Voetbalprestaties in cijfers. ji-e■- 100 wedstrijden zijn gespeeld. Nieuwenhuisen aan den kop. De afgeloopen Zondag was merkwaardig dat dc tien clubs uit dit rayon Stormvogels. V. S. V Santpoort, De Kcnnemers. Terras- vogels. Kinhcim, Beverwijk, D. E. M., V. V. B en 1. E V precies 100 wedstrijden hadden gespeeld. De resultaten van die wedstrijden zijn zeer wisselvallig, zoo zelfs, dat men bij het bekijken van een aantal cijfers tot de ontdekking komt, dat de prestaties van de tien elftallen zeer middelmatig zijn. Eer. gunstige uitzondering maakt V. S V., eenige vereeniging die nog eenige kans op een kampioenschap maakt en daarmede het gemiddelde van de tien clubs een stuk naar boven haalt. Van de honderd wedstrijden zijn er 34 ge wonnen en 18 gelijk gespeeld, zoodat er var het maximum te behalen 200 punten er slechts 86 veroverd zijn De voorhoedes scoorden 210 doelpunten, welke gemaakt werden door 68 spelers. Gemiddeld zijn er dus even meer dan twee doelpunten per wedstrijd gemaakt De verdedigingen 2agen zich echter 203 maal gepasseerd, een bewijs dat in heel Kenncmer- land een achterhoede- of een voorhoedepro- blcem bestaat. In de thuiswedstrijden wei den 121 doelpunten gemaakt en in de uit wedstrijden 89 de tegenstanders stelden hier resp. tegenover 130 en 133 doelpunten. Merk waardig is bijv., dat V. S. V. in uitwedstrijden zes doelpunten meer maakte, dan in eigen Wat Stormvogels en V.S.V. wacht. Zondag interessante wedstrijd. (Van onzen voetbalmedewerker) De Stormvogels slagen er den laatsten tijd aardig in de tegenpartij sterker te laten zijn en zelf op de punten beslag te leggen. Vooral ln uitwedstrijden lukt hun dit nog al eens Zoo werd op deze wijze vóór enkele weken Volewijckers op haar eigen terrein het slacht offer der Vogels en de vorige week moest Xerxes in Rotterdam het ontgelden. Vooral dc overwinning op Xerxes kan niet hoog genoeg worden aangeslagen. Het best wordt zulks gedemonstreerd door Stormvogels' huidige positie ten opzichte van het onderaan bengelende Xerxes eens te vergelijken met die, welke zou zijn onts'aan, als Stormvogels de ontmoeting tegen Xerxes eens verloren had Thans hebben de Vogels 12 punten uit 12 wedstrijden tegen de Rotterdammers 6 punten uit 11 wedstrijden. Laatstgenoemden hebben dus 4 verliespunten meer. Had Storm vogels de ontmoeting van Zondag j.l. echter verloren, dan waren de puntcnaantallen resp. geweest 10 en 8 en zou het aantal verlies punten gelijk zijn geweest. Over dc nieuwe Stormvogels-opstelling kan nu reeds moeilijk een definitief oordcel ge veld worden, onder meer omdat Ninabcr Zon dag j.l. nog niet van de partij was. Toch heeft zij reeds dit geleerd, dat Van Dongen als rechtsachter het zeker wel klaren zal en voorts, dat Visser als spil ongetwijfeld wel voldoening zal schenken, vooral wanneer hij er in slaagt en Zondag zal dit hem op het Stormvogels-terrein zeker gemakkelijk vallen zijn centers naar de vleugelspelers wat meer lengte te geven. En nu komt morgen D.F.C. op bezoek, de club, welke blijkbaar nog al wat met Storm vogels op heeft, tenminste de Dordtenarcn z(jn nog maar zelden zoo „egoïstisch" ge weest. om op den vollen buit beslag te legg' wat van de Stormvogels ten opzichte v D.F.C'. niet gezegd kan worden. We rekenen er dan ook zeker op. dat de hiauw-witten één punt voor zieh zullen opeiseben. Verstandig V.S.V. V.S.V was Zondag verstandiger dan Blauw Wit De Amsterdammers toch hebben door van V S V. te verliezen hun laatste kans ver speeld ze hebben met nog 6 wedstrijden te spelen 5 verliespunten mei-r dan Feijonoord terwijl V.S.V., zooal niet geheel, dan toch goeddeels haar lot in eigen handen heeft ge houden Wij verstaan de kunst met ci en koffiedik niet waar zou je bovendien mo menteel deze ingrediënten ook vandaan moe ten halen?! maar we golooven zeker, dat we niet ver van de waarheid of zijn, wanneer we profeteeren. dat V.S V. zeker knmpioen wordt, als zij er in slaagt do haar nog restee- rende wedstrijden te winnen. Tegen BI. Wit kwam V.S.y. de overwinning ook zeker toe De Amsterdamsche voorhoede in haar geheel en het hinnentrio in het bij zonder was zonder twijfel de mindere van V.S.V. in welker aanvalslinic Van der Lugt steeds met meer zelfvertrouwen gaat spelen, terwijl wc ook de verdediging van V S.V. Zon dag j.l. een hooger waardcerlngscijfer toe kenden dan die der Amsterdammers, bij wie we Wilders lang zoo'n domineerendc figuur niet meer vonden als eertijds Blauw Wit kan het in de komende wedstrij den nu kalmpjes aan gaan doen, terwijl den V.S.V -ers nog een reeks van inspannende ontmoetingen wacht, tenminste als zij den wedloop met Feijenoord tot het einde toe volhouden. Eén dezer lastige wedstrijden is die van Zondag tegen V.U.C. 