NUTRICIA MELDT: IRENE KELLER'S DUBBELE LEVEN. 17> Arbeidsmannen uit het Oosten teruggekeerd. Gedipl. Kraamverzorgster TRAM- conductrices Coed< HONDEN Funke's Roggebrood 0V0LMALTINE Moderne Radio SOLO-DANS Beverw. Muziekschool Kantoor met woonruimte Dringend verzoek EDEGO Verzamelen duindoornbessen FEUILLETON Door FRED ANDREAS. „Ik mag hem 9raag lijden. Maar ik wil hem niet terugzien. Ik zal u mijn adres geven, maar dan moet u me beloven, het niet aan dr. Dael te vertellen. Ik heb ruist noodig." „Natuurlijk. Je bent volkomen in je recht, Irene. Schrijf ons dus, waar je bent; ik zal het niet tegen Dael vertellen. Wanneer kom je terug „Wie weet ontweek Irene, terwijl ze haar schouders ophaalde. „Nouniet zoo geheimzinnig Op z'n laatst, als je geld op is. niet waar Hij stopte de bankbiljetten in Irene': taschje. Zij was opgestaan en stak hem de hand toe. „Wilt u Thea echt hartelijk me groeten, professor „Dank je. Misschien komt ze je nog eens bezoeken. En rust maar goed uit, kindje In veertien dagen is hier alles vergeten en geen mensch zal je er scheef om aankijken." „Misschien is het dan ook geen probleem meer voor me." Witte bracht haar naar beneden en nam hartelijk afscheid. Ze was heel gewoon ge weest en toch maakte hij zich een beetje ongerust over haar. Dat laatste gezegde had zoo eigenaardig geklonken, alsof ze misschien toch haar studie wilde opgeven. Hij was heel blij. dat Dael hem dien dag niet meer opbelde. Den volgenden morgen vertelde een vriend, die toevallig op het station geweest was, om logeergasten af te halen, dat Irene Keller met den sneltrein naar Bazel afgereisd was en wel in" den wagon voor Milaan. Witte en zijn vrouw begrepen er niets van. Den volgenden morgen verscheen dr Dael In alle vroegte bij Witte, om daar te hooren, dat Irene reeds vertrokken was met onbeken de bestemming, zonder te zeggen, wanneer ze terugkwam. Witte nam de gelegenheid te baat, Dael mee te deelen. dat Irene bij haar afscheid uit drukkelijk gezegd had hem niet te willen terugzien. Dael kon zich voorstellen, dat ze dit gezegd had. Als men zulke verschrikke lijke dingen doorgemaakt heeft, was het best mogelijk, dat men niets meer met andere menschen te doen wilde hebben. Hij geloofde echter niet, dat Irene een bijzondere waar schuwing aan zijn adres daarmee had be doeld. Want het bleef een feit, dat ze zich door een reisje ook aan Witte en zijn vrouw wilde onttrekken. „In elk geval zal ik naar juffrouw Keiler zoeken." verklaarde Dael beslistof la ten zoeken. En als ik haar gevonden heb dan zal blijken Witte viel hem in de rede: „Het heeft wel weg van een idéé fixe bij jou! Zie je dan niet in. dat zulke dmgen zich niet laten dwingen"" Dael zag dal in, maar was al zoover, dat hij liever iets tevergeefs waagde, dan louter werkloos te blijven. De Witte's mochten hem gerust voor een dwaas aanzien Met dat al won Dael bij dit onprettige be zoek toch iets. Een naam. Toen ze namelijk over de verdenking van Gobel spraken, dat Irene een anderen vriend had, merkte Dael op. dat hij Irene eens in gezelschap van een jongen man van zuidelijk type had gezien, dien hij zich niet als zoodanig kon voor stellen. Witte en zijn vrouw wierpen elkaar een btik toe en zwegen. Dael kon niet na laten te vragen of zij dien jongen man dan soms kenden. „Stel je daar zooveel belang in vroeg de professor. „Natuurlijk." Witte keek nogmaals zijn vrouw aan en zei toen „Dat zou die Mexicaan geweest kunnen zijnEstebano.... studeert orgel bij Bouw man „Is dat een aardige kerel vroeg Dael, om zekerheid te hebben. „Slank en sportief?" „Aardig?.... Dat kan ik niet zeggen," ant woordde Witte verlegen, „dat hangt van je smaak af. En of hij sport beoefent, weet ik niet. Maar het is een zuidelijk type. Irene heeft zich echter, bij mijn weten, nooit voor hem geïnteresseerd.... een gewone studie kennis Intusschen prentte Dael zich dien naam goed in Estebano. HOOFDSTUK XIII. Op zoek naar een spoor. In de volgende dagen deed dr. Dael twee pogingen om achter Irene's adres te komen. Vruchteloos, al vernam hij den tweeden keer méér dan hem lief was. Zijn eerste bezoek gold juffrouw Plooi, die hij uit het dossier kende. Ze was geen aan genaam mensch, had