TREKKERS DE PONT IRENE KELLER'S DUBBELE LEVEN. Rex Theater VERLOREN M. J. SCHEFFER Co. Anegang 44 A 't Opklapbeddenpaleis VEILING Gevraagd Radio TE KOOP GEVRAAGD Kampeertent SPEELGOED REM HERFSTRAPEN Hondenbrood, Advetleett in dit blad SOLO-DANS OUDE WIEG Brand op den Ocetian J.J.Heijne^ZijlweglIl, Haarlem INBOEDEL-VEILING Ie Hypotheek 'ftlS Waarschuwing Gebrs. Cornelisse Uw oude hoed met spoed weer goed Dames-Modehuis Wortman FEUILLETON Door FRED ANDREAS. Het staat vast, dat Pranser zich kort te voren opgehouden heeft op de aan de achter zijde gelegen gemeubileerde kamers der stu dente in de muziek Irene Keller, die met hem bevriend schijnt te zijn geweest. Die studente zou op het kritieke oogenblik niet op haai kamer aanwezig geweest zijn. Zij kan zich volgens hare beweringen, hel geval niet anders verklaren, dan dat Pranser om een luchtje te scheppen, voor het open venster is gaan staan, door een duizeling be vangen en omlaaggestort is. Volgens haar be stond er geen reden voor zelfmoord. Pranser moei geen geldelijke zorgen hebben gehad en niet aan eenige geestelijke depfessie ge leden hebben. Het onderzoek wordt voortgezet en de studente is in voorloopige hechtenis ge nomen." Dael liet de krant zakken en sloot de oogen. Er kwam hem weer een gezegde van Irene in gedachten en dit kreeg opeens een heel andere, verschrikkelijke beteekenis: „Als het me te erg wordt, kan ik nog wel voor me zelf zorgen." Met andere woorden, zij had zich van Pran ser bevrijd. door hem uit het venster te gooien. Toch vond Dael die gevolgtrekking te fantastisch. In de krant stond niet, dat zij het gedaan had en hoe had ze het ook kunnen doen Zoo'n sterken, zwaargebouwden man.. En afgezien nog daarvanwaarom zou ze dat gedaan hebbenOm Pranser kwijt te zijn, had ze slechts alle betrekking met hem te verbreken. Zijn dood was voor haar van geen nut. Hartstocht lag er ook niet aan ten grondslag. Irene had .nadrukkelijk verklaard, dat Pranser niet tol de menschen behoorde, die haar konden krenken. Ze nam hem niet ernstig. Zulke menschen werpt men niet uit het venster. Maar van den anderen kant. waarom had men haar in hechtenis genomen Alleen we gens het feit. dat iemand uit een raam valt, neemt de politie den kamerbewoner toch niet gevangen Er moest dus grond voor ver denking bestaan, die in de krant niet ver meid v.-erd, Met knikkende knieën liep Dael het huis in en belde den officier van justitie Gobel op om van hem iets naders te vernemen. Ook al had Gobel het geval zelf niet in behan deling. dan stond hij toch met de politie in ambtelijke betrekking en zou zich. omdat hij persoonlijk met de verdachte bekend was. allicht inlichtingen kunnen verschaffen. Gobel, kwam juist van de rechtbank thuis en verklaarde flegmatiek er niets van te weten. Natuurlijk kende hij Irene Keiler wel. omdat hij haar bij Witte aan huis ontmoet had. Doch de gedachte, dat zij van een ver schrikkelijke misdaad verdacht werd, scheen hem niet te roeren, zooals Dael verwacht had. Nu ja, op slot van zaken was Gobel officier van justitie „Voorloopig is het geval in handen van de recherche," verklaarde hij kalm tegen Dael, „en ambtelijk hebben we er niets mee te ma ken. Eerder dan over drie, vier dagen krij gen we de stukken niet toegezonden. Maar ik wil wel cehs informeeren als je er zooveel belang in stelt." „Ik stel er heel veel belang in riep Dael door het toestel. „Ik vraag het heusch niet uit nieuwsgierigheid." „Waarom dan vroeg Gobel nuchter. „Ik heb, persoonlijke redenen. Ik moet het Wetenik „Nou best," f^elde Gobel hem verbaasd ge rust. „Ik zal me met den commissaris in