Dag der Nederlandsche Politie. BUBBELTJE EN KNOR ^ySWEEQECOMPETITIEHELFT GOED INGEZET. !1 No :t No :i x« IS N 13 Xo Verheugende overwinningen der IJmuidensche eerste klassers. Noch Emma noch De Volewijckers konden doelpunten. TyV.S.V. had niet te veel moeite. Maar Emma was zeer verzwakt. 1 NA S X« 1 Xc 1 Xc Do IJMUIDEN. Zooals ook de uitslag weergeeft Xe ad V.S.V. niet al te veel moeite met Emma. en alvers, die ter gelegenheid van zijn Zaterdag S No tsloten huwelijk de rood-witten aanvoerde, heeft S v- eten dag veel genoegen van het team beleefd, c Van stonde af aan gaven i „t stonde af aan gaven de IJmuidenaren v vjnthousiast partij en al dra bleek dat zij ln alle s Xe pachten de meerderen waren over de bezoekers. S No v.S.V. was volledig, doch bij de Dordtsche club 8 No »ren nog al wat vreemde gezichten. Zoo speel- 1 No en Matten voor Zwaan op de recntsachtei- 8 No !«als' Uzermans was vervangen door door Van er Starre, die inmiddels van zijn blessures ge- 1 T-iJ>ezen was' en in de voorhoede waren W. Roubos u vi e plaatsvervanger voor J. v. d. Gyp en Achter- s No erg de invaller voor Van Welzenls. Tijdens den Dtmfedstrijd moesten W. Roubos en Smith zich bo- Xojondlen nog laten vervangen door Tuk en Le- zoodat het te begrijpen is. dat de bezoe- I jyr. ;ers het zwaar te verantwoorden hadden, temeer «-at dan de kern van het zoo gehavend** «Bima moest vormen er hopeloos „uit" was. x°t gij V.S.V. was slechts Van de Gevel iets bene- No |en zijn gewonen vorm. Doelman Blom vliet doet l No leeds meer van zich spreken, Voet speelde goed. I Not Vries toonde ztjn bekende spel en de beide No anthaifs Poulus en Van Osch hadden een bij- No #ntler 6°eden wedstrijd. In de voorhoede waren «e:en keer geen zwakke plaatsen. Van der Lugt ^ct het .voor hem gebruikelijke aantal kansen t. doch was niettemin een voortdurend- Jevaar voor de met te sterke Dordtsche achtei- Wtoede. Van der Kuil bleek zich volkomen tc ebben hersteld. Balvers speelde volgens zijn re- utaiie en Sterk en Van Zand. welke laatste it eerste helft niet voldoende in het spel were trokken, zien op een voortreffelijke partij hulp chtl nroci vsbe-Sc s on dez« ager tage 5 N.O. hoo a ter Reeds spoedig nam de thuisclub de leiding toen aelman Minnaard een hard schot van Sterk niet oldoende behandelde ea Van Zand den terug espronger\ bal inschoot. Even hiervoor bleek de zwakte van de Dordt- che aanval reeds toen bij een misverstand tus- :hen Van de Gevel en Poulus een eenvoudige jns onbenut en. nadat V.S.V de leiding had Itnomen, een fout van De Vries zijn eenige in lezen wedstrijd ongestraft bleef. Bij het nu volgende voortdurende overwicht /an «ie thuisclub wist Van der Lugt met een ver- taarlijk schot den stand op 2—0 te brengen, doch Ie zwakte van de verdediging der bezoekers iwam eerst recht bij het derde doelpunt van V. i.V., in combinatie tusschen Sterk en Van der ,ugt gemaakt, tot uiting. Gesterkt door een 30 voorsprong pakte V.S.V. in de tweede helft flink aan. Het begon me! vliegend schot door Van Zand en het mis- van een opgelegde kans door Van der Lugt. den direct daarop volgenden aanval bracht Zand snel op, hij schoot en wederom had oelman Minnaard den bal niet klerpvast, waar- loor Sterk, nadat deze handig Roubos om- llijpeeld had, fraai kon doelpunten. De bezoekers waren nu geheel verloren V.S.V. .on zich zelfs de weelde van het missen van vrij envoudige kansen veroorloven, doch de rood- Itten wisten deze ook wel te benutten. Vooral erk. die op buitengewoon mooie wijze voor het doelpunt zorgde en ook in de nadien nog door m der Lugt gemaakte goals, (de zesde en de tvende) een groot aandeel had. Emma hield zoo goed mogelijk stand. Doel- «n Minnaard wist ten siotte een algeheele Itbacle te voorkomen hij maakt op deze wijze ijn enkele fouten nog goed. a/an .n kon z 2 r j)e V olewijckers-Stormvogels: Niet fraaimaar wel spannend. AMSTERDAM De wedstrijd De Volewijckers mvogels is in een kleine, doch reer ver lende zege voor de Vogels geëindigd. De beide elftallen stellen zich onder den noga van wak leidenden scheidsrechter als volgt op: 12.15 le Volewijckers: Volgers. v. Gelder., de Boer. ran Steen. KÓnradt, Otter. ,mit, de Ruyter. de Jong, De Bussei. H. Smit Itorm vogels: Kraak. Visser. Schippers, Zwemmer, Schoorl, Goedhart. Pel., Hessels, Keur, Meyer Opbergen eerste aanvallen waren al dadelijk voor De Mewijckers. maar werden door de stevige backs der Stormvogels, Schipper en Visser, en in laat- iie instantie den doelman, Kraak, afgeslagen Schoorl, die in dezen wedstrijd een meer ver dedigende houding aannam, speelde veel beter dan legen H.B.S. te Den Haag. De beide kant- halves hebben zich ln dezen wedstrijd ook zeer goed van hun taak gekweten Wat de voorhoede betreft deze deed bij zeer vele slechte dingen, enkele goede aanvallen, waarbij in de laatste minuten hel eenige on win nende doelpunt door Hessels, die door het niet verschijnen van Verdam, ln moest vallen, ge maakt werd. Naarmate