een onprettig uiterlijk, gedrongen figuur, vinnige oogen en onver zorgd vettig haar. Dael zou niet graag bij haar gewoond hebben en betwijfelde, of Irene het vrijwillig een jaar bij haar zou hebben uit gehouden, als ze niet zooveel had moeten studeeren, wat steeds moeilijkheden gaf met buren. Juffrouw Plooi was zeer mededeel zaam, maar ze vertelde hem niets nieuws. Pranser had ze tevoren nooit gezien. Toen Dael op het punt stond afscheid te nemen, vertelde ze hem het eenig belangrijke: Irene was op reis gegaan, had de huur voor de volgende maand vooruit betaald en haar verlof gegeven, de kamer aan een ander te verhuren. Dael had moeite haar niet te laten merken, hoeveel dit voor hem beteekende Diep neerslachtig ging hij de trap af Zou hij nog naar den sigarenwinkel gaan zooals hij van plan was geweest Hij durfde echter geen gelegenheid, om iets over Irene's ver blijf te weten te komen, voorbijgaan. Best mogelijk, dat die sigarenwinkelier iets van een telefoongesprek had opgevangen. Mis schien had ze haar adres wel aan iemand opgegeven per telefoon (Wordt vervolgd). Na een werkzaamheid van ruim vier maanden achter de linies aan het Oostfront keerden eenige weken geleden een vier honderdtal arbeidsdienstmannen, behooren- de tot den Reiehsarbeidsdienst doch afkom stig uit den Ned. Arbeidsdienst, terug in het vaderland. Zij arriveerden te Amersfoort en namen voorloopig hun intrek in het na bijgelegen arbeidsdienstkamp „Waterloo". Een groot deel hunner zal als kader terug- keeren in de oude gelederen, de overigen zullen binnenkort naar huis vertrekken. Om de beteekenis van de daad, die deze jongemannen geheel eigener beweging'-heb- ben gesteld, nog eens nadrukkelijk te onder- streepen en hun tevens hun dank en erken telijkheid daarvoor te betuigen, brachten gistermorgen Rijkscommissaris Rijksminis ter Seyss Inquart en de leider der N.S.B.. ir. Mussert, een bezoek aan het kamp. Omstreeks half elf arriveerde de Rijks commissaris in het kamp, vergezeld door Generalarbeitsführer Bethmann en verwel komd door ir. Mussert, en den wnd. com mandant van den Ned. Arbeidsdienst gene- raal-arbeidsleider De Bock. Nadat hij, mede geëscorteerd door den Arbeitsführer Hek man en Manns, de gelederen had geïnspec teerd. begroette hij de mannen met een heil arbeidsdienst der Niederlande. Vervol gens werden geweren en spaden aan den grond gezet en las General-arbeitsführer Bethmann een boodschap van den Reichs- arbeitsführer Constantin Hierl voor, waarin deze dank brengt voor de gebrachte presta ties. Toespraak Rijkscommissaris. Het muziekcorps speelde hierna het dank lied „Wilt heden nu treden", waarop de Rijkscommissaris het woord richtte tot de mannen. Deze ving zijn toespraak aan met te me- moreeren, dat het initiatief tot den inzet in het Oosten uit de gelederen van den N. A. D. zelf kwam. De oproep vond bij velen weerklank, duizend man meldden zich eige. ner beweging en na selectie en voorberei ding vertrok dan deze groep. Het getuige nis van den Reichsarbeitsführer. aldus ver volgde hij, bewijst ons, dat gij u als echte arbeidsdienstmannen hebt gedragen en al uw krachten ingezet. Als vertegenwoordi ger van het rijk dank ik u daarvoor. Spr. wees er vervolgens op, dat deze mannen thans uit eigen aanschouwing het bolsjewisme kennen. Tegenover dezen materieelen kolos is het niet voldoende met geestelijke wapens te strijden. Men moet er het heele gewicht van zijn macht tegenover plaatsen. Het is dan ook dom. wanneer men hier soms rede neert: het bolsjewisme beteekent voor ons Nederlanders geen gevaar, omdat we toch geen bolsjewisten wordenWat kan dat die bolsjewisten schelen, in de jaren tusschen 1917 en 1925 hebben ze daar der tig millioen menschen laten omkomen, ge- fusileerd, vermoord, naar Siberië verban nen of laten sterven. Zouden ze daar hier tegen op zien Dit alles hebt ge in u opgenomen, een belevenis gehad van het groote front van vandaag en dezelfde zekerheid en rust in u gevoeld, waarmee wij strijden. Een zeker heid en rust, die ons niet verlaten. Ook niet wanneer er thans sprake is van een drei ging uit het Westen. Een dergelijke dreiging vreezen wij niet, integendeel we begroeten haar. Want nu