't Zijn wispelturige voet ballers. deze Hagenaars, in welk opzicht z(j de Hanrlcntsche roodbroekencluh-ult-vroeger ja ren evenaren: 't Eene oogcnbllk zou je zweren met een kampiocnscandldaat te doen te heb ben. terwUI je je kort daarop afvraagt, of daar geen randidaten voor de onderste plaats in het veld huppelen. Daardoor is hun aantal doelpunten vóór bijna net zoo groot als dat van Feijenoord, maar ligt hun aantal tegenpunten heel dicht ln de buurt bij dat van Haarlem en 't Gooi, twee „liefhebbers" voor dc onderste plaats. Een voorspelling met eenige kans op succes te doen, wanneer zulk een club de tegenpartij Is. is al heel lastig. We zullen dit dan ook niet doen, doch willen volstaan mot te zeggen, dat wc er ons ln 't geheel niet over zouden ver wonderen, als V.S.V. met een stevige over winning huiswaarts keerde, maar ook aller minst vreemd zouden opkijken, als V.S.V. alcchts op een deel van den bult beslag legde. huis en dat Kennemers en Terrasvogels daarentegen van de 24 doelpunten er 18 op eigen terrein makkten. De fabrikanten. Tenslotte volgt hier nog een staatje van de fabrikanten der doelpunten V. S V.: Sterk, 9, v. d. Lugt 9, Balvers 8. v Zand 6, v. d. Kuil 3, De Vries 2, Stek 1. Bouwens 1. Tegenpartij 1. Totaal 40. Stormvogels Van Pel 6. Hessels en Prins 2, Hamers, Schoorl, v. d. Kuyl, Meyer en Op bergen 1. Totaal 15. De Kennemers: C. Albers, J Albers en Kol- dewijn 5, Bleeker 4, Hoen, v. d. Kolk, Ver beek, Steeman en Bos 1. Totaal 24. Santpoort Van Bakkum en Gerrits 2, Maarschalk, Hoenderdos, Molenkamp, Nijssen en Tromp 1. Totaal 9. Beverwijk Holman 6. Teeling 5, H. van Lint 3, A. van Lint 2 en Vessies 1. Totaal 17. D. E. M C. Schram 5, Dekker 4, J. de Vries 2, Tervoort 2 en Zoutman 1. Totaal 14. Terrasvogels Zaal 6, Röbken en Van Gel der .Jr. 5, P. Bunschoten, De Jonge en G. van Gelder 2, IJzerloo 2. Totaal 24. Kinheim De Boer 8, Raaymakers 6, Kui lenburg 5, Versteeg 2. Rademaker en v. d Wateren 1 Totaal 24. V. V. B.: Spruit 9, De Boer 3, v. d. Bosch Zandbergen, Vlietstra en Nooy 1. Totaal 16. I. E. V.: Nicuwenhuizen 15, Schoorl 5, Ver- kooyen 3, Slolemnkcr 2, I'. v. d. Berghe en Schavemaker 1. Totaal 27. Hieruit blijkt dat De Kennemers niet min der dan negen man voor 24 doelpunten noo- dig had V. S. V had er voor de 40 genoeg aan 8, maar moest daarbij de hulp van een Blauw-Witter inroepen, die in eigen doel trapte. Buiten het competitie-verband maakten de IJmuidenaren nog tien doelpunten, n.l. op den technischen dag op 8 November. Balvers (V.S.V.), Schoorl (Stormvogels) en Sterk (V S.V.) doelpuntten tegen de Hagenaars resp. twee. twee en éénmaal. Tegen de Leidenaren maakte Keur (Stormvogels) de drie punten, terwijl Wapenaar (V.V.IJ.) tegen de Haarlem mers alles voor zijn rekening nam. Onderlinge competitie D.C.IJ. Smit won van De Boer. Deze week is de onderlinge competitie D. C. IJ. voortgezet. De uitslagen luiden als volgt Hoofdklasse: J. Smit—H. de Boer 2—0. P. v. d. Heijde—H. Laros 1—1. R. Huhl—J. Smit 02. K. de JongH. Laros 02. Postma Diederiks afgebr. en J. Snel—Van Straten 0—2. Eerste klasse P. Swier—Jonker 20. Snel —Diederiks 02. VisserKoetsier 20. T. Dukel—Bal 2—0 cn A. Schagen—Hoek 0—2 Tweede klasse Riedcman—Waal 1—1 en Van Duyn—Beets 02. Het bestuur heeft een beroep op de spelers, om de competities met het oog op de bijzon dere omstandigheden snel te doen verloopen en heeft daarbij aller medewerking. De spe lers komen allen op. Intusschen worden er mooie, goed geschoolde en technisch hoog staande partijen gespeeld. In de hoofdklasse was de verrassing, dat Jaap Smit van H. dc Boer won. Smit is het laatste seizoen goed op dreef, en heeft zich reeds vóór spelers als Postma, De Boer en Diederiks, in de A-groep geplaatst. In de eerste klasse verloor Koetsier opnieuw, nu van G. Visser. Laatstgenoemde heeft zich als kampioens-candidaat geplaatst. Ook was het nog een verrassing dat Swier van Jonker won. De stand bij D.C.IJ. In de onderlinge competitie van de Da... club IJmuiden zijn de standen op het oogcri- blik als volgt Hoofdklasse: 13. Dukel 10 gesp. 17 pnt Laros 10-15: J. Smit 8-11; Postma 9-11; De Boer 6-7; Diederiks 9-9: Hühl 8-5; v. Stra ten 8-4: De Jong 9-4; Snel 8-3; H. v. d. Heijde 2-2; H. v. d. Heijde is na een lang durige ziekte weer tot de competitie toege treden. Zijn remise-partij tegen Laros is fraai. Eerste klasse.: Hoek 11 gespr., 13 pnt. H. Visser 10-12; T. Dukel 10-12: H. Schaap 7-10 Bal 10-10; Koetsier 9-11; Jonker 10-8; v. d Velde 9-8. Schagen 10-5, Swier 8-5. Tweede klasse: Visser 10 gesp.. 15 pnt. Ott 9-14. Waal 10-15, Beets 9-10, Lichtendahl 4-5, Oldenburg 8-4, v. Duyn 10-4, Riede- man 8-1. De D.C.IJ'ers zijn vastbesloten om, wat de komende maanden ook mogen brengen, hun club en hun enthousiasme te behouden Ook al moeten de competities radicaal wor den gewijzigd, en is hun tiental geen „won- derploeg" meer, de D.C.IJ'ers blyven dam- DEKENS TIJDENS VERVOER ONTVREEMD. Tijdens het vervoer van IJmuiden naar Leeuwarderadeel werden ten nadeele van een inwoonster