De boodschap van d en Rijkscommissaris. AGENDA DISTRIBUTIEBONNEN (Vervolg van pag. 1) Wij weten uit den mond van Roosevelt zelve dat hij de kwantitatieve productie heeft stopgezet en thans een poging doet tot kwa litatieve productie. Daarxöon zijn—BShter vooral ervaringen" tstjodig en de op dit ge bied geoefende vereischte vaardigheid der constructeurs en meesterknechts. Het is mogeiijk, dat mettertijd op dit gebied in de Ver. beaten het een en ander zal worden gepresteerd. Het is echter zeker, dat de on der Duiische leiding staande bewapenings industrie van Europa reeds in 1942 buiten gewone prestaties heèlc geleverd. Wij herin neren slechts aan de nieuwste automatische vuurwapens en tanks. Wij mogen derhalve met recht hopen, dat in onze constructie- bureaux en werkplaatsen ijverig verder ge werkt wordt aan de ontwikkeling van onze bewapening, die aoor een steeds volmaakter organisatie van het gebruik van arbeids krachten en van productiewijze een stij ging beleeft, die rustig de concurrentie kan Opnemen met hetgeen tnen op het oogenblik aan den anderen kant mag verwachten. Overzien wij de gebeurtenissen van 1942 juist, dan kunnen wij zeggen, dat zij de ver steviging en uitbreiding, dus de consolidatie fran de strategische en economische situatie in het nieuwe Europa evenals in het Verre Oosten hebben gebracht. Wij behoeven ons voor 1943 niet meer te wenschen dan dat het ons de successen van 1942 laat herhalen. In dit geval zouden wij bet einde van deze worsteling kunnen ver wachten, welke afloop zich thans begint af te teekenen, aangezien onze tegenstanders nu voltallig en met hun reserves duidelijk zichtbaar aan het front getreden zijn en grooiverrassingen zich niet meer kunnen Voornoen. Ieuere gebeurtenis op de verschillende «orlqgslooneelen in 1942 was op zichzelf ge weldig en toch is zij slechts een schakel in ben wereldgebeuren, dat thans sedert meer dan drie jaar niemand meer op aarde on beroerd en alzijdig laat. Ja, ook deze wereld worsteling is, zooals wij thans zien, slechts het weliswaar meest in het oog vallende en indrukw ekkendste deel van een ontwikke lingsproces, dat thans reeds in de tweede genei, i.e de geestelijke, politieke en econo mische grondslagen, waarop het bestaan der afzonderlijke volken, rassen en gemeen schap;: en en hun betrekkingen onderling worden opgebouwd, schokt. Het vergaat ons als oen wandelaar die zijn weg zoekt door tie daien en de nabije heuvels, of den schip per cue zijn koers zoekt door de stroomin- gen der kusten en de eilanden. Zij hebben eerst, wanneer zij hoogte en afstand krijgen een overzicht, van het zinrijke en doel- mat.ge van hun weg en vooral van den koer;uien zij moeten houden om tot hei doel tc komen. Zoo vergaat het ons, wan neer wij bij de jaarwisseling 1942/43 terug- Eien, t.e gebeuitenissen van den eersten wei eluoorlog onderzoeken en ons de zwaarte en noodzakelijkheid bewust worden van den weg, uie het Duitsche volk moet gaan Het onrechtvaardige verdrag van Versailles heeft t volk uit een verburgerlijkte en ma terialistische wereld gestooten, maar in het Duitschg volk als iaatste overblijvende waarde het bewustzijn achter gelaten van zijn eigenschappen ais soldaat en strijder. Zoo werd het Duitsche volk, gewekt en geleid door het genie van den Führer noodzakelijkerwijzze tot den geboren en fetogen strijder, vooral ook op politiek ge- ied en daarmede tot den voorvechter van een volksche waarde-ordening tegen de in ternationale machten, die alle tezamen in de laatste instantie steeds slechts dit resul taat opleveren, dat zij de volksche, dus door het ras bepaalde waarde-ordening, waarop wij, Europeanen, in het bijzonder ons cuiiureele leven hebben opgebouwd, ontbinden en vernielen. Om deze beslis sing gaat het thans in deze wereldworste- hng. aangezien