de tijd vorderde, werden de aanval- ,on van De Volewijckers steeds onsamenhangen der, terwijl de Umuider defensie, die steeds beter an het veld begon te wennen, moeilijker te pas aren bleek te zijn. De laatste minuten voor de rust wisten Stormvogels zelfs het spel te verplaatsen en trad het zwakke spel van de Volewijckers-backs te voorschijn, doch de Stormvogels-aanval wist een doelpunten te maken, zoodat deze slecht! erste helft ..dubbelblank" inging. Dadelijk na de rust was Volewijckers wee voor het Stormvogelsdoel, doch steeds wei den de navallen door de zeer goed spelende defensie afgeslagen, in welke periode doelman Kraak tich uitstekend weerde. Aanval op aanval volgdt op het Stormvo (els-doel, met een enkelen uitval der Vogels als opluchting. Vele hoekschoppen werden door De Volewijckers genomen, maar steeds waren het doelman Kraak. Visser. Schippers of Schoorl, die meevierend uit den strijd kwamen. Door de groote krachtsontplooing der Vole wijckers, die alles op den aanval gooiden, werd Rn der uitvallen van Stormvogels hun nood- k"'pel. kreeg na eenig heen en weer getrap den te pakken en plaatste het leder door n~-- „«seis, welke er mede naar binnen zwenkte «en verraderlijk hard schot hoog in "de touwen ioeg. Een herboren Terrasvogels! Alles sloot als een bus. SANTPOORT. Een herboren Terrasvogels- elftal heeft geducht wraak genomen na de zoo smadelijke nederlaag van een week geleden. Wa, het verleden week. Den Helder, dat den toon aan gaf, thans waren de rollen omgediaaid en be heerschten de Santpoortenaren, die «og vei Douma en Van Gelder Sr. misten, het veld. De thuisclub heeft wederom een gevoelig verlies (eleden door het vertrek van Klumper. De elftal rommisie had besloten eenige wijzigingen ln het elftal aan te brengen, die wij toejuichen. Taber- n«l debuteerde op de rechtsbuitenplaats lang niet onverdienstelijk en met wat meer routine zal men van dezen speler ongetwijfeld nog Ptoj er beleven. Het is dezen middag echter duidelijk RU.ken. dal de VOJ.ls aeer we.aig idee 1»» «tl op die plaats te blijven, waar zo door ae ne derlagen van den laatsien ^komen waren en tenpn het SDel van dezen middag is net ons «ei ielijk een vraagteeken hoe een dergelijke liomo- jeene ploeg op een dergelijke plaats kon Alles sloot als een bus. fraai combineerend trok middenllnle .rok gM «orhoede n.ede en al* nel nood g d« achterhoede een handje te helpen. Kraak en Bunschoten Jr. weerstonden echter lederen aan- 'Hiermede willen wij echter niet zeggen dat Deo Helder een slechten wedstrijd speelde De veide dizlre was stabiel en de drie doelpunten, die ze tezen" zich gemaakt zag, moeten dan ook gehee. un een verrassenden aanval toegeschreven *De thuisclub nam direct na den in handen en doelverdediger Boogaaid m°es dan ook herhaaldelijk handelend optreden. Voor- looplg werden de Heldenaren «eheel op eigen helft teruggedrongen en de sporadische aanval len liepen te pletter op de hechte Eerst na veertig minuten zag R8bken Jen corner de thuisclub de leiding te S®^en (1— Na de thee stond een gehee! ander Den Heider- elftal in het veld. Het was bezieldmd de BOg- l'ge geestdrift om te winnen, doch halfllnie en verdediging der Vogels stonden pal en visten lederen aanval af te slaan. Na oen kwartier spe len werkte Terrasvogels zich weer wat los en fraai combineerend van vleugel tot vleugel trok men ten aanval. Toen De Ruyter een pracht kans »an Zaal bood, aarzelde deze ntet en van verren afstand loste hij een schot, dat Boogaaid volko men verraste (2—0). Wederom was het Den Helder, dat het initia- Wij zagen: F.5. V.-Emma. Br. Maarwij zagen geen in eigen - terrein-vorm-spelend V.S.V. Drommels nog toe, wat hadden de roodhemden er dezen middag zin in! Ze dartelden als veulens over het groene veld, schoten en scoorden er op los, als of er geen Emma bestond en hielden dat alles tot het einde aan toe vol. Was dit nu alleen, omdat Balvers het lidmaatschap der vrijgezellenclub had op gezegd en dezer dagen als lid van B(ond) V(an) G(ehuwde) M(annen) was aangeno men? Dan zou ]e bijna willen, dat elke 14 dagen zoo tegen den tijd van een thuiswedstrijd dus een V.S.V.'er in de huwelijksboot stapte! Ter eere van net heugelijk feit mocht „Wimpie" dezen middag als aanvoerder fungeeren. Zonder veel omslag had Ab de Vries, goedig ais hij nu eenmaal is, de Emmaërs aten dezen middag gewoonweg uit zijn hand afstand van zijn rechten gedaan. De nieuwe aanvoerder had zeker op duidelijke wijze z'n consignes gegeven, althans het liep gesmeerd in de roodwitte ploeg! Zelf maakte hy geen doelpunt, maar waar de andereji dit deden, was dit dezen middag bijzaak. Hij gaf, even als Van der Kuyl, die ook niet scoorde, afgemeten cen ters en schoot een paar maal net in Min- naade's juist-op-dat-moment-veilige-ar- men of tegen het houtwerk. Zoo ooit, dan kwam in deze ontmoeting de waarde van goede buitenspelers naar voren en werd door Sterk en Van Zand duidelijk gedemonstreerd, dat je