[RENE KELLER'S DUBBELE LEVEN. Stadsnieuws DAMIAATJES FEUILLETON Door FRED ANDREAS. Vog een minachtende buiging en de advo- was de kamer uit. Irene geloofde niet, Silvio niet thuis en nog minder, dat hij in Milaan was. Ze kon het huis toch niet trioopen en om hem roepen Ze kon niet jcrs doen dan telegrafeeren, telefoneeren, -open, hem op straat te ontmoeten, pe dikke vrouw met de natte handen stak ir hoofd om de deur. Signora 'signor Silvio zei Irene smeekcnd, „debbo [,;are con Signor, Silvio c'è. Hij is er niet." van ergernis en schaamte stormde ne de trap af en ijlde de straat door. Hoe die domtrotsche kleine man haar behan- j<j: Alsof ze een straatmeid was, waarmee i zoon. ,,een Barra", niets te doen wilde jben. Het verbaasde haar niet, dat Silvio s verteld had, ornaat ze wist, dat hij het td met zijn vader vinden kon, zich ver- jen achtte en dus zijn hart had willen luch- L Maar dat hij zelfs haar brieven zou laten Ugsturen, kwam haar ongelooflijk voor. h het kleine hotel wierp ze zich snikkend haar bed. Hoe had de oude Barra haar durven behandelen n den namiddag liet ze tweemaal Signor no Barra door den portier opbellen. Hij i niet thuis. Op de uitdrukkelijke vraag, hij ook niet in de stad was, ontweek men antwoord. _us was hij in Milaan, daarvan was Irene ertuigd. ■sAvonds stuurde ze een telegram, dat on- gntwoord bleef. De brief, den volgenden irgen gezonden, kwam 's avonds al terug, jlfutato", geweigerd, stond er op. Maar dat is niet met Silvio's hand geschreven. HOOFDSTUK XV. Dr. Dael vervolgt zjjn naspeuringen. Uit moreel oogpunt bekeken mocht het on- rgeeflijk zijn, dat Dael Irene's privé leven speurde, en bijna dagelijks iets nieuws over jr te weten kwam. Maar omdat hij haar (had, hield hij met moreele bezwaren wei- rekening. Irene zelf zal me geen nieuws- jigheid verwijten, als ze er achter komt, it hij. Ik meen het goed met haar. Met zelf ook wel, maar nog meer met haar zoek naar Estebano bemerkte hij al jèdig, dat hij op zoek was naar den ver gde. De pedel der hoogeschool wees hem zijn navraag een kleinen, geelkleurigen. schrompelden buitenlander aan en vertel- hem, dat die man Estebano was. Boven- n heette hij Carlos van zijn voornaam. was ervan overtuigd, dat Witte hem rettelijk een verkeei den .naam had opge ien. Hij stond op het punt de hoogeschool te laten, toen een jong meisje, opvallend jr haar onbeduidendheid, hem voorbij am. ewas rossig, tamelijk klein, houterig en had ite, kleurlooze wimpers en wenkbrauwen, kwam Dael als een goede bekende voor. a onbestemd, als had hij haar ergens op film gezien, of in een'boek haar beschrij- ig gelezen. Op eens viel het hem in hij tde'haar uit dat proces-verbaal Het was der twijfel de jonge dame, die op den dag ur Pranser's dood hem in de hal van zijn tel had opgezocht. Dezelfde, die misschien boodschap van juffrouw S. had opgegeven: offrouw S. verzoekt mijnheer Pranser niets doen, alvorens haar gesproken te hebben." Och, zoudt u me willen zeggen, wie die ?e dame is vroeg hij den pedel Juffrouw Schot", antwoordde de man dade- „Hilda Schot." Dank u." Dael ging terstond juffrouw wt achterna. Dat was dus het meisje, dat inser gewaarschuwd had, niets te onder- nen ïij had haar spoedig ingehaald. Juffrouw Schot vroeg hij, zijn hoed af wend. keek om als een betrapte misdadigster. watwenscht u Mijn naam is Dael", antwoordde hij ietwat aagd. „Ik ben een vriend van professor ik zou u graag een en ander over (rouw Keiler vragen lij wist niet, wat hem op dat oogenblik toog, misschien de verwachting, dat het isje hem dan eerder haar vertrouwen zou icnken. Doch de naam Witte werkte ver- sterend, Dus toch zei juffrouw Schot. „Enfin, jnheer de officier van justitie..'., ik had lenlijk gehoopt, dat de heele zaak afge- ipen was.... dat ik er niets meer mee te iken hadMaar wilt u me soms hier rhooren ,Als u misschien. een kop thee of...." Graag. Dus een gemoedelijk verhoor dit café hier op den hoek geschikt Je ging al vooruit en Dael volgde aarzelend. 1 hield hem blijkbaar voor Gobel, omdat wist, dat Witte met den officie- van justi- bevriend was. Als ik nu tegen haar zeg. ik een ander ben, krijg ik geen woord haar, dacht Dael. Hij kon de vergissing S altijd herstellen, als hij bemerkte, dat te érg werd. Misschien vertelde ze dan, er van opluchting, uit eigen beweging wei rder. Dr wordt zeker een vervolging ingesteld?" 2 na een poosje. (Wordt vervolgd). BRIEVEN UIT EN OVER DE HAARLEMMERMEER. Op de bank der beschuldigden. Wal men beter aanvoelt dan omschrijft, Bilderdijk geprezen, maar Voet bij stuk. Wat November nog goed kan maken, maar waarop niemand thans hopen mag. Naar goed Nederlandsch en goede zede. Hoogelijk geprezen arbeid. Kenmerken van goed en van slecht kuilvoer. Methoden, welke veel beloofden, maar beter niet worden toegepast. Iemand die steeds alleen maar het begin van mijn „btftyen" leest, maar zoo vergoelijkt hij .die dan Wk maar zelden overslaat ook dat dus nog wel eens meent dat ik het nu de beide laatste keeren a! heel erg mis heb gehad. Vooral dat eerste stuk van den brief van 4 Nov. ge weet nog wel over dat gedicht var.ja. nu kan Ik wel zeggen, dat ik den dichter niet ken. maar daarnaar had ik dan maar eens onderzoek moeten doen voor ik zulk een scherpe veroor deeling neerschreef raakt kant noch wal. Want die dichter was niet Tollens, net Ten Kate noch Bakhuizen van den Brink of Rhynvis Feith en hebben zij allen ons