zal het Westen zelf moeten aantreden. Nu zal men niet langer kunnen Darasiteeren op het bloed van den soldaat, die in het Oosten strijdt. Wij begroeten den strijd, want hij schept klaarheid. IJMUIDEN Ned. Chr. Vrouwenbond. De reeds aangekondigde bijeenkomst der afdeel ing IJmuiden van den Nederlandsen en Christen Vrouwenbouw zal Woensdag 18 November te drie uur in het Nederlandsch Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Kal- verstraat te IJmuiden-Oost worden gehou den. Aangezien er leden zijn. die zullen vertrekken, worden allen verwacht, om in deze bijeenkomst afscheid van elkaar te ko men nemen. Dienst der apotheken. De dienst der apotheken zal Zonda? door de IJmuider Apotheek aan het Ko ningsplein worden waargenomen. Van heden tot en met Vrijdag is deze ook met den avond- en nachtdierst belast V.Z.V. ongewijzigd. Ttveede zevental naar D.W.R. 2. Zooals wij hebben medegedeeld, zal het eerste heeren-elftal van V. Z. V. Zondag voor de hoofdklasse te Amsterdam tegen Het IJ den tweeden wedstrijd spelen. De Amsterdamsche club was voor den oorlog een der sterkste teams van de wereld en is op het oogenblik „gouden" jubilaris. Er is geen wijziging in het zevental van V. Z. V. gebracht, zoodat er wordt gespeeld met: v. d. Broek; Janus, Chr. Visman. C. Visman; Gottmer, Swier, Schoone. Het tweede heerenzevental bindt den zelfden middag den strijd aan met D.W.R. 2, Zooals men weet, werd er Zondag j.l. ge wonnen. BEVERWIJK ALS ER ZIEKEN ZIJN. Voor spoedgevallen wordt Zondag a.s. de dienst waargenomen door Dr O. J. R. Lap- pöhn. Zeestraat 88. telef. 3652 In de week van 15 tot 22 November is de Apotheek Donker, Breesiraat 61, belast met de waarneming van den Zondags- en nacht dienst. Polder de Buitenlanden onder Beverwijk. Waterstand zal verbeterd worden. Het ligt in de bedoeling den waterstand van een complex gronden, ter grootte van circa 100 ha., gelegen in de gemeente Beverwijk ter weerszijden van den Wijkermeerweg, te ver beteren. Te dien einde zal naast het bestaande gemeentelijk gemaal, dat eenige jaren gele den gemoderniseerd werd, een nieuw elec- trisch gemaal worden gesticht, zulks ter ver vanging van een niet meer bruikbaren wind- motor. Verder zullen de noodlge verbeterin gen aan de toevoerslooten en duikers worden aangebracht, waardoor een goede toestroo- ming van het water naar de beide gemalen verkregen zal worden. Door het uitvoeren van deze werken zal verhooging van de opbrengst' in den bodem mogelijk worden. Om te bereiken, dat de kosten van stich ting en exploitatie van genoemde waterstaat kundige werken door alle belanghebbenden zullen worden gedragen, heeft de Burgemees ter van Beverwijk oprichting van een geregle menteerd waterschap voor de betrokken gron den verzocht. Ten einde aan dit alleszins redelijke verzoek te voldoen heeft de Com missaris der provincie Noordholland besloten op te richten den polder de Buitenlanden on der Beverwijk. Overeenkomstig het in deze provincie ge huldigde beginsel zullen de waterkeeringen door den polder worden onderhouden. Een uitzondering is gemaakt voor de Pijpkade. de Havenstraat en de waterkeerend'e gedeelten van den Wijkermeerweg, aangezien deze als wegen door Beverwijk worden onderhouden en het raadzaam is, dat het onderhoud van weg en waterkeering niet gescheiden wordt Dienovereenkomstig is dan ook bepaald, dat de gemeente Beverwijk de genoemde water keeringen onderhoudt. VROUWEN ZENDINGSBOND. Maandag 16 November wordt in het Ned. Hervormd Vereenigingsgebouw een vergade ring van den Vrouwenzendingsbond gehouden. De leider van het Zeister Zendingsgenoot schap. zendeling P. N. Legène, zal spreken over „Het ontstaan van de Broedergemeente en haar wereldzending." DRIEHUIS Openingsuren hulppostkantooor. Het hulppostkantoor der P.T.T. aan den Driehuizerkerkweg zal voorloopig van half negen tot één uur en van twee uur tot half vijf geopend zijn. Voor Zaterdag is het sluitingsuur bepaald op drie uur. FACULTATIEVE LIJKVERBRANDING. Nieuwe oven in gebruik genomen. In het Crematorium der Vereeniging voor Facultatieve Lijkverbranding is dezer dagen een nieuwe oven in gebruik genomen. Deze moderne installatie werd geheel volgens het systeem