Wat dóét KAHREL tcotooêae fk.0. J3enidorp. iir SURROGAAT geschenken J.Lrraan CöüranT Excelsior Stofzuigers Verkoopbureau Haarlem victoria van den vakman Harde strijd in Tunesië verwacht. Waarschuwende rede van Churchill. iiiii.i.i; ION Irene Keller's dubbele leven Door Fred. Andreas. 30) Het blad van de schrijftafel was eenige vingers dik. van zwart marmer. De stoelen waren zoo zwaar, dat ze in een cyclopen werkplaats ge past hadden. Alles glom zwart f-n somber op het lichtgrijze vloerkleed. Tegen den muur hingen in zwarte lijsten twee reusachtige schilderijen, een portret van den heer des huizes en een vrouwelijke figuur Beide mo dern en afschuwelijk zakelijk. Het portret was echter goedgelijkend en karakteristiek met den slappen, brutaler, mond. de onaan gename oogen en den rooden neus. Het was. als hoorde men Pranser's krakeelende stem Een deur voerde naar de slaapkamer en mr Pranser ging hem voor. Toen Dael nu langs de schrijftafel liep viel hem een groot portret in zilveren lijst op, dat hij nog slechts aan den achterkant gezien had. Hij stond roer loos Irene's portret Het was de opname, welke hij destijds in de etalage van een foto graaf gezien had. Zijn hart kromp van pijn ineen bij het zien van het geliefde gelaat met die heldere oogen, die schoon gevormde lippen. Wat vreemd stond dat trotsche meis jeskopje op die poenige heerenkamer „We hebben alles zoo gelaten", zei Pran ser, nog voordat Duel in de slaapkamer was Deze was in eenzelfden stijl gemeubeld. Het anderhalven meter breede lage bed was van dik, zwart hout en de erbij passende kleer kast maakte den indruk van een rij naast elkaar staande doodkisten. Op het nachtkastje stond een ander portret van Irene, door den zelfden fotograaf gemaakt. Irene in avond japon met den witten vos en een zijden sjaal. Ondanks die praal, maakte het den indruk van een verkleedpartij. Overigens stonden, zoo vond Dael, haar oogen op dat portret treurig. „Dat is zeker dat meisje, niet waar vroeg mr. Pranser, „Ja", bracht Dael er met moeite uit, „dat is ze De jonge man nam het portret op en be keek het lang ,,'n Mooi meisje", zei hij ten slotte. „Is ze nooit hier geweest vroeg Doel. Pranser keek hem verbaasd aan. „Hier?.... Neen. nooit hier geweest. Waarom ook „Ja..,, waarom ook....?" Mr. Pranser zette het portret neer en veeg de het stof van zijn handen, dat zich in de ongebruikte kamer op de zilveren lijst had gezet „Die juffrouw Keiler", zei hij zonder Inlei ding, „is nimmer de geliefde van mijn vader geweest" Dael stond toevallig tegen den deurstijl en was blij, dat hij daar tegenaan kon leunen. „Niet vroeg hij. „Dat verwondert me niet bijzonder, mijnheer Pranserfeitelijk héb ik dat al eenige dagen vermoed." „Het verbaast me alleen, dat. zij het niet heeft tegengesproken, toen het in de kranten kwam." Dael haalde de schouders op en hield zich onverschillig. „Wie zou haar geloofd hebben Ze had een lange en voor de meeste menschen onbegrij pelijke geschiedenis moeten vertellen....". „Dut ls juist," gaf Pranser toe „Blijft u die twee portretten bewaren vroeg Dael. Pranser antwoordde, daarover nog niet ge dacht te hebben of liever, nog niet tot een besluit te zijn gekomen. Zijn zuster was er tegen, ze ongevraagd aan Juffrouw Keiler terug te sturen. Bovendien had juffrouw Keiler niets van zich laten hooren „Aanbieden