de eerste wereldoorlog de voorwaarde ertoe geschapen heeft, dat de strijders voor deze worsteling konden ontwaken en zich concentreeren. De strijd voor een op volksche waarde-ordening ge ordend Europa beteeken t hetzelfde als strijd tegen de materialistische krachten der raslooze massa;s van het Oosten en der groot-kapitalistische en door Joden geleide mogendheden van het Westen. Begin der derde phase. In aeze wereldworsteling kunnen wij tot dasverre iwor phasen in haar ver loop en de derde in haar begin nagaan, welke met fatale noodzakelijkheid op elkander rolgen. De eerste phase van deze worsteling bracht de militaire concentratie van het Europeesche vasteland en daarmede de voorwaarde om weerstand te kunnen bieden aan de onontkoombaar over dit Europa losbrandende aanvallen van het Oosten resp. van het Westen. Maandag 4 Jan.: Stadsschouwburg: Jacob bennep „De Sabijnsche Maagdenroof", 7.30 uur. jr~ TÏBns Hals: „De geprolongeerde echt- - genoot" (18 jaar), 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Palace: „Traummusik" (alle leeftijden) 2. 6.30 en 8.45 uur. Rembrandt: „Rembrandt" (18 jaar) 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Luxor: „Zondagskinderen" (alle leeft.) 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Moviac: „Wiener Geschichlen" (14 jaar) 2 7 en 9 uur. Dinsdag 5 Jan.: Stadsschouwburg Mada me Capet, 7.15 uur. Gem. Concertgebouw: Ledenconcert H.O.V. 7.30 uur. Bioscopen: middag- en avondvoorstellingen. Hoofdroda' j. v. Baudewyns, Haarlem Pia svei vangend Hoofdredacteur en Stad: F. C. rinks, Haarlem. Chef van Dienst en Binnenland: S. R. Kuiper, Haarlem. Sport en Stad: A. Overmeer, Heemstede. Buitenland: J. C. van der Laag, Heemstede. Haagsch Redacteur: B. Korsten, Heemstede. Stad en Rcoortage: J. A. Steen Jr.,. Zandvoort. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel,'IJmul- den. Advertenties: W. van Ommen, Heemstede. In een weergalooze zegetocht heeft de Duitsche weermacht deze taken in hoofd zaak vervuld doordat zij de militaire gren zen tot aan het gebied van Sovjet-Rusland, tot de Noordkaap, lan^ de Westkust tot de Golf van Biscaye en tenslotte tezamen met den Italiaanschen bondgenoot over den geheelen Balkan afbakende en de door het Romeinsche rijk gestelde aanspraken van Europa op de Afrikaansche gebieden mede ondersteunde. Wij begrijpen thans hoe belangrijk het is, dat al deze gebieden in onze handen zijn en het onzen tegenstan der niet mogelijk is deze kustgebieden te maken tot opmarschgebied tegen Europa. Met het einde van den Balkanoorlog was deze eerste phase der wereldworsteling om een nieuw Europa, namelijk de voarberei- ding der militaire situatie, geëindigd. Ten einde het tegelijkertijd binnenvallen van den in het Oosten en Westen staanden vijand te voorkomen; zette de Führer den aanval op den Sovjet in het uitsluiten de doel, de onbehouwen menschenmassa uit Binnen-Azië, die weer eens, zooals her haaldelijk in de voorbije tientallen eeuwen, het Avondland wilde binnenrukken, af te weren. Thans mag gezegd worden, dat ook deze tweede phase voor een succesvol einde staat, vooral daar het den tegenstanders niet gelukt is het in den vorigen winter door de klimatologische omstandigheden be paalde culminatiepunt der uiterste inspan ning in het Oosten of in het Westen uit te buiten. De afweer der menschenmassa's uit Binnen-Azië is 'n historisch feit gewor den. Het is kenmerkend, dat het den bolsje wieken in dezen winter nergens gelukt is meer dan tijdelijk en plaatselijk binnen te dringen in eén van de fronten, die in den veldtocht van 1941 bereikt en sindsdien ge consolideerd werden. Dat bewijst, dat het er in het Oosten thans om gaat de ruimte te overwinnen en dat met de overwinning, dat wil zeggen de organisatie van deze ruimte, ook de onwrikbaarheid van dit