-4 AAN U KELLER'S DUBBELE LEVEN. ALLES ZONDER BON BEUNDÉR's Zaadhandel Winkelinventarissen Tijdelijk te huur gevraagd R.K. meisje REM M J SCHEFFER Co. Anegang 44 A Radio te koop gevraagd Stoom-vulcaniseeren PIET TUIJN 6esC 1x03 9rote sor,er" kleinmeubele voetenzakkenen;, Makelaars P. en H. JAAPIES 3452 Weer zonder punten KUOOMsmm Maak het de post niet te moeilijk! -c'SiSI SS FEUILLETON Door FRED ANDREAS. 24) Hij hoorde me nooit over Irene daar was hij le trotsch voor, maar vaak zag ik hem met vragenden blik naar me kijkenik had ontzaglijk medelijden met hem. Ik deed dan mijn best Irene aan het verstand te brengen, dat het zoo niet langer ging, dat ze tusschen Pranser of Barra moest kiezenmaar dat wilde ze niet in zien, noch toegeven. Voor mijn geweten kan ik het verantwoorden zei ze, en dat is ge noegZe was iemand die door haar eer zucht alles wist te verontschuldigen." Hier hield Hilda Schot op en vroeg een sigaret. Toen ze die aangestoken had ging ze, heftig rookena. verder. „Ongeveer drie weken geleden," vervolgde Hilda, „was het zoover gekomen, dat ik het niet meer kon aanzien. Er moest een eind komen, om Silvio. En toen ik Irene eens in een groot hotel zag gaan, opgedirkt als een Parijsche mannequin met een zilvervos, waar voor een filmster zich niet behoefde te scha men, was mijn besluit gemaakt; het moest uit zijn. Toen greep ik in Hilda had dus Ingegrepen en dat niet door Silvio, maar door Pranser in te lichten. Dat vond ze beter. Tegenover Dacl trachtte ze haar gedrag te verklaren, door het voor te stellen, alsof ze, Silvio voor een wanhoopsdaad had willen behoeden. Ze kende Pranser's ijdelheid en ook zijn brutaliteit en meende dat hij er zich toe bepalen zou, Irene een geducht standje te schoppen en haar voor de keus te stellen, bij Silvio te blijven en honger te lijden, of zich voor hem te klaren en met Silvio te bre ken. Naar haar meening zou het in elk géval voor Silvio het beste zijn; voornamelijk, als Irene hem opgaf. Dael vermoedde echter, dat Hilda heel an dere motieven voor haar daad had gehad. Omdat ze Pranser voldoende kende, had ze moeten weten, dat hij Irene niet voor een dergelijke keuze zou stellen, maar eenvoudig Silvio aan het verstand zou brengen, wie hier betaalde en dus recht had. En ze moest ook geweten hebben, dat het van d^»t oogen- blik af onherroepelijk tusschen Silvio en Irene uit zou wezen. En daarop zou het voor juf frouw Schot wel aangekomen zijn. Ze was niet zoo sentimenteel, den armen Silvio te willen sparenze wilde hem eerder een slag toebrengen, zóó hard, dat Irene het nooit meer herstellen kon. En dan stond zij, Hilda, tegenover Silvio niet als verklikster Dat moest haar groote reden wel geweest zijn. Hilda Schot had dus. den dag nadat zij Irene „opgedirkt" een hotel had zien binnengaan, Pranser opgebeld. Tot haar ergernis was haar meegedeeld, dat hij juist vertrokken was. Maar men had haar zijn adres gegeven en ze had hem geschreven, dat ze hem over zijn vriendin Irene Keiler dingen van groot gewicht te vertellen had, hem verzocht, haar te doen weten, wanneer hij weer in Berlijn kwam en op groote dis cretie tegenover Irene aangedrongen. Het verbaasde Dael niet, dat Pranser per keerende post antwoord gegeven had en na twee dagen weer in de