a 5 Nieuws uit Uitluiden, Velsen en omstreken Geen groote dag van de eerste klassers. UIT BEVERWIJK, BUBBELTJE EN KNOR I No: T-- N0| Sot, it, Stormvogels eindigde zooals he! begon: 00. Stormvogels en Hermes-D.V.S. hebben de jtjes broederlijk gedeeld na een weinig ■jenden wedstrijd. Aan beide kanten waren verdedigingen de voorhoedes verre de baas, n ndat laatstgenoemde linies maar zeer. zeer 0(5 ^den aan schieten toe kwamen. Vooral de aan- jl van Stormvogels vertoonde een spelletje, NV» «Meen den naam met eerste klas-spe! ge- Y#. 'en had- Verdam wegens vertrek naai Hers niet van de partij zijn. Zijn plaatsver- -,ai inger Hessels heeft het de Hermes-verdediging -.er weinig lastig gemaakt. Van Keur moet, N"o: t'.ias. al hetzelfde getuigd worden en ook Op- Xot trgeri had tegen Poulus niets in te brengen, kijer en Van Pel bereikten zoo af en toe nog Les een resultaat, maar „grootsch" waren hun jden toch ook niet. De hechte verdedigingen aan belde kanten No^ Kid en het dan ook niet al te lastig. Xoi Het begin was voor Stormvogels, wat echter De, jg niet bcteekende. dat doelman Verstraaten actie hoefde te komen. Opbergen kreeg een maal den bal in goede positie om voor te i, doch hij zette den bal desondanks achter palen. Toen kwam Hermes-D.V S. opzetten. Er werd een vlot tempo gespeeld, doch het spel werd kort gehouden, wat Visser c.s. uitstekend ir den zin was. Desondanks kreeg Borranl een van een kans, doch hij schoot keihard Visser op. Meteen verplaatste het spel zich naar de an- .«re helft en nu noteerden we enkele werke- Not, ]X heel goede aanvallen. Tot een schot kwam Not, echter niet, wè-l tot een paar goede kop- illen en daar had Verstraaten werkelijk de iden vol aan. 10 minuten spelen kwam Hermes-D. ikklg voor Stormvogels waren zij goed op reef, zoodat Lex Jansen c.s. niet eens zoo heel rg veel schietkansen kregen. De Hermes-verdediging had het gemakkelij- sr. niet alleen omdat de Stormvogels-aanvallen 'len. "n<ier talrijk waren, maar ook omdat er door sur c.s. erbarmelijk slecht geplaatst werd, bij v-"- ooikeur recht op de tegenpartij aan. ae: Tegen de rust scheen 't iets beter te gaan loo- Tiaa in in de IJmuider voorhoede. Van Pel loste slfs een paar vinnige schoten, doch de bal had a] i juiste richting nog niet. Rust 0-0. Na de rusl ging direct het spel gelijk op en «r, doch op technisch noch op tactisch gebied -iSen we groote „daden". Wat nog 't meeste "inviel, was de groote trapvastheid van de vier iterspelers van beide partijen, welke een' iote tegentselling vormde met de schotloos- der resp. voorhoedespelers. De spelers {ju roegden dat het een aard had alleen Schoorl in! 'n dlt opzicht minder op doch er kwam elmg behoorlijk werk utt hun handen, vooral men hun spel uit een oogpunt van zuiver iatsen van den bal onder de loupe nam. regen het einde ging het publiek zich wat met zaak bemoeien en beleefden we zelfs nog kele sensationeele oogenblikken, eens. toen schot van Opbergen rakelings voor doel igs vloog, en een anderen keer, toen Lengkeek Borranl goede kansen kregen. Het schot van Dl( irstgenoemde stopte Kraak en Borrani was K) onverstandig den bal over het leege doel te erken. l:';i VOETBAL VOfl K, Hoe V.S.V. van Ajax verloor. dep;h voor beide partijen zoo belangrijken IgSS ïdstrtjd, waarvoor ook veel publieke belang- «lïng was. is het Ajax gelukt de beide punten S veroveren. Gelukt, dit is het juiste -woord. Tweemaal wist V. S. V. de leiding te nemen, ilde malen ging de voorsprong verloren en mslotte gaf Drager zijn club dë leiding, waar- j een als voorzet bedoelde bal juist over de itgestoken armen van Blomvliet. den V. S. V.- i uelman, in het net verdween. Dezen voorsprong V» [hoefde Ajax met meer af te staan. Vergelijken wij de belde elftallen dan wa bezoekers ontegenzeggelijk beter. Het veld- 1 was buitengewoon verzorgd en het positie- 'gpe! was fraai, soms bijzonder goed. Het spel ;rd veelal over de vleugels geleid waar Sterk er goed op dreef was, doch waar Van Zand er beneden zijn vorm bleef. Ven der Lugt «elde een zeer goeden wedstrijd. Van der Kuil nJ as goed doch verplaatste zich op het ulters' Moeilijk bespeelbare terrein traag en haalde ook e vaart uit den aanval. In de middenlinie met De Vries als stopper erd verbazend goed gespeeld, de belde backs imt"1 v- s- v- waren zeer trapvast en ook doel- m Blomvliet moest toonen, dat hij er wel iets kon. Hij had soms moeite om zich te ver- !sen en te herstellen, hetgeen uiteindelijk V. op 2 tegengoals kwam te staan. Bij Ajax was vooral de verdediging goed. llomvliet als rechtsachter was voor Van Zand sn onoverkomelijke hinderpaal. Meer moeite ad Potharst met Sterk en zijn spel was niet leeds even sympathiek. In de middenlinie was lehubert de beste, spil Van der Veen was vooral de eerste helft niet bijzonder en bleef meest- vlak voor zijn belde backs opereeren. Van sloffelen herstelde zich na een matig begin. In den aanval was Drager de beste man, ook al >am hij pas laat los. Fischer was als midden- ar een goed doorzetter en ruim bedeeld met oude.Ajax-trucs. Zoo ontging het bij den aan tal, die het tweede doelpunt van Ajax vooraf- ing, den scheidsrechte, dat hij Van dc Gevel iet de han dtegenhield tot hij den bal kon af- ïeven. Dit echter was ook vrijwel het eenlge lat scheidsrechter Nys ontging. Hij leidde den mthousiasten doch eerlijken wedstrijd op bui- Kngewone wijze. in de eerste helft vielen geen doelpunten, het- ieen aantoont dgt toen nog de verdedigers den anvallers de baas waren. Wel moesten soms de :«ide doelverdedlgers handelend optreden, Blom- tflet redde eenmaal fraai, doch daarbij bleef kt. Opvallend was het zwakke spel van den. inders toch goeden V.S.V.