Al Magere oogst van de eerste klassers. Gelijk spel van V.S.V.; nederlaag van de Vogels. D.W.S.Stormvogels 51. In een overigens zeer goed gespeelden wed strijd heeft Stormvogels een verdiende neder laag geleden. Van Dongen bezette de spil- plaats, hetgeen hem niet slecht afging. Vooral verdedigend was hij heel moeilijk te passee- ren. Ook Visser voelde zich op de backplaats weer thuis. Heel wot D. W. S -aanvallen heeft hij afgeslagen Met een zeer gewijzigde voorhoede heeft Stormvogels niet slecht gespeeld. Daarin wa ren opgesteld, van links naar rechts: Cupido. Scboorl, Opbergen, Meijer en Van Pel. Door een blessure, opgeloopen in den vorigen wed strijd, moest Hamers verstek laten gaan. De middenlinie heeft met de verdediging zeer verdienstelijk werk gedaan. Nu moet echter nog het plaatsen naar de voorhoede wat beter worden Van de D. W S.-voorhoede was Slot .vel het gevaarlijkst, met zijn bewegelijk spel. De wedstrijd was ongeveer 10 minuten ojd, toen v. <1. Hoeven van verren afstand een laag schot Inzond, dat vla de paal doel trof (10) Na middenuit genomen te hebben, kwamen de D W S 'ers weer terug en door een mis- trap van Schippers kreeg Slot een dot van een kans Hij kwam alleen voor Kraak, maar de laatste aarzelde niet en gooide zich resoluut voor de voeten van Slot Hij voorkwam daar door een zeker doelpunt. Kort daarop redde Visser op de doellijn schitterend Toen het tegen de rust liep, ging Stormvogels weer tot den aanval over. Waren dc vogels in deze periode gelukkiger geweest dan hadden ze zeker één of twee doelpunten gemaakt, daar zoowel Van Pel als Schoorl zeer goede schietkansen kregen; maar door te lang treuzelen en door tegen den paal te schieten gingen ook deze kansen te niet. Een doelppnt kwam juist aan den anderen kant. Nadat doelman Kraak een keihard schol van Slot onschadelijk had gemaakt, waarvoor zelfs scheidsrechter Nijs applaudiseerde. moest hij even later voor een bal zwichten, toen een als voorzet bedoelde pass van Kliffen in z'n heiligdom verdween. Ondanks het over wicht van D W. S. in de tweede helft was het Schoorl, die door Caldenhove te passee- ren, doelman Klein met een schitterend schot geen schijn van kans gaf en den stand tot 21 verkleinde. Elk oogenblik dachten we den gelijkmaker te zien maken. Maar deze bleef uit. Even voor het «inde was het Ruineman. die onder zeer groote spanning de zege veilig stelde door alleen voor Kraak staande, dezen met een laag en zuiver schot te passeeren. Wcdstrydvcrloop V. S. V. Het wedstrijdverslag van V. S. V.—Haar lem (3—3) treft men elders in dit blad aan. O.S.V.Santpoort 42. Deze ontmoeting was in vele opzichten een getrouwe copie van die tegen West-Frisia Santpoort heeft tegen dezen sterken tweede klasser wederom een goed figuur geslagen en slaagde er zelfs in de rust met geliiken stand te doen ingaan. Brutaalweg nam Santpoort door Gerrits de leiding, wat voor OSV aan leiding was de zaken even steviger aan te pakken De Santpoortsche achterhoede stond echter haar mannetje, vooral ook, omdat Meyer op dc linksaehterplaats. waar hij Tromp verving, vast niet kwaad debuteerde. Toch zag OSV kans den 01 achterstand om te zetten in een 21 voorsprong, maar nog voor dc rust bracht Lunter de partijen op ge lijken voet (2—2). Na de rust was een al te innige omarming van Gdbcl door Kuypers de oorzaak van een strafschop, welke OSV een 3—2 voorsprong bracht Hierna werden nog 2 strafschoppen toegekend, doch geen dezer werd benut. Den Strafschop, welken Santpoort kreeg, nam Ger- nts niet volgens de regelen der kunst en den mond °ostzaun"strafschoP stopte Van Eg- Toen OSV met 3-2 leidde zette Santpoort alles op den aanval en dit werd haar nood lottig, door dat OSV nu kans kreeg een vierde punt te maken (42). Kinheim won van Bloemendaal. Meer geestdrift bij de Velsenaren Deze ontmoeting gaf, hoewel het spelbeeld niet op hoog peil stond, toch meer enthou siasme te zien, dun de vorige week. De tnirklcnlime van Kinheim ontbrak het ook iiu weer aan doorzettingsvermogen, terwijl de voorhoede thans bepaald gelukkiger was. 1)^ beide tweede-elftalspelers als linksbui ten en -binnen, voldeden goed. A Prinsen werkte hard en was als linksbinnen vrij gevanrliik, wat voor het Bloemendaal-doel meermalen bleek. Hoewel H. Rooth als buitenspeler fraaie afgepaste voorzetten gaf ontbrak het hem aan snelheid. Raaymakers was wederom niet van de partij, evenals itademaker. Cnossen als rechtsbinnen kon aardig voldoen, terwijl De Boer een grootere activiteit aan den dag legde. Over het geheel vlotte de geel-zwarte combinatie beter, dan in voorgaande wed- Strijden. De eerste aanvallen waren voor Kinheim en werden na 2 minuten reeds bekroond Prinsen schoot tegen de lat, de bal kwam dij Cnossen, die op zijn beurt de lat opzocht; het leer werd eindelijk door Prinsen reso luut ingezet, 1-0. Na ruim 20 minuten ont stond een Kinheim-aanval uit het midden. Dc bal kwam bij Prinsen, deze maakte zich vrij en gaf door aan De Boer, die op fraaie wnze via den staander