stad was gekomen. Hij liet Hilda in de hal ran zijn hotel Icomen en had daar met haar een onderhoud. Tot haar verbazing toonde Pranser zich niet zoo ontstemd, als ze verwacht had, toen ze hem vertelde, hoe Irene hem bedroog. Hij had slechts ernstig zitten nadenken en toen met groote beslistheid den naam van zijn mede dinger gevraagd. Onder aandrang, ja eigen lijk onder bedreiging van Pranser, dat hij Irene anders op de hoogte van haar aanklacht zou brengen, had ze den naam eindelijk ge noemd. „En dat was alles." Het was Dael meer dan genoeg. Hier zat een vrouw voor hem, die niet alleen twee gelieven gescheiden, maar ook het bestaan harer vriendin onmogelijk gemaakt had En men zou het wel niet ver mis hebben, door te veronderstellen, dat de dood van Pranser er een, zij het zijdelings, gevolg van was ge weest. Men kon zich voorstellen, wat er daar na gebeurd was. Pranser had Irene verwijten gedaan en haar gedreigd. Barra op de hoogte te brengen en bij de daarop gevolgde ruzie, had hij een aanval van benauwdheid gekre gen, die hem noodzaakte het venster te openen en zoodoende was hij omlaag gestort. „Juisten die telefonische boodschap?" vroeg Dael snel. ,.U hebt toch bericht aan Pranser gestuurd, dat hij niets mocht doen. voordat hij u gesproken had „Angst." verklaarde Hilda lakoniek. „Of. als u het pathetisch wilt uitdrukken: berouw. Ik had in tusschen nog een onderhoud met Silvio. „Zou ik mogen weten, juffrouw Schot „Ach nee. daarover spreek ik liever niet het ging eigenlijk om heel iets anders, mijn heer de officier." Dael wist. wat. hij wilde weten. Het scheen hem nu het oogenblik om haar misvatting te herstellen. ..Waarom zegt u toch telkens ..mijnheer de officier" tegen me?" vroeg hij „Ik heb me zelf toch als dr. Dael voorgesteld en dat ben ik. Een ongevaarlijke fabrikant van hoofd pijn- en rheumatiekmiddeltjes." !V^at u ^an we' erS Iaat," antwoordde zi.i rustig. „Ik hield u voor den vriend van professor Witte, die officier van justitie is. Hij moet ook een dergeliiken naam „Hij heet Gobel," zei Dael. (Wordt vervolgd) NED. SANTPOORT HERVORMDE EVANGELISATIE. In verband met de tijdelijke afwezigheid uit Santpoort van den secretaris der Ned. Hervormde Evangelisatie, zal het secreta riaat voorloopig worden waargenomen door den heer J. C. Aschoff, Kerkweg 134 Santpoort. CASTRICUM GOLDEN ARMBAND GESTOLEN. Door de politie alhier is aangehouden een 26-jarige inwoner van Diemen als ver dacht van diefstal in dienstbetrekking bij de familie B. alhier van een gouden arm band. ter waarde van f 300. alsmede eenige kleinigheden. De man heeft een volledige bekentenis afgelegd en is in het politie- bureau opgesloten. Hauptmann herdenking te Amsterdam. Dr. C. Kniffler en F. Primo over het werk van den Duitschen dichter. In den Stadsschouwburg te Amsterdam heeft de Nederlandsch-Duitsche Kuituur gemeenschap Zondag in een bijeenkomst, georganiseerd bij gelegenheid van diens tachtigsten verjaardag, Gerhart Haupt mann, den nestor der Duitsche dichters, geëerd. In de eere-loge had de zoon van den grooten dramaturg, de heer Eckhart Hauptmann, die voorzitter is van de Ne derlandsch-Duitsche Kuituurgemeenschap te Haarlem, plaats genomen met zijn doch ters, die bij hun komst bloemen ontvingen De bijeenkomst