zal ik haar die portretten niet," eindigde hij, „maar als u ze haar teruggeven wilt, kunt u ze gerust meenemen, mijnheer Dael. als u haar daarvoor ten minste goed genoeg kent." „Zo zal het in ieder geval aangenamer vin den. dat ze. bij mij dan In de nalatenschap van uw vader zijn," antwoordde Dael snel. „Als u er niets op tegen hebt, noem Ik ze mee. of we vernietigen ze hier op mijn verantwoording" „Dan pak ik ze liever voor u In. Zullen we nu een kop thee drinken Hij haalde het portret uit de lijst, ging met Dael naar de zitkamer terug en verwijderde ook daar het portret uit de lijst. Daarna nam hij Dael mee naar het gezelliger gedeelte der woning. (Wordt vervolgd) MAX BLOKZIJL SPREEKT VOOR DE AMSTEEDAMSCHE JEUGD Max Blokzijl heeft in Bcllovue te Amster dam gesproken voor de leerlingen van mid delbare scholen. Hoe gezien Blokzijl Is bij do Amsterdain- sche jeugd ls reeds gebleken In vorige bij eenkomsten In „Rollevue" werd dat nog «?ens extra duidelijk door do hartelijke ova ties. waarmede do jongens on meisjes hem bij zijn komst begroetten en door do aan wezigheid op do eerste rij van een groep echti> Amsterdammers, die geen vergadering heeft overgeslagen en die door Blokzijl werd aangeduid als zijn toekomstige „lijfwacht". Do spreker herinnerde eraan, dat hij vóflr den vorlgen wereldoorlog in dezelfde zaal optrad, maar toen nog achter de plano zat en geen redevoeringen hield, Verder sprak hij over de problemen van de jeugd, die vechten moet om ons vader land to reddon van den ondergang Neder land moet zijn plaats Innemen ln het nieu we Ruropa, dat mot het hloed dor besten bevochten wordt. En dat nieuwe Europa en dnt nieuwe Nederland zullon er ijlochts ko men door do Jeugd, do eerlijke én moedige Jeugd, die durft te leven, dio wil afrekenen met al hot on-Nederlandsche gedoe, dat ja renlang ons volk en onze Jeugd heeft ver slapt. HOUD HETTE GOED r~S ui - DAT IS VOOR LATER Prima Nederlandsch Fabrikaat LEEGHWATERSTRAAT 16 - TELEF. 15617 HUURKOOP - INRUIL REPARATIE BESCHUIT KOEK BISCUITS BONBONS Volledige mondelinge opleiding. De cursus begint Dinsdag 1 Dec. te 7.30 uur n.m. INSTITUUT VOOR SOCIALE WETENSCHAPPEN Aanmeldingen en inlichtingen dien avond aan het E. H. P. - g e b o u w, Frans Halsplein 9, Telef. 16372, Haarlem. Stel niet uit tot morgen, wat gij heden doen kunt. Maak reeds n u een ruim bedrag over aan Winterhulp. Giro 5533. „Mijn ooren hebben getuit", zegt Victorientje, „toen wij naar de meening over onze Marietjes gingen in« formeeren. „Vóóroorlogsch van smaak en brosheid" zei een der dames van de Proef-commissie. Werkelijk: Wit er van Victoria is..., dat mag er zijn!" 3r Waar Sint komt ben ik ook!" „En al breng ik, (er verhooging van de (eestvreugde, dan niet zóó veel mee als vroeger wat ik meebreng is nog altijd een bijzondere genieting! Want de goede Bensdorp-kwaliteit bleel onveranderd!" is Uw snoepbon goed besteed! Al het mogelijke om de huisvrouw te helpen. Hel zelfwerkend waschmiddel 1-2-3 was zijn uitvinding, Ook ls hij de samensteller van de bekende Swift* vlokkenzeep, Condorzeep. Reinal en Edelweiss-zeeppoeder. En van Sneeuwwitgloor, dat zelfs in dezen tijd nog te koop is. Echt van die ..hèlpende" artikelen, nietwaar Daarom ontving Dr. Helder den eere- titel: „de rechterhand van de huis vrouw". Is het teveel gezegd? ajgjgsa DE HAAS