,\»aS MM I.C. IRENE KELLER'S DUBBELE LEVEN. UIT BEVERWIJK. Hondenbrood, M. J. SCHEFFER Co. Anegang 44 A RADIO TREKKERS EDEGO-Rijwielverhuur -lAAïa sv H\c° Ge' Kleinmeubelen voetenzakken enz- MEDEDEELING MITS U alles in het werk stelt FEUILLETON Door FRED ANDREAS. 18) Er brandde reeds licht in de etalage van den heer Mergel, toen Dael binnentrad. De winkel was klein en leeg. De etalage slecht verzorgd. Dael had den eigenaar al door het venster achter in den winkel zien staan. Een kleine man met een snor en een grooten hoor nen bril. Dael vroeg naar een sigarenmerk. dat Mer gel natuurlijk niet had, Hij ried hem echter sterk een dure sigaar aan, waarvan hij een paar kistjes zoo juist had gekregen. Dael aar zelde en zei, dat hij ze graag eerst eens pro- beeren wilde. Of hij dat hier even mocht doen Mergel scheen zelfs graag te hebben dat hij nog wat bleef. Hij bood hem een stoel aan en scheen het jammer te vinden, dat hij zich noch met het adresboek, noch met tele- foneeren wilde bezig houden. Vermoedelijk hield Mergel van een praatje, maar durfde uit bittere ondervinding wellicht, er geen met een onbekenden klant beginnen. „Vervelend, als je zoo n eind ver voor niets gekomen bent," begon Dael ten slotte zelf. „Ik kwam een dame die hier woont, spreken en hoor nu, dat ze op reis is gegaan." Oogenblikkelijk werd Mergel nieuwsgierig. „Op reis gegaan Een dame „Ja, maar u zult haar wel niet kennen. Ze woont op kamers bij juffrouw Plooi." „Juffrouw Keiler," vulde Mergel terstond „Ja, zoo heet ze. Een meisjesstudente," „Juist, die is wegal een paar dagen „Weet u haar nieuwe adres niet „Geen idee van. Ze is gewoonweg vertrok kenzoodraalsze...." Hij scheen den zin niet te durven voltooien. „Uit hechtenis ontslagen was," vulde Dael aan, „dat heb ik boven al gehoord." „Weet u dan af van dien man, die uit haar venster gesprongen is „Natuurlijk," bracht Daei er met moeite ge woon uit. „Gek geval. Ja, die juffrouw i; verdwenen. Spoorloos. Niemand weet waar heen „Kent u haar nog al goed vroeg Dael. Een jongmensch kwam binnen, vroeg eeg doosje sigaretten, smeet een geldstuk op de toonbank en verwijderde zich haastig. „O: ik haar gekend heb hervatte Mergel het afgebroken gesprek. „Ja, goed zelfs Ze kwam hier dagelijks. Beeldschoon meisje. Nu ja, we hadden ailemaal een zeker zwak voor haar, overigens zie je gewoonlijk maar van die malle schepsels Het scheen tijd. den man aan het verstand te brengen, dat Dael ten opzichte van Irene Keiler niet iemand was, tegenover wien hij zich omzichtig uiten moest; hij kon gerust vrijuit met hem praten en zeggen, wat hem voor den mond kwam. „Ze rookte weinig, ging Mergel voort, „maar het beetje, dat ze gebruikte, kocht ze altijd bij mij. Meestal kwam ze hier slechts tele- foneeren." „Te begrijpen, want juffrouw Plooi heeft geen telefoon." „Nee Maar al had ze er een gehad, dan zou juffrouw Keiler toch bij mij gekomen zijn." Dus had ze dan tóch een anderen vriend gehad' schoot het Dael door het hoofd... dien Mexicaan „Aha," zei hij met een sluw lachje, „heeft ze dien mijnheer Estabano zoo vaak opge beld Mergel trok een bedenkelijk gezicht. „Ja, ziet u, eigenlijk ben ik niet gewoon, over klanten te praten en ik heb trouwens nog met niemand over juffrouw Keiler gesproken, andersals de politie me ondervraagd had. zou ik zelfs misschien mijn mond gehouden hebbenmaar nu is ze weg en komt niet terugzc heeft ten minste voor goed af scheid van me genomenen u schijnt méér van haar af te weten op dit punt, dan ik u bent toch geen familie „Bewaar me. ik ken haar slechts vluchtig en heb haar aan iemand, die zijn dochter pianoles wil laten geven aanbevolen Nu was Mergel geheel gerustgesteld. „Hoe zei u, dat die jonge man heet „Estabano als het dezelfde is, dien u bedoelt." „Ik hoor dien naam vandaag voor het eerst." verklaarde Mergel, „tot- nog toe bende ik alleen zijn voornaam. Dat was Silvio." „Juist," zei Dael, overtuigd. Silvio Estebano. dat kon wel uitkomen. „Een buitenlander," verklaarde Mergel. „Ja. een Mexicaan." „Best mogelijk. Ik had hem eerder voor een Italiaan gehouden. Ik heb hem namelijk een paar maal gezien, als hij haar stond op te wachten op de straat. Fijne kerel, flink, groot, echt een sportmandaar vliegen de meis jes natuurlijk