IRENE KELLER'S DUBBELE LEVEN. Paardenwagen SPOED RADIO RADIO HAZEVOET Ziekenvoedsel Verhuizingen EBEGO „Befonnica" plastiek Handelsond. v. Herwerden GOUD en ZILVER J.J.Heijnen,Zijlweg 111, Haarlem ua.MHUk'ijjAg FEUILLETON Door FRED ANDREAS. 19) „Een beetje zwaar." zei Dael. Hij kon niet meer luisteren. „Maar ik neem ze toch. Geeft u die maar." Hij wist nu genoeg, eigenlijk te veel. Hij kon niet ianger blijven. Als had hij opeens haast, keek hij op zijn horloge, legde het geld op de toonbank en stak de sigaren in den zak. Mergel vond die plotselinge verkoeling jammer. Was zijn klant misschien toch een familielid en had hij te veel verteld Dael ging te voet naar huis. Eerst nu be sefte hij. hoe ontzettend weinig Pranser voor haar had beteckend. Over Pranser had hij zich geen oogenblik ongerust gemaakt. Maar met dien Silvio was het iets anders. Van hem hield ze wel 1 Kan men. mag men wel aan een vrouw den ken. die een ander zoo hartstochtelijk lief heeft Hij trachtte zich voor te stellen, wat hij doen zou, als hij zeven en twintig in plaats van twee en veertig was. Dan legt men zich er niet bij neer, Dan vecht men. Maar mocht men dat op zijn leeftijd doen Maakt men zich dan niet bespottelijk voor de vrouw, voor den mededinger, voor zich zelf En is het, afgezien daarvan, niet dom en zonder eenig uitzicht Desondanks scheen het hem onzin, Irene op te geven, alleen omdat ze iemand anders had. HAd ze hem nog I-Iij had er niet het minste vermoeden van, wat zich na den dood van Pranser tusschen hen had afgespeeld. Estebano had vast niets van dien beschermer gehoord en zeker niet geloofd, dat deze ge lijke rechten had. Als hij zich nu eens ver ontwaardigd van haar afgetrokken had om haar dubbelhartigheid Dan was ze vrij vrij, zooals Dael haar. Pranser of geen Pran ser. altyd beschouwd had HOOFDSTUK XIV. In een vreemde stad. Irene Keiler was *s nachts in Milaan gekomen. In een vreemde stad. waar ze nie- man kende en de taal nauwelijks verstond. Ze was naar een groot hotel, dichtbij het station gegaan, omdat het in haar reisgids aanbevolen werd. Zindelijk en goedkoop was het, maar het was van boven tot beneden dag en nacht rumoerig; luid praten, lachen, zin gen, roepen, schellen en zware soldaten- stappen door de gangen zonder loopers. Het was voor Irene een nieuwe physieke marte ling na de phychische, welke zij reeds had ondergaan. Een geheelen dag bleef ze te bed liggen in een soort verstijving, met de handen tegen haar ooren, onmachtig op te staan. Een kamer meisje gaf haar eindelijk den raad, of naar een duur, of naar een kleiner hotel te gaan. maar in een klein zou allicht geen personeel zijn, dat ook vreemde talen verstond. Toch koos Irene een klein hotelletje van slechts vijf kamers uit in een zijstraat van het Corso Vittorio Emanuele, Daar ging ze tegen den avond heen. vond op een halfdonkere kamer een zindelijk bed en was tevreden. Ze was naar Milaan gekomen" om Silvio Barra te spreken, die, naar zij vermoedde, hier bij zijn ouders was. Zc had eens op een brief het adres zijner familie zien staan, maar wist zich den langen straatnaam niet meer precies te herinneren. Ze wist slechts dat .zijn vader „avvocato" was en dat zich gelijkvloers een „bar" bevonflj volgens Silvio's beschrijving een koffiehuls.ie, waar men na het diner een kopje zwarte koffie ging drinken. Ze had dus in het telefoonboek slechts te zoeken naar een advocaat Barra en ais er in dat huis dan een koffiehuis was, moest ze daar wezen. Ongelukkigerwijze vermeldde de telefoon gids vier advocaten van dien naam en geen der straten daar genoemd, scheen een zoo langen naam te hebben, als Irene zich van dat adres meende te herinneren. Ze moest dus alle vier