VAN BRERO ZOO ALS U 2E VROEGER. ÓÓK GEKOCHT ZOUPTHEBBEN (EN... REPELIJK6 PRIJZEN.1; A /I i ANNO 1033 BARTELJORIS STR. M TELEF. I0250-HAARLEM Wnd. Hoofdredacteur J. V. Baudewyns Nieuwsblad voor IS oord-Holland Troepen der As veroveren een hoogtestelling. Aan het Oostelijk front: Nieuwe Sowjetaanvallen afgeslagen ten Z.O. van llmienmeer en in de Zuidelijke sectoren. Weermachtsberichten van Zaterdag Britsche luchtaanval op Turijn. De Amerikaansche minister van oor log, Stimson, heeft verklaard, dat den troepen onder bevel van den Britscnen feneraal Anderson een harde strijd in unis te wachten staat. De aanval ver- eischt een groot organisatievermogen voor de bewegingen van troepen en materiaal over gebieden van honder den mijlen, waar veelvuldige aanvallen voorkomen van de luchtmacht der As. Het Italiaansche weermachtbericht van Zondag luidt In de Cyrenaica en in Tunis acties van verkenningsafdeelingen. Formaties van de Italiaansche en Duitsche luchtmacht vielen van geringe hoogte vijandelijke colonnes aan en wierpen talrijke voertuigen in brand. Tijdens zegevierende luchtgevechten boven Fransch-Noord-Afrika werden door Duit sche jagers 15 vijandelijke vliegtuigen neergeschoten; een vijandelijk toestel werd tijdens een aanval op Tripolis door de lucht doelartillerie getroffen en stortte in zee. In de wateren van Algerije hebben for maties Italiaansche torpedovliegtuigen on der bevel van kapitein Giulip Cesare Gra- ziani en luitenant Giuseppe Cimicchi Zater dag een groot convooi aangevallen. Ondanks den afweer van een krachtige vijandelijke formatie vliegtuigen werd deze actie met succes bekroond. Een groot schip werd ge troffen en vloog in de lucht. Vier andere koopvaardijschepen werden zoo ernstig be schadigd, dat men hun vernietiging zekei kan achten. Vier van onze vliegtuigen zijn van de operaties van dezen dag niet terug gekeerd. Britsche vliegtuigen hebben opnieuw Za terdagnacht Turijn gebombardeerd. De schade is aanzienlijk, vooral in het centrum der stad. Het aantal slachtoffers is nog niet vastgesteld. De houding der bevolking kalm. Uit Bern wordt inmiddels gemeld: Engel- sche vliegtuigen hebben ZateVdagnacht op nieuw de Zwitsersche neutraliteit geschon den. In verscheidene plaatsen werd lucht- alarm gegeven, o.a. in Genève en Lausanne. In de Middellandsche Zee heeft een van onze eenheden onder bevel van luitenant ter-zee 1ste klasse Alfredo Dangelo, aldus het weermachtbericht verder, een vijande lijke duikboot in den grond geboord. In Spaansche scheepvaartkringen wordt er op gewezen, dat de toestand in de Mid- dellandsche Zee heeft geleid tot een verdub beling van de zceverzekeringspremies. Ter wijl de Spaansche reeder ij en haar schepen tegen 6 pCt. en de verladen goederen tegen 12 pCt. konden verzekeren, wordt thans resp. 12 en 24 pCt. gevf'aagd. Tegelijkertijd zijn de premies voor den Atlantischen Oceaan verhoogd van 7>/2 tot 15 pCt. voor de schepen en van 15 tot 30 pCt. voor de lading. Het Duitsche weermachtbericht van Zon dag luidt ln den sector van den Terek misluk ten verscheidene vijandelijke aanvallen. Duitsche en Roemeensche troepen heb ben ook Zaterdag alle aanvallen van numeriek superieure vijandelijke strijd krachten tusschen Wolga en Don bloe dig afgeslagen; 35 tanks werden ver nietigd. In de groote bocht van den Don wierp een eigen