op aan....". Dael voelde zijn hart ineen krimpen. Het was dus dezelfde, met wien hij haar had zien praten op den straathoek. „Hij kwam namelijk nooit bij haar boven," vervolgde Mergel, „dat scheen ze hem ver boden te hebben en ze zal daarvoor wel reden gehad hebben. Maar ze sprak hem eiken dag en aan het teiefoneeren kwam geen eind Silvio voor en Silvio na.... nu en dan in een vreemde faalEn verliefd En zulke stra lende oogen En lachen dat ze deed Ze werd een heel ander mensch, als ze zijn stem hoorde „Genoeg, genoeg dacht Dael. zoo precies wil ik hes niet weten Maar Mergel was niet meer te houden. „Vaak vooral Zaterdags, ging ze met haar koffertje uit en dan wist ik. vandaag en mor gen geen telefoontjes, nu zijn ze bij elkaar. Och, mijnheer, ik heb heel wat verliefde paartjes gezien... maar zooiets nog nooit Fanatiek, zou ik bijna zeggen.... als in een romaneen echten roman. U hadt moeten zien. als ze aan het teiefoneeren waren, hoe ze den hoorn streeldeen „mille batsji" en zoo meer zeialtijd aan het einde was het „mille batsje"Smaakt die sigaar u niet (Wordt vervolgd). Eén op do 5 huizon werd in Engeland beschadigd. De Engelsche minister van Volksgezond heid, Brown, heeft, aldus het D. N. B. Vrijdag meegedeeld, dat sinds het begin van den oor log meer dan 2.750.000 huizen in Engeland en Wales door bomaanvallen beschadigd zijn. Op iedere vijf huizen is er één het slacht offer van vijandelijke bommen geworden. De minister beweerde overigèns, dat het groot ste deel van deze beschadigde huizen door de plaatselijke autoriteiten is hersteld DE JAPANSCHE ACTIE IN CHINA. Uit het Geallieerde hoofdkwartier wordt te Londen bekendgemaakt, dat Japansche troepen zijn overgegaan tot een grooten aan val op het Chineesche steunpunt Joe Tsjan. De aanval, waaraan 20.000 man deelnamen, wordt door een groot aantal vliegtuigen on dersteund. Volgens een Domeibericht uit Nanking heb ben Japansche gevechtsvliegtuigen Donderdag uitgebreide aanvallen gedaan op vliegvelden in het door Tsjoenking beheerschte China, om te verhinderen, dat de Tsjoenkineesche strijd krachten met steun van Amerikaansche vlieg tuigen een tegenoffensief zouden inzetten Generaal Wilson, de bevelhebber der Ge allieerde troepen aan het Burmaansche front, heeft o.m. verklaard: „Het is voor de Geallieerden van het groot ste belang. Burma te heroveren en den Burma- weg weer vrij te maken voor onze transporten van oorlogsmateriaal naar China." Een woordvoerder van het Japansche hoofd kwartier heeft verklaard, dat de Japansche luchtaanvallen in de "wede helft van Octo ber op de vijandelijke luchtsteunpunten in Assam en Bengalen de pogingen van den vijand om door een guerilla uit de lucht de orde en rust in Burma te storen, volkomen .verijdeld zijn. DE VOETBALOOGST VAN DEN ZONDAG: Een nederlaag, gelijk spel en een overwinning. Goede verrichting van Beverwijk. De Kennemers en D.E.M. stellen teleur. De grootste teleurstelling van den afge loepen voetbad-Zondag was wel de 6-1 ne derlaag van De Kennemers. De traddtioneele fouten en blunders in de verdediging be reikten in deze ontmoeting een record nan- '.ak ii.1. drie. Daarbij toonde de voorhoede weer de chronische schaUoosheSd. Zelfs in de periode na de rust toen heel H. B. C. zich op de verdediging toelegde kon geen en kele voorhoedespeler diit overwicht uitdruk ken. De h3lfspeler Hoen gaf tenslotte het voorbeeld hoe het wel moest. Een geluk is ongetwijfeld, dat Sanbpoort het tot nu toe even slecht gedaan heeft en opnieuw een groote nederlaag te Incasseeren kreeg. De derde candiidaat voor de laatste plaats, Alkm. Boys, Mep een punt op haar achterstand in door een zeer verdtensteflljk gelijk spel te gen Alcmaria Victrix. Ook D. E. M. stelde teleur door het te gen het zwakke G. V. O. niet verder dan een gelijk spel te kunnen brengen. Een han dicap was. dat Tenvoort reeds na tien mi nuten geblesseerd raakte. Met een overwin- nding had zij niet alleen haar zelf, maar ook ..Beverwijk" een diiernst bewezen. De rooei witten zorgden namelijk voor de verrassing, welke ongetwijfeld de 1—0 zege op KW was. Met dat al wordt het gedrang rond de laat ste plaats nog grooter. Laten de Beverwijk, eohe clubs er echter om denken, dat zij in dot gedrang niet onder den