werd geopend met de ouverture „Iphigenie in Aulis" door het concertgebouw-orkest. Heinz Lorscheidt van het Deutsche Theater in den Nieder- anden droeg daarna het gesprek tusschen den pastoor en Heinrich uit „Die versun- kene Glocke" en de slot-monoloog uit .Michael Kramer" voor. Vervolgens sprak de directeur van de Deutsche Oberschule te Amsterdam, dr. Carter Kniffler over de werken van Ger hart Hauptmann die altijd een kind is ge bleven van het land zijner geboorte Silezië. Hij werd een der meest overtuigde ver tegenwoordigers van 'het naturalisme. Doch reeds in het drama „Vor Sonnenaufgang" begint de diepe innerlijkheid van Haupt mann door te breken. Hauptmann's hang naar het naturalisme in zijn vroegen tijd heeft hem gemaakt tot den grooten dramaturg. Zijn inzicht in de tragische samenhang van al het zijn heeft Hauptmann gebracht tot een tragiek, waarvan Schopenhauer zegt. dat zij de meest volkomen vorm van de tragische kunst moet zijn. Hauptmann werd de stem voor de onuitsprekelijke ge voelens van hen, die niet zeggen kunnen hoe zij lijden. In zijn handen bewaart hij het licht van het heimwee, dat zich in een harden en nachteren tijd voor zichzelf schaamt. Uit het leed en uit den strijd van zijn verscheurden tijd groeide de Silezier Hauptmann tot den tragischen dichter, die de macht had ons het schoonste en diepste te zeggen. De heer F. Primo, hoofd van de afdee- ling Theater en Dans van het departement van Volksvoorlichting en Kunsten, die hierna het woord voerde, wees erop, dat men te veel en te uitsluitend in Haupt mann den naturalist heeft gezien. De sociale idealen, waarvoor Haupmann ils dichter vocht, waren niet alleen de idea- en van de groote meerderheid van' zijn. eigen Duitsche volle, doch ook van groote groepen in andere landen van Europa en laarom beschouwen deze groepen Haupt mann ook als hun dichter. Men mag hé ;en lotsbeschikking noemen, dat de grijze i:chter het op zijn tachtigsten verjaardag nog beleven mag, dat een aanzienliik deel •an zijn idealen, voor zoover ze een sociale nslag hebben, ten deele reeds verwezen lijkt zijn. In 34 dama's die in 43 jaren werden ge schreven, is bij Hauptmann steeds verzet geweest tegen den dwang van tot wet verstarde gewoonten. erdediging van aanspraak op menschelijk geluk tegenover len eisch van levenloos geworden conven ties, den opstand der persoonlijkheid, enke ling of groep tegen onderdrukkende mate rialistische machten. Die strijd is samen .e vatten in één groote gedachte, waarin de itrijdmarsch van onzen eigen tijd duidelijk waarneembaar is. Uitvoerig ging de heer Primo in op de strubbelingen en moeiten, die aan de eerste «voering van Hauptmann's drama's in jfis land voorafgingen. De invloed van Hauptmann op Neder- andsche tooneel- en romanschrijvers is groot geweest en vele Nederlandsche stuk ken zij op Hauptmann's werk geïnspireerd. Voor drie generaties heeft Hauptmann gedicht en men mag zeggen, dat zijn werk nooit volledig sterven zal. Het ligt daar voor te diep verankerd in ziel en wezen van zijn volk. En het Nederlandsche volk- _.n het tweede jaar van zijn wedergeboorte LAATSTE NIEUWS Rantsoenoverschrijding is niet toegestaan. Zij, die te veel gas of stroom gebruiken, worden streng gestraft. Tegen hen, die meer electriciteit