De Waard passeerde, 2-0. Van beide kanten werd enthousiast ge speeld, waarbij Bloemendaal de aanvallen tactischer opbouwde. Na 35 minuten zotte Kuilenburg het leder voor, dftt op enkele meters voor het doel bij Cndtsen kwam. Hij speelde den bal vrij en De Boer passeerde, bijna op de doellijn, den Bloemendaal-doolman voor de derde maal, 3-0. Deze veilige voorsprong bezorg de Kinheim wat minder ernst en de gevol gen bleven niet uit. Vijf minuten later «wam een schot op doel van den Bloemen- daal-rechtsbuiten. Daniëls kon niet behoor lijk wegwerken en de linksbinnen maakte er 3-1 van. Na 2 minuten opnieuw eenzelf de aanval, welken dc middenvoor met een prachtig doelpunt bezegelde. De hervatting bracht direct aanvallen met wisselende Kansen. Er werd sneller ge speeld en de Kinheim-voorhoede zweefde geregeld voor het doel der gasten, doch strandde vaak op buitenspel. De Bloemen daal-aanvallen hadden een gevaarlijker ka rakter. Uit een vrije trap op korten afstand van het Kinheim-doel stompte Daniëls den bal meesterlijk over. Even daarna schoot Rooth aan den anderen kant vlak langs hel doel. Cnossen nam na 25 minuten een hoek schop, welke temidden van de spelers te rechtkwam. Het missen van de Bloemen- daal-defensie was oorzaak dat de toegeloo- pen Rem er met een formidabel schot 4-2 van maakte. Een aanval der gasten trachtte de middenvoor in een doelpunt om te zet ten, maar Daniëls was hem juist voor. 10 Minuten voor het einde kreeg Kinheim een strafschop toegewezen, doch Van der Wa teren faalde door recht op De Waard te schieten, die geen moeite had. In den stand kwam geen wijziging, scheidsrechter Kareis leidde correct. Terrasvogels bedwong Schoten Santpoorters blijven in vorm. In onze voorbeschouwing zeiden wij reeds, dat dc Vogels bij hun intrede in de derde klasse een zoodanige inzinking hadden, dat, nu van grondig herstel gesproken kan worden helaas geen mogelijkheid meer tot het bezet ten van dc bovenste plaats bestaat. Zij wisten gisteren het sterke Schoten in bedwang te houden, doch daar ook HFC het tegen Zand voortmeeuwen ntet veel verder dan een gelijk spel wist te brengen, behoeven de Schotena ren zich nog niet ongerust te maken. Laat ons er direct aan toevoegen, dat Terrasvogels, spe lende als dezen middag, met vlag en wimpel kampioen van de derde klasse had kunnen worden. Technisch stond zij ver boven de geel zwarten en ook in snelheid was zij de meer dere. Ondanks deze veldmecrderheid ontsnap ten de Vogels nog aan een nederlaag, toen even voor het einde Bunschoten bij een voor zet van links den bal in eigen doel kopte en Douma met een tijgersprong het leer juist tot corner wist te werken. Bunschoten, die overigens toch goed werk verrichtte, was niet zop in vorm, in tegenstelling met Douma, die zijn doel op meesterlijke wijze verdedigde. Met Knaak was hij dc beste in de achterhoede en in de periode, dat de blauw-witten op eigen helft werden teruggedrongen, behoedde hij zijn club voor een nederlaag. Tabernal, op de rechtshuitenplaats, werd dezen middag vrij wel niet in het spel betrokken, hetgeen zijn oorzaak vond in het doorloopend schaduwen van den Schoten-linkshalf. Komaan, Terras vogels, zet de laatste wedstrijden dc tanden nog eens op elkaar! Reeds direct speelden de Vogels technisch beter. Geheel tegen de verwachting in wisten de Schotcnaren na 35 minuten uit een scher mutseling te doelpunten. De vreugde in het Schoten-kamp was echter van korten duur, want reeds na vijf minuten wist linkshalf P. Bunschoten zich fraai vrij te maken Handig bracht hij den bal op en uit een kluwen van spelers speelde hij hem even terug naar den vrijslnonden Zaal, die zich geen oogenblik be dacht en met een zuiver doelpunt voor den gelijkmaker zorgde (1—1). Na de hervatting ging het spel aanvankelijk gelijk op, doch na vijftien minuten werden de Vogels geheel op eigen helft teruggedrongen. Thans bleek eerst in welken goeden vorm Kraak en Douma waren. lederen aanval wis ten zij het hoofd te bieden en zij ondervon den daarbij goeden steun van dc middenlinie. Langzamerhand werkte de thuisclub zich weer wat los, doch zij vond de Schotcn-achterhoede ook op haar post, met Zonneveld tusschen de palen in grootschen vorm. Van Gelder Jr*. kreeg nog een fraaie kans om de thuisclub de overwinning te bez-orgen, doch het volgende moment ontsnapte het Terrasvogels-doel aan een doorboring, toen J. Bunschoten bij een Schoten-aanval don bal in eigen doel kopte en Douma slechts ten koste van een hoekschop de situatie wist te redden. Beide partijen zwoegden voor de overwinning, doch zagen geen kans meer om te doelpunten. V.V.B. moest 't onderspit delven. Uitgeest won met 73. In den uitwedstrijd tegen Uitgeest heb ben de Breesapers, die met invallers speel den, al een heel slechten dag gehad. De achterhoede was op het terrein niet voor haar taak berekend, welk euvel zich ook bij de overige spelers voor deed. De grootste handicap voor V.V.B. bleek te bestaan in 't niet medespelen van doelman Olivier, wel ke was