TREKKERS Attentie! BOTMAN IRENE KELLER'S DUBBELE LEVEN. Geldbelegging S N O E Kvisch jes STENO TYPIST^) INST. PONT N.V. Keiler Macdonald ELECTRICITEIT Motvri/ pOTil ED EG O-Rijwielverhuur ADVERTEERT IN DIT BLAD Oranjestraat föettidorp, CE CMS S VIN BRERO mm FEUILLETON Door FRED ANDREAS. ,..Ta", zei Dael kortaf. Witte scheen zich ernstig te ergeren. „Je bent gek viel hii uit. „Laat dat meisje met rust. Het geeft toch niets." „Waarom niet Is ze al verloofd Witte blies den rook krachtig voor zich uit en antwoordde geprikkeld: „Verloofd, dat niet. Doch er zijn eigenaardigebijzon dere omstandighedenZe heeft, zooals je weet, geen ouders meer „Dat is toch geen reden, waarom ik niet verliefd op haar mag worden „Laat me toch uitspreken", bromde Witte. „Ze heeft geen ouders, geen middelen van bestaan en studeert toch door. Neen. de ver wanten betalen het niet meer, daarin heb ik je misleid. Iemand abders zorgt voor haar. begrijp je „Ja", antwoordde Dael halfluid. „Ik be grijp het". „Er bestaat een zeer sterke banden wie dien verbreken wil. doet het meisje alleen maar schade. Hij zou haar zelfs ongelukkig maken." Bedachtzaam dronk dr. Dael zijn glas leeg en stak een sigaret aan. „Wat is dat voor 'n man vroeg hij na een poosje. „DeMaecenas van juffrouw Keiler". Witte haalde de schouders op. „Een vrij k" kwaadaardige kerel, zoover ik weet. Nooit gezien. Vrij oud en slecht opgevoed, vlegel achtige manieren, parvenu. Hij heet Pranser, meen ik. Voor Irene is 't niet gemakkelijk, maar ze moet het verdragen. Ze moet nu een maal voor haar kunst en toekomst een offer brengen." Er kwam een diepe rimpel in Dael's voor hoofd. Hij was jaloersch. Hij vond het erger lijk, dat Irene zoo iemand verdragen moest, alleen omdat haar een paar duizendjes voor haar studie ontbraken. Langzamerhand kreeg hij echter een ander idee. Als Irene van dien man walgde zooals Witte scheen te be weren waarom zou hij haar dan geen vriendschap bieden, die in vergelijk met wat die andere bood. rein en fatsoenlijk was? De som, die voor haar studie noodig was, kon hij gemakkelijk missen. En waarom zou ze mettertijd niet met hem willen trouwen Ze moest het onderscheid tusschen hen beiden wel zien Dael maakte bruusk een einde aan het ge sprek en kort daarop nam hij afscheid. H<5ÖFDSTUK VI. Een wederontmoeting. De volgende dagen grepen er bij Dael aller lei veranderingen plaats. Zoo leerde hij nu van zijn chauffeur zelf rijden en zwom iede- ren dag een uur. zelfs vroeg in den killen ochtend. Hij bond den strijd aan met juffrouw Stokkcrmans. omdat zij zich naar zijn mee ning te weinig om zijn kleeren bekommerde. Hij werd levendiger en energieker in zaken en vond zelf een nieuwe en goede reclame uit voor Novalin, tot blijde verbazing van EIze Wiegens. die meende, dat in dit alles haar invloed zich deed golden. Dael had hier bij slechts één doel voor oogen, zich voor te bereiden op het beetje toenadering door hem verwacht, als hij aanbood, het leven van Irene in nieuwe banen te leiden. Hij zag geen tegenstand nieer. Pranser, of hoe die twijfel achtige Maecenas ook mocht heeten, was 'n geen geval een macht die niet te overwin nen was. Alleen reeds met zijn chequeboek kon Dael hem immers verslaan Eigenlijk vond hij het hinderlijk, dat er zqo weinig uiterlijke tegenstand te vinden was. Hij besefte heel goed, dat hij van Irene geen innig gevoel kon verwachten, hoogstens een beetje dankbaarheid. otndat hij haar van Pranser bevrijdde. Of daar later toegenegen heid, wellicht liefde, uit voortkwam, dat moest hij afwachten. Het hing beslist van zijn eigen gedrag af, en Dael nam zich voor, niets over haast te doen en liever twee jaar te wachten, voordat hij over zijn verwachtingen sprak. Van den anderen kant was hij wellicht liever vormelijk verloofd, als zij maar wist. dat haar studie en beroep in elk geval verzekerd waren. Dat -moest men aan haar