van dr. ir. M. F. de Bruyne. technisch adviseur der vereeniging. ver vaardigd. De verhitting geschiedt door gas. Na den bouw van dezen oven. welke on geveer een jaar duurde, beschikt men thans over drie verasschingsgelegenbeden. De totstandkoming van een vierde oven kan men spoedig tegemoet zien en reeds is een oude afgebroken. De betonnen vloer is reeds gestort. Er wordt volgens dezelfde methode gewerkt. CASTRICUM VERGADERING. De Algemeene Bond van Gepensionneerden. afdeeling Kennemerland, zal Maandag 16 No vember in spoedvergadering bijeenkomen in de zaal van café P. Brouwer. De agenda ver meldt. o.a. verslag vergadering hoofdbestuur" te Den Haag in verband met algemeen ver trek en bespreking circulaire hoofdbestuur. OPSTELLING VITESSE. De opstelling van het elftal van Vitesse voor den wedstrijd tegen I. E. V is als volgt: K Zonneveld. H van Velzen. J. Tromp, Th Tromp, P. Stengs, G. de Groot. J. Zonne- veldt. Nic. de Zeeuw. F. Zonneveldt, L. A. Res en Nic. van Weenen. DOKTERSDIENST. De doktersdienst wordt Zondag waargeno men door dr. van Nievelt, Mient. Temeer kunnen wij gerust zijn, omdat wij de middelen van gansch Europa te on zer beschikking hebben. Engeland heeft in dertijd in Narvik de bus gemist. Toen had het met zijn vloot de kansen kunnen be ïnvloeden. Die tijd is echter voorbij en komt niet weerom. Dat geeft ons de rust en de gelatenheid, waarmede wij de toe komstige gebeurtenissen tegemoet zien, als mede net bewustzijn van onze kracht, die steeds weer aan den dag treedt, Maar bo vendien nog het bewustzijn, dat wanneer in de toekomst nog een Europa wil bestaan, het slechts bestaan kan, wanneer de Duit- sche wapens en de wapens der verbonde nen zegevieren. Toespraak van ir. Mussert. ien naam van het kamp Mussert, dat daardoor wordt herinnerd aan den tijd, nu meer dan honderd jaren geleden, waarin een Fransch- man Europa wilde overheerschen en de volkeren kapot wilde maken, zooals dat nu het streven is bij de aanslagen van Enge land en Amerika. Gij zijt, aldus de leider, naar den Arbeidsdienst gegaan, die een stuk nationaal-socialisme is. In den arbeidsdienst gaat het om de eer van den arbeid en om net herstel van de volkseenheid. Het na- tiionaal-socialisme breekt de schotjes af en wil één volk zien. De arbeidsdienst is daar uit voortgevloeid als een logische conse quentie. In ons programma van 1931, dat in dien tijd niets dan hoon ontmoette, is de eisch van een jaar arbeidsdienstplicht op genomen. Als de voorlooper daarvan hebt gij vrijwillig een half jaar gediend. Gij hebt daarna gevolg gegeven aan den op roep mede te werken aan den strijd om het zijn of niet-zijn van Europa. Na er op gewezen te hebben, dat Europa in het Oosten wordt bedreigd door het bolsjewisme en in het Zuid-Westen door het Amerikanisme, bracht Mussert den mannen van den arbeidsdienst den dank over van de beweging en van het geheele Nederlandsche volk. Draag uit, hetgeen gij gezien hebt. zoo drukte Mussert den man nen op het hart en zorg, dat het volk wak ker wordt. Nadat generaal-arbeidsleider De Bock in een korte toespraak verklaard had trotsch te zijn op deze mannen, vooral nu zij hun taak zoo goed hebben volbracht, besloot General-Arbeitsfiihrer Bethmann het appèl waarna het muziekcorps de indrukwekken de plechtigheid met het spelen der volks liederen besloot. Twee jaren „Vreugde en Arbeid". Mededeelingen van den heer H. J. Woudenberg. De gemeenschap „Vreugde en Arbeid' neeft baar tweeden verjaardag gevierd en naar aanleiding hiervan heeft de leider van het Nederlandsche Arbeidsfront, de heer H. J. Woudenberg, in de dagelijksche pers conferentie het woord gevoerd. Hij herin nerde aan zijn woorden, bij de opening de zer gemeenschap op 4 November 1940, even eens in de persconferentie, gesproken: „Dit is de aanvang van een groote omwenteling tegen de wereldbeschouwing van voor Mei 1940. de wereldbeschouwing van het kapi talisme. Op deze wereldbeschouwing wordt tegenwoordig van alle kanten critiek uit geoefend. maar een wereldbeschouwing sterft niet aan critiek. zij overleeft zichzelf en gaat daaraan te gronde. Het leven zelf brengt in ons nieuwe mogelijkheden en ver langens. die sterker zijn dan de oude