van den Engelmundusweg te IJmuiden-Oost enkele wollen dekens ont vreemd. Er is aangifte bij de politie gedaan, die een onderzoek Instelt. SPANNENDE WEDSTRIJDEN I.E.Y.Y.V.B. en Kinheim-Terrasvogels (Van onzen voetbalmedewerker) Na hun weekje rust komen de Santpoort sche 2de klassers direct voor een heet vuur te staan, daar zij op bezoek moeten bij West- Frisia. Zooals bekend mag heeten, liepen de Enkhuizer voetballers in deze competitie hard stapel, zoo zelfs, dat het scheen, of ze plan waren regelrecht op 't kampioen schap af te stevenen. Na dezen succesvollen start echter zakten de prestaties, hetgeen grootendeels een gevolg was van het feit, dat de club niet meer haar volledige elftal in 't veld kon brengen door vertrek van een aan tal spelers. Zondag j.l. werd tegen O. S. V. de derde nederlaag geleden en hierdoor hebben de Oostzaners een voorsprong van 2 punten op Wcst-Frisia verkregen. Het ligt dus voor de hand, dat de Enkhuizers, willen zij binnen kort niet definitief uitgeschakeld worden, alle pogingen in het werk moeten stellen, om zich haar komende tegenpartijen van het lijf te houden. En van deze is Santpoort het eerst aan de beurt. We hebben ditmaal al heel weinig hoop op een Santpoortsch succes. In de eerste plaats zijn daar de slechte resultaten van de laatste wedstrijden, resultaten, welke aan duidelijk heid niets te wenschen overlaten. Dan dient gememoreerd te worden het feit, dat Sant poort tengevolge van Tromps vertrek voor een moeilijk spilvraagstuk is geplaatst. Ver volgens mag zeker niet onvermeld blijven, dat West-Frisia in de 5 thuiswedstrijden, welke zij achter den rug heeft, geen enkel puntje verspeelde. Dit alles doet or onderstellen, dat Santpoort wel niet in staat zal zijn de op eigen terrein geleden 50- nederlaag te wreken. Van de 3de klassers ging de ontmoeting HalfwegKinheim niet door. De Terrasvogels gingen echter voort op den weg, die voert naar hoogere regionen en al werd tegen Zandvoortmceuwcn niet op beide punten be slag gelegd, we vinden het behaalde gelijke spel een dusdanige prestatie, dat we al vrij heid vinden te beweren, dat de Terrasvogels toch inderdaad ook veelde sterk zijn voor de onderste plaats. Alzoo leverden de laatste drie ontmoetingen den Vogels niet minder dan 5 punten op uit een totaal van 9 punten. Zondag a.s. trekken de Santpoorters naar Kinheim, wat zoo'n klein beetje op een plaat selijke ontmoeting gelijkt. De Velsennren staan juist één trapje hooger op de ranglijst, zoodat het aan spanning wel niet zal ont breken. Aan de hand van de door Terrasvogels in uitwedstrijden behaalde resultaten haar 6 thuiswedstrijden leverden 7 winstpunten op tegen haar 5 uitwedstrijden slechts twee zou een overwinning van Kinheim het meest in de lijn der verwachtingen liggen, doch daar tegenover staat weer, dat de prestaties der bezoekers zich den laatsten tijd, meer dan die der gastheeren, ln opgaande lijn bevinden, zoodnt we het op een gelijk spel houden. V. V. B. kon het tegen Zeevogels niet red den. De Breesaapsche nederlaag lag eenigs- zins voor de hand, want tenslotte was er nog maar één club geweest, welke in Egmond succes had geboekt en dat was het sterke Vitesse. Velsenaren tegen elkaar. Zondag a.s. wacht den V. V. B.'crs weer geen gemakkelijke tegenpartij. Dan gaan zij n.l. op bezoek bij I. E. V. cn waar bij deze ontmoeting behalve de competitie-spanning ook de vierde klas suprematie van Velscn- Noord in 't geding komt. zullen beide ploegen zich tot het uiterste inspannncn, om dc be geerde overwinning te behalen. Op het V. V. B.-terrein toonde I. E. V. zich destijds het sterkst ze won toen met 42. Ook nu slaan we de kansen der I.E.V'-ers iets hooger aan, vooral daar ze het voordeel van eigen terrein hebben. Doordat Stormvogels2, W. F. C. 2 en R. C H. 2 Zondag alle wonnen, spant het in de bovenste regionen van de Res. 2e klasse nog steeds geducht, zooals uit het volgende blijkt Stormvogels 2 12 gespeeld. 19 punten. W F. C. 2 12 gespeeld, 18 punten. II. C. H. 2 11 gespeeld, 16 punten. De Stormvogels-reserves hebben hun lot dus in eigen handen. Zondag spelen ze den uitwedstrijd tegen A. F. C 3, waarvan op eigen terrein slechts met 2—1 gewonnen werd. 