bij een goede opvatting van je taak als vleugel speler heusch geen lid van *t binnentrio behoeft te zijn om schietkans te krijgen. Sterk nam „maar even" drie doelpunten voor zijn rekening. Ze werden alle drie uit vrijwel dezelfde.positie gemaakt, u weet wel, zoo vóór den keeper langs, om dan in 't zijnet te verdwijnen! En wat zegt u van „old Gerrit?" Ja zeker, mijnheer, drie doelpunten nam deze „krulle- bol" voor zijn rekening en ze waren van goede kwaliteit! De elftalcommissie-leden, mitsgaders scriba Scheeres, gnuifden en keken de stellers van het bekende „ulti matum": De Vries midvoor en Gerrit aan den kant, uitdagend aan. Ja, inderdaad en in ernst: Van der Lugt speelde een goede partij, niet alleen omdat hij drie doelpunten scoorde, maar ook, om dat hij tenminste nu aan spelverdeelen toe kwam en het tempo niet drukte. Het ligt voor de hand, dat bij zoo'n doelpuntenhonger van de V.S.V.-aanvallers de jongen bij het scoringbord het druk had. Vooral Sterk gaf hem eenmaal druk werk: Nauwelijks had hij de 4 er in geschoven, of Sterk deponeerde nummer 5 in het net. Daar had de schavuit blijkbaar niet op gerekend en het duurde even voor het scoringbord „bij" was. Die risico wilde hij blijkbaar geen tweeden keer loopen en toen Van der Lugt er 60 van had ge maakt, hield hij uitdagend het bord met de 7 er op al in de hoogte. De „nul" op het andere, bord behoefde niet verwisseld te worden, wat een pluim op den hoed der V.S.V.-verdediging be- teekent. Ja, zij was onder aanvoering van Poulus en De Vries lastig te passeeren. Zelfs de gevaarlijke linkervleugel der Em maërs kon weinig uitrichten. Slechts drie maal kwam Blomvliet's doel werkelijk in evaar, doch tweemaal weigerden Achter berg, c.s. hardnekkig om te doelpunten en en den derden keer voorkwam het hout werk een doelpunt. Tijdens en na den wedstrijd verkondigde de jongenstribune, dat er geen club in Ne derland was, die V.S.V. kon verslaan. Ja, inderdaad, als V.S.V. zoo blijft spelen, dan... dan zal zelfs Feijenoord een „hele hijsch" aan haar hebben laatste, die goed door Raaymakers werd geno men, kon De Boer uit een schermutseling Kin- heim de leiding bezorgen (1—2), waarmede de rust nging. Na de hervatting ontwikkelden zich aan beide kanten goede aanvallen, welke bij H.F-C. een ge vaarlijker karakter hadden. Ongeveer na 10 mi nuten kwam de bal uit een aanval over links bij den H.F.C.-middenvoor. die Danlëls passeerde 12—2). Ook nu weer een gelijk oopgaande strijd -net kansen aan beide zijden, totdat 10 minuten vóór het einde een hoekschop bij Kinhelm ont stond. Deze werd fraai genomen en ineens inge zet (3—2). Kinheim gaf zich nog lang niet gewon nen, maar H.F.C. rook de overwinning en pro beerde deze veilig te stellen en te vergrooten. wat 5 minuten voor tijd uit een hoekschop ge lukte, waardoor de goede oude H.F.C. een door technisch beter spel verdiende zege op de geel zwarten had behaald. V.V.B. op eigen terrein verslagen. Zooals verwacht kon worden is het den bezoe kenden Heemskerkers gelukt V.V.B. op eigen terrein er onder te houden, hoewel dank zij doel man Olivier, die ln uitstekenden vorm was, het resultaat tot 1—2 beperkt bleef. Van begin tot einde was het een spannende ontmoeting, welke A.D.O. echter verdiend ge wonnen heeft. Het spel van A.D.O. was zoowel combinatie als in aanval veel beter dan dat ,„.i de gastheeren, die betrekkelijk weinig kaar- speelden en slechts armelijk voetbal vertoonden Wel werd door V.V.B. hard gewerkt, maar het naperde aan den opbouw van doortastende aan vallen. Direct na den aftrap bleek dat belde partijen er het beste van wilden maken, daar het spel voortdurend op en neer golfde en liet zien, dat de rivalen aardig tegen elkander opwogen, Toch was het A.D.O. welks linkerwing voornamelijk gevaren opleverde, doch de V.V.B.-verdediging er aanvankelijk wel raad mee. De Brees- apers moesten het hebben van snelle vleugel- uitvallen. hetgeen veel hoofdbrekens met zich bracht voor de achterhoede van A.D.O.. waar Kloes zich onder de lat eveneens goed weerde. Zonder doelpunten kwam de rust. Na de hervatting was het weer A.D.O., dat tief in handen nam en nie» zonder succes. Uit een schermutseling voor het doel wist Lem het zoo zeer verdiende tegenpuntje te scoren (21). Dit was voor de thuisclub het sein, de zaak nog ste viger aan te pakken en vele malen ontsnapte het Helder-doel dan ook aan een doorboring. Fraai drlehoekspel tusschen Röbken, Zaal en Van Gel der Jr. stelde laatstgenoemde in de gelegenheid met een onhoudbaar schot Terrasvogels in vei lige haven te brengen (3—1). De thuisclub trok zich thans terug in de verdediging en wist in de resteerende minuten de zwaar bevochten over winning veilig te stellen. K.F.C.