overlaten, daarvoor was ze verstandig genoeg. Dael wist haar adres niet en wachtte zich er wel voor, Thea daarnaar te vragen. En een telefonische poging, door hem bij de admini stratie der hoogeschool gewaagd, werd met zulk een nieuwsgierig vragen naar zijn naam beantwoord, dat hij onder het opgeven van een valschen naam het gesprek liever afbrak. Hij ondernam nu iederen avond een wan deling in de buurt van de hoogeschool waar hij dacht, dat Irene ergens woonde. Hij trof haar nimmer op straat aan. Doch bij zijn omzwervingen ontdekte hij in de etalage van een fotograaf een vergrooting, die het hoofd en de borst van Irene zuiver weergaf. Wer kelijk een prachtig portret, waarvoor zich steeds menschen verdrongen. Dael had moeite, het dwaze plan uit het hoofd te zetten, naar binnen te gaan en den fotograaf een afdruk te bestellen. Toch bestond er weinig kans, er een te krijgen, want de man mocht natuur lijk geen afdruk verkoopen zonder goedkeu ring van Irene en bovendien hinderde Dael de gedachte, dat de foto vermoedelijk door den afschuwelijken beschermer besteld en be taald was. Het atelier gold als een der duur ste in de geheele stad. Dael bepaalde er zich daarom toe, het por tret als doel zijner wandelingen te kiezen en verder te blijven hopen op een ontmoeting. (Wordt vervolgd). IJMUIDEN Flinke zege van 8 IJmonders 40 achterstand fraai ingeloopen. IJmond-IIeeren I heeft tegen Concordia II met slechts acht man .en daarbij twee inval lers. een 4—0 achterstand in een 59 over winning omgezet. Zonder hoop begonnen de Velsenaren den ongelijken uitwedstrijd. Reeds na 10 minuten had Concordia een 40 voorsprong. De IJmond-voorhoede, die uit 3 spelers bestond, kon dit niet verkroppen, waarop Hofman den doelman van Concordia met enkele schoten wist te verrassen, waardoor het spoedig 43 was Een goede aanval van Concordia had opnieuw succes (53), maar IJmond werkte onverflauwd verder en Van Woudenberg ver kleinde* eenige oogenblikken voor de rust opnieuw den stand (54). Na de hervatting zetten de 8 Velsenaren alles op alles. Bijna onmiddellijk werd de gelijkmaker gescoord (85). De Concordia- verdedlging liet nogal eens steken vallen, waardoor de aanvalslinie van IJmulden kans zag nog vier maal het net te vinden (5—9). Een doelpunt van Van Woudenberg werd wegens buitenspel afgekeurd. De dames verloren. De IJmond-dames bleken op eigen terrein tegen H. O. C. 1 niet in goeden vorm te zijn. hetgeen met de concurrenten wel het geval was. vooral met de voorhoede, die snel en goed werk verrichtte. De eenige uitzondering was mej. Hiohan, die onder de lat keurig werk verrichtte. In den aanvang ging de strijd vrijwel gelijk op, hoewel de H. O. C.- aanvallen een gevaarlijker karakter droegen. (Snelheid, IJmond-dames Bij één van de aanvallen der Velser-dame$ werkte mej. N. de Waard zich van de H. O. C.-verdediging los en smaakte zij het genoögen IJmond de lei ding te geven (10). Kort daarop bracht de Haarlemsche voorhoede een reprise (1—1). Opnieuw probeerden de IJmonders het met goede aanvallen en na ongeveer vijf minuten wes het mej. A. v. d. Scheur die doelpuntte (21). Even voor de rust maakte H. O. C. gelijk (2—2). Na de hervatting legde de H. O. C.-voorhoedc zich op snelheid toe. waartegen de IJmond-dames en vooral de verdediging niet ten volle bleek te zijn opgewassen Over-' wegend kwam H. O. C. in de meerderheid en het gevolg was. dat nog 3 doelpunten werden gemaakt, zoodat zij een verdiende 52 zege kon boeken. De eerste klap 20. Ook het tweede heeren-èlftal^Jjeschikt over ccn goeden doelman! Het samenspel was zeer behoorlijk en de resultaten daarvan waren succesvol. Reeds direct ontwikkelde zich een vlot spel van belde partijen, maar het eerste kwartier kwam het niet tot doelpunten. Kee per De Groot deed verdienstelijk werk door moeilijke ballen te keer,en. Daarna kwam- het leer bij rechtsbinnen Messie, die