voor stellingen." Spreker beschouwde de oprich ting van „Vreugde en Arbeid' als een van de nieuwe daden, waaraan het leven hangt en hij noemde verder eenige andere met de organisatie van den arbid verband houden de daden, zooals de onderbrenging van he' toenmalige N.V.V. onder zijn commissa riaat op 15 Juli 1940, de oprichting van het N.A.F. op 1 Mei 1942 en de inwerkingtre ding der verordening op 1 November j.l betreffende de ordening van den arbeid. Gaarne verklaarde spreker, dat bij een en ander veel erfenissen zijn aanvaard uit den vroegeren tijd, doch in wezen is in het N.A.F. een geheel nieuwe vorm gevonden. De gemeenschap „Vreugde en Arbeid" is een middel om het doel van het N.A.F, te bereiken. Haar eerste afdeeling: „Schoon heid van den arbeid" heeft vooral den laat- sten tijd een groote actie gevoerd voor reinheid in de bedrijven en ondanks de schaarschte aan materialen was het moge lijk in het afgeloopen jaar in 216 bedrijven nieuwe cantines en verbeteringen, verbou wingen en verfraaiingen in lokalen te doen aanbrengen. De volgende afdeeling is die betreffende „Volksontwikkeling", welke af deeling cursussen heeft ingericht voor Duitsch. Italiaansch, Engelsch, Fransch. boekhouden. E.H.B.O. en stenografie. Hier voor zijn in totaal reeds 28 avondscholen geopend, terwijl het aantal cursussen vele tientallen bedraagt. Voorts is een huisvlijt- actie ingezet en zijn reeds viif huisvlijtten- toonstellingen met in totaal 2540 inzendin gen gehouden, welke door 16.530 personen werden bezocht. De afdeeling lichamelijke opvoeding had als grootste succes zwemavonden met 35631 deelnemers. Er zijn vijf afzwemavonden ge weest. waarbij rond 500 diploma's van .Vreugde en Arbeid" werden uitgereikt. In 75 bedrijven werd een bedrijfssport- gemeenschap opgericht en verder loopen in deze afdeeling nog vele cursussen in bok sen. rhythmische gymnastiek, paardrijden en worstelen. De afdeeling „Kultureele ontspanning' vormt den hoofdschotel van ..Vreugde en Arbeid". Zij verzorgde b.v. 98 filmvoorstel lingen met 12401 bezoekers. In het geheel hebben 382.000 menschen aan deze kultu reele ontspanning, die mede bestond uit tooneel-, cabaret- en variété-voorstellingen en kinder-Zondagochtendvoorstellingen. deelgenomen. De volgende afdeeling: „Reizen en va- cantie" had met reis- en hotelmoeilijkheden te kampen, doch desniettemin konden 6476 menschen in de vacantieoorden worden on dergebracht en er werden 10.176 overnach tingen geteld. Aan deze afdeeling is ook een spaarsysteem verbonden, dat zeer goed vol doet. Met verschillende bedrijven werden uitstapjes gemaakt, waaraan 8000 personen hebben deelgenomen. De viering van het twee-jarig bestaan za) Maandag 16 dezer des avonds te zeven uur; met een voorstelling in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen ie 's Graven- hage geschieden, waaraan het residentie orkest en het ballet van de stedelijke opera uit Amsterdam zullen medewerken. BLOEMENDAAL Intrekking van strafmaatregelen. Voor Aerdenhout treedt de bekendmaking van 17 October weer in werking. De Burgemeester van Bloemendaal brengt ter algemeene kennis, dat de Commissaris- Generaal voor de veiligheid de represaille maatregelen wegens doorsnijden in deze ge meente van verschillende kabels der Duitsche weermacht, in den tijd van 1825 October 1942, ter openbare kennis gebracht bij zijn bekendmaking van 3 November 1942, heeft opgeheven, aangezien de dader is gevat. Zijn bekendmaking wat Aerdenhout betreft van 17 October 1942, ingetrokken bij voor noemde bekendmaking, treedt thans echter weer in werking, terwijl zijn voorloopige be kendmaking van 24 October 1942 eveneens als vervallen kan worden beschouwd. De weder van kracht geworden bekend making luidt De Burgemeester van Bloemendaal maakt bekend, dat den 12en October 1942 in Aerden hout in een opslagplaats der Duitsche weer macht door tot dusver onbekende daders brandstichting is gepleegd. De Commissaris-Generaal voor de veilig heid heeft de navolgende represaillemaat regelen gelast le. De door den brand veroorzaakte kosten komen voor rekening van de gemeente 31oemendaal. 2e. Alsnog door de Ortskommandantur aan te wijzen opslagplaatsen van de Duitsche weermacht zullen voor den duur van 8 we ken worden bewaakt. 