ver binding stellen en me het proces-verbaal la ten toonen. Wat geen ambtsgeheim is zal ik je gaarne mededeelen. Komt vanavond om tien uur maar even hier." Uitgeput legde Dael deh hoorn neer en liet zich in een stoel vallen. Nog zes uur wach ten Zes uur onzekerheid Hij keerde naar den tuin terug, ging weer zitten en las het bericht nog eens. De indruk bleef hetzelfde: nergens stond, dat Irene Pranser uit het venster geworpen haden toch was ze in hechtenis genomen Huiverend vroeg hij zich af. of het onder houd er toe bijgedragen kon hebben. Hij had niet warm menschelijk met. haar gesproken, doch stroef en geprikkeld. Hij had verstan diger moeten zijn. Irene door gemoedelijke woorden tot rust moeten brengen. Misschien was het heelemaal zijn schuld, dat het onder houd zoo mislukt was. Vooral na het gesprek metVThea was hij daar bang voor geworden. Ze was misschien gekomen om zijn hulp te aanvaarden, doch door zijn toon gekrenkt, had ze zich teruggetrokken. In gedachten zag hij Irene achter de tralies en zijn hart kromp samen van angst en ver driet. Zoo bleef hij lang stil liggen en leed inwefldig. Zou Irene die hechtenis en al wat daaraan vastzat, kunnen verdragen De urenlange kwellende verhooren, de eenzaam heid. Juist als ze onschuldig was, moest ze de vernedering dier vreeselijke verdenking het ergste voelen. Wanhopig worden. En, als ze schuldig was HOOFDSTUK VUL Het resultaat van het eerste onderzoek. Gobel had zich naar 'den commissaris, die de zaak in handen had, begeven en zat nu na zich den stand van zaken te hebben laten uitleggen, in een vrij dienstvertrek over de stukken gebogen. Het was 's avonds negen uur en Gobel had uitstekend gegeten. Hij hield van goed eten, al was hij geen mate rialist. w (Wordt vervolgd). IJMUIDEN WT VAARDIGT SPELERS AF. In het elftal der Zaterdagmiddagcompetitie, dat 7 November te Bloemendaal tegen een combinatie van Haarlem 2 en 3 speelt, zullen de volgende scpelers van WY uitkomen: A. Borst (rechts achter), G. oHek (rechtsbuiten). A. Wapenaar (V VY) en*J. van der Heijden (VVY). Als reserve is ultgenoodigd G. Jongejan. Engelancls goederentransport onder regeeringstoezicht. Het geheele goederentransport op de Engel- sche verkeerswegen is onder regeeringscon- tröle gesteld. Daardoor zijn 25.000 vrachtauto's ter beschikking van de regeering komen te staan. Tot nog toe had de controle slechts betrek king op het transportverkeer dat afstanden van 100 en meer kilometer aflegde. De Engelsche minister voor het oorlogs transportwezen, Lord Leathers, heeft Dins dag vegklaard, dat Engeland rekening moet houden met een belangrijke vergrooting van het militaire en op andere wijze urgente ver keer. Volgens een bericht uit de Engelsche hoofd stad is Maandag voor het eerst het Amerikaan- sche dagblad „Stars and Stripes", het orgaan voor de Amerikaansche strijdkrachten in Groot-Brittannië verschenen. VANAF HEDEN 2 in een Wereldstad (Tobis) Tobis Holl. Ufa Wereldnieuws Aanvang 7.30 uur Woensdags 8.30 uur TOEGANG ALLE LEEFTIJDEN. Een doopsgezinde erfenis valt vrij. Dr, F. E. Posthuma, oud-lid van het Da- gelijksch Bestuur der Algemeen Doopsge zinde Socieiteit heeft een schrijven tot zijn geloofsgenooten gericht, waaraan wij het volgende ontleenen: Door Ds. T. O. Hylkema, thans leeraar bij de Doopsgezinde gemeente te Amster dam is indertijd een boekje geschreven, ge titeld ..De geschiedenis van de Doopsge zinde gemeenten in Rusland in de oorlogs- en revolutiejaren 19141920". In dit boekje heeft hij een schets gegeven van den oor sprong van de Doopsgezinde gemeenten in Rusland, van de ontwikkeling daarvan