voet geloop en worden. GEFLATTEERDE ZEG.E VAN H. B. C. De wedstrijd Kennemers—HBC is er hoofdzakelijk één gewonden van een strijd tussehen een zwakke voorhoede en een hechte verdediging. In de eerste helft bleek hier nog niet veel van, want van een veld overwicht van één der beide clubs was niets te merken. Vrij snelle wederzijdsche aanval len, maar met een slechte afwerking konden de vele bezoekers toen aanschouwen. Bij HBC was het linksbinnen Snuit, diie met zijn a fgemeten trappen en Inzicht de kansen voor zijn voorhoede schiep, die echter evenals bij cle roodzwarten gemist werden. Middenvoor v. d. Linden zag zelfs kans om bij een ner het leder op nauwelijks 1 1/2 M. van de doellijn af nog hoog over te schieten. Het' eerste goede schot bii Kennemers kwam van den voet van KoMewljn. Dp formidabele wijze voorkwam doelman Ketel ddt zeker schijnende doelpunt. Kort hierna maakte zijn collega een kapitale blunder, waardoor De Vlieger gemakkelijk kon Inschieten (0-1) Een mooi staaltje vam combinatie tussehen Smit en v. d. Linden bes'.oot laatstgenoem de met een schot, dat onhoudbaar was (0-2 In het geheel niet ontmoedigd zette Steeman cs. een aanval op, maar in het doelge bied gekomen bleek niemand in staat het beslissende schot af te vuren. Daarentegen was het de Vlieger, die bij een uitval op nieuw voor HBC doelpuntte (D-3). Bosman ging ook bij dit doelpunt nêet vrij uit. Het HBC-doel beleefde nu momenten, die den Kennemersaanhangers grijze haren bezorg, den. Ketel hield zijn doel echter schoon. Met dezen velllgen voorsprong begon HBC de tweede helft, maar al gauw bleek dat deze niet zoo veilig was als zij aanvan kelijk meende. Stormttooi) op stormloop on dernamen de roodzwarten, maar hoe mach teloos was de voorhoede tegen deze ver sterkte verdediging, waarin Smit af en toe ook nog een handje hielp. Ruim een kwar tier duurde het eer Hoen. een hailfspeler' den achterstand tot 3-1 kon verkleinen. Ook hierna bleef Kennemers sterker. Doelman Ketel bleek echter zelfs in staat een kogel Bleek er te keeren. Toen kwam het keerpunt in den strijd. Bij één der spora dische uitvallen kopte de middenvoor tegen de lat, de terugstuitende bal kon niet snel genoeg weggetrapt worden en uit de hier door ontstane doel worsteling trapte Rijn- ders in eigen doel (1-4). Dit bleek te veel an bet moreel der Kennemers gevergd te hebben, want het elftal zakte als een kaar tenhuisje inéén. Van der Linden kon daar door nog twee maal uit doorbraken Bos man pa.sseeren (1-6), Met deze geflatteerde zege'kwam het einde. BEVERWIJK KLOPTE IiW MET 1-0 Op een glad, doch bespeelbaar terrein hebben twee gelijkwaardige ploegen den strijd aangebonden. Was „Beverwijk" vol ledig geweest, dan zouden de Kiromimen-iërs geduchte nederlaag te slikken gekregen hebben. Dat KW van ddt ölftal niet heeft kunnen winnen pleit niet voor haar capaci teiten, temeer nog daar de Wijkers een zwak elftal in het veld brachten. Voor de rust ms KW Iets sterker dan de bezoekers, maar de eerste goede aanval kwam tooh van «verwijk". Het harde schot van Holman ketste echter tegen den paal en kon daarna weggewerkt worden. Aan beide kanten werd Langzaam en slecht gespeeld. Vooral bij de rood witten werd soms hopeloos getreuzeld. Doelman Grapendaal nnoet eeniige mailen reddend optreden en éénmaal kon hij slechts door uitloopen een doelpunt voorkomen. In deze periode lonkte Vrouwe Fortuna Gra-j pendaal vriendelijk toe, wamt eenige malen ontsnapte het doel on wonderbaarlijke wijze aan een doorboring. Evenals de KW- voorhoede bracht ook het aanvalskwintet van de Wijkers er heel weinig van terecht. Vele kansen werden gemist. De rust kwam dan ook met 0-0. In de tweede helft wns „Beverwijk" beter op dreef, waardoor zij langzamerhand een kleine veüdmeerderheid wist te bereiken. Vooral het trio Maenhout. Bennink en Woortman vormden het struikelblok voor de KV V-aanvallen. De achterhoede paste Ds. J. de Vries neemt beroep naar Rotterdam-Vreewijk aan. Naar wij vernemen heeft ds. J. de Vries, Ned. Hervormd predikant alhier, het op hem uitgebrachte beroep naar Rotterdam—Vree wijk ter voorziening van de tweede predi kantsplaats aangenomen. Het is wel merkwaardig, dat de Ned. Herv. Gemeente thans voor den tweeden keer in enkele