't Is zeker gOvn gemakkelijke uitwedstrijd, maar een elftal dat R. C. H. 2 op eigen grond met 1—4 weet te kloppen, moet ook van A. F. C. 3 kunnen winnen. V. S. V. 2 liet het Zondag tegen Alcmarin Victrix 2 leolijk zitten 71 werd het maar eventjes. Mei 6 punten uit 11 wedstrijden ;laan de rood-witten een vrij pooycr figuur Zondag a.s., als Helder 2 op bezoek komt. doet zich echter een goede gelegenheid voor dit punten-nnntal te vermeerderen. De Santpoort-reserves boekten legen de Zandvoortmeeuwen weliswaar een 32 neder laag. doch wc aarzelen niet dit een goede prestatie van hen te noemen: De meeste clubs toch hebben met sprekender cijfers van deze adspirnnt-kampiocnen verloren Zondag komt Volewijckers 4 op bezoek, te gen welke club in Amsterdam gelijk werd g«' speeld. We rekenen thans op een Santpoort- sche overwinning. Uitreiking distributiebescheiden. Van Maandag af IJmuiden-Oosfc. De inwoners van IJmuiden Oost moeten de nieuwe distributiebescheiden van Maandag tot en met Zaterdag 12 December in het Patro naatsgebouw te IJmuiden Oost halen, dat van negen tot twaalf en van twee tot vijf uur zal zijn geopend, Zaterdag alleen van negen tot twaalf uur. Uitgereikt worden de levensmiddelenkaar ten voor de eerste periode van 1943, aardap pel-, groenten-, tabaks-, sigaretten- en ver- snaperingskaarten, benevens voor kinderen tot en met zeven jaar zeepkaarten. Bovendien worden er vier vitaminetabletten voor kinde ren van drie maanden tot. drie jaar verstrekt. Dienst der apotheken. De dienst der apotheken zal Zondag door de Kennemer Apotheek aan den Wijk aan Zeeër- weg worden waargenomen, welke van heden tot en met Vrijdag ook met den avond- en nachtdienst zal zijn belast. Kerstfeest Kleine Kracht. Het Kerstfeest is voor de leden der C.M.V. Kleine Kracht een bijzondere gebeurtenis. Als vanzelfsprekend treft mej. B. Karreman, de populaire leidster, reeds de noodige voorbe reidingen, want zij last zich niet zoo spoedig door de moeilijkheden ontmoedigen. De meisjes weten steeds de vreugdevolle uurtjes in de Kerstsfeer te waardeeren en het behoeft dan ook geen betoog, dat het vocjge Kerstfeest geenszins vergeten is. Behoudens onvoorziene omstandigheden zal het Kerstgebeuren ditmaal iets vroeger door de meisjes worden herdacht. Er is inmiddels reeds als datum 16 December vastgesteld. Dat een en ander niet zoo vlot verloopt als men verwacht had, bleek dezer dagen, toen negen meisjes haar elders vertrokken. Met voldoening kon mej. Karreman ons echter mededeelen, dat deze, hoewel zij de Kerst viering van Kleine Kracht niet kunnen bij wonen, niet zullen worden vergeten. Zij mochten het gebruikelijke Kerstpakket in ont vangst nemen, hetwelk natuurlijk toch nog een buitenkansje opleverde. De C.M.V. Kleine Kracht verschaft aan vele tientallen meisjes waardevolle ontspanning. Inenting tegen pokken. Dinsdag zal in dc geheele gemeente Velsen gelegenheid tot kostelooze inenting tegen pokken worden gegeven. Te IJmuiden kan men van drie tot vier uur in het perceel Ken- nemerlaan 125 terecht; te Vclscn moet men zich van kwart over twee tot kwart voor drie in het perceel Jan Kostelijklaan 6 vervoe gen en te Santpoort kan men in de openbare lagere school no. 8 aan de Burgemeester En- schcdélaan terecht. De bewijzen van inenting moeten een week later op dezelfde uren en plaatsen worden afgehaald, waarbij de kin deren dienen te worden medegenomen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het gewenscht is tevoren den huisarts te raad plegen. Programma der Strawberries. Het eerste dameselftal der hockeyclub Strawberries ontvangt Zondag Rood Wit 3 in de volgende opstelling: T. v. Eek; B. Pol dervaart en G. Graeper; G. Muller, B. Loot en G. Nijssen; T. Lelcring, B. v. Malsen, A. Nijssen. H. Graeper en N. v. Remsen. De verwachtingen zijn hoog gespannen Vervolgens hebben in het dameskamp on derstaande wedstrijden plaats: Strawberries 2 B.D.H.C. 8, T.H.C. Strawberries 3. Strawberries 4Alkmaar 2 en bij de junio ren Strawberries aAmsterdam d. De heeren gaan met het eerste elftal naar Rijswijk 1, dat er aldus uitziet: v. d. Bliek; A. Rodenburg en Ferment; Bangma, J. Ro denberg en v. Malsen; Sluiters, Schaap, Ma ters, Brunink en Huiskcs. Verder vermeldt het programma voor de heeren: Strawberries 2Hurley, Strawber ries 3Hermes, Alkmaar 5 -Strawber ries 4 en Fit 2Strawberries 5. Ned. Hervormde gemeente. Met het oog op de gasvoorziening inzake de verwarming komt dc middagdienst in de Bethlehemkerk aan de James Wattstraat te vervallen. Daarom zal er m de Nieuwe Kerk aan de Noorderkade behalve de gebruike lijke morgendienst, waarin om tien uur ds. L. W. Erdman voorgaat, 's middags om drie uur door ds. L. Lagerwey een godsdienst oefening worden geleid. Dc politie is er van op de hoogte gebracht dnt uit een woning aan de Mculoornstraat te IJmuiden-Oost een aantal Jongonsklceding- stukken is ontvreemd. BUSSEN MET VERF ONTVREEMD. Bij de politie werd aangifte gedaan van diefstal van twee bussen met verf uit een perceel aan de Tuinderstraat te IJmuiden- Oost, waarvan twee deuren werden openge broken. De dieven blijken alles te kunnen ge bruiken en voor hun buit veel moeite over te hebben. BUBBELTJE EN KNOR Teekening Hessels (Fax lloll nd m.) |j .1 u u J y\ [>j 1 .'«.'l IJMUIDEN Stormvogels handhaaft de opstelling. Eigen „kweek" komt van pas. Het lag voor de hand, dat Stormvogels in het elftal, dat tegen Xerxes zoo'n verdien stelijk resultaat bewerkstelligde, geen ver andering zou brengen. Ook Cupido, die Ni- naber op den linkervleugel verving, is ge handhaafd. De opstelling is dus: Kraak: Van Dongen, Schipper; Zwemmer, Visser, Goed hart; Van Pel, Hamers, Schoorl, Meyer, Cupido. Bij het behalen van het kampioenschap van Nederland werd er met trots gewezen ©p 't feit, dat het A.D.O.