en/o gas gebruiken dan hun is toegestaan, zal strenger worden opgetreden dan tot dus ver. Rantsoenoverschrijding is niet toege staan. Zoolang dan ook op een aanvrage tot herziening van het rantsoen nog niet is beslist, blijft het oorspronkelijke rantsoen onveranderd gehandhaafd. Het zal derhalve niet meer voorkomen, dat een boete wordt geannuleerd of gerestitueerd, dan wel een afsnijding wordt opgeheven of niet uitge voerd, omdat de verbruiker achteraf be weert, reden tot rantsoenoverschrüding te hebben gehad. Het is noodzakelijk, dat thans een ieder precies weet. wat hém te wachten staat, in dien hij er niet in slaagt, zijn gas- of elec- triciteitsverbruik binnen de perken van zijn rantsoen te houden. Iedere rantsoenoverschrijding wordt be straft met een boete ten bedrage van drie maal het wegens het ongeoorloofde meer verbruik verschuldigde bedrag met inacht neming van een maximum van f 0,10 voor elke eenheid M3 of KWH) voor over schrijding. Bovendien zal de energietoevoer worden verbroken voor den duur van het hieronder aangegeven aantal etmalen. Rantsoenoverschrijding: In procenten van het ï'antsoen 1 t/m 25 pet., voor de le maal boete; voor de 2e maal boete en 2 etm.: voor de 3e en volgende malen, boete en 1 etm. voor iedere volle 2 pet. overschrijding met minimum van 2 etmalen. Meer dan 25 pet., resp. boete en 2 etm.; boete en 8 etm.; boete en 14 etm. Deze regeling geldt voor alle energie verbruikers. Hertzog overleden. Naar de Engelsche berichtendienst uit Pretoria meldt, is de vroegere minister president van Zuid-AJrika. Hertzog, over leden. ECONOMISCHE MISDRIJVEN EN OVERTREDINGEN. De Haarlemsche Politie heeft proces verbaal opgemaakt tegen een 36-jarige Haarlemsche, die een levensmiddelenkaart voor f 15 en 30 B.G. textielpunten voor f 3 van een onbekende vrouw had ge kocht, Inbeslaggenomen zijn de 30 B.G.- textielpunten en de levensmiddelenkaart. Drie Haarlemmers zijn bekeurd, ter zake overtreding van de Prijzenbeschik- king Vaste Brandstoffen en Turf. Twee groentehandelaren, die zich van de dagelijks vallende bekeuringen niets aantrekken, kregen een proces-verbaal, daar zij appelen van 35 cent voor 50 cent oer K.G, en uien voor 30 cent per K.G. hadden verkocht en gekocht. Ook de icooper van de appelen werd bekeurd. In- beslaggenomen werden 17 K.G. appelen, 274 K.G. uien en 36 K.G. witlof. Een 49-jarigé kapper werd bekeurd, laar hij een kammetje, waarvan de prijs 25 cent mbcht bedragen voorf 1.55 had verkocht. Drie kammetjes (oude samen- s.elling) zijn in beslaggenomen. é~Proces-verbaal is opgemaakt tegen een zo-jarigen grondwerker, terzake overtre ding van de Prljzenbeschikking Vaste Brandstoffen. Inbeslaggenomen zijn 5 H.L. Darelcokes en 2000 stuks kleine handgesto ken turven. Verder is oen Haarlemsche koopman bekeurd, daar hij kinderklompen voor f 2 per paar te koop aanbood, terwijl de maxi mum vastgestelde prijs 57 cent per paar bedraagt, Inbeslaggenomen zijn 26 paar kinderklompen. Ruime keuze St. Nicol.-cadeaux! KOOP IETS NUTTIGS. Schoppen - Schoffels - Harken, Hakken met en zonder steel. Snoeischaren - Grasscharen, Schrepels - Bezems - Emmers, Kunstmest enz. enz. Bollenbakjes in verschillende kleuren en maten, beplant of onbeplant. Bloembollen in ruime sorteering. En onze c^lectie Vruchtboomen is thans pok zeer uitgebreid KL Houtstr. 