vervangen door Abspoel die huig niet zulk een betrouwbaren indruk maakte. Uit geest doorzag al spoedig de moeilijkheden van de gasten en dus was het geen won der, dat zij er profijt van wist te trekken. Uiteraard kon het spel van beide kapten geen voetbal worden genoemd en bleef het steeds te kort om vooral ten aanzien van de Breesapers meer resultaat te hebben. De gastheeren zetten direct een flink of fensief in en het was duidelijk, dat V.V.B. niet lang stand zou kunnen houden. De bal werd al spoedig twee maal achter Abspoel gedeponeerd. Na eenige aanvallen over rechts, kwam de bal bij rechtsbinnen Zandbergen, die niet aarzelde en er 21 van maakte. Een mooie kopbal van middenvoor Van den Bosch ging daarop juist over de lat. Na dat Uitgeest den strijd had verplaatst ge lukte het den gastheeren even voor de rust den stand op 31 te brengen. Niet ontmoedigd trachtte V.V.B. na de hervatting op te halen, doch in plaats van beter werd het slechter. Van eenig systeem was bij beide partijen geen sprake en het was Uitgeest, dat door taai doorzetten en als gevolg van de onbetrouwbare achter hoede den stand tot 61 wist op te voeren. Dit was V.V.B. al te machtig en met energie werd gepoogd den achterstand in te loopen. Het resultaat hiervan was dat achtereen volgens De Ruiter en Aptroot twee doel- Cunten maakten zoodat net cenige oogen- likken voor het einde 63 was. Een minuut voor tijd werd het zevende doelpunt gescoord. Waterloo won met 06. Waterloo behaalde Zondag zijn tiende over winning en als steeds met groote cijfers. Ken- nemers 4 moest met 06 het onderspit delven Van den aftrap af was Waterloo in den aan val, maar het schieten liet te wenschen over en bovendien was de doelman der Beverwij- kers in goeden vorm. Na ongeveer 20 minuten ontstond het eerste doelpunt en nog voor de rust was de stand 03. In de tweede helft was Waterloo wederom steeds in den aanval, doch vele kansen gingen verloren. Toch werd de stand opgevoerd tot 0—6. Waterloo 2 won met 52 van Santpoort 4. Santpoort 2Haarlem 3 23 Santpoort 2 heeft ^ïaar reeks van succes sen op eigen terrein tegen Haarlem 3 niet voortgezet en daardoor ook geen revanche genomen voor de op 't Haarlem-terrein ge leden 2-1 nederlaag. Dit was 'temeer een tegenvaller, omdat de roodbroeken uit Haar lem slechts met 10 spelers verschenen. Het „tienkoppige" Haarlemsche „elftal' heeft zich echter uitstekend geweerd, zoo zelfs, dat het met de rust een 3-0 voorsprong had. Eén dezer doelpunten was gemaakt uit een strafschop en bij de andere twee ging doelman Nijssen niet heelemaarvrij uit. In de rust constateerden dc Santpoorters, dat het toch te gek was, om tegen een „tien tal" met 3-0 achter te staan. Ze besloten er een schepje op te gooien en inderdaad na de rust kreeg de Haarlemsche defensie het verre van gemakkelijk. Ze weerde zich met den doelman en éen der backs aan het hoofd echter uitstekend, zoodat Santpoort slechts kans zag den achterstand gedeelte lijk in te loopen. Het werd 3-2, doch het zou 3-3 geweest zijn, als niet een doelpunt wegens buitenspel ongeldig was verklaard. Polo in Velserbad. V.Z.V. verloor van H.P.C. Het heeft de Velsenaren in hun laatsten competitie-wedstrijd niet meegezeten. Me wat meer geluk had men toch zeker eer gelijk spel behaald. Wij denken slechts aar de eerste minuten na de hervatting. L. Vis- man schoot drie maal buiten bereik van Vrugt tegen den paal, vervolgens schoot Swier ook nog tegen den staander en ten slotte kreeg Kramer een pracht kans, die hij door te beuzelig spel liet gaan. Wij zagen een van beide zijden hard, doch vlot ge- speelden wedstrijd, waarin de Heemstede naren door hun snelheid en routine wel iets in de meerderheid waren. Zij vonden echter in M. Visman en Janus een geducht strui kelblok. Wevers was dezen middag niet zoo op dreef als in de vorige ontmoetingen en de beide eerste doelpunten van Van der Geert waren dan ook zeker houdbaar ge weest indien hij beter positie had gekozen. Swier vond in den geroutineerden en tevens doortrapten Braam een tegenstander, die hem niet goed lag. Deze Heemstedenaar is nu eenmaal een polo'er, die de knepen van het spel door en door kent, zoodat de ge heele H.P.C.-aanval op hem steunt. Op min der faire wijze weet hij echter op sommige momenten een speler van zich weg te wer ken, hetgeen ook thans het geval was toen Janus in vrije positie de bal toegespeeld kreeg. Toen hij voor deze overtreding het water moest verlaten, waren de Velsenaren voorloopig de meerderen, hetgeen zij in een doelpunt wisten'Yiit te drukken. Zooals reeds gezegd, in snelheid schoten de Velsenaren te kort en dot men van een zevental met sterren als Mauritz en De Geert in den aanval met slechts 4-2 wist te verliezen, is ongetwijfeld een fraai resul taat te noemen. Door hun minderheid in snelheid trachtten dc Velsenaren met vlug vleugelspel door te breken, waartoe zij C. Visman en P. Kramer op de buitenplaatsen hadden liggen. Dit mocht hun echter ook niet gelukken en tenslotte was het Swier, die