die adressen nagaan en naar het café zoeken Het was reeds donker, toen ze zich op weg begaf. Het wemelde'op straat van menschen, kinderen, voertuigen, katten en honden. Toch had de rumoerige drukte iets vroolijks. Die scheen bij de mooie stad en den helderen sterrenhemel te hooren en bij de vriendelijke Zuiderlingen. Het eerste adres was op de Via Torino 61. maar dat kon het goed niet zijn, want ner gens was een café te bespeuren. Doch bij het volgende had ze geluk. Via Correnti-Carrob- bia 11 had een advocaten naambord met den naam Barra en een echt Italiaansch koffie- huisje, „Bar Sabaudo" Op straat stoelen en kleine marmeren tafeltjes en binnen heeren. die hun kleintje „nero" of een glaasje „grap pa" dronken. Ze ging buiten zitten en bestelde limonade. Toen de kellner het glas bracht, vroeg ze hem. of hij den advocaat kende en of diens zoon Silvio soms thuis was. Nadat de kellner Irene's Italiaansch in Italiaansch omgezet had. vertelde hij. dat hij den advocaat goed kende, maar van een zoon niets afwist. ..Dank u. dat is genoeg.'' zei Irene. Toen gaf ze de hoop niet op. A] was Silvio niet thuis, dan zouden zijn ouders haar toch wel zijn adres willen geven. Ze bladerde wal in een tijdschrift Toen ze even later opkeek waren alle heeren uit de bar naar buiten ge komen en hadden aan de tafeltjes plaats ge nomen Ze hadden sigaretten in hun mond en bekeken Irene nieuwsgierig. Ze schrok toen ze die gevaarüike opmerkzaamheid ont dekte. Silvio had haar meermalen verteld dat een mooie vrouw niet alleen in een open baar lokaal behoorde te komen, wilde ze nie' terstond oen begeerige menigte om zich heen krijgëh. Alleen in de groote restaurants voor vreemdelingen kon een vrouw als Irene onge stoord gaan zitten. Was het werkelijk zoo erg' (Wordt vervolgd). VELSEN Weer twee jubilea. Zondag waren de heeren L. Otte. bobineur bij papiermachine No. 5 en P. Brijker, chef-teekenaar der mechanische werkolaats 25 jaar in dienst bij Van Gelder Zonen. Deze jubilea, althans dat van den heer Otte, zijn gisteren herdacht, daar de heer Brijker zich aan een huldebetuiging zoowel van de zijde der directie als van het personeel had onttrokken. De heer Otte werd, zooals gebruikelijk, 's morgens ten kantore ontvangen door den heer J, Smit, procuratiehouder en lid der fabrieks-directie. Deze schetste in tegen woordigheid van de heeren ir. T. F. Hu- brech; en W. .T. Willems. respectievelijk bedrijfsingenieur en chef der papierfabriek, de goede staaf van dienst van den jubilaris, die steeds heeft getoond zijn plichten tegen over het bedrijf naar béhooren te willen ver vullen. Namens de directie overhandigde spreker den heer Otte het gebruikelijke geschenk in enveloppe. Dat de jubilaris ook bij zijn werkploeg zeer gezien is bewees een hulde betuiging te zijhen huize waar hem door den heer A. W. Bakker een geschenk werd aangeboden namens de collega's. De heer Otte bracht dezen gedenkdag verder door in huiseljjken kring waar hem nog vele ge- lukwenschen ten deel vielen. CASTRICUM NED. HERV. GEMEENTE. Naar wii vernemen zal in verband met bijzondere tijdsomstandigheden worden ver zocht dit jaar do verkiezingen der kerk- voogdii niet te doen plaats vinden. WIJZIGING KANTOORUREN. Met ingang van heden worden de uren van openstelling van het Distributiekantoor gewijzigd. Het is geopend van Maandag tot Vrijdag van 9 tot 12.30 uur en Zaterdags van 911 uur. Voor de detaillisten Maandag, Woensdag en Vrijdag van 9 tot 12 uur en van 14 tot 15 uur. IJMUIDEN Geldkistje met 5000.