tot aan den wereldoorlog (1914) en van de moeilijkheden tijdens dezen oorlog tot aan de revolutie. Nu is onlangs een commissie van dé Oostcompagnie naar de Oekraine gegaan en bij deze commissie bevond zich de Neder- landsche Boerenleider Roskam. Bij Zijn te rugkeer heeft de beer Roskam medegedeeld hoe hij de Doopsgezinde koloniën en met name Chorlitza, heeft aangetroffen. Het is nu gebleken, dat er van de Doopsgezinde koloniën of van sommige er van meer is overgebleven dan wel kon worden ver wacht. De mannen zijn grootendeels ver dwenen, maar de vrouwen en kinderen zijn voor een goed deel gebleven en hier en daar bevindt zich ook nog een man, die weer vol moed zijn levenstaak heeft aanvaard. Ik richt thans het woord tot u over de kolonie Chorlitza. Ook in deze kolonie zijn de boeren in een colchose samengebracht en deze colchose is nu door de bezettende macht weder onder de boeren verdeeld. Het blijkt nu, dat'"een twaalftal Van de oor- sprbnkelijke boerderijen de vroegere bevol king niet meer zal terug krijgen, omdat van deze families niemand meer over is. Voor dit twaalftal worden nu verwalters gezocht. Verder is gebleken, dat op het gebied van het bouwvak en aanverwante vakken aller lei werkzaamheden moeten worden ver richt, zoodat er zeker ruimde is, om werk te verschaffen aan een 150-tal timmerlie den. schilders, behangers, smeden en der gelijke werklieden. Door den boerenleider Roskam, die geen Doopsgezinde is en dus niet handelt op grond van Doopsgezinde motieven, is mede gedeeld, dat door hem maatregelen zijn ge nomen. om,'zoo dit gewenscht wordt, op de hiervoren genoemde boerderijen en voor de hiervoren genoemde werkzaamheden Doopsgezinden in te zetten. Bewaar het pand, dat u is toebetrouwd (1 Timotbeui 6 20). Aan Doopsgezinden wordt dus nu de ge legenheid geboden opengevallen plaatsen in de oorspronkelijke koloniën in te nemen, maar, rooral en dit acht ik zeer belang rijk om geestelijken steun te verleenen aan diegenen, die met moed en volharding, en deze woorden hebben vooral betrekking op de vrouwen, alle lijden hebben verdra gen en die nu zeker waard zijn, weer op hun voeten te worden gezet. Hier is jju echt Doopsgezind werk te ver richten. Diegenen, die zich daarvoor willen inzetten, moeten niet meenen, dat het hier om een kleinigheid gaat. Als zij in de ko lonie aankomen, hebben zij dit voor boven de oorspronkelijke kolonisten van ongeveer 140 jaren terug, dat zij personen vinden, waarvan reeds geslachten aldaar hebben ge woond en die dus in staat zijn, hen over de plaatselijke moeilijkheden in te lichten en heen te helpen. 'Dat zij daar een kerk zul len vinden, waar zij samen zullen kunnen komen met geestverwanten, die den Doops gezinden geest niet hebben beleden met den mond. maar met het hart, hebben zij even eens voor op de oorspronkelijke kolonisten, doch niettegenstaande dit, zal het leven ook nu nog hard zijn, vol ontberingen en niet zonder gevaren, zoodat alleen hij zich mag inzetten, die bezield is van den wil om hier het pand, oorspronkelijk aan Doopsgezinden toebetrouwd, naar het bekende bijbelwoord, te -bewaren. Het is natuurlijk niet mogelijk, dat terstond families naar de kqjonie Chor litza trekken. Het moeten mannen zijn, die hun families, wanneer zij althans een fa milie hebben, Voorloopig in Nederland moe ten laten, doch na harden degelijken arbeid, zal hét zeker mogelijk wezen, ook de fami lies te laten komen. Maar nogmaals, het werk zal niet gemakkelijk zijn, doch hard en vol ontbering. Ik doe thans een beroep op alle Doops gezinde broeders, die zich geroepen voelen en bereid zijn om in