klein Strawberries-pro gr anima Ook Zondag moesten de meeste wedstrij den, die door de hockeyclub Strawberries zouden worden gespeeld, tot een nader te bepalen datum worden uitgesteld. De uit slagen van de ontmoetingen, welke door gang vonden, luiden als volgt: Dames: Strawberrries 2Amsterdam 4, il—0. Heeren: Zandvoort 1Strawberries 1, 31; Strawberries 2Alkmaar 2, 23: Strawberries 6C.H.C. 2, 14. Filmavond Volksonderwijs. De afdeeling VelsenIJmuiden van Volksonderwijs zal op Woensdag 25 Novem ber een openbaren propaganda-avond geven waarbij o.a. de nieuwe Volksonderwijsfilm zal worden vertoond. Ongewenscht bezoek. Niet zelden heeft men moeten vaststellen, dat dieven ook graag in huizen hun slag slaan. Zij blijken zeer omzichtig te werk te gaan, zoodat de ontdekking veelal te laat en dus de buit verdwenen is. Tot deze er varing moest dezer dagen een bewoner van het Oosterduinplein komen. Het ge- stolene bestond echter uit een klein bedrag aan geld en een hoeveelheid levensmidde len. De dief, die vermoedelijk van een val- sche sleutel gebruik heeft gemaakt, slaagde er in om ongemerkt te ontkomen. Teekexüng Hessels (Pax Holland m, 20 Geiten in een speeltuin Maar waar bleef de keurmeester? De Geitenfokvereeniging Velsen cn Om streken is actief en dit geldt in het bijzon der voor het bestuur. Trots vele moeilijk heden zou er aan ook Zaterdagmiddag in café Rozensteyr. te Velsen een geiten keuring plaats hebben. Tal van leden hadden aan de hartelijke uitnoodiging van den heer H. Prent gehoor gegeven en waren met hun dieren present. Volgens de aanwijzingen van het pestuur zouden er uitsluitend witte ongehoornde geiten, welke minstens één keer gelamd hadden, verwacht worden cn vrijwel alle exemplaren voldeden aan deze voorwaarde. Verscheidene bezitters moesten met hun dieren een fiksche wandeling maken, ande ren gebruikten een handkar en zelfs „car riersiebezigd. Dit had men er echter gaarne voor over! Omstreeks half drie hcerschtc er in den „peeltuin aan den Rijksweg een typische ge zellige drukte. Temidden der schommels en wippen stonden ruim twintig geiten opge steld, welke zoo nu cn dan dolle sprongen maakten in afwachting van hetgeen komen zou Voorzitter Prent, enthousiast als altijd ontbrak natuurlijk niet en hij begon al om alle candidaten in te schrijven. De komst van den hoofdpersoon van dezen middag, ir. A. de Wit, Rijksveeteeltconsulent en in specteur van de Commissie van Verbetering van hét Geitenras in Noord-Holland, welke de keuring zou verrichten, werd met span ning verbeid, doch het parool was af wachten. Intusschen werd er heel wat verhandeld, want elke geitenfokker vertelde zijn erva ringen en zienswijze omtrent deze nuttige liefhebberij. De meeningen liepen soms uit een. Ook het hooiprobleem kwam zelfs nog aan de orde. Elke geit onderging vele deskundige, amateursblikken. De fokmogelijkheden wer den gewikt en gewogen, waarbij als van zelfsprekend de melkopbrengst eveneens genoeg stof tot babbelen gaf. Zoo verstreek de tijd en het werd drie uur, half vier, vier uurTelkens gingen er renboden naar het station VelsenIJmuiden-Oost om mismoedigd vast te stellen dat de heer De Wit nog niet uit de omgeving van Alk maar was gearriveerd. Zelfs de heer Prent verloor zijn optimisme (en dat zegt wat!) Mede in verband met het jaargetijde zocht men tenslotte troost in de verwarmde ruimte van het café Rozensteyn bij een kopje koffie-surrogaat. Eerst om kwart voor 5 gaf men den moed op. Toen deelde de teleurgestelde voorzitter mede, dat de keuring werd afgelast. Weldra keerden de geiten en hun bege leiders huiswaarts. Het was weliswaar, ondanks de groote opkomst, een mislukte middag, .doch zeer zeker wanhoopt men niet. Integendeel, de heer Prent (voor wien de tegenvaller zelf het grootst was) zal zeker te zijner tijd zijn doel: De Geitenfokvereeniging Velsen en Omstreken kampioen van Noord-Holland, bereiken. Hiervoor zijn de energieke slegen van zijn voorzittershamer waarborg. Stellig zal de Geitenfokvereeniging een volgend maal succes hebben, want de leden hebben reeds duidelijk bewezen, dat het aan hen niet zal liggen, evenmin aan het be stuur. Hel Witte Kruis bijeen. De afdeeling Velsen van het Witte Kruis heeft Zaterdagmiddag in haar gebouw aan de Kennemerlaan een ledenvergadering ge houden. tijdens welke de gebruikelijke agendapunten werden behandeld en boven dien aandacht werd gewijd aan het niet toe kennen van een subsidie voor 1943 door de gemeente. Na een kort woord \'an wélkom gaf de voorzitter, de heer J. 