-rechtsbuiten. Geen ftele van de vele hem toegespeelde ballen zette nj voor, het v. irden alle halve schoten die naast 1 over gingen. De tweede helft, die vooral voor* de gasten naarder was, doordat het terrein nóg moeilijker bespelen was geworden, was al bijzonder ai. Het begon met een doelpunt van Van der .agt, die op onnavolgbare wijze een voorzet var ierk langs Keizer werkte. Bij een hierop vol- :ir.den aanval wist Fischer zich op bovenge- T^mde wiize Van den Gevel van het lijf te ouden. Uit zijn afgegeven bal volgde een schot ïaarbij Blomvliet uitgeloopen was en de zich imiddels herstellende Van den Gevel kon niet nc'ers doen dan den bal met de hand uit het ixl slaan. De strafschop werd door Van Stof- üen ingeschoten. Toen nam V. S V. weer de Bdmg door Sterk, die Keizer met een hard chot passeerde. Drager wist gelijk te maken en ontstond een spanning, die te grooter werd. adat beide partijen als het ware het beste ga- *n wat zij te geven hadden en hierin blonken St bezoekers uit. Aan de spanning kwam geen mde. zelfs niet toen Drager met een voorzet Oelman Blomvliet verraste, want dit geschiedde 5 een periode vSn overwicht der bezoekers, toen Uax zich moest bepalen tot stug verdedigen en fielie uitvallen. Snel en gevaarlijk waren die tellig. gevaarlijk voor de Ajax-spelers zelf ook. isnt Drager werd zelfs het slachtoffer van "ir en moest zich tegen het einde laten igen door Brokman. Ajax doorstond den druk en kwam op deze aanier aan de belde punten. Een gelijk spel had erhoudlng stellig beter weergegeven. Wij zagen: StormvogelsH.-D. F.S. Br. Maarwas dit nu eerste klas voet bal? Als dit inderdaad het geval was, dan zou het voor ons geen vraag meer zijn. of het spel peil in ons land dalende is We ontdekten op de tribune een oud-ingeze tene uit IJmuiden, één die vroeger in zijn kwa liteit van bestuurslid heel wat voor de Storm vogels heeft gedaan. Het (Stormvogels-jbloed kruipt nu eenmaal waar het niet gaan kan en daarom was hij nog eens even over gewipt om de blauw-witten in actie te zien. Wat zal hel •ertoonde spel hem tegengevallen zijn, want ondanks het feit, dat we op 't gebied van voor- hoedespel niet veel gewend zijn, moet 't ons van het hart, dat wat we dezen middag opge diend kregen, nog minder was dan gewoonlijk We hadden vernomen dat de nieuwe mldvoor Keur voor het Haarlemsche Afdeellngs-elftal In de ontmoeting tegen het Leidsche drie doelpun ten voor zijn rekening genomen had en we had den ons er al bij voorbaat op verheugd nu toen eens een schutter in den Stormvogels-aanval 't werk te zullen zien. Hoe bedrogen zijn uitgekomen: we hebben, welgeteld. Keur geen enkel schot op Verstraatens heiligdom zien lossen. Ook zijn verdeelen van hel spel was uitermate zwak. Het eenige. dat we zagen wa- een paar doorgespeelde kopballen, echter onder dusdanige omstandigheden, dat ze meer deden denken aan gebrek aan techniek om ze op een doelmatige wijze onder contröle te krij gen. Op de rechtsbuitenplaats ontbrak Kees Ver dam wegens vertrek naar elders op 't appèl. Hessels stond nu opgesteld, maar de man, die Stormvogels de vorige week twee kostbare puntjes bezorgde, bracht er nu dezen middag al heel weinig van terecht. We noteerden van hem één mooien kopbal, dat was alles. En dat, terwijl we den vorlgen Zondag bij V.S.V.-Emma zoo. duidelijk kregen te zien, dat buitenspelers bij een goede opvatting van hun taak, zooveel goede schietkansen kunnen krijgen.... Trouwens, ook Opbergen viel in dit opzicht In geheel niet op; nog erger: deze speler zag oor de rust, zelfs in gunstige postitie staande, geen kans den bal vóór het doel te krijgen. Tot viermaal toe belandde de bal achter het hout werk.'Na de hervatting bleek hij z'n leven in zooverre verbeterd te hebben, dat het leder nu ïlnste in het speelveld bleef, doch de voor zetten waren zoo scherp, dat ze meestal een ge makkelijke prooi van den doelman werden. Meijer en Van Pel waren de minst slechten in de voorhoede, doch dat zij nu juist lichtpun- ;n waren zouden wij ook niet gaarne beweren. Lichtpunten in de Stormvogels-ploeg moesten -e in de verdediging zoeken. Kraak kreeg niet zooveel te doen dat hij in de gelegenheid war bijzonder op te vallen, doch Visser cn Schip pers kregen die gelegenheid zoovee! te meer en btutten haar volledig uit. Dit duo heeft kranig werk geleverd en als Lex Jansen C}S. dezen middag niet veel hebben kunnen uit voeren. dan is dit goeddeels hun werk geweest. Ook Zwemmer en Goedhart hebben verdedi gend goed werk geleverd, doch Schoorl was er niet zoo in als anders. Verdient de Stormvogels-defensie een pluim, ook de Hermes-verdediging bleek in Poulus. Jansen. Tettelaar, v. d. Haven en Van Bultenen krachten van beteekenis te hebben. We weten wel. ze hadden het tegen dezen Stormvogels voorhoede niet lastig, doch het gemak waar mede ze hun werk verrichtten doet ons ver moeden. dat ze nog wel wat meer in den mars hebben. Santpoort met groote cijfers verslagen. Laat ons over dezen wedstrijd kort zijn; he! leste is hem maar zoo spoedig mogelijk te ver- «én. Tot rust wisten de rood-broeken aardig stand houden en met slechts een 1-0 achterstand *erd de tweede helft begonnen, doch we Uen te zien kregen liet veel te wenschen fii de laatste minuten vergaten eenige t'ers nog. dat het altijd nog sport is die be- fcfend wordt. Met Santpoort is het niets en naar het zich aan laat zien zal, ondanks de diverse