-elftal, dat dit mooie succes boekte, in hoofdzaak bestond uit „eigen kweek", met welke uitdrukking men zeggen wilde, dat vrijwel het geheele Haug- sche team zijn loopbaan begonnen was in A. D. O. Welnu, dat is met het huidige Stormvogels-elftal ook het geval. Zaten in vroegere eerste elftallen der Vogels nog al eens „vreemdelingen" we noemen slechts de Haarlemmers Snoeks, Van Hemert, Gieske, v. d. Brink, den Zaankanter Piet Sint, dp Amsterdammers Krooshof, Kuikens, Barnberg, Walst en Reuzenaar de hui dige ploeg bestaat uitsluitend uit IJmuide naren en van dezen ontvingen 9 spelers hun opleiding in het Stormvogels-kamp. Alleen Schoorl en Schippers ontvingen hun „op leiding" elders. Het werk van de jeugd commissie werpt dus wel vruchten af Activiteit bij Gratia Plato. Na de welgeslaagde onderlinge wed strijden der Gymnastiekvereeniging Gratia Plato gaat het bestuur ongestoord verder met de verwezenlijking der diverse on derdeden van het winier-programma. Zoo zal de populaire IJmuidensche ver eeniging bijvoorbeeld Zondag uitkomen in de Graadwedstrijden van K.T.K. te Haar- Haarlem, terwijl zij 10 Januari tijdens de Kanaalwedstrijden evenmin zal ontbre ken. Er is een gezonde bedrijvigheid bij de IJmuidensche lurnliefhebbers! Scholen met gasverwarming. Maandag wordt onderwijs hervat. Gedurende de afgeloopen dagen kon het onderwijs aan de openbare scholen met gas verwarming niet op de gebruikelijke wijze geschieden. Naar wij vernemen, is het thans weer mogelijk de leerlingen normaal onder richt te geven. Het onderwijs zal' reeds Maandag weer worden hervat. Oud. Kath. Zondagsschool. Door bijzondere omstandigheden is het niet meer mogelijk de Zondagschool der Oud-Katholieke gemeente te IJmuiden te laten bijeenkomen. Men dient er rekening mede te houden, dat de kinderen zich reeds Zondag niet meer dienen te vervoegen. Burgerlijke Stand. Geboren: W. Mooij, z., Velserduinweg 217 IJmuiden; R. Braun,1 d., Bloemstraat 119, IJmuiden; P. J. Arisz, d., Duin- en Krtud- bergerweg 66, Santpoort; S. Baarda, z., Wa- tcrlundweg 8. Velsen; H. H. Venneij, d., Koningsweg 29, Velsen-N.; J. C. J. Tim- mers, d., Burg. Enschedélaan 2, Santpoort; W. S. Scholten, d., Planciusdwarsstraat 11, IJmuiden; J. Bakker, z., Duinvlietstraat 119 Velsen-Noord. Overleden: A. Wilner, 72 j., wed. v. W. Helmich, R, Claeszenstraat 10, IJmuiden-O. C. Smit, 8(1 j., echtg. v. J. Masereeuw, Oos- terduinweg 50, IJmuiden-O. A. M. Vermeij, 1 d., d. v. H. H. Vermeij, Koningsweg 29, Velsen-N. Ondertrouwd: W. Rademakers, Willems- glem 6, IJmuiden en H. M. Lampen, reeaapstraat 15, IJmuiden; C. J. Rietveid, Wijkermeerpolder 10, Velsen-N. en A. v. d. Velden, Noorderlaan 30, Velsen-N. Toek. adres: Noorderlaan 30, Velsen-N. J. van Pel Snelliusstraut 37, IJmuiden en B. Laman, Oostertuinen 13, Beverwijk. Toek. adres: Meeuwcnlaan 8, IJmuiden; N. Tromp, Rijks weg 310, Velsen en J. C. Böhm, iiooldstraat 126, Santpoort. Toek. adres: Hoofdstraat 124 Santpoort. A. Wijker, Bakkerstraat 15, te IJmuiden en Chr. J. Rob, Kanaalstraat 170, IJmuiden; Toek. adres: Rembrandtlaan 73; C. Wilbie, Zeeweg 199, IJmuiden en A. H, Rikkcrink, Verloren v. Themaatlaan 16, Velsen. C. Iniken, Willemsbeek weg 1, lJinui- den en i\ Bouwens, Zeeweg 272, IJmuiden- Oost. A. Bouhol, Alb. Thymstraat 26, Am sterdam en T. Krul. Fazantenlaan 30, lJmui- den-O. Toek. adres: Amslellaan 41 I A'dam J. J. Stol, Sparrenstraat 3, IJmuiden-O. en M. C. de Niet, Wijk aan Zeecrweg 23, IJmui den-Oost. GEHUWD A. G. v. Oostveen—C. J. Wal. Amersfoort, Hooglandscheweg 28; A. II DupkerC. F. A. de Jong, Amersfoort, Mo lenbeekstraat 26 1; KI. Pilkes V. Nicolaas, Trompstraat 167, IJmuiden; A. M. v. Groe ningen -J. C. Drabbe, Zeeweg 95, IJmuiden; G. Luidenga A v. Duijvenvoorde, Wijk a Zecèrweg 90, IJmuiden: R. van Dalen A. C. H. Klok. Wijkerstraatweg 272, Velsen-N. C. P. J. Steeman W. G. Nieuwkcrlc, Ver- gierdeweg 239, Haarlem-N. P. Kaij E. v. Vuuren, Wijkerstrantweg 207, Velsen-N. Agonda IJmuiden. ZATERDAG 5 DECEMBER Thalia: Mi in chef is een vrouw. 