3e. De tijd. waarin men zich niet in de open lucht mag bevinden wordt voor Aerden hout vervroegd van 24 uur tot 22 uur, zulks voor den tijd van vier weken. Het verbod om zich van 22 tot 24 uur in de open lucht op te houden geldt niet voor Rijksduitschers en de leden der N. S. B. en is evenmin van toepassing op buiten de ge meente wonend personeel. De bepalingen genoemd onder sub 3e. gaan in op 22 October a.s. om 22 uur. De Burgemeester heeft vastgesteld dat voor de toepassing van dit voorschrift voor Aer denhout wordt verstaan het gedeelte van de gemeente Bloemendaal. gelegen tusschen den Zijhveg en den Vogelenzangschen weg ter plaatse van de kruising met de spoorrails van de Amsterdamsche Waterleiding. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 1:5 NOVEMBER IJMUIDEN. NED. HEItV. KERK. Nieuwe Kerk, Kanaalstraat. 10: Ds. L. Lagerwey. Bethlehem.kerk. James Wa.ttstr. 3.30: Ds. L. W. Erdman, 10: Jeugddienst. H. M Stra.ting. De Goede Herderkerk. Velserduinweg. 10: Ds. G. F. CaMenbach. 3.30: Dr. M, van der Voet, te Haarlem-Noord. G.EREFORM: KERK. Gercf, Kerk. Noorden-kade. 10: Ds. S. We®biom,k, Voorher. H. Av. 3: Ds. W. Waim- steker, te Miomitfoomt. Gerof. Kerk. Burgemeester Rambomnet- laan. 10: Ds. W. Waimsteeker. 3: Ds. S. E. We®ho.iik. Geref. Kerk. Velserdultnveg. 10 en 3: Ds E. G. vacii Teylingen. Chr. Geref. Kerk. Marconistraat. 10 en 3- Ds. A. Zwiep. Oud-K«t!iolieke Kerk, Xoorderkade. 10: H. Dienst. 4.30: Vesper. Doopsge/.lnde Gemeente. Afd. Ned. Prot. Bond. 10.30: Dr. Bloemhoff. te Heiloo. Ned. Lutlierseh G.enootsehap Ver. geb. Kakvei-straat. Geen dienst. Geloofsgemeenschap „liet Leger des HeiJs", Oranjestraat 2. 10: Heilig»!ngtsdilernst 7.30Verliossingfaaniienko'inst. Donderdag: 7.30: HcelMgimgssami'enkO'mst. Evangelisatie „Gemeente Gods", Wlil'le- brordstraat 10. 4.30: Samenkomst. Ned, Herv. Evangelisatie. Oranjestraat 8 10 en 3: de heer Luitjes, te Oegstgeest. Vrije Evangelisatie. Wille-brordstraat 10 4: H. v. d. Brink, te Bloemendaal. Vergadering van Geloovigen, WLMems- beekweg 22A. 10: Broodbrelcen. Maandag S: Bijbelhespreking en Bidstond. Baptisten Gemeente. Willemsbeekweg 22. Woensdag S: Ds. L. de Haan, te Haarlem. Hersteld A post. Zondingsgem. Wille- brordstraat 10. 10: Godsdienstoefening. VELSEN Ned. Hervormde Kerk. 10: Ds. G. A. den Hertog, te Amsterdam. 5.30: Ds. Johs. Bronsgeest. Gereformeerde Kerk. Koningsweg. 10 en 3: Cand. A. J. Bos. te Enik.huizen. DRIEHUIS Ver. van Vrijzinnig Hervormden, gebouw Toflsdudmerlaan. 10.30: Prof v. d. Bergh v. Ey sin era. Geref. Kerk, gebouw Tolsdoitaerlaan. 3: Oand. J. Haltsma, te IJm-uiden. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. G. A. Barger, van Heemstede. Ned. Herv. Kapel. 10: Geen dienst. 4: Ds. J. Adr. Visser. Heid. Catech. Zondag 15. Gcrcf. Kerk. Burg. Enschedé laan hoek Frans Netsoherlaan. 9.45 en 3: Ds. H. J. ten Brink. Geref. Kerk In II.V. Wuste'.aan. 10 en 4: J. Blonet. hu'ppred. BEVERWIJK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. de Vries. Doopsgoz. Gem. 10: Dr. A0b. Vis. Ver. van Vrijz. Herv. 3: Ds. J. H. Hanine- man. uitt Uitgeest. Evang. Luth. Gem. 10.30: Ds. J. Ph. Ha-u- mersen. Geref. Kerk. 10 en 3: Ds. M. Fetitsnua. Vrije Evangelisatie „Maranathft", Ko ningstraat 41. 9.30: Bidstond. 10: Joh. H. vb® Oostveen. uit Alkmaar. 11.45: Zomdags- sohool. 12: Bij'belkkis (Jongeren 14-17 j.) 5: A. Th. Besselaar Jr., uat Amsterdam (Medewerking Zaugvereenigine)Dinsdag 7Zang v ere e n Lgl ngWoensdag 7 Bljbel'be- sprek'ing (J. PeereboomNoordwijk) WIJK AAN ZEE EN Dl IN Ned. Herv. Kerk. Geen opg. onitvamgen. VerccnigingsgelKMiw. 10: J. Lt.iutinge, uit Amsterdam. 7: Ds. W. A. Versteeg, hulpprediker. JHR. MR. B. C. VAN MERLEN OVERLEDEN. In Bilthoven is in den ouderdom van 79 jaar overleden jhr. mr. B. C. van Merlen, oud-burgemeester van Heiloo. Dinsdagmiddag om kwart over twee zal zijn stoffelijk overschot te Heemstede wor den teraardebesteld. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. LEVERING NUCHTERE KALVEREN. De levering van nuchtere kalveren op de bij zondere leveringsplaatsen wordt met ingang van Maandag 16 November 1942 stopgezet Nuchtere kalveren kunnen met ingang van genoemden da tum slechts op de slachtveemarkten ter levering worden aangeboden. 