41, H'Iem, Tel. 18920 Zeg, tante Neeltje, vergeet je je katje niet met Sinterklaas; het arme dier lust zoo graag een pakje Kattenvisch. Wij zijn koopers van geheelc of gedeeltelijke Snelle afwikkeling. Fa. H. Kwekkeboom. Damstr: 20 Amsterdam. Telef. 48365. omg. Haarlem-Bloemend, of Aerdenhcut KLEIN LANDHUIS WOONHUIS of ged. daarvan met ruime schuur of garage of andere bergplaats voor het onderbrengen van Machines en besch. fabrieksvoorraad. Br. onder no. T 949 bur. van dit blad. officieele publicaties suikerwerktoewijzingen De geldigheidsduur der verzameltoewiizingen voor suikerwerk, waarvan de linkerbovenhoek is verwijderd, is verlengd tot en met 23 Decem ber 1942. Deze verzameltoewijzingen zijn door de plaatselijke distributiediensten bij aanbieding van toewijzingen voor suikerwerk, en van'èën IJieuwe Urioifeclwperfide. die ••,- naar het Oosten gericht 2al zijn, wil in eer- ïefver' bied en achtmg tegenover den grijzen dich- wijderden imker-bovenhoek verstrekt aan de- ter van den onsterfelijken „Florian Geuer taillisten. die bonnen „Algemeen 377", aange- zeker niet achter staan, zoo besloot de heer wezen^ voor^het extra-rantsoen versnaperingen. Tot slot van de bijeenkomst gaf het concertgebouw-orkest onder leiding van Eugen Jochum een uitvoering van Beet hoven's Leonore-ouverture. VOLKSCONCERT H.O V. Op het Volksconcert dat de Haarlemsche Orkestvereeniging Dinsdag 24 November onder leiding van Arend Koole zal geven, zullen twee solisten optreden, n.l. Dzjobs Ising, alt-mezzosopraan en Regma Wimalda cello. Het concert wordt geopend met de Ouverture „Alceste" van Chr. W. v. Gluck, Hierna vervolgt Dzjobs Ising met orkest begeleiding met de Cantate „Ariadne auf Naxos" van Jos. Haydn. Als derde nummer wordt uitgevoerd Divertimento in D gr. terts K.V. 131 voor fluit, hobo. fagot, vier hoorns en strijkorkest van W. A. Mozart. Dit is een eerste uitvoering. Na de pauze zal Re- gina Wijnalda met orkestbegeleiding het celloconcert in B kl. terts Op 104 van A. Dvorak vertolken. ZWARE STRAFFEN VOOR CLANDESTIENE SLACHTERS. In de eerste zitting van het Economisch Gerechtshof heeft de procureur-generaal bevestiging geëischt van een vonnis van den Economischen rechter te Den Haag. waarbij de tuinder W. van den Enden te Monster wegens het verhandelen van vleesch, af komstig van clandestien geslacht vee tot 2 jaar gevangenisstraf en 8000 boete was veroordeeld. De procureur-generaal vroeg eveneens be vestiging van de vonnissen tegen den koop man M. Tol en zijn zoon A. Tol, die wegens het clandestien slachten van runderen en schapen beiden tot twee jaar gevangenis straf waren veroordeeld. Burgerlijke Stand. HAARLEM 21 November 1942 BEVALLEN: 19 Nov., J. J. M. Witkamp—Hulse bosch. d 20 Nov.. H. Haver—Nijman. z.. B Kaaks—Hooftman. d A. M. van der Laan—var Galen, z.; M. M. Hofstede—Peters, z.; H. var der Velden—Wessing. d.; 21 Nov., J. J. Gode- frooij—ter Metz. z. OVERLEDEN: 20 Nov. Scheldestraat. ONDERTROUWD: 21 Nov.. P. Wortel en Koppies. A. de Boode. S7 jaar. hebben ingeleverd. INLEVERING CACAOBONNEN Bij vele detaillisten blijkt de opvatting te be staan, dat zij de cacaobonnen uitsluitend in kunnen leveren bij de N.V. Wessanen en