jaren een predikant naar Rotterdam- Vreewijk ziet vertrekken Hoewel ds. de Vries hier nog geen drie jaren werkt zal zijn besluit in Beverwijk toch met leedwezen ver nomen worden, want door zijn beminnelijke persoonlijkheid heeft de jonge predikant zich vele vrienden verworven Ook tal van veree- nigingen zullen hem en zijn vrouw noode zien vertrekken, daar zij beiden een warme belangstelling voor het vereenigingsleven aan den dag legden. Ongetwijfeld zal ook ds. en •r. De Vries het besluit om Beverwijk te verlaten zwaar gevallen zijn, vooral ook om dat de predikant hier een groot, maar dank baar arbeidsveld vond Ruim 2YZ jaar heeft de predikant dit bewerkt en wel op een wijze, welke hem een herder deed zijn voor zijn groote gemeente, die dan ook steeds dankbaar aan deze vruchtbare arbeidsperiode van hun predikant zal blijven terugdenken. Ds. J. de Vries is op 6 October 1909 te Heeg in Friesland geboren. Zijn vader was daar predikant bij de Hervormde Gemeente, zoo dat ds. de Vries het voetspoor van zijn vader drukte. Na het gymnasium in Sneek bezocht te hebben, voltooide hij zijn studies aan de universiteit in Utrecht Dit was op een leef tijd waarop de predikant eigenlijk nog niet eens beroepbaar was n.l 22 jaar In Utrecht deed de predikant ook het doctoraal examen. Na korten tijd hulpprediker te Utrecht te zijn geweest werd hij beroepen naar Haskerkome bij Joure. Op 13 September 1936 verwisselde hij deze plaats voor Nieuw-Vennep. In het najaar van 1938 werd hij naar Beverwijk be roepen als opvolger van ds C. M Krijger, die een beroep had aangenomen naar Rotterdam- Vreewijk. In Februari 1939 deed ds. de Vries zijn intrede Ln de Beverwijksche gemeente. zich hierbij" goed aan. zoodat de zwakke RVV -aanval niets meer vermocht in brengen. De voorhoede bleek echter niet slaat het overwicht in doelpunten ui', te drukken. Een tegSaT aantal gemakkelijke kansen werd verprutst. Eerst vijf minuten voor het einde slaagde Holman er in een pass van Teelang te benutten (0-1). Een ge. makkelijke kans om den-voorsprong te ver. grooten werd ook niet benut, zoodat het einde kwam met een zwaar bevochten, maar verdiende zege. DEMGVO 2—2 DEM behaalde voor d«e derde maal een gelijk spel in een thuiswedstrijd. Het was jammer, dat de thuisclub na Wen minuten Ten voort moest missen, toen deze na het maken van het tweede doelpunt geblesseerd raakte. Juist tegen GVO, dat veel te ver op drong, had deze snelle DEM-speler succes kunnen boeken. Het was een matige wed strijd, waarin door beide ploegen bard ge streden werd; de pontenverdeeling is wel het juiste resultaat, DEM dat twee jonge spelers iin den a val had opgesteld, was er aanvankelijk goed ln en speelde een vlotte pairtij. Reedis na drie minuten benutte C. Schreiim een fout van de GVO -achterhoedetoen deze een schot van Dekker niet goed wegwerkte. Nog geen vijf minuten Hater was de stand reeds gelijk. Vanaf dón aftrap kwam die bal bij Tervoort, die er een geweldige sprint inzette, de GVO-verdediging passeerde en nog Juist den doelman te vlug af was, zoo dot hij zijn ploeg opnieuw die leiding gaf. Een prachtig staaltje va>n wat een snelle spe- 'er vermag, als hij zijn snelheid op het juiste moment weet te benutten. Jammer was lvet. dat hij door den GVO-doelman geraakt werd en van verdere deelname af moest i. De gasten kwamen er geleidelijk aan beter in., zoodat de DEM-verded'tging alle krachten moest inspannen om den voor sprong te behouden. Ze wist hierin tot rust te slagen. Na de rust ging het spel gelijk op en waren beide doelen om beurten in gevaar. Had DEM in deze periode een schutter be zeten, dan zou de uitslag geheel andere ge weest zijn. Nu bleven aan beide zijden de verdedigers de baas. GVO maakte kort voor het einde nog een buitenspel doelpunt en de DEM-voorhoede miste een paar dotjes van kansen, zoodat het einde kwam met een puntenver deel i-ng. Polder de Buitenlanden onder Beverwijk. De op te richten polder de Buitenlander, onder Beverwijk bevat de gronden bii de Wijkervaart ol Pijp. Havenstraat, Wijker- meerweg, Pruimenaijk, Gracht van he', fort Sint Aagtendijk en de Ringsloot van den Zuid-Wijkermeerpolder en den Wijker- meerweg. Het bestuur wordt uitgeoefend door een College van Dagelyksch Bestuur, hetwelk