niet heel veel goeds nagelaten, waaran althans heel wat beter een .touw aan vast te knoopen" dan aan veel zinne loos geschrijf van de „dichters" van dezen tijd maar niemand minder dan ..onze groote Bilderdijk!" Ik stem dadelijk toe dat Bilderdijk als dichter zeker meer te waardeeren valt dan een der anderen die ik voor den dichter van het gewraakte hartslied had gehouden, maar dat maakt het er voor Bilderdijk niet beter op en verandert aan de zaak, waarom het gaat vol strekt niets. Ook Bilderdijk's grootste vereerder, zoo hij eenig besef heeft van poëzie 't is een zaak die men beter aanvoelt dan omschrijft zal willen beweren dat het kwaïtmlllloen rij mende regels dat deze dichter schreef, inderdaad kunst mag heeten. Daar is het terecht in elke „Bloemlezing", „Inleiding tot onze letterkunde" of hoe zulke werken ook mogen heeten steeds opgenomen „Uitvaart" waarin ge de gruwelijke toon van een doodsklok door de kort afgebeten regels kleppen hoort, het werkelijk diep en eer lijk gevoelde „Zielszucht", het innig vrome Ge bed. en overgegeven gebed, daar is onder de grootere werken zijn „Willem van Holland" en nog heel veel meer waaraan niemand den schoonen naam van poëzie zal willen onthouden Maar dat grif toe gegeven, moet men toch ook erkennen dat er In de lijvige deelen van Bilderdijk's ver zamelde werken zoo heel veel staat dat met dichtkunst niets te maken heeft. Berijmde ge schiedenis, vlot rijmende regels over allerlei stemmingen of meeningen is nog geen poëzie, hoe men ook de schrijver er van moge be schouwen of eeren. En nu mijn schrijven over November. Ja daar kom ik zoo goed niet af. Toen 's avonds die brief was geschreven, scheen 's morgens een waterig zonnetje in mijn kamer en moest ik zelf erkennen dat de „nevelslierten" waren stukgesprongen. Maarnu ja we wach ten met spanning af wat November nog brengen zal. Misschien maar daar durf lk dit jaar niet op hopen zal hij nog openspringen in korten maar gullen winterdag,ln fonkelenden sterhelderen winternacht en zal het hem gegeven zijn blinken de ijzers te schieten aan vroolijk zwierende voe ten, zal hij met ons niet kruipen, maar huppelen naar 't einde van een jaar dat nochtans bange heugenis lang in herinnering houden zal, eer het wegzinkt in der eeuwen vergetelheid. Zie zoo nu heb ik, hoop ik weer wat goed gemaakt van wat ik te ondoordacht zoo glad verkeerd schijn ge daan te hebben. Belofte maakt, naar goed Nederlandsche en gave zede nog altijd schuld en zoo kom ik nog eenmaal op het inkuilen van bietenblad en kop terug. Reeds zagen we dat zoo bij het maken van goed kuilvoer ten eenmale afhankelijk zijn van de werkzaamheid van die voor het ongewapende oog totaal onzichtbare wezentjes, de bgcteriCn, die nochtans het hooger leven op aarde door hun intensieven arbeid moeten mogelijk maken Bt] lagere temperatuur werken de boterzuur- en bij iets hoogere de azijnzuurbacterieën. die we alle beide graag zouden uitschakelen. De kans daar toe krijgen we enkel door het zoo spoedig mo gelijk opvoeren van de temperatuur tot 50 60 gr. C. Dan moeten deze schavuiten het rijk wel laten aan de melkzuurbacterie, wier werk we hoogelijk waardeeren. We noemen deze nijvere werksters naar het product dal ze vormen en zoo levert ons de melkzuurbacterie het kostelijk zacht zure melkzuur dat aan 't voer een fiissche geur en smaak geeft. Ge herkent het dadelijk aan heel de consistentie. De koppen blijven gaaf. het blad wordt geel, niet donker en glibberig en de nervetuur blijft goed zichtbaar. Het blad schrompelt niet ineen tot een onherkenbare donkere massa maar blijft min of meer goed uit gespreid. Jaren kan men het laten zitten van bederf is geen sprake meer. Er is dus alles aan gelegen, deze toestand te bereiken. Dat kan zoo merkten we reeds op door zoo vlug mogelijk af werken. Dan treedt spoedig voldoende broei op. Die broei is een natuurproces. Het is niet de hooge temperatuur die het hem doet. maar de bacterie komt haar werk doen in een natuurlijk levensmilieu. Men heeft natuurlijk getracht aan die eisch te ontkomen. Daartoe sloeg men in de hoop die door langzaam werken niet „op tempe ratuur wilde komen" lange ijzers en voeide met behulp hiervan een electrische stroom door de hoop die nu spoedig de vereischte temperatuur verkreegedoch de bacteriën lieten zich wach ten en de dure installatie werd weer afgebroken. Een andere methode om de natuur een handje te helpen bestaat hierin dat men de laagsgewijs opgestapelde blad en koppen af en toe besproeit met karnemelk. Deze bevat nu ongetwijfeld gan- sche legers van deze minitieuze levenswezens. Het succes was meestal beter dan dat voor 't kunstmatig opvoeren van de temperatuur, maar het haalt toch nog niet bij wat men er van ver wachtte, Het is de kwaliteit van 't materiaal dat we verwerken dat het hem moet doen. Hier kom ik op een lastig punt, want het moet gezegd wor den dat er in de Meer al op bijzonder roekelooze wijze vaak wordt omgesprongen met dtt product. Eens reed ik met een Groninger boer ln den lijd van 't bietenrooien door onzen wijden polder. De man ergerde zich buitengemeen aan de wijze waarop ten onzent met kop en lobf wordt ge handeld. Wil men een prima kuilvoer dan mogen lof en kop zoo goed als geen gronddeeltjes be vatten. Wat wordt er nu gedaan om dat te voor komen? Men moest reeds bij 't rooien en kappen er op letten dat loof en kop regelmatig op rijen werden gelegd, waarover dan