— ontvreemd. Terwijl eigenaar in de bioscoop zat. Zondagavond werd uit een woning te IJmuiden-Oost een geldkistje met ongeveer 5000.ontvreemd. De inbreker verschafte zich toegang met een valschen sleutel. Hi '.verd niet gestoord, aangezien de bewoner zich met zijn echtgenoote naar een bioscoor had begeven. Bevolkingscijfers en mijlpalen. De jongste opgave van den loop der bevolking in de gemeente Velsen gaf een overzicht van de maand September. Daaruit leerden wij, dat er op 1 Octo ber 49088 inwoners waren, een respec tabel aantal, dat echter niet heeft vol daan aan de illusies, die aanvankelijk werden gekoesterd. Hoe betrekkelijk kort is het nog slechts geleden, dat de vijftigduizendste burger of burgeres van Velsen binnen niet te langen tijd werd verwacht. De oorlog heeft een spaak in het wiel gestoken, want verschillende omstandigheden leidden er toe, dat het aantal inwoners nu eens daalde en dan weer op kleine schaal toenam. Het laat zich aanzien, dat het vrij lang zal duren vopr Velsen inderdaad „de vijftig duizendste" zal kunnen begroeten. We heben in ons archief eens naar bij zonderheden inzake den loop der bevolking gespeurd en konden daarbij aardige herin neringen ophalen. Hoe weinigen zullen nog den naam kennen van de veertigduizendste inwoonster. En toch is er indertijd veel over geschreven en werd er zelfs een actie in gezet om het medeleven van de bevolking te toonen. Wat werd het kind en de ouders al met aangeboden. Het gemeentebestuur offreerde een bedrag van veertig gulden, en zakenlieden presenteerden een uitgebreide collectie artikelen. We halen er enkele aan: een beker, een zilveren rammelaar, een bekleede wieg, een week gratis brood, een costuum voor den vader en een hoed voor de moeder, veertien dagen achtereen een half pond biefstuk per dag, tien kuikentjes, een koperen bedwarmer, een muis rook- vleesch, een paar zolen en hakken, zes we ken lang gratis wasschen, tien pond boter, vijftig eieren Het was op 6 Mei '1930, dat aangifte van de geboorte werd gedaan. Zeven jaren eer der, in 1923, had de dertigduizendste in woner het levenslicht aanschouwd. Eigen aardig was het, dat beiden in de Fulton- straat werden geboren We kunnen er aan herinneren, dat er in 1901 in onze gemeente een volkstelling werd gehouden, waarbij bleek, dat er onge veer twaalf duizend inwoners waren. Daar uit volgt, dat de bevolking in betrekkelijk korten tijd aanzienlijk is gegroeid. In 1926 waren er reeds 34217 burgers, nadat er in 1923 omstreeks dertigduizend waren ge weest. Men kan zich de factoren, die tot den groei hadden geleid, wel voorstellen. De opkomst van IJmuiden als drukke vis- scherijplaats, de vestiging van industrie centra en de natuurlijke aantrekkelijkheden van sommige gedeelten der gemeente lieten hun invloed duidelijk gelden. Na 1923 kwa men er nog acht „goede" jaren, maar toen was het gedaan met het opmerkelijke aan tal vestigingen. Voortaan was de stijging hoofdzakelijk te danken aan de geboorte overschotten. Kon de veertigduizend in Mei 1930 wor den bereikt, in de overige maanden van dat jaar ging de groei geleidelijk verder, waar door er op 31 December 41259 inwoners waren. In 1930 was op één na het grootste vestigingsoverschot, dat ooit was bereikt, vastgesteld, namelijk 1479. Het record staat op het jaar 1926, toen 1485 menschen meer hier gingen wonen, dan er. vertrokken. In 1936 (31 December) was de bevolking tot 45916 gegroeid. 