dezen werk te verrich ten. Ik kan dat doen langs den weg van de Algemeene Doopsgezinde Sociëteit en langs den weg van de kenkeraden, doch deze weg zou veel te veel tijd vergen, en, naar ik overtuigd ben. tot discussies leiden, die thans moeten worden vermeden. Het gaat hier om een groot werk. dat voor de betrokkenen in de toekomst ook maatschappelijke posities en voordeelen kan opleveren, doch dit moet een wensch zijn voor de betrokkenen en geen doel. Doel moet hier wezen, de door de bolsjewisten in de Doopsgezinde gemeenten geslagen gaten weer aan te vullen, de weduwen en weezen bü te staan in het weer bewoonbaar maken van hun woningen en het weer vruchtbaar maken van hunne hoeven, ledige plaatsen als Verwalter aan te vullen en te hopen, dat Gods zegen op hun werk zal rusten. Een ieder, die over bijzonderheden wenscht te worden ingelicht kap zich wen den tot den Nederlandschen Boerenleider E. J. Roskam Hzn, Zeestraat 69 ie 's Graven- hage en mocht men mij willen schrijven, dan zal ik natuurlijk zoo goed mogelijk helpend optreden. Intensiveering Amerikaanscli continentaal verkeer. Het Amerikaansche ministerie van oor log heeft nu ook een Clipperdienst van West- naar Noord-Amerika van de Pan American Airways overgenomen. Men vermoedt dat alle luchtvaartver bindingen die door de Clippervliegbooten worden bevlogen door het ministerie van oorlog zullen worden overgenomen. Volgens een bericht uit Havanna heeft de Cu'oaansche regeering de luchtvaart maatschappij International American Air Express vergunning verleend tot opening van een luchtlijn HavannaMiami. In verband met het duikbootgevaar in de golf van Mexico is den laatsten tïid bijzon dere aandacht gewijd aan de uitbreidin* van de spoor- en wegverbindingen van Midden-Amerika. Over de rivier de Suchiate tusscher Mexico en Guatemala is nu een spoorbrug voltooid, zoodat er een rechtstreeksche spoorwegverbinding tusschen New York en Guatemala is ontstaan. Stimson, de Amerikaansche minister van oorlog, heeft medegedeeld, dat de groote Alaskaweg, een autoweg van het Noord Westen der Ver. Staten dwars door Cana da naar het afgelegen Alaska, gereecf ge komen is en voor het verkeer geopend zal worden. Deze autoweg heeft een lengti van 2675 km en loopt van Seattle in de V. S. langs Edmonton naar Fairbanks, tie hoofdstad van Alaska. GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. MAX.PRIJZEN en -MARGES VOOR BLOEMEN EN POTPLANTEN. De Gemachtigde voor de Prijzen wijst er op, dat tot dusver voor bloemen en potplanten geen prijzen zijn vastgesteld en dat voor die arükelen dus de prijzen van vóór 10 Mei 1910 van kracht zijn. De Gemachtigde voor de Prijzen zal niet tot vervolging overgaan, indien de hieronder aange geven telersprijzen niet worden overschreden. Ook zal geen vervolging plaats vinden tegen groot- en kleinhandel, indien deze de prijzen, welke zij vóór 9 Mei 1940 berekenden, ten hoogste tót op de voor hen toelaatbare inkoopsprijzen, vermeerderd met de hier aangegeven marges, .overschrijden. MAXIMUM KWEEKERSPRIJZEN VOOR ROZEN: Prima kwaliteit 0.20 per stuk Kwaliteit I A 0,16 per stuk I 0.12 per stuk n 0.08 per stuk in 0.06 per stuk IV 0.03 per stuk Kwaliteitseischen: Prima kwaliteit: De stengel moet meer dan cm. lang zijn. Kwaliteit IA: De stengel moet meer dan 50 cm. lang zijn. Kwaliteit I: De stengel moet meer dan 40 cm. lang zijn. Kwaliteit n: De stengel moet meer dan 30 cm. lang zijn. t Kwaliteit III: De stengel moet meer dan 20 cm. lang zijn. Kwaliteit IV: De stengel moet meer dan 15 cm. lang zijn. De bloem of bloemknop moet goed gevormd zijn, alsmede goed van