niet meer werd ge- loopen, nog minder gereden. Kom daar nu eens om. Meestal worden deze producten totaal ver waarloosd. Men grijpt tegen den avond van het overal verspreid, liggende loof eenlge armen vol om de bietenhoopjes er mee te dekken. Bij het opladen van de bieten wordt deze bedekking achteloos her en der gegooid en men loopt er over of rijdt er met de zware bietenwagens over. Een groot deel van "t blad gaat rotten, als men althans geen bijzonder mooi droog weer treft, waarop echter niet gerekend kan worden, al is het niét vaak zulk slecht bietenroolweer als dit najaar. Er is geen sprake van dat men met deze half of heel rottende massa meer een eenigszlns dragelijk uitziend kuilvoer meer maakt. De tem peratuur zal wel niet veel hooger komen dan :o gr. waarbij boterzuur- en azijnzuurbacterie hoogtij vieren. Dat alles wil nog niet zeggen dat we loof en kop in zoo versch mogelijken toestand op de hoop moet brengen. Reeds het lastige „vee- ren" zou goed werken vrijwel onmogelijk ma ken. Het beste is eenlgszir.s verwelkt maar nog gaaf en zuiver materiaal. Dat werkt prachtig en de massa sluit dadelijk goed aaneen. Spoedig zal de temperatuur de gewenschte hoogte bereiken en nu is oppassen de boodschap. Want te hoog mag deze niet worden. Dan zou 't kuilvoer ver- kooien. En al versmaadt het vee dit product ln ger.endeele. er gaan enorme hoeveelheden voe dende bestanddeelen verloren en daarom is het waarlijk niet begonnen. Nu ls het echter heel wat gemakkelijker de temperatuur te drukken dan die op te voeren. Om de temperatuur te drukken hebben we anders niet te doen dan de hoop flink te belasten, waardoor de lucht wordt uitgedreven. Want zonder lucht kan ook de melkzuurbacterie niet leven zij is aeroog, al zijn er tal van haar natuurgenooten die het zon der deze direct beschikbare zuurstof doen en dus anaëroob zijn. Het dekken van de zijkanten, hoe wel niet direct noodzakelijke bij goed werken verdient toch om rotting te voorkomen alle aan beveling. Ten slotte: zorg dat uw kuiihoop ln het midden flink wat hooger blijft dan aan de kanten en succes is verzekerd. AALSMEER DE NIEUWE UITREIKING. De uitreiking van de bonkaarten voor de voedingsmiddelen voor de dertiende periode 1942 en de nieuwe aardappelkaarten zal voor Aalsmeer plaats hebben van Donder dag 19 November tot en met Zaterdag 28 November 1942. Allereerst wordt er zitting gehouden in het gedeelte Plan-Zuid op Donderdag 19 November a.s. voor de letters A tot en met G van negen tot één uur en voor de letters H tot en met M tusschen twee en vijf uur. Het uitreikingslokaal is gevestigd in het gebouw van de Bijzondere School aan de Ophelialaan, alhier. TENTOONSTELLING LUCHT BESCHERMING. Vrijdag 20 en Zaterdag 21 November a.s. zal in de trouwzaal van het gemeente-huis een tentoonstelling van den gemeentelijken luchtbeschermingsdienst worden gehouden. Er zullen dan onder meer tentoongesteld worden het door het personeel van dezen dienst gedurende hun nachtarbeid gemaakte kinderspeelgoed, alsmede verschillende aan gelegenheden op het gebied van de lucht bescherming. Er zal steeds deskundige voor lichting aanwezig zijn. De tentoonstelling is kosteloos toeganke lijk op Vrijdag 20 November a.s. tusschen drie en negen uur en op Zaterdag 21 No vember a.s. van elf tot negen uur. HAARLEMMERMEER GEREF. KERK. De kerkeraad der Geref. Kerk van Haar lemmermeer-Oost Zijde heeft tot hulppre- dikerf benoemd voor den evangelisatie- arbeid den heer J. J. C. Westeraa, cand. en hulpprediker te Nijmegen. HALFWEG MUZIEKVEBEENIGING „EENSGEZINDHEID" De harmonievereeniging „Eensgezindheid" geeft op Zaterdag 21 November a.s. onder leiding van haar dirigent, den heer B. D. Peters, een muziekuitvoering ir. de zaal van den heer W. Cornelissen te Halfweg. Medewerking verleent een tooneelclub van de personeelsvereenlglng der firma Peck en Co. te Amsterdam. Opgevoerd wordt: „In het Gouden Haantje", een blijspel ln drie bedrijven van Otto H3rting. Jaarboek Vereeniging „Haerlem". Dezer dagen verscheen van de hand van mej. dr. G. H. Kurtz „Beknopte geschiede nis van Haarlem" en thans verblijdt het be stuur van de vereeniging „Haerlem" de le den met de aanbieding van het jaarboek over 1941. De secretaris, de heer P. A. Dykema doet mededeelingen over het ver- eenigingsleven in het afgeloopen jaar. Bij dragen zijn gewijd aan de nagedachtenis van eenige stadgenooten, die in 1941 over leden zijn. De heer H. F. Boot schrijft een artikel over den heer Joh. Visser, de heer W. van Willige over mr. J. B. Bomans; mr. A. Bruch over mr. Slingenberg; mevrouw J. M. Sterck-Proot over dr. J. F. M. Sterck en mr. J. A. Vaillant over mr. Sj. H. Vening Meinesz. In een korte bijdrage vraagt de heer A. A. Kok. architect, de aandacht voor twee Haarlemsche gevelsteenen, welke zijn aan getroffen op een open erf van de Grafische Inrichting Joh. Enschedé en Zonen N.V., bij andere, in den loop der jaren uit afbraak bewaarde sierlijke bouwfragmenten. Vage gegevens wijzen er op. dat een der steenen uit de Damstraat gekomen is en de andere uit de Korte Begijnestraat. Dan bevat de uitgave artikelen van mr. A. S. Miedema over „Heyndrick Goltzius en Trou Moet Blijcken". van mej. dr. G. H. Kurtz over „Het Comansgilde en het Co- manshofje", van den heer W. Bogtman over „Geschilderde wapenruitjes van het Co mansgilde". van wijlen den heer A. J. Th. Kok over „Het Huis Swanenburgh te Half weg". van