—Santpoort 5—1 Santpoort kwam in deze ontmoeting In een ieuwe opstelling uit. De halfbacklinle was ra dicaal gewijzigd, terwijl ook de voorhoede ver andering had ondergaan. Deze nieuwe opstelling voldeed zoo slecht, dat na de rust Tromp en Slok hun oude plaatsen maar weer innamen. Van toen af aan ging het weer beter ondanks het feit. dat Maarschalk wegens een blessure was uitgevallen, om plaats te maken voor Nijssen. Toen stond dus meteen de oude half-Iinie NijssenTrompSlok weer in 't veld en deze deed het heel wat beter dan die. welke bestond uit Meyer—Slok—Wijker. hoewel dient erkend, dat Wijker het op de voor hem vreemde plaats lang niet slecht deed. Voor de rust was er maar één club, welke speelde en dat was K.F.C. De Kooger-aanval speelde een frisch, vlot spelletje, waardoor de Santpoortsche middenlinie bij herhaling over speeld werd. De roodblauwe achterhoede deed, wat ze kon. maar dit belette K.F.C. niet een vei- ligen i0 voorsprong te behalen. Vooral de twee de goal een kopbal van den uitstekenden linksbinnen der Koogers was een mooi doel punt. Na de rust ging het in alle opzichten beter bij de Santpoorters dan daarvoor. De Kooger aan vallers kregen minder gelegenheid om te schie ten, terwijl bij de Santpoortsche voorhoede in dit opzicht juist verbetering viel te constateeren, zoodat doelman Klokkemeyer nu meer te doen kreeg dan ln de eerste helft en de oude crack Bley kon toonen, dat hij nog een beste partij halfback kan vertolken. Belde par,tij doelpuntten eenmaal Santpoort door Hoenderdos zoodat met 51 het einde kwam. Vier doelpunten uit hoekschoppen. Bij H.F.C.-Kinheim. HAARLEM. Het is den geel-zwarten aan de Spanjaardslaan niet gelukt om den leiders slechts één puntje afhandig te maken, waardoor Kin heim op zijn retour is gebracht en H.F.C. zich steviger aan den kop heeft gezet. Het was een mooie ontmoeting, waarin H.F.C technisch de meerdere was en daarom ook ver diend heeft gewonnen. Cnossen. die verhinderd was, werd vervangen door Prinsen, die linksbin nen speelde. Versteeg was verhuisd naar de links buitenplaats en Kuilenburg deed het als rechts half zeer goed. De achterhoede van de geel- ten was niet zoo op dreef als gewoonlijk en /as vooral het geval met den rechtsback, wat voornamelijk te wijten was aan het vlugge open aanvalsspel van de Haarlemmers. De midden- linie reageerde aardig terwijl schotvaardigheid bij Kinheim ontbrak Maar ook het geluk was niet met haar. Het begin was voor beide partijen gelijk op gaande met wisselende kansen, waarbij geen dir ploegen eenige meerderheid had. Na een ver- geefschen H.F.C.-aanval ontstond een hoekschop. Hieruit kwam de bal tusschen een kluwen van -pelers en de middenvoor van H.F.C. wist langs één van de vele beenen te scoren. Wel trachtte Van der Wateren achter de doellijn de kans keesen, doch dit had geen resultaat (1—0). On middellijk na den aftrap volgde een aanval var de geel-zwarten. Een goede pass van Prinsen be- nuttte De Boer door een mooi doelpunt te fabri- ceeren en de partijen aldus op gelijken voet te brengen (1—1). H.F.C. kroop door het bekende oog van de naald toen Raaymakers door goed doorzetten een pracht kans kreeg, doch een been van een verdediger keerde het zeker schijnende doelpunt. De veldverhoudtng bleef gelijkwaardig totdat even voor de rust niet minder dan 4 hoek schoppen bij de H.F.C.-veste ontstonden. Uit de A.D.O. won met 1-2. sterk aanvallend op trad en op de achterhoede van V.V.B een zoodanlgen druk uitoefende, dat deze alle zeilen moest bijzetten om erger te voor komen, waarin Olivier een groot aandeel had. Langzamerhand kwamen de gastheeren los en het doorzetten van linksbinnen De Boer werd met een goed schot, dat via een A.D.O-been *:ng. met succes bekroond. <10). A D O. was dit échter te veel en zij gooide er nog een dosi> kracht op. Een vrije schop van rechts bezorgde den Heemskerkers den gelijkmaker (1—1). Nu bleef A.D.O. het beste van het spel behouden en V.V.B. moest sterk verdedigen om de balans in evenwicht te doen blijven. Bij een goeden aanval van de bezoekers, rea geerde P. de Greef niet snel genoeg, waardoor de A D.O.-Unksbuiten in vrije positie gelegen heid kreeg onhoudbaar te scoren (1—2) We', trachtte V.V.B de kansen nog te doer, «eerer. en althans een gelijk spel te behalen, maar A D 0. gaf geen gelegenheid meer en behield het overwicht. Het was in den resteerenden tijd aan doelman Olivier te danken, dat de nederlaag, door zijn buitengewoon werk onder de lat tol deze cijfers beperkt bleef. 