met twee fraaie doorslagballen de doel punten maakte. Voor Schoone, die verhin derd was, had men Moeken gekozen en ongetwijfeld heeft deze speler een goeden indruk achtergelaten. Hij deed Schoone ech ter niet vergeten en vooral in tactiek was Wij zagen: V.S.V.Haarlem. Br. Maar.... waren dat nil de noza/tflH van Jan van den Berg, den eens zoo envU» nenten miidvoor der roodbroeken? Dan, j«i d«/n Is 't tooh geen wonder, dat wij. ouderen* Óók ten opzichte van voetbal, spreken over dien „goeden, ouden tijd". Weet u nog wel, lezer, d>ie-ook-aan-den-vorkeerden-knnt va.i» de-40-is. hoe toen Martieoi Hout-kooper en Jan Bakker, resp. geraffineerd en met groot® snelheid op den rechtervleugel opereerden, kunt u zich nog herinneren, hoe toen Ju-c Ilnak op de linksbinnenplaats zijn felle ko gels loste, weet ge nog. hoe Rick Serné, Oh nis Wilhelm en Karei Koster als rotsen in de branding konden staan en ziet mèt one dien stoeren Tiet Tekelentourg op de spi-l- plaats z'n befaamde centers naar den vleu gel uitdeelen? Natuurlijk, niet waar. want dat waren tijden, om noodt te vergeten Zoo ongeveer dachten wij, toen de wed strijd een kwartier oud was, ons „Wij za- «en'-nrtikeltje over de ontmoeting VSV— Haarlem wel te zullen aanvangen. Ja. Ja., dat was een goede aanhef.... Maar toen na dit kwartiertje, dat hum noodlottig had kunnen worden. Jan Berg's nazaten steeds beter gingen spelen en na de rust den VSV- ers zelfs handen vol werk garven, toen wij zigde onze meening over het huidige rood— broeken-team zich aanzlenilIjk. Drommels nog toe, hoeden af voor die kerels, die zich door geen 2-0 achterstand lieten ont.moedd- on die, nadat Bailvers opnieuw VSV de leiding had gegeven, nog eens extra de tan den op elkaar zetten en zoowaar de vol doening smaakten ten tweeden mode gedijde te maken. En als kort voor 't einde Boereo wat zuiverder op het leege doel gemikt had, dan.... had VSV heelemaad aan 't kortste eind getrokken. En wij zouden nlc eens hebben durven beweren, dat het oivvi-rdlcnd zou zijn geweest.... Want laat ons dit eens even vaststelden, voor we met het roodbroeken-team verder gaan: VSV Het zich dezen middag niet vuro haar beste zijde zien. In de verdediging klopte het veel minder goed dan de vorigs week tegen VUC bijv. Dit nn.m na de rust, toon Voet vervangen werd door Van O «oh, die op zijn beurt Karrebeld op zijn plaats zag opgesteld, ongetwijfeld een nog groo ter omvang aan dan in de eemto helft, maar we willen tooh even nadrukkelijk vaststel len. dat het ook voor de rust niet zoo bo terde. als we dat gewend zijn. Ah de Vriea had blijkbaar aan Van dor Hiulst z'n han den meer dan vol, zoodat hij minder dan gewoonlijk kon optreden o-p die planteen, waar gevaar dreigde. En gevaar dreigde er vooral nn de rust nog al eens. En ook hel spel der voorhoede schonk ons maar matige voldoening; alleen Van Zand «peelde z'n gewone spelletje, hoewel hij 't tegen Van Gooi toch nieit genuikkelijik had. Va.n der Lugt wenkte wel hard. maar met omgekeerd evenredig resultaat. Zelfa „Sypie." wasSterk niet en vol ge na den Burgerlijken Stand behoor en die twee tooh onafscheidelijk bij elkaar. We gelooven niiet, dat we ver mis zijn, als we beweren, dat Kluit geen enkele maal een behoorlijk schot van zijn voet behoefde te stoppen, lón dat zaJ oen keeper na een wedstrijd met Sterk Is tegenstander niet vaak kunnen g et ui enNeen. over 't geheel vonden we het spel der Haarlem-voorhoede, waarin do ox-VSV-er Bot niet onverdienstelijk ope reerde, levendiger, wat echter geenszins In houdt, dat het af was. Maar toch, als de roodbroeken er in sla gen, de hu,n nog restende wedstrijden zoo te spelen als de tweede helft v«,n lvun ont moeting tegen VSV dan behoeven zij o.l. niet bang voor de onderste plaats te zijn. Want in deze tweede helft grepen de onderdooien van huwi defensie aardig in eAkaai deed IClult onder do Haariem-la.t heel good werk en Het de voorhoede een pittig, agressief spelletje zien. hij ver de mindere. Chr. Visman en Janus hadden de lastige taak om de snelle Van Geert en Mauritz te bewaken, doch vooral eerstgenoemde deed dit op uitstekende wijze Jammer was het, dat hij door ongeoorloofd aanvallen het water moest verlaten en Mau ritz uit den strafworp doelpuntte. De H.P.C.'ers trokken direct ten aanval en Wevers moest alle zeilen bijzetten om het gevaar te keeren, hetgeen hij ten koste van eenige corners wist te doen. Spoedig moest hij echter voor twee harde, doch zeker houd bare ballen van De Geert zwichten en nog voor de hervatting wist Mauritz zelfs uit een misverstand den voorsprong te vergroo- ten. Daar Braum op ongeoorloofde wijze Janus aanviel, moest hij het water verlaten. Eerst na het draaien wisten de Velsenaren hun numerieke meerderheid in een doelpunt uit te drukken. Vervolgens moest.Chr. Vis man het water uit, Mauritz wist den toege- stancn strafworp onhoudbaar langs Wevers te plaatsen. De Velsenaren vochten thans om den achterstand te verkleinen. Fraai driehoekspel tusschen C. Visman-JCi'gmer