wijzigingen, liet veel verbetering te wachten zijn. De eeni- K taak, die thans nog op Jullie rust is de plichl Wi te zorgen de laatste twee plaatsen fpringen. Het degradatiespook, dat zich dezen Mddag reeds rond het terrein vertoonde, moet no spoedig mogelijk weggewerkt worden. Zelfs Tromp, toch een speler die zijn zet te bcheerschen, kreeg het te kwaad en »erd na de rust van het veld gezonden. Kom- Santpoort, dergelijke dingen gebeurden Troeger, doch mogen nu absoluut niet meer Toorkomen. Voor de R. C. H.'ers was dit zeker sein de zaken ook nog even anders aan pakken en het verwonderde ons dan ook, ilechts Tromp van het veld werd gestuurd 8. C. H. rustig doör mocht spelen. Van Egmond Terdedigde zijn doel weer op fraaie Wijze er Set is voor dezen jeugdigen doelman wel bij tonder jammer, dat hij juist nu een zoo zwakke Terdediging voor zich heeft staan. Toen de achterstand vrijwel niet meer in talen was wijzigde Santpoort haar opstelling, echter zonder succes. Met slechts tien man moest IS hel laatste half uur trachten den 4-0 ach terstand in te halen, hetgeen een te zware taal Toor haar was een gelijk op- cn neergaand spel. waar foor beide keepers aardig werk konden verrich ten, wist van der Horst uit een corner R C. H te leiding te geven. Met dezen stand werd ge draaid. Alles was nog mogelijk, doch toen Maar schalk op onjuiste wijze naar Van Egmond te rugspeelde, strafte de rechtsbinnen dit met een doelpunt af. (0-2). .Niet lang hierna was het 0-3. De Haarlemmers bleven ver in de meerderheid; Santpoort was reeds geslagen. Eenige omzet tingen bleven zonder resultaat en toen Tromp ook nog het veld moest verlaten was het met Santpoort gedaan. Met de regelmaat van de klok voerde R C. H. den stand op tot 7—0. I.E.V. kon 't niet bolwerken. Egmonders hadden geen zware taak. De bezoekende Zeevogels uit Egmond hebben geen al te zware taak gehad om I.E.V. op eigen veld te verslaan. Weliswaar was dit niet te dan ken aan de schotvaardigheid van de Egmondsche aanvalslinie, doch wel door het meer dan ge handicapte I.E.V.dat het niet alleen den gehee- len wedstrijd zonder den aanvalsleider Nieuwen- huisen moest stellen, hetgeen nog nimmer in de geschiedenis der roodblauwen is voorgekomen, maar ook door het uitvallen van den rechtsback Van der Zon na de rust wegens een beenbles- Ware het elftal van I.E.V volledig ge- dan was het niet onmogelijk gebleken, dat beide punten in Velsen waren gebleven. De toegepaste omzettingen hadden tot gevolg dat I.E.V. over alle linies zeer verzwakt was. De rechtshalf Brakenhof nam de plaats van den middenvoor in, doch bleek vooral met het oog op het kopwerk te licht. J. van den Berghe was .invaller voor Brakenhof. De ontmoeting liet als wedstrijdvoetbal veel te wenschen over, daar beide partijen ietwat lusteloos waren en de goe de aanvalsgeest ontbrak. Dit was voornamelijk bij I.E.V. het geval. Gevolg hiervan was. dat van een doorgevoerd combineeren niet veel te recht kwam. Direct ondernamen de Zeevogels een aanval, die hen voor de I.E.V.-veste bracht, doch de achterhoede wist dit gevaar te stuiten. De wijziging in het I.E.V.-veld speelde parten ■aardoor de strijd, ook die van Zeevogels, vrij lusteloos was. Nadat over en weer eenige slecht opgebouwde aanvallen waren onderhomen. hetgeen geduren de het eerste halfuur het spelbeeld vormde, was het de Zeevogels-linksbinnen, die zijn club met een laag schot de leiding gaf. (0-1). I.E.V. kwam nu wat los en de aanvallen werden gevaarlijker. De nieuwe middenvoor loste uit één van deze aanvallen een fraai schot, dat echter nog juist >t hoekschop kon worden verwerkt. Na de hervatting toonde I. E. V. meer strijd lust. Rechtsbuiten Slotemaker zette scherp voor en de Zeevogels linksback, die het gevaarlijke schot wilde wegwerken, deed den bal in eigen doel belanden (l-l). Direct antwoordde Zeevo gels met een scherpen uitval, waarbij de spil zijn club opnieuw de leiding gaf met een goed doelpunt. (1-2). Van der Zon werd wegens een beenblessure ■ervangen door B. de Reus. waardoor I.E.V. een nog grootere verzwakking onderging. Ondanks het feit, dat I.E.V. nog eenige hoekschoppen kreeg toegewezen, werd ook hieruit niets gebo ren ën bleef het laatste Velser offensief zonder resultaat. Verdiende zege van V.V.B. De verwachtingen omtrent een overwinning van de Breesapers op het Castrlcumsche C. S. V. aan den Zeeweg aldaar gespeeld, zijn bewaar heid. Direct moet hieraan worden toegevoegd, dat deze ontmoeting bij het vorderen van den tijd nu niet bepaald sportief kon worden ge noemd. daar vooral van de zijde van C. S. V getracht werd het spel te forceeren en dit de ontmoeting niet ten goede kwam. Het gevolg was, dat enkele V.V.B.'ers eveneens trachtten eigen rechter te zijn. hetgeen er mede aanlei ding toe gaf, dat het spel veelvuldig moest wor den onderbroken. Scheidsrechter Hoogendoorn bleek echter goed voor zijn taak berekend was zeer beslist in zijn optreden. Voorzoover beoordeelen was maakte hij slechts één vc V.V.B. ongunstige vergissing, toen Olivier den bal voor de doellijn onderschepte en desondanks naar de witte stip werd gewezen. De wedstrijd droeg geen grootsch karakter, al kon het spel vhn V.V.B gedurende het eerste half uur den toets der critiek doorstaan. Jam mer was het dat de onderbrekingen de kamp te veel ophielden als gevolg van de vooral na de rust verhitte gemoederen. Onmiddellijk na den aftrap nam V.V.: spel in handen. Er werd goed gecombineerd en vooral het open spel gaf de C. S. V.-verdedi ging aardig wat moeite. De C. S. V.