1.E.V. speelde gelijk. I.E V. heeft den leiders van haar afdeelmg te Castricum een glijk spel (3—3) afgedwongen en daarmede Vitesse het eerste verliespunt in haar zeven tot dusver gespeelde wedstrijden toege bracht. I.E.V. heeft nu de kans behouden om „ln de running" te blijven. Morgen komen wU uitvoerig op den wedstrijd terug. Waterloo weet van geen ophouden: 7—1 Na twee weken rust bleek de doelpunten honger van Waterloo nog niet te zijn vol daan. Van Terrasvogels 2 werd met met minder dan 1—7 gewonnen. Reeds spoedig brachten eenige aanvallen twee doelpunten op, waarna de Santpoorters tegenscoorden. Nog voor de rust bracht Waterloo den stand op 13. In de tweede helft werd de tegenpartij eveneens overspeeld. Er werden nog vier doelpunten gemaakt.. Waterloo 2 speelde met eenige invallers tegen D.E.M. 5 en kon net niet verder bren gen dan tot een gelijk spel (1—1). Veel bedrijvigheid in gemeente Velsen tijdens Rede van burgemeester over taak en verantwoordelijkheid Schouw van den dag: De dag der Nederlandsche politie werd in de gemeente Velsen door veel bedrijvigheid gekenmerkt. Op talrijke manieren werd veler aandacht In be slag genomen, 's morgens vroeg door een marsch en een défilé, 's middags door een voetbalwedstrijd en een demonstratie met politie-honden en 's avonds door een cabaretavond tijdens welken den burgemeester, de heer Tj. O. v. d. Weide, in een met belangstel ling aangehoorde rede de taak en ver antwoordelijkheid naar voren bracht. Bovendien hebben de agenten op vele plaatsen met de roode bussen van de stichting Winterhulp Nederland een straatcollecte gehouden. Marsch en Défilé. Den dag werd op goede wijze begonnen met iets, dat voor de gemeente Velsx tot dusver iets ongewoons was, namelijk met een marsch met een défilé. Eerst begaven de agenten zich onder leiding van inspecteur iweede klasse G. J. Timmermans, door enkele straten, waarna zij zich bij het hoofd bureau van politie aan het Tiberiusplem opstelden. Het défilé had plaats voor den waarnemenden commissaris van politie, den heer P. IJtsma, hoofdinspecteur, die in ge zelschap van inspecteur eerste klasse E. Tuinstra was. Het corps werd voorgeleid door inspecteur tweede Klasse H. Roelofs. Na deze plechtigheid werd een rondgang gemaakt, die vele belangstellenden trok. Voorop marcheerden de agenten, daarna volgden vier Rijksspeurhondengeleiders, achter hen reed de motorbrigade en de stoet werd besloten door den sepronenwagen en den overvalauto. Allen maakten een krani- gen indruk, Collecte. Later in dep morgen werd er door politie en marechaussee voor Winter hulp gecollecteerd. De mannen met de roode bussen hadden veel bekijks. Op talrijke verkeerspunten kon men hen aantreffen. De middag werd aan sport gewijd. Op het Stormvogelsterrein speelde het populaire eerste voetbalelftal der Politie- sportvereeniging Velsen. die reeds zoo dik wijls onder voorzitterschap van inspecteur W. Ritman lauweren heeft geoost, tegen een ploeg van den gemeentelijken distributie- dienst. Onze voetbalmedewerker schrijft hierover: Op 't voetbalveld. Bij de politie ontdekten we de bekende gezichten van Best, Haak, Dekker. Land zaat, Keur, Van der Kolk. Wittebrood, Oostenbruggen, Wessel, Ninaber en Bakker; het elftal van de distributie-menschen be stond voor een deel uit jeugdige Storm vogels-spelers. Onder de toeschouwers merkten we o.m. op den waarnemend- commissaris van politie, den heer P. IJts ma, en- het hoofd van den plaatselijken distributie-dienst, den heer P. Waaraen- burg. Over het geheel genomen is het Politie- elftal sterk in de meerderheid geweest, zoo zelfs, dat de strijd in hoofdzaak gevoerd werd tusschen de distributie-achterhoede en den aanval der geuniformden. Dat het desondanks slechts 10 voor de politic werd, kwam doordat de politievoorhoede niet best schoot de enkele keeren, dat dit wel het geval was, stond bovendien het houtwerk nog in den weg en door het kranige verdedigen van het bonnentrio Van der WelViersenBakker, terwijl ook de doelman af en toe aardig uit den hoek kwam. Vooral Bakker was. het, die „den" man uit de politie-voorhoede, Ninaber, ge ducht in 't vaarwater zat. Van de rest van het distributie-elftal valt niet veel goeds te vertellen. In de voorhoede ging alles „op den bon": Het schieten, het voorzetten, het afgeven van den bal, alles. Wat „extra punten" en „extra voeding" voor een volgende wed strijd gespeeld wordt, zou geen kwaad kunnen. Doelman Best van de politie kreeg dan ook zoo goed als niets te doen en had het kennelijk met de kou te kwaad. Als hij om een extra kolentoewijzing komt, mag hem die zeker niet geweigerd wor den! Zooals gezegd, won de politie met 10. De doelpunten gingen dus ook al „op den bon". Het eene doelpunt werd gescoord door Oostenbruggen met een fraaien kop bal na een goed genomen hoekschop door Ninaber. Een strafschop werd door Haak opzettelijk zacht ingeschoten. De Burgemeester „De eerste Nederlandsche PolRiedag „kan zeer geslaagd worden genoemd. „Het corps verdient dank voor de wijze> „waarop het zijn medewerking bij de „Winterhulp-collecte heeft verleend." Scheidsrechter Kuiper leidde den wed strijd uitstekend. In de pauze werd een demonstratie met een viertal politiehonden gegeven, waarby de heer Verwey als „pakwerker" optrad en met een echten revolver geschoten werd. Dat één en ander vooral bij de jeugd in den smaak viel, ligt voor de hand. Corpsavond. In de kleine zaal van het Thalia Theater had 's avonds een gezellig samenzijn plaats, dat uitstekend geslaagd genoemd kan wor den. Onder de talrjjke aanwezigen merk ten wij op den burgemeester, den heer Tj. O. v. d. Weide; der. waarnemenden com