front gewaarborgd is. Wanneer wij constateeren met welke energie en arbeidsvreugde juist dit werk in de nieuwe bezette gebieden verricht wordt en in welke mate de krachten van deze nieuwe verworven gebieden voor het ge- heele oorlogspotentieel der Spilmogend- heden, natuurlijk vooral voor de onder steuning der nabijgelegen fronten, gebruikt en vooral de verkeerswegen beveiligd en verbeterd worden, dan is het duidelijk, dat, na den thans nog noodzakelijkerwijze wis- selvalligen strijd aan het Zuidelijke front, na dezen winter een Oostwal zal zijn op gericht uit de definitieve en duurzame afweer van Binnen-Azië door Europa be- teekent en dat een situatie in het leven is geroepen, die reeds door zichzelve een voort durend voortschrijdende verzwakking met zich mede zal brengen van alle pogingen om weer naar het Westen op te rukken. Strategisch is de strijd in het Oosten beslist. Dit ontneemt aan de gevechten, die thans aan den Terck, aan de Wolga, aan den Don of bij Rsjef geleverd wor den, niets van hun voor onze toestanden liier in het Westen ondenkbare hard heden en zwaarte, waarbij de Duitsche soldaat en zijn bondgenooten een nauwelijks te beschrijven heldendom aan den dag leggen. Dit heldendom, dat Europa blijft beschermen,' heeft reeds den strijd in het Oosten beslist. Thans is deze strijd de proef, waaruit alleen de mannen te voorschijn zuHen komen, die met de politieke krachten van Europa, welke den tocht naar het Oosten mogelijk hebben gemaakt, de toekomstige leiders van dit werelddeel zullen zijn. Met de landing van Engelsch-Ameri- kaansche contingenten in Noord*Afrika dus in November j.l. is de derde gevechts phase begonnen, n.l. de afweer van de po gingen der Westersch-kapitalistische krach ten om de nieuwe orde van Europa op den grondslag van een volksche waarde-orde ning te verhinderen. Het is duidelijk dat, wanneer tegenover de mogendheden van het nieuwe Europa niemand anders meer stond dan Engeland en de bolsjewieken, de oorlog ook zonder de deelneming v.an Japan reeds beslist zou zijn. Onze tegen standers klampen zich vast aan de hoop, dat de Ver. Staten, vooral door hun be wapeningsmogelijkheden en tenslotte ook door het optreden der Amerikaansche troe pen nog eens het overwicht aan hun zijde zullen brengen. Tot dusverre hebben de Ver. Staten hun reeds voor zes December 1941 voorbereide mogelijkheden slechts gebruikt om op 85 verschillende plaatsen ter wereld troepen aan land te zetten of garnizoenen te leg gen, dus in hoofdzaak langs den weg van den geringsten weerstand de gebieden te bezetten, die reeds aan hun bondgenooten hebben toebehoord. Het ziet er naar uit als of zij deze bezigheid ook in de toekomst willen voortzetten en daarin het eigenlijke doel hunner militaire deelneming willen zien. Wij houden echter rekening met het ge val, dat de troepen der Ver. Staten een maal een poging zullen doen een militaire beslissing in deze worsteling tot stand te brengen. Dit kan wellicht ook in het voor nemen liggen van de mannen achter de schermen in het Witte Huis, aangezien die precies weten dat het hier gaat om een principieel conflict, want de beginselen van het nationaal-socialisme en fascisme kun nen, zonder eenig toedoen van Europa, ge vaarlijk worden voor de levensopvatting, welke die mannen zich gegeven hebben en wenschen. De in de eerste phase van deze wereld worsteling bereikte militaire consolidatie van Europa maakt het nu voor de Weste lijke mogendheden buitengewoon moeilijk een geschikte plaats voor een aanval te vin den. .Zij zijn thans in Noord-Afrika geland. Dat is klaarblijkelijk het teeken, dat zij zich te zwak voelen om op te treden in een ge bied dat alleen en rechtstreeks hun de mo gelijkheid zou hebben gegeven voor een be- slissenden strijd, dus bijvoorbeeld aan*de Westkust van