-achterhoede paste de buitenspel- val herhaaldelijk toe en Mooi was degene, die hiervan meermalen de dupe werd. Bij een V.VB.-aanval wist Spruit den C.S.V.-doelman verrassend met een handigen hakbal te passee- ren (0-1). C. v. d. Bosch en Spruit, die sterk op drongen, beproefden vervolgens het houtwerk Een goede voorzet van Nooi werd door Spruil aardig opgevangen, die rechtstreeks onhoudbaar inschoot (0-2). Toen V.V.B hierna eenigszlns verslapte nam C.S.V. de gelegenheid het spel te verplaatsen, maar de achterhoede, waarin Bak ker voor Clots was opgesteld, hield stand. Na de rust wist Van den Bosch reeds spoedig met een prachtig schot den stand tot 0-3 op te voeren, waarop een inzinking volgde en C.S.V. door forsch spel trachtte in te loopen. Dit was het moment, waarop een hooge voorzet van links door Olivier, die weer goed op dreef was. afdoende werd onderschept en de scheidsrechter C.S.V. een goedkoop doelpunt toe kende (1-3). Het laatste gedeelte van den wed strijd was noch spannend, noch fraai, speciaal door de aanwezigheid van enkele onsportieve -tementen. Tn den stand kwam geen wijziging, hoewel V V B. bijna nog eens succes had door Van der Steen, die De Boei verving doch de C. S V. doelman redde uitstekend. v.v.B. won deze onverkwikkelijke ontmoeting verdiend met 3-1. Ook Kinheiin verloor. Gastheeren zonder geestdrift. Met de kleinst mogelijke cijfers heeft Klnheim op eigen terrein in een van beide kanten zeei lusteloos gespeelden wedstrijd 't onderspit moe ten delven tegen T.Y.B.B. Den gastheeren ont brak het tot een kwartier voor het einde aan eenige geestdrift en het was dan ook voorna melijk aan de goede verdediging te danken dat Daniels niet meer dan éénmaal werd gepas seerd In den aanvang was de ontmoeting vrijwel ge lijk opgaand, jotdat T.Y.B.B. iets in de meer derheid kwam. Dit spelbeeld bleef zich met wis selende aanvallen herhalen, totdat na ongeveer 35 minuten de rechtsbuiten van T. Y B B, den bal voorzette en de midvoor onhoudbaar Da- nlëis passeerde (0-1). Van beide kanter. werd daarna zonder eenige spanning en aardige mo menten het spel voortgezet, hetgeen eigenlijk geen competitie-voetbal meer kon worden ge noemd. Direct na de hervatting probeerde Kinhein; het met een mooien aanval van rechts. Raay- makers zette den bal naar binnen en Radema ker kopte fraai in. echter legen de lat. Der. terugsprlngenden bal ving Versteeg op en hll schoot keihard In. maar de T.Y.B.B doelman redde ten koste van een hoekschop die niets op leverde. Langzamerhand werd Kinhelm overwe gend sterker, doch de aanvallen werden slordig en zonder resultaat afgewerkt. Enkele losse er. ondoelmatige T.Y.B.B.-aanvallen stuitten op de Kinheim-achterhoede, die weer in ouden vorm was. De Vetsenaren trachtten nog wat te berei ken door Rem op de rechtsbackplaats te zetten, hetgeen wel een verbetering inhield. Een kwar tier voor het einde oefende Kinheim een zoo- danlgen druk op de T.Y.B.B. veste uit, dat de gelijkmaker kon worden verwacht. Verschei dene hoekschoppen ontstonden, maar het geluk was ten eenenmale niet met de geel-zwarten. Felle schoten van Groeneveld en de aanvals linie konden niet bewerkstelligen, dat het T. Y. B. B.-doel werd doorboord. Zoo mocht de toe gepaste omzetting ook al niet baten en kwam tenslotte het einde van dezen lusteloozen wed strijd zonder den verdienden gelijkmaker. T. Y. B. B. nam de punten mee naar Haarlem. On voldaan was het vrij talrijke publiek. Indien Klnheim niet naar nog lagere regionen wil af dalen en tot de middenmoot van 3B blijven be- hooren. zal ongetwijfeld een andere geest over het elftal moeten komen. Want de mogelijkheid in voorgaande wedstrijden bewezen. R. C. H. 2—STORMVOGELS 2 (1-4) Na een van hun kant buitengewoon goed ge speelden wedstrijd zijn de Stormvogels-reserves er in geslaagd R. C. H. met 1-4 te kloppen, daar mede niet alleen revanche nemend voor de op eigen terrein geleden 6-0 nederlaag, doch meteen afrekenend met een medecandidaat voor de bo venste plaats. Met de rust leidde Stormvogels, ondanks het feit, dat ze niet haar volledig elftal in 't veld kon brengen Wijker ontbrak o.a. reeds met 2-0, wat een veiligen voorsprong beteekende. Ook na de rust domineerden de blauw-witten, bij wie Tol, Van Dongen en invaller Kamink een goede verdedigende partij speelden. Ook nu werden twee doelpunten gemaakt, waartegen over R, C. H. slechts de eer vermocht te redden. De Stormvogels-doelpunten werden gescoord door Van Leeuwen, Hamers (2) en de Boer. Halfweg—Tcrrasvogels 2—3. Wedstrijd met gemiste kansen. Voor de tweede maal in dit seizoen hebben de Terrasvogels Halfweg een nederlaag Toege bracht. 't Werd ditmaal niet zoo'n sprekende- overwinning als op eigen terrein, doch verdiend was ze dubbel en dwars, want over het geheel aren de oezoekers flink in de meerderheid. Het aantal kansen, dat de Vogels zich zelf mei medewerking van de Halfweg-verdediging wisten te verschaffen, was legio, doch schieten bleek niet de sterkste zijde van de Santpoortsche aan vallers te zijn. Merkwaardig genoeg wist Halfweg, ondanks het feit. dat ze minder kansen kreeg, tot twee maal toe de leiding te nemen. Dit geschiedde voor de rust. Na het eerste Halfwegsche doel- t wist Van Gelder Jr. al vrij spoedig weet gelijk te maken. Na de hervatting duurde het maar kort. oi Van Gelder Jr. had opnieuw gelijk gemaakt (2-2). En nu lieten de Santpoorters zich de kans op de overwinning niet meer ontnemen. Spoedig na den gelijkmaker maakte P. Bunschoten, die als rechtsbinnen beter voldeed dan als