7.30 uur. De Pont: Lajla, 7.30 uur. ZONDAG 6 DECEMBER Thalin: Mijn chef is.een vrouw, 3, 5.15 en 7.30 uur. De Pont: 3 en 7.30 uur. MAANDAG 7 DECEMBER Bioscopen: Zie Zaterdag. DIENST APOTHEKEN Zondag-, avond- en nachtdienst: Ken- nemer Apotheek, Wijk aan Zeeërweg. SINT. Het is de dag van Sinterklaas, Fondant, taai-taal en speculaas Komen nu in gedachten. Wij moeten het nu zonder doen, Al ligt tóch in een oude schoen Wat nooi op Sint te wachten. Het is de dag van Sinterklaas, Den besten, Draven, ouden baas, Die enkel denkt aan geven. Al constateert papa gedwee: Hoe leeg is nu mijn portemonnaie. Waar is mijn geld gebleven Het is de dag van Sinterklaas Die tóch weer kwam al doet helaas De tijd zich steeds weer gelden. Toch is de goede kindervrind Ook nu ons allen welgezind; Dat mag ik wel vermelden. Het is de dag van Sinterklaas. Ik denk spontaan bij mijn relaas Aan al mijn goede wenschen. Zullen zij in vervulling gaan Och, Sint wenscht daar denk ik steeds aan Het beste voor zijn menschen Bij ons in IJmuiden. Sinterklaas. Alle tijdsomstandigheden ten spijt is de goede grijsaard weer naar het kleine landje ij de zee gekomen om de gedachten een wijle af te leiden. Hij heeft het dit jaar zeker niet gemakkelijk gehad. Toen hij de kranten opsloeg, las hij direct advertenties, waarin hem beleefd werd verzocht vooral zijn inkoopen 's morgens te doen. om de middagdrukte te ontwijken. En het valt niet mee voor een ouden man, waarvan men de jaren bijna is vergeten, om vroeg uit de veeren te komen. Ook in IJmuiden is Sint zijn inkoopen gaan doen en hij heeft menige zucht geslaakt, want aan de bonnen moet hij nog steeds wennen. Hij moest pas sen en meten: de bakker verlangde voor zijn koek boter en suiker en ook Sint heeft niet veel zoetigheid. En daarom heeft hij alles maar mondjesmaat genomen. Over het algemeen heeft hij rustig zijn inkoopen kunnen doen, want zoo erg druk is het niet in IJmuiden geweest. Vrijdag middag moest hij bij enkele bakkers in de rij staan en dat viel voor hem, die geen voorrangskaart heeft, niet mee. Maar Sint getroostte zich graag wat moeite. Van 't jaar kan ik niet zoo erg vrij gevig zijn, vertelde Sint me vertrouwelijk. Het is het beste maar, dat de menschen Zaterdagavond gezellig bü elkaar gaan zit ten met een kopje surrogyat en een koekje op den bon. Dan moeten ze maar niet vra gen waar ze zullen terecht komen, ze moe ten zich niet te veel zorgen maken over hun bonnen en hun familieleden, die elders vertoeven. Daar denken ze al vaak genoeg aan. Laten ze Zaterdagavond rustig bij elkaar zijn en gemoedelijk babbelen Eén ding spijt me erg, zcide Sinterklaas verder. Het is jammer, dat er zoo weinig kinderfeesten worden gehouden. Het was voor mij zoo heerlijk al die opgewekte kin dergezichtjes te zien. Ik leefde er heelemaal van op. Ik wil eerlijk zeggen, dat ik Piet daarom maar een beetje in het oog zal hou den. Hij moet van het jaar wat door de vingers zien. De kinderen moeten eens wat opgewekt worden. Sinterklaas is een man met een goed hart Laten wij bij al onze zorgen in ieder geval zijn aanwezigheid niet vergoten Uitreiking distributiebescheiden. Van Maandag af IJmuiden-Oost. De inwoners van IJmuicIcn-Oost. moe ten de nieuwe distributiebescheiden van Maandag tot en met Zaterdag in het Pa- tronaatsgebouw te IJmuiden-Oost halen. Uitgereikt worden de levensmiddelen kaarten voor de eerste periode van 1943. aardappel-, groenten-, taDaks-, sigaretten en versnaperingskaarten, benevens voor kinderen tot en met zeven jaar zeep kaarten. Bovendien worden er vier vita- minentabletten voor kinderen van drie maanden tot drie jaar overhandigd. Verordening bezoldiging ambtenaren. In het gemeenteblad van Velsen no. 17 is een Verordening tot regeling der be zoldiging van de ambtenaren in dienst der Gemeente Velsen opgenomen. Hierin wer den de jaarwedden geregeld, terwijl ver der de gebruikelijke bepalingen zijn opge nomen. De wijzigingen zijn verwerkt, door den burgemeester, waarnemende de taak van den gemeenteraad, op 23 September 1941, 3 December 1941 en 22 Juli 1942 zijn vastgesteld. Ned. Hervormde gemeente. Aanvankelijk lag het in dc bedoeling den gebrtiikelijken dienst van de Ned Herv. Gemeente te IJmuiden-Oost Zondag in het Nod. Herv. Vereeniginfisgebouw aan de K al verstraat te doc-n plaats hebben. Het is echter mogelijk gebleken den dienst op de normale wijze in de Goede Herderkerk te houden, zoodat de gemeenteleden daarheen dienen te gaan. VRIJE EVANGELISATIE. Voor de Vrije Evangelisatie zal Zon dagmiddag vier uur in het gebouw Wille- brordstraat 10 de heer A Th. Besselaar te Amsterdam voorgaan. MARKTBERICHT IJMUIDEN. Oroote tarbot 18, kleine middel tong 17. ka beljauw f2,20—2, groote gul f t,8S—f 1,50. kleine gul f 1.35f 1,20, 2e soort f 0.80, kleine schol 2e soort f2, 3e soort f 0,820, Ie soort f 0.50, bot fl, pofschar f 0.30. vlschpuf f0,10, wijting gestript f 0,88. wijting dicht f 0,80. Gemeente en ziekenzorg. Op de gemeentebegroaltiiig over 1943 wordt de bijdrage van provincie, vereeni- gingen en particulieren in de kosten der tuberculosebestrijding op f 3312.97 geschat, tegen f 3305.27 voor 1942; in 1941 werd f 2362.45 ontvangen. De kosten van de bestrijding der tuber culose worden voor 1943 op f 9115 geraamd, evenals voor 1942. In 1941 werd f 9070.94 uitgegeven. Voor 1943 wordt vernacht, dat de kosten wegens de krachtens de besmettelijke- ziektewet te nemen maatregelen f 3244.25 zullen bedragen. Voor 1942 werden deze op f 2102.57 begroot en in 1941 