Frankrijk, in België of in Ne derland. Of dit gevoel der eigen ontoerei kendheid te wijten is aan het gebrek aan tonnage, dan wel aan het bewustworden van militaire inferioriteit, moge onbeantwoord blijven. In ieder geval hebben zij een van Europa verwijderd liggend opmarschgebied gezocht voor welks doeltreffend gebruik zij den strijd eerst moeten aanbinden, een strijd waarvoor de Spilmogendheden door de be zetting van Tunis, Corsica en het onbezette Frankrijk gunstige voorwaarden voor zich zelve in het leven hebben geroepen. Dan moet echter nog altijd de door de natuur ge schapen en voor de meest doeltreffende verdediging der Spilmogendheden dienstige tankgracht van de Mi: dellandsche Zee over wonnen worden om de eerste bastions van Europa te naderen. De moeilijkheden, die zich voor de En- geischen en Amerikanen in Noord-Afrika thans reeds afteekenen zullen hun een voor proefje geven van den strijd en van de met dezen strijd verbonden verliezen, welke moeten optreden, wanneer de machthebbers der Ver. Staten ernstig hun imperialistische wenschen nagaan en niet tijdig door de vraag der meerderheid hunner bevolking, waarvoor zij dan toch eigenlijk den oorlog voeren, weerhouden worden en afgeleid tot verdere bezetting van de gebieden hunner bondgenooten. In ieder geval blijft in deze derde en wel licht laatste phase der wereldworsteling na het succesvolle eindigen van de eerste en tweede phase, voor de Spilmogendheden de taak om uit een strategisch gunstige positie aanvallen af te weren, die door hun voor- naamsten tegenstander over een afstand van ruim 600 km, over een door onze duikbooten onbevaarbaar gemaakte zee naar de kusten van Europa gebracht moeten worden. Hier bij echter staan den Spilmogendheden in Europa, wanneer men rekening houdt met het feit, dat de vijandelijke krachten ge bonden worden door het Groot-Oost-Azia- tische rijk van Japan, en met de steeds toe nemende uitschakeling van Indië, dat steeds meer een gebied wordt waarheen militaire krachten gezonden moeten worden, meer menschen. meer bewapeningscapaciteit en ongeveer dezelfde grondstoffen ter beschik king, dan waarover onze tegenstanders in een strategisch veel ongunstiger positie be schikken. De bewezen genialiteit der actieve oorlogvoering, bekwaamheid der generaals en admiraals en oorlogservaring der solda ten strekken in ons voordeel. In een worsteling, waarin het om de be langrijkste dingen gaat en om de beslissende vormgeving voor komende eeuwen, staat de afloop fataliter vast en deze afloop kan zich slechts voltrekken ten gunste van Europa en daarmede van ons. Evenwel zijn er oogenr blikken waarop de weegschaal in evenwicht staat en het lot den verderen loop bij wijze van spreken afhankelijk stelt van de per soonlijke bekwaamheid der handelende menschen, juist om hen te beproeven en door de bevochten overwinning flink'te ma ken voor de taken der toekomst. Het eerste van deze oogenblikken was de herfst van 1939, toen de Duitsche legers in een bijna volledigen opmarsch hunner divisies opruk ten naar Polen, teneinde volgens den wil van den Führer dezen storingsfactor binnen zoo kort mogelijken tijd uit te schakelen. Wanneer toen het Frarische leger, gesteund door Engelsche divisies, een werkelijk ener gieke aanval op het Duitsche Westen zou hebben ondernomen, zou het lot twijfelach tig zijn geweest. Dit oogenblik heeft Frank rijk voorbij laten gaan en daarmede ziin kans om den oorlog te winnen,, verloren. Er is nog een tweede oogenblik geweest, dat evenzeer de weegschaal der historie in evenwicht zag, toen de Engelschen het plan hadden in Noorwegen te landen, Duitsch- land van het Noorden af te omsingelen en het van den essentieelen toevoer^der ertsen af te snijden. De stoutmoedigheid van den Führer voorkwam de Engelschen. Hij leidde zijn