mr. H. J. J. Scholtens over ..De betrekkingen van de familie Pauw tot Be verwijk", van den heer A. Vrijland over „Sandenhoeff" en van de heeren W. P. J. Overmeer en H. Korringa over „Het Oude Slot te Heemstede", waarbij eerstgenoemde de historie beschrijft en de ander de archi tectuur. De kroniek van 1941. samengesteld door den heer W. P. J. Overmeer. besluit het goedverzorgde jaarboek. Melodie der Liebe Wee use he Revue in den Stadsschouwburg. Weenen is de stad van de muziek, van de luidruchtige vrooinkheid, den dans, de liefdeja, waar is net de stad niet van? Daarom mogen we Direktor Hans Knappl dankbaar zijn. dat hij een stukje van die bruisende Donaustad naar ons niet be paald zonnige landje heeft overgebracht, stugjes van dit en stukjes van dat, die te zamen de revue „Melodie der Liebe" vor men. De vrouwen zijn de baas in deze revue. Wel zorgen ook Ernst Neuhardt, Hans Fret- zer en de Zweedsche gebroeders Peterson voor den noodigen humor, maar hoofdzaak is ditmaal niet de humor, doch de charme, gebracht door een veertigtal danseressen, zangeressen, actrices en wat dies meer zij. Erna Artner is het echte „Wiener Madel" van het gezelschap, een pittige, blonde schoonheid, waar geest en optimisme van af stralen, die onversneden weet te snoeven, die als kamenier zoowel als dame haar woordje weet te doen en voor geen moei lijkheid terugschrikt. Het optreden van Marga Roser is van geheel anderen aard, benadert eerder dat van de „diva" van eertijds. Er is geen nummer in groote stijl, of zij is er het middelpunt van met haar mooie stem en elegant gebaar. De Franzl-Madel werken „in massa" met charme. Zij ïllustreeren de beweging der solisten, of liever: zij vermenigvuldigen en versnellen die. Tot zoo'n scène eindigt in een zee, een oceaan van muziek en dans. Van de weinige mannen zong Ernst Neuhardt den boventoon. Meer eohter kon den wij de gebroeders Peterson bewonde ren, Zweedsche excentrieken, die de zonder lingste buitelingen maken, wat niet nieuw is in een revue, doch op een wijze en met een gevoel voor humor, die geen oogenblik verveelden. M. SYBR. KOOPS. Krachtiger rheumatiek bestrijding. Plannen in een zeer gevorderd stadium van voorbereiding. Belangrijke plannen tot intensiveering van de rheumatiekbestrijding bevinden zich thans bij het departement van Sociale Za ken in een zeer vergevorderd stadium van voorbereiding. De rheuinatiek behoort ook hier te lande tot de op den voorgrond tre dende volksziekten. Met de influenza deelt zij de onderscheiding tot de meest veelvul dig voorkomende ongesteldheden te behoo- ren en, zuiver sociaal beschouwd, overtreft zij de tuberculose verre in beteekenis. Zoo is becijferd, dat in één jaar tijds niet min der dan 2.5 millioen aan ziekengeld uit hoofde van de Ziektewet aan rheumatiek- patienten moest worden uitgekeerd. Thans ligt het in de bedoeling, tot een forsch aanpakken van de rheumatiekbestrij ding over te gaan. Het voornemen bestaat op de begrooting van 1943 een flink bedrag voor dit doel be schikbaar te stellen en dan allereerst over te gaan tot de oprichting van een centraal instituut voor rheumatiekbestrijding, dat te Utrecht zal zijn gevestigd. Dit beteekent echter geenszins een op den achtergrond schuiven van het reeds jaren bestaande Leidsche centrum. Trouwens, bij den nieu wen opzet wordt er van uitgegaan, dat be staande instellingen zooveel mogelijk in het nieuwe organisatiegeheel zullen worden in geschakeld. De grondgedachte is, dat het reeds thans in Utrecht aanwezige centrum tot een model inrichting zal worden omgevormd. Deze zal bestaan in het op te richten centraal instituut, waaraan zal worden verbonden een consultatiebureau en een inrichting voor behandeling van patiënten. Aan het raadplegen der consultatiebureaux zul len geen kosten verbonden zijn. De directeur van het instituut heeft zorg te dragen voor een speciale opleiding van artsen, die zich op de rheumatiekbestrijding willen toeleggen. Voorts wordt gedacht aan de oprichting van een twintigtal centra, elk omgeven door twee a drie kringbureaux. Deze centra komen onder leiding te staan van een deskundig arts en worden voorzien van het noodige voor zijn bijzondere taak berekende personeel. Voor het onderzoek naar de voeding, kleeding en huisvesting van patiënten, het opsporen en onder toe zicht houden van patiënten zal van de be staande wijkverpleegsters-huisbezoeksters een dankbaar gebruik kunnen worden ge maakt en de hulp van verschillende maat schappelijke organisaties als de volksdienst, de kruisvereenigingen, enz. zal uiteraard ook op het gebied der rheuma-bestrijding een belangrijke factor vormen. Provinciale commissies zullen ten slotte zorg dragen voor de zoozeer noodzakelijke samenbunde ling van de belangen op het gebied der rheumatiekbestrijding. Liefhebberijen van de jeugd. Nederlandsche Omroep heeft er belangstelling voor. De persdienst van den Nederlandschen Omroep schrijft ons: Ieder kind heeft zijn eigen liefhebberijtjes. Sommigen houden er veel stokpaardjes op na, anderen hebben er geen of slechts weinig. De afdeeling jeugd uitzendingen van den Nederlandschen Om roep heeft een bijzonder groote belangstel ling voor die stokpaardjes bij de jeugd, die werkelijk iets buitenissigs zijn. Zooals bijv. het bouwen van zweefvliegtuigen, het ma ken van houtsnijwerk, het houden van een herbarium, aquarium of terrarium. En wie van ae jongens en meisjes kan goed een