waren de uit gaven f 904.47. De kosten van en bijdragen voor uitzen ding en verpleging van kinderen in gezond heids- en vacantiekolonies worden voor 1943 op f 1120 geraamd, evenals voor 1942. In 1941 werd f 1101.60 uitgegeven. Voor subsidies aan ziekenhuizen en sana toria is een bedrag van f 10.000 begroot, hetwelk ook in 1941 werd uitgegeven en voor 1942 werd geraamd. Het Wit Gele Kruis, dat in 1941 f 1395 heeft" ontvangen, krijgt voor 1943, evenals voor 1942, f 1200 aan subsidie toegewezen. De afdeeling van het Witte Kruis, die in 1941 f 4200 ontving en voor 1942 eenzelfde bedrag zag toegezegd, zal thans geen sub sidie ontvangen. Voor de bijdrage in de exploitatie van ziekenauto's is evenals voor 1942 f 1100 ge raamd. In 1941 werd f 1486.52 uitgegeven. MOTOR KI JTUIGEN-BF,LASTING WET. De uitkecring van de provincie wegens het aandeel ingevolge de Motorrijtuigen-belas tingwet wordt op dc gemeentebegrooting voor 1943 op 3000 begroot, evenals voor dit jaar het geval was. In 1941 werd 3535.28 ont vangen. BEVORDERING VREEMDELINGEN VERKEER. Ter bevordering van het vreemdelingen verkeer werd in 1941 door de gemeente f 145.50 uitgegeven. Evenals voor dit jaar komt op de begrooting voor 1943 een subsidie van 225 voor. ONTWIKKELING EN ONTSPANNING WEUKLOOZEN. Op de gemeentebegrooting voor 1943 wor den de uitgaven voor de ontwikkeling en ont spanning van werkloozen op 4500 geraamd, evenals voor 1942. Er werd in 1941 3548.61 uitgegeven. De inkomsten worden op 38.675 geraamd, tegen 26.806 voor 1942. Er werd in 1941 12.000 ontvangen. WAT DE NAAMBORDJES KOSTEN Op de gemeentebegrooting voor 1943 wor den de kosten ten behoeve van de naam bordjes voor straten, pleinen en wegen op 525 geraamd, tegen 500 voor 1942. Er werd in 1941 192.67 uitgegeven. VOOR DEN POLITIERECHTER. Een 18-jarlgc bankwerker uit IJmui den had per ongeluk het loonzakje ont vangen van iemand wiens naam op de zijne leek. Op instignatie van een zijner kame raden, die het hoorden, hield de jongen het geld achter en gaf zijn kameraad f 30 De jongeman kreeg van den politierechter 2 maanden en de kameraad, tevens oor zaak der verduistering, vier maanden ge vangenisstraf. DRIEHUIS FACULTATIEVE LIJKVERBRANDING. In het Crematorium der Vereeniging voor Facultatieve Lijkverbranding werden in November honderdvijf personen verascht. In dezelfde periode van het vorige jaar bedroeg het aantal crematies honderdtwaalf. SANTPOORT Santpoort experimenteert. Voor Zondag is het Santpoort-elftal wederom aanzienlijk gewijzigd. Doordat men van meening was, dat C. Tromp den laatsten tijd minder goed als spil voldeed, heeft men hem als linksachter opgesteld. Daardoor moest voor Maarschalk een nieuw onderkomen gezocht worden. Hij staat nu weer als rechts-midden zijn oude plaats opgesteld en zal daar zeker voldoen. De belangrijke spilplaats heeft men thans toevertrouwd aan Jan Nijssen. Hoe deze verdienstelijke rechtsachter zich hier zal weren, dient te worden afgewacht, want 't behoeft zeker wel geen betoog, dat er tusschen een partijtje back en spil werd „even" verschil is. Evenals we dit den nieuwen Stormvogelsspil de vorige week deden, zouden we hem thans willen arivi- seeren een gematigd stopperspil-partij te spelen. Dan lijkt ons de overgang minder groot. Ook de voorhoede heeft weer wijziging ondergaan. T. Tromp is opnieuw van stal gehaald en Wijker is via links-middden en linksbinnen weerom op zijn oude plaats terechtgekomen, omdat Hoenderdos ten slotte toch ook niet „de" man bleek te zijn. Door gebrek aan een goeden linksbin nen heeft men Luuc Gerrits daar maar weer opgesteld, wat tevens inhield, dat Lunter weer rechtsbuiten werd. Bakkum was niet beschikbaar. Daar door is Molenkamp tot aanvalsleider aan gewezen. De volledige opstelling luidt: Van Eg- mond; Kuipers, C. Tromp; Maarschalk, Nijssen, Slok; Lunter, T. Tromp, Molen kamp, Gerrits, Wijker. Opstelling Terrasvogels. Terrasvogels trekt met het volgende elftal naar Kinheim: Douma, Kraak, J. Bunschoten, De Ruyter, Dortmuntli, De Jonge, Tabernal, Zaal, P. Bunschoten, Röbken, Van Gelder. VELSEN Velsens ploegen in actie. De opstellingen voor Zondag. Na de vcrgeefsche reis naar Hulfweg krijgt Kinheim Zondag in Van Gelder's Sportpark de Terrasvogels op bezoek. Evenals verleden week zal Cnossen ook nu van dc partij zijn en zullen dus Versteeg en Kuilenburg weder om respectievelijk de linksbinnen- en buiten plaats bezetten. Kinheim komt in het veld met: H. B. Daniels. W. Groeneveld en S. de Vries; F. Cnossen. P Rem en H. J. v. d Wateren; W. A. Raaymakers, J. Rademaker, P. A de Boer, A. Versteeg en O. Kuilenburg. De club der „Breesapers", die in Egmond tegen Zeevogels zulk een gevoelige neder laag kreeg te incasseeren, zal het tegen de plaatsgenooten, de I.E.V.