er alleen van door ging en zoo waar op goede wijze hét eerste doelpunt in de competitie scoorde (10). Linksbuiten Steeman maakte 20. Aanvankelijk waren de Haarlemmers na de hervatting in den aanval, doch IJmond weerde zich flink en keerde het gevaar. Het snelle spel bracht bij beide clubs vermoeidheid. Het einde kwam met een verdiende 20 zege voor IJmond op eigen terrein. WEENINK TWEE MAAL TWEEDE. Zondagmiddag organiseerde de Gooische athletiekclub een nationalen 5 km-loop door Hilversum, waarvoor groote belang stelling bestonc. Omstreeks 80 athleten, w.o. verschillende bekend loopers op den langen afstand, verschenen aan den start. Het werd een fraaie overwinning voor Slijkhuis van Holland (Leiden), die in prachtigen stijl en zeer snel tempo onbe dreigd won. Zijn tijd was heel goed, n.l. 14 min. 53.1 sec. Tweede werd Weenink van Suomi in 15 min. 19.8 sec. In Leiden werd Weenink Zaterdagmiddag eveneens tweede achter Slijkhuis. Caeao voor kinderen. Evenals vorig jaar zal ook dezen winter wederom cacao met suiker beschikbaar wor-, den gesteld voor kinderen van 0 tot en met 13 jaar. Gedurende het tijdvak van 1 tot en met 28 November a.s. zullen de met „reserve 3-65" en „reserve 4-65" gemerkte bonnen der bonkaart voor voedingsmiddelen elk recht geven op het koopen van 150 gram cacaopoeder met suiker. Evenals vorig jaar dient men dezen bon gedurende de eerste week der periode, der halve van 1 tot en met 7 November 1942, bij den winkelier in te leveren. Gedurende de derde en vierde periode, derhalve van 15 tot en met 28 November 1942, zal deze vervolgens de cacao afleveren. Ned. Herv. Kerkkoor. Herdenking 20-jarig bestaan. In een plaats als IJmuiden met haar steeds wisselende bevolking, jhag er met recht ge sproken worden van „een streep aan den balk" wanneer een koor zijn twintig jaren vol ziet. Het is een feit, dat het herdenken waard is. En waar zou dit beter kunnen geschieden dan dfar, waar zangers en zan geressen hun krachten geven ter wijding van den eeredienst. In de Goede Herderkerk aan den Velserduinweg vond Zondag een speciale dienst plaats, waarm ds. W. Kroese van Oosterhout (Gelderland) de feestrede uitsprak. Allereerst sprak echter ds. G. F. Calten- bach naar aanleiding van Psalm 98 1, Zingt den Heer een nieuw lied. In tijden, waarop het ons goed gaat in het leven, aldus spi\, is dit woord niet moeilijk te begrijpen en te volbrengen. Doch wanneer zorgen en moeiten komen is het zingen van een lof lied wel een zeer zware opgave. Toch, de bron waaruit een lied, een lofzang, kan op wellen, de grondtoon er van, is gelegen in de ontferming van God. Want het lied dat uit het hart komt, boven alle zorgen uit, is uit de eeuwigheid geboren. Het is een geweldige omwenteling ge weest, toen ten tijde der reformatie, het gemeentelied, de samenzang der gemeente werd ingevoerd. Ons lied, zoo zeide spr., is het antwoord op het lied van God. Wanneer wij zingen, bant het lied de booze gedach ten uit, de zorgen, de smart en eens wordt dat stamelend lied voortgezet in heerlijk heid. Ds. Kroese, hierna den kansel betredend, nam als uitgangspunt een gedeelte van Openbaringen 5: „Zij zingen een nieuw lied, want Gij hebt ons Gode gekocht met Uw bloed". Muziek, gebed en zang, deze drie dingen behooren bij elkaar, zoowel in den hemel, als op de aarde, de voorbereidings plaats van den hemel. Des te meer dus ook behooren zij tezamen in de kerk. De ge meente moet zoo leeren zingen, dat allen, die er buiten zijn, mee gaan instemmen met die klanken. Vaak is de galm helaas nog niet even zuiver, inderdaad kan er meer zielvol worden gezongen. Vóór 20 jaren is het kerkkoor opgericht, teneinde den ge meentezang te leiden en het resultaat te verhoogen. Spontaan is deze daad uit de gemeente opgekomen en dat vermeerdert de waarde ervan. Spr. memoreerde hierna de eerste stap pen van dit toenmaals jeugdige koor. en