en Swier werd door laatstgenoemde met een fraaien doorslagbal in een doelpunt omge zet. Dc resteerende minuten waren, de Vel senaren in den aanval, doch zij wisten geen doelpunten meer te maken. Deze laatste wedstrijd deed de vorige slechte ontmoctin- ;en vergeten. Laat ons de wensch uitspre ien, dat het met V.Z.V. het volgend seizoen voorspoediger mag gaan. BUBBELTJE EN KNOR Teekenlng Hessels (Pnx JJolljind i JI33H39N3ZinH IJ MUIDEN Schoolkorfbal. Weer aantrekkelijke wedstrijden. Hoewel de omstandigheden weer verre van gunstig waren, lieten de jeugdige korfballers en korfbalsters zich er Zaterdag niet door af schrikken. Zij speelden met zooveel geest drift, dat het een lust was het spel te volgen. De uitslagen waren aldus: Comitésehool— School 2 02. Watervliet adsp School 4 40, Ulo VelsenDuinwijk Ulo 20, Het eerst bonden de Comitésehool cn School 2 den strijd aan. Het werd een aantrekkelijke wedstrijd, waarin School 2 aanvankelijk een groote veldmeerderheid uitoefende. In die pe riode kon zij dan ook met een goed doelpunt dc leiding nemen. Langzamerhand wist de Comitésehool zich los te werken, waarna de strijd gelijker op ging. De ploegen verkeerden om beurten in gevaar. School 2 vergrootte ten slotte den voorsprong tot 20, hoewel dit doelpunt min der fraai was en won aldus verdiend. Werd de strijd binnen de lijnen door School 2 ge wonnen, daarbuiten deed de Comitésehool ze ker niet voor den tegenstander onder. Er werd namelijk een levendige strijd gevoerd in het aanmoedigen,, door een onderwijzeres versus drie onderwijzers. Aan enthousiasme was dus geen gebrek! Op het tweede veld waren intusschen de Wa tcrvliet-adspiranten zeer verzwakt aangetre den tegen School 4. De uilslag zou een groot overwicht van Watervliet doen vermoeden, maar zoo was het toch niet. De partij ging gelijk op en Watervliet won alleen door meer schotvaardigheid. Voor haar zwoegen had School 4 zeker eenige doelpunten verdiend. Zóó tegen de andere scholen spelend, behoeft zij beslist niet aan het kortste einde te trekken. Ten slotte kwamen de twaalftallen van de Uloscholen in actie. Ook de Duinwijkschool kon de reeks overwinningen der Velsenaren niet stuiten, wier eerste aanval over zeer goede spelers beschikt, waaraan dan ook de zege ■was te danken. In het veld was dc Duinwijk school niet de mindere. De doelpunten werden gemaakt door K. Goedhart. De tweede Velson- nanval kon echter niet aan den eersten tippen, zoodnt doelpunten verder uitbleven. O.i. had den de Velsenaren niet de juiste opstelling. Aangezien ze meer goede krachten hebben, hadden zij in den tweedon aanval een beteren leider kunnen plaatsen. Ook de Duinwijk school ontbeert een goeden aanvalsleider. In het veld wordt flink gespeeld, maar wc zagen geen goed opgezette offensieven. Dc toekomst moet leeren of deze kwaal overwonnen kan worden. Damclub IJmuiden kampioen. Fraaie overwinning op St. Bav«. Het was als in het seizoen 19371938, het Jaar waarin D. C. IJ. clubkampioen van Ne derland werd; zoo hebben de IJmuider dam mors in den Zondag gespeelden wedstrijd D. C. IJ.St. Bavo gespeeld: geheel vol ledig. enthousiast, welberekend, met mooie, hoogstaande partijen en fraaie spannende fragmenten. Uiteindelijk is het na 4'/fe uur spelen het D. C. IJ.-ticntal gelukt, St. 'Bavo uit Heemstede met een flinke nederlaag naar huis te zenden. Door dit resultaat heeft D. C. IJ. voor voor sprong in bordpunten, op al haar tegenstan ders in de Noord-Hollandsche competitie be haald; de competitie is nog niet uitgespeeld, maar de beslissing voor de bezetting van de eerste plaats is nu ten gunste van D. C. IJ gevallen. D. C. IJ. heeft voor den vierden keer in de Noordhollandsche damcompetitie beslag gelegd op den kampioenstitel, terwijl drie keer de tweede plaats werd bezet. Na dit tournooi komt het IJmuider tiental uit in den«landelijken eindstrijd om het club kampioenschap van Nederland. Voor Amster dam zal de damclub „Gezellig Samenzijn' deelnemen, terwijl voor de overige districten de beslissingen nog niet zijn gevallen. Hieronder volgt het verloop van den wedstrijd IJmuiden St. Bavo H. La rosJ. Drayer 20 B. DukclB. H. Stevens 20 C. SuykJk"J. Warmerdam 20 H. de BoerG. W. Zonneveldt 20 T. Postma—L. v. d. Voort 20 A LigthartW. Willems 20 H. v. d. HeijdeS. Weijers 11 J. Snel—N. Zomer 11 h. a. HuhlJ. Stevens 20 k. de Jong—N. O. 20 Totaal voor Damclub IJmuiden 182 Wij later hieronder den stand der Noord Hollandsche competitie volgen. Daarin zijn nog niet opgenomen de wedstrijden U.D.C.