bestaat uit drie- leden, van wie één is Voor zitter. Er is geen College van Hoofdinge landen. De betrekkingen van Secretaris er Penningmeester worden door één persoon waargenomen. De gewone dag van aftreding is de eerste Januari. De omslag voor de waterschapslasten ge schiedt bunder bundersgelijk. Al het water, dat als zoodanig op de kadastrale legger; bekend staat, wordt niet in den omslag be grepen. Van den omslag zijn mede vrijge steld de Pijpkade, de Havenstraat en dit gedeelten van den Wijkermeerweg, welke deel uitmaken van de waterkeering van den polder. De langs of nabij den boezem van het Noordzeekanaal gelegen waterkeeringen van den polder worden door het Bestuui onderhouden, met uitzondering van de Pijp kade. de Havenstraat, het gedeelte van den Wijkermeerweg van de Havenstraat tot den spoorweg Haarlem-Uitgeest en het gedeelte van den Wijkermeerweg. dat deel uitmaak' van de waterkeering langs de zuidelijke poldergrens; deze waterkeeringen worden onderhouden door de eigenaresse en onder houdsplichtige van de zich daarop bevin dende wegen, zijnde de gemeente Bever- 'ijk. De rechthebbenden op en de gebruikers van de waterkeeringen, welke door het Be stuur worden onderhouden, zijn verplicht om te gedoogen. dat de daartoe noodige werkzaamheden door of op last van het Bestuur worden uitgevoerd, mits dit hun. 'enzij de verklaring wordt overgelegd, dat tweemaal vier en twintig uur te voren onverwijlde voorziening noodig is, tenminste ichriftelijk is aangezegd. Bepaald is dat het Algemeen Water- schaps-Reglement voor Noordholland van toepassing is voor den polder. De besluit treedt in werking met in gang van 1 Januari 1943. Een der inge landen, daartoe door den Commissaris der Provincie aan te wijzen, zal worden belast met alles wat noodig is, om dit reglement ;n werking te brengen. Hii zorgt, dat bin nen vier maanden na het in werking tre den de eerste verkiezing van het Bestuur plaats heeft. Binnen twee maanden na deze verkiezinv benoemt het Bestuur een Secretaris-Pen ningmeester. Winterbevoorrading van aardappelen. De distributiedienst te Beverwijk- maakt bekend, dat ook dit jaar gelegenheid zal wor den gegeven een wintervoorraad aardappelen op te doen. Deze opslag van aardappelen zal bestemd zijn voor het verbruik gedurende de eerste en tweede periode van 1943. Indien men van deze regeling gebruik maakt dient er rekening mede te worden gehouden, dat bij bederf door vorst of anderszins geen vergoe ding in den vorm van rantsoenbonpen of op andere wijze zal worden gegeven. Zij, die hiervoor in aanmerking wenschen te komen, dienen zich hiervoor te vervoegen met de stamkaarten van die gezinsleden, waarvoor men van bovenbedoelde regeling gebruik wil maken, op Maandag 16 tot en met 28 November in het gebouw „De Harmonie" aan de Groenelaan van 9 tot 12.30 uur en van 14 tot 16.30 uur. Uitgezonderd Zaterdagmiddag 28 November. OüRSUSLEZING UITGESTELD Wegens riekte van dien cursusleider, Olto an Tussenbroek, is d<e lering, dde deze zoiu houden over „Het zien van schiliklerijen" nde«t doorgegaan. FEESTELIJK SLOT VAN FLORALIA- TENTOONSTELLING, Zaterdagmiddag heeft in de bovenzaal van het veilinggebouw „Kennemerland" de feeste lijke prijsuitreiking plaats gehad van de on langs gehouden Floralia-tentoonstelling. De belangstelling van de zijde der jeugd was hiervoor zoo groot, dat zelfs twee voorstel lingen gegeven moesten worden om geen te leurstelling te verwekken. De heer D. Marx hield de Jongens en meis jes prettig bezig met eenige aardige filmpjes, welke c-en onverdeelde aandacht genoten. Kostelijk hebben zij zich geamuseerd en af en toe was het een leven als een oordeel, als hun filmheld weer een streek uithaalde. Na iedere voorstelling konden de prijs winnaars van de tentoonstelling hun prijsje in ontvangst nemen Zooals altijd was het r een aardig slot van het werk der Flo- ralia-vereeniging. Pluk van duindoornbessen. Na aardbeien-, beukenblad en wat al niet meer worden thans ook duindoornbessen in gezameld. Een conservenfabriek uit het Zui den van ons land heeft voor dit product Inte resse en wil de bessen afnemen voor een prijs van f 1.50 per kg of f 3.75 per aardbeien mandje van 21/2 kg De Coöp. Tuindersver- eeniging „Kennemerland (Vereenigde