bracht eenige humoristische gebeurlijk heden naar voren. In den loop der jaren heeft het kerkkoor vele hoogtij-diensten meerdere wijding ge bracht, terwijl den Kerstmorgen, eigenlijk nog den Kerstnacht, telkenmale vele kran- ken werden gewekt door den zang van Vrede op aarde. „Laat liefde, trouw en samenhankelijk- heid bij U de boventoon mogen voeren. Dit kan slechts bewerkt worden door gebed. Want alleen hierdoor zal twist en naijver verre blijven. Voor God is niets goed ge noeg, zingt dus met geheel uw hart en oefent dan ook1 uw stemmen om het lied steeds schooner te doen klinken." Het koor zong hierna nog eenige liederen en gezien het doel van den zang, past het ons niet hier een critisch verslag neer te schrijven. We mogen ermede volstaan op te merken dat, mede door dezen herden kingsdienst, de band tusschen koor en ge meente zeer zeker weder is versterkt ge worden. BEVERWIJK Fraaie prestaties van De Kennemers en D.E.M. Beverwijk verloor. Kennemers 2 H.F.C. 2 gestaakt. De Kennemers hebben voor den tweeden keer vriend en vijand verrast, door in Zaandam van de leiders van de afdeeling een 22 gelijk spel af te dwingen. Vooral van Kennemers was het een prachtig ge speelde wedstrijd. „Beverwijk"stelde opnieuw teleur, door weer te verliezen en ditmaal nog wel met 4—0. Daarentegen leverde D.E.M. een goede prestatie, door tegen het ongeslagen Succes gelijk te spelen. De Beverwijkers stegen hierdoor weer een plaatsje op de ranglijst. De wedstrijd tusschen De Kennemers 2 en H.F.C. werd door den scheidsrechter ge staakt. Het is den Kennemers gelukt een kost baar punt uit de Zaan mee te nemen door met 22 tegen het stevige Z.F.C. gelijk te spelen. De rood-zwarten verrichtten hier mee weer eens een goede prestatie, wat voor hun vele aanhangers een mooie ver rassing was. Vooral het eerste half uur speelden de Kennemers een knap spelletje, waar de Zaandammers hun handen vol aan hadden. Op dit zware terrein kon dit Jempo echter niet volgehouden worden en allengs nam Z.F.C. het offensief over, maar zij trof de Kennemers-defensie in een puike conditie aan. Met doelman Bosman en vooral ook spil Steeman aan het hoofd was hel voor de Zaansche voorhoede kwaad kersen eten. In de middenlinie der Wijkers ontbrak Six, waardoor v. d. Putten rechtshalf stond en Balder de backplaats bezette. Vooral laatstgenoemde veteraan heeft zich op keurige wijze van zijn zware taak gekweten en net ééne foutje dat het tweede Z.F.C.-doelount tot gevolg had, zii hem gaarne vergeven. Ook de voorhoede der Beverwijkers was er aardig in en voor al de gebroeders Albers „doen" het steeds beter. Z.F.C. is een goede ploeg en zal zeker nog menige overwinning boeken. Het stopperspilsysteem wordt nog steeds door gevoerd. wat voor de Wijkers een verdien ste temeer is om dit resultaat te bereiken Spil Buhrs was wel een der besten met rechtsmidden Beuker en de beide vleugel spelers. Mr. Slingenberg was met de leiding belast en hij deed het ln dezen zwaren wedstrijd op goede wijze. De publieke be langstelling was groot, toen Koldewijn den bal aan het rollen bracht. Reeds dadelijk blijkt, dat het op het zware veld een snelle wedstrijd wordt. Bosman en Dijkstra krij- fen spoedig de eerste ballen te verwerken. 'ooral de Kennemers beginnen verbluffend goed en enkele snelle aanvallen volgen elkaar snel op. Van man tot man gaat de bal en na 7 minuten scoort J. Albers met een kopbal na een aanval, waar de gehee le voorhoede debet aan was (0-1). Uit een fraaie pass van Koldewijn denken we Bleek er weer te zien doelpunten, doch op meesterlijke wijze weet Dijkstra het schot te stoppen. Ook de Z.F.C.'ers doen dan prachtige aanvallen. Na 20 minuten zet Roos prachtig voor en Schenk kopt prach tig in. onhoudbaar voor doelman Bosman (11). Niet lang hierna mist Balder jam merlijk en v. Marle schiet onhoudbaar in (21). Met dezen stand kwam ook de rust Na de rust zetten de Z.F.C.