kleur, niet te rijp of on rijp gesneden. De stengel moet recht en stevig zijn. Blad gezond en frisch, terwijl blad noch bloem ziekte, beschadiging of resten van bestrij dingsmiddelen mogen vertoonen. ANJERS: Prima kwaliteit 0,15 Kwaliteit I 0,12 n o.io Kwaliteitseischen: Prima kwaliteit: bloemen moeten een door snede hebben van minstens 8 cm. Kwaliteit I: bloemen moeten een doorsnede hebben van meer dan 7 cm. Kwaliteit II: bloemen moeten een doorsnede hebben van meer dan 5.5 cm. Bovendien moet de bloem goed van kleur zijn en niet gescheurd, niet te rijp of te onrijp gesne- den, de stengel moet recht en stevig zijn. terwijl blad noch bloem ziektebeschadigingen of resten van bestrijdingsmiddelen mogen vertoonen. SNIJGROEN: Asparagus plumosus. Gemengde bossen van 50 gram: per bos 30 cent. Kwaliteit: Groen moet frisch zijn en niet grijs. Het mag niet ruien en niet aangetast zijn door luis of spint. CHRYSANTEN: Grootbloemige 16—18 cm0,40 per stuk Grootbloemige 14—16 cm0.30 per stuk Grootbloemige Rayonanten 0,20 per stuk Middel groote chrysanten 0,15 per stuk Kleinbloemige tros chrysanten, met tenminste 5 bloemtakken per bos 0,50 Kwaliteitseischen: De bloem moet goed gevormd - zijn, alsmede goed van kleur, niet te rijp of onrijp gesneden. De stengel moet recht, stevig en goed van lengte zijn. Blad gezond en frisch, terwijl blad noch bloem ziektebeschadigingen of resten van be strijdingsmiddelen mogen vertoonen. FItEESIA'S 0,30 per bos (tenminste 10 stuks). Kwaliteitseischen: De steel dient stevig te zijn en niet te slap tenminste een lengte van 25 cm. Blad gezond de bloemen niet te rijp. CYCLAMEN: in 8 cm. pot 0,30 per stuk in 11 cm pot tenminste 10 bloemen 1,25 per stuk Kwaliteitseischen: De planten dienen gezond te zijn en vrij van beschadigingen, goed geknopt en de bloemen niet te rijp. BEGONIA'S: in 8 cm. pot 0,40 per stuk in 11 cm: pot 1,50 pe;r stuk Kwaliteitseischen De planten dienen gezond te zijn, goed van vorm en vrij van beschadigingen. De bloemen niet te rijp of onrijp. ADIATHUM -SCUTUM: in 8 cm. pot (z.g. 8/10 potten) of met potkluit. Kwaliteit I24 cent per stuk Kw:#teit II 12 cent per stuk Kwaliteitseisdheri: Goed gevulde plant, gedrongen, gézond en goed an kleur. Marges^voor den binnenlandschen handel. A. VOOR BLOEMEN. Maximum detaillistenmarge 00 op den inkoop Maximum grossiersmarke 25 op den inkoop _l. VOOR POTPLANTEN. Maximum detaillistenmarge 75 op den inkoop Maximum grossiersmarge 25 op den inkoop Bij afwijkende kwaliteit wordt een prijs toege- ;aan. welke een kwaliteitsklasse lager ligt. In dien deze kwaliteitsklasse niet vermeld is. mag de prijs voor de afwijkende kwaliteit maximaal 75 V» bedragen van dien, welke hiervoor genoemd voor eerste kwaliteit. Hoogere prijzen worden als overtreding van de Prtjjzenbeschikking 1940 No. I vervolgd. Den 16en November hopen mijn geliefde Kinderen D. Grootendorst en- M. Grootendorst-de Jong fe IJmuiden-Oost, Stationweg 167, hun 12^-jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Dat zij nog lang voor ons ge spaard blijven, is de wensch van hun liefhebbende Moeder en Familie. Wed. J. DE JONG—KOETEN". Handschoen (linker), leer met astrakan. Tegen belopning terug te bezorgen kennemerlaan 66, IJmuiden, OFFICIEELE MEDEDEELINGEN AANMELDING VOORRADEN INDUSTRIE EN GROOTHANbEL. 