Veilin gen) is hiervoor ingeschakeld. De veiling zorgt voor de sloffen en voor toestemming om het duin te betreden. De geheele streek tussehen Santpoort en Egmond kan aan deze oogst medewerken I3MUIDEN Watervliet verpletterde Animo Ready. Fraaie kans op kampioenschap. Watervliet heeft op Animo Ready een 72 overwinning behaald en zoodoende op fraaie, overtuigende wijze revanche voor de in den uitwedstrijd geleden nederlaag genomen. Door deze schitterende zege behouden de Velse- en hun mooie kans op het afdeelingskam- pioenschap. Voor de goede orde moet nog worden op gemerkt, dat Animo Ready met één heer te weinig opkwam, hetgeen gezien de belang rijkheid van dezen wedstrijd wel vreemd aandeed. De ontmoeting was nauwelijks een minuut oud toen mej. R. Muyen zich handig wist vrij te maken en fraai inschoot (10). Watervliet had hiervan niet lang plezier, want reeds spoedig maakten de bèzoekers gelijk. Hierna ontstond een gelijk opgaande strijd, doch de aanval van Animo Ready was 'gevaarlijker. Toch nam Watervliet door J. Tolk de leiding, nadat even tevoren een vrije bal vlak voor de korf was gemist Dit was den gasten te veel en weer wisten zij al spoedig op fraaie wijze gelijk te maken (22). Na de vakverwisseling kwam Watervliet steeds meer opzetten. Zij probeerde het echter geregeld met verre schoten, die hun doel misten. De rust brak met gelijken stand aan. Daarna was Watervliet het meest aanvallend welk overwicht tenslotte door mej. B. Tuyn, die weer een prachtigen wedstrijd speelde, in een doelpunt werd omgezet (32). Spoedig maakte M. v. d. Brink 42 en door deze suc cessen aangemoedigd kwam Watervliet steeds heviger opzetten. We zagen vele gevaarlijke momenten voor de korf der bezoekers. Een van deze oogenblikken wist Poser met een mooi doelpunt uit te buiten (52), terwijl R. Velthuys er 62 van maakte. Het laatste doelpunt, fraai van achter de kort" gescoord, kwam van de hand van aanvoerder Jongedijk. Watervliet had een invaller voor J. Broeksma, waarvoor Poser speelde, die op een goeden wedstrijd kan terugzien. Ook Watervliet 2 won. Watervliet 2 won met 21 van Nw. Flora 1 en handhaafde daardoor haar tweede plaats op de ranglijst. De eerste helft speelde ze even zwak als tegen Animo Ready 2. Speciaal het middenvakspel was vrij slecht. Vele ma len zagen wij den bal zonder eenige reden over de zijlijn gooien. Het was goed, dat de verdediging in deze periode van geen wijken wist. Een kwartier na het begin werd er echter een leelijke fout gemaakt, waarvan Nw. Flora handig profiteerde (10). Na de rust kwam er een herboren Water vliet op het veld, vooral in het middenvak gaf men geen krimp. Toch duurde het nog on geveer 20 minuten voor Watervliet gelijk maakte C. de Groot wist een bal te onder scheppen en de vrije kans te benutten (11) Dat gaf enthousiasme! Reeds spoedig gaf K Hopman de Velsenaren op fraaie wijze de leiding (12). Nog eenmaal zagen wij een gevaarlijken aanval van Nw Flora, doch de bal wipte uit de mand. Met Watervliet in den aanval kwam het einde. MUTATIE IN DE HOOFDREDACTIE VAN- DE ARBEIDERSPERS. Drs. W. Goedhuys is afgetreden als hoofd redacteur der Arbeiderspers. Zijn taak zal worden overgenomen door Hendrik Lindt. als waarnemend en ir. A. H. de Haas van Dorsser als plaatsvervangend hoofdredacteur De heer Goedhuys, in wiens handen van Juli 1940 af de redactioneele leiding over de bladen der Arbeiderspers heeft berust, treedt in dienst bij de Nederlandsche Oost Com pagnie. als leider van de afdeeling economie en statistiek, waar o.a. ook de voorlichting in den ruimsten zin tot zijn taak zal behooren In het hoofdredacteurschap van „De Waag" komt door deze mutatie geen wijziging. BURGERLIJKE STAND HAARLEM 13 en 14 November 1942 BEVALLEN: 12 Nov., G. Man in 't Veld—Morin, z.; M. G. Dortland—Crijns, d.; E. P. Poelgeest— Jansen, z.; C. M. KoekHof. z.; 13 Nov.. S. Ver- weij—Visser, z.; W. J. de Jong—Vork. d.; M. S Ebbing—Assendelft, z.; J. de Vogel—Heuving, z.; G. Koene—Wilderom, z.: C. J. van der Putten— Bastiaanse, z.; 14 Nov., W. M. van Bakel—Admi raal, d.: G. van Aalst—Bouman, d.. OVERLEDEN: 9 Nov., M. van der Veen—Anker- Smit, 59 J., Kien Heiligland; 12 Nov., S. Vos, 88 j„ Jansstraat; r. Postma—de Boer, Hazepaters- laan; M. J. H. I., 3 m„ d. v. P. B. A. Pommée. Aelbertsbergestraat; D. van Norde. 