1 Januari 1939 waren er 47470 inwoners. De mobilisatie en dc oorlog leverden vele bezwaren op, maar toch waren er op 1 Januari 1941: 48967 bur gers, welk aantal in dat jaar langzamerhand ileef toenemen. In November 1941 werd het getal 49.000 bereikt. Wanneer men nu nagaat, dat er op 1 October 49088 inwoners waren, dan behoeft men er niet aan te twijfelen, hoe traag de voortgang is geworden. Vele malen moest in de maandoverzichten een vermindering worden waargenomen, terwijl ook een spo radische uitzondering niet voorkwam. Het is duidelijk, dat thans geen sprake meer kan zijn van een spoedige benadering van het cijfer 50.000. Intusschen zal het worden betreurd door hen, die voor de eer: de vijf tigduizendste in aanmerking hadden kun nen komen, wanneer de hiervoren aange haalde lijst van geschenken voor de veertig duizendste wordt nagegaan Twee IJmond-nederlagen. Den rustdag van het eerste elftal hebben de beide andere IJmond-ploegen gebruikt om zich in hun ontmoetingen met de Zandvoorters van hun slechte zijde te laten zien en te verliezen. Het tweede heerenelftal leed een 6—5 nederlaag tegen O.S.S. II en de dames gingen met 0—Z ten onder. Overigens verloor IJmond II op het nippertje van de gastheeren. die met 3 spelers uit het eerste uitkwamen De uitslag was niet geheel juist. daar de scheidsrechter aan O.S.S. een doelpunt toekende, waarbij de bal de doellijn beslist niet gepasseerd was. Direct was O.S S. in den aanval met een goed combineerende voorhoede, hetgeen bij IJmond niet het geval was. In haar aanvals- linie ontbrak samenspel ten eenenmale. Reeds spoedig doelpuntte Zandvoort (10) om enkele ooaenbllkken later nummer twee achter De Groot te deponeeren (20). De Velser voorhoede kwam er nu beter In. Barbiers en Messie pro- hnerden het samen, waarbij de laatste zich vrij wist te maken en een toegespeelden bal van Barbiers benutte (21). Hierdoor aangemoedigd ging linksbuiten Steeman er alleen van door, hij passeerde de O.S.S.-verdediging en maakte ge lijk (2—2). Met dezen stand, welke de verhouding goed weergaf, kwam de rust. Na de hervatting zette IJmond alles op den aanval, doch het slechte reageeren van de achterhoede der Velsenaren was er oorzaak van dat de badmannen het tot wisten te brengen. Bij het vierde doelpunt nam de scheidsrechter een geheed onjuiste beslissing, toen De Groot een bal liet vallen en de arbiter op het middenveld staande dacht, dat het leer de lijn passeerde, ter wijl het voor de doellijn langs rolde. Dit werkte deprimeerend. Uit een vrijen worp voor hel vijandelijke doel schoot Messie op fraaie wijze over een muur van spelers en buiten het bereik van den doelman in (53). O.S.S. fabriceerde daarop numrrter zes en Barbiers aan den anderen kant nummer vier. Nabben verhoogde de score voor IJmond nog tot 6—5. De laatste minuten verliepen met tamelijk forsch spel IJmond trachtte nog gelijk te maken, maar O.S.S. verde digde de zege en er kwam geen wijziging. Wegens het medespelen van drie eerste-elftal spelers in O.S.S. 2 teekende IJmond protest aan De Zandvoortsche dames hadden op Water vliet geen al te moeilijke .taak. hoewel voor de ruts in de ontmoeting IJmondO.S.S.-dames geen doelpunten werden gemaakt, hetgeen wel in hoofdzaak te danken was aan het prachtige keepwerk van mej. W. Iliohan en de ontbre» kende schotvaardigheid van de Velser voorhoede In de eerste helft ging de strijd vrijwel gelijk op. maar na de hervatting kwam O.S.S. los en bouw de deze gevaarlijke aanvallen op. IJmond hield echter stand door de goede verdediging, toidai eenige minuten voor het einde de IJmond-verde- digster met een prachtig hoekschot door de mid denvoor der bezoeksters onhoudbaar werd ge passeerd Vrijwel onmiddellijk na den uitgooi kwam de bal weer bij O.S.S. en kreeg een bin- nenspeelster opnieuw een fraaie gelegenheid om deden zich nog voor. maar het offensief had geenerlei nuttige uitwerking meer. Aldus had den de Zandvoortsche dames verdiend gewonnen met 6—2. SANTPOORT KERKELIJKE VERKIEZINGEN. Van rechtzinnige zijde heeft men voor de kerkelijke verkiezingen voor 4 leden van het kiescollege der Ned. Hervormde Ge meente die Zondag plaats vinden, de vol gende candidaten gesteld' de heeren J. C. Aschoff, J. Beyerbacht, G. de Jonge en C. Peereboom. 