midvoor. er 2-3 van. Nu was de overwinning veilig ge steld. want Kraak en J. Bunschoten waren niet meer te passeeren. De Terrasvogels zelve kregen nog kansen ge noeg om den voorsprong te vergrooten. doch ze grepen de gelegenheid niet aan. zoodat ze danks hun meerderheid slechts met den one goal wonnen. Maar de kostbare winstpunten wa- -en „binnen". WATERLOO WON WEER Ook de returnwedstrijd Waterloo-Terrasvogels is in een nederlaag voor de Santpoorters geëin digd. Dank zij de medewerking van O. I.,V. kon de ontmoeting doorgang vinden. Onmiddellijk na den aftrap volgden eenige aanvallen van Waterloo. Na tien minuten ont stond uit een daarvan het eerste doelpunt der IJmuidenaren. Enkele minuten voor de rus; wist Terrasvogels, toen de geheele Waterloo-achter- hoede miste, gelijk te maken. Met 1-1 werd dus gedraaid. In de tweede helft zagen we een sterk aanval lend Waterloo, maar door stug verdedigen wist Terrasvogels tot tien minuten voor het einde stand te houden. Een strafschop en een vrije schop bezorgden Waterloo een 3-1 overwinning Uitslagen Strawberries. De uitslagen van de wedstrijden der Hockeyclub Strawberries zijn als volgt: Dames: H. B. S.Strawberries a 07. Strawberries 1Amsterdam 3 20. Strawberries 2H. B. S. 2 17 Kraaien 2Strawberries 3 50 Alliance 2Strawberries 4 30. Heeren: H.H.V.C. 2Strawberries 1 41 Strawberries 5H.B.S. 4 33 Schoolkorfbal wedstrijden. Door Watervliet waren voor Zatordazj de volgende sch o oilko rfbalwedet rijden vastge steld; Sohool 7-School o. Comitéschool- School 4 (tweede twaalftal). School 2- School 4 (eerste twaalftal) en ULO-school Velsen-Duinwijk ULO-school. Evenals in de voorafgaande weken waren de omstan digheden nSet gunstig. Toen te half drie zou worden begonnen bleek alleen school 7 te zijn opgekomen. De leiding was dezen middag in handen n de heeren M. v. Brink. G. van Eyk. de Groot en H. Poser. Aangezien school 7 de noodige reserves had medegenomen werd besloten met een onderlinge kracht meting aan te vangen. Na een kwartier ver scheen ook school 2. waarna deze tegen school 7 speelde. Het werd een aardige wed strijd en school 7 bleek over goede krach ten te beschikken, zoodat deze met niet lnder dan 5-0 won. Als derde twaalftal verscheen nog dat der Velser ULO-sohool. Aangezien er geen tegenstander was werd een onderlinge w strijd gehouden, waarbij ook adspiranten van Watervliet in actie kwamen. De ont moeting was aantrekkelijk. De ULO-sohool zal wel een lastig te overwinnen tegenstan der blijken te zijn. daar zij over verscheidene goede krachten beschikt. Ze woei met 5-3. Vooral de eerste twee doelipoimen, die van dezelfde hand kwamen, waren bijzonder fraai. Het is volgende bezoek moeite te hopen, dat de omstandigheden week eens beter zullen zijn. Een ian Watervliet is dan zeker de DE KENNEMER JAGRS. Zooals we reeds eerder mededeelden, heeft het bestuur der Wandelsportvereeniging De Kennemer Jagers besloten om niet bij de pakken neer te zitten. Zoo zal er Zondag 29 November een uitstapje naar Amster dam worden gemaakt. Van bankbiljetten tot een meetboekje. Wat er werd gevonden. Aan het hoofdburea-u van pb'.itie. Tibe- UNj»h.n. zijn inlichtingen te bekomen over de volgende, in het tijdvak van 12 tot en met 19 November gevonden voorwerpen. 'tbMjetten van twintig gulden, een sleutel, een portemonnale. een lasch met schoolboeken ten name van Rijke. enz. een gymnastiekschoen, een klein slotje met twéé aleutelsijes. zes velllngskisijcs. een blauwe gebreide muts. eenige kinderwantjes een das. een bundel foto's en brieven, een handwarmer, een gonjezak met vuil wasch- goed, een roode autoped, een ledige bruin_ lederen actetasch. een groote fietsmand n een slager of kruidenier, zeven ledige benzakken, een paar motorAhar.dschoe- r.. een paar lederen kinderhandscboenen. n paar lederen kinderhandschoenen en n meetboekje De inMOhtlngen zijn eiken werkdag van elf -tot twaalf en van vier tot vijf uur te bekomen. t Zaterdagsmiddags uitgezon derd. Telefonisch worden er geen gegevens medegedeeld. POLO VAN ZONDAG. V.Z.V.-'t IJ 1-5. IJmuidenaren stelden teleur. Van de glorie van het zoo roemruchte V. Z. V. bespeurden wij in dezen wedstrijd maar bitter weinig. Stuk voor stuk waren alle spelers beneden hun gewonen vorm. Hadden de spelers last van oververmoeid heid, hetgeen ons door het spelen van vier wedstrijden niet zou verwonderen, of moet het toegeschreven worden aan de idéé, waarmede men reeds te water ging „wij verliezen dezen wedstrijd toch" Wij zou den haast zeggen: de schuld ligt in het laatste. De naam 't IJ deed blijkbaar won deren, want het spel viel onze eerlijk ge zegd, wel wat tegen. Het verrassende, waar door de Amsterdammers zoovele overwin ningen behaalden, ontbrak in zijn geheel. Na de succesvolle overwinning tegen Nereus hadden wij V.Z.V. niet meer aan het werk gezien. Wij hadden een Velser zevental verwacht, dat met enthousiasme te water zou gaan. Hoe geheel anders verliep dit. Ter elfder ure werd nog een wijziging in het V. Z. V. zevental aangebracht. Gottmer werd door Kramer vervangen en hoe ver dienstelijk werk deze ook verrichtte, geheel kon hij Gottmer ons toch niet doen ver- 'eten. Een wijziging was noodzakelijk en jat Gottmer moest plaats maken voor een ander, was te verwachten. Doch om welke reden liet men Duinker aan den kant staan? Nu voor de Velsenaren alleen de dans om het ontspringen van de laatste plaats nog op het spel staat, lijkt het ons wel ge- wenscht. daar men toch aan het wijzigen gaat, in de achterhoede eenige veranderm- ;en aan te