muziekinstrument bespelen, wie verzamelt er uurwerken, aardewerken, liefhebbert in bloemen- of plantenkweeken. Wie kan we ven, spinnen of gobelins maken? Het spreekt vanzelf dat de liefhebberijen die aan den omroep worden opgegeven, niet moeten bestaan uit het verzamelen van postzegels, sigarenbandjes of poppen, maar werkelijk iets apai .s moeten zijn. Het ligt in de bedoeling van de afdeeling jeugduitzendingen van den omroep om de meest belangwekkende stokpaardjes van de jeugd uit te kiezen en die met den re portagewagen te bezoeken om in een serie uitzendingen de andere jeugdige luisteraars eenige gezellige en tegelijk interessante verslagen te brengen. De jongens en meisjes, die meenen een bijzonder stokpaardje er op na te houden, kunnen hiervan mededeeling doen aan de afdeeling jeugduitzendingen van den Ne derlandschen Omroep, postbus 2, Hilver sum. Vóór 10 December worden alle be richten binnen verwacht. Italië herdenkt de sancties. De zevende verjaardag der sancties is in alle Italiaansche steden en gemeenten met ernstige plechtigheden en massabetoogingen gevierd. Leden van de Italiaansche jeugd organisatie marcheerden langs de aan alle raadhuizen aangebrachte herinneringsbor den. In de uitgesproken redevoeringen werd herinnerd aan de economische oorlogsver klaring van 52 landen aan Italië, dat geen andere schuld op zich had genomen dan dat het in Afrika een plaats onder de zon was gaan zoeken. Voorts werd er ook op ge wezen, dat het Italiaansche volk onder lei ding van den Duce thans evenals toen eens gezind is en vastbesloten tot het einde te strijden. Haarlemsche Rechtbank FIETSBAND GESTOLEN De 23-jarige O. C. K. uit Haarlem had op 15 Augustus j 1. in Heemstede uit een rii- wielherstelplaats een fietsband gestolen. Na zijn arrestatie bleek, dat hij reeds twee fietsbanden en eenige roggebrooden had gestolen, gepoogd had in te breken in een sigarenwinkel en bij Heek. waar hij in dienst was, eetgerei had verduisterd. De Officier van Justitie bracht naar voren dat de jongeman licht psychopathisch was een indirect als oud-lid van het korps der mariniers een oorlogsslachtoffer was. Uit het oogppnt der algemeene preventie moest hij echter toch veroordeeld worden. Hij vroeg daarom een gevangenisstraf van acht maanden. Mr. W. Broers vroeg als raadsman van K. een straf gelijk aan de preventieve hech tenis. Uitspraak over veertien dagen. (Onderstaande is reeds in een deel van de vorige oplage opgenomen) ZWITSERLAND EN PORTUGAL PROTESTEEREN. Volgens een officieel communiqué heeft de Zwitsersche bondsraad zich opnieuw be zig gehouden met de schendingen van de Zwitsersche neutraliteit, die 7. 13 en 15 dezer gepleegd zijn door Engelsche vlieg tuigen, ondanks de verzekeringen der En gelsche regeering. De Zwitsersche gezant te Londen heeft opdracht gekregen tegen deze herhaalde schendingen een zeer Krachtig protest in te dienen. In een officieele verklaring wordt be kend gemaakt, dat de Portugeesche regee ring bij de betrokken regeeringen gepro testeerd heeft tegen het vliegen over Por- tugeesch gebied door Amerikaansche en Engelsche vliegtuigen. DUITSCHE FILMPRODUCTIE IN ONS LAND. Sedert de verfilming van „Rembrandt", door Terra-film, is er in de Nederlandsche filmstudio's te Amsterdam en Den Haag zonder onderbreking gewerkt. Op „Rem brandt" volgde „Fronttheater" eveneens een Terra-film, en daarna is Berlin-film begonnen met een serie producties: „Stimme des Herzens", „Gefaehrtin meines Som- mers" en „Fahrt ins Abenteuer". Dezer dagen ging de zesde film in pro ductie: „Ich suche einen Mann für meine Frau", waarin, onder regie van Hubert Ma- rischka. Magda Schneider. Johannes Rie- mann. Rolf Weih, Menta Egies, Hedwig Bleibtreu, Hans Brausewetter. Gunther Lu- ders en Fritz Odemar de hoofdrollen snelen.1 Amerikaansche en Japansche verliezen bij Guadalcanar In verband met de gevechten bij het eiland Guadalcanar heeft het Japansche hoofdkwartier bekend gemaakt, dat de Ja pansche vloot ten Noordwesten van Gua dalcanar een versterkte vijandelijke vlout heeft aangevallen, waartoe o.m. twee slag schepen en vier kruisers behoorden. Na felle gevechten is het grootste ceel der vijandelijke hulpvaartuigen vernietigd en zijn de twee slagschepen zwaar beschadigd. Het totale resultaat van de gevechtshande lingen bij Guadalcanar van 12 tot 14 No vember luidt: tot zinken gebracht 8 krui sers, 4 of 5 torpedoboot jagers en een trans portschip. Zwaar beschadigd: drie kruisers, drie of vier torpedobootjagers en drie transportschepen. Vrij zwaar beschadigd twee vijandelijke slagschepen. Bovendien verloor de vijand 73 vliegtuigen. De Japansche verliezen bedragen: gezon ken een slagschip, een kruiser en drie tor pedojagers, zwaar beschadigd: een slag schip, zeven transportschepen. Bovendien gingen 41 vliegtuigen verloren. Grondstof f en-bezuinigings commissie ingesteld. De secretaris-generaal van het departe ment van Handel, Nijverheid en Scheep vaart heeft ingesteld een grondstoffen- bezuinigingscommissie, welke gevestigd is te 's-Gravenhage. Deze commissie heeft o.m. tot taak, gegevens en voorstellen, welke kunnen leiden tot besparing van grondstof fen, te verzamelen en te coördineeren en deze ter kennis te brengen van den door den Rijkscommissaris voor het bezette Ne derlandsche gebied ingestelde „Sparstoff- ausschuss" resp. „Sparstoffkommissar". Voor de uitvoering van de werkzaam heden en om den „Sparstoffkommissar" bij de uitvoering van zijn taak in het bijzonder te ondersteunen, wordt een eveneens te 's-Gravenhage gevestigd bureau grond- stoffenbesparing ingesteld, met het dage- lijksch beheer waarvan een secretaris wordt belast. De rijksbureaux voor ijzer en staal, voor non-ferro metalen, voor verwerkende in dustrieën en voor chemische producten, detacheeren de noodige vakkundige krach ten bü dit bureau. VOEDERGEWASSEN IV EIGEN TUIN. SPRUITKOOI.. De tijd van den oogst van de bekende spruitjes van de sprultkool Is weer aangebroken. De spruitjes ontwikkelen zich rondom den stronk In de oksels der bladeren. De pluk begint steeds onder aan de plant. Spruitjes, welke no.