75 j„ Rei gerstraat. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN BRANDVERZEKERING BIJ DORSCHEN. Het aan- en verkoopbureau van akkerbouw producten deelt mede, dat, hoewel aan degenen die dorschen met behulp van tractoren, voorzien van gasgeneratoren, voorschriften werden gege ven ter voorkoming van brand, hier en daar boe renhoeven met landbouwerktuigen, akkerbouw producten enz. ln vlammen zijn opgegaan, waar door landbouwers aanzienlijke schade leden. Het is daarbij gebleken, dat velen te laag verzekerd zijn. dan wel, dat brandschade, ontstaan door of bij het gebruiken van gasgeneratoren, niet door de bestaande polis wordt gedekt. Belangheb benden worden op de dringende wenschelijkheid gewezen deze punten eventueel met een terzake kundige nauwkeurig na te gaan en zoo noodig de verzekeringspolis te herzien. 'ii Ie In aansluiting op het onlangs in de dagt verschenen persbericht betreffende den van de griendhoutverordening 1942 en letverordening 1942 draagt het bedrijfschaj -reiend en riet. Zwarteweg 75, 's Gravenha* icder. die als eigenaar, als pachter op lermijn. als koopcr op struik of andersatjjj beschikking heeft over een of meer teenhout, griendhout of riet te velde, op voor 20 November 1942 aanstaande 'net bedrijfschap te doen onder nauwk vermelding van de grootte en de ligging vat perceelen. zoomede van de soort en de ges hoeveelheid van het daarop groeiende griendhout of riet. Bij de vermelding van de soort en de ha heid van het op de desbetreffende pe groeiende griendhout en riet dient te onderscneiden, voor zoover het betreft hout, in rijshout, palen, latten, stokken voort en voor zoover het betreft riet in dt matriet en stooknet. De betrokkenen dringend opmerkzaam op gemaakt, dat do; bedrijfschap de inlevering zal worden gevi van alle partijen teenhout, griendhout en ri aanzien van welke de door het bedrijfscha gevaardigde voorschriften niet zijn nagelea l CACAOTOEWIJZINGEN. Nogmaals wordt de aandacht van grossier Bi niet in staat zijn uit eigen voorraad cacao leveren aan detaillisten, er op gevestigd, hui C wijzingen zoo spoedig mogelijk op te zende: de N.V. cacaofabriek „De Zaan" te Zaand; de N V. Wessanen te Wormerveer. lueele restanlbonnen, tol een maximum va gen stuks, moeten aan dezelfde adressen opgezonden. Grossiers, die wel uit eigen voorr»ad caci leveren, moeten de door hen ontvangen to zingen, waarop zij cacao hebben afgeleverd /enden aan de Nederlandsche Meelcentrale, senaarscheweg 80, 's Gravenhage. Restantbc moeten zij ln dit geval eveneens aan de i gj centrale toezenden. ve GORTTOEWIJZINGEN. De plaatselijke dlstrlbutiedlensten zullen rende de perioden van 16 t/m. 20 November en van 30 November t/m. 4 December lStjn; Inlevering van de bonnen „Algemeen 419", meen 420", „Algemeen 421" en „Algemeen aangewezen ter verkrijging resp. peulvruc havermout, gort en gemengd meel, ultslu «p gorttoewijzingen utlreiken. Ilaidelaren dienen de bovengenoemde bode in veelvouden van twintig stuks en met eer ntmum van zestig stuks op een opplakvel go ye en met een ontvangstbewijs MD 242-02 in te t ren. Op het ontvangstbewus moet het aanti geleverde rantsoenen worden geboekt achti vermelding „28 gort", waarbij men er reki eJ mee houde. dat twee der genoemde bonne .0 /amen een waarde van een x-antsoen he Detaillisten kunnen gedurende het tijdvak 30 November t/m, 4 December 1942 nog mar negen restantborvnen ..Algemeen 406", aai zen voor gort, alsmede negentien restantL „Algemeen 404" en negentien restantbo „Algemeen 405". aangewezen voor resp. el vruchten en havermout, bij de diensten veren. De distributiediensten zullen aan grossiet e inlevering van toewijzingen voor gort, waj de linkerbovenhoek niet is verwijderd, van wijzingen voor gort, waarbij dit wel het gei van toewijzingen voor havermout en van to UI zingen voor peulvruchten, verzameltoewiji) voor gort uitreiken. Grossiers moeten deze toewijzingen dert met een ontvangstbewijs MD 242-21 r zakje MD 147-01 inleveren. Door verhuizing en verplaatsing van DULLERS- kappershuis naar Apeldoorn, Hoofdstraat 69, neemt onderge tekende de vriiheid hiermede :ijn geachte Clientèle hartelijk dank te zeggen voor het steeds genoten vertrouwen in hem gesteld en wenscht hij hen met deze de beste wenschen voor de toekomst C. C. F. DULLER Jr. Dames, die spaarder waren bij DULLERS-kappershuis, worden verzocht hun zegels op te zenden Hoofdstraat no. 69, Apeldoorn, waarna het bedrag per omgaande gegireerd zal worden. C. C. F. DULLER Jr. Mergpijpjes, Krachtvoeder, Ter- •ïervoer. Bon no. 1. Gcbr. VEENINGA, Naturalisten Jacobijnestr. 