tegenaanval de bolsje wisten over een rivier terug. Sterke luchtstrijdkrachten, waaronder Roemeensche gevechtsvliegers, steunden de troepen van het leger met succes. Een groot aantal voertuigen werd vernield. Spoor lijnen aan den benedenloop van de Wolga wei-den 's nachts met succes gebombardeerd, Snelle Italiaansche gevechtsvliegtuigen vielen aan het middengedeelte van den Don gemotoriseerde vijandelijke colonnes en wartierruimten voor troepen aan. In den centralen sector van het Oostelijk froni verloor de vijand tijdens permanent zware gevechten 57 tanks. Bij zijn herhaalde vergeefsche aanvallen ten Zuidoosten van het Ilmenmeer leed de vijand zware, bloedige verliezen aan men schen en materiaal. Duitsche en Roemeen sche jagers en luchtdoelartillerie schoten Zaterdag alleen in het Zuiden van het Oos telijk front 39 Sovjet-vliegtuigen neer. In denzelfden sector gingen zes eigen vlieg tuigen verloren. In de Cyrenaica activiteit van ver kenningstroepen. In Tunesië veroverden Duitsche en Italiaansche troepen een taai verdedigde hoogtestelling. Luchtstrijdkrachten vielen vijandelijke colonnes, ravitailleeringsverbindingen en luchtsteunpunten aan. Talrijke auto's wer den in brand geschoten. In luchtgevechten schoten Duitsche jagers 16 vijandelijke vliegtuigen, waaronder viermotorige bom menwerpers, neer. Vier eigen vliegtuigen worden vermist. Voor de kust van Fransch-Noord-Afrika beschadigden gevechtsvliegtuigen twee groote transportschepen zwaar. Bii vluchten van zwakke Britsche strijd krachten boven de bezette gebieden in net Westen en bij nachtelijke vluchten over Frankrijk heen verloor de vijand vijf vlieg tuigen. Jachtvliegtuigen bestookten in het Zuiden van Engeland spoorwegen en andere voor den oorlog belangrijke doelen, Het Duitsche weermachtbericht van Za terdag luidt Duitsche en Roemeensche troepen hebben in het Westen van den Kaukasus aanvallen van den vijand in tegenaanvallen algesla gen. Ook ten Oosten van Alagir bezweken vrij krachtige Sovjetaanvallen onder verlies van 35 tanks. Jachtvliegtuigen schoten hier 7 Sovjet-toestellen neer. Gemotoriseerde Duitsche troepen hebben bij een aanval in de Kalmukkensteppe weer een groep vijandelijke strijdkrachten ver nietigd. Er werden 600 gevangenen gemaakt. Tusschen Wolga en Don, in de groote bocht van den Don en te Stalingrad zijn weer hevige aanvallen van den vijand in verbitterde gevechten mislukt. Luchtdoel- artillerie en vliegende artillerie namen doel treffend deel aan de gevechten op den grond en vernietigden 34 Sovjet-pantservoertui gen. Volgens de beschikbare gegevens heelt de vijand tusschen 20 en 27 No vember tusschen Wolga en Don 319 tanks verloren. Bovendien werden 26 stukken geschut vernield en meer dan 2000 gevangenen gemaakt. Aan het Donlront verijdelden Italiaan sche troepen een poging om de rivier over te steken. Ten Zuidwesten van Kalinin en in de buurt van Toropets duren de hevige afweer- gevechten voort. Eigen tegenaanvallen sloe-' gen den vijand in verscheidene sectoren icrug, waarbij opnieuw 95 gepantserde vechtwagens werden kapotgeschoten, waar van 56 door één enkele tankdivisie. For maties gevechtsvliegtuigen deden overdag 's nachts, ten deele in sneeuwstormen, gunstige uitwerking aanvallen op m; cheerende kolonnes, troepenconcentraties de spoorweginstallaties van Toropets. Duikbommenwerpers