numeriek zv/akke, kwalitatief hoogst waardevolle eenheden dér Duitsche/weer macht langs de geheele Engelsche thuisvloot heen en bezette Narvik en de belangrijkste havens van Noorwegen. Toen had de En gelsche thuisvloot, zonder rekening te hou den met welke verliezen ook, dezen zet van de Duitsche weermacht moeten onderbre ken. Zij heeft het verzuimd en daarmede voor Engeland de mogelijkheid verspeeld dezen oorlog zegevierend te doen eindigen. Wellicht is er voor de bolsjewistische mas sa's een cwgenblik geweest, dat voor de door hun maentgevers vertegenwoordigde doel stellingen het gunstigst was. Dat was, toen een jaar geleden de Duitsche soldaat bijna bewegingloos werd tegenover de overmacht van het natuurgeweld in het Oosten. Men kan in ieder geval den belsjewistischen machthebbers niet verwijten, dat zij van deze gelegenheid geen gebruik hebben wil len maken. In feite echter heeft de door den wil van den Führer gedragen helden moed van den Duitschen en verbonden sol daat aan alle pogingen weerstand geboden en met dezen tegenstand de hoogste be proefdheid aan den dag gelegd, die hem thans maakt tot drager en uitvoerder van de toekomstige vormgeving. Voor de soldaten der Ver. Staten zijn er na deze historische beslissing nauwelijks nog kansen om eens nog beslissend in het wereldgebeuren in te grijpen. Wellicht ech ter zouden zij 'n opmerkelijken indruk heb ben kunnen nalaten, wanneer hun leiding het in de Novemberdagen aangedurfd had, niet alleen Marokko en Algiers maar ook Tunis te bezetten. De groote besluitvaardik heid en de stoutmoedige dapperheid, die staatslieden en legerleiders nu eenmaal moeten hebben om in de geschiedenis te blijven bestaan, zouden zij echter aan den dag hebben gelegd, wanneer zij, bij een ge lijktijdige landingspoging aan de Westkust van Frankrijk, door de straat van Gibraltar naar Toulon opgerukt waren om het onbe zette Frankrijk tot uitgangsbasis te maken voor een tangbeweging op Fransehen bo dem. De poging werd niet aangedurfd en Artikel Bon Kaart Hoev. t.m. Aardappelen 02A Aard. 2 kg 9 Jan 02B Aard. 1 kg. 9 Jan. Appelen 3-73 Reserve 1 kg. 31 Dec. Beschuit 02 Besch. 75 gr. 9 Jan. Bloem 466 t.m 469 Algem. 70 gr. 23 Jan. Boter 02 Boter 125 gr. 10 Jan. 59 Boter 125 gr. 10 Jan. Brandstoffen 06 t.m. 08 BV Brandst. 1 eenh. 28 Feb. 01 t.m. 05 KF Brandst. 1 eenh.» 20 Apr. Brood 02A Brood 400 gr. 9 Jan. 02B Brood 50.gr. 9 Jan. Cacao 3 io? 4-01 Reserve 150 gr. 23 Jan. Chocolade 01 Versn. 100 gr. 23 Jan. Cigaretten 02A B Tabak 20 st. 9 Jan. Eenheidszeep Eenheidsz. 1 rants. Algem. 1 rants. Eieren Reserve 3 St. Gort 465 Algem. 250 gr. 23 Jan. 470 Algem. 125 gr. 23 Jan. Havermout 471 Algem. 125 gr. 23 Jan. Jam 461 Algem. 500 gr. 23 Jan. Kaas 460 t.m 462 Algem. 100 gr. 23 Jan. Koffiesurrog;. 473 Algem. 250 gr. 20 Feb. Margarine 02 Boter 125 gr. 10 Jan. 59 Boter 125 gr. 10 Jan. Melk 02 Melk 13 4 lit. 9 Jan. Petroleum 03 Petr. 2 lit. 9 Jan. Rijst 4-02 Reserve 500 gr. 23 Jan. Scheerzeep Text. (m.). 45 gr. Sigaren 02A/B Tabak 5 st. 9 Jan. Sudker 463 Algem. 1 kg. 23 Jan. Suikerwerk 02, 03 Versn. 100 gr. 23 Jan. Tabak 02A B Tabak 25 gr. 9 Jan. Taptemelk 02 Taptem. 1 3 4 lit. 9 Jan. Toiletzeep Toiletz. 1 rants. Vermicelli 472 Algem. lOö gr. 23 Jan. Vleesch 02A Vleesch 100 gr. 9 Jan. 02B Vleesch 25 gr. 9 Jan. Waschpoeder Waschp. 1 rants. Algem. 