3 vliegtuigmoederscliepen, een slagschip en 3 kruisers tot zinken gebracht. Resultaat van slag in Zuiden van Stillen Oceaan. Het Japansche hoofdkwartier heeft nadere bijzonderheden bekendgemaakt over de resul taten van den slag in het Zuiden van den Stillen Oceaan, die ontvangen zijn na het communiqué van 27 October Verliezen en beschadigingen van vijandelijke oppervlakteschepen: tot zinken gebracht een slagschip, twee vliegtuïgmoederschcpcn (En terprise en Hornet), nog een groot vliegtuig moederschip, drie kruisers, een torpedoboot- jager. waar beschadigd, drie niet- geïdentificeer de oorlogsbodems, drie torpedobootjagers. Met stelligheid is geconstateerd, dat het vliegtuigmoederschip van de Hornetklasse, waarvan indertijd gemeld is, dat het bij Mid way tot zinken was gebracht, de Yorktown geweest, dat het vliegtuigmoederschip der Enterprise-klasse eveneens bij den slag bij Midway beschadigd is en dat het in den slag in de Koraal zee als in den grond geboord gemelde vliegtuigmoederschip der Yorktown- klasse een speciaal uitgerust vliégtuigmoeder- schip was. De minister-president van Nieuw-Zeeland, Fraser, heeft Zondag in een rede, naar de Engelsehe nieuwsdienst meldt, de bevolking gewaarschuwd tegen te gioot optimisme. De Amerikaansche troepen op Guadalcanar en in het geheele gebied van het Zuidelijk deel van den Stillen Oceaan, zoo zeide hij, kunnen elk oogenblik genoodzaakt worden te vechten voor hun leven en dat van ons. De kusten 'an Nieuw-Zeeland zijn in het geheel niet voor het gevaar gevrijwaard. Amerikaansche bommen werpers boven Lissabon. Naar uit Lissabon gemeld wordt, heeft Zondagmiddag tegen 12 uur een vrij groote formatie Amerikaansche bommenwerpers op geringe hoogte ge vlogen over het centrum van Lissabon. Twee machines cirkelden verscheidene malen over de Portugeesche hoofdstad. Daarbij konden de Amerikaansche souve- reiniteitsteekens duidelijk waargenomen worden. Onder de bevolking, die op dat uur in grooten getale op straat was, heeft de schending van de Portugeesche neutrali teit zeer groote ontstemming gewekt. Vrijdagmorgen zijn, aan boord van het Portugeesche s.s. „Lima", 200 man Portu geesche troepen naar de Azoien vertrokken om het garnizoen van Madeira te verster ken. Een Canadeeschen troepencontingent is in middels op de Bermuda-eilanden aangeko men, om aldaar in garnizoen te gaan. Men geeft meer aan Winterhulp. In viet maanden meer dan een millioen gulden. De belangstelling en liefde voor het werk van Winterhulp-Nederland groeit voort durend en steeds meer offert men voor haar Dit getuigen de volgende cijfers: Van 1 Juli tot 31 October 1942 bedroegen de alge- meene bijdragen f 1.638.942.61 (in 1941 f 788.312.69): de eerste straatcollecte van dit jaar bracht volgens de voorloopige telling f 95.000 op (in 1941: f 79.418); de'lijstcollecte van Maart bracht niet minder dan f 153.877,49 en in October f 224.006.29 op. Een enorme stijging beteekenen deze ge tallen, die zoo kort genoemd worden, doch zoo veel goeds inhouden. Met iedere gulden meer. kan ook weer zooveel meer gedaan worden. Zij. die indertijd bij de stichting van Winterhulp, zeiden dat het toch op niets zou uitloopen, moeten nu inzien dat zii het mis gehad hebben: alle voorspellingen ten spijt is Winterhulp gegroeid en de liefde en de belangstelling voor haar werk nemen met den dag toe. Cijfers liegen niet en de cijfers, die hier gegeven worden, overtuigen meer dan woorden het kunnen doen. Thans is het winterjaar ingegaan en Winterhulp heeft weer - hulp noodig om zelf hulp te kunnen verleenen. De ver wachtingen zijn niet teleurgesteld, doch