de N.V. Cacaofabriek De Zaan. Deze opvatting is met geheel juist. Slechts de detaillisten, die ge woon waren de door hen ontvangen cacaobonnen rechtstreeks aan een fabrikant te zenden, moeten deze bonnen thans aan een van de beide boven genoemde fabrieken toezenden, of, indien zij daaraan de voorkeur geven, aan een grossier. Detaillisten, die gewoon waren cacao van een grossier te betrekken, kunnen ook thans nog hun bonnen aan hun grossier opzenden. VERBOUW VAN KARWIJ. De Provinciale Productiecommissaris voor Noord-Holland maakt aan belanghebbenden be kend, dat de te velde s\aande karwij voor de oogst 1943 mag blijven liggen en dus niet omge ploegd behoeft te worden. PRIJZENAANGELEGENHEDEN VOEDSEL VOORZIENING. In verband met de instelling van de bedrijfs- schappen op het gebied der voedselvoorziening wordt de aandacht erop gevestigd, dat men zich voor prij zenaangelegenheden niet meer moet wenden tot de afdeeiing prijzen van het Rijks bureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogs tijd, Rlouwstraat 170, "s-Gravenhage, doch naar gelang van het artikel, tot een van de navolgen de adressen: Hoofdbedrijfschap voor Akker bouwproducten, afd. prijzen, Wassenaarscheweg 80, tel. 183456; Hoofdbedrijfschap voor Tuinbouw producten, afd. prijzen. Lange Voorhout 11, tel. 180101; Bedrijfschap voor Vee en vleesch, afd. prijzen, Laan van Meerdervoort 51-53, tel. 335982; Bedrijfschap voor Zuivel, afd. prijzen. Laan van Meerdervoort 84, tel. 392310; bedrijfschap voor Margarine, Vetten en Oliën, afd, prijzen, Nas- saulaan 6, tel. 182150; Bedrijfschap voor Pluimvee en Eieren, Beekbergen, tel. 241; Bedrijfschap voor Visscherljproducten, afd. prijzen. 2de Adel- heidstraat 300, tel. 720080. VRIJSTELLING HERFSTKALVEREN De bepaling, dat in totaal niet meer dan 20 pCt. van het bedrijfsmaximum aan jongvee be neden 1 jaar zonder aanslag mag worden aange houden, brengt ten aanzien van najaarskalveren, geboren vóór 1 December 1942. groote bezwaren met zich mede. In verband hiermede is besloten de najaarskalveren, welke na 30 September 1942 zijn geboren, te rekenen tot den jaargang 1943. Hiertoe wordt bepaald, dat kalveren met een gewicht per 1 December 1942 van 70 kg. of min der beschouwd zullen worden als geboren te zijni na 1 December 1942; kalveren op dat tijdstip, zwaarder dan 70 kg., doch waarvan de eigenaar kan aantoonen op grond van over te leggen be wijzen. dat deze kalveren geboren zijn na 30; September 1942, vallen eveneens onder deze be paling. TREKKERS Personeel gevraagd NET MEISJE gevr. van 9—3 voor hulp v. d. dienstbode en nette werkster 2 a 3 x p. week. v. Werkhoven. Zomerzorgerlaan 6. Bid. Diversen Wie heeft BERGPLAATS voor meubelen? Omtrek Bever wijk. Br. no. T 948 bur. bl. Diversen te koop gevr. Particulier zoekt te koop te- Men zeer behoorlijken prijs 2 a PERZISCHE TAPIJTEN (al leen gaaf), event, ook'modern handgeknoopt. Verder; Electr. Huishoudkoelkast en mooi Ra diotoestel. Brieven aan mevr. G. Feenstra, p. a. Bolrek. Konings plein 1. Amsterdam. Gevraagd KORTE LEEREN JAS, 4850. Brieven of aanb.: Tuinderstr. 129, IJm.-O. Gevr. per 1 Dec. NET MEIS JE v. halve of heele dagen. Mevr. Dijksen, Charl. de Bourbonlaan I, Santp. St. Te koop gevr. in goeden st. zijnde BANKSCHROEF. Zee weg 209, IJm. O. Te koop gevr. GASFORNUIS of gasoven. H. Stam, De Riip- str. 43, IJm, Te koop gevr. Dl'BB. OF ENK. ACTETASCH. v. schoolgaand kind. Rambonnetlaan 73. IJm.