missaris, P. IJtsma, alsmede vrywel het voltallige politiepersoneel. Reeds bij den aanvang klonken aange name klanken, welke door een radio installatie ten gehoore werden gebracht. Kort daarna betrad inspecteur W. Ritman het tooneel, die met enkele kernachtige woorden de bijeenkomst inleidde. Het verdere gedeelte van den avond was toevertrouwd aan het dansorkest Eddie van den Heuvel en zijn solisten, terwijl het bekende trio De Vos voor de noodige vronlijkheid zorgde. Een toespraax van den burgemeester vormde het hoogtepunt van den avond. Deze stelde vast, dat de eerste Nederland sche Politiedag Mer geslaagd genoemd kan worden en bracht zijn dank voor de wijze, waarop het corps zijn medewerking ver leende bij de Winterhulp-collecte. De burgemeester merkte op, dat de vele nieuwe dingen van den huidigen tijd niet steeds begrepen worden. Het is evenwel noodzakelijk, dat de politie geleidelijk haar houding zal bepalen. Hiertoe werkt in de eerste plaats de reorganisatie mede, waardoor de ver deeldheid, welke voorheen het politie- wez .i in Nederland kenmerkte, tot het verleden zal behooren. Spr. zette de twee voorwaarden uiteen, •aarvan elke politieman doordrongen moet zijn. Dat is de financieels zijde. Er zal ge zorgd moeten worden, dat net politiecorps goed wordt betaald. Bij het politieperso neel mag echter de verantwoordelijkheid niet ontbreken. In het verleden trachtte men menigmaal in dit opzicht de moeilijkheden te omzeilen. Dit kan nog verbeteren. De politieman zal, gesteund en gedekt door zijn meerderen, voortaan zijn plicht moeten doen en weten op te treden. Een goed politiecorps is van groot be lang, want veelal ziet men den agent als den schoolmeester. Zijn taak zal zijn bij het publiek populair te worden. De heer v. d. Weide noemde het politiecorps de steunpilaar voor recht en orde, hierbij speelt het aantal geen rol, doch de wijze waarop dit alles geschiedt is een voorname factor. Tenslotte hoopte spr., dat de politie agenten in de komende maanden, waarin de omstandigheden veel van hun tijd en arbeid zullen vergen, met toewijding en tact zullen optreden. Het ensemble Eddie van den Heuvel kreeg hierna ruimschoots gelegenheid om zijn kunnen te toonen. De pittige nummers werden uitstekend gespeeld. Deze heeren beheerschten hun instrumenten volkomen en steeds bracht het vroolijke ryhthme een dankbaar applaus. Het trio De Vos, weerde zich eveneens flink. De komische entree was slechts een begin, want grappen, liedjes en mimiek veroorzaakten uitbundige-vreugde. Vooral de bonte potpourri en het liefdes lied van den stotteraar waren onvergetelij ke momenten. We mogen evenmin verzuimen om het fraaie spel van den accordeonvirtuoos. Herman Teunissen, te vermelden. De ouverture Dichter und Bauer en de tango Olé Quapa zijn steeds lievelingsnummers, welke een groot succes oogsten. Naarmate de wijzers van de klok verder draaiden, steeg de stemming ten top. De promenade veroorzaakte talrijke aardige tooneeltjes. Aan het einde van den avond gaven zeven leden van het P. O. K. een zangdemon stratie. Deze beschikten over uitstekende stemmen. PSEUDO-REDDER. (Tc Groningen werd een jongeman gehuldigd, wegens het redden van twee kinderen uit een kanaal Hij werd ten raadhuize ontvangen en kreeg een medaille. Later bleek men den verkeerde te hebben voorgehad.) De jongeman werd op 't stadhuis. Met zeer veel eerbied toegesproken Men had hem schriftelijk reeds thuis. 'n Pluim op dc reddershoed gestoken De burgemeester bracht hem lof. Voor wat hij laatst had durven wagen. Waarbij het zeer de vraag was of Hij bij zijn hulp zou kunnen slagen. Dat alles werd gememoreerd. Waarna een plechtigheid geschiedde Den jongeman, reeds erg vereerd. Is men 'n medaille aan gaan bieden. Ook kreeg hij een bedrag aan geld, Omdat zijn kleeding had geleden Ontroerd dankte de jonge held. Hij was met alles best tevreden Er was een tweede jongeman, Die in de krant zijn naam zag noemen Hij snapte er maar weinig van. Waar had hij zich op te beroemen Hij had twee kinderen gered, Maar was het bijna reeds vergeten Hij was gehuldigd Wat ontzet Dacht hij dat heb ik niet geweten 't Geval is aan het licht gebracht, 't Verzoek om op 't stadhuis te komen fs door en wie had dat verwacht 'n Verkeerde in ontvangst genomen. Die profiteerde van 't geval, Maar zag zich weldra reeds „ontstoelen", De pseudo-redder, denk ik, zal Zich nu wel wat „ontredderd" voelen 1 V.Z.V. kon het niet bolwerken. Nederlaag tegen Het IJ. De V.Z.V.-ers troffen de IJ-ploeg in haar sterkste opstelling aan en hoewel dit fei telijk niets ter zake mag doen. was het voor hun bepaald pech. Speelde het IJ dezen zo mer regelmatig zonder Mayer en veel ook zonder v. Heteren. beiden waren nu aan wezig. De V.Z.V.-ers hebben verloren er zelfs een flinke nederlaag moeten incassee- ren. doch hun moet door deze eene neder laag den moed niet ontvallen. V. d. Broek in het V.Z.V.