brengen. Wij denken hier in het 'ijzonder aan Cm\ Visman, die dezen mid dag wel een zeer poover figuur sloeg. Nu was het voor hem een zware opgave den snellen De Mayer te houden, doch de wijze, waarop hij dit deed, liet nog al wat te wenscnen over. Steeds was hij te laat bij den bal en op sommige momenten vergat hij in het geheel dat een zoo snelle midvoor tegenover hem lag. Drie van de vijf doel punten moeten dan ook worden toegeschre ven aan het onvoldoende aandacht besteden aan zijn tegenstander. Zelfs C. Visman, die anders een vrij stevige partij speelt, had het klaarblijkelijk met zijn zenuwen te kwaad. Aan snelheid schoot hij stukken bij den vluggen Rootselaar te kort. De eenige Velsenaar. die op een uitstekend gespeelden wedstrijd terug kan zijn, was Janus. Het geen deze verzette, grensde wel aan het ngelooflijke. Waar de bal was. lag deze speler te water. Het eenige doelpunt, dat V.Z.V. dan ook wist te maken, was voor het meerendeel het werk van Janus. Op handige wijze omspeelde hij met den uit stekend door Wevers aangegeven bal Mo lenaar, plaatste op het juiste moment naar Swier en zonder dat er één tegenstander aan te pas kwam, verdween het leer achter Klaassen. Slechts één minuut aanschouwden de glorie van het roemruchte V.Z.V. De sensche voorhoede verviel direct in een ernstige fout, door te weinig activiteit aan den dag te leggen, waardoor de Amster dammers kans zagen nog tweemaal op fraaie wijze te doelpunten. Eindelijk is het er dan toch van gekomen. Wevers tyerd bereid gevonden wederom het V.Z.V.-doel te verdedigen en hij deed dit op uitstekende wijze. Nu Van der Broek blijkbaar een inzinking doorstaat, is Wevers ongetwijfeld de juiste doelverdediger en wij vragen ons af of men niet eerder tot deze stap had moeten overgaan. Het was voor de achterspelers een groote geruststelling een betrouwbaren doelverdediger achter zich te hebben en men had dan ook verwacht, dat dit zich in hun spel zou openbaren. Neen, V.Z.V., zooals deze wedstrijd werd jespeeld, zijn jullie het praedicaat hoofd wasser niet waardig. De Amsterdammers begaven zich met de idee „de wedstrijd is gewonnen" te water en het duurde ook niet lang of Chr. Visman maakte de eerste lout door den snellen De Mayer los te laten; onhoudbaar verdween het leder achter Wevers. De Velsenaren waren slechts even in den aanval en tot tweemaal toe sprong een goed door Swier ingeschoten bal van den paal in het water terug. Toen Visman opnieuw De Mayei vrij rond liet zwemmen, doelpuntten deze met een goed door Rootselaar aangegeven bal voor de tweede maal. Wevers verrichtte vervolgens uitstekend werk door eenige harde schoten van Van Heteren en zelfs éen van Schopman onschadelijk te maken, doch voor een diagonaal schot van De Mayer moest hij zwichten (0-3). Met dezen stand weTd gedraaid. Nog was de wedstrijd niet verloren en toen Swier zich van Kohier los maakte, wist hij uit een goed door Janus aangegeven bal den achterstand te verkleinen. De hoop leefde in het V.Z.V.-kamp op. Schoone bood Kra mer nog eenige goede kansen, doch door te langzaam ingooien, kreeg Molenaar alle legenheid deze aanvallen af te slaan. Amsterdamsche ploeg maakte vervolgens aan het onzekere een einde en nog tweemaal moest Wevers voor schoten van Rootselaar en Molenaar, waarvan vooral het laatste moet worden genoemd, zwichten. MIE VERMIST EEN KOE Aan het hoofdbureau van politie, Tiberius- plein. zijn op de bekende uren inlichtingen te bekomen inzake een koe, die zonder toe zicht werd aangetroffen en waarvan de eigenaar onbekend is. SANTPOORT KERKELIJKE VERKIEZING. De Zondag gehouden verkiezingen voor vier leden van het kiescollege der Ned. Hervormde kerk heeft het volgende resul- J. H. Visse 90 st„ G. J. H. de Vries 87 st„ taat opgeleverd: G. J. Bremerkamp 95 st. F. Ch. Goldewijk 96 st., J. C. Aschoff 6( st.. L. W. Beyerbacht 60 st. G. de Jonge 60 st. en C. Peereboom 60 stemmen. Hierdoro zijn dus de eerste vier ge noemden die aftredend waren, herkozen. wij d( Velsei De Kejinemers verloren ondanks2—0 voorsprong. Tot tweemaal toe hadden de Wijkers de leiding. Opnieuw was het den Kennemers bijna ge lukt een kampioenscandiöaat een nederlaag toe te brengen Dat hot niet zoo heeft mogen zijn kan gevoegelijk aan het pechduiv'eltje wor den geweten. Het is een strijd in Oostzaan geweest, zooals de traditie het wilde De roodzwarten hebben zelfs het grootste deel van den wedstrijd de overwinning in handen gehad. Zij veroverden n.l. een 2—0 voorsprong en O.S.V. mocht nog van geluk spreken, dat het daarbij bleef. Bleeker en Koldewijn (de laatste tot twee maal toe) knalden in deze periode tegen het houtwerk. De Zaankanters liepen den achterstand echter in, maar nog voor de rust nam Kennemers opnieuw de lei ding. Een ongelukje van doelman Bosman besliste tenslotte het lot. dat voor de Wijkers wel een zeer onverdiend was. De stand is zoowel aan den kop als in het gevaarlijke gebied ongewijzigd gebleven. West Frlsia en Z.F.C. wonnen en Alkm. Boys en Santpoort verloren. O.S.V.de Kennemers 43. De competitiewedstrijden van de Kenne mers in Oostzaan werden voor de Kennemers altijd nederlagen en hier waren verdiende en onverdiende nederlagen bij. De wedstrijd van Zondag maakte hierop geen uitzondering, maar ditmaal was het weer eens een onver diende overwinning voor de leidende Oost- zaners. Want de meest chauvinistische O.S.V.