— Zaandam i en StabielOosterkwartier. Dam club IJmuiden is uitgespeeld. IJmuiden 6 5 0 1 10 83—37 h. D. C. 5 3 1 1 7 67—33 Zaandam 4 3 0 1 6 43—37 Wormervéer 5 2 0 3 4 4654 St. Bavo 5 1 1 3 3 42—58 Oosterkwartier 3 1 0 2 2 2040 Stabiel 4 0 0 4 0 19—81 llr toover de »1 HtuH'pbonnen óm. Nieuws van Olympia. Voor de vierde maal achtereenvolgens is het aan mej. F. van Leeuwen gelukt, bij de graadswedstrijden van den K. T. K. het kam pioenschap turnen dames te veroveren voor het jaar 1942'43. Alhoewel zij dit jaar haar plaats moest deelcn met haar grootste rivale, mej. A. Nol, is het vóór haar nog niet voor gekomen, dat iemand viermaal achtereen volgens het kampioenschap van Kennemer- land behaalde. Nu dc oefenzaal weer van Dinsdag af voor Olympia beschikbaar is, gaan alle lessen nor maal door en kan er flink gewerkt worden' hetgeen er de laatste weken is verloren in te halen. Verordening ter inzage. Op 7 November 1942 is door den burge meester vastgesteld een Verordening tol wijziging van de verordening tot aanwijzing van een gedeelte der gemeente voor het op richten, hebben of gebruiken van inrichtin gen tot bewaring en verwerking van asch e vuilnis, zooals die is aangevuld bij verordt nlng, vastgesteld bij besluit van 25 Novem ber 1941. Het officieele stuk is gedurende drie maanden op de secretarie der gemeente ter lezing nedergelegd. ned, iierv. gemeente. Door het kiescollege der Nederlandschc Hervormde gemeente te IJmuiden werden de hoeren P. Zwart en J. Strating tot ouderling benoemd, terwijl de heer J. Blois het diaken ambt aanvaardde. ï>13 HEER P. allyri) PREDIKANT. Dc heer P. A Hard, tand. t. d. Heiligen Dienst, die gedurende twee winters hulp prediker ls geweest bij de Ned. Hervormd. Gemeente to lJmuiden-Oost is thans be roepen als predikant te Oirschot. De heer Allard heeft dit beroep aangenomen. VELSEN KERSTWIJDING. In do Nederlandse li Hervormde Kerk te Vclsen zul ook dit jaar de traditioneels Kerstwljdlng worden gehouden en wel Zon dagavond om zeven uur. SANTPOORT Adspirantenmiddag. Terrasvogels had succes. Het bestuur van Terrasvogels had Zater dagmiddag in De Weyman een adspiranten middag georganiseerd. Dat het daarmee iets gedaan had. dat m den smaak der jeugdige leden viel, bleek wel uit het feit, dat deze reeds vóór het vastgestelde aanvangsuur heel compleet bij elkaar waren. Na een kort inleidend woord van den jeugdleider, den heer Van Munster, vertelde de heer G. J. Bremerkamp den jongens allereerst een en ander uit het Santpoort sche voetballeven. Spr. noemde de plaatsen, waar vele ouderen de eerste voetbalschre- den hebben gezet en gewaagde van de moei lijkheden, welke de jongelui van toen, in tegenstelling met die van thans, te over winnen hadden. Vervolgens las de heer Bremerkamp hun n leutig voetbalverhaal voor van een Lim- burgschen voetbalbengel, om tenslotte te eindigen met een verhaal over een voetbal ler „van adspirant tot veteraan", waarin spr. tijd van komen en van gaan en aan 't slot waarvan hij den wensch uitsprak, dat de Terrasvogels-adspiranten op lateren leeftijd met genoegen aan hun Terrasvogels-tijd zouden terugdenken. Nadat de heer Van Munster den heer Bre- merkamp had dank gezegd, konden de jon- met verschillende spelen sjoelbak, fens ilja 'iljartspel, ringenspel en voetbalspel aar dige brijzen winnen. Dat er een vroolijke stemming heerschte in De Weyman, behoeft zeker geen betoog. diaconie. In het vervolg zal in iederen dienst in de Ned. Hervormde kapel gecollecteerd worden oor de diaconie der plaatselijke Hervormde gemeente. strüd zulk een spannend en enerveerend verloop zou hebben. Immers de bezoekers startten in zoo'n hoog tempo, dat de thuis club overspeeld werd en de verdediging, waarin Steeman als stopper-spil fungeerde, alle zeilen moest bijzetten om doelpunten te voorkomen. Bosman redde eenige keeren uitstekend, maar kon na acht minuten niet verhinderen, dat de rechtsbinnen uit een corner keihard inkopte (01). Onmiddellijk liet Kennemers haar ver dedigende houding varen en met succes. Het spel werd verplaatst. Over en weer golf den razendsnelle aanvallen, welke beide verdedigingen vele hoofdbrekens kostten. Uit een prachtigen aanval over rechts werd het samenspel tusschen Verbeek en Albers bekroond met een onhoudbaar schot van Koldewijn (11). Opnieuw zette K.F.C. alles op den aanval om een voorsprong te behalen om zich dan weer voor eigen doel terug te trekken. Steeman c.s. antwoord den echter met hetzelfde wapen, waardoor een wedstrijd ontstond, welke tot nu toe ongetwijfeld de beste van het heele seizoen is geweest. K.F.C. maakte een buitenspel doelpunt, dat geannuleerd werd. De kranige doelman voorkwam hierna twee zeker schijnende doelpunten. Ook voor het K.F.C. doel speelden zich zulke momenten af. Een voorzet van Verbeek werd door allen grandioos gemist; Bleeker schoot voor open doel de doelman was al gepasseerd een voorzet hoog over. Kort voor de rust veroverde K.F.C. op nieuw door haar rechtsbinnen de leiding uit een kopbal (12), De tweede helft heeft het publiek een summum van spanning en enerveerende momenten geboden, afgewisseld vaak met uitstekend spel van beide kanten. Het was nu Kennemers, dat het initiatief nam en onophoudelijk ae K.F.C.