-^oel had bepaald een „off day" en ook Gottmer speelde niet best. Het geheel deed nogal rommelig aan en het kwam ons dan ook voor, dat de V.Z.V.-ers iets te veel onder den indruk van den naam „Het IJ" zijn geweest. Toch lieten zij zoo nu en dan ook nog eens zien hoe het wel moet en het was in die perioden, dat zij twee tegenpunten wisten te scoren. Beide kwamen van de hand van Schoone. Vooral het eerste was van goed gehalte. Swier op de middenvoorplaats kreeg zeer weinig werk, dit kwam deels doordat het IJ sterk aan vallend speelde en deels doordat er dikwijls heel slecht geplaatst werd. Echter was het een goede les en zeker zal een volgend maal niet op deze manier van de IJ-ploeg worden verloren. Over den wedstrijd kunnen wij nog het volgende zeggen. Het begin was voor het IJ. dat het eerst bij den bal was. Een harde aangooi van de achterhoede op den mid voor sloeg deze ineens door en de stand was 10 voor het IJ. Steeds trok de IJ-ploeg er tusschenuit. Stuk voor stuk zwommen de IJ-spelers en zij stichtten zoodoende veel verwarring in de V.Z.V.-ploeg. Een enkele maal trok ook V.Z.V. ten aanval, doch steeds strandde zij op spil Kohier, die geen moeite had de slecht geplaatste ballen te onder scheppen. Door zeer zwak doelverdedigen van v. d. Broek werd de stand tot 40 op gevoerd. Toen wist Schoone. die na het uitzwemmen den bal kreeg toegespeeld, met een fraaien boogbal den achterstand te ver kleinen. Voor de rust voegde het IJ er nog een doelpunt aan toe. zoodat met 51 voor het IJ werd gedraaid. Na de rust kwamen de V.Z.V.-ers er beter in maar een tam schot liet v. d. Broek glip pen. waardoor de stand 61 werd. Na wer kelijk fraai combinatie-spel tusschen Janus en Schoone bracht laatstgenoemde den stand op 62. Het IJ scoorde nog tweemaal, zoodat de eindstand 82 voor deze ploeg werd. Jammer was het voor de V.Z.V.-ers, dat doelman v. d. Broek een slechten dag had, anders zouden door hem zeker vijf van de doelpunten zijn gehouden. Was hier sprake van plankenkoorts? Uitslagen Strawberries. De uitslagen der door de Hockeyclub Straw berries gespeelde wedstrijden zijn als volgt Dames- Amsterdam eStrawberries a 15 Strawberries 1G. P. C. 1 22. B. D. H. C. 6Strawberries 2 61. C. H. C. 2Strawberries 4 5—1 Kraaien 3Strawberries 5 80. Heeren: Alliance 6Strawberries a 61. Strawberries 1Victoria 22. Alliance 2Strawberries 2 26. C. H. C. 1Strawberries 3 11. Z. H. C. 3Strawberries 5 20. Alkmaar 5Strawberries 6 81. Zilveren kwartje voor 30 cent en een sigaret IJmuider winkelier handelde in munten. De winkelier heeft tegenwoordig vele zor gen en moet zijn vfijen tijd in de avonduren' gebruiken om zijn bonnen op de gewenschte manier te behandelen Men zou dus tot de overtuiging komen, dat hij niet in de ge legenheid is om overigens nog actief te zijn. Een IJmuider winkelier wist zijn dag echter zoo in te deelen, dat er nog wat tijd over bleef. En als handelsman profiteerde hij hier van door aandacht te schenken aan een. door hem als voordeelig beschouwd „handeltje". Hij was er in geslaagd een hoeveelheid zil veren munten bijeen te brengen en geloofde, dat het oogenblik gekomen was om deze te verkoopen. Liefhebbers schenen er wel te zijn, want hij bood niet alleen dubbeltjes, maar ook kwartjes en halve guldens aan Desondanks wist hij, dat het verboden is, want meer dan eens is medegedeeld, dat de zilveren munten moesten worden ingeleverd. De kwartjes probeerde hij voor dertig cent per stuk te verkoopen. Hij is een hartstoch telijk rooker en zag de kans schoon om tevens zonder bon en met voorbijgaan van den spe- cifieken sluikhandel aan rookwaren te komen Daarom eischte hij voor elk zilveren kwartje niet alleen dertig centen, maar bovendien nog een sigaret De politie kreeg argwaan en stelde een onderzoek in. Het gevolg was, dat de winke lier een proces-verbaal in ontvangst had te nemen en op een hoeveelheid zilveren munt specie beslag werd gelegd. RADïOriTZEXDTXG BINNENSCHIPPERS Met ingang van 21 November zal de ra- dio-uttzending voor binnenschippers, welke tot nu toe lederen Za'terdag-mSddag oin vijf uur werd verzorgd, voortaan in de ochtend uren te beluisteren zijn en wel van S.15-S.30 uur over den zender Hilversum TI. Teekenlng Hessels fPax Holland or i Zeep van eigen fabrikaat. Zonder bon en te duur. Drie IJmuidenaren «ogen een mogeJijk- nt4d om op ongeoorloofde wijze >■<.- te ver dienen en aarzelden niet daar gebruik van u- maken. Zonder daartoe verdunning te hebben maakten zij zeep «11e zij bu.:«-:i do distrRwutlerepeling om en bovendien nog te ven een te boogen prijs aam don n*»« brach ten. Er werd tegen hen proces-verbaal op gemaakt. Een hoeveelheid zeep en grond stoffen. welke voor het maken daarvan noo- dig zijn, werd ln beslag genomen. Behalve do bovenbedoelde IJmuidenaren werd er te gen oen inwoner van Haarlem, die zeep had gekocht, proces-verbaai opgemaakt. 