4 November. De secretaris-generaal van het departement van handel nijverheid en scheepvaart maakt in het vervolg op het bericht in de dagbladpers van 17 October j.l. bekend, dat de fabrikanten en groothandelaren die nog niet hebben voldaan aan de verplichting tot inzending der voorraadsformulieren, alsnog in de gelegen heid zullen worden gesteld deze formulieren bij de rijksbureaux in te zenden. Deze formulieren zullen echter uiterlijk op Maandag 9 Nov., a.s. in het bezit der rijksbureaux moeten zijn. Na drukkelijk wordt er op gewezen, dat tegen de genen, die_ op genoemden datum niet aan hun verplichting hebben voldaan, de strengste maat regelen zullen worden getroffen, waaroij onver minderd straffen op grond van het economisch sanctiebesluit, in het bijzonder het sluiten van ondernemingen, wordt overwogen. MOTORBRANDSTOF VOOR FRUITBOOMEN- BESPUITING MET BESTRIJDINGSMIDDELEN. Fruittelers, die in het komende seizoen hun fruïtboomen willen bespuiten met bestrijdings middelen door middel van een motorsproei- machine, hebben gelegenheid om uiterlijk 10 November een aanvraag voor de noodige motor brandstof in te dienen bij den plaatselijken bu reauhouder. waar tevens de aanvraagformulie ren verkrijgbaar zijn. Zij, die niet zelf over een motorsproeimachine bescitlkken, moeten op de aanvraag vermeldgn, welken loonspuiter zij dit werk wenschen te laten verrichten. De provinciale voedselcommlssaris verzamelt deze aanvragen tot bepaalde rayons, waarvoor hij loonspuiter aanwijst, die van hem de noodige motorbrandstof zal ontvangen en. die volgens de aanwijzinugen van den provincialen voedsel commlssaris heeft te werken en aan hen» ver antwoording schuldig is. Het kan voorkomen, dat niet de door den fruitteler gekozen fruitspuiter. doch een ander door den provinjialen voedselcom missaris wordt aangewezen. Men moet ineens aanvragen voor alle bespul- tingen. die men in het geheele seizoen wil uit- Het is echter ten strengste verboden om te vragen voor bespuitingen, welke men niet voornemens is te laten uitvoeren. Men beperke zich tot het ^strict noodzakelijke en geve op het rformulier duidelijk aan, hoeveel gewenscht is tingen na den bloei. Het is ten strengste verbo den benzine, die voor dit doel beschikbaar zal worden gesteld, voor andere doeleinden aan te wenden of te verkoopen. geven de hoogste waarde voor uw ANTIEK - MEUBELEN VLOERKLEEDEN GORDIJNEN enz. Telefoon 20951.. GROOTSTE SORTEERING IN DE NIEUWSTE MODELLEN OPKLAPBEDDEN. Alle*maten, alles voorradig. Ook 1- en 2-pers verticaal - 40 modellen, ombouwen met boven- en zijkasten Java kapok bedstellen. dekens, divanbedden, spiraalmatrassen Grootste keuze Eerste klas Onbeperkte garantie. MONSTERKAMERS ORIONWEG 8, HAARLEM.NOORD bij Zaanenlaan, Telefoon 23932 van meubilaire goederen en boeken, gramofoonplaten, schil derijen, staartklok, horloges, enz. enz., op Donderdag 19 Nov. a.s„ te IJmuiden-O., t.o.v. Notaris ANTEN te Velsen. Goederen kunnen nog worden ingebracht. CORN. JANUS Zn. IJmuiden FR. NAEREBOUTSTRAAT 1. Ondertrouwd: P. J. MANGEL en M. VAN ROtfEN IJmuiden, 4 November 1942, Carolinftstraat 3. Fr Halsstraat 54. Huwelijksvoltrekking Donderdag 19 Nov. 1942, des nam. 4,30 uur. Getrouwd: PIET A. HOFMAN en MARY SOIIL 's-Gravenhage IJmuiden 5 November 1942. Voor de hartelijke bewijzen van deelneming, ondervonden bij de ziekte en :t overlijden van onze lieveling HENNIE betuigen wij onzen welgemeen- den dank aan Dr. OEPTS, Fami lie, Buren en Bekenden. Aan den Heer NEDERJLOF, aanspreker, voor de goede hulp en bekwame uitvoering der begrafenis. Familie H. SUKKEL Beukenstraat 6, IJmuiden-Oost. Voor de vele blijken van be langstelling ondervonden bij het zoo plotseling overlijden van onzen geliefden Man en Vader HENDRIK GROEN betuigen wij onzen hartelijken dank. In 't bijzonder aan de be woners van de Kalverstraat. Uit aller haam: Mevr. de Wed. H. GROEN EVENBLIJ Laan van Kanaan 60, Beverwijk. Gevraagd per 1 December FLINK DAGMEISJE goed kunn. w. Wüstelaan no. 92, Santpoort. Prijs f200 tot f 600. Br. m. type nummer no. T 841 Bur. v. d. bl. Enkele Landhuizen en eenige blokjes Woonhuizen voor geld belegging. Br. onder no. T 852 Bureau van dit blad. Te koop gevr. waterdichte Heijnen. Schermerstr. 