- supporter zal toe moeten geven, dat zijn club meer kreeg dan ze verdiende. De Kennemers speelden op het zwaar te bespelen veld een goeden wedstrijd, die aanvankelijk een 20 voorsprong opleverde door toedoen van Kol dewijn, die een corner goed inzette. Daar C. Albers naar het buitenland is nam Verbeek op succesvolle wijze de linksbuitenplaats Na een goeden aanval van links weet Jos Albers doelman Engel voor den tweeden keer te passeeren (0—2). Hel ziet er voor O.S.V. lang niet best uit, want zij boffen als Blee ker keihard tegen den paal kogelt en Kolde wijn 2 keer de sterkte van de bovenlat be proeft. Na een der overrompelende tegenaan vallen weet tenslotte Mein een tegenpunt te maken (1—2). De Wijkers zijn nog niet van den schrik bekomen of de Langen neemt den bal met de hand mee en passeert opnieuw den appelleerenden Bosman (22). De Kennemers laten zich door dezen tegen slag niet ontmoedigen en weldra hebben ze opnieuw de leiding als N.N. een goed aange geven bal onhoudbaar inschiet (23). Met dezen stand komt de rust. Na de rust speel den de Kennemers enthousiast verder en het er niet naar uit dat ze hun voorsprong gemakkelijk af zouden staan. Er werden door Koldewijn c.s. enkele aardige aanvallen op gezet. Bijna wordt het 24, doch de bal vliegt langs het O.S.V.-doel waar Engel intusschen was uitgeloopen. De thuisclub doet echter wel goede pogingen den gelijkmaker te forceeren en deze komt op zeer pechvolle wijze, uit Kennemersoogpunt beschouwd, ter wereld. Doelman Bosman zal een gemakkelijken bal uitloopend opvangen; hij *omt echter te struikelen en tergend langzaam rolt de bal naar het Kennemersdoel, waar Mein hem dan het beslissende tikje geeft (33). Nog is dan alles mogelijk en het is tenslotte de thuisclub, die door Göbel de overwinning uit het vuur sleept, welke via een clubgenoot in het Kennemernet schiet (43). Wel probeeren de Wijkers het nog, doch de vermoeidheid speelt thans een te groote rol. Met een onver diende nederlaag komt het einde. Tooneelver. Nieuw-Leven. Den Dré: „Het Zwarte Schaap". A. A. L. Graumans, de Brabantsche schrijver, die onder den schuilnaam Den Dré bekendheid verwierf met zijn schet sen over het land ten Zuiden van den Moerdijk, schreef een spel in vijf bedrij ven, dat hii „Het zwarte schaap" doopte en waarvan de geheelonthouders-tooneel- vereeniging „Nieuw Leven" een tweetal opvoeringen gaf voor een zeer goed bezet Kennemer Theater. „Het zwarte schaap" is een romantisch spel, dat door Graumans op de zop karak teristieke wijze. Den Dré eigen, is uitge werkt. Er ziin veel scènes in, die evenals de werken van Antoon Coolen, het spel een „praatstuk" maken met een tekort aan handeling. Daartegenover staat, dat de smeuïge manier waarop Graumans z'n tekst schreef het luisteren allerminst inspan nend doet zijn. Het is of de Brabantsche auteur zelf vertelt en hoe van Den Blaauwe, den eenzamen jager, die door het dorp met sceptisme bejegend, in den boer Dre een echten vriend gevonden heeft, die voor hem door dik en dun gaat. Voor alle Uilenspiegel-streken van Den Blaauwe heeft hij een vergoelijkend woord, want de teruggetrokken levende heeft een gou den hart al stroopt hij graag en speelt hij met de politie. Als hij bemerkt, dat hij een arme weduwe uit financieele narig heden helpen kan, is hij zelfs bereid er het risico van een arrestatie voor over te hebben. Den Dré zou Graumans niet zijn als de zuidelijk-romantische inslag van den Bra bander hier geen woordje meespreken ging Zoo ontstond een vertelling, die. ook ai duurt ze vijf bedrijven, de toehoorders niet verveelt. Evenmin als de roman waar dit tooneelwerk naar bewerkt werd. Boer Dré en zijn vrouw hadden in den heer G. Jansen en mevr. M. Braasvan Helden een paar eminente vertolkers ge vonden. Dré was een figuur, waar aller aandacht zich op concentreerde; de heer Jansen had er geen moeite mee; evenmin met den Braobantschen tongval, al ver gleed die wel eens een enkele maal in het vuur van het spel in een Noord-Nederland- sche. Dré acteerde met entrain en doelbe wust; zijn tegenspeelster, helder van dictie gaf hem goed partij. Beider rolkennis was in orde. De heer A. C. Groot was figuurlijk in den huid van het zwarte schaap gekropen. Hij voelde het type goed aan, maar is m.i. nog te druk en te jongensachtig van gebaar. Dit geëxalteerde doet gemaakt aan en dit is toch heusch niet noodig, zeker niet voor hem. die al eenige seizoenen belangrijke rollen te vertolken kreeg. Voor zijn weer gave van de lastige figuur van Den Blaauwe overigens niets dan lof. De heer L. Pesch was een vrïendelyk, goedig pastoorke; veldwachter Janus (de heer L. J. Pesch), een type al te zeer a la Flipse uit Dik Trom. (de auteur maakte er een tikje caricatuur van) kende zijn rol slecht. Mevr. C. BerghuisBekker bieef als het zachtmoedige weduwvrouw- tje Antje Bogers te veel op den achter grond; ze kan zich gerust wat meer laten gelden, haar rol en haar ervaring staan dii zeker toe. De heer T. v. d. Werff was het onmis bare (broodbakker)-raadslid De heer G. Berghuis voerde de regie over dit „Zwarte schaap", dat zeker een aangename vertel ling voor velen geweest is. A. J. VAN DER WEIJDEN. Crematie C. Maters. Groote belangstelling. Zaterdagmiddag heeft op „Westerveld" de crematie plaats gehad van het stoffeliiV overschot van den heer C. Maters. Uit de overweldigende belangstelling van de bur gerij. autoriteiten, w.o. de wnd. burgemees ter van Beverwijk, de heeren G. K. de Bie en Ir. J. H. Telders, en zakenvrienden van den overledene, bleek wel. hoe vele vrien den en achting de heer Maters zich in Be verwijk verworven had. De baar was onder een schat van bloemen bedekt. In de groote aula heeft de wnd. burge