-ers alles direc op den aanval, doch de Kennemers-achter- hoede. is er goed in, zoodat het tekort ge houden samenspel der Z.F.C.-ers steeds vastloopt./Vooral spil Steeman zette ook 2ijh voorhoede steeds aan het werk en ai brengt dit dan niet <J'rect succes, volhou den brengt hier ook loon naar werken, want als een goed kwartier voor tijd C. Al bers den bal te pakken krijgt, scoort hii fraai over den uitloopenden Dijkstra der. gelijkmaker (22). Een hard kwartier hebben de Wijkers nog te doorstaan, doch Z.F.C. ziet geer kans meer te doelpunten. 1 Minuut voor het einde krijgt Koldewijn nog een pracht kans, doch Dijkstra redt. Met 22 kwam tenslotte onder groote spanning het einde. Met een gehavend, elftal en op een onbe speelbaar terrein hebben de roodwitten voor den vierden keer in successie een ne derlaag geleden en ditmaal nog wel een zware. Zelfs de eer kon in Wormerveer niet gered worden. Grapendaal Jr. is in doel nog niet. best op dreef en maakt nog vele fouten. Daarbij kwam nog daf Gra- Dendaal Sr. en v. d. Steen op het appèl ontbraken en niet voldoende vervanger konden worden. Met dat al raken de Wij kers echter achter op en bezetten nu vast de laatste plaats. Het staat zelfs nog te be zien of zij van deze plaats af zullen komen daar zij misschien nog meerdere spelers moeten missen. De Wormerveerders pasten zich veel be ter aan den toestand van het terrein aan Baggerend door modder en water belaa?- den zij aanhoudend de Wijkerveste, waar de achterhoede zoowel in figuurlijken als let terlijken Zin zich niet staande kon houden. Voor doelman Grapendaal werd het dan ook een hopelooze taak. De enkele uitvaller van Beverwijk waren te onsamenhangend om succes te bereiken. Daarentegen scoor den de Q.S.C.-ers vier maal. Bij „Beverwijk" leeft echter noz de ver wachting. dat nog eenige wedstrijden in de oude opstelling gespeeld kunnen wórden Mogen de roodwitten echter spoedig het hoekje verlaten, waar' de slagen vallen. D.E.M.—SUCCES Na eerst het ongeslagen Zaandijk ge klopt te hebben, snoepte D.E.M. Zondag van het eveneens ongeslagen Succes eer puntje *af. De Wieringers kropen echter door Tiet oog van de naald, want 2 minuten voor het éinde stond D.E.M. nog met 32 voor. Veel moois werd er in dezen wed strijd niet te zien gegeven; daarvoor wa alleen' het plaatsen van beide kanten al te slecht. Reeds kort na het begin ontsnapte het D.E.M.-doel aan een doorboring toen de middenvoor alleen voor Pels staande par does tegen hem opschoot. De thuisclub -kon daarna langzamerhand een kleine veld- meerderheid bereiken, wat hoofdzakelijk door het falen van middenvoor De Vrie op niets uitliep. De eenige gevaarlijke man in de voorhoede was linksbuiten Dekker, die tenslotte op verdiende wijze D.E.M. de leiding bezorgde (10). Met het overwicht van D.E.M. was het toen gedaan, want Succes pakte op energieke wijze aan oir den gelijkmaker te maken. Een zwak mo ment in de verdediging gaf hun daarvoo- de gelegenheid (11). In' de hervatting gaf De Vries uit een corner opnieuw aan D.E.M. de leiding (21). Op wel zeer for tuinlijke wijze maakte Succes weer gelijk. Doelman Pels werd n.l. met bal en al in het doel gewerkt, waarbij het echter du bieus was of de bal de lijn passeerde. Dr scheidsrechter kende niettemin een doel punt toe (22). Dit kunstje haalde C. Schram ook uit door den Succesdoelmon ook met den bal in het doel te „deponee- ren'' (32). Heel D.E.M. dacht aan ee; overwinning, maar in de laatste minuten maakte Succes gelijk door een misverstand in de achterhoede. KENNEMERS 2—H.F.C. 2 GESTAAKT. Deze ontmoeting vond een ontijdig einde doordat de scheidsrechter na de rust het bijltje er bij neerlegde. Op het moment, dat de arbiter deze „staking" proclameerde leidde H.F.C. met 4—0. AANKOOP VAN SCHOOLMEUBELEN. De waarnemend burgemeester heeft het verzoek ingewilligd van het bestuur der' R.K. U.L.O.