10-18, Tel. 13265. geven de hoogste waarde voor uw ANTIEK - MEUBELEN VLOERKLEEDEN GORDIJNEN enz. Telefoon 20951. FOTOTOESTELLEN te koop gevraagd. Hollywood, Kalverstr. 119, IJmuiden-Oost. T. o. aangeb. YVITTE MATROZENHEMDEN en Kniebroeken (zeer geschikt h. vermaken van sloopen en onderbroeken). Tuindershofje 13 gevraagd, f 200 tot f 600. Br. m- typenummer en prijsopg. onder no. T 841 Bureau van dit blad. Trekkers: voor werkzoeken den en aangeboden betrek kingen 3 tot 6 m.m. 24 cent. elke m.m. meer cent. Alle andere advertenties van particulieren in de zelfde ru briek: 3 tot 6 m.m. 36 cent, elke m.m. meer 6 cent. Personeel gevraagd Mevr. Beykoop, Piersoniaan 1. hoek Verloren v. Thomaatlaan, vraagt NET MEISJE v. S-5 uur. Pe soneel aangeboden Besch. jongedame, ddipQ. Finish, sell. enz., zoekt per 1 Jan. betr. als HULP IN DE Hl'ISIl.. hulp bij kinderen of iets dergelijks. In tern. Waar hulp voor 't work aan wezig is. Hoog sail, geen vereisch- te. Br. Stationsweg 9, Veisen. Diversen te koop gevr. Te koop gevr. MODERNE RADIO. Noorderlaan 38, Vel. sen-Noord. Te koop gevr.: FRIESCHE STAART- en STOELTJESKLOK Br. no. T 873 bur. v. d. blad. Te koop ge vir.: HAARD KACHEL en KOLENFORNUIS, Genaeweg 27, Veteer-polder. Te koop gevr. electr. KOOK- FORNUIS m. toebeh. pannen, .Moet beslist in goeden staait rijn. Bloemend.weg 149. .Santpoort. Te koop gevr. br. of z\v. BONT MANTEL in goeden staaf. Br. no. T 902 bur. van dit blad. Gevr. 2 CLUBS cn 4 STOELEN Br. bur. v. d. blad T 903. Engelsch EETKAMER-AA!EU BLEMEXT te koop gevraagd. Br, no. T S92 bur. van dit blad. Engelsch EETKAMER-AMEU BLEMENT te koop gevraagd. Velserduinweg 229, IJm.-O. Diversen te koop Te koop: PHILIPS RADIO TOESTEL. Adres te vern. bur. v. d. blad. ELECTR- WASCHMACn. m electr. wringer te koop. Kenne- merlaan 133. TJm. Te koop: DIVAN MET KLEED Wijkerstraatweg 258. Velsen-N 'eert in dit blad VERWARM. MONTEURS, BANKWERKERS, 17T ïrr,rTT?Tr,Ti?ivrc voor direct gevraagd door MIJ. v. AAN- E.LrA.1LEG v. TECHN. INSTALLATIES. Uit sluitend schriftelijke sollicitaties met opgave van volledigen staat van dienst, copie getuigschriften en foto worden inge wacht (met vermelding van gewenschte betrekking) onder no. 95371 bij Adv. Bur. BOLREK. Koningsplein 1, Amsterdam. Complete Meubilering Barleljorisstr 39-41-34tel 10250 Opgericht 1833 Nog grote sortering In overleg met onze Maatschappijen het volgt Onze verzekerden, welke zich elders vestigen medegedeeld dat hun boedel, voorlopig zonder opg verzekerd is. Opgave dient echter zo spoedig mogelijk te geschie^ Ter bewaring van het contact verzoeken wij U echter zo spoedig mogelijk Uw eigen adres op te ge Makelaars N.V. P. Bakker, v.h. Bakker, Dijksen I Kennemerlaan 66, llmuiden. ra U kunt, zonder ongerief, met uw rantsoen gas en electriciteit uitkomen, om het gebruik te beperken. Dit is een gebiedende noodzaak! U dient daarmede uw eigen belang en voorkomt dan vele onaangenaam heden. U weet, dat tjians onverbid delijk straffe maatregelen genomen moeten worden, indien Ge uw rant soen overschrijdt. Kook dus met overleg, opdat geen gas of stroom onnoodig verbruikt worden. Schroef die lampen uit, welke voor de ver lichting niet absoluut noodzakelijk zijn. Beperk het gebruik van stofzuiger en alle andere electjrische apparaten. Haal meer warmte uit minder kolen! PUBLICATIE v h DEPARTEWEM! HANDEL, NIJVERHEID EN SCHEEPVAART t. K v. HET RIJKSKOLENBUREAU in tijden, dio tot vorvanging van de echte koffieboonen dwingen. Door zorgvuldige, vakkundige bewerking der binnenlandsche grondstoffen in de moderne HAG-bedrijven wordt een pro duct verkregen, dat koffie zóó volmaakt vervangt, dat ook de meeat verwende fijnproever be hagen schept in z'ti kopje troost... gezet van HAG-koffiesurrogaat. 'l Is hoÏPr en 't kost niets ineeirr~~^

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 4