-veste bestookte en met succes. Een voorzet van Bleeker be landde tusschen de backs, waar Koldewijn met een kopbal de partijen weer op gelijken voet bracht. De vreugderoes was van korten duur, want na den aftrap kwam de bal in het bezit van den rechtsbuiten, welke een hard, hoog schot loste. Hierbij maakte Bos man een klein foutje; hij stopte dit schot half, want de lat moest hem hierbij as- sisteeren en eer hij zich kon herstellen had de toesnellende linksbuiten het kansje be nut (2—3). In het geheel niet ontmoedigd trok Ken nemers weer ten aanval. De vleugels wer den goed in het spel betrokken, waardoor het verrassend element veel grooter werd. Een pass van Albers stelde tenslotte Ver beek in staat opnieuw den stand gelijk te maken (33). Onder onbeschrijfelijk enthousiasme van publiek en spelers ontspon zich nu een strijd, waarin beide ploegen alleen op winst speelden. Er werd niet meer gespeeld, maar eerlijk en fair gevochten om de punten, K.F.C. om haar fraaie positie te benouden en Kennemers om uit het gevaarlijke hoekje te komen. Voor beide doelen speelden zich de gekste situaties af. Ook in deze periode bewees Bosman uit het goede keepers hout gesneden te zijn. Uit een misverstand kwam n.l. de middenvoor alleen voor hem te staan. Op onnavolgbare wijze werkte hi; het harde schot tot corner. Tot aan 10 mi nuten voor het einde duurde deze ver beten strijd om de suprematie. De rechts buiten profiteerde van een zwak oogen blik van v. d. Putten (34). In de resteerende minuten gaf Kenne mers het laatste restje energie om opnieuw den achterstand in te loopen. Lichamen, beenen en hoofden en vrouwe Fortuna voorkwamen don verdienden gelijkmaker. itvalle BEVERWIJK Uitstekende wedstrijd van Kennemers. Spanning tot aan het cind«\ De Beverwijkers, die Zondaig hun schre den hadden gèrieht naar het Sportpark, hebben hier geen spfjt van gehad, want zij hebben daar een wedstrijd gezien tus schen twee gelijkwaardige tegenstanders, die elkaar geen duimbreed grond toegaven. K.F.C. was in tactisch opzicht de beste, maar Kennemers stelden hiertegenover enthousiasme en werken. Een puntenver- deeling was de juiste uitslag geweest en de meest chauvinistische K.F.C.-supporter zou dit toegegeven hebben.' Dat het niet zoo heeft mogen zijn kan gevoegelijk op de ver dediging geschoven worden, die in de laatste twee minuten van dezen strijd twee fouten maakte, welke evenveel doelpunten kostte. Al met al echter een wedstrijd, die een belofte inhoudt voor de toekomst. Beverwijk cn D.E.M. speelden niet, daar zoowel hot H.R.C.- als Zaandijkterrein wer den afgekeurd. SPANNENDE EN FRAAIE WEDSTRIJD TUSSCHEN KENNEMERS EN K.F.C. Wie alleen afgaat op den 63 uitslag van den wedstrijd trekt ongetwijfeld de voor barige conclusie, dat de roodzwarten kans loos door K.F.C. zijn geslagen. Niets is min der waar, want van het begin tot aan 5 mi nuten voor het einde is het onzeker geweest wie van dc twee met. de overwinning zou gaan strijken. Twee kapitale blunders be zorgden de K.F.C.'ers tenslotte de overwin ning. welke zij niet verdienden. In het be gin zag het er niet naar uit, dat de wed- Daarentegen maakten twee uitvallen in de laatste drie minuten de nederlaag nog grooter, want door grove blunders in de achterhoede werd Bosman, die een uit stekenden wedstrijd speelde, nog twee keer gepasseerd. St. Nicolaasfeest van Van Leer. Prettig kinderfeest. Door rJJn buitengewoon drukko werk zaamheden heeft de goede Bint eerst Zater dagmiddag op ultnoodlglng van Van Leer's I'erfloneelvei eonlglng een bezoek aan Bever wijk kunnen brengen, waar hij een feeste- lijken intocht hield. Vla het Stationsplein Koningstraat en Peperstraat licgaf de Sint zich vergezeld van twee knechts naar het K.S.A.-gebouw, waar bet kinderfeest al in vollen gang was. Zelden zal de Goedheilig mati op zoo'n onbeschrijflijk enthousiast- wijze duor ruim 500 jongens en meisjes ont vangen zijn. Toen St. Nicoluas met zijn ge volg op het toonoel had plaats genomen word hem een grootsche zanghulde ge bracht. waarbij het Roslan dansorkest zich. zooals trouwens den heelen middag.verdien stelijk weerde. Het eene liedje na het an dere werd den Sint toegezongen. Toen de rust weer teruggekeerd was heeft hij do jeugd toegesproken en daarna velen bij ziel- op hot toonvel geroepen. De bisschop bleek van vele zonden der Beverwljksche en Vel- sensche jeugd uitstekend op de hoogte Vooral het Jochie, dut wel eens stlekum een sigarettenpeukje van zijn vader oprookte, maakte geen beste beurt! Onder veel tranen beloofde hij echter beterschap. >oodat er van afgezien werd hem maar mee naar Spanje te nemen. Dc verdere verzorging van dit kinderfeest was opgedragen nan den feestarrangeur William en zijn poppentheater en bleek bij dezen kindervriend in goede handen. Do avonturen vnn Pietje Bell veroorzaakten stormen van pret ln de zaal. Ook wist Wil liam op onnavolgbare wijze do jeugd bezig te houden en ln hot spel tb betn-kken. Ken legertje van helpsters zorgde er niet alleen voor. dat de jeugd uit IJmuiden veilig uit en thuis kwam, mnnr ook vóór de trac tates ln dc pauzes. Dat er gotraeteerd kon worden was te danken nan do vele vrienden die de Porsonoelvorcenlglng ziel» reeds ver worven heeft, want leder had hiervoor een steentje bijgedragen. Veel te