-ers, anders moeten doen om meer succes te hebben. Deze plaatselijke ontmoeting wordt in Roos- wijk gespeeld. De bezoekers hebben voor hun 'inkshalf J. v. d Linden als invaller J. dc Wit. Overigens blijft V.V.B. ongewijzigd; zij ver schijnt dus met G Olivier; 11 I.antsink cn P. Clots; P. de Greef, J. Bravenboër en J. do Wit; I'. dc Ruiter. L Spruit. C. v d. Bosch, M de Boer en R. Nooi. De R.K. Sportvereeniging blijkt nogal te kampen te hebben met bijzondere omstandig heden, waardoor ook de verleden week vast gestelde wedstrijd I.E.V.Borgen niet kon doorgaan. Door een tamelijk ernstige beenblcssure, op- geloopen in dc thuisontmoeting met Zeevogels, is dc spil, P v. d. Berghe, althans voor Zon dag uitgeschakeld, terwijl het zeer de vraag is, of de linksback, Van der Vlies, die last hoeft van een trap in de maagstreek, op het appel zal verschijnen. I.E.V. heeft de opstel ling derhalve eenigszins moeten wijzigen door toevoeging van den rechtshalf H. de Reus. I.E.V. komt uit met: A. Lute, J v. d. Zon en J. v. d. Vlies (of ander); H. de Heus, G. Oort huis en J. Brakenhof; S. Slotemakcr, J. Schra- vemnker, G. Nieuwenhuizen, A Verkooyen en P. Schoorl. Concert van Zanglust. Een met smaak samengesteld programma, waarop fraaie werken, als de wondermooie Altrhapsodie van Brahms en het fiere Hol- landsch Glorie van Richard Hol, welken van Loots, Flipse. Van Nieuwenhoven en dc Rillé prijken, bezorgen het mannenkoor „Zanglust" niet alleen luisteraars, maar ook bewon deraars. Want directeur Van Dijk weet wat hij uit zijn zangers halen kan° Loots' Mijn bof liet den goeden koorklank hooren met dc sta biele accoordvorming in deze lastige toonzet ting, de lofzang op het orgel met zijn orgel tonen nabootsende harmonische nccoorden, werd prachtig gezongen met klankvolle bas sen en welluidende tenorstemmen, die ook de falsetto goed gebruikten. De dirigent leidde muzikaal en heeft „Zanglust" geleerd hoe het zijn gaven hel best kan gebruiken. Als bijzondere verdienste wil ik het be schaafde en beheerschte zingen vermelden, waardoor zulk een prachtige koorklnnk ont staat, die Van Dijk met enkele handbewe gingen in de juiste nuanceerlngsbanen léidt. Dit bleef een opvallende verdienste, in de simpele werkjes, maar ook in de hoogere eischon stellende composities. Daarom kan „Zanglust" met zulk een groote voldoening terugzien op deze uitvoering, die zulke dankbare werken voor mannenkoor bracht. Composities als Hollandsch Glorie, de rhapsodie van Brahms of Diepcnbrock's Vcni creator zijn door hun reproductie voor „Zang lust" momenten van goede herinnering. Beatrix Schut zong met warm getlmbrcerd geluid de veelomvattende altsolo uit de Brahmsrhapsodie. geïnspireerd op Gocthe"* Harzretse im Winter; zij beheerschte dc moei lijkheden der partij en een goede scholing stelde haar in staat van de cnprlclcuze parti tuur een boeiende vertolking to geven. Het koor begeleidde het tweede gedeelte met veel gevoel voor de waarde van deze fraaie com positie; de soliste bleef in de tutti qua vo lume wat op den achtergrond Mevr Alida van der HeijdeDiercx ver zorgde met artisticken aanslag en fijnzinnige voordracht aan den vleugel de begeleiding Herman Theunissen is in zijn soort een vir tuoos, maar dat op een concert met Brahms c.s. op het repertoire concessies gedaan moe ten worden en een accordeonist He sfeer komt breken, hoe goed de heer Thcu lissen in de door hem beoefende genre-mu/ick ook is. is Iets wat mij van de leiding van „Zanglust" spijt. Het koor kan zich veroor'oven een dege lijk concert te geven, laat dit dan in stijl blij ven Hnrmonlenmuziek beware men voor een lichter programma. Dit en het gebruikelijke kwartier te laat beginnen, een bijzondere eigenschap van het koor, waren de tekortko mingen van dit in ander opzicht zoo geslaagde concert. A. J VAN WEIJDEN. J. MKURS JUBILEERT. Dc heer J. Meurs herdenk' heden den dag waarop hij vijf-en-twtn»" laar gele den bij de Papierfabriek Va*- Gelder Zonen in dienst kwam. De jubilaris welke thans vele jaren werkzaam is bij de papierma'hlnes, Is reeds .sedert zijn indiensttreding aan do papierfabri cage verbonden. Hij werd 10 Januari 1897 te Utrecht gebo ren en heeft zich tot voor enk"'o <«ron in het openbare leven vooral bekendheid verworven als lid van den toenmaligen c<-t-enternad van Beverwijk voor de R.K. fractie n'smede door zijn vooraanstaande positie in het R.K. Vak verenigingsleven. De heer Meurs woont thans """Is weer en kele jaren aan de Melklaan er *«cft dus zijn aandeel aan het sociale werk Beverwijk moeten laten varen. JEUGDAPPèL Zooals we reeds eerder mededeelden, or ganiseert de Nederlandsch Hervormde Ge meente te Velsen een serie jeugddiensten in de Kerk. In het kader van deze maan- delijksche samenkomsten wordt er Zondag middag om half zes opnieuw een „Jougd- appèl" gehouden. Door ds. A. J. Bronkhorst zal de dienst geleid worden en deze heeft tot onderwerp gekozen: Waarom laat God het kwaad toe

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 4