-O. Zes a acht of meer KONIJ NEN te koop gevr. Br. m. ge wicht en prijs. Overtonstr. 45 H.-N. Diversen te koop 2 PERS. LEDIKANT ƒ10. spiraal 10. Bed met toebeh. kinderledikant 5, 2 matr. 5. tafelblad f 1, bloempotten 1. Casembrootstr. 35. Te koop SPAANSCHE GI TAAR ƒ40, koffergramofoon m. 25 pl. ƒ60. Huygensstr. 81. IJm. Te koop aangeb. RADIOTOE STEL, z. g. lampen, mooie kast 100. Na 3 uur. Stationsweg 139. IJm.-Oost. Te koop RADIO, in eike kast. ƒ100, Post, Willem Ber kelszstr. 18. IJm. Te koop z.g.a.n. v. DELF KINDERWAGEN, loopt op ko gels. 65.en baby-cape. 10 Adr. te vern. bur. v. d. blad. Te koop STOFZUOGER „Pre mier", ƒ35. Zware, z.g.an. re genpijpen 10. Fazantenlaan 4T IJm. (O.). Te koop LUIDSPREKEF ƒ7.50, emmerkachel ƒ5. pop- penw. 7.50. Velserduinweg 195 d. Na 6 u. IJm. O. Te koop RAS GEIT, 5 a 6 oud. 25. 2 kl. middelslag ko nijnen. 4 en kinderwagen, 10. Fr. Halsstr. 36, IJm. O. PRACHT KIPPEN te koop, 1941. Opk op Zondag te zien. 6 p. st. Hagelingdrweg 377, Driehuis. Te koop 3 MATADOR BOUWDOOZEN, nrs. 2, 2A en 3A, ƒ12.50. P. C. Hooftlaan 41 Driehuis. SINGER NAAIMACHINE te koop. f 100. Adres te vernemen bureau van dit blad. Te koop aangeboden z.g.a.n. DIVANKLEED, ƒ45, Adres te vernemen bur. v. d. blad. Te koop 2 OUD-HOLL. POELEN, salontafeltje en loementafeitje 35. 2 Cra- •auds 30. Kastanjestr. 23, Jm. O. Het plan van uitkeering, be doeld in art. 56a W. v. K der N.V. Zcevischhandel v.h. JOH. DE JAGER, jn liquidatie, tc IJmuiden, waarvoor tot ontbin ding is besloten in de buiten gewone algemeene vergadering van aandeelhouders, gehouden op 29 December 1941, is ter kennisneming van een ieder neergelegd ten kantore van het Handelsregister te Haarlem en ten kantore der Vennootschap. De vereffenaar: H. J. VAN DER LAAN. gevraagd. Mevr. OOSTERHUIS, Roerstraat 58 I, Amsterdam. Duitsche Dame zoekt zoo spoedig mogelijk een gemeubileerde Zit- en Slaapkamer of ZIT-SLAAPKAMER met volledig pension. Omtrek Sant poort. Br. onder no. T 950 Bur. van dit blad. Te koop gevraagd alle soorten HUISRAAD tegen de hoogste waarde. Dagelijks te ontbieden. N.V. v.h. S. Water drinker, Kloosterstraat no. 15. Beverwijk, Telef. 3331. c^lec' Sok IER' Bij exploit van mij is ten ver zoeke van Anna van Duiven voorde, J- P- Coenstraat 5 IJmuiden, opgeroepen haar vader: Aldert van Duiven voorde, woon- en verblifplaats onbekend, ter terechtzitting Kantongerecht Haarlem 27 No vember 1942 v.m. 9.30 uur, Jans straat 46, om te worden ge hoord op het ingediend verzoek tot huwelijkstusschenkomst. C. H. ERBRINK, Deurwaarder, Haarlem. Actetasschen 1.44 Visitetasschen prima kwaliteit; boodschaptasschen, fietstasschen, taschriempjes - polsriemen, kruiplappen - broekriemen, portefeuilles, étui's KALVERSTR. 14 - IJM.-OOST geven de hoogste waarde voor uw ANTIEK - MEUBELEN VLOERKLEEDEN GORDIJNEN enz. Telefoon 20951. van 200.— tot 600.