34rd., Hrl. Fornuisjes f 3,45; bromtollen: Serviesjes; .timmerkaarten; acht banen; motorbooten. Geweren met vuur. Hêen en weer trein tjes. Vliegtuigen. Auto's tractor met vuur. Poppen f 1,35, f 1.95, f2.45, f2.95. Kubussen fl.75. Duivelsrit; hijschkranen; kroko dillen; walsen, brandweerauto's, Blokkendoozen vanaf f 1,85. KALVERSTR. 14 - IJM.-O. KONIJNEN- en GEITEN- HOUDERS WIJ BIEDEN U AAN: f 4,— PER 100 KILOGRAM J. van Gastel - Duinvlietstraat 3 Velsen-NoórcL Mergpijpjes, Krachtvoeder, Ter- -iervoer. Bon no. 1. Gebr. VEEJfINGA, Naturalisten Jacobijne^tr. 10-18, Tel. 13265. SPECIALE CURSUS (Ballet) VOOR DAMES VANAF 16 JAAR Beverw. Muziekschool Afd. Rhythm. Gymnastiek GROENELAAN No. 1. LAAT UW WEER NIEUW MAKEN. Vraagt inlichtingen bij: Mag. „De Ooievaar" WIJK A. ZEEëRWEG No. 106. BIOSCOOP Van Vrijdag 6 November t.e.m. Woensdag 11 November: SPANNEND EN SENSATIONEEL Zondag 2 voorstellingen: 3 u. en 7.30 u. Toegang 18 jaar. Trekkers: voor werkzoeken den en aangeboden betrek kingen 3 tot 6 m.m. 24 cent. elke m.B3. meer 4 cent Alle andere advertenties van partlcuUeren In de zelfde ru briek: 3 tot 6 m.m. 36 cent, elke m.m. meer 6 cent. Personeel gevraagd FLINK MEISJE gevraagd v 8.30-12.30 uur. Wijk aan Zeeër- weg 13. IJm. O. BONTWERKER gezocht, die spoedig damesjas verandert. Br. no .T S50 bur. v. d. blad. Gevr. in kl. gezin flink jong MEISJE v. d. HUISH. van 9-2.30 u. Mevr. Segboer. W. de Zwij gerlaan 5. Santpoort. MEISJE v. 15 a 16 j. gevr. v. de morgenuren. De Genestetlaan 9, Driehuis. JONGEN* gevr. 14-16 j. voor rijwielstalling. Xa 7 u. Platanen str. 39. IJm. O. Personeel aangeboden N'ET MEISJE b.z.a. v. dag en nacht, zelfst. k. werken en koken te IJmuiden of omg. Br. no. T S49 bur. v. d. blad. Diversen IX RUIL AAXGEB.: 1 pr. d. sch. m. 39, 3/4 hak, tegen 1 dit. d. sch. m. 39 m. pl. haik of d. laar zen, 1 pr. m. sch. m. 37 tegen m 39. Slrenestr. 32 IJm. Net meisje zoekt SLAAPKA MERTJE, liefst bij pro.-Duilsche menschen. Br. no. T 848 bur. v, d. blad. Wie wil 1 pr. KIXDERSCH. m. 27. rullen voor 26? Lirdienstr. 6, IJtmaiiden-O. Naibij hailite Zeeweg te huur 2 of 3 geatoff. KAMERS, badik. m. kookgel. Br. no. T 853 bur. v d. blad. WIE WIL RUILEN 1 pr. ra sch. m. 36 v, m. 38. Bloemstraajt 9 rod*l. IJm. DUTSCHE LES gevraagd d. beginneling. Br. onder no. T 854 bur. varn diiit blad. Diversen te koop gevr. Te koop gevr. HANDWAGEN. Adr. te vern. bur. v. d. blad. PIAXO te koop gevr. Zeeweg 149, IJmuiden-Oost. GRAMOFOOXPLATEX te k. gevr. zoowel oude (geen papier) als goed bespeelbare tegen zeer hoogen prijs. Évent. m. koffer- path. Br. Frans Naereboutstraat 18, IJm. O. Te koop gevr. 1 p. rubber D. LAARZEN" of oversell, m. 39. Wed. Groot, Pr. Steynstr. 72, IJm. BOOGLICHTLAMP gevraagd. Aanb, Velserduinweg 197, IJm.O Diversen te koop TE KOQP klok in bronzen beeld (Rembrandt) op marnieren voetstuk 20, 2 divanbedden, z. pooten 5 p. st. Lamp v. verl. (petroloum-gas, 300 k.) 15. Kinderwagen f 15. Spiegels, trap- stel v. naaimach. 10. G. Zwenne Velsen-dorp. Meervlietstr. 60. Te koop pr. H. RIJWIEL, 1 lage br. ,1. sch. m. 33 in ruil 36. Adres te vern. bur. v. d. bl. TE IvOOP kamerwiegje, luier - mandje, serviesgoed (wit), 1 zw el. w. mantel, 1 d. z. mantel maat 46, 2 p. oversch. ,m. 44 en 38, 2 petjr. stellen, speelgoed. Gevr werkster v.g.g.v., liefst v. Dinsd. en Vrijd. morgen. Da Costalaan Driehuis. Ta koop nieuw dubbel GAS KOMFOOR (groen em.). Kelser- duinweg 217, IJm. O. Te koop best D. RIJWIEL m pr. band.. 1 p. rubberl. m. 40 Speykstr. 