1 rants. thans is de mogelijkheid van een inhalen door de intusschen voltrokken bezetting der sleutelgebieden door de troepen der Spil mogendheden definitief voorbij. Intusschen hebben de generaals en afgezanten van de Ver. Staten dezelfde ervaringen opgedaan met bezette gebieden, waarover de Engel schen in dezen wereldoorlog reeds in rijke lijke mate beschikken. Zij, wien men in het algemeen tot dusverre nagaf, dat zij op een handige psychologische wijze weten te spe len, hebben in Irak, Iran, Syrië, Palestina en Egypte en vooral niet te vergeten Britsch-Indië bewegingen en verschijnselen te voorschijn geroepen, welke ons, die im mers ook taken in bezette gebieden ten uit voer moeten leggen, slechts van stille vol doening vervullen. Wat echter op dit gebied de burgers der Ver. Staten in Noord-Afrika vermogen te 'presteeren, overtreft onze stoutmoedigste verwachtingen. Hier kan men zich slechts aan het parool houden: rustig laten begaan. Superieure bewapening. Zoo betreden wij met de jaarwisseling 1942/ 43 niet slechts een nieuw tijdvak maar ongeveer tegelijkertijd ook de derde phase van deze worsteling om de nieuwe vorm geving van Europa. Wij kunnen in ieder geval het bewustzijn hebben, dat wij mili tair, economisch, vooral echter moreel be schikken over een bewapening, waaraan onze tegenstanders niet kunnen tippen en dat wij voor dezen eindstrijd staan in stel lingen, welke bij onze tegenstanders, voor een aanval en stapsgewijze verovering, een buitengewone besluitvaardigheid, vooral echter de bereidheid tot ontzaglijke offers van iederen aard vooronderstellen. Onze tegeristanders zullen op den duur noch over de noodige besluitvaardigheid, noch over de offervaardigheid beschikken, want als- resultaat van deze worsteling en als prijs voor alle opofferingen staan voor hen steeds slechts hun verburgerlijkte, ma terialistisch geworden wereld en maatschap pij en men.schelijke betrekkingen, die ner gens een schemeringvan hoop op nieuwe vormgeving doen opkomen, maar overal slechts het teeken van platgetreden routine dragen. Voor ons, en ons vleugels gevend, staat echter het geloof aan een nieuwe vormgeving van het Europeesche vasteland, geordend volgens de waarden, waarop dit vasteland en alie daartoe behoorende vol ken hun cultuur geschapen hebben, n.l. op een volksche, naar het ras bepaalde waarde- ordening. Wanneer wij de hier in aanmerking ko mende ruimte en de menschciijke krachten om die te vullen, dus kortweg Europa en de Europeesche volken, onderzoeken, is het resultaat een activiteit-mogelijkheid en cul tureel scheppingsvermogen, waarvan men zich geen voorstelling kan maken en die, door den specialen eigen aard van deze ruimte en haar menschen, hun veilige en voor ieder individu' nastrevenswaardige duurzaamheid zullen hebben. Wanneer dit eenmaal duidelijk is, zal noch het bolsje wistische systeem van het Oosten, noch het mtemationaal-kapitalistische systeem der Anglo-Amerikanen zulk een mogelijkheid tot invloed en trefkracht toonen, dat zij kunnen standhouden tegenover deze idee van het nieuwe Europa. Daarom zfjn wij bereid tot ieder offer en willen ieder oifer brengen, dat noodig wordt, reeds om op die wijze de mogelijkheid te hebben, onzen in den strijd staanden soldaten door deze strijdvaardigheid nabij en waardig te zijn. Thans stooten de dingen hard op el kander in de ruimte, zooals dit bij een con flict van dezen omvang nu eenmaal onver mijdelijk is, en er gebeurt, wat slechts kan worden beschouwd als een onverbiddelijk verloop van natuurlijke en noodzakelijke gebeurtenissen. Maar alles wat gebeurt, wordt gedragen door den zedelijken ernst van de taak en door de onvoorwaardelijk heid en grootte van den inzet, geleid door den wil van den Führer. Hij draagt de zwaarte van het gebeuren in een mate, dat dit ons zelf nauwelijks ooit geheel bewust wordt. Daar tegenover echter heeft nog nooit een man zoo vormend ingegrepen in het lot van de geheele wereld, nog nooit werd een man door zóó vele millioenen. menschen in onvoorwaardelijke overgave met de geheele persoonlijkheid bemind. In dit geloof en met deze wetenschap treden wij net nieuwe jaar en de laatste gevechts- ihase voor een nieuw Europa in. Heil den rührer.

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2