aan het publiek ligt het of de verwachtin gen overtroffen zullen kunnen worden. Mee werken aan Winterhulp beteekent het volk. het Nederlandsche volk helpen en het dat geven, waar het recht op heeft. Meewerken aan Winterhulp beteekent niet zoo maar wat geven, maar werkelijk helpen, eri daar om het t" het noodig! Collecte op 21 en 23 November. De tweede Winterhulpcollecte staat voor de deur. Op Zaterdag 21 en Maandag 23 November zal men weer overal op de straten de c.ollectafiten kunnen zien, gewapend met de bekende busjes, waarop het klaverblad van Winterhulp. Aan iederen milden gever hoe klein ziin gave ook is zullen de ijverige collectanten een speldje geven, als van ouds. Dithiaal zullen het houten han gertjes zijn, waarop figuurtjes in kleeder- drocht gepenseeld zijn, de verschillende prachtige historische drachten van ons land die hier en daar nog tot de werkelijkheid behooren uitbeeldend. Maandenlang heb ben een dertig-tal arbeiders en arbeidsters gewerkt aan deze speldjes en thans worden niet minder dan 10.000 van deze hangertjes vervaardigd. De eerste straatcollecte van dit jaar was een succes .dat getuigen de cijfers, doch ook de tweede móet het worden. Winterhulp is tevreden over den gang van zaken, al zou zij liever meer offers dan giften zien. Doch aan het publiek ligt het, of deze collecte de vorige weer zal overtreffen. Daarom helpt mede aan deze collecte, offert uw geld en geeft u op als collectant! De Haarlemsche politie heeft wederom een drietal hardleersche groenlenhandelaren bekeurd. Twee hunner hadden hun waren niet geprijsd, terwijl de derde een roode kool, 1V2 pond spruitjes, 10 cent selderij, een prei en twee ramenassen voor 75 cent bij elkaar had verkocht, hoewel hij hoog- :tens 57 ceht had mogen vragen. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN De P.I.C.A voor N.H. deelt mede. dat in Ja nuari 1943 zal worden bekend gemaakt op welke wilze de volkstuinders en andere niet L.C.O. leden het benoodigde pootgoed kunnen betrek ken. Zoolang de desbetreffende regeling niet in werking is gelreden, is het dus niet mogelijk, dal door deze kleine aardappelverbouwers pootgoed wordt betrokken. GEKEURD POOTGOED BOVEN 45 Mfltf. De P.I.C.A. voor N.H. deelt mede, dat van de issen Zeeuwsche Bonte en Blauwe. Roode Star. Ultimus en Voran het in de N. klasse goedgekeur de pootgoed boven de maat 45 m m. vierkants- maat desgewenscht door de telers voor consump tie (of fabriekmatige verwerking) mag worden afgeleverd. Ondertrouwd: F. BAKKER en A. STUUT Huwelijksvoltrekking D.V. op Donderdag 19 Nov. a.s. te 2 uur. Kerkelijke inzegening te 2,45 u. in de Nieuwe Kerk a. d. Kanaal straat door Ds. L. LAGERWEY, te IJmuiden. Prov. Ziekenhuis, Medemblik. Jac. v. Heemskerkstr. 16, IJm. Receptie op den trouwdag van 4,305,30 uur. Toekomstig adres: Oostersingel 4 A, Medemblik. DANKBETUIGING De Dames: M. GUIJT—OOMS B. GLEIJSTEEN—RAN F. KOTT—ZWEIPFENNIG J. A. MUNNIK—SLUITER G. MOLEMAN—v. LEEUWEN- C. ZWAAN—BENJAMIN betuigen hun hartelijken dank aan Zusters en Personeel van Huize „MARANATHA" te Sant poort voor de zeer goede behan deling en liefdevolle verpleging aan hen en hunne baby's onder vonden. op luchtbanden te koop aangeb. Prijs zeer billijk. Th. Janssen, Rijksweg 496. Santpoort. In Chr. gezin van 2 pers. wordt voor direct gevraagd beschaafd Meisje oor hulp in de huish., v.g.g.v„ voor 5 dagen per week, van 9-5 u. Aanm. dag.: van Dalenlaan 35 Santpoort-Station. Gevr. 1ste Dames- en Heeren kapper of Kapster. Goed loon, goede kost. J. BEENKEN, Kap per, Noordscharwoude B 67. VERLOREN In de Vareniusstraat of J. P. Coenstraat, zwart lederen Motor handschoen met kap. Teg. bel. ter. te bez-: Vareniusstr. 