meester. de heer W. van Dok. woorden van troost én deelneming gesproken tot de na bestaanden. De heer Van Dok zeide o.m., dat deze eenvoudige plechtigheid geheel in overeenstemming was met ziin afkeer van uiterlijk vertoon. Bii het afsluiten van dit zoo rijke en werkzame leven past het mit toch, aldus spr.. hier Cor Maters dank te brengen voor alles wat hij gedaan heeft in zijn leven, niet als raadslid, niet als com missielid, maar als vriend en mensch. Dat laatste was hij in den waren zin van het woord. Moeilijk is het de woorden van troost en deelneming te vinden, omdat dc leege plaats, welke hii achterliet, niet meer aan te vullen is. Zijn ruime en groote visie op de wereld en in zijn zaken was verbluf fend en nooit bleek zii verkeerd. De heer Van Dok herinnerde er vervol gens aan, hoe Cor Maters immer zooveel be lang stelde in de nooden en behoeften van de bevolking en steeds klaar stond om te helpen waar te helpen viel, echter zonder op den voorgrond te treden. Hii was de man, die op dit gebied achter de schermen werkte. Nooitis een beroep op steun of medewerking aan hem vergeefs geweest. Het comité „Hulp in Nood", dat in den oor log in Beverwijk werd opgericht, vond in Cor Maters een onmisbaren steun. Moest er nood gelenigd worden, aldus spr„ mijn eerste gang was naar Cor Maters. Beverwijk zal dat lang in herinnering houden. Rust in vrede. Een zoon van den overledene dankte hierna voor de belangstelling en de vele blijken van medeleven. Brandstoffen voor pensionhouders. De distributiedienst maakt bekend, dat kamerverhuurders en pensionhouders we derom in de gelegenheid worden gesteld ten behoeve van hun huurders voor de maan den December 1942 en Januari 1943 een aanvraagformulier MD 333-11 voor vaste brandstoffen in te dienen. De formulieren moeten worden afgehaald aan het distributiekantoor. Kees Delfsweg 1 op 25, 26 en 27 November, 's morgens tusschen 9 en 13 uur De ingevulde formu lieren moeten uiterlijk vóór 7 December aan het distributiekantoor worden inge leverd. Zeep voor vuilen arbeid. Voor de maanden December 1942 en Ja nuari 1943 kan wederom een aanvraag formulier voor extra rantsoenen zeep. we gens vuilen arbeid worden ingeleverd. Aan hen. die de vorige periode reeds extra rant soenen zeep hebben ontvangen, wordt het aanvraagformulier per post toegezonden. Zij. die dit formulier nog niet hebben ont vangen en in aanmerking meenen te komen, dienen alsnog een formulier af te halen. De inlevering van de formulieren moet ge schieden uiterlijk op 30 November a.s. Paardensport. Tijdens de op Zondagmiddag gehouden 2e en 3e klasse draverij over 2120 meter w;on de Beverwüksche draver Douglas H. eigenaar A. Blom Hzn. en rijder J. M. v d. Berg. uit een veld van veertien paarden een derden prijs achter Elionora en Anzolor. Woensdagmiddag start de ruin opnieuw op Duindigt. EXAMENS. Bij de te Amsterdam gehouden examens in Warenkennis slaagden de heeren J. Zijp. J. J. Beentjes en M. van Noort. KINDER-OPERETTE „KLEIN DUIMPJE". Woensdag 25 November wordt in het K.S.A.-gebouw een opvoering van de kin- der-operette „Klein Duimpje", door de zangklasse van Leo Pielage's Muziekschool gegeven. CONCERT VAN DE BF.VERWIJKSCHE HARMONIEKAPEL. De Beverwijksche Harmoriiekapel, direc teur H. Hofmeester, geeft Dinsdagavond in het Kennemer Theater haar eerste winter- concert. Medewerking verleent ht amuse mentsorkest. UITGEEST SINTER KLAAS-FEEST. De Oudercommissie van de Openbare lagere school heeft besloten ook dit jaar een St. Nicolaasfeest te organiseeren, hoe wel op bescheiden schaal. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Thomas Brasser z. v. G. Bras- serf v. Den Helder); Johannes Cornelis Maria van Goetheih 7.. v. G. A. M. Goet- hem en A. G. Commendeur, wonende te Uitgeest. Ondertrouwd: H. Kleinsma van Amster dam en Klaas Bakker, alhier. Gehuwd: W. Balvers en M. G. Osen- dorp beider alhier; P. M. van Nugtcren v. Zaandam en A. M. Jonker alhier. A. J. M. Henneman van Heemskerk en M. Duin- maijer alhier. TOONEELAVOND. Woensdag zal in hotel De Ooievaar door Willem Goossen's Volktooneel een opvoe ring worden gegeven van „De verloren zoon". JAARVERSLAG VAN DEN KEU RING DIE N ST. Uit het jaarverslag van den Keuring- dienst te Alkmaar over het jaar 1942, blijkt dat in Uitgeest in totaal 126 in spects werden verricht. Hierbij werden 80 monsters genomen waarvan cr 30 wer den afgekeurd. Bovendien werden 43 meik- monsters genomen bij melkverkoopers cn daarvan werden er 4 afgekeurd. Teekenlng Hessels (Pax Holland 1 VELSEN Veel bedrijvigheid bij S.S.H. Onderlinge wedstrijden vragen de aandacht. De gymnastiekvereniging S.S.H., leider de heer J. A. ten Napel, zal Woensdag en Donderdag in het gymnastieklokaal van de Da Costaschool aan de Noorderlaan haar onderlinge wedstrijden houden. Beide avonden zullen te 7 uur aanvangen. Voor de jongensafdeeling is bepaald, dat deze Woensdagavond in het strijdperk komen terwijl de meisjes en dames Don derdag den kamp aangaan. De inzet voor deze wedstrijden is de „Van Weynen"-wisselbcker. welke be schikbaar is gesteld voor hem of haar, die het hoogste aantal punten weet te beha len. Teneinde de gymnastiek te popageeren heeft het publiek tot deze wedstrijden vrijen toegang en zullen op beide avonden door enkele heerenleden turndemonstraties aan verschillende toestellen worden ge geven. Om ook de kleuterafdeelingen in de on derlinge wedstrijden te laten deelen zullen voor hen Zaterdagmiddag spelwedstrfjden worden gehouden.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3