—. m. prijsopg. LANDEGENT, Poststraat 3, Bussum. Laat Uw banden door ons vulcaniseeren. Wij vuleaniseeren onzichtbaar, in alle kleuren, eiken band en alle rubberartikelen, zooals laarzen, overschoenenook zolen en hakken), slangen, ballen enz. enz. AFLEVERING BESLIST BINNEN 3 DAGEN. Wij staan ingeschreven bi het Riks-rubber bureau. TEVENS UW ADRES VOOR HEI aanbrengen van loopvlakken: ALKMAARSCHEWEG 39 BEVERWIJK LC. complete Meubilering Barteljorisstr 39-41-34tel 10250 Opgericht 1833 zijn weer telefonisch bereik baar onder het oude nummer H. BURGERSTRAAT 24 BEVERWIJK blijvende, practische geschenken, o.a. HEREN. EN DAMES HORLOGES, SIERADEN, TIN. EN KOPERWERK, PORCELEIN, ANTIEKE KLOKKEN enz. U wordt weer verwacht in uw oud bekend adres voor In- en Verkoop van antiek en modern. BIJ DE GROOTE KERN RIVIERVISCHMARKT 5 TEL.149U V A met St. Nicolaas \Oy- ©Verzend Uw pakketten minstens een week van te voren. Onder de huidige omstandigheden kunnende posterijen onmogelijk voor rlchtige bestelling zorgen, wanneer U tot tiet laatste oogenblik wacht. ©Verpak Uw pakketten stevig, al is het pakmateriaal schaarsch. Onvoldoende verpakte zendingen werken vermissing of diefstal in de hand. ©Adresseer juist en volledig. Vooral nu de posterijen al handen te kort komen geeft onvolledige adresseering groote moeilijkheden. Besjjaar de post en Uzelf de teleurstelling van verkeerde bezorging of zoekraken. ALS PAKKETTEN VERZENDT; DAN NOG DEZE WEEE! P.T.T. doet zijn best Zorgt U voor de restl DE WITTE STRIJDERS bestrijden HOEST en GRIEP ZWIT&At; FABRIEKEN Denk om uw slroomrantsoen Denk om de vitaminen Schakel direct op „O", wan neer het gerecht is doorge kookt. Dat spaart stroom, maarook vitaminen Hoe meer water U bij het eten doet, hoe meer stroom U gebruikt en hoe minder vitaminen behouden blijven! Kook dus alles met zojt weinig water en onder een gesloten deksel! Help mee aan de stroombesparing. Strijk bijvoorbeeld alles in één keer. Schakel het warm-wafer reservoir uit, als U den volgenden dag geen heet water noodig heeft en... controleer Uzelf; uw rantsoenkaarten W WEES IgK waarschuwen U als U teveel Zü/w/fi 9 dreigt te verbruiken. Ilaal meer warmte uit minder kolen LEERLINGEN Dit jaar is de belangstelling nóg grooter. Schrijfè dus In op den Duitschen taalcursus, aanvangende 8 Dec. voor beginners en 12 Dec. voor gevorderden, 25 LESSEN f 2.50. Stort nog heden f 2.50 op girorekening 400.000 van den Ned. Omroep met vermelding: Duitsche. cursus beginners (of gevorderden). Voor volledige inlichtingen wordt verwezen naar de microfo'on» mededeelingen 's Maandags, 's Woensdags en 's Vrijdags te 18.30 uur Hilversum I. (21.45 uur ook via Radio-centrales). Vraagt gratis proefles aan bij Postbus 2, Hilversum DE NEDERLANDSCHE OMROEP Boekhandel G. J. Graaiiw, Keizersgracht 168, Amsterdam-! Een boek is het mooiste St. Nicolaas- en Kerstgeschenk PETER DöRFLER's! prachtige trilogie Form. 25x17 cm. over het ruwe boerenleven in het Allgauer land in het f Beiersche hooggebergte.. 1. NOOD IN DE ALLGaU -ebonden 2. KENTERING f in 3. KONING DER AlPEN één band 740 BLADZIJDEN. Een schrijver, die als boeiend vertel!* voor Margaret Mitchell of T. Gill' branssen niet onder behoeft te doet BETAALBAAR MET f 1- PER MAAN! BESTELBILJET. Ondergcteekenóe bestelt, franco bl G. J. GRAAUW. Keizersgracht 168. Amsterdam-C. 1 ex. PETEK DöRFLEK, ALLGaT,*'R "HT.OGIE 6.90, keurig geb te betalen in maand. term. van f Naam; Voll. adres;

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 4