- te klein zijn, laat men voorlooplg zitten. Deze kunnen later nog worden geplukt, want bij zacht weer blijft de ontwikkeling tot laat ln den win ter voortduren. Goede spruitjes moeten hard cn gesloten zijn. Het voorkomen van de bijna waardelooze lo.se. open spruitjes of zoogenaamde roosjes kan eon gevolg zijn van het toedienen van teveel stlk- stofmest. Ten onrechte verkeeren nog velen ln d? meening. dat men door verwtjderlng van de top pen of zijbladeren de ontwikkeling zou bevorde ren. Deze opvatting ls beslist onjuist; voor do ongestoorde vorming van de spruitjes heeft do plant Juist haar bladeren noodlg. Wanneer tenslotte de oogst van de spruitjes achter den rug is. kunnen ook de hartbladeren en de toppen van de plant nog zeer geschikt ah groente dienen. De overige bladeren en de waar delooze losse spruitjes zijn voor de huisdieren. De stronken hale men uit den grond om ze ln zon en wint te laten drogen. In geheel droger; toestand zijn deze geschikt om de kachel mee aan te maken. Burgerlijke Stand. HAARLEM 18 November 1M2 BEVALLEN: 17 Nov., E Kuipers—Mulder, d S. A. M. van Wulfften Palthe—van Heljst, d.; E. R. Jepsen—Roeske. d.;.J. E. Maria—Bernard, d 18 Nov.. V. J. van Dongen—Balm, z.; G. Dijk stra— Koops, z. ONDERTROUWD: 17 Nov., A. T. J. van Nunen en A. Backx; 18 Nov,, D. Dollé en A. Dams; W. G. van der Linden en M. de Jong; C. J. van So meren en T. W. Ter Poorten; M. D. Tlorie en J. Greebe; H. J. T- Koperberg en T. M. Philippe; w. D. BUlck en A. C. Bax; P J. de Blldt en A. Maagdelijn; A. Ramakers en M. C. Hansen; A. Kuiper en F. van Luipen; W. F. Hartman en H. H. E. van der Wereld; F. W. van Santen en M. H. G. Peters; J. A. v. d. Linden en H. H. G. Ollflers; J E. Lieve en L. Wecsman. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. GELDIGHEIDSDUUR BEWIJZEN OVERDRACHT ,.C". De geldigheidsduur van de bewijzen van over dracht ,.C" voor het vierde kwartaal 1942 voor walserij- en gieterijproducten, ls met een maand verlengd. Deze bewijzen van overdracht kunnen bij de handelaren tot en met 7 Januari 1943 en bij de Nederlandsche producenten, alsmede voor bestellingen ln het buitenland bij het rijksbureau voor ijzer en staal tot cn met 15 Januari 1943 worden aangeboden. INLEVERING WITLOFWORTELF.N OOGST *42. De bestuurder van de Nederlandsche Akker- bouwcentrale heeft bepaald dat iedere trekker van witlof verplicht is tot Inlevering by de daar voor aangewezen drogerijen van een hoeveel heid witlofwortelen, overeenkomende met ander half maal de hoeveelheid door hem aan de veiling aangevoerde witlof. Hi veiling aanwezigen gemachtigde van bóven vermelde drogerijen worden vastgesteld. De leve ring moet geschieden, franco aangevoerd bij de velling of op door den gemachtigde van de dro gerijen aangewezen laadplaats, welke voor den desbetreffenden trekker gunstiger zal zijn gelegen dan de betrokken velling. De prys. waartegen de Inneming zal geschieden, zal nader worden be kend gemaakt. Bij overtreding zal worden overgegaan tot in bezitneming van de witlofwortelen en tot tucht-, of strafrechtelijke vervolging, Vraag on Aanbod Vooruitbetaald per m.m. 8 et. *let vooruitbet. p. m.m 10 et Werkzoekenden en aangebo den betrekkingen blf vooruit betaling per m.m6 ct. «let voorultbet. p m.m. I ct Bin lm urn 8 m.m. Kleine Zakenannonces ADtomstlg van handel en be drijf. Voorultbet p. m.m. 12 ct minimum 6 m.m max. 30 m.m. Lessen IEMAND GEZOCHT, die tegen a:ige vergoeding leerling L tooi eerstejanr Fransch wi' brengen. Br. 7703. SPAANSCHE LES, TONG EL BE LES. Mevr. J. L. v. Effen- iioltens. Hcrm. Heyeriilamsl. S «ede. Leernres Spaansch M.O. :?e!soh M. O. ONDERRICHT A ANGER. in Engelsche taal. literatuur, rinimaitlca en handolscorr es- Ment ie. Condities f 0.50 p. u. 7853. GEDÏPL. COUPEUSE geeft en naailes v, eigen gebr. •50 p. m;nd. kl. clubs. M. Meu- f. Scbouwilyurgistr. 3 boven. Personeel gevraagd Voor Huishouding Gevr. in Chr. gez. FLINK IEISJE tot 3 a 4 u. of morgen Hoog loon. Crayenestersin- 6 22 b. d. Adr. Pauwl. H'stede WERKSTER gevr. Vrijdag- uur NIc, v. d. Laanstraat 31 MEISJE gevraagd van 8-1 u i 17 jaar. Adres te vernemei r. v. d. blad. Gevr. een NET MEISJE voo morgenuren. 14 a 15 J. Adre tv. d. blad. Gevr. NET MEISJE van 8 3d U uur bij Mevr Hazevo<< •Merlaan 24, Heemstede. ■Gevr. bij hej juff. HULP I? ICISHOUDING. boven 40 jaai i tede behandeling. Br. 7713. Een FLINKE WERKSTER gevraagd, drie maal per week v.g.g.v. Adres: Braziliëlaan 4 Overveen. Een NET MEISJE gevr. bij R.K. gezin van 's morgens 9 uu' tot 's middags 5 uur Goed loon rustige werkkring. Br. 7728 DAGMEISJE gevr. pl.m 17 jaar v. 9-3 uur. Zondags vrij, kl Velsérstraat 11. Gevr. DIENSTBODE voor hee le of halve dagen. Lod. v. Deys- •llaan 166, Hrl. N. FLINK MEISJE v. d en n ge- •r. Zelfst. k. w. v.g.g.v. Mevr Klaje, Oranjekade 9. Gevr. NET DAGMEISJE van 4 uur met middagkost. Mevr Jurriens, Koediefslaan 3l. Hmsi Mevr. Lrtndenbergh. Rijksstr.