hebben m hel hooge Noorden bommen van zwaar kaliber laton vallen op stations aan de spoorlijn van Moermansk. Noord-Afrika slechts plaatselijke ge vechtsbedrijvigheid. Tentenkampen en ko lonnes tusschen Bengazi en Agedabia wer den met bommen en vuurwapens bevoch ten. Andere luchtaanvallen waren overdag en 's nachts gericht op luehtbases en gemo toriseerde vijandelijke strijdkrachten ln Tunis. Duitsche en Italiaansche jachtvliegers schoten in het geheele gevechtsgebied 20 vijandelijke vliegtuigen neer. Duitsche jagers heben overdag met succes een aanval gedaan op spoorwegdoelen aan de Zuidkust van Engeland. Het Italiaansche weermachtbericht van Zaterdag luidde Vrijdag hebben onze afdeelingen tezamen mot Duitsche strijdkrachten de vesting Toulon bezet. Matige verkenningsbedrijvigheid te land in de Cyrenaica en Tunis. Levendige ge vechten ontsponnen zich boven Noorrl- Afrika, waarin de vijandelijke luchtmacht 18 toestellen verloor. Een onzer jachtvlieg tuigen, bestuurd door sergeant Mario Tur- chotti, startte op het moment, waarop alarm gegeven werd, en schoot bovendien twee toestellen van het type Beaufighter in zee Onze formaties deden een geslaagden nach- tclijkcn aanval op het vliegveld van Böne waar de doelen herhaaldelijk werden ge troffen. De vijand heeft een aanval gedaan op Floridia (Syracuse), waardoor eenige schade is aangericht, maar geen slachloll'ers zijn jevallcn. Het eiland Leros in de Aegeïscne 'ee is eveneens door Britsche vliegtuigen gebombardeerd. Onder de burgerbevolking zijn er vele dooden en gewonden. De schade is gering. „De Engelschen moeten zich er op voorbereiden, dat zij in 1943 het hoofd moeten bieden aan de slagen en vraagstukken van een ernstig en verschrikkelijk jaar." ware bewering, dat Duitschland wilde pro- beeren, de Fransche vloot in Toulon in be slag te nemen en hij meende, dat de geest van het „strijdende Frankrijk" een over- heerschenden invloed op de Fransche na tie zou uitoefenen. Vervolgens verklaarde de premier, dat hij niets wilde beloven ea niets voorspellen. Voortgaande zeide Churchill o.a. nog: Wij willen ons niet dooi- eeniger- lei fraai lijkende droombeelden laten verleiden. Mij is nog geen gebeurtenis bekend, die de hoop rechtvaardigt, dat de oorlog niet lang zal duren, of dat Groot-Brittannië geen nieuwe bittere en bloedige jaren te wachten staan. De smartelijkste ervaringen zou Enge land echter nog moeten opdoen, indien het in zijn streven verzwakte en zijn eensge zindheid verloor nog voordat de overwin ning „definitief" behaald is. Churchill wees erop, dat Duitschuand bijna gansch Europa beheerscht en dat aan Duitschland millioenen werkkrachten voor de vervaardiging van oorlogsmateriaal en voor het bewerken van zooveel vruchtbaar land ter beschikking staan. De Kiigclsclien moeten ook bedenken, dat men tot dusver nog maar niet oen klein percentage van het Duitsche leger te maken heeft gehad, en dat de duïk- hootoorlog niet af- maar toeneemt, en dat hij nog aanzienlijk erger kan wor den. alvorens er een verbetering te be- De duikbootoorlog neemt toe Naar uit Londen gemeld wordt, heeft Churchill een rede gehouden, waarin hij een uitvoerig overzicht gaf van den mili tairen toestand. Churchill merkte hierbij o.a. op, geen voorspellingen te willen doen over veld slagen, alvorens zij ten einde toe gestre