-school voor Meisjes aan den Arendsweg om gelden beschikbaar te stel len voor den aankoop van schoolmeubelen en leermiddelen ten behoeve van deze school. NIEUWE REGELING AAN DE VEILINGEN Om het tijdroovende tellen en wegen te voorkomen hebben de directies van de groentenveilingen een regeling in het leven geroepen, waarbij wordt bepaald, het aan tal en/of het gewicht dat iedere aange voerde kist met groenten moet bevatten. PERSONALIA. -Het hoofdbestuur van de P.T.T. heeft op haar verzoek eervol ontslag verleend aan mej. J. H. van Splunter. na een diensttijd van 22 jaar als telefoniste. min. 0.35, mex. per dag 6.—. Plaatsen van 50.000 t.m, 100.000 inw.: per uur 0 65, per 15 mlna of gedeelte dSaivan 0.17',i, min. 0.3214, max. per dag 5.75. Plaatsen tot 50.000 inw.: per uur 0.60, per 15 lin. of gedeelte daarvan 0.15. min. 0.30. rax. per dag 5.50. Voor de berekening van den vervoerprijs wordt de rit geacht te zijn aangevangen op de vaste standplaats van den driewieler of het transport rijwiel en te zijn beëindigd op het oogenbil, dat de vervoerde goederen op hun bestemming zijn afgeleverd. Met nadruk wordt er do aandacht op gevestigd dat zooowel hij, die hoogere prijzen bedingt als degene, die hoogere prijzen betaalt dan de vo- ienstaande, zich blootstelt aan vervolging we gens overtreding der prijsvoorschrlften Klachten dienen onmiddellijk ter kennis te •orden' gebrachtvan den Prov. Commandant voor de Prljsbeheersching. t.w.: voor Friesland en West-Drente: Wijbrand de Geeststraat 40. Leeuwarden, tel. 3328 voor Groningen en Oost-Drente: Van Panhuys- :raat 9, Groningen, tel. 22271. voor Overijssel: Emmawljk 10, Zwolle, tel. 3605 GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN Bericht No. 137 PRIJZEN VOOR HET VERVOER PER DRIE- WIELIGE BAKFIETSEN EN TRANSPORT- RIJWIELEN Uit binnengekomen klachten is gebleken, dat een aantal besteldienstondernemers, zonder de daartoe vereischte toestemming te hebben ver kregen. hun tarieven voor het vervoer per drie- wielige bakfiets of transportrijwiel hebben ver hoogd. In het bijzonder in het kustgebied, waar jn verband met de bekendmaking omtrent een mo gelijke evacuatie eenige onzekerheid bij het pu bliek ls ontstaan, blijken enkele ondernemers zich niet te ontzien, van deze situatie misbruik te maken door het bedingen van volstrekt toelaatbare prijzen. Voor transporten met driewielige bakfietsen en transportrijwielen, welke per dag of per uu: met Inbegrip van bestuurder worden verhuurd, mogen, tenzij met goedkeuring van den Gemach tigde voor de Prijzen voor bepaalde onderne mingen reeds andere maximumprijzen zijn vast gesteld. geen hoogere prijzen worden berekend en betaald dan de onderstaande: Plaatsen met meer dan 100.000 inw.: Driewie ler met inbegrip 'van bestuurder: p. uur 1.— per 15 min. of gedeelte daarvan 0.2S, min. 0.50, max. per dag 9.—. Extra man: p. uur 0.60. p. 15 min. of gedeelte daarvan 015. min. 0.30, max. per dag 5.50. Plaatsen van 50.000 t.m. 100.000 inw.: Driewie ler m. Inbegr. v. bestuurder: p. uur 0 90. per 15 min of gedeelte daarvan f 0.2214. min. 0.45. max. per dag 8 Extra-man: per uur 0.55, p. 15 min. of gedeelte daarvan 0.15, min. 0.27'j max. per dag 5.—. Plaatsen tot 50.000 inw.: Driewieler m. inbe grip v. bestuurder: p. uur 0 80. p. 15 min. of gedeelte daarvan 0.20, min. 0.40, max. p. dag 7.