14 November 1942 Verloofd: ANNY VISSER en HENK DE BACK IJmuiden-Oost, Willebrordstr. 23 Velsen (Rozensteyn), Rijksweg 219 Geen ontvangdag. Eenige algemeene kennis- geving Verloofd: HIEKE LANGBROEK en GERRIT BERENDSEN Torricellistraat 32 Trompstraat 9. IJmuiden, 15 November 1942. Mevr. Loendersloot, Hoofdstr. 177, Santpoort, vraagt een zeltst. hulp in de huishouding of 'n Werkster. Biedt zich aan Mej. J. Hoogendoorn, A 188 Mij drecht. gevraagd voor Midden-Duitschland loonwoorwaarden Inlichtingen en aanmelden bij het GEWESTELIJK ARBEIDS BUREAU, afd. Vrouwenbemid deling, Kleine Houtweg 18 te Haarlem, of een der Bijkantoren RADIO gevraagd, f 200,tot f 600, Brieven m. type en prijsopgave no. T 841 Bureau van dit blad. FOTOTOESTELLEN te koop gevraagd. Hollywood. Kalverstr. 119, IJmuiden-Oost. Trimmen, plukken, wasschen, ontklitten, oor-, nagel- en tan- denverzorging zijn in onze prijzen inbegrepen. Kynologische In richting „De Ijdeltuit" GEBR. VEENINGA Jacobijnestr. 10-18 - Tel. 13265 Haarlem. 'n Dosis vitaminen.... krijgt U, wanneer U bij Uw broodmaaltijden Uw boterham met één sneed je belegt. Vraagt het Uw bakker. Laat het U regelmatig bezorgen. Let op den naam. Gebruikt juist NU ter kalmeering van Uw zenuwen. Drogisterij Borghouts KANAALSTR. 76 - IJMUIDEN gevraagd. Br. met merk en prijs- opg. no. T 899 Bur. v. dit blad. SPECIALE CURSUS (Ballet) VOOR DAMES VANAF 16 JAAR Afd. Rhythm. Gymnastiek GROENELAAN No. 1. BEVER. UHJK. TREKKERS Personeel gevraagd Te Haarlem in gez. v. 4 pers. pretfilgc zelfst. WERKKRING agb. v. meisje v. dag en nacht. Veel vrij. Br. no. T 89 7 bur. blad. Gcvr. MUISJE v. d. morgen uren. De Genestetlaan Drich Net betrouwbaar MEISJE ge- vr. v. d. of d. en n. in gez. v. 3 pers. voor nu of later, Hard draverslaan 1, Santpoort Stat. Gevr. flink zelfst. MEISJE v dag of dag en nacht, in gez. m. k Wijn. Daniëlslaan 13. Santp.-St NET MEISJE gevr. voor hulp in huish. Genegen alle werkzaam heden te verr. In gez. v. 3 pers. Zondags vrij. Van S-5 u. Goed loon. Mevr. Schouten. Wijn. Da niëlslaan 12, Santpoort-Station. NET MEISJE gevr. voor heele of halve dagen. Leeftijd 18 j. Adres: Rijksweg 454, Santpoort Gevr. NET MEISJE v. d. en n of v. d. dag bij 2 menschen, goede beh. in Santpoort, Br. no. T 01 bur. v. d. blad. Pe: soneel aangeboden Besch. jongedame, dipl. Huish sch. enz. zoekt per l Jan. beir. als HULP IN HUISH.. hulp bij kin deren of iets dergelijks, intern waar hulp voor 't werk aanw. is Hoog sal. geen vereischte. Br Stationsweg 9, Velsen. Diversen te koop gevr. Te koop gevr. PRIESCHE STAART- OF STOELTJESKLOlv Br. no. T 873 bur, v. d. blad. KLEIN BROEI KASJE gevr Br. niet prijsopg. no. T 900 bur v. d. blad. Te koop gevr. 2 PLUSFOURS P. of 2 trainingsp. lft. 9 en 10 j. lepenstr. 23. Dm. O. Te koop gevr. GASGEYSEIÏ. fl. maat en banketbakkerssnel- eger van 1 KG. Pr. Hendrik straat 114, IJm. Oiversen te koop Te koop MODERNE RADIO. Noorderlaan 38, Velsen-Noord. Paar z.g.a.n. lage HEEREN- SGH. te koop m. 45. Br. no. T S9G v. d. blad. T. o. agb. WERKBROEKEN en jassen, blauw, groen en wit. 2 opknoopjassen, overhemp en 2 boorden (15J4)- Alles o.k. Ook Zond. tot 7 u. Tuindershofje 13, IJmuiden Oost. ENGELSCH KETKAMER- \MEI BLEMENT te koop. Vel- serdulnweg 229, IJm. O. Te koop pr. stalen SCHAAT •iEN m. kalfsleder schoenen, aan geschroefd, z.g.a.n., m. 40. Ken- nemerplein 12, IJm. POPPENWAGEN m. toebeh. poppenledlk. m. 2 baby-popp.. mod. luidspr., vogelkooi en kin derstoel. Pr. Steynstr. 19. IJm. Hooge HEERENSCH. m. 41 te koop agb. Pr. Krugerstraai 29 IJmuiden. TE KOOP wintermantel z.g a.n. m. 40, zw. pumps 37-38. D schoenen m. 39, 40. 41. Velser 'n-oekslraat 17. Santpoort. Te koop Noppens WEDSTRIJD BRANDKASTJE 28 x 2S x 38 binn, m. Pelsstr. 24, Velsen-N. Duitsche HERDERSHOND teef, te koop. Anderhalf jaar. Br no. T 80S bur. v. d. blad. Tc koop hooge zw. H. SCH. 42 zw. h. molières 43. zw. Ieerer beenkappen, br. D. laarsjes m flan. gevoerd m. 38. Damessch 38, gymsch. 