den zijn. Sprekende over Frankrijk meende Chur chill, dat de Franschen het lot van Frank rijk zelf in handen hebben, waarbij hij zeide zijn hoop te stellen op een overheer- schenden invloed van het Gauillisme. Geen blufferige, grootsprekerige stem ming. geen zelfoverschatting, mag de ge dachten der Engelschen vertroebelen. Ook thans moeten de Engelschen zich weer aan de grimmige en waarschijnlijk langdurige taak gewennen die voor hen ligt, en aan de zware plichten die zij op zich geladen hebben. Bij de vermelding van den oorlog in Noord-Afrika sprak Churchill over de „geweldige afstanden, waarover de oorlog zich daar uitstrekt en over de enorme inspanningen en ontberingen die daar van de troepen geëischt wor den". De Engelsch-Amerikaansche actie in Noordwest-Afrika en West-Afrika is van ;le toevalligheden afhankelijk geweest. Churchill legde er den nadruk op, dat deze actie onder leiding en verantwoorde lijkheid staat van president Roosevelt. Het eerste Britsche leger staat onder bevel van den Amerikaanschen opperbevelhebber ge neraal Eisenhower. Aan zijn aanvalsbevelen zullen wij stipt gehoorzamen. Overigens hebben de Engelschen en Amerikanen bij deze actie tientallen hunner schepen moe ten blootstellen aan de aanvallen der as- mogendheden. In het verdere verloop van zijn rede noemde Churchill Afrika een springplank, teneinde met den vijand in nauw gevechts contact te geraken. Hfj maakte vervolgens gewag van de beteekenis eener heropening van de Middellandsche Zee voor het mili taire verkeer en van de daardoor onnoo- dige lange zeereis om Kaap de Goede Hoop narmeae orden to duikbooten, worden toegebracht aan de vijandelijke De beheersching der kust van Noord- Afrika biedt ook het voordeel, dat er een nieuw front in het luchtruim geopend kan worden. Teneinde den strijd te bekorten is het n.l. noodzakelijk, den vijand onafgebro ken in de lucht met de grootste intensiteit te bestoken. In dit verband probeerde Churchill de Duitsche luchtmacht voor te stellen als een „waardeloos actief" tegen over de z. g. voortdurend in kracht toe nemende luchtstrijdkrachten van Engeland Amerika en de Sovjet Unie. De operaties in Fransch Noord-Afrika, zoo vervolgde de premier, kunnen de Geal lieerden in staat stellen, het zwaartepunt van den oorlog naar Italië te verplaatsen. Wanneer te zijner tijd de vijand wegge vaagd zal zijn van de landtong van Tune sië, zal heel Znid-Italiö worden blootge steld aan een zwaar offensief uit de lucht. In dit verband liet Churchill niet na, he. vige aanvallen te doen op Mussolini, De successen in Afrika mogen ech aandacht niet afleiden van de „geweldige slagen", die de Sovjets aan het Oostel front uitdeelcn. Churchill noemde stalins militaire leiding voortreffelijk". Toen het offensief tegen Noord-Afrika beraamd werd, voorzag men, dat daardoor onver wijlde reacties in Frankrijk zouden wor den verwekt. Churchill herhaalde de on- In de nabijheid der kusten komen ter vernietiging van vijandelijke sclicepsruimlcn speciaal de U-bootkanonnen aan het woord. De bemanning van een Duitsche duikboot vuurt op een stoomschip aan de Amerikaansche kust. (PK Prokop Transo/F. P.H. c) «It. Ik acht het mogelijk, zoo vervolgde hij, dat de oorlog in Europa zal zijn afgeloo- pen voor den oorlog in Azië. In dat geval zou Engeland terstond alle strijdkrachten naar