- weg 17. vraagt t.erstona wegens teleurstelling een MEISJE vooi den dag of dag en nacht. 2e isje aanwezig. Aanmelden doorloopend. NET HQLL. MEISJE gevi voor d. en n. (toed kunn. werken met eenige kennis van koken Liefst zoo sp. mog. De Voogt Zmnnelaan 12, Haarlem. MEISJE gevraag.i voor den dag. Aanm. Mevr. De Jong, Hu- go de Grootlaan 9, Mei msU'a - Gevraagd flipke WERKSTER oor ruw werk. Nieuwe Gracht 7'i - Hulpbeh. dame zoekt MEISJI or DAME om dagelijks een uur- ije met haar te wandelen. Condi ties nader overeen te komen. Mej SIpltes, p.,'a. Kerklaan 32, H'stedr Gevr. tegen 1 December een flinke nette WERKSTER, liefs' 5 middagen per week. Aanmeldei A. J. Westerkamp, Schollevaar laan 13. Heemstede, post Aërden- hout. Te Bl'daal gevr. IIULP IX DE HUISH.. extern. Br. 7679. NET MEISJE gevr. 9-5 uur 13-16 jaar. Parklaan 11. Aanm a.-denavond. DAGMEISJE gevr. van S 3 tot l of 4.30 uur. Tetterodestraa 19a zwart. Heer-all. 50 j. N.S.B.. gem ambt. vr. eerl. zorgz. Hl I' VROUW. Br. 767G Gevraagd' net;e WERKSTER voor Maandag-, Donderdag- Vrij dag- en Zaterdagmorgen. Groote Houtstraat 126. NETTE WERKSTER gevr. voor enkele keeren p. week. Aanm. Warmoesstraat 10. WERKSTER gevr. v. Zater dagochtend van 10 tot 2 uur. Kraagjeshuis. Ged. O. Gracht 119 Aerdênhout gevr. nette WERK STER. Tevens prima erv. cou- oeuse. Br. 7673 MEISJE cevr. van 9-1 uur ln gez. z. kind. Zo-nd. en één week dag vrij. Zandivoorterwee 84. Aerdenlhout. grens Heemstede. Gevraagd: NET MEISJE van .30-3 u. Mevr. v. Maas. Coorn- h erts t raat 12. MEISJE gevraagd van 9-12.3n niet hen. t jaar. Kl. Iloutstr. 13 NAAISTER gevraagd. Gen. de la Reystr. 3 rood. Haarlem, f Gevr. te Heemstede ZELFST. MEISJE voor d en n. Br. met opg. v. leeftijd 7667 Gevraagd in klein gez MEISJE voor heele of halve dagen. Aan melden Mevr. Tol. Lorentzkade 162. Haarlem. Gevraagd: KEUKENMEISJE zelfst. k'umn. koken en werken v. d. e. n. Hiylp aanw. goed sala ris. Br. met opg. van leeft. No 3002 Wenslng's Adv. Bur. Tem- pol iersstraat 32 Gev r. JONG MEISJE van 9 t. 12.30 om behulpzaam te zijn bij aMe huiselijke hezïgh. bij twee dames. Ba d hu iast raat 17. HULP i. d. HUISH. gevr. niet ben. 15 J. 8-4 of 5 u. kl. gezin. Raamsimgel 4S NET MEISJE gevraagd vam •j tot 1 uur, leeft. 15 a 16 laar, Adres Diezestrant 6, H.-N, Gevr. voor dag en nacht een VET MEISJE v. g. g. v. goed loon. Neptuhustr. 34. NET MEISJE gevr. van 8.30- 5 uur, leeft. 16-20 j. Rechthuis- straat 6. H.-N. EERSTE KAPSTER gevr. goed kunnende nnd. en watergol ven. Beukers. Sohoterweg 66. Gevraagd FIJNK MEISJE van 8.30 tot 1 umr of jonge werk ster. 3 morgens p. w. Zaane-n- laan 9 9. WERKSTER gevraagd Don derdag of Vrijdagochtend. Mid denweg 96 F. "Gevr. r.et DALMEISJE g. g. v. goed loon. Jongert. V»r- spronckweg 38. VERSTEEN A AI STER gevr. v. I dag p. m. Orion weg 118. Nette WASCHVRÖUW gevr. door heer. voor behaard, van zijn and erg. Adres: Sehotervveg 102r. Gevr. NET MEISJE van 8-12 u. Mevr. Funcke, Rijkst raat weg 77. Na 7 uur. NETTE WERKSTER gevr. Marastraat 43. Gevr. WERKSTER, M. W. Vr. 9.30-12.30. f 1 per keer. Uranue- straat 37, H.-N. Gevr. een KEUKENMEISJE f gehuwde vrouw D, of D. ge zind. voor h '-•? keukenwerkzaam heden, P. K. v. d Eijken, Baan 7 Haarlem. Fl. jonge ongeh. WERKSTER gevr. voor 2 halve dg. of 1 hee- dag per week. Aanm. Korte Kileverlaan 30. Bloemendaal. Gevr. net MEISJE voor h. in de. huish. van S-5 u. i>n kl. gezin. Zond. vrij. Lorentzkado 184. NET MEISJE gevr. v. d. mid daguren voor licht werk en de bel Staten Bolwerk 12 WERKSTER gevr. van 9-1 Vrijdag tot 5 uur. Adres Rijks straatweg 3S0. Gevr. I Dec. erv. JUFFROUW intern, v. 2 schoolg. kind. Tevens v, huish. bezigh. Hulp aanw. Br. m. opg. v. leeft. no. 7869. Helder flink MEISJE gevr. 2-5.30, niet ben. 22 j. bij ge- schikth. goed sal. Tel. 18335 Prins Mauritslann 2S. I-Iaarlem. FLINK MEISJE gevr. voor halve dagen. Zaterdag en Zondag vrij. 5 min. van het station Over veen Vrij reizen. Aanmelden Kvveekduinweg 1. FL DAGMEISJE gevr. v. 9-7>, n. k vv. en v.g.g.v. Zondags vrij of werkster voor Vrijdags en Za terdags. v.g.g.v. Brederodolaan 86. Bloemendaal. MEISJE gevr. van 9-12 uur o' werkster. 3 x per wëek. Platanen laan 37, Bloemendaal. Gevr. een nette WERKSTER v.g.g.v. voor twee morgens var 9-12.30 of een heelen dag. Liefs: Woensdag en Vrijdag. Adres Heemst. Dreef 150 Gevraagd voor Bussum MEP JE v. d. en n. Voor direct of Dec. Aanmelden bij Mevr. Huyei Kostverlorenstraat 7 OA, Zand- voort. Gevr. per 15 Dec. NET MEIS JE d. of d. en n.. v.g.g.v. Mau- ricialaan 30, Overveen. - WERKSTER gevr. M„ W„ Vr Zat. van 8.80-12 30. O. Nassau- I^an 109. Overveen. WERKSTER gevr. v. 1 heele «i 2 halve dagen p w. Mevr Winter, Tuinwijklaan 11. Gevraagd MEISJE voor ha'.v- dagen of werkster 3 x per week Mevr. Stam. Fred, v Eedenpl. li FLINK MEISJE of WERK STER gevr van 8.30 tot 12.30 u Goed loon. Leldschevaart S6. NET MEISJE of JONGE W ERKSTER gevr in kl. gezin Kleverparkweg 195. NETTE WERKSTER gevr Dinsil. en Vrijd. halve dg. Raad- hulsplein 20. H'stede. Voor direct gevraagd WERK STER voor 2 d in de week. Adr. bureau v. d. blad. Gez. direct JUFR. 9-5 om oude dame (e z. h.) gezelschap te hou den en gen eenige bezigheden te verrichten. Adres bur. v. d. blad Rusth, Heemstede vr. 2 MEIS JES halve dagen in de keuken en ander huiswerk. Adres bur. v. d. blad l^oor Bedrijf HULP gevr. bij naaister van twee tot vier uur. Kanariestraat 11. Haarlem-N NETTE JONGEN gevr. leeft. 