vroeg naar Ieders zin behoorde dit feest weer tot het verleden, oen feest, dat klonk als een klok. Sport te Velsen-Noord. (Slot). De sport der sporten mag zeker wel athletiek worden genoemd. Was er ruim een jaar geleden geen plaatselijke athletiek- vereeniging, thans kan Velsen-Noord bogen op het bestaan van twee clubs, welke den naam „Suomi" dragen, doch geheel onaf hankelijk van elkander werken. Met recht is ingezien, dat de specifieke athletiekbe- oefening in onze plaats groote aandacht en belangstelling zou trekken, want reeds na een half jaar te hebben bestaan, kon de club van de heeren dank zij een voortref felijke training zich op wedstrijden wagen. Vanzelfsprekend waren niet alle leden in staat om directe successen te boeken, maar de verslagen in ons blad hebben wel duide lijk tot uiting doen komen, dat er pracn- tige resultaten zijn behaald. Weliswaar was dit voornamelijk bij enkele leden het geval doch hierdoor is de naam van Suomi toch over ons geheele land in de athletiekkrin- gen bekend geworden. Suomi en vooral het bestuur en de wedstrijdsecretaris ontplooi den een buitengewone activiteit, wij be hoeven slechts te herinneren aan de dual- en trialmeets en aan de organisatie van den Mulier-veldloop om dit te bevestigen. Inderdaad, de club van de heeren heeft een prachtig seizoen achter den rug en de belangstelling voor deze vereeniging, die zich nu weer met een speciale winter- training voor het volgend seizoen klaar maakt, blijft groeien. De Jeugd ziet in Suomi een club om zich voldoende fit te houden. Van de dames-athletiekclub Suomi, welke dezen zomer werd opgericht, valt uiteraard nog weinig te zeggen. Wel staat vast, dat een groote intensiteit bij de oefeningen wordt betracht. De" laatst gehouden leden vergadering bracht duidelijk naar voren, dat het ook voor den winter niet aan activi teit zal ontbreken. Ondanks het korte tijds bestek van het bestaan der vereeniging, is het ledental vrij behoorlijk toegenomen, waaruit weer blijkt dat ook de club der dames trekt en in een behoefte voldoet. Tenslotte biljarten. Dit spel wordt met veel animo beoefend door de biljartclub Excelsior. De drietallen van deze club weren zich uitstekend en kunnen bogen op goede spelers, waardoor in de biljartcompetitie van Haarlem zeker geen slecht figuur wordt geslagen. Zoo zijn dan de Vclsen-Noordsche sport verenigingen de revue gepasseerd en is gebleken, dat de sport in dit deel der ge meente veler belangstelling heeft, maar tevens dat ondanks de moeilijkheden van dezen tijd een groote activiteit dor besturen en leden aan den dag wordt gelegd, teneinde op de door hen beoefende sporten dc noodige aandacht te blijven vestigen om daarmede voorts een stimulans te vormen voor het devies „Mens sana in corpore sano". M. Fernee hartelijk gehuldigd. Dat het zilveren jubileum vnn den heer M. Fernee, ehef-kok aan de Beverwljksche Con- servenfabriek, Zaterdag niet ongemerkt zou passeeren, stond reeds vast, maar dat de Ju bilaris zoo in de bloemetjes gezet zou wor den, had wel niemand verwacht. Voor den jubilaris en zijn gezin was het dan ook een onvergetelijke dag. De heer Fernee en zijn gezin werden 's mor gens in de ontvangzaal van dc fabriek in te genwoordigheid van de directie, mevr. A. A. v. Hattum—Dekker en het voltallige personeel toegesproken door don heer F W A. C van Loencn, directeur. In hartelijke bewoordin gen schetste spr. hoe de heer Fernee door zijn groote plichtsbetrachting cn nauwgezet werken in het bedrijf was opgeklommen en thans de vooral in dez.cn tijd zoo verantwoordelijke po sitie van ehef-kok bekleedt. Uitvoerig stond spr. stil bij de verdiensten van den jubilaris voor het bedrijf. Met den wensch. dat hij er nog vele jaren aan verbonden zou blijven, bood de directeur hem een gouden horloge met In scriptie aan. De hèer Hendriks voerde namens het per soneel het woord cn roemde de collegialiteit van den heer Fernee, waardoor het steeds bui tengewoon prettig werken is geweest Zijn fe licitatie ging vergezeld van een rooktafel Namens de bedrijven, welke voor hun per soneel warme maaltijden betrekken uit de Centrale Keuken, sprak de hoor H Holtslag, die zijn dank betuigde voor de groote zorg, welke steeds aan het eten besteed werd. Als stoffelijk blijk van wanrdeering werd hem een bij het horloge passende gouden ketting over handigd. Achtereenvolgens spraken hierna nog de heeren J. P. Neyt, oud-directeur Ir. F. van Hattum, N. van Leeuwen en de directeur van den Gemeentelijken Dienst voor Sociale Za ken, mr. L. W. M. Spaan, welke o a. ln zijn toespraak de uitstekende vcrzpr«(ng vnn de schoolvoeding aanhaalde. Zeer "c'roffen door deze hartelijke huldiging hi ef heer Fernee hierna directie en personeel dr-k gebracht. Ook te zijnen huize heeft de jub"nrl« veel be langstelling ondervonden. Onder de vele bloemstukken was er ook één van de B.V.V. „De Kennemers", waarvan de iuó'iarls jaren lang een zeer verdienstelijk lid is geweest.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 4