'H. Unger. direct ge legenheid tot het lezen der notulen, die on veranderd werd goedgekeurd. Vervolgens werd de beschrijvingsbrief van de 85ste algemeene vergadering voorgelegd. Aange-^ zien deze door den gewonen gang van zaken zal worden gekenmerkt, stelde net bestuur voor ditmaal niet twee afgevaardigden aan te wijzen, doch met een vertegenwoordiger te volstaan. De leden gingen niermede ac- coord. Besloten werd den heer J. M. Jim- mink de bijeenkomst te laten bijwonen: de heer Unger treedt als diens plaatsver- stuursverkiezing gevraagd. De heeren Unger ds. L. W. Erdmnh en Jimmink waren aan de beurt van aftreden, doch stelden zich opnieuw beschikbaar. De heer IJ. R. Reits- ma adviseerde hen bij acclamatie te her kiezen, hetgeen geschiedde. De voorzitter dankte voor het vertrouwen en beloofde dat de opnieuw benoemde be stuurders zich weer zoo goed mogelijk aan hun taak zullen wijden. In de kascommlssie diende de opengeval len plaats van den heer I. Poldervaart te wouden bezet. Met algemeene stemmen werd op voorstel van het bestuur de heer J. M. de Munck Keizer als diens opvolger aangewezen. Bij de rondvraag herinnerde een lid er aan, dat de burgemeester had besloten de vereeniging geen subsidie voor het volgende jaar toe te kennen. Er werd geïnformeerd of het bestuur zijn standpunt heeft bepaald. De voorzitter antwoordde, dat de aangele genheid wordt bestudeerd. Na een desbetreffende vraag zeide de heer Unger nog, dat in ieder geval alles in het werk zal worden gesteld om de vereeniging in stand te houden; als vanzelfsprekend zal het beheer zoo zuinig mogelijk zijn. De voorzitter sloot daarna de. slechts korten tiid in beslag genomen hebbende, vergadering. Bevordering bij de politie. Bij de Velser politie heeft wederom een bevordering plaats gehad. De heer G. J. Timmermans I. agent van politie eerste klas. is als inspecteur tweede klasse aange steld. BEVERWIJK Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: A. Klomp. Pekelharing haven 22. Medemblik en Tj. H. Pattes, H. Burgerstraat 5. Toek. adres: Romerkerk- weg 7. Getrouwd: P. A. Schaper en E. F. A. de Wildt: F. Buitenhuis cn R Sint: B. J. J. de Swart en C. M. de Vries: N Rampen en W. P. Vink; D. Heimering en J. A. Fris. Geboorten: J. NiestenKoopman, d.. Po- oulierenlaan 114: C. Kuiper—Glaser, d„ Creutzberglaan 49B; P. AardenburgVis ser, d.; Creutzberglaan 47: A. de Goede Schuyt. d.. Alkmaarscheweg 152: A. van WijkVan Engel, d., Lijstérbeslaan 27; M. GroenlandHofland. Arendsweg 154; A. v. -d. LedenKluft. d.. Vondellaan 13: B. TolLimmen, ri Pooulierenlaan 45a: M. BruynsGircldi. d„ Van Harencarspelstr. 15; C. E. C. DurgeBodewes, z.. Verlengde Voorstraat 64. Wijk aan Zee: J. Brakenhoff Blom, z.. Peperstraat 31: S. C. van Wil genburgGrapendaal. z.. Relweg 42A. Wijk aan Zee. Overleden: R. van der Wal. 2 dagen. Adri- chemstraat 51; G. Baltes, 64 iaar, Peper straat 36: J. Vast. 32 jaar. Relweg 51: M. van Kookhuizen. 2 jaar, Arendsweg 93; G. van den Burg. 93 jaar, Scheybeecklaan 5; M. van Vliet, 8 jaar. Assendelft: A. E. van de Heyde, 55 jaar, Duinwijklaan 51. Agenda IJmuiden. MAANDAG 2 NOVEMBER. Thalia: Mijn neef uit Dinges, 7.30 uur. Rex: Twee meisjes en één man, 7.30 uur. De Pont- Hartstocht, 7.30 uur. DINSDAG 3 NOVEMBER. Thalia: Mijn neef uit Dinges. 7.30 uur. Rex: Twee meisjes en één man. 7.30 uur. De Pont: Hartstocht. 7.30 uur. Zaal v. d. Lem. Zeeweg: Bijeenkomst Mo- torgroep Kennemerland. DIENST APOTHEKEN. Avond- en nachtdienst: IJmuider Apotheek, Koningsplein.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3