15-16 j„ Melkifir. R. Rutte. Per- seuefitr. 32. Gevr. TIMMERMAN, geen steuntrekker, leeftijd geen bezw. Kl. Houtweg 29. Gevr, een geroutineerde ME- TAAIDRAAIER. Garage Buys, Zulder Buiten Spaarne 14-1G. LEERLING of AANK. COTF- FKUSE gevT. F. Tupker. ZÜlstr, no. 73. Gevr. HEERENKAPPER, goed kunn. knippen en soheron. L. de Hoog. Rijksstraatweg 327, Haarkm-N, BANKETBAKKERIJ. Wegens ziekte voor direct gevraagd een nette Jongen. Adres. Middenweg 130. Haarlem. Brood'bakkerlj vraagt voor spoedige indiemsttredlne BROOD BEZORGER en ftóuke Halfwas. Br. 7688 Geroutineerde KOUSEN R EP A RATEUSE gevraagd. Hoog loon. Br. 7716. Gevr. MEISJE pl.m. 15 a 16 J. aüs jongste bediende voor kantoor werkzaamheden. Br. 7692 Grossier ln levensmiddelen vraagt voor Haarlem Ingevoerd REIZIGER. Br 7691. LOOPJONGEN gevraagd. Beun's Bloemenmagazijn. Gier. traat 75. Haarlem. NETTE JONGEN geiraagd. Eems LevensmiddelenS teen Lek straat 21 Coupeuse vraagt voor de mldd. uren gevord. LEERLING-NAAI STER. Thomsonlaan 84. dr. bel. NETTE HUISNAAISTERS ge vraagd, goed loon. vast werk. Grünfeid Plein 5. H.H. KAPPERS. Bekw. bedien de voor heerensalon gevr. Silver, Schoterboschplein 33. LEERLING DAMESKAPSTER gevr. Speelmans, Kl. Houtstr. 132. Gevraagd in metaalwarenfa- briek FLINKE JONGENS van 14— 17 jaar. Voor bijvoeding wordt ge zorgd. Br. 7879. Rijwielstalling vraagt voor Zon dags EEN. MAN. Kenaustraat 14. Gevraagd een NETTE MAN r rijwielstalling. Rozenstraat 55. Groote wasscherij vraagt voor haar fijngoedafdeeling een BE STELLER voor de transportfiets. Liefst boven 50 jaar. Br. 7876. Gedipl. coupeuse vraagt NETTE LEERLING. Br. 7875. THUISWERK gevraagd, liefst naaiwerk. Br. 7923. Gevr. geroutineerd DECOU" PEERFIGUURZAGER. Zij. die in het bezit van eigen machine zijn genieten de voorkeur. Aanm. met spoed Reitzstr. 45. Personeel aangeboden Voor Huishouding B. z. a. JONGE NAAISTER voor versted- en veranderwerk Br. 7722. B. z. a. tegon 1 Dec VET MEISJE voor morgen- of middag uren. onverschillig wat. Br. 7708 -- NET MEISJE zoekt werk voor avonduren, onverschillig wat. Br. 7695 Juffr. 3? J. P.O. b. z. a. voor HULP IN DE HUISH. bek. met baby- en kindervei-zorging. B: 7709 bur. van dit bl. NET BUITENMEISJE b. z. a. tegen l Jan. als keukenmeisje of meisje-alleen v. g. g. v. Tn rustig gezin. Goede behandeling. Leeft. 29 jaar. Br B 306. Boekhandel Vernout. Bloemendaai. B. z. a. neite flinke WERK STER voor 's morgens vroeg om kantoren eohoon te houden of derg. met praohtlge getuigen, als zoodanig werkzaam geweest. Br. 7693. B.z.a. 1 of 15 Jan. 2 n. vrien dinnen v. d. e. n. liefst RUSTH. OF PENS. v.g.g.v. Br. 7884. Besch. HUISHOUDSTER z. pl. in kl. gez. of dame (heer) alleen, v.g.g.v. Br 7883. Net meisje 19 j. vraagt VER STELWERK aan huis, tevens kin derpoppen te koop aangeboden Br. 7882 B z a GEDIPL. COUPEUSE voor nieuw en veranderwerk. Br. 7881. Voor Bedrijf NETTE JONGEN zag zich gaarne geplaatst als portier, con. cl erge of hulsknecht. Br. 7 7 3'6 DECAPKERZAAGWERK ge- vraagd. Essohilderetraat 33 rd. JONGEDAME, 26 j. in bezit diipl. St, en Typen en 6 j. kant. er varing. zoekt werkkring op kan toor of winkel, liefst gecombi neerd. Br. 7927. B. z. a. gevorderd KAPPERS LEERLING. Br. 7926 Jongeman. 23 jaar zoekt ADM. WERK in de avonduren. Br. 7S86 B. z. a. NET PERSOON, oud 4 4 jaar, voor alle voorkomende werkzaamheden. BiMftonstr. 33 Heemstede. Huizen aangeboden WOXIXGRUIL. Wie ruilt huis in Haarlem tegen huls in Benn< - broek of omgeving. Br. 7602. Te koop pr. onderhouder. WOON- cn WINKELHUIS met aparte bovenwoning, verhsa men voor f S=0 p. m. Tetterodeetr 48. Te bevr, Verspronckweg 38. Huizen gevraagd Heb geld over en wil tegen goede prijzen één of meer GROOTE of KLEINE HUIZEN* koopen. Bewoners kunnen blij ven zitten. Br. 7932 WONING GEZOCHT door a*, echtpaar of gem. of cent. zit- en slaapkamer m. vrljo of gebr. van keuk. liefst omtr. Bennebroek- H'stede. Br. nr. 46 Daudey. Boek handel Heemstede. Gezin van 5 pers. uit Aarden. hout zoekt ln Haarlem WONING of ged. woning, huurpr. ongeveer f 700 p. J. Br. 7803. Kamers gevraagd Gom. ZIT-SL.KAMER gez. m. roll, ponsion door jongeman, om trek station. Br. Zeeweg 323 IJm. Verpleegster vr. gem. ZIT-SL. KAMER m. at. en kookgel. of gasje. Br. 7607 Gevraagd ZIT-SLAAI'KAMER omtrek poetknntoor, zonder pen sion. Br. met prijsopgave 7606 Net gez. 3 i> zoekt een of twee «esioff. KAMERS met k. en st. ge4. of klein huisje. Br. 7604 Jongedame zoekt v. dir. gez. ZIT-SLAAPK. met pr. pension pl.m. f 60 p. mnd. Hftanl.-Z. of Heemst. Br. Zandv.laam 133. Zand voort. SLAAPKAMER te huur govr. door Heer, b. h. h. h. omtrek ICle. merk, Br, 7603 PENSION. Gemeubileerde suite met volledig pension .gezocht door echtpaar ln Haarlem of Heemstede. Br. 7891. Echtpaar, groot huls bowo- nend, mldd. leeftijd, zoekt we gens omstandigheden ZITK \MER en SLAAPKAMER met keuken of gebruik van keuken, cvt. eigen meubelen. Br. 7890. Te huur gevr to Haarlem 2 gem. KAMERS m. gebr. van op netten st. Br. 7889. Jong echtp. z. voor direct gem, KAMER(S) tn. k en st gelegenh. Br. 78SS. Heer b.b.h.h. vraagt geatoff. KAMER m. of z. pension in be schaafde omgeving, omtrek Kla- crloan. Br. 7804.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3