32, k. duo v. fiets Na 6 uur. Adr. bur. v. d. blad. Te koop eiken DRESSOIR Gevr. 1 pers* opklapbed. matting en vloerkleed. Hagelingerweg 133 Santpoort, GEEJS II HUUR BETALEN! Blijf niet Uw geheele leven huur betalen. Ook U kunt door ongeveer 5-7 jaar bij ons te sporen onbelast eigenaar van'n huis worden. Vraagt direct inlichtingen over het ROHYP-systeem 1 N.V. BOUWKAS ROHYP singel 202-208 - amsterdam. Inlichtingen worden verstrekt door C. VISSER Hzn„ IJMUIDEN Makelaar en Taxateur - Wijk aan Zeeerwee 91 - Telefoon 4830 Nu de nieuwe bepaling „Kindervocdcel uitslui tend op beschuit-, melk-en rijstbon" van kracht is geworden, volgt hieronder een opgave van bonnen (hans noodig voor artikelen, die in al onze filialen en depóts verkrijgbaar zijn. i BacLhouü 9 flesschen v Kindermelk isysteer pim. 0,4 Baby-Yoghurt, P/4 liter Voedingssuikers; Fantomalt, of Ier bereiding von volle zure melkvoeding Citromolt, 1 bus van 200 grom Melksuiker, 1 bus van 300 gram Farine Laclée (d.i. een volledige zuigelingenvoe ding, waaraan geen toevoeging meer noodig is) 1 bus van 350 gram Kindermeelsoorten; Rijstebloem, Tarwebloem, Gerstebloem, Hygeameel, 1 pak van 250 gram Maïzena, 1 pak van 250 gram Babybiscuits, 1 rol van 225 gram Al onze melkproducten, behoudens de baby-yoghurt, zijn ge steriliseerd en zijn dus onbepaalden tijd houdbaar I UITKNIPPEN EN BEWAREN. uo OS 2 5 5 TE HUUR GEVRAAGD te SANTPOORT even T 890 bureau van dit blad. Te koop agb. nieuwe WIEG m. bedje en baby-kleertjes. Keizet Wilhelmstraat 9, IJm. Te koop nieuwe JAIDSPRE KER, merk Philips. Velserduln veg 154, IJm. O. - Te koop 5 witte LEGHORN HANEN. Zuiderkade 11, IJm. Te koop agb. BRANDKAST. 85 x 60 x 45. brandvrij. Tev. te koop gevr. rubberlaarzen m. 4 4- 45. regenpijpen, goede piano Oosterduinweg 50, IJm. Wegens teleurstelling nieuwe KINDERW. en ledikant je te k Adr. bur. v. d. blad. Z.g.a.n. PHILIPS RADIOTOE STEL te koop. Van Speykstraat l. IJm. O. Net onderh. INVALIDE-WA GENTJE te koop. duwwagentje Adres te vera. bur. v. d. blad. Te koop j. GEIT. halfwas ku- nijnen, boerenkool, brandhout en 1 M. mest. Lindenstr 14. IJm. O Te koop mod RADIOTOE STEL en electr. waschmach. m wringer. Stephensonstr. 60, IJm. ALGEMEEN VERKOOPLOKAAL Nieuwe Gracht Haarlem - Makelaar P. Hoogeveen Zn. INBOEDEL-VEILING op WOENSDAG 18 NOVEMBER a.s., aanv. des morgens HALF 10, waarbij algeheele complete INBOEDEL, bevattende diverse AMEUBLEMENTEN. KARPETTEN. GORDIJNEN, zeel' mooie SCHILDERSTUKKEN etc. KIJKDAG: DINSDAG VAN 10—3 UUR. Veiling Buitengoederen: Dinsdag 11 uur. Hiermede verzoeken wij U beleefd doch dringend in verband met een onverhoopt vertrek Uw nieuwe adres aan ons kantoor Beverwijk, Bi'eestraat 95 te willen opgeven, opdat wij ons dan bij schade, premie-inning enz. direct met U in verbinding kunnen stellen. Wilt U ons dan tegelijkertijd opgeven waar de verzekerde goederen zich bevinden? Bij voorbaat vriendelijk dank voor Uw medewerking. Hoogachtend, p.p. N.V. voorheen D. TEER A. K. J. MULLER J. C. DE MAIJER N.V. MAKELAARS EN ASSURANTIEKANTOOR v.h. D. TEER BEVERWIJK, TEL. 3230 - IJMUIDEN, KENNEMERLAAN 120 Kookkachels en kooktoesteilen Iedereen die duindoornbessen wil zoeken tegen vergoeding van 1.50 per k.g. of 3.75 per slofje van 5 pond kan zijn adres opgeven. Zoodra voldoende deelname is aangemeld volgen instructies. De veiling zorgt voor mandjes en voor toestemming en geleide om 't duin te betreden. Opgave aan: COöP. TUINDERSVER. KENNEMERLAND, BEVERWIJK Te koop 2 paar J. SCHOENEN m. 2S en 29. Bakker, Ahornstr. 119, IJmuiden O. Te koop 8 M. dik RUBBER TUINSLANG, z.g.a.n. Rijksweg 428. Santpoort. Te koop z.g.a.n. LEEREN JEKKER v. fl. persoon. Jac. van Heemskerkstr, 89. IJmuiden. TE KOOP pracht j. jas 1. 12 j. f 20, woll. gebr. m. jurk, I. mouw 12. 2 woll. vestjes 5 en 3. 4 m. jurken f 4. f 4, f 2, 1, 1 blousje 0.75, 2 m. mantels 6 en f 4. Alles leeft.. 10 j. Casem- brootstr. 57, IJm. O. TE KOOP zw. gelakt kachel- scherm 1.20 M.. omklapb. kamer scherm h. 2 M br. 1.20. essen- hout m, trip. paneelen. Hoofd str. 125, Santpoort. Agb 2 prachtige VOLBLOED GEITEN met ruim voldoende wlntervoer. H. PrentSpieghel- laan 13. Driehuis. Te koop mod. electr. RADIO merk Waldorp met gramofoon. P, Blokker, Kanaalstraat 70, IJm.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 4