5, IJm. O. Te koop gab. D. R. MANTEL m. 4 6. 25. Velserbroekstraat 17. Santpoort. TE KOOI1 electr. waschma- chine. W. Barendszstr. 25, IJm Te koop: MANDOLIN E-BAX- JO m, koffer. Gevraagd: Ha waiian guiitaar. Kastanjestraat 38 IJmuiden-Oost. TE KOOP: z. g. a. n. elkenli. schrijfbureau, kinderwagen en wollen kinderdoek. WiMebrord- straat 62. IJm. Na 6 uur. n.m. Groot GEëMATLL. BAD te koop. Stationsweg 90, Vedsen TE KOOP: 2 banden 2S x 1 1/2 transport;b. 2 6 x 2 en 2 trans- pon!). 28x1 3/4. Pelsstr. 6 5. Vel- sen-Xoord. Te koop: PHILIPS RADIO m. '.uldspr. 126 volt. Bik en Arnold- kade 28. IJm. Groote SCHOTTEN* HOUT te koop aangeb. duims hout. P. Korf. Evertsenstr. 14, IJm>0. Te koop aangeb. KINDERWA GEN*. KINDERSTOEL, en BOX. Wijk aan Zeeërweg 106. IJm. Te koop: 35 m. GAASDRAAD hoog 90 cm. Adres te vern. bur. i-, d. blad. T. o. aangeb. eenóge bl. mil. WERKBROEKEN* EX JASSEN*. Tuindershofje 13. IJm.-O. Te koop aangeb. KINDER STOEL. BOX. HOBBELPAARD Piet Heinstr. 45. IJm.-O. Te koop: 1 p. D. SCHOENEN' m. 37. Cas-embrootstr. 46. IJm.O. TE KOOP: 2 spiegels m. eiken houten lijst, 100 x 70 cm. haard of haardik.. mahonleih. buffet m. opst. en spiegels. Tusschenbeeks- weg 45. IJm.-O. Verkoop Uw 1UWEELEN GOUD en ZILVER RECHTSTREEKS en zonder tusschenpersoon -R Algemeen erkooplokaal Haarlem Nieuwe Gracht 74 - Makelaar P. Hoogeveen Zn. DINSDAG 10 NOVEMBER, aanv. cles morgens HALF TIEN, waarbij o.m. wortelnoten Porseleinkast, mahonie Cabinet, wortelnoten Salon-Ameublement, eenige complete Slaap kamer-Ameublementen, Old Fin. Eetkamer-Ameublement, ZEER MOOIE RADIO-GRAMOFOON Combinatie met electr. Platenwisselaar, Smyrna en andere Karpetten, Gordijnen, 15-tal wit Lacque Ledikanten met matrassen £n verdere toebehooren, Electrische Waschmachine en verder hetgeen meer te bezichtigen op Maandag 9 Nov. van 10 tot 3 uur. gevraagd van particulier op solide woonhuis 4000.le hypoth; a 3V2 pCt. Brieven no. T 851 bureau van dit blad. MJty voor luchthartige - verbruikers. Het zal zoo'n vaart niet loopen met dat afsnijden, denken nog al te veel huisvrouwen. Maar die zóó denken, hebben het mis. In het algemeen be lang wordt er thans straf opgetreden tegen oververbruikers van gas en electriciteit. Betracht dus de uiterste zuinigheid! Kom niet boven het voor U vastgestelde rantsoen, anders berokkent Gij uw gezin allerlei on aangenaamheden. Controleer het verbruik geregelddan kom t U niet voor verrassingen te staan, dan kunt U tijdig self in grijpen. listal mrer Marint^ uif minder kolcii PUBLICATIE v. h. DEPARTEMENT v. HANDEL, NIJVERHEID EN SCHEEPVAART i. b- v. HET RIJKS KOLEN SURE AU Het adres voor het VULCANISEEREN en REPAREEREN van Uw RIJWIELBANDEN le KLAS RIJWIELREPARATTE-INRICHTTNG BEGIJNESTRAAT 14-16, BEVERWIJK TOTAAL ZONDER GELD EN TOCH IN DE KORTST MOGELIJKE TIJD Ml IN EIGEN HUIS VERKREGEN D A T BEREIKTE IK DOOR EEN DEELNAME BIJ DE STICHTING HACK. GED. N1EUWESL00T 38 - ALKMAAR TELEF. 45S3 nni T LI OOK NA KORTE SPAARTIJD "klu» EIGEN HUIS BEZITTEN? VRAAGT NOG HEDEN INLICHTINGEN bij de vertegenw.: J. VREEKER, v. d. WOUDESTRAAT 31, ALKMAAR C. V. THIEL. OOSTERDUINWEG 15. IJMUIDEN-OOST A. J. DE LINT. LAAN v. ROZENBURG 7. HEEMSTEDE Wij maken de oudste hoed NIEUW. Alles rijke lijk met nieuw lint gegarneerd. Wacht niet tot het te laat is. Nu gaat het. nog. Eén adres.: BREESTRAAT 162 BEVERWIJK

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 4