's Morgens vrijgelaten, ilenzelfden dag weer in den sluikhandel. Do politie slaagt er nogml eens ln perso_ non aan te houden, die in don sluii-khande-l hun heil hebben gezooh-t. Dikwijls toonen de zondaars echter onverbeterlijk te zijn. De-ze-r dagen is d'iit weer eens duddelljk ge bleken, want iemand, d/le wegens ontduiking der ddstri'buMevoorsohrdften was aangehou den en 's morgens was vrijgelaten, werd nog donzelfden dag opnieuw aangehouden. I-HJ werd met een maat gearresteerd wegens hot frauduleus vervoeren van tarwe. Er werd eon H.L. in beslag genomen, die reeds aan een Inwoner van IJmuiden voor don prijs vain f 250 verkocht bleek te zijn. De tarwe was van slechte kwaliteit. D*- vervoerder» werden naar het hoofdbureau van politie overgebracht en daar opgesloten. Naar de herkomst van de Mrwe wordt een onderzoek ingesteld. Bevorderingen Loodswezen. Tot hulpzeeloods alhier zijn bevorderd de heeren Th. de Waard. F. J. Kcnninck en J. A. Alderlicste. allen loodskweekeling 1ste klasse te IJmuiden tot loodskweekeling 1ste klasse de loodskweekeling 2de klasse C. C. Kammeijer, alhier. Van een schaap tot een knielap. Wat er werd gevonden. In de periode van 5 tot en met 12 November werd aan het hoofdbureau van politie weer een flinke sorteering gevonden dieren en voorwerpen aangegeven. Er Is opnieuw een bonte verscheidenheid een schaap, een sleu tel, een rechter gummi kinderlaarsje, een blauwe halsketting, een blauwe want, een rechter zwarte pantoffel of schoen voor dame, een ceintuur, een naamplaatje (S. P Nieuw koop), een blauwe kindermuts, een gele blik ken oorbel, een zilveren manchetknoop, een paar wollen grijs-bruine wanten, een paar regenpijpen, een padvindersrlem, een Good- Year autoband met velg, een bruine Unnen lasch, een melkbon voor vijf-en-halve liter en een kinderknielap. Zooals gewoonlijk worden er geen inlich tingen per telefoon verstrekt, doch eiken werkdag uitsluitend aan het hoofdbureau van elf tot twaalf en van vier tot vijf uur met uitzondering van Zaterdagmiddag. D.C.IJ. struikelde te Zaandam. Damclub Zaandam de verrassing in deze competitie. De belangrijke competitie wedstrijd, die het eerste tiental van D. C IJ. Zondag voor de hoofdklasse district Noordholland in Zaan dam tegen Damclub Zaandam moest spelen, is met 911 voor de IJmuidenaren verloren gegaan. Zaandam, dat in deze competitie ver geleken bij vorige jaren, zoo uitmuntend was gestart, had evenals IJmuiden twee overwin ningen voor de ontmoeting ZaandamIJmui den. Het was te begrijpen, dat er een groote belangstelling bestond voor deze ontmoeting, daar de uitslag van beslissenden invloed kon kon zijn voor het verdere verloop der com petitie. Beide ploegen verschenen met één invaller; bij Zaandam kon de sterke kop- speler Giskes niet meedoen en bij D. C. IJ. kon H. v. d. Heijde nog niet medespelen. Dat de dammers zich ten volle bewust wa ren wat er op het spel stond, bewijst het feit, dat slechts drie partijen in remise eindig den; en zeven partijen een beslissing oplever- deh. Uiteindelijk wisten, de Zaandammers onbedreigd te winnen. Hierdoor zijn de kan sen voor een eventueel IJmuider kampioen schap wel sterk gereduceerd. Hier onder volgt de uitslag Zaandam I IJmuiden I 1. J. Bos—H. Laros 02 2. B. May—B. Dukel 2—0 3. A. J. v. d. Holst—C. Suyk 0—2 4. T BleesH. de Boer 20 5. P. BeunderT. Postma 11 6. H. LenstraA. Ligthart 02 7. S. BosmanJ. Smit 20 8. A. J. MankorJ. Snel 11 9. J. van Veen—M. Huhl 2—0 10. N. DekkerK. de Jong 1—1 Totaal 11—9 EXAMEN. Voor de examens van de Vereeniging van Leeraren in Stenografie slaagde voor het diploma Stenografie, stelsel Groote, T. Tromp. VELSEN Ned. Hervormde gemeente. Benoeming leden Kiescollege. Bij de Zondag na don korkidionst dop Xod Hervormde Gemeente gehouden ver- kleztnsr van 5 leden voor het Kiefco-llego dezer gemeente zijn do eftredondtm, do hee- ten II A. van dor Glesson, P. van dor Meu- !en, F. J. F. Van der Plas en M. VeraMids herkozen. T.n de vacature van don heer L. T. Kooien, wolke inmiddels tot ouderlilntr was be- noenul. werd gekozen de heer C. G. HoiWwig- NED. HERVORMDE GEMEENTE. Zondag 22 November zullen er in de Consis torie der Nederlandsch Hervormde gemeente twee notabelen worden gekozen in verband met het periodiek aftreden van de heeren J. H. v. d. Sluis en P Blad. UITGEEST E.H.B.O.-EXAMEN. Voor de E H B.O.-vereeniging werd een examen afgenomen door Dr. Dijkhuizen te Alkmaar. Alle acht cursisten zijn met zeer goede cijfers voor het diploma geslaagd en wel de dames Zonjee. Steer, v. d Eng en de heeren J. Zonje, Van Huiten. Schaar, Gleynis en Mors. CASTRICUM WARME MAALTIJDEN. Door de Centrale Keuken worden deze week dagelijks 497 warme maaltijden be reid. bestaande uit stamppot, voor hen. die te werk zijn gesteld in de provinciale duin terreinen. Agenda IJmuiden. MAANDAG 16 NOVEMBER Thalia: De mannen de baas, 7 30 uur. De Pont: „Es war eine rauschende Ballnacht", 7.30 uur. DINSDAG 17 NOVEMBER. Bioscopen: Zie Maandag. DIENST APOTHEKEN. Avond- en nachtdienst-: IJmuider Apotheek, koningsplein.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3