10, IJm. Te Koop PRIMA HAARD enorme warmte, kan o. en d. branden, v. alle brandst. gesch. Nieuwste Radio en 'n minder mo dem. Eenige mooie schilderijen o.a. P. v. Wijngaarden. J. Witjens en J. Doever, BI. wintermantel m. 44. pr. f45. Te z. v. 114 u.: Orionweg 8, Tel. 23932. PIANO-TRANSPORT J. WIERSMA WIJK AAN ZEEëRWEG No. 79 IJmuïden-O. te koop gevraagd. Trompstr. 3. IJmuiden-Oost. FOTOTOESTELLEN te koop gevraagd. Hollywood, Kalverstr 119. IJmuiden-Oost. gevraagd, f200 tot f600. Br. m. typenummer en prijsopg. onder no. T 841 Bureau van dit blad. geeft de hoogste waarde voor Uw meubelen, zolderoprui mingen, haarden, kachels enz. KONINGSTRAAT 48, Tel. 17308 HAARLEM Sftaed Zij, die ZIEKENVOEDSEL ontvangen en moeten vertrek ken gelieve zich te vervoegen aan het Distributiekantoo; te IJmuiden (P J. Troelstraweg i ten einde hun nieui adres op te geven, alsmede den datum van hun vertrek De Distributiedienst te Velsen zendt dan de noodige gevens aan den Distributiedienst in de nieuwe woonplaats De Directeur van den Gemeentelijken Geneeskundigen, en Gezondheidsdienst zorgt er voor, dat de noodige ge. gevens omtrent de ziekte worden gezonden aan den ver. trouwens-arts in de nieuwe woonplaats. De Burgemeester van Velsen TJ. v. d. WEIDE. In verband met de verplichting tot het huisvesten van twee personen, die tijdelijk moeten vertrekken, bij ingenieur zonder kinderen te Huizum (Friesland) plaats aangeboden voor gezin, bestaande uit twee beschaafde oudere personen. Br. m. cond. aan Dr. Schuitstraat 34, Beverwijk. met gesloten oplegger. Onder garantie. Billijke prijzen EXPEDITIEBEDRIJF JOH. MERBIS DUINWIJKLAAN 52 BEVERWIJK Kookkachels en hooktoesteUen Wij kunnen weder leveren VLOERBEITSEN. LICHTGEVENDE VERVEN VOOR GROTE OBJECTEN. JAPANLAKKEN O.V. GEI) OUDE GRACHT 95 TELEFOON 16507 TREKKERS Personeel gevraagd Wordt gevraagd voor direct net DIENSTMEISJE, Painklliaan Beverwijk. - Rex Theater vraagt een nette HELDERE WERKSTER. JONG MEISJE gevr. v. mor genuren. Pijsel; Kamaalsu-. 215 zwart. IJmuiden. Voor noodhulp terstond gevr flink zelfstand.;^ MEISJE, 20 J. voor huishouding. Bik en Arnold kade 2 5 rood. IJmuiden. Pc soneel aangeboden WINKELMEISJE zoekt pas senden werkkring, liefst omge ving Haarlem. Brieven onder no T 90S bur. van dit blad. Diversen ADRES GEVRAAGD om ko nijnen huiden te laten preparee- 1. Adres te rem. bur. v. d. blad. WIE WIL REILEN pr. j. sch. 3S v. m. 40. Teven® gevr. 1 p. rubberlaarzen m. 37 of 3S, en 1 p. m. soh. m. 35 of 36. Trompstr. S2 IJmuiden-Oost. Te Leeuwarden gem. KAMERS te huur v. vier pers. billijken pr. Gorter. Havenweg 61 HarWngen. Wie is genegen mij bij zich aan huls PIANOLES te geven ome Santpoort-St. Br. bar. vaar d.ii blad no. T 911. Diversen te koop gevr Te koop gevr. MODERNE RA DIO. Noorcterlaau 3S, Velsen-N Te koop gevraagd: WASOH- TEIL. Br. m. prijsopg. bur. van dit blad no. T 9 04. Te koop gevr. v. zieke 1 of 2 PYJAMA'S nieuw of z. g. t Br. m. prijsopg. T 905 bur. dit blad. - Te knop gevr. klein model RA DIOTOESTEL. Tevens aangeb. heerenfiets. Rloemstraat 54. IJm. Wie verkoopt zijn: ENCYCLO- PAKDIE WTNKLER PRINS, laatste druk. Prijsopg. no. T 906 bur. van dit blad. - Te koop gevr. KINDERFIETS E. driewiielig en /of autoped en/of poppenwagentje. Br. no. T 9 07 bar. van dit blad. Te koop gevraagd: KINDER WAGEN STOELTJE. Adires: J. P. Coenstraat S3. IJmuiden. Te koop gevraagd: een fcn pri_ ma staat zijnde KINDERWAGEN Br. no. T 910 bur. v. d. blad. Gevraagd: KINDERSTOEL in g. st. 1 p. j^nge.isschoenen m. 23 Beekvlietstraat 15. Santpoort. Te koop gevr. DAMESRIJ WIEL m. of z. banden. Br. m. pr. opgaaf bur. v. d. blad T 912. Een JONGENSFIETSJE 4-6 l'aar met luchtbanden te koop gevraagd. James Wattsrtraat 35. IJmuiden. HEEREN WINTERJAS te alleèriverkböp Avanes -OeqstqeeSt Te koop gevr.: MER IK. ELEC. WASCHMÏACH. „Trovato''. Rijks weg 493, Santpoort, Te koop gevr.: G.ASOVENTJE Kjerkeirinklaan 5, Santpoort. WIEG met toebeh, en baby- uitzet te koop gevr. Br. met prijs opg. onder no. T 914 bur. van dit blad. Diversen te koop Te koop: z. g. a. n. HAARD KACHEL en baby r i jwi el-zit j e Hofdiijkiaan 34, Driehuis. Te koop- uitneemb. gegalvanis. ijzeren SCHUURTJE. 