den anderen kant van de wereld brengen om de Ver. Staten, Tsjoenking- 'China en vooral Australië en Nieuw-Zee- land in hun strijd tegen Japan bii te staan. Wanneer de oorlog een zoodanig einde zou nemen in twee etappes zou er een aanzienlijk grootere geest van kame raadschap aan de onderhandelingstafel heersChen dan destijds onder de overwin naars te Versailles heerschte. Toen was het gevaar geweken. De gemeenschappelijke band tusschen de Geallieerden was ver broken. Er bestond geen begrip voor een gemeenschappelijke verantwoordelijkheid. Daarom hoop ik. dat er voor de problemen van Europa aan het eind van dezen oorlog betere oplossingen gevonden zullen wor den dan 25 jaar geleden. ('Iiim-liill sloot zijn rede niet de ver- mailing tuin de Ungelselien rjeh erop voor te bereiden, dut zij in 11> 1:1 het hoofd zullen moeten bieden aim de *lu- gon en vraagstukken van een ernstig en verschrikkelijk jaar. Berlijn en Rome over Churchill. Uit de rede van Churchill, die volgens de meening van Berlijnsche politieke kringen, slechts een beperkte belangstelling verdient, spreekt een opmerkelijk pessimistische toon, ook wanneer Churchill uiteraard ernaar streeft, bepaalde illusies te laten voortleven. Naar de opvatting van Berlijn ziet Churchill reeds sinds geruimen lijd duidelijk in, dat Engeland geen kans meer heeft, tien oorlog te winnen, en hem dus noodzakelijkerwijs wel verliezen moet. Bijzonder kenschetsend acht men hier de omstandigheid, dat Churchill niei meer op een kentering van den toestand vertrouwt door militaire beslissingen, doch eenzelfde grootspraak als Engeland en de Ver. Staten in den vorigen oorlog tegen Duitschland ge bruikt hebben. De dreigementen die hij tegen Italië uit. gelijken meer op de metho den van een Al Capone, dan op die van een verantwoordelijk staatsman. De eer van Italië, zoo verklaart men te Berlijn, heeft nog niemand ongestraft aangetast, waarbij het evenwel nog de vraag blijft, in hoeverre een politicus van het formaat van Churchill de eer van een der Aspartners kan aan tasten. Stefani schrijft o.a: Churchill heeft nieuwe bedreigingen geuit aan het adres van Italië. Het Italiaansche volk blijft echter volkomen rustig en laat zich door nieuwe dreigemen ten van beproevingen niet van de wijs brengen. Het Italiaansche volk zal koelbloe dig weerstand blijven bieden, absoluut zeker als het is van de overwinning. Luchtbom bardementen kunnen den afloop van een oorlog niet beslissen. Het Italiaansche volk wijkt niet voor dreigementen van felle bom bardementen uit de lucht, zooals het niet zal wijken voor eenige andere beproeving, welke in de toekomst nog voor dit volk verborgen ligt. „OP VEELVULDIG VERZOEK" Hedenavond spreekt Max Blokzijl om 19.00 uur via Hilversum 1 in zijn politiek weekpraatje over het onderwerp ,,Op veel vuldig verzoek". UITREIKING BONKAARTEN IE PERIODE 1943. Het Hoofd van den Distributiedienst vestigt reeds nu de aandacht er op, dat in verband met de aanstaande Kerst dagen de uitreiking van de bonkaarten voor de eerste perioae van 1943 zal aan vangen op Donderdag 3 December a.s„ dien dag zal dan de beurt zijn aan de letter R„ Vrijdag 4 Dec. de letters N, Q, T„ en Zaterdag 5 December de letters U, X, IJ. en Z. Nadere mededeel ingen volgen dezer dagen per advertentie.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 1