—. Extra-man; per uur 0.50, p. 15 min. of gedeelte daarvan 0.12'min. 0.25. max. pe; dag 4.50 Transportrijwielen met Inbegrip van bestuur der: Plaatsen met meer dan 100.000 inw. per uu« 0.70, per 15 min. of gedeelte daarvan 0.20, voor Gelderland: Bouriciussrtaat 16, Arnhem, tel. 25782. voor Utrecht: Trans 19. Utrecht, tel 12694. voor Noord-Holland: De Lairessestraat 109. Am sterdam, tel. 97897. voor Zuid-Holland: Jan van Nassaustraat 23. Den Haag. tel. 774565. voor Zeeland: Noordsingel 176. Middelburg, tel 2481. voor Noord-Brabant: Ververstraat 25 's Herto genbosch, tel. 2246. voor Limburg: aMrkt 20 b, Maastrcht, tel. 2945 OFFICIEELE MEDEDEELINGEN INLANDSCHE SCHEERWOL. Het bedrijfschap voor vee en vleesch, daartoe gemachtigd door den directeur van het rijks bureau voor wol en lompen, maakt bekend, da' schapenhouders en andere houders van wol. di" tot dusverre geen wolaanslag ontvingen, vei - plicht zijn binnen 8 dagen na deze bekendmaking aan den directeur voornoemd (per adres den pro vincialen voedselcommlssaris, ln wiens ambts gebied zij woonachtig zijn) opgave te verstrekken van alle in hun bezit zijnde of hen in eigendom toebchoorende wol. I Lcvoringsplichtigen zullen voot de -lnor hen af te leveren wol van de Neder'andscho wolfde) a- tie welk lichaam met de woliiwrninE is be- last. vervoervergunninger. on'vangc. waarin tevens de plaats van aflevering ral >n vrrmé'd Ter. aanzien van de in te leveren wol blijven de reeds eerder bekend gemaakte prijzen en afleve ringscondities gehandhaafd. TOESI.AGPUNTEN VOOR TEXTIELGOEDEREN Met ingang van 9 November 1942 zullen de dis- tributlediensten. naast de gewone speciale pun ten, gemerkt „Textiel T. P uitreiken Op de. e speciale punten zijn dezelfde textlelgoederen verkrijgbaar, als die tot dusverre op de punten van de toeslagkaait konden worden gekocht. Handelaren in textlelgoederen kunnen, ter ver krijging van toewijzingen bovengenoemde specia le punten op de gebruikelijke wijze bij de distri butiediensten inleveren, op dezelfde opplakvél- 'en (MD 218) der toeslagpumen van de lste en de 2de serie, mits de soorten der diverse seriepun- ten duidelijak van elkander zijn gescheiden. De inlevering van meergenoemde punten dient ver gezeld te gaan van een formulier MD 301 L Heden overleed onze Jongste lieveling Hennie Sukkel in den aanvalligen leef tijd van 2y2 jaar. Haar diepbedroefde ouders en zusjes H. St&KEL T. BLOKSUKKEL GERRIE TOOS BERTA IJmuiden-Oost Beukenstraat 6. Heden nam de Heere tot zich na een langdurig lij den onze lieve zorgzame Vrouw en Moeder Jannetje Lammers in den ouderdom van 50 jaar. L. DIJKSTRA HENNIE DIRK IJmuiden-O., 31 Oct. '42 Lagersstraat 6 De teraardebestelling ,zal D.V. plaats hebben a.s. Woensdag 4 Nov. Vertrek huis n.m. 2 uur. Op de begraafplaats te IJmuiden n.m. 2.45 uur. Heden nam de Heere tot zich na een langdurig lijden onze dierbare Zus ter, Behuwdzuster en Tante Jannetje Dijkstra geb. Lammers inn den ouderdom van 50 jaar. Namens de diep bedroefde familie D. LAMMERS IJmuiden, 31 Oct. 1942. H.H. Boekhouders Geeft Uw boekhoudingen in HER-ADIVftNISTR ATIE tegen gering loon. Boekhouddienst SERVAAS °LANCIUSSTR. 3 - IJMUIDEN Voor de Winter 'nma Vuurcement 15 en 30 ct. per k.g. Kachelzeiltjes 45 cent Kolenscheppen 35 ct. Kachelhaakjes 15 tc. Kolenzeven 75 ct. Kachelhaakjes 15 ct. Nog enkele Ellebogen, Pijpen en Roosters. Loendersloot's Warenhuis ZEEWEG 53 IJMUIDEN-O. Te koop 2 perceelen te IJmui- den-O. en Woon-winkelh, te IJmuiden-O. Te bevragen: Corn. Janus Zn. IJmuiden,* Fr. Naereboutstr. 1. GEBR'S VEENINGA Naturalisten - Jacobijnestr. 10-18 Telefoon 13265 Haarlem. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Grootvader Cornelis Boot in den leeftijd van 62 jaar. Uit aller naam: M. BOOT—BLOM Santpoort, 1 Nov. 1942 Gladiolenstraat 9 De teraardebestelling zal plaats hebben op Don derdag 5 November te 3 uur op de Algemeene Be graafplaats „De Biezen" te Santpoort. Heden overleed in het Roode Kruïsziekenhuis te Beverwijk onze lieve zorgzame Vader, Behuwd- vader, Grootvader en Zwager Albert Vos wed.naar van Berendina Dijkman in den ouderdom van 76 jaar. A. VOS Jr. C. VOS—KLEIN W. VOS M. VOS—GUYT C. H. VOS T. VOS— WARTENHORST J. DIJKMAN G. VISSER- DIJKMAN R. EHLHARDT en kleinkinderen IJmuiden, 31 Oct. 1942 Pr. Hendrikstraat 98 De teraardebestelling zal plaats vinden op de Bij zondere Begraafplaats te IJmuiden op Woensdag a.s. n.m. 2.30 uur. Vertrek Pr. Hendrikstraat om 2 u. Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden van onzen oudsten mede werker den Heer Alb. Vos Sr. Zijn ijver, plichtsbetrach ting en stoere werkkracht zullen wij ons steeds dankbaar herinneren. DIRECTIE VEREENIGDE KOELHUIZEN EN IJSFABRIEKEN N.V. IJmuiden. 31 October '42. STENO, club- of privéles TYPEN, aanv. elke week Prosp. gratis. Oude Gracht 71 Jansweg 42, Telef. 11828 OP ELK GEBIED Trekkers: voor werkzoeken den en aangeboden betrek kingen 1 tot 6 m.m. 24 cent. elke mjn. meer 4 cent. Alle andere advertenties van particulieren ln de zelfde ru briek: 3 tot 6 m.m. 36 cent, elke m.m. meer 6 cent Personeel gevraagd Gevr. f!. WERKSTER v. heeile of hal've dagen. Adtres te v bur. vain dit blad. Diversen WIL DAME VAX DE TWEE LING ZICH MELDEN voor I'. C. Hoof titaan 3A, Driehiums. Diversm te koop gevr. Goed- ondierh. WOONHUIS te koop gevr. in nieuw ged. IJnnul- den. Bewoner k. blijven huren. Br. no. T 838 bur. v. d. blad. Gevr. PIANO - ACCORDEON Br. m. prïjaöpg. mo. T 80G tour. van diiit blad. Diversen te koop TE KOOP: k. led ik. gr. maat. m. matrasje, baby-box. kindenst. kinderw. trekkarretje. kinderbad. Duin en Kruidib.weg. 1.5. Drie.li. Te koop: 2 pr. COSTUMES en WINTERJAS m. jSSjjo- kwai. Na 5 uur. Br. no. T SSTOfar. d. blad. TE KOOP: 1 pir, rulbb. Mestaar den m, 4 3, oiiiejas. kfl. m„ eit. solie. menl. poppenkast m. pioip, gras- mach. SpiegpieSlaain 13, Driefli. TE KOOP: l pr. zw. d. soh. m 37, 3/4 haik, 1 g. cape leeft. 6 a jaar. Ma.rrwxlaasi 15. Driebuis. TE KOOP: rubberlaarzen m. v. Delift kind'erw., viool ni. fooi draafl. Kanaldijk 2 29. IJm. Te koop: SIMPLEX H. FIETS en hr. h. schoenen m. 41. Aidibes te vern. bur. van dit blad. Te koop: oniig. Bei®. SALA- MANDERK. zw. geëhi. z. g. a. n. f 50. Kerk weg J50, Sanubpoort TE KOOP: tafelbiljart. baby pop, mod. Raduotoest. en kdnderw. Caroiinasitir. 5. IJm. Blijvend motvrij maken wij Uw kleeding, meubelen, stoffeering, etc. door middel van blauwzuurqas en Eulan. Langdurige schriftelijke garantie. De welbekende WOLLEN DEKEN-FABRIEK van de FIRMA ZAALBERG, LEIDEN, verklaarde zich bereid Uw WOLLEN DEKEN opnieuw te wasschen en ook desnoods te repareer en, waardoor dit voor U waardevolle bezit wederom beduidend voor U in waarde stijgt. De prijs van het WASSCHEN is 2.— vracht inbegrepen. REPARATIEKOSTEN naar verhouding der schade. Ook PARAPLUIES waarvan de stof defect is kunnen opnieuw overtrokken worden ftiits de stof uit 16 banen bestaat. Stok en baleinen moeten in goeden staat zijn. De prijs hiervan is circa 8.50. Nieuwe knop verhoogt den prijs iets. Een groote keuze- en goede kwaliteit! Eert groote keuze lekker nijen van vooroorleg- sche kwaliteit wordt U nog steeds geboden door waar Uw snoepbon goed besteed is! RECEPT (van Dr. Helder): Als U zelf Uw Los een paltje Snéeuwwilgloor op bleekwater maakt in 1 L. wafer. Doorroeren en laten van Sneeuwwit- bezinken. Giet het af in een flesch. gloor, bent Uméér Schuim niet afscheppen. Flesch goed <lao dc helft goed- sluiten. Gebruik: als bleekwater. Het kooper uit. bezinksel vormt een waardevol reini gingsmiddel voor toilet. gootsteen enz. De reddings boei—, her alom bekende merk der N.V. Koffie Hag Maatschappij, blijft ook in deren :ijd waarborg voor een product, hetwelk de echte, goede koffie op zóó'n volmaakte Wijze vervangt, dat ook ie meesr verwende fijn proever voldaan Is. V-\-E beschermt Uw kinderen DIOPHA N.V. 's Winters is er weinig zon, dus weinig vitamine vorming! Er dreigt zwakte der been deren en bloedar moede. Geef de v kinderen V+E, dan krijgen ze voldoen de vitamine D... dan krijgen ze tevens stevige beenderen. Voorbehoedende dosis tegen zwakte der beenderen: 4-5 gr. per dag. Doe V -f E in de pap - die wordt er gezonder en lekkerder door Vraagt inlichtingen b\j Apothekers en Drogisten.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 4