2 x 3 M. ails nieuw. Br. Hofdijkkian 12. Driehuis. Te koop: 10 M. gezaagd BRANDHOUT. Zeeweg 199. IJm. Oost. Te koop aangeb. zwart EIKEN BUFFET (Eng.) en een partijtje ouderwetsch ondergoed, zw. flaw, damesmantel. Adres te vern. bur. '■an dit blad. Te koop: BRUIDSSLUIER. Adres te vern. bur. v. d. blad. Te koop: l pr z. g. a. n. zw. i. D VMESPCMPS m. 41 m. steun zolen. Ook te ruilen v. m. 42. Alb. Cuypetr. 42. IJm.-O. TE KOOP: 3. p. daimessoh. 37- 40. 2 p. me.isjessoh. m. 34, 1 p. klndersoh. m. 41 1 p. z. g. a. n. h. rubberlaarzen m. 4 3. Pres. Krugerstr. 94. IJm. Te koop: ZINKEN BADKUIP Adres te vern bur. v. d. blad. TE KOOP AANGEB.: 3 z. g. a. n. zuiver wollen Jaeger dames- directoires, 2 z. g. a. n. rood co- cosloopers. 3 meter lang, 70 om. breed. 1 kt enterbijl) el v. d. Hiulist. Adires te vernemen bur. v. d. blad. VOLTA STOFZUIGER te koop Torrlcelliistraat 22, IJmuiden. Te koop: bruin beige VOS. Na 4 uur. Driehuizerk er kweg 3S Driehuis. Te koop: ORGEL. Jac. van Heemekerkstraat 27, IJm. Te koop aangeboden: goed on derhouden KRUIDEN IERSIN- VENTARIS. Br. no. T 909 bur. van dit blad. Te koop aangeb. blauw la- kensch COSTUUM, z. g. a. n. voor kort flink persoon. Te bevr. Huy_ genotraat 102. IJm. TE KOOP: E. M. Jaarsma haard m. circulatie, mahonieh. waschtafel m. marm. blad. pl.m. 2 M3. eiken- en beukenblokken, Driehuizerk erkweg 94. Driehuis. To koop: KINDERLED! - KANTJE bekleed m. hemel Ahornstraat 18. Te koop: driewielige TANDEM pr. b. en eiken tafel. Zeeweg 206. IJmuiden. TE KOOP: mahonie linnen kast en huiska-merspiegel. Ken- nemerlaan 91. IJm. TE KOOP: i pers. ledikant, 1 filmtoestel met films, 1 schilderij 1 nieuwe Opera 18 platen en losse operaplaten. Zeeweg 236, IJmuiden-O. TER OVERNAME: zware H. koop gevraagd, m, 52, Ooftterduiiin jekker en jongenspakje.. 1. 13 ,i. weg 10, IJm.-O. (Brieven bui', v. d. blad ito. T 913 Te koop gevr. een z. g. a. n, Een paar RIJGLAARZEN te HEEREN WINTERJAS. Adres koop aangeb. Caeemlbrooitstr. 51, bur* van dit blad. IIJmuiden-Oost. Verkoop Uw JUWEELEN zonder tusschenpersoon RECHTSTREEKS Iw .i»ni ii lis bedreigt Uw kind Geef het een WEERSTANDSPANTSER! Het Rachitisgevaar wordt nu dreigender! Geef Uw kinderen V E! Vitamine D, mineralen èn Eiwit, die samen de weerstand ver- hoogen. Geef ze eiken dag twee theelepels, dat is 4a5 gram; precies de voorbehoedende dosis! V -f E is het weerstands- pantser tegen Rachitis! Vraagt inlichtingen bij Apothekers en Drogisten. DIOPHA N.V. '6.2oq twceiÊewH, ü-wodjw snwm 0,'t wa4 (JtM, vnmAtii 't3YoA «ctvumwlta'êooeM.wimdea Dot 7,fux -fu». -&0, 'të Stend et&j e« faxA en. naar! 'n Wonder bóven wonder is ook, wat H-O en Quaker ha vermout voor uw jongens en meisjes doet. Ddér kijken ze niet te langnaar, daar smullen ze van en... wat voor al thans boven al- =-les gaat, Quaker en Yt0j H-O is buitengewoon rvoedzaam en gezond, 't Is rijk aan de zenuw sterkende vitamine B i en bevat vele onontbeer lijke minerale stoffen. /U doenck-ieUitmm Door het gebruik van Jam spaart U boter en suiker op de boterham. Heerlijke Jam van versch fruit des kundig ingekookt, dus gezond en lekker, uit de allermodernste fabrieken van MILI.I0ENEN VROUWEN ZIJN HEM DANKBAAR

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 4